subversion 1.1.0 - en to pl translation catalogue (866 entries)

en: Skipping binary file: '%s'
pl: Pomijanie binarnego pliku: '%s'

en: '%s' does not appear to be a URL
pl: '%s' nie wygląda na URL

en: Use --force to override this restriction
pl: Użyj opcji --force aby obejść to ograniczenie

en: Can't open stdout
pl: Błąd otwarcia standardowego wyjścia

en: Can't open stderr
pl: Błąd otwarcia wyjścia błędu

en: Target lists to diff may not contain both working copy paths and URLs
pl: Listy plików do porównania nie mogą zawierać jednocześnie ścieżek
    z kopii roboczej i URLi

en: Destination directory exists; please remove the directory or use --force to overwrite
pl: Docelowy katalog już istnieje, usuń go lub podaj opcję --force by
    został nadpisany

en: usage: svn <subcommand> [options] [args]
    Type "svn help <subcommand>" for help on a specific subcommand.
    
    Most subcommands take file and/or directory arguments, recursing
    on the directories.  If no arguments are supplied to such a
    command, it will recurse on the current directory (inclusive) by
    default.
    
    Available subcommands:
pl: Wykorzystanie: svn <polecenie> [opcje] [argumenty] 
    Użyj komendy "svn help <polecenie>" by uzyskać pomoc na temat podanego
    polecenia.
    
    Większość poleceń wymaga podania jako argumentów plików i/lub
    katalogów. Katalogi są zwykle przetwarzane rekurencyjnie (wraz z
    podkatalogami). W razie braku argumentów większość poleceń działa
    na bieżącym katalogu.
    
    Dostępne są następujące polecenia:

en: Subversion is a tool for version control.
    For additional information, see http://subversion.tigris.org/
pl: Subversion jest narzędziem zarządzania wersjami.
    Szczegółowe informacje - patrz http://subversion.tigris.org/

en: The following repository access (RA) modules are available:
pl: Są dostępne następujące moduły dostępu do repozytorium (RA):

en: Repository URL required when importing
pl: Parametr podający URL repozytorium jest wymagany

en: Too many arguments to import command
pl: Za dużo argumentów dla polecenia import

en: Invalid URL '%s'
pl: Niewłaściwy URL '%s'

en: Path: %s
pl: Ścieżka: %s

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Repository: %s
pl: Repozytorium: %s

en: Repository UUID: %s
pl: UUID repozytorium: %s

en: Revision: %ld
pl: Wersja: %ld

en: Node Kind: file
pl: Rodzaj obiektu: plik

en: Node Kind: directory
pl: Rodzaj obiektu: katalog

en: Node Kind: none
pl: Rodzaj obiektu: brak

en: Node Kind: unknown
pl: Rodzaj obiektu: nieznany

en: Schedule: normal
pl: Zlecenie: normalne

en: Schedule: add
pl: Zlecenie: dodaj

en: Schedule: delete
pl: Zlecenie: skasuj

en: Schedule: replace
pl: Zlecenie: zastąp

en: Copied From URL: %s
pl: Skopiowane z URL: %s

en: Copied From Rev: %ld
pl: Skopiowane z wersji: %ld

en: Last Changed Author: %s
pl: Autor ostatniej zmiany: %s

en: Last Changed Rev: %ld
pl: Ostatnia zmiana w wersji: %ld

en: Last Changed Date
pl: Data ostatniej zmiany

en: Text Last Updated
pl: Treść ostatnio aktualizowana

en: Properties Last Updated
pl: Atrybuty ostatnio aktualizowane

en: Checksum: %s
pl: Suma kontrolna: %s

en: Conflict Previous Base File: %s
pl: Wersja bazowa pliku w chwili wystąpienia konfliktu: %s

en: Conflict Previous Working File: %s
pl: Wersja robocza pliku w chwili wystąpienia konfliktu: %s

en: Conflict Current Base File: %s
pl: Wersja bieżąca (repozytorium) pliku w chwili wystąpienia konfliktu: %s

en: Conflict Properties File: %s
pl: Plik z opisem konfliktu atrybutów: %s

en: 'svn info' only works on working copy paths, not URLs
pl: 'svn info' działa tylko na ścieżkach kopii roboczej, 
    a nie na URLach

en: %s:  (Not a versioned resource)
pl: %s:  (nie podlega zarządzaniu wersjami)

en: No commit for revision 0.
pl: Brak zatwierdzeń dla wersji 0.

en: (no author)
pl: (brak autora)

en: (no date)
pl: (brak daty)

en: Changed paths:
pl: Zmodyfikowane ścieżki:

en:  (from %s:%ld)
pl:  (z %s:%ld)

en: force operation to run
pl: wymuś wykonanie operacji

en: force validity of log message source
pl: wymuś uznanie opisu zmian za poprawny

en: show help on a subcommand
pl: wyświetl tekst pomocy dla polecenia

en: specify commit message ARG
pl: użyj podanego tekstu jako opisu zmian

en: print as little as possible
pl: wypisuj jak najmniej informacji

en: descend recursively
pl: przetwarzaj katalogi wraz z podkatalogami

en: operate on single directory only
pl: działaj tylko w jednym katalogu, bez podkatalogów

en: ARG (some commands also take ARG1:ARG2 range)
                                 A revision argument can be one of:
                                    NUMBER       revision number
                                    "{" DATE "}" revision at start of the date
                                    "HEAD"       latest in repository
                                    "BASE"       base rev of item's working copy
                                    "COMMITTED"  last commit at or before BASE
                                    "PREV"       revision just before COMMITTED
pl: ARG (niektóre polecenia obsługują też zapis ARG1:ARG2 - zakres)
                                 Jako numer wersji można podać jedno z:
                                    NUMER        faktyczny numer wersji
                                    "{" DATA "}" wersja na początku podanego dnia
                                    "HEAD"       najnowsza wersja w repozytorium
                                    "BASE"       wersja, na bazie której jest rozwijana kopia robocza
                                    "COMMITTED"  ostatnia modyfikacja nie późniejsza niż BASE
                                    "PREV"       wersja poprzedzająca COMMITTED

en: read data from file ARG
pl: pobieraj dane z pliku ARG

en: give output suitable for concatenation
pl: generuj wynik w sposób umożliwiający konkatenację

en: treat value as being in charset encoding ARG
pl: zakładaj iż parametry są podane w kodowaniu ARG

en: print client version info
pl: podaj wersję klienta

en: print extra information
pl: podaj dodatkowe informacje

en: display update information
pl: podaj informacje o możliwych aktualizacjach

en: specify a username ARG
pl: użyj ARG jako nazwy użytkownika

en: specify a password ARG
pl: użyj ARG jako hasła

en: pass ARG as bundled options to GNU diff
pl: przekaż ARG jako opcję GNU diff

en: pass contents of file ARG as additional args
pl: potraktuj zawartość pliku ARG jako dodatkowe parametry

en: output in XML
pl: generuj wynik w formacie XML

en: use strict semantics
pl: używaj ścisłej semantyki

en: do not cross copies while traversing history
pl: prezentuj tylko historię od ostatniego kopiowania

en: disregard default and svn:ignore property ignores
pl: nie pomijaj plików zwykle ignorowanych (czy to ze względu na domyślne
    ustawienia, czy to ze względu na atrybut svn:ignore)

en: do not cache authentication tokens
pl: nie zapamiętuj danych uwierzytelniających

en: do no interactive prompting
pl: nie zadawaj żadnych interaktywnych pytań

en: try operation but make no changes
pl: próbne wykonanie - zasymuluj wykonanie operacji ale nie zapisuj
    żadnych zmian

en: do not print differences for deleted files
pl: nie wypisuj zmian w plikach, które zostały skasowane

en: notice ancestry when calculating differences
pl: uwzględniaj pochodzenie przy wyliczaniu różnic

en: ignore ancestry when calculating merges
pl: nie uwzględniaj pochodzenia przy wyliczaniu zmian do dołączenia

en: use ARG as diff command
pl: użyj ARG jako polecenia diff (porównującego)

en: use ARG as merge command
pl: użyj ARG jako polecenia merge (łączącego)

en: use ARG as external editor
pl: użyj ARG jako polecenia uruchamiającego edytor tekstu

en: use ARG as the older target
pl: użyj ARG jako starszego obiektu

en: use ARG as the newer target
pl: użyj ARG jako nowszego obiektu

en: operate on a revision property (use with -r)
pl: działaj na atrybucie wersji (do użycia wraz z -r)

en: relocate via URL-rewriting
pl: zmień URL repozytorium

en: read user configuration files from directory ARG
pl: pobierz konfigurację użytkownika z katalogu ARG

en: enable automatic properties
pl: używaj automatycznych atrybutów

en: disable automatic properties
pl: nie używaj automatycznych atrybutów

en: use a different EOL marker than the standard
                                 system marker for files with a native svn:eol-style
                                 property.  ARG may be one of 'LF', 'CR', 'CRLF'
pl: użyj innego znaku końca linii niż standardowy
                                  dla plików z natywnym svn:eol-
    style
                                    atrybutem. ARG może być jednym z 'LF', 'CR', 'CRLF'

en: Put files and directories under version control, scheduling
    them for addition to repository.  They will be added in next commit.
    usage: add PATH...
pl: Obejmij podane pliki i katalogi zarządzaniem wersjami, zlecając ich
    dodanie do repozytorium. Zostaną one umieszczone w repozytorium przy
    następnym zatwierdzaniu.
    Wykorzystanie: add ŚCIEŻKA...

en: Output the content of specified files or
    URLs with revision and author information in-line.
    usage: blame TARGET...
pl: Wypisz zawartość podanych plików (wskazanych przez ścieżkę lub URL) w
    połączeniu z informacją o wersji w jakiej został ostatnio zmieniony
    każdy wiersz i o autorze tej zmiany.
    Wykorzystanie: blame OBIEKT...

en: Output the content of specified files or URLs.
    usage: cat TARGET...
pl: Wypisz treść podanych plików (wskazanych przez ścieżki lub URLe).
    Wykorzystanie: cat OBIEKT...

en: Check out a working copy from a repository.
    usage: checkout URL... [PATH]
    
      Note: If PATH is omitted, the basename of the URL will be used as
      the destination. If multiple URLs are given each will be checked
      out into a sub-directory of PATH, with the name of the sub-directory
      being the basename of the URL.
pl: Pobierz kopię roboczą z repozytorium.
    Wykorzystanie: checkout URL... [ŚCIEŻKA]
    
      Uwaga: jeśli parametr ŚCIEŻKA nie jest podany, zostanie ustalony na
      podstawie URL. Jeśli podano kilka URLi, każdy z nich zostanie
      pobrany do osobnego podkatalogu w ramach katalogu zadanego
      parametrem ŚCIEŻKA, przy czym nazwy podkatalogów zostaną ustalone na
      podstawie URLa.

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming
    unfinished operations, etc.
    usage: cleanup [PATH...]
pl: Rekurencyjnie uporządkuj kopię roboczą, usuwając blokady, kończąc
    przerwane operacje itp.
    Wykorzystanie: cleanup [ŚCIEŻKA...]

en: Send changes from your working copy to the repository.
    usage: commit [PATH...]
    
      A log message must be provided, but it can be empty.  If it is not
      given by a --message or --file option, an editor will be started.
pl: Zatwierdź zmiany dokonane na kopii roboczej zapisując je
    w repozytorium.
    Wykorzystanie: commit [ŚCIEŻKA...]
    
       Zatwierdzenie wymaga podania opisu zmian (może być pusty). Jeśli
       nie podano go za pośrednictwem opcji --message lub --file, zostanie
       uruchomiony edytor tekstu.

en: Duplicate something in working copy or repository, remembering history.
    usage: copy SRC DST
    
      SRC and DST can each be either a working copy (WC) path or URL:
        WC  -> WC:   copy and schedule for addition (with history)
        WC  -> URL:  immediately commit a copy of WC to URL
        URL -> WC:   check out URL into WC, schedule for addition
        URL -> URL:  complete server-side copy;  used to branch & tag
pl: Skopiuj obiekt w ramach kopii roboczej lub w ramach repozytorium,
    zapamiętując jego historię.
    Wykorzystanie: copy ŹRÓDŁO CEL
    
      Zarówno ŹRÓDŁO jak i CEL mogą być albo ścieżką kopii roboczej (KR)
      albo URLem:
         KR -> KR:  skopiuj ale nie zatwierdzaj zmian, zmiana musi zostać
                    zatwierdzona by trafiła do repozytorium
         KR -> URL: skopiuj dane z katalogu roboczego pod podany URL i 
                    natychmiast zatwierdź zmiany, zapisując je w repozytorium
         URL -> KR: skopiuj dane z URL do kopii roboczej ale nie zatwierdzaj 
                    zmian, zmiana musi zostać zatwierdzona by trafiła do 
                    repozytorium
         URL -> URL: kopiowanie wyłącznie po stronie repozytorium, 
                     natychmiastowo zatwierdzane i nie wprowadzające zmian w 
                     kopii roboczej; zapis często używany do tworzenia 
                     odgałęzień i tagów.

en: Remove files and directories from version control.
    usage: 1. delete PATH...
           2. delete URL...
    
      1. Each item specified by a PATH is scheduled for deletion upon
        the next commit.  Files, and directories that have not been
        committed, are immediately removed from the working copy.
        PATHs that are, or contain, unversioned or modified items will
        not be removed unless the --force option is given.
    
      2. Each item specified by a URL is deleted from the repository
        via an immediate commit.
pl: Usunięcie plików lub katalogów z zarządzania wersjami.
    Wykorzystanie: 1. delete ŚCIEŻKA...
                   2. delete URL...
    
       1. Dla każdego elementu podanego w ramach ŚCIEŻKI zlecane jest
          usunięcie przy następnym zatwierdzaniu. Pliki i katalogi, 
          które nie były zatwierdzone są natychmiastowo usuwane z 
          kopii roboczej. Jeśli ŚCIEŻKA nie podlega zarządzaniu wersjami,
          zawiera elementy nie podlegające zarządzaniu wersjami lub
          zawiera elementy, które zostały zmodyfikowane, nie zostanie
          skasowana, chyba że podano opcję --force.
       2. Każdy z elementów podanych w formie URL jest kasowany z
          repozytorium, przy czym operacja ta jest natychmiastowo
          zatwierdzana.

en: Create an unversioned copy of a tree.
    usage: 1. export [-r REV] URL [PATH]
           2. export [-r REV] PATH1 [PATH2]
    
      1. Exports a clean directory tree from the repository specified by
         URL, at revision REV if it is given, otherwise at HEAD, into
         PATH. If PATH is omitted, the last component of the URL is used
         for the local directory name.
    
      2. Exports a clean directory tree from the working copy specified by
         PATH1, at revision REV if it is given, otherwise at WORKING, into
         PATH2.  If PATH2 is omitted, the last component of the PATH1 is used
         for the local directory name. If REV is not specified, all local
         changes will be preserved, but files not under version control will
         not be copied.
pl: Eksport nie podlegającej zarządzaniu wersjami kopii drzewa katalogów.
    Wykorzystanie: 
           1. export [-r WERSJA] URL [ŚCIEŻKA]
           2. export [-r WERSJA] ŚCIEŻKA1 [ŚCIEŻKA2]
    
      1. Eksportuje drzewo katalogów z repozytorium zadanego przez URL w
         wersji WERSJA - a jeśli jej nie podano, w wersji HEAD. Dane
         umieszczane są w katalogu ŚCIEŻKA, a jeśli go nie podano, w
         katalogu o nazwie ustalonej na podstawie ostatniego elementu URL.
    
      2. Eksportuje drzewo katalogów z kopii roboczej znajdującej się w
         katalogu ŚCIEŻKA1, w wersji WERSJA a jeśli jej nie podano w wersji
         roboczej. Dane są umieszczane w katalogu ŚCIEŻKA2, a jeśli go nie
         podano, katalogu o nazwie ustalonej według ostatniego elementu
         ŚCIEŻKA1. Jeśli WERSJA nie jest podana, wszystkie lokalne zmiany
         zostaną zachowane (skopiowane), nie zostaną jednak skopiowane
         pliki nie podlegające zarządzaniu wersjami.

en: Describe the usage of this program or its subcommands.
    usage: help [SUBCOMMAND...]
pl: Opisz sposób używania tego programu lub jednego z jego poleceń.
    Wykorzystanie: help [POLECENIE...]

en: Commit an unversioned file or tree into the repository.
    usage: import [PATH] URL
    
      Recursively commit a copy of PATH to URL.
      If PATH is omitted '.' is assumed.  Parent directories are created
      as necessary in the repository.
pl: Umieść w repozytorium plik lub katalog dotychczas nie podlegający
    zarządzaniu wesjami.
    Wykorzystanie: import [ŚCIEŻKA] URL
    
      Rekurencyjnie zatwierdź kopiowanie ŚCIEŻKI do URL. Jeśli ŚCIEŻKA nie
      jest podana, domyślną wartością jest '.'. W repozytorium są w razie
      potrzeby tworzone brakujące katalogi nadrzędne.

en: Display information about a file or directory.
    usage: info [PATH...]
    
      Print information about each PATH (default: '.').
pl: Przedstaw szczegółowe informacje o podanym pliku lub katalogu.
    Wykorzystanie: info [ŚCIEŻKA]
    
       Wypisuje informacje o każdym z podanych parametrów (domyślnie
        o '.' czyli katalogu bieżącym).

en: List directory entries in the repository.
    usage: list [TARGET...]
    
      List each TARGET file and the contents of each TARGET directory as
      they exist in the repository.  If TARGET is a working copy path, the
      corresponding repository URL will be used.
    
      The default TARGET is '.', meaning the repository URL of the current
      working directory.
    
      With --verbose, the following fields show the status of the item:
    
        Revision number of the last commit
        Author of the last commit
        Size (in bytes)
        Date and time of the last commit
pl: Wypisz zawartość katalogu w repozytorium.
    Wykorzystanie: list [OBIEKT...]
    
      Dla każdego z parametrów, jeśli jest on katalogiem, wypisuje jego
      zawartość, jeśli zaś jest plikiem, informacje o nim samym.  Można
      podawać bądź URLe, bądź też ścieżki w ramach kopii roboczej (w tym
      drugim wypadku odpowiedni URL zostanie wyliczony automatycznie).
    
      Domyślnym parametrem jest '.', co oznacza wypisanie zawartości jaką
      ma w repozytorium bieżący katalog.
    
      Dodatkowy parametr --verbose powoduje wypisanie dla każdego pliku
      informacji o ostatniej zmianie (numer wersji, autor, data i czas)
      oraz o rozmiarze pliku (w bajtach).

en: Show the log messages for a set of revision(s) and/or file(s).
    usage: 1. log [PATH]
           2. log URL [PATH...]
    
      1. Print the log messages for a local PATH (default: '.').
         The default revision range is BASE:1.
    
      2. Print the log messages for the PATHs (default: '.') under URL.
         The default revision range is HEAD:1.
    
      With -v, also print all affected paths with each log message.
      With -q, don't print the log message body itself (note that this is
      compatible with -v).
    
      Each log message is printed just once, even if more than one of the
      affected paths for that revision were explicitly requested.  Logs
      follow copy history by default.  Use --stop-on-copy to disable this
      behavior, which can be useful for determining branchpoints.
    
      Examples:
        svn log
        svn log foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project/foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project foo.c bar.c
pl: Podaj opisy zmian dla podanego zbioru wersji i/lub plików.
    Wykorzystanie: 
           1. log [ŚCIEŻKA]
           2. log URL [ŚCIEŻKA...]
    
      1. Wypisz opisy zmian dla lokalnego pliku lub katalogu ŚCIEŻKA
         (domyślnie: '.').  Domyślnym zakresem wersji jest BASE:1.
    
      2. Wypisz opisy zmian dla pliku lub katalogu w repozytorium, gdzie
         ŚCIEŻKi (domyślnie: '.') są podane względem URL.  Domyślnym
         zakresem wersji jest HEAD:1.
    
      Opcja -v powoduje dodatkowe podanie przy każdym opisie zmiany
      wszystkich plików i katalogów które zostały przy jej okazji
      zmienione.  
      Opcja -q powoduje nie wypisywanie samych tekstów opisujących zmiany
      (warto zauważyć, że opcja ta może występować równocześnie z -v).
    
      Każdy opis zmiany jest wypisywany tylko raz, nawet jeśli zmiana
      dotyczyła wielu spośród podanych plików. Prezentowana historia
      domyślnie uwzględnia także zmiany wykonane przed kopiowaniem lub
      przenoszeniem pliku. Opcja --stop-on-copy wyłącza to zachowanie, co
      może być przydatne przy ustalaniu miejsca, w którym nałożono tag lub
      rozpoczęto odgałęzienie.
    
      Przykłady:
        svn log
        svn log foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project/foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project foo.c bar.c

en: Apply the differences between two sources to a working copy path.
    usage: 1. merge sourceURL1[@N] sourceURL2[@M] [WCPATH]
           2. merge sourceWCPATH1@N sourceWCPATH2@M [WCPATH]
           3. merge -r N:M SOURCE[@REV] [WCPATH]
    
      1. In the first form, the source URLs are specified at revisions
         N and M.  These are the two sources to be compared.  The revisions
         default to HEAD if omitted.
    
      2. In the second form, the URLs corresponding to the source working
         copy paths define the sources to be compared.  The revisions must
         be specified.
    
      3. In the third form, SOURCE can be a URL, or working copy item
         in which case the corresponding URL is used.  This URL in
         revision REV is compared as it existed between revisions N and 
         M.  If REV is not specified, HEAD is assumed.
    
      WCPATH is the working copy path that will receive the changes.
      If WCPATH is omitted, a default value of '.' is assumed, unless
      the sources have identical basenames that match a file within '.':
      in which case, the differences will be applied to that file.
pl: Nanieś różnice pomiędzy dwoma zadanymi ścieżkami na pliki w katalogu
    roboczym.
    Wykorzystanie:
        1. merge URL1[@N] URL2[@M] [KATALOG_ROBOCZY]
        2. merge ŚCIEŻKA1@N ŚCIEŻKA2@M [KATALOG_ROBOCZY]
        3. merge -r N:M ŹRÓDŁO [KATALOG_ROBOCZY]
    
      1. Dane do porównania są podane bezpośrednio przez URLe do
         repozytorium, analizowane w podanych wersjach (jeśli wersje są
         pominięte, domyślną wartością jest HEAD).
    
      2. Dane do porównania są podane przez ścieżki w ramach kopii roboczej,
         na podstawie których program wylicza odpowiednie URLe do repozytorium.
         W tym wypadku numery wersji muszą być podane.
    
      3. ŹRÓDŁO może być URLem lub ścieżką w ramach kopii roboczej na podstawie
         której URL zostanie ustalony automatycznie. Porównane zostaną wersje
         N i M obiektu o tym URL.
    
      KATALOG_ROBOCZY jest ścieżką w ramach kopii roboczej, w której zostaną
      naniesione zmiany. Jeśli ją pominięto, domyślną wartością będzie '.',
      chyba że obydwa porównywane obiekty mają ten sam ostatni składnik,
      który zgadza się też z nazwą pliku w katalogu '.' - w tym wypadku
      zmiany zostaną naniesione w tym pliku.

en: Create a new directory under version control.
    usage: 1. mkdir PATH...
           2. mkdir URL...
    
      Create version controlled directories.
    
      1. Each directory specified by a working copy PATH is created locally
        and scheduled for addition upon the next commit.
    
      2. Each directory specified by a URL is created in the repository via
        an immediate commit.
    
      In both cases, all the intermediate directories must already exist.
pl: Stwórz nowy katalog podlegający zarządzaniu wersjami.
    Wykorzystanie:
        1. mkdir ŚCIEŻKA...
        2. mkdir URL...
    
      Tworzenie katalogów podlegających zarządzaniu wersjami.
    
      1. Każdy z podanych katalogów jest tworzony lokalnie, zostanie zapisany
         w repozytorium przy najbliższym zatwierdzaniu zmian.
    
      2. Każdy z podanych katalogów jest tworzony bezpośrednio w repozytorium,
         zmiana ta jest natychmiastowo zatwierdzana.
    
      W obydwu wypadkach wszelkie nadrzędne katalogi muszą już istnieć.

en: Move and/or rename something in working copy or repository.
    usage: move SRC DST
    
      Note:  this subcommand is equivalent to a 'copy' and 'delete'.
    
      SRC and DST can both be working copy (WC) paths or URLs:
        WC  -> WC:   move and schedule for addition (with history)
        URL -> URL:  complete server-side rename.
pl: Przenieś obiekt w nowe miejsce i/lub zmień jego nazwę.
    Wykorzytanie:
        move ŹRÓDŁO CEL
    
      Uwaga: to polecenie jest równoważnie wykonaniu 'copy' a następnie
      'delete'.
    
      Tak ŹRÓDŁO jak CEL mogą być bądź ścieżkami w ramach kopii roboczej,
      bądź URLami:
         Kopia robocza -> Kopia robocza: skopiuj ale nie zatwierdzaj zmian,
              zmiana musi zostać zatwierdzona, by trafiła do repozytorium.
         URL -> URL: zmiana nazwy wyłącznie po stronie repozytorium,
              natychmiastowo zatwierdzana i nie wprowadzajaca zmian w
              kopii roboczej.

en: Remove PROPNAME from files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propdel PROPNAME [PATH...]
           2. propdel PROPNAME --revprop -r REV [URL]
    
      1. Removes versioned props in working copy.
      2. Removes unversioned remote prop on repos revision.
pl: Usunięcie atrybutu z plikow, katalogów lub wersji.
    Wykorzystanie:
        1. propdel ATRYBUT [ŚCIEŻKA...]
        2. propdel ATRYBUT --revprop -r WERSJA [URL]
    
      1. Usuwany jest wersjonowany atrybut z plików/katalogów w ramach
         kopii roboczej.
      2. Usuwany jest - z repozytorium -  atrybut wersji.

en: Edit property PROPNAME with an external editor on targets.
    usage: 1. propedit PROPNAME PATH...
           2. propedit PROPNAME --revprop -r REV [URL]
    
      1. Edits versioned props in working copy.
      2. Edits unversioned remote prop on repos revision.
pl: Modyfikuj podany atrybut przy pomocy edytora tekstu.<
    Wykorzystanie:
        1. propedit ATRYBUT ŚCIEŻKA...
        2. propedit ATRYBUT --revprop -r WERSJA [URL]
    
      1. Modyfikacji podlega wersjonowany atrybut dla podanych plików
         lub katalogów w ramach kopii roboczej.
    
      2. Modyfikacji - w repozytorium - podlega atrybut wersji.

en: Print value of PROPNAME on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propget PROPNAME [PATH...]
           2. propget PROPNAME --revprop -r REV [URL]
    
      1. Prints versioned prop in working copy.
      2. Prints unversioned remote prop on repos revision.
    
      By default, this subcommand will add an extra newline to the end
      of the property values so that the output looks pretty.  Also,
      whenever there are multiple paths involved, each property value
      is prefixed with the path with which it is associated.  Use
      the --strict option to disable these beautifications (useful,
      for example, when redirecting binary property values to a file).
pl: Wypisz wartość atrybutu dla podanych plików, katalogów lub wersji.
    Wykorzystanie:
        1. propget ATRYBUT [ŚCIEŻKA...]
        2. propget ATRYBUT --revprop -r WERSJA [URL]
    
      1. Wypisywany jest wersjonowany atrybut dla podanych plików
         lub katalogów w ramach kopii roboczej.
    
      2. Wypisywany jest atrybut wersji.
    
      Domyślnie, dla czytelności, polecenie dodaje znak nowego wiersza na
      końcu wartości atrybutu. Ponadto, jeśli podano wiele parametrów,
      każda z wartości jest poprzedzona ścieżką obiektu, którego dotyczy
      dana wartość. Opcja --strict powoduje pominięcie tych ozdobników
      (jest użyteczna np. gdy kopiujemy wartość binarnego atrybutu do
      pliku).

en: List all properties on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. proplist [PATH...]
           2. proplist --revprop -r REV [URL]
    
      1. Lists versioned props in working copy.
      2. Lists unversioned remote props on repos revision.
pl: Wypisz wszystkie atrybuty podanych plików, katalogów lub wersji.
    
    Wykorzystanie:
        1. proplist [ŚCIEŻKA...]
        2. proplist --revprop -r WERSJA [URL]
    
      1. Wypisywane są atrybuty podanych plików lub katalogów w ramach kopii
         roboczej.
    
      2. Wypisywane są atrybuty wersji.

en: Remove 'conflicted' state on working copy files or directories.
    usage: resolved PATH...
    
      Note:  this subcommand does not semantically resolve conflicts or
      remove conflict markers; it merely removes the conflict-related
      artifact files and allows PATH to be committed again.
pl: Zapisz informację o rozwiązaniu konfliktu.
    Wykorzystanie: resolved ŚCIEŻKA...
    
      Uwaga: to polecenie nie rozwikłuje konfliktów ani nie usuwa
      znaczników wkazujących miejsca wystąpienia konfliktów. Służy ono
      jedynie do usunięcia plików z informacjami o konflikcie i przywraca
      możliwość zatwierdzenia zmian. Powinno być używane po ręcznym
      rozwikłaniu konfliktu.

en: Restore pristine working copy file (undo most local edits).
    usage: revert PATH...
    
      Note:  this subcommand does not require network access, and resolves
      any conflicted states.  However, it does not restore removed directories.
pl: Przywróć kopię roboczą do stanu zgodnego z repozytorium (cofnij
    większość lokalnych zmian).
    Wykorzystanie: revert ŚCIEŻKA...
    
      Uwaga: to polecenie nie może odtworzyć skasowanych katalogów.  
      Do działania nie wymaga dostępu do sieci, automatycznie rozwiązuje
      wszelkie konflikty.

en: Print the status of working copy files and directories.
    usage: status [PATH...]
    
      With no args, print only locally modified items (no network access).
      With -u, add working revision and server out-of-date information.
      With -v, print full revision information on every item.
    
      The first five columns in the output are each one character wide:
        First column: Says if item was added, deleted, or otherwise changed
          ' ' no modifications
          'A' Added
          'C' Conflicted
          'D' Deleted
          'G' Merged
          'I' Ignored
          'M' Modified
          'R' Replaced
          'X' item is unversioned, but is used by an externals definition
          '?' item is not under version control
          '!' item is missing (removed by non-svn command) or incomplete
          '~' versioned item obstructed by some item of a different kind
        Second column: Modifications of a file's or directory's properties
          ' ' no modifications
          'C' Conflicted
          'M' Modified
        Third column: Whether the working copy directory is locked
          ' ' not locked
          'L' locked
        Fourth column: Scheduled commit will contain addition-with-history
          ' ' no history scheduled with commit
          '+' history scheduled with commit
        Fifth column: Whether the item is switched relative to its parent
          ' ' normal
          'S' switched
    
      The out-of-date information appears in the eighth column (with -u):
          '*' a newer revision exists on the server
          ' ' the working copy is up to date
    
      Remaining fields are variable width and delimited by spaces:
        The working revision (with -u or -v)
        The last committed revision and last committed author (with -v)
        The working copy path is always the final field, so it can
          include spaces.
    
      Example output:
        svn status wc
         M     wc/bar.c
        A  +   wc/qax.c
    
        svn status -u wc
         M           965    wc/bar.c
               *     965    wc/foo.c
        A  +         965    wc/qax.c
        Head revision:   981
    
        svn status --show-updates --verbose wc
         M           965       938 kfogel       wc/bar.c
               *     965       922 sussman      wc/foo.c
        A  +         965       687 joe          wc/qax.c
                     965       687 joe          wc/zig.c
        Head revision:   981
pl: Podaj stan plików i katalogów w ramach kopii roboczej.
    Wykorzystanie: status [ŚCIEŻKA...]
    
      Przy braku dodatkowych opcji, wypisuje informacje jedynie o lokalnie
      zmodyfikowanych obiektach (nie wymaga dostępu do sieci).
      Z opcją -u, podaje informacje o możliwości pobrania nowszej wersji z
      repozytorium.
      Z opcją -v, podaje pełne informacje o wersji każdego elementu.
    
      Pierwszych pięć kolumn wyniku - każda szerokości jednego znaku - ma
      ustalone znaczenie:
        Pierwsza kolumna: czy obiekt został dodany, usunięty lub zmieniony
          ' ' brak zmian
          'A' dodany (Added)
          'C' konflikt (Conflicted)
          'D' usunięty (Deleted)
          'G' dołączone zmiany (Merged)
          'I' ignorowany (Ignored)
          'M' zmodyfikowany (Modified)
          'R' zastąpiony (Replaced)
          'X' nie podlega zarządzaniu wersjami ale jest używany przez svn:externals
          '?' nie podlega zarządzaniu wersjami
          '!' obiektu brakuje lub jest niekompletny (np. usunięty bez wiedzy
              Subversion)
          '~' niezgodność typu obiektu (np. zamiast wersjonowanego pliku katalog
              o tej samej nazwie)
        Druga kolumna: zmiany w atrybutach pliku lub katalogu
          ' ' brak zmian
          'C' konflikt (Conflicted)
          'M' zmodyfikowane (Modified)
        Trzecia kolumna: czy katalog roboczy jest zablokowany
          ' ' nie
          'L' tak (Locked)
        Czwarta kolumna: dodawanie pliku wraz z historią
          ' ' nie
          '+' zatwierdzanie zapamięta także historię
        Piąta kolumna: czy obiekt ma położenie inne niż wynikające z położenia
              swego rodzica
          ' ' nie
          'S' tak (Switched)
    
      Jeśli użyto opcji -u, w ósmej kolumnie pojawia się informacja o możliwości
      aktualizacji:
          '*' w repozytorium istnieje nowsza wersja
          ' ' kopia robocza jest aktualna
    
      Pozostałe pola są zmiennej szerokości, separowane spacjami:
        Numer wersji roboczej (gdy użyto -u lub -v)
        Numer wersji i autor ostatniej zmiany (gdy użyto -v)
        Ścieżka w ramach kopii roboczej (może zawierać spacje).
    
      Przykład wyniku:
        svn status wc
         M     wc/bar.c
        A  +   wc/qax.c
    
        svn status -u wc
         M           965    wc/bar.c
               *     965    wc/foo.c
        A  +         965    wc/qax.c
        Head revision:   981
    
        svn status --show-updates --verbose wc
         M           965       938 kfogel       wc/bar.c
               *     965       922 sussman      wc/foo.c
        A  +         965       687 joe          wc/qax.c
                     965       687 joe          wc/zig.c
        Head revision:   981

en: Update the working copy to a different URL.
    usage: 1. switch URL [PATH]
           2. switch --relocate FROM TO [PATH...]
    
      1. Update the working copy to mirror a new URL within the repository.
         This behaviour is similar to 'svn update', and is the way to
         move a working copy to a branch or tag within the same repository.
    
      2. Rewrite working copy URL metadata to reflect a syntactic change only.
         This is used when repository's root URL changes (such as a schema
         or hostname change) but your working copy still reflects the same
         directory within the same repository.
pl: Zaktualizuj kopię roboczą do innego URL.
    Wykorzystanie: 
        1. switch URL [ŚCIEŻKA]
        2. switch --relocate STARY_URL NOWY_URL [ŚCIEŻKA...]
    
      1. Zaktualizuj kopię roboczą według podanego URL w repozytorium.
         Polecenie to jest podobne do 'svn update' i służy do przejścia z
         kopią roboczą do rozgałęzienia lub tagu w ramach tego samego
         repozytorium.
    
      2. Zmień metadane kopii roboczej tak, by wskazywały na nowy URL.
         Polecenie wykorzystywane gdy ulega zmianie adres repozytorium
         (np. zmienia się sposób dostępu albo nazwa maszyny) ale kopia
         robocza nadal odpowiada temu samemu katalogowi w repozytorium.

en: Bring changes from the repository into the working copy.
    usage: update [PATH...]
    
      If no revision given, bring working copy up-to-date with HEAD rev.
      Else synchronize working copy to revision given by -r.
    
      For each updated item a line will start with a character reporting the
      action taken.  These characters have the following meaning:
    
        A  Added
        D  Deleted
        U  Updated
        C  Conflict
        G  Merged
    
      A character in the first column signifies an update to the actual file,
      while updates to the file's properties are shown in the second column.
pl: Zaktualizuj kopię roboczą nanosząc zmiany obecne w repozytorium.
    Wykorzystanie: update [ŚCIEŻKA...]
    
      Jeśli nie podano wersji, nanoszone są najnowsze zmiany z
      repozytorium (wersja HEAD). W przeciwnym wypadku, kopia robocza jest
      synchronizowana z wersją podaną przy pomocy opcji -r.
    
      Dla każdego zaktualizowanego obiektu wypisywany jest pojedynczy
      wiersz rozpoczynający się od informacji o zrealizowanej
      operacji. Informacja ta jest kodowana przy pomocy litery:
    
        A  Dodany (Added)
        D  Usunięty (Deleted)
        U  Zaktualizowany (Updated)
        C  Konflikt (Conflict)
        G  Dołączono zmiany (Merged)
    
      Przy tym dla każdego obiektu w pierwszej kolumnie podawana jest w
      ten sposób informacja o zmianach w samym pliku a w drugiej o
      zmianach w jego atrybutach.

en: Caught signal
pl: Złapano sygnał

en: Multiple revision arguments encountered; try '-r M:N' instead of '-r M -r N'
pl: Wielokrotnie podano opcję numeru wersji; spróbuj '-r M:N' zamiast '-r M -r N'

en: Syntax error in revision argument '%s'
pl: Błąd składniowy w numerze wersji '%s'

en: --auto-props and --no-auto-props are mutually exclusive
pl: Opcje --auto-props i --no-auto-props nie mogą występować równocześnie

en: Syntax error in native-eol argument '%s'
pl: Błąd składniowy w nazwie native-eol '%s'

en: Subcommand argument required
pl: Polecenie wymaga podania parametru

en: Unknown command: '%s'
pl: Nieznane polecenie: '%s'

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svn help %s' for usage.
pl: Polecenie '%s' nie obsługuje opcji '%s'.
    Użyj 'svn help %s' by otrzymać informacje o sposobie jego używania.

en: Log message file is a versioned file; use '--force-log' to override
pl: Plik z opisem zmian jest plikiem podlegającym zarządzaniu wersjami;
    użyj '--force-log' by wymusić jego użycie.

en: The log message is a pathname (was -F intended?); use '--force-log' to override
pl: Opis zmian jest ścieżką (chciano użyć -F?); użyj --force-log by
    wymusić użycie takiego opisu

en: svn: run 'svn cleanup' to remove locks (type 'svn help cleanup' for details)
pl: svn: uruchom 'svn cleanup' by usunąć blokady (więcej informacji -
    patrz 'svn help cleanup')

en: Second revision required
pl: Wymagane jest podanie drugiego numeru wersji

en: Wrong number of paths given
pl: Podano niewłaściwą ilość ścieżek

en: A working copy merge source needs an explicit revision
pl: Użycie kopii roboczej jako źródła dla dołączania wymaga podania wersji

en: Try 'svn add' or 'svn add --non-recursive' instead?
pl: Zamiast tego spróbuj wykonać 'svn add' lub 'svn add --non-recursive'.

en: Skipped missing target: '%s'
pl: Pominięto brakujący obiekt: '%s'

en: Skipped '%s'
pl: Pominięto '%s'

en: Restored '%s'
pl: Odtworzono '%s'

en: Reverted '%s'
pl: Wycofano zmiany w '%s'

en: Failed to revert '%s' -- try updating instead.
pl: Błąd wycofania zmian w '%s' - spróbuj aktualizacji.

en: Resolved conflicted state of '%s'
pl: Rozwiązano konflikt w '%s'

en: 
    Fetching external item into '%s'
pl: 
    Pobieranie zewnętrznego obiektu do '%s'

en: Exported external at revision %ld.
pl: Wyeksportowano zewnętrzny obiekt w wersji %ld.

en: Exported revision %ld.
pl: Wyeksportowano wersję %ld.

en: Checked out external at revision %ld.
pl: Pobrano do kopii roboczej zewnętrzny obiekt w wersji %ld.

en: Checked out revision %ld.
pl: Pobrano wersję %ld.

en: Updated external to revision %ld.
pl: Uaktualniono obiekt zewnętrzny do wersji %ld.

en: Updated to revision %ld.
pl: Uaktualnione do wersji %ld.

en: External at revision %ld.
pl: Obiekt zewnętrzny w wersji %ld.

en: At revision %ld.
pl: W wersji %ld.

en: External export complete.
pl: Eksport obiektów zewnętrznych wykonany.

en: Export complete.
pl: Eksport wykonany.

en: External checkout complete.
pl: Zakończono pobieranie obiektów zewnętrznych do kopii roboczej.

en: Checkout complete.
pl: Pobieranie kopii roboczej wykonane.

en: External update complete.
pl: Uaktualnienie obiektów zewnętrznych wykonane.

en: Update complete.
pl: Uaktualnienie wykonane.

en: 
    Performing status on external item at '%s'
pl: 
    Pobieranie statusu obiektu zewnętrznego '%s'

en: Status against revision: %6ld
pl: Status względem wersji: %6ld

en: Sending        %s
pl: Wysyłanie       %s

en: Adding  (bin)  %s
pl: Dodanie  (bin) %s

en: Adding         %s
pl: Dodanie        %s

en: Deleting       %s
pl: Usuwanie       %s

en: Replacing      %s
pl: Zastępowanie   %s

en: Transmitting file data
pl: Przesyłanie treści pliku

en: Can't open stdin
pl: Nie można otworzyć standardowego wejścia

en: Can't read stdin
pl: Błąd odczytu standardowego wejścia

en: Can't get password
pl: Nie można pobrać hasła

en: Authentication realm: %s
pl: Obszar identyfikacji: %s

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password for '%s':
pl: Hasło '%s':

en: Error validating server certificate for '%s':
pl: Błąd weryfikacji certyfikatu serwera dla '%s'

en:  - The certificate is not issued by a trusted authority. Use the
       fingerprint to validate the certificate manually!
pl:  - Certyfikat nie jest wydany przez zaufanego dostawcę. Skorzystaj
       z 'odcisku palca' by zweryfikować go samodzielnie!

en:  - The certificate hostname does not match.
pl:  - Niezgodność nazwy maszyny w ramach certyfikatu

en:  - The certificate is not yet valid.
pl:  - Certyfikat nie jest jeszcze ważny

en:  - The certificate has expired.
pl:  - Certyfikat jest już nieważny

en:  - The certificate has an unknown error.
pl:  - Nieznany błąd certyfikatu.

en: Certificate information:
     - Hostname: %s
     - Valid: from %s until %s
     - Issuer: %s
     - Fingerprint: %s
pl: Informacje o certyfikacie:
     - Nazwa maszyny: %s
     - Okres ważności: od %s do %s
     - Wydany przez: %s
     - Odcisk palca: %s

en: (R)eject, accept (t)emporarily or accept (p)ermanently?
pl: Odrzucić (r), zaakceptować chwilowo (t) czy zaakceptować na stałe (p)?

en: (R)eject or accept (t)emporarily?
pl: Odrzucić (r) czy zaakceptować tymczasowo (t)?

en: Client certificate filename:
pl: Nazwa pliku certyfikatu klienta:

en: Passphrase for '%s':
pl: Hasło (passphrase) dla '%s':

en: No URL target available
pl: Brak docelowego URL

en: Either a URL or versioned item is required
pl: Wymagane podanie URL lub obiektu

en: property '%s' deleted from repository revision %ld
pl: atrybut '%s' usunięty z repozytorium w wersji %ld

en: Cannot specify revision for deleting versioned property '%s'
pl: Nie można określić wersji dla usunięcia atrybutu '%s'

en: property '%s' deleted (recursively) from '%s'.
pl: atrybut '%s' rekursywnie usunięty z '%s'.

en: property '%s' deleted from '%s'.
pl: atrybut '%s' usunięty z '%s'.

en: Bad encoding option: prop value not stored as UTF8
pl: Nieprawidłowe kodowanie: wartość atrybutu nie jest w UTF8

en: Set new value for property '%s' on revision %ld
pl: Ustaw nową wartość dla atrybutu '%s' w wersji %ld

en: No changes to property '%s' on revision %ld
pl: Atrybut '%s' bez zmian w wersji %ld

en: Cannot specify revision for editing versioned property '%s'
pl: Nie można określić wersji dla edycji atrybutu '%s'

en: Explicit target argument required
pl: Parametr podający obiekt docelowy jest wymagany

en: Editing property on non-local target '%s' not yet supported
pl: Zmiana atrybutu na zdalnym obiekcie '%s' nie jest jeszcze obsługiwana

en: '%s' does not appear to be a working copy path
pl: '%s' nie wygląda na ścieżkę kopii roboczej

en: Set new value for property '%s' on '%s'
pl: Ustaw nową wartość atrybutu '%s' dla '%s'

en: No changes to property '%s' on '%s'
pl: Bez zmian atrybutu %s dla '%s'

en: Unversioned properties on revision %ld:
pl: Atrybuty nie podlegające zarządzaniu wersjami w wersji %ld:

en: Must specify revision explicitly when operating on a revision property
pl: W trakcie obsługi atrybutów wersji, wersja musi być podana explicite

en: property '%s' set on repository revision %ld
pl: atrybut '%s' ustawiony dla wersji %ld

en: Cannot specify revision for setting versioned property '%s'
pl: Nie można określić wersji dla ustawienia atrybutu '%s'

en: Explicit target required ('%s' interpreted as prop value)
pl: Wymagane podanie obiektu docelowego ('%s' jako wartość atrybutu)

en: property '%s' set (recursively) on '%s'
pl: atrybut '%s' ustawiony rekursywnie dla '%s'

en: property '%s' set on '%s'
pl: atrybut '%s' ustawiony dla '%s'

en: 
    Committed revision %ld.
pl: 
    Zatwierdzona wersja %ld.

en: None of the environment variables SVN_EDITOR, VISUAL or EDITOR is set, and no 'editor-cmd' run-time configuration option was found
pl: Nie zdefiniowano żadnej spośród zmiennych środowiskowych SVN_EDITOR, VISUAL ani EDITOR, nie zdefiniowano też opcji konfiguracyjnej 'editor-cmd'

en: Can't get working directory
pl: Nie można ustalić katalogu bieżącego

en: Can't change working directory to '%s'
pl: Nie można zmienić katalogu bieżącego na '%s'

en: Can't write to '%s'
pl: Nie można pisać do '%s'

en: Can't stat '%s'
pl: Nie można pobrać informacji o '%s'

en: system('%s') returned %d
pl: Polecenie system('%s') zwróciło %d

en: Can't restore working directory
pl: Nie można odtworzyć katalogu bieżącego

en: Log message contains a zero byte
pl: Opis zmian zawiera bajt zerowy

en: Your commit message was left in a temporary file:
pl: Opis zmian pozostawiono w pliku tymczasowym:

en: --This line, and those below, will be ignored--
pl: --Ta linia i następne zostaną zignorowane--

en: Could not use external editor to fetch log message; consider setting the $SVN_EDITOR environment variable or using the --message (-m) or --file (-F) options
pl: Uruchomienie edytora w celu opisania zmian nie powiodło się, ustaw odpowiednio zmienną środowiskową SVN_EDITOR albo skorzystaj z odpowiedniej spośród opcji: --message (-m) bądź --file (-F)

en: 
    Log message unchanged or not specified
    a)bort, c)ontinue, e)dit
pl: 
    Nie podano opisu zmian.
    Przerwij (a), kontynuuj (c), edytuj (e)?

en: Bad parent pool passed to svn_make_pool()
pl: Błędna pula macierzysta przekazana do svn_make_pool()

en: Bogus filename
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Bogus URL
pl: Niepoprawny URL

en: Bogus date
pl: Niepoprawna data

en: Bogus mime-type
pl: Niepoprawny typ MIME

en: Version file format not correct
pl: Niepoprawny format pliku wersji

en: No such XML tag attribute
pl: Brak takiego atrybutu XML

en: <delta-pkg> is missing ancestry
pl: <delta-pkg> nie zawiera informacji o pochodzeniu

en: Unrecognized binary data encoding; can't decode
pl: Nierozpoznany format danych binarnych; nie można rozkodować

en: XML data was not well-formed
pl: Niepoprawny składniowo XML

en: Inconsistent line ending style
pl: Niespójny sposób zapisywania końców wiersza

en: Unrecognized line ending style
pl: Nieznany sposób zapisywania końców wiersza

en: Line endings other than expected
pl: Końce wiersza inne niż oczekiwano

en: Ran out of unique names
pl: Wykorzystano wszystkie unikalne nazwy

en: Framing error in pipe protocol
pl: Błąd ramki w komunikacji IPC

en: Read error in pipe
pl: Błąd odczytu IPC

en: Write error
pl: Błąd zapisu

en: Unexpected EOF on stream
pl: Nieoczekiwany koniec strumienia

en: Malformed stream data
pl: Uszkodzone dane w strumieniu

en: Unrecognized stream data
pl: Nierozpoznane dane w strumieniu

en: Unknown svn_node_kind
pl: Nieznany rodzaj obiektu

en: Unexpected node kind found
pl: Nieoczekiwany rodzaj obiektu.

en: Can't find an entry
pl: Nie można znależć elementu.

en: Entry already exists
pl: Element już istnieje.

en: Entry has no revision
pl: Element nie ma wersji.

en: Entry has no URL
pl: Element nie ma URL.

en: Entry has an invalid attribute
pl: Obiekt ma niepoprawny atrybut.

en: Obstructed update
pl: Przerwana aktualizacja

en: Mismatch popping the WC unwind stack
pl: Niezgodność w trakcie pobierania wartości z stosu cofania zmian

en: Attempt to pop empty WC unwind stack
pl: Próba pobrania wartości z pustego stosu cofania zmian

en: Attempt to unlock with non-empty unwind stack
pl: Próba zdjęcia blokady przy nieopróżnionym stosie cofania zmian

en: Attempted to lock an already-locked dir
pl: Próba zablokowania już zablokowanego katalogu

en: Working copy not locked
pl: Kopia robocza nie została zablokowana

en: Invalid lock
pl: Błędna blokada

en: Path is not a working copy directory
pl: Ścieżka nie wskazuje na katalog w ramach kopii roboczej

en: Path is not a working copy file
pl: Ścieżka nie wskazuje na plik w ramach kopii roboczej

en: Problem running log
pl: Nieudane uruchomienie logu

en: Can't find a working copy path
pl: Nie można odnaleźć ścieżki w ramach kopii roboczej

en: Working copy is not up-to-date
pl: Kopia robocza jest nieaktualna

en: Left locally modified or unversioned files
pl: Pozostały pliki zmodyfikowane lokalnie lub nie podlegające kontroli wersji

en: Unmergeable scheduling requested on an entry
pl: Zlecenie niezgodne z już zarejestrowanymi zleceniami

en: Found a working copy path
pl: Znaleziono ścieżkę w ramach kopii roboczej

en: A conflict in the working copy obstructs the current operation
pl: Konflikt w ramach kopii roboczej uniemożliwia wykonanie polecenia

en: Working copy is corrupt
pl: Uszkodzona kopia robocza

en: Working copy text base is corrupt
pl: Uszkodzony plik bazowy

en: Cannot change node kind
pl: Nie można zmienić typu obiektu

en: Invalid operation on the current working directory
pl: Niepoprawna operacja na katalogu bieżącym

en: Problem on first log entry in a working copy
pl: Problem z zapisem pierwszego elementy logu w kopii roboczej

en: Unsupported working copy format
pl: Nieznany format kopii roboczej

en: Path syntax not supported in this context
pl: Sposób zapisania ścieżki nie obsługiwany w tej sytuacji

en: General filesystem error
pl: Błąd systemu plików

en: Error closing filesystem
pl: Błąd w trakcie zamykania systemu plików

en: Filesystem is already open
pl: System plików jest już otwarty

en: Filesystem is not open
pl: System plików nie jest otwarty

en: Filesystem is corrupt
pl: Uszkodzony system plików

en: Invalid filesystem path syntax
pl: Błędna składnia ścieżki

en: Invalid filesystem revision number
pl: Błędny numer wersji

en: Invalid filesystem transaction name
pl: Błędna nazwa transakcji

en: Filesystem directory has no such entry
pl: Katalog nie zawiera takiego elementu

en: Filesystem has no such representation
pl: Katalog nie ma takiej reprezentacji

en: Filesystem has no such string
pl: System plików nie zawiera takiego napisu

en: Filesystem has no such copy
pl: System plików nie zawiera takiej kopii

en: The specified transaction is not mutable
pl: Podana transakcja nie może być modyfikowana

en: Filesystem has no item
pl: System plików nie zawiera podanego elementu

en: Filesystem has no such node-rev-id
pl: System plików nie zawiera węzła o podanym identyfikatorze wersji

en: String does not represent a node or node-rev-id
pl: Napis nie zawiera identyfikatora węzła lub wersji węzłą

en: Name does not refer to a filesystem directory
pl: Nazwa nie odnosi się do katalogu systemu plików

en: Name does not refer to a filesystem file
pl: Nazwa nie odnosi się do pliku systemu plików

en: Name is not a single path component
pl: Nazwa nie jest pojedynczą ścieżką

en: Attempt to change immutable filesystem node
pl: Próba zmiany węzła nie mogącego ulegać zmianom

en: Item already exists in filesystem
pl: Element już istnieje

en: Attempt to remove or recreate fs root dir
pl: Próba usunięcia lub ponownego utworzenia głównego katalogu systemu plików

en: Object is not a transaction root
pl: Obiekt nie wskazuje na korzeń transakcji

en: Object is not a revision root
pl: Obiekt nie wskazuje na korzeń wersji

en: Merge conflict during commit
pl: Konflikt łączenia zmian w trakcie zatwierdzania

en: A representation vanished or changed between reads
pl: Reprezentacja zniknęła lub zmieniła się pomiędzy kolejnymi odczytami

en: Tried to change an immutable representation
pl: Próba zmiany reprezentacji nie mogącej ulegać zmianom

en: Malformed skeleton data
pl: Błędne dane wzorcowe

en: Transaction is out of date
pl: Transakcja jest nieaktualna

en: Berkeley DB error
pl: Błąd Berkeley DB

en: Berkeley DB deadlock error
pl: Zakleszczenie Berkeley DB

en: Transaction is dead
pl: Transakcja jest zniszczona

en: Transaction is not dead
pl: Transakcja nie jest zniszczona

en: Unknown FS type
pl: Nieznany typ systemu plików

en: The repository is locked, perhaps for db recovery
pl: Repozytorium jest zablokowane, być może ze wględu na odtwarzanie bazy danych

en: A repository hook failed
pl: Błąd wykonania skryptu (hook) repozytorium

en: Incorrect arguments supplied
pl: Błędne parametry

en: A report cannot be generated because no data was supplied
pl: Brak danych do wygenerowania raportu

en: Bogus revision report
pl: Niepoprawny raport o wersji

en: Unsupported repository version
pl: Nieobsługiwana wersja repozytorium

en: Disabled repository feature
pl: Wyłączona obsługa funkcji repozytorium

en: Error running post-commit hook
pl: Błąd działania skryptu post-commit

en: Bad URL passed to RA layer
pl: Błędy URL przekazany do warstwy RA

en: Authorization failed
pl: Nieudana autoryzacja

en: Unknown authorization method
pl: Nieznana metoda autoryzacji

en: Repository access method not implemented
pl: Nie zaimplementowana metoda dostępu do repozytorium

en: Item is out-of-date
pl: Nieaktualna wartość

en: Repository has no UUID
pl: Repozytorium nie ma UUID

en: Unsupported RA plugin ABI version
pl: Nieobsługiwana wersja ABI w pluginie RA

en: RA layer failed to init socket layer
pl: Warstwa RA nie zainicjowała połączenia sieciowego

en: RA layer failed to create HTTP request
pl: Warstwa RA nie stworzyła żądania HTTP

en: RA layer request failed
pl: Żądanie warstwy RA nie powiodło się

en: RA layer didn't receive requested OPTIONS info
pl: Warstwa RA nie otrzymała wymaganych informacji

en: RA layer failed to fetch properties
pl: Warstwa RA nie zdołała pobrać atrybutów

en: RA layer file already exists
pl: Plik warstwy RA już istnieje

en: Invalid configuration value
pl: Błąd konfiguracji

en: HTTP Path Not Found
pl: Nie znaleziono adresu HTTP

en: Failed to excute WebDAV PROPPATCH
pl: Błąd wykonania żądania PROPPATCH WebDAV

en: Couldn't find a repository
pl: Nie znaleziono repozytorium

en: Couldn't open a repository
pl: Nie zdołano otworzyć repozytorium

en: Special code for wrapping server errors to report to client
pl: Błąd serwera

en: Unknown svn protocol command
pl: Nieznane polecenie protokołu svn

en: Network connection closed unexpectedly
pl: Nieoczekiwane przerwanie połączenia sieciowego

en: Network read/write error
pl: Błąd odczytu/zapisu sieciowego

en: Malformed network data
pl: Błędne dane z sieci

en: Client/server version mismatch
pl: Niezgodność wersji klienta i serwera

en: Credential data unavailable
pl: Brak danych uwierzytelniających

en: No authentication provider available
pl: Brak mechanizmów uwierzytelniania

en: All authentication providers exhausted
pl: Wyczerpano możliwości uwierzytelniania

en: Read access denied for root of edit
pl: Brak prawa do odczytu

en: Svndiff data has invalid header
pl: Błędny nagłówek danych svndiff

en: Svndiff data contains corrupt window
pl: Błędne okno danych svndiff

en: Svndiff data contains backward-sliding source view
pl: Dane svndiff zawierają wsteczny podgląd

en: Svndiff data contains invalid instruction
pl: Dane svndiff zawierają nieznaną instrukcję

en: Svndiff data ends unexpectedly
pl: Nieoczekiwany koniec danych svndiff

en: Apache has no path to an SVN filesystem
pl: Apache nie zna ścieżki do systemu plików Subversion

en: Apache got a malformed URI
pl: Apache otrzymał błędny URI

en: Activity not found
pl: Nie znaleziono aktywności

en: Baseline incorrect
pl: Błędna linia bazowa

en: Input/output error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: A path under version control is needed for this operation
pl: To polecenie wymaga ścieżki podlegajacej zarządzaniu wersjami

en: Repository access is needed for this operation
pl: To polecenie wymaga dostępu do repozytorium

en: Bogus revision information given
pl: Błędne informacje o wersji

en: Attempting to commit to a URL more than once
pl: Próba zatwierdzenia URL więcej niż raz

en: Operation does not apply to binary file
pl: Polecenie niedostępne dla plików binarnych

en: Format of an svn:externals property was invalid
pl: Błędny format atrybutu svn:externals

en: Attempting restricted operation for modified resource
pl: Próba wykonania zastrzeżonej operacji dla zmodyfikowanego zasobu

en: Operation does not apply to directory
pl: Polecenie niedostępne dla katalogów

en: Revision range is not allowed
pl: Zakres wersji jest niedozwolony w tym przypadku

en: Inter-repository relocation not allowed
pl: Przeniesienie między repozytoriami nie jest dozwolone

en: Author name cannot contain a newline
pl: Nazwa autora nie może zawierać znaku nowego wiersza

en: Bad property name
pl: Błędna nazwa atrybutu

en: Two versioned resources are unrelated
pl: Podane zasoby nie są ze sobą związane

en: A problem occurred; see later errors for details
pl: Wystąpił błąd, szczegóły dalej.

en: Failure loading plugin
pl: Błąd ładowania plugina.

en: Malformed file
pl: Błędny plik.

en: Incomplete data
pl: Niepełne dane

en: Incorrect parameters given
pl: Błędne parametry

en: Tried a versioning operation on an unversioned resource
pl: Polecenie wymaga pliku podlegającego zarządzaniu wersjami, podany parametr tego warunku nie spełnia.

en: Test failed
pl: Błąd testu.

en: Trying to use an unsupported feature
pl: Próba użycia nieobsługiwanej funkcji

en: Unexpected or unknown property kind
pl: Nieoczekiwany lub nieznany typ atrybutu

en: Illegal target for the requested operation
pl: Nielegalny obiekt dla podanej operacji

en: MD5 checksum is missing
pl: Niezgodnosć sumy kontrolnej MD5

en: Directory needs to be empty but is not
pl: Katalog powinien być pusty - a nie jest

en: Error calling external program
pl: Błąd uruchamiania zewnętrznego programu

en: Python exception has been set with the error
pl: Wyjątek języka Python

en: A checksum mismatch occurred
pl: Niezgodność sumy kontrolnej

en: The operation was interrupted
pl: Wykonanie polecenia przerwano

en: The specified diff option is not supported
pl: Podana opcja diff nie jest obsługiwana

en: Property not found
pl: Nie ma takiego atrybutu

en: No auth file path available
pl: Brak ścieżki do pliku uwierzytelniającego

en: Incompatible library version
pl: Niekompatybilna wersja biblioteki

en: Client error in parsing arguments
pl: Błąd klienta w trakcie parsowania parametrów

en: Not enough args provided
pl: Zbyt mało parametrów

en: Mutually exclusive arguments specified
pl: Podano sprzeczne parametry

en: Attempted command in administrative dir
pl: Próba wykonania polecenia w katalogu administracyjnym

en: The log message file is under version control
pl: Plik z opisem zmian podlega zarządzaniu wersjami

en: The log message is a pathname
pl: Opis zmian jest ścieżką

en: Committing in directory scheduled for addition
pl: Próba zatwierdzania w katalogu oczekującym na dodanie

en: No external editor available
pl: Brak zewnętrznego edytora

en: Something is wrong with the log message's contents
pl: Opis zmian zawiera jakiś błąd

en: Error during recursive add of '%s'
pl: Błąd podczas rekursywnego dodawania '%s'

en: Can't close directory '%s'
pl: Nie można zamknąć katalogu '%s'

en: Cannot calculate blame information for binary file '%s'
pl: Nie można okreslić odpowiedzialności za plik binarny '%s'

en: Start revision must precede end revision
pl: Wersja początkowa musi być mniejsza, niż końcowa

en: URL '%s' refers to a directory
pl: URL '%s' odnosi się do katalogu

en: Revision action '%c' for revision %ld of '%s' lacks a prior revision
pl: Polecenie '%c' dla wersji %ld '%s' wymaga podania wersji wcześniejszej

en: Can't seek in '%s'
pl: Nie można sparsować '%s'

en: URL '%s' doesn't exist
pl: URL '%s' nie istnieje

en: URL '%s' refers to a file, not a directory
pl: URL '%s' odnosi się do pliku, nie do katalogu

en: '%s' is already a working copy for a different URL
pl: '%s' jest już kopią roboczą innego URL

en: ; run 'svn update' to complete it.
pl: ; uruchom 'svn update' aby zakończyć.

en: '%s' is already a file/something else
pl: '%s' już podlega zarządzaniu wersjami

en: Cannot cleanup '%s': not a directory
pl: Nie można oczyścić '%s': nie jest katalogiem

en: New entry name required when importing a file
pl: Wymagane podanie nazwy obiektu podczas importowania pliku

en: '%s' does not exist
pl: '%s' nie istnieje

en: Path '%s' does not exist
pl: Ścieżka '%s' nie istnieje

en: Path '%s' already exists
pl: Ścieżka '%s' już istnieje

en: '%s' is a reserved name and cannot be imported
pl: '%s' to nazwa zastrzeżona i nie może zostać zaimportowana

en: Commit failed (details follow):
pl: Zatwierdzenie się nie powiodło (szczegóły poniżej):

en: Commit succeeded, but other errors follow:
pl: Zatwierdzenie się powiodło, lecz wystąpiły inne błędy:

en: Error unlocking locked dirs (details follow):
pl: Nie udało się odblokowanie katalogów (szczegóły poniżej):

en: Error bumping revisions post-commit (details follow):
pl: Błąd operacji post-commit (szczegóły poniżej):

en: Error in post-commit clean-up (details follow):
pl: Błąd oczyszczania post-commit (szczegóły poniżej):

en: '%s' is a URL, but URLs cannot be commit targets
pl: '%s' to URL, a URL nie może być obiektem zatwierdzenia

en: Are all the targets part of the same working copy?
pl: Czy wszystkie obiekty docelowe należą do tej samej kopii roboczej?

en: Cannot non-recursively commit a directory deletion
pl: Zatwierdzenie usunięcia katalogu musi być wykonane rekursywnie

en: Unknown entry kind for '%s'
pl: Nieznany rodzaj obiektu dla '%s'

en: Entry '%s' has unexpectedly changed special status
pl: Obiekt '%s' został zastąpiony plikiem specjalnym

en: Aborting commit: '%s' remains in conflict
pl: Zatwierdzanie przerwane: konflikt obiektu '%s'

en: Did not expect '%s' to be a working copy root
pl: Niespodziewanie '%s' okazał się głównym katalogiem kopii roboczej

en: Commit item '%s' has copy flag but no copyfrom URL
pl: Obiekt '%s' jest zaznaczony do skopiowania, lecz nie podano źródłowego URL

en: '%s' is not under version control
pl: '%s' nie podlega zarządzaniu wersjami

en: Entry for '%s' has no URL
pl: Element '%s' nie ma URL

en: '%s' is scheduled for addition within unversioned parent
pl: '%s' przeznaczony do dodania w katalogu nie podlegającym kontroli wersji

en: Entry for '%s' is marked as 'copied' but is not itself scheduled
    for addition.  Perhaps you're committing a target that is
    inside an unversioned (or not-yet-versioned) directory?
pl: Obiekt '%s' jest oznaczony jako 'copied', lecz nie jest przeznaczony
    do dodania.  Czy próbujesz zatwierdzić obiekt, który jest w katalogu
    nie podlegającym zarządzaniu wersjami?

en: '%s' is not under version control and is not part of the commit, yet its child '%s' is part of the commit
pl: '%s' nie podlega zarządzaniu wersjami i nie podlega zatwierdzaniu, jednak podrzędny obiekt '%s' ma zostać zatwierdzony

en: Cannot commit both '%s' and '%s' as they refer to the same URL
pl: Nie można zatwierdzić '%s' i '%s' ponieważ odnoszą się do tego samego URL

en: Commit item '%s' has copy flag but no copyfrom URL
pl: Element '%s' zaznaczony do skopiowania, lecz nie podano źródłowego URL

en: Commit item '%s' has copy flag but an invalid revision
pl: Element '%s' zaznaczony do skopiowania, lecz wersja jest niewłaściwa

en: File '%s' already exists
pl: Plik '%s' już istnieje

en: Move will not be attempted unless forced
pl: Przeniesienie się nie odbędzie o ile nie zostanie to wymuszone

en: Cannot move URL '%s' into itself
pl: Nie można przenieść URL '%s' do samego siebie

en: Source and dest appear not to be in the same repository (src: '%s'; dst: '%s')
pl: Obiekty źródłowy i docelowy nie znajdują się w tym samym repozytorium(źródło: '%s'; cel: '%s')

en: Path '%s' does not exist in revision %ld
pl: Ścieżka '%s' nie istnieje w wersji %ld

en: Unrecognized node kind of '%s'
pl: Nieznany rodzaj obiektu: '%s'

en: Path '%s' not found in revision %ld
pl: Ścieżka '%s' nie znaleziona w wersji '%ld'

en: Path '%s' not found in head revision
pl: Ścieżki '%s' nie znaleziono w wersji HEAD

en: '%s' is in the way
pl: '%s' już istnieje i znajduje się w wskazanym miejscu

en: Entry for '%s' exists (though the working file is missing)
pl: Element '%s' istnieje, choć nie znaleziono kopii roboczej pliku

en: Source URL '%s' is from foreign repository; leaving it as a disjoint WC
pl: Źródłowy URL '%s' pochodzi z zewnętrznego repozytorium; pozostaje jako kopia rozłączona

en: Cannot copy path '%s' into its own child '%s'
pl: Nie można skopiować ścieżki '%s' do własnej podrzędnej '%s'

en: Cannot move path '%s' into itself
pl: Nie można przenieść ścieżki '%s' do siebie samej

en: No support for repos <--> working copy moves
pl: Przenoszenie repozytorium <--> kopia robocza nie jest obsługiwane

en: Cannot specify revisions with move operations
pl: Nie można określić wersji dla operacji przeniesienia

en: '%s' does not seem to have a URL associated with it
pl: obiekt '%s' nie posiada związanego z nim URL

en: '%s' is in the way of the resource actually under version control
pl: '%s' leży w miejscu pliku podlegającego zarządzaniu wersjami

en: '%s' has local modifications
pl: '%s' zawiera lokalne modyfikacje

en: %sProperty changes on: %s%s
pl: %sZmiany atrybutów dla: %s%s

en: Name: %s%s
pl: Nazwa: %s%s

en: URLs have no schema ('%s' and '%s')
pl: URL nie zawiera schematu ('%s' i '%s')

en: URL has no schema: '%s'
pl: URL nie zawiera schematu: '%s'

en: Access schema mixtures not yet supported ('%s' and '%s')
pl: Łączenie różnych schematów dostępu nie jest  obsługiwane ('%s' i '%s')

en: %s	(revision %ld)
pl: %s	(wersja %ld)

en: %s	(working copy)
pl: %s	(kopia robocza)

en: Cannot display: file marked as a binary type.%s
pl: Nie można wyświetlić: plik binarny.%s

en: '%s' is not supported
pl: '%s' nie jest obsługiwane

note: xgettext: the '.working', '.merge-left.r%ld' and '.merge-right.r%ld' strings are used to tag onto a filename in case of a merge conflict
en: .working
pl: .robocza

en: .merge-left.r%ld
pl: .merge-lewo.w%ld

en: .merge-right.r%ld
pl: .merge-prawo.w%ld

en: Not all required revisions are specified
pl: Nie wszystkie wymagane wersje zostały podane

en: Sorry, svn_client_diff was called in a way that is not yet supported
pl: svn_client_diff uruchomiono w sposób który nie jest jeszcze obsługiwany

en: Only diffs between a path's text-base and its working files are supported at this time
pl: Jedynie porównania między wersją bazową i jej plikiem roboczym są obecnie obsługiwane

en: '%s' was not found in the repository at revision %ld
pl: '%s' nie występuje w repozytorium w wersji %ld

en: Directory '%s' has no URL
pl: Katalog '%s' nie ma URL

en: At least one revision must be non-local for a pegged diff
pl: Przynajmniej jedna wersja musi być zdalna aby wykonać pegged diff

en: '%s' has no URL
pl: '%s' nie ma URL

en: '%s' is not a valid EOL value
pl: '%s' nie jest poprawnym znakiem końca linii

en: Destination directory exists, and will not be overwritten unless forced
pl: Katalog docelowy już istnieje i nie zostanie nadpisany o ile nie zostanie to wymuszone.

en: (local)
pl: (lokalny)

en: '%s' exists and is not a directory
pl: '%s' istnieje i nie jest katalogiem

en: '%s' already exists
pl: '%s' już istnieje

en: Checksum mismatch for '%s'; expected: '%s', actual: '%s'
pl: Błąd sumy kontrolnej dla '%s'; oczekiwana: '%s', faktyczna: '%s'

en: Missing required revision specification
pl: Nie podano wymaganej specyfikacji wersji

en: Entry '%s' has no URL
pl: Element '%s' nie ma URL

en: No commits in repository.
pl: Brak zapisów w repozytorium

en: No get_dir() available for URL schema
pl: Schemat URL nie obsługuje get_dir()

en: URL '%s' non-existent in that revision
pl: URL '%s' nie istnieje w tej wersji

en: Revision property '%s' not allowed in this context
pl: Atrybut wersji '%s' jest niedozwolony w tym kontekście

en: Setting property on non-local target '%s' not yet supported
pl: Ustalanie atrybutu na zdalnym obiekcie '%s' nie jest jeszcze obsługiwane

en: Bad property name: '%s'
pl: Niepoprawna nazwa atrybutu: '%s'

en: Value will not be set unless forced
pl: Wartość nie zostanie ustawiona o ile nie zostanie to wymuszone

en: Unknown node kind for '%s'
pl: Nieznany rodzaj obiektu dla '%s'

en: Attempt to set wc property '%s' on '%s' in a non-commit operation
pl: Próba ustawienia atrybutu kopii roboczej '%s' na '%s' w operacji innej, niż zatwierdzanie.

en: Can't find entry for '%s'
pl: Nie można znaleźć elementu dla '%s'

en: Missing changed-path information for '%s' in revision %ld
pl: Brak informacji o zmianie ścieżki dla '%s' w wersji %ld

en: path '%s' doesn't exist in revision %ld
pl: ścieżka '%s' nie istnieje w wersji %ld

en: Unable to find repository location for '%s' in revision %ld
pl: Nie odnaleziono lokalizacji repozytorium dla '%s' w wersji %ld

en: '%s' in revision %ld is an unrelated object
pl: '%s' w wersji %ld jest obiektem niezwiązanym

en: The location for '%s' for revision %ld does not exist in the repository or refers to an unrelated object
pl: Lokalizacja dla '%s' w wersji %ld nie istnieje w repozytorium lub odnosi się do obiektu niezwiązanego

en: The repository at '%s' has uuid '%s', but the WC has '%s'
pl: Repozytorium '%s' ma uuid '%s', tymczasem kopia robocza ma '%s'

en: Unrecognized revision type requested for '%s'
pl: Zażądano nieznanego typ wersji dla '%s'

en: '%s' does not define '%s()'
pl: '%s' nie definiuje '%s()'

en: Unknown FS type '%s'
pl: Nieznany typ systemu plików: '%s'

en: Mismatched FS module version for '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
pl: Nieodpowiednia wersja systemu plików dla '%s': znaleziono %d.%d.%d%s, oczekiwana %d.%d.%d%s

en: Corrupt filesystem revision %ld in filesystem '%s'
pl: Uszkodzona wersja systemu plików %ld w systemie plików '%s'

en: Reference to non-existent revision %ld in filesystem '%s'
pl: Odnośnik do nieistniejącej wersji %ld w systemie plików '%s'

en: File is not mutable: filesystem '%s', revision %ld, path '%s'
pl: Plik niezmienny: system plików '%s', wersja %ld, ścieżka '%s'

en: Error copying logfile;  the DB_LOG_AUTOREMOVE feature 
    may be interfering with the hotcopy algorithm.  If 
    the problem persists, try deactivating this feature 
    in DB_CONFIG.
pl: Błąd podczas kopiowania logu;  właściwość DB_LOG_AUTOREMOVE 
    może wpływać na algorytm hotcopy.  Jeżeli problem
     będzie się powtarzał, spróbuj wyłączyć tę właściwość 
    w DB_CONFIG.

en: Error running catastrophic recovery on hotcopy;  the 
    DB_LOG_AUTOREMOVE feature may be interfering with the 
    hotcopy algorithm.  If the problem persists, try deactivating 
    this feature in DB_CONFIG.
pl: Błąd odtwarzania po załamaniu na kopii na gorąco;  właściwość 
    DB_LOG_AUTOREMOVE może wpływać na algorytm hotcopy.  Jeżeli 
    problem będzie się powtarzał, spróbuj wyłączyć tę właściwość 
    w DB_CONFIG.

en: Unsupported FS loader version (%d) for bdb
pl: Nieobsługiwana wersja loadera systemu plików (%d) dla bdb

en: File not found: revision %ld, path '%s'
pl: Nie znaleziono pliku: wersja '%ld', ścieżka '%s'

en: File already exists: filesystem '%s', revision %ld, path '%s'
pl: Plik już istnieje: system plików '%s', wersja %ld, ścieżka '%s'

en: Filesystem object has not been opened yet
pl: Obiekt systemu plików nie jest otwarty

en: Corrupt node revision for node '%s' in filesystem '%s'
pl: Uskodzona wersja obiektu '%s' w systemie plików '%s'

en: Corrupt clone record for '%s' in transaction '%s' in filesystem '%s'
pl: Uszkodzony zapis kopii '%s' w transakcji '%s' w systemie plików '%s'

en: Corrupt node revision id '%s' appears in filesystem '%s'
pl: Uszkodzona wersja obiektu id '%s' wystąpiła w systemie plików '%s'

en: Reference to non-existent node '%s' in filesystem '%s'
pl: Odnośnik do nieistniejącego obiektu '%s' w systemie plików '%s'

en: Malformed ID as key in 'nodes' table of filesystem '%s'
pl: Błędny ID jako klucz w tabeli 'nodes' w systemie plików '%s'

en: Corrupt value for 'next-id' key in '%s' table of filesystem '%s'
pl: Błędna wartość klucza 'next-id' w tabeli '%s' w systemie plików '%s'

en: Corrupt entry in 'transactions' table for '%s' in filesystem '%s'
pl: Uszkodzone dane w tabeli 'transactions' dla '%s' w systemie plików '%s'

en: Corrupt entry in 'copies' table for '%s' in filesystem '%s'
pl: Uszkodzone dane w tabeli 'copies' dla '%s' w systemie plików '%s'

en: Search for malformed path '%s' in filesystem '%s'
pl: Próba wyszukania błędnej ścieżki '%s' w systemie plików '%s'

en: No transaction named '%s' in filesystem '%s'
pl: Brak transakcji '%s' w systemie plików '%s'

en: Cannot modify transaction named '%s' in filesystem '%s'
pl: Nie można zmodyfikować transakcji '%s' w systemie plików '%s'

en: No copy with id '%s' in filesystem '%s'
pl: Brak kopii o id '%s' w systemie plików '%s'

en: '%s' is not a directory in filesystem '%s'
pl: '%s' nie jest katalogiem w systemie plików '%s'

en: Unsupported FS loader version (%d) for fsfs
pl: Nieobsługiwana wersja loadera systemu plików (%d) dla fsfs

en: Found malformed header in revision file
pl: Błędny nagłówek w pliku wersji

en: Malformed text rep offset line in node-rev
pl: Błędny offset reprezentacji w node-rev

en: Missing kind field in node-rev
pl: Brak pola kind w node-rev

en: Missing cpath in node-rev
pl: Brak cpath w node-rev

en: Malformed copyroot line in node-rev
pl: Błędna linia copyroot w node-rev

en: Malformed copyfrom line in node-rev
pl: Błędna linia copyfrom w node-rev

en: Attempted to write to non-transaction
pl: Próba zapisu node-rev o stałym ID

en: Malformed representation header
pl: Błędny nagłówek tablicy reprezentacji

en: Missing node-id in node-rev
pl: Brak node-id w node-rev

en: Corrupt node-id in node-rev
pl: Błędny node-id w node-rev

en: Revision file lacks trailing newline
pl: W pliku wersji brak końcowego znaku końca wiersza

en: Final line in revision file longer than 64 characters
pl: Ostatnia linia w pliku wersji dłuższa niż 64 znaki

en: Final line in revision file missing space
pl: Brak spacji w ostatniej linii pliku wersji

en: No such revision %ld
pl: Nie ma takiej wersji %ld

en: Malformed svndiff data in representation
pl: Błędne dane svndiff w tablicy reprezentacji

en: Reading one svndiff window read beyond the end of the representation
pl: Podczas czytania danych okna svndiff przekroczono koniec 
    tablicy reprezentacji

en: svndiff data requested non-existent source
pl: Żądane dane svndiff wskazują na nieistniejące źródło

en: svndiff requested position beyond end of stream
pl: Żądana pozycja svndiff jest poza końcem strumienia

en: svndiff window length is corrupt
pl: Błędne okno danych svndiff

en: Directory entry corrupt
pl: Uszkodzony wpis w katalogu

en: Missing required node revision ID
pl: Brak wymaganego ID wersji obiektu

en: Invalid change ordering: new node revision ID without delete
pl: Niewłaściwy porządek zmian: ID nowego węzła wersji nie jest
    zmianą typu usunięcie ścieżki

en: Invalid change ordering: non-add change on deleted path
pl: Niewłaściwy porządek zmian: zmiana typu non-add poprzedza
    usunięcie ścieżki

en: Invalid changes line in rev-file
pl: Niewłaściwe zmiany w pliku wersji

en: Invalid change kind in rev file
pl: Niewłaściwy rodzaj modyfikacji w pliku wersji

en: Invalid text-mod flag in rev-file
pl: Niewłaściwa flaga text-mod w pliku wersji

en: Invalid prop-mod flag in rev-file
pl: Niewłaściwa flaga prop-mod w pliku wersji

en: Copying from transactions not allowed
pl: Kopiowanie z transakcji niedozwolone

en: next-id file corrupt
pl: Plik next-id jest uszkodzony

en: Invalid change type
pl: Niewłaściwy typ zmiany

en: Can't set text contents of a directory
pl: Nie można ustawić zawartości katalogu

en: Corrupt current file
pl: Bieżący plik jest uszkodzony

en: Can't chmod '%s'
pl: Nie można wykonać chmod '%s'

en: Transaction out of date
pl: Transakcja jest nieaktualna

en: No such transaction
pl: Brak takiej transakcji

en: Mismatched RA plugin version for '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
pl: Niewłaściwa wersja wtyczki RA dla '%s': znaleziona %d.%d.%d%s, oczekiwana %d.%d.%d%s

en: Unrecognized URL scheme '%s'
pl: Nieznany schemat URL: '%s'

en:   - handles '%s' schema
pl:   - obsługuje schemat '%s'

en: Could not create a request (%s '%s')
pl: Nie udało się wygenerować żądania (%s '%s')

en: Could not write svndiff to temp file
pl: Nie udało się zapisać różnic do pliku tymczasowego

en: Could not create a PUT request (%s)
pl: Nie udało się stworzenie żądania PUT (%s)

en: applying log message to %s
pl: nanoszenie opisu zmian do %s

en: Could not save the URL of the version resource
pl: Nie można zapisać URL obiektu wersji

en: Could not create a GET request for '%s'
pl: Błąd w trakcie tworzenia żądania GET dla '%s'

en: GET request failed for '%s'
pl: Żądanie GET nie powiodło się dla %s

en: Could not save file
pl: Błąd w trakcie zapisywania pliku

en: Error writing to stream: unexpected EOF
pl: Błąd zapisu do '%s': nieoczekiwany koniec pliku

en: Checksum mismatch for '%s':
       expected checksum:  %s
       actual checksum:    %s
pl: Błąd weryfikacji sumy kontrolnej dla '%s':
       oczekiwano:     %s
        wyliczono:     %s

en: Server does not support date-based operations
pl: Serwer nie obsługuje operacji związanych z datami

en: Invalid server response to dated-rev request
pl: Błędna odpowiedź od serwera na żądanie dated-rev

en: get-locations REPORT not implemented
pl: Nie zaimplementowany get-locations REPORT

en: DAV request failed; it's possible that the repository's pre-revprop-change hook either failed or is non-existent
pl: Żądanie DAV nie powiodło się; prawdopodobnie skrypt pre-revprop-change nie istnieje lub zgłosił błąd w trakcie działania.

en: Error writing to '%s': unexpected EOF
pl: Błąd zapisu do '%s': nieoczekiwany koniec pliku

en: Unknown XML encoding: '%s'
pl: Nieznane kodowanie XML: '%s'

en: REPORT response handling failed to complete the editor drive
pl: Obsługa odpowiedzi REPORT nie zrealizowała cyklu współpracy z edytorem

en: get-file-revs REPORT not implemented
pl: Nie zaimplementowane get-file-revs REPORT

en: The file-revs report didn't contain any revisions
pl: Raport file-revs nie zawierał żadnych wersji

en: Protocol error: we told the server not to auto-merge any resources, but it said that '%s' was merged
pl: Błąd protokołu: serwer miał nie przeprowadzać automatycznego łączenia zmian, tymczasem poinformował że '%s' zostało połączone

en: Internal error: there is an unknown parent (%d) for the 'DAV:response' element within the MERGE response
pl: Błąd wewnętrzny: nieznany rodzic (%d) dla elementu 'DAV:response' w ramach wyniku żądania MERGE

en: Protocol error: the MERGE response for the '%s' resource did not return all of the properties that we asked for (and need to complete the commit)
pl: Błąd protokołu: żądanie MERGE dla zasobu '%s' nie zwróciło wszystkich atrybutów których zażądano (i które były wymagane do zatwierdzenia zmian).

en: A MERGE response for '%s' is not a child of the destination ('%s')
pl: Wynik MERGE dla '%s' nie jest dzieckiem celu ('%s')

en: The MERGE property response had an error status
pl: Wynik operacji MERGE dla atrybutu zawiera status błędu.

en: The OPTIONS response did not include the requested activity-collection-set; this often means that the URL is not WebDAV-enabled
pl: Odpowiedź na żądanie OPTIONS nie zawiera wymaganych informacji z
    activity-collection-set. Problem taki często występuje gdy URL
    wskazuje na zasób, który nie jest obsługiwany przez WebDAV.

en: Failed to find label '%s' for URL '%s'
pl: Nie znaleziono etykiety '%s' w obiekcie o URL '%s'

en: '%s' was not present on the resource
pl: '%s' nie występuje w obiekcie

en: The path was not part of a repository
pl: Ścieżka nie wskazuje na repozytorium

en: No part of path '%s' was found in repository HEAD
pl: Żaden element ścieżki '%s' nie został znaleziony w wersji HEAD repozytorium

en: The VCC property was not found on the resource
pl: Atrybut VCC nie został znaleziony

en: The relative-path property was not found on the resource
pl: Atrybut relative-path (względna ścieżka) nie został znaleziony

en: 'DAV:baseline-collection' was not present on the baseline resource
pl: Brak DAV:baseline-collection w bazowym obiekcie

en: 'DAV:version-name' was not present on the baseline resource
pl: Brak DAV:version-name w bazowym obiekcie

en: At least one property change failed; repository is unchanged
pl: Co najmniej jedna zmiana atrybutu nie powiodła się. Repozytorium nie
    uległo żadnym zmianom.

en: Invalid URL: illegal character in proxy port number
pl: Błędny URL: niedozwolony znak w ramach numeru portu proxy

en: Invalid URL: negative proxy port number
pl: Błędny URL: ujemny numer portu proxy

en: Invalid URL: proxy port number greater than maximum TCP port number 65535
pl: Błędny URL: port proxy ma numer większy niż maksymalny dopuszczalny
    numer portu TCP (65535)

en: Invalid config: illegal character in timeout value
pl: Błąd konfiguracji: niepoprawny znak w specyfikacji timeoutu

en: Invalid config: negative timeout value
pl: Błąd konfiguracji: ujemna wartość timeoutu

en: Invalid config: illegal character in debug mask value
pl: Błąd konfiguracji: nie dozwolony znak w masce debugowania

en: Malformed URL for repository
pl: Niepoprawny URL repozytorium

en: Network socket initialization failed
pl: Nieudana inicjalizacja połączenia sieciowego

en: SSL is not supported
pl: SSL nie jest obsługiwany

en: Invalid config: unable to load certificate file '%s'
pl: Błąd konfiguracji: ładowanie certyfikatu '%s' nie powiodło się

en: The UUID property was not found on the resource or any of its parents
pl: Atrybut UUID nie został znaleziony ani w podanym obiekcie, ani też w
    żadnym z jego katalogów nadrzędnych.

en: Please upgrade the server to 0.19 or later
pl: Zaktualizuj serwer do wersji 0.19 lub nowszej.

en: Module for accessing a repository via WebDAV (DeltaV) protocol.
pl: Moduł umożliwiający dostęp do repozytorium przy pomocy protokołu
    WebDAV (DeltaV).

en: Unsupported RA plugin ABI version (%d) for ra_dav
pl: Nieobsługiwana wersja interfejsu modułu RA (%d) dla ra_dav.

en: authorization failed
pl: błąd autoryzacji

en: could not connect to server
pl: brak połączenia z serwerem

en: timed out waiting for server
pl: przekroczenie czasu oczekiwania na odpowiedź od serwera

en: Can't calculate the request body size
pl: Nie można ustalić rozmiaru żądania

en: '%s' path not found
pl: nie znaleziono ścieżki '%s'

note: We either have a neon error, or some other error that we didn't expect.
en: %s of '%s'
pl: %s z '%s'

en: The %s request returned invalid XML in the response: %s (%s)
pl: Dla żądania '%s' otrzymano niepoprawny wynikowy XML: %s (%s)

en: %s request failed on '%s'
pl: żądanie %s nie powiodło się dla '%s'

en: '%s'
    is not the same repository as
    '%s'
pl: '%s'
    nie jest tym samym repozytorium co
    '%s'

en: Unable to open an ra_local session to URL
pl: Nie można utworzyć połączenia w sesji ra_local do URL

en: Module for accessing a repository on local disk.
pl: Moduł umożliwiający dostęp do repozytorium na lokalnym dysku.

en: Unsupported RA plugin ABI version (%d) for ra_local
pl: Nieobsługiwana wersja interfejsu modułu RA (%d) dla ra_local

en: Local URL '%s' does not contain 'file://' prefix
pl: Lokalny URL '%s' nie zawiera przedrostka 'file://'

en: Local URL '%s' contains only a hostname, no path
pl: Lokalny URL '%s' zawiera tylko nazwę hosta bez ścieżki

en: Local URL '%s' contains unsupported hostname
pl: Lokalny URL '%s' zawiera nie wspieraną nazwę hosta

en: Unable to open repository '%s'
pl: Nie zdołano otworzyć repozytorium '%s'

en: Prop diffs element not a list
pl: Element zbioru różnic atrybutów nie jest listą

en: get-locations not implemented
pl: Nie zaimplementowane polecenie get-locations

en: get-file-revs not implemented
pl: Nie zaimplementowane polecenie get-file-revs

en: Revision entry not a list
pl: Wpis w Revision nie jest listą

en: Text delta chunk not a string
pl: Fragment różnic w tekście nie jest listą

en: The get-file-revs command didn't return any revisions
pl: polecenie get-file-revs nie zwróciło żadnych wersji

en: WARNING: Referencing data in revision %ld, which is older than the oldest
    WARNING: dumped revision (%ld).  Loading this dump into an empty repository
    WARNING: will fail.
pl: Ostrzeżenie: Wersja %ld zawiera dane odnoszące się do starszych wersji niż 
                 najstarsza (%ld) wersja zrzutu. Załadowanie tego zrzutu do
                 pustego repozytorium może się nie powieść.

en: Start revision %ld is greater than end revision %ld
pl: Wersja początkowa %ld jest większa niż wersja końcowa %ld

en: End revision %ld is invalid (youngest revision is %ld)
pl: Końcowa wersja %ld jest niewłaściwa (najmłodszą wersją jest %ld)

en: * %s revision %ld.
pl: * %s wersja %ld.

en: <<< Started new transaction, based on original revision %ld
pl: <<< Nowa transakcja, na bazie oryginalnej wersji %ld

en: Relative source revision %ld is not available in current repository
pl: Odpowiednia źródłowa wersja %ld nie jest dostępna w bieżącym repozytorium

en: 
    ------- Committed revision %ld >>>
pl: 
    ------- Zatwierdzona wersja %ld >>>

en: 
    ------- Committed new rev %ld (loaded from original rev %ld) >>>
pl: 
    ------- Zatwierdzona nowa wersja %ld (z oryginalnej wersji %ld) >>>

en: Failed to find time on revision %ld
pl: Nie znaleziono atrybutu czas dla wersji %ld

en: Invalid start revision %ld
pl: Nieprawidłowa początkowa wersja %ld

en: Invalid end revision %ld
pl: Nieprawidłowa końcowa wersja %ld

en: Can't recode error string from APR
pl: Nie umiem zdekodować komunikatu błędu z APR

en: 
    Valid options:
pl: 
    Poprawne opcje:

en: "%s": unknown command.
pl: "%s": nieznane polecenie.

en: Too few arguments
pl: Zbyt mało parametrów

en: Syntax error parsing revision '%s'
pl: Błąd składniowy w trakcie parsowania wersji '%s'

en: URL '%s' is not properly URI-encoded
pl: URL '%s' nie jest poprawnie zakodowany

en: URL '%s' contains a '..' element
pl: URL '%s' zawiera element '..'

en: Error resolving case of '%s'
pl: Błąd ustalania wielkości liter dla '%s'

en: %s, version %s
       compiled %s, %s
pl: %s, wersja %s
       kompilacja %s, %s

en: Copyright (C) 2000-2004 CollabNet.
    Subversion is open source software, see http://subversion.tigris.org/
    This product includes software developed by CollabNet (http://www.Collab.Net/).
pl: Copyright (C) 2000-2004 CollabNet.
    Subversion jest wolnym oprogramowaniem, patrz http://subversion.tigris.org/
    Ten produkt zawiera oprogramowanie autorstwa CollabNet (http://www.Collab.Net/).

en: Type '%s help' for usage.
pl: Użyj '%s help' by otrzymać podstawowe instrukcje.

en: File '%s' has inconsistent newlines
pl: Plik '%s' ma niejednolite znaki końca wiersza

en: MIME type '%s' has empty media type
pl: Typ MIME '%s' zawiera pusty typ mediów

en: MIME type '%s' does not contain '/'
pl: Typ MIME '%s' nie zawiera '/'

en: MIME type '%s' ends with non-alphanumeric character
pl: Typ MIME '%s' nie kończy się znakiem alfanumerycznym

en: Version mismatch in '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
pl: Konflikt wersji w '%s': znaleziona %d.%d.%d%s, oczekiwana %d.%d.%d%s"

en: The entry '%s' is no longer a directory; remove the entry before updating
pl: Element '%s' nie jest (już) katalogiem, musi zostać usunięty przed aktualizacją kopii roboczej

en: Error aborting report
pl: Błąd w trakcie przerywania generowania raportu

en: Checksum mismatch for '%s'; expected '%s', actual: '%s'
pl: Błąd sumy kontrolnej dla '%s'; oczekiwana: '%s', faktyczna: '%s'

en: Error opening local file
pl: Błąd w trakcie otwierania lokalnego pliku

en: Bad type indicator
pl: Niepoprawny znacznik typu

en: APR_APPEND not supported for adm files
pl: APR_APPEND nie jest obsługiwane dla plików adm

en: Your .svn/tmp directory may be missing or corrupt; run 'svn cleanup' and try again
pl: Katalog .svn/tmp nie istnieje lub jest uszkodzony, uruchom 'svn cleanup'
    i spróbuj ponownie

en: '%s' is not a working copy
pl: '%s' nie jest kopią roboczą

en: No such thing as 'base' working copy properties!
pl: Nie ma czegoś takiego jak 'bazowe' atrybuty kopii roboczej

en: '%s' is not a directory
pl: '%s' nie jest katalogiem

en: No entry for '%s'
pl: Brak wpisu dla '%s'

en: Revision %ld doesn't match existing revision %ld in '%s'
pl: Wersja %ld nie odpowiada istniejącej wersji %ld w '%s'

en: URL '%s' doesn't match existing URL '%s' in '%s'
pl: URL '%s' nie zgadza się z istniejącym URL '%s' w '%s'

en: Unrecognized node kind: '%s'
pl: Nieznany rodzaj obiektu: '%s'

en: Error writing log file for '%s'
pl: Błąd w trakcie zapisu do pliku logu dla '%s'

en: '%s' not found
pl: Nie znaleziono '%s'

en: Unsupported node kind for path '%s'
pl: Nieznany rodzaj obiektu dla ścieżki '%s'

en: '%s' is already under version control
pl: '%s' już podlega zarządzaniu wersjami

en: Can't replace '%s' with a node of a differing type; commit the deletion, update the parent, and then add '%s'
pl: Zastąpienie '%s' przez obiekt innego rodzaju nie jest
    możliwe. Usuń ten obiekt - zatwierdzając tą operację, zaktualizuj
    kopię roboczą i dopiero wtedy dodaj '%s'

en: Can't find parent directory's entry while trying to add '%s'
pl: W trakcie dodawania '%s' nie znaleziono informacji o katalogu nadrzędnym

en: Can't add '%s' to a parent directory scheduled for deletion
pl: Nie można dodać '%s' - katalog nadrzędny ma zostać skasowany

en: Error restoring props for '%s'
pl: Błąd podczas odtwarzania atrybutów '%s'

en: Error removing props for '%s'
pl: Błąd podczas usuwania atrybutów '%s'

en: Error restoring text for '%s'
pl: Błąd podczas przywracania zawartości '%s'

en: Cannot revert: '%s' is not under version control
pl: Nie można wycofać zmian: '%s' nie podlega zarządzaniu wersjami

en: Cannot revert '%s': unsupported entry node kind
pl: Nie można wycofać zmian w '%s': nie znany rodzaj obiektu

en: Cannot revert '%s': unsupported node kind in working copy
pl: Nie można wycofać zmian w '%s': obiekt znajdujący się w kopii roboczej
    jest nieznanego rodzaju

en: Cannot revert addition of current directory; please try again from the parent directory
pl: Nie można wycofać operacji dodania bieżącego katalogu, spróbuj
    ponownie wykonać to polecenie znajdując się w katalogu nadrzędnym

en: Unknown or unexpected kind for path '%s'
pl: Nie znany lub niedopuszczalny rodzaj obiektu dla ścieżki '%s'

en: File '%s' has local modifications
pl: Plik '%s' zawiera lokalne zmiany

en: '%s' already exists and is in the way
pl: '%s' już istnieje i znajduje się w wskazanym miejscu

en: '%s' is scheduled for deletion; it must be committed before being overwritten
pl: '%s' ma zostać skasowany; operacja ta musi zostać zatwierdzona zanim
    zostanie nadpisany

en: There is already a versioned item '%s'
pl: Już istnieje podlegający zarządzaniu wersjami element '%s'

en: Cannot copy or move '%s': it's not under version control
pl: Nie można skopiować lub przenieść '%s': obiekt nie podlega zarządzaniu
    wersjami

en: Cannot copy or move '%s': it's not in the repository yet; try committing first
pl: Nie można skopiować lub przenieść '%s': obiekt jeszcze nie znajduje
    się w repozytorium; zatwierdź transakcję dodającą go do repozytorium i
    spróbuj ponownie

en: Cannot copy or move '%s': it is not in the repository yet; try committing first
pl: Nie można skopiować lub przenieść '%s': obiekt jeszcze nie znajduje
    się w repozytorium; zatwierdź transakcję dodającą go do repozytorium
    i spróbuj ponownie.

en: Error writing entries file for '%s'
pl: Błąd zapisu pliku entries dla '%s'

en: Entry '%s' has invalid node kind
pl: Obiekt '%s' jest nieznanego rodzaju

en: Entry '%s' has invalid '%s' value
pl: Obiekt '%s' ma niepoprawną wartość '%s'

en: Missing default entry
pl: Brak domyślnej wartości

en: Default entry has no revision number
pl: Domyślna wartość nie ma numeru wersji

en: Default entry is missing URL
pl: Domyślna wartość nie ma URL

en: XML parser failed in '%s'
pl: Błąd parsera XML dla '%s'

en: Corrupt working copy: '%s' has no default entry
pl: Uszkodzona kopia robocza: katalog '%s' nie ma domyślnego elementu

en: Corrupt working copy: directory '%s' has an invalid schedule
pl: Uszkodzona kopia robocza: katalog '%s' ma niepoprawne operacje
    oczekujące na zatwierdzenie

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' has an invalid schedule
pl: Uszkodzona kopia robocza: '%s' w katalogu '%s' ma niepoprawne operacje
    oczekujące na zatwierdzenie

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' (which is scheduled for addition) is not itself scheduled for addition
pl: Uszkodzona kopia robocza: '%s' w katalogu '%s' (oczekującym na
    dodanie do repozytorium) nie jest zarejestrowany do dodania

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' (which is scheduled for deletion) is not itself scheduled for deletion
pl: Uszkodzona kopia robocza: '%s' w katalogu '%s' (oczekującym na
    skasowanie) nie jest zarejestrowany do skasowania

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' (which is scheduled for replacement) has an invalid schedule
pl: Uszkodzona kopia robocza: '%s' w katalogu '%s' (oczekuje na
    zastąpienie) ma niepoprawne operacje oczekujące na zatwierdzenie

en: No default entry in directory '%s'
pl: Brak domyślnego obiektu w katalogu '%s'

en: Error writing to '%s'
pl: Błąd zapisu do '%s'

en: Can't add '%s' to deleted directory; try undeleting its parent directory first
pl: Nie można dodać '%s' do skasowanego katalogu, spróbuj cofnąć kasowanie
    katalogu nadrzędnego

en: Can't replace '%s' in deleted directory; try undeleting its parent directory first
pl: Nie można zastąpić '%s' w skasowanym katalogu, spróbuj cofnąć kasowanie
    katalogu nadrzędnego

en: '%s' is marked as absent, so it cannot be scheduled for addition
pl: '%s' jest oznaczony jako nieobecny, nie może zostać zlecone jego
    skasowanie

en: Entry '%s' is already under version control
pl: Obiekt '%s' już podlega zarządzaniu wersjami

en: Entry '%s' has illegal schedule
pl: Obiekt '%s' ma niepoprawne operacje oczekujące na zatwierdzenie

en: No such entry: '%s'
pl: Nie ma takiego obiektu: '%s'

en: Directory '%s' has no THIS_DIR entry
pl: Katalog '%s' nie zawiera elementu THIS_DIR

en: '%s' has an unrecognized node kind
pl: '%s' jest nieznanego rodzaju

en: Unexpectedly found '%s': path is marked 'missing'
pl: Nieoczekiwanie znaleziono '%s': ścieżka jest oznaczona jako brakująca

en: Working copy '%s' locked
pl: Kopia robocza '%s' jest zablokowana

en: Path '%s' ends in '%s', which is unsupported for this operation
pl: Ścieżka '%s' kończy się '%s', co nie jest dozwolone dla tej operacji

en: Working copy '%s' not locked
pl: Kopia robocza '%s' nie została zablokowana

en: Write-lock stolen in '%s'
pl: Blokada zapisu '%s' została przejęta

en: No write-lock in '%s'
pl: Brak blokady zapisu na '%s'

en: Lock file '%s' is not a regular file
pl: Plik blokady '%s' nie jest normalnym plikiem

en: Can't move source to dest
pl: Przeniesienie nie udało się.

en: In directory '%s'
pl: W katalogu '%s'

en: Missing 'left' attribute in '%s'
pl: Brak 'lewego' parametru w '%s'

en: Missing 'right' attribute in '%s'
pl: Brak 'prawego' parametru w '%s'<

en: Missing 'dest' attribute in '%s'
pl: Brak parametru 'cel' w '%s'

en: Missing 'timestamp' attribute in '%s'
pl: Brak parametru 'timestamp' w '%s'

en: Error checking path '%s'
pl: Błąd przy weryfikacji ścieżki '%s'

en: Error getting 'affected time' on '%s'
pl: Błąd ustalania czasu dostępu dla '%s'

en: Error modifying entry for '%s'
pl: Błąd przy modyfikacji informacji o '%s'

en: Missing 'revision' attribute for '%s'
pl: Brak atrybutu wersji dla '%s'

en: Log command for directory '%s' is mislocated
pl: Polecenie log dla katalogu '%s' jest niepoprawnie umieszczone

en: Error checking existence of '%s'
pl: Błąd przy sprawdzaniu czy '%s' istnieje

en: Error comparing '%s' and '%s'
pl: Błąd porównywania '%s' i '%s'

en: Error getting 'affected time' for '%s'
pl: Błąd pobierania czasu zmiany dla '%s'

en: Error getting 'affected time' of '%s'
pl: Błąd pobierania czasu zmiany dla '%s'

en: Error replacing text-base of '%s'
pl: Błąd aktualizowania wersji bazowej '%s'

en: Error modifying entry of '%s'
pl: Błąd modyfikacji '%s'

en: Log entry missing 'name' attribute (entry '%s' for directory '%s')
pl: Zapis w logu nie zawiera atrybutu 'name' (element '%s' w katalogu '%s')

en: Unrecognized logfile element '%s' in '%s'
pl: Nieznany rodzaj obiektu w logu: '%s' w '%s'

en: Error processing command '%s' in '%s'
pl: Błąd wykonania polecenia '%s' w '%s'

en: Couldn't open log
pl: Błąd otwarcia logu

en: Error reading administrative log file in '%s'
pl: Błąd zapisu logu administracyjnego '%s'

en: '%s' is not a working copy directory
pl: '%s' nie jest kopią roboczą

en: Unable to delete temporary file
pl: Usunięcie pliku tymczasowego nie powiodło się

en: Property '%s' locally changed to '%s', but update deletes it
pl: Wartość atrybutu '%s' została lokalnie zmieniona na '%s', tymczasem
    aktualizacja powoduje skasowanie atrybutu

en: Property '%s' locally deleted, but update sets it to '%s'
pl: Atrybut '%s' jest lokalnie skasowany, tymczasem aktualizacja
    przypisuje mu wartość '%s'

en: Property '%s' locally changed to '%s', but update sets it to '%s'
pl: Wartość atrybutu '%s' jest lokalnie zmieniona na '%s', tymczasem
    aktualizacja przypisuje mu wartość '%s'

en: Can't parse '%s'
pl: Nie można sparsować '%s'

en: Can't write property hash to '%s'
pl: Nie można zapisać atrybutów '%s'

en: Can't find entry '%s' in '%s'
pl: Nie znaleziono '%s' w ramach '%s'

en: Error writing log for '%s'
pl: Nie udany zapis logu dla '%s'

en: Unknown node kind: '%s'
pl: Nie znany rodzaj obiektu: '%s'

en: Failed to load properties from disk
pl: Nieudane pobieranie atrybutów z dysku

en: Cannot write property hash for '%s'
pl: Nie można zapisać atrybutów '%s'

en: Property '%s' is an entry property
pl: Atrybut '%s' jest atrybutem pliku/katalogu

en: Cannot set '%s' on a directory (%s)
pl: Nie można ustawić '%s' dla katalogu (%s)

en: Cannot set '%s' on a file (%s)
pl: Nie można ustawić '%s' dla pliku (%s)

en: '%s' is not a file or directory
pl: '%s' nie jest plikiem ani katalogiem

en: File '%s' has binary mime type property
pl: Plik '%s' ma binarny typ MIME

en: Error parsing %s property on '%s': '%s'
pl: Błąd parsowania atrybutu %s '%s': '%s'

en: Invalid %s property on '%s': target involves '.' or '..' or is an absolute path
pl: Błędny atrybut %s '%s': wartość wykorzystuje '.' lub '..' albo też
    jest ścieżką bezwzględną

en: Working copy format of '%s' is too old (%d); please check out your working copy again
pl: Format kopii roboczej '%s' jest zbyt stary (%d); pobierz kopię roboczą
    na nowo

en: This client is too old to work with working copy '%s'; please get a newer Subversion client
pl: Ten klient jest zbyt stary by obsługiwać kopię roboczą '%s';
    zainstaluj nowszego klienta Subversion

en: Checksum mismatch indicates corrupt text base: '%s'
       expected:  %s
         actual:  %s
pl: Błąd sumy kontrolnej wskazuje na uszkodzony plik bazowy '%s'
       oczekiwano:  %s
       znaleziono:  %s

en: '%s' has unknown value for svn:eol-style property
pl: Atrybut svn:eol-style dla '%s' ma niedopuszczalną wartość

en: No '.' entry in: '%s'
pl: Brak elementu '.' w '%s'

en: Won't delete locally modified directory '%s'
pl: Nie można skasować lokalnie zmodyfikowanego katalogu '%s'

en: Failed to add directory '%s': object of the same name already exists
pl: Błąd dodawania katalogu '%s': obiekt o tej samej nazwie już istnieje

en: Failed to add directory '%s': object of the same name as the administrative directory
pl: Błąd dodawania katalogu '%s': tą samą nazwę nosi katalog
    administracyjny

en: Failed to add directory '%s': copyfrom arguments not yet supported
pl: Błąd dodawania katalogu '%s': parametry copyfrom nie są jeszcze
    obsługiwane

en: Failed to add directory '%s': object of the same name is already scheduled for addition
pl: Błąd dodawania katalogu '%s': obiekt o tej samej nazwie już oczekuje
    na dodanie

en: Couldn't do property merge
pl: Nie udało się łączenie zmian atrybutu

en: Failed to mark '%s' absent: item of the same name is already scheduled for addition
pl: Nie udało się oznaczanie '%s' jako brakującego: element o tej samej
    nazwie oczekuje na dodanie

en: Failed to add file '%s': object of the same name already exists
pl: Błąd dodawania pliku '%s': obiekt o tej samej nazwie już istnieje

en: Failed to add file '%s': object of the same name is already scheduled for addition
pl: Błąd dodawania pliku '%s': obiekt o tej samej nazwie już oczekuje na
    dodanie

en: File '%s' in directory '%s' is not a versioned resource
pl: Plik '%s' w katalogu '%s' nie podlega zarządzaniu wersjami

en: Checksum mismatch for '%s'; recorded: '%s', actual: '%s'
pl: Błąd sumy kontrolnej dla '%s'; zapisana: '%s', faktyczna: '%s'<

en: Move failed
pl: Przesunięcie nie powiodło się

en: '%s' has no ancestry information
pl: Brak informacji o pochodzeniu '%s'

en: Unable to make any directories
pl: Nieudane tworzenie jakichkolwiek katalogów

en: Can't open stdio file
pl: Błąd otwierania pliku

en: Repository argument required
pl: Parametr podający repozytorium jest wymagany

en: '%s' is an URL when it should be a path
pl: '%s' jest URLem a powinien być ścieżką

en: show version information
pl: podaj informację o wersji

en: specify revision number ARG (or X:Y range)
pl: podaj informację o wersji (lub zakres X:Y)

en: dump incrementally
pl: dump inkrementalny

en: use deltas in dump output
pl: używaj delt w wyniku dump

en: bypass the repository hook system
pl: pomiń skrypty repozytorium

en: no progress (only errors) to stderr
pl: nie informuj o postępie prac, podawaj jedynie informacje o błędach

en: ignore any repos UUID found in the stream
pl: ignoruj jakiekolwiek UUID repozytorium

en: set repos UUID to that found in stream, if any
pl: ustal UUID repozytorium na obecne w pliku dump i ile tylko jest zadane

en: type of repository: 'bdb' or 'fsfs'
pl: rodzaj repozytorium: 'bdb' lub 'fsfs'

en: load at specified directory in repository
pl: ładuj w podanym katalogu repozytorium

en: disable fsync at transaction commit [Berkeley DB]
pl: wyłącz synchronizację zapisu na dysk przy zatwierdzaniu transakcji
    [Berkeley DB]

en: disable automatic log file removal [Berkeley DB]
pl: wyłącz automatyczne usuwanie zbędnych logów [Berkeley DB]

en: remove redundant log files from source repository
pl: usuń zbędne logi z repozytorium

en: wait instead of exit if the repository is in
                                 use by another process
pl: zamiast wyjść czekaj jeśli repozytorium jest w
                                  użyciu przez inny proces

en: usage: svnadmin create REPOS_PATH
    
    Create a new, empty repository at REPOS_PATH.
pl: wykorzystanie: svnadmin create KATALOG
    
    Stwórz nowe, puste repozytorium w podanym katalogu

en: usage: svnadmin deltify [-r LOWER[:UPPER]] REPOS_PATH
    
    Run over the requested revision range, performing predecessor delti-
    fication on the paths changed in those revisions.  Deltification in
    essence compresses the repository by only storing the differences or
    delta from the preceding revision.  If no revisions are specified,
    this will simply deltify the HEAD revision.
pl: wykorzystanie: svnadmin deltify [-r MIN[:MAKS]] KATALOG
    
    Dla podanego zakresu wersji, zrealizuj zapis różnicowy dla ścieżek
    modyfikowanych w podanych wersjach. Zapis różnicowy zmniejsza rozmiar
    repozytorium dzięki zapamiętywaniu jedynie różnic pomiędzy kolejnymi
    wersjami. W razie braku parametru -r polecenie domyślnie działa na
    wersji HEAD (najnowszej).

en: usage: svnadmin dump REPOS_PATH [-r LOWER[:UPPER]] [--incremental]
    
    Dump the contents of filesystem to stdout in a 'dumpfile'
    portable format, sending feedback to stderr.  Dump revisions
    LOWER rev through UPPER rev.  If no revisions are given, dump all
    revision trees.  If only LOWER is given, dump that one revision tree.
    If --incremental is passed, then the first revision dumped will be
    a diff against the previous revision, instead of the usual fulltext.
pl: wykorzystanie: svnadmin dump KATALOG_REP [-r MIN[:MAKS]] [--incremental]
    
    Tworzy zrzut treści repozytorium w przenośnym formacie, wypisując go
    na standardowe wyjście programu a informacje diagnostyczne wypisując
    na wyjściu błędu. Jeśli jest obecny parametr -r, zrzut obejmuje zakres
    pomiędzy podanymi wersjami, w przeciwnym wypadku pełną historię
    repozytorium. Jeśli przy -r podano tylko jedną wersję, tylko ona jest
    zrzucana. Opcja --incremental powoduje, że zrzut wersji MIN będzie
    obejmował różnicę między nią a wersją wcześniejszą a nie pełny zrzut
    tej wersji.

en: usage: svnadmin help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
pl: wykorzystanie: svnadmin help [POLECENIE...]
    
    Opisuje działanie podanego polecenia.

en: usage: svnadmin hotcopy REPOS_PATH NEW_REPOS_PATH
    
    Makes a hot copy of a repository.
pl: wykorzystanie: svnadmin hotcopy KATALOG_REP NOWY_KATALOG_REP
    
    Tworzy kopię repozytorium w nowym katalogu - bez konieczności
    zatrzymywania repozytorium lub wstrzymywania obsługi klientów.

en: usage: svnadmin list-dblogs REPOS_PATH
    
    List all Berkeley DB log files.
    
    WARNING: Modifying or deleting logfiles which are still in use
    will cause your repository to be corrupted.
pl: wykorzystanie: svnadmin list-dblogs KATALOG_REP
    
    Wypisuje listę wszystkich logów Berkeley DB.
    
    UWAGA: zmodyfikowanie lub skasowanie logów bądących jeszcze w użyciu
    spowoduje uszkodzenie repozytorium.

en: usage: svnadmin list-unused-dblogs REPOS_PATH
    
    List unused Berkeley DB log files.
pl: wykorzystanie: svnadmin list-unused-dblogs KATALOG_REP
    
    Wypisuje listę logów Berkeley DB które nie są już używane.

en: usage: svnadmin load REPOS_PATH
    
    Read a 'dumpfile'-formatted stream from stdin, committing
    new revisions into the repository's filesystem.  If the repository
    was previously empty, its UUID will, by default, be changed to the
    one specified in the stream.  Progress feedback is sent to stdout.
pl: wykorzystanie: svnadmin load KATALOG_REP
    
    Wczytuje zrzut repozytorium z standardowego wejścia, zatwierdzając
    odczytane zeń wersje w repozytorium. Jeśli repozytorium było przed
    wykonaniem tej operacji puste, UUID repozytorium zostanie zmienione
    na podane w wczytywanym zrzucie. Informacja o postępie prac jest
    wypisywana na wyjściu błędów.

en: usage: svnadmin lstxns REPOS_PATH
    
    Print the names of all uncommitted transactions.
pl: wykorzystanie: svnadmin lstxns KATALOG_REP
    
    Wypisuje nazwy wszystkich nie zatwierdzonych transakcji.

en: usage: svnadmin recover REPOS_PATH
    
    Run the Berkeley DB recovery procedure on a repository.  Do
    this if you've been getting errors indicating that recovery
    ought to be run.  Recovery requires exclusive access and will
    exit if the repository is in use by another process.
pl: użycie: svnadmin recover KATALOG_REP
    
    Uruchamia proces usuwania błędów w bazie Berkeley DB. Polecenia należy
    użyć jeśli pojawią się błędy sugerujące jego uruchomienie. Do działania
    wymagany jest wyłączny dostęp do repozytorium. Naprawa nie zostanie 
    rozpoczęta w przypadku gdy repozytorium jest zajęte przez inny proces.

en: usage: svnadmin rmtxns REPOS_PATH TXN_NAME...
    
    Delete the named transaction(s).
pl: wykorzystanie: svnadmin rmtxns KATALOG_REP NAZWA_TX...
    
    Usuwa podaną transakcję/transakcje.

en: usage: svnadmin setlog REPOS_PATH -r REVISION FILE
    
    Set the log-message on revision REVISION to the contents of FILE.  Use
    --bypass-hooks to avoid triggering the revision-property-related hooks
    (for example, if you do not want an email notification sent
    from your post-revprop-change hook, or because the modification of
    revision properties has not been enabled in the pre-revprop-change
    hook).
    
    NOTE: revision properties are not historied, so this command
    will permanently overwrite the previous log message.
pl: wykorzystanie: svnadmin setlog KATALOG_REP -r WERSJA PLIK
    
    Zmienia opis zmiany wprowadzonej w wersji WERSJA na tekst będący
    treścią podanego PLIKu. Opcja --bypass-hooks pozwala uniknąć
    uruchamiania skryptów repozytorium związanych z atrybutami wersji
    (można dzięki niej na przykład pominąć wysyłanie emaila normalnie
    generowanego przez skrypt post-revprop-change hook bądź obejść
    ograniczenie zabraniające modyfikacji atrybutów wersji nałożone
    przez skrypt pre-revprop-change).
    
    UWAGA: historia zmian atrybutów wersji nie jest przechowywana, to
    polecenie spowoduje nieodwracalne zastąpienie starego opisu nowym.

en: usage: svnadmin verify REPOS_PATH
    
    Verifies the data stored in the repository.
pl: wykorzystanie: svnadmin verify KATALOG_REP
    
    Weryfikuje poprawność danych znajdujących się w repozytorium.

en: First revision cannot be higher than second
pl: Pierwsza wersja nie może być wyższa niż druga

en: Deltifying revision %ld...
pl: Wyliczanie różnic dla wersji %ld...

en: done.
pl: zrobione.

en: general usage: svnadmin SUBCOMMAND REPOS_PATH  [ARGS & OPTIONS ...]
    Type "svnadmin help <subcommand>" for help on a specific subcommand.
    
    Available subcommands:
pl: ogólne wykorzystanie: svnadmin POLECENIE KATALOG_REP  [PARAMETRY i OPCJE...]
    Komenda "svnadmin help <polecenie>" prezentuje tekst pomocy dla podanego
    polecenia.
    
    Dostępne polecenia:

en: Repository lock acquired.
    Please wait; recovering the repository may take some time...
pl: Uzyskano blokadę repozytorium.
    Proszę czekać; odtwarzanie repozytorium może trwać długo...

en: Failed to get exclusive repository access; perhaps another process
    such as httpd, svnserve or svn has it open?
pl: Nie powiodło się założenie blokady na repozytorium; możliwe, że 
    procesy takie jak httpd, svnserver lub svn blokują dostęp.

en: Waiting on repository lock; perhaps another process has it open?
pl: Oczekiwanie na blokadę repozytorium; możliwe, że inny proces blokuje dostęp

en: 
    Recovery completed.
pl: 
    Odtwarzanie zakończone.

en: The latest repos revision is %ld.
pl: Najnowsza wersja repozytorium to %ld.

en: Transaction '%s' removed.
pl: Usunięto transakcję '%s'.

en: Missing revision
pl: Brak wersji

en: Only one revision allowed
pl: Tylko jedna wersja jest dozwolona

en: Exactly one file argument required
pl: Wymagany dokładnie jeden parametr - plik

en: subcommand argument required
pl: polecenie wymaga parametrów

en: subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnadmin help %s' for usage.
pl: polecenie '%s' nie obsługuje opcji '%s'
    Użyj 'svnadmin help %s' by uzyskać więcej informacji..

en: Revision %ld committed as %ld.
pl: Wersja %ld zatwierdzona jako %ld.

en: Revision %ld skipped.
pl: Pominięto wersję %ld.

en: Dropped %d revision(s).
pl: Opuszczono %d wersji.

en: Revisions renumbered as follows:
pl: Wersje przenumerowano następująco:

en:    %ld => (dropped)
pl:    %ld => (opuszczono)

en: Dropped %d node(s):
pl: Opuszczono %d obiekt(y):

en: 
    Error: no prefixes supplied.
pl: 
    Błąd: nie dostarczono prefiksów.

en: subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svndumpfilter help %s' for usage.
pl: polecenie '%s' nie obsługuje opcji '%s'
    Użyj 'svndumpfilter help %s' by uzyskać więcej informacji.

en: specify revision number ARG
pl: podaj numer wersji

en: specify transaction name ARG
pl: podaje nazwę transakcji

en: be verbose
pl: podawaj informacje pomocnicze

en: show node revision ids for each path
pl: podawaj identyfikator węzła dla każdej ścieżki

en: usage: svnlook author REPOS_PATH
    
    Print the author.
pl: Użycie: svnlook author ŚCIEŻKA_W_REP
    
    Podaje autora.

en: usage: svnlook cat REPOS_PATH FILE_PATH
    
    Print the contents of a file.  Leading '/' on FILE_PATH is optional.
pl: wykorzystanie: svnlook cat KATALOG_REP ŚCIEŻKA_DO_PLIKU
    
    Wypisuje treść podanego pliku.  Wiodący '/' w ramach ŚCIEŻKI_DO_PLIKU
    jest opcjonalny.

en: usage: svnlook changed REPOS_PATH
    
    Print the paths that were changed.
pl: wykorzytanie: svnlook changed KATALOG_REP
    
    Wypisuje ścieżki do obiektów, które zostały zmienione.

en: usage: svnlook date REPOS_PATH
    
    Print the datestamp.
pl: wykorzystanie: svnlook date KATALOG_REP
    
    Wypisuje datę.

en: usage: svnlook diff REPOS_PATH
    
    Print GNU-style diffs of changed files and properties.
pl: wykorzystanie: svnlook diff KATALOG_REP
    
    Wypisuje (w stylu GNU diff) informację o zmienionych plikach i atrybutach.

en: usage: svnlook dirs-changed REPOS_PATH
    
    Print the directories that were themselves changed (property edits)
    or whose file children were changed.
pl: wykorzystanie: svnlook dirs-changed KATALOG_REP
    
    Wypisuje katalogi, dla których nastąpiła modyfikacja bezpośrednia
    (zmiany atrybutów) bądź pośrednia (zmiany plików znajdujących się w
    katalogu).

en: usage: svnlook help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
pl: wykorzystanie: svnlook help [POLECENIE...]
    
    Podaje informacje o używaniu tego programu lub jego poleceń.

en: usage: svnlook history REPOS_PATH [PATH_IN_REPOS]
    
    Print information about the history of a path in the repository (or
    the root directory if no path is supplied).
pl: wykorzystanie: svnlook history KATALOG_REP [ŚCIEŻKA_W_REP]
    
    Podaje informacje o historii obiektu o podanej ścieżce w repozytorium
    (przy braku parametru głównego katalogu repozytorium).

en: usage: svnlook info REPOS_PATH
    
    Print the author, datestamp, log message size, and log message.
pl: wykorzystanie: svnlook info KATALOG_REP
    
    Wypisuje autora, datę/czas, rozmiar opisu zmiany oraz opis zmiany.

en: usage: svnlook log REPOS_PATH
    
    Print the log message.
pl: wykorzystanie: svnlook log KATALOG_REP
    
    Wypisuje opis zmiany.

en: usage: svnlook propget REPOS_PATH PROPNAME PATH_IN_REPOS
    
    Print the raw value of a property on a path in the repository.
pl: wykorzystanie: svnlook propget KATALOG_REP ATRYBUT ŚCIEŻKA_W_REP
    
    Wypisuje wartość podanego atrybutu obiektu o podanej ścieżce w repozytorium.

en: usage: svnlook proplist REPOS_PATH PATH_IN_REPOS
    
    List the properties of a path in the repository.
    With -v, show the property values too.
pl: wykorzystanie: svnlook proplist KATALOG_REP ŚCIEŻKA_W_REP
    
    Wypisuje listę atrybutów obiektu o podanej ścieżce w repozytorium.
    Gdy podano opcję -v, wypisuje także wartości atrybutów.

en: usage: svnlook tree REPOS_PATH [PATH_IN_REPOS]
    
    Print the tree, starting at PATH_IN_REPOS (if supplied, at the root
    of the tree otherwise), optionally showing node revision ids.
pl: wykorzystanie: svnlook tree KATALOG_REP [ŚCIEŻKA_W_REP]
    
    Wypisuje drzewo prezentujące zawartość repozytorium poniżej podanej
    ścieżki (gdy jej nie podano, zawartość całego repozytorium od głównego
    katalogu począwszy), opcjonalnie podając także identyfikatory wersji.

en: usage: svnlook uuid REPOS_PATH
    
    Print the repository's UUID.
pl: wykorzystanie: svnlook uuid KATALOG_REP
    
    Wypisuje UUID repozytorium.

en: usage: svnlook youngest REPOS_PATH
    
    Print the youngest revision number.
pl: wykorzystanie: svnlook youngest KATALOG_REP
    
    Wypisuje numer najnowszej wersji obecnej w repozytorium.

en: Copied: %s (from rev %ld, %s)
pl: Skopiowane: %s (z wersji %ld, %s)

en: Added
pl: Dodano

en: Deleted
pl: Usunięto

en: Modified
pl: Zmieniono

en: Index
pl: Indeks

en: (Binary files differ)
pl: (Binarne pliki różnią się)

en: unknown
pl: nieznany

en: Transaction '%s' is not based on a revision; how odd
pl: Transakcja '%s' nie jest oparta na wersji; dziwne

en: '%s' is a URL, probably should be a path
pl: '%s' jest URLem a prawdopodobnie powinien być ścieżką

en: Path '%s' is not a file
pl: Ścieżka '%s' nie jest plikiem

en: Can't create temporary directory
pl: Nie można stworzyć katalogu tymczasowego

en: REVISION   PATH <ID>
    --------   ---------
pl:   WERSJA   ŚCIEŻKA<ID>
    --------   -----------

en: REVISION   PATH
    --------   ----
pl:   WERSJA   ŚCIEŻKA
    --------   -------

en: Property '%s' not found on path '%s'
pl: Atrybutu '%s' nie znaleziono w ścieżce '%s'

en: Missing repository path argument
pl: Brak parametru podającego ścieżkę w repozytorium

en: general usage: svnlook SUBCOMMAND REPOS_PATH [ARGS & OPTIONS ...]
    Note: any subcommand which takes the '--revision' and '--transaction'
          options will, if invoked without one of those options, act on
          the repository's youngest revision.
    Type "svnlook help <subcommand>" for help on a specific subcommand.
    
    Available subcommands:
pl: ogólne wykorzystanie: svnlook POLECENIE KATALOG_REP [PARAMETRY i OPCJE...]
    Uwaga: wszystkie polecenia obsługujące opcje '--revision' i '--transaction'
           mogą być uruchamiane bez tych opcji, działając wówczas na najnowszej
           wersji obecnej w repozytorium.
    Komenda "svnlook help <polecenie>" prezentuje informacje o podanym
    poleceniu.
    
    Dostępne polecenia:

en: Missing propname and repository path arguments
pl: Brak nazwy atrybutu i ścieżki obiektu w repozytorium.

en: Missing propname or repository path argument
pl: Brak nazwy atrybutu lub ścieżki obiektu w repozytorium.

en: Invalid revision number supplied
pl: Podano błędny numer wersji

en: The '--transaction' (-t) and '--revision' (-r) arguments can not co-exist
pl: Opcje '--transaction' (-t) i '--revision' (-r) nie mogą występować równocześnie

en: repository argument required
pl: wymagane jest podanie repozytorium

en: '%s' is a URL when it should be a path
pl: '%s' jest URLem a powinien być ścieżką

en: subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnlook help %s' for usage.
pl: polecenie '%s' nie obsługuje opcji '%s'
    Użyj 'svnlook help %s' by uzyskać więcj informacji

en: usage: svnversion [OPTIONS] WC_PATH [TRAIL_URL]
    
      Produce a compact "version number" for the working copy path
      WC_PATH.  TRAIL_URL is the trailing portion of the URL used to
      determine if WC_PATH itself is switched (detection of switches
      within WC_PATH does not rely on TRAIL_URL).  The version number
      is written to standard output.  For example:
    
        $ svnversion . /repos/svn/trunk 
        4168
    
      The version number will be a single number if the working
      copy is single revision, unmodified, not switched and with
      an URL that matches the TRAIL_URL argument.  If the working
      copy is unusual the version number will be more complex:
    
       4123:4168     mixed revision working copy
       4168M         modified working copy
       4123S         switched working copy
       4123:4168MS   mixed revision, modified, switched working copy
    
      If invoked on a directory that is not a working copy, an
      exported directory say, the program will output "exported".
    
    Valid options:
pl: wykorzystanie: svnversion [OPCJE] KATALOG_ROBOCZY [KOŃCÓWKA_URL]
    
      Generuje zwarty "numer wersji" dla podanego katalogu w ramach kopii
      roboczej. KOŃCÓWKA_URL jest końcową częścią URL używaną do sprawdzenia,
      czy podany katalog nie był repozycjonowany poleceniem switch (użycie
      części URL dotyczy tylko tego katalogu, detekcja dla zawartych w nim
      obiektów z tego parametru już nie korzysta).
      Wyliczony numer wersji jest wypisywany na standardowe wyjście, np.:
    
        $ svnversion . /repos/svn/trunk 
        4168
    
      Wynik będzie pojedynczym numerem jeśli kopia robocza zawiera
      pojedynczą wesję, nie modyfikowaną i nie repozycjonowaną poleceniem
      switch. W bardziej złożonych wypadkach numer może mieć następującą
      postać:
    
       4123:4168     kopia robocza zawiera więcej niż jedną wersję
       4168M         kopia robocza jest zmodyfikowana w stosunku do repozytorium
       4123S         kopia robocza jest repozycjonowana
       4123:4168MS   wszystkie te efekty równocześnie
    
      Przy uruchomieniu na katalogu, który nie jest kopią roboczą (np. na
      katalogu będącym wynikiem eksportu), program wypisze "exported".
    
    Obsługiwane opcje:

en: do not output the trailing newline
pl: nie wypisuj końcowego znaku nowego wiersza

en: last changed rather than current revisions
pl: ostatnia zmieniona a nie aktualna wersja

en: exported
pl: wyeksportowano

en: '%s' not versioned, and not exported
pl: %s' nie podlegające zarządzaniu wersjami i nie eksportowane
