fetchmail 5.3.6 - en to gl translation catalogue (432 entries)

en: Checking if %s is really the same node as %s
gl: Comprobando se %s é realmente o mesmo nodo que %s

en: Yes, their IP addresses match
gl: Si, os seus enderezos IP coinciden

en: No, their IP addresses don't match
gl: Non, os seus enderezos IP non coinciden

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
gl: fallo na resolución do nome ó buscar `%s' mentres se recibía de %s.

en: mapped %s to local %s
gl: %s asociado a %s local

en: passed through %s matching %s
gl: pasou por %s coincidindo con %s

en: analyzing Received line:
    %s
gl: analizando a liña Received:
    %s

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
gl: liña aceptada, %s é un alias do servidor de correo

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
gl: liña rexeitada, %s non é un alias do servidor de correo

en: no Received address found
gl: non se atopou ningún enderezo `Received'

en: found Received address `%s'
gl: atopouse o enderezo `Received' `%s'

en: message delimiter found while scanning headers
gl: delimitador de mensaxes atopado ó explora-las cabeceiras

en: no local matches, forwarding to %s
gl: non hai ningunha coincidencia local, reenviando a %s

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
gl: reenvío e borrado omitidos por causa de erros de DNS

en: writing RFC822 msgblk.headers
gl: escribindo cabeceiras de mensaxe RFC822

en: no recipient addresses matched declared local names
gl: ningún dos enderezos coincidiu cos nomes locais declarados

en: recipient address %s didn't match any local name
gl: o enderezo de destinatario %s non coincidiu con ningún nome local

en: message has embedded NULs
gl: a mensaxe contén caracteres nulos

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
gl: O servidor SMTP receptor rexeitou os enderezos de destinatario locais:

en: writing message text
gl: escribindo o texto da mensaxe

en: kerberos error %s
gl: erro %s de kerberos

en: krb5_sendauth: %s [server says '%*s']
gl: krb5_sendauth: %s [o servidor di '%*s']

en: 	%d msg %d octets long skipped by fetchmail.
gl: 	mensaxe %d de %d octetos omitido polo fetchmail.

en: SIGPIPE thrown from an MDA or a stream socket error
gl: SIGPIPE enviado por un MDA ou erro da conexión stream

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
gl: tempo esgotado tras %d segundos agardando a conexión ó servidor %s.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
gl: tempo esgotado tras %d segundos agardando ó servidor %s.

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
gl: tempo esgotado tras %d segundos agardando a %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
gl: tempo esgotado tras %d segundos agardando a resposta do servidor receptor.

en: timeout after %d seconds.
gl: tempo esgotado tras %d segundos.

en: Subject: fetchmail sees repeated timeouts
gl: Subject: fetchmail atopa repetidas expiracións do tempo de espera

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
gl: Fetchmail atopou máis de %d expiracións do tempo de espera tentando colle-lo correo de %s@%s.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
gl: Isto pode significar que o seu servidor de correo está trabado, ou
    que o seu servidor SMTP local está colgado, ou que a súa caixa de
    correo no servidor está corrupta por un erro do servidor.  Pode executar
    `fetchmail -v -v' para diagnostica-lo problema.
    
    Fetchmail non recibirá de novo correo desta caixa ata que o reinicie.

en: pre-connection command failed with status %d
gl: o programa de pre-conexión fallou con estado %d

en: fetchmail: internal inconsistency
gl: fetchmail: inconsistencia interna

en: fetchmail: %s connection to %s failed
gl: fetchmail: a conexión %s a %s fallou

en: host is unknown.
gl: a máquina é descoñecida.

en: name is valid but has no IP address.
gl: o nome é válido mais non ten enderezo IP.

en: unrecoverable name server error.
gl: erro irrecuperable do servidor de nomes.

en: temporary name server error.
gl: erro temporal do servidor de nomes.

en: unknown DNS error %d.
gl: erro %d de DNS descoñecido.

en: Lock-busy error on %s@%s
gl: Erro de bloqueo/actividade en %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s
gl: Fallou a autorización en %s@%s

en: Subject: fetchmail authentication failed
gl: Subject: fallou a autenticación do fetchmail

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
gl: Fetchmail non puido coller correo de %s@%s.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but POP3 servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
gl: Fallou a tentativa de obter autorización.
    Probablemente isto quere dicir que a súa contrasinal non é válida,
    pero os servidores POP3 poden fallar por outras causas, e o fetchmail
    non pode distinguilas porque non envían mensaxes de erro útiles cando
    hai un fallo de login.

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
gl: Erro descoñecido de login ou autenticación en %s@%s

en: selecting or re-polling folder %s
gl: escollendo ou recibindo de novo mensaxes da carpeta %s

en: selecting or re-polling default folder
gl: escollendo ou recibindo de novo mensaxes da carpeta por defecto

en: %s at %s (folder %s)
gl: %s en %s (carpeta %s)

en: %s at %s
gl: %s en %s

note: only used for ETRN
en: Polling %s
gl: Recibindo de %s

en: %d %s (%d seen) for %s
gl: %d %s (%d lidas) para %s

en: messages
gl: mensaxes

en: message
gl: mensaxe

en: %d %s for %s
gl: %d %s para %s

en:  (%d octets).
gl:  (%d octetos).

en: No mail for %s
gl: Non hai correo para %s

en: Skipping message %d, length -1
gl: Omitindo mensaxe %d, lonxitude -1

en: skipping message %d
gl: omitindo mensaxe %d

en:  (oversized, %d octets)
gl:  (exceso de tamaño, %d octetos)

en: reading message %d of %d
gl: lendo mensaxe %d de %d

en:  (%d %soctets)
gl:  (%d octetos%s)

en: header
gl:  de cabeceira

en:  (%d body octets)
gl:  (%d octetos de corpo)

en: message %d was not the expected length (%d actual != %d expected)
gl: a mensaxe %d non tiña o tamaño agardado (%d real != %d agardado)

en:  retained
gl:  mantida

en:  flushed
gl:  eliminada

en:  not flushed
gl:  non eliminada

en: fetchlimit %d reached; %d messages left on server
gl: atinxiuse o límite de %d mensaxes; %d deixadas no servidor

en: authorization
gl: autorización

en: missing or bad RFC822 header
gl: a cabeceira RFC822 falta ou é errónea

en: client/server synchronization
gl: sincronización cliente/servidor

en: client/server protocol
gl: protocolo cliente/servidor

en: lock busy on server
gl: bloqueo activado no servidor

en: SMTP transaction
gl: Transacción SMTP

en: DNS lookup
gl: Busca no DNS

en: undefined error
gl: erro indefinido

en: %s error while fetching from %s
gl: erro %s ó baixar correo de %s

en: post-connection command failed with status %d
gl: o comando de pos-conexión fallou con estado %d

en: Kerberos V4 support not linked.
gl: Non está enlazado con soporte Kerberos V4.

en: Kerberos V5 support not linked.
gl: Non está enlazado con soporte Kerberos V5.

en: Option --flush is not supported with %s
gl: A opción --flush non está soportada con %s

en: Option --all is not supported with %s
gl: A opción --all non está soportada con %s

en: Option --limit is not supported with %s
gl: A opción --limit non está soportada con %s

en: %s: You don't exist.  Go away.
gl: %s: Vostede non existe.  Marche.

en: %s: can't find your name and home directory!
gl: %s: non se pode atopa-lo seu nome e o seu directorio home

en: %s: can't determine your host!
gl: %s: non se pode determina-la súa máquina

en: gethostbyname failed for %s
gl: o gethostbyname fallou para %s

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: %s (log message incomplete)
gl: %s (mensaxe de rexistro incompleta)

en: partial error message buffer overflow
gl: erro parcial de sobrecarga no buffer de mensaxe

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
gl: O servidor SMTP receptor de %s non soporta ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
gl: O servidor SMTP receptor de %s non soporta ETRN

en: Queuing for %s started
gl: Cola para %s iniciada

en: No messages waiting for %s
gl: Non hai mensaxes agardando para %s

en: Pending messages for %s started
gl: Mensaxes pendentes para %s iniciadas

note: Unable to queue messages for node <x>
en: Unable to queue messages for node %s
gl: Imposible poñer mensaxes na cola para o nodo %s

note: Node <x> not allowed: <reason>
en: Node %s not allowed: %s
gl: Nodo %s non permitido: %s

note: Syntax Error
en: ETRN syntax error
gl: Erro de sintaxe de ETRN

note: Syntax Error in Parameters
en: ETRN syntax error in parameters
gl: Erro de sintaxe de ETRN nos parámetros

en: Unknown ETRN error %d
gl: Erro de ETRN %d descoñecido

en: Option --keep is not supported with ETRN
gl: A opción --keep non está soportada con ETRN

en: Option --flush is not supported with ETRN
gl: A opción --flush non está soportada con ETRN

en: Option --remote is not supported with ETRN
gl: A opción --remote non está soportada con ETRN

en: Option --check is not supported with ETRN
gl: A opción --check non está soportada con ETRN

en: This is fetchmail release %s
gl: Isto é fetchmail versión %s

en: Taking options from command line%s%s
gl: Collendo as opcións da liña de comandos%s%s

en:  and
gl:  e de

en: Lockfile at %s
gl: Ficheiro de bloqueo en %s

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
gl: Non hai ningún servidor de correo configurado -- ¿quizais falta o %s?

en: fetchmail: cannot allocate memory for lock name.
gl: fetchmail: non se pode asignar memoria para o nome do ficheiro de bloqueo.

en: fetchmail: removing stale lockfile
gl: fetchmail: borrando ficheiro de bloqueo antigo

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
gl: fetchmail: non se indicou ningún servidor de correo.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
gl: fetchmail: non hai outro fetchmail a se executar

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %d; bailing out.
gl: fetchmail: erro matando fetchmail en %s co pid %d; saíndo.

en: background
gl: segundo plano

en: foreground
gl: primeiro plano

en: fetchmail: %s fetchmail at %d killed.
gl: fetchmail: fetchmail en %s co pid %d matado.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
gl: fetchmail: non se pode comproba-lo correo cando hai outro fetchmail na
    mesma máquina a se executar.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %d.
gl: fetchmail: non se pode recibir das máquinas indicadas con outro fetchmail a se executar en %d.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %d.
gl: fetchmail: outro fetchmail en primeiro plano está a se executar en %d.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
gl: fetchmail: non se poden aceptar opcións cando hai un fetchmail en segundo plano a se executar.

en: fetchmail: background fetchmail at %d awakened.
gl: fetchmail: fetchmail en segundo plano co pid %d espertado.

en: fetchmail: elder sibling at %d died mysteriously.
gl: fetchmail: proceso máis antigo en %d morreu misteriosamente.

en: fetchmail: can't find a password for %s@s.
gl: fetchmail: non se pode atopar unha contrasinal para %s@%s.

en: Enter password for %s@%s:
gl: Introduza a contrasinal para %s@%s:

en: starting fetchmail %s daemon
gl: iniciando o demonio de fetchmail %s

en: couldn't time-check %s (error %d)
gl: non se puido comproba-la data de %s (erro %d)

en: restarting fetchmail (%s changed)
gl: iniciando fetchmail (%s cambiou)

en: attempt to re-exec fetchmail failed
gl: fallou a tentativa de reexecutar o fetchmail

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
gl: recepción de %s omitida (fallo de autenticación ou demasiados excesos de espera)

en: interval not reached, not querying %s
gl: non se atinxiu o intervalo, non se interrogará %s

en: Query status=%d
gl: Estado da petición=%d

en: All connections are wedged.  Exiting.
gl: Tódalas las conexións están trabadas.  Saíndo.

en: fetchmail: sleeping at %s
gl: fetchmail: durmindo en %s

en: awakened by %s
gl: espertado por %s

en: awakened by signal %d
gl: espertado por sinal %d

en: awakened at %s
gl: espertado en %s

en: normal termination, status %d
gl: finalización normal, estado %d

en: couldn't time-check the run-control file
gl: non se puido comprobar a data do ficheiro de control de execución

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
gl: Aviso: múltiples mencións da máquina %s no ficheiro de configuración

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
gl: fetchmail: aviso: ningún DNS dispoñible para comprobar recepcións con múltiples entregas de %s

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
gl: non se puido atopar a caixa postal HESIOD para %s

en: Lead server has no name.
gl: O servidor principal non ten nome.

en: couldn't find canonical DNS name of %s
gl: non se puido atopar o nome DNS canónico de %s

en: %s configuration invalid, port number cannot be negative
gl: configuración de %s non válida, o número de porto non pode ser negativo

en: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
gl: configuración de %s non válida, RPOP require un porto privilexiado

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
gl: configuración de %s non válida, LMTP non pode usar o porto por defecto SMTP

en: Both fetchall and keep on in daemon mode is a mistake!
gl: ¡Baixar e manter tódalas mensaxes en modo demonio é un erro!

en: terminated with signal %d
gl: terminado con sinal %d

en: %s querying %s (protocol %s) at %s
gl: %s interrogando %s (protocolo %s) en %s

en: POP2 support is not configured.
gl: non está configurado o soporte POP2.

en: POP3 support is not configured.
gl: non está configurado o soporte POP3.

en: IMAP support is not configured.
gl: non está configurado o soporte IMAP.

en: ETRN support is not configured.
gl: non está configurado o soporte ETRN.

en: Cannot support ETRN without gethostbyname(2).
gl: Non se pode soportar ETRN sen gethostbyname(2).

en: unsupported protocol selected.
gl: o protocolo escollido non está soportado.

en: Poll interval is %d seconds
gl: O intervalo entre peticións é de %d segundos

en: Logfile is %s
gl: O ficheiro de rexistro é %s

en: Idfile is %s
gl: O ficheiro de identificacións é %s

en: Progress messages will be logged via syslog
gl: As mensaxes de progreso rexistraranse polo syslog

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
gl: Fetchmail enmascararase e non xerará unha liña Received

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
gl: Fetchmail reenviará mensaxes multidrop con enderezo incorrecto a %s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
gl: Fetchmail enviará as mensaxes de erro ó postmaster.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
gl: Fetchmail enviará as mensaxes de erro ó autor.

en: Options for retrieving from %s@%s:
gl: Opcións para recibir de %s@%s:

en:   Mail will be retrieved via %s
gl:   O correo recibirase vía %s

en:   Poll of this server will occur every %d intervals.
gl:   Recibirase deste servidor cada %d intervalos.

en:   True name of server is %s.
gl:   O nome real do servidor é %s.

en:   This host %s be queried when no host is specified.
gl:   Esta máquina%sserá interrogada cando non se indique ningunha outra.

en: will not
gl:  non

en:   Password will be prompted for.
gl:   Pedirase a contrasinal.

en:   APOP secret = "%s".
gl:   Segredo APOP = "%s".

en:   RPOP id = "%s".
gl:   Identificación RPOP = "%s".

en:   Password = "%s".
gl:   Contrasinal = "%s".

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
gl:   O protocolo é KPOP con autenticación Kerberos %s

en:   Protocol is %s
gl:   O protocolo é %s

en:  (using service %s)
gl:  (usando o servicio %s)

en:  (using network security options %s)
gl:  (usando opcións de seguridade de rede %s)

en:  (using port %d)
gl:  (usando o porto %d)

en:  (using default port)
gl:  (usando o porto por defecto)

en:  (forcing UIDL use)
gl:  (forzando o uso de UIDL)

en:   Kerberos V4 preauthentication enabled.
gl:   Activada a preautenticación Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 preauthentication enabled.
gl:   Activada a preautenticación Kerberos V5.

en:   End-to-end encryption assumed.
gl:   Asúmese encriptado dun punto ó outro.

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
gl:   O tempo de espera de resposta do servidor é %d segundos

en:  (default).
gl:  (por defecto).

en:   Default mailbox selected.
gl:   Caixa de correo por defecto escollida.

en:   Selected mailboxes are:
gl:   As caixas de correo escollidas son:

en:   %s messages will be retrieved (--all %s).
gl:   Baixaranse %s mensaxes (--all %s).

en: All
gl: tódalas

en: Only new
gl: só as novas

en:   Fetched messages %s be kept on the server (--keep %s).
gl:   As mensaxes recibidas%sserán mantidas no servidor (--keep %s).

en:   Old messages %s be flushed before message retrieval (--flush %s).
gl:   As mensaxes vellas%sserán eliminadas antes da recepción de mensaxes (--flush %s).

en:   Rewrite of server-local addresses is %s (--norewrite %s).
gl:   Rescritura dos enderezos locais: %s (--norewrite %s).

en: enabled
gl: activado

en: disabled
gl: desactivado

en:   Carriage-return stripping is %s (stripcr %s).
gl:   Eliminación do retorno de carro: %s (stripcr %s).

en:   Carriage-return forcing is %s (forcecr %s).
gl:   Retorno de carro forzado: %s (forcecr %s).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is %s (pass8bits %s).
gl:   Interpretación de Content-Transfer-Encoding: %s (pass8bits %s).

en:   MIME decoding is %s (mimedecode %s).
gl:   Decodificación MIME: %s (mimedecode %s).

en:   Idle after poll is %s (idle %s).
gl:   Inactividade despois da recepción: %s (idle %s).

en:   Nonempty Status lines will be %s (dropstatus %s)
gl:   As liñas Status non baleiras serán %s (dropstatus %s)

en: discarded
gl: descartadas

en: kept
gl: mantidas

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
gl:   O límite de tamaño de mensaxe é %d octetos (--limit %d).

en:   No message size limit (--limit 0).
gl:   Sen límite de tamaño de mensaxe (--limit 0).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
gl:   O intervalo de avisos do tamaño das mensaxes é %d segundos (--warnings %d).

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
gl:   Avisos de tamaño de mensaxe en cada recepción (--warnings 0).

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
gl:   O límite de mensaxes recibidas é %d (--fetchlimit %d).

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
gl:   Sen límite de mensaxes recibidas (--fetchlimit 0).

en:   SMTP message batch limit is %d.
gl:   O límite de lote de mensaxes SMTP é %d.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
gl:   Sen límite de lote de mensaxes SMTP (--bathlimit 0).

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
gl:   O intervalo de borrado entre eliminacións forzado a %d (--expunge %d).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
gl:   Sen eliminacións forzadas (--expunge 0).

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
gl:   As mensaxes serán engadidas a %s como BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
gl:   As mensaxes serán entregadas con "%s".

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
gl:   As mensaxes serán redirixiadas a través de %cMTP a:

en:  (default)
gl:  (por defecto)

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
gl:   O nome da máquina na liña MAIL FROM será %s

en:   Recognized listener spam block responses are:
gl:   As respostas de bloques spam recoñecidas polo servidor receptor son:

en:   Spam-blocking disabled
gl:   Bloqueo de spam desactivado

en:   Server connection will be brought up with "%s".
gl:   A conexión ó servidor será iniciada con "%s".

en:   No pre-connection command.
gl:   Ningún comando de pre-conexión.

en:   Server connection will be taken down with "%s".
gl:   A conexión ó servidor será rematada con "%s".

en:   No post-connection command.
gl:   Ningún comando de pos-conexión.

en:   No localnames declared for this host.
gl:   Non hai ningún nome local declarado para esta máquina.

en:   Multi-drop mode:
gl:   Modo de entrega múltiple:

en:   Single-drop mode:
gl:   Modo de entrega simple:

en: %d local name(s) recognized.
gl: %d nome(s) local(is) recoñecidos.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is %s.
gl:   Busca no DNS por enderezos de múltiple entrega: %s.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by
gl:   Os aliases do servidor compararanse cos enderezos de múltiple entrega segundo

en: IP address.
gl: o enderezo IP.

en: name.
gl: o nome.

en:   Envelope-address routing is disabled
gl:   O encamiñamento dos enderezos do sobre está desactivado

en:   Envelope header is assumed to be: %s
gl:   Asúmese que a cabeceira do sobre é: %s

en:   Number of envelope header to be parsed: %d
gl:   Número da cabeceira do sobre a procesar: %d

en:   Prefix %s will be removed from user id
gl:   Eliminarase o prefixo %s do identificador de usuario

en:   No prefix stripping
gl:   Sen eliminación de prefixo

en:   Predeclared mailserver aliases:
gl:   Aliases predeclarados do servidor de correo:

en:   Local domains:
gl:   Dominios locais:

en:   Connection must be through interface %s.
gl:   A conexión ten que ser a través da interfaz %s.

en:   No interface requirement specified.
gl:   Non se indicou ningún requirimento de interfaz.

en:   Polling loop will monitor %s.
gl:   O bucle de recibimento monitorizará %s.

en:   No monitor interface specified.
gl:   Non se indicou ningunha interfaz de monitorización.

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
gl:   As conexións ó servidor faranse polo plugin %s (--plugin %s).

en:   No plugin command specified.
gl:   Non se indicou ningún comando de plugin.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
gl:   Ás conexións ó servidor receptor faranse polo plugout %s (--plugout %s).

en:   No plugout command specified.
gl:   Non se indicou ningún comando de plugout.

en:   No UIDs saved from this host.
gl:   Ningún UID foi grabado desta máquina.

en:   %d UIDs saved.
gl:   %d UIDs gravados.

en:   Pass-through properties "%s".
gl:   Propiedades de paso "%s".

en: ERROR: no support for getpassword() routine
gl: ERRO: non hai soporte para a rotina getpassword()

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
gl: 
    SIGINT recibido... saíndo.

en: Could not decode initial BASE64 challenge
gl: Non se puido decodificar o challenge BASE64 inicial

en: Could not decode OTP challenge
gl: Non se puido decodificar o challenge OTP

en: Secret pass phrase:
gl: Contrasinal segreda:

en: could not decode initial BASE64 challenge
gl: non se puido decodificar o challenge BASE64 inicial

en: principal %s in ticket does not match -u %s
gl: %s principal no ticket non coincide con -u %s

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
gl: instancia non nula (%s) pode causar comportamento estraño

en: could not decode BASE64 ready response
gl: non se puido decodificar a resposta BASE64 de dispoñibilidade

en: challenge mismatch
gl: o challenge non encaixa

en: Couldn't get service name for [%s]
gl: Non se puido obte-lo nome do servicio para [%s]

en: Using service name [%s]
gl: Usando o nome de servicio [%s]

en: Sending credentials
gl: Enviando credenciais

en: Error exchanging credentials
gl: Erro no troco de credenciais

en: Couldn't unwrap security level data
gl: Non foi posible desempaquetar os datos do nivel de seguridade

en: Credential exchange complete
gl: Troco de credenciais completo

en: Server requires integrity and/or privacy
gl: O servidor require integridade e/ou privacidade

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
gl: Desempaquetadas as marcas do nivel de seguridade: %s%s%s

en: Maximum GSS token size is %ld
gl: O tamaño máximo do símbolo GSS é %ld

en: Error creating security level request
gl: Erro ó crear a petición de nivel de seguridade

en: Requesting authorization as %s
gl: Solicitando autorización como %s

en: Releasing GSS credentials
gl: Liberando as credenciais GSS

en: Error releasing credentials
gl: Erro liberando as credenciais

en: could not decode BASE64 challenge
gl: non se puido decodificar o challenge BASE64

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
gl: Protocolo identificado como IMAP4 rev 1

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
gl: Protocolo identificado como IMAP4 rev 0

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
gl: Protocolo identificabo como IMAP2 ou IMAP2BIS

en: OTP authentication is supported
gl: Autenticación OTP soportada

en: GSS authentication is supported
gl: Autenticación OTP soportada

en: Required GSS capability not supported by server
gl: Capacidade GSS requirida non está soporta polo servidor

en: KERBEROS_V4 authentication is supported
gl: Autenticación KERBEROS_V4 soportada

en: Required KERBEROS_V4 capability not supported by server
gl: Capacidade KERBEROS_V4 requirida non soportada polo servidor

en: CRAM-MD5 authentication is supported
gl: Autenticación CRAM-MD5 soportada

en: Required CRAM-MD5 capability not supported by server
gl: Capacidade CRAM-MD5 requirida non soportada polo servidor

en: NTLM authentication is supported
gl: Autenticación NTLM soportada

en: Required LOGIN capability not supported by server
gl: Capacidade LOGIN requirida non soportada polo servidor

en: re-poll failed
gl: fallou a nova tentativa de baixar mensaxes

en: mailbox selection failed
gl: fallou a selección de caixa de correo

en: search for unseen messages failed
gl: fallou a busca de mensaxes non lidas

en: %u is unseen
gl: a %u aínda foi lida

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
gl: Non se puido abri-la interfaz kvm. Asegúrese que o fetchmail é SGID de kmem.

en: missing IP interface address
gl: falta o enderezo IP da interfaz

en: invalid IP interface address
gl: enderezo IP da interfaz non válido

en: invalid IP interface mask
gl: máscara IP da interfaz non válida

en: activity on %s -noted- as %d
gl: actividade en %s -percibida- como %d

en: skipping poll of %s, %s down
gl: omitindo a recepción de %s, %s está desactivada

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
gl: omitindo a recepción de %s, enderezo IP de %s excluído

en: activity on %s checked as %d
gl: actividade en %s comprobada como %d

en: skipping poll of %s, %s inactive
gl: omitindo a recepción de %s, %s está inactiva

en: activity on %s was %d, is %d
gl: actividade en %s era %d, é %d

en: warning: found "%s" before any host names
gl: aviso: atopouse "%s" antes de calquera nome de máquina

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
gl: %s:%d: aviso: atopouse "%s" antes de calquera nome de máquina

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
gl: %s:%d: aviso: símbolo descoñecido "%s"

en: String '%s' is not a valid number string.
gl: A cadea '%s' non é unha cadea numérica válida.

en: Value of string '%s' is %s than %d.
gl: O valor da cadea '%s' é %s que %d.

en: smaller
gl: máis pequeno

en: larger
gl: maior

en: Invalid protocol `%s' specified.
gl: Protocolo indicado `%s' non válido.

en: Invalid preauthentication `%s' specified.
gl: Preautenticación `%s' indicada non válida.

en: fetchmail: network security support is disabled
gl: fetchmail: o soporte de seguridade de rede está desactivado

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
gl: uso:  fetchmail [opcións] [servidor ...]

en:   Options are as follows:
gl:   As opcións son as seguintes:

en:   -?, --help        display this option help
gl:   -?, --help        amosar esta axuda das opcións

en:   -V, --version     display version info
gl:   -V, --version     amosa-la información da versión

en:   -c, --check       check for messages without fetching
gl:   -c, --check       comprobar as mensaxes sen recollelas

en:   -s, --silent      work silently
gl:   -s, --silent      traballar silenciosamente

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
gl:   -v, --verbose     traballar barullentamente (saída de diagnóstico)

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
gl:   -d, --daemon      executarse como un demonio unha vez cada n segundos

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
gl:   -N, --nodetach    non quitar do primeiro plano o proceso demonio

en:   -q, --quit        kill daemon process
gl:   -q, --quit        mata-lo proceso demonio

en:   -L, --logfile     specify logfile name
gl:   -L, --logfile     indica-lo nome do ficheiro de rexistro

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
gl:       --syslog      usar syslog(3) para a maior parte das mensaxes ó se                     executar como demonio

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
gl:       --invisible   non escribir `Received' e activar finximento de máquina

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
gl:   -f, --fetchmailrc indicar un ficheiro de control de execución diferente

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
gl:   -i, --idfile      indicar un ficheiro de UIDs alternativo

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
gl:       --postmaster  indicar o destinatario en último caso

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
gl:       --nobounce    redirixir as mensaxes erradas do usuario ó postmaster.

en:   -I, --interface   interface required specification
gl:   -I, --interface   indicación de requirimento de interfaz

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
gl:   -M, --monitor     monitorizar a actividade da interfaz

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
gl:       --ssl         activar sesión encriptada con ssl

en:       --sslkey      ssl private key file
gl:       --sslkey      ficheiro coa chave privada ssl

en:       --sslcert     ssl client certificate
gl:       --sslcert     certificado de cliente ssl

en:       --plugin      specify external command to open connection
gl:       --plugin      indicar comando externo para abri-la conexión

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
gl:       --plugout     indicar comando externo para abri-la conexión smtp local

en:   -p, --protocol    specify retrieval protocol (see man page)
gl:   -p, --protocol    indicar o protocolo de recepción (mirar a páxina man)

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
gl:   -U, --uidl        forzar o uso de UIDLs (só pop3)

en:   -P, --port        TCP/IP service port to connect to
gl:   -P, --port        porto do servicio TCP/IP ó que se conectar

en:       --preauth     preauthentication type (password/kerberos/ssh)
gl:       --preauth     tipo de preautenticación: password (contrasinal),
                        kerberos, ou ssh

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
gl:   -t, --timeout     tempo de espera da resposta do servidor

en:   -E, --envelope    envelope address header
gl:   -E, --envelope    cabeceira co enderezo do sobre

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
gl:   -Q, --qvirtual    prefixo a borrar da identificación de usuario local

en:   -u, --username    specify users's login on server
gl:   -u, --username    indicar o login do usuario no servidor

en:   -a, --all         retrieve old and new messages
gl:   -a, --all         coller as mensaxes vellas e novas

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
gl:   -K, --nokeep      borra-las novas mensaxes despois de recollelas

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
gl:   -k, --keep        mante-las novas mensaxes despois de recollelas

en:   -F, --flush       delete old messages from server
gl:   -F, --flush       elimina-las mensaxes vellas do servidor

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
gl:   -n, --norewrite   non rescribi-los enderezos das cabeceiras

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
gl:   -l, --limit       non coller mensaxes meirandes que o tamaño dado

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
gl:   -w, --warnings    intervalo entre notificacións de avisos de correo

en:   -T, --netsec      set IP security request
gl:   -T, --netsec      establecer petición de seguridade IP

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
gl:   -S, --smtphost    establece-lo servidor SMTP para redirixir

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
gl:   -D, --smtpaddress establece-lo dominio de entrega SMTP a usar

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
gl:   -Z, --antispam,   establece-los valores de resposta antispam

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
gl:   -b, --batchlimit  establece-lo límite de lote para conexións SMTP

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
gl:   -B, --fetchlimit  establece-lo límite de mensaxes para as conexións
                        ó servidor

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
gl:   -e, --expunge     establece-lo número máximo de borrados entre eliminacións

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
gl:   -m, --mda         establece-lo MDA a usar para redirixir

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
gl:       --bsmtp       establece-lo ficheiro BSMTP de saída

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
gl:       --lmtp        usar LMTP (RFC2033) para a entrega

en:   -r, --folder      specify remote folder name
gl:   -r, --folder      indicar o nome da carpeta remota

en: Required APOP timestamp not found in greeting
gl: Mostra da data de APOP requirida non atopada no saúdo

en: Timestamp syntax error in greeting
gl: Erro de sintaxe na mostra da data no saúdo

en: Undefined protocol request in POP3_auth
gl: Petición de protocolo indefinida en POP3_auth

en: lock busy!  Is another session active?
gl: ¡bloqueo activado!  ¿Hai outra sesión activa?

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
gl: Mensaxes inseridas nunha lista no servidor. Non se pode manexar isto.

en: protocol error
gl: erro de protocolo

en: protocol error while fetching UIDLs
gl: erro de protocolo ó obter os UIDLs

en: Option --remote is not supported with POP3
gl: A opción --remote non está soportada con POP3

en: Success
gl: Éxito

en: Restricted user (something wrong with account)
gl: Usuario restrinxido (algo está mal coa conta)

en: Invalid userid or passphrase
gl: Identificador de usuario ou contrasinal non válidos

en: Deity error
gl: Erro fatal

en: RPA token 2: Base64 decode error
gl: RPA símbolo 2: Erro de decodificación Base64

en: Service chose RPA version %d.%d
gl: O servicio escolleu a versión %d.%d do RPA

en: Service challenge (l=%d):
gl: Challenge do servicio (l=%d):

en: Service timestamp %s
gl: Mostra da data do servicio %s

en: RPA token 2 length error
gl: Erro na lonxitude do símbolo 2 RPA

en: Realm list: %s
gl: Lista de dominios: %s

en: RPA error in service@realm string
gl: Erro RPA na cadea servicio@dominio

en: RPA token 4: Base64 decode error
gl: RPA símbolo 4: Erro de decodificación Base64

en: User authentication (l=%d):
gl: Autenticación de usuario (l=%d):

en: RPA status: %02X
gl: Estado RPA: %02X

en: RPA token 4 length error
gl: Erro na lonxitude do símbolo 4 RPA

en: RPA rejects you: %s
gl: RPA rexeitoulle: %s

en: RPA rejects you, reason unknown
gl: RPA rexeitoulle, razón descoñecida

en: RPA User Authentication length error: %d
gl: Erro de lonxitude da autenticación de usuario RPA: %d

en: RPA Session key length error: %d
gl: Erro de lonxitude da chave da sesión RPA: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
gl: Fallo na autorización do _servicio_ RPA. ¿Servidor falsificado?

en: Session key established:
gl: Chave de sesión establecida:

en: RPA authorisation complete
gl: Autorización RPA completa

en: Get response
gl: Obtención de resposta

en: Get response return %d [%s]
gl: A obtención de resposta devolveu %d [%s]

en: Hdr not 60
gl: A cabeceira non é 60

en: Token length error
gl: Erro de lonxitude do símbolo

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
gl: A lonxitude %d do compoñente non está de acordo coa rxlen %d

en: Mechanism field incorrect
gl: Campo de mecanismo incorrecto

en: dec64 error at char %d: %x
gl: erro dec64 no carácter %d: %x

en: Inbound binary data:
gl: Datos binarios entrantes:

en: Outbound data:
gl: Datos saíntes:

en: RPA String too long
gl: Cadea RPA longa de máis

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
gl: RPA fallou na apertura de /dev/urandom. Isto non debería

en:     prevent you logging in, but means you
gl:     impedilo de se conectar, pero significa que

en:     cannot be sure you are talking to the
gl:     non pode estar seguro de estar a falar co

en:     service that you think you are (replay
gl:     servicio que vostede cre (son posibles

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
gl:     ataques de re-tentativa por un servicio deshonesto.)

en: User challenge:
gl: Challenge de usuario:

en: MD5 being applied to data block:
gl: MD5 sendo aplicado ó bloque de datos:

en: MD5 result is:
gl: O resultado MD5 é:

en: forwarding to %s
gl: redirixindo a %s

en: %cMTP error: %s
gl: erro de %cMTP: %s

en: BSMTP file open or preamble write failed
gl: Fallou a apertura do ficheiro BSMTP ou a escritura do preámbulo

en: about to deliver with: %s
gl: a piques de entregar con: %s

en: MDA open failed
gl: Fallou a apertura MDA

en: %cMTP connect to %s failed
gl: fallou a conexión %cMTP a %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
gl: O receptor %cMTP non acepta o enderezo de destinatario `%s'

en: can't even send to %s!
gl: ¡non se pode nin sequera enviar a %s!

en: no address matches; forwarding to %s.
gl: ningunha coincidencia do enderezo; redirixindo a %s.

en: MDA exited abnormally or returned nonzero status
gl: O MDA saiu anormalmente ou devolveu estado non cero

en: Message termination or close of BSMTP file failed
gl: Fallou o remate da mensaxe ou o pechamento do ficheiro BSMTP

en: SMTP listener refused delivery
gl: O receptor SMTP rexeitou a entrega

en: LMTP delivery error on EOM
gl: Erro na entrega LMTP no EOM

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
gl: Resposta distinta de 503 non agardada ó LMTP EOM: %s

en: fetchmail: socketpair failed
gl: fetchmail: fallou o socketpair

note: error
en: fetchmail: fork failed
gl: fetchmail: fallou o fork

en: dup2 failed
gl: fallou o dup2

en: running %s %s %s
gl: executando %s %s %s

en: execl(%s) failed
gl: fallou o execl(%s)

en: fetchmail: illegal address length received for host %s
gl: fetchmail: lonxitude de enderezo ilegal recibido para a máquina %s

en: malloc failed
gl: fallou o malloc

en: realloc failed
gl: fallou o realloc
