mutt 1.5.12 - en to ga translation catalogue (1030 entries)

en: Username at %s:
ga: Ainm úsáideora ag %s:

en: Password for %s@%s:
ga: Focal faire do %s@%s:

en: Exit
ga: Scoir

en: Del
ga: Scr

en: Undel
ga: DíScr

en: Select
ga: Roghnaigh

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Help
ga: Cabhair

en: You have no aliases!
ga: Níl aon ailias agat!

en: Aliases
ga: Ailiasanna

note: add a new alias
en: Alias as:
ga: Ailias:

en: You already have an alias defined with that name!
ga: Tá an t-ailias seo agat cheana féin!

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
ga: Rabhadh: Is féidir nach n-oibreoidh an t-ailias seo i gceart.  Ceartaigh?

en: Address:
ga: Seoladh:

en: Error: '%s' is a bad IDN.
ga: Earráid: Is drochIDN é '%s'.

en: Personal name:
ga: Ainm pearsanta:

en: [%s = %s] Accept?
ga: [%s = %s] Glac Leis?

en: Save to file:
ga: Sábháil go comhad:

en: Alias added.
ga: Cuireadh an t-ailias leis.

en: Can't match nametemplate, continue?
ga: Ní féidir ainmtheimpléad comhoiriúnach a fháil; lean ar aghaidh?

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap compose entry requires %%s
ga: Tá gá le %%s in iontráil chumtha Mailcap

en: Error running "%s"!
ga: Earráid agus "%s" á rith!

en: Failure to open file to parse headers.
ga: Níorbh fhéidir comhad a oscailt chun ceanntásca a pharsáil.

en: Failure to open file to strip headers.
ga: Níorbh fhéidir comhad a oscailt chun ceanntásca a struipeáil.

en: Failure to rename file.
ga: Theip ar athainmniú comhaid.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
ga: Níl aon iontráil chumadóra mailcap do %s, comhad folamh á chruthú.

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap Edit entry requires %%s
ga: Tá gá le %%s in iontráil Eagair Mailcap

en: No mailcap edit entry for %s
ga: Níl aon iontráil eagair mailcap do %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
ga: Níor aimsíodh iontráil chomhoiriúnach mailcap.  Féach air mar théacs.

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
ga: Tá an cineál MIME gan sainmhíniú.  Ní féidir an t-iatán a léamh.

en: Cannot create filter
ga: Ní féidir an scagaire a chruthú

en: Can't create filter
ga: Ní féidir an scagaire a chruthú

en: Write fault!
ga: Fadhb i rith scríofa!

en: I don't know how to print that!
ga: Ní fhéadaim priontáil!

en: Mask
ga: Masc

en: %s is not a directory.
ga: Ní comhadlann í %s.

en: Mailboxes [%d]
ga: Boscaí Poist [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
ga: Liostáilte [%s], Masc comhaid: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
ga: Comhadlann [%s], Masc comhaid: %s

en: Can't attach a directory!
ga: Ní féidir comhadlann a cheangal!

en: No files match the file mask
ga: Níl aon chomhad comhoiriúnach leis an mhasc chomhaid

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
ga: Ní féidir cruthú ach le boscaí poist IMAP

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
ga: Ní féidir athainmniú ach le boscaí poist IMAP

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
ga: Ní féidir scriosadh ach le boscaí poist IMAP

en: Really delete mailbox "%s"?
ga: Scrios bosca poist "%s" i ndáiríre?

en: Mailbox deleted.
ga: Scriosadh an bosca.

en: Mailbox not deleted.
ga: Níor scriosadh an bosca.

en: Chdir to:
ga: Chdir go:

en: Error scanning directory.
ga: Earráid agus comhadlann á scanadh.

en: File Mask:
ga: Masc Comhaid:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
ga: Sórtáil droim ar ais de réir (d)áta, (a)ibítíre, (m)éid, nó (n)á sórtáil?

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
ga: Sórtáil de réir (d)áta, (a)ibítíre, (m)éid, nó (n)á sórtáil?

en: dazn
ga: damn

en: New file name:
ga: Ainm comhaid nua:

en: Can't view a directory
ga: Ní féidir comhadlann a scrúdú

en: Error trying to view file
ga: Earráid ag iarraidh comhad a scrúdú

en: New mail in
ga: Post nua i

en: %s: color not supported by term
ga: %s: níl dathanna ar fáil leis an teirminéal seo

en: %s: no such color
ga: %s: níl a leithéid de dhath ann

en: %s: no such object
ga: %s: níl a leithéid de rud ann

en: %s: command valid only for index object
ga: %s: is féidir an t-ordú seo a úsáid le réada innéacs amháin

en: %s: too few arguments
ga: %s: níl go leor argóintí ann

en: Missing arguments.
ga: Argóintí ar iarraidh.

en: color: too few arguments
ga: color: níl go leor argóintí ann

en: mono: too few arguments
ga: mono: níl go leor argóintí ann

en: %s: no such attribute
ga: %s: níl a leithéid d'aitreabúid ann

en: too few arguments
ga: níl go leor argóintí ann

en: too many arguments
ga: an iomarca argóintí

en: default colors not supported
ga: níl na dathanna réamhshocraithe ar fáil

note: find out whether or not the verify signature
en: Verify PGP signature?
ga: Fíoraigh síniú PGP?

en: Could not create temporary file!
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach a chruthú!

en: Cannot create display filter
ga: Ní féidir scagaire taispeána a chruthú

en: Could not copy message
ga: Níorbh fhéidir teachtaireacht a chóipeáil

en: S/MIME signature successfully verified.
ga: Bhí an síniú S/MIME fíoraithe.

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
ga: Níl úinéir an teastais S/MIME comhoiriúnach leis an seoltóir.

en: Warning: Part of this message has not been signed.
ga: Rabhadh: Níor síníodh cuid den teachtaireacht seo.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
ga: Níorbh fhéidir an síniú S/MIME a fhíorú.

en: PGP signature successfully verified.
ga: Bhí an síniú PGP fíoraithe.

en: PGP signature could NOT be verified.
ga: Níorbh fhéidir an síniú PGP a fhíorú.

en: Command:
ga: Ordú:

en: Bounce message to:
ga: Scinn teachtaireacht go:

en: Bounce tagged messages to:
ga: Scinn teachtaireachtaí clibeáilte go:

en: Error parsing address!
ga: Earráid agus seoladh á pharsáil!

en: Bad IDN: '%s'
ga: DrochIDN: '%s'

en: Bounce message to %s
ga: Scinn teachtaireacht go %s

en: Bounce messages to %s
ga: Scinn teachtaireachtaí go %s

en: Message not bounced.
ga: Níor scinneadh an teachtaireacht.

en: Messages not bounced.
ga: Níor scinneadh na teachtaireachtaí.

en: Message bounced.
ga: Scinneadh an teachtaireacht.

en: Messages bounced.
ga: Scinneadh na teachtaireachtaí.

en: Can't create filter process
ga: Ní féidir próiseas a chruthú chun scagadh a dhéanamh

en: Pipe to command:
ga: Píopa go dtí an t-ordú:

en: No printing command has been defined.
ga: Níl aon ordú priontála sainmhínithe.

en: Print message?
ga: Priontáil teachtaireacht?

en: Print tagged messages?
ga: Priontáil teachtaireachtaí clibeáilte?

en: Message printed
ga: Priontáilte

en: Messages printed
ga: Priontáilte

en: Message could not be printed
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht a phriontáil

en: Messages could not be printed
ga: Níorbh fhéidir na teachtaireachtaí a phriontáil

en: Rev-Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore/s(p)am?:
ga: DroimArAis (d)áta/(ó)/(f)ág/á(b)har/(g)o/s(n)áith/dí(s)hórt/(m)éid/s(c)ór/s(p)am?:

en: Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore/s(p)am?:
ga: Sórtáil (d)áta/(ó)/(f)ág/á(b)har/(g)o/s(n)áith/dí(s)hórt/(m)éid/s(c)ór/s(p)am?:

en: dfrsotuzcp
ga: dófbgnsmcp

en: Shell command:
ga: Ordú blaoisce:

en: Decode-save%s to mailbox
ga: Díchódaigh-sábháil%s go bosca poist

en: Decode-copy%s to mailbox
ga: Díchódaigh-cóipeáil%s go bosca poist

en: Decrypt-save%s to mailbox
ga: Díchriptigh-sábháil%s go bosca poist

en: Decrypt-copy%s to mailbox
ga: Díchriptigh-cóipeáil%s go bosca poist

en: Save%s to mailbox
ga: Sábháil%s go dtí an bosca poist

en: Copy%s to mailbox
ga: Cóipeáil%s go dtí an bosca poist

en:  tagged
ga:  clibeáilte

en: Copying to %s...
ga: Á chóipeáil go %s...

en: Convert to %s upon sending?
ga: Tiontaigh go %s agus á sheoladh?

en: Content-Type changed to %s.
ga: Athraíodh Content-Type go %s.

en: Character set changed to %s; %s.
ga: Athraíodh an tacar carachtar go %s; %s.

en: not converting
ga: gan tiontú

en: converting
ga: á tiontú

en: There are no attachments.
ga: Níl aon iatán ann.

en: Send
ga: Seol

en: Abort
ga: Tobscoir

en: Attach file
ga: Iatán

en: Descrip
ga: Cur Síos

en: Sign, Encrypt
ga: Sínigh, Criptigh

en: Encrypt
ga: Criptigh

en: Sign
ga: Sínigh

en: Clear
ga: Glan

en:  (inline)
ga:  (inlíne)

en:  sign as:
ga:  sínigh mar:

en: <default>
ga: <réamhshocraithe>

en: Encrypt with:
ga: Criptigh le:

en: %s [#%d] no longer exists!
ga: níl %s [#%d] ann níos mó!

en: %s [#%d] modified. Update encoding?
ga: Mionathraíodh %s [#%d]. Nuashonraigh a ionchódú?

en: -- Attachments
ga: -- Iatáin

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
ga: Rabhadh: is drochIDN '%s'.

en: You may not delete the only attachment.
ga: Ní féidir leat an t-iatán amháin a scriosadh.

en: Bad IDN in "%s": '%s'
ga: DrochIDN i "%s": '%s'

en: Attaching selected files...
ga: Comhaid roghnaithe á gceangal...

en: Unable to attach %s!
ga: Ní féidir %s a cheangal!

en: Open mailbox to attach message from
ga: Oscail an bosca poist as a gceanglóidh tú teachtaireacht

en: No messages in that folder.
ga: Níl aon teachtaireacht san fhillteán sin.

en: Tag the messages you want to attach!
ga: Clibeáil na teachtaireachtaí le ceangal!

en: Unable to attach!
ga: Ní féidir a cheangal!

en: Recoding only affects text attachments.
ga: Téann ath-ionchódú i bhfeidhm ar iatáin téacs amháin.

en: The current attachment won't be converted.
ga: Ní thiontófar an t-iatán reatha.

en: The current attachment will be converted.
ga: Tiontófar an t-iatán reatha.

en: Invalid encoding.
ga: Ionchódú neamhbhailí.

en: Save a copy of this message?
ga: Sábháil cóip den teachtaireacht seo?

en: Rename to:
ga: Athainmnigh go:

en: Can't stat %s: %s
ga: ní féidir %s a `stat': %s

en: New file:
ga: Comhad nua:

en: Content-Type is of the form base/sub
ga: Is san fhoirm base/sub é Content-Type

en: Unknown Content-Type %s
ga: Content-Type anaithnid %s

en: Can't create file %s
ga: Ní féidir an comhad %s a chruthú

en: What we have here is a failure to make an attachment
ga: Ní féidir iatán a chruthú

en: Postpone this message?
ga: Cuir an teachtaireacht ar athlá?

en: Write message to mailbox
ga: Scríobh teachtaireacht sa bhosca poist

en: Writing message to %s ...
ga: Teachtaireacht á scríobh i %s ...

en: Message written.
ga: Teachtaireacht scríofa.

en: S/MIME already selected. Clear & continue ?
ga: S/MIME roghnaithe cheana.  Glan agus lean ar aghaidh?

en: PGP already selected. Clear & continue ?
ga: PGP roghnaithe cheana.  Glan agus lean ar aghaidh?

en: error creating gpgme context: %s
ga: earráid agus comhthéacs gpgme á chruthú: %s

en: error enabling CMS protocol: %s
ga: earráid agus prótacal CMS á chumasú: %s

en: error creating gpgme data object: %s
ga: earráid agus réad gpgme á chruthú: %s

en: error allocating data object: %s
ga: earráid agus réad á dháileadh: %s

en: error rewinding data object: %s
ga: earráid agus réad á atochras: %s

en: error reading data object: %s
ga: earráid agus réad á léamh: %s

en: error adding recipient `%s': %s
ga: earráid agus faighteoir `%s' á chur leis: %s

en: secret key `%s' not found: %s
ga: eochair rúnda `%s' gan aimsiú: %s

en: ambiguous specification of secret key `%s'
ga: sonrú débhríoch d'eochair rúnda `%s'

en: error setting secret key `%s': %s
ga: earráid agus eochair rúnda á shocrú `%s': %s

en: error encrypting data: %s
ga: earráid agus sonraí á gcriptiú: %s

en: error signing data: %s
ga: earráid agus sonraí á síniú: %s

en: Warning: One of the keys has been revoked
ga: Rabhadh: Cúlghaireadh ceann amháin de na heochracha

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
ga: Rabhadh: D'imigh an eochair lena gcruthaíodh an síniú as feidhm ar:

en: Warning: At least one certification key has expired
ga: Rabhadh: D'imigh eochair amháin deimhnithe as feidhm, ar a laghad

en: Warning: The signature expired at:
ga: Rabhadh: D'imigh an síniú as feidhm ar:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
ga: Ní féidir fíorú de bharr eochair nó teastas ar iarraidh

en: The CRL is not available
ga: Níl an CRL ar fáil

en: Available CRL is too old
ga: Tá an CRL le fáil róshean

en: A policy requirement was not met
ga: Níor freastalaíodh ar riachtanas polasaí

en: A system error occurred
ga: Tharla earráid chórais

en: Fingerprint:
ga: Méarlorg:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
ga: RABHADH: Níl fianaise AR BITH againn go bhfuil an eochair ag an duine ainmnithe thuas

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
ga: RABHADH: NÍL an eochair ag an duine ainmnithe thuas

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
ga: RABHADH: NÍL mé cinnte go bhfuil an eochair ag an duine ainmnithe thuas

en: Error getting key information:
ga: Earráid agus eolas faoin eochair á fháil:

note: We can't decide (yellow) but this is a PGP key with a good signature, so we display what a PGP user expects: The name, fingerprint and the key validity (which is neither fully or ultimate).
en: Good signature from:
ga: Síniú maith ó:

en:                 aka:
ga: ar a dtugtar freisin:

en:             created:
ga:           cruthaithe:

en: *BAD* signature claimed to be from:
ga: *DROCH*shíniú a dhearbhaítear a bheith ó:

en: Error checking signature
ga: Earráid agus an síniú á sheiceáil

note: Note: We don't need a current time output because GPGME avoids such an attack by separating the meta information from the data.
en: [-- Begin signature information --]
ga: [-- Tosú ar eolas faoin síniú --]

en: Error: verification failed: %s
ga: Earráid: theip ar fhíorú: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
ga: *** Tosú na Nodaireachta (sínithe ag: %s) ***

en: *** End Notation ***
ga: *** Deireadh na Nodaireachta ***

en: [-- End signature information --]
ga: [-- Deireadh an eolais faoin síniú --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
ga: [-- Earráid: theip ar dhíchriptiú: %s --]

en: Error: decryption/verification failed: %s
ga: Earráid: theip ar dhíchriptiú/fhíorú: %s

en: Error: copy data failed
ga: Earráid: theip ar chóipeáil na sonraí

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
ga: [-- TOSACH TEACHTAIREACHTA PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
ga: [-- TOSAIGH BLOC NA hEOCHRACH POIBLÍ PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
ga: [-- TOSACH TEACHTAIREACHTA PGP SÍNITHE --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
ga: [-- DEIREADH TEACHTAIREACHTA PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
ga: [-- CRÍOCH BHLOC NA hEOCHRACH POIBLÍ PGP --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
ga: [-- DEIREADH NA TEACHTAIREACHTA SÍNITHE PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
ga: [-- Earráid: níorbh fhéidir tosach na teachtaireachta PGP a aimsiú! --]

en: [-- Error: malformed PGP/MIME message! --]
ga: [-- Earráid: teachtaireacht mhíchumtha PGP/MIME! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
ga: [-- Earráid: ní féidir comhad sealadach a chruthú! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
ga: [-- Is sínithe agus criptithe le PGP/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
ga: [-- Is criptithe le PGP/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí sínithe agus criptithe le PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí criptithe le PGP/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
ga: [-- Is sínithe le S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
ga: [-- Is criptithe le S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí sínithe le S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí criptithe le S/MIME --]

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
ga: [Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a thaispeáint (ionchódú anaithnid)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
ga: [Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a thaispeáint (ionchódú neamhbhailí)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
ga: [Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a thaispeáint (DN neamhbhailí)]

en:  aka ......:
ga:  ar a dtugtar freisin ...:

en: Name ......:
ga: Ainm ......:

en: [Invalid]
ga: [Neamhbhailí]

en: Valid From : %s
ga: Bailí Ó : %s

en: Valid To ..: %s
ga: Bailí Go ..: %s

en: Key Type ..: %s, %lu bit %s
ga: Cineál na hEochrach ..: %s, %lu giotán %s

en: Key Usage .:
ga: Úsáid Eochrach .:

en: encryption
ga: criptiúchán

en: signing
ga: síniú

en: certification
ga: deimhniú

en: Serial-No .: 0x%s
ga: Sraithuimhir .: 0x%s

en: Issued By .:
ga: Eisithe Ag .:

note: display only the short keyID
en: Subkey ....: 0x%s
ga: Fo-eochair ....: 0x%s

en: [Revoked]
ga: [Cúlghairthe]

en: [Expired]
ga: [As Feidhm]

en: [Disabled]
ga: [Díchumasaithe]

en: Can't create temporary file
ga: Ní féidir comhad sealadach a chruthú

en: Collecting data...
ga: Sonraí á mbailiú...

en: Error finding issuer key: %s
ga: Earráid agus eochair an eisitheora á aimsiú: %s

en: Error: certification chain to long - stopping here
ga: Earráid: slabhra rófhada deimhnithe - á stopadh anseo

en: Key ID: 0x%s
ga: Aitheantas na heochrach: 0x%s

en: gpgme_new failed: %s
ga: Theip ar gpgme_new: %s

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
ga: theip ar gpgme_op_keylist_start: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
ga: theip ar gpgme_op_keylist_next: %s

en: All matching keys are marked expired/revoked.
ga: Tá gach eochair chomhoiriúnach marcáilte mar as feidhm/cúlghairthe.

en: Exit
ga: Scoir

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Select
ga: Roghnaigh

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Check key
ga: Seiceáil eochair

en: PGP and S/MIME keys matching
ga: Eochracha PGP agus S/MIME atá comhoiriúnach le

en: PGP keys matching
ga: Eochracha PGP atá comhoiriúnach le

en: S/MIME keys matching
ga: Eochracha S/MIME atá comhoiriúnach le

en: keys matching
ga: eochracha atá comhoiriúnach le

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
ga: Ní féidir an eochair seo a úsáid: as feidhm/díchumasaithe/cúlghairthe.

en: ID is expired/disabled/revoked.
ga: Tá an t-aitheantas as feidhm/díchumasaithe/cúlghairthe.

en: ID has undefined validity.
ga: Aitheantas gan bailíocht chinnte.

en: ID is not valid.
ga: Níl an t-aitheantas bailí.

en: ID is only marginally valid.
ga: Is ar éigean atá an t-aitheantas bailí.

en: %s Do you really want to use the key?
ga: %s An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an eochair seo a úsáid?

en: Looking for keys matching "%s"...
ga: Ag cuardach ar eochracha atá comhoiriúnach le "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
ga: Úsáid aitheantas eochrach = "%s" le haghaidh %s?

en: Enter keyID for %s:
ga: Iontráil aitheantas eochrach le haghaidh %s:

en: 
    Using GPGME backend, although no gpg-agent is running
ga: 
    Inneall GPGME in úsáid, cé nach bhfuil gpg-agent ag rith

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp or (c)lear?
ga: S/MIME (c)ript, (s)ínigh, sínigh (m)ar, (a)raon, (p)gp, nó (g)lan?

en: esabpfc
ga: csmapg

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime or (c)lear?
ga: PGP (c)ript, (s)ínigh, sínigh (m)ar, (a)raon, s/m(i)me, nó (g)lan?

en: esabmfc
ga: csmaig

note: sign (a)s unset_option(OPTCRYPTCHECKTRUST);
en: Sign as:
ga: Sínigh mar:

en: Failed to verify sender
ga: Theip ar fhíorú an tseoltóra

en: Failed to figure out sender
ga: Theip ar dhéanamh amach an tseoltóra

en:  (current time: %c)
ga:  (an t-am anois: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
ga: [-- an t-aschur %s:%s --]

en: Passphrase(s) forgotten.
ga: Rinneadh dearmad ar an bhfrása faire.

note: they really want to send it inline... go for it
en: Invoking PGP...
ga: PGP á thosú...

note: otherwise inline won't work...ask for revert
en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh inlíne.  Úsáid PGP/MIME?

note: abort
en: Mail not sent.
ga: Níor seoladh an post.

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
ga: Ní ghlacann le teachtaireachtaí S/MIME gan leideanna maidir lena n-inneachar.

en: Trying to extract PGP keys...
ga: Ag baint triail as eochracha PGP a bhaint amach...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
ga: Ag baint triail as teastais S/MIME a bhaint amach...

en: [-- Error: Inconsistent multipart/signed structure! --]
ga: [-- Earráid: Struchtúr neamhréireach multipart/signed! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
ga: [-- Earráid: Prótacal anaithnid multipart/signed %s! --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
ga: [-- Rabhadh: Ní féidir %s/%s síniú a fhíorú. --]

note: Now display the signed body
en: [-- The following data is signed --]
ga: [-- Is sínithe iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
ga: [-- Rabhadh: Ní féidir aon síniú a aimsiú. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
ga: 
    [-- Deireadh na sonraí sínithe --]

en: "crypt_use_gpgme" set but not built with GPGME support.
ga: tá "crypt_use_gpgme" socraithe ach níor tiomsaíodh le tacaíocht GPGME.

en: Invoking S/MIME...
ga: S/MIME á thosú...

en: yes
ga: is sea

en: no
ga: ní hea

note: restore blocking operation
en: Exit Mutt?
ga: Scoir Mutt?

en: unknown error
ga: earráid anaithnid

en: Press any key to continue...
ga: Brúigh eochair ar bith chun leanúint...

en:  ('?' for list):
ga:  ('?' le haghaidh liosta):

en: No mailbox is open.
ga: Níl aon bhosca poist oscailte.

en: There are no messages.
ga: Níl aon teachtaireacht ann.

en: Mailbox is read-only.
ga: Tá an bosca poist inléite amháin.

en: Function not permitted in attach-message mode.
ga: Ní cheadaítear an fheidhm seo sa mhód iatáin.

en: No visible messages.
ga: Níl aon teachtaireacht le feiceáil.

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
ga: Ní féidir 'scríobh' a scoránú ar bhosca poist inléite amháin!

en: Changes to folder will be written on folder exit.
ga: Scríobhfar na hathruithe agus an fillteán á dhúnadh.

en: Changes to folder will not be written.
ga: Ní scríobhfar na hathruithe.

en: Quit
ga: Scoir

en: Save
ga: Sábháil

en: Mail
ga: Post

en: Reply
ga: Freagair

en: Group
ga: Grúpa

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
ga: Mionathraíodh an bosca poist go seachtrach.  Is féidir go bhfuil bratacha míchearta ann.

en: New mail in this mailbox.
ga: Post nua sa bhosca seo.

en: Mailbox was externally modified.
ga: Mionathraíodh an bosca poist go seachtrach.

en: No tagged messages.
ga: Níl aon teachtaireacht chlibeáilte.

en: Nothing to do.
ga: Níl faic le déanamh.

en: Jump to message:
ga: Léim go teachtaireacht:

en: Argument must be a message number.
ga: Caithfidh an argóint a bheith ina huimhir theachtaireachta.

en: That message is not visible.
ga: Níl an teachtaireacht sin infheicthe.

en: Invalid message number.
ga: Uimhir neamhbhailí theachtaireachta.

en: Delete messages matching:
ga: Scrios teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: No limit pattern is in effect.
ga: Níl aon phatrún teorannaithe i bhfeidhm.

note: i18n: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
ga: Teorainn: %s

en: Limit to messages matching:
ga: Teorannaigh go teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: To view all messages, limit to "all".
ga: Chun gach teachtaireacht a fheiceáil, socraigh teorainn mar "all".

en: Quit Mutt?
ga: Scoir Mutt?

en: Tag messages matching:
ga: Clibeáil teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Undelete messages matching:
ga: Díscrios teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Untag messages matching:
ga: Díchlibeáil teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Open mailbox in read-only mode
ga: Oscail bosca poist i mód inléite amháin

en: Open mailbox
ga: Oscail bosca poist

en: %s is not a mailbox.
ga: Ní bosca poist é %s.

en: Exit Mutt without saving?
ga: Éirigh as Mutt gan sábháil?

en: Threading is not enabled.
ga: Snáithe gan cumasú.

en: Thread broken
ga: Snáithe briste

en: No Message-ID: header available to link thread
ga: Gan cheanntásc `Message-ID:'; ní féidir an snáithe a nasc

en: First, please tag a message to be linked here
ga: Ar dtús, clibeáil teachtaireacht le nascadh anseo

en: Threads linked
ga: Snáitheanna nasctha

en: No thread linked
ga: Níor nascadh snáithe

en: You are on the last message.
ga: An teachtaireacht deiridh.

en: No undeleted messages.
ga: Níl aon teachtaireacht nach scriosta.

en: You are on the first message.
ga: An chéad teachtaireacht.

en: Search wrapped to top.
ga: Thimfhill an cuardach go dtí an barr.

en: Search wrapped to bottom.
ga: Thimfhill an cuardach go dtí an bun.

en: No new messages
ga: Níl aon teachtaireacht nua

en: No unread messages
ga: Níl aon teachtaireacht gan léamh

en:  in this limited view
ga:  san amharc teoranta seo

en: No more threads.
ga: Níl aon snáithe eile.

en: You are on the first thread.
ga: Is é seo an chéad snáithe.

en: Thread contains unread messages.
ga: Tá teachtaireachtaí gan léamh sa snáithe seo.

note: * SLcurses_waddnstr() can't take a "const char *", so this is only * declared "static" (sigh)
en: ~~		insert a line begining with a single ~
    ~b users	add users to the Bcc: field
    ~c users	add users to the Cc: field
    ~f messages	include messages
    ~F messages	same as ~f, except also include headers
    ~h		edit the message header
    ~m messages	include and quote messages
    ~M messages	same as ~m, except include headers
    ~p		print the message
ga: ~~		ionsáigh líne le ~ aonair i dtosach
    ~b úsáideoirí	cuir úsáideoirí leis an réimse Bcc:
    ~c úsáideoirí	cuir úsáideoirí leis an réimse Cc:
    ~f tchtaí	cuir teachtaireachtaí san áireamh
    ~F tchtaí	ar comhbhrí le ~f, ach le ceanntásca
    ~h		cuir an ceanntásc in eagar
    ~m tchtaí	cuir tchtaí athfhriotail san áireamh
    ~M tchtaí	ar comhbhrí le ~m, ach le ceanntásca
    ~p		priontáil an teachtaireacht

en: ~q		write file and quit editor
    ~r file		read a file into the editor
    ~t users	add users to the To: field
    ~u		recall the previous line
    ~v		edit message with the $visual editor
    ~w file		write message to file
    ~x		abort changes and quit editor
    ~?		this message
    .		on a line by itself ends input
ga: ~q		scríobh an comhad agus scoir
    ~r comhad		léigh comhad isteach san eagarthóir
    ~t úsáideoirí	cuir úsáideoirí leis an réimse To:
    ~u		aisghair an líne roimhe seo
    ~v		cuir an tcht in eagar le heagarthóir $visual
    ~w comhad		scríobh tcht i gcomhad
    ~x		tobscoir, ná sábháil na hathruithe
    ~?		an teachtaireacht seo
    .		ar líne leis féin chun ionchur a stopadh

en: %d: invalid message number.
ga: %d: uimhir theachtaireachtaí neamhbhailí.

en: (End message with a . on a line by itself)
ga: (Cuir an teachtaireacht i gcrích le . ar líne leis féin amháin)

en: No mailbox.
ga: Níl aon bhosca poist.

en: Message contains:
ga: Sa teachtaireacht:

en: (continue)
ga: (lean ar aghaidh)

en: missing filename.
ga: ainm comhaid ar iarraidh.

en: No lines in message.
ga: Níl aon líne sa teachtaireacht.

en: Bad IDN in %s: '%s'
ga: DrochIDN i %s: '%s'

en: %s: unknown editor command (~? for help)
ga: %s: ordú anaithnid eagarthóra (~? = cabhair)

en: could not create temporary folder: %s
ga: ní féidir fillteán sealadach a chruthú: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
ga: níorbh fhéidir fillteán poist shealadach a chruthú: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
ga: níorbh fhéidir fillteán poist shealadach a theascadh: %s

en: Message file is empty!
ga: Tá an comhad teachtaireachta folamh!

en: Message not modified!
ga: Teachtaireacht gan athrú!

en: Can't open message file: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad teachtaireachta a oscailt: %s

en: Can't append to folder: %s
ga: Ní féidir aon rud a iarcheangal leis an fhillteán: %s

en: Error. Preserving temporary file: %s
ga: Earráid.  Ag caomhnú an chomhaid shealadaigh: %s

en: Set flag
ga: Socraigh bratach

en: Clear flag
ga: Glan bratach

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
ga: [-- Earráid:  Níorbh fhéidir aon chuid de Multipart/Alternative a thaispeáint! --]

en: [-- Attachment #%d
ga: [-- Iatán #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
ga: [-- Cineál: %s/%s, Ionchódú: %s, Méid: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
ga: [-- Uathamharc le %s --]

en: Invoking autoview command: %s
ga: Ordú uathamhairc á rith: %s

en: [-- Can't run %s. --]
ga: [-- Ní féidir %s a rith. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
ga: [-- Uathamharc ar stderr de %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
ga: [-- Earráid: níl aon pharaiméadar den chineál rochtana ag message/external-body --]

en: [-- This %s/%s attachment
ga: [-- Bhí an t-iatán seo %s/%s

en: (size %s bytes)
ga: (méid %s beart)

en: has been deleted --]
ga: scriosta --]

en: [-- on %s --]
ga: [-- ar %s --]

en: [-- name: %s --]
ga: [-- ainm: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
ga: [-- Níor cuireadh an t-iatán seo %s/%s san áireamh, --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
ga: [-- agus tá an fhoinse sheachtrach sainithe --]
    [-- i ndiaidh dul as feidhm. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
ga: [-- agus ní ghlacann leis an chineál shainithe rochtana %s --]

en: Error: multipart/signed has no protocol.
ga: Earráid: Níl aon phrótacal le haghaidh multipart/signed.

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
ga: Earráid: Níl aon pharaiméadar prótacail le haghaidh multipart/encrypted!

en: Unable to open temporary file!
ga: Níorbh fhéidir an comhad sealadach a oscailt!

en: [-- %s/%s is unsupported
ga: [-- %s/%s gan tacaíocht

en: (use '%s' to view this part)
ga: (bain úsáid as '%s' chun na páirte seo a fheiceáil)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
ga: (ní foláir 'view-attachments' a cheangal le heochair!)

en: %s: unable to attach file
ga: %s: ní féidir comhad a cheangal

en: ERROR: please report this bug
ga: Earráid: seol tuairisc fhabht, le do thoil

en: <UNKNOWN>
ga: <ANAITHNID>

en: 
    Generic bindings:
ga: 
    Ceangail ghinearálta:

en: 
    Unbound functions:
ga: 
    Feidhmeanna gan cheangal:

en: Help for %s
ga: Cabhair le %s

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
ga: unhook: Ní cheadaítear unhook * isteach i hook.

en: unhook: unknown hook type: %s
ga: unhook: cineál anaithnid crúca: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
ga: unhook: Ní féidir %s a scriosadh taobh istigh de %s.

en: No authenticators available
ga: Níl aon fhíordheimhneoirí ar fáil

en: Authenticating (anonymous)...
ga: Á fhíordheimhniú (gan ainm)...

en: Anonymous authentication failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú gan ainm.

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
ga: Á fhíordheimhniú (CRAM-MD5)...

en: CRAM-MD5 authentication failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú CRAM-MD5.

note: now begin login
en: Authenticating (GSSAPI)...
ga: Á fhíordheimhniú (GSSAPI)...

en: GSSAPI authentication failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú GSSAPI.

en: LOGIN disabled on this server.
ga: Díchumasaíodh LOGIN ar an fhreastalaí seo.

en: Logging in...
ga: Logáil isteach...

en: Login failed.
ga: Theip ar logáil isteach.

en: Authenticating (%s)...
ga: Á fhíordheimhniú (%s)...

en: SASL authentication failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL.

en: %s is an invalid IMAP path
ga: Tá %s neamhbhailí mar chonair IMAP

en: Getting namespaces...
ga: Ainmspásanna á bhfáil...

en: Getting folder list...
ga: Liosta fillteán á fháil...

en: No such folder
ga: Níl a leithéid d'fhillteán ann

en: Create mailbox:
ga: Cruthaigh bosca poist:

en: Mailbox must have a name.
ga: Ní foláir ainm a thabhairt ar an mbosca.

en: Mailbox created.
ga: Cruthaíodh bosca poist.

en: Rename mailbox %s to:
ga: Athainmnigh bosca poist %s go:

en: Rename failed: %s
ga: Theip ar athainmniú: %s

en: Mailbox renamed.
ga: Athainmníodh an bosca poist.

en: Mailbox closed
ga: Dúnadh bosca poist

en: Closing connection to %s...
ga: Nasc le %s á dhúnadh...

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
ga: Freastalaí ársa IMAP. Ní oibríonn Mutt leis.

en: Secure connection with TLS?
ga: Nasc daingean le TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
ga: Níorbh fhéidir nasc TLS a shocrú

en: Encrypted connection unavailable
ga: Níl nasc criptithe ar fáil

en: Selecting %s...
ga: %s á roghnú...

en: Error opening mailbox
ga: Earráid ag oscailt an bhosca poist

en: Create %s?
ga: Cruthaigh %s?

en: Marking %d messages deleted...
ga: Ag marcáil %d teachtaireacht mar scriosta...

en: Expunge failed
ga: Theip ar scriosadh

en: Saving changed messages... [%d/%d]
ga: Teachtaireachtaí athraithe á sábháil... [%d/%d]

en: Error saving flags. Close anyway?
ga: Earráid agus bratacha á sábháil. Dún mar sin féin?

en: Error saving flags
ga: Earráid agus bratacha á sábháil

en: Expunging messages from server...
ga: Teachtaireachtaí á scriosadh ón fhreastalaí...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
ga: imap_sync_mailbox: Theip ar scriosadh

en: Header search without header name: %s
ga: Cuardach ceanntáisc gan ainm an cheanntáisc: %s

en: Bad mailbox name
ga: Drochainm ar bhosca poist

en: Subscribing to %s...
ga: Ag liostáil le %s...

en: Unsubscribing from %s...
ga: Ag díliostáil ó %s...

en: Subscribed to %s
ga: Liostáilte le %s

en: Unsubscribed from %s
ga: Díliostáilte ó %s

note: Unable to fetch headers for lower versions
en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
ga: Ní féidir na ceanntásca a fháil ó fhreastalaí IMAP den leagan seo.

en: Could not create temporary file %s
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach %s a chruthú

en: Fetching message...
ga: Teachtaireacht á fáil...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
ga: Tá innéacs na dteachtaireachtaí mícheart. Bain triail as an mbosca poist a athoscailt.

en: Uploading message...
ga: Teachtaireacht á huasluchtú...

en: Copying %d messages to %s...
ga: %d teachtaireacht á gcóipeáil go %s...

en: Copying message %d to %s...
ga: Teachtaireacht %d á cóipeáil go %s...

en: Continue?
ga: Lean ar aghaidh?

en: Not available in this menu.
ga: Ní ar fáil sa roghchlár seo.

en: Bad regexp: %s
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí: %s

en: spam: no matching pattern
ga: spam: níl aon phatrún comhoiriúnach ann

en: nospam: no matching pattern
ga: nospam: níl aon phatrún comhoiriúnach ann

en: Missing -rx or -addr.
ga: -rx nó -addr ar iarraidh.

en: Warning: Bad IDN '%s'.
ga: Rabhadh: DrochIDN '%s'.

en: attachments: no disposition
ga: iatáin: gan chóiriú

en: attachments: invalid disposition
ga: iatáin: cóiriú neamhbhailí

en: unattachments: no disposition
ga: dí-iatáin: gan chóiriú

en: unattachments: invalid disposition
ga: dí-iatáin: cóiriú neamhbhailí

en: alias: no address
ga: ailias: gan seoladh

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
ga: Rabhadh: DrochIDN '%s' san ailias '%s'.

en: invalid header field
ga: réimse cheanntáisc neamhbhailí

en: %s: unknown sorting method
ga: %s: modh shórtála anaithnid

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
ga: mutt_restore_default(%s): earráid i regexp: %s

en: %s: unknown variable
ga: %s: athróg anaithnid

en: prefix is illegal with reset
ga: ní cheadaítear an réimír le hathshocrú

en: value is illegal with reset
ga: ní cheadaítear an luach le hathshocrú

en: %s is set
ga: %s socraithe

en: %s is unset
ga: %s gan socrú

en: %s: invalid mailbox type
ga: %s: cineál bosca poist neamhbhailí

en: %s: invalid value
ga: %s: luach neamhbhailí

en: %s: Unknown type.
ga: %s: Cineál anaithnid.

en: %s: unknown type
ga: %s: cineál anaithnid

en: Error in %s, line %d: %s
ga: Earráid i %s, líne %d: %s

note: the muttrc source keyword
en: source: errors in %s
ga: source: earráidí i %s

en: source: reading aborted due too many errors in %s
ga: source: an iomarca earráidí i %s, ag tobscor

en: source: error at %s
ga: source: earráid ag %s

en: source: too many arguments
ga: source: an iomarca argóintí

en: %s: unknown command
ga: %s: ordú anaithnid

en: Error in command line: %s
ga: Earráid ar líne ordaithe: %s

en: unable to determine home directory
ga: ní féidir an chomhadlann bhaile a aimsiú

en: unable to determine username
ga: ní féidir an t-ainm úsáideora a aimsiú

en: -group: no group name
ga: -group: gan ainm grúpa

en: out of arguments
ga: níl go leor argóintí ann

en: Macro loop detected.
ga: Braitheadh lúb i macraí.

en: Key is not bound.
ga: Eochair gan cheangal.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
ga: Eochair gan cheangal.  Brúigh '%s' chun cabhrú a fháil.

en: push: too many arguments
ga: push: an iomarca argóintí

en: %s: no such menu
ga: %s: níl a leithéid de roghchlár ann

en: null key sequence
ga: seicheamh neamhbhailí

en: bind: too many arguments
ga: bind: an iomarca argóintí

en: %s: no such function in map
ga: %s: níl a leithéid d'fheidhm sa mhapa

en: macro: empty key sequence
ga: macra: seicheamh folamh eochrach

en: macro: too many arguments
ga: macro: an iomarca argóintí

en: exec: no arguments
ga: exec: níl aon argóint

en: %s: no such function
ga: %s: níl a leithéid d'fheidhm ann

en: Enter keys (^G to abort):
ga: Iontráil eochracha (^G chun scor):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
ga: Car = %s, Ochtnártha = %o, Deachúlach = %d

en: null operation
ga: oibríocht nialasach

en: end of conditional execution (noop)
ga: deireadh an reatha choinníollaigh (no-op)

en: force viewing of attachment using mailcap
ga: amharc ar iatán trí úsáid mailcap

en: view attachment as text
ga: féach ar an iatán mar théacs

en: Toggle display of subparts
ga: Scoránaigh taispeáint na bhfopháirteanna

en: move to the bottom of the page
ga: téigh go bun an leathanaigh

en: remail a message to another user
ga: athsheol teachtaireacht go húsáideoir eile

en: select a new file in this directory
ga: roghnaigh comhad nua sa chomhadlann seo

en: view file
ga: féach ar chomhad

en: display the currently selected file's name
ga: taispeáin ainm an chomhaid atá roghnaithe faoi láthair

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
ga: liostáil leis an mbosca poist reatha (IMAP amháin)

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
ga: scoránaigh cé acu gach bosca nó boscaí liostáilte amháin a thaispeántar (IMAP amháin)

en: list mailboxes with new mail
ga: taispeáin na boscaí le post nua

en: change directories
ga: athraigh an chomhadlann

en: check mailboxes for new mail
ga: seiceáil boscaí do phost nua

en: attach message(s) to this message
ga: ceangail teachtaireacht(aí) leis an teachtaireacht seo

en: edit the BCC list
ga: cuir an liosta BCC in eagar

en: edit the CC list
ga: cuir an liosta CC in eagar

en: edit attachment description
ga: cuir cur síos an iatáin in eagar

en: edit attachment transfer-encoding
ga: cuir transfer-encoding an iatáin in eagar

en: enter a file to save a copy of this message in
ga: iontráil comhad ina sábhálfar cóip den teachtaireacht seo

en: edit the file to be attached
ga: cuir an comhad le ceangal in eagar

en: edit the from field
ga: cuir an réimse "Ó" in eagar"

en: edit the message with headers
ga: cuir an teachtaireacht in eagar le ceanntásca

en: edit the message
ga: cuir an teachtaireacht in eagar

en: edit attachment using mailcap entry
ga: cuir an t-iatán in eagar le hiontráil mailcap

en: edit the Reply-To field
ga: cuir an réimse "Reply-To" in eagar

en: edit the subject of this message
ga: cuir an t-ábhar teachtaireachta in eagar

en: edit the TO list
ga: cuir an liosta "TO" in eagar

en: create a new mailbox (IMAP only)
ga: cruthaigh bosca poist nua (IMAP)

en: edit attachment content type
ga: cuir content type an iatáin in eagar

en: get a temporary copy of an attachment
ga: faigh cóip shealadach d'iatán

en: run ispell on the message
ga: rith ispell ar an teachtaireacht

en: compose new attachment using mailcap entry
ga: cum iatán nua le hiontráil mailcap

en: toggle recoding of this attachment
ga: scoránaigh ath-ionchódú an iatáin seo

en: save this message to send later
ga: sábháil an teachtaireacht seo chun é a sheoladh ar ball

en: rename/move an attached file
ga: athainmnigh/bog comhad ceangailte

en: send the message
ga: seol an teachtaireacht

en: toggle disposition between inline/attachment
ga: scoránaigh idir inlíne/iatán

en: toggle whether to delete file after sending it
ga: scoránaigh cé acu a scriosfar comhad tar éis é a sheoladh, nó nach scriosfar

en: update an attachment's encoding info
ga: nuashonraigh eolas faoi ionchódú an iatáin

en: write the message to a folder
ga: scríobh teachtaireacht i bhfillteán

en: copy a message to a file/mailbox
ga: cóipeáil teachtaireacht go comhad/bosca poist

en: create an alias from a message sender
ga: cruthaigh ailias do sheoltóir

en: move entry to bottom of screen
ga: bog iontráil go bun an scáileáin

en: move entry to middle of screen
ga: bog iontráil go lár an scáileáin

en: move entry to top of screen
ga: bog iontráil go barr an scáileáin

en: make decoded (text/plain) copy
ga: déan cóip dhíchódaithe (text/plain)

en: make decoded copy (text/plain) and delete
ga: déan cóip dhíchódaithe (text/plain) agus scrios

en: delete the current entry
ga: scrios an iontráil reatha

en: delete the current mailbox (IMAP only)
ga: scrios an bosca poist reatha (IMAP amháin)

en: delete all messages in subthread
ga: scrios gach teachtaireacht san fhoshnáithe

en: delete all messages in thread
ga: scrios gach teachtaireacht sa snáithe

en: display full address of sender
ga: taispeáin seoladh iomlán an tseoltóra

en: display message and toggle header weeding
ga: taispeáin teachtaireacht agus scoránaigh na ceanntásca

en: display a message
ga: taispeáin teachtaireacht

en: edit the raw message
ga: cuir an teachtaireacht amh in eagar

en: delete the char in front of the cursor
ga: scrios an carachtar i ndiaidh an chúrsóra

en: move the cursor one character to the left
ga: bog an cúrsóir aon charachtar amháin ar chlé

en: move the cursor to the beginning of the word
ga: bog an cúrsóir go tús an fhocail

en: jump to the beginning of the line
ga: léim go tús na líne

en: cycle among incoming mailboxes
ga: bog trí na boscaí isteach

en: complete filename or alias
ga: comhlánaigh ainm comhaid nó ailias

en: complete address with query
ga: comhlánaigh seoladh le hiarratas

en: delete the char under the cursor
ga: scrios an carachtar faoin chúrsóir

en: jump to the end of the line
ga: léim go deireadh an líne

en: move the cursor one character to the right
ga: bog an cúrsóir aon charachtar amháin ar dheis

en: move the cursor to the end of the word
ga: bog an cúrsóir go deireadh an fhocail

en: scroll down through the history list
ga: scrollaigh síos tríd an stair

en: scroll up through the history list
ga: scrollaigh suas tríd an stair

en: delete chars from cursor to end of line
ga: scrios carachtair ón chúrsóir go deireadh an líne

en: delete chars from the cursor to the end of the word
ga: scrios carachtair ón chúrsóir go deireadh an fhocail

en: delete all chars on the line
ga: scrios gach carachtar ar an líne

en: delete the word in front of the cursor
ga: scrios an focal i ndiaidh an chúrsóra

en: quote the next typed key
ga: cuir an chéad charachtar eile clóscríofa idir comharthaí athfhriotail

en: transpose character under cursor with previous
ga: malartaigh an carachtar faoin chúrsóir agus an ceann roimhe

en: capitalize the word
ga: scríobh an focal le ceannlitir

en: convert the word to lower case
ga: tiontaigh an focal go cás íochtair

en: convert the word to upper case
ga: tiontaigh an focal go cás uachtair

en: enter a muttrc command
ga: iontráil ordú muttrc

en: enter a file mask
ga: iontráil masc comhaid

en: exit this menu
ga: scoir an roghchlár seo

en: filter attachment through a shell command
ga: scag iatán le hordú blaoisce

en: move to the first entry
ga: téigh go dtí an chéad iontráil

en: toggle a message's 'important' flag
ga: scoránaigh an bhratach 'important' ar theachtaireacht

en: forward a message with comments
ga: seol teachtaireacht ar aghaidh le nótaí sa bhreis

en: select the current entry
ga: roghnaigh an iontráil reatha

en: reply to all recipients
ga: seol freagra chuig gach faighteoir

en: scroll down 1/2 page
ga: scrollaigh síos leath de leathanach

en: scroll up 1/2 page
ga: scrollaigh suas leath de leathanach

en: this screen
ga: an scáileán seo

en: jump to an index number
ga: téigh go treoiruimhir

en: move to the last entry
ga: téigh go dtí an iontráil dheireanach

en: reply to specified mailing list
ga: seol freagra chuig liosta sonraithe ríomhphoist

en: execute a macro
ga: rith macra

en: compose a new mail message
ga: cum teachtaireacht nua ríomhphoist

en: break the thread in two
ga: bris an snáithe ina dhá pháirt

en: open a different folder
ga: oscail fillteán eile

en: open a different folder in read only mode
ga: oscail fillteán eile sa mhód inléite amháin

en: clear a status flag from a message
ga: glan bratach stádais ó theachtaireacht

en: delete messages matching a pattern
ga: scrios teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le patrún

en: force retrieval of mail from IMAP server
ga: faigh ríomhphost ón fhreastalaí IMAP

en: retrieve mail from POP server
ga: faigh ríomhphost ó fhreastalaí POP

en: move to the first message
ga: téigh go dtí an chéad teachtaireacht

en: move to the last message
ga: téigh go dtí an teachtaireacht dheireanach

en: show only messages matching a pattern
ga: ná taispeáin ach na teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le patrún

en: link tagged message to the current one
ga: nasc teachtaireacht chlibeáilte leis an cheann reatha

en: jump to the next new message
ga: léim go dtí an chéad teachtaireacht nua eile

en: jump to the next new or unread message
ga: léim go dtí an chéad teachtaireacht nua/neamhléite eile

en: jump to the next subthread
ga: léim go dtí an chéad fhoshnáithe eile

en: jump to the next thread
ga: téigh go dtí an chéad snáithe eile

en: move to the next undeleted message
ga: téigh go dtí an chéad teachtaireacht eile nach scriosta

en: jump to the next unread message
ga: léim go dtí an chéad teachtaireacht neamhléite eile

en: jump to parent message in thread
ga: léim go máthair-theachtaireacht sa snáithe

en: jump to previous thread
ga: léim go dtí an snáithe roimhe seo

en: jump to previous subthread
ga: léim go dtí an fhoshnáithe roimhe seo

en: move to the previous undeleted message
ga: téigh go dtí an teachtaireacht nach scriosta roimhe seo

en: jump to the previous new message
ga: léim go dtí an teachtaireacht nua roimhe seo

en: jump to the previous new or unread message
ga: léim go dtí an teachtaireacht nua/neamhléite roimhe seo

en: jump to the previous unread message
ga: léim go dtí an teachtaireacht neamhléite roimhe seo

en: mark the current thread as read
ga: marcáil an snáithe reatha "léite"

en: mark the current subthread as read
ga: marcáil an fhoshnáithe reatha "léite"

en: set a status flag on a message
ga: socraigh bratach stádais ar theachtaireacht

en: save changes to mailbox
ga: sábháil athruithe ar bhosca poist

en: tag messages matching a pattern
ga: clibeáil teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le patrún

en: undelete messages matching a pattern
ga: díscrios teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le patrún

en: untag messages matching a pattern
ga: díchlibeáil teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le patrún

en: move to the middle of the page
ga: téigh go lár an leathanaigh

en: move to the next entry
ga: téigh go dtí an chéad iontráil eile

en: scroll down one line
ga: scrollaigh aon líne síos

en: move to the next page
ga: téigh go dtí an chéad leathanach eile

en: jump to the bottom of the message
ga: léim go bun na teachtaireachta

en: toggle display of quoted text
ga: scoránaigh cé acu a thaispeántar téacs athfhriotail nó nach dtaispeántar

en: skip beyond quoted text
ga: gabh thar théacs athfhriotail

en: jump to the top of the message
ga: léim go barr na teachtaireachta

en: pipe message/attachment to a shell command
ga: píopa teachtaireacht/iatán go hordú blaoisce

en: move to the previous entry
ga: téigh go dtí an iontráil roimhe seo

en: scroll up one line
ga: scrollaigh aon líne suas

en: move to the previous page
ga: téigh go dtí an leathanach roimhe seo

en: print the current entry
ga: priontáil an iontráil reatha

en: query external program for addresses
ga: bí ag iarraidh seoltaí ó chlár seachtrach

en: append new query results to current results
ga: iarcheangail torthaí an iarratais nua leis na torthaí reatha

en: save changes to mailbox and quit
ga: sábháil athruithe ar bhosca poist agus scoir

en: recall a postponed message
ga: athghlaoigh teachtaireacht a bhí curtha ar athlá

en: clear and redraw the screen
ga: glan an scáileán agus ataispeáin

en: {internal}
ga: {inmheánach}

en: rename the current mailbox (IMAP only)
ga: athainmnigh an bosca poist reatha (IMAP amháin)

en: reply to a message
ga: tabhair freagra ar theachtaireacht

en: use the current message as a template for a new one
ga: úsáid an teachtaireacht reatha mar theimpléad do cheann nua

en: save message/attachment to a file
ga: sábháil teachtaireacht/iatán go comhad

en: search for a regular expression
ga: déan cuardach ar shlonn ionadaíochta

en: search backwards for a regular expression
ga: déan cuardach ar gcúl ar shlonn ionadaíochta

en: search for next match
ga: déan cuardach arís

en: search for next match in opposite direction
ga: déan cuardach arís, ach sa treo eile

en: toggle search pattern coloring
ga: scoránaigh aibhsiú an phatrúin cuardaigh

en: invoke a command in a subshell
ga: rith ordú i bhfobhlaosc

en: sort messages
ga: sórtáil teachtaireachtaí

en: sort messages in reverse order
ga: sórtáil teachtaireachtaí san ord droim ar ais

en: tag the current entry
ga: clibeáil an iontráil reatha

en: apply next function to tagged messages
ga: cuir an chéad fheidhm eile i bhfeidhm ar theachtaireachtaí clibeáilte

en: apply next function ONLY to tagged messages
ga: cuir an chéad fheidhm eile i bhfeidhm ar theachtaireachtaí clibeáilte AMHÁIN

en: tag the current subthread
ga: clibeáil an fhoshnáithe reatha

en: tag the current thread
ga: clibeáil an snáithe reatha

en: toggle a message's 'new' flag
ga: scoránaigh bratach 'nua' ar theachtaireacht

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
ga: scoránaigh cé acu an mbeidh an bosca athscríofa, nó nach mbeidh

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
ga: scoránaigh cé acu boscaí poist nó comhaid a bhrabhsálfar

en: move to the top of the page
ga: téigh go dtí an barr

en: undelete the current entry
ga: díscrios an iontráil reatha

en: undelete all messages in thread
ga: díscrios gach teachtaireacht sa snáithe

en: undelete all messages in subthread
ga: díscrios gach teachtaireacht san fhoshnáithe

en: show the Mutt version number and date
ga: taispeáin an uimhir leagain Mutt agus an dáta

en: view attachment using mailcap entry if necessary
ga: amharc ar iatán le hiontráil mailcap, más gá

en: show MIME attachments
ga: taispeáin iatáin MIME

en: display the keycode for a key press
ga: taispeáin an cód atá bainte le heochairbhrú

en: show currently active limit pattern
ga: taispeáin an patrún teorannaithe atá i bhfeidhm

en: collapse/uncollapse current thread
ga: laghdaigh/leathnaigh an snáithe reatha

en: collapse/uncollapse all threads
ga: laghdaigh/leathnaigh gach snáithe

en: attach a PGP public key
ga: ceangail eochair phoiblí PGP

en: show PGP options
ga: taispeáin roghanna PGP

en: mail a PGP public key
ga: seol eochair phoiblí PGP

en: verify a PGP public key
ga: fíoraigh eochair phoiblí PGP

en: view the key's user id
ga: amharc ar aitheantas úsáideora na heochrach

en: Accept the chain constructed
ga: Glac leis an slabhra cruthaithe

en: Append a remailer to the chain
ga: Iarcheangail athphostóir leis an slabhra

en: Insert a remailer into the chain
ga: Ionsáigh athphostóir isteach sa slabhra

en: Delete a remailer from the chain
ga: Scrios athphostóir as an slabhra

en: Select the previous element of the chain
ga: Roghnaigh an ball roimhe seo ón slabhra

en: Select the next element of the chain
ga: Roghnaigh an chéad bhall eile ón slabhra

en: send the message through a mixmaster remailer chain
ga: seol an teachtaireacht trí shlabhra athphostóirí "mixmaster"

en: make decrypted copy and delete
ga: déan cóip dhíchriptithe agus scrios

en: make decrypted copy
ga: déan cóip dhíchriptithe

en: wipe passphrase(s) from memory
ga: bánaigh frása(í) faire as cuimhne

en: extract supported public keys
ga: bain na heochracha poiblí le tacaíocht amach

en: show S/MIME options
ga: taispeáin roghanna S/MIME

en: Integer overflow -- can't allocate memory!
ga: Slánuimhir thar maoil -- ní féidir cuimhne a dháileadh!

en: Out of memory!
ga: Cuimhne ídithe!

en: To contact the developers, please mail to <mutt-dev@mutt.org>.
    To report a bug, please visit http://bugs.mutt.org/.
ga: Chun dul i dteagmháil leis na forbróirí, seol ríomhphost
    chuig <mutt-dev@mutt.org> le do thoil.  Chun tuairisc ar fhabht
    a chur in iúl dúinn, tabhair cuairt ar http://bugs.mutt.org/.

en: Copyright (C) 1996-2006 Michael R. Elkins and others.
    Mutt comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details type `mutt -vv'.
    Mutt is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; type `mutt -vv' for details.
ga: Copyright © 1996-2006 Michael R. Elkins agus daoine eile.
    Níl baránta AR BITH le Mutt; iontráil `mutt -vv' chun tuilleadh
    eolais a fháil.  Is saorbhogearra é Mutt: is féidir leat é
    a athdháileadh, agus fáilte, ach de réir coinníollacha áirithe.
    Iontráil `mutt -vv' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: Copyright (C) 1996-2004 Michael R. Elkins <me@mutt.org>
    Copyright (C) 1996-2002 Brandon Long <blong@fiction.net>
    Copyright (C) 1997-2006 Thomas Roessler <roessler@does-not-exist.org>
    Copyright (C) 1998-2005 Werner Koch <wk@isil.d.shuttle.de>
    Copyright (C) 1999-2006 Brendan Cully <brendan@kublai.com>
    Copyright (C) 1999-2002 Tommi Komulainen <Tommi.Komulainen@iki.fi>
    Copyright (C) 2000-2002 Edmund Grimley Evans <edmundo@rano.org>
    
    Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
ga: Copyright © 1996-2004 Michael R. Elkins <me@mutt.org>
    Copyright © 1996-2002 Brandon Long <blong@fiction.net>
    Copyright © 1997-2006 Thomas Roessler <roessler@does-not-exist.org>
    Copyright © 1998-2005 Werner Koch <wk@isil.d.shuttle.de>
    Copyright © 1999-2006 Brendan Cully <brendan@kublai.com>
    Copyright © 1999-2002 Tommi Komulainen <Tommi.Komulainen@iki.fi>
    Copyright © 2000-2002 Edmund Grimley Evans <edmundo@rano.org>
    
    Thug neart daoine eile cód, ceartúcháin, agus moltaí dúinn.

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
ga:     Is saorbhogearra é an clár seo; is féidir leat é a scaipeadh agus/nó
        a athrú de réir na gcoinníollacha den GNU General Public License mar atá
        foilsithe ag an Free Software Foundation; faoi leagan 2 den cheadúnas,
        nó (más mian leat) aon leagan níos déanaí.
    
        Scaiptear an clár seo le súil go mbeidh sé áisiúil, ach GAN AON BARÁNTA;
        go fiú gan an barántas intuigthe d'INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT D'FHEIDHM
        AR LEITH.  Féach ar an GNU General Public License chun níos mó
        sonraí a fháil.

en:     You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
ga:     Ba chóir go mbeifeá tar éis cóip den GNU General Public License a fháil
        in éineacht leis an gclár seo; mura bhfuair, scríobh chuig an Free
        Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor,
        Boston, MA 02110-1301 USA.

en: usage: mutt [ -nRyzZ ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] [ -m <type> ] [ -f <file> ]
           mutt [ -nR ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] -Q <query> [ -Q <query> ] [...]
           mutt [ -nR ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] -A <alias> [ -A <alias> ] [...]
           mutt [ -nR ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] -D
           mutt [ -nx ] [ -e <cmd> ] [ -a <file> ] [ -F <file> ] [ -H <file> ] [ -i <file> ] [ -s <subj> ] [ -b <addr> ] [ -c <addr> ] <addr> [ ... ]
           mutt [ -n ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] -p
           mutt -v[v]
ga: úsáid: mutt [-nRyzZ] [-e <ordú>] [-F <comhad>] [-m <cineál>] [-f <comhad>]
           mutt [-nR] [-e <ordú>] [-F <comhad>] -Q <iarr> [-Q <iarr>] [...]
           mutt [-nR] [-e <ordú>] [-F <comhad>] -A <ailias> [-A <ailias>] [...]
           mutt [-nR] [-e <ordú>] [-F <comhad>] -D
           mutt [-nx] [-e <ordú>] [-a <comhad>] [-F <comhad>] [-H <comhad>] [-i <comhad>] [-s <ábhar>] [-b <seoladh>] [-c <seoladh>] <seoladh> [...]
           mutt [-n] [-e <ordú>] [-F <comhad>] -p
           mutt -v[v]

en: options:
      -A <alias>	expand the given alias
      -a <file>	attach a file to the message
      -b <address>	specify a blind carbon-copy (BCC) address
      -c <address>	specify a carbon-copy (CC) address
      -D		print the value of all variables to stdout
ga: roghanna:
      -A <ailias>	leathnaigh an t-ailias sonraithe
      -a <comhad>	cuir iatán leis an teachtaireacht
      -b <seoladh>	sonraigh seoladh BCC
      -c <seoladh>	sonraigh seoladh CC
      -D		priontáil luach de gach athróg go stdout

en:   -d <level>	log debugging output to ~/.muttdebug0
ga:   -d <leibhéal>	scríobh aschur dífhabhtaithe i ~/.muttdebug0

en:   -e <command>	specify a command to be executed after initialization
      -f <file>	specify which mailbox to read
      -F <file>	specify an alternate muttrc file
      -H <file>	specify a draft file to read header and body from
      -i <file>	specify a file which Mutt should include in the body
      -m <type>	specify a default mailbox type
      -n		causes Mutt not to read the system Muttrc
      -p		recall a postponed message
ga:   -e <ordú>	sonraigh ordú le rith i ndiaidh an túsaithe
      -f <comhad>	sonraigh an bosca poist le léamh
      -F <comhad>	sonraigh comhad muttrc mar mhalairt
      -H <comhad>	sonraigh comhad dréachta óna léitear an ceanntásc
      -i <comhad>	sonraigh comhad le cur sa phríomhthéacs
      -m <cineál>	réamhshocraigh cineál bosca poist
      -n		ná léigh Muttrc an chórais
      -p		athghair teachtaireacht atá ar athlá

en:   -Q <variable>	query a configuration variable
      -R		open mailbox in read-only mode
      -s <subj>	specify a subject (must be in quotes if it has spaces)
      -v		show version and compile-time definitions
      -x		simulate the mailx send mode
      -y		select a mailbox specified in your `mailboxes' list
      -z		exit immediately if there are no messages in the mailbox
      -Z		open the first folder with new message, exit immediately if none
      -h		this help message
ga:   -Q <athróg>	iarratas ar athróg chumraíochta
      -R		oscail bosca poist sa mhód inléite amháin
      -s <ábhar>	sonraigh an t-ábhar (le comharthaí athfhriotail má tá spás ann)
      -v		taispeáin an leagan agus athróga ag am tiomsaithe
      -x		insamhail an mód seolta mailx
      -y		roghnaigh bosca poist as do liosta
      -z		scoir lom láithreach mura bhfuil aon teachtaireacht sa bhosca
      -Z		oscail an chéad fhillteán le tcht nua, scoir mura bhfuil ceann ann
      -h		an chabhair seo

en: 
    Compile options:
ga: 
    Roghanna tiomsaithe:

en: Error initializing terminal.
ga: Earráid agus teirminéal á thúsú.

en: Debugging at level %d.
ga: Leibhéal dífhabhtaithe = %d.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
ga: Níor sonraíodh an athróg DEBUG le linn tiomsaithe.  Rinneadh neamhshuim air.

en: %s does not exist. Create it?
ga: Níl a leithéid de %s ann.  Cruthaigh?

en: Can't create %s: %s.
ga: Ní féidir %s a chruthú: %s.

en: No recipients specified.
ga: Níor sonraíodh aon fhaighteoir.

en: %s: unable to attach file.
ga: %s: ní féidir an comhad a cheangal.

en: No mailbox with new mail.
ga: Níl aon bhosca le ríomhphost nua.

en: No incoming mailboxes defined.
ga: Níl aon bhosca isteach socraithe agat.

en: Mailbox is empty.
ga: Tá an bosca poist folamh.

en: Reading %s...
ga: %s á léamh...

en: Mailbox is corrupt!
ga: Tá an bosca poist truaillithe!

en: Mailbox was corrupted!
ga: Truaillíodh an bosca poist!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
ga: Earráid mharfach!  Ní féidir an bosca poist a athoscailt!

en: Unable to lock mailbox!
ga: Ní féidir an bosca poist a chur faoi ghlas!

note: this means ctx->changed or ctx->deleted was set, but no * messages were found to be changed or deleted.  This should * never happen, is we presume it is a bug in mutt.
en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
ga: sync: mionathraíodh mbox, ach níor mionathraíodh aon teachtaireacht! (seol tuairisc fhabht)

en: Writing %s...
ga: %s á scríobh...

note: copy the temp mailbox back into place starting at the first * change/deleted message
en: Committing changes...
ga: Athruithe á gcur i bhfeidhm...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
ga: Theip ar scríobh!  Sábháladh bosca poist neamhiomlán i %s

en: Could not reopen mailbox!
ga: Níorbh fhéidir an bosca poist a athoscailt!

en: Reopening mailbox...
ga: Bosca poist á athoscailt...

en: Jump to:
ga: Téigh go:

en: Invalid index number.
ga: Uimhir innéacs neamhbhailí.

en: No entries.
ga: Níl aon iontráil ann.

en: You cannot scroll down farther.
ga: Ní féidir leat scrollú síos níos mó.

en: You cannot scroll up farther.
ga: Ní féidir leat scrollú suas níos mó.

en: You are on the first page.
ga: Ar an chéad leathanach.

en: You are on the last page.
ga: Ar an leathanach deireanach.

en: You are on the last entry.
ga: Ar an iontráil dheireanach.

en: You are on the first entry.
ga: Ar an chéad iontráil.

en: Search for:
ga: Déan cuardach ar:

en: Reverse search for:
ga: Déan cuardach droim ar ais ar:

en: No search pattern.
ga: Gan patrún cuardaigh.

en: Not found.
ga: Ar iarraidh.

en: No tagged entries.
ga: Níl aon iontráil chlibeáilte.

en: Search is not implemented for this menu.
ga: Níl cuardach le fáil sa roghchlár seo.

en: Jumping is not implemented for dialogs.
ga: Ní féidir a léim i ndialóga.

en: Tagging is not supported.
ga: Níl clibeáil le fáil.

en: maildir_commit_message(): unable to set time on file
ga: maildir_commit_message(): ní féidir an t-am a shocrú ar chomhad

en: Connection to %s closed
ga: Nasc le %s dúnta

en: SSL is unavailable.
ga: Níl SSL ar fáil.

en: Preconnect command failed.
ga: Theip ar ordú réamhnaisc.

en: Error talking to %s (%s)
ga: Earráid i rith déanamh teagmháil le %s (%s)

en: Bad IDN "%s".
ga: DrochIDN "%s".

en: Looking up %s...
ga: %s á chuardach...

en: Could not find the host "%s"
ga: Níorbh fhéidir dul i dteagmháil leis an óstríomhaire "%s"

en: Connecting to %s...
ga: Ag dul i dteagmháil le %s...

en: Could not connect to %s (%s).
ga: Níorbh fhéidir dul i dteagmháil le %s (%s).

en: Failed to find enough entropy on your system
ga: Níl go leor eantrópacht ar fáil ar do chóras-sa

en: Filling entropy pool: %s...
ga: Linn eantrópachta á líonadh: %s...

en: %s has insecure permissions!
ga: Ceadanna neamhdhaingne ar %s!

en: SSL disabled due the lack of entropy
ga: Díchumasaíodh SSL de bharr easpa eantrópachta

en: I/O error
ga: Earráid I/A

en: SSL failed: %s
ga: Theip ar SSL: %s

en: Unable to get certificate from peer
ga: Níorbh fhéidir an teastas a fháil ón gcomhghleacaí

en: SSL connection using %s (%s)
ga: Nasc SSL le %s (%s)

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: [unable to calculate]
ga: [ní féidir a ríomh]

en: [invalid date]
ga: [dáta neamhbhailí]

en: Server certificate is not yet valid
ga: Tá an teastas neamhbhailí fós

en: Server certificate has expired
ga: Tá an teastas as feidhm

en: This certificate belongs to:
ga: Tá an teastas seo ag:

en: This certificate was issued by:
ga: Bhí an teastas seo eisithe ag:

en: This certificate is valid
ga: Tá an teastas bailí

en:    from %s
ga:    ó %s

en:      to %s
ga:      go %s

en: Fingerprint: %s
ga: Méarlorg: %s

en: SSL Certificate check
ga: Seiceáil Teastais SSL

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
ga: (d)iúltaigh, glac leis (u)air amháin, gl(a)c leis i gcónaí

en: roa
ga: dua

en: (r)eject, accept (o)nce
ga: (d)iúltaigh, glac leis (u)air amháin

en: ro
ga: du

en: Warning: Couldn't save certificate
ga: Rabhadh: Ní féidir an teastas a shábháil

en: Certificate saved
ga: Sábháladh an teastas

en: Error: no TLS socket open
ga: Earráid: níl aon soicéad oscailte TLS

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
ga: Díchumasaíodh gach prótacal atá le fáil le haghaidh naisc TLS/SSL

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
ga: Nasc SSL/TLS le %s (%s/%s/%s)

en: Certificate verification error (%s)
ga: Earráid agus teastas á fhíorú (%s)

en: Certificate is not X.509
ga: Ní X.509 é an teastas

en: Error initialising gnutls certificate data
ga: Earráid agus sonraí teastais gnutls á dtúsú

en: Error processing certificate data
ga: Earráid agus sonraí an teastais á bpróiseáil

en: SHA1 Fingerprint: %s
ga: Méarlorg SHA1: %s

en: MD5 Fingerprint: %s
ga: Méarlorg MD5: %s

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
ga: RABHADH: Níl teastas an fhreastalaí bailí fós

en: WARNING: Server certificate has expired
ga: RABHADH: Tá teastas an fhreastalaí as feidhm

en: WARNING: Server certificate has been revoked
ga: RABHADH: Cúlghaireadh an teastas freastalaí

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
ga: RABHADH: Níl óstainm an fhreastalaí comhoiriúnach leis an teastas.

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
ga: RABHADH: Ní CA é sínitheoir an teastais

en: TLS/SSL Certificate check
ga: Seiceáil Teastais TLS/SSL

en: Connecting with "%s"...
ga: Ag dul i dteagmháil le "%s"...

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
ga: D'fhill tollán %s earráid %d (%s)

en: Tunnel error talking to %s: %s
ga: Earráid tolláin i rith déanamh teagmháil le %s: %s

en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
ga: Is comhadlann é an comhad seo, sábháil fúithi? [(s)ábháil, (n)á sábháil, (u)ile]

en: yna
ga: snu

en: File is a directory, save under it?
ga: Is comhadlann í an comhad seo, sábháil fúithi?

en: File under directory:
ga: Comhad faoin chomhadlann:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
ga: Tá an comhad ann cheana, (f)orscríobh, c(u)ir leis, nó (c)ealaigh?

en: oac
ga: fuc

en: Can't save message to POP mailbox.
ga: Ní féidir teachtaireacht a shábháil i mbosca poist POP.

en: Append messages to %s?
ga: Iarcheangail teachtaireachtaí le %s?

en: %s is not a mailbox!
ga: Ní bosca poist %s!

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
ga: Sáraíodh líon na nglas, bain glas do %s?

en: Can't dotlock %s.
ga: Ní féidir %s a phoncghlasáil.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
ga: Thar am agus glas fcntl á dhéanamh!

en: Waiting for fcntl lock... %d
ga: Ag feitheamh le glas fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
ga: Thar am agus glas flock á dhéanamh!

en: Waiting for flock attempt... %d
ga: Ag feitheamh le hiarracht flock... %d

en: Couldn't lock %s
ga: Níorbh fhéidir %s a ghlasáil

en: Could not synchronize mailbox %s!
ga: Níorbh fhéidir an bosca poist %s a shioncrónú!

en: Move read messages to %s?
ga: Bog na teachtaireachtaí léite go %s?

en: Purge %d deleted message?
ga: Glan %d teachtaireacht scriosta?

en: Purge %d deleted messages?
ga: Glan %d teachtaireacht scriosta?

en: Moving read messages to %s...
ga: Teachtaireachtaí léite á mbogadh go %s...

en: Mailbox is unchanged.
ga: Bosca poist gan athrú.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
ga: %d coinnithe, %d aistrithe, %d scriosta.

en: %d kept, %d deleted.
ga: %d coinnithe, %d scriosta.

en:  Press '%s' to toggle write
ga:  Brúigh '%s' chun mód scríofa a scoránú

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
ga: Bain úsáid as 'toggle-write' chun an mód scríofa a athchumasú!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
ga: Tá an bosca poist marcáilte "neamh-inscríofa". %s

en: Mailbox checkpointed.
ga: Seicphointeáladh an bosca poist.

en: Can't write message
ga: Ní féidir teachtaireacht a scríobh

en: Integer overflow -- can't allocate memory.
ga: Slánuimhir thar maoil -- ní féidir cuimhne a dháileadh.

en: PrevPg
ga: Suas

en: NextPg
ga: Síos

en: View Attachm.
ga: Iatáin

en: Next
ga: Ar Aghaidh

note: emulate "less -q" and don't go on to the next message.
en: Bottom of message is shown.
ga: Seo é bun na teachtaireachta.

en: Top of message is shown.
ga: Seo é barr na teachtaireachta.

en: Reverse search:
ga: Cuardach droim ar ais:

en: Search:
ga: Cuardaigh:

en: Help is currently being shown.
ga: Cabhair á taispeáint faoi láthair.

en: No more quoted text.
ga: Níl a thuilleadh téacs athfhriotail ann.

en: No more unquoted text after quoted text.
ga: Níl a thuilleadh téacs gan athfhriotal tar éis téacs athfhriotail.

en: multipart message has no boundary parameter!
ga: teachtaireacht ilchodach gan paraiméadar teoranta!

en: Error in expression: %s
ga: Earráid i slonn: %s

en: Empty expression
ga: Slonn folamh

en: Invalid day of month: %s
ga: Lá neamhbhailí na míosa: %s

en: Invalid month: %s
ga: Mí neamhbhailí: %s

note: getDate has its own error message, don't overwrite it here
en: Invalid relative date: %s
ga: Dáta coibhneasta neamhbhailí: %s

en: error in expression
ga: earráid i slonn

en: error in pattern at: %s
ga: earráid i slonn ag: %s

en: %c: invalid command
ga: %c: ordú neamhbhailí

en: %c: not supported in this mode
ga: %c: níl sé ar fáil sa mhód seo

en: missing parameter
ga: paraiméadar ar iarraidh

en: mismatched parenthesis: %s
ga: lúibín gan meaitseáil: %s

en: empty pattern
ga: slonn folamh

en: error: unknown op %d (report this error).
ga: earráid: op anaithnid %d (seol tuairisc fhabht).

en: Compiling search pattern...
ga: Patrún cuardaigh á thiomsú...

en: Executing command on matching messages...
ga: Ordú á rith ar theachtaireachtaí comhoiriúnacha...

en: No messages matched criteria.
ga: Ní raibh aon teachtaireacht chomhoiriúnach.

en: Search hit bottom without finding match
ga: Bhuail an cuardach an bun gan teaghrán comhoiriúnach

en: Search hit top without finding match
ga: Bhuail an cuardach an barr gan teaghrán comhoiriúnach

en: Search interrupted.
ga: Idirbhriseadh an cuardach.

en: Enter PGP passphrase:
ga: Iontráil frása faire PGP:

en: PGP passphrase forgotten.
ga: Rinneadh dearmad ar an bhfrása faire PGP.

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
ga: [-- Earráid: ní féidir fo-phróiseas PGP a chruthú! --]

en: [-- End of PGP output --]
ga: [-- Deireadh an aschuir PGP --]

en: Could not decrypt PGP message
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht PGP a dhíchriptiú

note: clear 'Invoking...' message, since there's no error
en: PGP message successfully decrypted.
ga: D'éirigh le díchriptiú na teachtaireachta PGP.

en: Internal error. Inform <roessler@does-not-exist.org>.
ga: Earráid inmheánach. Cuir in iúl do <roessler@does-not-exist.org>.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
ga: [-- Earráid: ní féidir fo-phróiseas PGP a chruthú! --]

en: Decryption failed
ga: Theip ar dhíchriptiú

en: Can't open PGP subprocess!
ga: Ní féidir fo-phróiseas PGP a oscailt!

en: Can't invoke PGP
ga: Ní féidir PGP a thosú

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s, or (c)lear?
ga: PGP (c)ript, (s)ínigh, sínigh (m)ar, (a)raon, %s, nó (n)á déan?

en: (i)nline
ga: (i)nlíne

en: esabifc
ga: csmaifn

en: Fetching PGP key...
ga: Eochair PGP á fáil...

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
ga: Tá gach eochair chomhoiriúnach as feidhm, cúlghairthe, nó díchumasaithe.

en: PGP keys matching <%s>.
ga: Eochracha PGP atá comhoiriúnach le <%s>.

en: PGP keys matching "%s".
ga: Eochracha PGP atá comhoiriúnach le "%s".

en: Can't open /dev/null
ga: Ní féidir /dev/null a oscailt

en: Please enter the key ID:
ga: Iontráil aitheantas na heochrach, le do thoil:

en: PGP Key %s.
ga: Eochair PGP %s.

en: Command TOP is not supported by server.
ga: Ní ghlacann an freastalaí leis an ordú TOP.

en: Can't write header to temporary file!
ga: ní féidir ceanntásc a scríobh chuig comhad sealadach!

en: Command UIDL is not supported by server.
ga: Ní ghlacann an freastalaí leis an ordú UIDL.

en: %s is an invalid POP path
ga: %s: is conair POP neamhbhailí

en: Fetching list of messages...
ga: Liosta teachtaireachtaí á fháil...

en: Can't write message to temporary file!
ga: ní féidir teachtaireacht a scríobh i gcomhad sealadach!

en: Checking for new messages...
ga: Ag seiceáil do theachtaireachtaí nua...

en: POP host is not defined.
ga: ní bhfuarthas an t-óstríomhaire POP.

en: No new mail in POP mailbox.
ga: Níl aon phost nua sa bhosca POP.

en: Delete messages from server?
ga: Scrios teachtaireachtaí ón fhreastalaí?

en: Reading new messages (%d bytes)...
ga: Teachtaireachtaí nua á léamh (%d beart)...

en: Error while writing mailbox!
ga: Earráid agus bosca poist á scríobh!

en: %s [%d of %d messages read]
ga: %s [léadh %d as %d teachtaireacht]

en: Server closed connection!
ga: Dhún an freastalaí an nasc!

en: Authenticating (SASL)...
ga: Á fhíordheimhniú (SASL)...

en: Authenticating (APOP)...
ga: Á fhíordheimhniú (APOP)...

en: APOP authentication failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú APOP.

en: Command USER is not supported by server.
ga: Ní ghlacann an freastalaí leis an ordú USER.

en: Unable to leave messages on server.
ga: Ní féidir teachtaireachtaí a fhágáil ar an bhfreastalaí.

en: Error connecting to server: %s
ga: Earráid ag nascadh leis an bhfreastalaí: %s

en: Closing connection to POP server...
ga: Nasc leis an bhfreastalaí POP á dhúnadh...

en: Verifying message indexes...
ga: Innéacsanna na dteachtaireachtaí á bhfíorú...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
ga: Cailleadh an nasc. Athnasc leis an bhfreastalaí POP?

en: Postponed Messages
ga: Teachtaireachtaí Ar Athlá

en: No postponed messages.
ga: Níl aon teachtaireacht ar athlá.

en: Illegal crypto header
ga: Ceanntásc neamhcheadaithe criptithe

en: Illegal S/MIME header
ga: Ceanntásc neamhcheadaithe S/MIME

en: Decrypting message...
ga: Teachtaireacht á díchriptiú...

en: Decryption failed.
ga: Theip ar dhíchriptiú.

en: New Query
ga: Iarratas Nua

en: Make Alias
ga: Déan Ailias

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Waiting for response...
ga: Ag feitheamh le freagra...

en: Query command not defined.
ga: Níl aon ordú iarratais sainmhínithe.

en: Query
ga: Iarratas

note: Prompt for Query
en: Query:
ga: Iarratas:

en: Query '%s'
ga: Iarratas '%s'

en: Pipe
ga: Píopa

en: Print
ga: Priontáil

en: Saving...
ga: Á Shábháil...

en: Attachment saved.
ga: Sábháladh an t-iatán.

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
ga: RABHADH!  Tá tú ar tí %s a fhorscríobh, lean ar aghaidh?

en: Attachment filtered.
ga: Scagadh an t-iatán.

en: Filter through:
ga: Scagaire:

en: Pipe to:
ga: Píopa go:

en: I dont know how to print %s attachments!
ga: Ní eol dom conas a phriontáil iatáin %s!

en: Print tagged attachment(s)?
ga: Priontáil iatá(i)n c(h)libeáilte?

en: Print attachment?
ga: Priontáil iatán?

en: Can't decrypt encrypted message!
ga: Ní féidir teachtaireacht chriptithe a dhíchriptiú!

en: Attachments
ga: Iatáin

en: There are no subparts to show!
ga: Níl aon fopháirt le taispeáint!

en: Can't delete attachment from POP server.
ga: Ní féidir an t-iatán a scriosadh ón fhreastalaí POP.

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
ga: Ní cheadaítear iatáin a bheith scriosta ó theachtaireachtaí criptithe.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
ga: Ní cheadaítear ach iatáin ilpháirt a bheith scriosta.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
ga: Ní cheadaítear ach páirteanna message/rfc822 a scinneadh.

en: Error bouncing message!
ga: Earráid agus teachtaireacht á scinneadh!

en: Error bouncing messages!
ga: Earráid agus teachtaireachtaí á scinneadh!

en: Can't open temporary file %s.
ga: Ní féidir an comhad sealadach %s a oscailt.

en: Forward as attachments?
ga: Seol iad ar aghaidh mar iatáin?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
ga: Ní féidir gach iatán clibeáilte a dhíchódú.  Cuir na cinn eile ar aghaidh mar MIME?

en: Forward MIME encapsulated?
ga: Cuir ar aghaidh, cuachta mar MIME?

en: Can't create %s.
ga: Ní féidir %s a chruthú.

en: Can't find any tagged messages.
ga: Ní féidir aon teachtaireacht chlibeáilte a aimsiú.

en: No mailing lists found!
ga: Níor aimsíodh aon liosta postála!

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
ga: Ní féidir gach iatán clibeáilte a dhíchódú.  Cuach na cinn eile mar MIME?

en: Append
ga: Iarcheangail

en: Insert
ga: Ionsáigh

en: Delete
ga: Scrios

en: Can't get mixmaster's type2.list!
ga: Ní féidir type2.list ag mixmaster a fháil!

en: Select a remailer chain.
ga: Roghnaigh slabhra athphostóirí.

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
ga: Earráid: ní féidir %s a úsáid mar an t-athphostóir deiridh i slabhra.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
ga: Ní cheadaítear ach %d ball i slabhra "mixmaster".

en: The remailer chain is already empty.
ga: Tá an slabhra athphostóirí folamh cheana féin.

en: You already have the first chain element selected.
ga: Tá an chéad bhall slabhra roghnaithe agat cheana.

en: You already have the last chain element selected.
ga: Tá ball deiridh an slabhra roghnaithe agat cheana.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
ga: Ní ghlacann "mixmaster" le ceanntásca Cc nó Bcc.

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
ga: Socraigh an athróg óstainm go cuí le do thoil le linn úsáid "mixmaster"!

en: Error sending message, child exited %d.
ga: Earráid agus teachtaireacht á seoladh, scoir an macphróiseas le stádas %d.

en: Error sending message.
ga: Earráid agus teachtaireacht á seoladh.

en: Improperly formated entry for type %s in "%s" line %d
ga: Iontráil mhíchumtha don chineál %s i "%s", líne %d

en: No mailcap path specified
ga: Níor sonraíodh conair mailcap

en: mailcap entry for type %s not found
ga: níor aimsíodh iontráil mailcap don chineál %s

en: score: too few arguments
ga: score: níl go leor argóintí ann

en: score: too many arguments
ga: score: an iomarca argóintí

en: No subject, abort?
ga: Níor sonraíodh aon ábhar, tobscoir?

en: No subject, aborting.
ga: Gan ábhar, á thobscor.

note: There are quite a few mailing lists which set the Reply-To: * header field to the list address, which makes it quite impossible * to send a message to only the sender of the message.  This * provides a way to do that.
en: Reply to %s%s?
ga: Tabhair freagra ar %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
ga: Teachtaireacht leantach go %s%s?

note: This could happen if the user tagged some messages and then did * a limit such that none of the tagged message are visible.
en: No tagged messages are visible!
ga: Níl aon teachtaireacht chlibeáilte le feiceáil!

en: Include message in reply?
ga: Cuir an teachtaireacht isteach sa fhreagra?

en: Including quoted message...
ga: Teachtaireacht athfhriotail san áireamh...

en: Could not include all requested messages!
ga: Níorbh fhéidir gach teachtaireacht iarrtha a chur sa fhreagra!

en: Forward as attachment?
ga: Seol é ar aghaidh mar iatán?

en: Preparing forwarded message...
ga: Teachtaireacht curtha ar aghaidh á hullmhú...

note: If the user is composing a new message, check to see if there * are any postponed messages first.
en: Recall postponed message?
ga: Athghlaoigh teachtaireacht a bhí curtha ar athlá?

en: Edit forwarded message?
ga: Cuir teachtaireacht in eagar roimh é a chur ar aghaidh?

en: Abort unmodified message?
ga: Tobscoir an teachtaireacht seo (gan athrú)?

en: Aborted unmodified message.
ga: Tobscoireadh teachtaireacht gan athrú.

en: Message postponed.
ga: Cuireadh an teachtaireacht ar athlá.

en: No recipients are specified!
ga: Níl aon fhaighteoir ann!

en: No recipients were specified.
ga: Níor sonraíodh aon fhaighteoir.

en: No subject, abort sending?
ga: Níor sonraíodh aon ábhar, tobscoir?

en: No subject specified.
ga: Níor sonraíodh aon ábhar.

en: Sending message...
ga: Teachtaireacht á seoladh...

en: Could not send the message.
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht a sheoladh.

en: Mail sent.
ga: Seoladh an teachtaireacht.

en: Sending in background.
ga: Á seoladh sa chúlra.

en: No boundary parameter found! [report this error]
ga: Níor aimsíodh paraiméadar teorann! [seol tuairisc fhabht]

en: %s no longer exists!
ga: Níl %s ann níos mó!

en: %s isn't a regular file.
ga: Ní gnáthchomhad %s.

en: Could not open %s
ga: Níorbh fhéidir %s a oscailt

en: Error sending message, child exited %d (%s).
ga: Earráid agus teachtaireacht á seoladh, scoir an macphróiseas le stádas %d (%s).

en: Output of the delivery process
ga: Aschur an phróisis seolta

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
ga: DrochIDN %s agus resent-from á ullmhú.

en: %s...  Exiting.
ga: %s...  Ag scor.

en: Caught %s...  Exiting.
ga: Fuarthas %s...  Ag scor.

en: Caught signal %d...  Exiting.
ga: Fuarthas comhartha %d...  Ag scor.

en: Enter S/MIME passphrase:
ga: Iontráil frása faire S/MIME:

en: Trusted
ga: Iontaofa

en: Verified
ga: Fíoraithe

en: Unverified
ga: Gan fíorú

en: Expired
ga: As Feidhm

en: Revoked
ga: Cúlghairthe

en: Invalid
ga: Neamhbhailí

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Enter keyID:
ga: Iontráil aitheantas na heochrach:

en: S/MIME certificates matching "%s".
ga: Teastais S/MIME atá comhoiriúnach le "%s".

en: ID %s is unverified. Do you want to use it for %s ?
ga: Aitheantas %s gan fíorú. An mian leat é a úsáid le haghaidh %s?

en: Use (untrusted!) ID %s for %s ?
ga: Bain úsáid as aitheantas (neamhiontaofa!) %s le haghaidh %s?

en: Use ID %s for %s ?
ga: Bain úsáid as aitheantas %s le haghaidh %s ?

en: Warning: You have not yet decided to trust ID %s. (any key to continue)
ga: Rabhadh: Go dtí seo níor chuir tú muinín in aitheantas %s. (eochair ar bith le leanúint ar aghaidh)

en: No (valid) certificate found for %s.
ga: Níor aimsíodh aon teastas (bailí) do %s.

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
ga: Earráid: ní féidir fo-phróiseas OpenSSL a chruthú!

en: no certfile
ga: gan comhad teastais

en: no mbox
ga: gan mbox

note: fatal error while trying to encrypt message
en: No output from OpenSSL..
ga: Gan aschur ó OpenSSL..

en: Warning: Intermediate certificate not found.
ga: Rabhadh: Teastas idirmheánach gan aimsiú.

en: Can't open OpenSSL subprocess!
ga: Ní féidir fo-phróiseas OpenSSL a oscailt!

en: No output from OpenSSL...
ga: Gan aschur ó OpenSSL...

en: [-- End of OpenSSL output --]
ga: [-- Deireadh an aschuir OpenSSL --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
ga: [-- Earráid: ní féidir fo-phróiseas OpenSSL a chruthú! --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
ga: [-- Is criptithe mar S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
ga: [-- Is sínithe mar S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
ga: 
    [-- Deireadh na sonraí criptithe mar S/MIME. --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
ga: 
    [-- Deireadh na sonraí sínithe mar S/MIME. --]

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
ga: S/MIME (c)riptigh, (s)ínigh, criptigh (l)e, sínigh (m)ar, (a)raon, (n)á déan?

en: eswabfc
ga: cslmafn

note: I use "dra" because "123" is recognized anyway
en: Choose algorithm family: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, or (c)lear?
ga: Roghnaigh clann algartaim: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, or (g)lan?

en: drac
ga: drag

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
ga: Ní féidir é a shíniú: Níor sonraíodh eochair. Úsáid "Sínigh Mar".

en: Sorting mailbox...
ga: Bosca poist á shórtáil...

en: Could not find sorting function! [report this bug]
ga: Níorbh fhéidir feidhm shórtála a aimsiú! [seol tuairisc fhabht]

en: (no mailbox)
ga: (gan bosca poist)

en: Parent message is not visible in this limited view.
ga: Níl an mháthair-theachtaireacht infheicthe san amharc srianta seo.

en: Parent message is not available.
ga: Níl an mháthair-theachtaireacht ar fáil.
