Mutt 1.3 - en to gl translation catalogue (730 entries)

en: Username at %s:
gl: Nome de usuario en %s:

en: Password for %s@%s:
gl: Contrasinal para %s@%s:

en: Exit
gl: Saír

en: Del
gl: Borrar

en: Undel
gl: Recuperar

en: Select
gl: Seleccionar

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Help
gl: Axuda

en: You have no aliases!
gl: ¡Non tés aliases definidas!

note: add a new alias
en: Alias as:
gl: Alias como:

en: You already have an alias defined with that name!
gl: ¡Xa tés un alias definido con ese nome!

en: Address:
gl: Enderezo:

en: Personal name:
gl: Nome persoal:

en: [%s = %s] Accept?
gl: [%s = %s] ¿Aceptar?

en: Save to file:
gl: Gardar a ficheiro:

en: Alias added.
gl: Alias engadido.

en: Can't match nametemplate, continue?
gl: Non se puido atopa-lo nome, ¿continuar?

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap compose entry requires %%s
gl: A entrada "compose" no ficheiro Mailcap require %%s

en: Error running "%s"!
gl: ¡Erro executando "%s"!

en: Failure to open file to parse headers.
gl: Fallo ó abri-lo ficheiro para analiza-las cabeceiras.

en: Failure to open file to strip headers.
gl: Fallo ó abri-lo ficheiro para quitar as cabeceiras

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
gl: Non hai entrada "compose"  para %sno ficheiro Mailcap, creando
     ficheiro vacío.

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap Edit entry requires %%s
gl: A entrada "Edit" do ficheiro Mailcap require %%s

en: No mailcap edit entry for %s
gl: Non hai entrada "edit" no ficheiro Mailcap para %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
gl: Non se atopou ningunha entrada coincidente no ficheiro mailcap.Vendo como texto

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
gl: Tipo MIME non definido. Non se pode ver-lo ficheiro adxunto.

en: Cannot create filter
gl: Non se puido crea-lo filtro

en: Can't create filter
gl: Non podo crea-lo filtro

en: Write fault!
gl: ¡Fallo de escritura!

en: I don't know how to print that!
gl: ¡Non lle sei cómo imprimir iso!

en: Chdir
gl: Directorio

en: Mask
gl: Máscara

en: %s is not a directory.
gl: %s non é un directorio.

en: Mailboxes [%d]
gl: Buzóns [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
gl: Subscrito [%s], máscara de ficheiro: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
gl: Directorio [%s], máscara de ficheiro: %s

en: Can't attach a directory!
gl: Non é posible adxuntar un directorio

en: No files match the file mask
gl: Non hai ficheiros que coincidan coa máscara

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
gl: A operación 'Crear' está soportada só en buzóns IMAP

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
gl: A operación 'Borrar' está soportada só en buzóns IMAP

en: Really delete mailbox "%s"?
gl: ¿Seguro de borra-lo buzón "%s"?

en: Mailbox deleted.
gl: Buzón borrado.

en: Mailbox not deleted.
gl: Buzón non borrado.

en: Chdir to:
gl: Cambiar directorio a:

en: Error scanning directory.
gl: Erro lendo directorio.

en: File Mask:
gl: Máscara de ficheiro:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
gl: ¿Ordear inversamente por (d)ata, (a)lfabeto, (t)amaño ou (s)en orden?

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
gl: ¿Ordear por (d)ata, (a)lfabeto, (t)amaño ou (s)en orden?

en: dazn
gl: dats

en: New file name:
gl: Novo nome de ficheiro:

en: Can't view a directory
gl: Non é posible ver un directorio

en: Error trying to view file
gl: Erro intentando ver ficheiro

en: %s: color not supported by term
gl: %s: color non soportado polo terminal

en: %s: no such color
gl: %s: non hai tal color

en: %s: no such object
gl: %s: non hai tal obxeto

en: %s: command valid only for index object
gl: %s: comando válido só para o obxeto "índice"

en: %s: too few arguments
gl: %s: parámetros insuficientes

en: Missing arguments.
gl: Faltan parámetros.

en: color: too few arguments
gl: color: parámetros insuficientes

en: mono: too few arguments
gl: mono: parámetros insuficientes

en: %s: no such attribute
gl: %s: non hai tal atributo

en: too few arguments
gl: parámetros insuficientes

en: too many arguments
gl: demasiados parámetros

en: default colors not supported
gl: colores por defecto non soportados

note: find out whether or not the verify signature
en: Verify PGP signature?
gl: ¿Verificar firma PGP?

en: Could not create temporary file!
gl: ¡Non foi posible crear o ficheiro temporal!

en: Cannot create display filter
gl: Non foi posible crea-lo filtro de visualización

en: Could not copy message
gl: Non foi posible copia-la mensaxe.

en: PGP signature successfully verified.
gl: Sinatura PGP verificada con éxito.

en: PGP signature could NOT be verified.
gl: Non foi posible verifica-la sinatura PGP.

en: Command:
gl: Comando:

en: Bounce message to:
gl: Rebotar mensaxe a:

en: Bounce tagged messages to:
gl: Rebotar mensaxes marcadas a:

en: Error parsing address!
gl: ¡Erro analizando enderezo!

en: Bounce message to %s
gl: Rebotar mensaxe a %s

en: Bounce messages to %s
gl: Rebotar mensaxes a %s

en: Message bounced.
gl: Mensaxe rebotada.

en: Messages bounced.
gl: Mensaxes rebotadas.

en: Pipe to command:
gl: Canalizar ó comando:

en: No printing command has been defined.
gl: Non foi definido ningún comando de impresión.

en: Print message?
gl: ¿Imprimir mensaxe?

en: Print tagged messages?
gl: ¿Imprimir mensaxes marcadas?

en: Message printed
gl: Mensaxe impresa

en: Messages printed
gl: Mensaxes impresas

en: Message could not be printed
gl: Non foi posible imprimi-la mensaxe

en: Messages could not be printed
gl: Non foi posible imprimi-las mensaxes

en: Shell command:
gl: Comando de shell:

en:  tagged
gl:  marcado

en: Copying to %s...
gl: Copiando a %s...

en: Content-Type changed to %s.
gl: Tipo de contido cambiado a %s...

en: There are no attachments.
gl: Non hai ficheiros adxuntos.

en: Send
gl: Enviar

en: Abort
gl: Cancelar

en: Attach file
gl: Adxuntar ficheiro

en: Sign, Encrypt
gl: Firmar, Encriptar

en: Encrypt
gl: Encriptar

en: Sign
gl: Firmar

en: Clear
gl: Limpar

en:  sign as:
gl:  firmar como:

en: <default>
gl: <por defecto>

en: %s [#%d] no longer exists!
gl: %s [#%d] xa non existe!

en: %s [#%d] modified. Update encoding?
gl: %s [#%d] modificado. ¿Actualizar codificación?

en: -- Attachments
gl: -- Adxuntos

en: You may not delete the only attachment.
gl: Non podes borra-lo único adxunto.

en: Attaching selected files...
gl: Adxuntando ficheiros seleccionados ...

en: Unable to attach %s!
gl: ¡Non foi posible adxuntar %s!

en: Open mailbox to attach message from
gl: Abrir buzón do que adxuntar mensaxe

en: No messages in that folder.
gl: Non hai mensaxes nese buzón.

en: Tag the messages you want to attach!
gl: ¡Marca as mensaxes que queres adxuntar!

en: Unable to attach!
gl: ¡Non foi posible adxuntar!

en: Recoding only affects text attachments.
gl: A recodificación só afecta ós adxuntos de texto.

en: The current attachment won't be converted.
gl: O adxunto actual non será convertido.

en: The current attachment will be converted.
gl: O adxunto actual será convertido

en: Invalid encoding.
gl: Codificación inválida.

en: Save a copy of this message?
gl: ¿Gardar unha copia desta mensaxe?

en: Rename to:
gl: Cambiar nome a:

en: New file:
gl: Novo ficheiro:

en: Content-Type is of the form base/sub
gl: Content-Type é da forma base/subtipo

en: Unknown Content-Type %s
gl: Non coñezo ó Content-Type %s

en: Can't create file %s
gl: Non fun capaz de crea-lo ficheiro %s

en: What we have here is a failure to make an attachment
gl: O que temos aquí é un fallo ó face-lo adxunto

en: Postpone this message?
gl: ¿Pospór esta mensaxe?

en: Write message to mailbox
gl: Escribir mensaxe ó buzón

en: Writing message to %s ...
gl: Escribindo mensaxe a %s...

en: Message written.
gl: Mensaxe escrita.

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
gl: [-- COMEZA A MESAXE PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
gl: [-- COMEZA O BLOQUE DE CHAVE PÚBLICA PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
gl: [-- COMEZA A MESAXE FIRMADA CON PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
gl: [-- FIN DO BLOQUE DE CHAVE PÚBLICA PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
gl: [-- Erro: ¡non se atopou o comezo da mensaxe PGP! --]

en: [-- Error: malformed PGP/MIME message! --]
gl: [-- Erro: ¡mensaxe PGP/MIME mal formada! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
gl: [-- Erro: ¡non foi posible crea-lo ficheiro temporal! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
gl: [-- Os datos a continuación están encriptados con PGP/MIME --]

en: Can't create temporary file
gl: Non podo crea-lo ficheiro temporal

en: Exit
gl: Saír

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Select
gl: Seleccionar

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Check key
gl: Comprobar chave

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
gl: Esta chave non pode ser usada: expirada/deshabilitada/revocada.

en: %s Do you really want to use the key?
gl: %s ¿Está seguro de querer usa-la chave?

en: Looking for keys matching "%s"...
gl: Buscando chaves que coincidan con "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
gl: ¿Usa-lo keyID = "%s" para %s?

en: Enter keyID for %s:
gl: Introduza keyID para %s:

note: sign (a)s unset_option(OPTCRYPTCHECKTRUST);
en: Sign as:
gl: Firmar como:

note: they really want to send it inline... go for it
en: Invoking PGP...
gl: Chamando ó PGP...

note: abort
en: Mail not sent.
gl: Mensaxe non enviada.

en: [-- Error: Inconsistent multipart/signed structure! --]
gl: [-- Erro: estructura multiparte/asinada inconsistente --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
gl: [-- Erro: protocolo multiparte/asinado %s descoñecido --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
gl: [-- Atención: non é posible verificar sinaturas %s/%s --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
gl: [-- Atención: non se atoparon sinaturas. --]

en: yes
gl: sí

en: no
gl: non

note: restore blocking operation
en: Exit Mutt?
gl: ¿Saír de Mutt?

en: unknown error
gl: erro descoñecido

en: Press any key to continue...
gl: Pulsa calquera tecla para seguir...

en:  ('?' for list):
gl: ('?' para lista):

en: No mailbox is open.
gl: Non hai buzóns abertos.

en: There are no messages.
gl: Non hai mensaxes.

en: Mailbox is read-only.
gl: O buzón é de só lectura.

en: Function not permitted in attach-message mode.
gl: Función non permitida no modo "adxuntar-mensaxe".

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
gl: ¡Non se pode cambiar a escritura un buzón de só lectura!

en: Changes to folder will be written on folder exit.
gl: Os cambios ó buzón serán escritos á saída da carpeta.

en: Changes to folder will not be written.
gl: Os cambios á carpeta non serán gardados.

en: Quit
gl: Saír

en: Save
gl: Gardar

en: Mail
gl: Nova

en: Reply
gl: Responder

en: Group
gl: Grupo

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
gl: O buzón foi modificado externamente. Os indicadores poden ser erróneos

en: New mail in this mailbox.
gl: Novo correo neste buzón.

en: No tagged messages.
gl: Non hai mensaxes marcadas.

en: Jump to message:
gl: Saltar á mensaxe:

en: Argument must be a message number.
gl: O parámetro debe ser un número de mensaxe.

en: That message is not visible.
gl: Esa mensaxe non é visible.

en: Invalid message number.
gl: Número de mensaxe inválido.

en: Delete messages matching:
gl: Borrar as mensaxes que coincidan con:

en: No limit pattern is in effect.
gl: Non hai patrón limitante efectivo.

note: i18n: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
gl: Límite: %s

en: Limit to messages matching:
gl: Limitar ás mensaxes que coincidan con:

en: Quit Mutt?
gl: ¿Saír de Mutt?

en: Tag messages matching:
gl: Marcar as mensaxes que coincidan con:

en: Undelete messages matching:
gl: Recuperar as mensaxes que coincidan con:

en: Untag messages matching:
gl: Desmarcar as mensaxes que coincidan con:

en: Open mailbox in read-only mode
gl: Abrir buzón en modo de só lectura

en: Open mailbox
gl: Abrir buzón

en: %s is not a mailbox.
gl: %s non é un buzón.

en: Exit Mutt without saving?
gl: ¿Saír de Mutt sen gardar?

en: Threading is not enabled.
gl: Enfiamento non habilitado.

en: You are on the last message.
gl: Está na última mensaxe.

en: No undeleted messages.
gl: Non hai mensaxes recuperadas.

en: You are on the first message.
gl: Está na primeira mensaxe.

en: Search wrapped to top.
gl: A búsqueda volveu ó principio.

en: Search wrapped to bottom.
gl: A búsqueda volveu ó final.

en: No new messages
gl: Non hai novas mensaxes

en: No unread messages
gl: Non hai mensaxes sen ler

en:  in this limited view
gl:  nesta vista limitada

en: No more threads.
gl: Non hai máis fíos

en: You are on the first thread.
gl: Está no primeiro fío

en: Thread contains unread messages.
gl: O fío contén mensaxes sen ler.

en: %d: invalid message number.
gl: %d: número de mensaxe non válido.

en: (End message with a . on a line by itself)
gl: (Un '.' de seu nunha liña remata a mensaxe)

en: No mailbox.
gl: Non hai buzón.

en: Message contains:
gl: A mensaxe contén:

en: (continue)
gl: (seguir)

en: missing filename.
gl: falta o nome do ficheiro.

en: No lines in message.
gl: Non hai liñas na mensaxe.

en: %s: unknown editor command (~? for help)
gl: %s: comando de editor descoñecido (~? para axuda)

en: could not create temporary folder: %s
gl: Non foi posible crea-la carpeta temporal: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
gl: Non foi posible crea-lo buzón temporal: %s

en: Message file is empty!
gl: ¡A mensaxe está valeira!

en: Message not modified!
gl: Mensaxe non modificada.

en: Can't open message file: %s
gl: Non foi posible abri-lo ficheiro da mensaxe: %s

en: Can't append to folder: %s
gl: Non foi posible engadir á carpeta: %s

en: Error. Preserving temporary file: %s
gl: Erro. Conservando ficheiro temporal: %s

en: Set flag
gl: Pór indicador

en: Clear flag
gl: Limpar indicador

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
gl: [-- Erro: ¡Non foi posible amosar ningunha parte de Multipart/Alternative!--]

en: [-- Attachment #%d
gl: [-- Adxunto #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
gl: [-- Tipo: %s/%s, Codificación: %s, Tamaño: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
gl: [-- Automostra usando %s --]

en: Invoking autoview command: %s
gl: Chamando ó comando de automostra: %s

en: [-- Autoview stderr of %s --]
gl: [-- Automostra da stderr de %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
gl: [-- Erro: mensaxe/corpo externo non ten parámetro "access-type"--]

en: [-- This %s/%s attachment
gl: [-- Este adxunto %s/%s

en: (size %s bytes)
gl: (tamaño %s bytes)

en: has been deleted --]
gl: foi borrado --]

en: [-- on %s --]
gl: [-- o %s --]

en: [-- name: %s --]
gl: [-- nome: %s --]

en: Error: multipart/signed has no protocol.
gl: Erro: multipart/signed non ten protocolo.

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
gl: Erro: ¡multipart/encrypted non ten parámetro de protocolo!

en: Unable to open temporary file!
gl: ¡Non foi posible abri-lo ficheiro temporal!

en: [-- %s/%s is unsupported
gl: [-- %s/%s non está soportado

en: (use '%s' to view this part)
gl: (use '%s' para ver esta parte)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
gl: (cómpre que 'view-attachments' esté vinculado a unha tecla!)

en: %s: unable to attach file
gl: %s: non foi posible adxuntar ficheiro

en: ERROR: please report this bug
gl: ERRO: por favor, informe deste fallo

en: <UNKNOWN>
gl: <DESCOÑECIDO>

en: 
    Generic bindings:
gl: 
    Vínculos xerais:

en: 
    Unbound functions:
gl: 
    Funcións sen vínculo:

en: Help for %s
gl: Axuda sobre %s

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
gl: unhook: Non é posible facer 'unhook *' dentro doutro hook.

en: unhook: unknown hook type: %s
gl: unhook: tipo descoñecido: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
gl: unhook: non é posible borrar un %s dende dentro dun %s

en: Authenticating (anonymous)...
gl: Autenticando como anónimo ...

en: Anonymous authentication failed.
gl: Autenticación anónima fallida.

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
gl: Autenticando (CRAM-MD5)...

en: CRAM-MD5 authentication failed.
gl: Autenticación CRAM-MD5 fallida.

note: now begin login
en: Authenticating (GSSAPI)...
gl: Autenticando (GSSAPI)...

en: GSSAPI authentication failed.
gl: Autenticación GSSAPI fallida.

en: LOGIN disabled on this server.
gl: LOGIN deshabilitado neste servidor.

en: Logging in...
gl: Comezando secuencia de login ...

en: Login failed.
gl: O login fallou.

en: SASL authentication failed.
gl: Autenticación SASL fallida.

en: Getting namespaces...
gl: Recollendo entornos de nomes...

en: Getting folder list...
gl: Recollendo lista de carpetas...

en: Create mailbox:
gl: Crear buzón:

en: Mailbox created.
gl: Buzón creado.

en: Closing connection to %s...
gl: Pechando conexión con %s...

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
gl: Este servidor IMAP é moi vello. Mutt non traballa con el.

en: Secure connection with TLS?
gl: ¿Usar conexión segura con TLS?

en: Selecting %s...
gl: Seleccionando %s...

en: Create %s?
gl: ¿Crear %s?

en: Marking %d messages deleted...
gl: Marcando %d mensaxes borradas ...

en: Expunging messages from server...
gl: Borrando mensaxes do servidor...

en: Subscribing to %s...
gl: Subscribindo a %s...

note: Unable to fetch headers for lower versions
en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
gl: Non foi posible recoller cabeceiras da versión de IMAP do servidor

en: Fetching message...
gl: Recollendo mensaxe...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
gl: O índice de mensaxes é incorrecto. Tente reabri-lo buzón.

en: Copying %d messages to %s...
gl: Copiando %d mensaxes a %s...

en: Copying message %d to %s...
gl: Copiando mensaxe %d a %s...

en: Continue?
gl: ¿Seguir?

en: Not available in this menu.
gl: Non dispoñible neste menú.

en: alias: no address
gl: alias: sen enderezo

en: invalid header field
gl: campo de cabeceira inválido

en: %s: unknown sorting method
gl: %s: método de ordeación descoñecido

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
gl: mutt_restore_default(%s): erro en regexp: %s

en: %s: unknown variable
gl: %s: variable descoñecida

en: prefix is illegal with reset
gl: prefixo ilegal con reset

en: value is illegal with reset
gl: valor ilegal con reset

en: %s is set
gl: %s está activada

en: %s is unset
gl: %s non está activada

en: %s: invalid mailbox type
gl: %s: tipo de buzón inválido

en: %s: invalid value
gl: %s: valor inválido

en: %s: unknown type
gl: %s: tipo descoñecido

en: Error in %s, line %d: %s
gl: Erro en %s, liña %d: %s

note: the muttrc source keyword
en: source: errors in %s
gl: source: erros en %s

en: source: reading aborted due too many errors in %s
gl: source: a lectura foi abortada por haber demasiados erros in %s

en: source: error at %s
gl: source: erro en %s

en: source: too many arguments
gl: source: demasiados parámetros

en: %s: unknown command
gl: %s: comando descoñecido

en: Error in command line: %s
gl: Erro na liña de comando: %s

en: unable to determine home directory
gl: non foi posible determina-lo directorio "home"

en: unable to determine username
gl: non foi posible determina-lo nome de usuario

en: Macro loop detected.
gl: Bucle de macro detectado.

en: Key is not bound.
gl: A tecla non está vinculada.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
gl: A tecla non está vinculada. Pulsa '%s' para axuda.

en: push: too many arguments
gl: push: demasiados parámetros

en: %s: no such menu
gl: %s: non hai tal menú

en: null key sequence
gl: secuencia de teclas nula

en: bind: too many arguments
gl: bind: demasiados argumentos

en: %s: no such function in map
gl: %s: función descoñecida

en: macro: empty key sequence
gl: macro: secuencia de teclas baleira

en: macro: too many arguments
gl: macro: demasiados parámetros

en: null operation
gl: operación nula

en: force viewing of attachment using mailcap
gl: forzar amosa do adxunto usando mailcap

en: view attachment as text
gl: ver adxunto como texto

en: Toggle display of subparts
gl: Cambia-la visualización das subpartes

en: move to the bottom of the page
gl: mover ó final da páxina

en: remail a message to another user
gl: volver a manda-la mensaxe a outro usuario

en: select a new file in this directory
gl: seleccionar un novo ficheiro neste directorio

en: view file
gl: ver ficheiro

en: display the currently selected file's name
gl: ve-lo nome do ficheiro seleccioado actualmente

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
gl: subscribir ó buzón actual (só IMAP)

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
gl: cambiar entre ver todos e ver só os buzóns subscritos (só IMAP)

en: change directories
gl: cambiar directorios

en: check mailboxes for new mail
gl: comprobar se hai novo correo nos buzóns

en: attach message(s) to this message
gl: adxuntar mensaxe(s) a esta mensaxe

en: edit the BCC list
gl: edita-la lista de BCC

en: edit the CC list
gl: edita-la lista CC

en: edit attachment description
gl: edita-la descripción do adxunto

en: edit attachment transfer-encoding
gl: edita-lo "transfer-encoding" do adxunto

en: enter a file to save a copy of this message in
gl: introducir un ficheiro no que gardar unha copia da mensaxe

en: edit the file to be attached
gl: edita-lo ficheiro a adxuntar

en: edit the from field
gl: edita-lo campo "De"

en: edit the message with headers
gl: edita-la mensaxe con cabeceiras

en: edit the message
gl: edita-la mensaxe

en: edit attachment using mailcap entry
gl: edita-lo adxunto usando a entrada mailcap

en: edit the Reply-To field
gl: edita-lo campo Responder-A

en: edit the subject of this message
gl: edita-lo tema desta mensaxe

en: edit the TO list
gl: edita-a lista do Para

en: create a new mailbox (IMAP only)
gl: crear un novo buzón (só IMAP)

en: edit attachment content type
gl: edita-lo tipo de contido do adxunto

en: get a temporary copy of an attachment
gl: coller unha copia temporal do adxunto

en: run ispell on the message
gl: executar ispell na mensaxe

en: compose new attachment using mailcap entry
gl: compór novo adxunto usando a entrada mailcap

en: toggle recoding of this attachment
gl: cambia-la recodificación deste adxunto

en: save this message to send later
gl: gardar esta mensaxe para mandar logo

en: rename/move an attached file
gl: renomear/mover un ficheiro adxunto

en: send the message
gl: envia-la mensaxe

en: toggle disposition between inline/attachment
gl: cambia-la disposición entre interior/adxunto

en: toggle whether to delete file after sending it
gl: cambiar a opción de borra-lo ficheiro logo de mandalo

en: update an attachment's encoding info
gl: actualiza-la información de codificación dun adxunto

en: write the message to a folder
gl: escribi-la mensaxe a unha carpeta

en: copy a message to a file/mailbox
gl: copiar unha mensaxe a un ficheiro/buzón

en: create an alias from a message sender
gl: crear un alias do remitente dunha mensaxe

en: move entry to bottom of screen
gl: mover entrada ó final da pantalla

en: move entry to middle of screen
gl: mover entrada ó medio da pantalla

en: move entry to top of screen
gl: mover entrada ó principio da pantalla

en: make decoded (text/plain) copy
gl: facer copia descodificada (texto plano)

en: make decoded copy (text/plain) and delete
gl: facer copia descodificada (texto plano) e borrar

en: delete the current entry
gl: borra-la entrada actual

en: delete the current mailbox (IMAP only)
gl: borra-lo buzón actual (só IMAP)

en: delete all messages in subthread
gl: borrar tódalas mensaxes no subfío

en: delete all messages in thread
gl: borrar tódalas mensaxes no fío

en: display full address of sender
gl: amosa-lo enderezo completo do remitente

en: display message and toggle header weeding
gl: amosa-la mensaxe e cambia-lo filtrado de cabeceiras

en: display a message
gl: amosar unha mensaxe

en: edit the raw message
gl: edita-la mensaxe en cru

en: delete the char in front of the cursor
gl: borra-lo carácter en fronte do cursor

en: move the cursor one character to the left
gl: move-lo cursor un carácter á esquerda

en: move the cursor to the beginning of the word
gl: move-lo cursor ó comezo da palabra

en: jump to the beginning of the line
gl: saltar ó comezo de liña

en: cycle among incoming mailboxes
gl: cambiar entre buzóns de entrada

en: complete filename or alias
gl: nome de ficheiro completo ou alias

en: complete address with query
gl: enderezo completo con consulta

en: delete the char under the cursor
gl: borra-lo carácter baixo o cursor

en: jump to the end of the line
gl: saltar ó final da liña

en: move the cursor one character to the right
gl: move-lo cursor un carácter á dereita

en: move the cursor to the end of the word
gl: move-lo cursor ó final da palabra

en: scroll up through the history list
gl: moverse cara atrás na lista do historial

en: delete chars from cursor to end of line
gl: borra-los caracteres dende o cursor ata o fin da liña

en: delete chars from the cursor to the end of the word
gl: borra-los caracteres dende o cursor ata o fin da palabra

en: delete all chars on the line
gl: borrar tódolos caracteres da liña

en: delete the word in front of the cursor
gl: borra-la palabra en fronte do cursor

en: quote the next typed key
gl: cita-la vindeira tecla pulsada

en: transpose character under cursor with previous
gl: intercambia-lo caracter baixo o cursor có anterior

en: capitalize the word
gl: pasa-la primeira letra da palabra a maiúsculas

en: convert the word to lower case
gl: converti-la palabra a minúsculas

en: convert the word to upper case
gl: converti-la palabra a maiúsculas

en: enter a muttrc command
gl: introducir un comando do muttrc

en: enter a file mask
gl: introducir unha máscara de ficheiro

en: exit this menu
gl: saír deste menú

en: filter attachment through a shell command
gl: filtrar adxunto a través dun comando shell

en: move to the first entry
gl: moverse á primeira entrada

en: toggle a message's 'important' flag
gl: cambia-lo indicador de 'importante' dunha mensaxe

en: forward a message with comments
gl: reenvia-la mensaxe con comentarios

en: select the current entry
gl: selecciona-la entrada actual

en: reply to all recipients
gl: responder a tódolos destinatarios

en: scroll down 1/2 page
gl: moverse 1/2 páxina cara abaixo

en: scroll up 1/2 page
gl: moverse 1/2 páxina cara arriba

en: this screen
gl: esta pantalla

en: jump to an index number
gl: saltar a un número do índice

en: move to the last entry
gl: moverse á última entrada

en: reply to specified mailing list
gl: responder á lista de correo especificada

en: execute a macro
gl: executar unha macro

en: compose a new mail message
gl: compór unha nova mensaxe

en: open a different folder
gl: abrir unha carpeta diferente

en: open a different folder in read only mode
gl: abrir unha carpeta diferente en modo de só lectura

en: clear a status flag from a message
gl: limpar a marca de estado dunha mensaxe

en: delete messages matching a pattern
gl: borrar mensaxes coincidentes cun patrón

en: force retrieval of mail from IMAP server
gl: forza-la recollida de correo desde un servidor IMAP

en: retrieve mail from POP server
gl: recoller correo dun servidor POP

en: move to the first message
gl: moverse á primeira mensaxe

en: move to the last message
gl: moverse á última mensaxe

en: show only messages matching a pattern
gl: amosar só mensaxes que coincidan cun patrón

en: jump to the next new message
gl: saltar á vindeira nova mensaxe

en: jump to the next subthread
gl: saltar ó vindeiro subfío

en: jump to the next thread
gl: saltar ó vindeiro fío

en: move to the next undeleted message
gl: moverse á vindeira mensaxe recuperada

en: jump to the next unread message
gl: saltar á vindeira mensaxe recuperada

en: jump to parent message in thread
gl: saltar á mensaxe pai no fío

en: jump to previous thread
gl: saltar ó fío anterior

en: jump to previous subthread
gl: saltar ó subfío anterior

en: move to the previous undeleted message
gl: moverse á anterior mensaxe recuperada

en: jump to the previous new message
gl: saltar á vindeira mensaxe nova

en: jump to the previous unread message
gl: saltar á anterior mensaxe non lida

en: mark the current thread as read
gl: marca-lo fío actual como lido

en: mark the current subthread as read
gl: marca-lo subfío actual como lido

en: set a status flag on a message
gl: pór un indicador de estado nunha mensaxe

en: save changes to mailbox
gl: gardar cambios ó buzón

en: tag messages matching a pattern
gl: marcar mensaxes coincidintes cun patrón

en: undelete messages matching a pattern
gl: recuperar mensaxes coincidindo cun patrón

en: untag messages matching a pattern
gl: quitar marca a mensaxes coincidintes cun patrón

en: move to the middle of the page
gl: moverse ó medio da páxina

en: move to the next entry
gl: moverse á vindeira entrada

en: scroll down one line
gl: avanzar unha liña

en: move to the next page
gl: moverse á vindeira páxina

en: jump to the bottom of the message
gl: saltar ó final da mensaxe

en: toggle display of quoted text
gl: cambiar a visualización do texto citado

en: skip beyond quoted text
gl: saltar o texto citado

en: jump to the top of the message
gl: saltar ó comezo da mensaxe

en: pipe message/attachment to a shell command
gl: canalizar mensaxe/adxunto a un comando de shell

en: move to the previous entry
gl: moverse á entrada anterior

en: scroll up one line
gl: retroceder unha liña

en: move to the previous page
gl: moverse á vindeira páxina

en: print the current entry
gl: imprimi-la entrada actual

en: query external program for addresses
gl: consultar o enderezo a un programa externo

en: append new query results to current results
gl: engadir os resultados da nova consulta ós resultados actuais

en: save changes to mailbox and quit
gl: gardar cambios ó buzón e saír

en: recall a postponed message
gl: reeditar unha mensaxe posposta

en: clear and redraw the screen
gl: limpar e redibuxa-la pantalla

en: {internal}
gl: {interno}

en: reply to a message
gl: responder a unha mensaxe

en: use the current message as a template for a new one
gl: usa-la mensaxe actual como patrón para unha nova

en: save message/attachment to a file
gl: gardar mensaxe/adxunto a un ficheiro

en: search for a regular expression
gl: buscar unha expresión regular

en: search backwards for a regular expression
gl: buscar unha expresión regular cara atrás

en: search for next match
gl: busca-la vindeira coincidencia

en: search for next match in opposite direction
gl: busca-la vindeira coincidencia en dirección oposta

en: toggle search pattern coloring
gl: cambia-la coloración do patrón de búsqueda

en: invoke a command in a subshell
gl: chamar a un comando nun subshell

en: sort messages
gl: ordear mensaxes

en: sort messages in reverse order
gl: ordear mensaxes en orden inverso

en: tag the current entry
gl: marca-la entrada actual

en: apply next function to tagged messages
gl: aplica-la vindeira función ás mensaxes marcadas

en: tag the current subthread
gl: marca-lo subfío actual

en: tag the current thread
gl: marca-lo fío actual

en: toggle a message's 'new' flag
gl: cambia-lo indicador de 'novo' dunha mensaxe

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
gl: cambia-la opción de reescribir/non-reescribi-lo buzón

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
gl: cambia-la opción de ver buzóns/tódolos ficheiros

en: move to the top of the page
gl: moverse ó comezo da páxina

en: undelete the current entry
gl: recupera-la entrada actual

en: undelete all messages in thread
gl: recuperar tódalas mensaxes en fío

en: undelete all messages in subthread
gl: recuperar tódalas mensaxes en subfío

en: show the Mutt version number and date
gl: amosa-lo número e data de versión de Mutt

en: view attachment using mailcap entry if necessary
gl: ver adxunto usando a entrada de mailcap se cómpre

en: show MIME attachments
gl: amosar adxuntos MIME

en: show currently active limit pattern
gl: amosar o patrón limitante actual

en: collapse/uncollapse current thread
gl: colapsar/expandir fío actual

en: collapse/uncollapse all threads
gl: colapsar/expandir tódolos fíos

en: attach a PGP public key
gl: adxuntar unha chave pública PGP

en: show PGP options
gl: amosa-las opcións PGP

en: mail a PGP public key
gl: enviar por correo unha chave pública PGP

en: verify a PGP public key
gl: verificar unha chave pública PGP

en: view the key's user id
gl: ve-la identificación de usuario da chave

en: Accept the chain constructed
gl: Acepta-la cadea construida

en: Append a remailer to the chain
gl: Engadir un remailer á cadea

en: Insert a remailer into the chain
gl: Insertar un remailer na cadea

en: Delete a remailer from the chain
gl: Borrar un remailer da cadea

en: Select the previous element of the chain
gl: Selecciona-lo anterior elemento da cadea

en: Select the next element of the chain
gl: Selecciona-lo vindeiro elemento da cadea

en: send the message through a mixmaster remailer chain
gl: envia-la mensaxe a través dunha cadea de remailers mixmaster

en: make decrypted copy and delete
gl: facer unha copia desencriptada e borrar

en: make decrypted copy
gl: facer unha copia desencriptada

en: Out of memory!
gl: ¡Memoria agotada!

en: 
    Compile options:
gl: 
    Opcións de compilación:

en: Error initializing terminal.
gl: Error iniciando terminal.

en: Debugging at level %d.
gl: Depurando a nivel %d.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
gl: A opción "DEBUG" non foi especificada durante a compilación. Ignorado.

en: %s does not exist. Create it?
gl: %s non existe. ¿Desexa crealo?

en: Can't create %s: %s.
gl: Non foi posible crear %s: %s.

en: No recipients specified.
gl: Non foi especificado ningún destinatario.

en: %s: unable to attach file.
gl: %s: non foi posible adxuntar ficheiro.

en: No mailbox with new mail.
gl: Non hai buzóns con novo correo.

en: No incoming mailboxes defined.
gl: Non se definiron buzóns para correo entrante.

en: Mailbox is empty.
gl: O buzón está valeiro.

en: Reading %s...
gl: Lendo %s...

en: Mailbox is corrupt!
gl: ¡O buzón está corrupto!

en: Mailbox was corrupted!
gl: ¡O buzón foi corrompido!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
gl: ¡Erro fatal! ¡Non foi posible reabri-lo buzón!

en: Unable to lock mailbox!
gl: ¡Imposible bloquea-lo buzón!

note: this means ctx->changed or ctx->deleted was set, but no * messages were found to be changed or deleted.  This should * never happen, is we presume it is a bug in mutt.
en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
gl: sync: ¡buzón modificado, mais non hai mensaxes modificadas! (informe deste fallo)

en: Writing %s...
gl: Escribindo %s...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
gl: ¡Fallou a escritura! Gardado buzón parcialmente a %s

en: Could not reopen mailbox!
gl: ¡Non foi posible reabri-lo buzón!

en: Reopening mailbox...
gl: Reabrindo buzón...

en: Jump to:
gl: Saltar a:

en: Invalid index number.
gl: Número de índice inválido.

en: No entries.
gl: Non hai entradas.

en: You cannot scroll down farther.
gl: Non é posible moverse máis abaixo.

en: You cannot scroll up farther.
gl: Non é posible moverse máis arriba.

en: You are on the first page.
gl: Está na primeira páxina.

en: You are on the last page.
gl: Está na derradeira páxina.

en: You are on the last entry.
gl: Está na derradeira entrada.

en: You are on the first entry.
gl: Está na primeira entrada.

en: Search for:
gl: Búsqueda de:

en: Reverse search for:
gl: Búsqueda inversa de:

en: No search pattern.
gl: Non hai patrón de búsqueda.

en: Not found.
gl: Non se atopou.

en: No tagged entries.
gl: Non hai entradas marcadas.

en: Search is not implemented for this menu.
gl: A búsqueda non está implementada neste menú.

en: Jumping is not implemented for dialogs.
gl: O salto non está implementado nos diálogos.

en: Tagging is not supported.
gl: O marcado non está soportado.

en: SSL is unavailable.
gl: SSL non está accesible.

en: Preconnect command failed.
gl: O comando de preconexión fallou.

en: Looking up %s...
gl: Buscando %s...

en: Could not find the host "%s"
gl: Non foi posible atopa-lo servidor "%s"

en: Connecting to %s...
gl: Conectando con %s...

en: Could not connect to %s (%s).
gl: Non foi posible conectar con %s (%s)

en: Failed to find enough entropy on your system
gl: Non hai entropía abondo no seu sistema

en: Filling entropy pool: %s...
gl: Enchendo pozo de entropía: %s...

en: %s has insecure permissions!
gl: %s ten permisos inseguros.

en: SSL disabled due the lack of entropy
gl: SSL foi deshabilitado debido á falta de entropía.

en: Unable to get certificate from peer
gl: Non foi posible obter un certificado do outro extremo

en: SSL connection using %s (%s)
gl: Conectando mediante SSL usando %s (%s)

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: [unable to calculate]
gl: [imposible calcular]

en: [invalid date]
gl: [ data incorrecta ]

en: Server certificate is not yet valid
gl: O certificado do servidor non é aínda válido

en: Server certificate has expired
gl: O certificado do servidor expirou

en: This certificate belongs to:
gl: Este certificado pertence a:

en: This certificate was issued by:
gl: Este certificado foi emitido por:

en: This certificate is valid
gl: Este certificado é válido

en:    from %s
gl:    de %s

en:      to %s
gl:      a %s

en: SSL Certificate check
gl: Comprobación do certificado SSL

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
gl: (r)exeitar, aceptar (e)sta vez, (a)ceptar sempre

en: roa
gl: rea

en: (r)eject, accept (o)nce
gl: (r)exeitar, aceptar (e)sta vez

en: ro
gl: re

en: Warning: Couldn't save certificate
gl: Atención: non foi posible garda-lo certificado

en: Certificate saved
gl: Certificado gardado

en: File is a directory, save under it?
gl: O ficheiro é un directorio, ¿gardar nel?

en: File under directory:
gl: Ficheiro no directorio:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
gl: O ficheiro existe, ¿(s)obreescribir, (e)ngadir ou (c)ancelar?

en: oac
gl: sec

en: Can't save message to POP mailbox.
gl: Non foi posible garda-la mensaxe no buzón POP.

en: Append messages to %s?
gl: ¿engadir mensaxes a %s?

en: %s is not a mailbox!
gl: ¡%s non é un buzón!

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
gl: Excedeuse a conta de bloqueos, ¿borrar bloqueo para %s?

en: Can't dotlock %s.
gl: Non se pode bloquear %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
gl: ¡Tempo de espera excedido cando se tentaba face-lo bloqueo fcntl!

en: Waiting for fcntl lock... %d
gl: Agardando polo bloqueo fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
gl: ¡Tempo de espera excedido cando se tentaba face-lo bloqueo flock!

en: Waiting for flock attempt... %d
gl: Agardando polo intento de flock... %d

en: Couldn't lock %s
gl: Non foi posible bloquear %s.

en: Could not synchronize mailbox %s!
gl: ¡Non foi posible sincroniza-lo buzón %s!

en: Move read messages to %s?
gl: ¿Mover mensaxes lidas a %s?

en: Purge %d deleted message?
gl: ¿Purgar %d mensaxe marcada como borrada?

en: Purge %d deleted messages?
gl: ¿Purgar %d mensaxes marcadas como borradas?

en: Moving read messages to %s...
gl: Movendo mensaxes lidas a %s...

en: Mailbox is unchanged.
gl: O buzón non cambiou.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
gl: %d conservados, %d movidos, %d borrados.

en: %d kept, %d deleted.
gl: %d conservados, %d borrados.

en:  Press '%s' to toggle write
gl:  Pulse '%s' para cambiar a modo escritura

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
gl: ¡Use 'toggle-write' para restablece-lo modo escritura!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
gl: O buzón está marcado como non escribible. %s

en: Mailbox checkpointed.
gl: Buzón marcado para comprobación.

en: Can't write message
gl: Non foi posible escribi-la mensaxe

en: PrevPg
gl: PáxAnt

en: NextPg
gl: SegPáx

en: View Attachm.
gl: Ver adxunto

en: Next
gl: Seguinte

note: emulate "less -q" and don't go on to the next message.
en: Bottom of message is shown.
gl: Amosase o final da mensaxe.

en: Top of message is shown.
gl: Amosase o principio da mensaxe.

en: Reverse search:
gl: Búsqueda inversa:

en: Search:
gl: Búsqueda:

en: Help is currently being shown.
gl: Estase a amosa-la axuda

en: No more quoted text.
gl: Non hai máis texto citado.

en: No more unquoted text after quoted text.
gl: Non hai máis texto sen citar despois do texto citado.

en: multipart message has no boundary parameter!
gl: ¡A mensaxe multiparte non ten parámetro "boundary"!

en: Error in expression: %s
gl: Erro na expresión: %s

en: Invalid day of month: %s
gl: Día do mes inválido: %s

en: Invalid month: %s
gl: Mes inválido: %s

note: getDate has its own error message, don't overwrite it here
en: Invalid relative date: %s
gl: Data relativa incorrecta: %s

en: error in expression
gl: erro na expresión

en: error in pattern at: %s
gl: erro no patrón en: %s

en: %c: invalid command
gl: %c: comando inválido

en: %c: not supported in this mode
gl: %c: non está soportado neste modo

en: missing parameter
gl: falta un parámetro

en: mismatched parenthesis: %s
gl: paréntese sen contraparte: %s

en: empty pattern
gl: patrón valeiro

en: error: unknown op %d (report this error).
gl: erro: operador descoñecido %d (informe deste erro).

en: Compiling search pattern...
gl: Compilando patrón de búsqueda...

en: Executing command on matching messages...
gl: Executando comando nas mensaxes coincidintes...

en: No messages matched criteria.
gl: Non hai mensaxes que coincidan co criterio.

en: Search hit bottom without finding match
gl: A búsqueda cheou ó final sen atopar coincidencias

en: Search hit top without finding match
gl: A búsqueda chegou ó comezo sen atopar coincidencia

en: Search interrupted.
gl: Búsqueda interrompida.

en: Enter PGP passphrase:
gl: Introduza o contrasinal PGP:

en: PGP passphrase forgotten.
gl: Contrasinal PGP esquecido.

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
gl: [-- Erro: ¡non foi posible crear subproceso PGP! --]

en: [-- End of PGP output --]
gl: [-- Fin da saída PGP --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
gl: [-- Erro: ¡non foi posible crear un subproceso PGP! --]

en: Can't open PGP subprocess!
gl: ¡Non foi posible abri-lo subproceso PGP!

en: Can't invoke PGP
gl: Non foi posible invocar ó PGP

en: Fetching PGP key...
gl: Recollendo chave PGP...

en: PGP keys matching <%s>.
gl: Chaves PGP coincidintes con <%s>.

en: PGP keys matching "%s".
gl: Chaves PGP coincidintes con "%s"

en: Can't open /dev/null
gl: Non foi posible abrir /dev/null

en: Please enter the key ID:
gl: Introduza o key ID:

en: PGP Key %s.
gl: Chave PGP %s.

en: Command TOP is not supported by server.
gl: O comando TOP non está soportado polo servidor.

en: Can't write header to temporary file!
gl: Non foi posible escribi-la cabeceira ó ficheiro temporal

en: Command UIDL is not supported by server.
gl: O comando UIDL non está soportado polo servidor.

en: Fetching list of messages...
gl: Recollendo a lista de mensaxes...

en: Can't write message to temporary file!
gl: Non foi posible escribi-la mensaxe ó ficheiro temporal

en: Checking for new messages...
gl: Buscando novas mensaxes...

en: POP host is not defined.
gl: O servidor POP non está definido

en: No new mail in POP mailbox.
gl: Non hai novo correo no buzón POP.

en: Delete messages from server?
gl: ¿Borra-las mensaxes do servidor?

en: Reading new messages (%d bytes)...
gl: Lendo novas mensaxes (%d bytes)...

en: Error while writing mailbox!
gl: ¡Erro cando se estaba a escribi-lo buzón!

en: %s [%d of %d messages read]
gl: %s [%d de %d mensaxes lidas]

en: Server closed connection!
gl: ¡O servidor pechou a conexión!

en: Authenticating (SASL)...
gl: Autenticando (SASL)...

en: Authenticating (APOP)...
gl: Autenticando (APOP)...

en: APOP authentication failed.
gl: Autenticación APOP fallida.

en: Command USER is not supported by server.
gl: O comando USER non está soportado polo servidor.

en: Unable to leave messages on server.
gl: Non foi posible deixa-las mensaxes no servidor.

en: Error connecting to server: %s
gl: Erro ó conectar có servidor: %s

en: Closing connection to POP server...
gl: Pechando conexión có servidor POP...

en: Verifying message indexes...
gl: Verificando os índices de mensaxes...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
gl: Perdeuse a conexión. ¿Volver a conectar ó servidor POP?

en: Postponed Messages
gl: Mensaxes pospostas

en: No postponed messages.
gl: Non hai mensaxes pospostas.

en: New Query
gl: Nova consulta

en: Make Alias
gl: Facer alias

en: Search
gl: Búsqueda

en: Waiting for response...
gl: Agardando resposta...

en: Query command not defined.
gl: Comando de consulta non definido.

en: Query
gl: Consulta

note: Prompt for Query
en: Query:
gl: Consulta:

en: Query '%s'
gl: Consulta '%s'

en: Pipe
gl: Canalizar

en: Print
gl: Imprimir

en: Saving...
gl: Gardando...

en: Attachment saved.
gl: Adxunto gardado.

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
gl: ¡ATENCION! Está a punto de sobreescribir %s, ¿seguir?

en: Attachment filtered.
gl: Adxunto filtrado.

en: Filter through:
gl: Filtrar a través de:

en: Pipe to:
gl: Canalizar a:

en: I dont know how to print %s attachments!
gl: ¡Non sei cómo imprimir adxuntos %s!

en: Print tagged attachment(s)?
gl: ¿Imprimi-la(s) mensaxe(s) marcada(s)?

en: Print attachment?
gl: ¿Imprimir adxunto?

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: There are no subparts to show!
gl: Non hai subpartes que amosar.

en: Can't delete attachment from POP server.
gl: Non é posible borrar un adxunto do servidor POP.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
gl: Só o borrado de adxuntos de mensaxes multiparte está soportado.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
gl: Somentes podes rebotar partes "message/rfc822"

en: Can't open temporary file %s.
gl: Non foi posible abri-lo ficheiro temporal %s.

en: Forward as attachments?
gl: ¿Reenviar mensaxes coma adxuntos?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
gl: Non foi posible decodificar tódolos adxuntos marcados.
    ¿Remitir con MIME os outros?

en: Forward MIME encapsulated?
gl: ¿Facer "forward" con encapsulamento MIME?

en: Can't create %s.
gl: Non foi posible crear %s

en: Can't find any tagged messages.
gl: Non foi posible atopar ningunha mensaxe marcada.

en: No mailing lists found!
gl: ¡Non se atoparon listas de correo!

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
gl: Non foi posible decodificar tódolos adxuntos marcados.
    ¿Remitir con MIME os outros?

en: Append
gl: Engadir

en: Insert
gl: Insertar

en: Delete
gl: Borrar

en: OK
gl: Ok

en: Can't get mixmaster's type2.list!
gl: Non foi posible recolle-lo 'type2.list' do mixmaster.

en: Select a remailer chain.
gl: Seleccionar unha cadea de remailers.

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
gl: Erro: %s non pode ser usado como remailer final dunha cadea.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
gl: As cadeas mixmaster están limitadas a %d elementos.

en: The remailer chain is already empty.
gl: A cadea de remailers xa está valeira.

en: You already have the first chain element selected.
gl: O primeiro elemento da cadea xa está seleccionado.

en: You already have the last chain element selected.
gl: O derradeiro elemento da cadea xa está seleccionado.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
gl: O mixmaster non acepta cabeceiras Cc ou Bcc.

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
gl: Por favor, use un valor correcto da variable 'hostname' cando use o mixmaster.

en: Error sending message, child exited %d.
gl: Erro enviando mensaxe, o proceso fillo saíu con %d.

en: Error sending message.
gl: Erro enviando a mensaxe.

en: Improperly formated entry for type %s in "%s" line %d
gl: Entrada malformada para o tipo %s en "%s" liña %d

en: No mailcap path specified
gl: Non se especificou unha ruta de mailcap

en: mailcap entry for type %s not found
gl: non se atopou unha entrada mailcap para o tipo %s

en: score: too few arguments
gl: score: insuficientes parámetros

en: score: too many arguments
gl: score: demasiados parámetros

en: No subject, abort?
gl: Non hai tema, ¿cancelar?

en: No subject, aborting.
gl: Non hai tema, cancelando.

note: There are quite a few mailing lists which set the Reply-To: * header field to the list address, which makes it quite impossible * to send a message to only the sender of the message.  This * provides a way to do that.
en: Reply to %s%s?
gl: ¿Responder a %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
gl: ¿Responder a %s%s?

note: This could happen if the user tagged some messages and then did * a limit such that none of the tagged message are visible.
en: No tagged messages are visible!
gl: ¡Non hai mensaxes marcadas que sexan visibles!

en: Include message in reply?
gl: ¿Inclui-la mensaxe na resposta?

en: Including quoted message...
gl: Incluindo mensaxe citada...

en: Could not include all requested messages!
gl: ¡Non foi posible incluir tódalas mensaxes requeridas!

en: Forward as attachment?
gl: ¿Remitir como adxunto?

en: Preparing forwarded message...
gl: Preparando mensaxe remitida ...

note: If the user is composing a new message, check to see if there * are any postponed messages first.
en: Recall postponed message?
gl: ¿Editar mensaxe posposta?

en: Abort unmodified message?
gl: ¿Cancelar mensaxe sen modificar?

en: Aborted unmodified message.
gl: Mensaxe sen modificar cancelada.

en: Message postponed.
gl: Mensaxe posposta.

en: No recipients are specified!
gl: ¡Non se especificaron destinatarios!

en: No recipients were specified.
gl: Non se especificaron destinatarios.

en: No subject, abort sending?
gl: Non hai tema, ¿cancela-lo envío?

en: No subject specified.
gl: Non se especificou tema.

en: Sending message...
gl: Enviando mensaxe...

en: Could not send the message.
gl: Non foi posible envia-la mensaxe.

en: Mail sent.
gl: Mensaxe enviada.

en: Sending in background.
gl: Mandando en segundo plano.

en: No boundary parameter found! [report this error]
gl: ¡Non se atopout parámetro "boundary"! [informe deste erro]

en: %s no longer exists!
gl: ¡Xa non existe %s!

en: Could not open %s
gl: Non foi posible abrir %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
gl: Erro enviando mensaxe, o proceso fillo saíu con %d (%s).

en: Output of the delivery process
gl: Saída do proceso de distribución

en: %s...  Exiting.
gl: Atrapado %s... Saíndo.

en: Caught %s...  Exiting.
gl: Atrapado %s... Saíndo.

en: Caught signal %d...  Exiting.
gl: Atrapado sinal %d... Saíndo.

en: Sorting mailbox...
gl: Ordeando buzón...

en: Could not find sorting function! [report this bug]
gl: ¡Non foi atopada unha función de ordeación! [informe deste fallo]

en: (no mailbox)
gl: (non hai buzón)

en: Parent message is not available.
gl: A mensaxe pai non é accesible.
