Mutt 1.5.5.1 - en to bg translation catalogue (845 entries)

en: Username at %s:
bg: Потребителско име на %s:

en: Password for %s@%s:
bg: Парола за %s@%s:

en: Exit
bg: Изход

en: Del
bg: Изтр.

en: Undel
bg: Възст.

en: Select
bg: Избор

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Help
bg: Помощ

en: You have no aliases!
bg: В адресната книга няма записи!

en: Aliases
bg: Псевдоними

note: add a new alias
en: Alias as:
bg: Псевдоним за адресната книга:

en: You already have an alias defined with that name!
bg: Вече има запис за този псевдоним!

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
bg: Предупреждение: Този псевдоним може да не работи. Желаете ли да го поправите?

en: Address:
bg: Адрес:

en: Error: '%s' is a bad IDN.
bg: Грешка: '%s' е невалиден IDN.

en: Personal name:
bg: Име:

en: [%s = %s] Accept?
bg: [%s = %s] Запис?

en: Save to file:
bg: Запис във файл:

en: Alias added.
bg: Псевдонимът е добавен.

en: Can't match nametemplate, continue?
bg: Няма шаблон с това име. Желаете ли да продължите?

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap compose entry requires %%s
bg: Записът "compose" в mailcap изисква %%s

en: Error running "%s"!
bg: Грешка при изпълнението на "%s"!

en: Failure to open file to parse headers.
bg: Грешка при отваряне на файла за прочит на заглавната информация.

en: Failure to open file to strip headers.
bg: Грешка при отваряне на файла за изтриване на заглавна информация.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
bg: В mailcap липсва запис "compose" за %s. Създаване на празен файл.

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap Edit entry requires %%s
bg: Записът "edit" в mailcap изисква %%s

en: No mailcap edit entry for %s
bg: В mailcap липсва запис "edit" за %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
bg: Не е намерено подходящо mailcap вписване. Приложението е показано като текст.

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
bg: Недефиниран MIME тип. Приложението не може да бъде показано.

en: Cannot create filter
bg: Филтърът не може да бъде създаден

en: Can't create filter
bg: Грешка при създаването на филтър

en: Write fault!
bg: Грешка при запис!

en: I don't know how to print that!
bg: Невъзможно отпечатване!

en: Chdir
bg: Директория

en: Mask
bg: Маска

en: %s is not a directory.
bg: %s не е директория.

en: Mailboxes [%d]
bg: Пощенски кутии [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
bg: Абониран [%s], Файлова маска: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
bg: Директория [%s], Файлова маска: %s

en: Can't attach a directory!
bg: Не може да прилагате директория!

en: No files match the file mask
bg: Няма файлове, отговарящи на маската

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
bg: Само IMAP пощенски кутии могат да бъдат създавани

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
bg: Само IMAP пощенски кутии могат да бъдат изтривани

en: Really delete mailbox "%s"?
bg: Действително ли желаете да изтриете пощенската кутия "%s"?

en: Mailbox deleted.
bg: Пощенската кутия е изтрита.

en: Mailbox not deleted.
bg: Пощенската кутия не е изтрита.

en: Chdir to:
bg: Смяна на директорията:

en: Error scanning directory.
bg: Грешка при четене на директорията.

en: File Mask:
bg: Файлова маска:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
bg: Обратно подреждане по дата(d), азбучен ред(a), размер(z) или без подреждане(n)?

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
bg: Подреждане по дата(d), азбучен ред(a), размер(z) или без подреждане(n)?

en: New file name:
bg: Ново име за файла:

en: Can't view a directory
bg: Директорията не може да бъде показана

en: Error trying to view file
bg: Грешка при показването на файла

en: New mail in
bg: Нови писма в

en: %s: color not supported by term
bg: %s: терминалът не поддържа цветове

en: %s: no such color
bg: %s: няма такъв цвят

en: %s: no such object
bg: %s: няма такъв обект

en: %s: command valid only for index object
bg: %s: командата е валидна само за индексен обект

en: %s: too few arguments
bg: %s: недостатъчно аргументи

en: Missing arguments.
bg: Липсващи аргументи.

en: color: too few arguments
bg: color: недостатъчно аргументи

en: mono: too few arguments
bg: mono: недостатъчно аргументи

en: %s: no such attribute
bg: %s: няма такъв атрибут

en: too few arguments
bg: недостатъчно аргументи

en: too many arguments
bg: твърде много аргументи

en: default colors not supported
bg: стандартните цветове не се поддържат

note: find out whether or not the verify signature
en: Verify PGP signature?
bg: Желаете ли да потвърдите истинността на PGP-подписа?

en: Could not create temporary file!
bg: Невъзможно създаването на временен файл!

en: Cannot create display filter
bg: Филтърът не може да бъде създаден

en: Could not copy message
bg: Писмото не може да бъде копирано.

en: S/MIME signature successfully verified.
bg: S/MIME-подписът е потвърден успешно.

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
bg: Притежателят на S/MIME сертификата не съвпада с подателя на писмото.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
bg: S/MIME-подписът НЕ е потвърден успешно.

en: PGP signature successfully verified.
bg: PGP-подписът е потвърден успешно.

en: PGP signature could NOT be verified.
bg: PGP-подписът НЕ е потвърден успешно.

en: Command:
bg: Команда:

en: Bounce message to:
bg: Препращане на писмото към:

en: Bounce tagged messages to:
bg: Препращане на маркираните писма към:

en: Error parsing address!
bg: Грешка при разчитане на адресът!

en: Bad IDN: '%s'
bg: Лош IDN: '%s'

en: Bounce message to %s
bg: Препращане на писмото към %s

en: Bounce messages to %s
bg: Препращане на писмото към %s

en: Message not bounced.
bg: Писмото не е препратено.

en: Messages not bounced.
bg: Писмата не са препратени.

en: Message bounced.
bg: Писмото е препратено.

en: Messages bounced.
bg: Писмата са препратени.

en: Can't create filter process
bg: Грешка при създаването на филтър

en: Pipe to command:
bg: Изпращане към команда (pipe):

en: No printing command has been defined.
bg: Не е дефинирана команда за отпечатване

en: Print message?
bg: Желаете ли да отпечатате писмото?

en: Print tagged messages?
bg: Желаете ли да отпечатате маркираните писма?

en: Message printed
bg: Писмото е отпечатано

en: Messages printed
bg: Писмата са отпечатани

en: Message could not be printed
bg: Писмото не е отпечатано

en: Messages could not be printed
bg: Писмата не са отпечатани

en: Shell command:
bg: Шел команда:

en: Decode-save%s to mailbox
bg: Декодиране и запис на%s в пощенска кутия

en: Decode-copy%s to mailbox
bg: Декодиране и копиране на%s в пощенска кутия

en: Decrypt-save%s to mailbox
bg: Дешифриране и запис на%s в пощенска кутия

en: Decrypt-copy%s to mailbox
bg: Дешифриране и запис на%s в пощенска кутия

en: Save%s to mailbox
bg: Запис на%s в пощенска кутия

en: Copy%s to mailbox
bg: Копиране на%s в пощенска кутия

en:  tagged
bg:  маркиран

en: Copying to %s...
bg: Създаване на копие в %s...

en: Convert to %s upon sending?
bg: Желаете ли да го конвертирате до %s при изпращане?

en: Content-Type changed to %s.
bg: Content-Type е променен на %s.

en: Character set changed to %s; %s.
bg: Кодовата таблица е променена на %s; %s.

en: not converting
bg: не е конвертирано

en: converting
bg: конвертирано

en: There are no attachments.
bg: Няма приложения.

en: Send
bg: Изпращане

en: Abort
bg: Отказ

en: Attach file
bg: Прилагане на файл

en: Descrip
bg: Описание

en: Sign, Encrypt
bg: Подпис, Шифроване

en: Encrypt
bg: Шифроване

en: Sign
bg: Подпис

en: Clear
bg: Обикновен текст

en:  sign as:
bg:  подпис като:

en: <default>
bg: <по подразбиране>

en: Encrypt with:
bg: Шифроване c:

en: %s [#%d] no longer exists!
bg: %s [#%d] вече не съществува!

en: %s [#%d] modified. Update encoding?
bg: %s [#%d] е променено. Желаете ли да опресните кодирането?

en: -- Attachments
bg: -- Приложения

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
bg: Предупреждение: '%s' е невалиден IDN.

en: You may not delete the only attachment.
bg: Не може да изтриете единствената част на писмото.

en: Bad IDN in "%s": '%s'
bg: Лош IDN в "%s": '%s'

en: Attaching selected files...
bg: Прилагане на избраните файлове...

en: Unable to attach %s!
bg: Прилагането на %s е невъзможно!

en: Open mailbox to attach message from
bg: Отваряне на пощенска кутия, от която да бъде приложено писмо

en: No messages in that folder.
bg: В тази кутия няма писма.

en: Tag the messages you want to attach!
bg: Маркирайте писмата, които искате да приложите!

en: Unable to attach!
bg: Прилагането е невъзможно!

en: Recoding only affects text attachments.
bg: Промяната на кодирането засяга само текстовите приложения.

en: The current attachment won't be converted.
bg: Това приложение няма да бъде прекодирано.

en: The current attachment will be converted.
bg: Това приложение ще бъде прекодирано.

en: Invalid encoding.
bg: Избрано е невалидно кодиране.

en: Save a copy of this message?
bg: Желаете ли да запазите копие от това писмо?

en: Rename to:
bg: Преименуване в:

en: Can't stat %s: %s
bg: Грешка при отваряне на %s: %s

en: New file:
bg: Нов файл:

en: Content-Type is of the form base/sub
bg: Полето Content-Type има формата базов-тип/подтип

en: Unknown Content-Type %s
bg: Непознат Content-Type %s

en: Can't create file %s
bg: Грешка при създаване на файла %s

en: What we have here is a failure to make an attachment
bg: Грешка при създаване на приложението

en: Postpone this message?
bg: Желаете ли да запишете черновата?

en: Write message to mailbox
bg: Запис на писмото в пощенска кутия

en: Writing message to %s ...
bg: Записване на писмото в %s ...

en: Message written.
bg: Писмото е записано.

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
bg: [-- НАЧАЛО НА PGP-ПИСМО --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
bg: [-- НАЧАЛО НА БЛОК С ПУБЛИЧЕН PGP-КЛЮЧ --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
bg: [-- НАЧАЛО НА PGP-ПОДПИСАНО ПИСМО --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
bg: [-- КРАЙ НА PGP-ПИСМОТО --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
bg: [-- КРАЙ НА БЛОКА С ПУБЛИЧНИЯ PGP-КЛЮЧ --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
bg: [-- КРАЙ НА PGP-ПОДПИСАНОТО ПИСМО --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
bg: [-- Грешка: началото на PGP-писмото не може да бъде намерено! --]

en: [-- Error: malformed PGP/MIME message! --]
bg: [-- Грешка: неправилно построено PGP/MIME съобщение! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде създаден временен файл! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
bg: [-- Следните данни са шифровани с PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
bg: [-- Край на шифрованите с PGP/MIME данни --]

en: Can't create temporary file
bg: Грешка при създаване на временен файл

en: Key ID: 0x%s
bg: Ключов идентификатор: 0x%s

en: Exit
bg: Изход

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Select
bg: Избор

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Check key
bg: Проверка на ключ

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
bg: Този ключ не може да бъде използван, защото е остарял, деактивиран или анулиран.

en: ID is expired/disabled/revoked.
bg: Този идентификатор е остарял, деактивиран или анулиран.

en: ID has undefined validity.
bg: Този идентификатор е с недефинирана валидност.

en: ID is not valid.
bg: Този идентификатор не не е валиден.

en: ID is only marginally valid.
bg: Този идентификатор е с ограничена валидност.

en: %s Do you really want to use the key?
bg: %s Действително ли искате да използвате този ключ?

en: Looking for keys matching "%s"...
bg: Търсене на ключове, отговарящи на "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
bg: Желаете ли използвате ключовия идентификатор "%s" за %s?

en: Enter keyID for %s:
bg: Въведете ключов идентификатор за %s:

note: sign (a)s unset_option(OPTCRYPTCHECKTRUST);
en: Sign as:
bg: Подпис като:

en:  (current time: %c)
bg:  (текущо време: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
bg: [-- следва резултатът%s) --]

en: Passphrase(s) forgotten.
bg: Паролите са забравени.

note: they really want to send it inline... go for it
en: Invoking PGP...
bg: Стартиране на PGP...

note: abort
en: Mail not sent.
bg: Писмото не е изпратено.

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
bg: S/MIME писма без указание за съдържанието им не се поддържат.

en: Trying to extract PGP keys...
bg: Опит за извличане на PGP ключове...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
bg: Опит за извличане на S/MIME сертификати...

en: [-- Error: Inconsistent multipart/signed structure! --]
bg: [-- Грешка: Противоречива multipart/signed структура! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
bg: [-- Грешка: Непознат multipart/signed протокол %s! --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
bg: [-- Предупреждение: %s/%s-подписи не могат да бъдат проверявани. --]

note: Now display the signed body
en: [-- The following data is signed --]
bg: [-- Следните данни са подписани --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
bg: [-- Предупреждение: не могат да бъдат намерени подписи. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
bg: 
    [-- Край на подписаните данни --]

note: restore blocking operation
en: Exit Mutt?
bg: Желаете ли да напуснете mutt?

en: unknown error
bg: непозната грешка

en: Press any key to continue...
bg: Натиснете някой клавиш...

en:  ('?' for list):
bg:  (използвайте'?' за избор от списък):

en: No mailbox is open.
bg: Няма отворена пощенска кутия.

en: There are no messages.
bg: Няма писма.

en: Mailbox is read-only.
bg: Тази пощенска кутия е само за четене.

en: Function not permitted in attach-message mode.
bg: Тази функция не може да се изпълни при прилагане на писма.

en: No visible messages.
bg: Няма видими писма.

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
bg: Режимът на защитената от запис пощенска кутия не може да бъде променен!

en: Changes to folder will be written on folder exit.
bg: Промените в тази пощенска кутия ще бъдат записани при напускането й.

en: Changes to folder will not be written.
bg: Промените в тази пощенска кутия няма да бъдат записани.

en: Quit
bg: Изход

en: Save
bg: Запис

en: Mail
bg: Ново

en: Reply
bg: Отговор

en: Group
bg: Груп. отг.

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
bg: Пощенската кутия е променена от друга програма. Маркировките може да са остарели.

en: New mail in this mailbox.
bg: Нови писма в тази пощенска кутия.

en: Mailbox was externally modified.
bg: Пощенската кутия е променена от друга програма.

en: No tagged messages.
bg: Няма маркирани писма.

en: Nothing to do.
bg: Няма какво да се прави.

en: Jump to message:
bg: Скок към писмо номер:

en: Argument must be a message number.
bg: Аргументът трябва да бъде номер на писмо.

en: That message is not visible.
bg: Това писмо не е видимо.

en: Invalid message number.
bg: Грешен номер на писмо.

en: Delete messages matching:
bg: Изтриване на писма по шаблон:

en: No limit pattern is in effect.
bg: Няма активен ограничителен шаблон.

note: i18n: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
bg: Ограничаване: %s

en: Limit to messages matching:
bg: Ограничаване до писмата, отговарящи на:

en: Quit Mutt?
bg: Желаете ли да напуснете mutt?

en: Tag messages matching:
bg: Маркиране на писмата, отговарящи на:

en: Undelete messages matching:
bg: Възстановяване на писмата, отговарящи на:

en: Untag messages matching:
bg: Премахване на маркировката от писмата, отговарящи на:

en: Open mailbox in read-only mode
bg: Отваряне на пощенската кутия само за четене

en: Open mailbox
bg: Отваряне на пощенска кутия

en: %s is not a mailbox.
bg: %s не е пощенска кутия.

en: Exit Mutt without saving?
bg: Желаете ли да напуснете Mutt без да запишете промените?

en: Threading is not enabled.
bg: Показването на нишки не е включено.

en: You are on the last message.
bg: Това е последното писмо.

en: No undeleted messages.
bg: Няма възстановени писма.

en: You are on the first message.
bg: Това е първото писмо.

en: Search wrapped to top.
bg: Търсенето е започнато отгоре.

en: Search wrapped to bottom.
bg: Търсенето е започнато отдолу.

en: No new messages
bg: Няма нови писма.

en: No unread messages
bg: Няма непрочетени писма

en:  in this limited view
bg:  в този ограничен изглед

en: No more threads.
bg: Няма повече нишки.

en: You are on the first thread.
bg: Това е първата нишка.

en: Thread contains unread messages.
bg: Нишката съдържа непрочетени писма.

en: %d: invalid message number.
bg: %d: невалиден номер на писмо.

en: (End message with a . on a line by itself)
bg: (За край на писмото въведете . като единствен символ на реда)

en: No mailbox.
bg: Няма пощенска кутия.

en: Message contains:
bg: Писмото съдържа:

en: (continue)
bg: (по-нататък)

en: missing filename.
bg: липсва име на файл.

en: No lines in message.
bg: В писмото няма редове.

en: Bad IDN in %s: '%s'
bg: Лош IDN в %s: '%s'

en: %s: unknown editor command (~? for help)
bg: %s: непозната команда на редактора  (използвайте~? за помощ)

en: could not create temporary folder: %s
bg: грешка при създаване на временна пощенска кутия: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
bg: грешка при запис във временната пощенска кутия: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
bg: грешка при съкращаването на временната пощенска кутия: %s

en: Message file is empty!
bg: Файлът с писмото е празен!

en: Message not modified!
bg: Писмото е непроменено!

en: Can't open message file: %s
bg: Грешка при отваряне на файла: %s

en: Can't append to folder: %s
bg: Грешка при добавянето на писмо към пощенската кутия: %s

en: Error. Preserving temporary file: %s
bg: Грешка. Запазване на временния файл: %s

en: Set flag
bg: Поставяне на маркировка

en: Clear flag
bg: Изтриване на маркировка

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
bg: [-- Грешка: Невъзможно е показването на която и да е от алтернативните части на писмото --]

en: [-- Attachment #%d
bg: [-- Приложение: #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
bg: [-- Тип: %s/%s, Кодиране: %s, Размер: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
bg: [-- Автоматично показване посредством %s --]

en: Invoking autoview command: %s
bg: Автоматично показване посредством: %s

en: [-- Can't run %s. --]
bg: [-- Грешка при стартиране на %s. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
bg: [-- Грешки от %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
bg: [-- Грешка: message/external-body няма параметри за метод на достъп --]

en: [-- This %s/%s attachment
bg: [-- Това %s/%s приложение

en: (size %s bytes)
bg: (размер %s байта)

en: has been deleted --]
bg: бе изтрито --]

en: [-- on %s --]
bg: [-- на %s --]

en: [-- name: %s --]
bg: [-- име: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
bg: [-- Това %s/%s приложение не е включено в писмото, --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
bg: [-- а файлът, определен за прикачване вече не съществува. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
bg: [-- а указаният метод на достъп %s не се подържа. --]

en: Error: multipart/signed has no protocol.
bg: Грешка: multipart/signed без protocol параметър.

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
bg: Грешка: multipart/encrypted без protocol параметър.

en: Unable to open temporary file!
bg: Грешка при отваряне на временния файл!

en: [-- %s/%s is unsupported
bg: [-- %s/%s не се поддържа

en: (use '%s' to view this part)
bg:  (използвайте'%s' за да видите тази част)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
bg: ('view-attachments' няма клавишна комбинация!)

en: %s: unable to attach file
bg: %s: грешка при прилагането на файл

en: ERROR: please report this bug
bg: ГРЕШКА: моля, съобщете ни за тази грешка

en: <UNKNOWN>
bg: <НЕИЗВЕСТНА>

en: 
    Generic bindings:
bg: 
    Общи клавишни комбинации:

en: 
    Unbound functions:
bg: 
    Функции, без клавишна комбинация:

en: Help for %s
bg: Помощ за %s

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
bg: unhook: Не може да извършите unhook * от hook.

en: unhook: unknown hook type: %s
bg: unhook: непознат hook тип: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
bg: unhook: Не може да изтриете %s от %s.

en: No authenticators available
bg: Няма налични идентификатори.

en: Authenticating (anonymous)...
bg: Идентификация (анонимнa)...

en: Anonymous authentication failed.
bg: Неуспешна анонимна идентификация.

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
bg: Идентификация (CRAM-MD5)...

en: CRAM-MD5 authentication failed.
bg: Неуспешна CRAM-MD5 идентификация.

note: now begin login
en: Authenticating (GSSAPI)...
bg: Идентифициране (GSSAPI)...

en: GSSAPI authentication failed.
bg: Неуспешна GSSAPI идентификация.

en: LOGIN disabled on this server.
bg: LOGIN е изключен на този сървър.

en: Logging in...
bg: Включване...

en: Login failed.
bg: Неуспешно включване.

en: Authenticating (%s)...
bg: Идентифициране (%s)...

en: SASL authentication failed.
bg: Неуспешна SASL идентификация.

en: %s is an invalid IMAP path
bg: %s не е валидна IMAP пътека

en: Getting folder list...
bg: Запитване за списъка от пощенски кутии...

en: No such folder
bg: Няма такава папка

en: Create mailbox:
bg: Създаване на пощенска кутия:

en: Mailbox must have a name.
bg: Пощенската кутия трябва да има име.

en: Mailbox created.
bg: Пощенската кутия е създадена.

en: Mailbox closed
bg: Пощенската кутия е затворена.

en: Closing connection to %s...
bg: Затваряне на връзката към %s...

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
bg: Този IMAP-сървър е остарял. Mutt няма да работи с него.

en: Secure connection with TLS?
bg: Желаете ли да установите сигурна връзка с TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
bg: Не може да бъде установена TSL връзка

en: Selecting %s...
bg: Избиране на %s...

en: Error opening mailbox
bg: Грешка при отваряне на пощенската кутия!

en: Create %s?
bg: Желаете ли да създадете %s?

en: Marking %d messages deleted...
bg: Маркиране на %d съобщения за изтриване...

en: Expunge failed
bg: Неуспешно премахване

en: Expunging messages from server...
bg: Премахване на съобщенията от сървъра...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
bg: imap_sync_mailbo: неуспешен EXPUNGE

en: Bad mailbox name
bg: Невалидно име на пощенската кутия

en: Subscribing to %s...
bg: Абониране за %s...

note: Unable to fetch headers for lower versions
en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
bg: Грешка при получаване на заглавните части от тази версия на IMAP-сървъра.

en: Could not create temporary file %s
bg: Невъзможно създаването на временен файл %s

en: Fetching message...
bg: Изтегляне на писмо...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
bg: Невалиден индекс на писмо. Опитайте да отворите отново пощенската кутия.

en: Copying %d messages to %s...
bg: Копиране на %d съобщения в %s...

en: Copying message %d to %s...
bg: Копиране на %d-то съобщение в %s...

en: Continue?
bg: Желаете ли да продължите?

en: Not available in this menu.
bg: Функцията не е достъпна от това меню.

en: alias: no address
bg: alias: няма адрес

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
bg: Предупреждение: Лош IDN '%s' в псевдонима '%s'.

en: invalid header field
bg: невалидно заглавно поле

en: %s: unknown sorting method
bg: %s: непознат метод за сортиране

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
bg: mutt_restore_default(%s): грешка в регулярния израз: %s

en: %s: unknown variable
bg: %s: непозната променлива

en: prefix is illegal with reset
bg: този префикс не е валиден с "reset"

en: value is illegal with reset
bg: тази стойност не е валидна с "reset"

en: %s is set
bg: %s е включен

en: %s is unset
bg: %s е изключен

en: %s: invalid mailbox type
bg: %s: невалиден тип на пощенската кутия

en: %s: invalid value
bg: %s: невалидна стойност

en: %s: Unknown type.
bg: %s: Непознат тип.

en: %s: unknown type
bg: %s: непознат тип

en: Error in %s, line %d: %s
bg: Грешка в %s, ред %d: %s

note: the muttrc source keyword
en: source: errors in %s
bg: source: грешки в %s

en: source: reading aborted due too many errors in %s
bg: source: вмъкването е прекъснато поради твърде много грешки в %s

en: source: error at %s
bg: source: грешка при %s

en: source: too many arguments
bg: source: твърде много аргументи

en: %s: unknown command
bg: %s: непозната команда

en: Error in command line: %s
bg: Грешка в командния ред: %s

en: unable to determine home directory
bg: личната Ви директория не може да бъде намерена

en: unable to determine username
bg: потребителското Ви име не може да бъде установено

en: Macro loop detected.
bg: Открит е цикъл от макроси.

en: Key is not bound.
bg: Недефинирана клавишна комбинация.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
bg: Недефинирана клавишна комбинация. Използвайте '%s' за помощ.

en: push: too many arguments
bg: push: твърде много аргументи

en: %s: no such menu
bg: %s:  няма такова меню

en: null key sequence
bg: празна последователност от клавиши

en: bind: too many arguments
bg: bind: твърде много аргументи

en: %s: no such function in map
bg: %s: непозната функция

en: macro: empty key sequence
bg: macro: празна последователност от клавиши

en: macro: too many arguments
bg: macro: твърде много аргументи

en: exec: no arguments
bg: exec: липсват аргументи

en: %s: no such function
bg: %s: няма такава функция

en: Enter keys (^G to abort):
bg: Въведете ключове (^G за прекъсване):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
bg: Символ = %s, Осмично = %o, Десетично = %d

en: Out of memory!
bg: Недостатъчно памет!

en: 
    Compile options:
bg: 
    Опции при компилация:

en: Error initializing terminal.
bg: Грешка при инициализация на терминала.

en: Debugging at level %d.
bg: Debugging на ниво %d.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
bg: Опцията DEBUG не е е дефинирана при компилация и е игнорирана.

en: %s does not exist. Create it?
bg: %s не съществува. Да бъде ли създаден?

en: Can't create %s: %s.
bg: Грешка при създаване на %s: %s.

en: No recipients specified.
bg: Не са указани получатели.

en: %s: unable to attach file.
bg: %s: грешка при прилагане на файла.

en: No mailbox with new mail.
bg: Няма пощенска кутия с нови писма.

en: No incoming mailboxes defined.
bg: Не са дефинирани входни пощенски кутии.

en: Mailbox is empty.
bg: Пощенската кутия е празна.

en: Reading %s...
bg: Зареждане на %s...

en: Mailbox is corrupt!
bg: Пощенската кутия е повредена!

en: Mailbox was corrupted!
bg: Пощенската кутия е повредена!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
bg: Непоправима грешка! Грешка при повторното отваряне на пощенската кутия!

en: Unable to lock mailbox!
bg: Грешка при заключване на пощенската кутия!

note: this means ctx->changed or ctx->deleted was set, but no * messages were found to be changed or deleted.  This should * never happen, is we presume it is a bug in mutt.
en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
bg: sync: пощенската кутия е променена, но няма променени писма! (моля, съобщете за тази грешка)

en: Writing %s...
bg: Запис на %s...

note: copy the temp mailbox back into place starting at the first * change/deleted message
en: Committing changes...
bg: Съхраняване на промените...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
bg: Грешка при запис! Пощенската кутия е записана частично в %s

en: Could not reopen mailbox!
bg: Грешка при повторното отваряне на пощенската кутия!

en: Reopening mailbox...
bg: Повторно отваряне на пощенската кутия...

en: Jump to:
bg: Скок към:

en: Invalid index number.
bg: Невалиден номер на индекс.

en: No entries.
bg: Няма вписвания.

en: You cannot scroll down farther.
bg: Не може да превъртате надолу повече.

en: You cannot scroll up farther.
bg: Не може да превъртате нагоре повече.

en: You are on the first page.
bg: Това е първата страница.

en: You are on the last page.
bg: Това е последната страница.

en: You are on the last entry.
bg: Това е последният запис.

en: You are on the first entry.
bg: Това е първият запис.

en: Search for:
bg: Търсене:

en: Reverse search for:
bg: Обратно търсене:

en: No search pattern.
bg: Не е дефиниран шаблон за търсене.

en: Not found.
bg: Няма резултати от търсенето.

en: No tagged entries.
bg: Няма маркирани записи.

en: Search is not implemented for this menu.
bg: За това меню не е имплементирано търсене.

en: Jumping is not implemented for dialogs.
bg: Скоковете не са имплементирани за диалози.

en: Tagging is not supported.
bg: Маркирането не се поддържа.

en: maildir_commit_message(): unable to set time on file
bg: maildir_commit_message(): грешка при поставянето на марка за време на файла

en: Connection to %s closed
bg: Връзката с %s е затворена

en: SSL is unavailable.
bg: SSL не е на разположение.

en: Preconnect command failed.
bg: Грешка при изпълнение на командата "preconnect"

en: Error talking to %s (%s)
bg: Грешка в комуникацията с %s (%s)

en: Bad IDN "%s".
bg: Лош IDN "%s".

en: Looking up %s...
bg: Търсене на %s...

en: Could not find the host "%s"
bg: Хостът "%s" не може да бъде намерен.

en: Connecting to %s...
bg: Свързване с %s...

en: Could not connect to %s (%s).
bg: Грешка при свързване с %s (%s)

en: Failed to find enough entropy on your system
bg: Недостатъчно ентропия в системата

en: Filling entropy pool: %s...
bg: Събиране на ентропия за генератора на случайни събития: %s...

en: %s has insecure permissions!
bg: %s има несигурни права за достъп!

en: SSL disabled due the lack of entropy
bg: SSL е изключен поради липса на достатъчно ентропия

en: I/O error
bg: входно-изходна грешка

en: SSL failed: %s
bg: Неуспешен SSL: %s

en: Unable to get certificate from peer
bg: От сървъра не може да бъде получен сертификат

en: SSL connection using %s (%s)
bg: SSL връзка, използваща %s (%s)

en: Unknown
bg: неизвестно

en: [unable to calculate]
bg: [грешка при пресмятане]

en: [invalid date]
bg: [невалидна дата]

en: Server certificate is not yet valid
bg: Сертификатът на сървъра все още не е валиден

en: Server certificate has expired
bg: Сертификатът на сървъра е изтекъл

en: This certificate belongs to:
bg: Този сертификат принадлежи на:

en: This certificate was issued by:
bg: Този сертификат е издаден от:

en: This certificate is valid
bg: Този сертификат е валиден

en:    from %s
bg:    от %s

en:      to %s
bg:     до %s

en: Fingerprint: %s
bg: Пръстов отпечатък: %s

en: SSL Certificate check
bg: Проверка на SSL сертификат

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
bg: отхвърляне(r), еднократно приемане(o), приемане винаги(a)

en: (r)eject, accept (o)nce
bg: отхвърляне(r), еднократно приемане(o)

en: Warning: Couldn't save certificate
bg: Предупреждение: Сертификатът не може да бъде запазен

en: Certificate saved
bg: Сертификатът е записан

en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
bg: Файлът е директория. Желаете ли да запишете в нея? [(y) да, (n) не, (a) всички]

en: File is a directory, save under it?
bg: Файлът е директория. Желаете ли да запишете в нея?

en: File under directory:
bg: Файл в тази директория:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
bg: Файлът съществува. Презапис(o), добавяне(a) или отказ(c)?

en: Can't save message to POP mailbox.
bg: Запис на писмо на POP сървър не е възможно.

en: Append messages to %s?
bg: Желаете ли да добавите писмата към %s?

en: %s is not a mailbox!
bg: %s не е пощенска кутия!

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
bg: Преминат е допустимият брой заключвания. Желаете ли да премахнете заключването за %s?

en: Can't dotlock %s.
bg: Невъзможно dot-заключване за %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
bg: fcntl заключване не е получено в определеното време (timeout)!

en: Waiting for fcntl lock... %d
bg: Чакане за fcntl заключване... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
bg: flock заключване не е получено в определеното време (timeout)!

en: Waiting for flock attempt... %d
bg: Чакане за flock заключване... %d

en: Couldn't lock %s
bg: Невъзможно заключване на %s

en: Could not synchronize mailbox %s!
bg: Грешка при синхронизацията на %s!

en: Move read messages to %s?
bg: Желаете ли да преместите прочетените писма в %s?

en: Purge %d deleted message?
bg: Желаете ли да изтриете %d-то отбелязано за изтриване писмо?

en: Purge %d deleted messages?
bg: Желаете ли да изтриете  %d отбелязани за изтриване писма?

en: Moving read messages to %s...
bg: Преместване на прочетените писма в %s...

en: Mailbox is unchanged.
bg: Пощенската кутия е непроменена.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
bg: запазени: %d; преместени: %d; изтрити: %d

en: %d kept, %d deleted.
bg: запазени: %d; изтрити: %d

en:  Press '%s' to toggle write
bg: Натиснете '%s' за включване/изключване на режима за запис

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
bg: Използвайте 'toggle-write' за реактивиране на режима за запис!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
bg: Пощенската кутия е само за четене. %s

en: Mailbox checkpointed.
bg: Пощенската кутия е отбелязана.

en: Can't write message
bg: Невъзможен запис на писмо

en: PrevPg
bg: Пред. стр.

en: NextPg
bg: Следв. стр.

en: View Attachm.
bg: Приложения

en: Next
bg: Следващо

note: emulate "less -q" and don't go on to the next message.
en: Bottom of message is shown.
bg: Това е краят на писмото.

en: Top of message is shown.
bg: Това е началото на писмото.

en: Reverse search:
bg: Обратно търсене:

en: Search:
bg: Търсене:

en: Help is currently being shown.
bg: Помощта вече е показана.

en: No more quoted text.
bg: Няма повече цитиран текст.

en: No more unquoted text after quoted text.
bg: Няма повече нецитиран текст след цитирания.

en: multipart message has no boundary parameter!
bg: съставното писмо няма "boundary" параметър!

en: Error in expression: %s
bg: Грешка в израза: %s

en: Invalid day of month: %s
bg: Невалиден ден от месеца: %s

en: Invalid month: %s
bg: Невалиден месец: %s

note: getDate has its own error message, don't overwrite it here
en: Invalid relative date: %s
bg: Невалидна дата: %s

en: error in expression
bg: грешка в израза

en: error in pattern at: %s
bg: грешка в шаблона при: %s

en: %c: not supported in this mode
bg: %c: не се поддържа в този режим

en: missing parameter
bg: липсва параметър

en: mismatched parenthesis: %s
bg: неподходящо поставени скоби: %s

en: empty pattern
bg: празен шаблон

en: error: unknown op %d (report this error).
bg: грешка: непознат оператор %d (моля, съобщете за тази грешка).

en: Compiling search pattern...
bg: Компилиране на шаблона за търсене...

en: Executing command on matching messages...
bg: Изпълняване на команда върху писмата...

en: No messages matched criteria.
bg: Няма писма, отговарящи на този критерий.

en: Search hit bottom without finding match
bg: Търсенето достигна до края, без да бъде намерено съвпадение

en: Search hit top without finding match
bg: Търсенето достигна до началото, без да бъде намерено съвпадение

en: Search interrupted.
bg: Търсенето е прекъснато.

en: Enter PGP passphrase:
bg: Въвеждане на PGP парола:

en: PGP passphrase forgotten.
bg: PGP паролата е забравена.

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен PGP процес! --]

en: [-- End of PGP output --]
bg: [-- Край на PGP-резултата --]

en: Internal error. Inform <roessler@does-not-exist.org>.
bg: Вътрешна грешка. Моля, информирайте <roessler@does-not-exist.org>

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен PGP процес! --]

en: Can't open PGP subprocess!
bg: Не може да бъде стартиран дъщерен PGP процес!

en: Can't invoke PGP
bg: PGP не може да бъде стартиран

en: Fetching PGP key...
bg: Получаване на PGP ключ...

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
bg: Всички подходящи ключове са остарели, анулирани или деактивирани.

en: PGP keys matching <%s>.
bg: PGP ключове, съвпадащи с <%s>.

en: PGP keys matching "%s".
bg: PGP ключове, съвпадащи с "%s".

en: Can't open /dev/null
bg: Грешка при отваряне на /dev/null

en: Please enter the key ID:
bg: Моля, въведете ключовия идентификатор:

en: PGP Key %s.
bg: PGP ключ %s.

en: Command TOP is not supported by server.
bg: Сървърът не поддържа командата TOP.

en: Can't write header to temporary file!
bg: Грешка при запис на заглавната част на писмото във временен файл

en: Command UIDL is not supported by server.
bg: Сървърът не поддържа командата UIDL.

en: %s is an invalid POP path
bg: %s не е валидна POP пътека

en: Fetching list of messages...
bg: Изтегляне на списък с писмата...

en: Can't write message to temporary file!
bg: Грешка при запис на писмото във временен файл

en: Checking for new messages...
bg: Проверка за нови писма...

en: POP host is not defined.
bg: POP хостът не е дефиниран.

en: No new mail in POP mailbox.
bg: Няма нови писма в тази POP пощенска кутия.

en: Delete messages from server?
bg: Желаете ли да изтриете писмата на сървъра?

en: Reading new messages (%d bytes)...
bg: Зареждане на новите писма (%d байта)...

en: Error while writing mailbox!
bg: Грешка при записване на пощенската кутия!

en: %s [%d of %d messages read]
bg: %s [%d от %d писма са прочетени]

en: Server closed connection!
bg: Сървърът затвори връзката!

en: Authenticating (SASL)...
bg: Идентифициране (SASL)...

en: Authenticating (APOP)...
bg: Идентифициране (APOP)...

en: APOP authentication failed.
bg: Неуспешна APOP идентификация.

en: Command USER is not supported by server.
bg: Сървърът не поддържа командата USER.

en: Unable to leave messages on server.
bg: Оставянето на писмата на сървъра е невъзможно.

en: Error connecting to server: %s
bg: Грешка при свързване със сървъра: %s

en: Closing connection to POP server...
bg: Затваряне на връзката към POP сървър...

en: Verifying message indexes...
bg: Потвърждаване индексите на писмата...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
bg: Връзката пропадна. Желаете ли да се включите отново към POP сървъра?

en: Postponed Messages
bg: Чернови

en: No postponed messages.
bg: Няма запазени чернови.

en: Illegal S/MIME header
bg: Невалидна S/MIME заглавна част

en: Decryption failed.
bg: Неуспешно разшифроване.

en: New Query
bg: Ново запитване

en: Make Alias
bg: Създаване на псевдоним

en: Search
bg: Търсене

en: Waiting for response...
bg: Чакане на отговор...

en: Query command not defined.
bg: Команда за запитване не е дефинирана.

en: Query
bg: Запитване

note: Prompt for Query
en: Query:
bg: Запитване:

en: Query '%s'
bg: Запитване '%s'

en: Print
bg: Отпечатване

en: Saving...
bg: Записване...

en: Attachment saved.
bg: Приложението е записано на диска.

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! На път сте да презапишете %s, наистина ли?

en: Attachment filtered.
bg: Приложението е филтрирано.

en: Filter through:
bg: Филтриране през:

en: Pipe to:
bg: Предаване на (pipe):

en: I dont know how to print %s attachments!
bg: Не е дефинирана команда за отпечатване на %s приложения!

en: Print tagged attachment(s)?
bg: Желаете ли да отпечатате маркираните приложения?

en: Print attachment?
bg: Желаете ли да отпечатате приложението?

en: Can't decrypt encrypted message!
bg: Грешка при дешифрирането на шифровано писмо!

en: Attachments
bg: Приложения

en: Can't delete attachment from POP server.
bg: Грешка при изтриването на приложение от POP сървъра.

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
bg: Изтриването на приложения от шифровани писма не се поддържа.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
bg: Поддържа се само изтриване на приложения от съставни писма.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
bg: Може да изпращате отново само message/rfc822 части.

en: Error bouncing message!
bg: Грешка при препращане на писмото!

en: Error bouncing messages!
bg: Грешка при препращане на писмата!

en: Can't open temporary file %s.
bg: Грешка при отваряне на временния файл %s.

en: Forward as attachments?
bg: Желаете ли да ги препратите като приложения?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
bg: Декодирането на всички маркирани приложения е невъзможно. Желаете ли да препратите с MIME останалите?

en: Forward MIME encapsulated?
bg: Желаете ли да капсулирате с MIME преди препращане?

en: Can't create %s.
bg: Грешка при създаване на %s.

en: Can't find any tagged messages.
bg: Няма маркирани писма.

en: No mailing lists found!
bg: Няма mailing list-ове!

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
bg: Декодирането на всички маркирани приложения е невъзможно. Желаете ли да капсулирате с MIME останалите?

en: Append
bg: Добавяне

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Delete
bg: Изтриване

en: OK
bg: ОК

en: Can't get mixmaster's type2.list!
bg: Невъзможно получаването на mixmaster "type2.list"!

en: Select a remailer chain.
bg: Избор на remailer верига.

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
bg: Грешка: %s не може да се използва като последен remailer във веригата.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
bg: mixmaster веригите са ограничени до %d елемента.

en: The remailer chain is already empty.
bg: remailer веригата вече е празна.

en: You already have the first chain element selected.
bg: Първият елемент от веригата е вече избран.

en: You already have the last chain element selected.
bg: Последният елемент от веригата е вече избран.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
bg: mixmaster не приема Cc или Bcc заглавни полета.

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
bg: Моля, поставете валидна стойност в променливата "hostname" когато използвате mixmaster!

en: Error sending message, child exited %d.
bg: Грешка (%d) при изпращане на писмото.

en: Error sending message.
bg: Грешка при изпращане на писмото.

en: Improperly formated entry for type %s in "%s" line %d
bg: Невалидно форматирано вписване за типа %s в "%s" на ред %d

en: No mailcap path specified
bg: Не е указан пътя към mailcap

en: mailcap entry for type %s not found
bg: не е намерено mailcap-вписване за типа %s

en: score: too few arguments
bg: score: недостатъчно аргументи

en: score: too many arguments
bg: score: твърде много аргументи

en: No subject, abort?
bg: Писмото няма тема, желаете ли да прекъснете изпращането?

en: No subject, aborting.
bg: Прекъсване поради липса на тема.

note: There are quite a few mailing lists which set the Reply-To: * header field to the list address, which makes it quite impossible * to send a message to only the sender of the message.  This * provides a way to do that.
en: Reply to %s%s?
bg: Желаете ли да отговорите на %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
bg: Желаете ли да проследите до %s%s?

note: This could happen if the user tagged some messages and then did * a limit such that none of the tagged message are visible.
en: No tagged messages are visible!
bg: Никое от маркираните писма не е видимо!

en: Include message in reply?
bg: Желаете ли да прикачите писмото към отговора?

en: Including quoted message...
bg: Прикачване на цитирано писмо...

en: Could not include all requested messages!
bg: Не всички поискани писма могат да бъдат прикачени!

en: Forward as attachment?
bg: Желаете ли да го препратите като приложение?

en: Preparing forwarded message...
bg: Подготовка за препращане...

note: If the user is composing a new message, check to see if there * are any postponed messages first.
en: Recall postponed message?
bg: Желаете ли да редактирате чернова?

en: Edit forwarded message?
bg: Желаете ли да редактирате писмото преди препращане?

en: Abort unmodified message?
bg: Желаете ли да изтриете непромененото писмо?

en: Aborted unmodified message.
bg: Непромененото писмо е изтрито.

en: Message postponed.
bg: Писмото е записано като чернова.

en: No recipients are specified!
bg: Не са указани получатели!

en: No recipients were specified.
bg: Не са указани получатели.

en: No subject, abort sending?
bg: Липсва тема на писмото. Желаете ли да прекъснете изпращането?

en: No subject specified.
bg: Липсва тема.

en: Sending message...
bg: Изпращане на писмото...

en: Could not send the message.
bg: Писмото не може да бъде изпратено.

en: Mail sent.
bg: Писмото е изпратенo.

en: Sending in background.
bg: Изпращане на заден фон.

en: No boundary parameter found! [report this error]
bg: Не е намерен "boundary" параметър! [моля, съобщете за тази грешка]

en: %s no longer exists!
bg: %s вече не съществува!

en: %s isn't a regular file.
bg: %s не е обикновен файл.

en: Could not open %s
bg: Грешка при отваряне на %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
bg: Грешка %d (%s) при изпращане на писмото.

en: Output of the delivery process
bg: Изпращащ процес:

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
bg: Лош IDN %s докато формата за повторно изпращане беше подготвяна.

en: %s...  Exiting.
bg: %s... Изход от програмата.

en: Caught %s...  Exiting.
bg: Получен сигнал %s... Изход от програмата.

en: Caught signal %d...  Exiting.
bg: Получен сигнал %d... Изход от програмата.

en: Trusted
bg: Ползващ се с доверие

en: Verified
bg: Проверен

en: Unverified
bg: Непроверен

en: Expired
bg: Изтекъл

en: Revoked
bg: Анулиран

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Enter keyID:
bg: Въведете ключов идентификатор:

en: S/MIME certificates matching "%s".
bg: S/MIME сертификати, съвпадащи с "%s".

en: ID %s is unverified. Do you want to use it for %s ?
bg: Идентификаторът %s не е проверен. Желаете ли да го използвате за %s ?

en: Use (untrusted!) ID %s for %s ?
bg: Желаете ли използвате (неползващия се с доверие!) идентификатор "%s" за %s?

en: Use ID %s for %s ?
bg: Желаете ли използвате идентификатора "%s" за %s?

en: Warning: You have not yet decided to trust ID %s. (any key to continue)
bg: Предупреждение: Идентификаторът %s все още не се ползва с доверието Ви. (Натиснете клавиш за да продължите)

en: No (valid) certificate found for %s.
bg: Не е намерен (валиден) сертификат за %s.

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
bg: Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен OpenSSL процес!

en: no mbox
bg: няма пощенска кутия

note: fatal error while trying to encrypt message
en: No output from OpenSSL..
bg: Няма резултат от дъщерния OpenSSL процес..

en: Warning: Intermediate certificate not found.
bg: Предупреждение: Не може да бъде намерен междинен сертификат.

en: Can't open OpenSSL subprocess!
bg: Не може да бъде стартиран дъщерен OpenSSL процес!

en: No output from OpenSSL...
bg: Няма резултат от дъщерния OpenSSL процес...

en: [-- End of OpenSSL output --]
bg: [-- Край на OpenSSL-резултата --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен OpenSSL процес! --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
bg: [-- Следните данни са шифровани със S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
bg: [-- Следните данни са подписани със S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
bg: 
    [-- Край на шифрованите със S/MIME данни --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
bg: 
    [-- Край на подписаните със S/MIME данни --]

en: Sorting mailbox...
bg: Подреждане на пощенската кутия...

en: Could not find sorting function! [report this bug]
bg: Не може да бъде намерена функция за подреждане! (Моля, съобщете за тази грешка)

en: (no mailbox)
bg: (няма пощенска кутия)

en: Parent message is not visible in this limited view.
bg: Родителското писмо не е видимо в този ограничен изглед

en: Parent message is not available.
bg: Родителското писмо не е налично.

en: null operation
bg: празна функция

en: end of conditional execution (noop)
bg: край на условното изпълнение (noop)

en: force viewing of attachment using mailcap
bg: показва принудително приложението след търсене в mailcap

en: view attachment as text
bg: показва приложението като текст

en: move to the bottom of the page
bg: придвижване до края на страницата

en: remail a message to another user
bg: препраща писмото на друг адрес

en: select a new file in this directory
bg: избор на нов файл в тази директория

en: view file
bg: разглеждане на файл

en: display the currently selected file's name
bg: показва името на текущо маркирания файл

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
bg: абонира текущо избраната пощенска кутия (само IMAP)

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
bg: показва всички или само абонираните пощенски кутии (само IMAP)

en: list mailboxes with new mail
bg: показва пощенските кутии, съдържащи нови писма.

en: change directories
bg: промяна на директориите

en: check mailboxes for new mail
bg: проверява пощенските кутии за нови писма

en: attach message(s) to this message
bg: прилага писмо към това писмо

en: edit the BCC list
bg: променя списъка на получателите на сляпо копие от писмото (BCC)

en: edit the CC list
bg: променя списъка на получателите на копие от писмото (CC)

en: edit attachment description
bg: променя описанието на приложението

en: edit attachment transfer-encoding
bg: променя кодирането на приложението

en: enter a file to save a copy of this message in
bg: избор на файл, в който да бъде записано копие от това писмо

en: edit the file to be attached
bg: избор на файл, който да бъде приложен

en: edit the from field
bg: променя изпращача (From)

en: edit the message with headers
bg: редактира писмо и заглавните му полета

en: edit the message
bg: редактира писмо

en: edit attachment using mailcap entry
bg: редактира приложение, посредством вписване в mailcap

en: edit the Reply-To field
bg: редактира получателя на отговор от писмото (Reply-To)

en: edit the subject of this message
bg: редактира темата на писмо

en: edit the TO list
bg: редактира списъка на получателите

en: create a new mailbox (IMAP only)
bg: създава нова пощенска кутия (само IMAP)

en: edit attachment content type
bg: редактира типа на приложението

en: get a temporary copy of an attachment
bg: създава временно копие на приложението

en: run ispell on the message
bg: извършва правописна проверка на писмото с ispell

en: compose new attachment using mailcap entry
bg: създава на ново приложение, с използване на вписване в mailcap

en: toggle recoding of this attachment
bg: включва/изключва прекодирането на това приложение

en: save this message to send later
bg: записва писмото като чернова за по-късно изпращане

en: rename/move an attached file
bg: променя името или преместване на приложение

en: send the message
bg: изпраща писмото

en: toggle disposition between inline/attachment
bg: превключва между вмъкнат в писмото или приложен файл

en: toggle whether to delete file after sending it
bg: превключва между режим на изтриване или запазване на файла след изпращане

en: update an attachment's encoding info
bg: актуализира информацията за кодиране на приложението

en: write the message to a folder
bg: записва писмото в пощенска кутия

en: copy a message to a file/mailbox
bg: копира писмо във файл/пощенска кутия

en: create an alias from a message sender
bg: вписва подателя на писмото в адресната книга

en: move entry to bottom of screen
bg: премества записа към долния край на екрана

en: move entry to middle of screen
bg: премества записа към средата на екрана

en: move entry to top of screen
bg: премества записa към горния край на екрана

en: make decoded (text/plain) copy
bg: създава декодирано (text/plain) копие

en: make decoded copy (text/plain) and delete
bg: създаване на декодирано (text/plain) копие на писмото и изтриване

en: delete the current entry
bg: изтрива избрания запис

en: delete the current mailbox (IMAP only)
bg: изтрива текущата пощенска кутия (само IMAP)

en: delete all messages in subthread
bg: изтрива всички писма в поднишката

en: delete all messages in thread
bg: изтрива всички писма в нишката

en: display full address of sender
bg: показва пълния адрес на подателя на писмото

en: display message and toggle header weeding
bg: показва писмо и включва/изключва показването на заглавните части

en: display a message
bg: показва писмо

en: edit the raw message
bg: редактира необработеното писмо

en: delete the char in front of the cursor
bg: изтрива символа пред курсора

en: move the cursor one character to the left
bg: премества курсора с един символ наляво

en: move the cursor to the beginning of the word
bg: премества курсора към началото на думата

en: jump to the beginning of the line
bg: скок към началото на реда

en: cycle among incoming mailboxes
bg: циклично превъртане между входните пощенски кутии

en: complete filename or alias
bg: допълва името на файл или на псевдоним

en: complete address with query
bg: допълва адрес чрез запитване

en: delete the char under the cursor
bg: изтрива символа под курсора

en: jump to the end of the line
bg: скок към края на реда

en: move the cursor one character to the right
bg: премества курсора с един символ надясно

en: move the cursor to the end of the word
bg: премества курсора към края на думата

en: scroll down through the history list
bg: превърта надолу в списъка с историята

en: scroll up through the history list
bg: превърта нагоре в списъка с историята

en: delete chars from cursor to end of line
bg: изтрива символите от курсора до края на реда

en: delete chars from the cursor to the end of the word
bg: изтрива символите от курсора до края на думата

en: delete all chars on the line
bg: изтрива всички символи на реда

en: delete the word in front of the cursor
bg: изтрива думата преди курсора

en: quote the next typed key
bg: буквално приемане на следващия клавиш

en: transpose character under cursor with previous
bg: разменя текущия символ с предишния

en: convert the word to lower case
bg: конвертиране на думата до букви от долен регистър

en: convert the word to upper case
bg: конвертиране на думата до букви от горен регистър

en: enter a muttrc command
bg: въвеждане нa muttrc команда

en: enter a file mask
bg: въвеждане на файлова маска

en: exit this menu
bg: напуска това меню

en: filter attachment through a shell command
bg: филтрира приложението през команда на командния интерпретатор

en: move to the first entry
bg: преместване към първият запис

en: toggle a message's 'important' flag
bg: включва/изключва маркировката за важност на писмото

en: forward a message with comments
bg: препраща писмо с коментар

en: select the current entry
bg: избира текущият запис

en: reply to all recipients
bg: отговор на всички получатели

en: scroll down 1/2 page
bg: превърта екрана надолу с 1/2 страница

en: scroll up 1/2 page
bg: превърта екрана нагоре с 1/2 страница

en: this screen
bg: този екран

en: jump to an index number
bg: скок към индексен номер

en: move to the last entry
bg: преместване към последният запис

en: reply to specified mailing list
bg: отговор на указания mailing list

en: execute a macro
bg: изпълнява макрос

en: compose a new mail message
bg: създава ново писмо

en: open a different folder
bg: отваря друга пощенска кутия

en: open a different folder in read only mode
bg: отваря друга пощенска кутия само за четене

en: clear a status flag from a message
bg: отстранява маркировката за статус от писмо

en: delete messages matching a pattern
bg: изтрива писма, отговарящи на шаблон

en: force retrieval of mail from IMAP server
bg: изтегля принудително писма от IMAP сървър

en: retrieve mail from POP server
bg: изтегля писма от POP сървър

en: move to the first message
bg: преместване към първото писмо

en: move to the last message
bg: преместване към последното писмо

en: show only messages matching a pattern
bg: показва само писма, отговарящи на шаблон

en: jump to the next new message
bg: скок към следващото ново писмо

en: jump to the next new or unread message
bg: скок към следващото ново или непрочетено писмо

en: jump to the next subthread
bg: скок към следващата поднишка

en: jump to the next thread
bg: скок към следващата нишка

en: move to the next undeleted message
bg: преместване към следващото възстановено писмо

en: jump to the next unread message
bg: скок към следващото непрочетено писмо

en: jump to parent message in thread
bg: скок към родителското писмо в нишката

en: jump to previous thread
bg: скок към предишната нишка

en: jump to previous subthread
bg: скок към предишната поднишка

en: move to the previous undeleted message
bg: преместване към предишното възстановено писмо

en: jump to the previous new message
bg: скок към предишното ново писмо

en: jump to the previous new or unread message
bg: скок към предишното ново или непрочетено писмо

en: jump to the previous unread message
bg: скок към предишното непрочетено писмо

en: mark the current thread as read
bg: маркира текущата нишка като прочетена

en: mark the current subthread as read
bg: маркира текущата поднишка като прочетена

en: set a status flag on a message
bg: поставя маркировката за статус на писмо

en: save changes to mailbox
bg: записва промените в пощенската кутия

en: tag messages matching a pattern
bg: маркира писма, отговарящи на шаблон

en: undelete messages matching a pattern
bg: възстановява писма, отговарящи на шаблон

en: untag messages matching a pattern
bg: премахва маркировката от писма, отговарящи на шаблон

en: move to the middle of the page
bg: преместване към средата на страницата

en: move to the next entry
bg: преместване към следващия запис

en: scroll down one line
bg: превърта надолу с един ред

en: move to the next page
bg: преместване към следващата страница

en: jump to the bottom of the message
bg: скок към края на писмото

en: toggle display of quoted text
bg: показва/скрива цитиран текст

en: skip beyond quoted text
bg: прескача цитирания текст

en: jump to the top of the message
bg: скок към началото на писмото

en: pipe message/attachment to a shell command
bg: изпраща писмо или приложение към команда на командния интерпретатор

en: move to the previous entry
bg: преместване към предишния запис

en: scroll up one line
bg: превъртане нагоре с един ред

en: move to the previous page
bg: преместване към предишната страница

en: print the current entry
bg: отпечатва текущото писмо

en: query external program for addresses
bg: изпраща запитване към външна програма за адрес

en: append new query results to current results
bg: добавя резултатите от запитването към досегашните

en: save changes to mailbox and quit
bg: записва промените в пощенската кутия и напуска програмата

en: recall a postponed message
bg: редактира чернова

en: clear and redraw the screen
bg: изтрива и прерисува екрана

en: {internal}
bg: {вътрешно}

en: reply to a message
bg: отговор на писмо

en: use the current message as a template for a new one
bg: използва текущото писмо като шаблон за ново

en: save message/attachment to a file
bg: записва писмо или приложение във файл

en: search for a regular expression
bg: търсене на регулярен израз

en: search backwards for a regular expression
bg: търсене на регулярен израз в обратната посока

en: search for next match
bg: търси следващото попадение

en: search for next match in opposite direction
bg: търси следващото попадение в обратната посока

en: toggle search pattern coloring
bg: включва/изключва оцветяването при търсене

en: invoke a command in a subshell
bg: изпълнява команда в командния интерпретатор

en: sort messages
bg: подрежда писмата

en: sort messages in reverse order
bg: подрежда писмата в обратен ред

en: tag the current entry
bg: маркира текущият запис

en: apply next function to tagged messages
bg: прилага следващата функция върху маркираните писма

en: apply next function ONLY to tagged messages
bg: прилага следващата функция САМО върху маркираните писма

en: tag the current subthread
bg: маркира текущата поднишка

en: tag the current thread
bg: маркира текущата нишка

en: toggle a message's 'new' flag
bg: включва/изключва индикатора, дали писмото е ново

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
bg: включва/изключва презаписът на пощенската кутия

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
bg: превключва търсенето между пощенски кутии или всички файлове

en: move to the top of the page
bg: преместване към началото на страницата

en: undelete the current entry
bg: възстановява текущото писмо

en: undelete all messages in thread
bg: възстановява всички писма в нишката

en: undelete all messages in subthread
bg: възстановява всички писма в поднишката

en: show the Mutt version number and date
bg: показва версията на mutt

en: view attachment using mailcap entry if necessary
bg: показва приложение, използвайки mailcap

en: show MIME attachments
bg: показва MIME приложения

en: display the keycode for a key press
bg: показва кода на натиснат клавиш

en: show currently active limit pattern
bg: показва активния ограничителен шаблон

en: collapse/uncollapse current thread
bg: свива/разтваря текущата нишка

en: collapse/uncollapse all threads
bg: свива/разтваря всички нишки

en: attach a PGP public key
bg: прилага PGP публичен ключ

en: show PGP options
bg: показва PGP настройките

en: mail a PGP public key
bg: изпраща PGP публичен ключ

en: verify a PGP public key
bg: потвърждава PGP публичен ключ

en: view the key's user id
bg: показва потребителския номер към ключ

en: Accept the chain constructed
bg: одобрява конструираната верига

en: Append a remailer to the chain
bg: добавя remailer към веригата

en: Insert a remailer into the chain
bg: вмъква remailer във веригата

en: Delete a remailer from the chain
bg: изтрива remailer от веригата

en: Select the previous element of the chain
bg: избира предишния елемент от веригата

en: Select the next element of the chain
bg: избира следващия елемент от веригата

en: send the message through a mixmaster remailer chain
bg: изпраща писмото през mixmaster remailer верига

en: make decrypted copy and delete
bg: създава дешифрирано копие и изтрива

en: make decrypted copy
bg: създава дешифрирано копие

en: wipe passphrase(s) from memory
bg: отстранява паролите от паметта

en: extract supported public keys
bg: извлича поддържаните публични ключове

en: show S/MIME options
bg: показва S/MIME настройките
