Mutt-1.5.7i - en to el translation catalogue (870 entries)

en: Username at %s:
el: Όνομα χρήστη στο %s:

en: Password for %s@%s:
el: Συνθηματικό για το %s@%s:

en: Exit
el: Έξοδος

en: Del
el: Διαγραφή

en: Undel
el: Επαναφορά

en: Select
el: Επιλέξτε

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Help
el: Βοήθεια

en: You have no aliases!
el: Δεν έχετε κανένα ψευδώνυμο!

en: Aliases
el: Ψευδώνυμα

note: add a new alias
en: Alias as:
el: Ψευδώνυμο ως:

en: You already have an alias defined with that name!
el: Έχετε ήδη ένα ψευδώνυμο με αυτό το όνομα!

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: αυτό το ψευδώνυμο ίσως να μην δουλεύει. Διόρθωση;

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Error: '%s' is a bad IDN.
el: Σφάλμα: '%s' είναι λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN.

en: Personal name:
el: Προσωπικό Όνομα:

en: [%s = %s] Accept?
el: [%s = %s] Δέχεστε;

en: Save to file:
el: Αποθήκευση στο αρχείο:

en: Alias added.
el: Το ψευδώνυμο προστέθηκε.

en: Can't match nametemplate, continue?
el: Αδυναμία ταιριάσματος του nametemplate, συνέχεια;

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap compose entry requires %%s
el: Η καταχώρηση στοιχείων του mailcap χρειάζεται το %%s

en: Error running "%s"!
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση του "%s"!

en: Failure to open file to parse headers.
el: Αποτυχία κατά το άνοιγμα αρχείου για την ανάλυση των επικεφαλίδων.

en: Failure to open file to strip headers.
el: Αποτυχία κατά το άνοιγμα αρχείου για την απογύμνωση των επικεφαλίδων

en: Failure to rename file.
el: Αποτυχία μετονομασίας αρχείου.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
el: Καμμία καταχώρηση mailcap για το %s, δημιουργία κενού αρχείου.

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap Edit entry requires %%s
el: Η καταχώρηση mailcap Edit χρειάζεται το %%s

en: No mailcap edit entry for %s
el: Δεν υπάρχει καταχώρηση mailcap για επεξεργασία κειμένου για το %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
el: Δεν βρέθηκε όμοια καταχώρηση Mailcap. Απεικόνιση ως κείμενο.

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
el: Ο τύπος MIME δεν έχει οριστεί. Αδυναμία εμφάνισης προσαρτήσεως.

en: Cannot create filter
el: Αδυναμία δημιουργίας φίλτρου

en: Can't create filter
el: Αδυναμία δημιουργίας φίλτρου

en: Write fault!
el: Σφάλμα εγγραφής!

en: I don't know how to print that!
el: Δεν γνωρίζω πώς να το τυπώσω αυτό!

en: Chdir
el: Αλλαγή καταλόγου

en: Mask
el: Μάσκα

en: %s is not a directory.
el: Το %s δεν είναι κατάλογος.

en: Mailboxes [%d]
el: Γραμματοκιβώτια [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
el: Εγγεγραμμένα [%s], Μάσκα αρχείου: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
el: Κατάλογος [%s], Μάσκα αρχείου: %s

en: Can't attach a directory!
el: Αδυναμία προσάρτησης ενός κατάλογου

en: No files match the file mask
el: Κανένα αρχείο δεν ταιριάζει με τη μάσκα αρχείου

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
el: Η δημιουργία υποστηρίζεται μόνο για τα γραμματοκιβώτια IMAP

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
el: Η διαγραφή υποστηρίζεται μόνο για τα γραμματοκιβώτια IMAP

en: Really delete mailbox "%s"?
el: Διαγραφή του γραμματοκιβωτίου "%s";

en: Mailbox deleted.
el: Το γραμματοκιβώτιο διαγράφηκε.

en: Mailbox not deleted.
el: Το γραμματοκιβώτιο δεν διαγράφηκε.

en: Chdir to:
el: Αλλαγή καταλόγου σε:

en: Error scanning directory.
el: Σφάλμα κατά τη διερεύνηση του καταλόγου.

en: File Mask:
el: Μάσκα αρχείου:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
el: Ανάστροφη ταξινόμηση κατά (d)ημερομηνία, (a)αλφαβητικά, (z)μέγεθος ή (n)άκυρο;

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
el: Ταξινόμηση κατά (d)ημερομηνία, (a)αλφαβητικά, (z)μέγεθος ή (n)άκυρο;

en: New file name:
el: Νέο όνομα αρχείου:

en: Can't view a directory
el: Αδυναμία ανάγνωσης ενός κατάλογου

en: Error trying to view file
el: Σφάλμα κατά την εμφάνιση αρχείου

en: New mail in
el: Νέα αλληλογραφία στο

en: %s: color not supported by term
el: %s: το τερματικό δεν υποστηρίζει χρώμα

en: %s: no such color
el: %s: δεν υπάρχει τέτοιο χρώμα

en: %s: no such object
el: %s: δεν υπάρχει τέτοιο αντικείμενο

en: %s: command valid only for index object
el: %s: η εντολή ισχύει μόνο για το χαρακτηριστικό αντικείμενο

en: %s: too few arguments
el: %s: πολύ λίγα ορίσματα

en: Missing arguments.
el: Ελλιπή ορίσματα.

en: color: too few arguments
el: χρώμα: πολύ λίγα ορίσματα

en: mono: too few arguments
el: μονόχρωμα: λίγα ορίσματα

en: %s: no such attribute
el: %s: δεν υπάρχει τέτοια ιδιότητα

en: too few arguments
el: πολύ λίγα ορίσματα

en: too many arguments
el: πάρα πολλά ορίσματα

en: default colors not supported
el: δεν υποστηρίζονται τα εξ'ορισμού χρώματα

note: find out whether or not the verify signature
en: Verify PGP signature?
el: Επιβεβαίωση της PGP ψηφιακής υπογραφής;

en: Could not create temporary file!
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου!

en: Cannot create display filter
el: Αδυναμία δημιουργίας φίλτρου απεικόνισης

en: Could not copy message
el: Αδυναμία αντιγραφής του μηνύματος.

en: S/MIME signature successfully verified.
el: Η υπογραφή S/MIME επαληθεύτηκε επιτυχώς.

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
el: Ο ιδιοκτήτης του πιστοποιητικού S/MIME δεν ταιριάζει με τον αποστολέα.

en: Warning: Part of this message has not been signed.
el: Προειδοποίηση: Τμήμα αυτού του μηνύματος δεν είναι υπογεγραμμένο.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
el: Η υπογραφή S/MIME ΔΕΝ επαληθεύτηκε.

en: PGP signature successfully verified.
el: Η υπογραφή PGP επαληθεύτηκε επιτυχώς.

en: PGP signature could NOT be verified.
el: Η υπογραφή PGP ΔΕΝ επαληθεύτηκε.

en: Command:
el: Εντολή:

en: Bounce message to:
el: Διαβίβαση μηνύματος στον:

en: Bounce tagged messages to:
el: Διαβίβαση σημειωμένων μηνυμάτων στον:

en: Error parsing address!
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση της διεύθυνσης!

en: Bad IDN: '%s'
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN: '%s'

en: Bounce message to %s
el: Διαβίβαση μηνύματος στον %s

en: Bounce messages to %s
el: Διαβίβαση μηνυμάτων στον %s

en: Message not bounced.
el: Το μήνυμα δεν διαβιβάστηκε.

en: Messages not bounced.
el: Τα μηνύματα δεν διαβιβάστηκαν.

en: Message bounced.
el: Το μήνυμα διαβιβάστηκε.

en: Messages bounced.
el: Τα μηνύματα διαβιβάστηκαν.

en: Can't create filter process
el: Αδυναμία δημιουργίας διεργασίας φίλτρου

en: Pipe to command:
el: Διοχέτευση στην εντολή:

en: No printing command has been defined.
el: Δεν έχει οριστεί εντολή εκτυπώσεως.

en: Print message?
el: Εκτύπωση μηνύματος;

en: Print tagged messages?
el: Εκτύπωση των σημειωμένων μηνυμάτων;

en: Message printed
el: Το μήνυμα εκτυπώθηκε

en: Messages printed
el: Τα μηνύματα εκτυπώθηκαν

en: Message could not be printed
el: Αδυναμία εκτύπωσης μηνύματος

en: Messages could not be printed
el: Αδυναμία εκτύπωσης μηνυμάτων

en: Rev-Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore/s(p)am?:
el: Αντ-Ταξ (d)ημν/(f)από/(r)λήψ/(s)θέμ/(o)προς/(t)νήμ/(u)άνευ/(z)μεγ/(c)βαθμ/s(p)am;:

en: Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore/s(p)am?:
el: Ταξ (d)ημν/(f)από/(r)λήψ/(s)θέμ/(o)προς/(t)νήμ/(u)άνευ/(z)μεγ/(c)βαθμ/s(p)am;:

en: Shell command:
el: Εντολή φλοιού:

en: Decode-save%s to mailbox
el: Αποκωδικοποίηση-αποθήκευση%s στο γραμματοκιβώτιο

en: Decode-copy%s to mailbox
el: Αποκωδικοποίηση-αντιγραφή%s στο γραμματοκιβώτιο

en: Decrypt-save%s to mailbox
el: Αποκρυπτογράφηση-αποθήκευση%s στο γραμματοκιβώτιο

en: Decrypt-copy%s to mailbox
el: Αποκρυπτογράφηση-αντιγραφή%s στο γραμματοκιβώτιο

en: Save%s to mailbox
el: Αποθήκευση%s στο γραμματοκιβώτιο

en: Copy%s to mailbox
el: Αντιγραφή%s στο γραμματοκιβώτιο

en:  tagged
el:  σημειωμένο

en: Copying to %s...
el: Αντιγραφή στο %s...

en: Convert to %s upon sending?
el: Μετατροπή σε %s κατά τη μεταφορά;

en: Content-Type changed to %s.
el: Το Content-Type άλλαξε σε %s.

en: Character set changed to %s; %s.
el: Το σετ χαρακτήρων άλλαξε σε %s; %s.

en: not converting
el: όχι μετατροπή

en: converting
el: μετατροπή

en: There are no attachments.
el: Δεν υπάρχουν προσαρτήσεις.

en: Send
el: Αποστολή

en: Abort
el: Ακύρωση

en: Attach file
el: Προσαρτήστε αρχείο

en: Descrip
el: Περιγραφή

en: Sign, Encrypt
el: Υπογραφή, κρυπτογράφηση

en: Encrypt
el: Κρυπτογράφηση

en: Sign
el: Υπογραφή

en: Clear
el: Απενεργοποιημένο

en:  (inline)
el: (εσωτερικό κείμενο)

en:  sign as:
el:  υπογραφή ως:

en: <default>
el: <εξ'ορισμού>

en: Encrypt with:
el: Κρυπτογράφηση με:

en: %s [#%d] no longer exists!
el: Το %s [#%d] δεν υπάρχει πια!

en: %s [#%d] modified. Update encoding?
el: Το %s [#%d] μεταβλήθηκε. Ενημέρωση της κωδικοποίησης;

en: -- Attachments
el: -- Προσαρτήσεις

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
el: Προειδοποίηση: '%s' είναι λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN.

en: You may not delete the only attachment.
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τη μοναδική προσάρτηση.

en: Bad IDN in "%s": '%s'
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN στο "%s": '%s'

en: Attaching selected files...
el: Προσάρτηση επιλεγμένων αρχείων...

en: Unable to attach %s!
el: Αδυναμία προσάρτησης του %s!

en: Open mailbox to attach message from
el: Άνοιγμα γραμματοκιβωτίου για την προσάρτηση μηνύματος από

en: No messages in that folder.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα σε αυτό το φάκελο.

en: Tag the messages you want to attach!
el: Σημειώστε τα μηνύματα που θέλετε να προσαρτήσετε!

en: Unable to attach!
el: Αδυναμία προσάρτησης!

en: Recoding only affects text attachments.
el: Η επανακωδικοποίηση επηρεάζει μόνο της προσαρτήσεις κειμένου.

en: The current attachment won't be converted.
el: Η τρέχουσα προσάρτηση δεν θα μετατραπεί.

en: The current attachment will be converted.
el: Η τρέχουσα προσάρτηση θα μετατραπεί.

en: Invalid encoding.
el: Μη έγκυρη κωδικοποίηση.

en: Save a copy of this message?
el: Αποθήκευση αντιγράφου του μηνύματος;

en: Rename to:
el: Μετονομασία σε:

en: Can't stat %s: %s
el: Αδυναμία λήψης της κατάστασης του %s: %s

en: New file:
el: Νέο αρχείο:

en: Content-Type is of the form base/sub
el: Το Content-Type είναι της μορφής base/sub

en: Unknown Content-Type %s
el: Άγνωστο Content-Type %s

en: Can't create file %s
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου %s

en: What we have here is a failure to make an attachment
el: Αποτυχία κατά την δημιουργία προσάρτησης

en: Postpone this message?
el: Να αναβληθεί η ταχυδρόμηση αυτού του μηνύματος;

en: Write message to mailbox
el: Εγγραφή τους μηνύματος στο γραμματοκιβώτιο

en: Writing message to %s ...
el: Εγγραφή μηνύματος στο %s ...

en: Message written.
el: Το μήνυμα γράφτηκε.

en: S/MIME already selected. Clear & continue ?
el: Το S/MIME είχε ήδη επιλεγεί. Καθαρισμός ή συνέχεια ;

en: PGP already selected. Clear & continue ?
el: Το PGP είχε ήδη επιλεγεί. Καθαρισμός ή συνέχεια ;

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
el: [-- ΕΝΑΡΞΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
el: [-- ΕΝΑΡΞΗ ΟΜΑΔΑΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
el: [-- ΕΝΑΡΞΗ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥ PGP ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
el: [-- ΤΕΛΟΣ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
el: [-- ΤΕΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ PGP --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
el: [-- ΤΕΛΟΣ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥ PGP ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
el: [-- Σφάλμα: δε μπόρεσε να βρεθεί η αρχή του μηνύματος PGP! --]

en: [-- Error: malformed PGP/MIME message! --]
el: [-- Σφάλμα: κακοφτιαγμένο μήνυμα PGP/MIME! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι κρυπτογραφημένα μέσω PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
el: [-- Τέλος δεδομένων κρυπτογραφημένων μέσω PGP/MIME --]

en: Can't create temporary file
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου

en: Key ID: 0x%s
el: ID κλειδιού: 0x%s

en: Exit
el: Έξοδος

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Select
el: Διαλέξτε

note: __STRCAT_CHECKED__
en: Check key
el: Ελέγξτε κλειδί

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
el: Αυτό το κλειδί δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ληγμένο/αχρηστευμένο/άκυρο.

en: ID is expired/disabled/revoked.
el: Το ID είναι ληγμένο/αχρηστευμένο/άκυρο.

en: ID has undefined validity.
el: Το ID έχει μη ορισμένη εγκυρότητα.

en: ID is not valid.
el: Το ID δεν είναι έγκυρο.

en: ID is only marginally valid.
el: Το ID είναι μόνο μερικώς έγκυρο.

en: %s Do you really want to use the key?
el: %s Θέλετε σίγουρα να χρησιμοποιήσετε το κλειδί;

en: Looking for keys matching "%s"...
el: Εύρεση όμοιων κλειδιών με "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
el: Να χρησιμοποιηθεί keyID = "%s" για το %s;

en: Enter keyID for %s:
el: Εισάγετε keyID για το %s:

note: sign (a)s unset_option(OPTCRYPTCHECKTRUST);
en: Sign as:
el: Υπογραφή ως:

en:  (current time: %c)
el: (τρέχουσα ώρα: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
el: [-- %s ακολουθεί έξοδος%s --]

en: Passphrase(s) forgotten.
el: Η φράση(-εις)-κλειδί έχει ξεχαστεί.

note: they really want to send it inline... go for it
en: Invoking PGP...
el: Κλήση του PGP...

note: otherwise inline won't work...ask for revert
en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
el: Το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί ως εσωτερικό κείμενο. Να χρησιμοποιηθεί PGP/MIME;

note: abort
en: Mail not sent.
el: Το γράμμα δεν εστάλη.

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
el: Δεν υποστηρίζονται μηνύματα S/MIME χωρίς πληροφορίες στην επικεφαλίδα.

en: Trying to extract PGP keys...
el: Προσπάθεια εξαγωγής κλειδιών PGP...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
el: Προσπάθεια εξαγωγής πιστοποιητικών S/MIME...

en: [-- Error: Inconsistent multipart/signed structure! --]
el: [-- Σφάλμα: Ασυνεπής πολυμερής/υπογεγραμμένη δομή! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
el: [-- Σφάλμα: Άγνωστο πολυμερές/υπογεγραμμένο πρωτόκολλο %s! --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
el: [-- Προειδοποίηση: αδυναμία επιβεβαίωσης %s%s υπογραφών --]

note: Now display the signed body
en: [-- The following data is signed --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι υπογεγραμμένα --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
el: [-- Προειδοποίηση: Αδυναμία εύρεσης υπογραφών. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
el: 
    [-- Τέλος υπογεγραμμένων δεδομένων --]

en: yes
el: y(ναι)

en: no
el: n(όχι)

note: restore blocking operation
en: Exit Mutt?
el: Έξοδος από το Mutt;

en: unknown error
el: άγνωστο σφάλμα

en: Press any key to continue...
el: Πατήστε ένα πλήκτρο για να συνεχίσετε...

en:  ('?' for list):
el: ('?' για λίστα):

en: No mailbox is open.
el: Δεν υπάρχουν ανοιχτά γραμματοκιβώτια.

en: There are no messages.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα.

en: Mailbox is read-only.
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Function not permitted in attach-message mode.
el: Η λειτουργία απαγορεύεται στην κατάσταση προσάρτηση-μηνύματος.

en: No visible messages.
el: Δεν υπάρχουν ορατά μηνύματα.

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
el: Αδυναμία αλλαγής σε κατάσταση εγγραφής σε γραμματοκιβώτιο μόνο για ανάγνωση!

en: Changes to folder will be written on folder exit.
el: Οι αλλαγές στο φάκελο θα γραφούν κατά τη έξοδο από το φάκελο.

en: Changes to folder will not be written.
el: Οι αλλαγές στο φάκελο δεν θα γραφούν.

en: Quit
el: Έξοδος

en: Save
el: Αποθήκ

en: Mail
el: Ταχυδρ

en: Reply
el: Απάντ

en: Group
el: Ομάδα

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
el: Το γραμματοκιβώτιο τροποποιήθηκε εξωτερικά. Οι σημαίες μπορεί να είναι λάθος

en: New mail in this mailbox.
el: Νέα αλληλογραφία σε αυτό το γραμματοκιβώτιο.

en: Mailbox was externally modified.
el: Το γραμματοκιβώτιο τροποποιήθηκε εξωτερικά.

en: No tagged messages.
el: Δεν υπάρχουν σημειωμένα μηνύματα.

en: Nothing to do.
el: Καμμία ενέργεια.

en: Jump to message:
el: Μετάβαση στο μήνυμα:

en: Argument must be a message number.
el: Η παράμετρος πρέπει να είναι αριθμός μηνύματος.

en: That message is not visible.
el: Αυτό το μήνυμα δεν είναι ορατό.

en: Invalid message number.
el: Μη έγκυρος αριθμός μηνύματος.

en: Delete messages matching:
el: Διαγραφή παρόμοιων μηνυμάτων:

en: No limit pattern is in effect.
el: Κανένα υπόδειγμα ορίων σε λειτουργία.

note: i18n: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
el: Όριο: %s

en: Limit to messages matching:
el: Περιορισμός στα παρόμοια μηνύματα:

en: Quit Mutt?
el: Έξοδος από το Mutt;

en: Tag messages matching:
el: Σημειώστε μηνύματα που ταιριάζουν σε:

en: Undelete messages matching:
el: Επαναφορά τα μηνύματα που ταιριάζουν σε:

en: Untag messages matching:
el: Αφαίρεση της σημείωσης στα μηνύματα που ταιριάζουν σε:

en: Open mailbox in read-only mode
el: Ανοίξτε το γραμματοκιβώτιο σε κατάσταση μόνο για εγγραφή

en: Open mailbox
el: Ανοίξτε το γραμματοκιβώτιο

en: %s is not a mailbox.
el: Το %s δεν είναι γραμματοκιβώτιο.

en: Exit Mutt without saving?
el: Έξοδος από το Mutt χωρίς αποθήκευση;

en: Threading is not enabled.
el: Η χρήση συζητήσεων δεν έχει ενεργοποιηθεί.

en: You are on the last message.
el: Είστε στο τελευταίο μήνυμα.

en: No undeleted messages.
el: Δεν υπάρχουν αποκαταστημένα μηνύματα.

en: You are on the first message.
el: Είστε στο πρώτο μήνυμα.

en: Search wrapped to top.
el: Αναζήτηση συνεχίστηκε από την κορυφή.

en: Search wrapped to bottom.
el: Αναζήτηση συνεχίστηκε στη βάση.

en: No new messages
el: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα

en: No unread messages
el: Δεν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα

en:  in this limited view
el: σε αυτή την περιορισμένη όψη

en: No more threads.
el: Δεν υπάρχουν άλλες συζητήσεις.

en: You are on the first thread.
el: Είστε στην πρώτη συζήτηση.

en: Thread contains unread messages.
el: Η συζήτηση περιέχει μη αναγνωσμένα μηνύματα.

en: %d: invalid message number.
el: %d: μη έγκυρος αριθμός μηνύματος.

en: (End message with a . on a line by itself)
el: (Τελειώστε το μήνυμα με . μόνη της σε μια γραμμή)

en: No mailbox.
el: Κανένα γραμματοκιβώτιο.

en: Message contains:
el: Το μήνυμα περιέχει:

en: (continue)
el: (συνεχίστε)

en: missing filename.
el: λείπει το όνομα του αρχείου.

en: No lines in message.
el: Δεν υπάρχουν γραμμές στο μήνυμα.

en: Bad IDN in %s: '%s'
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN στο %s: '%s'

en: %s: unknown editor command (~? for help)
el: %s: άγνωστη εντολή κειμενογράφου (~? για βοήθεια)

en: could not create temporary folder: %s
el: αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
el: αδυναμία εγγραφής προσωρινού φακέλου αλληλογραφίας: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
el: αδυναμία περικοπή προσωρινού φακέλου αλληλογραφίας: %s

en: Message file is empty!
el: Το αρχείο μηνυμάτων είναι άδειο!

en: Message not modified!
el: Το μήνυμα δεν τροποποιήθηκε!

en: Can't open message file: %s
el: Αδυναμία πρόσβασης στο αρχείο μηνυμάτων: %s

en: Can't append to folder: %s
el: Αδυναμία πρόσθεσης στο φάκελο: %s

en: Error. Preserving temporary file: %s
el: Σφάλμα. Διατήρηση προσωρινού αρχείου: %s

en: Set flag
el: Ορίστε σημαία

en: Clear flag
el: Καθαρίστε σημαία

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
el: [-- Σφάλμα: Αδυναμία απεικόνισης σε όλα τα μέρη του Multipart/Alternative! --]

en: [-- Attachment #%d
el: [-- Προσάρτηση #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
el: [-- Τύπος: %s/%s, Κωδικοποίηση: %s, Μέγεθος: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
el: [-- Autoview χρησιμοποιώντας το %s --]

en: Invoking autoview command: %s
el: Κλήση της εντολής autoview: %s

en: [-- Can't run %s. --]
el: [-- Αδυναμία εκτέλεσης στις %s --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
el: [-- Autoview κανονική έξοδος του %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
el: [-- Σφάλμα: το μήνυμα/εξωτερικό-σώμα δεν έχει παράμετρο access-type --]

en: [-- This %s/%s attachment
el: [-- Αυτή η %s/%s προσάρτηση

en: (size %s bytes)
el: (μέγεθος %s bytes)

en: has been deleted --]
el: έχει διαγραφεί --]

en: [-- on %s --]
el: [-- στις %s --]

en: [-- name: %s --]
el: [-- όνομα: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
el: [-- Αυτή η %s/%s προσάρτηση δεν περιλαμβάνετε, --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
el: [-- και η ενδεδειγμένη εξωτερική πηγή έχει --]
    [-- λήξει. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
el: [-- και το ενδεδειγμένο access-type %s δεν υποστηρίζεται --]

en: Error: multipart/signed has no protocol.
el: Σφάλμα: το πολυμερές/υπογεγραμμένο δεν έχει πρωτόκολλο

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
el: Σφάλμα: το πολυμερές/κρυπτογραφημένο δεν έχει παράμετρο πρωτοκόλλου!

en: Unable to open temporary file!
el: Αδυναμία ανοίγματος προσωρινού αρχείου!

en: [-- %s/%s is unsupported
el: [-- Το %s/%s δεν υποστηρίζεται

en: (use '%s' to view this part)
el: (χρησιμοποιήστε το '%s' για να δείτε αυτό το μέρος)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
el: (απαιτείται το 'view-attachments' να είναι συνδεδεμένο με πλήκτρο!

en: %s: unable to attach file
el: %s: αδυναμία στην προσάρτηση του αρχείου

en: ERROR: please report this bug
el: ΣΦΑΛΜΑ: παρακαλώ αναφέρατε αυτό το σφάλμα προγράμματος

en: <UNKNOWN>
el: <ΑΓΝΩΣΤΟ>

en: 
    Generic bindings:
el: 
    Γενικές συνδέσεις:

en: 
    Unbound functions:
el: 
    Μη συνδεδεμένες λειτουργίες:

en: Help for %s
el: Βοήθεια για το %s

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
el: unhook: Αδυναμία unhook * μέσα από ένα hook.

en: unhook: unknown hook type: %s
el: unhook: άγνωστος τύπος hook: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
el: unhook: Αδυναμία διαγραφής ενός %s μέσα από ένα %s.

en: No authenticators available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη αυθεντικοποίηση.

en: Authenticating (anonymous)...
el: Αυθεντικοποίηση (ανώνυμη)...

en: Anonymous authentication failed.
el: Η ανώνυμη αυθεντικοποίηση απέτυχε.

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
el: Αυθεντικοποίηση (CRAM-MD5)...

en: CRAM-MD5 authentication failed.
el: Αυθεντικοποίηση CRAM-MD5 απέτυχε.

note: now begin login
en: Authenticating (GSSAPI)...
el: Αυθεντικοποίηση (GSSAPI)...

en: GSSAPI authentication failed.
el: Αυθεντικοποίηση GSSAPI απέτυχε.

en: LOGIN disabled on this server.
el: Το LOGIN απενεργοποιήθηκε σε αυτό τον διακομιστή.

en: Logging in...
el: Είσοδος στο σύστημα...

en: Login failed.
el: Απέτυχε η είσοδος στο σύστημα.

en: Authenticating (%s)...
el: Αυθεντικοποίηση (%s)...

en: SASL authentication failed.
el: Αυθεντικοποίηση SASL απέτυχε.

en: %s is an invalid IMAP path
el: %s είναι μη έγκυρη διαδρομή IMAP

en: Getting folder list...
el: Λήψη λίστας φακέλων...

en: No such folder
el: Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος

en: Create mailbox:
el: Δημιουργία γραμματοκιβωτίου:

en: Mailbox must have a name.
el: Το γραμματοκιβώτιο πρέπει να έχει όνομα.

en: Mailbox created.
el: Το γραμματοκιβώτιο δημιουργήθηκε.

en: Mailbox closed
el: Το γραμματοκιβώτιο έκλεισε

en: Closing connection to %s...
el: Κλείσιμο σύνδεσης στο στο %s...

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
el: Αυτός ο εξυπηρετητής IMAP είναι αρχαίος. Το Mutt δεν είναι συμβατό με αυτόν.

en: Secure connection with TLS?
el: Ασφαλής σύνδεση με TLS;

en: Could not negotiate TLS connection
el: Αδυναμία διαπραγμάτευσης σύνδεσης TLS

en: Selecting %s...
el: Επιλογή %s...

en: Error opening mailbox
el: Σφάλμα κατά  το άνοιγμα του γραμματοκιβωτίου

en: Create %s?
el: Δημιουργία του %s;

en: Marking %d messages deleted...
el: Σημείωση %d διαγραφέντων μηνυμάτων...

en: Expunge failed
el: Διαγραφή απέτυχε

en: Expunging messages from server...
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
el: imap_sync_mailbox: EXPUNGE απέτυχε

en: Bad mailbox name
el: Κακό όνομα γραμματοκιβωτίου

en: Subscribing to %s...
el: Εγγραφή στο %s...

note: Unable to fetch headers for lower versions
en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
el: Αδυναμία λήψης επικεφαλίδων από αυτή την έκδοση του εξυπηρετητή IMAP.

en: Could not create temporary file %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου %s

en: Fetching message...
el: Λήψη μηνύματος...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
el: Ο δείκτης του μηνύματος είναι άκυρος. Ξανανοίξτε το γραμματοκιβώτιο.

en: Copying %d messages to %s...
el: Αντιγραφή %d μηνυμάτων στο %s...

en: Copying message %d to %s...
el: Αντιγραφή μηνύματος %d στο %s ...

en: Continue?
el: Συνέχεια;

en: Not available in this menu.
el: Δεν είναι διαθέσιμο σε αυτό το μενού.

en: Bad regexp: %s
el: λανθασμένη κανονική έκφραση: %s

en: spam: no matching pattern
el: spam: δεν υπάρχει μοντέλο που να ταιριάζει

en: nospam: no matching pattern
el: nospam: δεν υπάρχει μοντέλο που να ταιριάζει

en: alias: no address
el: ψευδώνυμο: καμμία διεύθυνση

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
el: Προειδοποίηση: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN '%s' στο ψευδώνυμο '%s'.

en: invalid header field
el: μη έγκυρο πεδίο επικεφαλίδας

en: %s: unknown sorting method
el: %s: άγνωστη μέθοδος ταξινόμησης

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
el: mutt_restore_default(%s): λάθος στο regexp: %s

en: %s: unknown variable
el: %s: άγνωστη μεταβλητή

en: prefix is illegal with reset
el: το πρόθεμα είναι άκυρο με την επαναφορά

en: value is illegal with reset
el: η τιμή είναι άκυρη με την επαναφορά

en: %s is set
el: Το %s έχει τεθεί

en: %s is unset
el: Το %s δεν έχει τεθεί

en: %s: invalid mailbox type
el: %s: μη έγκυρος τύπος γραμματοκιβωτίου

en: %s: invalid value
el: %s: μη έγκυρη τιμή

en: %s: Unknown type.
el: %s: άγνωστος τύπος.

en: %s: unknown type
el: %s: άγνωστος τύπος

en: Error in %s, line %d: %s
el: Σφάλμα στο %s, γραμμή %d: %s

note: the muttrc source keyword
en: source: errors in %s
el: source: λάθη στο %s

en: source: reading aborted due too many errors in %s
el: πηγή: απόρριψη ανάγνωσης λόγω πολλών σφαλμάτων στο %s

en: source: error at %s
el: source: λάθος στο %s

en: source: too many arguments
el: source: πάρα πολλά ορίσματα

en: %s: unknown command
el: %s: άγνωστη εντολή

en: Error in command line: %s
el: Λάθος στη γραμμή εντολών: %s

en: unable to determine home directory
el: αδυναμία στον εντοπισμό του καταλόγου χρήστη (home directory)

en: unable to determine username
el: αδυναμία στον εντοπισμό του ονόματος χρήστη

en: Macro loop detected.
el: Εντοπίστηκε βρόγχος μακροεντολής.

en: Key is not bound.
el: Το πλήκτρο δεν είναι συνδεδεμένο.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
el: Το πλήκτρο δεν είναι συνδεδεμένο. Πατήστε '%s' για βοήθεια.

en: push: too many arguments
el: push: πάρα πολλά ορίσματα

en: %s: no such menu
el: %s: δεν υπάρχει τέτοιο μενού

en: null key sequence
el: κενή ακολουθία πλήκτρων

en: bind: too many arguments
el: bind: πάρα πολλά ορίσματα

en: %s: no such function in map
el: %s: δεν έχει καθοριστεί τέτοια λειτουργία

en: macro: empty key sequence
el: macro: άδεια ακολουθία πλήκτρων

en: macro: too many arguments
el: macro: πάρα πολλές παράμετροι

en: exec: no arguments
el: exec: καθόλου ορίσματα

en: %s: no such function
el: %s: δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία

en: Enter keys (^G to abort):
el: Εισάγετε κλειδιά (^G για απόρριψη):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
el: Χαρακτ = %s, Οκταδικός = %o, Δεκαδικός = %d

en: Integer overflow -- can't allocate memory!
el: Υπερχείλιση ακεραίου -- αδυναμία εκχώρησης μνήμης!

en: Out of memory!
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε!

en: 
    Compile options:
el: 
    Παράμετροι μεταγλώττισης:

en: Error initializing terminal.
el: Λάθος κατά την αρχικοποίηση του τερματικού.

en: Debugging at level %d.
el: Αποσφαλμάτωση στο επίπεδο %d.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
el: Το DEBUG δεν ορίστηκε κατά την διάρκεια του compile. Αγνοήθηκε.

en: %s does not exist. Create it?
el: Το %s δεν υπάρχει. Δημιουργία;

en: Can't create %s: %s.
el: Αδυναμία δημιουργίας του %s: %s.

en: No recipients specified.
el: Δεν έχουν οριστεί παραλήπτες.

en: %s: unable to attach file.
el: %s: αδυναμία προσάρτησης του αρχείου.

en: No mailbox with new mail.
el: Δεν υπάρχει νέα αλληλογραφία σε κανένα γραμματοκιβώτιο.

en: No incoming mailboxes defined.
el: Δεν έχει οριστεί γραμματοκιβώτιο εισερχομένων.

en: Mailbox is empty.
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι άδειο.

en: Reading %s...
el: Ανάγνωση %s...

en: Mailbox is corrupt!
el: Το γραμματοκιβώτιο έχει αλλοιωθεί!

en: Mailbox was corrupted!
el: Το γραμματοκιβώτιο είχε αλλοιωθεί!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
el: Μοιραίο λάθος! Αδυναμία επαναπρόσβασης του γραμματοκιβωτίου!

en: Unable to lock mailbox!
el: Αδυναμία κλειδώματος του γραμματοκιβωτίου!

note: this means ctx->changed or ctx->deleted was set, but no * messages were found to be changed or deleted.  This should * never happen, is we presume it is a bug in mutt.
en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
el: sync: το mbox έχει τροποποιηθεί, δεν υπάρχουν τροποποιημένα μηνύματα!
    (αναφέρατε αυτό το σφάλμα)

en: Writing %s...
el: Εγγραφή %s...

note: copy the temp mailbox back into place starting at the first * change/deleted message
en: Committing changes...
el: Εφαρμογή των αλλαγών...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
el: Η εγγραφή απέτυχε! Μέρος του γραμματοκιβωτίου αποθηκεύτηκε στο %s

en: Could not reopen mailbox!
el: Αδυναμία επαναπρόσβασης του γραμματοκιβωτίου!

en: Reopening mailbox...
el: Επαναπρόσβαση στο γραμματοκιβώτιο...

en: Jump to:
el: Μετακίνηση στο:

en: Invalid index number.
el: Μη έγκυρος αριθμός δείκτη

en: No entries.
el: Καμμία καταχώρηση

en: You cannot scroll down farther.
el: Δεν μπορείτε να μετακινηθείτε παρακάτω.

en: You cannot scroll up farther.
el: Δεν μπορείτε να μετακινηθείτε παραπάνω.

en: You are on the first page.
el: Είστε στην πρώτη σελίδα.

en: You are on the last page.
el: Είστε στην τελευταία σελίδα.

en: You are on the last entry.
el: Είστε στην τελευταία καταχώρηση.

en: You are on the first entry.
el: Είστε στην πρώτη καταχώρηση.

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Reverse search for:
el: Ανάστροφη αναζήτηση για:

en: No search pattern.
el: Κανένα σχέδιο αναζήτησης.

en: Not found.
el: Δε βρέθηκε.

en: No tagged entries.
el: Καμμία σημειωμένη είσοδος.

en: Search is not implemented for this menu.
el: Δεν έχει εφαρμοστεί αναζήτηση για αυτό το μενού.

en: Jumping is not implemented for dialogs.
el: Δεν έχει εφαρμοστεί μετακίνηση για τους διαλόγους.

en: Tagging is not supported.
el: Σημειώσεις δεν υποστηρίζονται.

en: maildir_commit_message(): unable to set time on file
el: maildir_commit_message(): αδυναμία ορισμού χρόνου στο αρχείο

en: Connection to %s closed
el: Έκλεισε η σύνδεση στο %s

en: SSL is unavailable.
el: Το SSL δεν είναι διαθέσιμο.

en: Preconnect command failed.
el: Αποτυχία εντολής προσύνδεσης

en: Error talking to %s (%s)
el: Σφάλμα στη συνομιλία με το %s (%s)

en: Bad IDN "%s".
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN "%s".

en: Looking up %s...
el: Αναζήτηση του %s...

en: Could not find the host "%s"
el: Αδυναμία εύρεσης του διακομιστή "%s"

en: Connecting to %s...
el: Σύνδεση στο %s...

en: Could not connect to %s (%s).
el: Αδυναμία σύνδεσης στο %s (%s).

en: Failed to find enough entropy on your system
el: Αποτυχία στην εύρεση αρκετής εντροπίας στο σύστημα σας

en: Filling entropy pool: %s...
el: Αποθήκευση εντροπίας: %s...

en: %s has insecure permissions!
el: Το %s έχει ανασφαλή δικαιώματα!

en: SSL disabled due the lack of entropy
el: Το SSL απενεργοποιήθηκε λόγω λήψης εντροπίας

en: I/O error
el: I/O σφάλμα

en: SSL failed: %s
el: SSL απέτυχε: %s

en: Unable to get certificate from peer
el: Αδυναμία στη λήψη πιστοποιητικού από το ταίρι

en: SSL connection using %s (%s)
el: Σύνδεση SSL χρησιμοποιώντας το %s (%s)

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: [unable to calculate]
el: [αδυναμία υπολογισμού]

en: [invalid date]
el: [μη έγκυρη ημερομηνία]

en: Server certificate is not yet valid
el: Η πιστοποίηση του διακομιστή δεν είναι ακόμα έγκυρη

en: Server certificate has expired
el: Το πιστοποιητικό του διακομιστή έληξε

en: This certificate belongs to:
el: Αυτό το πιστοποιητικό ανήκει στο:

en: This certificate was issued by:
el: Αυτό το πιστοποιητικό εκδόθηκε από το:

en: This certificate is valid
el: Αυτό το πιστοποιητικό είναι έγκυρο

en:    from %s
el:    από  %s

en:      to %s
el:     προς %s

en: Fingerprint: %s
el: Αποτύπωμα: %s

en: SSL Certificate check
el: Έλεγχος Πιστοποιητικού SSL

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
el: (r)απόρριψη, (o)αποδοχή μια φορά, (a)αποδοχή πάντα

en: (r)eject, accept (o)nce
el: (r)απόρριψη, (o)αποδοχή μια φορά

en: Warning: Couldn't save certificate
el: Προειδοποίηση: Αδυναμία αποθήκευσης πιστοποιητικού

en: Certificate saved
el: Το πιστοποιητικό αποθηκεύτηκε

en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
el: Το αρχείο είναι φάκελος, αποθήκευση υπό αυτού; [(y)ναι, (n)όχι, (a)όλα]

en: File is a directory, save under it?
el: Το αρχείο είναι φάκελος, αποθήκευση υπό αυτού;

en: File under directory:
el: Αρχείο υπό φάκελο:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
el: Το αρχείο υπάρχει, (o)διαγραφή του υπάρχοντος, (a)πρόσθεση, (c)άκυρο;

en: Can't save message to POP mailbox.
el: Αδυναμία εγγραφής του μηνύματος στο POP γραμματοκιβώτιο.

en: Append messages to %s?
el: Πρόσθεση μηνυμάτων στο %s;

en: %s is not a mailbox!
el: Το %s δεν είναι γραμματοκιβώτιο!

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
el: Ο αριθμός κλειδωμάτων ξεπεράστηκε, ξεκλείδωμα του %s;

en: Can't dotlock %s.
el: Αδυναμία dotlock του %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
el: Το όριο χρόνου ξεπεράστηκε κατά την προσπάθεια κλειδώματος με fcntl!

en: Waiting for fcntl lock... %d
el: Αναμονή για το κλείδωμα fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
el: Το όριο χρόνου ξεπεράστηκε κατά την προσπάθεια κλειδώματος flock!

en: Waiting for flock attempt... %d
el: Αναμονή για προσπάθεια flock... %d

en: Couldn't lock %s
el: Αδυναμία κλειδώματος του %s

en: Could not synchronize mailbox %s!
el: Αδυναμία συγχρονισμού του γραμματοκιβωτίου %s!

en: Move read messages to %s?
el: Μετακίνηση αναγνωσμένων μηνυμάτων στο %s;

en: Purge %d deleted message?
el: Καθαρισμός %d διεγραμμένου μηνύματος;

en: Purge %d deleted messages?
el: Καθαρισμός %d διεγραμμένων μηνυμάτων;

en: Moving read messages to %s...
el: Μετακίνηση αναγνωσμένων μηνυμάτων στο %s...

en: Mailbox is unchanged.
el: Δεν έγινε αλλαγή στο γραμματοκιβώτιο

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
el: %d κρατήθηκαν, %d μετακινήθηκαν, %d διαγράφηκαν.

en: %d kept, %d deleted.
el: %d κρατήθηκαν, %d διαγράφηκαν.

en:  Press '%s' to toggle write
el: Πατήστε '%s' για να ενεργοποιήσετε την εγγραφή!

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
el: Χρησιμοποιήστε το 'toggle-write' για να ενεργοποιήσετε την εγγραφή!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι σημειωμένο μη εγγράψιμο. %s

en: Mailbox checkpointed.
el: Το γραμματοκιβώτιο σημειώθηκε.

en: Can't write message
el: Αδυναμία εγγραφής του μηνύματος

en: Integer overflow -- can't allocate memory.
el: Υπερχείλιση ακεραίου -- αδυναμία εκχώρησης μνήμης.

en: PrevPg
el: ΠροηγΣελ

en: NextPg
el: ΕπόμΣελ

en: View Attachm.
el: ΌψηΠροσάρτ

en: Next
el: Επόμενο

note: emulate "less -q" and don't go on to the next message.
en: Bottom of message is shown.
el: Εμφανίζεται η βάση του μηνύματος.

en: Top of message is shown.
el: Εμφανίζεται η αρχή του μηνύματος.

en: Reverse search:
el: Ανάστροφη αναζήτηση:

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: Help is currently being shown.
el: Η βοήθεια ήδη εμφανίζεται.

en: No more quoted text.
el: Όχι άλλο καθορισμένο κείμενο.

en: No more unquoted text after quoted text.
el: Όχι άλλο μη καθορισμένο κείμενο μετά από καθορισμένο.

en: multipart message has no boundary parameter!
el: το πολυμερές μήνυμα δεν έχει οριοθέτουσα παράμετρο!

en: Error in expression: %s
el: Λάθος στην έκφραση: %s

en: Invalid day of month: %s
el: Μη έγκυρη μέρα του μήνα: %s

en: Invalid month: %s
el: Μη έγκυρος μήνας: %s

note: getDate has its own error message, don't overwrite it here
en: Invalid relative date: %s
el: Μη έγκυρος αναφορικώς μήνας: %s

en: error in expression
el: σφάλμα στην έκφραση

en: error in pattern at: %s
el: σφάλμα στο μοντέλο στο: %s

en: %c: not supported in this mode
el: Το %c: δεν υποστηρίζεται σε αυτή την κατάσταση

en: missing parameter
el: έλλειψη παραμέτρου

en: mismatched parenthesis: %s
el: αταίριαστη παρένθεση/εις: %s

en: empty pattern
el: άδειο μοντέλο/μορφή

en: error: unknown op %d (report this error).
el: λάθος: άγνωστη διεργασία %d (ανέφερε αυτό το σφάλμα).

en: Compiling search pattern...
el: Σύνταξη μοντέλου αναζήτησης...

en: Executing command on matching messages...
el: Εκτέλεση εντολής στα παρόμοια μηνύματα...

en: No messages matched criteria.
el: Κανένα μήνυμα δεν ταιριάζει στα κριτήρια.

en: Search hit bottom without finding match
el: Η αναζήτηση έφθασε στο τέλος χωρίς να βρει όμοιο

en: Search hit top without finding match
el: Η αναζήτηση έφθασε στην αρχή χωρίς να βρει όμοιο

en: Search interrupted.
el: Η αναζήτηση διακόπηκε.

en: Enter PGP passphrase:
el: Εισάγετε την φράση-κλειδί PGP:

en: PGP passphrase forgotten.
el: Η φράση-κλειδί PGP έχει ξεχαστεί.

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία στη δημιουργία υποδιεργασίας PGP! --]

en: [-- End of PGP output --]
el: [-- Τέλος της εξόδου PGP --]

en: Internal error. Inform <roessler@does-not-exist.org>.
el: Εσωτερικό σφάλμα. Πληροφορήστε <roessler@does-not-exist.org>.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία στη δημιουργία υποδιεργασίας PGP! --0]

en: Can't open PGP subprocess!
el: Αδυναμία ανοίγματος υποδιεργασίας PGP!

en: Can't invoke PGP
el: Αδυναμία κλήσης του PGP

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s, or (c)lear?
el: PGP (e)κλείδ, (s)υπογρ, υπογρ.σ(a)ν, (b)κλ+υπ, %s, ή (c)τίποτα;

en: (i)nline
el: (i)εσωτερικό κείμενο

en: Fetching PGP key...
el: Λήψη κλειδιού PGP...

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
el: Όλα τα κλειδιά που ταιριάζουν είναι ληγμένα, ακυρωμένα ή ανενεργά.

en: PGP keys matching <%s>.
el: Όμοια PGP κλειδιά <%s>.

en: PGP keys matching "%s".
el: Όμοια PGP κλειδιά "%s".

en: Can't open /dev/null
el: Αδυναμία ανοίγματος /dev/null

en: Please enter the key ID:
el: Παρακαλώ γράψτε το ID του κλειδιού:

en: PGP Key %s.
el: Κλειδί PGP %s.

en: Command TOP is not supported by server.
el: Η εντολή TOP δεν υποστηρίζετε από το διακομιστή.

en: Can't write header to temporary file!
el: Αδυναμία εγγραφής επικεφαλίδας στο προσωρινό αρχείο!

en: Command UIDL is not supported by server.
el: Η εντολή UIDL δεν υποστηρίζετε από το διακομιστή.

en: %s is an invalid POP path
el: %s είναι μη έγκυρη POP διαδρομή

en: Fetching list of messages...
el: Λήψη λίστας μηνυμάτων...

en: Can't write message to temporary file!
el: Αδυναμία εγγραφής μηνύματος στο προσωρινό αρχείο!

en: Checking for new messages...
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα...

en: POP host is not defined.
el: Ο POP host δεν καθορίστηκε.

en: No new mail in POP mailbox.
el: Δεν υπάρχει αλληλογραφία στο POP γραμματοκιβώτιο.

en: Delete messages from server?
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή;

en: Reading new messages (%d bytes)...
el: Ανάγνωση νέων μηνυμάτων (%d bytes)...

en: Error while writing mailbox!
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στο γραμματοκιβώτιο

en: %s [%d of %d messages read]
el: %s [%d από %d μηνύματα διαβάστηκαν]

en: Server closed connection!
el: Η σύνδεση με τον εξυπηρετητή έκλεισε!

en: Authenticating (SASL)...
el: Αυθεντικοποίηση (SASL)...

en: Authenticating (APOP)...
el: Αυθεντικοποίηση (APOP)...

en: APOP authentication failed.
el: Αυθεντικοποίηση APOP απέτυχε.

en: Command USER is not supported by server.
el: Η εντολή USER δεν υποστηρίζετε από το διακομιστή.

en: Unable to leave messages on server.
el: Αδυναμία άφεσης των μηνυμάτων στον εξυπηρετητή.

en: Error connecting to server: %s
el: Σφάλμα κατα τη σύνδεση στο διακομιστή: %s

en: Closing connection to POP server...
el: Κλείσιμο σύνδεσης στον εξυπηρετητή IMAP...

en: Verifying message indexes...
el: Επιβεβαίωση των ευρετηρίων μηνυμάτων...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
el: Απώλεια σύνδεσης. Επανασύνδεση στο διακομιστή POP;

en: Postponed Messages
el: Αναβληθέντα Μηνύματα

en: No postponed messages.
el: Δεν υπάρχουν αναβληθέντα μηνύματα.

en: Illegal S/MIME header
el: Ακατάλληλη επικεφαλίδα S/MIME

en: Decrypting message...
el: Αποκρυπτογράφηση μηνύματος...

en: Decryption failed.
el: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε.

en: New Query
el: Νέα Ερώτηση

en: Make Alias
el: Δημιουργία Ψευδώνυμου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Waiting for response...
el: Αναμονή απάντησης...

en: Query command not defined.
el: Η εντολή ερωτήσεως δεν καθορίστηκε.

en: Query
el: Ερώτηση

note: Prompt for Query
en: Query:
el: Ερώτηση:

en: Query '%s'
el: Ερώτηση '%s'

en: Pipe
el: Διοχέτευση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Attachment saved.
el: Η προσάρτηση αποθηκεύθηκε.

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ! Πρόκειται να γράψεις πάνω από το %s, συνέχεια;

en: Attachment filtered.
el: Η προσάρτηση έχει φιλτραριστεί.

en: Filter through:
el: Φιλτράρισμα μέσω:

en: Pipe to:
el: Διοχέτευση στο:

en: I dont know how to print %s attachments!
el: Δεν ξέρω πως να τυπώσω τις %s προσαρτήσεις!

en: Print tagged attachment(s)?
el: Εκτύπωση σημειωμένου/ων προσάρτησης/σεων;

en: Print attachment?
el: Εκτύπωση προσαρτήσεων;

en: Can't decrypt encrypted message!
el: Αδυναμία αποκρυπτογράφησης του κρυπτογραφημένου μηνύματος!

en: Attachments
el: Προσαρτήσεις

en: There are no subparts to show!
el: Δεν υπάρχουν επιμέρους τμήματα για να εμφανιστούν.

en: Can't delete attachment from POP server.
el: Αδυναμία διαγραφής προσάρτησης από τον εξυπηρετητή POP.

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
el: Η διαγραφή προσαρτήσεων από κρυπτογραφημένα μηνύματα δεν υποστηρίζεται.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
el: Μόνο η διαγραφή πολυμερών προσαρτήσεων υποστηρίζεται.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
el: Μπορείτε να διαβιβάσετε μόνο μήνυμα/μέρη rfc822

en: Error bouncing message!
el: Σφάλμα κατά την μεταβίβαση του μηνύματος!

en: Error bouncing messages!
el: Σφάλμα κατά την μεταβίβαση των μηνυμάτων!

en: Can't open temporary file %s.
el: Αδυναμία πρόσβασης στο προσωρινό αρχείο %s.

en: Forward as attachments?
el: Προώθηση σαν προσαρτήσεις;

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
el: Αδυναμία αποκωδικοποίησης όλων των σημειωμένων προσαρτήσεων. Προώθηση-MIME των άλλων;

en: Forward MIME encapsulated?
el: Προώθηση ενσωματωμένου MIME;

en: Can't create %s.
el: Αδυναμία δημιουργίας του %s.

en: Can't find any tagged messages.
el: Αδυναμία εύρεσης σημειωμένων μηνυμάτων.

en: No mailing lists found!
el: Δεν βρέθηκαν λίστες συζητήσεων!

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
el: Αδυναμία αποκωδικοποίησης όλων των σημειωμένων προσαρτήσεων. MIME-encapsulate τις άλλες;

en: Append
el: Πρόσθεση

en: Insert
el: Είσοδος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Can't get mixmaster's type2.list!
el: Αδυναμία λήψης της type2.list του mixmaster!

en: Select a remailer chain.
el: Επιλογή μιας αλυσίδας επαναποστολέων.

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
el: Σφάλμα: το %s δεν μπορεί να είναι ο τελικός επαναποστολέας της αλυσίδας.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
el: Οι αλυσίδες Mixmaster είναι περιορισμένες σε %d στοιχεία.

en: The remailer chain is already empty.
el: Η αλυσίδα επαναποστολέων είναι ήδη άδεια.

en: You already have the first chain element selected.
el: Έχετε ήδη επιλέξει το πρώτο στοιχείο της αλυσίδας.

en: You already have the last chain element selected.
el: Έχετε ήδη επιλέξει το τελευταίο στοιχείο της αλυσίδας.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
el: Ο Mixmaster δεν δέχεται Cc ή Bcc επικεφαλίδες.

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
el: Παρακαλώ ορίστε σωστά την μεταβλητή του ονόματος του συστήματος όταν χρησιμοποιείτε το mixmaster!

en: Error sending message, child exited %d.
el: Σφάλμα στην αποστολή μηνύματος, τερματισμός θυγατρικής με %d.

en: Error sending message.
el: Σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος.

en: Improperly formated entry for type %s in "%s" line %d
el: Ακατάλληλα μορφοποιημένη είσοδος για το τύπο %s στη "%s" γραμμή %d

en: No mailcap path specified
el: Δεν καθορίστηκε διαδρομή mailcap

en: mailcap entry for type %s not found
el: Η είσοδος mailcap για το τύπο %s δε βρέθηκε

en: score: too few arguments
el: score: πολύ λίγα ορίσματα

en: score: too many arguments
el: score: πάρα πολλά ορίσματα

en: No subject, abort?
el: Δεν υπάρχει θέμα, να εγκαταλείψω;

en: No subject, aborting.
el: Δεν υπάρχει θέμα, εγκατάλειψη.

note: There are quite a few mailing lists which set the Reply-To: * header field to the list address, which makes it quite impossible * to send a message to only the sender of the message.  This * provides a way to do that.
en: Reply to %s%s?
el: Απάντηση στο %s%s;

en: Follow-up to %s%s?
el: Συνέχεια στο %s%s;

note: This could happen if the user tagged some messages and then did * a limit such that none of the tagged message are visible.
en: No tagged messages are visible!
el: Κανένα σημειωμένο μήνυμα δεν είναι ορατό!

en: Include message in reply?
el: Συμπερίληψη του μηνύματος στην απάντηση;

en: Including quoted message...
el: Συμπερίληψη καθορισμένου μηνύματος...

en: Could not include all requested messages!
el: Αδυναμία συμπερίληψης όλων των μηνυμάτων που ζητήθηκαν!

en: Forward as attachment?
el: Προώθηση σαν προσάρτηση;

en: Preparing forwarded message...
el: Ετοιμασία προωθημένου μηνύματος ...

note: If the user is composing a new message, check to see if there * are any postponed messages first.
en: Recall postponed message?
el: Ανάκληση αναβληθέντος μηνύματος;

en: Edit forwarded message?
el: Επεξεργασία προωθημένου μηνύματος;

en: Abort unmodified message?
el: Ματαίωση αποστολής μη τροποποιημένου μηνύματος;

en: Aborted unmodified message.
el: Ματαίωση αποστολής μη τροποποιημένου μηνύματος.

en: Message postponed.
el: Το μήνυμα ανεβλήθη.

en: No recipients are specified!
el: Δεν έχουν καθοριστεί παραλήπτες!

en: No recipients were specified.
el: Δεν καθορίστηκαν παραλήπτες.

en: No subject, abort sending?
el: Δεν υπάρχει θέμα, ακύρωση αποστολής;

en: No subject specified.
el: Δεν καθορίστηκε θέμα.

en: Sending message...
el: Αποστολή μηνύματος...

en: Could not send the message.
el: Αδυναμία αποστολής του μηνύματος.

en: Mail sent.
el: Το γράμμα εστάλη.

en: Sending in background.
el: Αποστολή στο παρασκήνιο.

en: No boundary parameter found! [report this error]
el: Δε βρέθηκε παράμετρος οριοθέτησης! [αναφέρατε αυτό το σφάλμα]

en: %s no longer exists!
el: Το %s δεν υπάρχει πια!

en: %s isn't a regular file.
el: Το %s δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: Could not open %s
el: Αδυναμία ανοίγματος του %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
el: Σφάλμα κατά την αποστολή μηνύματος, τερματισμός θυγατρικής με %d (%s).

en: Output of the delivery process
el: Έξοδος της διεργασίας αποστολής

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN %s κατά την δημιουργία του πεδίου Επαναποστολή-Από.

en: %s...  Exiting.
el: %s...  Εγκατάλειψη.

en: Caught %s...  Exiting.
el: Εντοπισμός του %s...  Εγκατάλειψη.

en: Caught signal %d...  Exiting.
el: Εντοπισμός σήματος %d...  Εγκατάλειψη.

en: Enter S/MIME passphrase:
el: Εισάγετε την φράση-κλειδί S/MIME:

en: Trusted
el: Εμπιστευμένο

en: Verified
el: Επιβεβαιωμένο

en: Unverified
el: Μη Επιβεβαιωμένο

en: Expired
el: Έληξε

en: Revoked
el: Ανακλήθηκε

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Enter keyID:
el: Εισάγετε το keyID:

en: S/MIME certificates matching "%s".
el: Όμοια πιστοποιητικά S/MIME "%s".

en: ID %s is unverified. Do you want to use it for %s ?
el: Το ID %s δεν έχει επιβεβαιωθεί. Σίγουρα να γίνει χρήση του για %s ;

en: Use (untrusted!) ID %s for %s ?
el: Χρήση του (μη εμπιστευμένου) ID %s για το %s

en: Use ID %s for %s ?
el: Χρήση του ID = %s για το %s ;

en: Warning: You have not yet decided to trust ID %s. (any key to continue)
el: Προειδοποίηση: Δεν έχει οριστεί εμπιστοσύνη στο ID %s. (πλήκτρο. για συνέχεια)

en: No (valid) certificate found for %s.
el: Δεν βρέθηκαν (έγκυρα) πιστοποιητικά για το %s.

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
el: Σφάλμα: αδυναμία δημιουργίας υποδιεργασίας OpenSSL!

en: no certfile
el: κανένα αρχείο πιστοποιητικών

en: no mbox
el: κανένα γραμματοκιβώτιο

note: fatal error while trying to encrypt message
en: No output from OpenSSL..
el: Καμμία έξοδος από OpenSSL..

en: Warning: Intermediate certificate not found.
el: Προειδοποίηση: Δεν βρέθηκε ενδιάμεσο πιστοποιητικό.

en: Can't open OpenSSL subprocess!
el: Αδυναμία εκκίνησης υποδιεργασίας OpenSSL!

en: No output from OpenSSL...
el: Καμμία έξοδος από OpenSSL..

en: [-- End of OpenSSL output --]
el: [-- Τέλος της εξόδου OpenSSL --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία δημιουργίας υποδιεργασίας OpenSSL! --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι κρυπτογραφημένα μέσω S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι υπογεγραμμένα με S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
el: 
    [-- Τέλος δεδομένων κρυπτογραφημένων μέσω S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
el: 
    [-- Τέλος δεδομένων υπογεγραμμένων με S/MIME --]

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
el: S/MIME (e)κλείδ,(s)υπογρ,(w)υπογρ.με,υπογρ.σ(a)ν,(b)κλ+υπ, %s, ή (c)τίποτα;

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
el: Αδυναμία υπογραφής. Δεν έχει οριστεί κλειδί. Χρησιμοποιήστε Υπογρ.σαν

en: Sorting mailbox...
el: Τακτοποίηση γραμματοκιβωτίου...

en: Could not find sorting function! [report this bug]
el: Αδυναμία εύρεσης της λειτουργίας ταξινόμησης! [αναφέρατε αυτό το σφάλμα]

en: (no mailbox)
el: (κανένα γραμματοκιβώτιο)

en: Parent message is not visible in this limited view.
el: Το τρέχον μήνυμα δεν είναι ορατό σε αυτή τη περιορισμένη όψη

en: Parent message is not available.
el: Το τρέχον μήνυμα δεν είναι διαθέσιμο.

en: null operation
el: κενή λειτουργία

en: end of conditional execution (noop)
el: τέλος εκτέλεσης υπό συνθήκη (noop)

en: force viewing of attachment using mailcap
el: αναγκάζει την εμφάνιση της προσάρτησης χρησιμοποιώντας το mailcap

en: view attachment as text
el: παρουσίαση της προσάρτησης ως κείμενο

en: Toggle display of subparts
el: Αλλαγή της εμφάνισης των επιμέρους τμημάτων

en: move to the bottom of the page
el: μετακίνηση στη βάση της σελίδας

en: remail a message to another user
el: Αποστολή ξανά ενός μηνύματος σε ένα άλλο χρήστη

en: select a new file in this directory
el: επιλέξτε ένα νέο αρχείο σε αυτό τον κατάλογο

en: view file
el: ανάγνωση το αρχείο

en: display the currently selected file's name
el: απεικόνιση του ονόματος του τρέχοντος επιλεγμένου αρχείου

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
el: εγγραφή στο τρέχον γραμματοκιβώτιο (IMAP μόνο)

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
el: αλλαγή όψης όλα/εγγεγραμμένα γραμματοκιβώτια  (IMAP μόνο)

en: list mailboxes with new mail
el: απεικόνιση γραμματοκιβωτίων με νέα αλληλογραφία

en: change directories
el: αλλαγή καταλόγων

en: check mailboxes for new mail
el: εξέταση γραμμα/τίων για νέα αλληλογραφία

en: attach message(s) to this message
el: προσάρτηση μηνύματος/των σε αυτό το μήνυμα

en: edit the BCC list
el: επεξεργασία της λίστας BCC

en: edit the CC list
el: επεξεργασία της λίστας CC

en: edit attachment description
el: επεξεργασία της περιγραφής της προσάρτησης

en: edit attachment transfer-encoding
el: επεξεργασία της κωδικοποίησης-μεταφοράς της προσάρτησης

en: enter a file to save a copy of this message in
el: ορισμός αρχείου για αποθήκευση αντιγράφου αυτού του μηνύματος

en: edit the file to be attached
el: επεξεργασία του φακέλου που θα προσαρτηθεί

en: edit the from field
el: επεξεργασία του πεδίου from

en: edit the message with headers
el: επεξεργασία του μηνύματος με επικεφαλίδες

en: edit the message
el: επεξεργασία του μηνύματος

en: edit attachment using mailcap entry
el: επεξεργασία της προσάρτησης χρησιμοποιώντας καταχώρηση mailcap

en: edit the Reply-To field
el: επεξεργασία του πεδίου Reply-To

en: edit the subject of this message
el: επεξεργασία του θέματος αυτού του μηνύματος

en: edit the TO list
el: επεξεργασία της λίστας TO

en: create a new mailbox (IMAP only)
el: δημιουργία ενός νέου γραμματοκιβωτίου (IMAP μόνο)

en: edit attachment content type
el: επεξεργασία του τύπου του περιεχομένου της προσάρτησης

en: get a temporary copy of an attachment
el: απόδοση ενός προσωρινού αντιγράφου της προσάρτησης

en: run ispell on the message
el: έλεγχος του μηνύματος με το  ispell

en: compose new attachment using mailcap entry
el: σύνθεση νέας προσάρτησης χρησιμοποιώντας καταχώρηση mailcap

en: toggle recoding of this attachment
el: αλλαγή επανακωδικοποίησης αυτής της προσάρτησης

en: save this message to send later
el: αποθήκευση αυτού του μηνύματος για μετέπειτα αποστολή

en: rename/move an attached file
el: μετονομασία/μετακίνηση ενός αρχείου προσάρτησης

en: send the message
el: αποστολή του μηνύματος

en: toggle disposition between inline/attachment
el: επιλογή χαρακτήρα ανάμεσα από εσωτερικό κείμενο/προσάρτηση

en: toggle whether to delete file after sending it
el: επιλογή της διαγραφής του αρχείου μετά την αποστολή, ή όχι

en: update an attachment's encoding info
el: ανανέωση των πληροφοριών κωδικοποίησης της προσάρτησης

en: write the message to a folder
el: εγγραφή του μηνύματος σε ένα φάκελο

en: copy a message to a file/mailbox
el: αντιγραφή ενός μηνύματος σε ένα αρχείο/γραμμα/τιο

en: create an alias from a message sender
el: δημιουργία ενός ψευδωνύμου από ένα αποστολέα μηνύματος

en: move entry to bottom of screen
el: μετακίνηση της καταχώρησης στην βάση της οθόνης

en: move entry to middle of screen
el: μετακίνηση της καταχώρησης στην μέση της οθόνης

en: move entry to top of screen
el: μετακίνηση της καταχώρησης στην κορυφή της οθόνης

en: make decoded (text/plain) copy
el: δημιουργία αποκωδικοποιημένου (text/plain) αντιγράφου

en: make decoded copy (text/plain) and delete
el: δημιουργία αποκωδικοποιημένου (text/plain) αντιγράφου και διαγραφή

en: delete the current entry
el: διαγραφή της τρέχουσας καταχώρησης

en: delete the current mailbox (IMAP only)
el: εγγραφή στο τρέχον γραμματοκιβώτιο (IMAP μόνο)

en: delete all messages in subthread
el: διαγραφή όλων των μηνυμάτων στη δευτερεύουσα συζήτηση

en: delete all messages in thread
el: διαγραφή όλων των μηνυμάτων στη συζήτηση

en: display full address of sender
el: απεικόνιση της πλήρης διεύθυνσης του αποστολέα

en: display message and toggle header weeding
el: απεικόνιση του μηνύματος και επιλογή καθαρισμού επικεφαλίδας

en: display a message
el: απεικόνιση του μηνύματος

en: edit the raw message
el: επεξεργασία του <<ωμού>> μηνύματος

en: delete the char in front of the cursor
el: διαγραφή του χαρακτήρα μπροστά από τον κέρσορα

en: move the cursor one character to the left
el: μετακίνηση του δρομέα ένα χαρακτήρα προς τα αριστερά

en: move the cursor to the beginning of the word
el: μετακίνηση του δρομέα στην αρχή της λέξης

en: jump to the beginning of the line
el: μετάβαση στην αρχή της γραμμής

en: cycle among incoming mailboxes
el: μετακίνηση μεταξύ των γραμματοκιβωτίων

en: complete filename or alias
el: ολόκληρο όνομα αρχείου ή ψευδώνυμο

en: complete address with query
el: ολόκληρη διεύθυνση με ερώτηση

en: delete the char under the cursor
el: διαγραφή του χαρακτήρα κάτω από το δρομέα

en: jump to the end of the line
el: μετακίνηση στο τέλος της γραμμής

en: move the cursor one character to the right
el: μετακίνηση του δρομέα ένα χαρακτήρα προς τα δεξιά

en: move the cursor to the end of the word
el: μετακίνηση του δρομέα στο τέλος της λέξης

en: scroll down through the history list
el: μετακίνηση προς κάτω στην λίστα ιστορίας

en: scroll up through the history list
el: μετακίνηση προς πάνω στην λίστα ιστορίας

en: delete chars from cursor to end of line
el: διαγραφή των χαρακτήρων από τον κέρσορα ως το τέλος της γραμμής

en: delete chars from the cursor to the end of the word
el: διαγραφή των χαρακτήρων από τον κέρσορα ως το τέλος της λέξης

en: delete all chars on the line
el: διαγραφή όλων των χαρακτήρων στη γραμμή

en: delete the word in front of the cursor
el: διαγραφή της λέξης μπροστά από στον κέρσορα

en: quote the next typed key
el: παράθεση του επόμενου πλήκτρου

en: transpose character under cursor with previous
el: μετατόπιση του χαρακτήρα κάτω από τον δρομέα με τον προηγούμενο

en: capitalize the word
el: μετατροπή λέξης σε κεφαλαία

en: convert the word to lower case
el: μετατροπή λέξης σε πεζά

en: convert the word to upper case
el: μετατροπή λέξης σε κεφαλαία

en: enter a muttrc command
el: καταχώρηση μιας εντολής muttrc

en: enter a file mask
el: καταχώρηση μιας μάσκας αρχείων

en: exit this menu
el: έξοδος από αυτό το μενού

en: filter attachment through a shell command
el: φιλτράρισμα της προσάρτησης μέσω μιας εντολής φλοιού

en: move to the first entry
el: μετακίνηση στην πρώτη καταχώρηση

en: toggle a message's 'important' flag
el: αλλαγή της σημαίας 'σημαντικό' του μηνύματος

en: forward a message with comments
el: προώθηση ενός μηνύματος με σχόλια

en: select the current entry
el: επιλογή της τρέχουσας καταχώρησης

en: reply to all recipients
el: απάντηση σε όλους τους παραλήπτες

en: scroll down 1/2 page
el: μετακίνηση 1/2 σελίδας προς τα κάτω

en: scroll up 1/2 page
el: μετακίνηση 1/2 σελίδας προς τα πάνω

en: this screen
el: αυτή η οθόνη

en: jump to an index number
el: μετάβαση σε έναν αριθμό δείκτη

en: move to the last entry
el: μετακίνηση στην τελευταία καταχώρηση

en: reply to specified mailing list
el: απάντηση στην καθορισμένη λίστα αλληλογραφίας

en: execute a macro
el: εκτέλεση μιας μακροεντολής

en: compose a new mail message
el: σύνθεση ενός νέου μηνύματος

en: open a different folder
el: άνοιγμα ενός διαφορετικού φακέλου

en: open a different folder in read only mode
el: άνοιγμα ενός διαφορετικού φακέλου σε κατάσταση μόνο-ανάγνωσης

en: clear a status flag from a message
el: καθαρισμός της σημαίας κατάστασης από το μήνυμα

en: delete messages matching a pattern
el: διαγραφή των μηνυμάτων που ταιριάζουν σε ένα μοντέλο/μορφή

en: force retrieval of mail from IMAP server
el: εξαναγκασμένη παραλαβή αλληλογραφίας από το εξυπηρετητή IMAP

en: retrieve mail from POP server
el: παραλαβή αλληλογραφίας από το εξυπηρετητή POP

en: move to the first message
el: μετακίνηση στο πρώτο μήνυμα

en: move to the last message
el: μετακίνηση στο τελευταίο μήνυμα

en: show only messages matching a pattern
el: εμφάνιση μόνο των μηνυμάτων που ταιριάζουν σε ένα μοντέλο/μορφή

en: jump to the next new message
el: μετάβαση στο επόμενο νέο μήνυμα

en: jump to the next new or unread message
el: μετάβαση στο επόμενο νέο ή μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: jump to the next subthread
el: μετάβαση στο επόμενο θέμα της δευτερεύουσας συζήτησης

en: jump to the next thread
el: μετάβαση στην επόμενη συζήτηση

en: move to the next undeleted message
el: μετακίνηση στο επόμενο αποκαταστημένο μήνυμα

en: jump to the next unread message
el: μετάβαση στο επόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: jump to parent message in thread
el: μετάβαση στο τρέχον μήνυμα της συζήτησης

en: jump to previous thread
el: μετάβαση στην προηγούμενη συζήτηση

en: jump to previous subthread
el: μετάβαση στην προηγούμενη δευτερεύουσα συζήτηση

en: move to the previous undeleted message
el: μετακίνηση στο προηγούμενο αποκαταστημένο μήνυμα

en: jump to the previous new message
el: μετάβαση στο προηγούμενο νέο μήνυμα

en: jump to the previous new or unread message
el: μετάβαση στο προηγούμενο νέο ή μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: jump to the previous unread message
el: μετάβαση στο προηγούμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: mark the current thread as read
el: σημείωση της τρέχουσας συζήτησης ως αναγνωσμένη

en: mark the current subthread as read
el: σημείωση της τρέχουσας υποσυζήτησης ως αναγνωσμένη

en: set a status flag on a message
el: ορισμός της σημαίας κατάστασης σε ένα μήνυμα

en: save changes to mailbox
el: αποθήκευση των αλλαγών στο γραμματοκιβώτιο

en: tag messages matching a pattern
el: σημείωση των μηνυμάτων που ταιριάζουν με μια μορφή/μοντέλο

en: undelete messages matching a pattern
el: αποκατάσταση (undelete) των μηνυμάτων που ταιριάζουν με μία μορφή/μοντέλο

en: untag messages matching a pattern
el: αφαίρεση της σημείωσης από τα μηνύματα που ταιριάζουν με μία μορφή/μοντέλο

en: move to the middle of the page
el: μετακίνηση στο μέσο της σελίδας

en: move to the next entry
el: μετακίνηση στην επόμενη καταχώρηση

en: scroll down one line
el: μετακίνηση μια γραμμή προς τα κάτω

en: move to the next page
el: μετακίνηση στην επόμενη σελίδα

en: jump to the bottom of the message
el: μετάβαση στη βάση του μηνύματος

en: toggle display of quoted text
el: επιλογή της εμφάνισης του quoted κειμένου

en: skip beyond quoted text
el: προσπέραση πέρα από το quoted κείμενο

en: jump to the top of the message
el: μετάβαση στην αρχή του μηνύματος

en: pipe message/attachment to a shell command
el: διοχέτευση του μηνύματος/προσάρτησης σε μια εντολή φλοιού

en: move to the previous entry
el: μετακίνηση στην προηγούμενη καταχώρηση

en: scroll up one line
el: μετακίνηση μια γραμμή προς τα πάνω

en: move to the previous page
el: μετακίνηση στην προηγούμενη σελίδα

en: print the current entry
el: εκτύπωση της τρέχουσας καταχώρησης

en: query external program for addresses
el: ερώτηση ενός εξωτερικού προγράμματος για διευθύνσεις

en: append new query results to current results
el: πρόσθεση των νέων αποτελεσμάτων της ερώτησης στα τρέχοντα

en: save changes to mailbox and quit
el: αποθήκευση των αλλαγών στο γραμματοκιβώτιο και εγκατάλειψη

en: recall a postponed message
el: επανάκληση ενός αναβληθέντος μηνύματος

en: clear and redraw the screen
el: καθαρισμός και ανανέωση της οθόνης

en: {internal}
el: {εσωτερικό}

en: reply to a message
el: απάντηση σε ένα μήνυμα

en: use the current message as a template for a new one
el: χρησιμοποίηση του τρέχοντος μηνύματος ως σχεδίου για ένα νέο

en: save message/attachment to a file
el: αποθήκευση μηνύματος/προσάρτησης σε ένα αρχείο

en: search for a regular expression
el: αναζήτηση μιας κανονικής έκφρασης

en: search backwards for a regular expression
el: αναζήτηση μιας κανονικής έκφρασης προς τα πίσω

en: search for next match
el: αναζήτηση για επόμενο ταίριασμα

en: search for next match in opposite direction
el: αναζήτηση του επόμενου ταιριάσματος προς την αντίθετη κατεύθυνση

en: toggle search pattern coloring
el: επιλογή του χρωματισμού των αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: invoke a command in a subshell
el: κλήση μιας εντολής σε ένα δευτερεύων φλοιό

en: sort messages
el: ταξινόμηση των μηνυμάτων

en: sort messages in reverse order
el: ταξινόμηση των μηνυμάτων σε ανάστροφη σειρά

en: tag the current entry
el: σημείωση της τρέχουσας καταχώρησης

en: apply next function to tagged messages
el: εφαρμογή της επόμενης λειτουργίας στα σημειωμένα μηνύματα

en: apply next function ONLY to tagged messages
el: εφαρμογή της επόμενης λειτουργίας ΜΟΝΟ στα σημειωμένα μηνύματα

en: tag the current subthread
el: σημείωση της τρέχουσας δευτερεύουσας συζήτησης

en: tag the current thread
el: σημείωση της τρέχουσας συζήτησης

en: toggle a message's 'new' flag
el: επιλογή της 'νέας' σημαίας μηνύματος

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
el: επιλογή εάν το γραμματοκιβώτιο θα ξαναγραφεί

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
el: επιλογή για περιήγηση στα γραμματοκιβώτια ή σε όλα τα αρχεία

en: move to the top of the page
el: μετακίνηση στην αρχή της σελίδας

en: undelete the current entry
el: αποκατάσταση της τρέχουσας καταχώρησης

en: undelete all messages in thread
el: αποκατάσταση όλων των μηνυμάτων στη συζήτηση

en: undelete all messages in subthread
el: αποκατάσταση όλων των μηνυμάτων στη δευτερεύουσα συζήτηση

en: show the Mutt version number and date
el: εμφάνιση του αριθμού έκδοσης του Mutt και την ημερομηνία

en: view attachment using mailcap entry if necessary
el: εμφάνιση προσάρτησης χρησιμοποιώντας εάν χρειάζεται την καταχώρηση mailcap

en: show MIME attachments
el: εμφάνιση των προσαρτήσεων MIME

en: display the keycode for a key press
el: εμφάνιση κωδικού πληκτρολογίου για πατηθέν πλήκτρο

en: show currently active limit pattern
el: εμφάνιση της ενεργής μορφής των ορίων

en: collapse/uncollapse current thread
el: μάζεμα/άπλωμα της τρέχουσας συζήτησης

en: collapse/uncollapse all threads
el: μάζεμα/άπλωμα όλων των συζητήσεων

en: attach a PGP public key
el: προσάρτηση του δημόσιου κλειδιού PGP

en: show PGP options
el: εμφάνιση των επιλογών PGP

en: mail a PGP public key
el: ταχυδρόμηση δημόσιου κλειδιού PGP

en: verify a PGP public key
el: επιβεβαίωση ενός δημόσιου κλειδιού PGP

en: view the key's user id
el: εμφάνιση του ιδιοκτήτη του κλειδιού

en: Accept the chain constructed
el: Αποδοχή της κατασκευασμένης αλυσίδας

en: Append a remailer to the chain
el: Προσάρτηση ενός επαναποστολέα στην αλυσίδα

en: Insert a remailer into the chain
el: Προσθήκη ενός επαναποστολέα στην αλυσίδα

en: Delete a remailer from the chain
el: Διαγραφή ενός επαναποστολέα από την αλυσίδα

en: Select the previous element of the chain
el: Επιλογή του προηγούμενου στοιχείου της αλυσίδας

en: Select the next element of the chain
el: Επιλογή του επόμενου στοιχείου της αλυσίδας

en: send the message through a mixmaster remailer chain
el: αποστολή του μηνύματος μέσω μιας αλυσίδας επαναποστολέων Mixmaster

en: make decrypted copy and delete
el: δημιουργία αποκρυπτογραφημένου αντιγράφου και διαγραφή

en: make decrypted copy
el: δημιουργία αποκρυπτογραφημένου αντιγράφου

en: wipe passphrase(s) from memory
el: εξαφάνιση της φράσης(-εων) κλειδί από τη μνήμη

en: extract supported public keys
el: εξαγωγή των δημόσιων κλειδιών που υποστηρίζονται

en: show S/MIME options
el: εμφάνιση των επιλογών S/MIME
