galeon - en to ta translation catalogue (58 entries)

en: Galeon Web Browser
ta: §¸Ä¢Âý Å¨Ä §Á§Ä¡Ê

note: create the browser window
en: Galeon
ta: §¸Ä¢Âý

en: URL Clicked
ta: URL «Óì¸ôÀð¼Ð

note: no, create the folder
en: AutoBookmarks
ta: ¾É¢Âì¸-Òò¾¸ìÌÈ¢¸û

en: Bookmarks
ta: Òò¾¸ìÌÈ¢¸û

en: Error
ta: À¢¨Æ

en: An error ocurred loading your bookmarks.
ta: ¯í¸Ç¢ý Òò¾¸ìÌÈ¢¸¨Ç ²üÚõ§À¡Ð À¢¨Æ.

en: Unable to save bookmark file.
ta: Òò¾¸ìÌÈ¢ §¸¡ô¨À §ºÁ¢ì¸ ÓÊÂÅ¢ø¨Ä.

en: Untitled
ta: ¾¨ÄôÀ¢øÄ¡¾Ð

en: _File
ta: _§¸¡ôÒ

note: File
en: _Open...
ta: _¾¢È...

en: _Revert
ta: _À¢ý¦ºø

en: _Save
ta: _§ºÁ¢

en: _Close
ta: _ãÎ

en: _Edit
ta: _À¾¢ôÀ¢

note: Edit
en: C_ut
ta: ¦ÅðÎ

en: _Copy
ta: ¿¸ø

en: _Paste
ta: ´ðÎ

en: _View
ta: _¸¡ðº¢

en: New _item
ta: Ò¾¢Â _¯ÕôÀÊ

en: New _separator
ta: Ò¾¢Â _À¢Ã¢ôÒ

en: New _folder
ta: Ò¾¢Â _«¨¼×

en: New _alias
ta: Ò¾¢Â _Á¡üÚô ¦ÀÂ÷

en: _One Level
ta: _µ÷ Áð¼õ

en: _Recursively
ta: ÁÚÍÆÄ¡¸

en: One _Level (folders first)
ta: _µ÷ Áð¼õ(Ó¾Ä¢ø «¨¼×¸û)

en: Recursively (_folders first)
ta: ÁÚÍÆÄ¡¸(Ó¾Ä¢ø «¨¼×¸û)

en: _Remove bookmark
ta: Òò¾¸ìÌÈ¢¸¨Ç ¸ÆðÎ

en: _Go to bookmark target
ta: Òò¾¸ìÌÈ¢ ÄìÌìÌ §À¡¸×õ

en: _Set as default folder
ta: ¦¸¡¼¡ ¿¢¨Ä «¨¼Å¡¸ «¨Á

en: Move _up
ta: §Áø ¿¸÷òÐ

en: Move _down
ta: ¸£ú ¿¸÷òÐ

en: Fetch bookmark _icon
ta: Òò¾¸ìÌÈ¢ ÌÚõÀ¼ò¨¾ ¦ÀüÚÅ¡

en: Add alias for r_oot bookmark
ta: §Å÷ Òò¾¸ìÌÈ¢ìÌ Á¡üÚô ¦ÀÂ÷ §º÷

en: Sort fold_er
ta: «¨¼¨Å ´ØíÌÀÎòÐ

en: _Find bookmarks...
ta: _Òò¾¸ìÌÈ¢¸¨Çì ¸ñÎÀ¢Ê

en: _Show editing controls
ta: _À¾¢ôÀ¢ìÌõ ¸ðÎôÀ¡Î¸¨Çì ¸¡ñÀ¢

en: _Expand all categories
ta: _«¨ÉòÐ Å¨¸Â¢Éí¸¨ÇÔõ Å¢Ã¢

en: _Collapse all categories
ta: _«¨ÉòÐ Å¨¸Â¢Éí¸¨ÇÔõ ÁÊ

en: Show only _this folder
ta: ­ó¾ «¨¼¨Å ÁðÎõ ¸¡ñÀ¢

en: Show _all bookmarks
ta: Òò¾¸ìÌÈ¢¸û «¨ÉòÐõ ¸¡ñÀ¢

en: Import from _Galeon's own format...
ta: _§¸Ä¢ÂÉ¢ý ÅÊÅ¨ÁôÀ¢Ä¢ÕóÐ ­ÈìÌÁ¾¢ ¦ºö...

en: Import from _XBEL...
ta: _XBEL... ­Ä¢ÕóÐ ­ÈìÌÁ¾¢ ¦ºö...

en: Import from _Netscape bookmarks
ta: _Netscape Òò¾¸ìÌÈ¢¸Ä¢ÕóÐ ­ÈìÌÁ¾¢ ¦ºö...

en: Import from _Mozilla bookmarks
ta: _Mozilla Òò¾¸ìÌÈ¢¸Ä¢ÕóÐ ­ÈìÌÁ¾¢ ¦ºö...

en: Import from _other location...
ta: ÁüÈ ­¼í¸Ç¢Ä¢ÕóÐ ­ÈìÌÁ¾¢ ¦ºö...

en: Export bookmarks in X_BEL...
ta: X_BELÄ¢ø Òò¾¸ìÌÈ¢¸¨Ç ²üÚÁ¾¢ ¦ºö...

en: Export to Net_scape bookmarks...
ta: Net_scape Òò¾¸ìÌÈ¢¸ÙìÌ ²üÚÁ¾¢ ¦ºö...

en: Export to Mo_zilla bookmarks...
ta: Mo_zilla Òò¾¸ìÌÈ¢¸ÙìÌ ²üÚÁ¾¢ ¦ºö...

en: Export to o_ther location...
ta: ÁüÈ ­¼í¸ÙìÌ ²üÚÁ¾¢ ¦ºö...

en: I_mport / Export
ta: ­ÈìÌÁ¾¢/²üÚÁ¾¢

en: You are going to remove (at least) a non empty 
    bookmark folder. All its bookmarks will be deleted.
    Do you want to continue?
ta: ¿£í¸û «Æ¢ì¸ô§À¡Ìõ «¨¼× ¦ÅüÈ¡ÉÐ «øÄ. 
    «¾É¢ÖûÇ «¨ÉòÐ Òò¾¸ìÌÈ¢¸Ùõ «Æ¢óÐÅ¢Îõ.
    ¦ºÂ¨Ä ¦¾¡¼Ã §ÅñÎÁ¡?

en: Separator
ta: À¢Ã¢ôÀ¢

en: _Icons only
ta: ÌÚõÀ¼í¸û ÁðÎõ

en: _Text only
ta: ¯¨Ã ÁðÎõ

en: Text _under icons
ta: ÌÚõÀ¼í¸ÙìÌ ¸£ø ¯¨Ã

en: Save as...
ta: §ÅÚ¦ÀÂÃ¢ø §ºÁ¢...

en: Load from...
ta: ­í¸¢ÕóÐ ²üÚ...
