subversion 1.1.0 - en to no translation catalogue (898 entries)

en: Skipping binary file: '%s'
no: Hopper over binær fil: '%s'

en: '%s' does not appear to be a URL
no: '%s' ser ikke ut som en nettadresse

en: Use --force to override this restriction
no: Bruk --force for å komme rundt denne begrensningen

en: Can't open stdout
no: Kan ikke åpne for standardutdata

en: Can't open stderr
no: Kan ikke åpne for standardfeil

en: Target lists to diff may not contain both working copy paths and URLs
no: Mållistene for diff kan ikke inneholde både arbeidskopi-stier og URL-er

en: Destination directory exists; please remove the directory or use --force to overwrite
no: Målkatalogen finnes allerede. Flytt den eller bruk --force for å overskrive

en: usage: svn <subcommand> [options] [args]
    Type "svn help <subcommand>" for help on a specific subcommand.
    
    Most subcommands take file and/or directory arguments, recursing
    on the directories.  If no arguments are supplied to such a
    command, it will recurse on the current directory (inclusive) by
    default.
    
    Available subcommands:
no: bruk: svn <delkommando> [valg] [arg]
    Skriv "svn help <delkommando>" for hjelp om spesifikke delkommandoer
    
    De fleste kommandoene tar fil- og/eller katalogargumenter og går inn i kataloger
    rekursivt. Hvis ingen argument gis til slike kommandoer, kjøres kommandoen 
    rekursivt i gjeldende katalog.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: Subversion is a tool for version control.
    For additional information, see http://subversion.tigris.org/
no: Subversion er et verktøy for versjonshåndtering
    Se http://subversion.tigris.org/ for mer informasjon

en: The following repository access (RA) modules are available:
no: Følgende moduler for depottilgang er tilgjengelige:

en: Repository URL required when importing
no: Depot-URL kreves ved import

en: Too many arguments to import command
no: For mange argumenter til import-kommando

en: Invalid URL '%s'
no: Ugyldig URL '%s'

en: Path: %s
no: Filsti: %s

en: Name: %s
no: Navn: %s

en: URL: %s
no: Nettadresse: %s

en: Repository: %s
no: Depot: %s

en: Repository UUID: %s
no: Depotets UUID: %s

en: Revision: %ld
no: Revisjon: %ld

en: Node Kind: file
no: Nodetype: fil

en: Node Kind: directory
no: Nodetype: katalog

en: Node Kind: none
no: Nodetype: ingen

en: Node Kind: unknown
no: Nodetype: ukjent

en: Schedule: normal
no: Oppgave: normal

en: Schedule: add
no: Oppgave: legg til

en: Schedule: delete
no: Oppgave: slett

en: Schedule: replace
no: Oppgave: erstatt

en: Copied From URL: %s
no: Kopiert fra nettadresse: %s

en: Copied From Rev: %ld
no: Kopiert fra revisjon: %ld

en: Last Changed Author: %s
no: Sist endret av: %s

en: Last Changed Rev: %ld
no: Sist endret revisjon: %ld

en: Last Changed Date
no: Dato for siste endring

en: Text Last Updated
no: Teksten er sist oppdatert

en: Properties Last Updated
no: Egenskaper er sist oppdatert

en: Checksum: %s
no: Kontrollsum: %s

en: Conflict Previous Base File: %s
no: Konflikt: Forrige basefil: %s

en: Conflict Previous Working File: %s
no: Konflikt: Forrige arbeidsfil: %s

en: Conflict Current Base File: %s
no: Konflikt: Nåværende basefil: %s

en: Conflict Properties File: %s
no: Konflikt: Egenskapsfil: %s

en: %s:  (Not a versioned resource)
no: %s:  (Ikke en versjonert ressurs)

en: No commit for revision 0.%s
no: Ingen innsending for revisjon 0.%s

en: (no author)
no: (mangler forfatter)

en: (no date)
no: (mangler dato)

en: Changed paths:%s
no: Endrede filstier:%s

en:  (from %s:%ld)
no:  (fra %s:%ld)

en: force operation to run
no: tving operasjonen til å kjøre

en: force validity of log message source
no: godkjenn angitt kilde for loggmelding

en: show help on a subcommand
no: vis hjelp for en delkommando

en: specify commit message ARG
no: angi loggmelding ARG

en: print as little as possible
no: vis så lite informasjon som mulig

en: descend recursively
no: gå ned rekursivt

en: operate on single directory only
no: jobb kun i én katalog

en: ARG (some commands also take ARG1:ARG2 range)
                                 A revision argument can be one of:
                                    NUMBER       revision number
                                    "{" DATE "}" revision at start of the date
                                    "HEAD"       latest in repository
                                    "BASE"       base rev of item's working copy
                                    "COMMITTED"  last commit at or before BASE
                                    "PREV"       revision just before COMMITTED
no: ARG (noen kommadoer tar også "ARG1:ARG2"-områder)
                                 Et revisjonsargument kan være en av:
                                    NUMBER         revisjonsnummer
                                    "{" DATE "}" revisjonen som begynner på angitt dag
                                    "HEAD"       seneste revisjon i depotet
                                    "BASE"       baserevisjon for objektets arbeidskopi
                                    "COMMITTED"  siste arkivering ved eller før BASE
                                    "PREV"       revisjonen rett før COMMITTED

en: read data from file ARG
no: les data fra filen ARG

en: give output suitable for concatenation
no: lag utdata som kan slås sammen

en: treat value as being in charset encoding ARG
no: behandle verdi som om tegnkoden ARG gjelder

en: print client version info
no: vis versjonsinformasjon for klienten

en: print extra information
no: vis ekstra informasjon

en: display update information
no: vis oppdateringsinformasjon

en: specify a username ARG
no: angi brukernavnet ARG

en: specify a password ARG
no: angi passordet ARG

en: pass ARG as bundled options to GNU diff
no: bruk ARG som pakkede valg til GNU diff

en: pass contents of file ARG as additional args
no: bruk innholdet i filen ARG som tilleggsargumenter

en: output in XML
no: utskrift som XML

en: use strict semantics
no: bruk nøyaktige advarsler

en: do not cross copies while traversing history
no: følg ikke kopieringer under historiegjennomgang

en: disregard default and svn:ignore property ignores
no: forbigå det som skal oversees i svn:ignore og standard-ignoreringer

en: do not cache authentication tokens
no: ikke mellomlagre autentiserings-informasjon

en: do no interactive prompting
no: still ingen interaktive spørsmål

en: try operation but make no changes
no: test operasjonen uten at forandringer blir gjort

en: do not print differences for deleted files
no: ikke vis forskjeller for slettede filer

en: notice ancestry when calculating differences
no: ta hensyn til opprinnelse når fletninger beregnes

en: ignore ancestry when calculating merges
no: ikke ta hensyn til opprinnelse når fletninger beregnes

en: use ARG as diff command
no: bruk ARG som diff-kommando

en: use ARG as merge command
no: bruk ARG som flettekommando

en: use ARG as external editor
no: bruk ARG som eksternt redigeringsprogram

en: use ARG as the older target
no: bruk ARG som det eldre målet

en: use ARG as the newer target
no: bruk ARG som det nyere målet

en: operate on a revision property (use with -r)
no: operer på en revisjonsegenskap (bruk med -r)

en: relocate via URL-rewriting
no: relokaliser via nettadresse-omskrivning

en: read user configuration files from directory ARG
no: les brukerens innstillingsfil fra katalogen ARG

en: enable automatic properties
no: aktiver automatiske egenskaper

en: disable automatic properties
no: deaktiver automatiske egenskaper

en: use a different EOL marker than the standard
                                 system marker for files with a native svn:eol-style
                                 property.  ARG may be one of 'LF', 'CR', 'CRLF'
no: Bruk andre linjeskift enn systemets markør
                                 for filer med en systemegen svn:eol-style-
                                 egenskap.  ARG kan være 'LF', 'CR' eller 'CRLF'

en: Put files and directories under version control, scheduling
    them for addition to repository.  They will be added in next commit.
    usage: add PATH...
no: Legg filer og kataloger under versjonskontroll og forbered dem på å bli lagt 
    til i depotet. De blir lagt til ved neste innsending.
    bruk: add STI...

en: Output the content of specified files or
    URLs with revision and author information in-line.
    usage: blame TARGET...
no: Vis innholdet i angitte filer eller nettadresser sammen med
    revisjons- og forfatterinformasjon i filen.
    bruk: blame MÅL...

en: Output the content of specified files or URLs.
    usage: cat TARGET...
no: Vis innholdet i angitte filer eller nettadresser.
    bruk: cat MÅL...

en: Check out a working copy from a repository.
    usage: checkout URL... [PATH]
    
      Note: If PATH is omitted, the basename of the URL will be used as
      the destination. If multiple URLs are given each will be checked
      out into a sub-directory of PATH, with the name of the sub-directory
      being the basename of the URL.
no: Hent ut en arbeidskopi fra et depot.
    bruk: checkout URL... [STI]
    
      Merk: Nettadressens basenavn blir brukt som målkatalog hvis STI er utelatt.
      Hvis flere nettadresser oppgis, blir hver nettadresse hentet ut i en under-
      katalog under STI hvor underkatalogen får samme navn som nettadressens
      basenavn.

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming
    unfinished operations, etc.
    usage: cleanup [PATH...]
no: Rydd opp i arbeidskopien og alle underkatalogene rekursivt. Låser tas
    bort, avbrutte operasjoner gjenopptas, etc.
    bruk: cleanup [STI...]

en: Send changes from your working copy to the repository.
    usage: commit [PATH...]
    
      A log message must be provided, but it can be empty.  If it is not
      given by a --message or --file option, an editor will be started.
no: Send endringer fra arbeidskopien til depotet.
    bruk: commit [STI...]
    
      En loggmelding må være med, men den kan være tom.  Hvis melding ikke
      oppgis med valgene --message eller --file, startes en tekstredigerer.

en: Duplicate something in working copy or repository, remembering history.
    usage: copy SRC DST
    
      SRC and DST can each be either a working copy (WC) path or URL:
        WC  -> WC:   copy and schedule for addition (with history)
        WC  -> URL:  immediately commit a copy of WC to URL
        URL -> WC:   check out URL into WC, schedule for addition
        URL -> URL:  complete server-side copy;  used to branch & tag
no: Dupliser noe i arbeidskopien eller arkivdatabasen med full historikk.
    bruk: copy KILDE MÅL
    
      KILDE og MÅL kan hver for seg enten være filsti for arbeidskopi (WC)
      eller nettadresse (URL):
        WC  -> WC:   kopier og forbered for å bli lagt til (med historikk)
        WC  -> URL:  send øyeblikkelig inn en kopi av WC til URL
        URL -> WC:   hent ut URL til WC og forbered for innsending
        URL -> URL:  komplett kopiering på tjenersiden. Brukes til forgrening
                     og merking

en: Remove files and directories from version control.
    usage: 1. delete PATH...
           2. delete URL...
    
      1. Each item specified by a PATH is scheduled for deletion upon
        the next commit.  Files, and directories that have not been
        committed, are immediately removed from the working copy.
        PATHs that are, or contain, unversioned or modified items will
        not be removed unless the --force option is given.
    
      2. Each item specified by a URL is deleted from the repository
        via an immediate commit.
no: Ta filer og kataloger bort fra versjonskontroll.
    bruk: 1. delete STI...
          2. delete URL...
    
      1. Hvert objekt som er angitt av STI, slettes ved neste innsending.
         Filer og kataloger som ikke er sendt inn, vil øyeblikkelig slettes
         fra arbeidskopien.
         Filstier som er eller inneholder ikke-versjonerte eller forandrede
         objekter, slettes bare hvis valget --force er angitt.
      2. Ethvert objekt som er angitt av URL slettes fra depotet med en
         umiddelbar innsending.

en: Display the differences between two paths.
    usage: 1. diff [-r N[:M]] [TARGET[@REV]...]
           2. diff [-r N[:M]] --old=OLD-TGT[@OLDREV] [--new=NEW-TGT[@NEWREV]] \
                   [PATH...]
           3. diff OLD-URL[@OLDREV] NEW-URL[@NEWREV]
    
      1. Display the changes made to TARGETs as they are seen in REV between
         two revisions.  TARGETs may be working copy paths or URLs.
    
         N defaults to BASE if any TARGET is a working copy path, otherwise it
         must be specified.  M defaults to the current working version if any
         TARGET is a working copy path, otherwise it defaults to HEAD.
    
      2. Display the differences between OLD-TGT as it was seen in OLDREV and
         NEW-TGT as it was seen in NEWREV.  PATHs, if given, are relative to
         OLD-TGT and NEW-TGT and restrict the output to differences for those
         paths.  OLD-TGT and NEW-TGT may be working copy paths or URL[@REV]. 
         NEW-TGT defaults to OLD-TGT if not specified.  -r N makes OLDREV default
         to N, -r N:M makes OLDREV default to N and NEWREV default to M.
    
      3. Shorthand for 'svn diff --old=OLD-URL[@OLDREV] --new=NEW-URL[@NEWREV]'
    
      Use just 'svn diff' to display local modifications in a working copy.
no: Vis forskjellene mellom to stier.
    bruk: 1. diff [-r N[:M]] [MÅL[@REV]...]
          2. diff [-r N[:M]] --old=GAMMEL-TGT[@GAMMELREV] [--new=NY-TGT[@NYREV]] \
                  [STI...]
          3. diff GAMMEL-URL[@GAMMELREV] NY-URL[@NYREV]
    
      1. Vis endringene gjort til MÅL slik de fremstår i REV mellom to
         revisjoner. MÅL kan være arbeidskopier eller URL-er.
    
         N sin standardverdi er BASE hvis et vilkårlig MÅL er en sti til en
         arbeidskopi, men må angis ellers. M sin standardverdi er den gjeldende
         arbeidsversjonen hvis et vilkårlig MÅL er en sti til en arbeidskopi,
         eller HEAD hvis ikke.
    
      2. Vis endringene mellom GAMMEL-TGT slik det var i GAMMELREV og NY-TGT slik det
         var i NYREV. STIer, hvis angitt, er relative til GAMMEL-TGT og NY-TGT,
         og begrenser utdataene til endringer for de angitte stiene. GAMMEL-TGT og
         NY-TGT kan være arbeidskopi-stier eller URL[@REV]. NY-TGT sin
         standardverdi er GAMMEL-TGT hvis ikke angitt. -r N setter GAMMELREV sin
         standardverdi til N, mens -r N:M setter GAMMELREV sin standardverdi til N
         og NYREV sin til M.
    
      3. Kortform for 'svn diff --old=GAMMEL-URL[@GAMMELREV] --new=NY-URL[@NYREV]'.
    
      Bruk bare 'svn diff' for å vise lokale endringer i en arbeidskopi.

en: Create an unversioned copy of a tree.
    usage: 1. export [-r REV] URL [PATH]
           2. export [-r REV] PATH1 [PATH2]
    
      1. Exports a clean directory tree from the repository specified by
         URL, at revision REV if it is given, otherwise at HEAD, into
         PATH. If PATH is omitted, the last component of the URL is used
         for the local directory name.
    
      2. Exports a clean directory tree from the working copy specified by
         PATH1, at revision REV if it is given, otherwise at WORKING, into
         PATH2.  If PATH2 is omitted, the last component of the PATH1 is used
         for the local directory name. If REV is not specified, all local
         changes will be preserved, but files not under version control will
         not be copied.
no: Lag en ikke-versjonert kopi av et tre i depotet.
    bruk: 1. export [-r REV] URL [STI]
          2. export [-r REV] STI1 [STI]
    
      1. Oppretter et rent katalogtre fra depotet spesifisert av URL
         (med revisjonen REV hvis angitt, ellers HEAD) i filstien STI.
         Hvis STI utelates, brukes den siste delen av URL som katalognavnet
         til den lokale katalogen.
    
      2. Oppretter et rent katalogtre fra arbeidskopien spesifisert av STI1
         (med revisjonen REV hvis angitt, ellers WORKING) i filstien STI2.
         Hvis STI2 utelates, brukes den siste delen av STI1 som katalognavnet
         til den den lokale katalogen. Hvis REV utelates, bevares alle lokale
         endringer, men filer som ikke er under versjonskontroll kopieres ikke.

en: Describe the usage of this program or its subcommands.
    usage: help [SUBCOMMAND...]
no: Viser hvordan dette programmet eller dets delkommandoer brukes.
    bruk: help [DELKOMMANDO...]

en: Commit an unversioned file or tree into the repository.
    usage: import [PATH] URL
    
      Recursively commit a copy of PATH to URL.
      If PATH is omitted '.' is assumed.  Parent directories are created
      as necessary in the repository.
no: Send inn en ikke-versjonert fil eller et katalogtre inn til depotet.
    bruk: import [STI] URL
    
      Sender inn en kopi av STI inn i URL rekursivt.
      '.' brukes hvis STI er utelatt. Foreldrekataloger opprettes etter
      behov i depotet.

en: Display information about a file or directory.
    usage: info [PATH...]
    
      Print information about each PATH (default: '.').
no: Viser informasjon om en fil eller katalog.
    bruk: info [STI...]
    
      Viser informasjon om hver STI ('.' er standard).

en: List directory entries in the repository.
    usage: list [TARGET...]
    
      List each TARGET file and the contents of each TARGET directory as
      they exist in the repository.  If TARGET is a working copy path, the
      corresponding repository URL will be used.
    
      The default TARGET is '.', meaning the repository URL of the current
      working directory.
    
      With --verbose, the following fields show the status of the item:
    
        Revision number of the last commit
        Author of the last commit
        Size (in bytes)
        Date and time of the last commit
no: Lister opp kataloginnehold i depotet.
    bruk: list [MÅL...]
    
      Viser hver fil MÅL og innholdet i hver katalog MÅL slik
      de er inne i depotet. Hvis MÅL er en sti i arbeidskopien,
      brukes tilsvarende URL i depotet.
    
      MÅLs standardverdi er '.' som tilsvarer depotets nettadresse
      til den aktive katalogen i arbeidskopien.
    
      Hvis --verbose brukes, vises status med følgende felt:
    
        Siste innsendte revisjonsnummer
        Forfatteren som gjorde siste innsending
        Størrelse (i byte)
        Dato og tid for siste innsending

en: Show the log messages for a set of revision(s) and/or file(s).
    usage: 1. log [PATH]
           2. log URL [PATH...]
    
      1. Print the log messages for a local PATH (default: '.').
         The default revision range is BASE:1.
    
      2. Print the log messages for the PATHs (default: '.') under URL.
         The default revision range is HEAD:1.
    
      With -v, also print all affected paths with each log message.
      With -q, don't print the log message body itself (note that this is
      compatible with -v).
    
      Each log message is printed just once, even if more than one of the
      affected paths for that revision were explicitly requested.  Logs
      follow copy history by default.  Use --stop-on-copy to disable this
      behavior, which can be useful for determining branchpoints.
    
      Examples:
        svn log
        svn log foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project/foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project foo.c bar.c
no: Viser loggmeldinger for revisjoner og/eller filer.
    bruk: 1. log [STI]
          2. log URL [STI...]
    
      1. Viser loggmelding for en lokal filsti ('.' er standard).
         Standard revisjonsområde er BASE:1.
    
      2. Viser loggmeldinger for STIene ('.' er standard) under URL.
         Standard revisjonsområde er HEAD:1.
    
      Hvis -v brukes, vises alle berørte filstier med hver sin loggmelding.
      Hvis -q brukes, skrives ikke loggmelding (kan brukes sammen med -v).
    
      Hver loggmelding skrives ut kun én gang, dette gjelder også selv om flere
      av filstiene for den angitte revisjonen er klart angitt. Som standard
      følger loggene kopi-historikken. For å bestemme forgreningspunkter er det
      lurt å bruke --stop-on-copy for å ta bort denne oppførselen.
    
      Eksempler:
        svn log
        svn log foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project/foo.c
        svn log http://www.example.com/repo/project foo.c bar.c

en: Apply the differences between two sources to a working copy path.
    usage: 1. merge sourceURL1[@N] sourceURL2[@M] [WCPATH]
           2. merge sourceWCPATH1@N sourceWCPATH2@M [WCPATH]
           3. merge -r N:M SOURCE[@REV] [WCPATH]
    
      1. In the first form, the source URLs are specified at revisions
         N and M.  These are the two sources to be compared.  The revisions
         default to HEAD if omitted.
    
      2. In the second form, the URLs corresponding to the source working
         copy paths define the sources to be compared.  The revisions must
         be specified.
    
      3. In the third form, SOURCE can be a URL, or working copy item
         in which case the corresponding URL is used.  This URL in
         revision REV is compared as it existed between revisions N and 
         M.  If REV is not specified, HEAD is assumed.
    
      WCPATH is the working copy path that will receive the changes.
      If WCPATH is omitted, a default value of '.' is assumed, unless
      the sources have identical basenames that match a file within '.':
      in which case, the differences will be applied to that file.
no: Flett forskjellene mellom to kilder inn i en arbeidskopi.
    bruk: 1. merge kildeURL1[@N] kildeURL2[@M] [WCSTI]
          2. merge kildeWCSTI1@N kildeWCSTI2@M [WCSTI]
          3. merge -r N:M KILDE[@REV] [WCSTI]
    
      1. I den første formen angis kilde-URLene med revisjonene N og M.
         Dette er de to kildefilene som sammenlignes. Hvis revisjonene
         utelates, settes de til HEAD.
    
      2. I den andre formen er det URLene som tilsvarer de angitte arbeids-
         kopienes filstier som bestemmer hvilke kilder som sammenlignes.
         Her må revisjonene være med.
    
      3. I den tredje formen kan KILDE være en URL eller en arbeidskopi.
         Tilsvarende URL brukes hvis arbeidskopi velges. URLen ved revisjon
         REV blir sammenlignet slik den var mellom revisjonene N og M.  Hvis
         REV utelates, settes den til HEAD.
    
      WCSTI er filstien for arbeidskopien som mottar endringene. Hvis
      WCSTI utelates, er standardverdien '.' med mindre kildene har
      identiske basenavn som passer en fil innenfor '.'. I så fall settes
      forskjellene inn i den filen.

en: Create a new directory under version control.
    usage: 1. mkdir PATH...
           2. mkdir URL...
    
      Create version controlled directories.
    
      1. Each directory specified by a working copy PATH is created locally
        and scheduled for addition upon the next commit.
    
      2. Each directory specified by a URL is created in the repository via
        an immediate commit.
    
      In both cases, all the intermediate directories must already exist.
no: Opprett nye versjonshåndterte kataloger
    bruk: 1. mkdir STI...
          2. mkdir URL...
    
      1. Hver katalog som angis med en filsti i en arbeidskopi opprettes lokalt og
         klargjøres for opprettelse ved neste innsending.
    
      2. Hver katalog som angis med en nettadresse opprettes og arkiveres
         øyeblikkelig i depotet.
    
         I begge tilfeller må kataloger ovenfor de som opprettes, finnes fra før.

en: Move and/or rename something in working copy or repository.
    usage: move SRC DST
    
      Note:  this subcommand is equivalent to a 'copy' and 'delete'.
    
      SRC and DST can both be working copy (WC) paths or URLs:
        WC  -> WC:   move and schedule for addition (with history)
        URL -> URL:  complete server-side rename.
no: Flytt og/eller bytt navn på noe i arbeidskopien eller depotet.
    bruk: move KILDE MÅL
    
      Merk: Dette er det samme som å bruke delkommandoene 'copy' etterfulgt
      av 'delete'.
    
      Både KILDE og MÅL kan være filstier til arbeidskopi (WC) eller nett-
      adresser:
        WC  -> WC   Flytt og forbered for innsending (med historikk).
        URL -> URL: Komplett omdøpning på server-siden.

en: Remove PROPNAME from files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propdel PROPNAME [PATH...]
           2. propdel PROPNAME --revprop -r REV [URL]
    
      1. Removes versioned props in working copy.
      2. Removes unversioned remote prop on repos revision.
no: Slett EGENSKAPSNAVN fra filer, kataloger og revisjoner.
    bruk: 1. propdel EGENSKAPSNAVN [STI...]
          2. propdel EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [URL]
    
      1. Fjerner versjonerte egenskaper i arbeidskopien.
      2. Fjerner en ikke-versjonert egenskap i en revisjon i depotet.

en: Edit property PROPNAME with an external editor on targets.
    usage: 1. propedit PROPNAME PATH...
           2. propedit PROPNAME --revprop -r REV [URL]
    
      1. Edits versioned props in working copy.
      2. Edits unversioned remote prop on repos revision.
no: Rediger egenskapen EGENSKAPSNAVN med en ekstern redigerer på angitte mål.
    bruk: 1. propedit EGENSKAPSNAVN STI...
          2. propedit EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [URL]
    
      1. Redigerer versjonerte egenskaper i arbeidskopien.
      2. Redigerer ikke-versjonert revisjonsegenskap i depotet.

en: Print value of PROPNAME on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propget PROPNAME [PATH...]
           2. propget PROPNAME --revprop -r REV [URL]
    
      1. Prints versioned prop in working copy.
      2. Prints unversioned remote prop on repos revision.
    
      By default, this subcommand will add an extra newline to the end
      of the property values so that the output looks pretty.  Also,
      whenever there are multiple paths involved, each property value
      is prefixed with the path with which it is associated.  Use
      the --strict option to disable these beautifications (useful,
      for example, when redirecting binary property values to a file).
no: Vis verdien til EGENSKAPSNAVN på filer, kataloger eller revisjoner.
    bruk: 1. propget EGENSKAPSNAVN [STI...]
          2. propget EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [URL]
    
      1. Viser versjonerte egenskaper i arbeidskopien.
      2. Viser ikke-versjonert revisjonsegenskap i depotet.
    
      Som standard legger denne delkommandoen til et ekstra linjeskift bak
      egenskapens verdi, slik at visningen ser penere ut. I tillegg har hver
      egenskap filstien som forstavelse når flere stier vises. Du kan bruke
      argumentet --strict for å ta bort forstavelsene (dette er nyttig
      f. eks. når binære egenskaper sendes til en fil).

en: List all properties on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. proplist [PATH...]
           2. proplist --revprop -r REV [URL]
    
      1. Lists versioned props in working copy.
      2. Lists unversioned remote props on repos revision.
no: Vis alle egenskaper på filer, kataloger eller revisjoner.
    bruk: 1. proplist [STI...]
          2. proplist --revprop -r REV [URL]
    
      1. Viser versjonerte egenskaper i arbeidskopien.
      2. Viser ikke-versjonerte revisjonsegenskaper for en revisjon i depotet.

en: Set PROPNAME to PROPVAL on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propset PROPNAME [PROPVAL | -F VALFILE] PATH...
           2. propset PROPNAME --revprop -r REV [PROPVAL | -F VALFILE] [URL]
    
      1. Creates a versioned, local propchange in working copy.
      2. Creates an unversioned, remote propchange on repos revision.
    
      Note: svn recognizes the following special versioned properties
      but will store any arbitrary properties set:
        svn:ignore     - A newline separated list of file patterns to ignore.
        svn:keywords   - Keywords to be expanded.  Valid keywords are:
          URL, HeadURL             - The URL for the head version of the object.
          Author, LastChangedBy    - The last person to modify the file.
          Date, LastChangedDate    - The date/time the object was last modified.
          Rev, LastChangedRevision - The last revision the object changed.
          Id                       - A compressed summary of the previous
                                       4 keywords.
        svn:executable - If present, make the file executable. This
          property cannot be set on a directory.  A non-recursive attempt
          will fail, and a recursive attempt will set the property only
          on the file children of the directory.
        svn:eol-style  - One of 'native', 'LF', 'CR', 'CRLF'.
        svn:mime-type  - The mimetype of the file.  Used to determine
          whether to merge the file, and how to serve it from Apache.
          A mimetype beginning with 'text/' (or an absent mimetype) is
          treated as text.  Anything else is treated as binary.
        svn:externals  - A newline separated list of module specifiers,
          each of which consists of a relative directory path, optional
          revision flags, and an URL.  For example
            foo             http://example.com/repos/zig
            foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/zag
no: Sett EGENSKAPSNAVN til EGENSKAPSVERDI på filer, kataloger eller revisjoner.
    bruk: 1. propset EGENSKAPSNAVN [EGENSKAPSVERDI | -F VERDIFIL] STI...
          2. propset EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [EGENSKAPSVERDI | -F VERDIFIL] [URL]
    
      1. Lager en lokal versjonert egenskap i arbeidskopien.
      2. Lager en ikke-versjonert egenskap på en revisjon i depotet.
    
      Merk: I tillegg til at svn kan lagre hvilke som helst egenskaper, behandles
      følgende egenskaper spesielt:
        svn:ignore     - En linjedelt liste over filstier som skal ignoreres
        svn:keywords   - Nøkkelord som utvides. Gyldige nøkkelord er:
          URL , HeadURL            - URLen til objektets seneste revisjon.
          Author, LastChangedBy    - Den som gjorde den siste endringen.
          Date, LastChangedDate    - Dato og tid for den siste endringen.
          Rev, LastChangedRevision - Seneste revisjonen der objektet ble endret.
          Id                       - Sammendrag over de fire foregående
                                     nøkkelordene.
        svn:executable - Gjør en fil kjørbar hvis den er til stede. Denne
          egenskapen kan ikke settes på kataloger. Et ikke-rekursivt forsøk
          mot en katalog vil feile, mens et rekursivt vil sette egenskapen på
          katalogens barn.
        svn:eol-style  - En av de tre operativsystem-særegne filendelsene
         'LF', 'CR' og 'CRLF'.
        svn:mime-type  - En fils MIME-type. Brukes for å bestemme om filen skal
          flettes og hvordan filen sendes via Apache. En MIME-type som begynner
          med 'text/' (eller mangler MIME-type), behandles som tekst, mens alt
          annet behandles binært.
        svn:externals  - En linjeskift-delt liste med modul-spesifikasjoner.
          Hver av de består av en relativ filsti, valgfrie revisjonsargumenter
          og en URL. Eksempler:
            foo             http://example.com/repos/zig
            foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/zag

en: Remove 'conflicted' state on working copy files or directories.
    usage: resolved PATH...
    
      Note:  this subcommand does not semantically resolve conflicts or
      remove conflict markers; it merely removes the conflict-related
      artifact files and allows PATH to be committed again.
no: Fjern konflikt-status på filer eller kataloger i arbeidskopi.
    bruk: resolved STI...
    
      Merk: Denne delkommandoen tar ikke bort konflikter og fjerner heller ikke
      konfliktmarkører. Alt den gjør er å fjerne de filene som ble opprettet
      da konflikten oppsto slik at man igjen kan sende inn STI.

en: Restore pristine working copy file (undo most local edits).
    usage: revert PATH...
    
      Note:  this subcommand does not require network access, and resolves
      any conflicted states.  However, it does not restore removed directories.
no: Tilbakestill fil i arbeidskopien (angre de fleste lokale endringer).
    bruk: revert STI...
      Merk: Denne delkommandoen er ikke avhengig av nettverkstilgang og løser alle
      konflikt-tilstander. Den henter imidlertid ikke tilbake slettede kataloger.

en: Print the status of working copy files and directories.
    usage: status [PATH...]
    
      With no args, print only locally modified items (no network access).
      With -u, add working revision and server out-of-date information.
      With -v, print full revision information on every item.
    
      The first five columns in the output are each one character wide:
        First column: Says if item was added, deleted, or otherwise changed
          ' ' no modifications
          'A' Added
          'C' Conflicted
          'D' Deleted
          'G' Merged
          'I' Ignored
          'M' Modified
          'R' Replaced
          'X' item is unversioned, but is used by an externals definition
          '?' item is not under version control
          '!' item is missing (removed by non-svn command) or incomplete
          '~' versioned item obstructed by some item of a different kind
        Second column: Modifications of a file's or directory's properties
          ' ' no modifications
          'C' Conflicted
          'M' Modified
        Third column: Whether the working copy directory is locked
          ' ' not locked
          'L' locked
        Fourth column: Scheduled commit will contain addition-with-history
          ' ' no history scheduled with commit
          '+' history scheduled with commit
        Fifth column: Whether the item is switched relative to its parent
          ' ' normal
          'S' switched
    
      The out-of-date information appears in the eighth column (with -u):
          '*' a newer revision exists on the server
          ' ' the working copy is up to date
    
      Remaining fields are variable width and delimited by spaces:
        The working revision (with -u or -v)
        The last committed revision and last committed author (with -v)
        The working copy path is always the final field, so it can
          include spaces.
    
      Example output:
        svn status wc
         M     wc/bar.c
        A  +   wc/qax.c
    
        svn status -u wc
         M           965    wc/bar.c
               *     965    wc/foo.c
        A  +         965    wc/qax.c
        Head revision:   981
    
        svn status --show-updates --verbose wc
         M           965       938 kfogel       wc/bar.c
               *     965       922 sussman      wc/foo.c
        A  +         965       687 joe          wc/qax.c
                     965       687 joe          wc/zig.c
        Head revision:   981
no: Vis status på filer og kataloger i arbeidskopien.
    bruk: status [STI...]
    
      Uten argumenter vises kun lokale endringer (nettverkstilgang trengs ikke).
      Med argumentet -u vises endringer i depotet i tillegg til
      arbeidskopien.
      Med argumentet -v vises komplett informasjon om hvert objekt.
    
      De første fem kolonnene har hver en bredde på et tegn:
        Kolonne en: Viser om objektet er lagt til, slettet eller endret.
          ' ' Ingen endringer
          'A' Lagt til
          'C' I konflikt
          'D' Slettet
          'G' Flettet
          'I' Ignorert
          'M' Endret
          'R' Byttet
          'X' Er ikke versjonert, men brukes av en "externals"-definisjon
          '?' Er ikke under versjonskontroll
          '!' Savnet (fjernet av en ikke-svn-kommando) eller ufullstendig
          '~' Dette versjonhånterte objektet er blokkert av en annet type objekt
        Kolonne to: Endringer av en fils eller katalogs egenskaper.
          ' ' Ingen endringer
          'C' I konflikt
          'M' Endret
        Kolonne tre: Viser om arbeidskopien er låst.
          ' ' Ikke låst
          'L' låst
        Kolonne fire: Kommende innsendinger inneholder tillegg med historikk.
          ' ' ingen historikk er under oppgavebehandling for arkivering
          '+' historikk er under oppgavebehandling for innsending
        Kolonne fem: Om plassering er forandret i forhold til arbeidskopien.
          ' ' Normal
          'S' Forandret
    
      Hvis -v er angitt, vises det i kolonne åtte om objektet er gått ut på dato:
          '*' En nyere versjon ligger i depotet
          ' ' Arbeidskopien er oppdatert
    
      De gjenstående kolonnene har varierende lengde og skilles med mellomrom:
        Arbeidskopiens revisjon (med -u eller -v)
        Siste innsendte revisjon og forfatter (med -v)
        Arbeidskopiens plassering er alltid sist. Den kan derfor inneholde
        mellomrom
    
    Eksempler:
        svn status wc
         M     wc/bar.c
        A  +   wc/qax.c
    
        svn status -u wc
         M           965    wc/bar.c
               *     965    wc/foo.c
        A  +         965    wc/qax.c
        Head revision:   981
    
        svn status --show-updates --verbose wc
         M           965       938 kfogel       wc/bar.c
               *     965       922 sussman      wc/foo.c
        A  +         965       687 joe          wc/qax.c
                     965       687 joe          wc/zig.c
        Head revision:   981

en: Update the working copy to a different URL.
    usage: 1. switch URL [PATH]
           2. switch --relocate FROM TO [PATH...]
    
      1. Update the working copy to mirror a new URL within the repository.
         This behaviour is similar to 'svn update', and is the way to
         move a working copy to a branch or tag within the same repository.
    
      2. Rewrite working copy URL metadata to reflect a syntactic change only.
         This is used when repository's root URL changes (such as a schema
         or hostname change) but your working copy still reflects the same
         directory within the same repository.
no: Oppdater arbeidskopien til en annen nettadresse.
    bruk: 1. switch URL [STI]
          2. switch --relocate FROM TO [STI...]
    
      1. Oppdater arbeidskopien slik at den gjenspeiler en annen URL innom
         depotet. Denne virkemåten ligner 'svn update' og er en metode
         for å flytte en arbeidskopi til en annen forgrening eller merke
         innenfor det samme depotet.
    
      2. Forandre bare URL-meta-data som tilhører arbeidskopien innbyrdes.
         Dette gjøres når depotets plassering endres (som etter
         en plan- eller tjenernavnsendring), men arbeidskopien din
         fortsatt gjenspeiler samme katalog i det samme depotet.

en: Bring changes from the repository into the working copy.
    usage: update [PATH...]
    
      If no revision given, bring working copy up-to-date with HEAD rev.
      Else synchronize working copy to revision given by -r.
    
      For each updated item a line will start with a character reporting the
      action taken.  These characters have the following meaning:
    
        A  Added
        D  Deleted
        U  Updated
        C  Conflict
        G  Merged
    
      A character in the first column signifies an update to the actual file,
      while updates to the file's properties are shown in the second column.
no: Hent forandringer som er gjort i depotet inn i arbeidskopien.
    bruk: update [STI...]
    
      Hvis ingen revisjon angis, gjelder hovedrevisjonen (HEAD).
      Du kan ellers synkronisere med en revisjon med -r.
    
    For hvert oppdatert objekt vises en rad hvor det første tegnet viser hva
    som er blitt gjort. Disse tegnene betyr:
    
        A  Lagt til
        D  Slettet
        U  Oppdatert
        C  I konflikt
        G  Flettet
    
      Et tegn i den første kolonnen viser hva som er gjort med selve filen,
      mens den andre viser oppdateringer i filens egenskaper.

en: Caught signal
no: Fanget signal

en: Multiple revision arguments encountered; try '-r M:N' instead of '-r M -r N'
no: Flere revisjonsargument ble brukt. Prøv '-r M:N' i stedet for '-r M -r N'

en: Syntax error in revision argument '%s'
no: Syntaksfeil i revisjonsargumentet '%s'

en: --auto-props and --no-auto-props are mutually exclusive
no: --auto-props og --no-auto-props utelukker hverandre gjensidig

en: Syntax error in native-eol argument '%s'
no: Syntaksfeil i 'native-eol'-argumentet '%s'

en: Subcommand argument required
no: Delkommandoen må ha et argument

en: Unknown command: '%s'
no: Ukjent kommando: '%s'

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svn help %s' for usage.
no: Delkommandoen '%s' godtar ikke valget '%s'
    Skriv 'svn help %s' for bruksområde.

en: Log message file is a versioned file; use '--force-log' to override
no: Loggmeldingsfilen er under versjonskontroll. Bruk '--force-log' for å overstyre

en: The log message is a pathname (was -F intended?); use '--force-log' to override
no: Loggmeldingen er en filsti (ville du bruke -F?). Bruk '--force-log' for å
    overstyre

en: svn: run 'svn cleanup' to remove locks (type 'svn help cleanup' for details)
no: svn: Kjør 'svn cleanup' for å fjerne låsen (skriv 'svn help cleanup' for
    flere detaljer)

en: Second revision required
no: Andre revisjon er påkrevd

en: Wrong number of paths given
no: Feil antall filstier angitt

en: A working copy merge source needs an explicit revision
no: En arbeidskopi som flettekilde krever en eksplisitt revisjon

en: Try 'svn add' or 'svn add --non-recursive' instead?
no: Prøve 'svn add' eller 'svn add --non-recursive' i stedet?

en: Skipped missing target: '%s'
no: Hoppet over savnet mål: '%s'

en: Skipped '%s'
no: Hoppet over '%s'

en: Restored '%s'
no: Gjenopprettet '%s'

en: Reverted '%s'
no: Tilbakestilte '%s'

en: Failed to revert '%s' -- try updating instead.
no: Kunne ikke tilbakestille '%s' -- prøv heller å oppdatere.

en: Resolved conflicted state of '%s'
no: Konflikten med '%s' er løst

en: 
    Fetching external item into '%s'
no: 
    Henter eksternt objekt til '%s'

en: Exported external at revision %ld.
no: Eksportert eksternt objekt på revisjon %ld.

en: Exported revision %ld.
no: Eksportert revisjon %ld.

en: Checked out external at revision %ld.
no: Sjekket ut eksternt objekt på revisjon %ld.

en: Checked out revision %ld.
no: Sjekket ut revisjon %ld.

en: Updated external to revision %ld.
no: Oppdatert eksternt objekt til revisjon %ld.

en: Updated to revision %ld.
no: Oppdatert til revisjon %ld.

en: External at revision %ld.
no: Eksternt objekt på revisjon %ld.

en: At revision %ld.
no: På revisjon %ld.

en: External export complete.
no: Ekstern eksport er ferdig.

en: Export complete.
no: Eksport er ferdig.

en: External checkout complete.
no: Uthenting av eksternt objekt er ferdig.

en: Checkout complete.
no: Uthenting ferdig.

en: External update complete.
no: Oppdatering av eksternt objekt er ferdig.

en: Update complete.
no: Oppdatering ferdig.

en: 
    Performing status on external item at '%s'
no: 
    Kjører statuskontroll på eksternt objekt på '%s'

en: Status against revision: %6ld
no: Status mot revisjon: %6ld

en: Sending        %s
no: Sender           %s

en: Adding  (bin)  %s
no: Legger til (bin) %s

en: Adding         %s
no: Legger til       %s

en: Deleting       %s
no: Sletter          %s

en: Replacing      %s
no: Erstatter        %s

en: Transmitting file data
no: Sender fildata

en: Can't open stdin
no: Kan ikke åpne standardinndata

en: Can't read stdin
no: Kan ikke lese fra standardinndata

en: Can't get password
no: Kan ikke hente passord

en: Authentication realm: %s
no: Autentiseringsområde: %s

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password for '%s':
no: Passord for '%s':

en: Error validating server certificate for '%s':
no: Feil under godkjenning av tjener-sertifikat for '%s':

en:  - The certificate is not issued by a trusted authority. Use the
       fingerprint to validate the certificate manually!
no:  - Sertifikatet er ikke utstedt av en kreditert autoritet. Bruk
       fingeravtrykket for å godkjenne det manuelt.

en:  - The certificate hostname does not match.
no:  - Sertifikatets tjenernavn stemmer ikke

en:  - The certificate is not yet valid.
no:  - Sertifikatet er ikke gyldig ennå.

en:  - The certificate has expired.
no:  - Sertifikatet er utgått.

en:  - The certificate has an unknown error.
no:  - Sertifikatet har en ukjent feil.

en: Certificate information:
     - Hostname: %s
     - Valid: from %s until %s
     - Issuer: %s
     - Fingerprint: %s
no: Sertifikatinformasjon.
     - Tjenernavn: %s
     - Gyldighet: fra %s til %s
     - Utsteder: %s
     - Fingeravtrykk%s

en: (R)eject, accept (t)emporarily or accept (p)ermanently?
no: Fo(r)kaste, god(t)a midlertidig eller godta (p)ermanent?

en: (R)eject or accept (t)emporarily?
no: Fo(r)kaste eller god(t)a midlertidig?

en: Client certificate filename:
no: Filnavn for klientsertifikat:

en: Passphrase for '%s':
no: adgangsfrase/-setning for '%s':

en: No URL target available
no: Intet URL-mål er tilgjengelig

en: Either a URL or versioned item is required
no: Enten en URL eller et versjonert objekt kreves

en: property '%s' deleted from repository revision %ld
no: Egenskap '%s' slettet fra depot-revisjon %ld

en: Cannot specify revision for deleting versioned property '%s'
no: Kan ikke angi revisjon for sletting av versjonert egenskap '%s'

en: property '%s' deleted (recursively) from '%s'.
no: Egenskapen '%s' slettet (rekursivt) fra '%s'.

en: property '%s' deleted from '%s'.
no: Egenskapen '%s' slettet fra '%s'.

en: Bad encoding option: prop value not stored as UTF8
no: Feil kodingsparameter: Egenskapsverdi er ikke lagret som UTF8

en: Set new value for property '%s' on revision %ld
no: Sett ny verdi for egenskap '%s' på revisjon %ld

en: No changes to property '%s' on revision %ld
no: Ingen endringer til egenskap '%s' på revisjon %ld

en: Cannot specify revision for editing versioned property '%s'
no: Kan ikke angi revisjon for redigering på versjonert egenskap '%s'

en: Explicit target argument required
no: Eksplisitt målargument kreves

en: Editing property on non-local target '%s' not yet supported
no: Redigering av egenskap på ikke-lokalt mål '%s' er foreløpig ikke støttet

en: '%s' does not appear to be a working copy path
no: '%s' ser ikke ut som en arbeidskopi-sti

en: Set new value for property '%s' on '%s'
no: Satte ny verdi for egenskap '%s' på '%s'

en: No changes to property '%s' on '%s'
no: Ingen endring for egenskap '%s' på '%s'

en: Unversioned properties on revision %ld:
no: Ikke-versjonerte egenskaper på revisjon %ld:

en: Must specify revision explicitly when operating on a revision property
no: Revisjon må spesifiseres under arbeide med revisjonsegenskaper

en: property '%s' set on repository revision %ld
no: Egenskapen '%s' satt på depotrevisjon %ld

en: Cannot specify revision for setting versioned property '%s'
no: Kan ikke angi revisjon for setting av versjonert egenskap '%s'

en: Explicit target required ('%s' interpreted as prop value)
no: Eksplisitt mål påkrevd ('%s' tolket som egenskapsverdi)

en: property '%s' set (recursively) on '%s'
no: Egenskapen '%s' satt (rekursivt) på '%s'

en: property '%s' set on '%s'
no: Egenskapen '%s' satt på '%s'

en: 
    Committed revision %ld.
no: 
    Innsendt revisjon %ld.

en: None of the environment variables SVN_EDITOR, VISUAL or EDITOR is set, and no 'editor-cmd' run-time configuration option was found
no: Ingen av miljøvariablene SVN_EDITOR, VISUAL og EDITOR er satt, og innstillingen 'editor-cmd' ble heller ikke funnet.

en: Can't get working directory
no: Kan ikke hente aktuell katalog

en: Can't change working directory to '%s'
no: Kan ikke bytte aktuell katalog til '%s'

en: Can't write to '%s'
no: Kan ikke skrive til '%s'

en: Can't stat '%s'
no: Finner ikke status for '%s'

en: system('%s') returned %d
no: system('%s') returnerte %d

en: Can't restore working directory
no: Kan ikke gjenopprette aktuell katalog

en: Log message contains a zero byte
no: Loggmeldingen inneholder en null-byte

en: Your commit message was left in a temporary file:
no: Din loggmelding er lagt i en midlertidig fil:

en: --This line, and those below, will be ignored--
no: --Denne linjen, og de nedenfor, vil bli ignorert--

en: Could not use external editor to fetch log message; consider setting the $SVN_EDITOR environment variable or using the --message (-m) or --file (-F) options
no: Kunne ikke bruke en ekstern redigerer for å hente inn loggmeldingen. Du bør vurdere å sette miljøvariabelen $SVN_EDITOR eller bruke valgene --message (-m) eller --file (-F)

en: 
    Log message unchanged or not specified
    a)bort, c)ontinue, e)dit
no: 
    Loggmeldingen er uforandret eller ikke spesifisert
    Avbryt (a), fortsett (c), rediger (e)

en: Bad parent pool passed to svn_make_pool()
no: Feil foreldregrunnlag ble sendt til svn_make_pool()

en: Bogus filename
no: Ugyldig filnavn

en: Bogus URL
no: Ugyldig nettadresse

en: Bogus date
no: Ugyldig dato

en: Bogus mime-type
no: Ugyldig MIME-type

en: Version file format not correct
no: Feil format i versjonsfil

en: No such XML tag attribute
no: XML har ikke en slik etikett-egenskap

en: <delta-pkg> is missing ancestry
no: <delta-pkg> mangler opprinnelse

en: Unrecognized binary data encoding; can't decode
no: Ukjent binær datakoding, kan ikke dekode

en: XML data was not well-formed
no: XML-data var ikke grammatisk korrekt

en: Inconsistent line ending style
no: Inkonsekvent bruk av linjesluttstegn

en: Unrecognized line ending style
no: Kjenner ikke igjen linjesluttstegn

en: Line endings other than expected
no: Uventet linjesluttstegn

en: Ran out of unique names
no: Kan ikke generere flere unike navn

en: Framing error in pipe protocol
no: Rammefeil i rørprotokollen

en: Read error in pipe
no: Lesefeil i rør

en: Write error
no: Feil ved skriving

en: Unexpected EOF on stream
no: Uventet filslutt i strømmen

en: Malformed stream data
no: Feil i datastrøm

en: Unrecognized stream data
no: Ukjent datastrøm

en: Unknown svn_node_kind
no: Ukjent svn_node_kind

en: Unexpected node kind found
no: En uventet nodetype ble funnet

en: Can't find an entry
no: Kan ikke finne en post

en: Entry already exists
no: Posten finnes allerede

en: Entry has no revision
no: Posten mangler revisjon

en: Entry has no URL
no: Posten mangler nettadresse

en: Entry has an invalid attribute
no: Posten har et ugyldig kjennetegn

en: Obstructed update
no: Blokkert oppdatering

en: Attempted to lock an already-locked dir
no: Forsøkte å låse en allerede låst katalog

en: Working copy not locked
no: Arbeidskopien er ikke låst

en: Invalid lock
no: Ugyldig lås

en: Path is not a working copy directory
no: Filstien peker ikke til en arbeidskopi

en: Path is not a working copy file
no: Filstien er ikke til en fil i en arbeidskopi

en: Problem running log
no: Problem med å kjøre logg

en: Can't find a working copy path
no: Finner en ikke filsti for arbeidskopi

en: Working copy is not up-to-date
no: Arbeidskopien er ikke à jour

en: Left locally modified or unversioned files
no: La igjen lokalt endrede eller ikke-versjonerte filer

en: Unmergeable scheduling requested on an entry
no: En oppgave som ikke kan flettes, er forespurt på en post

en: Found a working copy path
no: Fant en filsti for arbeidskopi

en: A conflict in the working copy obstructs the current operation
no: En konflikt i arbeidskopien sperrer gjeldende operasjon

en: Working copy is corrupt
no: Arbeidskopien er ødelagt

en: Working copy text base is corrupt
no: Tekstbasen i arbeidskopien er ødelagt

en: Cannot change node kind
no: Kan ikke forandre nodetype

en: Invalid operation on the current working directory
no: Ugyldig operasjon i gjeldende arbeidskatalog

en: Problem on first log entry in a working copy
no: Problem med den første loggposten i arbeidskopien

en: Unsupported working copy format
no: Ingen støtte for formatet i arbeidskopien

en: Path syntax not supported in this context
no: Filstiens sammensetning støttes ikke i denne sammenhengen

en: General filesystem error
no: Generell filsystemsfeil

en: Error closing filesystem
no: Feil under lukking av filsystem

en: Filesystem is already open
no: Filsystemet er allerede åpent

en: Filesystem is not open
no: Filsystemet er ikke åpent

en: Filesystem is corrupt
no: Filsystemet er ødelagt

en: Invalid filesystem path syntax
no: Filstiens sammensetning er ugyldig

en: Invalid filesystem revision number
no: Filsystemet har ugyldig revisjonsnummer

en: Invalid filesystem transaction name
no: Filsystemet har ugyldig transaksjonsnavn

en: Filesystem directory has no such entry
no: Filsystemets katalog har ingen slik post

en: Filesystem has no such representation
no: Filsystemet har ingen slik representasjon

en: Filesystem has no such string
no: Filsystemet har ingen slik streng

en: Filesystem has no such copy
no: Filsystemet har ingen slik kopi

en: The specified transaction is not mutable
no: Transaksjonen kan ikke endres

en: Filesystem has no item
no: Filsystemet har ingen objekt

en: Filesystem has no such node-rev-id
no: Filsystemet har ingen slik node-rev-id

en: String does not represent a node or node-rev-id
no: Tekststrengen representerer ikke en node eller node-rev-id

en: Name does not refer to a filesystem directory
no: Navnet refererer ikke til noen katalog i filsystemet

en: Name does not refer to a filesystem file
no: Navnet refererer ikke til noen fil i filsystemet

en: Name is not a single path component
no: Navnet er ikke en enkelt filstidel

en: Attempt to change immutable filesystem node
no: Forsøk på å endre node i filsystemet som ikke kan endres

en: Item already exists in filesystem
no: Objektet finnes allerede i filsystemet

en: Attempt to remove or recreate fs root dir
no: Forsøk på å fjerne eller lage roten i filsystemet på nytt

en: Object is not a transaction root
no: Objektet er ikke en transaksjonsrot

en: Object is not a revision root
no: Objektet er ikke en revisjonsrot

en: Merge conflict during commit
no: Konflikt med fletting under innsending

en: A representation vanished or changed between reads
no: En representasjon forsvant eller ble endret mellom lesninger

en: Tried to change an immutable representation
no: Forsøk på å endre en representasjon som ikke kan endres

en: Malformed skeleton data
no: Ugyldige skjelettdata

en: Transaction is out of date
no: Transaksjonen er uaktuell

en: Berkeley DB error
no: Berkeley DB-feil

en: Berkeley DB deadlock error
no: Vranglås-feil i Berkeley DB

en: Transaction is dead
no: Transaksjonen er død

en: Transaction is not dead
no: Transaksjonen er ikke død

en: Unknown FS type
no: Filsystemtypen er ukjent

en: The repository is locked, perhaps for db recovery
no: Depotet er låst, muligens på grunn av gjenopprettelse av databasen

en: A repository hook failed
no: En påhakning i depotet feilet

en: Incorrect arguments supplied
no: Det er gitt feilaktige argument

en: A report cannot be generated because no data was supplied
no: En rapport kan ikke genereres fordi data ikke ble gitt

en: Bogus revision report
no: Ugyldig revisjonsrapport

en: Unsupported repository version
no: Depotets versjon støttes ikke

en: Disabled repository feature
no: Avslått funksjon i depotet

en: Error running post-commit hook
no: Feil ved kjøring av post-innsendingshake

en: Bad URL passed to RA layer
no: Feilaktig nettadresse sendt til RA-lag

en: Authorization failed
no: Autorisasjonen feilet

en: Unknown authorization method
no: Autorisasjonsmetoden er ukjent

en: Repository access method not implemented
no: Depotet er ikke forberedt for denne tilgangsmetoden

en: Item is out-of-date
no: Objektet er uaktuelt

en: Repository has no UUID
no: Depotet mangler UUID

en: Unsupported RA plugin ABI version
no: RA-programtilleggets ABI-versjon støttes ikke

en: RA layer failed to init socket layer
no: RA-laget kunne ikke igangsette sokkel-lag

en: RA layer failed to create HTTP request
no: RA-lag kunne ikke utføre HTTP-forespørsel

en: RA layer request failed
no: Forespørsel feilet i RA-lag

en: RA layer didn't receive requested OPTIONS info
no: RA-laget mottok ikke informasjon om forespurte valg

en: RA layer failed to fetch properties
no: RA-laget kunne ikke hente egenskapene

en: RA layer file already exists
no: RA-lagets fil finnes allerede

en: Invalid configuration value
no: Ugyldig verdi i innstilling

en: HTTP Path Not Found
no: Finner ikke HTTP-sti

en: Failed to excute WebDAV PROPPATCH
no: Kunne ikke kjøre WebDAV PROPPATCH

en: Couldn't find a repository
no: Kunne ikke finne depotet

en: Couldn't open a repository
no: Kunne ikke åpne depotet

en: Special code for wrapping server errors to report to client
no: Spesialkode for innkapsling av feilmeldinger for tjener som rapporteres til klient

en: Unknown svn protocol command
no: svn-protokollen kjenner ikke kommandoen

en: Network connection closed unexpectedly
no: Nettverkstilkoblingen brøt plutselig

en: Network read/write error
no: Lese-/skrivefeil i nettverket

en: Malformed network data
no: Feilaktig nettverksdata

en: Client/server version mismatch
no: Versjon for klient/tjener samsvarer ikke

en: Credential data unavailable
no: Akkreditiv data er utilgjengelige

en: No authentication provider available
no: Ingen autentiseringsinstans er tilgjengelig

en: All authentication providers exhausted
no: Alle autentiseringsinstanser er brukt opp

en: Read access denied for root of edit
no: Lesetilgang er nektet for redigeringens opphav

en: Svndiff data has invalid header
no: Svndiff-data har ugyldig hode

en: Svndiff data contains corrupt window
no: Svndiff-data inneholder ødelagt vindu

en: Svndiff data contains backward-sliding source view
no: Svndiff-data inneholder kildevisning med forflytninger baklengs

en: Svndiff data contains invalid instruction
no: Svndiff-data inneholder ugyldig instruksjon

en: Svndiff data ends unexpectedly
no: Svndiff-data sluttet uventet

en: Apache has no path to an SVN filesystem
no: Apache har ingen sti til SVN-filsystemet

en: Apache got a malformed URI
no: Apache fikk en ugyldig oppsettsadresse

en: Activity not found
no: Fant ikke aktivitet

en: Baseline incorrect
no: Grunnlinjen er feil

en: Input/output error
no: Feil på inndata/utdata

en: A path under version control is needed for this operation
no: For denne operasjonen kreves en filsti under versjonskontroll

en: Repository access is needed for this operation
no: For denne operasjonen kreves tilgang til depotet

en: Bogus revision information given
no: Angitt revisjonsinformasjon er ugyldig

en: Attempting to commit to a URL more than once
no: Forsøk på å sende inn til en nettadresse mer enn en gang

en: Operation does not apply to binary file
no: Operasjonen gjelder ikke for binære filer

en: Format of an svn:externals property was invalid
no: Formatet på egenskapen svn:externals var ugyldig

en: Attempting restricted operation for modified resource
no: Forsøkte en begrenset operasjon på en endret ressurs

en: Operation does not apply to directory
no: Operasjonen gjelder ikke for kataloger

en: Revision range is not allowed
no: Ugyldig revisjonsområde

en: Inter-repository relocation not allowed
no: Flytting mellom kodearkiv er ikke tillatt

en: Author name cannot contain a newline
no: Forfatternavn kan ikke inneholde linjeskift

en: Bad property name
no: Feil navn på egenskap

en: Two versioned resources are unrelated
no: To versjonerte ressurser er urelaterte

en: A problem occurred; see later errors for details
no: Et problem har oppstått. Se på videre feilmeldinger for detaljer

en: Failure loading plugin
no: Feil ved innlasting av programtillegg

en: Malformed file
no: Feil i fil

en: Incomplete data
no: Ufullstendige data

en: Incorrect parameters given
no: Feil parameter er oppgitt

en: Tried a versioning operation on an unversioned resource
no: Forsøkte en versjonert operasjon på en ikke-versjonert ressurs

en: Test failed
no: Testen feilet

en: Trying to use an unsupported feature
no: Forsøker å bruke en funksjon som ikke støttes

en: Unexpected or unknown property kind
no: Uventet eller ukjent egenskapstype

en: Illegal target for the requested operation
no: Den forespurte operasjonen har ulovlig mål

en: MD5 checksum is missing
no: Mangler MD5-kontrollsum

en: Directory needs to be empty but is not
no: Katalogen må være tom, men den er ikke det

en: Error calling external program
no: Feil under anrop til eksternt program

en: Python exception has been set with the error
no: Et Python-unntak er satt for feilen

en: A checksum mismatch occurred
no: Kontrollsummene stemmer ikke

en: The operation was interrupted
no: Operasjonen ble avbrutt

en: The specified diff option is not supported
no: Det angitte diff-valget er ikke støttet

en: Property not found
no: Fant ikke egenskap

en: No auth file path available
no: Søkesti til autentiseringsfil er utilgjengelig

en: Incompatible library version
no: Bibliotekversjonen er ikke kompatibel

en: Client error in parsing arguments
no: Klientfeil under analysering av argumenter

en: Not enough args provided
no: For få argumenter

en: Mutually exclusive arguments specified
no: Disse argumentene kan ikke brukes samtidig

en: Attempted command in administrative dir
no: Forsøk på kommando i administrativ katalog

en: The log message file is under version control
no: Loggmeldingen er under versjonskontroll

en: The log message is a pathname
no: Loggmeldingen er en søkesti

en: Committing in directory scheduled for addition
no: Sender inn katalog som er planlagt for tilføying

en: No external editor available
no: Ingen ekstern redigerer er tilgjengelig

en: Something is wrong with the log message's contents
no: Noe er galt i loggmeldingens innhold

en: Error during recursive add of '%s'
no: Feil under rekursiv tillegging av '%s'

en: Can't close directory '%s'
no: Kan ikke lukke katalogen '%s'

en: Cannot calculate blame information for binary file '%s'
no: Kan ikke beregne 'blame'-informasjon for binær fil '%s'

en: Start revision must precede end revision
no: Startrevisjonen må angis før sluttrevisjonen

en: URL '%s' refers to a directory
no: URL-en '%s' refererer til en katalog

en: Revision action '%c' for revision %ld of '%s' lacks a prior revision
no: Revisjonsoperasjon '%c' for revisjon %ld av '%s' savner en tidligere revisjon

en: Can't seek in '%s'
no: Kan ikke søke i '%s'

en: URL '%s' doesn't exist
no: URL-en '%s' finnes ikke

en: URL '%s' refers to a file, not a directory
no: URL-en '%s' refererer til en fil, ikke en katalog

en: '%s' is already a working copy for a different URL
no: '%s' er allerede en arbeidskopi, for en annen URL

en: ; run 'svn update' to complete it.
no: ; kjør 'svn update' for å fullføre den.

en: '%s' is already a file/something else
no: '%s' er allerede en fil eller noe annet

en: Cannot cleanup '%s': not a directory
no: Kan ikke rydde opp '%s': Ikke en katalog

en: New entry name required when importing a file
no: Nytt tilgangsnavn påkrevd ved import av en fil

en: '%s' does not exist
no: '%s' finnes ikke

en: Path '%s' does not exist
no: Filstien '%s' finnes ikke

en: Path '%s' already exists
no: Filstien '%s' finnes allerede

en: '%s' is a reserved name and cannot be imported
no: '%s' er et reservert navn og kan ikke importeres

en: Commit failed (details follow):
no: Innsending feilet (detaljer følger):

en: Commit succeeded, but other errors follow:
no: Innsending var vellykket, men andre feil følger:

en: Error unlocking locked dirs (details follow):
no: Feil ved opplåsing av låste kataloger (detaljer følger):

en: Error bumping revisions post-commit (details follow):
no: Feil ved økning av revisjoner etter innsending (detaljer følger):

en: Error in post-commit clean-up (details follow):
no: Feil i opprydding etter innsending (detaljer følger):

en: '%s' is a URL, but URLs cannot be commit targets
no: '%s' er en URL, men URL-er kan ikke være mål for innsending

en: Are all the targets part of the same working copy?
no: Er alle målene del av samme arbeidskopi?

en: Cannot non-recursively commit a directory deletion
no: Kan ikke sende inn ikke-rekursiv sletting av en katalog

en: Unknown entry kind for '%s'
no: Ukjent posttype for '%s'

en: Entry '%s' has been replaced by a special file
no: Posten '%s' er blitt erstattet av en spesiell fil

en: Aborting commit: '%s' remains in conflict
no: Avbryter innsending: '%s' er fortsatt i konflikt

en: Did not expect '%s' to be a working copy root
no: Forventet ikke at '%s' skulle være roten på en arbeidskopi

en: Commit item '%s' has copy flag but no copyfrom URL
no: Objekt '%s' for innsending har kopimerke, men ingen copyfrom-URL

en: '%s' is not under version control
no: '%s' er ikke under versjonskontroll

en: Entry for '%s' has no URL
no: Innslaget for '%s' mangler URL

en: '%s' is scheduled for addition within unversioned parent
no: '%s' er klarert for å legges til i en ikke-versjonert forelder

en: Entry for '%s' is marked as 'copied' but is not itself scheduled
    for addition.  Perhaps you're committing a target that is
    inside an unversioned (or not-yet-versioned) directory?
no: Innslaget for '%s' er merket som 'kopiert', men er ikke selv angitt å
    skulle legges til.  Kanskje du prøver å sende inn et mål som ligger i
    en ikke-versjonert (eller ikke enda versjonert) katalog?

en: '%s' is not under version control and is not part of the commit, yet its child '%s' is part of the commit
no: '%s' er ikke under versjonskontroll og er ikke en del av innsendingen,
    men dens barn '%s' er del av innsendingen

en: Cannot commit both '%s' and '%s' as they refer to the same URL
no: Kan ikke sende inn både '%s' og '%s' siden de refererer til samme URL

en: Commit item '%s' has copy flag but no copyfrom URL
no: Objekt '%s' for innsending har kopimerke satt, men ingen copyfrom-URL

en: Commit item '%s' has copy flag but an invalid revision
no: Objekt '%s' for innsending har kopimerke satt, men har en ugyldig revisjon

en: File '%s' already exists
no: Filen '%s' finnes allerede

en: Move will not be attempted unless forced
no: Flytting vil ikke bli forsøkt uten tvang

en: Cannot move URL '%s' into itself
no: Kan ikke flytte URL '%s' inn i seg selv

en: Source and dest appear not to be in the same repository (src: '%s'; dst: '%s')
no: Kilde og mål ser ut til å ikke være i samme depot (kilde: '%s'; mål: '%s')

en: Path '%s' does not exist in revision %ld
no: Filstien '%s' finnes ikke i revisjon %ld

en: Unrecognized node kind of '%s'
no: Ukjent nodetype: '%s'

en: Path '%s' not found in revision %ld
no: Filstien '%s' ble ikke funnet i revisjon %ld

en: Path '%s' not found in head revision
no: Filstien '%s' ble ikke funnet i hode-revisjonen

en: '%s' is in the way
no: '%s' er i veien

en: Entry for '%s' exists (though the working file is missing)
no: Innslag for '%s' finnes (men arbeidskopi-filen mangler)

en: Source URL '%s' is from foreign repository; leaving it as a disjoint WC
no: Kilde-URL '%s' er fra et fremmed depot; beholder det som adskilt arbeidskopi

en: Cannot copy path '%s' into its own child '%s'
no: Kan ikke kopiere filsti '%s' inn i dens eget barn '%s'

en: Cannot move path '%s' into itself
no: Kan ikke flytte '%s' inn i seg selv

en: No support for repos <--> working copy moves
no: Ingen støtte for flytting mellom et depot og en arbeidskopi

en: Cannot specify revisions with move operations
no: Kan ikke angi revisjoner ved flytteoperasjoner

en: '%s' does not seem to have a URL associated with it
no: '%s' ser ikke ut til å ha en URL tilknyttet seg

en: '%s' is in the way of the resource actually under version control
no: '%s' er i veien for den versjonshåndterte ressursen

en: '%s' has local modifications
no: '%s' er endret lokalt

en: %sProperty changes on: %s%s
no: %sEgenskap endres på: %s%s

en: Name: %s%s
no: Navn: %s%s

en: URLs have no schema ('%s' and '%s')
no: Nettadressene er uten skjema ('%s' og '%s')

en: URL has no schema: '%s'
no: Nettadressen er uten skjema: '%s'

en: Access schema mixtures not yet supported ('%s' and '%s')
no: Blanding av tilgangsskjemaer er foreløpig ikke støttet ('%s' og '%s')

en: %s	(revision %ld)
no: %s	(revisjon %ld)

en: %s	(working copy)
no: %s	(arbeidskopi)

en: Cannot display: file marked as a binary type.%s
no: Kan ikke vises: Filen er merket som binær type.%s

en: '%s' is not supported
no: '%s' er ikke støttet

en: Not all required revisions are specified
no: Noen nødvendige revisjoner er ikke spesifisert

en: Sorry, svn_client_diff was called in a way that is not yet supported
no: svn_client_diff ble kalt opp på en måte som foreløpig mangler støtte

en: Only diffs between a path's text-base and its working files are supported at this time
no: For øyeblikket støttes kun forskjeller mellom filstiers tekstbase og deres arbeidsfiler

en: '%s' was not found in the repository at revision %ld
no: '%s' ble ikke funnet i depotet ved revisjon %ld

en: Directory '%s' has no URL
no: Katalogen '%s' mangler adresse

en: At least one revision must be non-local for a pegged diff
no: Minst én revisjon må være ikke-lokal for en bundet diff

en: '%s' has no URL
no: '%s' har ingen nettadresse

en: '%s' is not a valid EOL value
no: '%s' er ikke en gyldig EOL-verdi

en: Destination directory exists, and will not be overwritten unless forced
no: Målkatalogen finnes allerede og vil ikke bli overskrevet uten tvang

en: (local)
no: (lokal)

en: '%s' exists and is not a directory
no: '%s' finnes og er ikke en katalog

en: '%s' already exists
no: '%s' finnes allerede

en: Checksum mismatch for '%s'; expected: '%s', actual: '%s'
no: Kontrollsum for '%s' er feil. Forventet: '%s', gjeldende: '%s'

en: Missing required revision specification
no: Mangler påkrevet revisjonsspesifikasjon

en: Entry '%s' has no URL
no: Posten '%s' mangler nettadresse

en: No commits in repository.
no: Ingen innsendinger i depotet

en: No get_dir() available for URL schema
no: Ingen get_dir() tilgjengelig for URL-klasse

en: URL '%s' non-existent in that revision
no: URL-en '%s' finnes ikke i den revisjonen

en: Revision property '%s' not allowed in this context
no: Revisjonsegenskapen '%s' er ikke tillatt i denne sammenhengen.

en: Setting property on non-local target '%s' not yet supported
no: Å sette egenskap på ikke-lokalt mål '%s' er foreløpig ikke støttet

en: Bad property name: '%s'
no: Ugyldig navn på egenskap: '%s'

en: Value will not be set unless forced
no: Verdien blir ikke satt uten tvang

en: Unknown node kind for '%s'
no: Ukjent nodetype for '%s'

en: Attempt to set wc property '%s' on '%s' in a non-commit operation
no: Forsøk på å sette arbeidskopi-egenskap '%s' på '%s' under en operasjon som ikke er innsending

en: Can't find entry for '%s'
no: Kan ikke finne post for '%s'

en: Missing changed-path information for '%s' in revision %ld
no: Manglende sti-endringsinformasjon for '%s' i revisjon %ld

en: path '%s' doesn't exist in revision %ld
no: Filstien '%s' finnes ikke i revisjon %ld

en: Unable to find repository location for '%s' in revision %ld
no: Kan ikke finne depotplassering for '%s' i revisjon %ld

en: '%s' in revision %ld is an unrelated object
no: '%s' i revisjon %ld er et urelatert objekt

en: The location for '%s' for revision %ld does not exist in the repository or refers to an unrelated object
no: Plasseringen for '%s' for revisjon %ld finnes ikke i depotet, eller refererer til et urelatert objekt

en: The repository at '%s' has uuid '%s', but the WC has '%s'
no: Depotet på '%s' har uuiden '%s', men arbeidskopien har '%s'

en: Unrecognized revision type requested for '%s'
no: Det ble bedt om en ukjent revisjonstype for '%s'

en: '%s' does not define '%s()'
no: '%s' definerer ikke '%s()'

en: Unknown FS type '%s'
no: Filsystem-typen '%s' er ukjent

en: Mismatched FS module version for '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
no: Usamsvarende filsystemmodul-versjon for '%s': Fant %d.%d.%d%s, forventet %d.%d.%d%s

en: Corrupt filesystem revision %ld in filesystem '%s'
no: Korrupt filsystemrevisjon %ld i filsystem '%s'

en: Reference to non-existent revision %ld in filesystem '%s'
no: Referanse til ikke-eksisterende revisjon %ld i filsystem '%s'

en: File is not mutable: filesystem '%s', revision %ld, path '%s'
no: Uforanderlig fil: Filsystem '%s', revisjon %ld, sti '%s'

en: Error copying logfile;  the DB_LOG_AUTOREMOVE feature 
    may be interfering with the hotcopy algorithm.  If 
    the problem persists, try deactivating this feature 
    in DB_CONFIG.
no: Feil ved kopiering av loggfil; bruken av DB_LOG_AUTOREMOVE kan 
    skape problemer for hotcopy-algoritmen. Hvis problemet vedvarer, 
    prøv å deaktivere det i DB_CONFIG.

en: Error running catastrophic recovery on hotcopy;  the 
    DB_LOG_AUTOREMOVE feature may be interfering with the 
    hotcopy algorithm.  If the problem persists, try deactivating 
    this feature in DB_CONFIG.
no: Feil ved katastrofe-gjenoppretting på hotcopy; bruken av 
    DB_LOG_AUTOREMOVE kan skape problemer for hotcopy-algoritmen.
    Hvis problemet vedvarer, prøv å deaktivere det i DB_CONFIG.

en: Unsupported FS loader version (%d) for bdb
no: Ustøttet versjon av filsystemlaster (%d) for bdb

en: File not found: revision %ld, path '%s'
no: Fil ikke funnet: Revisjon %ld, filsti '%s'

en: File already exists: filesystem '%s', revision %ld, path '%s'
no: Filen eksisterer allerede: Filsystem '%s', revisjon %ld, sti '%s'

en: Filesystem object has not been opened yet
no: Filsystemobjektet har ikke blitt åpnet enda

en: Corrupt node revision for node '%s' in filesystem '%s'
no: Korrupt noderevisjon for node '%s' i filsystem '%s'

en: Corrupt clone record for '%s' in transaction '%s' in filesystem '%s'
no: Korrupte klonedata for '%s' i transaksjonen '%s' i filsystem '%s'

en: Corrupt node revision id '%s' appears in filesystem '%s'
no: Korrupt noderevisjons-identifikator '%s' opptrer i filsystem '%s'

en: Reference to non-existent node '%s' in filesystem '%s'
no: Referanse til ikke-eksisterende node '%s' i filsystem '%s'

en: Malformed ID as key in 'nodes' table of filesystem '%s'
no: Misformet identifikator som nøkkel i tabellen 'nodes' i filsystem '%s'

en: Corrupt value for 'next-id' key in '%s' table of filesystem '%s'
no: Korrupt verdi for nøkkelen 'next-id' i tabellen '%s' i filsystem '%s'

en: Corrupt entry in 'transactions' table for '%s' in filesystem '%s'
no: Korrupt innslag i tabellen 'transactions' for '%s' i filsystem '%s'

en: Corrupt entry in 'copies' table for '%s' in filesystem '%s'
no: Korrupt innslag i tabellen 'copies' for '%s' i filsystem '%s'

en: Search for malformed path '%s' in filesystem '%s'
no: Søk etter misformet sti '%s' i filsystem '%s'

en: No transaction named '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen transaksjon med navn '%s' i filsystem '%s'

en: Cannot modify transaction named '%s' in filesystem '%s'
no: Kan ikke endre transaksjonen med navn '%s' i filsystem '%s'

en: No copy with id '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen kopi med identifikator '%s' i filsystem '%s'

en: '%s' is not a directory in filesystem '%s'
no: '%s' er ikke en katalog i filsystem '%s'

en: Unsupported FS loader version (%d) for fsfs
no: Ustøttet versjon av filsystemlaster (%d) for fsfs

en: Found malformed header in revision file
no: Fant misformet hodefelt i revisjonsfil

en: Malformed text rep offset line in node-rev
no: Misformet angivelse i node-rev av tekstrepresentasjonens forskyving

en: Missing kind field in node-rev
no: Mangler typefelt i node-rev

en: Missing cpath in node-rev
no: Mangler cpath i node-rev

en: Malformed copyroot line in node-rev
no: Misformet copyroot-linje i node-rev

en: Malformed copyfrom line in node-rev
no: Misformet copyfrom-linje i node-rev

en: Attempted to write to non-transaction
no: Forsøk på å skrive til en ikke-transaksjon

en: Malformed representation header
no: Ugyldig hodedata for representasjon

en: Missing node-id in node-rev
no: Manglende node-id i node-rev

en: Corrupt node-id in node-rev
no: Korrupt node-id i node-rev

en: Revision file lacks trailing newline
no: Revisjonsfil mangler avsluttende linjeskift

en: Final line in revision file longer than 64 characters
no: Siste linje i revisjonsfil er lengre enn 64 tegn

en: Final line in revision file missing space
no: Siste linje i revisjonsfil mangler mellomrom

en: No such revision %ld
no: Ingen slik revisjon %ld

en: Malformed svndiff data in representation
no: Misformet svndiff-data i fremstillingen

en: Reading one svndiff window read beyond the end of the representation
no: Lesing av et svndiff-vindu førte til lesing forbi slutten av fremstillingen

en: svndiff data requested non-existent source
no: svndiff-data forespurte ikke-eksisterende kilde

en: svndiff requested position beyond end of stream
no: svndiff forespurte posisjon forbi slutten av datastrømmen

en: svndiff window length is corrupt
no: Korrupt vindulengde for svndiff

en: Directory entry corrupt
no: Kataloginnslag er korrupt

en: Missing required node revision ID
no: Mangler påkrevet noderevisjonsidentifikator

en: Invalid change ordering: new node revision ID without delete
no: Ugyldig endringsrekkefølge: Ny node-revisjons-ID uten sletting

en: Invalid change ordering: non-add change on deleted path
no: Ugyldig endringsrekkefølge: Annen endring enn tillegg på slettet filsti

en: Invalid changes line in rev-file
no: Ugyldig endringslinje i rev-file

en: Invalid change kind in rev file
no: Ugyldig type endring i revisjonsfil

en: Invalid text-mod flag in rev-file
no: Ugyldig text-mod-merke i rev-file

en: Invalid prop-mod flag in rev-file
no: Ugyldig prop-mod-merke i rev-file

en: Copying from transactions not allowed
no: Kopiering fra transaksjoner er ikke tillatt

en: next-id file corrupt
no: next-id-fil er korrupt

en: Invalid change type
no: Ugyldig endringstype

en: Can't set text contents of a directory
no: Kan ikke sette tekstinnholdet til en katalog

en: Corrupt current file
no: Gjeldende fil er korrupt

en: Can't chmod '%s'
no: Kan ikke endre filrettigheter på '%s'

en: Transaction out of date
no: Transaksjonen er foreldet

en: No such transaction
no: Ingen slik transaksjon

en: Mismatched RA plugin version for '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
no: Usamsvarende RA-programtilleggsversjon for '%s': Fant %d.%d.%d%s, forventet %d.%d.%d%s

en: Unrecognized URL scheme '%s'
no: Adresseskjemaet '%s' er ukjent

en:   - handles '%s' schema
no:   . håndterer skjemaet '%s'

en: Could not create a request (%s '%s')
no: Kunne ikke lage forespørsel (%s '%s')

en: Could not write svndiff to temp file
no: Kunne ikke skrive svndiff til midlertidig fil

en: Could not create a PUT request (%s)
no: Kunne ikke lage en PUT-forespørsel (%s)

en: applying log message to %s
no: Bruker loggmelding på %s

en: Could not save the URL of the version resource
no: Kunne ikke lagre adressen på den versjonerte ressursen

en: Could not create a GET request for '%s'
no: Kunne ikke lage GET-forespørsel for %s

en: GET request failed for '%s'
no: GET-forespørsel feilet for %s

en: Could not save file
no: Kunne ikke lagre filen

en: Error writing to stream: unexpected EOF
no: Feil under skriving til strøm, forventet EOF

en: Checksum mismatch for '%s':
       expected checksum:  %s
       actual checksum:    %s
no: Kontrollsummene passer ikke for '%s':
       forventet kontrollsum:  %s
       gjeldende kontrollsum:  %s

en: Server does not support date-based operations
no: Tjeneren støtter ikke datobaserte operasjoner

en: Invalid server response to dated-rev request
no: Ugyldig tjenersvar på forespørsel for dated-rev

en: get-locations REPORT not implemented
no: get-locations REPORT er ikke implementert

en: DAV request failed; it's possible that the repository's pre-revprop-change hook either failed or is non-existent
no: DAV-forespørsel feilet. Det er mulig at haken til depotets pre-revprop-change enten feilet eller ikke finnes

en: Error writing to '%s': unexpected EOF
no: Feil under skriving til '%s': Uventet EOF

en: Unknown XML encoding: '%s'
no: Ukjent XML-koding: '%s'

en: REPORT response handling failed to complete the editor drive
no: REPORT-responsens håndtering kunne ikke fullføre kjøringen av redigeringsprogrammet.

en: get-file-revs REPORT not implemented
no: get-file-revs REPORT er ikke implementert

en: The file-revs report didn't contain any revisions
no: 'file-revs'-rapport inneholdt ingen revisjoner

en: Protocol error: we told the server not to auto-merge any resources, but it said that '%s' was merged
no: Protokollfeil: Vi ba tjeneren om å ikke flette ressurser automatisk, men den sa at '%s' var flettet

en: Internal error: there is an unknown parent (%d) for the 'DAV:response' element within the MERGE response
no: Intern feil: Det er en ukjent forelder (%d) til elementet for 'DAV_respons' innenfor MERGE-respons

en: Protocol error: the MERGE response for the '%s' resource did not return all of the properties that we asked for (and need to complete the commit)
no: Protokollfeil: MERGE-respons for ressursen '%s' returnerte ikke alle egenskapene vi ba om (og behøves for å fullføre innsending)

en: A MERGE response for '%s' is not a child of the destination ('%s')
no: En MERGE-respons for '%s' er ikke barn av målet ('%s')

en: The MERGE property response had an error status
no: Responsen til egenskapen MERGE hadde en feilmeldingsstatus

en: The OPTIONS response did not include the requested activity-collection-set; this often means that the URL is not WebDAV-enabled
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte activity-collection-set. Dette betyr ofte at adressen ikke er koblet mot WebDAV

en: Failed to find label '%s' for URL '%s'
no: Kunne ikke finne etiketten '%s' for adressen '%s'

en: '%s' was not present on the resource
no: '%s' var ikke tilstede i ressursen

en: The path was not part of a repository
no: Filstien var ikke en del av depotet

en: No part of path '%s' was found in repository HEAD
no: Ingen del av filstien '%s' ble funnet i depotets hovedrevisjon

en: The VCC property was not found on the resource
no: Egenskapen VCC ble ikke funnet i ressursen

en: The relative-path property was not found on the resource
no: Egenskapen relative-path ikke funnet i ressursen

en: 'DAV:baseline-collection' was not present on the baseline resource
no: 'DAV:baseline-collection' ble ikke funnet i grunnlinje-ressursen

en: 'DAV:version-name' was not present on the baseline resource
no: 'DAV:version-name' var ikke til stede i grunnlinje-ressursen

en: At least one property change failed; repository is unchanged
no: Minst en forandring av egenskap feilet. Depotet er uforandret

en: Invalid URL: illegal character in proxy port number
no: Ugyldig adresse: Ulovlig tegn i mellomtjenerens port

en: Invalid URL: negative proxy port number
no: Ugyldig adresse: Negativt nummer i mellomtjenerens port

en: Invalid URL: proxy port number greater than maximum TCP port number 65535
no: Ugyldig adresse: Portnummeret til mellomtjeneren er større en TCP-porters maksimumsstørrelse på 65535

en: Invalid config: illegal character in timeout value
no: Ugyldig innstilling: Tidsgrensens verdi har ulovlig tegn

en: Invalid config: negative timeout value
no: Ugyldig innstilling: Negativ verdi på tidsgrense

en: Invalid config: illegal character in debug mask value
no: Ugyldig innstilling: Ulovlig tegn i avlusningsfilterets verdi

en: Malformed URL for repository
no: Ugyldig adresse for depotet

en: Network socket initialization failed
no: Klargjøring for nettverks-sokkelen feilet

en: SSL is not supported
no: SSL er ikke støttet

en: Invalid config: unable to load certificate file '%s'
no: Ugyldig innstilling: Kan ikke laste inn sertifikatfilen '%s'

en: The UUID property was not found on the resource or any of its parents
no: UUID-egenskapen ble ikke funnet i ressursen eller noen av dens foreldre

en: Please upgrade the server to 0.19 or later
no: Oppgrader tjeneren til versjon 0.19 eller senere

en: Module for accessing a repository via WebDAV (DeltaV) protocol.
no: Modul for tilgang til depot via protokollen WebDav (DeltaV).

en: Unsupported RA plugin ABI version (%d) for ra_dav
no: Mangler støtte for programtilleggets ABI-versjon (%d) for ra_dav

en: authorization failed
no: Autorisasjonen feilet

en: could not connect to server
no: Kunne ikke koble opp mot tjener

en: timed out waiting for server
no: Overskred tidsgrensen under venting på tjener

en: Can't calculate the request body size
no: Kan ikke regne ut størrelsen på forespørsels-innholdet

en: '%s' path not found
no: stien '%s' ble ikke funnet

note: We either have a neon error, or some other error that we didn't expect.
en: %s of '%s'
no: %s av '%s'

en: The %s request returned invalid XML in the response: %s (%s)
no: Forespørselen %s returnerte ugyldig XML i svaret: %s (%s)

en: %s request failed on '%s'
no: Forespørselen %s feilet på '%s'

en: '%s'
    is not the same repository as
    '%s'
no: '%s'
    er ikke samme depot som
    '%s'

en: Unable to open an ra_local session to URL
no: Klarer ikke åpne en ra_local-økt til URL

en: Module for accessing a repository on local disk.
no: Modul for tilgang til et depot på lokal disk

en: Unsupported RA plugin ABI version (%d) for ra_local
no: Mangler støtte for RA-programtilleggets ABI-versjon (%d) for ra_local

en: Local URL '%s' does not contain 'file://' prefix
no: Lokal URL '%s' inneholder ikke 'file://'-prefiks

en: Local URL '%s' contains only a hostname, no path
no: Lokal URL '%s' inneholder bare et vertsnavn, ingen sti

en: Local URL '%s' contains unsupported hostname
no: Lokal URL '%s' inneholder vertsnavn som ikke er støttet

en: Unable to open repository '%s'
no: Kunne ikke åpne depotet '%s'

en: Unknown hostname '%s'
no: Ukjent vertsnavn '%s'

en: Can't create socket
no: Kan ikke opprette sokkel

en: Can't connect to host '%s'
no: Kan ikke koble til vert '%s'

en: Proplist element not a list
no: Egenskapslisteelement er ikke en liste

en: Prop diffs element not a list
no: Post med egenskapsforskjeller er ikke en liste

en: Unrecognized node kind '%s' from server
no: Ukjent nodetype '%s' fra tjener

en: Authentication error from server: %s
no: Autentiseringsfeil fra tjener: %s

en: Unexpected server response to authentication
no: Uventet tjenerrespons på autentisering

en: Cannot negotiate authentication mechanism
no: Kan ikke utveksle autentiseringsmekanisme

en: Undefined tunnel scheme '%s'
no: Udefinert tunnelskjema '%s'

en: Tunnel scheme %s requires environment variable %s to be defined
no: Tunnelskjema %s krever at miljøvariabelen %s er definert

en: Can't tokenize command '%s'
no: Kan ikke dele opp kommandoen '%s'

en: Error in child process: %s
no: Feil i barneprosess: %s

en: Can't create tunnel
no: Kan ikke opprette tunnel

en: Illegal svn repository URL '%s'
no: Ulovlig svn-depotURL '%s'

en: Server requires minimum version %d
no: Tjeneren krever minst versjon %d

en: Server did not send repository root
no: Tjeneren sendte ikke rot av depot

en: Non-string as part of file contents
no: Ikke-streng som del av filinnhold

en: Dirlist element not a list
no: Element i katalogliste er ikke en liste

en: Log entry not a list
no: Loggpost er ikke en liste

en: Changed-path entry not a list
no: Post med stiforandring er ikke en liste

en: get-locations not implemented
no: get-locations ikke implementert

en: Location entry not a list
no: Post for beliggenhet er ikke en liste

en: get-file-revs not implemented
no: get-file-revs ikke implementert

en: Revision entry not a list
no: Revisjonspost er ikke en liste

en: Text delta chunk not a string
no: Porsjon med tekst-delta (forskjeller) er ikke en streng

en: The get-file-revs command didn't return any revisions
no: 'get-file-revs'-kommandoen returnerte ingen revisjoner

en: Module for accessing a repository using the svn network protocol.
no: Modul for tilgang til depot ved bruk av svn-nettverksprotokollen.

en: Unsupported RA plugin ABI version (%d) for ra_svn.
no: Støtter ikke RA-programtilleggets ABI-versjon (%d) for ra_svn.

en: Invalid file or dir token during edit
no: Ugyldig fil eller katalogsymbol under redigering

en: Non-string as part of text delta
no: Ikke-streng som del av tekst-delta

en: Successful edit status returned too soon
no: Vellykket redigeringsstatus returnert for fort

en: Apply-textdelta already active
no: Apply-textdelta allerede aktiv

en: Apply-textdelta not active
no: Apply-textdelta ikke aktiv

en: Unknown command '%s'
no: Ukjent kommando: '%s'

en: Capability entry is not a word
no: Evneposten er ikke et ord

en: Can't write to connection
no: Kan ikke skrive til forbindelse

en: Can't read from connection
no: Kan ikke lese fra forbindelse

en: Connection closed unexpectedly
no: Forbindelsen plutselig stengt

en: String length larger than maximum
no: Strenglengde større enn maksimum

en: Number is larger than maximum
no: Nummer er større enn maximum

en: Empty error list
no: Tom feilliste

en: Malformed error list
no: Misdannet feilliste

en: Unknown status '%s' in command response
no: Ukjent status '%s' i kommandorespons

en: WARNING: Referencing data in revision %ld, which is older than the oldest
    WARNING: dumped revision (%ld).  Loading this dump into an empty repository
    WARNING: will fail.
no: ADVARSEL: Refererer til data i revisjon %ld, som er eldre enn eldste
    ADVARSEL: dumpede revisjon (%ld).  Lasting av denne dumpen inn i et
    ADVARSEL: tomt depot vil feile.

en: Start revision %ld is greater than end revision %ld
no: Startrevisjon %ld er større enn sluttervisjon %ld

en: End revision %ld is invalid (youngest revision is %ld)
no: Sluttrevisjon %ld er ugyldig (yngste revisjon er %ld)

en: * %s revision %ld.
no: * %s revisjon %ld.

en: <<< Started new transaction, based on original revision %ld
no: <<< Startet ny transaksjon, basert på opprinnelig revisjon %ld

en: Relative source revision %ld is not available in current repository
no: Relativ kilderevisjon %ld er ikke tilgjengelig i gjeldende depot

en: 
    ------- Committed revision %ld >>>
no: 
    ------- Innsendt revisjon %ld >>>

en: 
    ------- Committed new rev %ld (loaded from original rev %ld) >>>
no: 
    ------- Innsendt ny revisjon %ld (lastet fra opprinnelig revisjon %ld) >>>

en: Failed to find time on revision %ld
no: Kunne ikke finne tidspunkt på revisjon %ld

en: Invalid start revision %ld
no: Ugyldig startrevisjon %ld

en: Invalid end revision %ld
no: Ugyldig sluttrevisjon %ld

en: Can't recode error string from APR
no: Kan ikke gjenkode feilmelding fra APR

en: 
    Valid options:
no: 
    Tillatte valg:

en: "%s": unknown command.
no: "%s": Ukjent kommando.

en: Too few arguments
no: For få argumenter

en: Syntax error parsing revision '%s'
no: Syntaksfeil under analysering av revisjon '%s'

en: URL '%s' is not properly URI-encoded
no: Adressen '%s' er ikke riktig kodet for oppsettadresser (URI)

en: URL '%s' contains a '..' element
no: URLen '%s' inneholder et '..'-element

en: Error resolving case of '%s'
no: Feil under løsning av bokstavstørrelse på '%s'

en: %s, version %s
       compiled %s, %s
no: %s, versjon %s
       kompilert %s, %s

en: Copyright (C) 2000-2004 CollabNet.
    Subversion is open source software, see http://subversion.tigris.org/
    This product includes software developed by CollabNet (http://www.Collab.Net/).
no: Opphavsrettighet (C) 2000-2004 CollabNet.
    Programvaren Subversion er åpen kildekode, se http://subversion.tigris.org/
    Dette produktet inneholder programvare laget av CollabNet (http://www.Collab.Net/).

en: Type '%s help' for usage.
no: Skriv '%s help' for bruk.

en: MIME type '%s' has empty media type
no: MIME-typen '%s' inneholder tom mediatype

en: MIME type '%s' does not contain '/'
no: MIME-typen '%s' inneholder ikke '/'

en: MIME type '%s' ends with non-alphanumeric character
no: MIME-typen '%s' slutter med ikke-alfanumerisk tegn

en: Version mismatch in '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
no: Versjonsfeil i '%s': Fant %d.%d.%d%s, forventet %d.%d.%d%s

en: The entry '%s' is no longer a directory; remove the entry before updating
no: Posten '%s' er ikke lengre en katalog. Slett den før oppdatering

en: Error aborting report
no: Feil mens rapportering ble avbrutt

en: Checksum mismatch for '%s'; expected '%s', actual: '%s'
no: Kontrollsum for '%s' er feil. Forventet: '%s', gjeldende: '%s'

en: Error opening local file
no: Feil under åpning av lokal fil

en: Bad type indicator
no: Ugyldig typeindikator

en: APR_APPEND not supported for adm files
no: APR_APPEND er ikke støttet for administrasjonsfiler

en: Your .svn/tmp directory may be missing or corrupt; run 'svn cleanup' and try again
no: Din .svn/tmp-katalog mangler kanskje eller er ødelagt. Kjør 'svn cleanup'  og prøv igjen

en: '%s' is not a working copy
no: '%s' er ikke en arbeidskopi

en: No such thing as 'base' working copy properties!
no: Det er ingenting som heter 'base'-egenskaper for arbeidskopier!

en: '%s' is not a directory
no: '%s' er ikke en katalog

en: No entry for '%s'
no: Ingen post for '%s'

en: Revision %ld doesn't match existing revision %ld in '%s'
no: Revisjon %ld passer ikke til den eksisterende revisjonen %ld i '%s'

en: URL '%s' doesn't match existing URL '%s' in '%s'
no: Adressen '%s' passer ikke til den eksisterende adressen '%s' i '%s'

en: Unrecognized node kind: '%s'
no: Ukjent nodetype: '%s'

en: Error writing log file for '%s'
no: Feil under skriving av loggfil for '%s'

en: '%s' not found
no: Fant ikke '%s'

en: Unsupported node kind for path '%s'
no: Nodetypen i filstien '%s' er ikke støttet

en: '%s' is already under version control
no: '%s' er allerede under versjonskontroll

en: Can't replace '%s' with a node of a differing type; commit the deletion, update the parent, and then add '%s'
no: Kan ikke erstatte '%s' med en annen nodetype. Send inn slettingen, oppdater forelderen og legg deretter til '%s'

en: Can't find parent directory's entry while trying to add '%s'
no: Kan ikke finne foreldrekatalogens oppføring under forsøk på å legge til '%s'

en: Can't add '%s' to a parent directory scheduled for deletion
no: Kan ikke legge til '%s' når foreldrekatalogen er klarert for sletting

en: Error restoring props for '%s'
no: Feil ved gjenoppretting av egenskaper for '%s'

en: Error removing props for '%s'
no: Feil ved sletting av egenskaper for '%s'

en: Error restoring text for '%s'
no: Feil ved gjenoppretting av tekst for '%s'

en: Cannot revert: '%s' is not under version control
no: Kan ikke tilbakestille: '%s' er ikke under versjonskontroll

en: Cannot revert '%s': unsupported entry node kind
no: Kan ikke tilbakestille '%s': Nodetypen er ikke støttet

en: Cannot revert '%s': unsupported node kind in working copy
no: Kan ikke tilbakestille '%s': Nodetypen i arbeidskopien er ikke støttet

en: Cannot revert addition of current directory; please try again from the parent directory
no: Kan ikke tilbakestille tillegging av gjeldende katalog. Prøv igjen med foreldrekatalogen

en: Unknown or unexpected kind for path '%s'
no: Ukjent eller uventet type av filstien '%s':

en: File '%s' has local modifications
no: Filen '%s' har lokale endringer

en: '%s' already exists and is in the way
no: '%s' finnes allerede og er i veien

en: '%s' is scheduled for deletion; it must be committed before being overwritten
no: '%s' er klarert for sletting og må sendes inn før den overskrives

en: There is already a versioned item '%s'
no: Objektet '%s' er allerede versjonert

en: Cannot copy or move '%s': it's not under version control
no: Kan ikke kopiere eller flytte '%s': Den er ikke under versjonskontroll

en: Cannot copy or move '%s': it's not in the repository yet; try committing first
no: Kan ikke kopiere eller flytte '%s': Den er foreløpig ikke under versjonskontroll, prøv innsending først

en: Cannot copy or move '%s': it is not in the repository yet; try committing first
no: Kan ikke kopiere eller flytte '%s': Den er foreløpig ikke i depotet. Prøv innsending først

en: Error writing entries file for '%s'
no: Feil under skriving av postfil for '%s'

en: Entry '%s' has invalid node kind
no: Posten '%s' har ugyldig nodetype

en: Entry '%s' has invalid '%s' value
no: Oppføringen '%s' har ugyldig '%s'-verdi

en: Missing default entry
no: Mangler standardoppføring

en: Default entry has no revision number
no: Standardoppføringen mangler revisjonsnummer

en: Default entry is missing URL
no: Standardoppføringen mangler adresse

en: XML parser failed in '%s'
no: XML-behandler feilet i '%s'

en: Corrupt working copy: '%s' has no default entry
no: Ødelagt arbeidskopi: '%s' mangler standardoppføring

en: Corrupt working copy: directory '%s' has an invalid schedule
no: Ødelagt arbeidskopi: Katalogen '%s' er klargjort for en ugyldig oppgave

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' has an invalid schedule
no: Ødelagt arbeidskopi: '%s' i katalogen '%s'er klargjort for en ugyldig oppgave

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' (which is scheduled for addition) is not itself scheduled for addition
no: Ødelagt arbeidskopi: '%s' i katalogen '%s (som er klargjort for å legges til) er ikke selv klargjort for dette.

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' (which is scheduled for deletion) is not itself scheduled for deletion
no: Ødelagt arbeidskopi: '%s' i katalogen '%s (som er klargjort for å slettes ) er ikke selv klargjort for dette

en: Corrupt working copy: '%s' in directory '%s' (which is scheduled for replacement) has an invalid schedule
no: Ødelagt arbeidskopi: '%s' i katalogen '%s (som er klargjort for å byttes ut) er ikke selv klargjort for dette

en: No default entry in directory '%s'
no: Standardoppføring mangler i katalogen '%s'

en: Error writing to '%s'
no: Feil under skriving til '%s'

en: Can't add '%s' to deleted directory; try undeleting its parent directory first
no: Kan ikke legge '%s' til en slettet katalog. Prøv å gjenopprette forelder- katalogen først

en: Can't replace '%s' in deleted directory; try undeleting its parent directory first
no: Kan ikke slette '%s' i en slettet katalog. Prøv å gjenopprette forelder- katalogen først

en: '%s' is marked as absent, so it cannot be scheduled for addition
no: '%s' er merket som fraværende så den kan ikke forberedes for å bli lagt til

en: Entry '%s' is already under version control
no: Oppføringen '%s' er allerede under versjonskontroll

en: Entry '%s' has illegal schedule
no: Oppføringen '%s' er forberedt for å gjøre en ulovlig oppgave

en: No such entry: '%s'
no: Ingen slik oppføring: '%s'

en: Directory '%s' has no THIS_DIR entry
no: Katalogen '%s' har ingen THIS_DIR-oppføring

en: '%s' has an unrecognized node kind
no: '%s' har en ukjent nodetype

en: Unexpectedly found '%s': path is marked 'missing'
no: Fant '%s' uventet: Filstien er merket som savnet

en: Working copy '%s' locked
no: Arbeidskopien '%s' er låst

en: Path '%s' ends in '%s', which is unsupported for this operation
no: Filstien '%s' slutter på '%s' som ikke er støttet til denne operasjonen

en: Working copy '%s' not locked
no: Arbeidskopien '%s' er ikke låst

en: Write-lock stolen in '%s'
no: Skrivelåsen er stjålet i '%s'

en: No write-lock in '%s'
no: Ingen skrivelås i '%s'

en: Lock file '%s' is not a regular file
no: Låsfilen '%s' er ikke en vanlig fil

en: Can't move source to dest
no: Kan ikke flytte kilden til målet

en: In directory '%s'
no: I katalogen '%s'

en: Missing 'left' attribute in '%s'
no: Egenskapen 'left' mangler i '%s'

en: Missing 'right' attribute in '%s'
no: Egenskapen 'right' mangler i '%s'

en: Missing 'dest' attribute in '%s'
no: Egenskapen 'dest' mangler i '%s'

en: Missing 'timestamp' attribute in '%s'
no: Egenskapen 'timestamp' mangler i '%s'

en: Error checking path '%s'
no: Feil under kontroll av filstien '%s'

en: Error getting 'affected time' on '%s'
no: Feil under henting av endringstid på '%s'

en: Error modifying entry for '%s'
no: Feil under endring av oppføring for '%s'

en: Missing 'revision' attribute for '%s'
no: Egenskapen 'revision' mangler i '%s'

en: Log command for directory '%s' is mislocated
no: Loggkommando for katalogen '%s' er feilplassert

en: Error checking existence of '%s'
no: Feil mens eksistensen av '%s' ble undersøkt

en: Error comparing '%s' and '%s'
no: Feil under sammenligning av '%s' og '%s'

en: Error getting 'affected time' for '%s'
no: Feil under henting av endringstid for '%s'

en: Error getting 'affected time' of '%s'
no: Feil under henting av siste endringstid på '%s'

en: Error replacing text-base of '%s'
no: Feil under bytting av tekstbasen for '%s'

en: Error modifying entry of '%s'
no: Feil under endring av oppføringen på '%s'

en: Log entry missing 'name' attribute (entry '%s' for directory '%s')
no: Loggoppføringen mangler attributten 'name' (oppføring '%s' for katalogen '%s')

en: Unrecognized logfile element '%s' in '%s'
no: Ukjent element i loggfilen, '%s' i '%s'

en: Error processing command '%s' in '%s'
no: Feil under behandling av kommandoen '%s' i '%s'

en: Couldn't open log
no: Kunne ikke åpne loggen

en: Error reading administrative log file in '%s'
no: Feil under lesing av administrativ loggfil i '%s'

en: '%s' is not a working copy directory
no: '%s' er ikke en katalog i en arbeidskopi

en: Unable to delete temporary file
no: Kunne ikke slette midlertidig fil

en: Property '%s' locally changed to '%s', but update deletes it
no: Egenskapen '%s' lokalt endret til '%s', men oppdatering sletter den

en: Property '%s' locally deleted, but update sets it to '%s'
no: Egenskapen '%s' lokalt slettet, men oppdatering setter den den til '%s'

en: Property '%s' locally changed to '%s', but update sets it to '%s'
no: Egenskapen '%s' er lokalt endret til '%s', men oppdatering setter den til '%s'

en: Can't parse '%s'
no: Kan ikke behandle '%s'

en: Can't write property hash to '%s'
no: Kan ikke skrive egenskapstabell til '%s'

en: Can't find entry '%s' in '%s'
no: Finner ikke oppføringen '%s' i '%s'

en: Error writing log for '%s'
no: Feil under skriving av loggfil for '%s'

en: Unknown node kind: '%s'
no: Ukjent nodetype: '%s'

en: Failed to load properties from disk
no: Feilet under lesing av egenskaper fra disk

en: Cannot write property hash for '%s'
no: Kan ikke skrive egenskapstabell for '%s'

en: Property '%s' is an entry property
no: Egenskapen '%s' er en oppføringsegenskap

en: Cannot set '%s' on a directory (%s)
no: Kan ikke sette '%s' på en katalog (%s)

en: Cannot set '%s' on a file (%s)
no: Kan ikke sette '%s' på en fil (%s)

en: '%s' is not a file or directory
no: '%s' er ikke en fil eller katalog

en: File '%s' has binary mime type property
no: Filen '%s' har en binær MIME-type-egenskap

en: File '%s' has inconsistent newlines
no: Filen '%s' har ikke ensartede linjeskift

en: Error parsing %s property on '%s': '%s'
no: Feil mens egenskapen %s ble behandlet på '%s': '%s

en: Invalid %s property on '%s': target involves '.' or '..' or is an absolute path
no: Egenskapen %s på %s er ugyldig: Målet medfører '.' eller '..' eller er en absolutt filsti

en: Working copy format of '%s' is too old (%d); please check out your working copy again
no: Formatet til arbeidskopien '%s' er for gammel (%d). Sjekk arbeidskopien igjen

en: This client is too old to work with working copy '%s'; please get a newer Subversion client
no: Denne klienten er for gammel til å brukes på arbeidskopien '%s'. Du må få tak i en nyere Subversionklient

en: Checksum mismatch indicates corrupt text base: '%s'
       expected:  %s
         actual:  %s
no: Kontrollsummer passer og indikerer ødelagt teksbase: '%s'
       forventet:  %s
       gjeldende:  %s

en: '%s' has unknown value for svn:eol-style property
no: '%s' har en ukjent verdi for egenskapen svn:eol-style

en: No '.' entry in: '%s'
no: Ingen '.'-oppføring i: '%s'

en: Won't delete locally modified directory '%s'
no: Den lokalt endrede katalogen '%s' blir ikke slettet

en: Failed to add directory '%s': object of the same name already exists
no: Kunne ikke legge til katalogen '%s': En oppføring med samme navn finnes allerede

en: Failed to add directory '%s': object of the same name as the administrative directory
no: Kunne ikke legge til katalogen '%s': Oppføring med det samme navnet som den administrative katalogen

en: Failed to add directory '%s': copyfrom arguments not yet supported
no: Kunne ikke legge til katalogen '%s': 'copyfrom'-argumenter er foreløpig ikke støttet

en: Failed to add directory '%s': object of the same name is already scheduled for addition
no: Kunne ikke legge til katalogen '%s': En oppføring med samme navn er allerede forberedt for å bli lagt til

en: Couldn't do property merge
no: Kunne ikke flette sammen egenskaper

en: Failed to mark '%s' absent: item of the same name is already scheduled for addition
no: Kunne ikke merke '%s' som fraværende: Oppføring med samme navn er allerede forberedt for å bli lagt til

en: Failed to add file '%s': object of the same name already exists
no: Kunne ikke legge til filen '%s': En oppføring med samme navn finnes allerede

en: Failed to add file '%s': object of the same name is already scheduled for addition
no: Kunne ikke legge til filen '%s': En oppføring med samme navn er allerede forberedt for å bli lagt til

en: File '%s' in directory '%s' is not a versioned resource
no: Filen '%s' i katalogen '%s' er ikke en versjonert ressurs

en: Checksum mismatch for '%s'; recorded: '%s', actual: '%s'
no: Feil kontrollsum for '%s'. Lagret: '%s', gjeldende: '%s'

en: Move failed
no: Flytting feilet

en: '%s' has no ancestry information
no: '%s' mangler informasjon om opprinnelse

en: Unable to make any directories
no: Kan ikke lage kataloger

en: Can't open stdio file
no: Kan ikke åpne standard-innfil

en: Repository argument required
no: Argument kreves for depot

en: '%s' is an URL when it should be a path
no: '%s' er en nettadresse men skulle vært en filsti

en: show version information
no: vis versjonsinformasjon

en: specify revision number ARG (or X:Y range)
no: angi argument for revisjonsnummer (eller 'X:Y'-område)

en: dump incrementally
no: dump inkrementelt

en: use deltas in dump output
no: bruk delta under utskrift

en: bypass the repository hook system
no: gå utenom depotets påhakningssystem

en: no progress (only errors) to stderr
no: ingen progresjon (kun feil) til standardfeil

en: ignore any repos UUID found in the stream
no: overse alle depot-UUIDer i strømmen

en: set repos UUID to that found in stream, if any
no: sett depot-UUID til det som eventuelt blir funnet i strømmen

en: type of repository: 'bdb' or 'fsfs'
no: depottype: 'bdb' eller 'fsfs'

en: load at specified directory in repository
no: last til angitt katalog i depotet

en: disable fsync at transaction commit [Berkeley DB]
no: slå av fsync ved innsending av transaksjonene [Berkeley DB]

en: disable automatic log file removal [Berkeley DB]
no: slå av automatisk fjerning av loggfiler [Berkeley DB]

en: remove redundant log files from source repository
no: fjern overflødige loggfiler fra depotet

en: usage: svnadmin create REPOS_PATH
    
    Create a new, empty repository at REPOS_PATH.
no: bruk: svnadmin create DEPOTSTI
    
    Lag et nytt, tomt depot på DEPOTSTI.

en: usage: svnadmin deltify [-r LOWER[:UPPER]] REPOS_PATH
    
    Run over the requested revision range, performing predecessor delti-
    fication on the paths changed in those revisions.  Deltification in
    essence compresses the repository by only storing the differences or
    delta from the preceding revision.  If no revisions are specified,
    this will simply deltify the HEAD revision.
no: bruk: svnadmin deltify [-r LAV[:HØY]] DEPOTSTI
    
    For den angitte sekvensen revisjoner, gjøres opphavs-deltifisering på
    stiene som er endret i de revisjonene. Deltifisering er kort fortalt
    at depotet komprimeres ved at bare forskjellene -- deltaene -- fra
    forrige revisjon lagres for hver revisjon. Hvis ingen revisjoner angis,
    vil kun HEAD-revisjonen deltifiseres.

en: usage: svnadmin dump REPOS_PATH [-r LOWER[:UPPER]] [--incremental]
    
    Dump the contents of filesystem to stdout in a 'dumpfile'
    portable format, sending feedback to stderr.  Dump revisions
    LOWER rev through UPPER rev.  If no revisions are given, dump all
    revision trees.  If only LOWER is given, dump that one revision tree.
    If --incremental is passed, then the first revision dumped will be
    a diff against the previous revision, instead of the usual fulltext.
no: bruk: svnadmin dump DEPOTSTI [-r LAV[:HØY]] [--incremental]
    
    Dumper innholdet i filsystemet til standardutdata i et portabelt "dumpfil"-
    format og sender tilbakemelding til standardfeil. Revisjonene fra LAV til HØY dumpes. Hvis ingen revisjoner angis, dumpes alle revisjonstrærne. Hvis bare LAV angis, dumpes bare det treet.
    Hvis --incremental brukes, dumpes kun forskjeller mot den foregående revisjonen i stedet for den vanlige fullteksten.

en: usage: svnadmin help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
no: bruk: svnadmin help [DELKOMMANDO...]
    
    Forklarer bruken for dette programmet og dets delkommandoer.

en: usage: svnadmin hotcopy REPOS_PATH NEW_REPOS_PATH
    
    Makes a hot copy of a repository.
no: bruk: svnadmin hotcopy DEPOTSTI NY_DEPOTSTI
    
    Tar et øyeblikksbilde av et depot (også hvis det er i bruk).

en: usage: svnadmin list-dblogs REPOS_PATH
    
    List all Berkeley DB log files.
    
    WARNING: Modifying or deleting logfiles which are still in use
    will cause your repository to be corrupted.
no: bruk: svnadmin list-dblogs DEPOTSTI
    
    Viser en liste over alle loggfilene til Berkeley DB.
    
    ADVARSEL: Endring eller sletting av loggfiler som er i bruk, vil
    ødelegge depotet ditt.

en: usage: svnadmin list-unused-dblogs REPOS_PATH
    
    List unused Berkeley DB log files.
no: bruk: svnadmin list-unused-dblogs DEPOTSTI
    
    Vis liste over ubrukte loggfiler for Berkeley DB.

en: usage: svnadmin load REPOS_PATH
    
    Read a 'dumpfile'-formatted stream from stdin, committing
    new revisions into the repository's filesystem.  If the repository
    was previously empty, its UUID will, by default, be changed to the
    one specified in the stream.  Progress feedback is sent to stdout.
no: bruk: svnadmin load DEPOTSTI
    
    Leser en 'dumpfil'-formattert strøm fra standardinndata og sender inn
    nye revisjoner til depotets filsystem. Depotets UUID brukes av
    det som er spesifisert av strømmen hvis depotet var tomt på
    forhånd. Tilbakemeldinger sendes til standardutdata.

en: usage: svnadmin lstxns REPOS_PATH
    
    Print the names of all uncommitted transactions.
no: bruk: svnadmin lstxns DEPOTSTI
    
    Skriver ut navnene på alle transaksjoner som ikke er sendt inn.

en: usage: svnadmin recover REPOS_PATH
    
    Run the Berkeley DB recovery procedure on a repository.  Do
    this if you've been getting errors indicating that recovery
    ought to be run.
    
    WARNING: only run this when you are SURE you're the only process
    accessing the repository.  Requires exclusive access.
no: bruk: svnadmin recover DEPOTSTI
    
    Kjør Berkeley DBs framgangsmetode for gjenoppretting på et depot.
    Gjør dette hvis du får feilmeldinger som indikerer at depotet må
    repareres.
    
    ADVARSEL: Du kan bare gjøre dette når ingen andre prosesser bruker
    depotet. Kommandoen krever eksklusiv tilgang.

en: usage: svnadmin rmtxns REPOS_PATH TXN_NAME...
    
    Delete the named transaction(s).
no: bruk: svnadmin rmtxns DEPOTSTI TXN_NAME...
    
    Slett navngitt(e) transaksjon(er).

en: usage: svnadmin setlog REPOS_PATH -r REVISION FILE
    
    Set the log-message on revision REVISION to the contents of FILE.  Use
    --bypass-hooks to avoid triggering the revision-property-related hooks
    (for example, if you do not want an email notification sent
    from your post-revprop-change hook, or because the modification of
    revision properties has not been enabled in the pre-revprop-change
    hook).
    
    NOTE: revision properties are not historied, so this command
    will permanently overwrite the previous log message.
no: bruk: svnadmin setlog DEPOTSTI -r REVISION FILE
    
    Sett loggmeldingen for revisjonen REVISION fra innholdet i FILE. Bruk
    --bypass-hooks for at revisjonsegenskaps-relaterte påhakninger ikke skal
    aktiveres (hvis du f.eks. ikke vil at e-post skal sendes fra ditt skript
    som kjøres fra påhakningen post-revprop-change, eller fordi endring av
    revisjonsegenskaper ikke er slått på i pre-revprop-change).
    
    MERK: Historikk lagres ikke for revisjonsegenskaper, så denne kommandoen
    overskriver alltid gjeldende loggmelding.

en: usage: svnadmin verify REPOS_PATH
    
    Verifies the data stored in the repository.
no: bruk: svnadmin verify DEPOTSTI
    
    Kontrollerer data lagret i depotet.

en: First revision cannot be higher than second
no: Den første revisjonen kan ikke være høyere enn den andre

en: Deltifying revision %ld...
no: Deltifiserer revisjon %ld...

en: done.
no: ferdig.

en: general usage: svnadmin SUBCOMMAND REPOS_PATH  [ARGS & OPTIONS ...]
    Type "svnadmin help <subcommand>" for help on a specific subcommand.
    
    Available subcommands:
no: generell bruk: svnadmin DELKOMMANDO DEPOTSTI  [ARGS & VALG ...]
    Skriv "svnadmin help <delkommando>" for hjelp om en delkommando.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: Please wait; recovering the repository may take some time...
no: Vennligst vent. Gjenoppretting av depotet kan ta lang tid...

en: 
    Recovery completed.
no: 
    Gjenoppretting er fullført.

en: The latest repos revision is %ld.
no: Siste depotrevisjon er %ld.

en: Transaction '%s' removed.
no: Transaksjonen '%s' er fjernet.

en: Missing revision
no: Mangler revisjon

en: Only one revision allowed
no: Kun én revisjon er tillatt

en: Exactly one file argument required
no: Kun ett filargument behøves

en: subcommand argument required
no: Delkommandoen må ha et argument

en: subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnadmin help %s' for usage.
no: delkommandoen '%s' tar ikke argumentet '%s'
    Skriv 'svnadmin help %s' for bruk.

en: Revision %ld committed as %ld.
no: Revisjon %ld innsendt som %ld.

en: Revision %ld skipped.
no: Hoppet over revisjon %ld.

en: Dropped %d revision(s).
no: Droppet %d revisjon(er).

en: Revisions renumbered as follows:
no: Revisjoner renummerert slik:

en:    %ld => (dropped)
no:    %ld => (droppet)

en: Dropped %d node(s):
no: Droppet %d node(r):

en: 
    Error: no prefixes supplied.
no: 
    Feil: Ingen prefikser oppgitt.

en: subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svndumpfilter help %s' for usage.
no: delkommandoen '%s' tar ikke argumentet '%s'
    Skriv 'svndumpfilter help %s' for bruk.

en: specify revision number ARG
no: Angi revisjonsnummer ARG

en: specify transaction name ARG
no: Angi transaksjonsnummer ARG

en: be verbose
no: Vær detaljert

en: show node revision ids for each path
no: Vis noderevisjons-IDer for hver filsti

en: usage: svnlook author REPOS_PATH
    
    Print the author.
no: bruk: svnlook author DEPOTSTI
    
    Vis forfatter.

en: usage: svnlook cat REPOS_PATH FILE_PATH
    
    Print the contents of a file.  Leading '/' on FILE_PATH is optional.
no: bruk: svnlook cat DEPOTSTI FILSTI
    
    Viser innholdet i en fil.  ledende '/' på FILSTI er valgfritt.

en: usage: svnlook changed REPOS_PATH
    
    Print the paths that were changed.
no: bruk: svnlook changed DEPOTSTI
    
    Vis filstiene som er endret.

en: usage: svnlook date REPOS_PATH
    
    Print the datestamp.
no: bruk: svnlook date DEPOTSTI
    
    Vis datostempel.

en: usage: svnlook diff REPOS_PATH
    
    Print GNU-style diffs of changed files and properties.
no: bruk: svnlook diff DEPOTSTI
    
    Skriv ut forskjeller på filer og egenskaper i GNU-stil.

en: usage: svnlook dirs-changed REPOS_PATH
    
    Print the directories that were themselves changed (property edits)
    or whose file children were changed.
no: bruk: svnlook dirs-changed DEPOTSTI
    
    Vis kataloger som selv er forandret (egenskapsredigeringer) eller hvis
    underfiler er forandret.

en: usage: svnlook help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
no: bruk: svnlook help [DELKOMMANDO...]
    
    Viser hvordan dette programmet eller dets delkommandoer brukes.

en: usage: svnlook history REPOS_PATH [PATH_IN_REPOS]
    
    Print information about the history of a path in the repository (or
    the root directory if no path is supplied).
no: bruk: svnlook history DEPOTSTI [STI_I_DEPOT]
    
    Skriv ut informasjon om historien til en filsti i depotet (eller rotkatalogen hvis filstien er utelatt).

en: usage: svnlook info REPOS_PATH
    
    Print the author, datestamp, log message size, and log message.
no: bruk: svnlook info DEPOTSTI
    
    Vis forfatter, datostempel, størrelse på loggmelding og loggmelding.

en: usage: svnlook log REPOS_PATH
    
    Print the log message.
no: bruk: svnlook log DEPOTSTI
    
    Vis loggmelding.

en: usage: svnlook propget REPOS_PATH PROPNAME PATH_IN_REPOS
    
    Print the raw value of a property on a path in the repository.
no: bruk: svnlook propget DEPOTSTI EGENSKAPSNAVN STI_I_DEPOT
    
    Skriv ut råverdien til en egenskap i en filsti i depotet.

en: usage: svnlook proplist REPOS_PATH PATH_IN_REPOS
    
    List the properties of a path in the repository.
    With -v, show the property values too.
no: bruk: svnlook proplist DEPOTSTI STI_I_DEPOT
    
    Viser egenskapene til en filsti i depotet.
    Hvis -v brukes, vises egenskapenes verdier også.

en: usage: svnlook tree REPOS_PATH [PATH_IN_REPOS]
    
    Print the tree, starting at PATH_IN_REPOS (if supplied, at the root
    of the tree otherwise), optionally showing node revision ids.
no: bruk: svnlook tree DEPOTSTI [STI_I_DEPOT]
    
    Viser treet, begynnende med STI_I_DEPOT (hvis angitt, ellers begynner
    man med roten til treet). Kan om ønskelig vise noderevisjons-ID også.

en: usage: svnlook uuid REPOS_PATH
    
    Print the repository's UUID.
no: bruk: svnlook uuid DEPOTSTI
    
    Skriv ut depotets UUID.

en: usage: svnlook youngest REPOS_PATH
    
    Print the youngest revision number.
no: bruk: svnlook youngest DEPOTSTI
    
    Vis det yngste revisjonsnummeret.

en: Copied: %s (from rev %ld, %s)
no: Kopiert: %s (fra revisjon %ld, %s)

en: Added
no: Lagt til

en: Deleted
no: Slettet

en: Modified
no: Endret

en: Index
no: Indeks

en: (Binary files differ)
no: (Binære filer inneholder forskjeller)

en: unknown
no: ukjent

en: Transaction '%s' is not based on a revision; how odd
no: Transaksjonen '%s' er ikke basert på en revisjon, dette er merkelig

en: '%s' is a URL, probably should be a path
no: '%s' er en nettadresse, men skal sannsynligvis være en filsti

en: Path '%s' is not a file
no: Filstien '%s' er ingen fil

en: Can't create directory '%s'
no: Kunne ikke lage katalogen '%s'

en: Can't create temporary directory
no: Kan ikke lage midlertidig katalog

en: REVISION   PATH <ID>
    --------   ---------
no: REVISJON   FILSTI<ID>
    --------   ----------

en: REVISION   PATH
    --------   ----
no: REVISJON   FILSTI
    --------   ------

en: Property '%s' not found on path '%s'
no: Egenskapen '%s' ble ikke funnet i filstien '%s'

en: Missing repository path argument
no: Mangler filstiargument til depotet

en: general usage: svnlook SUBCOMMAND REPOS_PATH [ARGS & OPTIONS ...]
    Note: any subcommand which takes the '--revision' and '--transaction'
          options will, if invoked without one of those options, act on
          the repository's youngest revision.
    Type "svnlook help <subcommand>" for help on a specific subcommand.
    
    Available subcommands:
no: generell bruk: svnlook DELKOMMANDO DEPOTSTI [ARGS & VALG ...]
    Merk: De delkommandoene som tar valgene --revision og --transaction
          bruker depotets yngste revisjon hvis de brukes uten disse
          valgene.
    Skriv "svnlook help <delkommando>" for hjelp om en delkommando.
    
    Tilgjengelige delkommandoer;

en: Missing propname and repository path arguments
no: Mangler navn på egenskap og argument til depotets filsti

en: Missing propname or repository path argument
no: Mangler navn på egenskap eller argument til depotets filsti

en: Invalid revision number supplied
no: Det er angitt ugyldig revisjonsnummer

en: The '--transaction' (-t) and '--revision' (-r) arguments can not co-exist
no: Argumentene '--transaction' (-t) og '--revision' (-r) kan ikke brukes sammen

en: repository argument required
no: Det er påkrevet med argument for depot

en: '%s' is a URL when it should be a path
no: '%s' er en nettadresse men skulle vært en filsti

en: subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnlook help %s' for usage.
no: Delkommandoen '%s' tar ikke valget '%s'
    Skriv 'svnlook help %s' for bruk.

en: usage: svnversion [OPTIONS] WC_PATH [TRAIL_URL]
    
      Produce a compact "version number" for the working copy path
      WC_PATH.  TRAIL_URL is the trailing portion of the URL used to
      determine if WC_PATH itself is switched (detection of switches
      within WC_PATH does not rely on TRAIL_URL).  The version number
      is written to standard output.  For example:
    
        $ svnversion . /repos/svn/trunk 
        4168
    
      The version number will be a single number if the working
      copy is single revision, unmodified, not switched and with
      an URL that matches the TRAIL_URL argument.  If the working
      copy is unusual the version number will be more complex:
    
       4123:4168     mixed revision working copy
       4168M         modified working copy
       4123S         switched working copy
       4123:4168MS   mixed revision, modified, switched working copy
    
      If invoked on a directory that is not a working copy, an
      exported directory say, the program will output "exported".
    
    Valid options:
no: bruk: svnversion [VALG] WC_PATH [TRAIL_URL]
    
      Lager et kompakt "versjonsnummer" for filstien WC_PATH i en arbeidskopi.
      TRAIL_URL er den avsluttende delen av nettadressen (URL) som brukes for å
      avgjøre om selve WC_PATH er blitt byttet (TRAIL_URL behøves ikke for å
      oppdage byttinger innenfor WC_PATH). Versjonsnummeret er skrevet til
      standard ut. Eksempel:
    
        $ svnversion . /repos/svn/trunk 
        4168
    
      Versjonnummeret er et eneste tall hvis arbeidskopien er én revisjon som er
      uendret, ikke byttet ("switched") og med en adresse som passer til
      TRAIL_URL. Versjonsnummeret vil i andre tilfeller bli mer komplisert:
    
       4123:4168     arbeidskopi med blandede revisjoner
       4168M         arbeidskopi med endringer
       4123S         arbeidskopi som er byttet på ("swiched")
       4123:4168MS   blandet revisjon, endret, og byttet på
    
      Hvis programmet kjøres i en katalog som ikke er en arbeidskopi, f.eks. en
      eksportert katalog, skrives "eksportert" ut.
    
    Valg:

en: do not output the trailing newline
no: ikke skriv ut avsluttende linjeskift

en: last changed rather than current revisions
no: sist endrede i stedet for aktuelle revisjoner

en: exported
no: eksportert

en: '%s' not versioned, and not exported
no: '%s' er verken versjonert eller eksportert
