gtk+-properties - en to xh translation catalogue (1125 entries)

en: A GdkImage to display
xh: I-GdkImage emayibonakaliswe

en: A GdkPixbuf to display
xh: I-GdkPixbuf emayibonakaliswe

en: A GdkPixmap to display
xh: I-GdkPixmap emayibonakaliswe

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
xh: I-GtkPackType ebonisa ukuba inkqubo engumntwana ipakishwe ngokunxulumene nesiqalo okanye isiphelo senkqubo engunozala na

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
xh: I-boolean ebonisa ukuba imenyu isusiwe na

en: A column in the data source model to get the strings from
xh: Ikholam kwimodeli engumthombo wedata apho uluhlu lwamagama lufumaneka khona

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
xh: Uluhlu lwesimbo seempawu emazisetyenziswe kumbhalo welebhile

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
xh: Uluhlu lwesimbo seempawu ezimelwe ukufakwa kumbhalo womnikezeli

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
xh: Ilogo yebhokisi yokumalunga. Ukuba ngaba ayimiselwanga, iya kwimo emiliselweyo gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
xh: Igama leqela lezenzo.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
xh: Umfanekiso ongumqondiso onegama osetyenziswa njengelogo kwibhokisi yokumalunga.

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
xh: Inani eliphakathi kuka-0.0 kunye no-1.0 elichaza ulungelelaniso lombhalo oluthe tyaba kwisixhobo esinenkqubela

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
xh: Inani eliphakathi kuka-0.0 kunye no-1.0 elichaza ulungelelaniso lombhalo oluthe nkqo kwisixhobo esinenkqubela

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
xh: Isalathisi esiya kwi-data ye-pixel ye-pixbuf

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
xh: Ilebhile emfutshanana enokusetyenziswa kumaqhosha e-toolbar.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
xh: Uluhlu lwamagama oluneempawu _ kwiindawo ezihambelana neempawu kumbhalo emawukrwelele umgca ngaphantsi

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
xh: Isihloko esinokuboniswa ngumlawuli wefestile xa isusiwe imenyu

en: A tooltip for this action.
xh: Inkcazelo yesixhobo yesi senzo.

en: A unique name for the action.
xh: Igama elohlukileyo lesenzo.

en: A widget to display in place of the usual expander label
xh: Isixhobo emasibonakaliswe endaweni yelebhile eqhelekileyo yesandiso

en: A widget to display in place of the usual frame label
xh: Isixhobo emasibonakaliswe endaweni yelebhile eqhelekileyo ye-frame

en: Above child
xh: Inkqubo engumntwana engentla

en: Accelerator Closure
xh: Isivalo Sesinqumlisi

en: Accelerator Widget
xh: Isixhobo Esisisinqumlisi

en: Accept focus
xh: Iyalwamkela ugxininiso

en: Accepts tab
xh: Iyabamkela oo-tab

en: Action
xh: Isenzo

en: Action Group
xh: Iqela Lezenzo

en: Action area border
xh: Indawo engumda wesenzo

en: Activatable
xh: Unokuyenza isebenze

en: Activates default
xh: Yenza ukuba imo emiselweyo isebenze

en: Active
xh: Oyisebenzisa ngoku

en: Active item
xh: Into esebenza ngoku

en: Activity Blocks
xh: Iibhloko Zomsebenzi

en: Activity Step
xh: Inyathelo Lomsebenzi

en: Activity mode
xh: Inkqubo yomsebenzi

en: Add tearoffs to menus
xh: Fakela okususwayo kwiimenyu

en: Adjustment
xh: Uhlenga-hlengiso

en: Alignment
xh: Ulungelelaniso

en: Allow Grow
xh: Vumela Ukukhula

en: Allow Rules
xh: Vumela Imithetho

en: Allow Shrink
xh: Vumela UNciphiso

en: Allow drawing of alternating color rows
xh: Vumela ukuzotywa kwemigca enemibala etshiselanayo

en: Allow empty
xh: Vumela ingenanto

en: Alternative button order
xh: Enye indlela yeqhosha

en: Always enable arrows
xh: Yenza izalathisi zisebenze ngawo onke amaxa

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
xh: Ubungakanani besithuba somda esiphakathi kwesithunzi somgca wemenyu kunye nezo zinto zikhethwa kwimenyu

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
xh: Ubungakanani besithuba somda esiphakathi kwesithunzi se-toolbar kunye namaqhosha

en: Amount to increase child's size on either side
xh: Ubungakangani bokwandisa inkqubo engumntwana kumacala omabini

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
xh: Ubungakanani ekumelwe bandiswe ngako ubukhulu benkqubo engumntwana emantla nasemazantsi

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
xh: Ubungakanani boqaliso nganeno komhlathi, ngokwee-pixels

en: An XML string describing the merged UI
xh: Uluhlu lwamagama lwe-XML elichaza i-UI ehlangeneyo

en: Angle
xh: I-engile

en: Angle at which the label is rotated
xh: I-engile ejikeleziswe ngayo ilebhile

en: Animation
xh: Upopayi

en: Appearance of the frame border
xh: Imbonakalo yomda we-frame

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
xh: Imbonakalo yesithunzi esijikeleze isalathisi

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
xh: Imbonakalo yesithunzi esijikeleze isikhongozeli

en: Appears as list
xh: Ivela njengoluhlu

en: Application paintable
xh: Inkqubo enokupeyinteka

en: Application supplied widget for custom previews.
xh: Isixhobo esinekeziweyo senkqubo yekhompyutha esisetyenziselwa ukuqale ubone kwimo eziqhelekileyo.

en: Application supplied widget for extra options.
xh: Isixhobo esinekeziweyo senkqubo yekhompyutha sezinto ekunokukhethwa kuzo ezithe xhaxhe.

en: Arrow X Displacement
xh: Ushenxiso Ngokwendawo Lwesalathisi u-X

en: Arrow Y Displacement
xh: Ushenxiso Ngokwendawo Lwesalathisi u-Y

en: Arrow direction
xh: Icala lesalathisi

en: Arrow shadow
xh: Isithunzi sesalathisi

en: Artists
xh: Abazobi

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
xh: Umba wolwalamano ukuba ngaba inkqubo engumntwana_ethobelayo FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
xh: Umba wolalwamano ezotywa ngawo ikhesa yokufakela

en: Attributes
xh: Iimpawu

en: Authors
xh: Abaqulunqi

en: Background color
xh: Umbala wokuvela ngasemva

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
xh: Umbala wokuvela ngasemva njenge-GdkColor (usenokunganikwa)

en: Background color as a GdkColor
xh: Umbala wokuvela ngasemva njenge-GdkColor

en: Background color as a string
xh: Umbala wokuvela ngasemva woluhlu lwamagama

en: Background color name
xh: Igama lombala wokuvela ngasemva

en: Background full height
xh: Umphakamo opheleleyo wokuvela ngasemva

en: Background full height set
xh: Ukumisela umphakamo opheleleyo wokuvela ngasemva

en: Background set
xh: Ukumisela okuvela ngasemva

en: Background stipple mask
xh: Isigqubuthelo esizotywe ngamachokoza esivela ngasemva

en: Background stipple set
xh: Ukumisela ukuzoba ngokuchokoza okuvela ngasemva

en: Backward stepper
xh: I-stepper sangasemva

en: Bar style
xh: Isimbo sebha

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
xh: I-bitmap esetyenziswa njengesigqubuthelo xa kuzotywa umbhalo wokuvela ngasemva

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
xh: I-bitmap enokusetyenziswa njengesigqubuthelo xa kuzotywa umbhalo wokuvela ngaphambili

en: Bits per Sample
xh: Amacuntsu kwiSampuli nganye

en: Border relief
xh: Umda obonakala ngokucacileyo

en: Border width
xh: Ububanzi bomda

en: Bottom Attach
xh: Qhoboshela Ngezantsi

en: Bottom Padding
xh: Ukongeza Iinkcukacha Emazantsi

en: Bottom attachment
xh: Isiqhoboshelo esisemazantsi

en: Buffer
xh: Isigcini sethutyana

en: Button relief
xh: Umda weqhosha

en: Button spacing
xh: Ukunika amaqhosha izithuba

en: Can be used to add a new child to the container
xh: Inokusetyenziselwa ukongeza inkqubo engumntwana entsha kwisikhongozelo

en: Can change accelerators
xh: Unako ukutshintsha izinqumlisi

en: Can default
xh: Inokumiliselwa

en: Can focus
xh: Inokugxila

en: Case sensitive
xh: Ubhalo loonobumba olunavakalelo

en: Cell background color
xh: Umbala wokuvela ngasemva kwi-cell

en: Cell background color as a GdkColor
xh: Umbala wokuvela ngasemva kwi-cell njenge-GdkColor

en: Cell background color as a string
xh: Umbala wokuvela ngasemva kwi-cell njengoluhlu lwamagama

en: Cell background color name
xh: Igama lombala wokuvela ngasemva kwi-cell

en: Cell background set
xh: Ukumisela okuvela ngasemva kwi-cell

en: Child
xh: Inkqubo engumntwana

en: Child X Displacement
xh: Ukushenxiswa Kwendawo Kwenkqubo Engumntwana u-X

en: Child Y Displacement
xh: Ukushenxiswa kwendawo yenkqubo engumntwana u-Y

en: Child internal height padding
xh: Isongezo seenkcukacha sangaphakathi ngomphakamo kwinkqubo engumntwana

en: Child internal width padding
xh: Isongezo seenkcukacha sangaphakathi ngobubanzi kwinkqubo engumntwana

en: Child widget to appear next to the button text
xh: Isixhobo senkqubo engumntwana emasivele ecaleni kweqhosha lombhalo

en: Child widget to appear next to the menu text
xh: Isixhobo senkqubo engumntwana emasibonakale ecaleni kombhalo wemenyu

en: Clickable
xh: Iyacofeka

en: Climb Rate
xh: Isantya Sokwenyuka

en: Color of hyperlinks
xh: Umbala wezinxulumanisi ezisuka kwezinye

en: Color of the selection box
xh: Umbala webhokisi yokukhetha

en: Color to use for even rows
xh: Umbala omawusetyenziswe kwimigca engoonombini

en: Color to use for odd rows
xh: Umbala omawusetyenziswe kwimigca emnqakathi

en: Color with which to draw error-indication underlines
xh: Umbala wokuzoba imigca yokukrwela ngaphantsi

en: Color with which to draw insertion cursor
xh: Umbala ekungazotywa ngawo ikhesa yokufakela

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
xh: Umbala ekungazotywa ngawo ikhesa yokufakela ekudidi lwesibini xa kuhlelwa umbhalo oyingxubevange yokunene-ukuya-ekhohlo nekhohlo-ukuya ekunene

en: Colorspace
xh: Umbala wesithuba

en: Column Spacing
xh: Ukufaka Izithuba Phakathi Kweekholam

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
xh: Ikholam ifumana isuntswana lobubanzi obuthe xhaxhe obabelwe isixhobo

en: Column headers respond to click events
xh: Okubhalwe emantla ephepha kwiikholam kuyaluva ucofeko

en: Column is user-resizable
xh: Umsebenzisi unokubutshintsha lula ubungakanani bekholam

en: Column spacing
xh: Ukufaka izithuba kwiikholam

en: Column span column
xh: Umgama ophakathi kwekholam nekholam

en: Columns
xh: Iikholam

en: ComboBox model
xh: Imodeli yebhokisi enoludwe onokukhetha kulo

en: Comments about the program
xh: Izimvo malunga nenkqubo

en: Comments string
xh: Uluhlu lwamagama olungezimvo

en: Completion Model
xh: Imodeli Yokugqibezela

en: Composite child
xh: Inkqubo engumntwana edityanisiweyo

en: Content area border
xh: Indawo engumda wokuqulathiweyo

en: Copyright information for the program
xh: Ulwazi ngenkqubo olungamalungelo ombhali

en: Copyright string
xh: Uluhlu lwamagama olungamalungelo ombhali

en: Create the same proxies as a radio action
xh: Yakha ii-proxies ezifanayo nesenzo sikanomathotholo

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
xh: Amanqaku abaguquli. Uluhlu lwamagama kufuneka luboniswe njengelunokuguqulwa

en: Current Alpha
xh: I-Alpha Yangoku

en: Current Color
xh: Umbala Wangoku

en: Current fixed width of the column
xh: Ububanzi obusisigxina bekholam belo xesha

en: Current width of the column
xh: Ububanzi bangoku bekholam

en: Cursor Blink
xh: Udanyazo Lwekhesa

en: Cursor Blink Time
xh: Ixesha Lokudanyaza Kwekhesa

en: Cursor Position
xh: Indawo Yekhesa

en: Cursor Visible
xh: Ikhesha Ebonakalayo

en: Cursor color
xh: Umbala wekhesa

en: Cursor line aspect ratio
xh: Umba wolalwamano lomgca wekhesa

en: Curve type
xh: Udidi lwegophe

en: Custom palette
xh: Ingqokelela yezixhobo ozenzelayo

en: Custom tabs for this text
xh: Oo-tab abaqhelekileyo balo mbhalo

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
xh: Ipateni eqhawu-qhawukayo esetyenziswa ukuzoba isibonisi esigxilayo

en: Day
xh: Usuku

en: Decorated
xh: Ehonjisiweyo

en: Default Display
xh: Okumiselweyo Okubonakala Kwiskrini

en: Default Height
xh: Umphakamo Omiselweyo

en: Default Outside Spacing
xh: Ukunika Izithuba Kwangaphandle Okumiliselweyo

en: Default Spacing
xh: Ukunika Izithuba Okumiliselweyo

en: Default Width
xh: Ububanzi Obumiselweyo

en: Default file chooser backend
xh: Icala elingemva lesikhethi esimiliselweyo sefayili

en: Delay before drop down menus appear
xh: Libazisa ngaphambi iimenyu ezinoluhlu olwehlayo zivele

en: Delay before hiding a submenu
xh: Libazisa ngaphambi kokufihla imenyu engaphakathi kwenye

en: Delay before submenus appear
xh: Libazisa ngaphambi kokuba zivele iimenyu ezingaphakathi kwezinye

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
xh: Libazisa ngaphambi kokuba iimenyu ezingaphakathi kwezinye zomgca wemenyu zivele

en: Deprecated property, use shadow_type instead
xh: Into eyaliweyo, sebenzisa shadow_type endaweni yayo

en: Destroy with Parent
xh: Tshabalalisa kunye Nenkqubo Engunozala

en: Detail
xh: Inkcazelo

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
xh: Imisela indlela yokuzoba ibhokisi enesithunzi ijikeleze imbonakalo ye-port

en: Dialog
xh: Unxibelelwano

en: Digits
xh: Imivo

en: Discrete Blocks
xh: Iibhloko Ezizimeleyo

en: Displace focus
xh: Shenxisa indawo yoxinzelelo

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
xh: Bonisa iqhosha lesalathisi esijonge ngasemva esikudidi lwesibinikwelinye icala lomgca wokwehlisa usenyusa

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
xh: Bonisa iqhosha lesibini lesalathisi esijonge ngasemva kwelinye icala elisekugqibeleni lendawo ka-tab

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
xh: Bonisa iqhosha lesibini lesalathisi esijonge ngaphambili kwelinye icala elisekugqibeleni lendawo ka-tab

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
xh: Bonisa iqhosha lesalathisi esijonge ngaphambili esikudidi lwesibinikwelinye icala lomgca wokwehlisa usenyusa

en: Display the cell
xh: Bonisa i-cell

en: Display the cell sensitive
xh: Bonisa i-cell njengenovakalelo

en: Display the standard backward arrow button
xh: Bonisa iqhosha eliqhelekileyo lesalathisi esijonge ngasemva

en: Display the standard forward arrow button
xh: Bonisa iqhosha eliqhelekileyo lesalathisi esijonge ngaphambili

en: Documenters
xh: Ababhali

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
xh: Ungabutshintsi ubungakanani beslayida, butshixe bube bobona bude bufutshane

en: Double Click Distance
xh: Cofa Umgama Kabini

en: Double Click Time
xh: Cofa Ixesha Kabini

en: Drag threshold
xh: Rhuqa umda

en: Draw
xh: Zoba

en: Draw Indicator
xh: Zoba Isibonisi

en: Draw Value
xh: Zoba Ixabiso

en: Draw as radio menu item
xh: Zoba njengokukhethwa kwimenyu kanomathotholo

en: Draw the toggle button as a radio button
xh: Zoba iqhosha le-toggle njengeqhosha likanomathotholo

en: Editability set
xh: Ukumisela ukuhleleka

en: Editable
xh: Iyahleleka

en: Editable mode of the CellRenderer
xh: Inkqubo enokuhleleka ye-CellRenderer

en: Ellipsize
xh: Ubungakanani bobumbhoxo

en: Ellipsize set
xh: Ukumisela ubungakanani bobumbhoxo

en: Enable Popup
xh: Yenza Okuvelayo Kusebenze

en: Enable Search
xh: Yenza uKhangela asebenze

en: Enable arrow keys
xh: Ukwenza amaqhosha ezalathisi asebenze

en: Error underline color
xh: Impazamo kumbala wokukrwela ngaphantsi

en: Even Row Color
xh: Umbala Wemigca Engoonombini

en: Events
xh: Izehlo

en: Expand
xh: Yandisa

en: Expanded
xh: Yandisiwe

en: Expander Column
xh: Ikholam Yokwandisa

en: Expander Size
xh: Ubungakanani Besandisi

en: Extension events
xh: Izehlo ezongeziweyo

en: Extra space at the top and bottom of the menu
xh: Isithuba esithe xhaxhe esisemantla nasemazantsi kwemenyu

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
xh: Isithuba esithe xhaxhe sokufakela amaqhosha CAN_DEFAULT

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
xh: Isithuba esithe xhaxhe sokufakela amaqhosha CAN_DEFAULT esisoloko sizotywa ngaphandle komda

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
xh: Isithuba esithe xhaxhe emasifakwe phakathi kwenkqubo engumntwana kunye nabamelwane bayo abasekhohlo nabasekunene, ngokwee-pixels

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
xh: Isithuba esithe xhaxhe esifakwa phakathi kwenkqubo engumntwana kunye nabamelwane bayo, ngokwee-pixels

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
xh: Isithuba esithe xhaxhe emasifakwe phakathi kwenkqubo engumntwana kunye nabamelwane bayo abaphezulu nabasezantsi, ngokwee-pixels

en: Extra widget
xh: Esinye isixhobo

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
xh: FALSE ubonakalisa "invisible char" endaweni yenkqu yombhalo (inkqubo ye-password)

en: FALSE removes outside bevel from entry
xh: FALSE ususa umphetho ongaphandle kwesingeniso

en: File System Backend
xh: Inkqubo Yefayili Ekwindawo Engemva

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: Filename to load and display
xh: Igama lefayili emayifakwe ize ibonakaliswe eskrinini

en: Fill
xh: Zalisa

en: Filter
xh: Isihluzi

en: Fixed Height Mode
xh: Imo Yomphakamo Esisigxina

en: Fixed Width
xh: Ububanzi Obusisigxina

en: Fixed slider size
xh: Ubude obusisigxina beslayida

en: Focus in Toplevel
xh: Gxininisa kwiNqanaba Elingentla

en: Focus line dash pattern
xh: Ipateni yomgca oqhawu-qhawukayo yogxilo

en: Focus linewidth
xh: Gxila kububanzi bomgca

en: Focus on click
xh: Gxila ekucofeni

en: Focus on map
xh: Gxininisa emephini

en: Focus padding
xh: Isongezo seenkcukacha esigxininisiweyo

en: Font
xh: Ifonti

en: Font Name
xh: Igama Lefonti

en: Font description as a PangoFontDescription struct
xh: Inkcazelo yefonti njenge-struct i-PangoFontDescription

en: Font description as a string
xh: Inkcazelo yefonti njengoluhlu lwamagama

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
xh: Inkcazelo yefonti njengoluhlu lwamagama, umz. "Sans Italic 12"

en: Font family
xh: Usapho lwefonti

en: Font family set
xh: Ukumisela usapho lwefonti

en: Font name
xh: Igama lefonti

en: Font points
xh: Iipoyinti zefonti

en: Font scale
xh: Umlinganiselo wefonti

en: Font scale set
xh: Ukumisela umlinganiselo wefonti

en: Font scaling factor
xh: Ifekta yolinganiso lwefonti

en: Font size
xh: Ubungakanani befonti

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
xh: Ubungakanani befonti ngokwefekta yomlinganiso ngokunxulumene nobungakanani befonti obumiselweyo. Le nto izitshintsha ngokukuko ukuze imelane neenguquko zezihloko njalo njalo, ngoko ke iyakhuthazwa. I-Pango ichaza kwangaphambili eminye imilinganiselo efana ne PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
xh: Ubungakanani befonti ngokwemilinganiselo ye-Pango

en: Font size in points
xh: Ubungakanani befonti ngokweepoyinti

en: Font size set
xh: Ukumisela ubungakanani befonti

en: Font stretch
xh: Ukunaba kwefonti

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
xh: Unwebeko lwefonti njengonwebeko lwe-Pango, umz. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
xh: Ukumisela ukunwebeka kwefonti

en: Font style
xh: Isimbo sefonti

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
xh: Isimbo sefonti njengesimbo se-Pango, umz. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
xh: Ukumisela isimbo sefonti

en: Font variant
xh: Uguquko lwefonti

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
xh: Uguquko lwefonti njengoguquko lwe-Pango, umz. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
xh: Ukumisela uguquko lwefonti

en: Font weight
xh: Ubunzima befonti

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
xh: Ubunzima befonti njengenani elipheleleyo, bona amaxabiso asele echaziwe kubunzima be-Pango; umzekelo, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
xh: Ukumisela ubunzima befonti

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
xh: Nyanzelisa ukuba umba wolwalamano ungqamane ne-frame yenkqubo engumntwana

en: Foreground color
xh: Umbala wokuvela ngaphambili

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
xh: Umbala wokuvela ngaphambili njenge-GdkColor (usenokunganikwa)

en: Foreground color as a GdkColor
xh: Umbala wokuvela ngaphambili njenge-GdkColor

en: Foreground color as a string
xh: Umbala wokuvela ngaphambili njengoluhlu lwamagama

en: Foreground color name
xh: Igama lombala wokuvela ngaphambili

en: Foreground set
xh: Ukumisela okuvela ngaphambili

en: Foreground stipple mask
xh: Isigqubuthelo se-stipple esivela ngaphambili

en: Foreground stipple set
xh: Ukumisela ukuzoba ngokuchokoza okuvela ngaphambili

en: Forward stepper
xh: I-stepper sangaphambili

en: Fraction
xh: Iqhezu

en: Frame shadow
xh: Isithunzi se-frame

en: GTK Modules
xh: Iimodyuli Ze-GTK

en: GdkPixbufAnimation to display
xh: I-GdkPixbufAnimation emayibonakaliswe

en: Gravity
xh: Umbizane womhlaba

en: Group
xh: Iqela

en: Handle Size
xh: Ubungakanani Besikhombisi

en: Handle position
xh: Indawo yesikhombisi

en: Has Alpha
xh: Ine-Alpha

en: Has Entry
xh: Inesingeniso

en: Has Frame
xh: Ine-Frame

en: Has Opacity Control
xh: Inolawulo Lobumfiliba

en: Has Resize Grip
xh: Linesibambi Sokutshintsha Ubungakanani

en: Has default
xh: Inokumiliselweyo

en: Has focus
xh: Inogxilo

en: Has palette
xh: Inengqokelela yezixhobo

en: Has separator
xh: Inesahluli

en: Headers Clickable
xh: Okubhalwe Emantla Ephepha Kuyacofeka

en: Height
xh: Umphakamo

en: Height request
xh: Isicelo somphakamo

en: Hide if empty
xh: Yifihle xa ingenanto

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
xh: Icebiso elithi lincede ubume be-desktop ukuze buqonde ukuba hlobo luni na lwefestile nokuba kufanele isetyenziswe njani na.

en: Homogeneous
xh: Ehlobo lunye

en: Homogenous
xh: Uhlobo olunye

en: Horizontal Adjustment
xh: Uhlenga-hlengiso Oluthe Tyaba

en: Horizontal Adjustment for the widget
xh: Uhlenga-hlengiso Oluthe Tyaba lwesixhobo

en: Horizontal Alignment
xh: Ulungelelaniso Oluthe Tyaba

en: Horizontal Offset
xh: Ulinganiso Oluthe Tyaba

en: Horizontal Scrollbar Policy
xh: Umgaqo-nkqubo Womgca Wokwehlisa Usenyusa Othe Tyaba

en: Horizontal Separator Width
xh: Ububanzi Besahluli Ngokuthe Tyaba

en: Horizontal Tab Border
xh: Umda Othe Tyaba Ka-Tab

en: Horizontal adjustment
xh: Uhlenga-hlengiso oluthe tyaba

en: Horizontal adjustment for the text widget
xh: Uhlenga-hlengiso lwesixhobo sombhalo ngokuthe tyaba

en: Horizontal alignment
xh: Ulungelelaniso oluthe tyaba

en: Horizontal alignment for child
xh: Ulungelelaniso oluthe tyaba lwenkqubo engumntwana

en: Horizontal options
xh: Okunokukhethwa kuko okuthe tyaba

en: Horizontal padding
xh: Isongezo seenkcukacha ngokuthe tyaba

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
xh: Indawo ethe tyaba yenkqubo engumntwana kwisithuba esikhoyo. 0.0 ulungelelaniswe emantla, 1.0 ulungelelaniswe emazantsi

en: Horizontal scale
xh: Umlinganiselo ngokuthe tyaba

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
xh: Isithuba esithe tyaba phakathi kwee-cell. Mayibe linani elingunombini

en: Hover Expand
xh: Ukwandiswa Kwe-Hover

en: Hover Selection
xh: Ukukhetha I-hover

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
xh: Isalathiso simele sihanjiswe indawo engakanani ukuya kwicala lika-x xa iqhosha licofiwe

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
xh: Inkqubo engumntwana ifanele ihanjiswe kangakanani ukuya kwicala lika-x xa iqhosha licinezelwe

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
xh: Isalathiso simele sihanjiswe indawo engakanani ukuya kwicala lika-y xa iqhosha licofiwe

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
xh: Inkqubo engumntwana ifanele ihanjiswe kangakanani ukuya kwicala lika-y xa iqhosha licinezelwe

en: How the range should be updated on the screen
xh: Indlela emaluhlaziywe ngayo uluhlu eskrinini

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
xh: Indlela omiswe ngayo umbhalo kunye nomfanekiso ongumqondiso wento nganye ekhethwayo ngokunxulumene nenye

en: How to draw the input method preedit string
xh: Izotywa njani indlela yokungenisa yoluhlu lwamagama ahlelwa kwangaphambili

en: How to draw the input method statusbar
xh: Izotywa njani indlela yokungenisa yomgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: How to draw the toolbar
xh: Izotywa njani i-toolbar

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
xh: Indlela ekufuneka amiswe ngayo amaqhosha ngaphakathi ebhokisini. Iindlela ezikhoyo yemiselweyo, ethe tyaba, enamacala, qala no-phela

en: IM Preedit style
xh: Isimbo se-IM Sohlelo-ngaphambili

en: IM Status style
xh: Isimbo Sobume be-IM

en: Icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso

en: Icon Name
xh: Igama Lomfanekiso Ongumqondiso

en: Icon Sizes
xh: Ubungakanani Bemifanekiso Engumqondiso

en: Icon Theme Name
xh: Igama Lomxholo Womfanekiso Ongumqondiso

en: Icon View Model
xh: Imodeli Yomfanekiso Ongumqondiso Wokubonakalayo

en: Icon for this window
xh: Umfanekiso ongumqondiso wale festile

en: Icon set
xh: Ukumisela umfanekiso ongumqondiso

en: Icon set to display
xh: Ukumisela umfanekiso ongumqondiso emawubonakaliswe

en: Icon size
xh: Ubungakanani bomfanekiso ongumqondiso

en: Icon widget
xh: Umfanekiso ongumqondiso osisixhobo

en: Icon widget to display in the item
xh: Umfanekiso ongumqondiso osisixhobo oboniswe entweni

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
xh: Ukuba FALSE, ungavumeli ukufakwa kwamagama angamanye ngaphandle kwalawo akhethiweyo

en: If TRUE the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something that you don't know how long it will take
xh: Ukuba TRUE i-GtkProgress ikwinkqubo yomsebenzi, into etsho ukuba ibonisa ukuba kukho into eyenzekayo, hayi ukuba umsebenzi lowo sewugqitywe kangakanani na. Le nto isetyenziswa xa usenza into ongaziyo ukuba ixa kuthatha ixesha elingakanani na

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
xh: Ukuba TRUE kuthetha ukuba zonke ii-cells zetafile zinobubanzi/ubude obufanayo

en: If TRUE, a heading is displayed
xh: Ukuba TRUE, isihloko siyavela

en: If TRUE, day names are displayed
xh: Ukuba TRUE, amagama eentsuku ayavela

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
xh: Ukuba TRUE, ukucofa iqhosha lasekunene le-mouse kwikhompyutha ephathekayo kwenza kuvele imenyu onokuyisebenzisa ukuya ephepheni

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
xh: Ukuba TRUE, izalathiso zokwehlisa usenyusa ziyongezwa ukuba oo-tab abanokungena baninzi

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
xh: Ukuba TRUE, inkqubo engumntwana ivela kwiqela elikudidi lwesibini leenkqubo ezingabantwana, ilungele uku, umz. amaqhosha oncedo

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
xh: Ukuba TRUE, inkqubo engumntwana inokwenziwa ibe ncinci kunokuba iceliwe

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
xh: Ukuba TRUE, inkqubo engumntwana iyanda ize iphinde inciphe njengoko sisenza isixhobo

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
xh: Ukuba TRUE, inyanga ekhethiweyo ayinakutshintshwa

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
xh: Ukuba TRUE, isixhobo siya kufumana isenzo esimiselweyo xa sigxilile

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
xh: Ukuba TRUE, ifestile ayinabo obona bungakanani buncinci. Ukumisela oku ku-TRUE yimpazamo enkulu kumaxesha angange-99%

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
xh: Ukuba TRUE, ifestile inenkqubo (ezinye iifestile azisebenziseki ngelixa le ivuliwe)

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
xh: Ukuba TRUE, abasebenzisi banokuyandisa ifestile ibe ngaphaya kobona bungakanani buncinane

en: If TRUE, users can resize the window
xh: Ukuba TRUE, abasebenzisi bangabutshintsha ubungakanani befestile

en: If TRUE, week numbers are displayed
xh: Ukuba TRUE, amanani eeveki ayavela

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
xh: Ukuba ngaba isalathisi kufuneka sibonakaliswe ukuba ngaba i-toolbar ayoneli

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
xh: Ukuba ngaba isithuba esikhoyo esithe tyaba sikhulu kuneso sifunekayo kwinkqubo engumntwana, singakanani isithuba ekumele sisetyenziswe kwinkqubo engumntwana. 0.0 utsho ukuba akho sithuba, 1.0 utsho ukuba isithuba sonke

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
xh: Ukuba ngaba isithuba esikhoyo esime nkqo sikhulu kuneso sifunekayo kwinkqubo engumntwana, singakanani isithuba ekumele sisetyenziswe kwinkqubo engumntwana. 0.0 utsho ukuba akho sithuba, 1.0 utsho ukuba isithuba sonke

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
xh: Ukuba imiselwe, ukrwelelo lomgca ngaphantsi kwento yelebhile lubonisa ukuba uphawu olulandelayo lumele lusetyenziswe njengeqhosha elisisikhumbuzi sesinqumlisi kwimentu ephuphumayo

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
xh: Ukuba ngaba lumiselwe, ukukrwelwa komgca ngaphantsi kombhalo kubonisa ukuba uphawu olulandelayo kumele lusetyenziswe njengeqhosha elisisinqumlisi sokukhumbuza

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
xh: Ukuba ngaba imiselwe, ilebhile isetyenziselwa ukukhetha okuqulathwe kwi-stock endaweni yokubonakaliswa

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
xh: Ukuba kumiselwe, imigca enoqhubekeko-magama iba banzi kakhulu

en: If the insertion cursor is shown
xh: Ukuba ngaba ikhesa yokufakela iyabonakala

en: If the toggle button is in an "in between" state
xh: Ukuba ngaba iqhosha le-toggle likwimo "in between"

en: If the toggle button should be pressed in or not
xh: Ukuba ngaba iqhosha le-toggle limele licofwe na okanye hayi

en: If the toggle part of the button is displayed
xh: Ukuba inxalenye yeqhosha le-toggle libonisiwe

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
xh: Ukuba ngaba le festile ifanele itshatyalaliswe xa inkqubo engunozala itshabalele

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Image widget
xh: Umfanekiso wesixhobo

en: Image/label border
xh: Umfanekiso/umda welebhile

en: Inconsistent
xh: Iyatshintsha-tshintsa

en: Inconsistent state
xh: Imo etshintsha-tshintshayo

en: Indent
xh: Qalisa nganeno

en: Indent Expanders
xh: Qalisa Izandiso Nganeno

en: Indent set
xh: Ukumisela ukuqalisa nganeno

en: Indicator Size
xh: Ubungakanani Besibonisi

en: Indicator Spacing
xh: Ukufaka Izithuba Phakathi Kwezibonisi

en: Inline completion
xh: Ugqibezelo olungaphakathi kumgca

en: Interior Focus
xh: Ukugxila ngaphakathi

en: Internal padding
xh: Isongezo seenkcukacha esingaphakathi

en: Invert direction slider moves to increase range value
xh: Uguqulo lwecala leslayida luyashukuma ukwandisa ixabiso loluhlu

en: Inverted
xh: Eguquliweyo

en: Invisible
xh: Ayibonakali

en: Invisible character
xh: Uphawu olungabonakaliyo

en: Invisible set
xh: Ukumisela ngendlela engabonakalisyo

en: Is Active
xh: Iyasebenza Ngoku

en: Is Expanded
xh: Yandisiwe

en: Is Expander
xh: Sisandisi

en: Is focus
xh: Igxilile

en: Is important
xh: Ibalulekile

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
xh: Ingaba eli gophe linemigca, lifakelwe i-spline, okanye likhululekile nje

en: Justification
xh: Ulungelelwaniso

en: Justification set
xh: Ukumisela ulungelelaniso

en: Key Theme Name
xh: Igama Lesihloko Seqhosha

en: Keybinding to activate the menu bar
xh: Iqhosha elibophelelayo lokwenza umgca wemenyu usebenze

en: Label
xh: Ilebhile

en: Label widget
xh: Ilebhile esisixhobo

en: Label xalign
xh: Lebhila ulungelelaniso luka-x

en: Label yalign
xh: Lebhila ulungelelaniso luka-y

en: Language
xh: Ulwimi

en: Language set
xh: Ukumisela ulwimi

en: Largest possible value for the "position" property
xh: Elona xabiso likhulu "position" yento

en: Layout style
xh: Isimbo sobume

en: Left Attach
xh: Qhoboshela Ngasekhohlo

en: Left Margin
xh: Umda Wephepha Osekhohlo

en: Left Padding
xh: Ukongeza Iinkcukacha Ngasekhohlo

en: Left attachment
xh: Isiqhoboshelo esisekhohlo

en: Left margin
xh: Umda wephepha osekhohlo

en: Left margin set
xh: Ukumisela umda wephepha osekhohlo

en: Left, right, or center justification
xh: Ulungelelaniso lwangasekhohlo, ekunene okanye phakathi

en: Length of scale's slider
xh: Ubude bomlinganiso weslayida

en: Length of step buttons at ends
xh: Ubude bamaqhosha amanyathelo emacaleni

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
xh: Ubude bomjikelo wodanyazo lwekhesa, ngokweemilisekondi

en: Line Wrap
xh: Uqhubekeko lwemigca

en: Line wrap
xh: Uqhubekeko-magama emgceni

en: Link Color
xh: Umbala Wesinxulumanisi

en: List of authors of the program
xh: Uluhlu lwabaqulunqi benkqubo

en: List of currently active GTK modules
xh: Uluhlu lweemodyuli ze-GTK ezisebenzayo ngoku

en: List of people documenting the program
xh: Uluhlu lwabantu ababhala inkqubo

en: List of people who have contributed artwork to the program
xh: Uluhlu lwabantu abamizobo yabo isetyenzisiweyo enkqubeni

en: Local Only
xh: Ifikeleleka Ngqo Kuphela

en: Logo
xh: Ilogo

en: Logo Icon Name
xh: Igama Lelogo Yomfanekiso Ongumqondiso

en: Lower
xh: Esezantsi

en: Lower limit of ruler
xh: Umda osezantsi werula

en: Make the expanders indented
xh: Yenza ukuba izandisi ziqale nganeno

en: Margin
xh: Umda wephepha

en: Marked up text to render
xh: Umbhalo wonikezelo ophawuliweyo

en: Markup
xh: Ukuphawula

en: Markup column
xh: Ikholam yokuphawula

en: Mask
xh: Isigqubuthelo

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
xh: Isiqgubuthelo se-bitmap esisetyenziswa ne-GdkImage okanye i-GdkPixmap

en: Max Size
xh: Obona bungakanani bukhulu

en: Maximal Position
xh: Eyona Ndawo Inkulu

en: Maximum Value
xh: Elona Xabiso Liphezulu

en: Maximum Width
xh: Obona Bubanzi Bukhulu

en: Maximum Width In Characters
xh: Obona Bubanzi Bukhulu Ngokweempawu

en: Maximum X
xh: Ubukhulu X

en: Maximum Y
xh: Ubukhulu Y

en: Maximum allowed width of the column
xh: Obona bubanzi bukhulu buvumelekileyo bekholam

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
xh: Owona mgama mkhulu uvunyelweyo phakathi kokucofa kabini ukuze ubonakale njengokucofa kabini okukhawulezileyo (ngokwee-pixels)

en: Maximum length
xh: Obona bude

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
xh: Elona nani liphezulu leempawu kwesi singeniso. Iqanda ukuba ayilonani eliphezulu

en: Maximum possible X value
xh: Elona xabiso likhulu lika-X

en: Maximum possible value for Y
xh: Elona xabiso likhulu lika-Y

en: Maximum size of the ruler
xh: Obona bungakanani bukhulu berula

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
xh: Elona xesha lininzi livunyelweyo phakathi kokucofa kabini ukuze kubonakale njengokucofa kabini okukhawulezileyo (ngokweemilisekondi)

en: Menu
xh: Imenyu

en: Menu bar accelerator
xh: Isinqumlisi somgca wemenyu

en: Menu label
xh: Ilebhile yemenyu

en: Merged UI definition
xh: Inkcazelo ye-UI ehlangeneyo

en: Message Buttons
xh: Amaqhosha Omyalezo

en: Message Type
xh: Isimbo Somyalezo

en: Minimal Position
xh: Eyona Ndawo Incinci

en: Minimum Key Length
xh: Obona Bude Bufutshane Beqhosha

en: Minimum Slider Length
xh: Obona Bude Bufutshane Beslayida

en: Minimum Value
xh: Elona Xabiso Liphantsi

en: Minimum Width
xh: Obona Bubanzi Buncinci

en: Minimum X
xh: Ubuncinci X

en: Minimum Y
xh: Ubuncinci Y

en: Minimum allowed width of the column
xh: Obona bubanzi buncinci buvumelekileyo bekholam

en: Minimum child height
xh: Owona mphakamo usezantsi wenkqubo engumntwana

en: Minimum child width
xh: Obona bubanzi busezantsi benkqubo engumntwana

en: Minimum height of buttons inside the box
xh: Owona mphakamo usezantsi wamaqhosha angaphakathi ebhokisini

en: Minimum length of scrollbar slider
xh: Obona bude bufutshane beslayida somda wekwehlisa usenyusa

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
xh: Obona bude bufutshane beqhosha u-search ukuze ukhangele ezingqamanayo

en: Minimum possible value for X
xh: Elona xabiso lincinci lika-X

en: Minimum possible value for Y
xh: Elona xabiso lincinci lika-Y

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
xh: Elona xesha lincinci ekumele isalathiso silihlale ngaphezu kokukhethwa kwimenyu ngaphambi kokuba imenyu engaphakathi kwenye ivele

en: Minimum width of buttons inside the box
xh: Obona bubanzi busezantsi bamaqhosha angaphakathi ebhokisini

en: Mnemonic key
xh: Iqhosha lokukhumbula

en: Mnemonic widget
xh: Isixhobo sokukhumbula

en: Modal
xh: Indlela eyenziwa ngayo

en: Mode
xh: Inkqubo

en: Model
xh: Imodeli

en: Model column to search through when searching through code
xh: Ikholam eyimodeli ekukhethwa kuyo xa kukhangelwa kwikhodi

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
xh: Imodeli yekholam esetyenziswa ukuphinda ufumane umfanekiso ongumqondiso we-pixbuf kwi

en: Model column used to retrieve the text from
xh: Imodeli yekholam esetyenziswa ukuphinda ufumane umbhalo kwi

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
xh: Imodeli yekholam esetyenziswa ukuphinda ufumane umbhalo ukuba ngaba usebenzisa uphawulo lwe-Pango

en: Month
xh: Inyanga

en: Name
xh: Igama

en: Name of default font to use
xh: Igama lefonti emiselweyo emayisetyenziswe

en: Name of file system backend to use
xh: Igama lenkqubo yefayili ekwindawo engemva emayisetyenziswe

en: Name of icon theme to use
xh: Igama lomxholo womfanekiso ongumqondiso emalisetyenziswe

en: Name of key theme RC file to load
xh: Igama lomxholo weqhosha lefayili ye-RC emayifakwe

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
xh: Igama lecala elingemva le-GtkFileChooser elinokusetyenziswa njengelimiliselweyo

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
xh: Igama losapho lwefonti, umz. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the themed icon for this window
xh: Igama lomfanekiso ongumqondiso onesihloko wale festile

en: Name of theme RC file to load
xh: Igama lomxholo wefayili ye-RC emayifakwe

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
xh: Igama elisetyenziswa xa kuchazwa isiphawuli sombhalo. Iziphawuli ezingenagama zisebenzisa u-NULL

en: No Month Change
xh: Akukho Lutshintsho Lwanyanga

en: No show all
xh: Ayibonakalisi konke

en: Number of Channels
xh: Inani Leziqhagamshelanisi

en: Number of characters to leave space for in the entry
xh: Inani leempawu emalishiyelwe isithuba kwisingeniso

en: Number of columns
xh: Inani leekholam

en: Number of columns to display
xh: Inani leekhom emazibonakale eskrinini

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
xh: Inani lee-pixels eziphakathi kwemigca yokuhlisa usenyusa kunye nefestile enokwehliswa kwenyuswa kuyo

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
xh: Inani lee-pixels zesingeniso ezehliswe zisenyuswa kwiskrini zase zaya ngasekhohlo

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
xh: Inani lee-pixela elinokuhanjiswa yikhesa ngaphambi kokurhuqwa

en: Numeric
xh: Yamanani

en: Obey child
xh: Inkqubo engumntwana ethobelayo

en: Obsolete property, ignored
xh: Ipropati engasetyenziswayo, ayihoywanga

en: Odd Row Color
xh: Umbala wemigca emnqakathi

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
xh: Ukulinganisa umbhalo ngasentla komgca osisiseko (ngezantsi komgca osisiseko ukuba unyuko lukwimo ephikisayo)

en: Opacity of the selection box
xh: Ubumfiliba bebhokisi yokukhetha

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
xh: Okunokukhethwa kuko okuchaza ukuziphatha okuthe tyaba kwenkqubo engumntwana

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
xh: Okunokukhethwa kuko okuchaza ukuziphatha okuthe nkqo kwenkqubo engumntwana

en: Orientation
xh: Imbonakalo

en: Orientation and growth direction of the progress bar
xh: Imbonakalo kunye necala lokukhula lwesikhombisi senkqubela

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
xh: Engasinanziyo isicelo somphakamo wesixhobo, okanye -1 ukuba kumele kusetyenziswe isicelo esiqhelekileyo

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
xh: Engasinanziyo isicelo sobubanzi besixhobo, okanye -1 ukuba kumele kusetyenziswe isicelo esiqhelekileyo

en: Overwrite mode
xh: Imo yokubhala phezu kokubhaliweyo

en: Pack type
xh: Uhlobo lokupakisha

en: Padding
xh: Isongezo seenkcukacha

en: Page
xh: Iphepha

en: Page Increment
xh: Ukwandiswa Kwephepha

en: Page Size
xh: Ubungakanani Bephepha

en: Palette to use in the color selector
xh: Ingqokelela yezixhobo esetyenziswa kwisikhethi-mbala

en: Parent widget
xh: Isixhobo esingunozala

en: Pattern
xh: Ipateni

en: Pixbuf
xh: I-Pixbuf

en: Pixbuf Expander Closed
xh: Isivalo seSandisi se-Pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
xh: Isivulo seSandisi se-Pixbuf

en: Pixbuf Object
xh: Into Ye-Pixbuf

en: Pixbuf column
xh: Ikholam ye-pixbuf

en: Pixbuf for closed expander
xh: I-pixbuf yesandisi esivaliweyo

en: Pixbuf for open expander
xh: I-pixbuf yesandisi esivuliweyo

en: Pixel size
xh: Ubungakanani be-pixel

en: Pixel size to use for named icon
xh: Ubungakanani be-pixel omabusetyenziswe kumfanekiso ongumqondiso onegama

en: Pixels
xh: Ii-pixel

en: Pixels Above Lines
xh: Ii-pixels Ezisemantla Kwemigca

en: Pixels Below Lines
xh: Ii-pixelsa Ezisemazantsi Kwemigca

en: Pixels Inside Wrap
xh: Ii-pixels Ezingaphakathi Kuqhubekeko-magama

en: Pixels above lines
xh: Ii-pixels ezingentla kwemigca

en: Pixels above lines set
xh: Ukumisela ii-pixels ngasentla kwemigca

en: Pixels below lines
xh: Ii-pixels ngezantsi kwemigca

en: Pixels below lines set
xh: Ukumisela ii-pixels emazantsi emigca

en: Pixels inside wrap
xh: Ii-pixels ezingaphakathi kuqhubeko-magama

en: Pixels inside wrap set
xh: Ukumisela ii-pixels ezingaphakathi kuqhubekeko-magama

en: Pixels of blank space above paragraphs
xh: Ii-pixels zesithuba esingenanto emantla kwemihlathi

en: Pixels of blank space below paragraphs
xh: Ii-pixels zesithuba esingenanto emazantsi kwemihlathi

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
xh: Ii-pixels zesithuba esingenanto phakathi kwemigca enoqhubeko-magama kwimihlathi

en: Pixmap
xh: I-Pixmap

en: Popup completion
xh: Ugqibezelo oluvelayo

en: Position
xh: Indawo

en: Position Set
xh: Ukumisela Indawo

en: Position of mark on the ruler
xh: Indawo yophawu kwirula

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
xh: Indawo yesahluli ngokwee-pixels (0 uthetha ukuba konke ukuya ekhohlo/emantla)

en: Position of the handle relative to the child widget
xh: Indawo yesikhombisi ngokunxulumene nesixhobo senkqubo engumntwana

en: Preview Widget Active
xh: Isixhobo Sokuqala Ujonge Siyasebenza

en: Preview text
xh: Umbhalo oqale wajongwa ngaphambi koshicilelo

en: Preview widget
xh: Isixhobo sokuqale ujonge

en: Program name
xh: Igama lenkqubo

en: Program version
xh: Uhlobo lwenkqubo

en: Pulse Step
xh: Inyathelo Lokubetha

en: Radio state
xh: Imo kanomathotholo

en: Ratio
xh: Ulwalamano

en: Reads the current value, or sets a new value
xh: Ifunda ixabiso langoku, okanye imilisele ixabiso elitsha

en: Receives default
xh: Iyakuvumela ukumiselwa

en: Render detail to pass to the theme engine
xh: Inkcazelo ngonikezelo edluliselwa kwinjini yesihloko

en: Reorderable
xh: Inokuphindwa i-odolwe

en: Resizable
xh: Buyatshintsheka ubungakanani

en: Resize
xh: Tshintsha ubungakanani

en: Resize mode
xh: Inkqubo yokutshintsha ubungakanani

en: Resize mode of the column
xh: Tshintsha ubukhulu benkqubo yekholam

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
xh: Ubungakanani be-Xft, ngokwee-1024 * dots/inch. -1 ukusebenzisa ixabiso elimiliselweyo

en: Right Attach
xh: Qoboshela Ngasekunene

en: Right Margin
xh: Umda Wephepha Osekunene

en: Right Padding
xh: Ukongeza Iinkcukacha Ekunene

en: Right attachment
xh: Isiqhoboshelo esisekunene

en: Right margin
xh: Umda wephepha osekunene

en: Right margin set
xh: Ukumisela umda wephepha ongasekunene

en: Rise
xh: Unyuko

en: Rise set
xh: Ukumisela unyuko

en: Row Spacing
xh: Ukufaka Izithuba Phakathi Kwemigca

en: Row has children
xh: Umgca uneenkqubo ezingabantwana

en: Row is an expander row, and is expanded
xh: Umgca ngumgca osisandisi, futhi wandisiwe

en: Row spacing
xh: Ukufaka izithuba kwimigca

en: Row span column
xh: Umgama ophakathi komgca nekholam

en: Rows
xh: Imigca

en: Rowstride
xh: Ukushiyana kwemigca

en: Rules Hint
xh: Icebiso Ngemithetho

en: Sans 12
xh: I-Sans 12

en: Screen
xh: Iskrini

en: Scroll offset
xh: Ukulinganisa ukwehlisa usenyusa

en: Scrollable
xh: Unako ukuyehlisa uyonyusa

en: Scrollbar spacing
xh: Ukufaka izithuba kumgca wokuhlisa usenyusa

en: Search Column
xh: Ikholam Yokukhetha

en: Secondary
xh: Udidi lwesibini

en: Secondary backward stepper
xh: I-stepper sangasemva esikudidi lwesibini

en: Secondary cursor color
xh: Umbala wekhesa okudidi lwesibini

en: Secondary forward stepper
xh: I-stepper sangaphambili esikudidi lwesibini

en: Select Multiple
xh: Khetha Isiphindo

en: Select multiple
xh: Khetha isiphindo

en: Select on focus
xh: Khetha kugxininixo

en: Selectable
xh: Iyakhetheka

en: Selection Bound
xh: Ukhetho Olunomda

en: Selection Box Alpha
xh: I-Alpha Yebhokisi Yokukhetha

en: Selection Box Color
xh: Umbala Webhokisi Yokukhetha

en: Selection mode
xh: Imo yokukhetha

en: Sensitive
xh: Inovakalelo

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
xh: Milisela icebiso kwinjini yomxholo ukuzoba izalathisi ngemibala etshintshiselanayo

en: Set the column for the expander column
xh: Ukumisela ikholam njengekholam eyandisekayo

en: Shadow Type
xh: Uhlobo Lwesithunzi

en: Shadow type
xh: Isimbo sesithunzi

en: Short label
xh: Ilebhile emfutshane

en: Show Arrow
xh: Bonisa Isalathisi

en: Show Border
xh: Bonisa Umda

en: Show Day Names
xh: Bonisa Amagama Eentsuku

en: Show Heading
xh: Bonisa Isihloko

en: Show Hidden
xh: Bonisa Okufihlakeleyo

en: Show Tabs
xh: Bonisa Oo-Tab

en: Show Week Numbers
xh: Bonisa Amanani Eeveki

en: Show button images
xh: Bonisa imifanekiso yamaqhosha

en: Show file operations
xh: Bonisa imisebenzi yeefayili

en: Show menu images
xh: Bonisa imifanekiso yemenyu

en: Show size
xh: Bonisa ubungakanani

en: Show style
xh: Bonisa isimbo

en: Show text
xh: Bonisa umbhalo

en: Show the column header buttons
xh: Bonisa amaqhosha okubhalwe emantla ephepha kwikholam

en: Shrink
xh: Nciphisa

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
xh: Icala lebhokisi yesikhombisi eliqukunjelwe ngechokoza lokunqumla ukuze linqumle ibhokisi yesikhombisi

en: Single Line Mode
xh: Imo Yomgca Omnye

en: Single Paragraph Mode
xh: Inkqubo Yomhlathi Omnye

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Size of check or radio indicator
xh: Ubungakanani be-check okanye isibonisi sikanomathotholo

en: Size of dropdown indicator
xh: Ubungakanani besikhombisi sebhokisi yoluhlu olwehlayo

en: Size of icons in default toolbars
xh: Ubungakanani bemifanekiso eyimiqondiso kwii-toolbars ezimiselweyo

en: Size of spacers
xh: Ubungakanani beziniki-zithuba

en: Size of the expander arrow
xh: Ubungakanani besalathisi sesandisi

en: Sizing
xh: Ukwenza ubungakanani

en: Skip pager
xh: I-pager yokutsiba

en: Skip taskbar
xh: Tsiba i-taskbar

en: Slider Length
xh: Ubude Beslayida

en: Slider Width
xh: Ububanzi Beslayida

en: Smallest possible value for the "position" property
xh: Elona xabiso lincinci "position" yento

en: Snap edge
xh: Isiphelo sesnephu

en: Snap edge set
xh: Ukumisela isiphelo sesnephu

en: Snap to Ticks
xh: Isnephu Kudanyazo

en: Sort direction the sort indicator should indicate
xh: Icala lohlelo ekumele isibonisi sohlelo sibonise lona

en: Sort indicator
xh: Isibonisi sokuhlela

en: Sort order
xh: Indlela yokuhlela

en: Space between value text and the slider/trough area
xh: Isithuba phakathi kwexabiso lombhalo kunye neslayida/indawo engumsantsa

en: Space style
xh: Isimbo sesithuba

en: Space to put between the label and the child
xh: Isithuba emasifakwe phakathi kwelebhile kunye nenkqubo engumntwana

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
xh: Isithuba esifakwe kwiintlangothi sembonakalo yomfanekiso ongumqondiso wento ekhethwayo

en: Space which is inserted between cells
xh: Isithuba esifakwa phakathi kwee-cell

en: Space which is inserted between cells of an item
xh: Isithuba esifakwe phakathi kwee-cell zezinto ezikhethwayo

en: Space which is inserted between grid column
xh: Isithuba esifakwe phakathi kweekholam zegridi

en: Space which is inserted between grid rows
xh: Isithuba esifakwe phakathi kwemigca yegridi

en: Spacer size
xh: Ubungakanani besiniki-sithuba

en: Spacing
xh: Ukunika izithuba

en: Spacing around check or radio indicator
xh: Ukufaka izithuba ngaphandle kwe-check okanye isibonisi sikanomathotholo

en: Spacing around expander arrow
xh: Ufakelo lwezithuba ngaphandle kwesalathisi sesandisi

en: Spacing around indicator
xh: Izithuba ezingqonge isibonisi

en: Spacing between buttons
xh: Ukufaka izithuba phakathi kwamaqhosha

en: Spacing between step buttons and thumb
xh: Ukufaka izithuba phakathi kwamaqhosha enyathelo kunye nobhontshi

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
xh: Ukufaka izithuba phakathi koobhontsi/ii-steppers kunye nomsantsa womphetho othambekileyo ongaphandle

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
xh: Ichaza isimbo esibonakalayo sebha ngokwemo yeepesenti (Yaliwe)

en: Specify how resize events are handled
xh: Bonisa ukuba izehlo zokutshintsha ubungakanani ziphathwa njani

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
xh: Ikhawuleziza imbonakalo ye-GtkTreeView ngokuqikelela ukuba yonke imigca inomphakamo ofanayo

en: Split Cursor
xh: Ikhesa Yokwahlula

en: Step Increment
xh: Ulwandiso Lenyathelo

en: Stepper Size
xh: Ubungakanani be-Stepper

en: Stepper Spacing
xh: Ukufaka Izithuba Kwi-Stepper

en: Stock ID
xh: I-Stock ID

en: Stock ID for a stock image to display
xh: I-Stock ID somfanekiso we-stock emasibonakaliswe

en: Stock Icon
xh: Umfanekiso Ongumqondiso We-Stock

en: Stock Id
xh: I-Stock Id

en: Storage type
xh: Isimbo sovimba

en: Strikethrough
xh: Ukucima ngokukrwela umgca

en: Strikethrough set
xh: Ukumisela ukucima ngokukrwela umgca

en: Style
xh: Isimbo

en: Style of bevel around the contents
xh: Isimbo somphetho othambekileyo ngokujikeleze iziqulatho

en: Style of bevel around the menubar
xh: Isimbo somphetho othambekileyo ongaphandle komgca wemenyu

en: Style of bevel around the spin button
xh: Isimbo somphetho othambekileyo ojikeleze iqhosha elijikelezayo

en: Style of bevel around the statusbar text
xh: Isimbo somphetho othambekileyo ojikeleze umbhalo womgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: Style of bevel around the toolbar
xh: Isimbo somphetho othambekileyo ngaphandle kwe-toolbar

en: Style of underline for this text
xh: Isimbo sokukrwela ngaphantsi salo mbhalo

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
xh: Ubungakanani obungumfuziselo emabusetyenziswe kumfanekiso ongumqondiso we-stock, kumiselo lomfanekiso ongumqondiso okanye umfanekiso ongumqondiso onegama

en: TRUE if the Position property should be used
xh: TRUE ukuba into Yendawo kumele isetyenziswe

en: TRUE if the window should not be in the pager.
xh: TRUE ukuba ifestile akufanele ukuba ibe kwi-pager.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
xh: TRUE ukuba ifestile ayimele ukuba kwi-taskbar.

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
xh: TRUE ukuba ifestile imele ifumane ugxininiso olungenayo xa izotyiwe.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
xh: TRUE ukuba ifestile imele ifumane ugxininixo olungenayo.

en: Tab Border
xh: Umda Ka-Tab

en: Tab Position
xh: Indawo Ka-Tab

en: Tab expand
xh: Ukwandisa u-tab

en: Tab fill
xh: Ukuzalisa u-tab

en: Tab label
xh: Ilebhile ka-tab

en: Tab pack type
xh: Uhlobo lokupakisha luka-tab

en: Tabs
xh: Oo-tab

en: Tabs set
xh: Ukumisela oo-tab

en: Tag Table
xh: Itafile yesalathisi

en: Tag name
xh: Igama lesalathisi

en: Tearoff State
xh: Imo Yokususwa

en: Tearoff Title
xh: Isihloko Sokususwayo

en: Text
xh: Umbhalo

en: Text Column
xh: Ikholam Yombhalo

en: Text Tag Table
xh: Itafile Yesiphawuli Sombhalo

en: Text column
xh: Ikholam yombhalo

en: Text direction
xh: Icala lombhalo

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
xh: Icala lombhalo, umz. ekunene-ukuya-ekhohlo okanye ekhohlo-ukuya-ekunene

en: Text of the expander's label
xh: Umbhalo welebhile yesandisi

en: Text of the frame's label
xh: Umbhalo welebhile ye-frame

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
xh: Umbhalo welebhile yesixhobo ongaphakathi eqhosheni, ukuba ngaba iqhosha linayo ilebhile yesixhobo

en: Text on the progress bar
xh: Umbhalo okwisikhombisi senkqubela

en: Text to be displayed in the progress bar
xh: Umbhalo omawubonakaliswe kwisikhombisi senkqubela

en: Text to render
xh: Umbhalo wonikezelo

en: Text to show in the item.
xh: Umbhalo omawuvele kwinto ekhethwayo.

en: Text x alignment
xh: Ulungelelaniso luka-x lombhalo

en: Text y alignment
xh: Ulungelelaniso luka-y lombhalo

en: The GdkFont that is currently selected
xh: I-GdkFont ekhethiweyo ngalo mzuzu

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
xh: I-GtkActionGroup le GtkAction enxulunyaniswa nayo, okanye NULL (kusebenziso lwangaphakathi).

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
xh: I-GtkAdjustment enxulumene nesikhombisi senkqubela (Yaliwe)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
xh: I-GtkAdjustment ngokwendawo ethe tyaba

en: The GtkAdjustment for the vertical position
xh: I-GtkAdjustment ngokwendawo ethe nkqo

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
xh: I-GtkAdjustment equlethe ixabiso langoku lwento eseluhlwini

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
xh: I-GtkAdjustment emisela amaxabiso endawo ethe tyaba yale mbonakalo ye-port

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
xh: I-GtkAdjustment emisela amaxabiso endawo ethe nkqo yale mbonakalo ye-port

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
xh: Ixabiso le-GtkIconSize elichaza ubungakanani bomfanekiso ongumqondiso onikezelwayo

en: The URL for the link to the website of the program
xh: Idilesi eyi-URL yesinxulumanisi se-website yenkqubo

en: The X string that represents this font
xh: Uluhlu lwamagama luka-X olumele le fonti

en: The acceleration rate when you hold down a button
xh: Isantya esinyukayo xa ucinezele iqhosha

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
xh: Uhlenga-hlengiso olubamba ixabiso leqhosha elijikelezayo

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
xh: Ulungelelaniso lwemigca kumbhalo welebhile ngokunxulumana kwayo. Le nto AYInagalelo kulungelelaniso lwelebhile phakathi kwindawo eyabelwe yona. Bona i-GtkMisc::xalign yayo

en: The amount of space between children
xh: Ubungakanani bezithuba phakathi kweenkqubo ezingabantwana

en: The amount of space between two consecutive columns
xh: Ubungakanani besithuba phakathi kweekholam ezimbini ezilandelelanayo

en: The amount of space between two consecutive rows
xh: Ubungakanani besithuba phakathi kwemigca emibini elandelelanayo

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
xh: Ubungakanani besithuba emasongezwe ekhohlo nasekunene kwesixhobo, ngokwee-pixels

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
xh: Ubungakanani besithuba emasongezwe emantla nasemazantsi esixhobo, ngokwee-pixels

en: The border relief style
xh: Isimbo somda obonakala ngokucacileyo

en: The buffer which is displayed
xh: Isigcini sethutyana esibonakalisiweyo

en: The buttons shown in the message dialog
xh: Amaqhosha abonakala kwibhokisi yomyalezo

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
xh: Uphawu olusetyenziswayo xa kugqutyuthelwa iziqulatho zezingeniso ("password mode")

en: The closure to be monitored for accelerator changes
xh: Isivalo kumele sihlale sijongiwe ukuze kubonwe iinguquko kwisinqumlisi

en: The colorspace in which the samples are interpreted
xh: Umbala wesithuba apho iisampuli zichazwe khona

en: The column number to attach the left side of the child to
xh: Inani lekholam emakuqhotyoshelwe kulo icala lasekhohlo lenkqubo engumntwana

en: The column number to attach the right side of a child widget to
xh: Inani lekholam emakuqotyoshelwe kuyo icala lasekunene lesixhobo senkqubo engumntwana

en: The column number to attach the right side of the child to
xh: Inani lekholam emakuqhotyoshelwe kulo icala lasekunene lenkqubo engumntwana

en: The column of the model containing the strings.
xh: Ikholam yemodeli equlethe uluhlu lwamagama.

en: The contents of the entry
xh: Isiqulatho sesingeniso

en: The current color
xh: Umbala wangoku

en: The current filter for selecting which files are displayed
xh: Isihluzi sangoku sokukhetha iifayili ezibonakalisiweyo

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
xh: Ixabiso langoku lobumfiliba (0 icace ngokuthe gca kwelinye icala, 65535 iluzizi kakhulu)

en: The current position of the insertion cursor in chars
xh: Indawo yangoku yekhesa yokufakela ngokweempawu

en: The currently selected filename
xh: Igama lefayili ekhethiweyo ngoku

en: The default display for GDK
xh: Okumiselweyo okubonakala kwiskrini se-GDK

en: The default height of the window, used when initially showing the window
xh: Umphakamo omiselweyo wefestile, usetyenziswa xa ubonisa ifestile okokuqala

en: The default width of the window, used when initially showing the window
xh: Ububanzi obumiselweyo befestile, busetyenziswa xa ubonisa ifestile okokuqala

en: The desired maximum width of the label, in characters
xh: Obona bubanzi bukhulu bufunekayo belebhile, ngokweempawu

en: The desired width of the button widget, in characters.
xh: Ububanzi obufunekayo beqhosha lesixhobo, ngokweempawu.

en: The desired width of the label, in characters
xh: Ububanzi obufunekayo belebhile, ngokweempawu

en: The dialog has a separator bar above its buttons
xh: Ibhokisi inebha esisahluli ngasentla kwamaqhosha ayo

en: The direction the arrow should point
xh: Icala ekumele isalathisi sikhombe kulo

en: The dropdown menu
xh: Imenyu enoluhlu olwehlayo

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
xh: Isigqubuthelo sesehlo esikhetha uhlobo lwe-GdkEvents olufunyanwa sesi sixhobo

en: The file chooser dialog to use.
xh: Unxibelelwano lokukhetha ifayili emayisetyenziswe.

en: The fixed height
xh: Umphakamo osisigxina

en: The fixed width
xh: Ububanzi obusisigxina

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
xh: Iqhezu lenkqubela yonke yokuhambisa ibloko exhumayo xa ibetha

en: The fraction of total work that has been completed
xh: Iqhezu lomsebezni wonke osele ugqityiwe

en: The height of the layout
xh: Umphakamo wobume

en: The horizontal alignment of the label
xh: Ulungelelwaniso oluthe tyaba lwelebhile

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
xh: Ulungelelaniso oluthe tyaba, ukusuka ku-0 (ekhohlo) ukuya ku-1 (ekunene). Iyaguquka kubume bee-RTL.

en: The inconsistent state of the button
xh: Imo etshintsha-tshintshayo yeqhosha

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
xh: Isandiso esisetyenziswe kuphinda-phindo ngalunye kwinkqubo yomsebenzi (Yaliwe)

en: The index of the child in the parent
xh: Isalathiso senkqubo engumntwana kuleyo ingunozala

en: The index of the current page
xh: Isalathiso sephepha okulo

en: The initial position of the window
xh: Indawo yokuqala yefestile

en: The item which is currently active
xh: Into esebenzayo ngelo xesha

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
xh: Ilebhile yesinxulumanisi se-website yenkqubo. Ukuba ngaba ayimiselwanga, iya kwi-URL

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
xh: Ilebhile esetyenziswa kwiziqulatho zemenyu kunye namaqhosha awenza sisebenze isenzo.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
xh: Ulwimi okulo lo mbhalo, ngengekhodi ye-ISO. I-Pango inokusebenzisa oku njengecebiso xa inekezela umbhalo. Ukuba ayimiselwanga, umiliselo olufanelekileyo luya kusetyenziswa.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
xh: Ulwimi okulo lo mbhalo, njengekhowudi i-ISO. I-Pango inokukusebenzisa oku njengecebiso xa inikeza umbhalo. Ukuba ngaba awuluqondi olu jika-jiko, inokuba alubalulekanga kuwe

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
xh: Isigqubuthelo esikhetha uhlobo lwesandiso sezehlo olufunyanwa sesi sixhobo

en: The maximum value of the adjustment
xh: Elona xabiso liphezulu lohlenga-hlengiso

en: The menu of options
xh: Imenyu enokukhethwa kuko

en: The minimum value of the adjustment
xh: Elona xabiso liphantsi lohlenga-hlengiso

en: The mnemonic accelerator key for this label
xh: Isinqumlisi seqhosha lokukhumbula sale lebhile

en: The model containing the possible values for the combo box
xh: Imodeli enamaxabiso anokungena kwibhokisi enoludwe onokukhetha kulo

en: The model for the TreeModelSort to sort
xh: Imodeli ye-TreeModelSort yokuhlela

en: The model for the combo box
xh: Imodeli yebhokisi enoludwe onokukhetha kulo

en: The model for the icon view
xh: Imodeli yembonakalo yomfanekiso ongumqondiso

en: The model for the tree view
xh: Imodeli yembonakalo ebumthi

en: The model to find matches in
xh: Imodeli yokufumana ezingqamanayo

en: The name of the icon from the icon theme
xh: Igama lomfanekiso ongumqondiso elikwisihloko somfanekiso ongumqondiso

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
xh: Igama lenkqubo. Ukuba ngaba ayimiliselwanga, iya kwimo emiliselweyo g_get_application_name()

en: The name of the selected font
xh: Igama lefonti ekhethiweyo

en: The name of the widget
xh: Igama lesixhobo

en: The number of bits per sample
xh: Inani lamacuntsu kwisampuli nganye

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
xh: Inani leebhloko ezinokungena kwindawo yesikhombisi senkqubela kwinkqubo yomsebenzi (Yaliwe)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
xh: Inani lee-bytes ukusuka ekuqaleni komgca ukuya kutsho ekuqaleni komgca olandelayo

en: The number of columns in the table
xh: Inani leekholam zetafile

en: The number of columns of the pixbuf
xh: Inani leekholam ze-pixbuf

en: The number of decimal places that are displayed in the value
xh: Inani leendawo sedesimali eziboniswe kwixabiso

en: The number of decimal places to display
xh: Inani leendawo zedesimali emalibonakaliswe

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
xh: Inani leebhloko ezizimeleyo kwisikhombisi senkqubela (xa zibonakaliswe ngesimbo sokuzimela)

en: The number of rows in the table
xh: Inani lemigca yetafile

en: The number of rows of the pixbuf
xh: Inani lemigca ye-pixbuf

en: The number of samples per pixel
xh: Inani leesampuli kwi-pixel nganye

en: The orientation of the toolbar
xh: Imbonakalo ye-toolbar

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
xh: Ulongezo lweenkcukacha emalufakwe emazantsi esixhobo.

en: The padding to insert at the left of the widget.
xh: Ulongezo lweenkcukacha emalufakwe ngasekhohlo kwesixhobo.

en: The padding to insert at the right of the widget.
xh: Ulongezo lweenkcukacha emalufakwe ngasekunene kwesixhobo.

en: The padding to insert at the top of the widget.
xh: Ulongezo lweenkcukacha emalufakwe emantla esixhobo.

en: The page increment of the adjustment
xh: Ulwandiso lwephepha lohlenga-hlengiso

en: The page size of the adjustment
xh: Ubungakanani bephepha bohlenga-hlengiso

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
xh: Isixhobo esingunozala wesi sixhobo. Kumele ibe sisixhobo esiSikhongozeli

en: The pixbuf to render
xh: I-pixbuf yonikezelo

en: The position in which the current value is displayed
xh: Indawo eliboniswe kuyo ixabiso langoku

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
xh: Indawo yelinye icala lokukhetha ukusuka kwikhesa ngokweempawu

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string, if at all
xh: Indawo ekhethekayo yokwenza ubungakanani bobumbhoxo boluhlu lwamagama, ukuba i-cell yonikezelo ayinaso isithuba esaneleyo sokubonisa uluhlu lwamagama onke, ukuba inako phofu

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string, if at all
xh: Indawo ekhethekayo yokwenza ubungakanani bobumbhoxo boluhlu lwamagama, ukuba ilebhile ayinandawo yaneleyo yokubonisa uluhlu lwamagama lonke, ukuba inayo phofu

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progressbar does not have enough room to display the entire string, if at all
xh: Indawo ekhethekayo yokwenza ubungakanani bobumbhoxo boluhlu lwamagama, ukuba isikhombisi senkqubela asinandawo yaneleyo yokubonisa uluhlu lwamagama lonke, ukuba inayo phofu

en: The radio action whose group this action belongs to.
xh: Iqhosha likanomathotholo esi senzo esililungu leqela laso.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
xh: Iqhosha likanomathotholo esi sixhobo esililungu leqela laso.

en: The representation being used for image data
xh: Umelo olusetyenzisiweyo kwi-data yomfanekiso

en: The row number to attach the bottom of the child to
xh: Inani lomgca emakuqhotyoshelwe kulo umzantsi wenkqubo engumntwana

en: The row number to attach the top of a child widget to
xh: Inani lomgca emakuqotyoshelwe kuwo icala lasekunene lesixhobo senkqubo engumntwana

en: The row number to attach the top of the child to
xh: Inani lomgca emakuqhotyoshelwe kulo umntla wenkqubo engumntwana

en: The screen where this window will be displayed
xh: Iskrini eso le festile iza kuthi ibonakaliswe kuso

en: The selected color
xh: Umbala okhethiweyo

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
xh: Usuku olukhethiweyo (njengenani eliphakathi kuka-1 nama-31, okanye u-0 xa ufuna ukususa usuku olukhethiweyo)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
xh: Inyanga ekhethiweyo (njengenani eliphakathi kuka-0 ne-11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
xh: Ixabiso lobumfiliba elikhethiweyo (0 icace ngokuthe gca kwelinye icala, 65535 iluzizi kakhulu)

en: The selected year
xh: Unyaka okhethiweyo

en: The selection mode
xh: Imo yokukhetha

en: The step increment of the adjustment
xh: Ulwandiso lenyathelo lohlenga-hlengiso

en: The stock ID of the stock icon to render
xh: I-stock ID somfanekiso we-stock ongumqondiso onikezelwayo

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
xh: Umfanekiso ongumqondiso we-stock obonakaliswe kwizixhobo ezimele esi senzo.

en: The stock icon displayed on the item
xh: Umfanekiso ongumqondiso we-stock oboniswe entweni

en: The string displayed in the child's menu entry
xh: Uluhlu lwamagama oluboniswe kwimenyu yokungenisa yenkqubo engumntwana

en: The string displayed on the child's tab label
xh: Uluhlu lwamagama oluboniswe kwilebhile ka-tab yenkqubo engumntwana

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
xh: Isimbo sesixhobo, esiqulethe ulwazi malunga nendlela esiza kusebenza ngayo (imibala njl.njl)

en: The text of the label
xh: Umbhalo welebhile

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
xh: Umbhalo welebhile uquka uphawulo lwe-XML. Bona pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
xh: Umbhalo omawubonakaliswe ukuze kubonakale ifonti ekhethiweyo

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
xh: Ixesha eliphambi kokufihlwa kwemenyu engaphakathi kwenye xa isalathiso sisiya kwicala lemenyu engaphakathi kwenye

en: The title of the color selection dialog
xh: Isihloko sombala webhokisi yokukhetha

en: The title of the file chooser dialog.
xh: Isihloko sonxibelelwano lokukhetha ifayili.

en: The title of the font selection dialog
xh: Isihloko sebhokisi yokukhetha ifonti

en: The title of the window
xh: Uhlobo lwefestile

en: The toggle button can be activated
xh: Iqhosha le-toggle linokwenziwa lisebenze

en: The toggle state of the button
xh: Imo ye-toggle yeqhosha

en: The type of message
xh: Isimbo somyalezo

en: The type of operation that the file selector is performing
xh: Uhlobo lomsebenzi owenziwa sisikhethi sefayili

en: The type of the window
xh: Uhlobo lwefestile

en: The value
xh: Ixabiso

en: The value of the adjustment
xh: Ixabiso lohlenga-hlengiso

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
xh: Ixabiso elibuyiswe yi-gtk_radio_action_get_current_value() xa esi senzo sisisenzo sangoku seli qela.

en: The version of the program
xh: Uhlobo lwenkqubo

en: The vertical alignment of the label
xh: Ulungelelwaniso oluthe nkqo lwelebhile

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
xh: Ulungelelaniso ngokuthe nkqo, ukusuka ku-0 (emantla) ukuya ku-1 (emazantsi)

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
xh: Isixhobo emasenziwe sisebenze xa iqhosha lokukhumbula lelebhile licofiwe

en: The widget to be monitored for accelerator changes
xh: Isixhobo kumele sihlale sijongiwe ukuze kubonwe iinguquko kwisinqumlisi

en: The width of the empty border outside the containers children
xh: Ububanzi bomda ongenanto ongaphandle kwezikhongozelo zeenkqubo ezingabantwana

en: The width of the layout
xh: Ububanzi bobume

en: The width used for each item
xh: Ububanzi obusetyenzisiweyo kwinto nganye ekhethwayo

en: The window gravity of the window
xh: Umbizane ngokwasemhlabeni wefestile

en: The x-align
xh: Ulungelelaniso luka-x

en: The xpad
xh: Iphedi u-x

en: The y-align
xh: Ulungelelaniso luka-y

en: The ypad
xh: Iphedi u-y

en: Theme Name
xh: Igama Lomxholo

en: Title
xh: Isihloko

en: Title to appear in column header
xh: Isihloko esivela kokubhalwe emantla ephepha kwikholam

en: Toggle state
xh: Imo ye-toggle

en: Toolbar Style
xh: Isimbo se-Toolbar

en: Toolbar icon size
xh: Ubungakanani bomfanekiso ongumqondiso we-toolbar

en: Toolbar style
xh: Isimbo se-toolbar

en: Tooltip
xh: Inkcazelo yesixhobo

en: Top Attach
xh: Qhoboshela Emantla

en: Top Padding
xh: Ukongeza Iinkcukacha Emantla

en: Top attachment
xh: Isiqhoboshelo esisemantla

en: TreeModel column containing the column span values
xh: Ikholam i-TreeModel equlathe amaxabiso omgama ophakathi kweekholam

en: TreeModel column containing the row span values
xh: Ikholam i-TreeModel equlathe amaxabiso omgama ophakathi kwemigca

en: TreeModelSort Model
xh: Imodeli eyi-TreeModelSort

en: TreeView Model
xh: Imodeli Ye-TreeView

en: Trough Border
xh: Umda Ongumsantsa

en: Type hint
xh: Uhlobo lwecebiso

en: Type of bevel around toolbar buttons
xh: Uhlobo lomphetho othambekileyo ngaphandle kwamaqhosha e-toolbar

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
xh: Uhlobo lwe-subpixel yokugudisa; alukho, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
xh: Krwela ngaphantsi

en: Underline set
xh: Ukumisela ukukrwela umgca ngaphantsi

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
xh: Isahluli esahlukileyo sefestile esisetyenziswa xa kuhlaziywa iseshoni

en: Update Policy
xh: Umgaqo-nkqubo Wohlaziyo

en: Update policy
xh: Umgaqo-nkqubo wohlaziyo

en: Upper
xh: Ephezulu

en: Upper limit of ruler
xh: Umda ophezulu werula

en: Use Preview Label
xh: Sebenzisa Ilebhile Yokuqala Ujonge

en: Use alpha
xh: Sebenzisa i-alpha

en: Use font in label
xh: Sebenzisa ifonti kwilebhile

en: Use markup
xh: Sebenzisa uphawulo

en: Use separator
xh: Sebenzisa isahluli

en: Use size in label
xh: Sebenzisa ubungakanani kwilebhile

en: Use stock
xh: Sebenzisa i-stock

en: Use underline
xh: Sebenzisa ukrwelelo ngaphantsi

en: Value
xh: Ixabiso

en: Value Position
xh: Indawo Yexabiso

en: Value in list
xh: Ixabiso eluhlwini

en: Value of the progress bar
xh: Ixabiso lesikhombisi senkqubela

en: Value spacing
xh: Ukufaka izithuba kumaxabiso

en: Vertical Adjustment
xh: Uhlenga-hlengiso Oluthe Nkqo

en: Vertical Adjustment for the widget
xh: Uhlenga-hlengiso Oluthe Nkqo lwesixhobo

en: Vertical Alignment
xh: Ulungelelaniso Oluthe Nkqo

en: Vertical Offset
xh: Ulinganiso Oluthe Nkqo

en: Vertical Padding
xh: Isongezo Seenkcukacha Ngokuthe Nkqo

en: Vertical Scrollbar Policy
xh: Umgaqo-nkqubo Womgca Wokwehlisa Usenyusa Othe Nkqo

en: Vertical Separator Width
xh: Ububanzi Besahluli Ngokuthe Nkqo

en: Vertical Tab Border
xh: Umda Othe Nkqo Ka-Tab

en: Vertical adjustment
xh: Uhlenga-hlengiso oluthe nkqo

en: Vertical adjustment for the text widget
xh: Uhlenga-hlengiso lwesixhobo sombhalo ngokuthe nkqo

en: Vertical alignment
xh: Ulungelelaniso oluthe nkqo

en: Vertical alignment for child
xh: Ulungelelaniso oluthe nkqo lwenkqubo engumntwana

en: Vertical options
xh: Okunokukhethwa kuko okuthe nkqo

en: Vertical padding
xh: Isongezo seenkcukacha ngokuthe nkqo

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
xh: Indawo ethe nkqo yenkqubo engumntwana kwisithuba esikhoyo. 0.0 ulungelelaniswe emantla, 1.0 ulungelelaniswe emazantsi

en: Vertical scale
xh: Umlinganiselo ngokume nkqo

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
xh: Isithuba esithe nkqo esiphakathi kwee-cell. Masibe linani elingunombini

en: View allows user to search through columns interactively
xh: Imbonakalo yenza ukuba umsebenzisi akwazi ukukhetha kwiikholam ngokusebenzisanayo

en: View is reorderable
xh: Imbonakalo inokuphinda i-odolwe

en: Visibility
xh: Ukubonakala

en: Visible
xh: Iyabonakala

en: Visible Window
xh: Ifestile Ebonakalayo

en: Visible when horizontal
xh: Ibonakala xa ithe tyaba

en: Visible when overflown
xh: Ibonakala xa iphuphuma

en: Visible when vertical
xh: Ibonakala xa ime ngokuthe nkqo

en: Website URL
xh: I-URL ye-Website

en: Website label
xh: Ilebhile ye-website

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
xh: Ukuba TRUE, ii-proxies zemenyu engenanto zesi senzo ziyafihlakala.

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
xh: Ukuba TRUE, ii-pxoxies zento yesixhobo zesi senzo zivela kwimenyu ye-toolbar ephuphumayo.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
xh: Xa umgca wokwehlisa usenyusa othe tyaba ubonakalisiwe

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
xh: Xa imenyu iyimenyu engaphakathi kwenye, yibeke ngokweli nani lee-pixels ngokolinganiso oluthe tyaba

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
xh: Xa imenyu iyimenyu engaphakathi kwenye, yibeke ngokweli nani lee-pixels ngokolinganiso oluthe nkqo

en: When the vertical scrollbar is displayed
xh: Xa umgca wokwehlisa usenyusa othe nkqo ubonakalisiwe

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
xh: Apho zikhoyo iziqulatho ngokunxulumene nemigca yokuhlisa usenyusa

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
xh: Nokuba ngaba u-Tab uza kwenza ukuba kufakeke uphawu luka-tab na

en: Whether a palette should be used
xh: Nokuba ngaba ingqokelela yezixhobo imele isetyenziswe

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
xh: Nokuba ngaba iqhosha elijikelezayo limele lenze uqhubekeko-magama lakuba lifike kwiqondo eliphezulu

en: Whether an empty value may be entered in this field
xh: Nokuba ngaba ixabiso elingenanto lingafakwa na kule ndawo

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
xh: Nokuba ngaba amaqhosha okwakha/okutshintsha-tshintsha iifayili afanele abonakaliswe na

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
xh: Nokuba ngaba amaqhosha kunxibelelwano amele asebenzise enye indlela yeqhosha

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
xh: Nokuba ngaba ii-toolbars ezimiselweyo zinombhalo kuphela, umbhalo nemifanekiso eyemiqondiso, imifanekiso eyimiqondiso kuphela, njalo njalo.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
xh: Nokuba ngaba uluhlu oluneziqulatho ezehlayo kufanele lube nokukhethwayo okususwayo na

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
xh: Nokuba ngaba uluhlu oluneziqulatho ezehlayo lumele lukhangeleke njengezintlu na kunokuba lube njengeemenyu

en: Whether entered text overwrites existing contents
xh: Nokuba ngaba umbhalo ofakiweyo uyazicima na iziqulatho ebesele zikho

en: Whether entered values must already be present in the list
xh: Nokuba ngaba amaxabiso afakiweyo kufuneka esoloko ekhona na eluhlwini

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
xh: Nokuba ngaba amaxabiso aneempazamo atshintshwa ngokuzenzekelayo abe kunyuko lwenyathelo elikufutshane leqhosha elijikelezayo

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
xh: Nokuba ngaba isithuba esithe xhaxhe esinikwe inkqubo engumntwana simele sabelwe inkqubo leyo ingumntwana na okanye sisetyenziswe njengesongezo seenkcukacha

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
xh: Nokuba ngaba i-gtk_widget_show_all() imele ingasiphazamisi na esi sixhobo

en: Whether images should be shown in menus
xh: Nokuba ngaba imifanekiso ifanele ibonakaliswe na kwiimenyu

en: Whether lines are wrapped at widget edges
xh: Nokuba ngaba imigca inalo na uqhubekeko-magama kwimingqameko yesixhobo

en: Whether list item matching is case sensitive
xh: Nokuba ngaba ungqamaniso lokuseluhlwini lunovakalelo na koonobumba

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
xh: Nokuba ngaba izinqumlisi zemenyu zinokutshintshwa na ngokucofa iqhosha elingaphezu kokukhethwa kwimenyu

en: Whether non-numeric characters should be ignored
xh: Nokuba ngaba iimpawu ezingengomanani zimele zingananzwa na

en: Whether or not to give the color an alpha value
xh: Nokuba ngaba ixabiso le-alpha ungalinika na umbala okanye hayi

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
xh: Nokuba ngaba wonke umbhalo ugcinwe kumhlathi umnye na okanye hayi

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
xh: Nokuba ngaba imigca inokwandiswa/ifinyezwe xa isikhombisi sidlula phezu kwayo

en: Whether selected font size is shown in the label
xh: Nokuba ngaba ubungakanani befonti ekhethiweyo bubonakalisiwe na kwilebhile

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
xh: Nokuba ngaba iziniki-zithuba ziyimigca eme nkqo na okanye azinanto

en: Whether stock icons should be shown in buttons
xh: Nokuba ngaba imifanekiso eyimiqondiso ye-stock imele iboniswe na kumaqhosha

en: Whether tabs should be shown or not
xh: Nokuba ngaba oo-tab kumele baboniswe okanye hayi

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
xh: Nokuba ngaba oo-tab kumele babe nobungakanani obufanayo

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
xh: Nokuba ngaba izinto ezisuswayo zemenyu zimelwe zongezwe na kwimenyu

en: Whether the action group is enabled.
xh: Nokuba ngaba iqela lezenzo lenziwe ukuba lisebenze na.

en: Whether the action group is visible.
xh: Nokuba ngaba iqela lezenzo liyabonakala na.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
xh: Nokuba ngaba isenzo sibonwa njengesibalulekileyo na. Ukuba TRUE, ii-proxies ze-toolitem zesi senzo zibonisa umbhalo okwinkqubo othi GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Whether the action is enabled.
xh: Nokuba ngaba isenzo senziwe ukuba sisebenze na.

en: Whether the action is visible.
xh: Nokuba ngaba isenzo siyabonakala na.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
xh: Nokuba ngaba isixhobo esinekeziweyo senkqubo yekhompyutha esisetyenziselwa ukuqale ubone kwimo eziqhelekileyo kumele siboniswe na.

en: Whether the application will paint directly on the widget
xh: Nokuba ngaba inkqubo iza kupeyinta ngqo kwisixhobo na

en: Whether the arrow keys move through the list of items
xh: Nokuba ngaba amaqhosha ezalathisi ayahamba na phakathi koluhlu lwezinto

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
xh: Nokuba ngaba umbala wokuvela ngasemva uzalisa wonke umphakamo womgca okanye umphakamo weempawu ezineziphawuli nje kuphela

en: Whether the border should be shown or not
xh: Nokuba ngaba umda kumele uboniswe okanye hayi

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
xh: Nokuba ngaba iqhosha luyalubamba na uxinzelelo xa licofwe nge-mouse

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
xh: Nokuba ngaba inkqubo engumntwana imele ifumane isithuba esithe xhaxhe xa inkqubo engunozala ikhula

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
xh: Nokuba ngaba u-tab wenkqubo engumntwana umele ayizalise indawo enikiweyo na okanye hayi

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
xh: Nokuba ngaba ushenxiso ngokwendawo_kwenkqubo engumntwana lwezinto zika_x/_y zimele nazo zibe negalelo kuxinzelelo loxande

en: Whether the children should all be the same size
xh: Nokuba ngaba iinkqubo ezingabantwana zimele zilingane zonke ngobungakanani

en: Whether the color selector should allow setting opacity
xh: Nokuba ngaba isikhethi-mbala simele sikuvumele na ukumisela ubumfiliba

en: Whether the column can be reordered around the headers
xh: Nokuba ngaba ikholam inokuphindwa i-odolwe ngokujikeleze okubhalwe emantla ephepha

en: Whether the combo box draws a frame around the child
xh: Nokuba ngaba ibhokisi enoludwe onokukhetha kulo iyayizoba i-frame ejikeleze inkqubo engumntwana

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
xh: Nokuba ngaba ibhokisi enoludwe onokukhetha kulo iyalubamba na ugxininiso xa icofwe nge-mouse

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
xh: Nokuba ngaba isimaphambili esifanayo kufanele sifakelwe ngokuzenzekelayo na

en: Whether the completions should be shown in a popup window
xh: Nokuba ngaba izigqibezelo kumele ziboniswe na kwifestile evelayo

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
xh: Nokuba ngaba ixabiso langoku libonakalisiwe na njengoluhlu lwamagama asecaleni kweslayida

en: Whether the cursor should blink
xh: Nokuba ngaba ikhesa imele idanyaze na

en: Whether the entry contents can be edited
xh: Nokuba ngaba iziqulatho zesingeniso zingahlelwa na

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
xh: Nokuba ngaba ibhokisi yesenzeko iyabonakala na, ngokuphikisana nokungabonakali kwaye isetyenziselwe kuphela ukubambisa izenzeko.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
xh: Nokuba ngaba ifestile yokubambisa izenzo yebhokisi yezenzeko ingentla na kwefestile yesixhobo senkqubo engumntwana kunokuba ibe ngezantsi kwayo.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
xh: Nokuba ngaba isandiso besivuliwe na ukubonisa isixhobo senkqubo engumntwana

en: Whether the header can be clicked
xh: Nokuba ngaba okubhalwe emantla ephepha kungacofwa na

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
xh: Nokuba ngaba iifayili neeziqulathi zeefayili ezifihlakeleyo zingabonakaliswa na

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
xh: Nokuba ngaba ugxilo lofakelo lungaphakathi kwale GtkWindow na

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
xh: Nokuba ngaba into imele ibe nobungakanani obulinganayo nezinye izinto eziluhlobo lunye

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
xh: Nokuba ngaba into kufuneka ifumane isithuba esithe xhaxhe xa i-toolbar ikhula

en: Whether the label is drawn in the selected font
xh: Nokuba ngaba ilebhile izotywe kwifonti ekhethiweyo

en: Whether the label is drawn with the selected font size
xh: Nokuba ngaba ilebhile izotywe ngobungakanani befonti obukhethiweyo

en: Whether the label is in single line mode
xh: Nokuba ngaba ilebhile ikwimo yomgca omnye na

en: Whether the label text can be selected with the mouse
xh: Nokuba ngaba umbhalo welebhile unokukhethwa na nge-mouse

en: Whether the menu item is checked
xh: Nokuba ngaba okukhethwa kwimenyu kuvavanyiwe na

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
xh: Nokuba ngaba okukhethwa kwimenyu kuyafana na nokukhethwa kwimenyu kanomathotholo

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
xh: Nokuba i-pixbuf inaso na isiqhagamshelanisi se-alpha

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
xh: Nokuba ngaba isixhobo sokuqala ubone simele sithathe sonke isithuba esisinikiweyo na

en: Whether the progress is shown as text
xh: Nokuba ngaba inkqubela ibonakaliswe njengombhalo

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
xh: Nokuba ngaba ii-proxies zesi senzo ziyafana na nee-proxies zesenzo sikanomathotholo

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
xh: Nokuba ngaba i/iifayili zimele ziphelele kuphela kwifayili efikeleleka ngqo: ii-URL

en: Whether the selected font style is shown in the label
xh: Nokuba ngaba isimbo sefonti ekhethiweyo sibonakalisiwe na kwilebhile

en: Whether the selection should follow the pointer
xh: Nokuba ngaba okukhethiweyo kumele ukulandela isikhombisi na

en: Whether the separator is drawn, or just blank
xh: Nokuba ngaba isahluli sizotyiwe na, okanye sishiywe singenanto

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
xh: Nokuba ngaba iqhosha elijikelezayo limele ukusoloko lihlaziya na, okanye kuphela xa ixabiso lilelivumelekileyo

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
xh: Nokuba ngaba umgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo unaso na isibambi sokutshintsha ubungakanani benqanaba elingentla

en: Whether the text can be modified by the user
xh: Nokuba ngaba umbhalo ungalungiswa na ngumsebenzisi

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
xh: Nokuba ngaba okukhethwayo kwi-toolbar kubonwa kubalulekile na. Xa i-TRUE, amaqhosha e-toolbar abonisa umbhalo ololu hlobo GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
xh: Nokuba ngaba okungakhethwa kwi-toolbar kuyabonakala na xa i-toolbar ime ngendlela ethe tyaba.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
xh: Nokuba ngaba okungakhethwa kwi-toolbar kuyabonakala na xa i-toolbar inembonakalo eme nkqo.

en: Whether the toplevel is the current active window
xh: Nokuba ngaba inqanaba elingentla yeyona festile isebenza ngoku

en: Whether the widget can accept the input focus
xh: Nokuba ngaba isixhobo singalwamkela na ungeniso olugxilileyo

en: Whether the widget can be the default widget
xh: Nokuba ngaba isixhobo singasiso na isixhobo esimiliselweyo

en: Whether the widget has the input focus
xh: Nokuba ngaba isixhobo sinalo na ungeniso olugxilileyo

en: Whether the widget is part of a composite widget
xh: Nokuba ngaba isixhobo siyinxalenye yesixhobo esidityanisiweyo na

en: Whether the widget is the default widget
xh: Nokuba ngaba isixhobo sisixhobo esimiselweyo na

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
xh: Nokuba ngaba isixhobo sisixhobo esigxilileyo ngaphakathi kwinqanaba elingentla

en: Whether the widget is visible
xh: Nokuba ngaba isixhobo siyabonakala na

en: Whether the widget responds to input
xh: Nokuba ngaba isixhobo sinovakalelo na kwisingeniso

en: Whether the window should be decorated by the window manager
xh: Nokuba ngaba ifestile imele ihonjiswe na ngumlawuli wefestile

en: Whether this tag affects background height
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumphakamo wokuvela ngasemva

en: Whether this tag affects indentation
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kukuqalisa nganeno

en: Whether this tag affects line wrap mode
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kwinkqubo yoqhubekeko-magama emgceni

en: Whether this tag affects paragraph justification
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kulungelelaniso lwemihlathi

en: Whether this tag affects strikethrough
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na ekucimeni ngokukrwela umgca

en: Whether this tag affects tabs
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na koo-tab

en: Whether this tag affects text editability
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kukuhleleka kombhalo

en: Whether this tag affects text visibility
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kukubonakala kombhalo

en: Whether this tag affects the background color
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumbala wokuvela ngasemva

en: Whether this tag affects the background stipple
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumzobo wochokozo ovela ngasemva

en: Whether this tag affects the cell background color
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumbala wokuvela ngasemva kwi-cell

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kwinkqubo yobungakanani bombhoxo

en: Whether this tag affects the font family
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kusapho lwefonti

en: Whether this tag affects the font size
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kubungakanani befonti

en: Whether this tag affects the font stretch
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kunwebeko lwefonti

en: Whether this tag affects the font style
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kwisimbo sefonti

en: Whether this tag affects the font variant
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kuguquko lwefonti

en: Whether this tag affects the font weight
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kubunzima befonti

en: Whether this tag affects the foreground color
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumbala wokuvela ngaphambili

en: Whether this tag affects the foreground stipple
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumzobo wochokozo ovela ngaphambili

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kulwimi othi umbhalo unikezelwe ngalo

en: Whether this tag affects the left margin
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumda wephepha osekhohlo

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kwinani lee-pixels ezisemantla emigca

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kwinani lee-pixels eziphakathi kwemigca enoqhubekeko-magama

en: Whether this tag affects the right margin
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kumda wephepha ongasekunene

en: Whether this tag affects the rise
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na kunyuko

en: Whether this tag affects underlining
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli sinegalelo na ekukrwelweni komgca ngaphantsi

en: Whether this tag scales the font size by a factor
xh: Nokuba ngaba esi siphawuli siyabulinganisa na ubungakanani befonti ngokwefekta

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
xh: Nokuba ngaba isixhobo esimiselweyo senziwe sisebenze na (njengeqhosha elimiselweyo ebhokisini) xa iqhosha u-Enter licofiwe

en: Whether to allow multiple files to be selected
xh: Nokuba ngaba iifayili eziphindiweyo zingakhethwa na

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
xh: Nokuba ngaba zigudiswe na iifonti ze-Xft; 0=hayi, 1=ewe, -1=okumiliselweyo

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
xh: Nokuba ngaba ilebhile ye-stock iboniswe negama lefayili eqale yajongwa ngaphambi koshicilelo.

en: Whether to display an "inconsistent" state
xh: Nokuba kuboniswe imo "inconsistent" na

en: Whether to display the column
xh: Nokuba ngaba ikholam ivele na

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
xh: Nokuba ngaba isibonisi esigxilayo sizotywe ngaphakathi kwezixhobo na

en: Whether to expand the child's tab or not
xh: Nokuba ngaba u-tab wenkqubo engumntwana andiswe na okanye hayi

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
xh: Nokuba zinikwe na icebiso iifonti ze-Xft; 0=hayi, 1=ewe, -1=okumiliselweyo

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
xh: Nokuba ngaba ufake isahluli phakathi kwebhokisi enombhalo ongumyalezo kunye namaqhosha

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
xh: Nokuba ngaba ukhethe iziqulatho zesingeniso xa sigxininisiwe

en: Whether to show a sort indicator
xh: Nokuba ngaba isibonisi sokuhlela siboniswe na

en: Whether to strike through the text
xh: Nokuba umbhalo uwucime ngokukrwela umgca

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
xh: Nokuba kusetyenziswe ixabiso le-snap_edge okanye ixabiso elikhutshwe kwi-handle_position

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
xh: Nokuba ngaba uqhubeko-magama kwimigca lungaze lwenzeke, lwenzeke kwimida yamagama, okanye kwimida yeempawu

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
xh: Nokuba ngaba iikhesa ezimbini zimele ziboniswe kumacala ombhalo axutyiweyo okusuka ekhohlo-ukuya-ekunene nokusuka ekunene-ukuya-ekhohlo

en: Whether words are wrapped at widget edges
xh: Nokuba ngaba amagama analo na uqhubekeko-magama kwimingqameko yesixhobo

en: Which side of the notebook holds the tabs
xh: Leliphi icala lekhompyutha ephathekayo elibamba oo-tab

en: Widget
xh: Isixhobo

en: Widget name
xh: Igama lesixhobo

en: Widget to put in column header button instead of column title
xh: Isixhobo emasifakwe kwiqhosha lekholam yokubhalwe emantla ephepha endaweni yesihloko sekholam

en: Widget to use as the item label
xh: Isixhobo esisetyenziswa njengelebhile yento

en: Width
xh: Ububanzi

en: Width In Characters
xh: Ububanzi Ngokwamanqaku

en: Width for each item
xh: Ububanzi bento nganye ekhethwayo

en: Width in chars
xh: Ububanzi ngokweempawu

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
xh: Ububanzi bomda ojikeleze indawo yeqhosha emazantsi ebhokisi

en: Width of border around the label and image in the message dialog
xh: Ububanzi bomda ojikeleze ilebhile kunye nomfanekiso kwibhokisi yomyalezo

en: Width of border around the main dialog area
xh: Ububanzi bomda ojikeleze eyona ndawo yonxibelelwano

en: Width of handle
xh: Ububanzi besikhombisi

en: Width of scrollbar or scale thumb
xh: Ububanzi bemigca yokwehlisa usenyusa okanye umlinganiselo kabhontsi

en: Width of the border around the tab labels
xh: Ububanzi bomda ojikeleze iilebhile zika-tab

en: Width of the horizontal border of tab labels
xh: Ububanzi bomda othe tyaba beelebhile zika-tab

en: Width of the left margin in pixels
xh: Ububanzi bomda wephepha osekhohlo ngokwee-pixels

en: Width of the right margin in pixels
xh: Ububanzi bomda wephepha osekunene ngokwee-pixels

en: Width of the vertical border of tab labels
xh: Ububanzi bomda othe nkqo beelebhile zika-tab

en: Width request
xh: Isicelo sobubanzi

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
xh: Ububanzi, ngokwee-pixel, phakathi kwesibonisi sogxininiso kunye 'nebhokisi' yesixhobo

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
xh: Ububanzi, bomgca osisibonisi ogxilayo, ngokwee-pixels

en: Window Placement
xh: Ukubekwa Kwefestile Ngokwendawo

en: Window Position
xh: Indawo Yefestile

en: Window Role
xh: Indima Yefestile

en: Window Title
xh: Isihloko Sefestile

en: Window Type
xh: Uhlobo Lwefestile

en: Word Wrap
xh: Uqhubekeko lwamagama

en: Wrap
xh: Uqhubekeko-magama

en: Wrap Mode
xh: Imo Yoqhubeko-magama

en: Wrap mode
xh: Imo yoqhubekeko-magama

en: Wrap mode set
xh: Ukumisela imo yoqhubeko-magama

en: Wrap width
xh: Ububanzi boqhubekeko-magama

en: Wrap width for layouting the items in a grid
xh: Ububanzi boqhubekeko-magama xa kwendlalwa ulwazi kwigridi

en: X Alignment of the column header text or widget
xh: Ulungelelaniso luka-X lombhalo okanye isixhobo esisemantla ephepha kwikholam

en: X align
xh: Ulungelelaniso luka-X

en: X alignment of the child
xh: Ulungelelaniso luka-X lwenkqubo engumntwana

en: X pad
xh: Iphedi ka-X

en: X position
xh: Indawo ka-X

en: X position of child widget
xh: Indawo ka-X yenkqubo engumntwana

en: Xft Antialias
xh: Ugudiso lwe-Xft

en: Xft Hint Style
xh: Isimbo Socebiso se-Xft

en: Xft Hinting
xh: Ukunika Icebiso nge-Xft

en: Y align
xh: Ulungelelaniso luka-Y

en: Y alignment of the child
xh: Ulungelelaniso luka-Y lwenkqubo engumntwana

en: Y pad
xh: Ulungelelaniso luka-Y

en: Y position
xh: Indawo ka-Y

en: Y position of child widget
xh: Indawo ka-Y yenkqubo engumntwana

en: Year
xh: Unyaka

en: height
xh: umphakamo

en: mode
xh: inkqubo

en: the GdkScreen for the renderer
xh: i-GdkScreen yomnikezeli

en: visible
xh: iyabonakala

en: width
xh: ububanzi

en: xalign
xh: ulungelelaniso luka-x

en: xpad
xh: iphedi u-x

en: yalign
xh: ulungelelaniso luka-y

en: ypad
xh: iphedi u-y
