tar 1.12 - en to nl translation catalogue (204 entries)

en: 
    Archive format selection:
      -V, --label=NAME                   create archive with volume name NAME
                  PATTERN                at list/extract time, a globbing PATTERN
      -o, --old-archive, --portability   write a V7 format archive
          --posix                        write a POSIX conformant archive
      -z, --gzip, --ungzip               filter the archive through gzip
      -Z, --compress, --uncompress       filter the archive through compress
          --use-compress-program=PROG    filter through PROG (must accept -d)
nl: 
    Archiefformaat selektie:
      -V, --label=NAAM                   maak een archief aan met deelnaam NAAM
                  PATROON                tijdens tonen/extractie, NAAM is
                                         bestandsselectiepatroon
      -o, --old-archive, --portability   maak een V7 archief
          --posix                        maak een POSIX archief
      -z, --gzip, --ungzip               filter het archief door gzip
      -Z, --compress, --uncompress       filter het archief door compress
          --use-compress-program=PROG    filter door PROG (moet -d accepteren)

en: 
    Device blocking:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, multiple of 512
      -i, --ignore-zeros             ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
nl: 
    Apparaat blokken:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=GROOTTE      GROOTTE bytes per record, veelvoud van 512
      -i, --ignore-zeros             negeer genulde blokken (zelfde als EOF)
      -B, --read-full-records        herblok tijdens lezen (voor 4.2BSD pijpen)

en: 
    Device selection and switching:
      -f, --file=ARCHIVE             use archive file or device ARCHIVE
          --force-local              archive file is local even if has a colon
          --rsh-command=COMMAND      use remote COMMAND instead of rsh
      -[0-7][lmh]                    specify drive and density
      -M, --multi-volume             create/list/extract multi-volume archive
      -L, --tape-length=NUM          change tape after writing NUM x 1024 bytes
      -F, --info-script=FILE         run script at end of each tape (implies -M)
          --new-volume-script=FILE   same as -F FILE
          --volno-file=FILE          use/update the volume number in FILE
nl: 
    Apparaat selectie en omschakeling:
      -f, --file=ARCHIEF             gebruik archiefbestand of apparaat ARCHIEF
          --force-local              archiefbestand is lokaal zelfs al heeft 
                                     het een dubbele punt
          --rsh-command=COMMAND      gebruik `remote' COMMAND in plaats van rsh
      -[0-7][lmh]                    specificeer station en dichtheid
      -M, --multi-volume             maak/toon/extraheer meerdelige archieven
      -L, --tape-length=NUM          verander tape na schrijven NUM x 1024 bytes
      -F, --info-script=BESTAND      voer script uit aan einde van elke tape (-M)
          --new-volume-script=BESTAND  zelfde als -F BESTAND
          --volno-file=BESTAND       gebruik/actualiseer het deel nummer in BESTAND

en: 
    GNU tar cannot read nor produce `--posix' archives.  If POSIXLY_CORRECT
    is set in the environment, GNU extensions are disallowed with `--posix'.
    Support for POSIX is only partially implemented, don't count on it yet.
    ARCHIVE may be FILE, HOST:FILE or USER@HOST:FILE; and FILE may be a file
    or a device.  *This* `tar' defaults to `-f%s -b%d'.
nl: 
    GNU tar kan geen `--posix' archieven lezen of maken.  Als POSIXLY_CORRECT
    is gezet als omgevingsvariable zijn GNU uitbreidingen niet toegestaan met
    `--posix'.  Ondersteuning voor POSIX is slechts gedeeltelijk geïmplementeerd,
    reken er nog"" niet op.  ARCHIEF kan zijn BESTAND, HOST:BESTAND of
    GEBRUIKER@HOST:BESTAND; en BESTAND kan een bestand zijn of een apparaat.
    *Deze* `tar' gebruikt standaard `-f%s -b%d'.

en: 
    Handling of file attributes:
          --owner=NAME             force NAME as owner for added files
          --group=NAME             force NAME as group for added files
          --mode=CHANGES           force (symbolic) mode CHANGES for added files
          --atime-preserve         don't change access times on dumped files
      -m, --modification-time      don't extract file modified time
          --same-owner             try extracting files with the same ownership
          --numeric-owner          always use numbers for user/group names
      -p, --same-permissions       extract all protection information
          --preserve-permissions   same as -p
      -s, --same-order             sort names to extract to match archive
          --preserve-order         same as -s
          --preserve               same as both -p and -s
nl: 
    Wat te doen met bestandsattributen:
          --owner=NAAM             NAAM wordt eigenaar toegevoegde bestanden
          --group=NAAM             NAAM wordt groep toegevoegde bestanden
          --mode=OCTAAL            OCTAAL wordt mode toegevoegde bestanden
          --atime-preserve         verander de toegangstijd niet
      -m, --modification-time      extraheer modificatie tijd niet
          --same-owner             probeer te extraheren met zelfde eigenaar
          --numeric-owner          gebruik nummers voor gebruikers- en groepsnamen
      -p, --same-permissions       extraheer alle beveiligingsinformatie
          --preserve-permissions   zelfde als -p
      -s, --same-order             sorteer te extraheren namen om overeen te komen
                                   met archief
          --preserve-order         zelfde als -s
          --preserve               zelfde als -p en -s tegelijk

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
nl: 
    Verplichte argumenten voor lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.

en: 
    Informative output:
          --help            print this help, then exit
          --version         print tar program version number, then exit
      -v, --verbose         verbosely list files processed
          --checkpoint      print directory names while reading the archive
          --totals          print total bytes written while creating archive
      -R, --block-number    show block number within archive with each message
      -w, --interactive     ask for confirmation for every action
          --confirmation    same as -w
nl: 
    Informatieve uitvoer:
          --help            toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version         toon versie-informatie en beëindig programma
      -v, --verbose         toon verwerkte bestanden woordenrijk
          --checkpoint      toon mapnaam tijdens lezen archief
          --totals          toon aantal geschreven bytes tijdens aanmaken archief
      -R, --block-number    toon bloknummer in archief bij elke melding
      -w, --interactive     vraag om bevestiging bij elke aktie
          --confirmation    zelfde als -w

en: 
    Local file selection:
      -C, --directory=DIR          change to directory DIR
      -T, --files-from=NAME        get names to extract or create from file NAME
          --null                   -T reads null-terminated names, disable -C
          --exclude=PATTERN        exclude files, given as a globbing PATTERN
      -X, --exclude-from=FILE      exclude globbing patterns listed in FILE
      -P, --absolute-names         don't strip leading `/'s from file names
      -h, --dereference            dump instead the files symlinks point to
          --no-recursion           avoid descending automatically in directories
      -l, --one-file-system        stay in local file system when creating archive
      -K, --starting-file=NAME     begin at file NAME in the archive
nl: 
    Lokale bestandsselektie:
      -C, --directory DIR        verander naar map DIR
      -T, --files-from=NAAM      haal de te gebruiken bestandsnamen uit NAAM
          --null                 -T leest nul-getermineerde namen, disable -C
          --exclude=PATROON      sluit bestanden uit, gegeven als `globbing' PATROON
      -X, --exclude-from=BESTAND sluit `globbing' patronen uit BESTAND uit
      -P, --absolute-names       haal voorloop `/' niet weg bij bestandsnamen
      -h, --dereference          dump bestanden verwezen door symlinks
          --no-recurse           voorkom automatisch afdalen in mappen
      -l, --one-file-system      blijf in lokale bestandssysteem bij maken
                                 archief
      -K, --starting-file=NAAM   start met bestand NAAM in het archief

en: 
    Main operation mode:
      -t, --list              list the contents of an archive
      -x, --extract, --get    extract files from an archive
      -c, --create            create a new archive
      -d, --diff, --compare   find differences between archive and file system
      -r, --append            append files to the end of an archive
      -u, --update            only append files newer than copy in archive
      -A, --catenate          append tar files to an archive
          --concatenate       same as -A
          --delete            delete from the archive (not on mag tapes!)
nl: 
    Hoofdwerkingsmodus:
      -t, --list              toon de inhoud van een archief
      -x, --extract, --get    extraheer bestanden uit een archief
      -c, --create            maak een nieuw archief aan
      -d, --diff, --compare   zoek verschillen tussen archief en bestandssysteem
      -r, --append            voeg bestanden toe aan het einde van een archief
      -u, --update            voeg alleen nieuwere bestanden toe aan archief
      -A, --catenate          voeg tar bestanden toe aan archief
          --concatenate       zelfde als -A
          --delete            verwijder uit het archief (niet op mag. tapes!)

en: 
    Operation modifiers:
      -W, --verify               attempt to verify the archive after writing it
          --remove-files         remove files after adding them to the archive
      -k, --keep-old-files       don't overwrite existing files when extracting
      -U, --unlink-first         remove each file prior to extracting over it
          --recursive-unlink     empty hierarchies prior to extracting directory
      -S, --sparse               handle sparse files efficiently
      -O, --to-stdout            extract files to standard output
      -G, --incremental          handle old GNU-format incremental backup
      -g, --listed-incremental   handle new GNU-format incremental backup
          --ignore-failed-read   do not exit with nonzero on unreadable files
nl: 
    Werkingsaanpassers:
      -W, --verify               probeer archief na schrijven te verifiëren
          --remove-files         verwijder bestanden na toevoegen in het archief
      -k, --keep-old-files       overschrijf bestanden niet tijdens extractie
      -U, --unlink-first         verwijder elk bestand voordat een nieuwe er 
                                 overheen geëxtraheerd wordt
                                 (twee maal gegeven, zelfs hele lege mappen
          --recursive-unlink     maak hierarchiën leeg voor extractie
      -S, --sparse               ga efficiënt om met `sparse' bestanden
      -O, --to-stdout            extraheer bestanden naar standaarduitvoer
      -G, --incremental          gebruik oud GNU-formaat incrementele backup
      -g, --listed-incremental   gebruik nieuw GNU-formaat incrementele backup
          --ignore-failed-read   beëinding niet met niet-nul bij onleesbare
                                 bestanden

en: 
    Report bugs to <tar-bugs@gnu.org>.
nl: 
    Meld fouten aan <tar-bugs@gnu.org>.

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
nl: 
    Het backup achtervoegsel is `~', tenzij ingesteld met --suffix of
    SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    Het versie beheer kan worden ingesteld met --backup of VERSION_CONTROL,
    waarden zijn:
    
      t, numbered     maak genummerde backups
      nil, existing   genummerd als genummerde backups bestaat, anders simpel
      never, simple   maak altijd simpele backups

en: 
    Usage: %s [OPTION]...
nl: 
    Aanroep: %s [OPTIE]...

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
nl: 
    Aanroep: %s [OPTIE]... [BESTAND]...

en: 
    Written by John Gilmore and Jay Fenlason.
nl: 
    Geschreven door John Gilmore en Jay Fenlason.

en:       --backup[=CONTROL]       backup before removal, choose version control
          --suffix=SUFFIX          backup before removel, override usual suffix
nl:       --backup[=CONTROL]     backup voor verwijdering, kies versie beheer
          --suffix=SUFFIX        backup voor verwijdering, overstem
                                 gebruikelijke achtervoegsel

en:   -N, --newer=DATE             only store files newer than DATE
          --newer-mtime            compare date and time when data changed only
          --after-date=DATE        same as -N
nl:   -N, --newer=DATUM          bewaar alleen bestanden nieuwer dan DATUM
          --newer-mtime          vergelijk datum en tijd alleen bij gewijzigde data
          --after-date=DATUM     zelfde als -N

en:  (core dumped)
nl:  (geheugen gedumpt)

en:  link to %s
nl:  koppelen aan %s

en:  n [name]   Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q          Abort tar
     !          Spawn a subshell
     ?          Print this list
nl:  n [name]   Geef een nieuwe bestandsnaam voor de volgende (en daaropvolgende) delen
     q          Breek tar af
     !          Splits een subshell af
     ?          Toon deze lijst

en:  unknown file type `%c'
nl:  onbekend bestandstype `%c'

en: %s is not continued on this volume
nl: %s gaat niet verder op dit deel

en: %s is the archive; not dumped
nl: %s is een archief; niet gedumpt

en: %s: Could not change access and modification times
nl: %s: Kan toegangs- en aanpassingstijd niet veranderen

en: %s: Could not create directory
nl: %s: Kan geen map aanmaken

en: %s: Could not create file
nl: %s: Kan bestand niet aanmaken

en: %s: Could not create symlink to `%s'
nl: %s: Kan geen symbolische koppeling maken naar `%s'

en: %s: Could not link to `%s'
nl: %s: Kan niet koppelen aan `%s'

en: %s: Could not make fifo
nl: %s: Kan geen fifo (first in first out) aanmaken

en: %s: Could not make node
nl: %s: Kan knooppunt niet aanmaken

en: %s: Could not write to file
nl: %s: Kan niet schrijven naar bestand

en: %s: Deleting %s
nl: %s: Verwijderen %s

en: %s: Error while closing
nl: %s: Fout bij afsluiten

en: %s: Not found in archive
nl: %s: Niet gevonden in archief

en: %s: On a different filesystem; not dumped
nl: %s: Op een ander bestandssysteem; niet gedumpt

en: %s: Unknown file type; file ignored
nl: %s: Onbekend bestandstype; bestand genegeerd

en: %s: Was unable to backup this file
nl: %s: Kon geen veiligheidskopie maken van dit bestand

en: %s: is unchanged; not dumped
nl: %s: onveranderd; niet gedumpt

en: ((child)) Pipe to stdin
nl: ((kind)) Doorsturen naar standaardinvoer

en: ((child)) Pipe to stdout
nl: ((kind)) Doorsturen naar standaarduitvoer

en: (child) Pipe to stdin
nl: (kind) Doorsturen naar standaardinvoer

en: (child) Pipe to stdout
nl: (kind) Doorsturen naar standaarduitvoer

en: (grandchild) Pipe to stdin
nl: (kleinkind) Doorsturen naar standaardinvoer

en: (grandchild) Pipe to stdout
nl: (kleinkind) Doorsturen naar standaarduitvoer

en: --Mangled file names--
nl: --Verminkte bestandsnamen--

en: --Volume Header--
nl: --Deelkopregels--

en: Added write and execute permission to directory %s
nl: Schrijf en uitvoer rechten toegevoegd aan map %s

en: Ambiguous pattern `%s'
nl: Dubbelzinnig patroon `%s'

en: Archive %s EOF not on block boundary
nl: Archief %s bestandseinde niet op blokgrens

en: Archive not labelled to match `%s'
nl: Archief niet aangemerkt om te corresponderen met `%s'

en: Archive to stdin
nl: Archief naar standaardinvoer

en: Archive to stdout
nl: Archief naar standaarduitvoer

en: At beginning of tape, quitting now
nl: Begin van `tape', ik stop nu

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
nl: Poging tot extractie van symbolische koppelingen als `harde' koppelingen

en: Cannot add directory %s
nl: Kan map %s niet openen

en: Cannot add file %s
nl: Kan bestand %s niet toevoegen

en: Cannot allocate buffer space
nl: Kan geen bufferruimte vrijmaken

en: Cannot change to directory %s
nl: Kan niet veranderen naar map %s

en: Cannot chdir to %s
nl: Kan map niet veranderen naar %s

en: Cannot close descriptor %d
nl: Kan beschrijver %d niet afsluiten

en: Cannot close file #%d
nl: Kan bestand #%d niet afsluiten

en: Cannot exec %s
nl: Kan %s niet uitvoeren

en: Cannot exec a shell %s
nl: Kan shell %s niet uitvoeren

en: Cannot execute remote shell
nl: Kan `remote shell' niet uitvoeren

en: Cannot extract `%s' -- file is continued from another volume
nl: Kan `%s' niet extraheren -- bestand is vervolgd op een ander deel

en: Cannot fork
nl: Kan geen nieuw proces afsplitsen

en: Cannot fork!
nl: Kan geen nieuw proces afsplitsen!

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Cannot open archive %s
nl: Kan archief %s niet openen

en: Cannot open directory %s
nl: Kan map %s niet openen

en: Cannot open file %s
nl: Kan bestand %s niet openen

en: Cannot open pipe
nl: Kan pijp niet openen

en: Cannot properly duplicate %s
nl: Kan %s niet doorsturen

en: Cannot read %s
nl: Kan %s niet lezen

en: Cannot read confirmation from user
nl: Kan niet veranderen naar map %s

en: Cannot read from compression program
nl: Kan niet lezen vanuit compressie programma

en: Cannot read link %s
nl: Kan koppeling %s niet lezen

en: Cannot remove %s
nl: Kan %s niet verwijderen

en: Cannot rename %s to %s
nl: Kan %s niet hernoemen tot %s

en: Cannot stat %s
nl: Kan status van bestand %s niet opvragen

en: Cannot stat file %s
nl: Kan status van bestand %s niet opvragen

en: Cannot symlink %s to %s
nl: Kan geen symbolische koppeling aanmaken van %s naar %s

en: Cannot update compressed archives
nl: Kan gecomprimeerde archieven niet bijwerken

en: Cannot use compressed or remote archives
nl: Kan geen gebruik maken van gecomprimeerde of `op afstand' archieven

en: Cannot use multi-volume compressed archives
nl: Kan meerdelige gecomprimeerde archieven niet gebruiken

en: Cannot verify compressed archives
nl: Kan gecomprimeerde archieven niet verifiëren

en: Cannot verify multi-volume archives
nl: Kan meerdelige archieven niet verifiëren

en: Cannot verify stdin/stdout archive
nl: Kan standaard-invoer/uitvoer archief niet verifiëren

en: Cannot write to %s
nl: Kan niet schrijven naar %s

en: Cannot write to compression program
nl: Kan niet schrijven naar compressie programma

en: Child cannot fork
nl: Kind kan geen nieuw proces afsplitsen

en: Child died with signal %d%s
nl: Kind stierf met signaal %d%s

en: Child returned status %d
nl: Kind retourneerde status %d

en: Conflicting archive format options
nl: Conflicterende archiefformaat opties

en: Conflicting compression options
nl: Conflicterende compressie opties

en: Could not allocate memory for blocking factor %d
nl: Kan geen geheugen vinden voor `blocking' faktor %d

en: Could not backspace archive file; it may be unreadable without -i
nl: Kan niet terug in archief bestand; het kan onleesbaar zijn zonder -i

en: Could not get current directory
nl: Kan huidige map niet achterhalen

en: Could not get current directory: %s
nl: Kan huidige map niet achterhalen: %s

en: Could not re-position archive file
nl: Kan archiefbestand niet herpositioneren

en: Could not rewind archive file for verify
nl: Kan niet teruggaan in terugspoel archief om te verifiëren

en: Cowardly refusing to create an empty archive
nl: Angstvallige weigering een leeg archief aan te maken

en: Creating directory:
nl: Aanmaken map:

en: Data differs
nl: %s: Data verschilt

en: Deleting non-header from archive
nl: Verwijderen niet-kopregel uit archief

en: Device numbers changed
nl: Apparaatnummers veranderd

en: Directory %s has been renamed
nl: Map %s is hernoemd

en: Directory %s is new
nl: Map %s is nieuw

en: Does not exist
nl: Bestaat niet

en: EOF in archive file
nl: Bestandseinde in archiefbestand

en: EOF where user reply was expected
nl: Bestandseinde waar gebruiksreactie werd verwacht

en: Error exit delayed from previous errors
nl: Fout afsluiting uitgesteld na eerdere fouten

en: Error while closing %s
nl: Fout bij afsluiten %s

en: Error while deleting %s
nl: Fout tijdens verwijderen %s

en: Extracting contiguous files as regular files
nl: Extraheren aaneengesloten bestanden als gewone bestanden

en: File does not exist
nl: Bestand bestaat niet

en: File name %s%s too long
nl: Bestandsnaam %s%s te lang

en: File name %s/%s too long
nl: Bestandsnaam %s/%s is te lang

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and
    can restore individual files from the archive.
nl: GNU `tar' bewaart meerdere bestanden in een tape of disk archief en
    kan afzonderlijke bestanden terugzetten uit het archief.

en: GNU features wanted on incompatible archive format
nl: GNU extras gevraagd voor een niet compatibel archiefformaat

en: Garbage command
nl: Rommel commando

en: Generate data files for GNU tar test suite.
nl: Genereer data bestanden voor GNU tar test omgeving.

en: Gid differs
nl: Groepsnummer verschilt

en: Hmm, this doesn't look like a tar archive
nl: Hmm, dit ziet er niet uit als een tar archief

en: If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.
    
      -l, --file-length=LENGTH   LENGTH of generated file
      -p, --pattern=PATTERN      PATTERN is `default' or `zeros'
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
nl: Verplichte argumenten voor lange opties zijn ook verplicht bij korte opties.
    
      -l, --file-length     lengte van het gegenereerde bestand
      -p, --pattern=PATROON PATROON is `default' of `zeros'
          --help            toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version         toon versie-informatie en beëindig programma

en: Invalid date format `%s'
nl: Ongeldig datum formaat "%s"

en: Invalid group given on option
nl: Ongeldige groep gegeven bij optie

en: Invalid mode given on option
nl: Ongeldige modus gegeven bij optie

en: Invalid owner given on option
nl: Ongeldige eigenaar gegeven bij optie

en: Invalid value for record_size
nl: Ongeldige waarde voor `record_size'

en: Memory exhausted
nl: Geheugen uitgeput

en: Missing file name after -C
nl: Ontbrekende bestandsnaam na -C

en: Mod time differs
nl: Aanpassingstijd verschilt

en: Mode differs
nl: Modus verschilt

en: Mode or device-type changed
nl: Modus van apparaattype verandered

en: More than one threshold date
nl: Meer dan een drempel datum

en: Multiple archive files requires `-M' option
nl: Meerdere archiefbestanden verwacht de `-M' optie

en: No archive name given
nl: Geen archief naam gegeven

en: No longer a directory
nl: Niet langer een map

en: No new volume; exiting.
nl: Geen nieuw deel; ik stop.

en: No such file or directory
nl: Onbekend bestand of map

en: Not a regular file
nl: Geen gewoon bestand

en: Not linked to %s
nl: Niet gekoppeld aan %s

en: Obsolete option name replaced by --absolute-names
nl: Overbodige optienaam vervangen door --absolute-names

en: Obsolete option name replaced by --backup
nl: Overbodige optienaam vervangen door --backup

en: Obsolete option name replaced by --block-number
nl: Overbodige optienaam vervangen door --block-number

en: Obsolete option name replaced by --blocking-factor
nl: Overbodige optienaam vervangen door --blocking-factor

en: Obsolete option name replaced by --read-full-records
nl: Overbodige optienaam vervangen door --read-full-records

en: Obsolete option name replaced by --touch
nl: Overbodige optienaam vervangen door --touch

en: Obsolete option, now implied by --blocking-factor
nl: Overbodige optienaam vervangen door --blocking-factor

en: Old option `%c' requires an argument.
nl: Oude optie `%c' verwacht een argument.

en: Omitting %s
nl: Weglaten %s

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
nl: Opties `-%s' en `-%s' willen beiden standaardinvoer

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
nl: Opties `-Aru' zijn niet uitwisselbaar met `-f -'

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
nl: Opties `-[0-7][lmh]' worden niet ondersteund door *deze* tar

en: Premature end of file
nl: Prematuur einde van bestand

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
nl: Maak deel #%d klaar voor %s en druk op enter:

en: Read checkpoint %d
nl: Lees controllepunt %d

en: Read error on %s
nl: Fout bij lezen van %s

en: Reading %s
nl: Lezen %s

en: Record size must be a multiple of %d.
nl: Recordgrootte moet een veelvoud zijn van %d.

en: Removing drive spec from names in the archive
nl: Verwijder station specificatie uit naam in het archief

en: Removing leading `/' from absolute links
nl: Verwijderen voorloop / van absolute verwijzingen

en: Removing leading `/' from absolute path names in the archive
nl: Verwijder voorloop / van absolute bestandsnamen in het archief

en: Renamed %s to %s
nl: %s hernoemd naar %s

en: Size differs
nl: Grootte verschilt

en: Skipping to next file header
nl: Overslaan tot volgende bestandskopregel

en: Skipping to next header
nl: Overslaan tot volgende kopregel

en: Symlink differs
nl: Symbolische koppeling verschilt

en: Symlinked %s to %s
nl: Symbolische koppeling aangemaakt van %s naar %s

en: This does not look like a tar archive
nl: Dit ziet er niet uit als een tar archief

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de broncode voor kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID
    VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: This volume is out of sequence
nl: Dit deel is buiten het bereik

en: Too many errors, quitting
nl: Te veel fouten, ik stop

en: Total bytes written:
nl: Totaal aantal geschreven bytes:

en: Try `%s --help' for more information.
nl: `%s --help' voor meer informatie.

en: Uid differs
nl: Gebruikersnummer verschilt

en: Unexpected EOF in archive
nl: Onverwacht bestandseinde in archief

en: Unexpected EOF in mangled names
nl: Onverwacht bestandseinde in verminkte namen

en: Unexpected EOF on archive file
nl: Onverwacht bestandseinde in archiefbestand

en: Unknown demangling command %s
nl: Onbekende verminkingsherstelopdracht %s

en: Unknown file type '%c' for %s, diffed as normal file
nl: Onbekend bestandstype `%c' voor %s, `ge-diffed' als een normaal bestand

en: Unknown file type '%c' for %s, extracted as normal file
nl: Onbekend bestandstype `%c' voor %s, geëxtraheerd als gewoon bestand

en: Unknown pattern `%s'
nl: Onbekend patroon `%s'

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header(s) detected
nl: VERIFICATIE FOUT: %d ongeldige kopregels gevonden

en: Verify
nl: Verifieer

en: Visible long name error
nl: Zichtbare lange name fout

en: Visible longname error
nl: Zichtbare lange naam fout

en: Volume `%s' does not match `%s'
nl: Volume `%s' komt niet overeen met `%s'

en: WARNING: Archive is incomplete
nl: LET OP: Archief is onvolledig

en: WARNING: Cannot close %s (%d, %d)
nl: LET OP: Kan %s niet afsluiten (%d, %d)

en: WARNING: No volume header
nl: LET OP: Geen deel-kopregels

en: Write checkpoint %d
nl: Schrijf controllepunt %d

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
nl: Niet meer specificeren dan één `-Acdtrux' optie

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
nl: Een van de `-Acdtrux' opties specificeren

en: exec/tcp: Service not available
nl: exec/tcp: Dients niet beschikbaar

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
nl: rmtd: Kan bufferruimte niet alloceren

en: rmtd: Garbage command %c
nl: rmtd: Rommel commando %c

en: rmtd: Premature eof
nl: rmtd: Prematuur einde van bestand

en: stdin
nl: standaardinvoer

en: stdout
nl: standaarduitvoer

en: tar (child)
nl: tar (kind)

en: tar (grandchild)
nl: tar (kleinkind)
