gnome-print 0.20 - en to ca translation catalogue (80 entries)

en: Print out debugging information
ca: Imprimeix la informació de depuració

en: PATH
ca: CAMÍ

note: Family frame
en: Font family
ca: Família de tipus de lletra

note: Style frame
en: Style
ca: Estil

en: Font size:
ca: Mida de lletra:

en: Font Selection
ca: Selecció del tipus de lletra

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
ca: El pàl·lid marquès i el jove xinès, de caça, bevien whisky sota una feixuga alzina.

en: status loading %s = %d
ca: estat de la càrrega de %s = %d

en: Copies
ca: Còpies

en: N_umber of copies:
ca: N_ombre de còpies

en: _Collate
ca: _Compagina

en: Print Range
ca: Abast de la impressió

en: Print
ca: Imprimeix

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: _All
ca: _Tots

en: _Selection
ca: _Selecció

en: from:
ca: des de:

en: to:
ca: a:

en: f_rom:
ca: d_es de:

en: _to:
ca: _a:

en: '%s' is about to be overwritten.
    
    Do you want to continue?
ca: Ara se sobreescriurà '%s'.
    
    Voleu continuar?

en: Select output file
ca: Seleccioneu el fitxer de sortida

en: Page:
ca: Pàgina:

en: _First page
ca: _Primera pàgina

en: Shows the first page
ca: Mostra la primera pàgina

en: _Previous page
ca: _Pàgina anterior

en: Shows the previous page
ca: Mostra la pàgina anterior

en: _Next page
ca: _Pàgina següent

en: Shows the next page
ca: Mostra la pàgina següent

en: _Last page
ca: _Última pàgina

en: Shows the last page
ca: Mostra l'última pàgina

en: Zoom _in
ca: _Amplia el zoom

en: Zooms in
ca: Amplia el zoom

en: Zoom _out
ca: _Redueix el zoom

en: Zooms out
ca: Redueix el zoom

en: _View
ca: _Visualitza

en: Prints the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

en: First
ca: Primer

en: Back
ca: Endarrere

en: Next
ca: Següent

en: Last
ca: Últim

en: Zoom in
ca: Amplia el zoom

en: Zooms the page in
ca: Amplia el zoom de la pàgina

en: Zoom out
ca: Redueix el zoom

en: Zooms the page out
ca: Redueix el zoom de la pàgina

en: Fit
ca: Ajusta

en: Zooms to fit the whole page
ca: Ajusta el zoom per encabir tota la pàgina a la pantalla

en: Fit Wide
ca: Ajusta horitzontalment

en: Zooms to fit the width of the page
ca: Ajusta el zoom per encabir l'amplada de la pàgina

en: Fit Tall
ca: Ajusta verticalment

en: Zooms to fit the height of the page
ca: Ajusta el zoom per encabir tota l'alçada de la pàgina

en: gnome-print-admin was not found.
    
    Please install gnome-print-admin to configure this printer
ca: No s'ha trobat el gnome-print-admin.
    
    Si us plau, instal·leu el gnome-print-admin per configurar la impressora

en: Print to file
ca: Imprimeix a un fitxer

en: Properties
ca: Propietats

en: Select printer
ca: Seleccioneu una impressora

note: * Create the profile information display
en: State:
ca: Estat:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Location:
ca: Ubicació

en: Comment:
ca: Comentari

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Printer
ca: _Impressora

en: _File
ca: _Fitxer

en: Select Printer
ca: Seleccioneu una impressora

en: Generic Postscript
ca: Postscript genèric

en: Printer is active
ca: La impressora és activa

en: Printer is ready to print
ca: La impressora està preparada per imprimir

en: Printer is off-line
ca: La impressora és fora de línia

en: Can not communicate with printer
ca: No és possible comunicar-se amb la impressora

en: Unknown status
ca: Estat desconegut

en: Generic Postscript (Hardcoded)
ca: Postscript genèric (Hardcoded)

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Options
ca: Opcions

en: Default Settings
ca: Paràmetres per defecte

en: extracts the first font from output.pdf and places it in font.dump.
ca: extreu el primer tipus de lletra d'output.pdf i el situa a font.dump

en: extracts the font header from font.dump
ca: extreu la capçalera del tipus de lletra de font.dump

en: extracts the font body
ca: extreu el cos del tipus de lletra

en: decrypts the font body
ca: desxifra el cos del tipus de lletra

en: Gnome-print test page, rotated
ca: Pàgina de prova del Gnome-printm, girada

en: Gnome-print test page, slanted
ca: Pàgina de prova del Gnome-print, inclinada

en: Gnome-print test page, slanted. Small
ca: Pàgina de prova del Gnome-print, inclinada. Petita
