gnome-print 0.26pre - en to el translation catalogue (88 entries)

en: Print out debugging information
el: Εκτύπωση πληροφοριών εξσφαλμάτωσης

en: Search directories recursively for font files
el: Αναζήτηση σε καταλόγους αναδρομικά για αρχεία γραμματοσειρών

en: Start from zero fontmap, instead of parsing old one
el: Εκκίνηση από μηδενικό χάρτη γραμματοσειρών αντί της ανάλυσης του παλαιότερου

en: Create $HOME/.gnome/fonts/gnome-print.fontmap
el: Δημιουργία του $HOME/.gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Create $SYSCONFDIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap
el: Δημιουργία του $SYSCONFDIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Create $DATADIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap
el: Δημιουργία του $DATADIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Write output fontmap to specified file (- for stdout)
el: Εγγραφή του τελικού χάρτη γραμματοσειρών στο καθορισμένο αρχείο (- για κανονική έξοδο)

en: File describing known aliases
el: Αρχείο που περιγράφει γνωστά ψευδώνυμα

en: PATH
el: ΜΟΝΟΠΆΤΙ

note: Family frame
en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειών

note: Style frame
en: Style
el: Στυλ

en: Font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Font Selection
el: Επιλογή Γραμματοσειράς

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
el: Και ο νους του σαν τον αχνό του λιβανιού στης Παναγιάς την όψη.

note: Encode empty font
en: Couldn't generate pfa for face %s
el: Αδύνατη η δημιουργία pfa για την όψη %s

en: status loading %s = %d
el: κατάσταση φόρτωσης του %s = %d

en: Copies
el: Αντίγραφα

en: N_umber of copies:
el: Α_ριθμός αντιγράφων:

en: _Collate
el: _Ταξινόμηση

en: Print Range
el: Όριο Σελίδων Εκτύπωσης

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Preview
el: Προβολή

en: _All
el: _Όλα

en: _Selection
el: _Επιλογή

en: from:
el: από:

en: to:
el: στο:

en: f_rom:
el: α_πό:

en: _to:
el: _στο:

en: '%s' is about to be overwritten.
    
    Do you want to continue?
el: Πρόκειτε να γράψετε πάνω στο '%s'.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Select output file
el: Επιλέξτε αρχείο εξόδου

en: Page:
el: Σελίδα:

en: _First page
el: _Πρώτη σελίδα

en: Shows the first page
el: Εμφάνιση της πρώτης σελίδας

en: _Previous page
el: _Προηγούμενη σελίδα

en: Shows the previous page
el: Εμφάνιση της προηγούμενης σελίδας

en: _Next page
el: _Επόμενη σελίδα

en: Shows the next page
el: Εμφάνιση της επόμενης σελίδας

en: _Last page
el: _Τελευταία σελίδα

en: Shows the last page
el: Εμφάνιση της τελευταίας σελίδας

en: Zoom _in
el: Με_γέθυνση

en: Zooms in
el: Μεγεθύνει

en: Zoom _out
el: Σ_μίκρυνση

en: Zooms out
el: Σμικρύνει

en: _View
el: _Προβολή

en: Prints the current file
el: Εκτύπωση του τρέχοντος αρχείου

en: First
el: Πρώτο

en: Back
el: Πίσω

en: Next
el: Επόμενο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Zoom in
el: Μεγέθηνση

en: Zooms the page in
el: Μεγέθυνση της σελίδας

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

en: Zooms the page out
el: Σμίκρυνση της σελίδας

en: Fit
el: Προσαρμογή

en: Zooms to fit the whole page
el: Εστίαση για προσαρμογή ολόκληρης της σελίδας

en: Fit Wide
el: Προσαρμογή Πλάτους

en: Zooms to fit the width of the page
el: Εστίαση για προσαρμογή του πλάτους της σελίδας

en: Fit Tall
el: Προσαρμογή Ύψους

en: Zooms to fit the height of the page
el: Εστίαση για προσαρμογή του ύψους της σελίδας

en: gnome-print-admin was not found.
    
    Please install gnome-print-admin to configure this printer
el: Το gnome-print-admin δε βρέθηκε.
    
    Παρακαλώ εγκαταστήστε το gnome-print-admin για να ρυθμίσετε αυτόν τον εκτυπωτή

en: Print to file
el: Εκτύπωση σε αρχείο

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Select printer
el: Επιλογή εκτυπωτή

note: * Create the profile information display
en: State:
el: Κατάσταση:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: _Name:
el: _Όνομα:

en: _Printer
el: _Εκτυπωτής

en: _File
el: _Αρχείο

en: Select Printer
el: Επιλογή εκτυπωτή

en: Generic Postscript
el: Γενικό PostScript

en: Printer is active
el: Ο εκτυπωτής είναι ενεργός

en: Printer is ready to print
el: Ο εκτυπωτής είναι έτοιμος προς εκτύπωση

en: Printer is off-line
el: Ο εκτυπωτής είναι ανενεργός

en: Can not communicate with printer
el: Επικοινωνία με εκτυπωτή αδύνατη

en: Unknown status
el: Άγνωστη κατάσταση

en: Generic Postscript (Hardcoded)
el: Γενικό PostScript (Hardcoded)

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Options
el: Επιλογές

en: Default Settings
el: Εξ' ορισμού Ρυθμίσεις

en: extracts the first font from output.pdf and places it in font.dump.
el: εξάγει την πρώτη γραμματοσειρά από το output.pdf και την τοποθετεί στο font.dump.

en: extracts the font header from font.dump
el: εξάγει την κεφαλίδα της γραμματοσειράς από το font.dump

en: extracts the font body
el: εξάγει το περιεχόμενο της γραμματοσειράς

en: decrypts the font body
el: αποκρυπτογραφεί το περιεχόμενο της γραμματοσειράς

en: Gnome-print test page, rotated
el: Δοκιμαστική σελίδα του Gnome-print, περιστραμμένη

en: Gnome-print test page, slanted
el: Δοκιμαστική σελίδα του Gnome-print, γερμένη

en: Gnome-print test page, slanted. Small
el: Δοκιμαστική σελίδα του Gnome-print, γερμένη. Μικρό
