gnome-print 0.25 - en to fi translation catalogue (89 entries)

en: Print out debugging information
fi: Tulosta vianmääritystietoja

en: Search directories recursively for font files
fi: Etsi tästä polusta alihakemistoineen font-tiedostoja.

en: Start from zero fontmap, instead of parsing old one
fi: Aloita kirjasintiedosto tyhjästä vanhan muokkaamisen sijaan

en: Create $HOME/.gnome/fonts/gnome-print.fontmap
fi: Luo $HOME/.gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Create $SYSCONFDIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap
fi: Luo $SYSCONFDIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Create $DATADIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap
fi: Luo $DATADIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Write output fontmap to specified file (- for stdout)
fi: Kirjoita kirjasinkartta tiedostoon (- tulostaa ruudulle)

en: File describing known aliases
fi: Tiedostoa kuvaava tunnettua alias

en: PATH
fi: POLKU

note: Family frame
en: Font family
fi: Kirjasinperhe

note: Style frame
en: Style
fi: Tyyli

en: Font size:
fi: Kirjasinkoko:

en: Font Selection
fi: Kirjasimen valinta

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
fi: Äidin oma Åke lähtee yöhön vauhdikkaasti.

note: Encode empty font
en: Couldn't generate pfa for face %s
fi: En voinut luoda pfa:ta ulkonäölle %s

en: status loading %s = %d
fi: lataa %s = %d

en: Copies
fi: Kopioita

en: N_umber of copies:
fi: K_opioiden lukumäärä:

en: _Collate
fi: _Lajittele

en: Print Range
fi: Tulostettavat sivut

en: Print
fi: Tulosta

en: Preview
fi: Esikatselu

en: _All
fi: _Kaikki

en: _Selection
fi: _Valitse kirjasinlaji

en: from:
fi: mistä:

en: to:
fi: mihin:

en: f_rom:
fi: _mistä:

en: _to:
fi: m_ihin:

en: '%s' is about to be overwritten.
    
    Do you want to continue?
fi: Haluatko korvata tällä tiedostolla
    aiemmin tallennetun tiedoston '%s'?

en: Select output file
fi: Valitse tulostustiedosto

en: Page:
fi: Sivu:

en: _First page
fi: _Ensimmäinen sivu

en: Shows the first page
fi: Näyttää ensimmäisen sivun

en: _Previous page
fi: E_dellinen sivu

en: Shows the previous page
fi: Näyttää edellisen sivun

en: _Next page
fi: S_euraava sivu

en: Shows the next page
fi: Näyttää seuraavan sivun

en: _Last page
fi: _Viimeinen sivu

en: Shows the last page
fi: Näyttää viimeisen sivun

en: Zoom _in
fi: S_uurenna

en: Zooms in
fi: Suurenna

en: Zoom _out
fi: P_ienennä

en: Zooms out
fi: Pienennä

en: _View
fi: _Näkymä

en: Prints the current file
fi: Tulostaa avoimen tiedoston

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Back
fi: Takaisin

en: Next
fi: Seuraava

en: Last
fi: Viimeinen

en: Zoom in
fi: Suurenna

en: Zooms the page in
fi: Suurentaa sivua

en: Zoom out
fi: Pienennä

en: Zooms the page out
fi: Pienentää sivua

en: Fit
fi: Sovita

en: Zooms to fit the whole page
fi: Näyttää koko sivun

en: Fit Wide
fi: Vaaka

en: Zooms to fit the width of the page
fi: Sovittaa sivun näyttöön/näkymään leveyssuunnassa

en: Fit Tall
fi: Pysty

en: Zooms to fit the height of the page
fi: Sovittaa sivun näyttöön/näkymään pystysuunnassa

en: gnome-print-admin was not found.
    
    Please install gnome-print-admin to configure this printer
fi: gnome-print-adminia ei löytynyt.
    
    Asenna gnome-print-admin jos haluat asentaa tämän tulostimen

en: Print to file
fi: Tulosta tiedostoon

en: Properties
fi: Asetukset

en: Select printer
fi: Valitse tulostin

note: * Create the profile information display
en: State:
fi: Tila:

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _Printer
fi: _Tulostin

en: _File
fi: _Tiedosto

en: Select Printer
fi: Valitse tulostin

en: Generic Postscript
fi: Yleinen Postscript

en: Printer is active
fi: Tulostin on aktiivinen

en: Printer is ready to print
fi: Tulostin on valmis tulostamaan

en: Printer is off-line
fi: Tulostin ei ole käytettävissä

en: Can not communicate with printer
fi: Tulostimeen ei saada yhteyttä

en: Unknown status
fi: Tila tuntematon

en: Generic Postscript (Hardcoded)
fi: Yleinen Postscript (Sisäänkoodattu)

en: GENERIC-POSTSCRIPT-HARDCODED
fi: GENERIC-POSTSCRIPT-SISÄÄNKOODATTU

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Options
fi: Asetukset

en: Default Settings
fi: Oletusasetukset

en: extracts the first font from output.pdf and places it in font.dump.
fi: erottaa ensimmäisen kirjasimen output.pdf:stä ja siirtää sen font.dump:n.

en: extracts the font header from font.dump
fi: erottaa kirjasintunnisteen font.dump -tiedostosta

en: extracts the font body
fi: erottaa kirjasinrungon

en: decrypts the font body
fi: poistaa salauksen kirjasinrungosta

en: Gnome-print test page, rotated
fi: Gnome-tulostuksen testisivu, käännetty

en: Gnome-print test page, slanted
fi: Gnome-tulostuksen testisivu, kallistettu

en: Gnome-print test page, slanted. Small
fi: Gnome-tulostuksen testisivu, kallistettu. Pieni
