gnome-print 0.30 - en to no translation catalogue (88 entries)

en: Print out debugging information
no: Skriv ut debugging-informasjon

en: Search directories recursively for font files
no: Søk kataloger rekursivt etter skrifttypefiler

en: Start from zero fontmap, instead of parsing old one
no: Start med en tom fontmap istedet for å bruke den gamle

en: Create $HOME/.gnome/fonts/gnome-print.fontmap
no: Opprett $HOME/.gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Create $SYSCONFDIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap
no: Opprett $SYSCONFDIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Create $DATADIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap
no: Opprett $DATADIR/gnome/fonts/gnome-print.fontmap

en: Write output fontmap to specified file (- for stdout)
no: Skriv ut fontmap til spesifisert fil (- for stdout)

en: File describing known aliases
no: Fil som beskriver kjente alias

en: PATH
no: STI

note: Family frame
en: Font family
no: Skrifttypefamilie

note: Style frame
en: Style
no: Stil

en: Font size:
no: Størrelse på skrifttype:

en: Font Selection
no: Valg av skrifttype

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
no: Den raske brune reven hopper over den late hunden.

note: Encode empty font
en: Couldn't generate pfa for face %s
no: Kunne ikke generere pfa for "face" %s

en: status loading %s = %d
no: status ved lasting av %s = %d

en: Copies
no: Kopier

en: N_umber of copies:
no: An_tall kopier:

en: _Collate
no: _Samordne

en: Print Range
no: Utskriftsområde

en: Print
no: Skriv ut

en: Preview
no: Forhåndsvis

en: _All
no: _Alt

en: _Selection
no: _Utvalg

en: from:
no: fra:

en: to:
no: til:

en: f_rom:
no: f_ra:

en: _to:
no: _til:

en: '%s' is about to be overwritten.
    
    Do you want to continue?
no: '%s' er i ferd med å bli overskrevet.
    Vil du fortsette?

en: Select output file
no: Velg fil for utdata

en: Page:
no: Side:

en: _First page
no: _Første side

en: Shows the first page
no: Viser første side

en: _Previous page
no: _Forrige side

en: Shows the previous page
no: Viser forrige side

en: _Next page
no: _Neste side

en: Shows the next page
no: Viser neste side

en: _Last page
no: _Siste side

en: Shows the last page
no: Viser siste side

en: Zoom _in
no: Zoom _inn

en: Zooms in
no: Zoomer inn

en: Zoom _out
no: Zoom _ut

en: Zooms out
no: Zoomer ut

en: _View
no: _Vis

en: Prints the current file
no: Skriver ut aktiv fil

en: First
no: Første

en: Back
no: Tilbake

en: Next
no: Neste

en: Last
no: Siste

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Zooms the page in
no: Zoomer inn på siden

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: Zooms the page out
no: Zoomer ut på siden

en: Fit
no: Tilpass

en: Zooms to fit the whole page
no: Zoomer tilpasset hele siden

en: Fit Wide
no: Tilpass bredde

en: Zooms to fit the width of the page
no: Zoomer tilpasset bredden på siden

en: Fit Tall
no: Tilpass høyde

en: Zooms to fit the height of the page
no: Zoomer tilpasset høyden på siden

en: gnome-print-admin was not found.
    
    Please install gnome-print-admin to configure this printer
no: gnome-print-admin ble ikke funnet.
    
    Vennligst installer gnome-print-admin for å konfigurere denne skriveren

en: Print to file
no: Skriver ut til fil

en: Properties
no: Egenskaper

en: Select printer
no: Velg skriver

note: * Create the profile information display
en: State:
no: Status:

en: Location:
no: Plassering:

en: Comment:
no: Kommentar:

en: _Name:
no: _Navn:

en: _Printer
no: S_kriver

en: _File
no: _Fil

en: Select Printer
no: Velg skriver

en: Generic Postscript
no: Vanlig PostScript

en: Printer is active
no: Skriveren er aktiv

en: Printer is ready to print
no: Skriveren er klar til å skrive ut

en: Printer is off-line
no: Skriveren er off-line

en: Can not communicate with printer
no: Kan ikke kommunisere med skriveren

en: Unknown status
no: Ukjent status

en: Generic Postscript (Hardcoded)
no: Vanlig PostScript (Hardkodet)

en: GENERIC-POSTSCRIPT-HARDCODED
no: VANLIG-HARDKODET-POSTSCRIPT

en: Unknown
no: Ukjent

en: Options
no: Alternativer

en: Default Settings
no: Standardinnstillinger

en: extracts the first font from output.pdf and places it in font.dump.
no: henter ut den første skrifttypen fra output.pdf og plasserer den i font.dump.

en: extracts the font header from font.dump
no: henter ut skrifttype-headeren fra font.dump

en: extracts the font body
no: henter ut skrifttypekroppen

en: decrypts the font body
no: krypterer skrifttypekroppen

en: Gnome-print test page, rotated
no: Gnome-print testside, rotert

en: Gnome-print test page, slanted
no: Gnome-print testside, hellende

en: Gnome-print test page, slanted. Small
no: Gnome-print testside, hellende. Liten
