gnome-print-0.24 - en to ro translation catalogue (79 entries)

en: Print out debugging information
ro: Arată informaţii pentru depanare

note: Family frame
en: Font family
ro: Familia de fonturi

note: Style frame
en: Style
ro: Stil

en: Font size:
ro: Mărimea fontului:

en: Font Selection
ro: Selecţie Font

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
ro: PANOSE abeqmost ĂÂÎŞŢăâîşţ

en: status loading %s = %d
ro: status încărcare  %s = %d

en: Copies
ro: Cópii

en: N_umber of copies:
ro: N_umăr de cópii:

en: _Collate
ro: _Compară

en: Print Range
ro: Tipăreşte Între

en: Print
ro: Tipăreşte

en: Preview
ro: Previzualizare

en: _All
ro: _Toate

en: _Selection
ro: _Selecţie

en: from:
ro: de la:

en: to:
ro: până la:

en: f_rom:
ro: _de la

en: _to:
ro: _până la

en: '%s' is about to be overwritten.
    
    Do you want to continue?
ro: '%s' este pe cale să fie suprascris.
    
    Doriţi să continuaţi?

en: Select output file
ro: Selectează fişierul output

en: Page:
ro: Pagina:

en: _First page
ro: _Prima pagină

en: Shows the first page
ro: Arată prima pagină

en: _Previous page
ro: _Pagina anterioară

en: Shows the previous page
ro: Arată pagina anterioară

en: _Next page
ro: _Pagina următoare

en: Shows the next page
ro: Arată pagina următoare

en: _Last page
ro: _Ultima pagină

en: Shows the last page
ro: Arată ultima pagină

en: Zoom _in
ro: _Apropie

en: Zooms in
ro: Apropie

en: Zoom _out
ro: _Depărtează

en: Zooms out
ro: Depărtează

en: _View
ro: _Vizualizare

en: Prints the current file
ro: Tipăreşte fişierul curent

en: First
ro: Prima

en: Back
ro: Înapoi

en: Next
ro: Următoarea

en: Last
ro: Ultima

en: Zoom in
ro: Apropie

en: Zooms the page in
ro: Apropie pagina

en: Zoom out
ro: Depărtează

en: Zooms the page out
ro: Depărtează pagina

en: Fit
ro: Potriveşte

en: Zooms to fit the whole page
ro: Măreşte pentru a vedea toată pagina

en: Fit Wide
ro: Potriveşte la Lăţime

en: Zooms to fit the width of the page
ro: Măreşte atât cât permite lăţimea paginii

en: Fit Tall
ro: Potriveşte la Lungime

en: Zooms to fit the height of the page
ro: Măreşte atât cât permite lungimea paginii

en: gnome-print-admin was not found.
    
    Please install gnome-print-admin to configure this printer
ro: gnome-print-admin nu a fost găsit.
    
    Vă rog să instalaţi gnome-print-admin pentru a configura această imprimantă.

en: Print to file
ro: Tipăreşte într-un fişier

en: Properties
ro: Proprietăţi

en: Select printer
ro: Selectează imprimanta

note: * Create the profile information display
en: State:
ro: Stare:

en: Type:
ro: Tip:

en: Location:
ro: Locaţie:

en: Comment:
ro: Comentariu:

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Printer
ro: _Imprimantă

en: _File
ro: _Fişier

en: Select Printer
ro: Selectează Imprimanta

en: Generic Postscript
ro: Postscript generic

en: Printer is active
ro: Imprimanta este activă

en: Printer is ready to print
ro: Imprimanta este pregătită

en: Printer is off-line
ro: Imprimanta este oprită

en: Can not communicate with printer
ro: Nu pot comunica cu imprimanta

en: Unknown status
ro: Status necunoscut

en: Generic Postscript (Hardcoded)
ro: Postscript generic (Hardcoded)

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Options
ro: Opşiuni

en: Default Settings
ro: Setări implicite

en: extracts the first font from output.pdf and places it in font.dump.
ro: extrage primul fint din output.pdf şi plasează-l în font.dump

en: extracts the font header from font.dump
ro: extrage antetul fontului din font.dump

en: extracts the font body
ro: extrage corpul fontului

en: decrypts the font body
ro: decriptează corpul fontului

en: Gnome-print test page, rotated
ro: Pagină de test Gnome-print, rotită

en: Gnome-print test page, slanted
ro: Pagină de test Gnome-print, înclinată

en: Gnome-print test page, slanted. Small
ro: Pagină de test Gnome-print, înclinată. Minuscul
