gal - en to da translation catalogue (143 entries)

en: %l:%M %p
da: %H:%M

en: Today %l:%M %p
da: I dag kl. %H:%M

en: Late Yesterday %l:%M %p
da: To dage siden kl. %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
da: I går kl. %H:%M

en: %a %l:%M %p
da: %a. %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
da: %-d. %b. %H:%M

en: %b %d %Y
da: %-d. %b %Y

en: (Ascending)
da: (stigende)

en: (Descending)
da: (faldende)

en: Not sorted
da: Ikke sorteret

en: No grouping
da: Ingen gruppering

en: <- _Remove
da: <- _Fjern

en: A_vailable Fields:
da: _Tilgængelige felter:

en: Ascending
da: Stigende

en: Clear All
da: Ryd alle

en: Descending
da: Faldende

en: Description
da: Beskrivelse

en: Group
da: Gruppér

en: Group Items By
da: Gruppér punkter efter

en: Move _Down
da: Flyt ne_d

en: Move _Up
da: Flyt _op

en: Sh_ow these fields in order:
da: _Vis disse felter i rækkefølge:

en: Show Fields
da: Vis felter

en: Show field in View
da: Vis felt i visning

en: Sort
da: Sortér

en: Sort Items By
da: Sortér punkter efter

en: Then By
da: Så efter

en: _Add ->
da: _Tilføj ->;

en: _Group By...
da: _Gruppér efter...

en: _Sort...
da: _Sortér...

en: Field Chooser
da: Feltvælger

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
da: For at tilføje en kolonne i din tabel, træk
    den hen til stedet hvor du vil have den.

en: Add a column...
da: Tilføj en kolonne...

en: << Remove
da: << Fjern

en: Add >>
da: Tilføj >>

en: Available fields
da: Tilgængelige felter

en: Show in this order
da: Vis i denne rækkefølge

en: %s : %s (%d item)
da: %s: %s (%d punkt)

en: %s : %s (%d items)
da: %s: %s (%d punkter)

en: %s (%d item)
da: %s (%d punkt)

en: %s (%d items)
da: %s (%d punkter)

en: Configuring view: FIXME
da: Opsætningsvisning: RETMIG

en: Sort Ascending
da: Sortér stigende

en: Sort Descending
da: Sortér faldende

en: Unsort
da: Rod rundt

en: Group By This Field
da: Gruppér efter dette felt

en: Group By Box
da: Gruppér efter boks

en: Remove This Column
da: Fjern denne kolonne

en: Add a Column...
da: Tilføj kolonne...

en: Alignment
da: Justering

en: Best Fit
da: Bedste tilpasning

en: Format Columns...
da: Formatér kolonner...

en: Customize Current View...
da: Tilpas aktiv visning...

en: Define Views for "%s"
da: Definér visninger for '%s'

en: Re_set to Factory Defaults...
da: Nul_stil til fabrikstandard...

en: Views for "%s"
da: Visninger for '%s'

en: _Copy...
da: _Kopiér...

en: _Delete...
da: _Slet...

en: _Edit...
da: _Redigér...

en: _New...
da: _Ny...

en: Table
da: Tabel

en: Name of new view:
da: Navn på ny visning:

en: Type of view:
da: Type af visning:

en: Group %i
da: Gruppe %i

note: This is the default custom color
en: custom
da: egendefineret

note: "Custom" color - we'll pop up a GnomeColorPicker
en: Custom Color:
da: Egendefineret farve:

en: Choose Custom Color
da: Vælg egen farve

en: black
da: sort

en: light brown
da: lysebrun

en: brown gold
da: gyldenbrun

en: dark green #2
da: mørkegrøn 2

en: navy
da: marine

en: dark blue
da: mørkeblå

en: purple #2
da: lilla 2

en: very dark gray
da: meget mørkegrå

en: dark red
da: mørkerød

en: red-orange
da: rødorange

en: gold
da: gylden

en: dark green
da: mørkegrøn

en: dull blue
da: sløv blå

en: blue
da: blå

en: dull purple
da: sløv lilla

en: dark grey
da: mørkegrå

en: red
da: rød

en: dull green
da: sløv grøn

en: dull blue #2
da: sløv blå 2

en: sky blue #2
da: himmelblå 2

en: purple
da: lilla

en: gray
da: grå

en: bright orange
da: klar orange

en: yellow
da: gul

en: green
da: grøn

en: cyan
da: turkis

en: bright blue
da: klar blå

en: red purple
da: rødlilla

en: light grey
da: lysegrå

en: light orange
da: lyseorange

en: light yellow
da: lysegul

en: light green
da: lysegrøn

en: light cyan
da: lyseturkis

en: light blue
da: lyseblå

en: light purple
da: lyslilla

en: white
da: hvid

en: purplish blue
da: purpurblå

en: dark purple
da: mørklilla

en: sky blue
da: himmelblå

en: Add to global category list
da: Tilføj til global kategoriliste

en: Add all to global category list
da: Tilføj alt til global kategoriliste

en: Remove from global category list
da: Fjern fra global kategoriliste

en: Remove all from global category list
da: Fjern alt fra global kategoriliste

en: Edit Master Category List...
da: Redigér hovedkategorilisten...

en: Item(s) belong to these _categories:
da: Elementer tilhører disse _kategorier:

en: _Available Categories:
da: _Tilgængelige kategorier:

en: categories
da: kategorier

en: Birthday
da: Fødselsdag

en: Business
da: Forretning

en: Competition
da: Konkurrence

en: Favorites
da: Favoritter

en: Gifts
da: Gaver

en: Goals/Objectives
da: Mål

en: Holiday
da: Ferie

en: Holiday Cards
da: Feriekort

en: Hot Contacts
da: Hotte kontakter

en: Ideas
da: Ideér

en: International
da: Internationalt

en: Key Customer
da: Nøglekunde

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Personal
da: Personligt

en: Phone Calls
da: Telefonopkald

en: Strategies
da: Strategier

en: Suppliers
da: Leverandører

en: Time & Expenses
da: Tid og udgifter

en: Waiting
da: Ventende

en: * Click here to add a category *
da: * Klik her for at tilføje en kategori *

en: Category
da: kategori

en: Add a category
da: Tilføj en kategori

en: Add...
da: Tilføj...

en: Edit Global Category List
da: Redigér global kategoriliste

en: Modify a Category
da: Ændr en kategori

en: Modify...
da: Ændr...

en: Remove
da: Fjern

en: _Category to Add:
da: _Kategori at tilføje:

en: _Category to Modify:
da: _Kategori at ændre:
