gal 0.13.99.1 - en to fi translation catalogue (148 entries)

en: %l:%M %p
fi: %H:%M

en: Today %l:%M %p
fi: Eilen %H:%M

en: Late Yesterday %l:%M %p
fi: Eilen %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
fi: Eilen %H:%M

en: %a %l:%M %p
fi: %a %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
fi: %d. %b %H:%M

en: %b %d %Y
fi: %d. %b %Y

en: (Ascending)
fi: (Nouseva)

en: (Descending)
fi: (Laskeva)

en: Not sorted
fi: Ei järjestystä

en: No grouping
fi: Ei ryhmittelyä

en: <- _Remove
fi: <- _Poista

en: A_vailable Fields:
fi: _Mahdolliset kentät:

en: Ascending
fi: Nousevasti

en: Clear All
fi: Tyhjennä kaikki

en: Descending
fi: Laskevasti

en: Description
fi: Kuvaus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Items By
fi: Ryhmittele kohteet

en: Move _Down
fi: Siirrä _alas

en: Move _Up
fi: Siirrä _ylös

en: Sh_ow these fields in order:
fi: _Näytä nämä kentät järjestyksessä:

en: Show Fields
fi: Näytä kentät

en: Show field in View
fi: Näytä kenttä näkymässä

en: Sort
fi: Järjestä

en: Sort Items By
fi: Järjestä kohteet

en: Then By
fi: Sitten

en: _Add ->
fi: _Lisää ->

en: _Group By...
fi: _Ryhmittele...

en: _Sort...
fi: _Järjestä...

en: Field Chooser
fi: Kenttien valitsin

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
fi: Lisätäksesi sarakkeen taulukkoon vedä se siihen
    kohtaan, johon haluat sen tulevan.

en: Add a column...
fi: Lisää sarake...

en: << Remove
fi: << Poista

en: Add >>
fi: Lisää >>

en: Available fields
fi: Mahdolliset kentät

en: Show in this order
fi: Näytä tässä järjestyksessä

en: %s : %s (%d item)
fi: %s : %s (%d kohde)

en: %s : %s (%d items)
fi: %s : %s (%d kohdetta)

en: %s (%d item)
fi: %s (%d kohde)

en: %s (%d items)
fi: %s (%d kohdetta)

en: Configuring view: FIXME
fi: Asetetaan näkymä: FIXME

en: Sort Ascending
fi: Järjestä nousevasti

en: Sort Descending
fi: Järjestä laskevasti

en: Unsort
fi: Älä järjestä

en: Group By This Field
fi: Ryhmittele tämän kentän mukaan

en: Group By Box
fi: Ryhmittele laatikon mukaan

en: Remove This Column
fi: Poista tämä sarake

en: Add a Column...
fi: Lisää sarake...

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Best Fit
fi: Parhaiten sopiva

en: Format Columns...
fi: Muotoile sarakkeita...

en: Customize Current View...
fi: Mukauta nykyistä näkymää...

en: Define Views for "%s"
fi: Määritä kohteen "%s" näkymät

en: Re_set to Factory Defaults...
fi: Palauta _oletusasetukset...

en: Views for "%s"
fi: Kohteen "%s" näkymät

en: _Copy...
fi: _Kopioi...

en: _Delete...
fi: _Poista...

en: _Edit...
fi: _Muokkaa...

en: _New...
fi: _Uusi...

en: Table
fi: Taulukko

en: Name of new view:
fi: Uuden näkymän nimi:

en: Type of view:
fi: Näkymän tyyppi:

en: Group %i
fi: Ryhmä %i

note: This is the default custom color
en: custom
fi: oma

note: "Custom" color - we'll pop up a GnomeColorPicker
en: Custom Color:
fi: Oma väri:

en: Choose Custom Color
fi: Valitse oma väri

en: black
fi: musta

en: light brown
fi: vaaleanruskea

en: brown gold
fi: ruskea kulta

en: dark green #2
fi: tummanvihreä #2

en: navy
fi: laivastonsininen

en: dark blue
fi: tummansininen

en: purple #2
fi: purppura #2

en: very dark gray
fi: hyvin tumma harmaa

en: dark red
fi: tummanpunainen

en: red-orange
fi: oranssinpunainen

en: gold
fi: kulta

en: dark green
fi: tummanvihreä

en: dull blue
fi: haalea sininen

en: blue
fi: sininen

en: dull purple
fi: haalea purppura

en: dark grey
fi: tummanharmaa

en: red
fi: punainen

en: orange
fi: oranssi

en: lime
fi: limetti

en: dull green
fi: haalea vihreä

en: dull blue #2
fi: haalea sininen #2

en: sky blue #2
fi: taivaansininen #2

en: purple
fi: purppura

en: gray
fi: harmaa

en: magenta
fi: aniliinipunainen

en: bright orange
fi: kirkkaanoranssi

en: yellow
fi: keltainen

en: green
fi: vihreä

en: cyan
fi: syaani

en: bright blue
fi: kirkkaansininen

en: red purple
fi: punertava purppura

en: light grey
fi: vaaleanharmaa

en: pink
fi: vaaleanpunainen

en: light orange
fi: vaaleanoranssi

en: light yellow
fi: vaaleankeltainen

en: light green
fi: vaaleanvihreä

en: light cyan
fi: vaaleansyaani

en: light blue
fi: vaaleansininen

en: light purple
fi: vaaleanpurppura

en: white
fi: valkoinen

en: purplish blue
fi: purppuransininen

en: dark purple
fi: tumma purppura

en: sky blue
fi: taivaansininen

en: Add to global category list
fi: Lisää yleiseen luokkalistaan

en: Add all to global category list
fi: Lisää kaikki yleiseen luokkalistaan

en: Remove from global category list
fi: Poista yleisestä luokkalistasta

en: Remove all from global category list
fi: Poista kaikki yleisestä luokkalistasta

en: Edit Master Category List...
fi: Muokkaa pääluokkalistaa...

en: Item(s) belong to these _categories:
fi: Näihin _luokkiin kuuluvat kohdat:

en: _Available Categories:
fi: _Mahdolliset luokat:

en: categories
fi: luokat

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Business
fi: Liiketoiminta

en: Competition
fi: Kilpailu

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Gifts
fi: Lahjat

en: Goals/Objectives
fi: Tavoitteet

en: Holiday
fi: Loma

en: Holiday Cards
fi: Lomakortit

en: Hot Contacts
fi: Kuumat yhteydet

en: Ideas
fi: Ideat

en: International
fi: Kansainvälinen

en: Key Customer
fi: Avainasiakas

en: Miscellaneous
fi: Sekalaista

en: Personal
fi: Henkilökohtaista

en: Phone Calls
fi: Puhelinsoitot

en: Status
fi: Tila

en: Strategies
fi: Strategiat

en: Suppliers
fi: Tavarantoimittajat

en: Time & Expenses
fi: Aika ja kulut

en: Waiting
fi: Odottavat

en: * Click here to add a category *
fi: * Napsauta tätä lisätäksesi uuden luokan *

en: Category
fi: Luokka

en: Add a category
fi: Lisää luokka

en: Add...
fi: Lisää...

en: Edit Global Category List
fi: Muokkaa yleistä luokkalistaa

en: Modify a Category
fi: Muokkaa luokkaa

en: Modify...
fi: Muokkaa...

en: Remove
fi: Poista

en: _Category to Add:
fi: _Lisättävä luokka:

en: _Category to Modify:
fi: _Muokattava luokka:
