gal - en to ro translation catalogue (101 entries)

en: Today %l:%M %p
ro: Astăzi %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ro: Ieri %l:%M %p

en: (Ascending)
ro: (Crescător)

en: (Descending)
ro: (Descrescător)

en: Not sorted
ro: Nesortat

en: No grouping
ro: Fără grupare

en: <- _Remove
ro: <- _Elimină

en: A_vailable Fields:
ro: Câmpuri disponibile:

en: Ascending
ro: Crescător

en: Clear All
ro: Şterge tot

en: Descending
ro: Descrescător

en: Description
ro: Descriere

en: Group
ro: Grupează

en: Group Items By
ro: Grupează elementele după

en: Move _Down
ro: Mută _jos

en: Move _Up
ro: Mută _sus

en: Sh_ow these fields in order:
ro: Arată aceste câmpuri în _ordine:

en: Show Fields
ro: Arată câmpurile

en: Show field in View
ro: Arată câmpul in vizualizare

en: Sort
ro: Sortează

en: Sort Items By
ro: Sortează elementele după

en: Then By
ro: Apoi după

en: _Add ->
ro: _Adaugă ->

en: _Group By...
ro: _Grupează după...

en: _Sort...
ro: _Sortează...

en: Field Chooser
ro: Selector câmpuri

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
ro: Pentru a adăuga o coloană la tabelul dvs., trăgeţi-o
    în locaţia în care doriţi să apară.

en: << Remove
ro: << Elimină

en: Add >>
ro: Adaugă >>

en: Available fields
ro: Câmpuri disponibile

en: Show in this order
ro: Arată în această ordine

en: Configuring view: FIXME
ro: Configurez vizualizarea

en: Sort Ascending
ro: Sortează crescător

en: Sort Descending
ro: Sortează descrescător

en: Unsort
ro: De-sortează

en: Group By This Field
ro: Grupează după acest câmp

en: Group By Box
ro: Grupează după cutie

en: Remove This Column
ro: Elimină această coloană

en: Add a Column...
ro: Adaugă o coloana...

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Best Fit
ro: Cea mai bună potrivire

en: Format Columns...
ro: Formatează coloanele...

en: Customize Current View...
ro: Personalizeaza vizualizarea curentă...

en: Define Views for "%s"
ro: Defineşte vizualizările pentru "%s"

en: Re_set to Factory Defaults...
ro: Re_setează la setările implicite...

en: Views for "%s"
ro: Vizualizări pentru "%s"

en: _Copy...
ro: _Copiază...

en: _Delete...
ro: _Şterge...

en: _Edit...
ro: _Editează...

en: _New...
ro: _Nou...

en: Table
ro: Tabel

en: Name of new view:
ro: Numele noii vizualizări:

en: Type of view:
ro: Tipul de vizualizare:

en: Group %i
ro: Grupul %i

note: This is the default custom color
en: custom
ro: personal

note: "Custom" color - we'll pop up a GnomeColorPicker
en: Custom Color:
ro: Culoare personala:

en: Choose Custom Color
ro: Alegeţi culoarea personală:

en: black
ro: negru

en: light brown
ro: maro deschis

en: brown gold
ro: maro auriu

en: dark green #2
ro: negru închis #2

en: navy
ro: marină

en: dark blue
ro: albastru închis

en: purple #2
ro: vişiniu #2

en: very dark gray
ro: gri foarte închis

en: dark red
ro: roşu închis

en: red-orange
ro: roşu oranj

en: gold
ro: auriu

en: dark green
ro: verde închis

en: dull blue
ro: albastru simplu

en: blue
ro: albastru

en: dull purple
ro: vişiniu simplu

en: dark grey
ro: gri închis

en: red
ro: roşu

en: orange
ro: oranj

en: dull green
ro: verde simplu

en: dull blue #2
ro: albastru simplu #2

en: sky blue #2
ro: albastru cer #2

en: purple
ro: vişiniu

en: gray
ro: gri

en: magenta
ro: violet

en: bright orange
ro: oranj intens

en: yellow
ro: galben

en: green
ro: verde

en: bright blue
ro: albastru intens

en: red purple
ro: roşu vişiniu

en: light grey
ro: gri deschis

en: pink
ro: roz

en: light orange
ro: oranj deschis

en: light yellow
ro: galben deschis

en: light green
ro: verde deschis

en: light cyan
ro: cyan deschis

en: light blue
ro: albastru deschis

en: light purple
ro: vişiniu deschis

en: white
ro: alb

en: purplish blue
ro: albastru vişiniu

en: dark purple
ro: vişiniu închis

en: sky blue
ro: albastru cer

en: Item(s) belong to these _categories:
ro: Elementul(ele) aparţin la aceste _categorii:

en: _Available Categories:
ro: C_ategorii disponibile:

en: categories
ro: categorii
