gnucash 1.8.3 - en to cs translation catalogue (2569 entries)

en: 
    Commodity:
cs: 
    Komodita:

en: 
    Exchange code (CUSIP or similar):
cs: 
    Burzovní kód (CUSIP nebo podobný):

en: 
    Mnemonic(Ticker symbol or similar):
cs: 
    Zkratka(burzovní symbol nebo podobný):

en: 
    Please select a commodity to match:
cs: 
    Zvolte prosím komoditu, kterou přiřadit:

en:  (closed)
cs:  (uzavřen)

en:  (posted)
cs:  (vystaveno)

en:  Report:
cs:  Sestava:

en:  Search
cs:  Hledat

en:  days in advance
cs:  dnů předem

en: $
cs: Kč

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
cs: Účty s hodnotou 0,00 Kč nebudou vytištěny.

en: $999,999.99 -> $0, Z->A
cs: 999 999,99 Kč -> 0 Kč, Z->A

en: %Y-%m-%d
cs: %d.%m.%Y

en: %s - %s to %s
cs: %s - %s do %s

en: %s - %s to %s for
cs: %s - %s do %s pro

en: %s [Read-Only]
cs: %s [jen pro čtení]

en: %s and selected subaccounts
cs: %s a vybrané podúčty

en: %s and subaccounts
cs: %s a podúčty

en: %s to %s
cs: %s do %s

en: 'Enter' moves to blank transaction
cs: 'Enter' se přesouvá na prázdnou účetní položku

en: (%d) New Accounts
cs: (%d) nových účtů

en: (Full account ID:
cs: (Úplné ID účtu:

en: (Report not found)
cs: (Sestava nenalezena)

en: (You selected no list items.)
cs: (Nevybrali jste žádné položky seznamu.)

en: (filled in automatically)
cs: (vyplněno automaticky)

en: (never)
cs: (nikdy)

en: (no description)
cs: (žádný popis)

en: (no memo)
cs: (žádná poznámka)

en: (none)
cs: (žádný)

en: (owner)
cs: (vlastník)

en: (split)
cs: (část)

en: (type)
cs: (typ)

en: (unknown)
cs: (neznámý)

en: (unnamed)
cs: (nepojmenovaný)

en: - (Dash)
cs: - (Pomlčka)

en: -- Multiple Sources --
cs: -- Více zdrojů --

en: -- Single Sources --
cs: -- Jediné zdroje --

en: -- Split Transaction --
cs: -- Rozdělená účetní položka --

en: -- Stock Split --
cs: -- Rozdělení akcií --

en: -Red transactions require your intervention or they will NOT be imported.
    -Yellow transactions probably require your intervention or they will be imported unbalanced.
    -Green transactions will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
    
    -Select "A" to Add the transaction as new
    -Select "R" to Reconcile a matching transaction
    -Select neither to Skip (The transaction won't be imported at all)
    -"Select Import Action" allows you to change the matching transaction to reconcile, or the destination account of the auto-balance split (if required).
cs: -Červené účetní položky vyžadují vaši intervenci, nebo NEBUDOU importovány.
    -Žluté účetní položky pravděpodobně vyžadují vaši intervenci, jinak budou importovány nevyvážené.
    -Zelená účetní položky budou importovány vyvážení (i tak možná budete chtít zkontrolovat přiřazení nebo cílový účet).
    
    -Zvolte "P" pro Přidání účetní položky jako nové
    -Zvolte "O" pro Odsouhlasení odpovídající položky
    -Nezvolte ani jedno pro Přeskočení (Účetní položka nebude vůbec importována)
    -"Zvolit akci importu" vám umožňuje změnit přiřazenou účetní položku, kterou odsouhlasit, nebo cílový účet nebo část automatického vyrovnání (je-li vyžadována).

en: . (Period)
cs: . (Tečka)

en: ... pay "%s"?
cs: Platíte "%s"?

en: ... utilize an escrow account for payments?
cs: Používáte pro platby escrow účet?

en: / (Slash)
cs: / (Lomítko)

en: 0 -> $999,999.99, A->Z
cs: 0 -> 999 999,,99 Kč, A->Z

en: 0-30 days
cs: 0-30 dnů

en: 1st Est Tax Quarter
cs: 1. odh. daňové čtvrtletí

en: 2Week
cs: 2 týdny

en: 2nd Est Tax Quarter
cs: 2. odh. daňové čtvrtletí

en: 31-60 days
cs: 31-60 dnů

en: 3rd Est Tax Quarter
cs: 3. odh. daňové čtvrtletí

en: 4th Est Tax Quarter
cs: 4. odh. daňové čtvrtletí

en: 61-90 days
cs: 61-90 dnů

en: 91+ days
cs: 91+ dnů

en: : (Colon)
cs: : (Dvojtečka)

en: << Remove
cs: << Odstranit

en: <No information>
cs: <žádné informace>

en: <No name>
cs: <beze jména>

en: <no file>
cs: <žádný soubor>

en: <repayment type>
cs: <typ splácení>

en: A
cs: P

en: A Fixed-Rate loan
cs: Půjčka s pevnou sazbou

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists.
    Are you sure you want to name this one the same?
cs: Plánovaná účetní položka se jménem "%s" již existuje.
    Jste si jisti, že chcete tuto pojmenovat stejně?

en: A list of directories (strings) indicating where to look for html and parsed-html files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
cs: Seznam adresářů (řetězců) indikující, kde hledat soubory html a parsed-html. Každý element musí být řetězec reprezentující adresář nebo symbol, kde 'default se rozvine na implicitní cestu a 'current na aktuální hodnotu cesty.

en: A list option
cs: Možnost seznamu

en: A sample report with examples.
cs: Ukázková sestava s příklady.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
cs: Účetní položka, jejíž skóre nejlepšího přiřazení je v zelené zóně (nad nebo rovné prahu Auto-VYMAZAT) bude implicitně VYMAZÁNA.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
cs: Účetní položka, jejíž skóre nejlepšího přiřazení je v červené zóně (nad prahem zobrazení, ale pod nebo rovné prahu Auto-PŘIDAT) bude implicitně PŘIDÁNA.

en: A/Payable
cs: A/K zaplacení

en: A/Receivable
cs: A/K příjmu

en: ATM
cs: Bankomat

en: Absolute Day-of-the-month
cs: Absolutní den v měsíci

en: Access Control
cs: Řízení přístupu

en: Access Control List
cs: Seznam řízení přístupu

en: Account
cs: Účet

en: Account Code
cs: Kód účtu

en: Account Code:
cs: Kód účtu:

en: Account Display Depth
cs: Hloubka zobrazení účtů

en: Account ID
cs: ID účtu

en: Account Information
cs: Informace o účtu

en: Account Name
cs: Jméno účtu

en: Account Name:
cs: Jméno účtu:

en: Account Options
cs: Možnosti účtu

en: Account Register Window
cs: Okno účetní knihy účtu

en: Account Separator
cs: Oddělovač účtů

en: Account Summary
cs: Shrnutí účtů

en: Account Tree
cs: Strom účtů

en: Account Tree Window
cs: Okno stromu účtů

en: Account Type
cs: Typ účtu

en: Account Types
cs: Typy účtů

en: Account fields to display
cs: Pole účtu, které zobrazit

en: Account list will be updated
cs: Seznam účtů bude aktualizován

en: Account name
cs: Jméno účtu

en: Account name:
cs: Jméno účtu:

en: Account types to display
cs: Typy účtů, které zobrazit

en: Accounts
cs: Účty

en: Accounts Payable
cs: Účty k zaplacení

en: Accounts Receivable
cs: Účty k příjmu

en: Accounts Selected:
cs: Vybrané účty:

en: Accounts and stock holdings
cs: Účty a vlastněné akcie

en: Action
cs: Akce

en: Activate verbose debug messages for HBCI Online Banking.
cs: Aktivovat podrobné ladicí zprávy pro HBCI Online Banking.

en: Active
cs: Aktivní

en: Actual Transactions
cs: Skutečné převody

en: Add
cs: Přidat

en: Add 
    Bank
cs: Přidat 
    banku

en: Add 
    User
cs: Přidat 
    uživatele

en: Add  >>
cs: Přidat    >>

en: Add a new commodity.
cs: Přidat novou komoditu.

en: Add a new price.
cs: Přidat novou cenu.

en: Add a new transaction to the account
cs: Přidat do účtu novou účetní položku

en: Add criterion
cs: Přidat podmínku

en: Add price quotes to given FILE.
cs: Přidat do daného SOUBORU uvedené ceny.

en: Add remaining good quotes?
cs: Přidat zbývající dobré uvedené ceny?

en: Add results to current search
cs: Přidat výsledky k aktuálnímu hledání

en: Adding remaining good quotes.
cs: Přidávám zbývající dobré uvedené ceny.

en: Address:
cs: Adresa:

en: Adjust current account split total
cs: Upravit součet částí aktuálního účtu

en: Adjust other account split total
cs: Upravit součet částí druhého účtu

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced Portfolio
cs: Pokročilé portfolio

en: Advanced...
cs: Pokročilé...

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment
cs: Po odsouhlasení výpisu kreditní karty nabídnout uživateli zadání platby kreditní karty

en: Ago
cs: Zpět

en: All
cs: Vše

en: All Prices at the same date
cs: Všechny ceny ze stejného data

en: All Prices equal
cs: Všechny ceny stejné

en: All accounts
cs: Všechny účty

en: All prices before the date below will be deleted.
cs: Všechny ceny před datem níže budou odstraněny.

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
cs: Všechny nalezené ceny jsou stejné. To by vytvořilo graf s jednou rovnou čárou. To bohužel kreslící nástroj neumí.

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
cs: Všechny nalezené ceny jsou ze stejného data. To by vytvořilo graf s jednou rovnou čárou. To bohužel kreslící nástroj neumí.

en: Allow modification of less commonly used settings.
cs: Dovolit změnu méně často používaných nastavení.

en: Alphabetical
cs: Abecedně

en: Alphabetical by account code
cs: Abecedně podle kódu účtu

en: Alphabetical by account name
cs: Abecedně podle jména účtu

en: Alternate Period
cs: Jiné období

en: Alternate Table Cell Color
cs: Alternativní barva buňky tabulky

en: Alternate the primary and secondary colors with each transaction, not each row
cs: Přepínat mezi primárními a sekundárními barvami každou účetní položku, ne každý řádek

en: Always show sub-accounts
cs: Vždy zobrazovat podúčty

en: Amount
cs: Částka

en: Amount (numbers):
cs: Částka (číslo(:

en: Amount (words):
cs: Částka (slovy):

en: Amount Due
cs: Částka splatná

en: Amount:
cs: Částka:

en: An account list option
cs: Možnost seznamu účtů

en: An error occurred while importing QIF transactions into GnuCash. Your accounts are unchanged.
cs: Při importu účetních položek QIF do GnuCash došlo k chybě. Vaše účty nebyly změněny.

en: An error occurred while loading the QIF file.
cs: Při načítání souboru QIF došlo k chybě.

en: An error occurred while parsing the QIF file.
cs: Při parsování souboru QIF došlo k chybě

en: An error occurred while processing
        %s
cs: Nastala chyba při zpracování
        %s

en: An error occurred while running the report.
cs: Při běhu sestavy došlo k chybě.

en: An unknown I/O error occurred.
cs: Došlo k neznámé chybě V/V.

en: Another user has modified this transaction
    	just a moment ago. Please look at their changes,
    	and try again, if needed.
cs: Jiný uživatel před chviličkou změnil tuto
    účetní položku. Podívejte se prosím na tyto změny
    a v případě potřeby to zkuste znovu.

en: Application MDI mode
cs: Režim MDI aplikace

en: Apr 1 - May 31
cs: 1. dubna - 31. května

en: Apr 1 - May 31, Last year
cs: 1. dubna - 31. května, poslední rok

en: Are you sure you want to cancel the Mortgage/Loan Setup Druid?
cs: Jste si jisti, že chcete zrušit druida nastavení hypotéky/půjčky?

en: Are you sure you want to delete
       %s
    from the transaction
       %s ?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit
       %s
    z účetní položky
       %s ?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit "%s"?

en: Are you sure you want to delete the
    selected commodity?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit
    vybranou komoditu?

en: Are you sure you want to delete the
    selected price?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit
    vybranou cenu?

en: Are you sure you want to delete the %s
    account and all its children?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit účet
    %s a všechny jeho potomky?

en: Are you sure you want to delete the %s account?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit účet %s?

en: Are you sure you want to delete the current transaction?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit současnou účetní položku?

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit vybranou položku?

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit vybranou účetní položku?

en: Are you sure you want to delete this entry?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit tuto položku?

en: Are you sure you want to remove the Splits of this transaction?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit části této účetní položky?

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash
    calculator to add, subtract, multiply and divide .  Simply type
    the first value, then select '+', '-','*', or '/'.  Type the
    second value and press Enter to record the calculated amount.
cs: Když zadáváte do účetní knihy částky, můžete pro sčítání, odčítání,
    násobení a dělení použít kalkulátor GnuCash. Jednoduše napište první
    hodnotu, pak zvolte '+', '-', '*' nebo '/'. Zadejte druhou hodnotu
    a zaznamenejte spočítanou částku stisknutím Enter.

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Asset
cs: Aktiva

en: Asset Account
cs: Účet aktiv

en: Asset Barchart
cs: Sloupcový graf aktiv

en: Asset Chart
cs: Graf aktiv

en: Asset Piechart
cs: Koláčový graf aktiv

en: Assets
cs: Aktiva

en: Assets & Liabilities
cs: Aktiva & pasiva

en: Assets Over Time
cs: Aktiva v čase

en: Asterisk
cs: Hvězdička

en: Auto Decimal Places
cs: Auto desetinná místa

en: Auto-ADD threshold
cs: Práh Auto-PŘIDAT

en: Auto-Balance split
cs: Část automatického vyrovnání

en: Auto-CLEAR threshold
cs: Práh Auto-VYMAZAT

en: Auto-Create new Scheduled Transactions by default
cs: Implicitně automaticky vytvořit nové plánované účetní položky

en: Auto-Created Transactions Notification
cs: Automaticky vytvořené upozornění o účetní položce

en: Auto-Raise Lists
cs: Automaticky-zvýšit seznamy

en: Auto-Split Ledger
cs: Automaticky-rozdělená účetní kniha

en: AutoDep
cs: AutoUlož

en: Automatic Decimal Point
cs: Automatická desetinná čárka

en: Automatic credit card payments
cs: Automatické platby kreditní kartou

en: Automatic interest transfer
cs: Automatický převod úroků

en: Automatically check off cleared transactions when reconciling
cs: Při odsouhlasování automaticky odškrtnout vynulované účetní položky

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
cs: Automaticky vložit desetinnou čáru do hodnot, které jsou vloženy bez ní.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
cs: Automaticky při vstupu zvýšit seznam účtů nebo akcí

en: Available reports
cs: Dostupné sestavy

en: Average
cs: Průměr

en: Average Balance
cs: Průměrný zůstatek

en: Back
cs: Zpět

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Background Pixmap
cs: Pixmapa na pozadí

en: Background Tile
cs: Tapeta na pozadí

en: Background color for reports.
cs: Barva pozadí sestavu.

en: Background tile for reports.
cs: Tapeta na pozadí pro sestavy

en: Bad URL %s
cs: Špatné URL %s

en: Bad URL: %s
cs: Špatné URL: %s

en: Bad option
cs: Špatná možnost

en: Badly formed URL %s
cs: Špatně vytvořené URL %s

en: Badly formed options URL: %s
cs: Špatně vytvořené URL možností: %s

en: Badly report id: %s
cs: Špatné ID sestavy: %s

en: Balance
cs: Zůstatek

en: Balance Information
cs: Informace o zůstatku

en: Balance Sheet
cs: Rozvaha

en: Balance at %s
cs: Zůstatek na %s

en: Balance in Report Currency
cs: Zůstatek v měně sestavy

en: Balance it manually
cs: Vyrovnat ji ručně

en: Balance:
cs: Zůstatek:

en: Balances %s to %s
cs: Zůstatky %s do %s

en: Bank
cs: Banka

en: Bank Code
cs: Kód banky

en: Bank Code:
cs: Kód banky:

en: Bank Identification
cs: Identifikace banky

en: Banner for top of report.
cs: Obrázek pro horní část sestavy.

en: Basic Ledger
cs: Základní účetní kniha

en: Beginning of Period Payments
cs: Začátek pravidelných plateb

en: Beginning of the previous calendar year
cs: Začátek předchozího kalendářního roku

en: Bevel depth on tables
cs: Hloubka rámečku tabulky

en: Bi-Weekly
cs: Po dvou týdnech

en: Bi-Weekly, %ss
cs: Po dvou týdnech, %ss

en: Bill
cs: Účet

en: Bill Tax Included?
cs: Účet s daní?

en: Billable?
cs: Vyúčtovatelné?

en: Billing
cs: Mzdy

en: Billing Address
cs: Fakturační adresa

en: Billing Contact
cs: Fakturační kontakt

en: Billing ID
cs: Fakturační ID

en: Billing Information
cs: Fakturační informace

en: Billing Terms
cs: Platební podmínky

en: Bills Due Days
cs: Dny pro účty k zaplacení

en: Bills Due Reminder
cs: Připomínka účtů k zaplacení

en: Blank
cs: Prázdný

en: Blue items are exportable to a .TXF file.
cs: Modré položky lze exportovat do souboru .TXF.

en: Boolean Option
cs: Booleovská možnost

en: Both
cs: Obojí

en: Building '%s' report ...
cs: Vytvářím sestavu '%s' ...

en: Business
cs: Podnik

en: Business Reports
cs: Obchodní sestavy

en: Buy
cs: Nákup

en: By amount, largest to smallest
cs: Podle částky, od největších k nejmenším

en: By default, show every transaction in an account.
cs: Implicitně zobrazovat všechny účetní položky v účtu.

en: By default, show horizontal borders on the cells.
cs: Implicitně zobrazovat vodorovné okraje buněk.

en: By default, show vertical borders on the cells.
cs: Implicitně zobrazovat svislé okraje buněk.

en: CUSIP or other code:
cs: CUSIP nebo jiný kód:

en: Calculate
cs: Spočítat

en: Calculate the price of this commodity.
cs: Spočítat cenu této komodity.

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Can't connect to
       %s
    Connection was lost, unable to send data.
cs: Nemohu se připojit k
       %s
    Spojení bylo ztraceno, nemohu posílat data.

en: Can't connect to
       %s
    The host, username or password were incorrect.
cs: Nemohu se připojit k
       %s
    Jméno počítače, jméno uživatele nebo heslo bylo nesprávné.

en: Can't parse the URL
       %s
cs: Nemohu parsovat URL
       %s

en: Can't save style sheet
cs: Nemohu uložit stylesheet

en: Can't save window state
cs: Nemohu uložit stav okna

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel outstanding HTML requests
cs: Zrušit probíhající požadavky HTML

en: Cancel the current entry
cs: Zrušit aktuální položku

en: Cancel the current transaction
cs: Zrušit aktuální účetní položku

en: Cancel the reconciliation of this account
cs: Zrušit odsouhlasení tohoto účtu

en: Cancel your changes
cs: Zrušit vaše změny

en: Canceling
cs: Ruším

en: Cancelling the Since-Last-Run dialog will revert all changes.
    Are you sure you want to lose all Scheduled Transaction changes?
cs: Zrušení dialogu Od posledního spuštění zruší všechny změny. Jste si
    jisti, že chcete zrušit všechny změny plánovaných účetních položek?

en: Cap. gain (long)
cs: Kap. zisk (dlouhodobý)

en: Cap. gain (mid)
cs: Kap. zisk (střednědobý)

en: Cap. gain (short)
cs: Kap. zisk (krátkodobý)

en: Case Insensitive?
cs: Nerozlišovat velikost písmen?

en: Cash
cs: Hotovost

en: Cash Amount:
cs: Částka v hotovosti:

en: Cash Flow
cs: Tok hotovosti

en: Change the reconcile information including statement date and ending balance.
cs: Změnit informace o odsouhlasení včetně data výpisu a koncového zůstatku.

en: Changed
cs: Změněno

en: Changes have been made since the last Save. Save the data to file?
cs: Od posledního uložení byly provedeny změny. Uložit data do souboru?

en: Changing Style Sheets
cs: Změna Stylesheetů

en: Changing the Register View
cs: Změna pohledu účetní knihy

en: Charge
cs: Účtovat

en: Charge Type
cs: Typ srážky

en: Chec_k & Repair
cs: _Zkontrolovat & opravit

en: Check
cs: Šek

en: Check & Repair A_ccount
cs: Zkontrolovat & opravit _účet

en: Check & Repair A_ll
cs: Zkontrolovat & opravit _vše

en: Check & Repair Su_baccounts
cs: Zkontrolovat & opravit _podúčty

en: Check Register
cs: Účetní kniha šeků

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
cs: Zkontrolovat a opravit nevyvážené účetní položky a osamocené části ve všech účtech

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
cs: Zkontrolovat a opravit nevyvážené účetní položky a osamocené části v tomto účtu

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
cs: Zkontrolovat a opravit nevyvážené účetní položky a osamocené části v tomto účtu a jeho podúčtech

en: Check format:
cs: Formát šeku:

en: Check off cleared transactions
cs: Odškrtnout vynulované účetní položky

en: Check position:
cs: Pozice šeku:

en: Checking
cs: Běžný účet

en: Checking Finance::Quote...
cs: Kontroluji Finance::Quote...

en: Checking Job result
cs: Kontroluji výsledek úkolu

en: Choose Accounts
cs: Zvolte účty

en: Choose Currency
cs: Zvolte měnu

en: Choose OpenHBCI Configuration File
cs: Vyberte konfigurační soubor OpenHBCI

en: Choose a HBCI Version to use with the selected bank:
cs: Zvolte verzi HBCI, kterou používat s vybranou bankou:

en: Choose accounts to create
cs: Zvolte účty, které vytvořit

en: Choose export format
cs: Zvolte formát exportu

en: Choose file for secret key
cs: Zvolte soubor pro tajný klíč.

en: Choose how new windows are created for reports and account trees.
cs: Zvolte, jak se tvoří okna pro sestavy a stromy účtů.

en: Choose the export format for this report:
cs: Zvolte formát exportu této sestavy:

en: Choose the marker for each data point.
cs: Zvolte značku pro každý bod dat.

en: Choose the method for sorting accounts.
cs: Zvolte metodu pro třídění účtů.

en: Choose the type of Billing Term
cs: Zvolte typ platebních podmínek

en: Choose whether to display icons, text, or both for toolbar buttons
cs: Zvolte, jestli zobrazovat na tlačítkách lišty nástrojů ikony, text nebo obojí

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active"
cs: Zvolte, jestli prohledávat všechna vaše data nebo jen data označená jako "aktivní"

en: Circle
cs: Kroužek

en: Circle filled with color
cs: Kroužek vyplněný barvou

en: Clear
cs: Smazat

en: Clear All
cs: Zrušit vše

en: Clear the entry
cs: Smazat položku

en: Cleared
cs: Vynulován

en: Cleared:
cs: Vynulováno:

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
cs: Zrušte načítání tohoto souboru kliknutím na "Zpět" a zvolte jiný.

en: Click "Finish" to import data from the staging area and update
    your GnuCash accounts. The account and category matching
    information you have entered will be saved and used for
    defaults the next time you use the QIF import  facility. 
    
    Click "Back" to review your account and category matchings,
    to change currency and security settings for new accounts, 
    or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
cs: Kliknutím na "Dokončit" importujete data z dočasné oblasti
    a aktualizujete své účty GnuCash. Informace o přiřazení
    účtů a kategorií, které jste zadali, budou uloženy a použity
    jako implicitní, až příště použijete systém importu QIF.
    
    Kliknutím na "Zpět" zkontrolujete svá přiřazení účtů
    a kategorií, změníte nastavení měny a podílových certifikátů
    nebo přidáte do dočasné oblasti více souborů.
    
    Kliknutím na "Zrušit" přerušíte proces importu QIF.

en: Click "Finish" to update your accounts to use the new 
    information you have entered.
    
    Click "Cancel" to cancel the file-loading process.  
    
    Click "Back" to review your currency selections.
cs: Kliknutím na "Dokončit" aktualizujete své účty, aby používaly 
    nové informace, které jste zadali.
    
    Kliknutím na "Zrušit" zrušíte proces načítání souboru.
    
    Kliknutím na "Zpět" se vrátíte ke svým výběrům měny.

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate OFX files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the OFX import process.
cs: Máte-li nyní k importu více dat, klikněte na  "Načíst další soubor".
    Udělejte to, jestliže jste uložili své účty do oddělených souborů OFX.
    
    Kliknutím na "Další" dokončete načítání souborů a přejděte na další krok
    importu QFX.

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the QIF import process.
cs: Máte-li nyní k importu více dat, klikněte na  "Načíst další soubor".
    Udělejte to, jestliže jste uložili své účty do oddělených souborů QIF.
    
    Kliknutím na "Další" dokončete načítání souborů a přejděte na další krok
    importu QIF.

en: Click "Next" to accept the information and move 
    to the next currency or stock.
cs: Potvrďte informace a přesuňte se na další měnu nebo akcie
    kliknutím na "Další".

en: Click "Next" to accept the information and move on.
cs: Přijměte informace a pokračujte kliknutím na "Další".

en: Click "Next" to check matchings for QIF categories.
cs: Zkontrolujte propojení s kategoriemi QIF kliknutím na "Další".

en: Click "Next" to enter information about stocks and
    mutual funds in the imported data.
cs: Zadejte informace o akciích a podílových fondech
    v importovaných datech kliknutím na "Další".

en: Click "Next" to enter information about the currency used in your QIF files.
cs: Zadejte informace o měně používané ve vašich souborech QIF kliknutím na "Další"<.

en: Click "Next" when all desired accounts are matching.
cs: Až budou všechny požadované účty odpovídat, klikněte na "Další".

en: Click the right mouse button in the main window to bring up the
    account menu options. Within each register, clicking the right
    mouse button brings up the transaction menu options.
cs: Možnosti menu účtů vyvoláte kliknutím pravým tlačítkem myši v hlavním okně.
    V každé účetní knize vyvolá kliknutí pravým tlačítkem myši možnosti menu
    účetních položek.

en: Client
cs: Klient

en: Close
cs: Zavřít

en: Close Date
cs: Datum uzavření

en: Close Order
cs: Zavřít objednávku

en: Close the current notebook page
cs: Zavřít aktuální stránku

en: Close this Help window
cs: Zavřít toto okno nápovědy

en: Close this invoice window
cs: Zavřít toto okno faktury

en: Close this window
cs: Zavřít toto okno

en: Close when finished
cs: Zavřít při dokončení

en: Closed
cs: Uzavřena

en: Closing Dialog
cs: Zavírám dialog

en: Closing Network Connection
cs: Zavírám síťové spojení

en: Closing connection
cs: Zavírám spojení

en: Code
cs: Kód

en: Color for grand totals
cs: Barva úplných součtů

en: Color for subsubtotals
cs: Barva podpodnadpisu

en: Color of the marker
cs: Barva značky

en: Colors
cs: Barvy

en: Cols
cs: Sloupců

en: Column span:
cs: Pokrytí sloupců:

en: Combo Date Option
cs: Možnost kombinovaného data

en: Commercial ATM fees threshold
cs: Práh komerčních poplatků bankomatů

en: Commit this Billing Term
cs: Potvrdit tyto platební podmínky

en: Commodities
cs: Komodity

en: Commodity
cs: Komodita

en: Commodity Editor
cs: Editor komodit

en: Commodity _Editor
cs: Editor _komodit

en: Commodity:
cs: Komodita:

en: Company
cs: Společnost

en: Company Address
cs: Adresa společnosti

en: Company Name
cs: Jméno společnosti

en: Company Name
cs: Jméno společnosti

en: Company Name:
cs: Jméno společnosti:

en: Company logo image.
cs: Obrázek loga společnosti.

en: Complete
cs: Hotovo

en: Compounding:
cs: Skládání:

en: Compress the data file.
cs: Komprimovat soubor dat.

en: Conditional on splits not having variables
cs: Závisí na tom, že části nemají proměnné

en: Confidence
cs: Důvěra

en: Configuration File
cs: Konfigurační soubor

en: Confirm Password:
cs: Potvrďte heslo:

en: Confirm before changing reconciled
cs: Potvrdit před změnou odsouhlaseného

en: Contact
cs: Kontakt

en: Contacting Server
cs: Spojuji se se serverem

en: Contents
cs: Obsah

en: Continental Europe: dd.mm.yyyy
cs: Kontinentální Evropa: dd.mm.rrrr

en: Continue using only the good quotes?
cs: Pokračovat jen s dobrými uvedenými cenami?

en: Continuing with good quotes.
cs: Pokračuji s dobrými uvedenými cenami.

en: Continuous Compounding
cs: Spojité skládání

en: Copy Transaction
cs: Kopírovat účetní položku

en: Copy the selected transaction
cs: Kopírovat vybranou účetní položku

en: Could not create opening balance.
cs: Nemohu vytvořit počáteční zůstatek.

en: Could not open the file
         %s
    %s
cs: Nemohu otevřít soubor
         %s
    %s

en: Country Code (Germany: 280)
cs: Kód země (Německo: 280)

en: Crash the report
cs: Shodit sestavu

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create Automatically
cs: Vytvořit automaticky

en: Create New File
cs: Vytvořit nový soubor

en: Create Scheduled Transactions since the last time run.
cs: Vytvořit plánované účetní položky od doby posledního spuštění.

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
cs: Vytvořit plánovanou účetní položku podle současné účetní položky jako šablony

en: Create a new Account
cs: Vytvořit nový účet

en: Create a new Billing Term
cs: Vytvořit nové platební podmínky

en: Create a new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Create a new file
cs: Vytvořit nový soubor

en: Create a new invoice
cs: Vytvořit novou fakturu

en: Create a new set of accounts
cs: Vytvořit novou sadu účtů

en: Create a new top-level window for each report or account tree
cs: Vytvořit nové okno nejvyšší úrovně pro každou sestavu nebo strom účtů

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window
    tool bar.  This will bring up a dialog box where you can enter
    account details.  For more information on choosing an account type
    or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online
    manual.
cs: Nové účty vytvoříte kliknutím na tlačítko Nové v nástrojové liště
    hlavního okna. To otevře dialogové okno, kde můžete zadat detaily
    o účtu. Pro více informací o výběru typu účtu nebo nastavení
    systému účtů viz GnuCash online manuál.

en: Created Transaction Review
cs: Kontrola vytvořené účetní položky

en: Creating HBCI Job
cs: Vytvářím úkol HBCI

en: Creating transactions...
cs: Vytvářím účetní položky...

en: Creation Options
cs: Možnosti vytvoření

en: Creation State
cs: Stav vytvoření

en: Credit
cs: Dal

en: Credit Account:
cs: Účet Dal:

en: Credit Accounts
cs: Účty Dal

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: Credit Formula
cs: Vzorec Dal

en: Credit Limit:
cs: Limit kreditu:

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
cs: Kredit musí být kladná částka, nebo jej musíte nechat prázdný.

en: Credited Account Bank Code
cs: Kód banky účtu příjemce

en: Credited Account Number
cs: Číslo účtu příjemce

en: Credited Account Owner
cs: Vlastník účtu příjemce

en: Credits
cs: Dal

en: Cross
cs: Křížek

en: Currencies
cs: Měny

en: Currency
cs: Měna

en: Currency Transfer
cs: Převod měny

en: Currency/security:
cs: Měna/podílový certifikát:

en: Currency:
cs: Měna:

en: Currency:
cs: Měna:

en: Current Account
cs: Současný účet

en: Current Action
cs: Aktuální akce

en: Current Financial Year Start
cs: Začátek současného fiskálního roku

en: Current Job
cs: Současná úloha

en: Current Value:
cs: Současná hodnota:

en: Current Year End
cs: Konec současného roku

en: Current Year Start
cs: Začátek současného roku

en: Custom Multicolumn Report
cs: Vlastní sestava s více sloupci

en: Custom Web Report
cs: Vlastní sestava WWW

en: Custom check format
cs: Vlastní formát šeku

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Customer
cs: Zákazník

en: Customer ID
cs: ID zákazníka

en: Customer ID ("Kundennummer")
cs: ID zákazníka ("Kundennummer")

en: Customer Number:
cs: Číslo zákazníka:

en: Customer Report
cs: Sestava zákazníků

en: Customer's Invoices
cs: Zákazníkovy faktury

en: Customer's Jobs
cs: Práce pro zákazníka

en: Customer:
cs: Zákazník:

en: Customers
cs: Zákazníci

en: Customizing GnuCash
cs: Přizpůsobení GnuCash

en: Cut Transaction
cs: Vyjmout účetní položku

en: Cut the selected transaction
cs: Vyjmout vybranou účetní položku

en: Cutoff Day:
cs: Hraniční den:

en: DDV Medium (Chip Card)
cs: Médium DDV (čipová karta)

en: Daily
cs: Denně

en: Daily (x%u)
cs: Denně (x%u)

en: Daily [M-F]
cs: Denně [Po-Pá]

en: Date
cs: Datum

en: Date Closed
cs: Datum uzavření

en: Date Format
cs: Formát data

en: Date Format Display
cs: Formát zobrazení data

en: Date Opened
cs: Datum otevření

en: Date Posted
cs: Datum vystavení

en: Date Range
cs: Rozsah data

en: Date _Range
cs: _Rozsah dat

en: Date format:
cs: Formát data:

en: Date of _Entry
cs: Datum _vložení

en: Date range of transactions to retrieve:
cs: Rozsah dat účetních položek, které získat:

en: Date:
cs: Datum:

en: Date:
cs: Datum:

en: Day
cs: Den

en: Days
cs: Dny

en: Days Away
cs: Zbývá dnů

en: Days to retain log files
cs: Dny pro zachování souborů záznamů

en: Debit
cs: Má dáti

en: Debit Formula
cs: Vzorec Má dáti

en: Debited Account Bank Code
cs: Kód banky účtu plátce

en: Debited Account Number
cs: Číslo účtu plátce

en: Debited Account Owner
cs: Vlastník účtu plátce

en: Debits
cs: Má dáti

en: December 31, 2000
cs: 31. prosince 2000

en: Decrease
cs: Snížit

en: Decreasing
cs: Sestupné

en: Default
cs: Implicitní

en: Default Customer
cs: Implicitní zákazník

en: Default Customer TaxTable
cs: Implicitní daňová tabulka zákazníka

en: Default Hours per Day:
cs: Implicitní počet hodin denně:

en: Default MDI mode can be set in the GNOME Control Center
cs: Implicitní režim MDI může být nastaven v Ovládacím centru GNOME

en: Default Rate:
cs: Implicitní mzda:

en: Default Register Style
cs: Implicitní styl účetní knihy

en: Default Report Currency
cs: Implicitní měna sestav

en: Default Vendor TaxTable
cs: Implicitní daňová tabulka dodavatele

en: Default alternate background for table cells.
cs: Implicitní alternativní pozadí pro buňky tabulky.

en: Default background for table cells.
cs: Implicitní pozadí pro buňky tabulky.

en: Default color for subtotal rows.
cs: Implicitní barva řádků částečných součtů.

en: Default currency for new accounts
cs: Implicitní měna pro nové účty

en: Default currency for reports
cs: Implicitní měna pro sestavy

en: Default number of days in advance to create
cs: Implicitní početní dní předem pro vytvoření

en: Default number of days in advance to create new Scheduled Transactions.
cs: Implicitní počet dní předem, kdy vytvářet nové plánované účetní položky

en: Default number of days in advance to remind
cs: Implicitní počet dní předem pro upozornění

en: Default number of days in advance to remind on new Scheduled Transactions.
cs: Implicitní počet dní předem, kdy upozornit na nové plánované účetní položky

en: Default number of register rows to display in Invoices.
cs: Implicitní počet řádků účetní knihy, který zobrazit na faktuře.

en: Default number of register rows to display.
cs: Implicitní počet zobrazovaných řádků účetní knihy.

en: Default style for register windows
cs: Implicitní styl oken účetní knihy

en: Default system locale format
cs: Implicitní formát systémového locale

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
cs: Implicitně 'nové hledání', pokud je vráceno méně než tolik položek.

en: Defaults
cs: Implicitní

en: Delete
cs: Odstranit

en: Delete Transaction
cs: Odstranit účetní položku

en: Delete all the other splits
cs: Odstranit všechny ostatní části

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
cs: Smazat steré soubory záznamů/záloh po tolika dnech (0 = nikdy).

en: Delete results from current search
cs: Odstranit výsledky z aktuálního hledání

en: Delete selected account
cs: Odstranit vybraný účet

en: Delete the current Billing Term
cs: Odstranit současné platební podmínky

en: Delete the current entry
cs: Odstranit aktuální položku

en: Delete the current transaction
cs: Odstranit aktuální účetní položku

en: Delete the selected Scheduled Transactions?
cs: Odstranit vybrané plánované účetní položky?

en: Delete the selected transaction
cs: Odstranit současnou účetní položku

en: Delete the whole transaction
cs: Odstranit celou účetní položku

en: Deposit
cs: Uložit

en: Descending
cs: Sestupně

en: Descri_ption
cs: _Popis

en: Description
cs: Popis

en: Description:
cs: Popis:

en: Description:
cs: Popis:

en: Destination account for the auto-balance split.
cs: Cílový účet pro část automatického vyrovnání

en: Detailed Description
cs: Detailní popis

en: Detailed TXF Category Descriptions
cs: Detailní popis kategorií TXF

en: Difference
cs: Rozdíl

en: Difference:
cs: Rozdíl:

en: Direct Debit
cs: Inkaso

en: Discount
cs: Sleva

en: Discount %:
cs: Sleva %:

en: Discount Day:
cs: Den slevy:

en: Discount Days:
cs: Dnů slevy:

en: Discount How
cs: Sleva jak

en: Discount Type
cs: Typ slevy

en: Discount Type: Monetary Value
cs: Discount Type: Peněžní částka

en: Discount Type: Percent
cs: Discount Type: Procenta

en: Discount and tax both applied on pretax value
cs: Sleva i daň použity na původní hodnotu

en: Discount computed after tax is applied
cs: Sleva vypočtena po použití daně

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
cs: Procenta slevy musí být mezi 0-100, nebo je musíte nechat prázdné.

en: Discount:
cs: Sleva:

en: Discrete Compounding
cs: Diskrétní skládání

en: Display
cs: Zobrazení

en: Display "Tip of the Day"
cs: Zobrazovat "Tip dne"

en: Display 1 line
cs: Zobrazit 1 řádek

en: Display Columns
cs: Zobrazovat sloupce

en: Display N lines
cs: Zobrazit N řádků

en: Display a graph of the selected data.
cs: Zobrazit graf vybraných dat

en: Display a running balance
cs: Zobrazovat průběžný zůstatek

en: Display a table of the selected data.
cs: Zobrazit tabulku vybraných dat

en: Display all the individual taxes?
cs: Zobrazovat všechny individuální daně?

en: Display each entry's total total tax
cs: Zobrazovat celou daň každé položky

en: Display hints for using GnuCash at startup
cs: Zobrazovat při startu nápovědu o používání GnuCash

en: Display negative amounts in red
cs: Zobrazovat záporné částky červeně

en: Display the %s report
cs: Zobrazit sestavu %s

en: Display the Status Bar
cs: Zobrazovat stavovou lištu

en: Display the Summary Bar
cs: Zobrazovat souhrnnou lištu

en: Display the account's foreign currency amount?
cs: Zobrazovat částku účtu v cizí měně?

en: Display the account?
cs: Zobrazovat účet?

en: Display the action?
cs: Zobrazovat akci?

en: Display the amount?
cs: Zobrazovat částku?

en: Display the billing id?
cs: Zobrazovat fakturační ID?

en: Display the check number?
cs: Zobrazovat číslo šeku?

en: Display the date?
cs: Zobrazovat datum?

en: Display the description?
cs: Zobrazovat popis?

en: Display the entry's discount
cs: Zobrazovat slevu položky?

en: Display the entry's taxable status
cs: Zobrazovat stav zdanitelnosti položky

en: Display the entry's value
cs: Zobrazovat hodnotu položky

en: Display the full account name
cs: Zobrazovat úplné jméno účtu

en: Display the invoice billing terms?
cs: Zobrazovat platební podmínky faktury?

en: Display the invoice notes?
cs: Zobrazovat poznámky o faktuře?

en: Display the invoice references?
cs: Zobrazovat odkazy faktury?

en: Display the memo?
cs: Zobrazovat poznámku?

en: Display the number of shares?
cs: Zobrazovat počet podílů?

en: Display the payments applied to this invoice?
cs: Zobrazovat platby týkající se této faktury?

en: Display the quantity of items?
cs: Zobrazovat počet položek?

en: Display the reconciled date?
cs: Zobrazovat datum odsouhlasení?

en: Display the shares price?
cs: Zobrazovat cenu podílů

en: Display the toolbar
cs: Zobrazovat lištu nástrojů

en: Display the totals?
cs: Zobrazovat součty?

en: Display the transaction date?
cs: Zobrazovat datum účetní položky?

en: Display the transaction description?
cs: Zobrazovat popis účetní položky?

en: Display the transaction reference?
cs: Zobrazovat odkaz účetní položky?

en: Display the transaction type?
cs: Zobrazovat typ účetní položky?

en: Display this dialog next time
cs: Zobrazovat tento dialog příště

en: Dist
cs: Rozd

en: Div
cs: Dividenda

en: Dividends
cs: Dividendy

en: Do a date subtotal
cs: Spočítat částečné součty podle data

en: Do not do any filtering
cs: Nefiltrovat

en: Do not import (no action selected)
cs: Neimportovat (nevybrána žádná akce)

en: Do not load the last file opened
cs: Nenačítat poslední otevřený soubor

en: Do not sort
cs: Netřídit

en: Do these values match the values on your paper Ini-Letter?
cs: Odpovídají tyto hodnoty hodnotám na vašem papírovém Ini-Letter?

en: Do transaction report on this account
cs: Vytvořit sestavu účetních položek tohoto účtu

en: Do you really want to close the order?
cs: Opravdu chcete uzavřít objednávku?

en: Do you really want to mark this transaction not reconciled?
    Doing so might make future reconciliation difficult!
cs: Opravdu chcete označit tuto účetní položku jako neodsouhlasenou?
    To může ztížit budoucí odsouhlasování!

en: Do you really want to post the invoice?
cs: Opravdu chcete vystavit fakturu?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
cs: Chcete odložit toto odsouhlasení a dokončit je později?

en: Don't change any displayed amounts
cs: Neměnit zobrazované částky

en: Don't load any file, including autoloading the last file.
cs: Nenačítat žádný soubor, včetně automatického načtení posledního souboru.

en: Don't popup the new account list dialog when you choose "New File" from the "File" menu
cs: Nezobrazovat dialog seznamu nových účtů, když zvolíte "Nový soubor" z menu "Soubor"

en: Don't reverse any accounts
cs: Neobracet žádné účty

en: Done
cs: Hotovo

en: Double
cs: Dvojitý

en: Double Line Mode
cs: Režim dvojitých řádků

en: Double click expands parent accounts
cs: Dvojité kliknutí rozbalí rodičovské účty

en: Double clicking on an account with children expands the account instead of opening a register.
cs: Dvojité kliknutí na účet s potomky místo otevření účetní knihy účet rozbalí.

en: Double mode colors alternate with transactions
cs: Barvy v dvojitém režimu se mění s účetními položkami

en: Double-Weeks
cs: Dva týdny

en: Due Date
cs: Datu splatnosti

en: Due Day:
cs: Den splatnosti:

en: Due Days:
cs: Dnů splatnosti:

en: Dup_licate
cs: _Duplikovat

en: Dup_licate Transaction...
cs: _Duplikovat účetní položku...

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Duplicate Transaction
cs: Duplikovat účetní položku

en: Duplicate this Transaction
cs: Duplikovat tuto účetní položku

en: EDIT
cs: UPRAVIT

en: Earliest possible date
cs: Nejdřívější možné datum

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Account
cs: Upravit účet

en: Edit Bill
cs: Upravit účet

en: Edit Customer
cs: Upravit zákazníka

en: Edit Employee
cs: Upravit zaměstnance

en: Edit Exchange Rate
cs: Upravit kurz:

en: Edit Invoice
cs: Upravit fakturu

en: Edit Job
cs: Upravit práci

en: Edit Options
cs: Upravit možnosti

en: Edit Scheduled Transaction
cs: Upravit plánovanou účetní položku

en: Edit Vendor
cs: Upravit dodavatele

en: Edit report options
cs: Upravit možnosti sestavy

en: Edit report style sheets.
cs: Upravit stylesheety sestav

en: Edit the account view options
cs: Upravit nastavení zobrazení účtu

en: Edit the current Billing Term
cs: Upravit současné platební podmínky

en: Edit the current price.
cs: Upravit aktuální cenu.

en: Edit the current transaction
cs: Upravit současnou účetní položku

en: Edit the exchange rate for the current split
cs: Upravit kurz aktuální části

en: Edit the main account for this register
cs: Upravit hlavní účet této účetní knihy

en: Edit the selected account
cs: Upravit vybraný účet

en: Edit this Invoice
cs: Upravit tuto fakturu

en: Edit...
cs: Upravit...

en: Effective Date:
cs: Rozhodné datum:

en: Email:
cs: E-mail:

en: Employee
cs: Zaměstnanec

en: Employee ID
cs: ID zaměstnance

en: Employee Name
cs: Jméno zaměstnance

en: Employee Number:
cs: Číslo zaměstnance:

en: Employee Report
cs: Sestava zaměstanců

en: Employee Username
cs: Uživatelské jméno zaměstnance

en: Employees
cs: Zaměstnanci

en: Enable EURO support
cs: Povolit podporu EURO

en: Enable Links
cs: Povolit odkazy

en: Enable debugging code.
cs: Povolit ladicí kód.

en: Enable debugging mode
cs: Povolit ladicí mód

en: Enable developers mode
cs: Povolit vývojářský mód

en: Enable developers mode.
cs: Povolit vývojářský režim.

en: Enable hyperlinks in reports
cs: Povolit odkazy v sestavách

en: Enable hyperlinks in reports.
cs: Povolit odkazy v sestavách.

en: Enables support for the European Union EURO currency
cs: Povolí podporu evropské měny EURO

en: End
cs: Konec

en: End
cs: Konec

en: End Current Financial Year
cs: Konec současného fiskálního roku

en: End Date:
cs: Datum konce:

en: End Date:
cs: Datum konce:

en: End Previous Financial Year
cs: Konec předchozího fiskálního roku

en: End date:
cs: Konečné datum:

en: End of Period Payments
cs: Konec pravidelných plateb

en: End of current quarter
cs: Konec současného čtvrtletí

en: End of previous month
cs: Konec předchozího měsíce

en: End of previous quarter
cs: Konec předchozího čtvrtletí

en: End of previous quarterly accounting period
cs: Konec předchozího čtvrtletního účetního období

en: End of reporting period
cs: Konec období

en: End of the Previous Year
cs: Konec předchozího roku

en: End of the current Financial year/Accounting Period
cs: Konec současného fiskálního roku/účetního období

en: End of the current calendar year
cs: Konec současného kalendářního roku

en: End of the current month
cs: Konec současného měsíce

en: End of the previous Financial year/Accounting Period
cs: Konec předchozího fiskálního roku/účetního období

en: End of this month
cs: Konec tohoto měsíce

en: Ended On
cs: Skončil dne

en: Ending Balance:
cs: Konečný zůstatek:

en: Enter
cs: Vložit

en: Enter Bank Information
cs: Zadejte informace o bance

en: Enter Directly in the Register Window
cs: Zadat přímo v okně účetní knihy

en: Enter GnuCash Network passphrase:
cs: Zadejte heslo GnuCash Network:

en: Enter Interest Charge...
cs: Zadat srážku úroků...

en: Enter Interest Payment...
cs: Zadat platbu úroku...

en: Enter OpenHBCI Configuration File
cs: Zadejte konfigurační soubor OpenHBCI

en: Enter Password
cs: Zadejte heslo

en: Enter URI to load:
cs: Zadejte URI, které načíst:

en: Enter User Information
cs: Zadejte informace o uživateli

en: Enter a description of the split
cs: Zadejte popis části

en: Enter a description of the transaction
cs: Zadejte popis účetní položky

en: Enter a descriptive name for the currency or stock, such as 
    "US Dollar" or "Red Hat Stock"
cs: Zadejte popisné jméno měny nebo akcií, např. "Česká koruna"
    nebo "Akcie Red Hat"

en: Enter a descriptive name for this report
cs: Zadejte popisné jméno této sestavy

en: Enter a name for the account
cs: Zadejte jméno pro účet

en: Enter a payment for the owner of this Invoice
cs: Vložte platbu pro vlastníka této faktury

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
cs: Zadejte jedinečný kód používaný pro identifikaci této komodity. Můžete toto pole také bez problémů nechat prázdné.

en: Enter an Online Direct Debit Note
cs: Zadejte inkaso online

en: Enter an Online Transaction
cs: Zadejte účetní položku online

en: Enter and confirm your new password
cs: Zadejte a potvrďte své nové heslo

en: Enter credit formula for real transaction
cs: Zadejte vzorec Dal pro skutečnou účetní položku

en: Enter date:
cs: Zadejte datum:

en: Enter debit formula for real transaction
cs: Zadejte vzorec Má Dáti pro skutečnou účetní položku

en: Enter in the Transfer Funds Window
cs: Zadat v okně Prostředky převodu

en: Enter information about "%s"
cs: Zadejte informace o "%s"

en: Enter new Password
cs: Zadejte nové heslo

en: Enter notes for the transaction
cs: Zadejte poznámky o účetní položce

en: Enter opening balances
cs: Zadejte počáteční zůstatky

en: Enter passphrase:
cs: Zadejte heslo:

en: Enter report row/column span
cs: Zadejte pokrytí sloupců/řádků sestavy

en: Enter the Discount ... unknown type
cs: Zadejte slevu ... neznámý typ

en: Enter the Discount Amount
cs: Zadejte velikost slevy

en: Enter the Discount Percent
cs: Zadejte procenta slevy

en: Enter the Entry Description
cs: Zadejte popis položky

en: Enter the IDs given from your bank here. Please make sure the spelling is correct.
cs: Zadejte zde ID získané od vaší banky. Přesvědčte se prosím, že je napsáno správně.

en: Enter the Quantity of units for this Entry
cs: Zadejte počet jednotek pro tuto položku

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
cs: Zadejte daňovou tabulku, kterou použít pro tuto položku

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
cs: Zadejte účet, ze kterého převést, nebo jeden zvolte ze seznamu

en: Enter the currency used for new accounts
cs: Zadejte měnu používanou pro nové účty

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger.
    For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution.
    You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
cs: Zadejte datum a počet podílů, které jste získali nebo ztratili při rozdělení nebo sloučení akcií.
    Pro sloučení akcií (záporná rozdělení) použijte pro rozdělení podílů zápornou hodnotu.
    Můžete také zadat popis účetní položky nebo přijmout implicitní popis.

en: Enter the effective share price
cs: Zadejte efektivní cenu podílu

en: Enter the full name of the commodity, such as "Red Hat Stock"
cs: Zadejte plné jméno komodity, např. "Akcie Red Hat"

en: Enter the full name of the commodity. Example: US Dollars
cs: Zadejte úplné jméno komodity. Příklad: České koruny

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
cs: Zadejte příjmový/výdajový účet pro položku, nebo jej zvolte ze seznamu

en: Enter the name of the Customer
cs: Zadejte jméno zákazníka

en: Enter the name of the Vendor
cs: Zadejte jméno dodavatele

en: Enter the number of shares bought or sold
cs: Zadejte počet prodaných nebo koupených podílů

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
cs: Zadejte nejmenší zlomek komodity, se kterým se dá obchodovat. Pro akcie, se kterými se dá obchodovat jen vcelku, zadejte 1.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT") or other unique abbreviation for the name.
cs: Zadejte burzovní symbol (např. "RHAT") nebo jinou jedinečnou zkratku jména.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT"), national currency symbol 
    (such as "USD"), or other unique abbreviation for the name.
cs: Zadejte burzovní symbol (např. "RHAT"), symbol národní měny
    (např. "CZK") nebo jinou jedinečnou zkratku jména.

en: Enter the ticker symbol or currency code for the commodity. Example: USD
cs: Zadejte burzovní symbol nebo kód měny pro tuto komoditu. Příklad: CZK

en: Enter the transaction number, such as the check number
cs: Zadejte číslo účetní položky, např. číslo šeku

en: Enter the transaction reference, such as the invoice or check number
cs: Zadejte odkaz účetní položky, např. číslo faktury nebo šeku

en: Enter the type of Entry
cs: Zadejte typ položky

en: Enter the type of commodity. For stocks, this is often an exchange on which the stock is traded. You can choose an existing type from the list or enter a new type with the keyboard.
cs: Zadejte typ komodity. Pro akcie je to často burza, kde se s nimi obchoduje. Můžete zvolit existující typ ze seznamu nebo zadat nový typ pomocí klávesnice.

en: Enter the type of transaction, or choose one from the list
cs: Zadejte typ účetní položky, nebo jeden zvolte ze seznamu

en: Enter the unit-Price for this Entry
cs: Zadejte jednotkovou cenu této položky

en: Enter your password
cs: Zadejte své heslo

en: Enter your username and password
cs: Zadejte vaše jméno uživatele a heslo

en: Entity is not Account entity: %s
cs: Entita není entita Account: %s

en: Entity type does not match %s: %s
cs: Typ entity neodpovídá %s: %s

en: Entity type does not match Customer: %s
cs: Typ entity není Customer: %s

en: Entity type does not match Employee: %s
cs: Typ entity není Employee: %s

en: Entity type does not match Invoice: %s
cs: Typ entity není Invoice: %s

en: Entity type does not match Vendor: %s
cs: Typ entity není Invoice: %s

en: Equities
cs: Vlastní jmění

en: Equity
cs: Vlastní jmění

en: Erase all splits except the one for this account.
cs: Odstranit všechny části kromě té pro tento účet.

en: Error
cs: Chyba

en: Error adding price.
cs: Chyba při přidávání ceny.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
cs: Chyba v regulárním výrazu '%s':
    %s

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Error message not available
cs: Chybová zpráva není k dispozici

en: Error occurred while saving Account:
    %d: %s
cs: Při ukládání účtu došlo k chybě:
    %d: %s

en: Error while loading OpenHBCI config file:
      %s
cs: Chyba při načítání konfiguračního souboru OpenHBCI
      %s

en: Escrow Account:
cs: Escrow účet:

en: Europe (31.12.2001)
cs: Evropa (31.12.2001)

en: Evaluate the guile command
cs: Vyhodnotit příkaz guile

en: Every
cs: Každý

en: Every
cs: Každých

en: Exact Time
cs: Přesný čas

en: Exchange Rate:
cs: Kurz:

en: Exchange rate
cs: Kurz

en: Exchange rates
cs: Kurzy

en: Exchange/Price Information
cs: Informace o kurzu/ceně

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
cs: Ignorovat účetní položky z/do filtrovaných účtů

en: Exclude transactions to/from all filter accounts
cs: Ignorovat účetní položky z/do všech filtrovaných účtů

en: Execute Later (unimpl.)
cs: Provést později (neimpl.)

en: Execute Now
cs: Provést nyní

en: Exit
cs: Konec

en: Exit GnuCash
cs: Ukončit GnuCash

en: Expense
cs: Výdaje

en: Expense Account
cs: Výdajový účet

en: Expense Accounts
cs: Výdajové účty

en: Expense Barchart
cs: Sloupcový graf výdajů

en: Expense Chart
cs: Graf výdajů

en: Expense Over Time
cs: Výdaje v čase

en: Expense Piechart
cs: Koláčový graf výdajů

en: Expense Report
cs: Sestava výdajů

en: Expenses
cs: Výdaje

en: Expenses vs. Day of Week
cs: Výdaje vs. den v týdnu

en: Export HTML-formatted report to file
cs: Exportovat sestavu formátovanou v HTML do souboru

en: Export _Accounts...
cs: Exportovat _účty...

en: Export the account hierarchy to a new file
cs: Exportovat hierarchii účtů do nového souboru

en: Exporting file...
cs: Exportuji soubor...

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Extra Notes
cs: Další poznámky

en: Extra Payments
cs: Extra Platby

en: Extra notes to put on the invoice
cs: Další poznámky, které dát na fakturu

en: Fee
cs: Poplatek

en: Field
cs: Pole

en: File not found or read permission denied.
    Please select another file.
cs: Soubor nebyl nalezen nebo bylo odmítnuto oprávnění ke čtení.
    Zvolte prosím jiný soubor.

en: Filled circle
cs: Vyplněný kroužek

en: Filled square
cs: Vyplněný čtvereček

en: Filter Accounts
cs: Filtrovat účty

en: Filter Type
cs: Typ filtru

en: Filter account
cs: Filtrovat účet

en: Filter on these accounts
cs: Filtrovat tyto účty

en: Financial Calculator
cs: Finanční kalkulátor

en: Financial _Calculator
cs: _Finanční kalkulátor

en: Find
cs: Najít

en: Find Bill
cs: Najít účet

en: Find Customer
cs: Najít zákazníka

en: Find Employee
cs: Najít zaměstnance

en: Find Invoice
cs: Najít fakturu

en: Find Job
cs: Najít práci

en: Find Transactions
cs: Hledat účetní položky

en: Find Vendor
cs: Najít dodavatele

en: Find transactions with a search
cs: Najít účetní položky pomocí hledání

en: Finding duplicate transactions...
cs: Hledám duplikované účetní položky...

en: Finish
cs: Dokončit

en: Finish Account Setup
cs: Ukončit nastavení účtů

en: Finish the reconciliation of this account
cs: Dokončit odsouhlasení tohoto účtu

en: Finished
cs: Dokončeno

en: First Option
cs: První možnost

en: First on the:
cs: Poprvé dne:

en: Fixed
cs: Pevná

en: For a new transaction, click on the "Other Account" entry to choose the other (destination) account of this transaction.
    For a transaction that is a duplicate of an existing one, click on the "Other Account" or "Description" entry to 
    check whether GnuCash chose the right existing transaction.
    To switch transactions between both states, click on the checkmark in the "New" column.
    When all new transactions have the correct destination account and all duplicates are matched with the right existing transaction, 
    click "Ok".
cs: Pro novou účetní položku zvolte druhý (cílový) účet této účetní položky
    kliknutím na "Jiný účet".
    Pro účetní položku, která je duplikátem existující, zkontrolujte, jestli
    GnuCash zvolil správnou existující účetní položku, kliknutím na pole
    "Jiný účet" nebo "Popis".
    Účetní položku přepínejte mezi oběma stavy kliknutím na zatržítko ve sloupci
    "Nový".
    Až budou mít všechny účetní položky správný cílový účet a všechny duplikáty
    budou přiřazeny ke správným existujícím účetním položkám, klikněte na "OK".

en: For details on subscribing to that list, see %s.
cs: Detaily o přihlášení se do konference viz %s.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list %s.
cs: Pro nápovědu o psaní sestav nebo přispění se svými úplně novými sestavami kontaktujte konferenci %s.

en: Form
cs: Formulář

en: Format:
cs: Formát:

en: Forward
cs: Vpřed

en: Fourth Options
cs: Čtvrté možnosti

en: Fourth-level
cs: Čtvrté úrovně

en: Fraction
cs: Zlomek

en: Fraction traded:
cs: Obchodovaný zlomek:

en: Frame URL
cs: URL rámce

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Frequency:
cs: Frekvence:

en: Friday
cs: Pátek

en: From
cs: Od

en: From %s To %s
cs: Od %s do %s

en: From Now
cs: Ode dneška

en: From:
cs: Od:

en: Frozen
cs: Zmrazen

en: Full name:
cs: Plné jméno:

en: Future Value
cs: Budoucí hodnota

en: Future:
cs: Budoucí:

en: Gain
cs: Zisk

en: Gain And Loss
cs: Zisk a ztráta

en: Gain/Loss
cs: Zisk/ztráta

en: General
cs: Obecné

en: General Information
cs: Obecné informace

en: General Ledger
cs: Účetní kniha

en: General Ledger Report
cs: Sestava účetní knihy

en: General Reports
cs: Obecné sestavy

en: General background color for report.
cs: Obecná barva pozadí sestavy.

en: Generate an argument summary.
cs: Vytvořit souhrn argumetů.

en: Generated from an invoice.  Try unposting the invoice.
cs: Generováno z faktury. Zkuste zrušit vystavení faktury.

en: Generic import transaction matcher
cs: Obecný přiřazovač importovaných účetních položek

en: Get Online Quotes
cs: Získat ceny online

en: Get Quotes
cs: Získat uvedené ceny

en: Get Transactions Online
cs: Získat účetní položky online

en: Get new online quotes for stock accounts.
cs: Získat nové uvedené ceny účtů akcií online.

en: Get the account balance online through HBCI
cs: Získat zůstatek účtu online pomocí HBCI

en: Get the transactions online through HBCI
cs: Získat účetní položky online pomocí HBCI

en: Getting Started
cs: Začínáme

en: GnuCash 1.8 has lots of nice features. Here are a few.
cs: GnuCash 1.8 má mnoho hezkých vlastností. Tady je jich několik.

en: GnuCash Configuration Options
cs: Možnosti nastavení GnuCash

en: GnuCash Help
cs: Nápověda GnuCash

en: GnuCash Network authorization failed.
cs: Autorizace GnuCash Network selhala.

en: GnuCash Network is disabled and the link you have clicked requires it.
    You can enable it in the Network section
    of the Preferences dialog.
cs: GnuCash Network je zakázána a odkaz, na který jste klikli, ji vyžaduje.
    Můžete ji povolit v oddílu Síť dialogu
    Možnosti.

en: GnuCash Preferences
cs: Nastavení GnuCash

en: GnuCash Tutorial and Concepts Guide
cs: Průvodce a průvodce principy GnuCash

en: GnuCash Windows
cs: Okna GnuCash

en: GnuCash account name
cs: Jméno účtu GnuCash

en: GnuCash can act as a simple web browser!  To display
    a web page as a report, use the Sample & Custom -> 
    "Custom Web Report" report.
cs: GnuCash může fungovat jako jednoduchý WWW prohlížeč! WWW stránku
    zobrazíte jako sestavu použitím sestavy Ukázka a vlastní ->
    "Vlastní sestava WWW".

en: GnuCash can import financial data from OFX (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your OFX data, or "Cancel"
    to abort the process.
cs: GnuCash umí importovat finanční data ze souborů OFX
    (Quicken Interchange Format) zapsaných v Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance a mnoha dalších programech.
    
    Proces importu má několik kroků. Vaše účty GnuCash
    nebudou změněny, dokud nekliknete na "Dokončit" na
    konci procesu.
    
    Začněte načítat vaše data OFX kliknutím na "Další" nebo
    přerušte proces kliknutím na "Zrušit".

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel"
    to abort the process.
cs: GnuCash umí importovat finanční data ze souborů QIF
    (Quicken Interchange Format) zapsaných v Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance a mnoha dalších programech.
    
    Proces importu má několik kroků. Vaše účty GnuCash
    nebudou změněny, dokud nekliknete na "Dokončit" na
    konci procesu.
    
    Začněte načítat vaše data QIF kliknutím na "Další" nebo
    přerušte proces kliknutím na "Zrušit".

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    Do you want to proceed with opening the database?
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro
       %s.
    Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom
    případě byste neměli databázi otevírat.
    
    Chcete pokračovat s otevíráním databáze?

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    What would you like to do?
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro
       %s.
    Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom
    případě byste neměli databázi otevírat.
    
    Co chcete udělat?

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories
    to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be 
    converted to a GnuCash account. 
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches
    between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches 
    that you do not like by clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely
    within GnuCash.
cs: GnuCash používá pro zařazení vašich účetních položek místo kategorií oddělené
    příjmové a výdajové účty. Každá kategorie ve vašem soubory QIF bude převedena
    na účet GnuCash.
    
    Na další straně budete mít příležitost podívat se na navržená přiřazení
    mezi kategoriemi QIF a účty GnuCash. Můžete změnit přiřazení, která se vám
    nelíbí, kliknutím na řádek obsahující jméno kategorie.
    
    Pokud později změníte názor, můžete v GnuCash strukturu účtů bez problémů
    reorganizovat.

en: Good option
cs: Dobrá možnost

en: Grand Total
cs: Úplný součet

en: Grand Total Cell Color
cs: Barva buňky úplného součtu

en: Group the accounts
cs: Seskupit účty

en: Group the accounts in main categories?
cs: Seskupit účty do hlavních kategorií?

en: HBCI
    Version
cs: Verze
    HBCI

en: HBCI Connection Window
cs: Okno spojení HBCI

en: HBCI Get Balance
cs: HBCI získat zůstatek

en: HBCI Get Transactions
cs: HBCI získat účetní položky

en: HBCI Issue Direct Debit
cs: HBCI vydat inkaso

en: HBCI Issue Transaction
cs: HBCI vydat účetní položku

en: HBCI Remember PIN in memory
cs: HBCI pamatovat si PIN v paměti

en: HBCI Setup
cs: Nastavení HBCI

en: HBCI Setup Finished
cs: Nastavení HBCI dokončeno

en: HBCI Verbose Debug Messages
cs: HBCI podrobné ladicí zprávy

en: HBCI Version
cs: Verze HBCI

en: HBCI account name
cs: Jméno účtu HBCI

en: HTML Style Sheets
cs: Stylesheety HTML

en: Half Year
cs: Půl roku

en: Have a nice day!
cs: Mějte se pěkně!

en: Header color
cs: Barva hlavičky

en: Heading
cs: Nadpis

en: Heading Banner
cs: Obrázek nadpisu

en: Height of plot in pixels.
cs: Výška grafu v pixelech.

en: Hello Again
cs: Zase ahoj

en: Hello, World
cs: Ahoj, světe

en: Hello, World!
cs: Ahoj, světe!

en: Help
cs: Nápověda

en: Help Topics
cs: Témata nápovědy

en: Help Window
cs: Okno nápovědy

en: Help for first option
cs: Nápověda pro první možnost

en: Help for second option
cs: Nápověda pro druhou možnost

en: Help for third option
cs: Nápověda pro třetí možnost

en: Hours
cs: Hodiny

en: How did you pay for this item?
cs: Jak jste za tuto položku zaplatili?

en: How many automatic decimal places will be filled in.
cs: Kolik automatických desetinných míst bude vyplněno

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
cs: Kolik dní předem varovat o účtech, které je třeba zaplatit.

en: How many lines in the template register?
cs: Kolik řádků v šabloně účetní knihy?

en: How to handle void transactions
cs: Jak zpracovat neplatné účetní položky

en: ISO Standard: yyyy-mm-dd
cs: ISO Standard: rrrr-mm-dd

en: Icons and Text
cs: Ikony a text

en: Icons only
cs: Jen ikony

en: Identical commodities
cs: Identické komodity

en: Identification
cs: Identifikace

en: If selected, move to the blank transaction after the user presses 'Enter'. Otherwise, move down one row.
cs: Je-li zvoleno, přesunout se na prázdnou účetní položku poté, co uživatel stiskne 'Enter'. Jinak se posunout o jeden řádek dolů.

en: If selected, use a dialog to confirm a change to a reconciled transaction.
cs: Je-li zvoleno, použít dialog pro potvrzení změny odsouhlasené účetní položky.

en: If you already have a key file, please choose it here and make sure the User ID and
    Customer ID match the ones when you created that key file earlier. 
    If you do not have one yet, choose a filename, and a key file will be created there. Make
    sure to remember the exact User ID and Customer ID specified now.
cs: Máte-li již soubor s klíčem, zvolte jej prosím zde a přesvědčte se, že ID uživatele
    a ID zákazníka odpovídají těm, se kterými jste tento soubor klíče vytvořili dříve. 
    Pokud jej ještě nemáte, zvolte jméno souboru, a soubor s klíčem tam bude vytvořen. Ujistěte se, že si přesně pamatujete nyní zadávané ID uživatele a ID zákazníka.

en: If you already have an OpenHBCI configuration file (e.g. from 'aqmoney'), 
    please select it here. GnuCash will continue to use your existing configuration.
    
    If you do not yet have an OpenHBCI configuration file, please specify a file name here. 
    A new OpenHBCI configuration file with that name will be created when this HBCI 
    Setup finishes.
cs: Jestliže již máte konfigurační soubor OpenHBCI (např. z 'aqmoney'), 
    vyberte jej prosí zde. GnuCash bude dále používat vaše existující nastavení.
    
    Pokud ještě nemáte konfigurační soubor OpenHBCI, zadejte zde prosí název souboru. 
    Po dokončení tohoto nastavení HBCI bude vytvořen nový konfigurační soubor se zadaným jménem.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken,
    note that GnuCash uses accounts instead of categories to track
    income and expenses.  For more information on income and expense
    accounts, please see the GnuCash online manual.
cs: Znáte-li jiné finanční programy, např. Quicken, všimněte si, že GnuCash
    používá pro sledování příjmů a výdajů místo kategorií účty. Pro více
    informací o příjmových a výdajových účtech prosím čtěte GnuCash online
    manuál.

en: If you are finished creating the stock split or merger, press `Finish'.
    You may also press `Back' to review your choices, or `Cancel' to
    quit without making any changes.
cs: Jestliže jste dokončili vytváření rozdělení nebo sloučení akcií, stiskněte
    'Dokončit'. Můžete také zkontrolovat své volby stisknutím 'Zpět' nebo skončit
    bez provedení změn stisknutím 'Zrušit'.

en: If you are importing a QIF file downloaded from a bank or other financial
    institution, some of the information in the QIF file may duplicate information
    already in your GnuCash accounts.  GnuCash will try to detect duplicates 
    of existing transactions.  
    
    On the next page, you will be asked to confirm that an existing transaction
    matches an imported transaction.  Imported transactions are shown on the
    left side of the page, and possible  matches for the selected left-hand
    transaction are shown  to the right.  There may be several old transactions 
    that could match an imported transaction; you will be able to select the 
    correct one by clicking in the "Dup?" column of the correct transaction.
    
    You can control the rules used by GnuCash to find duplicate transactions 
    in the "QIF Import" section of the GnuCash Preferences dialog.
    
    Click "Next" to find duplicate transactions.
cs: Jestliže importujete soubor QIF stažený z banky nebo jiné finanční instituce,
    mohou některé informace v souboru QIF duplikovat informace již zanesené ve
    vašich účtech GnuCash. GnuCash se pokusí detekovat duplikáty existujících
    účetních položek.
    
    Na další straně budete požádáni, abyste potvrdili, že existující účetní
    položka odpovídá importované účetní položce. Importované účetní položky
    jsou zobrazeny na levé straně a možné odpovídající položky pro vybranou
    účetní položku vlevo jsou zobrazeny vpravo. Importované účetní položce může
    odpovídat několik starých účetních položek; můžete zvolit tu správnou
    kliknutím na její sloupec "Dup?".
    
    Můžete ovládat pravidla, která GnuCash používá pro nalezení duplikovaných
    účetních položek v oddílu "Import QIF" dialogu Nastavení GnuCash.
    
    Nalezněte duplikované účetní položky kliknutím na "Další".

en: If you have a Chip Card but are not sure about the exact User ID and Customer ID, you can 
    use the tool 'hbcicard' from the libchipcard package to read these numbers from the Chip Card.
cs: Pokud máte čipovou kartu, ale nejste si jisti s přesným ID uživatele a ID zákazníka, můžete 
    použít nástroj 'hbcicard' z balíčku libchipcard pro přečtení těchto čísel z čipové karty.

en: If you keep multiple account views open, it may be helpful to give each one a descriptive name
cs: Pokud máte otevřeno více pohledů na účty, může být užitečné dát každému popisné jméno

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split,
    enter the details of that payment here. Otherwise, just click `Next'.
cs: Jestliže jste v důsledku rozdělení akcií dostali finanční kompenzaci,
    vložte sem detaily o této platbě. Jinak prostě klikněte na `Další'.

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below.
    You may safely leave it blank.
cs: Chcete-li zaznamenat cenu akcií pro rozdělení, zadejte ji níže.
    Můžete ji bez problémů nechat prázdnou.

en: If you would like an account to have an opening balance, click on the account
    and enter the starting balance in the box on the right. All accounts except Equity
    and placeholder accounts may have an opening balance.
cs: Chcete-li, aby měl účet počáteční zůstatek, klikněte na něj a vložte
    počáteční zůstatek do pole vpravo. Všechny účty kromě Vlastního jmění
    a účtů držících místo mohou mít počáteční zůstatek.

en: If your bank did not specify a Customer ID, enter the User ID here.
cs: Pokud vaše banka neurčila ID zákazníka, zadejte zde ID uživatele.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Ignored
cs: Ignorován

en: Illegal variable in expression.
cs: Neplatná proměnná ve výrazu.

en: Images
cs: Obrázky

en: Imbalance
cs: Nevyváženost

en: Import OFX files
cs: Importovat soubory OFX

en: Import QIF Files
cs: Import souborů QIF

en: Import QIF files
cs: Importovat soubory QIF

en: Import _QIF...
cs: Importovat _QIF...

en: Import a Quicken QIF file
cs: Importovat soubor Quicken QIF

en: Import currency and stock information
cs: Importovat informace o měnách a akciích

en: Import currency and stock information
cs: Importovat informace o měnách a akciích

en: Import my QIF files
cs: Importovat mé soubory QIF

en: Imported transaction's first split:
cs: První část importované účetní položky:

en: Imported transactions with duplicates
cs: Importované účetní položky s duplikáty

en: Importing transactions...
cs: Importuji účetní položky

en: In order to setup HBCI access to your bank, OpenHBCI first has to 
    retrieve the cryptographic public keys of your bank. You will need 
    to enter your PIN for this to happen. After the successful key 
    retrieval, you need to verify those against the Ini-Letter that 
    your bank gave to you on paper.
    
    Press 'Next' now to retrieve the keys from the bank. If you have just
    created a new key file, you have to enter its PIN again. 
    
    You can then see the progress of the HBCI connection in the HBCI
    connection window. Please do not close the HBCI connection window
    before this whole druid has finished.
cs: Pro nastavení přístupu HBCI k vaší bance musí OpenHBCI nejdříve získat
    kryptografické veřejné klíče vaší banky. K tomu budete muset zadat
    váš PIN. Po úspěšném získání klíčů je porovnejte s klíči v Ini-Letter,
    který jste dostali od banky na papíře.
    
    Nyní získejte klíče od banky stisknutím 'Další'. Jestliže jste právě
    vytvořily nový soubor klíčů, musíte znovu zadat jeho PIN.
    
    Pak budete moci sledovat postup spojení HBCI v okně spojení HBCI.
    Nezavírejte prosím okno spojení HBCI, dokud celý tento druid neskončí.

en: In order to update your list of HBCI-enabled accounts, your bank
    server will be contacted and will be queried for the 
    HBCI-accessible accounts.
    
    Press 'Next' now to contact the bank server. You can then see the 
    progress of the HBCI connection in the HBCI connection window.
cs: Pro aktualizaci vašeho seznamu účtů přístupných s HBCI bude kontaktován
    server vaší banky a dotázán na účty přístupné s HBCI.
    
    Nyní kontaktujte server banky stisknutím 'Další'. Pak budete moci
    sledovat postup spojení HBCI v okně spojení HBCI.

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convienience store.  These ATM add its fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees.  For example, you withdraw 100$, and you are charged 101,50$ plus Interac fees.  If you manually entered that 100$, the amounts won't match.  You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
cs: V některých místech (např. obchod s potravinami) jsou nainstalovány komerční bankomaty (nepatřící finanční instituci). Tyto bankomaty přidávají svůj poplatek přímo k částce místo jako oddělenou účetní položku nebo ve vašich měsíčních bankovních poplatcích. Například vyberete 100 Kč a je vám naúčtováno 101,50 Kč plus poplatky Interac. Pokud jste ručně zadali těch 100 Kč, částky nebudou souhlasit. Toto byste měli nastavit na tolik, kolik je tento poplatek ve vaší oblasti maximálně (v jednotkách vaší místní měny), aby byla účetní položka rozpoznána jako přiřazení.

en: In the next pages, you will be asked to provide information about stocks, 
    mutual funds, and other tradable commodities that appear in the QIF file(s)
    you are importing. GnuCash requires more information about tradable 
    commodities than the QIF format can represent. 
    
    Each stock, mutual fund, or other commodity must have a type, which is the 
    exchange or listing that it is found on (NASDAQ, NYSE, US Mutual Funds, 
    etc), a full name, and an abbreviation.
    
    Check to see if there is an existing Type that is appropriate; if not, you can
    enter a new Type name by hand in the box. Make sure that the abbreviation
    you enter matches the ticker symbol used for the commodity on the exchange
    or listing for its type.
cs: Na dalších stranách budete požádáni, abyste poskytli informace o akciích,
    podílových fondech a jiných obchodovatelných komoditách, které se objevují
    v souboru(souborech) QIF, které importujete. GnuCash vyžaduje
    o obchodovatelných komoditách více informací, než může reprezentovat formát
    QIF.
    
    Každá akcie, podílový fond nebo jiná komodita musí mýt typ, což je burza
    nebo seznam, na kterém se nachází (NASDAQ, NYSE, Podílové fondy US atd.),
    úplné jméno a zkratku.
    
    Podívejte se, jestli již existuje vhodný typ; pokud ne, můžete do pole
    zadat nový typ ručně. Přesvědčte se, že zkratka, kterou zadáte, odpovídá
    burzovnímu symbolu používanému pro komoditu na její burze nebo seznamu.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark
    transactions as reconciled.  You can also press Tab and Shift-Tab to
    move between deposits and withdrawals.
cs: V okně odsouhlasení můžete označit účetní položku za odsouhlasenou
    stisknutím mezerníku. Můžete se také přepínat mezi vklady a výběry
    stisknutím Tab a Shift-Tab.

en: Include Sub-Accounts
cs: Zahrnout podúčty

en: Include Subaccounts
cs: Včetně podúčtů

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
cs: Zahrnout účetní položky z/do filtrovaných účtů

en: Include accounts that have a zero share balances.
cs: Zahrnout účty, které mají nulový zůstatek podílů.

en: Include accounts with no shares
cs: Zahrnout účty bez podílů

en: Include sub-account balances in printed balance?
cs: Zahrnout v tištěném zůstatku zůstatky podúčtů?

en: Include sub-accounts of all selected accounts
cs: Zahrnout podúčty všech vybraných účtů

en: Include the century when printing the year. (E.g. 2001 instead of 01.)
cs: Při tisku roku vytisknout i století. (Např. 2001 místo 01.)

en: Include this entry on this invoice?
cs: Zahrnout tuto položku na tuto fakturu?

en: Include transactions to/from filter accounts only
cs: Zahrnout jen účetní položky z/do filtrovaných účtů

en: Income
cs: Příjmy

en: Income & Expense
cs: Příjmy & výdaje

en: Income & Expense Chart
cs: Graf příjmů & výdajů

en: Income Account
cs: Příjmový účet

en: Income Accounts
cs: Příjmové účty

en: Income Barchart
cs: Sloupcový graf příjmů

en: Income Chart
cs: Graf příjmů

en: Income Over Time
cs: Příjmy v čase

en: Income Piechart
cs: Koláčový graf příjmů

en: Income account for security "%s"
cs: Příjmový účet pro podílové certifikáty "%s"

en: Income and Expense
cs: Příjmy a výdaje

en: Income and Expense categories
cs: Kategorie příjmů a výdajů

en: Income vs. Day of Week
cs: Příjem vs. den v týdnu

en: Income-Salary-Taxable
cs: Příjem-Plat-Zdanitelný

en: Income.Salary.Taxable
cs: Příjem.Plat.Zdanitelný

en: Income/Expense Chart
cs: Graf příjmů/výdajů

en: Income/Salary/Taxable
cs: Příjem/Plat/Zdanitelný

en: Income:Salary:Taxable
cs: Příjem:Plat:Zdanitelný

en: Income\Salary\Taxable
cs: Příjem\Plat\Zdanitelný

en: Increase
cs: Zvýšit

en: Increasing
cs: Vzestupní

en: Individual Taxes
cs: Individuální daně

en: Ini-Letter Server
cs: Ini-Letter serveru

en: Ini-Letter User
cs: Ini-Letter uživatele

en: Initial HBCI Setup
cs: Počáteční nastavení HBCI

en: Initial HBCI Setup Finished
cs: Počáteční nastavení HBCI dokončeno

en: Initial Payment:
cs: Počáteční platba:

en: Initialize Test Data
cs: Inicializovat testovací data

en: Interest
cs: Úrok

en: Interest Charge
cs: Úroková srážka

en: Interest Payment
cs: Platba úroku

en: Interest Rate
cs: Úroková míra

en: Interest Rate Change Frequency
cs: Frekvence změny úrokové míry

en: Interest Rate:
cs: Úroková míra:

en: Interest To:
cs: Úrok do:

en: Interface
cs: Rozhraní

en: International
cs: Mezinárodní

en: Internet Address
cs: Internetová adresa

en: Introduction to GnuCash
cs: Úvod do GnuCash

en: Invalid Entry:  You need to supply %s.
cs: Neplatná položka:  musíte zadat %s.

en: Investment Portfolio
cs: Investiční portfolio

en: Invoice
cs: Faktura

en: Invoice Date
cs: Datum faktury

en: Invoice Entries
cs: Položky faktury

en: Invoice ID
cs: ID faktury

en: Invoice Information
cs: Informace o faktuře

en: Invoice Notes
cs: Poznámky o faktuře

en: Invoice Number
cs: Číslo faktury

en: Invoice Owner
cs: Vlastník faktury

en: Invoice Tax Included?
cs: Faktura s daní?

en: Invoice in progress....
cs: Pracuji na faktuře...

en: Invoiced?
cs: Vyfakturováno?

en: Invoices
cs: Faktury

en: Is Closed?
cs: Je uzavřena?

en: Is Posted?
cs: Je vystavena?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
cs: Je daň již zahrnuta v ceně této položky?

en: Is this entry Invoiced?
cs: Je tato položka vyfakturována?

en: Is this entry billable to a customer or job?
cs: Je tato položka vyúčtovatelná zákazníkovi nebo pro práci?

en: Is this entry taxable?
cs: Je tato položka zdanitelná?

en: Issue a new direct debit note online through HBCI
cs: Vydat nové inkaso online pomocí HBCI

en: Issue a new transaction online through HBCI
cs: Vydat novou účetní položku online pomocí HBCI

en: Items you selected:
cs: Položky, které jste vybrali:

en: Jan 1 - Mar 31
cs: 1. ledna - 31. března

en: Jan 1 - Mar 31, Last year
cs: 1. ledna - 31. března, poslední rok

en: Job
cs: Práce

en: Job Active
cs: Práce aktivní

en: Job Dialog
cs: Dialog práce

en: Job Information
cs: Informace o práci

en: Job Name
cs: Jméno práce

en: Job Number
cs: Číslo práce

en: Job:
cs: Práce:

en: Job: Change Keys
cs: Job: Změnit klíče

en: Job: Debit Note
cs: Job: Inkaso

en: Job: Disable Keys
cs: Job: Zakázat klíče

en: Job: Get Balance
cs: Job: Získat zůstatek

en: Job: Get Keys
cs: Job: Získat klíče

en: Job: Get System ID
cs: Job: Získat ID systému

en: Job: Get Transactions
cs: Job: Získat účetní položky

en: Job: New Transfer
cs: Job: Nový převod

en: Job: Retrieve Account List
cs: Job: Získat seznam účtů

en: Job: Send Keys
cs: Job: Odeslat klíče

en: Jump
cs: Skok

en: Jump to the corresponding transaction in the other account
cs: Skočit na odpovídající účetní položku v druhém účtu

en: Jun 1 - Aug 31
cs: 1. června - 31. srpna

en: Jun 1 - Aug 31, Last year
cs: 1. června - 31. srpna, poslední rok

en: Just a Date Option
cs: Prostě možnost data

en: Keep normal account order
cs: Použít normální pořadí účtu

en: Keep normal invoice order
cs: Použít normální pořadí faktur

en: LTCG
cs: DDKZ

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Last Occurred:
cs: Poslední výskyt:

en: Last Year
cs: poslední rok

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr
cs: loňské 1. odh. daň. čtvrtl.

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr
cs: loňské 2. odh. daň. čtvrtl.

en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr
cs: loňské 3. odh. daň. čtvrtl.

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr
cs: loňské 4. odh. daň. čtvrtl.

en: Last day of previous month
cs: Poslední den předchozího měsíce

en: Last retrieval date
cs: Posledního data stažení

en: Length:
cs: Délka:

en: Let GnuCash add an adjusting split
cs: Nechat GnuCash přidat vyrovnávací část

en: Liabilities
cs: Pasiva

en: Liabilities & Equity
cs: Pasiva & vlastní jmění

en: Liabilities Over Time
cs: Pasiva v čase

en: Liability
cs: Pasiva

en: Liability Barchart
cs: Sloupcový graf pasiv

en: Liability Chart
cs: Graf pasiv

en: Liability Piechart
cs: Koláčový graf pasiv

en: Link Color
cs: Barva odkazu

en: Link text color.
cs: Barva textu odkazu.

en: List items selected
cs: Vybrané položky seznamu

en: List of Transactions
cs: Seznam účetních položek

en: List of directories to search when looking for config files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
cs: Seznam adresářů, které prohledávat při hledání konfiguračních souborů. Každý element musí být řetězec reprezentující adresář nebo symbol, kde 'default se rozvine na implicitní cestu a 'current na aktuální hodnotu cesty.

en: List of directories to search when looking for shared data files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
cs: Seznam adresářů, které prohledávat při hledání sdílených datových souborů. Každý element musí být řetězec reprezentující adresář nebo symbol, kde 'default se rozvine na implicitní cestu a 'current na aktuální hodnotu cesty.

en: List of downloaded transactions (source split shown):
cs: Seznam stažených účetních položek (zobrazeny zdrojové části):

en: Listing
cs: Seznam

en: Load another file
cs: Načíst další soubor

en: Load the given .scm file
cs: Načíst daný soubor .scm

en: Load the system configuration
cs: Načíst systémové nastavení

en: Load the user configuration
cs: Načíst nastavení uživatele

en: Loading QIF file...
cs: Načítám soubor QIF...

en: Loading configs...
cs: Načítám konfiguraci...

en: Loading data...
cs: Načítám data...

en: Loading modules...
cs: Načítám moduly...

en: Loading tip-of-the-day...
cs: Načítám tip dne...

en: Loading...
cs: Nahrávám...

en: Loan
cs: Půjčka

en: Loan Account:
cs: Účet půjčky:

en: Loan Information
cs: Informace o půjčce

en: Log Messages
cs: Záznam zpráv

en: Logging level from 0 (least logging) to 5 (most logging).
cs: Úroveň zaznamenávání od 0 (nejméně zaznamenávání) do 5 (nejvíce zaznamenávání)

en: Loss
cs: Ztráta

en: Lost Accounts
cs: Ztracené účty

en: Make Scheduled transaction
cs: Vytvořit plánovanou účetní položku

en: Make a copy of the current entry
cs: Vytvořit kopii aktuální položky

en: Make a copy of the current transaction
cs: Vytvořit kopii současné účetní položky

en: Make a printable Invoice
cs: Vytvořit tisknutelnou fakturu

en: Marker
cs: Značka

en: Marker Color
cs: Barva značky

en: Match HBCI accounts with GnuCash accounts
cs: Přiřadit účty HBCI a účty GnuCash

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
cs: Propojit účty QIF s účty GnuCash

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
cs: Propojit kategorie QIF s účty GnuCash

en: Match display threshold
cs: Práh zobrazení přiřazení

en: Match duplicate transactions
cs: Přiřadit duplikované účetní položky

en: Match missing!
cs: Přiřazení chybí"

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
cs: Přiřadit příjemce/poznámky k účtům GnuCash

en: Material
cs: Materiál

en: Maximum Bars
cs: Maximum sloupců

en: Maximum Slices
cs: Maximum řezů

en: Maximum number of bars in the chart
cs: Maximální počet sloupců v grafu

en: Maximum number of slices in pie
cs: Maximální počet řezů v koláči

en: Memo
cs: Poznámka

en: Memo:
cs: Poznámka:

en: Menus
cs: Menu

en: Monday
cs: Pondělí

en: Money In
cs: Vstup peněz

en: Money Market
cs: Peněžní trh

en: Money Out
cs: Výstup peněz

en: Month
cs: Měsíc

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: Monthly (x%u): %u
cs: Měsíčně (x%u): %u

en: Monthly: %u
cs: Měsíčně: %u

en: Months
cs: Měsíce

en: Months Remaining:
cs: Zbývá měsíců:

en: Months:
cs: Měsíce:

en: Mortgage & Loan Repayment Druid
cs: Druid splácení hypotéky & půjčky

en: Mortgage/Loan Druid
cs: Druid pro hypotéku/půjčku

en: Mortgage/Loan Repayment Setup
cs: Nastavení splácení hypotéky/půjčky

en: Most recent
cs: Nejnovější

en: Move back one step in the history
cs: Přesunout se v historii o krok zpět

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Move forward one step in the history
cs: Přesunout se v historii o krok vpřed

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
cs: Přesunout se na prázdné pole na konci faktury

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
cs: Přesunout se na prázdnou účetní položku na konci účetní knihy

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Multi Choice Option
cs: Možnost s více výběry

en: Multi-Line
cs: Více řádků

en: Multicolumn View
cs: Pohled s více sloupci

en: Mutual Fund
cs: Podílový fond

en: Mutual Funds
cs: Podílové fondy

en: NOTUSED: Defined in src/gnome/window-register.c
cs: NOTUSED: Definováno v src/gnome/window-register.c

en: Name
cs: Jméno

en: Name (optional)
cs: Jméno (nepovinné)

en: Name of account view
cs: Jméno pohledu na účet

en: Name of organization or company
cs: Jméno organizace nebo společnosti

en: Name of organization or company prepared for
cs: Jméno organizace nebo společnosti, pro kterou připraveno

en: Name of person preparing the report
cs: Jméno osoby připravující sestavu

en: Name of the company
cs: Jména společnosti

en: Name:
cs: Jméno:

en: Name:
cs: Jméno:

en: Nearest in time
cs: Nejbližší v čase

en: Needs values for variables
cs: Potřebuje hodnoty proměnných

en: Negative amounts are not allowed.
cs: Záporné částky nejsou povoleny.

en: Net Assets
cs: Čistá aktiva

en: Net Profit
cs: Čistý zisk

en: Net Worth
cs: Čistí hodnota

en: Net Worth Barchart
cs: Sloupcový graf čisté hodnoty

en: Network HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
cs: Síťový přístup pomocí HTTP je zakázán.
    Můžete jej povolit v oddílu Síť dialogu
    Možnosti.

en: Never End
cs: Nikdy neskončit

en: New
cs: Nový

en: New %s
cs: Nový %s

en: New Account
cs: Nový účet

en: New Account (child of selected) ...
cs: Nový účet (potomek zvoleného) ...

en: New Account (not implemented)
cs: Nový účet (neimplementováno)

en: New Account Default Currency
cs: Implicitní měna nových účtů

en: New Account Hierarchy Setup
cs: Nové nastavení hierarchie účtů

en: New Account _Tree
cs: Nový _strom účtů

en: New Bill
cs: Nový účet

en: New Billing Terms
cs: Nové platební podmínky

en: New Customer
cs: Nový zákazník

en: New Employee
cs: Nový zaměstnanec

en: New Invoice
cs: Nová faktura

en: New Item....
cs: Nová položka...

en: New Job
cs: Nová práce

en: New Order
cs: Nová objednávka

en: New Price:
cs: Nová cena:

en: New Search Limit
cs: Limit nového hledání

en: New Security
cs: Nový podílový certifikát

en: New Style Sheet
cs: Nový stylesheet

en: New Value
cs: Nová hodnota

en: New Vendor
cs: Nový dodavatel

en: New search
cs: Nové hledání

en: New style sheet info
cs: Informace o novém stylesheetu

en: New top level account
cs: Nový účet nejvyšší úrovně

en: New windows are created as notebook tabs in the current top-level window
cs: Nová okna jsou vytvářena jako záložky poznámkového bloku v aktuálním okně nejvyšší úrovně

en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
cs: Nová, NEVYROVNANÁ (pro převod %s potřebuji akci)!

en: New, already balanced
cs: Nová, již vyrovnaná

en: New, transfer %s to (auto) "%s"
cs: Nová, převod %s do (automaticky) "%s"

en: New, transfer %s to (manual) "%s"
cs: Nová, převod %s do (ručně) "%s"

en: New...
cs: Nový...

en: New?
cs: Nový?

en: Next Occurence
cs: Další výskyt

en: No
cs: Ne

en: No Account selected.  Please try again.
cs: Nevybrán žádný účet. Zkuste to prosím znovu.

en: No Auto Interest Charges for this Account
cs: Pro tento účet nejsou automatické srážky úroků

en: No Auto Interest Payments for this Account
cs: Pro tento účet nejsou automatické platby úroků

en: No End
cs: Žádný konec

en: No Tax Related accounts were found.  Go to the Edit->Tax Options dialog to set up tax-related accounts.
cs: Nebyly nalezeny žádné účty související s daněmi. Nastavte účty související s daněmi přechodem do dialogu Upravit->Daňová nastavení

en: No Valid Invoice Selected
cs: Nebyla vybrána platná faktura

en: No account list setup on new file
cs: Žádné nastavení seznamů účtů při novém souboru

en: No accounts marked for quote retrieval.
cs: Nebyly vybrány žádné účty pro získávání cen.

en: No accounts selected
cs: Nevybrány žádné účty

en: No amount display
cs: Nezobrazovat částku

en: No chip card has been found in the chip card reader.
    Do you want to try again?
cs: Ve čtečce čipových karet nebyla nalezena karta.
    Chcete to zkusit znovu?

en: No data
cs: Žádná data

en: No matching transactions found
cs: Nenalezeny odpovídající účetní položky

en: No options!
cs: Žádné možnosti!

en: No such Account entity: %s
cs: Neznámá entita Account: %s

en: No such entity: %s
cs: Neznámá entita: %s

en: No such owner entity: %s
cs: Neznámá entita vlastníka: %s

en: No such split: %s
cs: Takové rozdělení neexistuje: %s

en: No transactions were found that match the given time interval and account selection.
cs: Nebyly nalezeny účetní položky, které odpovídají zadanému časovému intervalu a výběru účtů.

en: Non-void only
cs: Jen platné

en: None
cs: Žádný

en: Normal body text color.
cs: Normální barva textu těla.

en: Not Cleared
cs: Nevynulován

en: Not a defined function
cs: Není definovaná funkce

en: Not a variable
cs: Není proměnná

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Not scheduled
cs: Nenaplánována

en: Notebook
cs: Poznámkový blok

en: Notes
cs: Poznámky

en: Notify Bills Due?
cs: Upozorňovat na účty k zaplacení?

en: Notify me when created
cs: Upozornit mě při vytvoření

en: Notify on new, auto-created Scheduled Transactions
cs: Upozornit při nových automaticky vytvořených plánovaných účetních položkách

en: Now
cs: Nyní

en: Now the setup for all HBCI accounts that are matching
    to a Gnucash account is finished. You can now invoke HBCI actions
    on those accounts.
    
    If you want to add another HBCI bank, user, or account, you can 
    start this druid again anytime.
    
    Press 'Finish' now.
cs: Nyní je dokončeno nastavení všech účtů HBCI, které odpovídají
    účtům Gnucash. Nyní můžete na těchto účtech provádět akce HBCI.
    
    Chcete-li přidat další banku, uživatele nebo účet HBCI, můžete
    kdykoli tohoto druida spustit znovu.
    
    Nyní stiskněte 'Dokončit'.

en: Now you need to send your cryptographic public keys to the bank
    server. Once you press 'Next', you public keys are sent to the 
    bank. ATTENTION: This step cannot be undone. Once you have sent 
    your keys to the bank, you cannot generate new ones but instead 
    have to use these for months to come (unless you personally ask 
    your bank to reset them).
    
    AGAIN ATTENTION: If you happen to encounter a bug in this unstable
    Gnucash version and/or OpenHBCI, these keys might get broken and you
    might actually have ask your bank to reset them and generate new ones.
    
    If you are really sure to proceed, then press 'Next' now to send 
    the keys to the bank. You can then see the progress of the HBCI 
    connection in the HBCI connection window.
cs: Nyní je potřeba odeslat vaše veřejné kryptografické klíče serveru
    banky. Až stisknete 'Další', budou vaše veřejné klíče poslány bance.
    POZOR: Tento krok nelze vrátit zpět. Až pošlete vaše klíče bance,
    nemůžete vygenerovat nové, ale musíte tyto používat celé měsíce
    (pokud svou banku osobně nepožádáte, aby je zrušila).
    
    JEŠTĚ JEDNOU POZOR: Pokud náhodou narazíte na chybu v této nestabilní
    verzi Gnucash a/nebo OpenHBCI, mohou být tyto klíče poškozeny a možná
    budete muset požádat svou banku, aby je zrušila, a vygenerovat nové.
    
    Pokud jste si jisti, že chcete pokračovat, odešlete nyní klíče bance
    stisknutím 'Další'. Pak můžete sledovat postup spojení HBCI v okně
    spojení HBCI.

en: Now you need to sign your (the User's) Ini-Letter and send it to your bank. 
    
    The initial HBCI setup is now finished.
    
    Once your bank has received and processed your Ini-Letter, you
    have to execute this "HBCI Setup" druid again in order 
    to use the HBCI functionality in your accounts.
    
    Press 'Finish' now.
cs: Nyní musíte podepsat váš (uživatelův) Ini-Letter a poslat ho vaší bance.
    
    Počáteční nastavení HBCI bylo právě dokončeno.
    
    Až vaše banka obdrží a zpracuje váš Ini-Letter, musíte tohoto druida
    "Nastavení HBCI" spustit znovu, abyste mohli používat ve svých účtech
    možnosti HBCI.
    
    Nyní stiskněte 'Dokončit'.

en: Num
cs: Č.

en: Num:
cs: Č.:

en: Number
cs: Číslo

en: Number Option
cs: Číselná možnost

en: Number of Occurences:
cs: Počet výskytů

en: Number of Occurrences
cs: Počet výskytů

en: Number of Occurrences:
cs: Počet výskytů:

en: Number of Rows
cs: Počet řádků

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Number of columns before wrapping to a new row
cs: Počet sloupců před přechodem na další řádek

en: Number of days from now
cs: Počet dní ode dneška

en: Numeric error
cs: Číselná chyba

en: OFX Filename:
cs: Jméno souboru OFX:

en: OFX Files
cs: Soubory OFX

en: OFX Import
cs: Import OFX

en: OFX files you have loaded
cs: Soubory OFX, které jste načetli

en: OFX import complete
cs: Import OFX hotov

en: Obsolete
cs: Zastaralý

en: Obsolete Scheduled Transactions
cs: Zastaralé plánované účetní položky

en: Occuring in
cs: Nastává

en: Old Value
cs: Stará hodnota

en: On the
cs: Dne

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds
    you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already
    exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account
    will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the
    same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested
    GnuCash account, click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your
    other personal finance program, including a separate account for each stock
    you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity"
    accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source
    of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next 
    page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
cs: Na další straně budou přiřazeny účty ve vašich souborech QIF a vaše akcie
    nebo podílové fondy k účtům GnuCash. Jestliže již existuje účet GnuCash se
    stejným jménem nebo podobným jménem a kompatibilním typem, bude pro přiřazení
    použit; jinak GnuCash vytvoří nový účet se stejným jménem a typem jako účet
    QIF. Pokud se vám navržený účet GnuCash nelíbí, změňte ho kliknutím.
    
    Všimněte si, že GnuCash vytvoří mnoho účtů, které ve vašem jiném účetním
    programu neexistovaly, včetně odděleného účtu pro každé vaše akcie,
    oddělených účtů pro poplatky makléři, speciální účty "Vlastní jmění"
    (implicitně podúčty Nerozděleného zisku), které jsou zdroj vašich počátečních
    zůstatků, atd. Všechny tyto účty se objeví na další straně, takže pokud
    chcete, můžete je změnit, ale můžete je bez problémů nechat beze změny.

en: Once
cs: Jednou

en: Once: %s
cs: Jednou: %s

en: One (or more) children of this account contain
    transactions.  Are you sure you want to delete the
    %s account and all its children?
cs: Jeden (nebo více) potomků tohoto účtu obsahuje
    účetní položky. Jste si jisti, že chcete odstranit
    účet %s a všechny jeho potomky?

en: One (or more) children of this account contains read-only transactions.  You may not delete %s.
cs: Jeden (nebo více) potomků tohoto účtu obsahuje
    účetní položky jen pro čtení. Nemůžete odstranit %s.

en: One Month Ago
cs: Před měsícem

en: One Week Ago
cs: Před týdnem

en: One Year Ago
cs: Před rokem

en: One of the sub-accounts selected may not be
    edited.  If you want to edit transactions in
    this register, please open the sub-account
    options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead
    of a set of accounts.
cs: Jeden z vybraných podúčtů nelze upravovat. Pokud chcete
    v této účetní knize upravovat účetní položky, otevřete
    prosím možnosti podúčtu a vypněte možnost Drží místo.
    Můžete také místo sady účtů otevřít jeden účet.

en: One window is used for all displays (select contents through Window menu)
cs: Jedno okno se používá pro všechna zobrazení (vyberte obsah pomocí menu Okno)

en: Online Actions
cs: Akce online

en: Online Banking & Importing
cs: Online banking & import

en: Online HBCI Direct Debit Note
cs: Online inkaso HBCI

en: Online HBCI Transaction
cs: Online účetní položka HBCI

en: Online Transaction
cs: Účetní položka online

en: Online account ID here...
cs: Online ID účtu sem...

en: Only Active?
cs: Jen aktivní?

en: Only one price
cs: Jen jedna cena

en: Only use 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms
cs: Použít jen 'má dáti' a 'dal' místo neformálních synonym

en: Open
cs: Otevřít

en: Open Account
cs: Otevřít účet

en: Open Anyway
cs: Přesto otevřít

en: Open S_ubaccounts
cs: Otevřít _podúčty

en: Open _Recent
cs: Otevřít _nedávné

en: Open _Subaccounts
cs: Otevřít _podúčty

en: Open a company report window for the owner of this Invoice
cs: Otevřít okno zprávy o společnosti pro vlastníka této faktury

en: Open a general ledger window
cs: Otevřít okno s účetní knihou

en: Open a new account tree view
cs: Otevřít nový pohled na strom účtů

en: Open a new document
cs: Otevřít nový dokument

en: Open a new top-level GnuCash window for the current view
cs: Otevřít nové okno GnuCash nejvyšší úrovně pro aktuální pohled

en: Open a register report window for this transaction
cs: Otevřít okno sestavy účetní knihy pro tuto účetní položku

en: Open in a New Window
cs: Otevřít v novém okně

en: Open the GnuCash Help
cs: Otevřít nápovědu GnuCash

en: Open the GnuCash Tutorial
cs: Otevřít kurz GnuCash

en: Open the GnuCash help window
cs: Otevřít okno nápovědy GnuCash

en: Open the account
cs: Otevřít účet

en: Open the new user tutorial
cs: Otevřít kurz pro nového uživatele

en: Open the selected account
cs: Otevřít vybraný účet

en: Open the selected account and all its subaccounts
cs: Otevřít vybraný účet a všechny jeho podúčty

en: OpenHBCI Configuration File
cs: Konfigurační soubor OpenHBCI

en: Opened
cs: Otevřena

en: Opening Balance
cs: Počáteční zůstatek

en: Opening Balances
cs: Počáteční zůstatky

en: Opening Dialog
cs: Otevírám dialog

en: Opening Network Connection
cs: Otevírám síťové spojení

en: Options
cs: Nastavení

en: Order
cs: Objednávka

en: Order Entries
cs: Položky objednávky

en: Order Entry
cs: Položka objednávky

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: Order Information
cs: Informace o objednávce

en: Order Notes
cs: Poznámky o objednávce

en: Order of Secondary sorting
cs: Pořadí sekundárního třídění

en: Order of primary sorting
cs: Pořadí primárního třídění

en: Originator Account Number
cs: Číslo účtu příkazce

en: Originator Name
cs: Jméno příkazce

en: Orphan
cs: Sirotek

en: Other
cs: Jiný

en: Other Account
cs: Jiný účet

en: Other Account Code
cs: Kód jiného účtu

en: Other Account Name
cs: Jméno jiného účtu

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
cs: Ignorovat výběr účtů a zobrazit podúčty všech vybraných účtů?

en: Override or modify From: & To:
cs: Ignorovat nebo změnit Od: a Do:

en: Override the global Tax Table?
cs: Ignorovat globální daňovou tabulku?

en: Owner Information
cs: Informace o vlastníkovi

en: Owner Name
cs: Jméno vlastníka

en: Owner's Name
cs: Jméno vlastníka

en: POS
cs: Prodej

en: Paid
cs: Zaplaceno

en: Parent Account
cs: Rodičovský účet

en: Part of Payment Transaction
cs: Součást účetní položky platby

en: Passphrases did not match.
cs: Hesla nesouhlasí.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Paste Transaction
cs: Vložit účetní položku

en: Paste the transaction from the clipboard
cs: Vložit účetní položku ze schránky

en: Path to Key File
cs: Cesta k souboru s klíčem

en: Pay Bill
cs: Zaplatit účet

en: Payable Account
cs: Ǔčet k zaplacení

en: Payee:
cs: Příjemce:

en: Payees and memos
cs: Příjemci a poznámky

en: Payer Name Source
cs: Zdroj jména plátce

en: Payment
cs: Platba

en: Payment Address
cs: Adresa pro platbu

en: Payment Frequency
cs: Frekvence plateb

en: Payment From
cs: Platba z

en: Payment From (Escrow):
cs: Platba z (escrow):

en: Payment From:
cs: Forma splácení:

en: Payment Information
cs: Platební informace

en: Payment Periods
cs: Intervaly platby

en: Payment Purpose (only for recipient)
cs: Účel platby (jen pro příjemce)

en: Payment Purpose continued
cs: Pokračování účelu platby

en: Payment To
cs: Platba do

en: Payment To (Escrow):
cs: Platba do (escrow):

en: Payment To:
cs: Platba do:

en: Payment Total:
cs: Celkem platby:

en: Payment, thank you
cs: Platba, děkujeme vám

en: Payment: "%s"
cs: Platba: "%s"

en: Payments
cs: Platby

en: Payments:
cs: Platby:

en: Percent %
cs: Procent %

en: Percentage amount must be between 0 and 100.
cs: Procenta částky musí být mezi 0 a 100.

en: Period end
cs: Konec období

en: Period from %s to %s
cs: Období od %s do %s

en: Period start
cs: Začátek období

en: Periodic Payment
cs: Periodická platba

en: Phone
cs: Telefon

en: Phone:
cs: Telefon:

en: Pick the commodity's exchange or listing (NASDAQ, NYSE, etc).
cs: Zvolte burzu nebo seznam komodity (NASDAQ, NYSE atd.)

en: Pick the type of the currency or security. For national currencies, 
    use "CURRENCY". Enter a new type in the box if the ones in the
    pick list are inappropriate.
cs: Zvolte typ měny nebo podílového certifikátu. Pro národní měny použijte
    "CURRENCY". Jestliže typy v seznamu neodpovídají, zadejte do pole nový.

en: Placeholder
cs: Drží místo

en: Plain
cs: Jednoduchý

en: Please choose the currency to use for new accounts.
cs: Zvolte prosím měnu, kterou použít pro nové účty.

en: Please enter PIN for 
    unknown user at unknown bank.
cs: Zadejte a potvrďte prosím nový PIN pro
    neznámého uživatele u neznámé banky.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at bank '%s'.
cs: Zadejte a potvrďte prosím nový PIN pro
    uživatele '%s' u banky '%s'.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at unknown bank.
cs: Zadejte a potvrďte prosím nový PIN pro
    uživatele '%s' u neznámé banky.

en: Please enter and confirm a new PIN
    with at least %d characters.
cs: Zadejte a potvrďte prosím nový PIN
    s alespoň %d znaky.

en: Please enter and confirm a new PIN for 
    user '%s' at unknown bank,
    with at least %d characters.
cs: Zadejte a potvrďte prosím nový PIN pro
    uživatele '%s' u neznámé banky,
    s alespoň %d znaky.

en: Please enter and confirm new PIN for 
    user '%s' at bank '%s',
    with at least %d characters.
cs: Zadejte a potvrďte prosím nový PIN pro
    uživatele '%s' u banky '%s',
    s alespoň %d znaky.

en: Please insert chip card for 
    unknown user at unknown bank.
cs: Vložte prosím čipovou kartu pro 
    neznámého uživatele u neznámé banky.

en: Please insert chip card for 
    user '%s' at bank '%s'.
cs: Vložte prosím čipovou kartu pro 
    uživatele '%s' u banky '%s'.

en: Please insert chip card for 
    user '%s' at unknown bank.
cs: Vložte prosím čipovou kartu pro 
    uživatele '%s' u neznámé banky.

en: Please insert the correct chip card for 
    unknown user at unknown bank.
cs: Vložte prosím správnou čipovou kartu pro 
    neznámého uživatele u neznámé banky.

en: Please insert the correct chip card for 
    user '%s' at bank '%s'.
cs: Vložte prosím správnou čipovou kartu pro 
    uživatele '%s' u banky '%s'.

en: Please insert the correct chip card for 
    user '%s' at unknown bank.
cs: Vložte prosím správnou čipovou kartu pro 
    uživatele '%s' u neznámé banky.

en: Please make sure the key file for 
    unknown user at unknown bank can be accessed.
cs: Přesvědčte se prosím, že soubor klíče pro 
    neznámého uživatele u neznámé banky je přístupný.

en: Please make sure the key file for 
    user '%s' at bank '%s' can be accessed.
cs: Přesvědčte se prosím, že soubor klíče pro 
    uživatele '%s' u banky '%s' je přístupný.

en: Please make sure the key file for 
    user '%s' at unknown bank can be accessed.
cs: Přesvědčte se prosím, že soubor klíče pro 
    uživatele '%s' u neznámé banky je přístupný.

en: Please name the Scheduled Transaction.
cs: Pojmenujte prosím tuto plánovanou účetní položku.

en: Please provide a valid end selection.
cs: Poskytněte prosím platný výběr konce.

en: Please select a commodity to match the following exchange code.
    Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
cs: Vyberte prosím komoditu, které přiřadit následující burzovní kód.
    Všimněte si prosím, že burzovní kód komodity, kterou vyberete, bude 
    přepsán.

en: Please select a file to load.
cs: Zvolte prosím soubor, který načíst.

en: Please select a file to load. When you click "Next", the file will be loaded
    and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s)
    in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't 
    worry if your data is in multiple files.
cs: Zvolte prosím soubor, který otevřít. Až kliknete na "Další", bude soubor
    načten a zanalyzován. Možná budete muset odpovědět na několik otázek
    o účtu (účtech) v souboru.
    
    Budete mít příležitost načíst tolik souborů, kolik chcete, takže si nedělejte
    starosti, jsou-li vaše data v několika souborech.

en: Please select a valid "from" account.
cs: Zvolte prosím platný účet "od".

en: Please select a valid "interest" account.
cs: Zvolte prosím platný účet "úrok".

en: Please select a valid "to" account.
cs: Zvolte prosím platný účet "do".

en: Please select a valid Escrow Account.
cs: Zvolte prosím platný escrow účet.

en: Please select a valid loan account.
cs: Zvolte prosím platný účet půjčky.

en: Please select or create an appropriate Gnucash account for:
cs: Vyberte nebo vytvořte prosím odpovídající účet Gnucash pro:

en: Plot Height
cs: Výška grafu

en: Plot Type
cs: Typ grafu

en: Plot Width
cs: Šířka grafu

en: Portfolio Report
cs: Sestava portfolia

en: Possible duplicates for selected new transaction
cs: Možné duplikáty pro vybranou novou účetní položku

en: Post
cs: Vystavit

en: Post Date
cs: Datum vystavení

en: Post To
cs: Vystavit na

en: Post this Invoice to your Chart of Accounts
cs: Vystavit tuto fakturu do vašeho účetnictví

en: Post to Account
cs: Vystavit k účtu

en: Posted
cs: Vystavena

en: Posted Account
cs: Vystaveno na účet

en: Postpone
cs: Odložit

en: Postpone the reconciliation of this account
cs: Odložit odsouhlasení tohoto účtu

en: Postponed
cs: Odložen

en: Potential splits matching the selected transaction:
cs: Možné části odpovídající vybrané účetní položce:

en: Prepared by:
cs: Připraveno:

en: Prepared for
cs: Připraveno pro

en: Prepared for:
cs: Připraveno pro:

en: Preparer
cs: Připravil

en: Present Value
cs: Současná hodnota

en: Present:
cs: Současné

en: Press `Finish' to create your new accounts.
    
    Press `Back' to review your selections.
    
    Press `Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
cs: Stisknutím `Dokončit' vytvoříte své nové účty.
    
    Stisknutím `Zpět' se vrátíte ke svému výběru.
    
    Stisknutím `Zrušit' zavřete tento dialog bez vytvoření nových účtů.

en: Previous Financial Year Start
cs: Začátek předchozího fiskálního roku

en: Previous Year End
cs: Konec předchozího roku

en: Previous Year Start
cs: Začátek předchozího roku

en: Price
cs: Cena

en: Price Database
cs: Databáze cen

en: Price Editor
cs: Editor cen

en: Price Information
cs: Informace o ceně

en: Price Quote Source
cs: Zdroj uvedené ceny

en: Price Source
cs: Zdroj cen

en: Price of Commodity
cs: Cena komodity

en: Price:
cs: Cena:

en: Prices
cs: Ceny

en: Primary Key
cs: Primární klíč

en: Primary Sort Order
cs: Primární pořadí třídění

en: Primary Subtotal
cs: Primární částečný součet

en: Primary Subtotal for Date Key
cs: Primární částečný součet pro klíč Datum

en: Primary Subtotals/headings
cs: Primární částečný součet/nadpisy

en: Primary active color
cs: Primární aktivní barva

en: Primary color
cs: Primární barva

en: Principal
cs: Hlavní část

en: Principal To:
cs: Hlavní část do:

en: Print
cs: Tisk

en: Print Check
cs: Vytisknout šek

en: Print Full account names
cs: Tisknout úplná jména účtů

en: Print GnuCash Document
cs: Vytisknout dokument GnuCash

en: Print Help window
cs: Vytisknout okno nápovědy

en: Print Ini-Letter of User
cs: Vytisknout Ini-Letter uživatele

en: Print Preview
cs: Náhled před tiskem

en: Print _Check
cs: Vytisknout _šek

en: Print a check using a standard format
cs: Vytisknout šek pomocí standardního formátu

en: Print all Parent account names
cs: Vytisknout jména všech rodičovských účtů

en: Print report window
cs: Vytisknout okno sestav

en: Printable Invoice
cs: Tisknutelná faktura

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment.
    Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
cs: Před odsouhlasením účtu, který sráží nebo platí úroky, vyzvat uživatele,
    aby zadal účetní položky pro srážku nebo platbu úroků. V současné době
    povoleno jen pro účty Banka, Kredit, Podílový fond, Aktiva, K příjmu,
    K zaplacení a Pasiva.

en: Process Pa_yment
cs: Zpracovat _platbu

en: Process Payment
cs: Zpracovat platbu

en: Process an OFX/QFX response file
cs: Zpracovat soubor odpovědí OFX/QFX

en: Profit
cs: Zisk

en: Profit & Loss
cs: Zisk & ztráta

en: Profit (Gain minus Loss)
cs: Zisk (zisk mínus ztráta)

en: Profit And Loss
cs: Zisk a ztráta

en: Profits
cs: Zisk

en: Progress
cs: Postup

en: Project
cs: Projekt

en: Projected Minimum:
cs: Předpokládané minimum:

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Public Keys will be retrieved
cs: Budou získány veřejné klíče

en: QIF Filename:
cs: Jméno souboru QIF:

en: QIF Files
cs: Soubory QIF

en: QIF Import
cs: Import QIF

en: QIF Verbose documentation
cs: Podrobná dokumentace QIF

en: QIF account name
cs: Jméno účtu QIF

en: QIF category name
cs: Jméno kategorie QIF

en: QIF file load failed:
    %s
cs: Načtení souboru QIF selhalo:
    %s

en: QIF file load warning:
    %s
cs: Varování načtení souboru QIF:
    %s

en: QIF file parse failed:
    %s
cs: Parsování souboru QIF selhalo:
    %s

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have
    information about Accounts and Categories which would allow them to be
    correctly assigned to GnuCash accounts.  
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and 
    Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default
    these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash.
    If you select a different account, it will be remembered for future QIF 
    files.
cs: Soubory QIF stažené z bank a jiných finančních institucí možná nemají
    informace o účtech a kategoriích, které jsou potřeba pro jejich správné
    přiřazení k účtům GnuCash.
    
    Na následující straně uvidíte text, který se objevuje v polích Příjemce
    a Poznámka účetních položek bez účtu nebo kategorie QIF. Implicitně jsou
    tyto účetní položky přiřazeny účtu 'Nespecifikováno'. Vyberete-li jiný
    účet, bude vaše volba uložena pro budoucí soubory QIF.

en: QIF files you have loaded
cs: Soubory QIF, které jste načetli

en: QIF import: Name conflict with another account.
cs: Import QIF: Konflikt jména s jiným účtem.

en: QIF payee/memo
cs: QIF příjemce/poznámka

en: Quantity
cs: Množství

en: Quarter
cs: Čtvrtletí

en: Quarterly
cs: Čtvrtletně

en: Quarterly (x%u): %u
cs: Čtvrtletně (x%u): %u

en: Quarterly: %u
cs: Čtvrtletně: %u

en: Question
cs: Otázka

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions.  When you
    type the first letter(s) of a common transaction description,
    GnuCash will automatically complete the remainder of the
    transaction as it was last entered.
cs: Quick-fill usnadňuje zadávání podobných účetních položek. Když napíšete
    první písmeno(písmena) společného popisu účetních položek, GnuCash
    automaticky doplní zbytek účetní položky, jak byla naposledy zadána.

en: Quit
cs: Konec

en: R
cs: O

en: RDH Medium (Key File)
cs: Médium RDH (soubor s klíčem)

en: REPLACEME with the Register control box
cs: NAHRAĎMĚ s ovládacím oknem Účetní kniha

en: Range:
cs: Rozsah:

en: Reading file...
cs: Čtu soubor...

en: Ready to create
cs: Připraven vytvářet

en: Rebalance Transaction
cs: Vyrovnat účetní položku

en: Rebate
cs: Vrácené

en: Recalculate Transaction
cs: Přepočítat účetní položku

en: Receivables Account
cs: Účet k příjmu

en: Receive
cs: Přijato

en: Recipient Account Number
cs: Číslo účtu příjemce

en: Recipient Bank Code
cs: Kód banky příjemce

en: Recipient Name
cs: Jméno příjemce

en: Reconcile
cs: Odsouhlasit

en: Reconcile (auto) match
cs: Odsouhlasit (automatické) přiřazení

en: Reconcile (manual) match
cs: Odsouhlasit (ruční) přiřazení

en: Reconcile Account
cs: Odsouhlasit účet

en: Reconcile Information
cs: Informace o odsouhlasení

en: Reconcile Window
cs: Okno odsouhlasení

en: Reconcile the main account for this register
cs: Odsouhlasit hlavní účet této účetní knihy

en: Reconcile the selected account
cs: Odsouhlasit vybraný účet

en: Reconciled
cs: Odsouhlasen

en: Reconciled Balance:
cs: Odsouhlasený zůstatek:

en: Reconciled Date
cs: Datum odsouhlasení

en: Reconciled:
cs: Odsouhlaseno:

en: Reconciled:R
cs: Reconciled:O

en: Record
cs: Záznam

en: Record a stock split or a stock merger
cs: Zaznamenat rozdělení nebo sloučení akcií

en: Record the current entry
cs: Zaznamenat aktuální položku

en: Record the current transaction
cs: Zaznamenat aktuální účetní položku

en: Recurrence Frequency
cs: Frekvence opakování

en: Reference
cs: Odkaz

en: References
cs: Odkazy

en: Refine current search
cs: Zjemnit aktuální hledání

en: Refresh this window
cs: Obnovit toto okno

en: Register
cs: Účetní kniha

en: Register Colors
cs: Barvy účetní knihy

en: Register Order
cs: Pořadí účetní knihy

en: Register Report
cs: Sestava účetní knihy

en: Register date ranges
cs: Rozsahy dat účetní knihy

en: Register font
cs: Písmo účetní knihy

en: Register hint font
cs: Písmo nápověd účetní knihy

en: Relative Date Option
cs: Možnost relativního data

en: Reload
cs: Obnovit

en: Reload invoice report
cs: Obnovit sestavu faktur

en: Reload invoice report scheme file
cs: Obnovit soubor schémat sestavy faktur

en: Reload owner report
cs: Obnovit sestavu vlastníků

en: Reload owner report scheme file
cs: Obnovit soubor schémat sestavy vlastníků

en: Reload receivable report
cs: Obnovit sestavu k příjmu

en: Reload receivable report scheme file
cs: Obnovit soubor schémat sestavy k příjmu

en: Reload the current document
cs: Obnovit aktuální dokument

en: Reload the current report
cs: Obnovit současnou sestavu

en: Remaining Number of Occurrences
cs: Počet zbývajících výskytů

en: Remaining Occurrences:
cs: Zbývající výskyty:

en: Remember the PIN for HBCI in memory during a session
cs: Pamatovat si PIN pro HBCI v paměti v průběhu sezení

en: Remind me
cs: Připomenout mi

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove Old...
cs: Odstranit staré...

en: Remove Transaction Splits
cs: Odstranit rozdělení účetní položky

en: Remove old prices
cs: Odstranit staré ceny

en: Remove prices older than a user-entered date
cs: Odstranit ceny starší než uživatelem zadané datum

en: Remove the current commodity.
cs: Odstranit současnou komoditu.

en: Remove the current price
cs: Odstranit aktuální cenu

en: Rendering '%s' report ...
cs: Vykresluji sestavu '%s' ...

en: Repayment
cs: Splácení

en: Repayment Frequency
cs: Frekvence splátek

en: Report
cs: Sestava

en: Report Accounts
cs: Účty sestavy

en: Report Currency
cs: Měna sestavy

en: Report Size
cs: Velikost sestavy

en: Report Window
cs: Okno sestavy

en: Report a bug
cs: Nahlásit chybu

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org.
cs: Chyby a jiné problémy hlaste na gnucash-devel@gnucash.org.

en: Report error
cs: Chyba sestavy

en: Report name
cs: Jméno sestavy

en: Report on these accounts
cs: Vytvořit sestavu o těchto účtech

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
cs: Vytvořit sestavu o těchto účtech, pokud to dovolí zvolená hloubka účtů.

en: Report on these accounts, if display depth allows.
cs: Sestava o těchto účtech, pokud to dovolí hloubka zobrazení účtů.

en: Report style
cs: Styl sestavy

en: Report's currency
cs: Měna sestavy

en: Result of HBCI job: 
    Account booked balance is %s%s
    Reconcile account now?
cs: Výsledek úlohy HBCI: 
    Zůstatek účtu je %s%s
    Odsouhlasit nyní účet?

en: Retained Earnings
cs: Nerozdělený zisk

en: Reverse Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income Accounts
cs: Obrátit účty kreditní karta, k zaplacení, pasiva, vlastní jmění a příjmové účty

en: Reverse Income and Expense Accounts
cs: Obrátit příjmové a výdajové účty

en: Reverse amount display for Income and Expense Accounts
cs: Obrátit zobrazované částky pro příjmové a výdajové účty

en: Reverse amount display for Liability, Payable, Equity, Credit Card, and Income accounts
cs: Obrátit zobrazované částky pro účty Pasiva, K zaplacení, Vlastní jmění, Kreditní karta a Příjmy

en: Reverse amount display for certain account types
cs: Obrátit zobrazení částky pro jisté typy účtů

en: Reversed-balance account types
cs: Typ účtu s obráceným zůstatkem

en: Review
cs: Zkontrolovat

en: Row span:
cs: Pokrytí řádků:

en: Rows
cs: Řádků

en: Run dialog for new user again?
cs: Spustit dialog pro nového uživatele znovu?

en: Run on GnuCash start
cs: Spustit při startu GnuCash

en: Run the RPC Server if GnuCash was configured with --enable-rpc
cs: Spustit RPC server, pokud byl GnuCash konfigurován s --enable-rpc

en: Running Balance
cs: Průběžný zůstatek

en: Running GnuCash for the First Time
cs: První spuštění GnuCash

en: STCG
cs: KDKZ

en: S_elect Transactions
cs: _Vybrat účetní položky

en: S_plit Transaction
cs: _Rozdělit účetní položku

en: S_ummary Bar
cs: _Souhrnná lišta

en: Sample Report with Examples
cs: Ukázková sestava s příklady

en: Sample:
cs: Ukázka:

en: Saturday
cs: Sobota

en: Save
cs: Uložit

en: Save %s To File
cs: Uložit %s do souboru

en: Save Window Geometry
cs: Uložit geometrii okna

en: Save the file to disk
cs: Uložit soubor na disk

en: Save window sizes and positions.
cs: Uložit velikosti a pozice oken

en: Savings
cs: Spořicí účet

en: Schedule
cs: Plán

en: Schedule...
cs: Plán...

en: Scheduled
cs: Plánováno

en: Scheduled Transaction
cs: Plánovaná účetní položka

en: Scheduled Transaction Editor
cs: Editor plánovaných účetních položek

en: Scheduled Transactions
cs: Plánované účetní položky

en: Scheduled Transactions Window
cs: Okno plánovaných účetních položek

en: Scheduled Transactions with variables
    cannot be automatically created.
cs: Plánované účetní položky s proměnnými
    nemohou být automaticky vytvořeny.

en: Search
cs: Hledat

en: Search Criteria
cs: Podmínky hledání

en: Search GnuCash Help
cs: Hledat v nápovědě GnuCash

en: Search Results
cs: Výsledky hledání

en: Search Results Report
cs: Zpráva o výsledcích hledání

en: Search Term:
cs: Hledat pojem:

en: Search for items where
cs: Hledat položky, kde

en: Search for...
cs: Hledat...

en: Search only active data
cs: Prohledávat jen aktivní data

en: Search results
cs: Výsledky hledání

en: Second Option
cs: Druhá možnost

en: Second-level
cs: Druhé úrovně

en: Secondary Key
cs: Sekundární klíč

en: Secondary Sort Order
cs: Sekundární pořadí třídění

en: Secondary Subtotal
cs: Sekundární částečný součet

en: Secondary Subtotal for Date Key
cs: Sekundární částečný součet pro klíč datum

en: Secondary Subtotals/headings
cs: Sekundární částečný součet/nadpisy

en: Secondary active color
cs: Sekundární aktivní barva

en: Secondary color
cs: Sekundární barva

en: Secure HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
cs: Přístup pomocí bezpečného HTTP je zakázán.
    Můžete jej povolit v oddílu Síť dialogu
    Možnosti.

en: Security Medium
cs: Bezpečnostní médium

en: Select
cs: Vybrat

en: Select "Exit" to exit GnuCash.
cs: GnuCash ukončíte zvolením "Konec".

en: Select Account
cs: Zvolte účet

en: Select Accounts (none = all)
cs: Vyberte účty (nic = všechny)

en: Select Accounts to Match
cs: Vyberte účty, které mají odpovídat

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select Default
cs: Vybrat implicitní

en: Select Import Action
cs: Zvolit akci importu

en: Select QIF File
cs: Zvolte soubor QIF

en: Select Subaccounts
cs: Zvolit podúčty

en: Select Transfer Account
cs: Zvolte cílový účet

en: Select a OFX file to load
cs: Zvolte soubor OFX, který otevřít

en: Select a QIF file to load
cs: Zvolte soubor QIF, který načíst

en: Select a date to report on
cs: Zvolte datum, o kterém udělat sestavu

en: Select a stylesheet for the report.
cs: Zvolte stylesheet pro sestavu.

en: Select accounts
cs: Vyberte účty

en: Select an OFX/QFX file to process
cs: Zvolte soubor OFX/QFX ke zpracování

en: Select categories that correspond to the ways that you will use GnuCash.  
    Each category you select will cause several accounts to be created.  
    Select the categories that are relevant to you.  You can always create 
    additional accounts by hand later.
cs: Zvolte kategorie, které odpovídají způsobům, jakým budete GnuCash používat.
    Každá kategorie, kterou zvolíte, způsobí vytvoření několika účtů.
    Zvolte kategorie, které pro vás mají význam. Můžete kdykoli ručně vytvořit
    další účty.

en: Select currency/security
cs: Zvolte měnu/podílový certifikát

en: Select how to compute the Discount and Taxes
cs: Zvolte, jak počítat slevu a daně

en: Select initial date, above.
cs: Zvolte výše počáteční datum.

en: Select matching existing transaction
cs: Zvolte odpovídající existující účetní položku

en: Select occurrence date above.
cs: Zvolte výše datum výskytu.

en: Select or add a GnuCash account
cs: Zvolte nebo přidejte účet GnuCash

en: Select pixmap
cs: Zvolte pixmapu

en: Select possible duplicates
cs: Vyberte možné duplikáty

en: Select the Accounts to Compare
cs: Vyberte účty, které porovnat

en: Select the Discount Type
cs: Zvolte typ slevy

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
cs: Zvolte účet, pro který chcete zaznamenat rozdělení nebo sloučení akcií.

en: Select the currency to display the values of this report in.
cs: Zvolte měnu, ve které zobrazovat hodnoty této sestavy.

en: Select user information here...
cs: Zvolte zde informace o uživateli...

en: Select...
cs: Vybrat...

en: Selected Accounts
cs: Vybrané účty

en: Sell
cs: Prodej

en: Semi-Monthly
cs: Dvakrát měsíčně

en: Semi-Yearly
cs: Dvakrát ročně

en: Semi-Yearly (x%u): %u
cs: Dvakrát ročně (x%u): %u

en: Semi-Yearly: %u
cs: Dvakrát ročně: %u

en: Semi-monthly (x%u): %s, %s
cs: Dvakrát měsíčně (x%u): %s, %s

en: Semi-monthly: %s, %s
cs: Dvakrát měsíčně: %s, %s

en: Sending message
cs: Odesílám zprávu

en: Sep 1 - Dec 31
cs: 1. září - 31. prosince

en: Sep 1 - Dec 31, Last year
cs: 1. září - 31. prosince, poslední rok

en: Server Address
cs: Adresa serveru

en: Set Date Range
cs: Nastavit rozsah data

en: Set _Range...
cs: Nastavit _rozsah...

en: Set a date format for this QIF file
cs: Nastavte formát data pro tento soubor QIF

en: Set configuration path
cs: Nastavit cestu konfigurace

en: Set shared data file search path
cs: Nastavit cestu hledání sdílených datových souborů

en: Set the default QIF account name
cs: Nastavte implicitní jméno účtu QIF

en: Set the logging level from 0 (least) to 6 (most)
cs: Nastavit úroveň zaznamenávání od 0 (nejméně) po 6 (nejvíce)

en: Set the report options you want using this dialog.
cs: Pomocí tohoto dialogu nastavte možnosti sestavy, které chcete.

en: Set the search path for documentation files
cs: Nastavit cestu hledání souborů dokumentace

en: Setting Tax Options
cs: Nastavování možností daní

en: Setting Up and Editing Accounts
cs: Nastavování a úprava účtů

en: Setting Your Preferences
cs: Nastavení vašich voleb

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
cs: Nastavit plánované účetní položky pro splácení půjčky

en: Setup tax information for all income and expense accounts
cs: Nastavit daňové informace pro všechny příjmové a výdajové účty

en: Share Distribution:
cs: Rozdělení podílů:

en: Share decimal places
cs: Desetinná místa podílu

en: Shares
cs: Podíly

en: Shares:
cs: Podíly:

en: Shipping Address
cs: Dodací adresa

en: Shipping Contact
cs: Dodací kontakt

en: Shipping Information
cs: Dodací informace

en: Should new Scheduled Transactions have the 'Auto Create' flag set by default?
cs: Mají mít nové plánované účetní položky implicitně nastavenou volbu 'Automaticky vytvořit'?

en: Should new Scheduled Transactions with the 'AutoCreate' flag set also be set to notify?
cs: Mají být nové plánované účetní položky s volbou 'Automaticky vytvořit' být také nastaveny pro upozorňování?

en: Should the Since-Last-Run window appear on GnuCash startup?
cs: Má se okno Od posledního spuštění objevit při startu GnuCash?

en: Show Accounts until level
cs: Zobrazovat účty po úroveň

en: Show Advanced Settings
cs: Zobrazovat pokročilá nastavení

en: Show All Transactions
cs: Zobrazovat všechny účetní položky

en: Show Asset & Liability bars
cs: Zobrazovat sloupce aktiv & pasiv

en: Show Earliest
cs: Zobrazit nejstarší

en: Show Exchange Rates
cs: Zobrazovat kurzy

en: Show Foreign Currencies
cs: Zobrazovat cizí měny

en: Show Foreign Currencies/Shares of Stock
cs: Zobrazovat cizí měny/podíly akcií

en: Show Full Account Names
cs: Zobrazovat úplná jména účtů

en: Show GnuCash usage information
cs: Zobrazit informace o použití GnuCash

en: Show GnuCash version
cs: Zobrazit verzi GnuCash

en: Show Horizontal Borders
cs: Zobrazovat vodorovné okraje

en: Show Income and Expenses?
cs: Zobrazovat příjmy a výdaje?

en: Show Income/Expense
cs: Zobrazit příjmy/výdaje

en: Show Latest
cs: Zobrazit nejnovější

en: Show Multi-currency Totals?
cs: Zobrazovat součty více měn?

en: Show National Currencies
cs: Zobrazovat národní měny

en: Show Net Profit
cs: Zobrazovat čistý zisk

en: Show Net Worth bars
cs: Zobrazovat sloupce čisté hodnoty

en: Show Totals
cs: Zobrazovat součty

en: Show Vertical Borders
cs: Zobrazovat svislé okraje

en: Show _All
cs: Zobrazit _vše

en: Show a Net Worth bar?
cs: Zobrazovat sloupec čistá hodnota?

en: Show accounts to this depth and not further
cs: Zobrazovat účty po tuto hloubky a ne dál

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
cs: Zobrazovat účty po tuto hloubku, bez ohledu na jiná nastavení.

en: Show all splits in the current transaction
cs: Zobrazit všechny části současné účetní položky

en: Show balances for parent accounts
cs: Zobrazovat zůstatky rodičovských účtů

en: Show barchart as stacked barchart? (Guppi>=0.35.4 required)
cs: Zobrazovat sloupcový graf se sloupci nad sebou? (vyžadováno Guppi>=0.35.4)

en: Show both (and include void transactions in totals)
cs: Zobrazovat obojí (a zahrnout neplatné účetní položky v součtech)

en: Show both icons and text
cs: Zobrazovat ikony i text

en: Show expanded transactions with all splits
cs: Zobrazit rozbalené účetní položky se všemi částmi

en: Show full account names (including parent accounts)
cs: Zobrazovat úplná jména účtů (včetně rodičovských účtů)

en: Show icons only
cs: Zobrazovat jen ikony

en: Show long account names
cs: Zobrazovat dlouhá jména účtů

en: Show multi-currency totals.  If not selected, convert all totals to report currency
cs: Zobrazovat součty ve více měnách. Není-li vybráno, konvertovat všechny součty na měnu sestavy.

en: Show only non-voided transactions
cs: Zobrazovat jen platné účetní položky

en: Show only voided transactions
cs: Zobrazovat jen neplatné účetní položky

en: Show plot
cs: Zobrazit graf

en: Show preparer info
cs: Zobrazit informace o autorovi

en: Show some documentation-only pages in QIF Import druid
cs: Zobrazovat v druidovi pro import QIF některé stránky jen s dokumentací

en: Show subtotals
cs: Zobrazovat částečné součty

en: Show subtotals for parent accounts
cs: Zobrazovat částečné součty rodičovských účtů

en: Show table
cs: Zobrazit tabulku

en: Show text only
cs: Zobrazovat jen text

en: Show the Asset and the Liability bars?
cs: Zobrazovat sloupce aktiv a pasiv?

en: Show the exchange rates used
cs: Zobrazovat použité kurzy

en: Show the full account name in legend?
cs: Zobrazovat v legendě úplné jméno účtu?

en: Show the income and expense accounts
cs: Zobrazit příjmové a výdajové účty

en: Show the net profit?
cs: Zobrazovat čistý zisk?

en: Show the total balance in legend?
cs: Zobrazovat v legendě celkový zůstatek?

en: Show this help message
cs: Zobrazit tuto zprávu nápovědy

en: Show transactions on one or two lines
cs: Zobrazit účetní položky na jednom nebo dvou řádcích

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
cs: Zobrazit účetní položky na jednom nebo dvou řádcích a rozbalit současnou účetní položku

en: Show two lines of information for each transaction
cs: Zobrazit dva řádky informací o každé účetní položce

en: Show version.
cs: Zobrazit verzi.

en: Show/Hide the status bar on this window
cs: Zobrazit/skrýt v tomto okně stavovou lištu

en: Show/hide the summary bar on this window
cs: Zobrazit/skrýt v tomto okně lištu shrnutí

en: Show/hide the toolbar on this window
cs: Zobrazit/skrýt v tomto okně lištu nástrojů

en: Shows a barchart with the Assets developing over time
cs: Zobrazuje sloupcový graf s aktivy měnícími se v čase

en: Shows a barchart with the Expenses per interval developing over time
cs: Zobrazuje sloupcový graf s výdaji měnícími se v čase

en: Shows a barchart with the Income per interval developing over time
cs: Zobrazuje sloupcový graf s příjmy měnícími se v čase

en: Shows a barchart with the Liabilities developing over time
cs: Zobrazuje sloupcový graf s pasivy měnícími se v čase

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
cs: Zobrazuje koláčový graf aktiv v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
cs: Zobrazuje koláčový graf výdajů v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
cs: Zobrazuje koláčový graf příjmů v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
cs: Zobrazuje koláčový graf pasiv v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
cs: Zobrazuje koláčový graf celkových výdajů pro každý den v týdnu

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
cs: Zobrazuje koláčový graf celkových příjmů pro každý den v týdnu

en: Sign Reverses?
cs: Obrátit znaménko?

en: Since Last Run
cs: Od posledního spuštění

en: Since Last Run Druid
cs: Druid od posledního spuštění

en: Since the cryptographic keys of the bank cannot be verified,
    you should stop contacting this Server Internet Address
    and contact your bank. To help your bank figure out the
    problem, you should print out this erroneous Ini-Letter
    and show it to your bank. Please abort the HBCI setup
    druid now.
cs: Protože kryptografické klíče banky nelze ověřit, měli byste
    přestat kontaktovat tuto internetovou adresu serveru
    a kontaktovat svou banku. Abyste pomohli své bance objevit
    problém, měli byste vytisknout tento chybný Ini-Letter
    a ukázat ho své bance. Nyní prosím přerušte druid nastavení
    HBCI.

en: Single
cs: Jednoduchý

en: Single Column Display
cs: Zobrazení v jednou sloupci

en: Single Report
cs: Jediná sestava

en: Single window
cs: Jedno okno

en: Six Months Ago
cs: Před šesti měsíci

en: Sixth-level
cs: Šesté úrovně

en: Size...
cs: Velikost...

en: Smallest Fraction:
cs: Nejmenší zlomek:

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
cs: Nejmenší zlomek této komodity, na který se dá odkazovat.

en: Some transactions may be discarded.
cs: Některé účetní položky mohou být zahozeny.

en: Sort & subtotal by account code
cs: Třídit & částečné součty podle kódu účtu

en: Sort & subtotal by account name
cs: Třídit & částečné součty podle jména účtu

en: Sort By
cs: Třídit podle

en: Sort Method
cs: Metoda třídění

en: Sort Order
cs: Pořadí třídění

en: Sort _Order
cs: Pořadí _třídění

en: Sort as with the register
cs: Třídit jako v účetní knize

en: Sort by Amount
cs: Třídit podle částky

en: Sort by Date
cs: Třídit podle data

en: Sort by Description
cs: Třídit podle popisu

en: Sort by Memo
cs: Třídit podle poznámky

en: Sort by Number
cs: Třídit podle čísla

en: Sort by account transferred from/to's code
cs: Třídit podle kódu účtu, z/do kterého převáděno

en: Sort by account transferred from/to's name
cs: Třídit podle jména účtu, z/do kterého převáděno

en: Sort by amount
cs: Třídit podle částky

en: Sort by check/transaction number
cs: Třídit pole čísla šeku/účetní položky

en: Sort by date
cs: Třídit podle data

en: Sort by description
cs: Třídit podle popisu

en: Sort by exact time
cs: Třídit podle přesného času

en: Sort by memo
cs: Třídit podle poznámky

en: Sort by price
cs: Třídit podle ceny

en: Sort by quantity
cs: Třídit podle množství

en: Sort by the Reconciled Date
cs: Třídit podle data odsouhlasení

en: Sort by the date of entry
cs: Třídit podle data vložení

en: Sort by the statement date (unreconciled items last)
cs: Třídit podle data výpisu (neodsouhlasené položky na konec)

en: Sort by this criterion first
cs: Třídit prvně podle tohoto kritéria

en: Sort by this criterion second
cs: Třídit pak podle tohoto kritéria

en: Sort companys by
cs: Třídit společnosti podle

en: Sort order
cs: Pořadí třídění

en: Sorting
cs: Třídění

en: Source
cs: Zdroj

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Space between table cells
cs: Implicitní pozadí pro buňky tabulky.

en: Specify Source Account
cs: Zadejte zdrojový účet

en: Specify the format for the date with strftime(3) formatting codes.
cs: Zadejte formát pro datum pomocí formátovacích kódů strftime(3)

en: Spend
cs: Utraceno

en: Split
cs: Rozdělení

en: Split Information
cs: Informace o rozdělení

en: Split active color
cs: Barva aktivní části

en: Split color
cs: Barva části

en: Square
cs: Čtvereček

en: Square filled with color
cs: Čtvereček vyplněný barvou

en: St_yle
cs: _Styl

en: Stack overflow
cs: Přetečení zásobníku

en: Stack underflow
cs: Podtečení zásobníku

en: Start Date:
cs: Počáteční datum:

en: Start Date:
cs: Počáteční datum:

en: Start date:
cs: Počáteční datum:

en: Start of current quarter
cs: Začátek současného čtvrtletí

en: Start of previous month
cs: Začátek předchozího měsíce

en: Start of previous quarter
cs: Začátek předchozího čtvrtletí

en: Start of reporting period
cs: Začátek období

en: Start of the current calendar year
cs: Začátek současného kalendářního roku

en: Start of the current financial year/accounting period
cs: Začátek současného fiskálního roku/účetního období

en: Start of the current month
cs: Začátek současného měsíce

en: Start of this month
cs: Začátek tohoto měsíce

en: Starting Balance:
cs: Počáteční zůstatek:

en: State
cs: Stav

en: Statement Date:
cs: Datum výpisu:

en: Status
cs: Stav

en: Status Bar
cs: Stavová lišta

en: Step Size
cs: Velikost kroku

en: Stock
cs: Akcie

en: Stock Account
cs: Účet akcií

en: Stock Accounts to report on
cs: Účty akcií, o kterých vytvořit sestavu

en: Stock S_plit...
cs: Rozdělení _akcií...

en: Stock Split
cs: Rozdělení akcií

en: Stock Split Details
cs: Detaily rozdělení akcií

en: Stock Split Druid
cs: Druid rozdělení akcií

en: Stock account for security "%s"
cs: Účet akcií pro podílové certifikáty "%s"

en: Stocks
cs: Akcie

en: Stop
cs: Zastavit

en: String Option
cs: Řetězcová možnost

en: Style
cs: Styl

en: Style Sheets affect how reports are displayed.  Choose
    a style sheet for your report as a report option, and use
    the Edit -> Style Sheets menu to customize style sheets.
cs: Stylesheety ovlivňují, jak jsou zobrazovány sestavy. Stylesheet
    pro svou sestavu zvolte v možnostech sestavy a stylesheety
    upravte v menu Upravit/Stylesheety

en: Style sheet options
cs: Možnosti stylesheetu

en: Style sheet template:
cs: Šablona stylesheetu:

en: Style sheets
cs: Stylesheety

en: Sub-
cs: Pod-

en: Sub-subheading/total Cell Color
cs: Barva buňky pod-podnadpisu/součtu

en: Subheading/Subtotal Cell Color
cs: Barva buňky podnadpisu/částečného součtu

en: Subtotal
cs: Částečný součet

en: Subtotal according to the primary key?
cs: Počítat částečné součty podle primárního klíče?

en: Subtotal according to the secondary key?
cs: Spočítat částečné součty podle sekundárního klíče?

en: Summary Bar
cs: Souhrnná lišta

en: Sunday
cs: Neděle

en: Suppress $0.00 values
cs: Potlačit hodnoty 0,00 Kč

en: Symbol/abbreviation:
cs: Symbol/zkratka:

en: T
cs: D

en: TXF Categories
cs: Kategorie TXF

en: TXF Export - Known Anomalies and Limitations
cs: Export TXF - Známé anomálie a omezení

en: Ta_x Options
cs: _Daňová nastavení

en: Table
cs: Tabulka

en: Table Cell Color
cs: Barva buňky tabulky

en: Table border width
cs: Šířka rámečku tabulky

en: Table cell padding
cs: Vyplnění buněk tabulky

en: Table cell spacing
cs: Místo mezi buňkami tabulky

en: Tables
cs: Tabulky

en: Tax
cs: Daň

en: Tax Account
cs: Účet pro daň

en: Tax Amount
cs: Částka daně

en: Tax Included:
cs: S daní:

en: Tax Included:
cs: S daní:

en: Tax Included?
cs: S daní?

en: Tax Info
cs: Daňové info

en: Tax Information
cs: Daňové informace

en: Tax Related
cs: Souvisí s daněmi

en: Tax Report & TXF Export
cs: Daňová sestava & Export TXF

en: Tax Report / TXF Export
cs: Daňová sestava / Export TXF

en: Tax Table
cs: Daňová tabulka

en: Tax Table Entries
cs: Položky daňové tabulky

en: Tax Table Entry
cs: Položka daňové tabulky

en: Tax Table:
cs: Daňová tabulka:

en: Tax Table:
cs: Daňová tabulka:

en: Tax Tables
cs: Daňové tabulky

en: Tax computed after discount is applied
cs: Daň vypočtena po použití slevy

en: Tax table "%s" is in use.  You cannot delete it.
cs: Daňová tabulka "%s" se používá. Nemůžete ji odstranit.

en: Taxable
cs: Zdanitelné

en: Taxable Income / Deductible Expenses
cs: Zdanitelný příjem / odčitatelné výdaje

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .TXF file
cs: Zdanitelný příjem / odčitatelné výdaje / exportovat do souboru .TXF

en: Taxable?
cs: Zdanitelné?

en: Teller
cs: Přepážka

en: Template Register Lines
cs: Řádky šablony účetní knihy

en: Template Transaction
cs: Šablona účetní položky

en: Template Transaction (Read-Only)
cs: Šablona účetní položky (jen pro čtení)

en: Template Transactions
cs: Šablony účetních položek

en: Term "%s" is in use.  You cannot delete it.
cs: Podmínky "%s" se používají. Nemůžete je odstranit.

en: Term Definition
cs: Definice podmínek

en: Terms
cs: Podmínky

en: Terms:
cs: Podmínky:

en: Test Search Dialog
cs: Test dialogu hledání

en: Testing
cs: Testování

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Text only
cs: Jen text

en: That QIF file is already loaded.
    Please select another file.
cs: Tento soubor QIF je již načten.
    Zvolte prosím jiný soubor.

en: That commodity already exists.
cs: Tato komodita již existuje.

en: That commodity is currently used by
    at least one of your accounts. You may
    not delete it.
cs: Tuto komoditu v současné době používá
    alespoň jeden z vašich účtů. Nemůžete
    ji odstranit.

en: The Bad
cs: Špatný

en: The GnuCash developers are easy to contact.  As well
    as several mailing lists, you can chat to them live on IRC!
    Join them on #gnucash at irc.gnome.org
cs: Je snadné kontaktovat vývojáře GnuCash. Kromě několika diskusních
    skupin s nimi můžete živě mluvit na IRC! Připojte se k nim na
    #gnucash a irc.gnome.org

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information.  
    If you are upgrading from earlier versions of GnuCash, the section
    "What's new in GnuCash 1.8" is particularly interesting. You can
    access the manual under the Help menu.
cs: GnuCash online manuál má mnoho užitečných informací. Pokud aktualizujete
    ze starší verze GnuCash, je obzvlášť zajímavá sekce "Co je nového
    v GnuCash 1.8". K tomuto manuálu můžete přistupovat z menu Nápověda

en: The GnuCash personal finance manager.
    The GNU way to manage your money!
    http://www.gnucash.org/
cs: Osobní správce financí GnuCash.
    Způsob GNU, jak spravovat vaše peníze!
    http://www.gnucash.org/

en: The Good
cs: Dobrý

en: The HBCI import returned no transactions for the selected time period.
cs: Import HBCI nevrátil žádné účetní položky pro zadané časové období.

en: The Invoice must have at least one Entry.
cs: Faktura musí mít alespoň jednu položku.

en: The Job must be given a name.
cs: Práce musí dostat jméno.

en: The Order must be given an ID.
cs: Objednávka musí dostat ID.

en: The Order must have at least one Entry.
cs: Objednávka musí mít alespoň jednu položku.

en: The PIN needs to be at least %d characters 
    long. Do you want to try again?
cs: PIN musí být dlouhý alespoň %d znaků.
    Chcete to zkusit znovu?

en: The PIN you entered was too short.
    Do you want to try again?
cs: Zadaný PIN byl příliš krátký.
    Chcete to zkusit znovu?

en: The PIN you entered was wrong.
    ATTENTION: You have zero further wrong retries left!
    Do you want to try again?
cs: Zadaný PIN byl špatně.
    POZOR: Nezbývá vám žádný další špatný pokus!
    Chcete to zkusit znovu?

en: The PIN you entered was wrong.
    Do you want to try again?
cs: Zadaný PIN byl špatně.
    Chcete to zkusit znovu?

en: The PIN you entered was wrong.
    You have one further wrong retry left.
    Do you want to try again?
cs: Zadaný PIN byl příliš krátký.
    Zbývá vám jeden další špatný pokus.
    Chcete to zkusit znovu?

en: The PIN you entered was wrong.
    You have two further wrong retries left.
    Do you want to try again?
cs: Zadaný PIN byl příliš krátký.
    Zbývají vám dva další špatné pokusy.
    Chcete to zkusit znovu?

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and 
    year components of a date are printed.  In most cases, it is possible 
    to automatically determine which format is in use in a particular file.
    However, in the file you have just imported there exist more than one
    possible format that fits the data.  
    
    Please select a date format for the file.  QIF files created by European
    software are likely  to be in "d-m-y" or day-month-year format, where
    US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-year-day.
cs: Formát souborů QIF nespecifikuje, v jakém pořadí jsou tištěny komponenty
    data den, měsíc a rok. Ve většině případů je možné automaticky zjistit,
    který formát konkrétní soubor používá. Pro soubor, který jste právě
    importovali, ale existuje více než jeden možný formát, který odpovídá
    datům.
    
    Zvolte prosím formát data pro tento soubor. Soubory QIF vytvořené
    evropským software budou pravděpodobně ve formátu "d-m-y" neboli
    formátu den-měsíc-rok, ale americké soubory QIF budou pravděpodobně
    v "m-d-y" neboli měsíc-den-rok.

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just 
    one account, but the file does not specify a name for that account.  
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another
    accounting program, you should use the same account name that was used 
    in that program.
cs: Soubor QIF, který jste právě nahráli, zřejmě obsahuje účetní položky jen
    pro jeden účet, ale soubor neurčuje jméno tohoto účtu.
    
    Zadejte prosím jméno účtu. Byl-li soubor exportován z jiného účetního
    programu, měli byste použít stejné jméno účtu, jaké bylo použito v tom
    programu.

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the 
    accounts in the QIF file(s) you are importing must be denominated in the
    same currency. This limitation should be removed soon.
    
    Select the currency to use for transactions imported from your QIF files:
cs: Importér QIF momentálně neumí zpracovat soubory QIF ve více měnách. Všechny
    účty v souboru(souborech) QIF, které importujete, musí být vedeny ve stejné
    měně. Toto omezení by mělo být brzy odstraněno.
    
    Zvolte měnu, kterou použít pro účetní položky importované z vašich souborů
    QIF:

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff.
    If there are currently no other users, consult the 
    documentation to learn how to clear out dangling login
    sessions.
cs: Databázi SQL používají jiní uživatelé a aktualizace nemůže být provedena, dokud se neodhlásí.
    Jestliže ji momentálně žádní další uživatelé nepoužívají
    najděte v dokumentaci, jak vymazat neplatná přihlašovací
    sezení.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically
    balance this transaction. Should it still be entered?
cs: Editor plánovaných účetních položek nemůže automaticky
    vyrovnat tuto účetní položku. Má být přesto vložena?

en: The URL 
        %s
    is not supported by this version of GnuCash.
cs: URL 
        %s
    není podporováno touto verzí GnuCash.

en: The Ugly
cs: Ošklivý

en: The account %s
    does not allow transactions.
cs: Účet %s
    nedovoluje účetní položky.

en: The account %s does not allow transactions.
cs: Účet %s nedovoluje převody.

en: The account %s does not exist.
    Would you like to create it?
cs: Účet %s neexistuje.
    Chcete jej vytvořit?

en: The account is not balanced.
    Are you sure you want to finish?
cs: Účet není vyrovnaný.
    Jste si jisti, že chcete skončit?

en: The account must be given a name.
cs: Účet musí dostat jméno.

en: The account to search for transactions
cs: Účet, ve kterém hledat účetní položky

en: The address of your business
cs: Adresa vaší společnosti

en: The amount of time between data points
cs: Doba mezi daty

en: The background color for the current register row
cs: Barva pozadí pro současný řádek účetní knihy

en: The background color for the current split row in the register
cs: Barva pozadí pro současný řádek části v účetní knize

en: The beginning of the previous month
cs: Začátek předchozího měsíce

en: The boolean option is %s.
cs: Booleovská možnost je %s.

en: The cash distribution must be positive.
cs: Rozdělení hotovosti musí být kladné.

en: The character used to separate fully-qualified account names
cs: Znak používaný pro oddělování plně kvalifikovaných jmen účtů

en: The combination date option is %s.
cs: Možnost kombinovaného data je %s.

en: The company for this report
cs: Spočetnost pro tuto sestavu

en: The current date
cs: Současné datum

en: The current entry has been changed.
    However, this entry is part of an existing order.
    Would you like to record the change and
    effectively change your order?
cs: Aktuální položka byla změněna.
    Tato položka je ale součástí existující objednávky.
    Chcete zaznamenat změnu a tím změnit
    svou objednávku?

en: The current entry has been changed.
    Would you like to save it?
cs: Aktuální položka byla změněna.
    Chcete ji uložit?

en: The current template transaction has been changed.
    Would you like to record the changes?
cs: Současná šablona účetní položky byla změněna.
    Chcete tuto změnu zaznamenat?

en: The current time is %s.
cs: Aktuální čas je %s.

en: The current transaction has been changed.
    Would you like to record it?
cs: Současná účetní položka byla změněna.
    Chcete to zaznamenat?

en: The current transaction is not balanced.
cs: Současná účetní položka není vyrovnaná.

en: The customer ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
cs: ID číslo zákazníka. Pokud je ponecháno prázdné, bude pro vás zvoleno rozumné číslo

en: The cutoff day for applying bills to the next month.  After the cutoff, bills are applied to the following month.  Negative values count backwards from the end of the month.
cs: Hraniční den pro počítání účtů do dalšího měsíce. Po hranici se účty počítají do dalšího měsíce. Záporné hodnoty počítají zpět od konce měsíce.

en: The database
       %s
    doesn't seem to exist. Do you want to create it?
cs: Databáze
       %s
    zřejmě neexistuje. Chcete ji vytvořit?

en: The date and time option is %s.
cs: Možnost data a času je %s.

en: The date option is %s.
cs: Možnost data je %s.

en: The day of the month bills are due
cs: Den v měsíci, kdy je třeba zaplatit účty

en: The default background color for register rows
cs: Implicitní barva pozadí řádků účetní knihy

en: The default background color for split rows in the register
cs: Implicitní barva pozadí pro řádky částí v účetní knize

en: The default secondary background color for register rows
cs: Implicitní sekundární barva pozadí řádků účetní knihy

en: The default tax table to apply to customers.
cs: Implicitní daňová tabulka, kterou používat pro zákazníky.

en: The default tax table to apply to vendors.
cs: Implicitní daňová tabulka, kterou používat pro dodavatele.

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
cs: Popis platebních podmínek, tištěný na fakturách

en: The directory for file
    %s
    does not exist. 
    Please choose another place for this file.
cs: Adresář pro soubor
    %s
    neexistuje.
    Zvolte prosím pro tento soubor jiné místo.

en: The discount percentage applied if paid early.
cs: Procenta slevy použité při brzké platbě.

en: The downloaded HBCI Balance was zero.
    It seems as if your bank does not support Balance download 
    in this HBCI version. You should choose a higher HBCI version 
    number in the HBCI Setup. After that, try again to download 
    the HBCI Balance.
cs: Stažený zůstatek HBCI byl nula.
    Zdá se, že vaše banka nepodporuje stažení zůstatku 
    v této verzi HBCI. Měli byste v nastavení HBCI zvolit 
    vyšší verzi. Pak znovu zkuste stáhnout zůstatek 
    HBCI.

en: The employee ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
cs: ID číslo zaměstnance. Pokud je ponecháno prázdné, bude pro vás zvoleno rozumné číslo

en: The end of the latest quarterly accounting period
cs: Konec posledního čtvrtletního účetního období

en: The file 
        %s
     already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
cs: Soubor 
        %s
     již existuje.
    Jste si jisti, že jej chcete přepsat?

en: The file 
        %s
     could not be found.
cs: Soubor 
        %s
     nemohu najít.

en: The file 
        %s
     is empty.
cs: Soubor 
        %s
     je prázdný.

en: The file %s does not exist. 
    Would you like to create it now?
cs: Soubor %s neexistuje. 
    Chcete jej nyní vytvořit?

en: The file contains an unknown Action '%s'.
cs: Soubor obsahuje neznámou akci '%s'.

en: The file you are loading is from an older version of GnuCash. 
    Information about currencies, stocks, and mutual funds needs to
    be updated for the new version. 
    
    This dialog will prompt you for some additional information about 
    each currency, stock, and mutual fund that appear in your
    accounts.  After you have entered this information, you can
    update your accounts for the new version of GnuCash.
    
    Hit "Cancel" now to stop loading the file.
cs: Soubor, který načítáte, je ze starší verze GnuCash. 
    Informace o měnách, akciích a podílových fondech musí být pro
    novou verzi aktualizována. 
    
    Tento dialog vás požádá o některé další informace o každé
    měně, akcii a podílovém fondu, které se objevují ve vašich
    účtech. Až zadáte tyto informace, můžete své účty aktualizovat
    pro novou verzi GnuCash.
    
    Načítání souboru můžete nyní zastavit stiskem "Zrušit".

en: The file/URL 
        %s
    does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
cs: Soubor/URL 
        %s
    neobsahuje data GnuCash nebo jsou data poškozená.

en: The following bill is due:
cs: Je potřeba zaplatit následující účet:

en: The following bills are due:
cs: Je potřeba zaplatit následující účty:

en: The following changes must be made. Continue?
cs: Musí být provedeny následující změny. Pokračovat?

en: The following scheduled transactions have expired.
    Select those you wish to delete.
cs: Následující plánované účetní položky vypršely.
    Vyberte ty, které chcete odstranit.

en: The following transactions are presently being edited;
    are you sure you want to delete them?
cs: Následující účetní položky jsou právě upravovány;
    jste si jisti, že je chcete odstranit?

en: The font to use in the register
cs: Písmo, které použít v účetní knize

en: The font used to show hints in the register
cs: Písmo, které použít pro zobrazení nápověd v účetní knize

en: The format for the date->string conversion for today's date.
cs: Formát pro konverzi datum->řetězec pro dnešní datum.

en: The fourth option rules!
cs: Čtvrtá možnost vede!

en: The header background color
cs: Barva pozadí hlavičky

en: The instantaneous price of actual currency transactions in the past
cs: Okamžitá cena skutečných převodů měny v minulosti

en: The interest rate cannot be zero.
cs: Úroková míra nemůže být nula.

en: The internal name of the Billing Term.
cs: Interní jméno platebních podmínek.

en: The invoice ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
cs: ID číslo faktury. Pokud je ponecháno prázdné, bude pro vás zvoleno rozumné číslo

en: The job ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
cs: zaměstnance

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for unknown user at unknown bank. Please make 
    sure the correct key file can be accessed.
cs: Soubor klíče zřejmě není správný soubor 
    pro neznámého uživatele u neznámé banky. Přesvědčte
    se prosím, že je dostupný správný soubor klíče.

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for user '%s' at bank '%s'. Please make 
    sure the correct key file can be accessed.
cs: Soubor klíče zřejmě není správný soubor 
    pro uživatele '%s' u banky '%s'. Přesvědčte
    se prosím, že je dostupný správný soubor klíče.

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for user '%s' at unknown bank. Please make 
    sure the correct key file can be accessed.
cs: Soubor klíče zřejmě není správný soubor 
    pro uživatele '%s' u neznámé banky. Přesvědčte
    se prosím, že je dostupný správný soubor klíče.

en: The last day of the month for the early payment discount.
cs: Poslední den v měsíci pro slevu za včasnou platbu.

en: The last stable version was
cs: Poslední stabilní verze byla

en: The list of Scheduled Transactions
cs: Seznam plánovaných účetních položek

en: The listed Scheduled Transactions are to-be created soon. 
    Select any which you would like to create now, and click
    "Next" to create them.
cs: Brzo budou vytvořeny následující plánované účetní položky. 
    Vyberte ty, které chcete vytvořit okamžitě, a vytvořte
    je kliknutím na "Další".

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
cs: Minimální skóre, kterého musí potenciální přiřazení dosáhnout, aby bylo zobrazeno v seznamu přiřazení.

en: The most recent recorded price
cs: Nejnovější zaznamenaná cena

en: The multi-choice option is %s.
cs: Možnost s více výběry je %s.

en: The name of your business
cs: Jméno vaší společnosti

en: The next stable version will be
cs: Další stabilní verze bude

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
cs: Počet dnů po datu vystavení, ve kterých bude poskytnuta sleva za včasnou platbu.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
cs: Počet dnů pro zaplacení účtu po datu vystavení

en: The number of decimal places to use for share numbers
cs: Počet desetinných míst, které používat pro počty podílů

en: The number of payments cannot be negative.
cs: Počet plateb nemůže být záporný.

en: The number of payments cannot be zero.
cs: Počet plateb nemůže být nula.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
cs: Počet zbývajících výskytů (%d) je větší než počet výskytů celkem (%d).

en: The number option formatted as currency is %s.
cs: Číselní možnost zformátovaná jako měna je %s.

en: The number option is %s.
cs: Číselná možnost je %s.

en: The order ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
cs: ID číslo objednávky. Pokud je ponecháno prázdné, bude pro vás zvoleno rozumné číslo

en: The payable account you wish to examine
cs: Účet k zaplacení, který chcete prozkoumat

en: The percentage discount applied for early payment.
cs: Procentní sleva použitá při včasné platbě.

en: The price must be positive.
cs: Cena musí být kladná.

en: The price recorded nearest in time to the report date
cs: Cena zaznamenaná v čase nejbližším datu sestavy

en: The receivables account you wish to examine
cs: Účet k příjmu, který chcete prozkoumat

en: The recorded prices
cs: Zaznamenané ceny

en: The relative date option is %s.
cs: Možnost relativního data je %s.

en: The secondary background color for the current register row
cs: Sekundární barva pozadí pro současný řádek účetní knihy

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
cs: Vybrané účty ve vybraném časovém období neobsahují žádná data/účetní položky (nebo jen nuly)

en: The server at URL 
        %s
    experienced an error or encountered bad or corrupt data.
cs: V serveru na URL 
        %s
    došlo k chybě nebo server použil špatná nebo poškozená data.

en: The server of your bank refused the HBCI connection.
    Please try again later. Aborting.
cs: Server vaší banky odmítl spojení HBCI.
    Zkuste to prosím později. Končím.

en: The source for price quotes:
cs: Zdroj uvedených cen:

en: The source of price information
cs: Zdroj informací o ceně

en: The specified URL could not be loaded.
cs: Nemohu načíst zadané URL.

en: The start of the latest quarterly accounting period
cs: Začátek posledního čtvrtletního účetního období

en: The start of the previous financial year/accounting period
cs: Začátek předchozího fiskálního roku/účetního období

en: The start of the previous quarterly accounting period
cs: Začátek předchozího čtvrtletního účetního období

en: The string option is %s.
cs: Řetězcová možnost je %s.

en: The subtotal value of this entry
cs: Částečný součet pro tuto položku

en: The tax table %s does not exist.
    Would you like to create it?
cs: Daňová tabulka %s neexistuje.
    Chcete ji vytvořit?

en: The title of the report
cs: Nadpis sestavy

en: The total tax of this entry
cs: Celková daň této položky

en: The two passwords didn't match. 
    Please try again.
cs: Zadaná hesla nesouhlasí. 
    Zkuste to prosím znovu

en: The type of graph to generate
cs: Typ grafu, který generovat

en: The types of accounts for which balances are sign-reversed
cs: Typ účtů, pro které mají zůstatky obrácené znaménko

en: The values entered for this transaction are inconsistent.
    Which value would you like to have recalculated?
cs: Hodnoty zadané pro tuto účetní položku si neodpovídají.
    Kterou hodnotu chcete přepočítat?

en: The vendor ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
cs: ID číslo dodavatele. Pokud je ponecháno prázdné, bude pro vás zvoleno rozumné číslo

en: The weighted average of all currency transactions of the past
cs: Vážený průměr všech účetních položek měny v minulosti

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
cs: V současné době nejsou pro vložení naplánovány žádné účetní položky.

en: There are no options for this report.
cs: Tato sestava nemá žádné volby.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what
    the Universe is for and why it is here, it will instantly
    disappear and be replaced with something even more bizarre and
    inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
cs: Existuje teorie, že kdyby někdo zjistil, co je Vesmír a proč je zde,
    okamžitě by zmizel a byl nahrazen něčím ještě bizarnějším a více
    nevysvětlitelným.
    Existuje jiná teorie, že se to již stalo.
    Douglas Adams, "Restaurace na konci Vesmíru"

en: There is already an account with that name.
cs: Účet s tímto jménem již existuje.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
cs: Ve vybraném časovém období není k dispozici žádná informace o cenách vybraných komodit.

en: There must be some number of occurrences.
cs: Musí být nějaký počet výskytů.

en: There was a system error while retrieving the price quotes.
cs: Při získávání cen došlo k systémové chybě.

en: There was an error accessing %s.
cs: Při přístupu k %s došlo k chybě.

en: There was an error loading the specified URL.
cs: Při načítání zadaného URL došlo k chybě.

en: There was an error parsing the file 
        %s
cs: Při parsování souboru došlo k chybě 
        %s

en: There was an error reading the file.
    Do you want to continue?
cs: Při čtení souboru došlo k chybě.
    Chcete pokračovat?

en: There was an error saving the file.
    
    %s
cs: Při ukládání souboru došlo k chybě.
    
    %s

en: There was an unknown error while retrieving the price quotes.
cs: Při získávání cen došlo k neznámé chybě.

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
cs: Ve vybraném časovém období měly vybrané komodity jen jednu cenu. To neumožňuje užitečný graf.

en: Third Option
cs: Třetí možnost

en: Third-level
cs: Třetí úrovně

en: This SX has changed; are you sure you want to cancel?
cs: Tato PÚP byla změněna; jste si jisti, že to chcete zrušit?

en: This account contains read-only transactions.  You may not delete %s.
cs: Tento účet obsahuje účetní položky jen pro čtení. Nemůžete odstranit %s.

en: This account contains transactions.  Are you sure you
    want to delete the %s account?
cs: Tento účet obsahuje účetní položky. Jste si jisti, že
    chcete odstranit účet %s?

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy.  Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
cs: Tento účet existuje jen, aby držel místo v hierarchii. Účetní položky nelze vystavovat do tohoto účtu, jen do jeho podúčtů.

en: This account may not be edited.  If you want
    to edit transactions in this register, please
    open the account options and turn off the
    placeholder checkbox.
cs: Tento účet nelze upravovat. Pokud chcete v této
    účetní knize upravovat účetní položky, otevřete
    prosím možnosti účtu a vypněte možnost Drží místo.

en: This database is from an older version of GnuCash.
    Do you want to want to upgrade the database to the current version?
cs: Tato databáze je ze starší verze GnuCash.
    Chcete databázi aktualizovat na aktuální verzi?

en: This druid helps you setting up your HBCI connection with your bank.
    
    You first need to apply for HBCI access at your bank. If your bank 
    decides to grant you HBCI access, the bank will send you a letter, 
    containing 
    
    * The bank code of your bank
    * The user ID that identifies you to your bank
    * The Internet address of your bank's HBCI server
    * Information about the cryptographic public key of your bank ("Ini-Letter").
    
    This information will be needed in the following. Press 'Next' now.
    
    NOTE: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks are running a poorly
    implemented HBCI. You should not rely on time-critical transfers
    through HBCI, since sometimes your bank does not give you correct
    feedback when a transfer has been rejected.
    
    Press 'Cancel' if you do not wish to setup any 
    HBCI connection now.
cs: Tento druid vám pomůže nastavit vaše spojení HBCI s vaší bankou.
    
    Nejdříve musíte ve své bance požádat o přístup HBCI. Pokud se banka 
    rozhodne poskytnout vám přístup HBCI, pošle vám dopis, obsahující
    
    * Kód vaší banky
    * ID uživatele, které vás ve vaší bance identifikuje
    * Internetovou adresu serveru HBCI vaší banky
    * Informace o kryptografickém veřejném klíči vaší banky ("Ini-Letter").
    
    Pro další kroky budou tyto informace potřeba. Nyní stiskněte 'Další'.
    
    POZNÁMKA. ŽÁDNÉ ZÁRUKY ČEHOKOLI. Některé banky používají uboze
    implementované HBCI. Neměli byste spoléhat na časově kritické převody
    přes HBCI, protože někdy vaše banka nedává správnou zpětnou vazbu,
    když byl převod zamítnut.
    
    Nechcete-li nyní nastavit spojení HBCI, stiskněte 'Zrušit'.

en: This druid will help you create a set of GnuCash 
    accounts for your assets (such as investments, 
    checking or savings accounts), liabilities (such 
    as loans) and different kinds of income and 
    expenses you might have. 
    
    Click 'Cancel'  if you do not wish to create any 
    new accounts now.
cs: Tento druid vám pomůže vytvořit sadu účtů
    GnuCash pro vaše aktiva (např. investice,
    běžné nebo spořicí účty), pasiva (např. půjčky)
    a různé typy příjmů a výdajů, které možná máte.
    
    Nechcete-li nyní vytvořit žádné nové účty, klikněte
    na 'Zrušit'.

en: This druid will help you record a stock split or stock merger.
cs: Tento druid vám pomůže zaznamenat rozdělení nebo sloučení akcií.

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
cs: Tato položka je připojena k objednávce a bude odstraněna i z ní!

en: This file is from an older version of GnuCash.
    Do you want to continue?
cs: Tento soubor je ze starší verze GnuCash.
    Chcete pokračovat?

en: This file/URL appears to be from a newer version
    of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash
    to work with this data.
cs: Tento soubor/URL je zřejmě z novější verze
    GnuCash. Pro práci s těmito daty musíte
    aktualizovat svou verzi GnuCash.

en: This is a boolean option.
cs: Toto je booleovská možnost.

en: This is a color option
cs: Toto je barevná možnost

en: This is a combination date option
cs: Toto je možnost kombinovaného data

en: This is a date option
cs: Toto je možnost data

en: This is a date option with time
cs: Toto je možnost data s časem

en: This is a development version. It may or may not work.
cs: Toto je vývojová verze. Může nebo nemusí fungovat.

en: This is a list option
cs: Toto je možnost seznamu

en: This is a multi choice option.
cs: Toto je možnost s více výběry.

en: This is a number option.
cs: Toto je číselná možnost.

en: This is a relative date option
cs: Toto je možnost relativního data

en: This is a sample GnuCash report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
cs: Toto je jednoduchá sestava GnuCash. Pro detaily o psaní svých vlastních sestav nebo rozšiřování existujících viz zdrojový kód v adresáři scm/report v guile (scheme)

en: This is a step-by-step method of creating a loan repayment setup
    within GnuCash.  In this Druid, you can input the parameters of
    your loan and its repayment and give the details of its payback.
    Using that information, the appropriate Scheduled Transactions
    will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit
    the created Scheduled Transactions directly.
cs: Toto je metoda vytvoření nastavení splácení půjček v GnuCash krok za
    krokem. V tomto druidovi můžete zadat parametry své půjčky a uvést
    detaily jejího splácení. Pomocí těchto informací budou vytvořeny
    odpovídající plánované účetní položky.
    
    Pokud uděláte chybu nebo chcete později provést změny, můžete vytvořené
    plánované účetní položky upravit přímo.

en: This is a string option
cs: Toto je řetězcová možnost.

en: This is an account list option
cs: Toto je možnost seznamu účtů.

en: This is for testing. Your reports probably shouldn't have an option like this.
cs: Toto je pro testování. Vaše sestavy by pravděpodobně neměly mít takovou možnost.

en: This is the Ini-Letter of you, the user. Please print out a paper copy 
    by pressing 'Print'. Then press 'Next'.
cs: Toto je Ini-Letter vás, uživatele. Vytiskněte prosím papírovou kopii stisknutím 'Tisk'. Pak stiskněte 'Další'.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window.
cs: Toto je část kotvicí tuto účetní položku k účetní knize. Nemůžete ji z této účetní knihy odstranit.

en: This order contains entries that have not been invoiced.
    Are you sure you want to close it out before
    you invoice all the entries?
cs: Tato objednávka obsahuje položky, které nebyly vyfakturovány.
    Jste si jisti, že ji chcete uzavřít před
    vyfakturováním všech položek?

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
cs: Tato strana zobrazuje váš zdanitelný příjem a odčitatelné výdaje.

en: This report has no options.
cs: Tato sestava nemá žádná nastavení.

en: This report requires accounts to be selected.
cs: Tato sestava vyžaduje vybrání účtů.

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
cs: Tato sestava zobrazuje váš zdanitelný příjem a odčitatelné výdaje.

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
cs: Tato účetní položka má více části; podívejte se na všechny stisknutím tlačítka Rozdělit

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
cs: Tato transakce je rozdělení akcií; podívejte se na detaily stisknutím tlačítka Rozdělit

en: This window should never be realized.
cs: Toto okno by nemělo být nikdy realizováno.

en: Three Months Ago
cs: Před třemi měsíci

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Time and Date Option
cs: Možnost data a času

en: Timezone for these quotes:
cs: Časová zóna pro tyto uvedené ceny:

en: Tip of the Day
cs: Tip dne

en: Tip of the Day:
cs: Tip dne:

en: Title
cs: Nadpis

en: To
cs: Do

en: To Amount:
cs: Na částku:

en: To Copy a Transaction
cs: Pro kopírování účetní položky

en: To Create Reports and Graphs
cs: Pro vytvoření sestav a grafů

en: To Create a Chart of Accounts
cs: Pro vytvoření sady účtů

en: To Create a New Account
cs: Pro vytvoření nového účtu

en: To Customize Reports and Graphs
cs: Pro upravení sestav a grafů

en: To Delete a Transaction
cs: Pro odstranění účetní položky

en: To Delete an Account
cs: Pro odstranění účtu

en: To Edit a Chart of Accounts
cs: Pro úpravu sady účtů

en: To Edit a Transaction
cs: Pro úpravu účetní položky

en: To Edit an Account
cs: Pro úpravu účtu

en: To Enter Multiple Currency Transactions
cs: Pro vložení účetních položek ve více měnách

en: To Enter Multiple Split Transactions
cs: Pro zadání účetních položek s více částmi

en: To Enter a Transaction
cs: Pro zadání účetní položky

en: To Jump to Another Account
cs: Pro skok na jiný účet

en: To Perform a Stock Split
cs: Pro provedení rozdělení akcií

en: To Print Checks
cs: Pro tisk šeků

en: To Print or Export Reports and Graphs
cs: Pro vytištění nebo export sestav a grafů

en: To Reconcile an Account to a Statement
cs: Pro odsouhlasení účtu s výpisem

en: To Remove Transaction Splits
cs: Pro odstranění částí účetní položky

en: To Schedule Transactions
cs: Pro plánování účetních položek

en: To delete an account, you must first
    choose an account to delete.
cs: Pro odstranění účtu musíte nejdříve
    zvolit účet, který odstranit.

en: To edit an account, you must first
    choose an account to edit.
cs: Pro upravení účtu musíte nejdříve
    zvolit účet, který upravit.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with
    multiple deductions, click the Split button in the tool bar.
    Alternatively, in the View -> Style menu, you can choose the register
    style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
cs: Účetní položky s více částmi, např. výplatní pásku s více srážkami, zadáte
    kliknutím na tlačítko Rozdělit v liště nástrojů. Nebo můžete v menu
    Zobrazit -> Styl zvolit styl účetní knihy Automaticky-rozdělená účetní
    kniha nebo Záznam účetních položek.

en: To open an account, you must first
    choose an account to open.
cs: Pro otevření účtu musíte nejdříve
    zvolit účet, který otevřít.

en: To reconcile an account, you must first
    choose an account to reconcile.
cs: Pro odsouhlasení účtu musíte nejdříve zvolit
    účet, který chcete odsouhlasit.

en: To transfer funds between accounts with different currencies,
    click on the Transfer button in the register toolbar, select the
    accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange
    rate or the other currency's amount will be available.
cs: Prostředky převedete mezi účty s různými měnami kliknutím na tlačítko
    Převod v liště nástrojů účetní knihy, zvolením účtů a budou k dispozici
    volby převodu měny pro zadání kurzu nebo částky v druhé měně.

en: To-Create Transaction Preparation
cs: Příprava vytvářené účetní položky

en: To:
cs: Do:

en: Today
cs: Dnes

en: Today Date Format
cs: Formát dnešního data

en: Tool Bar Buttons
cs: Tlačítka lišty nástrojů

en: Tool Windows
cs: Okna nástrojů

en: Toolbar Buttons
cs: Tlačítka lišty nástrojů

en: Top-level
cs: Nejvyšší úroveň

en: Topics
cs: Témata

en: Tot %s
cs: Celk %s

en: Tot Credit
cs: Celk Dal

en: Tot Debit
cs: Cel Má dáti

en: Tot Shares
cs: Cel podílů

en: Total
cs: Celkem

en: Total Cash:
cs: Celkem hotovost:

en: Total Charge:
cs: Celkem účtováno

en: Total Credit
cs: Celkem kredit

en: Total Due
cs: Celkem k zaplacení

en: Total Equity
cs: Celkové vlastní jmění

en: Total For
cs: Součet pro

en: Total Owed
cs: Celkem dluh

en: Total amount owed to/from Company
cs: Celková částka dlužená společností/společnosti

en: Total in Report Currency
cs: Celkem v měně sestavy

en: Total:
cs: Celkem:

en: Totals
cs: Součty

en: Tradable commodities
cs: Obchodovatelné komodity

en: Transaction Information
cs: Informace o účetní položce

en: Transaction Journal
cs: Záznam účetních položek

en: Transaction Reminders
cs: Připomenutí účetních položek

en: Transaction Report
cs: Sestava účetních položek

en: Transaction with no Accounts: %s
cs: Účetní položka bez účtů: %s

en: Transactions relating to company  %d contain more than one currency.  This report is not designed to cope with this possibility.
cs: Účetní položky související se společností %d obsahují více než jednu měnu. Tato sestava není navržena tak, aby s tím mohla pracovat.

en: Transfer
cs: Převod

en: Transfer Account
cs: Cílový účet

en: Transfer From
cs: Převod z

en: Transfer Funds
cs: Prostředky převodu

en: Transfer Information
cs: Informace o převodu

en: Transfer To
cs: Převod do

en: Transfer Type
cs: Typ převodu

en: Transfer from/to
cs: Převod z/do

en: Transfer funds from one account to another
cs: Přesunout z jednoho účtu na jiný

en: Tri-Yearly
cs: Třikrát ročně

en: Tri-Yearly (x%u): %u
cs: Třikrát ročně (x%u): %u

en: Tri-Yearly: %u
cs: Třikrát ročně: %u

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Tutorial and Concepts _Guide
cs: _Kurz a průvodce principy

en: Two Column Display
cs: Zobrazení ve dvou sloupcích

en: Two Weeks
cs: Dva týdny

en: Type
cs: Typ

en: Type a single term into the box and hit 'search'. At the moment, this search engine does not support complex searches, just single words.
cs: Napište do rámečku jeden pojem a stiskněte 'hledat'. V současné době tento hledací systém nepodporuje složitá hledání, jen jednotlivá slova.

en: Type of search
cs: Typ hledání

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the
    Transfer register column, and GnuCash will complete the name from
    your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s)
    of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of
    the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash.)
cs: V sloupci účetní knihy Převod napište první písmeno(písmena) existujícího
    jména účtu a GnuCash doplní jméno z vašeho seznamu účtů. Pro podúčty
    napište první písmeno(písmena) rodičovského účtu, pak ':' a první písmeno
    (písmena) podúčtu (např. P:H pro Příjmy:Hotovost.)

en: Type:
cs: Typ:

en: Type:
cs: Typ:

en: Types of GnuCash Accounts
cs: Typy účtů Gnucash

en: Types of Reports and Graphs
cs: Typy sestav a grafů

en: UK-style dd/mm/yyyy
cs: Styl UK dd/mm/rrrr

en: URL to display in report
cs: URL, které zobrazovat v sestavě

en: URL to frame
cs: URL na rámec

en: US-style: mm/dd/yyyy
cs: Styl US: mm/dd/rrrr

en: Ugly option
cs: Ošklivá možnost

en: Unable to create prices for these items:
cs: Nemohu vytvořit ceny pro tyto položky:

en: Unable to get quotes or diagnose the problem.
cs: Nemohu získat uvedené ceny nebo rozpoznat problém.

en: Unable to retrieve quotes for these items:
cs: Nemohu získat uvedené ceny těchto položek:

en: Unbalanced parenthesis
cs: Nepárová závorka

en: Uncheck if you do not want this dialog to run if you start GnuCash up again.
cs: Zrušte označení, nechcete-li, aby byl tento dialog spuštěn, až zase spustíte GnuCash.

en: Undefined character
cs: Nedefinovaný znak

en: Unfortunately this HBCI job is not supported 
    by your bank or for your account. Aborting.
cs: Tento úkol HBCI bohužel není vaší bankou
    nebo pro váš účet podporován. Přerušuji operaci.

en: Unfortunately you entered a wrong PIN for too many times.
    Your chip card is therefore destroyed. Aborting.
cs: Bohužel jste příliš mnohokrát zadali špatný PIN.
    Vaše čipová karta je tedy zničena. Končím.

en: Unit Price
cs: Jednotková cena

en: Units
cs: Jednotky

en: Units:
cs: Jednotky:

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown EntryLedger Type
cs: Neznámý typ EntryLedger

en: Unknown OFX CMA account
cs: Neznámý účet CMA OFX

en: Unknown OFX checking account
cs: Neznámý běžný účet OFX

en: Unknown OFX credit card account
cs: Neznámý účet kreditní karty OFX

en: Unknown OFX investment account
cs: Neznámý investiční účet OFX

en: Unknown OFX money market account
cs: Neznámý účet peněžního trhu OFX

en: Unknown OFX savings account
cs: Neznámý spořicí účet OFX

en: Unknown database access mode '%s'. Using default mode: multi-user.
cs: Neznámý režim přístupu k databázi '%s'. Používám implicitní režim: multi-user.

en: Unknown file type
cs: Neznámý typ souboru

en: Unload selected file
cs: Zrušit načtení vybraného souboru

en: Unpost
cs: Zrušit vystavení

en: Unpost this Invoice and make it editable
cs: Zrušit vystavení této faktury a umožnit její úpravy

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.  Are you sure you want to unpost it?
cs: Zrušení vystavení této faktury odstraní vystavenou účetní položku. Jste si jisti, že chcete zrušit její vystavení?

en: Unrealized Gains(Losses)
cs: Nerealizovaný zisk(ztráta)

en: Unselect All
cs: Zrušit výběr všech

en: Unspecified
cs: Nespecifikováno

en: Unsupported entity type: %s
cs: Nepodporovaný typ entity: %s

en: Upcoming
cs: Budoucí

en: Update 
    account list
cs: Aktualizovat 
    seznam účtů

en: Update your GnuCash accounts
cs: Aktualizovat vaše účty Gnucash

en: Update your accounts with the new information
cs: Aktualizovat vaše účty s novými informacemi

en: Updating local system
cs: Aktualizuji místní systém

en: Usage
cs: Použití

en: Use 24-hour time format
cs: Používat 24hodinový formát času

en: Use Escrow Account
cs: Použít escrow účet

en: Use From - To
cs: Použít Od - Do

en: Use From - To period
cs: Použít období Od - Do

en: Use Full Account Name?
cs: Použít úplné jméno účtu?

en: Use GNOME default
cs: Použít implicitní pro GNOME

en: Use Global
cs: Použít globální

en: Use Opening Balances Equity account
cs: Použít účet Vlastní jmění Počátečních zůstatků

en: Use Stacked Bars
cs: Skládat sloupce nad sebe

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
cs: Používat 24 hodinový (místo 12 hodinového) formát času.

en: Use abbreviated month name for date format.
cs: Použít pro formát data zkrácené jméno měsíce.

en: Use accounting labels
cs: Použít účetní jmenovky

en: Use file compression
cs: Používat kompresi souboru

en: Use local time
cs: Použít lokální čas

en: Use month number for date format.
cs: Použít pro formát data číslo měsíce.

en: Use normal month name for date format.
cs: Použít pro formát data normální jméno měsíce.

en: Use the financial calculator
cs: Použít finanční kalkulátor

en: User ID ("Benutzerkennung")
cs: ID uživatele ("Benutzerkennung")

en: User Identification
cs: Identifikace uživatele

en: User Info
cs: Informace u uživateli

en: User Keys will be sent
cs: Budou odeslány klíče uživatele

en: Username
cs: Jméno uživatele

en: Username and Password
cs: Jméno uživatele a heslo

en: Username:
cs: Jméno uživatele:

en: Username:
cs: Jméno uživatele:

en: Using GnuCash Reports and Charts
cs: Používání sestav a grafů GnuCash

en: Using the Register to Record Transactions
cs: Používání účetní knihy pro záznam účetních položek

en: Value
cs: Hodnota

en: Value $
cs: Hodnota Kč

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Variable
cs: Proměnná

en: Variables
cs: Proměnné

en: Vendor
cs: Dodavatel

en: Vendor ID
cs: ID dodavatele

en: Vendor Number:
cs: Číslo dodavatele:

en: Vendor Report
cs: Sestava dodavatelů

en: Vendor's Bills
cs: Účty dodavatele

en: Vendor's Jobs
cs: Práce dodavatele

en: Vendors
cs: Dodavatelé

en: Verify Changes
cs: Zkontrolovat změny

en: Verify Ini-Letter from Server
cs: Zkontrolovat Ini-Letter od serveru

en: Verify passphrase:
cs: Ověřte heslo:

en: Version
cs: Verze

en: Version: Gnucash-%s
cs: Verze: Gnucash-%s

en: Version: Gnucash-cvs (built %s)
cs: Verze: Gnucash-cvs (přeložena %s)

en: View
cs: Zobrazit

en: View Bill
cs: Zobrazit účet

en: View Invoice
cs: Zobrazit fakturu

en: View Invoices
cs: Zobrazit faktury

en: View and Edit the available Billing Terms
cs: Zobrazit a upravit dostupné platební podmínky

en: View and Edit the available Tax Tables
cs: Zobrazit a upravit dostupné daňové tabulky

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
cs: Zobrazit a upravit komodity pro akcie a podílové fondy

en: View and edit the list of Billing Terms
cs: Zobrazit a upravit seznam platebních podmínek

en: View and edit the list of Tax Tables
cs: Zobrazit a upravit seznam daňových tabulek

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
cs: Zobrazit a upravit ceny akcií a podílových fondů

en: View and edit the properties of this file.
cs: Zobrazit a upravit vlastnosti tohoto souboru.

en: View the Tips of the Day
cs: Zobrazit tipy dne

en: View the quick report of bills coming due soon.
cs: Zobrazit rychlou zprávu účtů, které bude brzo třeba zaplatit.

en: View...
cs: Zobrazit...

en: View/Edit Customer
cs: Zobrazit/upravit zákazníka

en: View/Edit Employee
cs: Zobrazit/upravit zaměstnance

en: View/Edit Invoice
cs: Zobrazit/upravit fakturu

en: View/Edit Job
cs: Zobrazit/upravit práci

en: View/Edit Order
cs: Zobrazit/upravit objednávku

en: View/Edit Vendor
cs: Zobrazit/upravit dodavatele

en: Void Transactions?
cs: Neplatné účetní položky?

en: Void only
cs: Jen neplatné

en: Voided
cs: Neplatný

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
cs: VAROVÁNÍ: Některým účtům jsou přiřazeny duplikátní kódy TXF. Opakovat se mohou jen kódy se zdroji plátce.

en: Waiting for response
cs: Čekám na odpověď

en: Want to see all your subaccount transactions in one register?
    From the main menu, highlight the parent account and select
    Accounts -> Open Subaccounts from the menu.
cs: Chcete vidět všechny účetní položky podúčtů v jedné účetní knize?
    Zvýrazněte rodičovský účet a zvolte Účty -> Otevřít podúčty z měnu.

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
cs: Varování: Finance::Quote nenainstalováno správně.

en: Wednesday
cs: Středa

en: Week
cs: Týden

en: Weekdays
cs: Pracovní dny

en: Weekdays: (x%u)
cs: Pracovní dny: (x%u)

en: Weekly
cs: Týdně

en: Weekly (x%d): %s
cs: Týdně (x%d): %s

en: Weekly: %s
cs: Týdně: %s

en: Weeks
cs: Týdny

en: Weighted Average
cs: Vážený průměr

en: Welcome Sample Report
cs: Ukázková sestava Vítejte

en: Welcome to GnuCash
cs: Vítejte v GnuCash

en: Welcome to GnuCash 1.8!
cs: Vítejte v GnuCash 1.8!

en: Welcome to GnuCash!
cs: Vítejte v GnuCash!

en: Welcome-to-GnuCash report screen
cs: Obrazovka sestavy Vítejte v GnuCash

en: What Tax Table should be applied to this customer?
cs: Která daňová tabulka se má použít pro tohoto zákazníka?

en: What Tax Table should be applied to this vendor?
cs: Která daňová tabulka se má použít pro tohoto dodavatele?

en: What is GnuCash?
cs: Co je GnuCash?

en: What to do, what to do?
cs: Co dělat, co dělat?

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or
    decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and
    decrement check numbers as well.
cs: Když zadáváte data, můžete vybrané datum inkrementovat nebo dekrementovat
    stisknutím '+' nebo '-'. '+' nebo '-' můžete použít i pro inkrementaci
    a dekrementaci čísel šeků.

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
cs: Jestli při spuštění zobrazovat seznam účtů k zaplacení.

en: Width of plot in pixels.
cs: Šířka grafu v pixelech.

en: Wire
cs: Telegraf

en: Withdraw
cs: Vybrat

en: Withdrawal
cs: Výběr

en: Working...
cs: Pracuji...

en: Writing file...
cs: Zapisuji soubor...

en: YYYY-MM-DD
cs: DD.MM.RRRR

en: Year
cs: Rok

en: Yearly
cs: Ročně

en: Yearly (x%u): %s/%u
cs: Ročně (x%u): %s/%u

en: Yearly: %s/%u
cs: Ročně: %s/%u

en: Years
cs: Roky

en: Years:
cs: Roky:

en: Yes
cs: Ano

en: You are about to change a reconciled split.
    Are you sure you want to do that?
cs: Hodláte změnit odsouhlasenou část.
    Jste si jisti, že to chcete udělat?

en: You are about to overwrite an existing split.
    Are you sure you want to do that?
cs: Hodláte změnit existující část.
    Jste si jisti, že to chcete udělat?

en: You are about to overwrite an existing transaction.
    Are you sure you want to do that?
cs: Hodláte změnit existující účetní položku..
    Jste si jisti, že to chcete udělat?

en: You are missing some needed Perl libraries.
    Run 'update-finance-quote' as root to install them.
cs: Chybí vám některé potřebné knihovny Perlu.
    Nainstalujte je spuštěním 'update-finance-quote' jako root.

en: You can also lookup and file bug reports at http://bugzilla.gnome.org
cs: Můžete také vyhledávat a zakládat hlášení o chybách na http://bugzilla.gnome.org

en: You can easily import your existing financial data from Quicken,
    MS Money or other programs that export QIF files or OFX files.  In the
    File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file,
    respectively. Then, follow the instructions provided.
cs: Můžete snadno importovat svá existující finanční data z Quicken, MS Money
    nebo jiných programů, které exportují soubory QIF nebo OFX. V menu Soubor
    klikněte na submenu Import a pak klikněte na soubor QIF, resp. OFX. Pak
    postupujte podle poskytnutých instrukcí.

en: You can learn more about writing scheme using this %s.
cs: Více o psaní ve scheme se můžete dozvědět pomocí této %s.

en: You can pack multiple reports into a single window, 
    providing all the financial information you want at a glance.
    To do so, use the Sample & Custom -> "Custom Multicolumn Report" 
    report.
cs: Můžete seskupit několik sestav do jednoho okna, ve kterém budou všechny
    požadované informace k dispozici okamžitě. To uděláte kliknutím na
    sestavu Ukázka a vlastní -> Vlastní sestava s více sloupci

en: You can't transfer from a non-currency account.  Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
cs: Nemůžete převádět z neměnového účtu. Zkuste prohodit účty "od" a "do" a použít zápornou "částku".

en: You can't transfer from and to the same account!
cs: Nemůžete převádět z a do toho samého účtu!

en: You cannot remove the last entry from the tax table.
    Try deleting the tax table if you want to do that.
cs: Nemůžete odstranit poslední položku z daňové tabulky.
    Chcete-li to udělat, zkuste odstranit daňovou tabulku.

en: You cannot save to that file.
cs: Nemůžete ukládat do tohoto souboru.

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
cs: Nemůžete ukládat pod tímto jménem souboru.
    
    %s

en: You do not have permission to access
        %s
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k
        %s

en: You don't have any stock accounts with balances!
cs: Nemáte žádné účty akcií se zůstatkem!

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run.
    Do you really want to do this?
cs: Pokusili jste se vytvořit plánovanou účetní položku, která se nikdy
    neuskuteční. Opravdu to chcete udělat?

en: You have changed the HBCI version. GnuCash will now need to 
    update various system parameters, including the account list.
    Press 'Ok' now to proceed to updating the system and the account list.
cs: Změnili jste verzi HBCI. GnuCash bude nyní muset aktualizovat 
    různé parametry systému včetně seznamu účtů. Nyní stiskněte 'Ok' 
    pro pokračování v aktualizaci systému a seznamu účtů.

en: You have made changes to this reconcile window.
    Are you sure you want to cancel?
cs: V tomto okně odsouhlasení jste provedli změny.
    Jste si jisti, že je chcete zrušit?

en: You have not selected an owner
cs: Nezvolili jste vlastníka

en: You have not selected any accounts
cs: Nevybrali jste žádné účty

en: You have selected no accounts.
cs: Nevybrali jste žádné účty.

en: You may not create a new national currency.
cs: Nemůžete vytvořit novou národní měnu.

en: You must choose a Tax Account.
cs: Musíte zvolit účet pro daň.

en: You must choose a commodity.
cs: Musíte zvolit komoditu.

en: You must choose a valid parent account.
cs: Musíte zvolit platný rodičovský účet.

en: You must choose an owner for this job.
cs: Musíte zvolit vlastníka této práce.

en: You must either enter a valid cash amount
    or leave it blank.
cs: Musíte zadat platnou částku hotovosti
    nebo ji nechat prázdnou.

en: You must either enter a valid price
    or leave it blank.
cs: Musíte buď zadat platnou cenu, nebo ji
    nechat prázdnou.

en: You must enter a Type for the commodity.
cs: Musíte zadat typ komodity.

en: You must enter a billing address.
cs: Musíte zadat fakturační adresu.

en: You must enter a company name.
cs: Musíte zadat jméno společnosti.

en: You must enter a distribution amount.
cs: Musíte zadat hodnotu rozdělení.

en: You must enter a name for the commodity.
cs: Musíte zadat jméno komodity.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation",
    and "Type" for the commodity.
cs: Musíte pro komoditu zadat neprázdné "Plné jméno", "Symbol/zkratka"
    a "Typ".

en: You must enter a payment address.
cs: Musíte zadat adresu pro platbu.

en: You must enter a username.
cs: Musíte zadat jméno uživatele.

en: You must enter a valid `to' amount.
cs: Musíte zadat platnou částku `do'.

en: You must enter a valid amount.
cs: Musíte zadat platnou částku.

en: You must enter a valid balance.
cs: Musíte zadat platný zůstatek.

en: You must enter a valid distribution amount.
cs: Musíte zadat platnou hodnotu rozdělení.

en: You must enter a valid expression.
cs: Musíte zadat platný výraz.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
cs: Musíte zadat platný počáteční zůstatek nebo jej nechat prázdný.

en: You must enter a valid price.
cs: Musíte zadat platnou cenu.

en: You must enter an abbreviation for the commodity.
cs: Musíte zadat zkratku komodity.

en: You must enter an account name for posting.
cs: Pro vystavení musíte zadat jméno účtu.

en: You must enter an account name.
cs: Musíte zadat jméno účtu.

en: You must enter an address.
cs: Musíte zadat adresu.

en: You must enter an amount to transfer.
cs: Musíte zadat částku k převodu.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
cs: Musíte zadat existující národní měnu nebo zadat jiný typ.

en: You must enter the amount of the payment.  The payment amount must be greater than zero.
cs: Musíte zadat částku platby. Částka musí být větší než nula.

en: You must enter the employee's name.
cs: Musíte zadat jméno zaměstnance.

en: You must enter values for the other quantities.
cs: Musíte zadat hodnoty pro ostatní položky.

en: You must provide a name for this Billing Term.
cs: Musíte zadat jméno těchto platebních podmínek.

en: You must provide a name for this Tax Table.
cs: Musíte zadat jméno této daňové tabulky.

en: You must provide a unique name for this Billing Term.
    Your choice "%s" is already in use.
cs: Musíte zadat jedinečné jméno těchto platebních podmínek.
    Vaše volba "%s" se již používá.

en: You must provide a unique name for this Tax Table.
    Your choice "%s" is already in use.
cs: Musíte zadat jedinečné jméno této daňové tabulky.
    Váš výběr "%s" se již používá.

en: You must put values for the type, name,
    and abbreviation of the currency/stock.
cs: Musíte zadat hodnoty pro typ, jméno
    a zkratku měny/akcie.

en: You must select a commodity.
cs: Musíte zvolit komoditu.

en: You must select a commodity.
    To create a new one, click "New"
cs: Musíte zvolit komoditu.
    Novou vytvoříte kliknutím na "Nový"

en: You must select a company for payment processing.
cs: Pro zpracování platby musíte zvolit společnost.

en: You must select a currency.
cs: Musíte zvolit měnu.

en: You must select a transfer account from the account tree.
cs: Musíte zvolit cílový účet ze stromu účtů.

en: You must select a transfer account or choose
    the opening balances equity account.
cs: Musíte zvolit cílový účet nebo zvolit účet
    Vlastní jmění Počátečních zůstatků.

en: You must select an account to check and repair.
cs: Musíte zvolit účet, který chcete zkontrolovat a opravit.

en: You must select an account type.
cs: Musíte zvolit typ účtu.

en: You must select an asset account
    for the cash distribution.
cs: Musíte zadat účet aktiv pro rozdělení
    hotovosti.

en: You must select an income account
    for the cash distribution.
cs: Musíte zadat příjmový účet pro rozdělení
    hotovosti.

en: You must select an item from the list
cs: Musíte zvolit položku ze seznamu

en: You must specify an account to transfer from,
    or to, or both, for this transaction.
    Otherwise, it will not be recorded.
cs: Musíte pro tuto účetní položky zadat účet,
    ze kterého nebo do kterého převést, nebo oba.
    Jinak nebude zaznamenána.

en: You need to enter a string value
cs: Musíte zadat řetězcovou hodnotu

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
cs: Pro změnu kurzů účetní položky ji musíte rozbalit.

en: You need to supply Billing Information.
cs: Musíte zadat fakturační informace.

en: You would be deleting a reconciled split!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
cs: Odstraňovali byste odsouhlasenou část! To není dobrý
    nápad, protože to způsobí neplatnost vašeho odsouhlaseného zůstatku.

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
cs: Odstraňovali byste účetní položku s odsouhlasenými  částmi! To není dobrý
    nápad, protože to způsobí neplatnost vašeho odsouhlaseného zůstatku.

en: You would be modifying a transaction with reconciled splits!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
cs: Upravovali byste účetní položku s odsouhlasenými částmi! To není dobrý
    nápad, protože to způsobí neplatnost vašeho odsouhlaseného zůstatku.

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
cs: Vámi vybraná komodita a měna sestavy jsou identické. Nedává smysl zobrazovat ceny identických komodit.

en: Your selected post account, %s, does not exist
cs: Vámi zvolený účet pro vystavení %s neexistuje

en: [rmw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
cs: [rmw] TOTO OKNO BY NEMĚLO BÝT VYTVOŘENO

en: [rtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
cs: [rtw] TOTO OKNO BY NEMĚLO BÝT VYTVOŘENO

en: [wrtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
cs: [wrtw] TOTO OKNO BY NEMĚLO BÝT VYTVOŘENO

en: \ (Backslash)
cs: \ (Zpětné lomítko)

en: _+Advanced
cs: _+Pokročilé

en: _Account
cs: _Účet

en: _Account Report
cs: _Sestava účtu

en: _Actions
cs: _Akce

en: _All
cs: _Vše

en: _All transactions
cs: _Všechny účetní položky

en: _Amount
cs: _Částka

en: _Assets & Liabilities
cs: _Aktiva & pasiva

en: _Auto-Split Ledger
cs: _Automaticky-rozdělená účetní kniha

en: _Basic Ledger
cs: _Základní účetní kniha

en: _Billing Terms Editor
cs: Editor _platebních podmínek

en: _Blank
cs: _Prázdné

en: _Business
cs: _Podnik

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Check & Repair
cs: _Zkontrolovat & opravit

en: _Cleared
cs: _Vynulované

en: _Commodity Editor
cs: Editor _komodit

en: _Company Report
cs: _Zpráva o společnosti

en: _Date
cs: _Datum

en: _Delete
cs: _Odstranit

en: _Delete Account
cs: _Odstranit účet

en: _Description
cs: _Popis

en: _Double Line
cs: _Dva řádky

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Edit Account
cs: _Upravit účet

en: _Edit Invoice
cs: _Upravit fakturu

en: _Enter
cs: _Vložit

en: _Export
cs: _Exportovat

en: _Financial Calculator
cs: _Finanční kalkulátor

en: _Find
cs: _Najít

en: _Find Transactions
cs: _Hledat účetní položky

en: _Finish
cs: _Dokončit

en: _Frozen
cs: _Zmrazené

en: _General Ledger
cs: _Účetní kniha

en: _Gnucash Users Manual
cs: Manuál uživatele _Gnucash

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Import
cs: _Importovat

en: _Income & Expense
cs: _Příjmy & výdaje

en: _Jump
cs: _Skok

en: _Memo
cs: _Poznámka

en: _Mortgage & Loan Repayment...
cs: _Splácení hypotéky & půjčky...

en: _New
cs: _Nový

en: _New Account...
cs: _Nový účet...

en: _New File
cs: _Nový soubor

en: _New Invoice
cs: _Nová faktura

en: _Number
cs: Čís_lo

en: _Open Account
cs: _Otevřít účet

en: _Postpone
cs: _Odložit

en: _Price
cs: _Cena

en: _Price Editor
cs: Editor _cen

en: _Quantity
cs: _Množství

en: _Reconcile
cs: _Odsouhlasit

en: _Reconcile Information...
cs: Informace o _odsouhlasení...

en: _Reconcile...
cs: _Odsouhlasit...

en: _Reconciled
cs: _Odsouhlasené

en: _Refresh
cs: _Obnovit

en: _Reports
cs: _Sestavy

en: _Sample & Custom
cs: _Ukázka & vlastní

en: _Scheduled Transaction Editor
cs: Editor _plánovaných účetních položek

en: _Scheduled Transactions
cs: _Plánované účetní položky

en: _Since Last Run...
cs: _Od posledního spuštění...

en: _Standard
cs: _Standardní

en: _Statement Date
cs: _Datum výpisu

en: _Status Bar
cs: _Stavová lišta

en: _Stock Split...
cs: _Rozdělení akcií...

en: _Style Sheets...
cs: _Stylesheety...

en: _Tax Table Editor
cs: Editor _daňových tabulek

en: _Taxes
cs: _Daně

en: _This transaction
cs: _Tato účetní položka

en: _Tip Of The Day
cs: _Tip dne

en: _Tips Of The Day
cs: _Tipy dne

en: _Toolbar
cs: Lišta _nástrojů

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: _Transaction
cs: _Účetní položka

en: _Transaction Journal
cs: _Záznam účetních položek

en: _Transaction Report
cs: _Sestava účetní položky

en: _Transfer...
cs: _Převod...

en: _Unreconciled
cs: Neo_dsouhlasené

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Voided
cs: _Neplatné

en: _Windows
cs: _Okna

en: abbreviation
cs: zkratka

en: acct
cs: zúčtování

en: all criteria are met
cs: všechny podmínky jsou splněny

en: an Account
cs: účet

en: and
cs: a

en: any criteria are met
cs: libovolná podmínka je splněna

en: at Bank
cs: u banky

en: cleared:c
cs: cleared:v

en: contains
cs: obsahuje

en: days.
cs: dnů.

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: does not equal
cs: není rovný

en: does not match regex
cs: neodpovídá reg. výr.

en: duedate
cs: splatnost

en: equal to
cs: rovný

en: equals
cs: je rovný

en: false
cs: nepravda

en: frozen:f
cs: frozen:z

en: greater than
cs: větší než

en: greater than or equal to
cs: větší nebo rovný

en: has credits
cs: má "dal"

en: has credits or debits
cs: má "dal" nebo "má dáti"

en: has debits
cs: má "má dáti"

en: include century
cs: včetně století

en: is
cs: je

en: is after
cs: je po

en: is before
cs: je před

en: is before or on
cs: je před nebo

en: is greater than
cs: je větší než

en: is greater than or equal to
cs: je větší nebo rovný

en: is less than
cs: je menší než

en: is less than or equal to
cs: je menší nebo rovný

en: is not
cs: není

en: is not on
cs: není

en: is on
cs: je

en: is on or after
cs: je po nebo

en: item
cs: položka

en: largest to smallest, latest to earliest
cs: od  největšího po nejmenší, od nejpozdějšího po nejdřívější

en: last day
cs: poslední den

en: less than
cs: menší než

en: less than or equal to
cs: menší nebo rovný

en: matches all accounts
cs: odpovídá všem účtům

en: matches any account
cs: odpovídá libovolnému účtu

en: matches no accounts
cs: neodpovídá žádnému účtu

en: matches regex
cs: odpovídá reg. výr.

en: months.
cs: měsíců.

en: my-bank
cs: má-banka

en: name
cs: jméno

en: not equal to
cs: není rovný

en: number
cs: číslo

en: old-file-import
cs: import-starého-souboru

en: online book
cs: knihy online

en: postd
cs: vystaveno

en: reconciled:y
cs: reconciled:o

en: sample:12/12/2000
cs: sample:12.12.2000

en: sample:9,999.00
cs: sample:9 999,00

en: sample:999,999.00
cs: sample:999 999,00

en: sample:999,999.000
cs: sample:999 999,000

en: sample:999.00
cs: sample:999,00

en: sample:Action
cs: sample:Akce

en: sample:Description of a transaction
cs: sample:Popis účetní položky

en: sample:Description of an Entry
cs: sample:Popis položky

en: sample:Expenses:Automobile:Gasoline
cs: sample:Výdaj:Auto:Benzín

en: sample:Memo field sample text string
cs: sample:Pole poznámka, ukázkový řetězec textu

en: sample:Notes field sample text string
cs: sample:Pole poznámky, ukázkový řetězec textu

en: sample:Payment
cs: sample:Platba

en: sample:Tax Table 1
cs: sample:Daňová tabulka 1

en: set true
cs: je pravda

en: smallest to largest, earliest to latest
cs: od nejmenšího po největší, od nejdřívějšího po nejpozdější

en: something
cs: něco

en: then on the:
cs: pak dne:

en: total
cs: celkem

en: true
cs: pravda

en: user:price-editor
cs: editor-cen

en: user:stock-split
cs: rozdělení-akcií

en: user:xfer-dialog
cs: dialog-převodu

en: via Escrow account?
cs: pomocí escrow účtu?

en: void:v
cs: void:p

en: weeks.
cs: týdnů.

en: year(s).
cs: roků.
