gnucash 1.8.8 - en to nl translation catalogue (2776 entries)

en: Open
nl: Openen

en: The URL 
        %s
    is not supported by this version of GnuCash.
nl: De URL 
        %s
    wordt niet ondersteund door deze versie van GnuCash.

en: Can't parse the URL
       %s
nl: Kan de URL niet verwerken:
       %s

en: Can't connect to
       %s
    The host, username or password were incorrect.
nl: Kan niet verbinden met
       %s
    De hostnaam, gebruikersnaam of wachtwoord is incorrect.

en: Can't connect to
       %s
    Connection was lost, unable to send data.
nl: Kan niet verbinden met
       %s
    Verbinding verbroken, kan geen gegevens verzenden.

en: This file/URL appears to be from a newer version
    of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash
    to work with this data.
nl: Dit bestand/URL lijkt uit een nieuwere versie van
    GnuCash te komen. Om met deze gegevens te kunnen werken
    dient u een upgrade van GnuCash uit te voeren.

en: The database
       %s
    doesn't seem to exist. Do you want to create it?
nl: De database
       %s
    lijkt niet te bestaan. Wilt u er een aanmaken?

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    Do you want to proceed with opening the database?
nl: GnuCash kan kan geen lock krijgen voor
       %s
    Misschien wordt deze database door een andere gebruiker
    gebruikt. In dat geval kunt u de database beter niet openen.
    
    Wilt u doorgaan met het openen van de database?

en: GnuCash could not write to
       %s.
    That database may be on a read-only file system,
    or you may not have write permission for the directory.
nl: GnuCash kon niet schrijven naar
    ...%s.
    Die database staat misschien op een alleen-lezen bestandssysteem,
    of u heeft geen schrijfrechten in de map.

en: The file/URL 
        %s
    does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
nl: Het bestand/URL 
        %s
    bevat geen GnuCash gegevens of de gegevens zijn onleesbaar.

en: The server at URL 
        %s
    experienced an error or encountered bad or corrupt data.
nl: De server op URL 
        %s
    kreeg een foutmelding, slechte of onleesbare gegevens tegengekomen.

en: You do not have permission to access
        %s
nl: U heeft geen leesrechten voor de gegevens in 
        %s

en: An error occurred while processing
        %s
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van
        %s

en: There was an error reading the file.
    Do you want to continue?
nl: Fout bij het lezen van het bestand.
    Wilt u doorgaan?

en: There was an error parsing the file 
        %s
nl: Fout bij het verwerken van het bestand.
        %s

en: The file 
        %s
     is empty.
nl: Het bestand 
        %s
     is leeg.

en: The file 
        %s
     could not be found.
nl: Het bestand 
        %s
     kan niet worden gevonden.

en: This file is from an older version of GnuCash.
    Do you want to continue?
nl: Dit bestand is afkomstig van een oudere versie van GnuCash.
    Wilt u doorgaan?

en: Unknown file type
nl: Onbekend bestandstype

en: This database is from an older version of GnuCash.
    Do you want to want to upgrade the database to the current version?
nl: Deze database is afkomstig van een oudere versie van GnuCash.
    Wilt u de database aanpassen aan de huidige versie?

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff.
    If there are currently no other users, consult the 
    documentation to learn how to clear out dangling login
    sessions.
nl: De SQL database wordt gebruikt door andere gebruikers, en de upgrade kan niet worden uitgevoerd tot ze zijn afgemeld.
    Als er op dit moment geen andere gebruikers zijn, raadpleeg dan 
    de documentatie om uit te zoeken hoe u problemen verhelpt met
    onafgesloten sessies.

en: An unknown I/O error occurred.
nl: Er is een onbekende I/O fout opgetreden.

en: Changes have been made since the last Save. Save the data to file?
nl: Gegevens zijn veranderd sinds de laatste keer opslaan. Gegevens opslaan in bestand?

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Open Anyway
nl: Toch openen

en: Create New File
nl: Nieuw bestand maken

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    What would you like to do?
nl: GnuCash kan
       %s
    niet reserveren.
    Misschien wordt deze database door een andere gebruiker
    gebruikt. In dat geval kunt u de database beter niet openen.
    
    Wilt u doorgaan met het openen van de database?

en: WARNING!!!  GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be on a read-only file system,
    or you may not have write permission for the directory.
    If you proceed you may not be able to save any changes.
    
    What would you like to do?
nl: WAARSCHUWING!!! GnuCash kon geen lock verkrijgen voor
       %s
    Die database kan op een alleen-lezen bestandssysteem staan,
    wanneer u doorgaat, kunt u waarschijnlijk de veranderingen niet opslaan.
    
    Wat wilt u doen?

en: Reading file...
nl: Bestand lezen...

en: Export
nl: Exporteren

en: The file 
        %s
     already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
nl: Het bestand 
        %s
     bestaat al.
    Weet u zeker dat u het wilt overschrijven?

en: Exporting file...
nl: Bestand exporteren...

en: There was an error saving the file.
    
    %s
nl: Fout bij het schrijven van het bestand.
    
    %s

en: Writing file...
nl: Bestand schrijven...

en: Save
nl: Opslaan

en: Illegal variable in expression.
nl: Ongeoorloofde variabele in expressie

en: Unbalanced parenthesis
nl: Niet gebalanceerd tussentotaal

en: Undefined character
nl: Niet-gedefiniëerd karakter

en: Not a variable
nl: Is geen variabele

en: Not a defined function
nl: Geen gedefiniëerde functie

en: Out of memory
nl: Te weinig geheugen

en: Numeric error
nl: Numerieke fout

en: (none)
nl: (geen)

en: -- Single Sources --
nl: -- Enkelvoudige bronnen --

en: -- Multiple Sources --
nl: -- Meervoudige bronnen --

en: not cleared:n
nl: niet goedgekeurd:n

en: cleared:c
nl: goedgekeurd:c

en: reconciled:y
nl: gecorrigeerd:y

en: frozen:f
nl: bevroren:f

en: void:v
nl: ongeldig:v

en: Opening Balances
nl: Openingsbalans

en: Retained Earnings
nl: Behouden inkomsten

en: Equity
nl: Actief vermogen

en: Opening Balance
nl: Openingsbalans

en: Debit
nl: Debet

en: Lost Accounts
nl: Verloren dagboeken

en: Unknown database access mode '%s'. Using default mode: multi-user.
nl: Onbekende database toegangsmodus '%s'. Gebruik de standaard modus: meerdere gebruikers.

en: Invoice
nl: Factuur

en: Bill
nl: Rekening

en: Expense
nl: Onkosten

en: Extra to Charge Card
nl: Extra bedrag verrekening kaart

en: Generated from an invoice.  Try unposting the invoice.
nl: Gegenereerd vanaf een factuur. Probeer de verzending van de factuur ongedaan te maken.

en: Automatic Payment Forward
nl: Automatische betaling doorsturen

en: Auto Split
nl: Auto opsplitsen

en: Payment
nl: Betaling

en: Pre-Payment
nl: Aanbetaling

en:  (posted)
nl: (verzonden)

en:  (closed)
nl: (gesloten)

en: Payment Information
nl: Betalingsinformatie

en: (owner)
nl: (eigenaar)

en: Date
nl: Datum

en: Amount
nl: Bedrag

en: Num
nl: Nr

en: Post To
nl: Plaatsen op

en: Transfer Account
nl: Transactie dagboek

en: Terms
nl: Voorwaarden

en: Close this window
nl: Sluit dit venster

en: Create a new Billing Term
nl: Genereer nieuwe factuur voorwaarden

en: New...
nl: Nieuw...

en: Delete the current Billing Term
nl: Verwijder de huidige factuur voorwaarden

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Term Definition
nl: Voorwaarden definitie

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
nl: De omschrijving van de factuur voorwaarden, afgedrukt op de facturen

en: Edit the current Billing Term
nl: Bewerk de huidige factuur voorwaarden

en: Edit...
nl: Bewerken...

en: Commit this Billing Term
nl: Accepteer deze factuurvoorwaarden

en: Cancel your changes
nl: Annuleer uw veranderingen

en: New Billing Terms
nl: Nieuwe factuur voorwaarden

en: Name:
nl: Naam:

en: The internal name of the Billing Term.
nl: De interne naam van de factuur voorwaarden.

en: Choose the type of Billing Term
nl: Kies het type factuur voorwaarden

en: Number of days from now
nl: Aantal dagen vanaf nu

en: Days
nl: Dagen

en: Absolute Day-of-the-month
nl: Vaste dag van de maand

en: Proximo
nl: In volgende maand

en: window1
nl: venster1

en: Due Days:
nl: Vervallen, aantal dagen:

en: Discount Days:
nl: Kortingsdagen:

en: Discount %:
nl: Korting %:

en: The number of days to pay the bill after the post date.
nl: Het aantal dagen om de factuur te betalen na de verzend datum.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
nl: Het aantal dagen na de verzenddatum waarin een korting wordt gegeven voor vroeg betalen.

en: The percentage discount applied for early payment.
nl: Het percentage korting voor snel betalen.

en: Due Day:
nl: verval dag:

en: Discount Day:
nl: Kortingsdagen:

en: Cutoff Day:
nl: Afsluit dag:

en: The day of the month bills are due
nl: De dag van de maand dat de facturen betaald moeten zijn

en: The last day of the month for the early payment discount.
nl: De laatste dag van de maand voor snelle betalers korting.

en: The discount percentage applied if paid early.
nl: Het kortingspercentage dat wordt toegepast bij snelle betaling.

en: The cutoff day for applying bills to the next month.  After the cutoff, bills are applied to the following month.  Negative values count backwards from the end of the month.
nl: De uiterste betaaldag om facturen op te geven voor de volgende maand. Na de uiterste betaaldag worden facturen verzet naar de volgende maand. Negatieve waarden tellen terug vanaf het einde van de maand.

en: Table
nl: Tabel

en: New Customer
nl: Nieuwe klant

en: Identification
nl: Identificatie

en: Customer Number:
nl: Klantnummer:

en: Company Name:
nl: Bedrijfsnaam:

en: Active
nl: Actief

en: The customer ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het ID nummer van de klant. Indien u dit niet invult, dan zal een bruikbaar nummer gemaakt worden.

en: Billing Address
nl: Factuuradres

en: Address:
nl: Adres:

en: Phone:
nl: Telefoon:

en: Email:
nl: E-mail:

en: Notes
nl: Opmerkingen

en: Customer
nl: Klant

en: Billing Information
nl: Rekening informatie

en: Currency:
nl: Valuta:

en: Terms:
nl: Voorwaarden:

en: Discount:
nl: Korting:

en: Credit Limit:
nl: Krediet limiet:

en: Tax Included:
nl: Inclusief BTW:

en: Tax Table:
nl: BTW tabel:

en: Override the global Tax Table?
nl: De globale BTW negeren?

en: What Tax Table should be applied to this customer?
nl: Welk BTW tarief moet worden toegepast op deze klant?

en: Shipping Information
nl: Verzend informatie

en: Shipping Address
nl: Verzendadres

en: Question
nl: Vraag

en: postd
nl: verzenddatum

en: duedate
nl: Uiterste betaaldatum

en: Description
nl: Omschrijving

en: acct
nl: grtbrek

en: New Employee
nl: Nieuwe werknemer

en: Employee Number:
nl: Werknemersnummer:

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: The employee ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het ID nummer van de werknemer. Indien u dit niet invult, dan zal een bruikbaar nummer gemaakt worden.

en: Payment Address
nl: Factuuradres

en: Language:
nl: Taal:

en: Billing
nl: In rekening brengen

en: Default Hours per Day:
nl: Standaard aantal uren per dag:

en: Default Rate:
nl: Standaard tarief:

en: Credit Account:
nl: Krediet dagboek:

en: Employee
nl: Werknemer

en: Access Control List
nl: Toegangs controle lijst

en: Access Control
nl: Toegangscontrole

en: New Invoice
nl: Nieuwe factuur

en: Invoice Information
nl: Factuur informatie

en: Invoice ID
nl: Factuur ID

en: Date Opened
nl: Datum geopend

en: The invoice ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het factuur ID nummer. Indien u dit niet invult, dan zal een bruikbaar nummer gemaakt worden.

en: Job
nl: Opdracht

en: Billing ID
nl: Factuur ID

en: Default Chargeback Project
nl: Standaard kostenretourproject

en: Create a new invoice
nl: Genereer een nieuwe factuur

en: _New Invoice
nl: _Nieuwe factuur

en: Create a new Account
nl: Nieuwe debiteur maken

en: New Account
nl: Nieuwe debiteur

en: Edit this Invoice
nl: Bewerk deze factuur

en: _Edit Invoice
nl: B_ewerk factuur

en: Display the toolbar
nl: Werkbalk weergeven

en: _Toolbar
nl: _Werkbalk

en: Display the Summary Bar
nl: Toon de samenvattingsbalk

en: S_ummary Bar
nl: S_amenvattingsbalk

en: Display the Status Bar
nl: Statusbalk weergeven

en: _Status Bar
nl: _Statusbalk

en: Sort _Order
nl: Sorteer v_olgorde

en: Keep normal invoice order
nl: Normale factuurvolgorde behouden

en: _Standard
nl: _Standaard

en: Sort by date
nl: Sorteer op datum

en: _Date
nl: _Datum

en: Sort by the date of entry
nl: Sorteer op aanmaak-datum

en: Date of _Entry
nl: Datum bo_eking

en: Sort by quantity
nl: Sorteer op hoeveelheid

en: _Quantity
nl: _Hoeveelheid

en: Sort by price
nl: Sorteer op prijs

en: _Price
nl: _Prijs

en: Sort by description
nl: Sorteer op omschrijving

en: _Description
nl: O_mschrijving

en: _Actions
nl: _Acties

en: Record the current entry
nl: Huidige boeking opslaan

en: _Enter
nl: _Invoegen

en: Cancel the current entry
nl: Annuleer de huidige boeking

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: Delete the current entry
nl: Verwijder de huidige boeking

en: _Delete
nl: _Verwijder

en: Make a copy of the current entry
nl: Maak een kopie van de huidige boeking

en: Dup_licate
nl: Dup_liceer

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
nl: Verplaats de lege boeking naar het einde van de factuur

en: _Blank
nl: _Leeg

en: _Reports
nl: _Rapporten

en: Open a company report window for the owner of this Invoice
nl: Open een bedrijfsrapportage venster voor deze factuur

en: _Company Report
nl: _Bedrijfsrapport

en: _Tools
nl: _Gereedschappen

en: Open a general ledger window
nl: Open een grootboek venster

en: _General Ledger
nl: _Grootboek

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
nl: Bekijk en bewerk de prijzen van aandelen en beleggingsfondsen

en: _Price Editor
nl: _Prijs bewerken

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
nl: Bekijk en bewerk de handelsgoederen voor aandelen en beleggingsfondsen

en: _Commodity Editor
nl: A_rtikelen bewerken

en: Use the financial calculator
nl: Gebruik de financiële rekenmachine

en: _Financial Calculator
nl: _Financiële rekenmachine

en: View and edit the list of Tax Tables
nl: Bekijk en bewerk de lijst met belastingtabellen

en: _Tax Table Editor
nl: Belasting _tabel bewerken

en: View and edit the list of Billing Terms
nl: Bekijk en bewerk de lijst met rekeningvoorwaarden

en: _Billing Terms Editor
nl: Rekening voorwaarden _bewerken

en: Enter a payment for the owner of this Invoice
nl: Voer een betaling in voor de eigenaar van deze factuur

en: Process Pa_yment
nl: Betaling _uitvoeren

en: _Gnucash Users Manual
nl: _GnuCash gebruikers handleiding

en: _Tip Of The Day
nl: _Tip van de Dag

en: Close this invoice window
nl: Sluit dit factuurvenster

en: Close
nl: Sluiten

en: Edit
nl: Bewerken

en: Enter
nl: Invoegen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Duplicate
nl: Dupliceer

en: Blank
nl: Leeg

en: Make a printable Invoice
nl: Maak een af te drukken factuur

en: Print
nl: Afdrukken

en: Post this Invoice to your Chart of Accounts
nl: Boek deze factuur naar de resultaatrekening

en: Post
nl: Boek

en: Unpost this Invoice and make it editable
nl: Maak de boeking van deze factuur ongedaan en maak deze bewerkbaar

en: Unpost
nl: Boeking ongedaan maken

en: Date Posted
nl: Datum geboekt

en: Posted Account
nl: Geboekt op rekening

en: Customer:
nl: Klant:

en: Job:
nl: Opdracht:

en: Extra Payments
nl: Extra betalingen

en: Additional to Card:
nl: Toevoeging bij betaalkaart:

en: Invoice Entries
nl: Facturen

en: Job Dialog
nl: Opdracht venster

en: Job Information
nl: Opdracht informatie

en: Job Number
nl: Opdrachtnummer

en: Job Name
nl: Opdrachtnaam

en: The job ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het opdracht ID nummer. Indien niet opgegeven, dan wordt een getal vóór u gekozen.

en: Owner Information
nl: Eigenaar informatie

en: Job Active
nl: Opdracht actief

en: Order Entry
nl: Orders

en: Invoices
nl: Facturen

en: Close Order
nl: Sluit order

en: Order Information
nl: Order informatie

en: Date Closed
nl: Datum gesloten

en: Reference
nl: Referentie

en: Order Entries
nl: Orders

en: New Order
nl: Nieuwe order

en: The order ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het order ID nummer. Indien niet opgegeven, dan wordt een getal vóór u gekozen.

en: New Vendor
nl: Nieuwe leverancier

en: Vendor Number:
nl: Leveranciersnummer:

en: The vendor ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
nl: Het leverancier ID nummer. Indien niet opgegeven, dan wordt een getal vóór u gekozen.

en: Vendor
nl: Leverancier

en: Tax Included:
nl: Inclusief BTW:

en: Tax Table:
nl: BTW tabel:

en: What Tax Table should be applied to this vendor?
nl: Welk BTW tarief moet er toegepast worden op deze leverancier?

en: Bad URL: %s
nl: Verkeerde URL: %s

en: No such entity: %s
nl: Zoiets bestaat niet: %s

en: Entity type does not match Customer: %s
nl: Type komt niet overeen met klant: %s

en: Badly formed URL %s
nl: Verkeerd geformuleerd URL %s

en: Entity type does not match Vendor: %s
nl: Type komt niet overeen met leverancier: %s

en: Entity type does not match Employee: %s
nl: Gegeven komt niet overeen met werknemer: %s

en: Entity type does not match Invoice: %s
nl: Type komt niet overeen met factuur: %s

en: No such owner entity: %s
nl: Dergelijk eigenaar type bestaat niet: %s

en: Entity type does not match %s: %s
nl: Gegevens type komt niet overeen met %s: %s

en: Bad URL %s
nl: Verkeerde URL %s

en: No such Account entity: %s
nl: Een dergelijk dagboek gegeven bestaat niet: %s

en: Entity is not Account entity: %s
nl: Dit is geen dagboek gegeven: %s

en: Negative amounts are not allowed.
nl: Negatieve bedragen zijn niet toegestaan.

en: Percentage amount must be between 0 and 100.
nl: Procentuele getallen moeten tussen de 0 en 100 liggen.

en: You must provide a name for this Billing Term.
nl: U moet een naam opgeven voor deze factureringsvoorwaarden.

en: You must provide a unique name for this Billing Term.
    Your choice "%s" is already in use.
nl: U moet een unieke naam voor deze factureringsvoorwaarden opgeven.
    De keuze "%s" is al in gebruik.

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Term "%s" is in use.  You cannot delete it.
nl: Voorwaarde "%s" is in gebruik. U kunt deze niet verwijderen.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nl: Weet u zeker dat u "%s" wilt verwijderen?

en: You must enter a company name.
    If this customer is an individual (and not a company) you should set the "company name" and "contact name" the same.
nl: U moet een bedrijfsnaam opgeven.
    Als deze klant een privé-persoon is (en geen bedrijf), dan kunt u het beste de "bedrijfsnaam" en de "contactpersoon" naam hetzelfde opgeven.

en: You must enter a billing address.
nl: U moet een factuuradres opgeven.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
nl: Het kortingspercentage moet tussen de 0 en 100 liggen; u kunt het ook leeg laten.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
nl: Krediet moet een positief bedrag zijn, of u kunt het leeg laten.

en: <No name>
nl: <Geen naam>

en: Edit Customer
nl: Bewerk klant

en: View/Edit Customer
nl: Bekijk/bewerk klant

en: Customer's Jobs
nl: Klantopdrachten

en: Customer's Invoices
nl: Facturen van klant

en: Process Payment
nl: Verwerk betaling

en: Shipping Contact
nl: Contactpersoon verzending

en: Billing Contact
nl: Contactpersoon facturering

en: Customer ID
nl: Klant ID

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Contact
nl: Contactpersoon

en: Company
nl: Bedrijf

en: No Account selected.  Please try again.
nl: Geen dagboek geselecteerd, probeert u het nogmaals.

en: You must enter a username.
nl: Geef een gebruikersnaam op.

en: You must enter the employee's name.
nl: U moet de naam van de werknemer opgeven.

en: You must enter an address.
nl: U moet een adres opgeven.

en: Edit Employee
nl: Bewerk werknemer

en: View/Edit Employee
nl: Bekijk/bewerk werknemer

en: Expense Vouchers
nl: Uitgaven bon

en: Employee ID
nl: Werknemer's ID

en: Employee Username
nl: Gebruikersnaam werknemer

en: Employee Name
nl: Naam werknemer

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Name
nl: Naam

en: You need to supply Billing Information.
nl: U moet factuur informatie opgeven.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde boeking wilt verwijderen?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
nl: Deze boeking is gekoppeld aan een order en wordt daar ook uit verwijderd!

en: The Invoice must have at least one Entry.
nl: De factuur moet tenminste één boeking bevatten.

en: Do you really want to post the invoice?
nl: Weet u zeker dat u de factuur boeken?

en: Due Date
nl: Verval datum

en: Post Date
nl: Boekingsdatum

en: Post to Account
nl: Boeken op rekening

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.  Are you sure you want to unpost it?
nl: Ongedaan maken van het boeken van deze factuur zal ook de geboekte transactie ongedaan maken. Weet u zeker dat u ongedaan wilt maken?

en: Total:
nl: Totaal:

en: Subtotal:
nl: Subtotaal:

en: Tax:
nl: Belasting:

en: Total Cash:
nl: Totaal contanten:

en: Total Charge:
nl: Totaal prijs:

en: Select...
nl: Selecteer...

en: Edit Invoice
nl: Bewerk factuur

en: View Invoice
nl: Bekijk factuur

en: New Bill
nl: Nieuwe rekening

en: Edit Bill
nl: Bewerk rekening

en: View Bill
nl: Bekijk rekening

en: New Expense Voucher
nl: Nieuwe onkostendeclaratie

en: Edit Expense Voucher
nl: Bewerk onkostendeclaratie

en: View Expense Voucher
nl: Bekijk onkostendeclaratie

en: View/Edit Invoice
nl: Bekijk/bewerk factuur

en: Invoice Owner
nl: Eigenaar factuur

en: Invoice Notes
nl: Factuur opmerkingen

en: Is Paid?
nl: Betaald?

en: Is Posted?
nl: Geboekt?

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: Paid
nl: Betaald

en: Posted
nl: Geboekt

en: Opened
nl: Geopend

en: The Job must be given a name.
nl: Geef de opdracht een naam.

en: You must choose an owner for this job.
nl: U moet een eigenaar van deze opdracht kiezen.

en: Edit Job
nl: Bewerk opdracht

en: New Job
nl: Nieuwe opdracht

en: View/Edit Job
nl: Bekijk/bewerk opdracht

en: View Invoices
nl: Bekijk facturen

en: Owner's Name
nl: Naam eigenaar

en: Only Active?
nl: Alleen actief?

en: The Order must be given an ID.
nl: De opdracht moet een ID hebben.

en: The Order must have at least one Entry.
nl: De order moet tenminste één boeking bevatten.

en: This order contains entries that have not been invoiced.
    Are you sure you want to close it out before
    you invoice all the entries?
nl: Deze order bevat boekingen die niet gefactureerd zijn.
    Weet u zeker dat u hem wilt sluiten voordat u alle
    boekingen gefactureerd heeft?

en: Do you really want to close the order?
nl: Wilt u de order echt sluiten?

en: Close Date
nl: Sluitingsdatum

en: View/Edit Order
nl: Bekijk/bewerk order

en: Order Notes
nl: Order opmerkingen

en: Is Closed?
nl: Afgesloten?

en: Owner Name
nl: Naam eigenaar

en: Closed
nl: Afgesloten

en: You must enter the amount of the payment.  The payment amount must be greater than zero.
nl: U moet het bedrag van de betaling opgeven. Het betaalde bedrag moet groter dan 0 zijn.

en: You must select a company for payment processing.
nl: U moet een bedrijf selecteren om de betaling te verwerken.

en: You must select a transfer account from the account tree.
nl: U moet een transactie dagboek uit de balans selecteren.

en: You must enter an account name for posting.
nl: U moet een grootboekrekening voor boeking opgeven.

en: Your selected post account, %s, does not exist
nl: De door u geselecteerde grootboekrekening, %s, bestaat niet

en: You must enter a company name.
    If this vendor is an individual (and not a company) you should set the "company name" and "contact name" the same.
nl: U moet een bedrijfsnaam opgeven.
    Wanneer de verkoper een privé-persoon is (en geen bedrijf), dan kunt u het beste de "bedrijsnaam" en de "contactpersoon" naam hetzelfde opgeven.

en: You must enter a payment address.
nl: U moet een betalingsadres opgeven.

en: Edit Vendor
nl: Bewerk leverancier

en: View/Edit Vendor
nl: Bekijk/bewerk leverancier

en: Vendor's Jobs
nl: Opdrachten leverancier

en: Vendor's Bills
nl: Facturen leverancier

en: Pay Bill
nl: Betaal factuur

en: Vendor ID
nl: leverancier's ID

en: You have not selected an owner
nl: U heeft geen eigenaar geselecteerd

en: is not
nl: is niet

en: None
nl: Geen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Use Global
nl: Gebruik globale instellingen

en: The account %s does not allow transactions.
nl: Op grootboekrekening %s kan niet geboekt worden.

en: The account %s does not exist.
    Would you like to create it?
nl: Grootboekrekening %s bestaat niet.
    Wilt u deze aanmaken?

en: Hours
nl: Uren

en: Material
nl: Materiaal

en: The current entry has been changed.
    Would you like to save it?
nl: De huidige boeking is veranderd.
    Wilt u ze opslaan?

en: Invalid Entry:  You need to supply %s.
nl: Ongeldige waarde: u moet %s aangeven.

en: an Account
nl: Een grootboekrekening

en: The tax table %s does not exist.
    Would you like to create it?
nl: Het BTW tarief %s bestaat niet.
    Wilt u dit aanmaken?

en: The current entry has been changed.
    However, this entry is part of an existing order.
    Would you like to record the change and
    effectively change your order?
nl: De huidige boeking is veranderd.
    Deze boeking is onderdeel van een bestaande order.
    Wilt u de wijzigingen opslaan en
    daarmee uw order aanpassen ?

en: sample:X
nl: Voorbeeld:X

en: sample:12/12/2000
nl: Voorbeeld:31/12/2000

en: sample:Description of an Entry
nl: Voorbeeld: omschrijving van een boeking

en: sample:Action
nl: Voorbeeld: Actie

en: sample:9,999.00
nl: Voorbeeld: 9.999,00

en: sample:999,999.00
nl: voorbeeld: 999.999,00

en: sample(DT):+%
nl: Voorbeeld (DT): +%

en: sample(DH):+%
nl: Voorbeeld (DH): +%

en: sample:Expenses:Automobile:Gasoline
nl: voorbeeld:uitgaven:Auto:Brandstof

en: sample:T?
nl: Voorbeeld: T?

en: sample:TI
nl: Voorbeeld: TI

en: sample:Tax Table 1
nl: Voorbeeld: BTW tarief 1

en: sample:999.00
nl: Voorbeeld: 999,00

en: sample:BI
nl: Voorbeeld: BI

en: sample:Payment
nl: voorbeeld: Betaling

en: Cash
nl: Contant

en: Charge
nl: Verreken

en: Income Account
nl: Inkomsten rekening

en: Expense Account
nl: Kosten rekening

en: Action
nl: Actie

en: Discount
nl: Korting

en: Discount Type
nl: Kortings type

en: Discount How
nl: Kortingswijze

en: Unit Price
nl: Eenheidsprijs

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Tax Table
nl: BTW tarief

en: Taxable?
nl: Belastbaar?

en: Tax Included?
nl: Inclusief BTW?

en: Invoiced?
nl: Gefactureerd?

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Tax
nl: BTW

en: Billable?
nl: Factureerbaar?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
nl: Geef het inkomsten/kosten rekening op voor de boeking, of kies er een uit de lijst

en: Enter the type of Entry
nl: Geef het type boeking op

en: Enter the Entry Description
nl: Geef een omschrijving van de boeking

en: Enter the Discount Amount
nl: Geef het kortingsbedrag op

en: Enter the Discount Percent
nl: Geef het kortingspercentage op

en: Enter the Discount ... unknown type
nl: Geef korting onbekend type op

en: Discount Type: Monetary Value
nl: Kortings type: monetaire waarde

en: Discount Type: Percent
nl: Kortings type: percentage

en: Select the Discount Type
nl: Selecteer het kortings type

en: Tax computed after discount is applied
nl: BTW wordt berekend over nettobedrag, na korting

en: Discount and tax both applied on pretax value
nl: Korting en BTW worden berekend op bedrag exclusief BTW

en: Discount computed after tax is applied
nl: Korting wordt berekend op het bedrag inclusief BTW

en: Select how to compute the Discount and Taxes
nl: Kies hoe de korting en BTW moeten worden berekend

en: Enter the unit-Price for this Entry
nl: Geef de eenheidsprijs op voor dit artikel

en: Enter the Quantity of units for this Entry
nl: Geef het aantal eenheden op voor dit artikel

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
nl: Geef het toepasbaar BTW tarief op voor dit artikel

en: Is this entry taxable?
nl: Wordt dit artikel met BTW belast?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
nl: Is de BTW al meegerekend in de prijs van dit artikel?

en: Is this entry Invoiced?
nl: Is dit artikel gefactureerd?

en: Include this entry on this invoice?
nl: Dit artikel meenemen op deze factuur?

en: Unknown EntryLedger Type
nl: Onbekend grootboek type

en: The subtotal value of this entry
nl: Het subtotaal van dit artikel

en: The total tax of this entry
nl: Het totale BTW bedrag over dit artikel

en: Is this entry billable to a customer or job?
nl: Is dit artikel factureerbaar aan een klant of opdracht?

en: How did you pay for this item?
nl: Hoe heeft u dit onderdeel betaald ?

en: Tax Tables
nl: BTW tarieven

en: Tax Table Entries
nl: BTW tarief waarden

en: Tax Table Entry
nl: BTW tarief waarde

en: Value:
nl: Waarde:

en: Tax Account
nl: BTW grootboekrekening

en: You must provide a name for this Tax Table.
nl: U moet een naam opgeven voor dit BTW tarief.

en: You must provide a unique name for this Tax Table.
    Your choice "%s" is already in use.
nl: U moet een unieke naam voor dit BTW tarief opgeven.
    Uw keuze "%s" is al in gebruik.

en: You must choose a Tax Account.
nl: U moet een grootboekrekening voor BTW kiezen.

en: Value $
nl: Waarde $

en: Percent %
nl: Procent %

en: Tax table "%s" is in use.  You cannot delete it.
nl: BTW tarief "%s" is in gebruik. U kunt deze niet verwijderen

en: You cannot remove the last entry from the tax table.
    Try deleting the tax table if you want to do that.
nl: U kunt de laatste opgave uit de BTW tabel niet verwijderen.
    Probeert u de BTW tabel te verwijderen als u dat wilt.

en: Are you sure you want to delete this entry?
nl: Weet u zeker dat u het laatste artikel wilt verwijderen?

en: Error message not available
nl: Geen foutmelding beschikbaar

en: Error occurred while saving Account:
    %d: %s
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van
    %d: %s

en: Asset
nl: Activa

en: Credit Card
nl: Credit card

en: Liability
nl: Passiva

en: Stock
nl: Aandelen

en: Mutual Fund
nl: Beleggingsfonds

en: Currency
nl: Valuta

en: Income
nl: Inkomsten

en: A/Receivable
nl: A/te ontvangen

en: A/Payable
nl: A/te betalen

en: last day
nl: laatste dag

en: Once: %s
nl: Eenmalig: %s

en: Daily (x%u)
nl: Dagelijks (x%u)

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekdays: (x%u)
nl: Weekdagen: (x%u)

en: Weekdays
nl: Weekdagen

en: Weekly (x%d): %s
nl: Wekelijks (x%d): %s

en: Weekly: %s
nl: Wekelijks: %s

en: Bi-Weekly, %ss
nl: Twee-wekelijks: %ss

en: Semi-monthly (x%u): %s, %s
nl: Om de maand (x%u): %s, %s

en: Semi-monthly: %s, %s
nl: Om de maand: %s, %s

en: Monthly (x%u): %u
nl: Maandelijks (x%u): %u

en: Monthly: %u
nl: Maandelijks: %u

en: Quarterly (x%u): %u
nl: Ieder kwartaal (x%u): %u

en: Quarterly: %u
nl: Ieder kwartaal: %u

en: Tri-Yearly (x%u): %u
nl: Driemaal per jaar (x%u): %u

en: Tri-Yearly: %u
nl: Driemaal per jaar: %u

en: Semi-Yearly (x%u): %u
nl: Om het jaar (x%u): %u

en: Semi-Yearly: %u
nl: Om het jaar: %u

en: Yearly (x%u): %s/%u
nl: Jaarlijks (x%u): %s/%u

en: Yearly: %s/%u
nl: Jaarlijks: %s/%u

en: Orphan
nl: Verweesd

en: Imbalance
nl: Niet in balans

en: Another user has modified this transaction
    	just a moment ago. Please look at their changes,
    	and try again, if needed.
nl: Een andere gebruiker heeft deze transactie 	net
    gewijzigd. Controleert u de wijzigingen
    	en probeer zonodig opnieuw.

en: -- Split Transaction --
nl: -- Transactie opsplitsen --

en: Split
nl: Splits

en: Check Register
nl: Controleer het boekingsformulier

en: Create a new account
nl: Maak een nieuw dagboek aan

en: Print a check using a standard format
nl: Druk een cheque af op standaard formaat

en: Print _Check
nl: Cheque afdrukken

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _Edit Account
nl: _Bewerk dagboek

en: _Find
nl: _Zoek

en: _View
nl: _Bekijk

en: S_elect Transactions
nl: S_electeer transacties

en: Date _Range
nl: Datum _bereik

en: Show _All
nl: Toon _alles

en: Set _Range...
nl: Kies _bereik...

en: _All
nl: _Alles

en: _Reconciled
nl: Verwe_rkt

en: _Cleared
nl: _Goedgekeurd

en: _Voided
nl: _Ongeldige gemaakt

en: _Frozen
nl: Be_vroren

en: _Unreconciled
nl: _niet verwerkt

en: _Transfer...
nl: _Transactie...

en: _Reconcile...
nl: Verwe_rken...

en: _Stock Split...
nl: Aandelen _Splitsen --

en: Chec_k & Repair
nl: Contro_leer & herstel

en: _All transactions
nl: _Alle transacties

en: _This transaction
nl: _Deze transactie

en: Open a register report window for this transaction
nl: Open een boekingsformulier rapportage venster voor deze transactie

en: _Account Report
nl: _Dagboek rapport

en: _Transaction Report
nl: Boe_kingsrapport

en: Open the GnuCash Tutorial
nl: Open de GnuCash tutorial

en: Tutorial and Concepts _Guide
nl: Tutorial en concepten _gids

en: View the Tips of the Day
nl: Bekijk tips van de dag

en: Open the GnuCash Help
nl: Open de GnuCash help

en: Transfer funds from one account to another
nl: Boek fondsen over van het ene dagboek naar een ander

en: Reconcile the main account for this register
nl: Corrigeer het hoofddagboek voor dit boekingsformulier

en: Record a stock split or a stock merger
nl: Plaats een aandelen deling of fusie

en: Record the current transaction
nl: Archiveer de huidige transactie

en: Cancel the current transaction
nl: Annuleer de huidige transactie

en: Delete the current transaction
nl: Verwijder de huidige transactie

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
nl: Ga naar een lege boekingsregel onderaan het scherm

en: Make a copy of the current transaction
nl: Maak een copie van de huidige transactie

en: Dup_licate Transaction...
nl: Cop_ieer de boeking...

en: Remove Transaction Splits
nl: Verwijder boekingsopsplitsing

en: Show all splits in the current transaction
nl: Toon alle opsplitsingen in de huidige transactie

en: S_plit Transaction
nl: Transactie ops_plitsen

en: Schedule...
nl: Plan...

en: Jump to the corresponding transaction in the other account
nl: Ga naar de corresponderende transactie in het andere dagboek

en: _Jump
nl: _Spring

en: Duplicate this Transaction
nl: Copieer deze boeking

en: Transaction Information
nl: Boekingsinformatie

en: Date:
nl: Datum:

en: Num:
nl: Nr:

en: Register date ranges
nl: Registreer het datum bereik

en: Set Date Range
nl: Stel het datumbereik in

en: Show Earliest
nl: Toon de oudste

en: Start date:
nl: Begindatum

en: Show Latest
nl: Toon de nieuwste

en: End date:
nl: Einddatum

en: Today
nl: Vandaag

en: Delete Transaction
nl: Verwijder boekingsregel

en: Delete the whole transaction
nl: Verwijder de gehele boeking

en: Delete all the other splits
nl: Verwijder alle andere opsplitsingen

en: [rtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
nl: [Foutje] DIT VENSTER ZOU NIET ZICHTBAAR MOETEN ZIJN

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
nl: Maak een geplande transactie aan met de huidige transactie als sjabloon

en: Schedule
nl: Plan

en: Jump
nl: Spring

en: [rmw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
nl: [Foutje] DIT VENSTER ZOU NIET ZICHTBAAR MOETEN ZIJN

en: Cut the selected transaction
nl: Knip de geselecteerde transactie

en: Cut Transaction
nl: Knip transactie

en: Copy the selected transaction
nl: Copiëer de geselecteerde transactie

en: Copy Transaction
nl: Copiëer Transactie

en: Paste the transaction from the clipboard
nl: Plak de transactie van het klembord

en: Paste Transaction
nl: Plak transactie

en: Keep normal account order
nl: Behoud de normale dagboek volgorde

en: Sort by Date
nl: Sorteer op datum

en: Sort by the statement date (unreconciled items last)
nl: Sorteer op statement datum (niet-gecorrigeerde items als laatste)

en: _Statement Date
nl: _Statement datum

en: Sort by Number
nl: Sorteer op nummer

en: _Number
nl: _Nummer

en: Sort by Amount
nl: Sorteer op bedrag

en: _Amount
nl: Bedr_ag

en: Sort by Memo
nl: Sorteer op memo

en: Sort by Description
nl: Sorteer op omschrijving

en: Descri_ption
nl: Omsc_hrijving

en: Sort by Action
nl: Sorteer op actie

en: A_ction
nl: _Actie

en: Sort by Notes
nl: Sorteer op opmerking

en: N_otes
nl: _Opmerkingen

en: St_yle
nl: Sti_jl

en: Show transactions on one or two lines
nl: Toon transacties op een of twee regels

en: _Basic Ledger
nl: _Eenvoudig grootboek

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
nl: Toon transacties op een of twee regels en de huidige transactie uitgebreid

en: _Auto-Split Ledger
nl: Splits grootboek _Automatisch op

en: Show expanded transactions with all splits
nl: Toon uitgebreide transacties met alle opsplitsingen

en: _Transaction Journal
nl: _Transactie journaal

en: Show two lines of information for each transaction
nl: Toon twee regels met informatie voor iedere transactie

en: _Double Line
nl: _Dubbele regel

en: Erase all splits except the one for this account.
nl: Wis alle opsplitsingen behalve degene voor dit dagboek

en: Edit Exchange Rate
nl: Bewerk wisselkoers

en: [wrtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
nl: Foutje... [dit venster zou niet zichtbaar moeten zijn]

en: Transfer
nl: Overboeken

en: Find
nl: Zoek

en: Report
nl: Rapporteer

en: Edit the exchange rate for the current split
nl: Bewerk de wisselkoers voor de huidige opsplitsing

en: Account Information
nl: Dagboek informatie

en: Account Name:
nl: Dagboek Naam:

en: Account Code:
nl: Dagboek code:

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Commodity:
nl: Vlottende activa:

en: Smallest Fraction:
nl: Kleinste deel:

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
nl: Kleinste deel van deze vlottende activa waarnaar kan worden verwezen.

en: Account Type
nl: Dagboek type

en: Parent Account
nl: Bovenliggend dagboek

en: Price Quote Source
nl: Bron prijscitaat

en: Get Online Quotes
nl: Haal online citaten op

en: The source for price quotes:
nl: De bron voor prijscitaten:

en: Timezone for these quotes:
nl: Tijdzone voor deze citaten:

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
nl: Waarschuwing: Financieel::Citaten zijn niet correct geïnstalleerd.

en: Tax Related
nl: Belasting Gerelateerd

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy.  Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
nl: Dit dagboek is alleen aanwezig als opvulling in de hiërarchie. Transacties mogen niet worden opgegeven voor dit dagboek, alleen voor sub-dagboeken hiervan.

en: Placeholder
nl: Opvulling

en: General Information
nl: Algemene Informatie

en: Balance Information
nl: Balans informatie

en: Balance:
nl: Balans:

en: Transfer Type
nl: Transactie type

en: Use Opening Balances Equity account
nl: Gebruik het actieve vermogen van de openingsbalans

en: Select Transfer Account
nl: Selecteer het transactie dagboek

en: New Account Hierarchy Setup
nl: Nieuwe hiërarchische dagboek configuratie

en: This druid will help you create a set of GnuCash 
    accounts for your assets (such as investments, 
    checking or savings accounts), liabilities (such 
    as loans) and different kinds of income and 
    expenses you might have. 
    
    Click 'Cancel'  if you do not wish to create any 
    new accounts now.
nl: Deze Hulp helpt u met het aanmaken van een aantal GnuCash 
    dagboeken voor uw activa (zoals investeringen, 
    rekeningen courant of spaarrekeningen), passiva (zoals 
    leningen) en verschillende soorten inkomsten en uitgaven 
    die u waarschijnlijk heeft. 
    
    Kies 'Annuleren' als u nu geen nieuwe dagboeken 
    wilt aanmaken.

en: Choose Currency
nl: Kies valuta

en: Please choose the currency to use for new accounts.
nl: Kies de te gebruiken valuta voor de huidige dagboeken.

en: Choose accounts to create
nl: Kies de aan te maken dagboeken

en: Select categories that correspond to the ways that you will use GnuCash.  
    Each category you select will cause several accounts to be created.  
    Select the categories that are relevant to you.  You can always create 
    additional accounts by hand later.
nl: Selecteer de categorieën die overeenkomen met wat u wilt gebruiken in GnuCash. 
    Iedere categorie die u selecteert zal meerdere dagboeken laten maken. 
    Selecteer de categorieën die u nodig heeft. U kunt later altijd 
    handmatig extra dagboeken aanmaken.

en: Account Types
nl: Dagboek typen

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Clear All
nl: Alles goedkeuren

en: Detailed Description
nl: Gedetailleerde omschrijving

en: Accounts
nl: Dagboeken

en: Enter opening balances
nl: Geef de openingsbalans in

en: If you would like an account to have an opening balance, click on the account
    and enter the starting balance in the box on the right. All accounts except Equity
    and placeholder accounts may have an opening balance.
nl: Wanneer u wilt dat een dagboek een openingsbalans heeft, klik dan op het dagboek
    en geef de openingsbalans op in het veld aan de rechterkant. Alle dagboeken, behalve
    actief vermogen en opvullings dagboeken kunnen een openingsbalans hebben.

en: Account Name
nl: Dagboeknaam

en: Finish Account Setup
nl: Beëindig dagboek configuratie

en: Press `Finish' to create your new accounts.
    
    Press `Back' to review your selections.
    
    Press `Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
nl: Kies 'Beëindig' om uw nieuwe dagboeken te maken.
    
    Kies 'Terug' om uw keuzes te corrigeren.
    
    Kies 'Annuleren' om de Hulp te sluiten zonder nieuwe dagboeken te maken.

en: Select Account
nl: Selecteer dagboek

en: Select or add a GnuCash account
nl: GnuCash dagboek selecteren of toevoegen

en: Account
nl: Dagboek

en: New?
nl: Nieuw?

en: New Account (not implemented)
nl: Nieuw dagboek (nog niet ge-implementeerd)

en: Commodities
nl: Handelsgoederen

en: Show National Currencies
nl: Toon nationale valuta

en: Symbol
nl: Symbool

en: Fraction
nl: Deel

en: Add a new commodity.
nl: Voeg een nieuwe portefeuille toe

en: Add
nl: Toevoegen

en: Remove the current commodity.
nl: Verwijder de huidige portefeuille

en: Remove
nl: Verwijder

en: Financial Calculator
nl: Financiële Rekenmachine

en: Payment Periods
nl: Betalingsperioden

en: Clear the entry
nl: Deze opdracht goedkeuren

en: Clear
nl: Goedkeuren

en: Calculate
nl: Bereken

en: Interest Rate
nl: Rente percentage

en: Present Value
nl: Huidige waarde

en: Periodic Payment
nl: Periodieke betaling

en: Future Value
nl: Toekomstige waarde

en: Compounding:
nl: In overeenstemming brengen:

en: Payments:
nl: Betalingen:

en: End of Period Payments
nl: Einde van periodieke betalingen

en: Beginning of Period Payments
nl: Begin van periodieke betalingen

en: Discrete Compounding
nl: Discreet in overeenstemming brengen

en: Continuous Compounding
nl: Doorlopend in overeenstemming brengen

en: Payment Total:
nl: Totaal betalingsbedrag:

en: total
nl: totaal

en: Effective Date:
nl: Effectieve datum:

en: Initial Payment:
nl: Initiële betaling:

en: Help Topics
nl: Help onderwerpen

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: Search GnuCash Help
nl: Doorzoek de GnuCash Help

en: Search Term:
nl: Zoekterm:

en: Type a single term into the box and hit 'search'. At the moment, this search engine does not support complex searches, just single words.
nl: Type een term in het vak en kies 'zoeken'. Op dit moment ondersteunt de zoekmachine geen complexe zoekopdrachten, maar slechts een enkele term.

en: Search
nl: Zoek

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Welcome to GnuCash!
nl: Welkom bij GnuCash

en: Create a new set of accounts
nl: Maak een nieuwe set dagboeken aan

en: Import my QIF files
nl: Importeer mijn QIF bestanden

en: Open the new user tutorial
nl: Start de nieuwe gebruikers tutorial

en: Canceling
nl: Annuleren

en: Uncheck if you do not want this dialog to run if you start GnuCash up again.
nl: Deselecteer als u dit venster niet iedere keer bij de start van GnuCash wilt zien.

en: Run dialog for new user again?
nl: Moet het venster voor nieuwe gebruikers opnieuw gestart worden?

en: Price Editor
nl: Prijs bewerken

en: Prices
nl: Prijzen

en: Commodity
nl: Vlottende activa

en: Source
nl: Bron

en: Price
nl: Prijs

en: Add a new price.
nl: Voeg een nieuwe prijs toe

en: Remove the current price
nl: Verwijder de huidige prijs

en: Remove prices older than a user-entered date
nl: Verwijder prijzen ouder dan de door de gebruiker opgegeven datum

en: Remove Old...
nl: Verwijder oude...

en: Edit the current price.
nl: Bewerk de huidige prijs.

en: Get new online quotes for stock accounts.
nl: Haal nieuwe online citaten voor aandelen-dagboeken

en: Get Quotes
nl: Haal citaten

en: Price Information
nl: Prijs informatie

en: Currency:
nl: Valuta:

en: Source:
nl: Bron:

en: Price:
nl: Prijs:

en: Print Check
nl: Cheque afdrukken

en: Check format:
nl: Cheque formaat:

en: Check position:
nl: Cheque positie:

en: Date format:
nl: Datum formaat:

en: Options
nl: Opties

en: Custom check format
nl: Aangepast cheque formaat

en: Payee:
nl: Begunstigde:

en: Amount (words):
nl: Hoeveelheid (in woord):

en: Amount (numbers):
nl: Hoeveelheid (in getal):

en: Units:
nl: Eenheden:

en: Custom format
nl: Aangepast formaat

en: Working...
nl: Bezig...

en: Heading
nl: Kop

en: Edit Scheduled Transaction
nl: Geplande transactie bewerken

en: Name:
nl: Naam:

en: Last Occurred:
nl: Laatste keer voorgekomen:

en: YYYY-MM-DD
nl: DD-MM-YYYY

en: Conditional on splits not having variables
nl: Voorwaardelijk bij uitgesplitste posten zonder variabelen

en: Create Automatically
nl: Genereer automatisch

en: Notify me when created
nl: Waarschuw me na aanmaken

en: Create
nl: Maak aan

en:  days in advance
nl: dagen vantevoren

en: Remind me
nl: Help me herinneren

en: End
nl: Einde

en: No End
nl: Oneindig

en: End Date:
nl: Einddatum:

en: Number of Occurrences:
nl: Aantal gebeurtenissen:

en: Number of Occurrences
nl: Aantal gebeurtenissen

en: Remaining Occurrences:
nl: Resterende gebeurtenissen:

en: Remaining Number of Occurrences
nl: Resterend aantal gebeurtenissen

en: Recurrence Frequency
nl: Gebeurtenis frequentie

en: Template Transaction
nl: Transactie sjabloon

en: This window should never be realized.
nl: Dit venster zou nooit zichtbaar moeten zijn

en: Frequency:
nl: frequentie:

en: Start Date:
nl: Begindatum:

en: Not scheduled
nl: Niet gepland

en: Select occurrence date above.
nl: Selecteer uit bovenstaande de datum.

en: Once
nl: Eenmalig

en: Every
nl: Iedere

en: days.
nl: dagen.

en: weeks.
nl: Weken.

en: Daily [M-F]
nl: Dagelijks [ma-vr]

en: Every
nl: Iedere

en: Sunday
nl: Zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Select initial date, above.
nl: Kies hieruit een begindatum.

en: Bi-Weekly
nl: Twee maal per week

en: months.
nl: Maanden.

en: First on the:
nl: Eerst op de:

en: then on the:
nl: daarna op de:

en: Semi-Monthly
nl: Twee maal per maand

en: On the
nl: Op de

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Occuring in
nl: Komt voor in

en: Quarterly
nl: Ieder kwartaal

en: Tri-Yearly
nl: Drie maal per jaar

en: Semi-Yearly
nl: Halfjaarlijks

en: year(s).
nl: ja(a)r(en).

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Scheduled Transactions
nl: Geplande Transacties

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Next Occurrence
nl: Volgende gebeurtenis

en: New
nl: Nieuw

en: Upcoming
nl: Volgende

en: Creation Options
nl: Aanmaak-opties

en: Record
nl: Veld

en: REPLACEME with the Register control box
nl: REPLACEME door een boekingsformulier bewerkingsvak

en: Template Transactions
nl: Sjabloon transacties

en: Make Scheduled transaction
nl: Een geplande transactie uitvoeren

en: Advanced...
nl: Geavanceerd...

en: Start Date:
nl: Begindatum:

en: End
nl: Eind

en: Never End
nl: Oneindig

en: End Date:
nl: Einddatum:

en: Since Last Run
nl: Sinds laatste gebruik

en: What to do, what to do?
nl: Wat nu toch te doen...

en: Creating transactions...
nl: transacties genereren...

en: Transaction Reminders
nl: Transactie geheugensteuntje

en: The listed Scheduled Transactions are to-be created soon. 
    Select any which you would like to create now, and click
    "Next" to create them.
nl: De getoonde geplande transacties worden snel aangemaakt. 
    "Volgende" om ze aan te maken.

en: Scheduled Transaction
nl: Geplande Transactie

en: Days Away
nl: Dagen afwezig

en: Auto-Created Transactions Notification
nl: Automatisch gegenereerde transactie geheugensteun

en: To-Create Transaction Preparation
nl: Aan te maken transactie voorbereiding

en: State
nl: Status

en: Disposition?
nl: Beschikking?

en: Variables
nl: Variabelen

en: Value
nl: Waarde

en: Variable
nl: Variabele

en: Value:
nl: Waarde:

en: Template Transaction (Read-Only)
nl: Transactie sjabloon (Alleen inzien)

en: Created Transaction Review
nl: Aangemaakte transactie herzien

en: Obsolete Scheduled Transactions
nl: Overbodige geplande transacties

en: The following scheduled transactions have expired.
    Select those you wish to delete.
nl: De volgende geplande transacties zijn verlopen.
    Selecteer degenen die u wilt verwijderen.

en: Ended On
nl: Beëindigd op

en: Unselect All
nl: Alles de-selecteren

en: Mortgage/Loan Druid
nl: Hypotheek/lening Hulp

en: Mortgage/Loan Repayment Setup
nl: Aflossing van de hypotheek/lening instellen

en: This is a step-by-step method of creating a loan repayment setup
    within GnuCash.  In this Druid, you can input the parameters of
    your loan and its repayment and give the details of its payback.
    Using that information, the appropriate Scheduled Transactions
    will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit
    the created Scheduled Transactions directly.
nl: Dit is een stap-voor-stap methode om de aflossing van een lening in te stellen
    binnen GnuCash. In deze Hulp kunt u de randvoorwaarden voor
    uw lening en de aflossing met details over de betalingen opgeven.
    Op basis daarvan zal een betalingsschema worden
    gemaakt.
    
    Wanneer u een fout maakt, of later veranderingen aan wilt brengen, kunt u
    het betalingsschema direct bewerken.

en: Loan Information
nl: Lening gegevens

en: Interest Rate:
nl: Rente percentage:

en: Length:
nl: Looptijd:

en: Amount:
nl: Bedrag:

en: Loan Account:
nl: Lenings dagboek:

en: Months Remaining:
nl: Resterende maanden:

en: Interest Rate Change Frequency
nl: Frequentie van rente percentage verandering

en: Do you...
nl: Wilt u...

en: ... utilize an escrow account for payments?
nl: ... een borg-rekening voor de betalingen gebruiken?

en: Escrow Account:
nl: Borg rekening:

en: Repayment
nl: Aflossing

en: Payment From:
nl: Betaling vanaf:

en: Principal To:
nl: Voornamelijk aan:

en: Interest To:
nl: Rente naar:

en: Repayment Frequency
nl: Aflossings frequentie

en: <repayment type>
nl: <aflossingstype>

en: Payment To (Escrow):
nl: Betaling aan (borg):

en: Payment From (Escrow):
nl: Betaling van (borg):

en: Payment To:
nl: Betaling aan:

en: Specify Source Account
nl: Geef bron dagboek aan

en: Use Escrow Account
nl: Gebruik borg rekening

en: Payment Frequency
nl: Aflossingsfrequentie

en: Part of Payment Transaction
nl: Deel van de aflossingstransactie

en: Other
nl: Ander

en: Review
nl: Herzien

en: Range:
nl: Bereik:

en: Date Range
nl: Datum bereik

en: Creation State
nl: Aanmaak status

en: Ignore
nl: Negeren

en: Postpone
nl: Uitstellen

en: Create
nl: Aanmaken

en: Stock Split
nl: Aandelen opsplitsen

en: This druid will help you record a stock split or stock merger.
nl: Deze Hulp helpt u een aandelen opsplitsing of fusie te archiveren

en: Stock Account
nl: Aandelen dagboek

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
nl: Selecteer het dagboek waarvoor u een aandelen splitsing of fusie wilt archiveren.

en: Shares
nl: Aandelen

en: Stock Split Details
nl: Details van de aandelen opsplitsing

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger.
    For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution.
    You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
nl: Geef de datum en het aantal aandelen op dat u heeft gewonnen of verloren door de aandelen opsplitsing of fusie.
    Voor aandelen fusies (negatieve opsplitsingen) gebruikt u een negatieve waarde voor de aandelen verdeling.
    U kunt ook een omschrijving van de transactie opgeven, of de standaard omschrijving accepteren.

en: Share Distribution:
nl: Aandelen verdeling:

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below.
    You may safely leave it blank.
nl: Als u een aandelenprijs wilt vastleggen voor de opsplitsing. Geef deze dan 
    hieronder op.
    U kunt hier ook niets invullen.

en: New Price:
nl: Nieuwe prijs:

en: Cash In Lieu
nl: Geld in kas

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split,
    enter the details of that payment here. Otherwise, just click `Next'.
nl: Als u een contante betaling heeft ontvangen als resultaat van de aandelen opsplitsing,
    geef dan hier de details van die betaling op. Kies anders 'volgende'.

en: Cash Amount:
nl: Contant bedrag:

en: Asset Account
nl: Activa dagboek

en: If you are finished creating the stock split or merger, press `Finish'.
    You may also press `Back' to review your choices, or `Cancel' to
    quit without making any changes.
nl: Wanneer u klaar bent met het genereren van de aandelen opsplitsing of fusie, kies dan 'Finish'.
    U kunt ook 'Terug' kiezen om uw keuzes te herzien, of kies 'Annuleren' om
    te stoppen zonder veranderingen aan te brengen.

en: Tax Information
nl: Belasting gegevens

en: Accounts Selected:
nl: Geselecteerde dagboeken:

en: Select Subaccounts
nl: Geselecteerde sub-dagboeken

en: TXF Categories
nl: TXF Categorieën

en: Form
nl: Formulier

en: Payer Name Source
nl: Debiteur Naam Afkomstig van

en: Current Account
nl: Huidig dagboek

en: Username and Password
nl: Gebruikersnaam en wachtwoord

en: Enter your username and password
nl: Geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: That commodity is currently used by
    at least one of your accounts. You may
    not delete it.
nl: Deze portefeuille is op dit moment in gebruik
    door een of meer van uw dagboeken. U kunt
    hem niet verwijderen.

en: This commodity has price quotes. Are
    you sure you want to delete the selected
    commodity and its price quotes?
nl: Deze portefeuille bevat prijsnoteringen. Weet
    u zeker dat u de geselecteerde artikelen
    en de bijbehorende prijsnoteringen wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the
    selected commodity?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde artikelen
    wilt verwijderen?

en: You must enter values for the other quantities.
nl: U moet waarden voor de andere hoeveelheden opgeven.

en: You must enter a valid expression.
nl: U moet een geldige uitdrukking opgeven.

en: The interest rate cannot be zero.
nl: Het rentepercentage kan niet nul zijn.

en: The number of payments cannot be zero.
nl: Het aantal betalingen kan niet nul zijn.

en: The number of payments cannot be negative.
nl: Het aantal betalingen kan niet negatief zijn.

en: old-file-import
nl: Importeer oude bestanden

en: user:price-editor
nl: gebruiker: prijs bewerken

en: user:stock-split
nl: gebruiker: aandelen opsplitsen

en: user:xfer-dialog
nl: gebruiker: transactie venster

en: Are you sure you want to delete the
    selected price?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde prijs
    wilt verwijderen?

en: Remove old prices
nl: Verwijder oude prijzen

en: All prices before the date below will be deleted.
nl: Alle prijzen ouder dan onderstaande datum worden verwijderd.

en: You must select a commodity.
nl: U moet een artikel selecteren.

en: You must select a currency.
nl: U moet een munteenheid selecteren.

en: You must enter a valid amount.
nl: U moet een geldige hoeveelheid opgeven.

en: Complete
nl: Klaar

en: This SX has changed; are you sure you want to cancel?
nl: Deze SX is veranderd; weet u zeker dat u wilt annuleren?

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically
    balance this transaction. Should it still be entered?
nl: De automatische transactie editor kan deze transactie niet
    automatisch boeken. Moet de transactie echt worden aangemaakt?

en: Please name the Scheduled Transaction.
nl: Geef de naam op van de geplande transactie.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists.
    Are you sure you want to name this one the same?
nl: Een geplande transactie met de naam "%s" bestaat al.
    Weet u zeker dat u deze transactie dezelfde naam wilt geven?

en: Scheduled Transactions with variables
    cannot be automatically created.
nl: De geplande transactie met variabelen
    kan niet automatisch worden gegenereerd.

en: Please provide a valid end selection.
nl: Geef een geldige eindselectie

en: There must be some number of occurrences.
nl: Er moet een aantal gebeurtenissen zijn.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
nl: Het aantal overgebleven gebeurtenissen (%d) is groter dan het totaal aantal gebeurtenissen (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run.
    Do you really want to do this?
nl: U heeft getracht een transactieschema te maken dat nooit zal werken.
    Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: (never)
nl: (nooit)

en: The following transactions are presently being edited;
    are you sure you want to delete them?
nl: De volgende transacties worden nu bewerkt;
    weet u zeker dat u ze wilt verwijderen?

en: Delete the selected Scheduled Transactions?
nl: Het geselecteerde transactieschema verwijderen?

en: The current template transaction has been changed.
    Would you like to record the changes?
nl: Het huidige transactie sjabloon is veranderd.
    Wilt u de veranderingen opslaan?

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
    (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
    (%d transactions automatically created)
nl[0]: Er zijn geen geplande transacties die nu kunnen worden uitgevoerd.
    (%d transactie automatisch aangemaakt)
nl[1]: Er zijn geen geplande transacties die nu kunnen worden uitgevoerd.

en: Cancelling the Since-Last-Run dialog will revert all changes.
    Are you sure you want to lose all Scheduled Transaction changes?
nl: Het annuleren van het "Sinds-laatste-programmastart-venster" zal alle veranderingen ongedaan maken.
    Weet u zeker dat u alle veranderingen aan het geplande transactieschema ongedaan wilt maken?

en: Ready to create
nl: Klaar om aan te maken

en: Needs values for variables
nl: Er zijn waardes nodig voor de variabelen

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Postponed
nl: Uitgesteld

en: Obsolete
nl: Overbodig

en: Tip of the Day
nl: Tip van de Dag

en: Display this dialog next time
nl: Dit venster ook de volgende keer weergeven

en: Tip of the Day:
nl: Tip van de Dag:

en: You must enter a valid balance.
nl: U moet een geldige balans opgeven.

en: Fixed
nl: Vast

en: A Fixed-Rate loan
nl: Een lening met vast rentebedrag

en: 3/1 Year
nl: 3/1 jaar

en: A 3/1 Year ARM
nl: Een 3/1 jaar ARM

en: 5/1 Year
nl: 5/1 jaar

en: A 5/1 Year ARM
nl: Een 5/1 jaar ARM

en: 7/1 Year
nl: 7/1 jaar

en: A 7/1 Year ARM
nl: Een 7/1 jaar ARM

en: 10/1 Year
nl: 10/1 jaar

en: A 10/1 Year ARM
nl: Een 10/1 jaar ARM

en: ... pay "%s"?
nl: ... betaal "%s"?

en: via Escrow account?
nl: via borg rekening?

en: Loan
nl: Lening

en: Are you sure you want to cancel the Mortgage/Loan Setup Druid?
nl: Weet u zeker dat u de hypotheek/lenings instellings Hulp wilt annuleren?

en: Please select a valid loan account.
nl: Selecteer een geldig leningsdagboek.

en: Please select a valid Escrow Account.
nl: Selecteer een geldige borg rekening.

en: Please select a valid "from" account.
nl: Selecteer een geldig "van" dagboek.

en: Please select a valid "to" account.
nl: Selecteer een geldig "naar" dagboek

en: Please select a valid "interest" account.
nl: Selecteer een geldig "rente" dagboek.

en: Payment: "%s"
nl: Betaling: "%s"

en: Principal
nl: Voornaamste

en: Interest
nl: Rente

en: Escrow
nl: Borg

en: Error
nl: Fout

en: You must enter a valid distribution amount.
nl: U moet een geldig bedrag invoeren.

en: You must enter a distribution amount.
nl: U moet een te verdelen bedrag invoeren.

en: You must either enter a valid price
    or leave it blank.
nl: U moet of een geldige prijs
    invoeren of het veld leeg laten.

en: The price must be positive.
nl: De prijs moet een positief getal zijn.

en: You must either enter a valid cash amount
    or leave it blank.
nl: U moet een geldig bedrag invoeren
    of het veld leeg laten.

en: The cash distribution must be positive.
nl: De verdeling van contanten moet 0 of positief zijn.

en: You must select an income account
    for the cash distribution.
nl: U moet een inkomsten dagboek selecteren
    voor het te verdelen bedrag.

en: You must select an asset account
    for the cash distribution.
nl: U moet een activa rekening selecteren
    voor het te verdelen bedrag.

en: Error adding price.
nl: Fout bij het toevoegen van de prijs.

en: You don't have any stock accounts with balances!
nl: Geen van uw aandelen rekeningen vertoont een saldo!

en: Enter GnuCash Network passphrase:
nl: Geef de GnuCash netwerk wachtzin op:

en: GnuCash Network authorization failed.
nl: GnuCash netwerk autorisatie mislukt.

en: Enter passphrase:
nl: Geef een wachtzin op:

en: Verify passphrase:
nl: Verifieer de wachtzin:

en: Passphrases did not match.
nl: De wachtzinnen kwamen niet overeen.

en: Version: Gnucash-cvs (built %s)
nl: Versie: Gnucash-cvs (built %s)

en: Version: Gnucash-%s
nl: Versie: GnuCash-%s

en: Loading...
nl: Inladen...

en: Reconciled:R
nl: Verwerkt:R

en: Transaction with no Accounts: %s
nl: Transacties zonder dagboek: %s

en: No such split: %s
nl: Onbekende opsplitsing: %s

en: Unsupported entity type: %s
nl: Niet ondersteund type: %s

en: Account Tree
nl: Rekening schema

en: Name of account view
nl: Naam van het dagboekvenster

en: To open an account, you must first
    choose an account to open.
nl: U dient een grootboekrekening eerst te selecteren
    voordat u hem kunt openen.

en: To edit an account, you must first
    choose an account to edit.
nl: U dient een grootboekrekening eerst te selecteren
    voordat u hem kunt bewerken.

en: Are you sure you want to delete the %s account?
nl: Weet u zeker dat u het %s dagboek wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete the %s
    account and all its children?
nl: Weet u zeker dat u het %s dagboek
    en alle sub-dagboeken wilt verwijderen?

en: This account contains transactions.  Are you sure you
    want to delete the %s account?
nl: Dit dagboek bevat transacties. Weet u zeker dat u
    het %s dagboek wilt verwijderen?

en: One (or more) children of this account contain
    transactions.  Are you sure you want to delete the
    %s account and all its children?
nl: Een (of meer) van de sub-dagboeken van dit dagboek bevat
    transacties. Weet u zeker dat u het %s dagboek en alle
    sub-dagboeken wilt verwijderen?

en: This account contains read-only transactions.  You may not delete %s.
nl: Dit dagboek bevat transacties die alleen in te zien zijn. U kunt %s niet verwijderen.

en: One (or more) children of this account contains read-only transactions.  You may not delete %s.
nl: Een (of meer) van de sub-dagboeken van dit dagboek bevat
    transacties die alleen in te zien zijn. U kunt %s niet verwijderen.

en: To delete an account, you must first
    choose an account to delete.
nl: Om een dagboek te verwijderen moet u eerst
    een dagboek selecteren om te verwijderen.

en: To reconcile an account, you must first
    choose an account to reconcile.
nl: Om een dagboek te corrigeren, moet u eerst
    een dagboek selecteren om te corrigeren.

en: You must select an account to check and repair.
nl: U moet een dagboek selecteren om te controleren & repareren

en: Open the selected account
nl: Open het geselecteerde dagboek

en: Edit the selected account
nl: Bewerk het geselecteerde dagboek

en: Edit the account view options
nl: Bewerk de grootboekrekening venster opties

en: Delete selected account
nl: Verwijder het geselecteerde dagboek

en: Check & Repair A_ccount
nl: _Controleer & repareer dagboek

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
nl: Controleer op- en repareer niet-gebalanceerde transacties en verweesde opslitsingen voor dit dagboek

en: Check & Repair Su_baccounts
nl: Controleer & repareer su_b-dagboeken

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
nl: Controleer op- en repareer niet-gebalanceerde transacties en verweesde opsplitsingen voor dit dagboek en bijbehorende sub-dagboeken

en: Check & Repair A_ll
nl: Controleer & repareer a_lle

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
nl: Controleer op- en repareer niet-gebalanceerde transacties en opsplitsingen in alle dagboeken

en: Open Account
nl: Open dagboek

en: Open _Subaccounts
nl: Open _sub-dagboeken

en: Open the selected account and all its subaccounts
nl: Open het geselecteerde dagboek en alle sub-dagboeken

en: Reconcile the selected account
nl: Corrigeer het geselecteerde dagboek

en: Stock S_plit...
nl: Aandelen ops_plitsen...

en: _New Account...
nl: _Nieuw dagboek...

en: _Delete Account
nl: Verwijder _dagboek

en: _Check & Repair
nl: _Controleer & repareer

en: _Account
nl: D_agboek

en: _Open Account
nl: _Open dagboek

en: Open S_ubaccounts
nl: Open s_ub-dagboeken

en: Net Assets
nl: Netto activa

en: Profits
nl: Winsten

en: Select "Exit" to exit GnuCash.
nl: Kies "Einde" om GnuCash te beëindigen

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
nl: Er zijn geen geplande transacties die nu kunnen worden uitgevoerd.

en: The GnuCash personal finance manager.
    The GNU way to manage your money!
    http://www.gnucash.org/
nl: De GnuCash persoonlijke financieel adviseur.
    De GNU manier om uw geld te beheren!
    http://www.gnucash.org/

en: Export _Accounts...
nl: D_agboeken exporteren...

en: Export the account hierarchy to a new file
nl: Exporteer de dagboek hiërarchie naar een nieuw bestand

en: _New File
nl: _Nieuw bestand

en: Create a new file
nl: Maak een nieuw bestand aan

en: New Account _Tree
nl: Nieuwe dagboek hiërarchie (_T)

en: Open a new account tree view
nl: Open een nieuw dagboek hiërarchie venster

en: Open in a New Window
nl: Open een nieuw venster

en: Open a new top-level GnuCash window for the current view
nl: Open een compleet nieuw GnuCash venster voor het huidige venster

en: Open _Recent
nl: Open _recentelijk gebruikt

en: _Import
nl: _Importeer

en: _Export
nl: _Exporteer

en: Ta_x Options
nl: Belas_ting opties

en: Setup tax information for all income and expense accounts
nl: Instellen belasting gegevens voor alle inkomsten en onkosten dagboeken

en: _Refresh
nl: Ve_rnieuwen

en: Refresh this window
nl: Vernieuw dit venster

en: Show/hide the toolbar on this window
nl: Toon/verberg de werkbalk in dit venster

en: Show/hide the summary bar on this window
nl: Toon/verberg de samenvattingsbalk in dit venster

en: Show/Hide the status bar on this window
nl: Toon/verberg de statusbalk in dit venster

en: _Scheduled Transaction Editor
nl: Geplande tran_sactie bewerken

en: The list of Scheduled Transactions
nl: Lijst met geplande transacties

en: _Since Last Run...
nl: _Sinds laatste start...

en: Create Scheduled Transactions since the last time run.
nl: Maak geplande transacties sinds de laatste start aan.

en: _Mortgage & Loan Repayment...
nl: _Hypotheek & lenings aflossing...

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
nl: Instellen geplande transacties voor de aflossing van een lening

en: _Scheduled Transactions
nl: Geplande transactie_s

en: Commodity _Editor
nl: Artikelen b_ewerken

en: Financial _Calculator
nl: Financiële rekenmachine

en: _Find Transactions
nl: _Vind transacties

en: Find transactions with a search
nl: Vind transacties met een zoekopdracht

en: _Tips Of The Day
nl: _Tips van de dag

en: _Windows
nl: Ven_sters

en: Save the file to disk
nl: Sla het bestand op op schijf

en: Close the current notebook page
nl: Sluit de huidige kladblok pagina

en: Exit
nl: Einde

en: Exit GnuCash
nl: Beëindig GnuCash

en: Interest Payment
nl: Rente betaling

en: Interest Charge
nl: Rentekosten

en: Payment From
nl: Betaling van

en: Reconcile Account
nl: Corrigeer dagboek

en: Payment To
nl: Betaling aan

en: No Auto Interest Payments for this Account
nl: Geen automatische rentebetalingen voor dit dagboek

en: No Auto Interest Charges for this Account
nl: Geen automatische rentekosten voor dit dagboek

en: Reconcile Information
nl: Correctie informatie

en: Statement Date:
nl: Datum afschrift:

en: Starting Balance:
nl: Beginbalans:

en: Ending Balance:
nl: Eindbalans:

en: Include Subaccounts
nl: Voeg sub-dagboeken bij

en: Enter Interest Payment...
nl: Geef de rentebetaling op...

en: Enter Interest Charge...
nl: Geef de rentekosten op...

en: Debits
nl: Debet

en: Credits
nl: Credit

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde transactie wilt verwijderen?

en: Reconcile
nl: Corrigeer

en: _Reconcile Information...
nl: Co_rrectie informatie...

en: Change the reconcile information including statement date and ending balance.
nl: Verander de correctie informatie inclusief de aangiftedatum en eindbalans.

en: _Finish
nl: _Beëindig

en: Finish the reconciliation of this account
nl: Beëindig de correctie voor dit dagboek

en: _Postpone
nl: _Uitstellen

en: Postpone the reconciliation of this account
nl: Stel de correctie van dit dagboek uit

en: Cancel the reconciliation of this account
nl: Annuleer de correctie van dit dagboek

en: Open the account
nl: Open het dagboek

en: Edit the main account for this register
nl: Bewerk het hoofd dagboek van dit boekingsformulier

en: _New
nl: _Nieuw

en: Add a new transaction to the account
nl: Voeg een nieuwe transactie toe aan het dagboek

en: Edit the current transaction
nl: Bewerk de huidige transactie

en: Delete the selected transaction
nl: Verwijder de geselecteerde transactie

en: Open the GnuCash help window
nl: Open het GnuCash help venster

en: _Reconcile
nl: Co_rrigeer

en: _Transaction
nl: _Transactie

en: Finish
nl: Beëindig

en: Reconciled Balance:
nl: Gecorrigeerde balans:

en: Difference:
nl: Verschil:

en: The account is not balanced.
    Are you sure you want to finish?
nl: Het dagboek is niet gebalanceerd.
    Weet u zeker dat u wilt beëindigen?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
nl: Wilt u deze correctie uitstellen en later afmaken?

en: You have made changes to this reconcile window.
    Are you sure you want to cancel?
nl: U heeft veranderingen aangebracht in dit correctievenster.
    Weet u zeker dat u wilt annuleren?

en: General Ledger
nl: Grootboek

en: General Ledger Report
nl: Grootboek rapport

en: Portfolio
nl: Portofolio

en: Portfolio Report
nl: Portofolio rapport

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Search Results Report
nl: Zoekresultaat rapport

en: Register
nl: boekingsformulier

en: Register Report
nl: boekingsformulier rapport

en: and subaccounts
nl: en sub-dagboeken

en: %s [Read-Only]
nl: %s [alleen-lezen]

en: <No information>
nl: <Geen gegevens>

en: The current transaction has been changed.
    Would you like to record it?
nl: De huidige transactie is veranderd.
    Wilt u de verandering opslaan?

en: Are you sure you want to remove the Splits of this transaction?
nl: Weet u zeker dat u de opsplitsingen van deze transactie wilt verwijderen?

en: You would be modifying a transaction with reconciled splits!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U verandert nu een transactie met gecorrigeerde opsplitsingen!
    Dit is niet verstandig aangezien dit fouten kan geven in uw gecorrigeerde balans.

en: Are you sure you want to delete
       %s
    from the transaction
       %s ?
nl: Weet u zeker dat u
      %s wilt verwijdern
    uit transactie
      %s ?

en: You would be deleting a reconciled split!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U gaat nu een gecorrigeerde opsplitsing verwijderen!
    Dit is niet verstandig aangezien dit fouten kan geven in uw gecorrigeerde balans.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window.
nl: Dit is de opsplitsing die deze transactie kopppelt aan het boekingsformulier. U kunt het niet verwijderen uit dit boekingsformulier venster.

en: (no memo)
nl: (geen memo)

en: (no description)
nl: (geen omschrijving)

en: Are you sure you want to delete the current transaction?
nl: Weet u zeker dat u de huidige transactie wilt verwijderen?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
nl: U gaat nu een transactie met gecorrigeerde opsplitsingen verwijderen!
    Dit is niet verstandig aangezien dit fouten kan geven in uw gecorrigeerde balans.

en: Present:
nl: Huidig:

en: Future:
nl: Toekomstig:

en: Cleared:
nl: Goedgekeurd:

en: Reconciled:
nl: Gecorrigeerd:

en: Projected Minimum:
nl: Geprojecteerd minimum:

en: Shares:
nl: Aandelen:

en: Current Value:
nl: Huidige waarde:

en: This account may not be edited.  If you want
    to edit transactions in this register, please
    open the account options and turn off the
    placeholder checkbox.
nl: Dit dagboek mag niet bewerkt worden. Wanneer u transacties
    wilt bewerken in dit boekingsformulier, open dan de dagboek opties
    en deselecteer de opvul-optie.

en: One of the sub-accounts selected may not be
    edited.  If you want to edit transactions in
    this register, please open the sub-account
    options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead
    of a set of accounts.
nl: Een van de geselecteerde sub-dagboeken mag niet
    worden bewerkt. Wanneer u transacties wilt bewerken in
    dit boekingsformulier, open dan de sub-dagboek opties en deselecteer
    de opvul-optie. U kunt ook een enkel dagboek openen in plaats
    van een aantal dagboeken.

en: View
nl: Bekijk

en: You must select an item from the list
nl: U moet een item uit de lijst selecteren

en: Select
nl: selecteer

en: Add criterion
nl: Voeg een criterium toe

en: all criteria are met
nl: voldaan aan alle criteria

en: any criteria are met
nl: voldaan aan ieder criterium

en: New %s
nl: Nieuwe %s

en: You have not selected any accounts
nl: U heeft geen dagboek geselecteerd

en: matches all accounts
nl: Overeenkomend met alle dagboeken

en: matches any account
nl: Overeenkomend met ieder dagboek

en: matches no accounts
nl: Overeenkomend met geen enkel dagboek

en: Selected Accounts
nl: Geselecteerde dagboeken

en: Choose Accounts
nl: Kies dagboeken

en: Select Accounts to Match
nl: Selecteer overeenkomende dagboeken

en: Select the Accounts to Compare
nl: Selecteer te vergelijken dagboeken

en: set true
nl: waar ingesteld

en: is before
nl: is voor

en: is before or on
nl: is voor of op

en: is on
nl: is op

en: is not on
nl: is niet op

en: is after
nl: is na

en: is on or after
nl: is op of na

en: is less than
nl: is minder dan

en: is less than or equal to
nl: is minder dan of gelijk aan

en: equals
nl: gelijk aan

en: does not equal
nl: is niet gelijk aan

en: is greater than
nl: is groter dan

en: is greater than or equal to
nl: is groter dan of gelijk aan

en: less than
nl: minder dan

en: less than or equal to
nl: minder dan of gelijk aan

en: equal to
nl: gelijk aan

en: not equal to
nl: niet gelijk aan

en: greater than
nl: groter dan

en: greater than or equal to
nl: groter dan of gelijk aan

en: has credits or debits
nl: bevat credit of debet

en: has debits
nl: bevat debet

en: has credits
nl: bevat credit

en: You need to enter a string value
nl: U moet een string-waarde invoeren

en: Error in regular expression '%s':
    %s
nl: Fout in reguliere expressie '%s':
    %s

en: contains
nl: bevat

en: does not contain
nl: bevat niet

en: matches regex
nl: komt overeen met reguliere expressie

en: does not match regex
nl: komt niet overeen met reguliere expressie

en: Case Insensitive?
nl: Hoofdletter on-gevoelig?

en: Search for...
nl: Zoek op...

en: New Item....
nl: Nieuw item...

en:  Search
nl: Zoeken

en: Search Criteria
nl: Zoek-criteria

en: Search for items where
nl: Zoeken op items met

en: Type of search
nl: Type zoekactie

en: New search
nl: Nieuwe zoekactie

en: Refine current search
nl: Zoeken binnen deze resultaten

en: Add results to current search
nl: Voeg resultaten toe aan de huidige zoekopdracht

en: Delete results from current search
nl: Verwijder resultaten van de huidige zoekopdracht

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active"
nl: Kies om te zoeken in alle gegevens of alleen in de gegevens die gemarkeerd zijn als "actief"

en: Search only active data
nl: Zoek alleen in actieve gegevens

en: Not Cleared
nl: Niet goedgekeurd

en: Cleared
nl: Goedgekeurd

en: Reconciled
nl: Gecorrigeerd

en: Frozen
nl: Bevroren

en: Voided
nl: Ongeldige gemaakt

en: Select currency/security
nl: Selecteer valuta/waardepapier

en: Select user information here...
nl: Selecteer hier gebruikers informatie...

en: Currency/security:
nl: Valuta/waardepapier:

en: New Security
nl: Nieuw waardepapier

en: Full name:
nl: Volledige naam:

en: Symbol/abbreviation:
nl: Symbool/afkorting:

en: CUSIP or other code:
nl: CUSIP of andere code:

en: Fraction traded:
nl: Verhandeld deel:

en: Enter the full name of the commodity. Example: US Dollars
nl: Geef de volledige naam van de stukken. Voorbeeld: EU Euro

en: Enter the ticker symbol or currency code for the commodity. Example: USD
nl: Geef het ticker-symbool of valuta code voor het stuk. Voorbeeld: EUR

en: Enter the type of commodity. For stocks, this is often an exchange on which the stock is traded. You can choose an existing type from the list or enter a new type with the keyboard.
nl: Geef het soort stuk. Voor aandelen is dit meestal de beurs waar het verhandeld wordt. U kunt een bestaand soort uit de lijst kiezen of een nieuw soort met het toetsenbord invoeren.

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
nl: Geef een unieke code op die wordt gebruikt om het stuk te identificeren. Dit veld kunt u ook zonder problemen leeg laten.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
nl: Geef het kleinste deel op waarin het stuk kan worden verhandeld. Voor aandelen die enkel in hele getallen worden verhandeld geeft u 1 op.

en: 
    Please select a commodity to match:
nl: 
    Selecteer een overeenkomend stuk:

en: 
    Commodity:
nl: 
    Stuk:

en: 
    Exchange code (CUSIP or similar):
nl: 
    Koers-code (CUSIP of gelijksoortig):

en: 
    Mnemonic(Ticker symbol or similar):
nl: 
    Geheugensteun (ticker symbool of gelijksoortig):

en: You must select a commodity.
    To create a new one, click "New"
nl: U moet een artikel selecteren.
    Om een nieuw artikel te maken, kiest u "Nieuw"

en: You may not create a new national currency.
nl: U kunt geen nieuwe (nationale) valuta maken.

en: That commodity already exists.
nl: Dat artikel bestaat al.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation",
    and "Type" for the commodity.
nl: U moet een "Volledige naam", "Symbool/afkorting",
    en "Type" voor dit artikel opgeven.

en: Select Default
nl: Selecteer standaardwaarden

en: Defaults
nl: Standaardwaarden

en: No options!
nl: Geen opties!

en: GnuCash Preferences
nl: GnuCash instellingen

en: Select pixmap
nl: Selecteer afbeelding

en: Use local time
nl: Gebruik lokale tijd

en: Could not create opening balance.
nl: Kan geen openingsbalans maken.

en: Field
nl: Veld

en: Old Value
nl: Oude waarde

en: New Value
nl: Nieuwe waarde

en: Verify Changes
nl: Veranderingen controleren

en: The following changes must be made. Continue?
nl: De volgende veranderingen moeten worden aangebracht. Doorgaan?

en: The account must be given a name.
nl: Het dagboek moet een naam hebben.

en: You must select an account type.
nl: U moet een dagboek type selecteren.

en: You must choose a valid parent account.
nl: U moet een geldig bovenliggend dagboek kiezen.

en: You must choose a commodity.
nl: U moet een artikel kiezen.

en: There is already an account with that name.
nl: Er is al een dagboek met die naam.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
nl: U moet een geldige openingsbalans opgeven of het veld leeg laten.

en: You must select a transfer account or choose
    the opening balances equity account.
nl: U moet een transactie dagboek selecteren of
    de openingsbalans eigen vemogen rekening kiezen.

en: New top level account
nl: Nieuw dagboek

en: Edit Account
nl: Dagboek bewerken

en: (%d) New Accounts
nl: (%d) Nieuwe dagboeken

en: Account Code
nl: Dagboek code

en: Present
nl: Huidig

en: Present (Report)
nl: Heden (rapport)

en: Balance
nl: Balanceren

en: Balance (Report)
nl: Balans (rapport)

en: Cleared (Report)
nl: Goedgekeurd (rapport)

en: Reconciled (Report)
nl: Gecorrigeerd (rapport)

en: Future Minimum
nl: Toekomstig minimum

en: Future Minimum (Report)
nl: Toekomstig minimum (rapport)

en: Total
nl: Totaal

en: Total (Report)
nl: Totaal (rapport)

en: Tax Info
nl: Belasting informatie

en: Weeks
nl: Weken

en: Months
nl: Maanden

en: Years
nl: Jaren

en: Ago
nl: Geleden

en: From Now
nl: Vanaf nu

en: Calendar
nl: Kalender

en: Date:
nl: Datum

en: (unnamed)
nl: (geen naam)

en: View...
nl: Bekijken...

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: The specified URL could not be loaded.
nl: De gespecificeerde URL kon niet worden geladen.

en: There was an error loading the specified URL.
nl: Fout bij het laden van gespecificeerde URL.

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Secure HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
nl: Beveiligde HTTP toegang is uitgeschakeld.
    U kunt dit aanzetten in de netwerk sectie van
    het voorkeuren venster.

en: Network HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
nl: Netwerk HTTP toegang is uitgeschakeld.
    U kunt dit aanzetten in de netwerk sectie van
    het voorkeuren venster.

en: GnuCash Network is disabled and the link you have clicked requires it.
    You can enable it in the Network section
    of the Preferences dialog.
nl: GnuCash netwerk is uitgeschakeld en de link die u heeft gekozen, heeft dit nodig.
    U kunt dit aanzetten in de netwerk sectie van
    het voorkeuren venster.

en: There was an error accessing %s.
nl: Fout opgetreden bij het openen van %s.

en: <no file>
nl: <geen bestand>

en: Print GnuCash Document
nl: GnuCash document afdrukken

en: Print Preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Enter URI to load:
nl: Geef een te laden URI op:

en: Back
nl: Terug

en: Move back one step in the history
nl: Ga een stap terug in de geschiedenis

en: Forward
nl: Vooruit

en: Move forward one step in the history
nl: Ga een stap vooruit in de geschiedenis

en: Reload
nl: Opnieuw inladen

en: Reload the current document
nl: Herlaadt het huidige document

en: Open a new document
nl: Open een nieuw document

en: Cancel outstanding HTML requests
nl: Annuleer openstaande HTML aanvragen

en: Print Help window
nl: Druk Help venster af

en: Close this Help window
nl: Sluit dit Help venster

en: Transfer Funds
nl: Fondsen overboeken

en: Transfer Information
nl: Informatie overboeken

en: Transfer From
nl: Overboeken van

en: Show Income/Expense
nl: Toon inkomsten/uitgaven

en: Transfer To
nl: Overboeken naar

en: Currency Transfer
nl: Valuta overboeking

en: Exchange Rate:
nl: Wisselkoers:

en: To Amount:
nl: Naar bedrag:

en: Split Information
nl: Informatie opsplitsen

en: From:
nl: Van:

en: To:
nl: Tot:

en: Exchange/Price Information
nl: Wisselkoers/prijs informatie

en: Show the income and expense accounts
nl: Toon de inkomsten en uitgaven dagboeken

en: You must specify an account to transfer from,
    or to, or both, for this transaction.
    Otherwise, it will not be recorded.
nl: U moet een dagboek opgeven om vanaf of naar
    te boeken, voor deze transactie.
    Anders zal dit niet worden geboekt.

en: You can't transfer from and to the same account!
nl: U kunt niet van en naar hetzelfde dagboek boeken!

en: The account %s
    does not allow transactions.
nl: Het dagboek %s 
    staat geen transacties toe.

en: You can't transfer from a non-currency account.  Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
nl: U kan niet boeken van een niet-monetair boekstuk. Probeer de "van" en "naar" boekstukken om te draaien en het "aantal" negatief.

en: You must enter an amount to transfer.
nl: Geef het over te boeken bedrag op.

en: You must enter a valid price.
nl: U moet een geldige prijs opgeven.

en: You must enter a valid `to' amount.
nl: U moet een geldige `naar' hoeveelheid opgeven.

en: Import currency and stock information
nl: Import valuta en aandelen informatie

en: Import currency and stock information
nl: Importeer valuta en aandeel informatie

en: The file you are loading is from an older version of GnuCash. 
    Information about currencies, stocks, and mutual funds needs to
    be updated for the new version. 
    
    This dialog will prompt you for some additional information about 
    each currency, stock, and mutual fund that appear in your
    accounts.  After you have entered this information, you can
    update your accounts for the new version of GnuCash.
    
    Hit "Cancel" now to stop loading the file.
nl: Het bestand dat u probeert te laden is afkomstig uit een oudere versie
    van GnuCash. De informatie over valuta, aandelen, en beleggingsfondsen
    moeten worden bijgewerkt voor de nieuwe versie.
    
    Dit venster zal u enkele aanvullende vragen stellen over iedere valuta,
    aandeel en beleggingsfonds dat verschijnt in uw dagboeken. Wanneer u
    deze informatie heeft opgegeven, kunt u uw dagboeken bijwerken naar de
    nieuwe versie van GnuCash.
    
    Kies "Annuleren" om het laden van het bestand te annuleren.

en: Update your accounts with the new information
nl: Werk uw dagboeken bij met de nieuwe gegevens

en: Click "Finish" to update your accounts to use the new 
    information you have entered.
    
    Click "Cancel" to cancel the file-loading process.  
    
    Click "Back" to review your currency selections.
nl: Kies "Beëindigen" om uw dagboeken bij te werken en de nieuwe
    informatie die u heeft opgegeven te gebruiken.
    
    Kies "Annuleren" om het laden van het bestand te beëindigen.
    
    Kies "Terug" om uw valuta keuzes opnieuw te bekijken.

en: Pick the type of the currency or security. For national currencies, 
    use "CURRENCY". Enter a new type in the box if the ones in the
    pick list are inappropriate.
nl: Kies het soort valuta of waardepapier. Gebruik voor nationale valuta 
    "VALUTA". Geef een nieuw type op in het vak indien de keuzes
    in de lijst niet afdoende zijn.

en: Enter a descriptive name for the currency or stock, such as 
    "US Dollar" or "Red Hat Stock"
nl: Geef een beschrijvende naam voor de valuta of aandelen, zoals 
    "EU Euro" of "Red Hat Aandelen"

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT"), national currency symbol 
    (such as "USD"), or other unique abbreviation for the name.
nl: Geef het ticker-symbool (zoals "RHAT"), nationaal valuta symbool 
    (zoals "EUR"), of een andere unieke afkorting voor de naam.

en: Click "Next" to accept the information and move 
    to the next currency or stock.
nl: Kies "Volgende" om de gegevens te accepteren 
    en door te gaan naar de volgende valuta of aandelen.

en: You must put values for the type, name,
    and abbreviation of the currency/stock.
nl: U moet waarden opgeven voor het type, de naam,
    en de afkorting van de valuta/aandelen.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
nl: U moet een bestaande (nationale) munteenheid of een ander type invoeren.

en: Please select or create an appropriate Gnucash account for:
nl: Selecteer of genereer het bijbehorende GnuCash dagboek voor:

en: Online account ID here...
nl: Hier het online dagboek ID...

en: Account ID
nl: Dagboek ID

en: New Account (child of selected) ...
nl: Nieuw dagboek (niveau onder geselecteerde) ...

en: Generic import transaction matcher
nl: Algemene import-transactie-koppelaar

en: List of downloaded transactions (source split shown):
nl: Lijst van opgehaalde transacties (opsplitsing getoond):

en: EDIT
nl: BEWERK

en: Select Import Action
nl: Selecteer importeer actie

en: -Red transactions require your intervention or they will NOT be imported.
    -Yellow transactions probably require your intervention or they will be imported unbalanced.
    -Green transactions will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
    
    -Select "A" to Add the transaction as new
    -Select "R" to Reconcile a matching transaction
    -Select neither to Skip (The transaction won't be imported at all)
    -"Select Import Action" allows you to change the matching transaction to reconcile, or the destination account of the auto-balance split (if required).
nl: - Rode transacties moeten door u worden bijgewerkt, of ze worden NIET geïmporteerd.
    - Gele transacties moeten waarschijnlijk door u worden bijgewerkt of ze worden niet gebalanceerd geïmporteerd.
    - Groene transacties worden gebalanceerd geïmporteerd (maar misschien wilt u ze nog controleren op doel dagboek).
    
    - Selecteer "A" om de transactie als een nieuwe toe te voegen
    - Selecteer "R" om een overeenkomende transactie bij te werken
    - Selecteer geen van beiden om over te slaan (de transactie wordt helemaal niet geïmporteerd)
    - "Selecteer importeer actie" laat u de overeenkomende transactie aanpassen, corrigeren, het doel dagboek of de automatische balans opsplitsing (waar nodig), aanpassen.

en: Duplicate Transaction
nl: Dupliceer de transactie

en: Other Account
nl: Ander dagboek

en: For a new transaction, click on the "Other Account" entry to choose the other (destination) account of this transaction.
    For a transaction that is a duplicate of an existing one, click on the "Other Account" or "Description" entry to 
    check whether GnuCash chose the right existing transaction.
    To switch transactions between both states, click on the checkmark in the "New" column.
    When all new transactions have the correct destination account and all duplicates are matched with the right existing transaction, 
    click "Ok".
nl: Kies voor een nieuwe transactie "Ander dagboek" om het andere (doel)
    dagboek voor deze transactie aan te geven.
    Voor een transactie die het duplicaat is van een bestaande transactie, kies "Ander dagboek" of "Omschrijving" om te controleren 
    of GnuCash de juiste bestaande transacie kiest.
    Om transacties te wisselen tussen beide staten, kies het aanklikvak in de 
    kolom "Nieuw".
    Als alle nieuwe transacties het juiste doeldagboek hebben, en alle duplicaten gekoppeld zijn met de juiste bestaande transactie, kies "Ok".

en: Select matching existing transaction
nl: Selecteer overeenkomende bestaande transactie

en: Imported transaction's first split:
nl: Eerste opsplitsing van geïmporteerde transacties:

en: Potential splits matching the selected transaction:
nl: Potentiële opsplitsingen komen overeen met de geselecteerde transactie:

en: Confidence
nl: Vertrouwelijk

en: Initial HBCI Setup
nl: Initiële HBCI configuratie

en: This druid helps you setting up your HBCI connection with your bank.
    
    You first need to apply for HBCI access at your bank. If your bank 
    decides to grant you HBCI access, the bank will send you a letter, 
    containing 
    
    * The bank code of your bank
    * The user ID that identifies you to your bank
    * The Internet address of your bank's HBCI server
    * Information about the cryptographic public key of your bank ("Ini-Letter").
    
    This information will be needed in the following. Press 'Next' now.
    
    NOTE: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks are running a poorly
    implemented HBCI. You should not rely on time-critical transfers
    through HBCI, since sometimes your bank does not give you correct
    feedback when a transfer has been rejected.
    
    Press 'Cancel' if you do not wish to setup any 
    HBCI connection now.
nl: Deze hulp helpt u bij het configureren van uw HBCI verbinding met uw bank.
    
    U moet eerst HBCI toegang aanvragen bij uw bank. Wanneer uw bank u 
    toegang wil geven via HBCI, zal de bank u een brief sturen met 
    
    * De bankcode van uw bank
    * Een gebruikers ID dat u identificeert bij uw bank
    * Het internetadres van de HBCI server van uw bank
    * Informatie over de cryptografische publieke sleutel van uw bank ("Ini-brief").
    
    Deze informatie zal benodigd zijn voor de volgende vragen.
    Kies 'Volgende' als u door wilt gaan.
    
    Opmerking: WIJ GARANDEREN NIETS. Sommige banken gebruiken een
    slecht geïmplementeerde HBCI. U kunt niet vertrouwen op tijdkritische
    overdracht via HBCI, dit komt doordat uw bank soms verkeerd terugkoppeld
    wanneer een opdracht geweigerd wordt.
    
    Kies 'Annuleren' als u nu geen enkele HBCI verbinding wilt 
    configureren.

en: Enter OpenHBCI Configuration File
nl: Geef een HBCI configuratie bestand op

en: OpenHBCI Configuration File
nl: OpenHBCI configuatie bestand

en: Configuration File
nl: Configuratie bestand

en: Choose OpenHBCI Configuration File
nl: Kies een OpenHBCI configuratie bestand

en: If you already have an OpenHBCI configuration file (e.g. from 'aqmoney'), 
    please select it here. GnuCash will continue to use your existing configuration.
    
    If you do not yet have an OpenHBCI configuration file, please specify a file name here. 
    A new OpenHBCI configuration file with that name will be created when this HBCI 
    Setup finishes.
nl: U kunt nu een OpenHBCI configuratiebestand selecteren, GnuCash zal dan
    uw bestaande configuratie gebruiken.
    
    Als u nog geen OpenHBCI configuratiebestand heeft, kies dan de gewenste
    bestandsnaam. Er zal dan een nieuw OpenHBCI configuratiebestand aangemaakt
    worden wanneer deze HBCI configuratie klaar is.

en: Enter Bank Information
nl: Geef bankgegevens op

en: Bank Identification
nl: Bank identificatie

en: Country Code (Germany: 280)
nl: Landcode (Duitsland: 280)

en: Bank Code
nl: Bank code

en: Server Address
nl: Server adres

en: Internet Address
nl: Internet adres

en: Enter User Information
nl: Geef gebruikersinformatie up

en: Bank Code:
nl: Bank code:

en: my-bank
nl: mijn-bank

en: User Identification
nl: Gebruikers identificatie

en: User ID ("Benutzerkennung")
nl: Gebruikers ID ("Gebruikersnummer")

en: Name (optional)
nl: Naam (optioneel)

en: Customer ID ("Kundennummer")
nl: Klant ID ("klantnummer")

en: If your bank did not specify a Customer ID, enter the User ID here.
nl: Indien uw bank geen klant ID gaf, voer dan de gebruikers ID in.

en: Enter the IDs given from your bank here. Please make sure the spelling is correct.
nl: Voer hier de ID's die u heeft verkregen van de bank in. Let op uw spelling !

en: Security Medium
nl: Beveiligings medium

en: RDH Medium (Key File)
nl: RDH Medium (sleutelbestand)

en: Path to Key File
nl: Pad naar sleutelbestand

en: Choose file for secret key
nl: Kies een bestand voor de geheime sleutel

en: If you already have a key file, please choose it here and make sure the User ID and
    Customer ID match the ones when you created that key file earlier. 
    If you do not have one yet, choose a filename, and a key file will be created there. Make
    sure to remember the exact User ID and Customer ID specified now.
nl: Wanneer u al een sleutelbestand heeft, geef deze dan hier in en zorg ervoor dat
    de gebruikers ID en klant ID overeenkomen met degene die u gebruikt had om dit
    bestand aan te maken. Wanneer u er nog geen heeft, kies dan een bestandsnaam,
    dan zal daar een sleutelbestand worden aangemaakt. Vergeet het gebruikers ID
    en klant ID die u nu specificeert niet.

en: DDV Medium (Chip Card)
nl: DDV Medium (chipkaart)

en: If you have a Chip Card but are not sure about the exact User ID and Customer ID, you can 
    use the tool 'hbcicard' from the libchipcard package to read these numbers from the Chip Card.
nl: Als u een chipkaart heeft, maar u weet niet zeker wat uw gebruikers ID en klant ID is,
    dan kunt u de tool 'hbcicard' van het libchipcard pakket gebruiken om deze gegevens
    uit uw chipkaart te lezen.

en: Account list will be updated
nl: Dagboeklijst wordt ge-update

en: In order to update your list of HBCI-enabled accounts, your bank
    server will be contacted and will be queried for the 
    HBCI-accessible accounts.
    
    Press 'Next' now to contact the bank server. You can then see the 
    progress of the HBCI connection in the HBCI connection window.
nl: Om uw lijst HBCI-gekoppelde rekeningen te updaten, wordt er verbinding
    gelegd met de server van uw bank en worden de gegevens voor de 
    HBCI-gekoppelde rekeingen opgevraagd.
    
    Kies nu 'Volgende' om verbinding te maken met de server van de bank. U kunt 
    de voortgang van de HBCI verbinding zien in het HBCI-verbindings venster.

en: Match HBCI accounts with GnuCash accounts
nl: Koppel HBCI rekeningen met GnuCash dagboeken

en: HBCI account name
nl: HBCI rekeningnaam

en: GnuCash account name
nl: GnuCash dagboek naam

en: Click on the line of a HBCI account name if you want to match it to a GnuCash account.
    Click "Next" when all desired accounts are matching.
nl: Klik op de regel van een HBCI rekeningnaam wanneer u deze wilt koppelen aan een GnuCash dagboek.
    Klik op "Volgende" wanneer alle gewenste rekeningen gekoppeld zijn.

en: HBCI Setup
nl: HBCI instellen

en: HBCI
    Version
nl: HBCI 
    Versie

en: Update 
    account list
nl: Update 
    rekeninglijst

en: Manually add
    Account
nl: Handmatig toevoegen
    rekening

en: Add 
    Bank
nl: Voeg 
    Bank toe

en: Add 
    User
nl: Voeg 
    Gebruiker toe

en: HBCI Setup Finished
nl: HBCI configuratie voltooid

en: Now the setup for all HBCI accounts that are matching
    to a Gnucash account is finished. You can now invoke HBCI actions
    on those accounts.
    
    If you want to add another HBCI bank, user, or account, you can 
    start this druid again anytime.
    
    Press 'Finish' now.
nl: Nu is de configuratie van alle HBCI rekeningen die gekoppeld zijn aan
    een GnuCash dagboek voltooid. U kunt nu HBCI acties aanroepen op
    die dagboeken.
    
    Wanneer u een andere HBCI bank, gebruiker of rekening wilt toevoegen, kunt 
    u deze Hulp op ieder moment opnieuw oproepen.
    
    Kies nu 'Voltooien'.

en: Public Keys will be retrieved
nl: De publieke sleutels worden opgehaald

en: In order to setup HBCI access to your bank, OpenHBCI first has to 
    retrieve the cryptographic public keys of your bank. You will need 
    to enter your PIN for this to happen. After the successful key 
    retrieval, you need to verify those against the Ini-Letter that 
    your bank gave to you on paper.
    
    Press 'Next' now to retrieve the keys from the bank. If you have just
    created a new key file, you have to enter its PIN again. 
    
    You can then see the progress of the HBCI connection in the HBCI
    connection window. Please do not close the HBCI connection window
    before this whole druid has finished.
nl: Om de HBCI toegang voor uw bank te configureren, moet OpenHBCI eerst de 
    publieke cryptografische sleutels van uw bank ophalen. Hiervoor moet u uw 
    PIN ingeven. Zodra de sleutels met succes zijn opgehaald, moet u dezen verifiëren 
    tegen degenen in de Ini-brief die u van uw bank heeft gehad.
    
    Kies 'Volgende' om de sleutels nu op te halen van de bank. Wanneer u zojuist een nieuw
    sleutelbestand heeft gemaakt, moet u diens PIN opnieuw invoeren. 
    
    U kunt de voortgang van de HBCI verbinding volgen in het HBCI verbindings 
    venster. Sluit het HBCI verbindingsvenster niet voordat de Hulp is beëindigd.

en: Verify Ini-Letter from Server
nl: Verifiëer de Ini-brief van de server

en: Ini-Letter Server
nl: Ini-brief server

en: Do these values match the values on your paper Ini-Letter?
nl: Komen deze waardes overeen met de waardes op uw papieren ini-brief?

en: User Keys will be sent
nl: Gebruikers sleutels worden gestuurd

en: Now you need to send your cryptographic public keys to the bank
    server. Once you press 'Next', you public keys are sent to the 
    bank. ATTENTION: This step cannot be undone. Once you have sent 
    your keys to the bank, you cannot generate new ones but instead 
    have to use these for months to come (unless you personally ask 
    your bank to reset them).
    
    AGAIN ATTENTION: If you happen to encounter a bug in this unstable
    Gnucash version and/or OpenHBCI, these keys might get broken and you
    might actually have ask your bank to reset them and generate new ones.
    
    If you are really sure to proceed, then press 'Next' now to send 
    the keys to the bank. You can then see the progress of the HBCI 
    connection in the HBCI connection window.
nl: U moet nu uw cryptografische publieke sleutels naar de server van de bank
    sturen. Zodra u 'Volgende' kiest, worden uw publieke sleutels naar de bank
    gestuurd. OPGELET: deze stap kan niet ongedaan gemaakt worden. Zodra u uw 
    sleutels naar de bank heeft gestuurd, kunt u geen nieuwe sleutels 
    aanmaken, maar moet u de sleutels voor de komende maanden gebruiken (tenzij u 
    uw bank persoonlijk vraagt ze te resetten).
    
    LET OPNIEUW OP: Wanneer u een bug tegenkomt in deze beta versie van GnuCash
    en/of in HBCI, dan kunnen deze sleutels kapot gaan en moet u waarschijnlijk 
    uw bank vragen om ze te resetten en nieuwe sleutels aan te vragen.
    
    Als u echt door wilt gaan, kies dan nu 'Volgende' om de sleutels naar de 
    bank te sturen. U kunt de voortgang van de HBCI verbinding volgen in het 
    HBCI verbindingsvenster.

en: Print Ini-Letter of User
nl: Druk de ini-brief van de gebruiker af

en: Ini-Letter User
nl: Ini-brief gebruiker

en: This is the Ini-Letter of you, the user. Please print out a paper copy 
    by pressing 'Print'. Then press 'Next'.
nl: Dit is uw ini-brief, U kunt een papieren copy afdrukken door 
    'afdrukken' te kiezen. Kies daarna 'Volgende'.

en: Initial HBCI Setup Finished
nl: HBCI configuratie voltooid

en: Now you need to sign your (the User's) Ini-Letter and send it to your bank. 
    
    The initial HBCI setup is now finished.
    
    Once your bank has received and processed your Ini-Letter, you
    have to execute this "HBCI Setup" druid again in order 
    to use the HBCI functionality in your accounts.
    
    Press 'Finish' now.
nl: U moet uw ini-brief (de gebruikers-brief) ondertekenen en naar uw bank sturen. 
    
    Zodra uw bank uw ini-brief heeft ontvangen en verwerkt, moet u deze 
    "HBCI Configuratie" Hulp opnieuw starten om gebruik te kunnen maken 
    van de HBCI mogelijkheden in uw dagboeken.
    
    Kies nu 'Voltooien'.

en: Online Transaction
nl: Online transactie

en: Execute Now
nl: Nu uitvoeren

en: Execute Later (unimpl.)
nl: Later uitvoeren (nog niet geïmplementeerd)

en: Enter an Online Transaction
nl: Geef een online transactie op

en: Recipient Account Number
nl: Nummer van de ontvangende rekening

en: Recipient Bank Code
nl: Bank code ontvanger

en: Recipient Name
nl: Naam ontvanger

en: at Bank
nl: bij bank

en: (filled in automatically)
nl: (automatisch ingevuld)

en: Payment Purpose (only for recipient)
nl: Doel van de betaling (alleen voor ontvanger)

en: Payment Purpose continued
nl: Vervolg betalingsdoel

en: Originator Name
nl: Naam afzender

en: something
nl: iets

en: Originator Account Number
nl: Rekeningnummer afzender

en: Add current
nl: Voeg een valuta toe

en: Use Transaction Template
nl: Gebruik transactiesjabloon

en: HBCI Connection Window
nl: HBCI verbindingsvenster

en: Progress
nl: Voortgang

en: Current Job
nl: Huidige opdracht

en: Current Action
nl: Huidige actie

en: Log Messages
nl: Log berichten

en: Close when finished
nl: Sluit dit venster na einde

en: Get Transactions Online
nl: Transacties online ophalen

en: Date range of transactions to retrieve:
nl: Datumbereik van de op te halen transacties:

en: From
nl: Vanaf

en: Last retrieval date
nl: Laatste ophaal datum

en: Enter date:
nl: Geef datum op:

en: Earliest possible date
nl: Vroegst mogelijke datum

en: To
nl: Tot

en: Now
nl: Nu

en: HBCI Version
nl: HBCI versie

en: Choose a HBCI Version to use with the selected bank:
nl: Kies een te gebruiken HBCI versie voor de geselecteerde bank:

en: Version
nl: Versie

en: Enter Password
nl: Geef wachtwoord in

en: Enter your password
nl: Geef uw wachtwoord in

en: Enter new Password
nl: Geef nieuw wachtwoord in

en: Enter and confirm your new password
nl: Geef nieuwe wachtwoord in en bevestig het

en: Confirm Password:
nl: Bevestig wachtwoord:

en: The two passwords didn't match. 
    Please try again.
nl: De twee wachtwoorden komen niet overeen. 
    Probeert u het nogmaals.

en: %s at %s (code %s)
nl: %s op %s (code %s)

en: You have changed the HBCI version. GnuCash will now need to 
    update various system parameters, including the account list.
    Press 'Ok' now to proceed to updating the system and the account list.
nl: U heeft de HBCI versie veranderd. GnuCash moet nu verscheidene systeem 
    instellingen wijzigen, inclusief de dagboekenlijst.
    Kies nu 'Ok' om de wijzigingen door te voeren in het systeem en de dagboekenlijst.

en: Enter account id for new account 
    at bank %s (bank code %s):
nl: Geen een rekening ID op voor een nieuwe rekening 
    bij bank %s (bank code %s):

en: An account with this account id at this bank already exists.
nl: Een rekening met deze rekening ID bestaat al bij deze bank.

en: Default Customer
nl: Standaard klant

en: Since the cryptographic keys of the bank cannot be verified,
    you should stop contacting this Server Internet Address
    and contact your bank. To help your bank figure out the
    problem, you should print out this erroneous Ini-Letter
    and show it to your bank. Please abort the HBCI setup
    druid now.
nl: Aangezien de cryptografische sleutels van de bank niet geverifiëerd
    kunnen worden, kunt u het beste geen contact meer opnemen met dit Server
    internet adres, maar contact opnemen met uw bank. Om uw bank te helpen bij
    het oplossen van het probleem, kunt u deze foute ini-brief afdrukken en aan
    uw bank tonen. Beëindigt u de HBCI configuratiehulp a.u.b. nu.

en: The file %s does not exist. 
    Would you like to create it now?
nl: Het bestand %s bestaat niet.
    Wilt u dit nu aanmaken?

en: The directory for file
    %s
    does not exist. 
    Please choose another place for this file.
nl: De map voor bestand 
    %s
    bestaat niet. 
    Geef een andere locatie op voor dit bestand.

en: Error while loading OpenHBCI config file:
      %s
nl: Fout bij het laden van het OpenHBCI configuratie bestand:
      %s

en: The PIN you entered was wrong.
    Do you want to try again?
nl: Het door u opgegeven PIN was niet corect.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: The PIN you entered was wrong.
    ATTENTION: You have zero further wrong retries left!
    Do you want to try again?
nl: Het door u opgegeven PIN was niet corect.
    LET OP: U heeft geen foutieve pogingen over!
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: The PIN you entered was wrong.
    You have one further wrong retry left.
    Do you want to try again?
nl: Het door u opgegeven PIN was foutief.
    U heeft nog één foutieve poging over.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: The PIN you entered was wrong.
    You have two further wrong retries left.
    Do you want to try again?
nl: Het door u opgegeven PIN was foutief.
    U heeft 2 foute pogingen over.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: The PIN you entered was too short.
    Do you want to try again?
nl: Het door u opgegeven PIN was te kort.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: Unfortunately you entered a wrong PIN for too many times.
    Your chip card is therefore destroyed. Aborting.
nl: Helaas heeft u de verkeerde PIN code te vaak ingevoerd.
    Uw kaart is daarom onbruikbaar gemaakt.
    Bewerking wordt gestaakt.

en: No chip card has been found in the chip card reader.
    Do you want to try again?
nl: Er is geen chipkaart in de kaartlezer gevonden.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: Unfortunately this HBCI job is not supported 
    by your bank or for your account. Aborting.
nl: Helaas wordt deze HBCI opdracht niet ondersteund 
    door uw bank of voor dagboek. Geannuleerd.

en: The server of your bank refused the HBCI connection.
    Please try again later. Aborting.
nl: De server van uw bank weigert de HBCI verbinding.
    Graag later opnieuw proberen.
    Bewerking wordt gestaakt.

en: There was an error when loading the plugin for your security medium 
    (see log window). Probably the versions of your currently installed 
    OpenHBCI library and of the plugin do not match. In that case you need 
    to recompile and reinstall the plugin again. Aborting now.
nl: Er was is een fout opgetreden bij het landen van de plugin van uw beveiligde medium 
    (zie het log venster). Waarschijnlijk kwamen de versies van uw geïnstalleerde 
    OpenHBCI bibliotheek en van de plugin niet overeen. In dat geval dient u opnieuw 
    te compileren en de plugin opnieuw te installeren. Beëindigt nu.

en: Your security medium is not supported. No appropriate plugin 
    has been found for that medium. Aborting.
nl: Uw beveiligingsmedium wordt niet ondersteund. Er is geen bruikbare plugin 
    gevonden voor het medium. Nu beëindigen.

en: Unspecified
nl: Niet gespecificeerd

en: Choose HBCI bank
nl: Kies HBCI bank

en: More than one HBCI bank is available for 
    the requested operation. Please choose 
    the one that should be used.
nl: Er is meer dan één HBCI bank beschikbaar voor 
    de gevraagde operatie. Kies degene die u 
    wilt gebruiken.

en: %s (%s) at bank %s (%s)
nl: %s (%s) bij bank %s (%s)

en: Choose HBCI customer
nl: Kies HBCI klant

en: More than one HBCI customer is available for 
    the requested operation. Please choose 
    the one that should be used.
nl: Er is meer dan één HBCI klant beschikbaar voor 
    de gevraagde operatie. Kies degene die u 
    wilt gebruiken.

en: Choose HBCI user
nl: Kies HBCI gebruiker

en: More than one HBCI user is available for 
    the requested operation. Please choose 
    the one that should be used.
nl: Er is meer dan éé HBCI gebruiker beschikbaar voor 
    de gevraagde operatie. Kies degene die u 
    wilt gebruiken.

en: HBCI Get Balance
nl: HBCI, haal balans

en: Get the account balance online through HBCI
nl: Haal de dagboek balans online op via HBCI

en: HBCI Get Transactions
nl: HBCI Transacties halen

en: Get the transactions online through HBCI
nl: Haal de transacties online op via HBCI

en: HBCI Issue Transaction
nl: Geef HBCI transactie op

en: Issue a new transaction online through HBCI
nl: Geef online een nieuwe transactie op via HBCI

en: HBCI Issue Direct Debit
nl: Geef HBCI directe afschrijvingstoestemming

en: Issue a new direct debit note online through HBCI
nl: Geef online een nieuwe directe afschrijvingstoestemming op via HBCI

en: Online Actions
nl: Online Acties

en: Online Banking & Importing
nl: Online bankieren & importeren

en: Please enter and confirm new PIN for 
    user '%s' at bank '%s',
    with at least %d characters.
nl: Geeft u alstublieft een nieuwe PIN met bevestiging op
    voor gebruiker '%s' bij bank '%s'.
    met tenminste %d karakters.

en: Please enter and confirm a new PIN for 
    user '%s',
    with at least %d characters.
nl: Geeft u alstublieft een nieuwe PIN met bevestiging op
    voor gebruiker '%s',
    met tenminste %d karakters.

en: Please enter and confirm a new PIN
    with at least %d characters.
nl: Geeft u alstublieft een nieuwe PIN met bevestiging op
    met tenminste %d karakters.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at bank '%s'.
nl: Geeft u alstublieft het PIN op voor
    gebruiker '%s' bij bank '%s'.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at unknown bank.
nl: Geeft u alstublieft het PIN op voor
    gebruiker '%s' bij onbekende bank.

en: Please enter the PIN for 
    the newly created user.
nl: Geeft u alstublieft het PIN op voor
    de nieuw aangemaakte gebruiker.

en: The PIN needs to be at least %d characters 
    long. Do you want to try again?
nl: Het PIN moet tenminste %d karakters lang zijn.
    Wilt u het nogmaals proberen?

en: Please make sure the key file for user '%s' at bank '%s' can be 
    accessed. If the key file is on your harddisk, simply press 'Ok'. If 
    the key file is on a floppy disk or other removable media, please make 
    sure the floppy disk or medium is correctly mounted.
nl: Controleer of het sleutelbestand voor gebruiker '%s' bij bank '%s' 
    toegankelijk is. Als het sleutelbestand op uw harde schijf staat, kies dan 
    'Ok'. Als het sleutelbestand op een diskette of ander verwisselbaar medium staat, 
    controleer dan of de diskette of het medium correct geplaatst is.

en: Please make sure the key file for user '%s' can be 
    accessed. If the key file is on your harddisk, simply press 'Ok'. If 
    the key file is on a floppy disk or other removable media, please make 
    sure the floppy disk or medium is correctly mounted.
nl: Controleer of het sleutelbestand voor gebruiker '%s' toegankelijk is. 
    Als het sleutelbestand op uw harde schijf staat, kies dan 'Ok'. Als 
    Als het sleutelbestand op een diskette of ander verwisselbaar medium staat, 
    controleer dan of de diskette of het medium correct geplaatst is.

en: Please insert chip card for 
    user '%s' at bank '%s'.
nl: Plaatst u alstublieft de chipkaart voor 
    gebruiker '%s' bij bank '%s'.

en: Please insert chip card for 
    user '%s'.
nl: Plaatst u alstublieft de chipkaart voor 
    gebruiker '%s'.

en: Please make sure the key file for the newly created user can be 
    accessed. If you want to create the key file on your harddisk, simply 
    press 'Ok'. If you want to create the key on a floppy disk or other 
    removable media, please make sure the floppy disk or medium is 
    correctly mounted.
nl: Controleer of het sleutelbestand voor de nieuw aangemaakte gebruiker 
    toegankelijk is. Als u het sleutelbestand op uw harde schijf wilt zetten, 
    kies dan 'Ok'. Als u de sleutel op een diskette of ander verwisselbaar medium 
    wilt zetten, controleer dan of de diskette of het medium correct geplaatst is.

en: Please insert chip card for 
    the newly created user.
nl: Plaatst u alstublieft de chipkaart voor 
    de nieuw aangemaakte gebruiker.

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for user '%s' at bank '%s'. Please make 
    sure the correct key file can be accessed.
nl: Het sleutelbestand lijkt niet het correcte bestand
    te zijn voor gebruiker '%s' bij bank '%s'. Zorg ervoor
    dat het juiste sleutelbestand toegankelijk is.

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for user '%s'. Please make sure the 
    correct key file can be accessed.
nl: Het sleutelbestand lijkt niet het correcte bestand
    te zijn voor gebruiker '%s'. Zorg ervoor
    dat het juiste sleutelbestand toegankelijk is.

en: Please insert the correct chip card for 
    user '%s' at bank '%s'.
nl: Plaatst u alstublieft de juiste chipkaart voor 
    gebruiker '%s' bij bank '%s'.

en: Please insert the correct chip card for 
    user '%s'.
nl: Plaatst u alstublieft de juiste chipkaart voor 
    gebruiker '%s'.

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for the newly created user. Please make 
    sure the correct key file can be accessed.
nl: Het sleutelbestand lijkt niet het correcte bestand
    te zijn voor de nieuw aangemaakte gebruiker. Zorg ervoor
    dat het juiste sleutelbestand toegankelijk is.

en: Please insert the correct chip card for 
    the newly created user.
nl: Plaatst u alstublieft de juiste chipkaart voor 
    de nieuw aangemaakte gebruiker.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at bank '%s'
    at the keypad of your chip card reader.
nl: Geeft u het PIN op voor 
    gebruiker '%s' bij bank '%s'.
    op het toetsenbord van uw chiplezer.

en: Please enter PIN for 
    user '%s'
    at the keypad of your chip card reader.
nl: Geeft u het PIN op voor 
    gebruiker '%s'.
    op het toetsenbord van uw chiplezer.

en: Please enter PIN for 
    the newly created user 
    at the keypad of your chip card reader.
nl: Geeft u het PIN op voor 
    de nieuw aangemaakte gebruiker.
    op het toetsenbord van uw chiplezer.

en: Finished
nl: Beëindigd

en: Opening Dialog
nl: Opening venster

en: Closing Dialog
nl: Sluiten venster

en: Opening Network Connection
nl: Starten van de netwerk verbinding

en: Closing Network Connection
nl: sluiten netwerk verbinding

en: Job: Get Balance
nl: Opdracht: haal balans

en: Job: Get Transactions
nl: Opdracht: haal transacties

en: Job: New Transfer
nl: Opdracht: nieuwe transactie

en: Job: Debit Note
nl: Opdracht: directe afschrijvingstoestemming

en: Job: Get Standing Orders
nl: Opdracht: haal staande opdrachten

en: Job: New Standing Order
nl: Opdracht: nieuwe staande opdracht

en: Job: Delete Standing Order
nl: Opdracht: verwijder staande opdracht

en: Job: Retrieve Account List
nl: Opdracht: haal dagboeklijst op

en: Job: Get System ID
nl: Opdracht: haal systeem ID op

en: Job: Get Keys
nl: Opdracht: haal sleutels op

en: Job: Send Keys
nl: Opdracht: stuur sleutels op

en: Job: Disable Keys
nl: Opdracht: Schakel sleutels uit

en: Job: Change Keys
nl: Opdracht: Wijzig sleutels

en: Job: Get Status Reports
nl: Opdracht: Haal status rapporten

en: Done
nl: Voltooid

en: Sending message
nl: Beicht sturen

en: Waiting for response
nl: Wachten op antwoord

en: Creating HBCI Job
nl: HBCI opdracht maken

en: Contacting Server
nl: Contact opnemen met server

en: Checking Job result
nl: Opdracht resultaat controleren

en: Updating local system
nl: Lokale systeem bijwerken

en: Closing connection
nl: Verbinding sluiten

en: Enter an Online Direct Debit Note
nl: Geef online directe afschrijvingsrechten af

en: Debited Account Owner
nl: Eigenaar gedebiteerde rekening

en: Debited Account Number
nl: Gedebiteerde rekening nummer

en: Debited Account Bank Code
nl: Bank code voor gedebiteerde rekening

en: Credited Account Owner
nl: Eigenaar gecrediteerde rekening

en: Credited Account Number
nl: Gecrediteerd rekeningnummer

en: Credited Account Bank Code
nl: Bank code gecrediteerde rekening

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: The amount is zero or the amount field could not be 
    interpreted correctly. You might have mixed up decimal 
    point and comma, compared to your locale settings. 
    
    This does not result in a valid online transfer job.
    Do you want to enter the job again?
nl: Het bedrag is nul, of het bedragveld kon iet goed 
    worden ingelezen. Misschien heeft u de decimale punt 
    en de komma omgedraaid, in verhouding tot uw lokale instellingen. 
    
    Dit resulteert niet in een geldige online transactie.
    Wilt u de transactie nogmaals opgeven?

en: The internal check of the destination account number '%s' 
    at the specified bank with bank code '%s' failed. This means 
    the account number might contain an error. Should the online 
    transfer job be sent with this account number anyway?
nl: De interne controle van het doel rekeningnummer '%s' 
    bij de aangegeven bank met bank code '%s' is mislukt. Dit betekent 
    dat het rekeningnummer misschien fout is. Moet de online transactie 
    toch naar dit rekeningnummer worden gestuurd?

en: The job was successfully sent to the bank, but the 
    bank is refusing to execute the job. Please check 
    the log window for the exact error message of the 
    bank. The line with the error message contains a 
    code number that is greater than 9000.
    
    Do you want to enter the job again?
nl: De opdracht is succesvol verstuurd naar de bank, maar
    de bank weigert de opdracht uit te voeren. U kunt in het
    log venster de exacte foutmelding van de bank zien.
    De regel met de foutmelding heeft een code hoger dan
    9000.
    
    Wilt u de opdracht opnieuw invoeren ?

en: Enter name for new template:
nl: Voer een naam in voor nieuw sjabloon

en: The downloaded HBCI Balance was zero.
    Either this is the correct balance, or your bank does not 
    support Balance download in this HBCI version. In the latter 
    case you should choose a higher HBCI version number in the HBCI 
    Setup. After that, try again to download the HBCI Balance.
nl: De opgehaalde HBCI balans was nul.
    Het lijkt erop dat dit de juiste balans is, of uw bank ondersteunt het ophalen van de balans niet 
    in deze versie van HBCI. In dat laatste geval moet u een hogere versie van HBCI kiezen 
    in de setup van HBCI. Probeer daarna opnieuw de HBCI balans 
    op te halen.

en: Result of HBCI job: 
    Account booked balance is %s%s
nl: Resultaat van HBCI opdracht: 
    Dagboek geboekte balans is %s%s

en: For your information: This account also 
    has a noted balance of %s%s
nl: Ter informatie: Dit dagboek heeft ook een 
    gemarkeerde balans van %s%s

en: Reconcile account now?
nl: Dagboek nu Corrigeren?

en: The HBCI import returned no transactions for the selected time period.
nl: De HBCI import gaf geen transacties terug voor de geselecteerde tijdspanne.

en: Online HBCI Direct Debit Note
nl: Online HBCI directe afschrijvingstoestemming

en: Online HBCI Transaction
nl: Online HBCI transactie

en: Select an OFX/QFX file to process
nl: Selecteer een OFX/QFX bestand om te bewerken

en: Stock account for security "%s"
nl: Aandelen dagboek voor waardepapier "%s"

en: Income account for security "%s"
nl: Inkomsten dagboek voor waardepapier "%s"

en: Unknown OFX checking account
nl: Onbekende OFX bankrekening

en: Unknown OFX savings account
nl: Onbekende OFX spaarrekening

en: Unknown OFX money market account
nl: Onbekende OFX vreemde valuta rekening

en: Unknown OFX credit line account
nl: Onbekende OFX rekening courant

en: Unknown OFX CMA account
nl: Onbekende OFX CMA rekening

en: Unknown OFX credit card account
nl: Onbekende OFX creditcard rekening

en: Unknown OFX investment account
nl: Onbekend OFX belegings rekening

en: Import OFX files
nl: Importeer OFX bestanden

en: GnuCash can import financial data from OFX (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your OFX data, or "Cancel"
    to abort the process.
nl: GnuCash kan financiële gegevens van OFX (Quicken 
    Interchange Format) bestanden gemaakt door Quicken/Quickbooks,
    MS Money, Moneydance en vele andere programma's importeren.
    
    Het import proces bestaat uit enkele stappen. Uw GnuCash
    dagboeken zullen niet veranderd worden totdat u "Einde" kiest
    aan het einde van het proces.
    
    Kies "Volgende" om uw OFX gegevens in te laden, of "Annuleren"
    om het proces te annuleren.

en: Select a OFX file to load
nl: Selecteer een te laden OFX bestand.

en: Please select a file to load. When you click "Next", the file will be loaded
    and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s)
    in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't 
    worry if your data is in multiple files.
nl: Kies een te laden bestand. Als u "Volgende" kiest, wordt het bestand geladen
    en ge-analyseerd. U moet misschien nog enkele vragen over de dagboeken in het
    bestand beantwoorden.
    
    U kunt zoveel bestanden laden als u wilt, dus het maakt niet uit als uw
    data verspreid is over meerdere bestanden.

en: OFX Filename:
nl: OFX bestandsnaam:

en: OFX files you have loaded
nl: OFX bestanden die u heeft ingeladen

en: OFX Files
nl: OFX bestanden

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate OFX files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the OFX import process.
nl: Kies "laad een ander bestand" als u nu meer gegevens wilt importeren.
    Doe dit wanneer u uw dagboek gegevens in gescheiden OFX bestanden heeft opgeslagen.
    
    Kies "Volgende" om de bestanden in te laden en door te gaan naar de volgende stap 
    in het OFX import proces.

en: Load another file
nl: Laad een ander bestand

en: Unload selected file
nl: Laad het geselecteerde bestand uit

en: OFX import complete
nl: OFX import voltooid

en: Enter a name for the account
nl: Voer een naam in voor het dagboek

en: Select QIF File
nl: Selecteer QIF Bestand

en: Please select a file to load.
nl: Selecteer een te laden bestand.

en: File not found or read permission denied.
    Please select another file.
nl: Bestand niet gevonden of geen leesrechten.
    Kies een ander bestand.

en: That QIF file is already loaded.
    Please select another file.
nl: Dat QIF bestand is al geladen.
    Kies een ander bestand.

en: QIF file load warning:
    %s
nl: QIF bestand laden waarschuwing:
    %s

en: An error occurred while loading the QIF file.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het laden van het QIF bestand.

en: QIF file load failed:
    %s
nl: QIF bestand laden mislukt:
    %s

en: An error occurred while parsing the QIF file.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het ontleden van het QIF bestand.

en: QIF file parse failed:
    %s
nl: QIF bestand ontleden mislukt:
    %s

en: You must enter an account name.
nl: U moet een dagboeknaam opgeven.

en: An error occurred while importing QIF transactions into GnuCash. Your accounts are unchanged.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het importeren van QIF transacties in GnuCash. Uw dagboeken zijn niet veranderd.

en: (split)
nl: (opsplitsing)

en: You must enter a Type for the commodity.
nl: U moet een type opgeven voor het stuk.

en: You must enter a name for the commodity.
nl: U moet een naam opgeven voor het stuk.

en: You must enter an abbreviation for the commodity.
nl: U moet een afkorting opgeven voor het stuk.

en: Enter information about "%s"
nl: Geef informatie op over "%s"

en: Pick the commodity's exchange or listing (NASDAQ, NYSE, etc).
nl: Kies de koers van het stuk, of de list-prijs (AEX, MIDCAP enz).

en: Enter the full name of the commodity, such as "Red Hat Stock"
nl: Geef de volledige naam voor het stuk op, zoals "Red Hat Aandelen"

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT") or other unique abbreviation for the name.
nl: Geef het ticker-symbool (zoals "RHAT") of een andere unieke aanduiding voor de naam op.

en: Click "Next" to accept the information and move on.
nl: Kies "Volgende" om de informatie te accepteren en door te gaan.

en: Import _QIF...
nl: Importeer _QIF...

en: Import a Quicken QIF file
nl: Importeer een Quicken QIF bestand

en: QIF Import
nl: QIF import

en: Import QIF files
nl: Importeer QIF bestanden

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel"
    to abort the process.
nl: GnuCash kan financiële gegevens van QIF (Quicken Interchange 
    Format) bestanden die geschreven zijn met Quicken/Quickbooks, 
    MS Money, Moneydance en vele andere programma's importeren.
    
    Het import proces bestaat uit meerdere stappen. Uw GnuCash 
    dagboeken worden niet veranderd totdat u "Voltooien" kiest
    aan het einde van het proces. Kies "Volgende" om te beginnen met het laden van uw QIF gegevens, of 
    "Annuleren" om niet te importeren.

en: Select a QIF file to load
nl: Selecteer een te laden QIF bestand

en: QIF Filename:
nl: QIF bestandsnaam:

en: Set a date format for this QIF file
nl: Kies een gegevens format voor dit QIF bestand

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and 
    year components of a date are printed.  In most cases, it is possible 
    to automatically determine which format is in use in a particular file.
    However, in the file you have just imported there exist more than one
    possible format that fits the data.  
    
    Please select a date format for the file.  QIF files created by European
    software are likely  to be in "d-m-y" or day-month-year format, where
    US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-year-day.
nl: Het QIF bestands format geeft niet aan in welke volgorde de dag, maand en 
    jaar component van een datum zijn geplaatst. In de meeste gevallen is het 
    mogelijk om automatisch te bepalen welk format wordt gebruikt in een bepaald 
    bestand. Maar voor het bestand dat u nu probeert te importeren is er meer 
    dan een format mogelijk.   
    
    Geef een datum format voor dit bestand aan. QIF bestanden die aangemaakt zijn door
    Europese software hebben waarschijnlijk een "d-m-y" ofwel dag-maand-jaar format; terwijl
    software uit de VS waarschijnlijk een "m-d-y" ofwel maand-dag-jaar format bevat.

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
nl: Kies "Terug" om het inladen van dit bestand te annuleren en een ander bestand te kiezen.

en: Set the default QIF account name
nl: Geef de standaard QIF dagboek-naam op

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just 
    one account, but the file does not specify a name for that account.  
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another
    accounting program, you should use the same account name that was used 
    in that program.
nl: Het QIF bestand dat u nu probeert te laden heeft slechts transacties voor een 
    dagboek, maar het bestand geeft de naam van dat dagboek niet aan.  
    
    Geef een naam op voor het dagboek. Wanneer het bestand ge-exporteerd is uit een ander
    boekhoud programma, kunt u het beste dezelfde naam gebruiken als in dat programma.

en: Account name:
nl: Dagboeknaam:

en: QIF files you have loaded
nl: Door u ingeladen QIF bestanden

en: QIF Files
nl: QIF bestanden

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the QIF import process.
nl: Kies "Laad een ander bestand" als u nu meer gegevens wilt importeren .
    Doe dit wanneer u uw dagboeken in verschillende QIF bestanden heeft bewaard.
    
    Kies "Volgende" als u geen bestanden meer wilt inladen en door wilt gaan naar de
    volgende stap in het QIF-import proces.

en: Accounts and stock holdings
nl: Dagboeken en aandelenbezit

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds
    you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already
    exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account
    will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the
    same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested
    GnuCash account, click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your
    other personal finance program, including a separate account for each stock
    you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity"
    accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source
    of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next 
    page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
nl: Op de volgende pagina worden uw QIF bestanden en aandelen of beleggingsfondsen die
    u bezit, gekoppeld aan GnuCash dagboeken. Als er al een GnuCash dagboek bestaat met
    dezelfde naam, of een gelijkende naam en een overeenkomend type, dan wordt dat dagboek
    gekoppeld; anders zal GnuCash een nieuw dagboek aanmaken met dezelfde naam en hetzelfde
    type als het QIF dagboek. Wanneer u het niet eens bent met het voorgestelde GnuCash
    dagboek, selecteer het dan en wijzig het.
    
    Merk op dat GnuCash veel dagboeken zal genereren die niet bestonden in uw andere
    financiële programma, inclusief een los dagboek voor ieder aandeel dat u bezit,
    speciale dagboeken voor de handels-commissies, speciale "Actief vermogen" 
    dagboeken (standaard sub-dagboeken met gemaakte winsten) die onderdeel uitmaken
    van uw openingsbalans, enz. Al deze dagboeken worden op de volgende pagina
    getoond zodat u ze kunt veranderen als u dat wilt, maar het is verstandig
    om ze niet te wijzigen.

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
nl: Koppel overeenkomstige QIF dagboeken aan GnuCash dagboeken

en: QIF account name
nl: QIF dagboek naam

en: Click "Next" to check matchings for QIF categories.
nl: Kies "Volgende" om overeenkomsten met QIF categorieën te vinden.

en: Income and Expense categories
nl: Inkomsten en uitgaven categorieën

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories
    to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be 
    converted to a GnuCash account. 
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches
    between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches 
    that you do not like by clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely
    within GnuCash.
nl: GnuCash maakt gebruik van gescheiden inkomsten en uitgaven dagboeken, en niet
    van categorieën om uw transacties te klassificeren. Iedere categorie in uw
    QIF bestanden wordt omgezet naar een GnuCash dagboek.
    
    Op de volgende pagina kunt u de voorgestelde overeenkomende QIF categorieën en
    GnuCash dagboeken bekijken. U kunt de overeenkomsten die u wilt veranderen,
    aanpassen door de regel met de categorie naam te selecteren.
    
    Wanneer u zich op een later tijdstip bedenkt, kunt u de dagboek structuur
    in GnuCash zonder problemen wijzigen.

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
nl: Breng QIF categorieën in overeenstemming met GnuCash dagboeken

en: QIF category name
nl: QIF categorie naam

en: Click "Next" to enter information about the currency used in your QIF files.
nl: Kies "Volgende" om informatie over de valuta die in de QIF bestanden gebruikt, is op te geven.

en: Payees and memos
nl: Begunstigden en memos

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have
    information about Accounts and Categories which would allow them to be
    correctly assigned to GnuCash accounts.  
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and 
    Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default
    these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash.
    If you select a different account, it will be remembered for future QIF 
    files.
nl: QIF bestanden die zijn opgehaald van banken of andere financiële instellingen
    hebben waarschijnlijk geen gegevens over dagboeken en categorieën, waardoor ze
    niet correct aan GnuCash dagboeken kunnen worden gekoppeld. 
    
    Op de volgende pagina ziet u de tekst die verschijnt in de begunstigden en
    memo velden die geen QIF dagboek of categorie hebben. Standaard worden
    deze transacties toegewezen aan het 'Niet-gespecificeerd' dagboek in GnuCash.
    Wanneer u een ander dagboek selecteert, wordt dit voor toekomstige QIF
    bestanden onthouden.

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
nl: Breng begunstigden/memo's in overeenstemming met GnuCash dagboeken

en: QIF payee/memo
nl: QIF begunstigde/memo

en: Enter the currency used for new accounts
nl: Geef de gebruikte valuta op voor de nieuwe dagboeken

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the 
    accounts in the QIF file(s) you are importing must be denominated in the
    same currency. This limitation should be removed soon.
    
    Select the currency to use for transactions imported from your QIF files:
nl: Het QIF importeer systeem kan op dit moment nog niet omgaan met QIF bestanden
    die meerdere valuta bevatten. Alle dagboeken in QIF bestanden die u wilt 
    importeren moeten dezelfde valuta hebben. Deze beperking wordt binnenkort
    opgeheven.
    
    Selecteerde valuta die u wilt gebruiken voor uit QIF geïmporteerde transacties:

en: Click "Next" to enter information about stocks and
    mutual funds in the imported data.
nl: Kies "Volgende" om informatie over aandelen en
    beleggingsfondsen in de geïmporteerde gegevens, te geven.

en: Tradable commodities
nl: Verhandelbare handelsgoederen

en: In the next pages, you will be asked to provide information about stocks, 
    mutual funds, and other tradable commodities that appear in the QIF file(s)
    you are importing. GnuCash requires more information about tradable 
    commodities than the QIF format can represent. 
    
    Each stock, mutual fund, or other commodity must have a type, which is the 
    exchange or listing that it is found on (NASDAQ, NYSE, US Mutual Funds, 
    etc), a full name, and an abbreviation.
    
    Check to see if there is an existing Type that is appropriate; if not, you can
    enter a new Type name by hand in the box. Make sure that the abbreviation
    you enter matches the ticker symbol used for the commodity on the exchange
    or listing for its type.
nl: Op de volgende pagina's wordt u gevraagd informatie te geven over aandelen,
    beleggingsfondsen en andere verhandelbare handelsgoederen die voorkomen in de QIF
    bestanden die u importeert. GnuCash heeft meer informatie nodig over handelsgoederen
    stukken dan het QIF format bevat.
    
    Ieder aandeel, beleggingsfonds of beurs handelsgoed moet getypeerd zijn; dit
    is de koers of list-prijs die gevonden kan worden op (AEX, MIDCAP, enz.), een
    een volledige naam en een afkorting.
    
    Controleer het bestaande type; kijk of het klopt of niet. U kunt een nieuwe
    typenaam opgeven in het invulveld. Zorg ervoor dat de afkorting die u ingeeft
    overeenkomt met het ticker symbool dat wordt gebruikt voor dit goed in de
    koers of list-prijs van dit type.

en: Match duplicate transactions
nl: Koppel duplicaat transacties

en: If you are importing a QIF file downloaded from a bank or other financial
    institution, some of the information in the QIF file may duplicate information
    already in your GnuCash accounts.  GnuCash will try to detect duplicates 
    of existing transactions.  
    
    On the next page, you will be asked to confirm that an existing transaction
    matches an imported transaction.  Imported transactions are shown on the
    left side of the page, and possible  matches for the selected left-hand
    transaction are shown  to the right.  There may be several old transactions 
    that could match an imported transaction; you will be able to select the 
    correct one by clicking in the "Dup?" column of the correct transaction.
    
    You can control the rules used by GnuCash to find duplicate transactions 
    in the "QIF Import" section of the GnuCash Preferences dialog.
    
    Click "Next" to find duplicate transactions.
nl: Wanneer u QIF bestanden importeert die zijn opgehaald van een bank of andere
    financiële instelling, is een deel van de QIF gegevens misschien een duplicaat
    van gegevens die al in uw GnuCash dagboeken staat. GnuCash probeert duplicaten
    van bestaande transacties te vinden.
    
    Op de volgende pagina wordt u gevraagd te bevestigen dat een bestaande transactie
    overeenkomt met een geïmporteerde transactie. Geïmporteerde transacties worden
    getoond aan de linkerkant van de pagina, en mogelijke overeenkomende transacties
    worden aan de rechter kant getoond. Er kunnen enkele oudere transacties zijn
    die overeen komen met een geïmporteerde transactie; u kunt de juiste transactie
    selecteren door te kiezen voor de "Dup?" kolom van de juiste transactie.
    
    U kunt de regels die gebruikt worden door GnuCash om de duplicaten te vinden,
    instellen in de "QIF Import" sectie van het GnuCash voorkeursinstellingen-venster.
    
    Kies "Volgende" om duplicaat-transacties te vinden.

en: Select possible duplicates
nl: Selecteer mogelijke duplicaten

en: Imported transactions with duplicates
nl: Geïmporteerde transacties met duplicaten

en: Possible duplicates for selected new transaction
nl: Mogelijke duplicaten voor geselecteerde nieuwe transactie

en: Update your GnuCash accounts
nl: Uw GnuCash dagboek bijwerken

en: Click "Finish" to import data from the staging area and update
    your GnuCash accounts. The account and category matching
    information you have entered will be saved and used for
    defaults the next time you use the QIF import  facility. 
    
    Click "Back" to review your account and category matchings,
    to change currency and security settings for new accounts, 
    or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
nl: Kies "Beeindigen" om gegevens te importeren en uw GnuCash
    dagboeken bij te werken. Het dagboek en de informatie over
    overeenkomende categorieën die u ingegeven heeft, wordt bewaard
    en gebruikt als standaard de volgende keer dat u het QIF import
    systeem gebruikt.
    
    Kies "Terug" om uw dagboek en categorie instellingen nogmaals te 
    bekijken, om valuta en veiligheids instellingen voor nieuwe dagboeken 
    te wijzigen, of om meer bestanden toe te voegen.
    
    Kies "Annuleren" om de QIF import te annuleren.

en: (Full account ID:
nl: (Volledig dagboek ID:

en: Please select a commodity to match the following exchange code.
    Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
nl: Selecteer een stuk dat overeenkomt met de volgende wisselkoers-code.
    Let erop dat de wisselkoers-code van het stuk dat u kiest, wordt overschreven.

en: Destination account for the auto-balance split.
nl: Doel dagboek voor de automatische balans opsplitsing.

en: New, already balanced
nl: Nieuw, al in balans

en: New, transfer %s to (manual) "%s"
nl: Nieuw, transactie %s naar (handmatig) "%s"

en: New, transfer %s to (auto) "%s"
nl: Nieuw, transactie %s naar (automatisch) "%s"

en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
nl: Nieuw, Ongebalanceerd (dagboek is nodig om %s over te zetten)!

en: Reconcile (manual) match
nl: Corrigeer (handmatig) overeenkomstig

en: Reconcile (auto) match
nl: Corrigeer (automatisch) overeenkomstig

en: Match missing!
nl: Geen overeenkomst!

en: Do not import (no action selected)
nl: Importeer niet (geen actie gekozen)

en: Rebalance Transaction
nl: Transactie Opnieuw Balanceren

en: The current transaction is not balanced.
nl: De huidige transactie is niet in balans.

en: Balance it manually
nl: Handmatig balanceren

en: Let GnuCash add an adjusting split
nl: Laat GnuCash een bijstellende opsplitsing invoegen

en: Adjust current account split total
nl: Huidige dagboek opsplitsings totaal bijstellen

en: Adjust other account split total
nl: Een ander dagboek opsplitsings totaal bijstellen

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
nl: U moet de transactie uitbereiden om z'n wisselkoers te wijzigen.

en: Do you really want to mark this transaction not reconciled?
    Doing so might make future reconciliation difficult!
nl: Weet u zeker dat u deze transactie wilt markeren als niet-gecorrigeerd?
    Hierdoor wordt het in de toekomst lastiger om te corrigeren!

en: sample:99999
nl: voorbeeld:99999

en: sample:Description of a transaction
nl: voorbeeld:Omschrijving van een transactie

en: sample:999,999.000
nl: voorbeeld:999.999.000

en: sample:Memo field sample text string
nl: voorbeeld:Memo veld voorbeeld tekst

en: sample:Notes field sample text string
nl: voorbeeld:Notitie veld voorbeeld tekst

en: Tot Credit
nl: Totaal Credit

en: Tot Debit
nl: Totaal Debet

en: Tot Shares
nl: Totaal Aandelen

en: Debit Formula
nl: Debet Formule

en: Credit Formula
nl: Credit Formule

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Enter the transaction reference, such as the invoice or check number
nl: Geef de transactiereferentie op, zoals het factuur- of cheque nummer

en: Enter the transaction number, such as the check number
nl: Geef het transactienummer op, bijvoorbeeld het chequenummer

en: Enter the name of the Customer
nl: Geef de naam van de klant op

en: Enter the name of the Vendor
nl: Geef de naam van de leverancier op

en: Enter a description of the transaction
nl: Geef een omschrijving van de transactie op

en: Enter notes for the transaction
nl: Notitie voor deze transactie

en: Enter the type of transaction, or choose one from the list
nl: Geef het type transactie op of kies er een uit de lijst

en: Enter a description of the split
nl: Geef een omschrijving van de opsplitsing op

en: Enter the effective share price
nl: Geef de effectieve aandelenprijs op

en: Enter the number of shares bought or sold
nl: Geef het aantal gekochte of verkochte aandelen op

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
nl: Geef het dagboek op van waaruit de transactie plaatsvindt, of kies er een uit de lijst

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
nl: Deze transactie bevat meerdere opsplitsingen; kies de knop "Opsplitsen" om ze allemaal te zien

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
nl: Deze transactie is een aandelen opsplitsing; kies de knop "opsplitsen" om details te bekijken

en: You are about to change a reconciled split.
    Are you sure you want to do that?
nl: U gaat een gecorrigeerde opsplitsing veranderen.
    Weet u het zeker?

en: Enter debit formula for real transaction
nl: Geef de debet formule voor een echte transactie

en: Enter credit formula for real transaction
nl: Geef de credit formule voor een echte transactie

en: You are about to overwrite an existing split.
    Are you sure you want to do that?
nl: U gaat nu een bestaande opsplitsing overschrijven.
    Weet u zeker dat u dat wilt doen?

en: You are about to overwrite an existing transaction.
    Are you sure you want to do that?
nl: Hiermee zult u een bestaande transactie overschrijven.
    Weet u het zeker?

en: Recalculate Transaction
nl: Transactie Opnieuw Berekenen

en: The values entered for this transaction are inconsistent.
    Which value would you like to have recalculated?
nl: De ingevoerde waarden voor deze transactie zijn niet consistent.
    Welke waarde wilt u opnieuw laten berekenen?

en: Changed
nl: Veranderd

en: Deposit
nl: Storten

en: Withdraw
nl: Opnemen

en: Check
nl: Controleren

en: ATM
nl: PIN

en: Teller
nl: Kassier

en: POS
nl: KassaNr

en: Phone
nl: Telefoon

en: AutoDep
nl: Automatische betaling

en: Wire
nl: Telegrafisch

en: Direct Debit
nl: Direct betalen

en: Buy
nl: Kopen

en: Sell
nl: Verkopen

en: Fee
nl: Toeslag

en: Rebate
nl: Korting

en: Div
nl: Diversen

en: LTCG
nl: Lange termijns vermogen groei

en: STCG
nl: Korte termijns vermogen groei

en: Dist
nl: Verdeel

en: -- Stock Split --
nl: -- aandelen splitsen --

en: Contents
nl: Inhoud

en: New Style Sheet
nl: Nieuwe stijl

en: New style sheet info
nl: Nieuwe stijl info

en: Style sheet template:
nl: Stijl sjabloon:

en: HTML Style Sheets
nl: HTML stijl

en: Style sheets
nl: Stijl

en: Style sheet options
nl: Stijl opties

en: Available reports
nl: Beschikbare rapporten

en: Add  >>
nl: Toevoegen >>

en: << Remove
nl: << Verwijderen

en: Move up
nl: Naar boven

en: Move down
nl: Naar beneden

en: Size...
nl: Grootte...

en: Cols
nl: Kolommen

en: Rows
nl: Rijen

en: Report Size
nl: Rapport grootte

en: Enter report row/column span
nl: Geef rijhoogte/kolombreedte op voor rapport

en: Row span:
nl: Rij hoogte:

en: Column span:
nl: Kolom breedte:

en: (Report not found)
nl: (Rapport niet gevonden)

en: Choose export format
nl: Kies een export format

en: Choose the export format for this report:
nl: Kies een export format voor dit rapport:

en: Save %s To File
nl: Bewaar %s in bestand

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
nl: U kunt niet bewaren onder die bestandsnaam.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
nl: U kunt niet bewaren in dat bestand

en: Could not open the file
         %s
    %s
nl: Kan het bestand
         %s
    %s niet openenen

en: There are no options for this report.
nl: Er zijn geen opties voor dit rapport

en: Reload the current report
nl: Laad het huidige rapport opnieuw

en: Export HTML-formatted report to file
nl: Exporteer HTML-geformatteerd rapport naar bestand

en: Edit report options
nl: Bewerk rapport opies

en: Print report window
nl: Druk rapportvenster af

en: Set the report options you want using this dialog.
nl: Kies de rapport opties die u wilt gebruiken in dit venster.

en: Report error
nl: Rapport fout

en: An error occurred while running the report.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het aanmaken van het rapport.

en: Badly formed options URL: %s
nl: Slecht opgestelde opties URL: %s

en: Badly report id: %s
nl: Slechte rapport identificatie: %s

en: Current Year Start
nl: Begin huidige jaar

en: Start of the current calendar year
nl: Begin van het huidige kalenderjaar

en: Current Year End
nl: Einde huidige jaar

en: End of the current calendar year
nl: Einde van het huidige kalenderjaar

en: Previous Year Start
nl: Begin voorgaande jaar

en: Beginning of the previous calendar year
nl: Begin van het voorgaande kalenderjaar

en: Previous Year End
nl: Einde voorgaande jaar

en: End of the Previous Year
nl: Einde van het voorgaande jaar

en: Current Financial Year Start
nl: Begin huidige financiele jaar

en: Start of the current financial year/accounting period
nl: Begin van het huidige financiele jaar/boekhoudkundige periode

en: Previous Financial Year Start
nl: Begin voorgaande financiele jaar

en: The start of the previous financial year/accounting period
nl: Het begin van het voorgaande financiële jaar/boekhoudkundige periode

en: End Previous Financial Year
nl: Einde voorgaande financiële jaar

en: End of the previous Financial year/Accounting Period
nl: Einde van het voorgaande financiële jaar/boekhoudkundige periode

en: End Current Financial Year
nl: Einde huidige financiële jaar

en: End of the current Financial year/Accounting Period
nl: Einde van het huidige financiële jar/boekhoudkundige periode

en: Start of this month
nl: Begin van deze maand

en: Start of the current month
nl: Begin van de huidige maand

en: End of this month
nl: Eind van deze maand

en: End of the current month
nl: Einde van de huidige maand

en: Start of previous month
nl: Begin van de voorgaande maand

en: The beginning of the previous month
nl: Het begin van de voorgaande maand

en: End of previous month
nl: Einde van de voorgaande maand

en: Last day of previous month
nl: Laatste dag van de voorgaande maand

en: Start of current quarter
nl: Begin van het huidige kwartaal

en: The start of the latest quarterly accounting period
nl: Begin van het laatste boekhoudkundige kwartaal

en: End of current quarter
nl: Einde van het huidige kwartaal

en: The end of the latest quarterly accounting period
nl: Einde van het meest recente boekhoudkundige kwartaal

en: Start of previous quarter
nl: Begin van het voorafgaande kwartaal

en: The start of the previous quarterly accounting period
nl: Begin van het voorafgaande boekhoudkundige kwartaal

en: End of previous quarter
nl: Einde van het voorafgaande kwartaal

en: End of previous quarterly accounting period
nl: Einde van het voorafgaande boekhoudkundige kwartaal

en: The current date
nl: De huidige datum

en: One Month Ago
nl: Een maand geleden

en: One Week Ago
nl: Een week geleden

en: Three Months Ago
nl: Drie maanden geleden

en: Six Months Ago
nl: Zes maanden geleden

en: One Year Ago
nl: Een jaar geleden

en: GnuCash Configuration Options
nl: GnuCash instellings opties

en: Funds In
nl: Fondsen in

en: Receive
nl: Ontvangen

en: Increase
nl: Vergroten

en: Decrease
nl: Verkleinen

en: Funds Out
nl: Fondsen uit

en: Withdrawal
nl: Opname

en: Spend
nl: Uitgeven

en: International
nl: Internationaal

en: Date Format
nl: Datum format

en: Date Format Display
nl: Datum format display

en: US-style: mm/dd/yyyy
nl: US-stijl: mm/dd/yyyy

en: UK-style dd/mm/yyyy
nl: UK-stijl: dd/mm/yyyy

en: Europe (31.12.2001)
nl: Europees (31.12.2001)

en: Continental Europe: dd.mm.yyyy
nl: Europees: dd.mm.yyyy

en: ISO Standard: yyyy-mm-dd
nl: ISO Standaard: yyyy-mm-dd

en: Locale
nl: Locatie

en: Default system locale format
nl: Standaard systeem locatie formaat

en: New Account Default Currency
nl: Standaard valuta voor nieuw dagboek

en: Default currency for new accounts
nl: Standaard valuta voor nieuwe dagboeken

en: Default Report Currency
nl: Standaard valuta voor rapport

en: Default currency for reports
nl: Standaard valuta voor rapporten

en: Use 24-hour time format
nl: Gebruik 24-uurs tijdformat

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
nl: Gebruik een 24-uur (in plats van een 12-uurs) tijdformat

en: Enable EURO support
nl: Activeer EURO ondersteuning

en: Enables support for the European Union EURO currency
nl: Activeer ondersteuning voor de Europeese Unie EURO valuta

en: Default Register Style
nl: Standaard boekingsformulier stijl

en: Default style for register windows
nl: Standaard stijl voor boekingsformulier vensters

en: Basic Ledger
nl: Eenvoudig grootboek

en: Auto-Split Ledger
nl: Grootboek automatisch opsplitsen

en: Transaction Journal
nl: Transactie journaal

en: Double Line Mode
nl: Dubbele-regel modus

en: 'Enter' moves to blank transaction
nl: 'Enter' activeert een lege transactie

en: If selected, move to the blank transaction after the user presses 'Enter'. Otherwise, move down one row.
nl: Wanneer geselecteerd, springt naar lege transactie op 'Enter'. Anders, verplaatst een rij naar beneden.

en: Confirm before changing reconciled
nl: Bevestig voor verandering verwerkte gegevens

en: If selected, use a dialog to confirm a change to a reconciled transaction.
nl: Wanneer geselecteerd, gebruik een venster om de verandering van een verwerkte transactie te bevestigen.

en: Register font
nl: Boekingsformulier lettertype

en: The font to use in the register
nl: Het in het boekingsformulier te gebruiken lettertype

en: Register hint font
nl: Boekingsformulier hint-lettertype

en: The font used to show hints in the register
nl: Het in het boekingsformulier te gebruiken lettertype om hints weer te geven.

en: Register Colors
nl: Boekingsformulier kleuren

en: Header color
nl: Koptekst kleur

en: The header background color
nl: De koptekst achtergrond kleur

en: Primary color
nl: Primaire kleur

en: The default background color for register rows
nl: De standaard achtergrond kleur voor boekingsformulier rijen

en: Secondary color
nl: Secundaire kleur

en: The default secondary background color for register rows
nl: De standaard secundaire achtergrond kleur voor boekingsformulier rijen.

en: Primary active color
nl: Primaire actieve kleur

en: The background color for the current register row
nl: De achtergrond kleur voor de huidige boekingsformulier rij

en: Secondary active color
nl: Secundaire actieve kleur

en: The secondary background color for the current register row
nl: De secundaire achtergrondkleur voor de huidige boekingsformulier rij

en: Split color
nl: Kleur opsplitsing

en: The default background color for split rows in the register
nl: De standaard achtergrondkleur voor opgesplitste rijen in het boekingsformulier

en: Split active color
nl: Kleur actieve opsplitsing

en: The background color for the current split row in the register
nl: De achtergrond kleur voor de huidige opgesplitste rij in het boekingsformulier

en: Double mode colors alternate with transactions
nl: Dubbelkleuringe modus; alterneert op transacties

en: Alternate the primary and secondary colors with each transaction, not each row
nl: Wisselt de primaire en secundaire kleuren per transactie, niet in iedere rij

en: Automatic interest transfer
nl: Automatische rente overboeking

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment.
    Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
nl: Alvorens een rentedragende rekening te verwerken, de gebruiker vragen een transactie voor te ontvangen of te betalen rente in te voeren.
    Op dit ogenblik werkt dit alleen voor de Bank-, Creditcard-, Beleggins-, Vorderings-, Debiteuren-, Crediteuren- en Schuldendagboeken.

en: Automatic credit card payments
nl: Automatische creditcard afbetaling

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment
nl: Na het verwerken van een creditcard boeking, wordt u gevraagd een creditcard betaling op te geven.

en: Check off cleared transactions
nl: Vink goedgekeurde transacties af

en: Automatically check off cleared transactions when reconciling
nl: Automatisch afvinken van goedgekeurde transacties tijdens het verwerken.

en: General
nl: Algemeen

en: Show Advanced Settings
nl: Toon geavanceerde instellingen

en: Allow modification of less commonly used settings.
nl: Sta veranderingen toe van weinig gebruikte instellingen.

en: Toolbar Buttons
nl: Werkbalk knoppen

en: Choose whether to display icons, text, or both for toolbar buttons
nl: Kies om iconen, tekst of beide te tonen op werkbalk knoppen

en: Icons and Text
nl: Iconen en tekst

en: Show both icons and text
nl: Toon zowel iconen als tekst

en: Icons only
nl: Alleen iconen

en: Show icons only
nl: Toon alleen iconen

en: Text only
nl: Alleen tekst

en: Show text only
nl: Toon alleen tekst

en: Account Separator
nl: Dagboek scheidingsteken

en: The character used to separate fully-qualified account names
nl: Het karakter dat gebruikt wordt om dagboeknamen te scheiden

en: : (Colon)
nl: : (Dubbele punt)

en: Income:Salary:Taxable
nl: Inkomen:Salaris:Belastbaar

en: / (Slash)
nl: / (slash)

en: Income/Salary/Taxable
nl: Inkomen/Salaris/Belastbaar

en: \ (Backslash)
nl: \ (back-slash)

en: Income\Salary\Taxable
nl: Inkomen\Salaris\Belastbaar

en: - (Dash)
nl: - (streepje)

en: Income-Salary-Taxable
nl: Inkomen-Salaris-Belastbaar

en: . (Period)
nl: . (punt)

en: Income.Salary.Taxable
nl: Inkomen.Salaris.Belastbaar

en: Reversed-balance account types
nl: Omgekeerde balans dagboek typen

en: The types of accounts for which balances are sign-reversed
nl: De dagboek typen waarvoor de balans een omgekeerd teken heeft

en: Income & Expense
nl: Inkomsten & Uitgaven

en: Reverse Income and Expense Accounts
nl: Draai Inkomsten en Uitgaven dagboeken om

en: Credit Accounts
nl: Credit dagboeken

en: Reverse Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income Accounts
nl: Draai creditcard, te betalen, passiva, actief vermogen en inkomsten dagboeken om

en: Don't reverse any accounts
nl: Draai geen dagboeken om

en: Use accounting labels
nl: Gebruik boekhoud labels

en: Only use 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms
nl: Gebruik alleen 'debet' en 'credit' in plaats van informele synoniemen

en: Display "Tip of the Day"
nl: Toon "Tip van de dag"

en: Display hints for using GnuCash at startup
nl: Toon hints voor het gebruik van GnuCash bij het opstarten

en: Display negative amounts in red
nl: Toon negatieve bedragen in het rood

en: Automatic Decimal Point
nl: Automatische decimale komma

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
nl: Plaats automatisch een decimale komma in waardes die zonder komma worden gegeven.

en: Auto Decimal Places
nl: automatische decimale posities

en: How many automatic decimal places will be filled in.
nl: Hoeveel automatische decimale posities worden gevuld.

en: No account list setup on new file
nl: Er is geen dagboek lijst instelling in het nieuwe bestand

en: Don't popup the new account list dialog when you choose "New File" from the "File" menu
nl: Open het nieuwe dagboek lijst venster niet automatisch wanneer u "Nieuw bestand" kiest uit het "Bestand" menu

en: Use file compression
nl: Gebruik bestandscompressie

en: Compress the data file.
nl: Comprimeer het databestand

en: Days to retain log files
nl: Aantal dagen dat log bestanden bewaard worden

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
nl: Verwijder oude log/backup bestanden na zoveel dagen (0=nooit)

en: QIF Verbose documentation
nl: Uitgebreide QIF documentatie

en: Show some documentation-only pages in QIF Import druid
nl: Toon alleen enkele documentatie pagina's in de QIF import Hulp

en: Run on GnuCash start
nl: Starten bij het opstarten van GnuCash

en: Should the Since-Last-Run window appear on GnuCash startup?
nl: Moet het 'sinds-de-laatste-keer' venster verschijnen tijdens het opstarten van GnuCash?

en: Auto-Create new Scheduled Transactions by default
nl: Genereer standaard automatisch nieuwe geplande transacties

en: Should new Scheduled Transactions have the 'Auto Create' flag set by default?
nl: Moeten nieuwe geplande acties standaard de 'auto-generatie' instelling aangevinkt hebben?

en: Notify on new, auto-created Scheduled Transactions
nl: Waarschuw bij nieuwe, automatisch gegenereerde geplande acties

en: Should new Scheduled Transactions with the 'AutoCreate' flag set also be set to notify?
nl: Moeten nieuwe geplande transacties met de 'auto generatie' aangevinkt ook een waarschuwing genereren?

en: Default number of days in advance to create
nl: Standaard aantal dagen voor het aanmaken

en: Default number of days in advance to create new Scheduled Transactions.
nl: Standaard aantal dagen van tevoren om nieuwe geplande acties aan te maken

en: Default number of days in advance to remind
nl: Standaard aantal dagen van te voren herinneren

en: Default number of days in advance to remind on new Scheduled Transactions.
nl: Standaard aantal dagen van tevoren herinneren bij nieuwe geplande transacties

en: Template Register Lines
nl: Sjabloon boekingsformulier regels

en: How many lines in the template register?
nl: Hoeveel regels in het sjabloon boekingsformulier?

en: _+Advanced
nl: _+Geavanceerd

en: Save Window Geometry
nl: Bewaar venster instellingen

en: Save window sizes and positions.
nl: Bewaar venster grootte en positie

en: Application MDI mode
nl: Toepassing meerdere-documenten-interface modus

en: Choose how new windows are created for reports and account trees.
nl: Kies hoe nieuwe vensters worden aangemaakt voor rapporten en dagboeken

en: Notebook
nl: Notitieblok

en: New windows are created as notebook tabs in the current top-level window
nl: Nieuwe vensters worden aangemaakt als tabbladen in het hoofdvenster

en: Top-level
nl: Bovenste niveau

en: Create a new top-level window for each report or account tree
nl: Maak een nieuw hoofdvenster aan voor ieder rapport of rekeningschema

en: Single window
nl: Enkel venster

en: One window is used for all displays (select contents through Window menu)
nl: Een venster wordt gebruikt voor alle schermen (selecteer de inhoud via het venster menu)

en: Use GNOME default
nl: Gebruik GNOME standaarden

en: Default MDI mode can be set in the GNOME Control Center
nl: Standaard MDI modus kan worden ingesteld in het GNOME configuratie scherm

en: Show Vertical Borders
nl: Toon verticale grenzen

en: By default, show vertical borders on the cells.
nl: Toon standaard verticale grenzen van de cellen

en: Show Horizontal Borders
nl: Toon horizontale grenzen

en: By default, show horizontal borders on the cells.
nl: Toon standaard de horizontale grenzen van cellen.

en: Auto-Raise Lists
nl: Automatisch uitklappende lijsten

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
nl: Laat de dagboeklijst of actielijst automatisch uitklappen tijdens invoeren

en: Show All Transactions
nl: Toon alle transacties

en: By default, show every transaction in an account.
nl: Toon standaard alle transacties in een dagboek.

en: Number of Rows
nl: Aantal rijen

en: Default number of register rows to display.
nl: Standaard aantal weer te geven boekingsformulier rijen

en: New Search Limit
nl: Nieuw maximaal zoekgebied

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
nl: Standaard 'opnieuw zoeken' wanneer er minder dan dit aantal items wordt gevonden.

en: _Business
nl: _Zakelijk

en: The following bills are due:
nl: De volgende rekeningen moeten betaald worden:

en: The following bill is due:
nl: De volgende rekening moet betaald worden:

en: Customers
nl: Klanten

en: Find Customer
nl: Zoek klant

en: Find Invoice
nl: Vindt factuur

en: Find Job
nl: Zoek opdracht

en: Vendors
nl: Leveranciers

en: Find Vendor
nl: Zoek leverancier

en: Find Bill
nl: Zoek factuur

en: Employees
nl: Werknemers

en: Find Employee
nl: Zoek werknemer

en: Find Expense Voucher
nl: Zoek uitgaven bon

en: Bills Due Reminder
nl: Herinnering te betalen rekeningen

en: View the quick report of bills coming due soon.
nl: Bekijk het rapport met rekeningen die binnenkort betaald moeten zijn.

en: Billing Terms
nl: Factureringsvoorwaarden

en: View and Edit the available Billing Terms
nl: Bekijk en bewerk de beschikbare factureringsvoorwaarden

en: View and Edit the available Tax Tables
nl: Bekijk en bewerk de beschikbare belastingtabellen

en: Test Search Dialog
nl: Test zoekvenster

en: Reload invoice report
nl: Factureringsrapport opnieuw inladen

en: Reload invoice report scheme file
nl: Factureringsrapportschema bestand opnieuw inladen

en: Reload owner report
nl: Gebruikersrapport opnieuw inladen

en: Reload owner report scheme file
nl: Gebruikersrapport schema bestand opnieuw inladen

en: Reload receivable report
nl: Debiteuren rapport opnieuw laden

en: Reload receivable report scheme file
nl: Debiteurenrapport schema bestand opnieuw laden

en: Initialize Test Data
nl: Initialiseer test gegevens

en: Business Reports
nl: Zakelijke rapporten

en: Sort By
nl: Sorteer op

en: Sort Order
nl: Sorteer volgorde

en: Report's currency
nl: Valuta rapport

en: Price Source
nl: Bron prijs

en: Show Multi-currency Totals?
nl: Toon totalen in meerdere valuta?

en: Transactions relating to company  %d contain more than one currency.  This report is not designed to cope with this possibility.
nl: Transacties met betrekking tot bedrijf %d bevatten meer dan een valuta. Dit rapport is niet ontworpen om te werken met deze mogelijkheid.

en: Sort companys by
nl: Sorteer bedrijven op

en: Name of the company
nl: Naam van het bedrijf

en: Total Owed
nl: Totaal verschuldigd

en: Total amount owed to/from Company
nl: Totaal bedrag verschuldigd/tegoed aan/van bedrijf

en: Bracket Total Owed
nl: Groep totaal verschuldigd

en: Amount owed in oldest bracket - if same go to next oldest
nl: Bedrag te betalen in oudste groep - wanneer gelijk, ga dan naar voorlaatste

en: Sort order
nl: Sorteer volgorde

en: Increasing
nl: Stijgend

en: 0 -> $999,999.99, A->Z
nl: EUR0 -> EUR999,999.99, A->Z

en: Decreasing
nl: Dalend

en: $999,999.99 -> $0, Z->A
nl: EUR999,999.99 -> EUR0, Z->A

en: Show multi-currency totals.  If not selected, convert all totals to report currency
nl: Toon totalen in meerdere munteenheden. Wanneer deze niet geselecteerd is, converteer alle totalen naar de munteenheid van het rapport

en: 0-30 days
nl: 0-30 dagen

en: 31-60 days
nl: 31-60 dagen

en: 61-90 days
nl: 61-90 dagen

en: 91+ days
nl: 91 dagen of meer

en: Invoice Number
nl: Factuur nummer

en: Charge Type
nl: Prijs type

en: Taxable
nl: Belastbaar

en: Tax Amount
nl: Belasting totaal

en: Display Columns
nl: Toon kolommen

en: Display the date?
nl: De datum weergeven ?

en: Display the description?
nl: De omschrijving weergeven ?

en: Display the action?
nl: De actie weergeven ?

en: Display the quantity of items?
nl: Het aantal artikelen weergeven ?

en: Display the entry's discount
nl: De korting voor dit artikel weergeven

en: Display the entry's taxable status
nl: Toon de belastingstatus voor dit gegeven

en: Display each entry's total total tax
nl: Toon de totale belastingen voor ieder artikel

en: Display the entry's value
nl: Toon de waarde van het gegeven

en: Display
nl: Toon

en: Individual Taxes
nl: Individuele belastingen

en: Display all the individual taxes?
nl: Alle individuele belastingen weergeven ?

en: Totals
nl: Totalen

en: Display the totals?
nl: De totalen weergeven ?

en: References
nl: Verwijzingen

en: Display the invoice references?
nl: De verwijzingen van de factuur weergeven ?

en: Display the invoice billing terms?
nl: De betalingsvoorwaarden voor de factuur weergeven ?

en: Display the billing id?
nl: De rekening ID weergeven ?

en: Display the invoice notes?
nl: De factuur opmerkingen weergeven ?

en: Payments
nl: Betalingen

en: Display the payments applied to this invoice?
nl: De betalingen die bij deze factuur horen weergeven ?

en: Extra Notes
nl: Extra opmerkingen

en: Extra notes to put on the invoice
nl: Extra opmerkingen om op de factuur te plaatsen

en: Today Date Format
nl: Datum formaat vandaag

en: The format for the date->string conversion for today's date.
nl: Het format voor de datum -> string conversie voor de datum van vandaag.

en: Payment, thank you
nl: Betaling, dank u

en: Amount Due
nl: Verschuldigd bedrag

en: REF
nl: Ref

en: Expense Voucher
nl: Uitgaven bon

en: Invoice&nbsp;Date
nl: Factuur&nbsp;datum

en: Due&nbsp;Date
nl: Verval&nbsp;datum

en: <br>Invoice&nbsp;in&nbsp;progress....
nl: <br>Factuur&nbsp;wordt&nbsp;verwerkt...

en: No Valid Invoice Selected
nl: Geen geldige factuur geselecteerd

en: Fancy Invoice
nl: Kunstige factuur

en: Invoice Date
nl: Factuur datum

en: Invoice in progress....
nl: Factuur wordt verwerkt...

en: Printable Invoice
nl: Afdrukbare factuur

en: Total Credit
nl: Totaal credit

en: Total Due
nl: Totaal te betalen

en: The company for this report
nl: Het bedrijf voor dit rapport

en: The account to search for transactions
nl: Het dagboek om te doorzoeken op transacties

en: Display the transaction date?
nl: De transactie datum weergeven ?

en: Display the transaction reference?
nl: De transactie verwijzing weergeven ?

en: Display the transaction type?
nl: Het transactie type weergeven ?

en: Display the transaction description?
nl: De transactie omschrijving weergeven ?

en: Expense Report
nl: Uitgaven rapport

en:  Report:
nl: Rapport:

en: Customer Report
nl: Klanten rapport

en: Vendor Report
nl: leveranciers rapport

en: Employee Report
nl: Werknemer rapport

en: Payable Account
nl: Crediteur

en: The payable account you wish to examine
nl: De crediteur die u wilt bekijken

en: Payable Aging
nl: Crediteur over vervaldatum

en: Receivables Account
nl: Ontvangsten dagboek

en: The receivables account you wish to examine
nl: Debiteuren die u wilt nakijken

en: Receivable Aging
nl: Debiteuren over vervaldatum

en: Default number of register rows to display in Invoices.
nl: Standaard aantal te tonen boekingsregels in facturen.

en: Invoice Tax Included?
nl: Factuur inclusief BTW?

en: Bill Tax Included?
nl: Rekening inclusief BTW?

en: Notify Bills Due?
nl: Waarschuwen voor rekeningen waarvan de betaaltermijn vervalt?

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
nl: Of de lijst met rekeningen die betaald moeten zijn, getoond moet worden bij het opstarten.

en: Bills Due Days
nl: Aantal dagen betalingstermijn voor de rekeningen

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
nl: Hoeveel dagen van tevoren moet er een waarschuwing verschijnen van uiterste betaaldata van rekeningen.

en: The name of your business
nl: De naam van uw bedrijf

en: The address of your business
nl: Het adres van uw bedrijf

en: Default Customer TaxTable
nl: Standaard belastingschaal voor klant

en: The default tax table to apply to customers.
nl: De standaard op klanten toe te passen belastingschaal

en: Default Vendor TaxTable
nl: Standaard belastingschaal voor leverancier

en: The default tax table to apply to vendors.
nl: De standaard op leveranciers toe te passen belastingschaal.

en: Business
nl: Zakelijk

en: Company Address
nl: Bedrijfsadres

en: Extensions
nl: Extensies

en: HBCI Remember PIN in memory
nl: HBCI, bewaar PIN in geheugen

en: Remember the PIN for HBCI in memory during a session
nl: Bewaar het PIN voor HBCI in het geheugen gedurende een sessie

en: HBCI Verbose Debug Messages
nl: HBCI uitgebreide debug berichten

en: Activate verbose debug messages for HBCI Online Banking.
nl: Activeer uitgebreide debug berichten voor HBCI online bankieren.

en: Replay GnuCash .log file
nl: GnuCash .log bestand afspelen

en: Replay a gnucash log file after a crash.  This cannot be undone.
nl: GnuCash log bestand na vastloper afspelen. Dit kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: Import OFX/QFX
nl: Importeer QFX/OFX

en: Process an OFX/QFX response file
nl: Verwerk een QFX/OFX antwoord bestand

en: Dividends
nl: Dividenten

en: Cap Return
nl: Kapitaal winst

en: Cap. gain (long)
nl: Kapitaalwinst (lange termijn)

en: Cap. gain (mid)
nl: Kapitaal winst (middelange termijn)

en: Cap. gain (short)
nl: Kapitaal winst (korte termijn)

en: Commissions
nl: Commissies

en: Margin Interest
nl: Rentemarge

en: Loading QIF file...
nl: QIF bestand laden...

en: Finding duplicate transactions...
nl: Vindt Dup_licaat transacties...

en: The file contains an unknown Action '%s'.
nl: Het bestand bevat een onbekende actie '%s'.

en: Some transactions may be discarded.
nl: Enkele transacties kunnen weggegooid worden

en: QIF import: Name conflict with another account.
nl: QIF import: Naam conflict met een ander dagboek

en: Importing transactions...
nl: transacties importeren...

en: Match display threshold
nl: Minime overeenkomst waarde

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
nl: De minimum overeenkomst van een potentiëel overeenkomende waarde, die moet worden getoond in de overeenkomsten lijst.

en: Auto-ADD threshold
nl: Automatische drempelwaardegrens

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
nl: Een transactie die als beste score nog steeds in de rode zone ligt (boven de getoonde drempelwaarde, maar onder of gelijk aan de automatisch toevoegengrenswaarde) wordt automatisch toegevoegd.

en: Auto-CLEAR threshold
nl: Automatische goedkeurings-drempelwaarde

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
nl: Een transactie waarvan de beste score in de groene zone ligt (boven of gelijk aan de Automatische goedkeurings-drempelwaarde), wordt automatisch goedgekeurd.

en: Commercial ATM fees threshold
nl: Drempelwaarde voor commerciële PIN-automaat kosten

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convienience store.  These ATM add its fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees.  For example, you withdraw 100$, and you are charged 101,50$ plus Interac fees.  If you manually entered that 100$, the amounts won't match.  You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
nl: Op sommige plaatsen staan commerciële PIN automaten (die niet zijn van een financiële instelling), zoals in warenhuizen. Deze pinautomaten tellen hun kosten op bij het te pinnen bedrag in plaats dat ze te zien zijn als losse transactie of bij uw maandelijkse bankkosten. Wanneer u bijvoorbeeld EUR 100 opneemt, wordt u EUR 101,50 in rekening gebracht wegens de automaatkosten. Als u handmatig aan heeft gegeven dat u EUR 100 heeft opgenomen, komen de bedragen niet overeen. U moet dit dan instellen op het maximum van dergelijke kosten in uw regio (in eenheden van uw lokale munteenheid), zodat de transactie herkend wordt als overeenkomstig.

en: Tax Report / TXF Export
nl: Belasting rapport / TXF export

en: Alternate Period
nl: Afwisselende periode

en: Override or modify From: & To:
nl: Overschrijf of verander van: & tot:

en: Use From - To
nl: Gebruik van - tot

en: Use From - To period
nl: Gebruik van - tot periode

en: 1st Est Tax Quarter
nl: Geschatte BTW: 1e kwartaal

en: Jan 1 - Mar 31
nl: 1 jan. - 31 mrt.

en: 2nd Est Tax Quarter
nl: Geschatte BTW: 2e kwartaal

en: Apr 1 - May 31
nl: 1 apr. - 31 mei

en: 3rd Est Tax Quarter
nl: Geschatte BTW: 3e kwartaal

en: Jun 1 - Aug 31
nl: 1 jun. - 31 aug.

en: 4th Est Tax Quarter
nl: Geschatte BTW: 4e kwartaal

en: Sep 1 - Dec 31
nl: 1 sept. - 31 dec.

en: Last Year
nl: Afgelopen jaar

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr
nl: Afgelopen jaar geschatte BTW 1e kwartaal

en: Jan 1 - Mar 31, Last year
nl: 1 jan. - 31 mrt. afgelopen jaar

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr
nl: Afgelopen jaar geschatte BTW 2e kwartaal

en: Apr 1 - May 31, Last year
nl: 1 apr. - 31 mei afgelopen jaar

en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr
nl: Afgelopen jaar geschatte BTW 3e kwartaal

en: Jun 1 - Aug 31, Last year
nl: 1 jun. - 31 aug. afgelopen jaar

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr
nl: Afgelopen jaar geschatte BTW 4e kwartaal

en: Sep 1 - Dec 31, Last year
nl: 1 sept. - 31 dec. afgelopen jaar

en: Select Accounts (none = all)
nl: Selecteer dagboeken (geen selectie=alles)

en: Select accounts
nl: Selecteer dagboeken

en: Suppress $0.00 values
nl: Toon 0,00 waardes niet

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
nl: Dagboeken met een waarde van 0,00 worden niet getoond

en: Print Full account names
nl: Druk complete dagboek namen af

en: Print all Parent account names
nl: Druk alle bovenliggende dagboeknamen af

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
nl: OPGELET: er zijn duplicaat TXF codes toegewezen aan enkele dagboeken. Alleen TXF codes met betalers-informatie mag worden herhaald

en: Period from %s to %s
nl: Periode van %s tot %s

en: Blue items are exportable to a .TXF file.
nl: De blauwe items zijn te exporteren naar een .TXF bestand.

en: No Tax Related accounts were found.  Go to the Edit->Tax Options dialog to set up tax-related accounts.
nl: Er zijn geen belasting-gerelateerde dagboeken gevonden. Ga naar Bewerken -> Belasting opties om belasting gerelateerde dagboeken aan te maken.

en: Tax Report & TXF Export
nl: Belasting Rapport & TXF export

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .TXF file
nl: Belastbaar inkomen / aftrekbare uitgaven / exporteer naar .TXF bestand

en: Taxable Income / Deductible Expenses
nl: Belastbaar inkomen / aftrekbare uitgaven

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
nl: Dit rapport toont uw belastbare inkomen en aftrekbare uitgaven

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
nl: Deze pagina toont uw belastbare inkomen en aftrekbare uitgaven

en: This report has no options.
nl: Dit rapport bevat geen opties

en: Display the %s report
nl: Toon het %s rapport

en: Can't save style sheet
nl: Kan het stijl bestand niet opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Account name
nl: Dagboek naam

en: Exchange rate
nl: Wisselkoers

en: Exchange rates
nl: Wisselkoersen

en: No accounts selected
nl: Geen dagboeken geselecteerd

en: This report requires accounts to be selected.
nl: Voor dit rapport moeten er dagboeken geselecteerd zijn.

en: No data
nl: Geen gegevens

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
nl: De geselecteerde dagboeken bevatten geen gegevens/transacties (of alleen nullen) voor de gekozen tijdsperiode

en: Select a date to report on
nl: Kies een rapportage datum

en: Start of reporting period
nl: Begin van de rapportage periode

en: End of reporting period
nl: Einde van de rapportage periode

en: The amount of time between data points
nl: De tijd tussen de twee data

en: 2Week
nl: 2week

en: Two Weeks
nl: Twee weken

en: Quarter
nl: Kwartaal

en: Half Year
nl: Half jaar

en: Year
nl: Jaar

en: All
nl: Alle

en: All accounts
nl: Alle dagboeken

en: Second-level
nl: Tweede niveau

en: Third-level
nl: Derde niveau

en: Fourth-level
nl: Vierde niveau

en: Sixth-level
nl: Zesde niveau

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
nl: Toon alle dagboeken tot dit niveau, ongeacht andere instellingen.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
nl: De dagboek selectie negeren en de sub-dagboeken van alle geselecteerde dagboeken weergeven ?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
nl: Rapporteer over deze dagboeken, als de ingestelde toonbare niveaudiepte dit toestaat.

en: Include sub-account balances in printed balance?
nl: De sub-dagboek balansen bijsluiten in de afgedrukte balans?

en: Group the accounts in main categories?
nl: De dagboeken groeperen in hoofd categorieën?

en: Select the currency to display the values of this report in.
nl: Selecteer de munteenheid die gebruikt moet worden voor dit rapport.

en: Display the account's foreign currency amount?
nl: Het saldo in de vreemde munteenheid van het dagboek weergeven ?

en: The source of price information
nl: De bron van de prijsinformatie

en: Weighted Average
nl: Gewogen gemiddelde

en: The weighted average of all currency transactions of the past
nl: Het gewogen gemiddelde van alle valutatransacties in het verleden

en: Most recent
nl: Meest recente

en: The most recent recorded price
nl: De meest recent opgeslagen prijs

en: Nearest in time
nl: Meest recent in tijd

en: The price recorded nearest in time to the report date
nl: De in verhouding tot de rapportdatum, meest recente opgeslagen prijs

en: Width of plot in pixels.
nl: Breedte van de grafieklijn in pixels

en: Height of plot in pixels.
nl: Hoogte van de grafieklijn in pixels

en: Choose the marker for each data point.
nl: Kies de markering voor ieder data punt

en: Circle
nl: Cirkel

en: Cross
nl: Kruis

en: Square
nl: Vierkant

en: Asterisk
nl: Sterretje

en: Filled circle
nl: Gevulde cirkel

en: Circle filled with color
nl: Met kleur gevulde cirkel

en: Filled square
nl: Gevuld vierkant

en: Square filled with color
nl: Met kleur gevuld vierkant

en: Choose the method for sorting accounts.
nl: Kies de methode om dagboeken te sorteren.

en: Alphabetical by account code
nl: Alfabetisch op dagboek code

en: Alphabetical
nl: Alfabetisch

en: Alphabetical by account name
nl: Alfabetisch op dagboeknaam

en: By amount, largest to smallest
nl: Op bedrag, groot naar klein

en: Assets
nl: Activa

en: Liabilities
nl: Passiva

en: Stocks
nl: Aandelen

en: Mutual Funds
nl: Belegingsfonds

en: Currencies
nl: Valuta

en: Expenses
nl: uitgaven

en: Equities
nl: Eigen vermogen

en: Checking
nl: Bankrekening

en: Savings
nl: Spaarrekening

en: Money Market
nl: Valutamarkt

en: Accounts Receivable
nl: Debiteuren dagboek

en: Accounts Payable
nl: Crediteuren dagboek

en: Credit Lines
nl: Kredieten

en: Building '%s' report ...
nl: Opbouwen van '%s' rapport...

en: Rendering '%s' report ...
nl: Afbeelden van '%s' rapport...

en: _Assets & Liabilities
nl: _Activa & Passiva

en: _Income & Expense
nl: W_inst & Verlies

en: _Taxes
nl: Belas_tingen

en: _Sample & Custom
nl: Voorbeeld & Aangepa_st

en: Report name
nl: Rapport naam

en: Enter a descriptive name for this report
nl: Geef een beschrijvende naam voor dit rapport

en: Stylesheet
nl: Stijlsjabloon

en: Select a stylesheet for the report.
nl: Selecteer een stijlsjabloon voor het rapport

en:  Stylesheet
nl: Stijlsjabloon

en: Account Summary
nl: Dagboek samenvatting

en: Account Display Depth
nl: Weergaveniveau dagboek

en: Show Foreign Currencies/Shares of Stock
nl: Toon buitenlandse valuta / aandelen in bezit

en: Always show sub-accounts
nl: Sub-dagboeken altijd tonen

en: Group the accounts
nl: Groepeer de dagboeken

en: Show balances for parent accounts
nl: Toon de saldi van de bovenliggende dagboeken

en: Show subtotals
nl: Toon subtotalen

en: Show Exchange Rates
nl: Toon wisselkoersen

en: Show subtotals for parent accounts
nl: Toon subtotalen voor de bovenliggende dagboeken

en: Show the exchange rates used
nl: Toon de gebruikte wisselkoersen

en: Income Piechart
nl: Inkomsten taartgrafiek

en: Expense Piechart
nl: Uitgaven taartgrafiek

en: Asset Piechart
nl: Activa taartgrafiek

en: Liability Piechart
nl: Passiva taartgrafiek

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
nl: Toont een taartgrafiek met inkomsten over een gegeven tijdsinterval

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
nl: Toont een taartgrafiek met uitgaven per gegeven tijdsinterval

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
nl: Toont een taartgrafiek met het saldo van de activa op een gegeven moment

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
nl: Toont een taartgrafiek met het saldo van de passiva op een gegeven moment

en: Income Accounts
nl: Inkomsten dagboek

en: Expense Accounts
nl: Uitgaven dagboek

en: Show Accounts until level
nl: Toon dagboeken tot niveau

en: Show long account names
nl: Toon lange dagboek namen

en: Show Totals
nl: Toon totalen

en: Maximum Slices
nl: Maximale taartpunten

en: Plot Width
nl: Afbeeldings breedte

en: Plot Height
nl: Afbeeldings hoogte

en: Sort Method
nl: Sorteer methode

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
nl: Rapporteer over deze dagboeken, als het gekozen dagboek niveau dat toestaat

en: Show accounts to this depth and not further
nl: Toon dagboeken tot dit niveau en niet lager

en: Show the full account name in legend?
nl: De complete dagboeknaam in de legenda weergeven ?

en: Show the total balance in legend?
nl: Het totaal saldo in de legenda weergeven ?

en: Maximum number of slices in pie
nl: Maximum aantal taartpunten in de taart

en: %s to %s
nl: %s tot %s

en: Balance at %s
nl: Balans op %s

en: and
nl: en

en: Advanced Portfolio
nl: Geavanceerde Portofolio

en: Share decimal places
nl: Stel decimalen in voor aandelen

en: Include accounts with no shares
nl: Inclusief dagboeken zonder aandelen

en: Report Currency
nl: Valuta rapportage

en: The number of decimal places to use for share numbers
nl: Het aantal plaatsen achter de komma bij aandeel getallen

en: Stock Accounts to report on
nl: Aandelen dagboeken om over te rapporteren

en: Include accounts that have a zero share balances.
nl: Inclusief dagboeken met nul aandelensaldo.

en: Listing
nl: Lijst

en: Money In
nl: Geld in

en: Money Out
nl: Geld uit

en: Gain
nl: Winst

en: Total Return
nl: Totale inkomsten

en: Average Balance
nl: Gemiddeld saldo

en: Step Size
nl: Stap grootte

en: Include Sub-Accounts
nl: Inclusief sub-dagboeken

en: Include sub-accounts of all selected accounts
nl: Inclusief sub-dagboeken van alle geselecteerde dagboeken

en: Do transaction report on this account
nl: Maak een transactie rapport voor dit dagboek

en: Show table
nl: Toon tabel

en: Display a table of the selected data.
nl: Toon een tabel met de geselecteerde gegevens.

en: Show plot
nl: Toon afbeelding

en: Display a graph of the selected data.
nl: Toon een grafiek met de geselecteerde gegevens

en: Plot Type
nl: Afbeeldings type

en: The type of graph to generate
nl: Het te genereren type afbeelding

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Profit
nl: Winst

en: Profit (Gain minus Loss)
nl: Winst (bruto winst min verlies)

en: Gain/Loss
nl: Winst/verlies

en: Gain And Loss
nl: Winst en verlies

en: Period start
nl: Begin periode

en: Period end
nl: Einde periode

en: Loss
nl: Verlies

en: Balance Sheet
nl: Balans

en: Show Foreign Currencies
nl: Toon vreemde valuta

en: Unrealized Gains(Losses)
nl: Niet gerealiseerde winsten (verliezen)

en: Net Profit
nl: Netto winst

en: Total Equity
nl: Totaal Eigen Vermogen

en: Liabilities & Equity
nl: Vreemd Vermogen & Eigen Vermogen

en: Show Full Account Names
nl: Toon volledige dagboek namen

en: Show full account names (including parent accounts)
nl: Toon complete dagboeknamen (inclusief bovenliggende dagboeken)

en: %s - %s to %s for
nl: %s - %s tot %s voor

en: %s and subaccounts
nl: %s en sub-dagboeken

en: %s and selected subaccounts
nl: %s en geselecteerde sub-dagboeken:

en: Money into selected accounts comes from
nl: Geld in geselecteerde dagboeken komt van

en: Money out of selected accounts goes to
nl: Geld uit geselecteerde dagboeken gaat naar

en: Difference
nl: Verschil

en: Income Barchart
nl: Inkomsten balkgrafiek

en: Expense Barchart
nl: Uitgaven balkgrafiek

en: Asset Barchart
nl: Activa balkgrafiek

en: Liability Barchart
nl: Passiva balkgrafiek

en: Shows a barchart with the Income per interval developing over time
nl: Toont een balkgrafiek met de ontwikkeling van de inkomsten per tijdsinterval.

en: Shows a barchart with the Expenses per interval developing over time
nl: Toont een balkgrafiek met uitgaven op een interval dat zich over tijd ontwikkelt

en: Shows a barchart with the Assets developing over time
nl: Toont een balkgrafiek met de periodieke ontwikkeling van de Activa

en: Shows a barchart with the Liabilities developing over time
nl: Toont een balkgrafiek met de periodieke ontwikkeling van de Passiva

en: Income Over Time
nl: Inkomsten over periode

en: Expense Over Time
nl: Uitgaven over periode

en: Assets Over Time
nl: Activa over periode

en: Liabilities Over Time
nl: Passiva over periode

en: Use Stacked Bars
nl: Gebruik gestapelde balken

en: Maximum Bars
nl: Maximum aantal balken

en: Show barchart as stacked barchart? (Guppi>=0.35.4 required)
nl: Balkgrafiek als gestapelde balkgrafiek weergeven ? (Guppi>=0.35.4 noodzakelijk)

en: Maximum number of bars in the chart
nl: Maximum aantal balken in de grafiek

en: Balances %s to %s
nl: Saldi %s tot %s

en: Income vs. Day of Week
nl: Inkomsten tegen dag van de week

en: Expenses vs. Day of Week
nl: Uitgaven tegen dag van de week

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
nl: Toont een taartgrafiek met totale inkomsten over elke dag van de week

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
nl: Toont een taartgrafiek met totale uitgaven over elke dag van de week

en: Price of Commodity
nl: Prijs van het stuk

en: Show Net Profit
nl: Toon netto winst

en: Show Asset & Liability bars
nl: Toon activa en passiva balken

en: Show Net Worth bars
nl: Toon Eigen vermogen balken

en: Marker
nl: Markering

en: Marker Color
nl: Markerings kleur

en: Calculate the price of this commodity.
nl: Bereken de prijs van dit goed.

en: Actual Transactions
nl: Actuele transacties

en: The instantaneous price of actual currency transactions in the past
nl: De directe prijs van actuele valuta transacties in het verleden

en: Price Database
nl: Prijs database

en: The recorded prices
nl: De opgeslagen prijs

en: Color of the marker
nl: Kleur van de markering

en: Double-Weeks
nl: Dubbele weken

en: All Prices equal
nl: Alle prijzen zijn gelijk

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
nl: Alle gevonden prijzen zijn gelijk. Dit zou resulteren in een afbeelding met een rechte lijn. Helaas kan het afdrukgereedschap daar niet mee omgaan.

en: All Prices at the same date
nl: Alle prijzen van dezelfde datum

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
nl: Alle gevonden prijzen hebben dezelfde datum. Dit zou resulteren in een afbeelding met een rechte lijn. Helaas kan het afdrukgereedschap daar niet mee omgaan.

en: Only one price
nl: Slechts een prijs

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
nl: Er is slechts een prijs gevonden voor de geselecteerde handelsgoederen in de gekozen tijdsspanne. Dit geeft geen bruikbare grafiek.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
nl: Er is geen prijsinformatie beschikbaar voor de geselecteerde handelsgoederen in de gekozen periode

en: Identical commodities
nl: Identieke handelsgoederen

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
nl: De door u geselecteerde stukken en de munteenheid van het rapport zijn identiek. Het is zinloos om de prijzen te tonen voor identieke handelsgoederen.

en: Price Scatterplot
nl: Prijs spreidingsgrafiek

en: Income/Expense Chart
nl: Inkomsten/uitgaven grafiek

en: Show Income and Expenses?
nl: Inkomsten en uitgaven weergeven ?

en: Show the Asset and the Liability bars?
nl: De activa en passiva balken weergeven ?

en: Show the net profit?
nl: De netto winst weergeven ?

en: Show a Net Worth bar?
nl: Een balk met Eigen Vermogen weergeven ?

en: Net Worth
nl: Eigen Vermogen

en: Income Chart
nl: Inkomsten grafiek

en: Asset Chart
nl: Activa grafiek

en: Expense Chart
nl: Uitgaven grafiek

en: Liability Chart
nl: Passiva grafiek

en: Net Worth Barchart
nl: Eigen Vermogen balkgrafiek

en: Income & Expense Chart
nl: Inkomsten en uitgaven grafiek

en: Profit And Loss
nl: Winst en verlies

en: %s - %s to %s
nl: %s - %s tot %s

en: Profit & Loss
nl: Winst & Verlies

en: Investment Portfolio
nl: Investerings budget

en: Units
nl: Eenheden

en: Title
nl: Titel

en: The title of the report
nl: De titel van het rapport

en: Display the check number?
nl: Het cheque nummer weergeven ?

en: Display the account?
nl: Het dagboek weergeven ?

en: Display the number of shares?
nl: Het aantal aandelen weergeven ?

en: Display the amount?
nl: Het bedrag weergeven ?

en: Single
nl: Enkel

en: Single Column Display
nl: Toon enkelvoudige kolom

en: Double
nl: Dubbel

en: Two Column Display
nl: Toon dubbele kolom

en: Running Balance
nl: Lopend saldo

en: Display a running balance
nl: Toon een lopend saldo

en: Total Debits
nl: Totaal Debet

en: Total Credits
nl: Totaal credit

en: Net Change
nl: Netto verandering

en: Client
nl: Klant

en: Transaction Report
nl: Transactie rapport

en: Sorting
nl: Sorteren

en: Primary Key
nl: Primaire sleutel

en: Primary Subtotal
nl: Primair subtotaal

en: Primary Subtotal for Date Key
nl: Primair subtotaal voor data sleutel

en: Secondary Key
nl: Secondaire sleutel

en: Secondary Subtotal
nl: Secondair subtotaal

en: Secondary Subtotal for Date Key
nl: Secundair subtotaal voor data sleutel

en: Void Transactions?
nl: Transacties leegmaken?

en: Total For
nl: Totaal voor

en: Grand Total
nl: Totaal

en: Reconciled Date
nl: Datum gecorrigeerd

en: Other Account Name
nl: Naam andere dagboek

en: Use Full Account Name?
nl: De volledige dagboek naam gebruiken?

en: Other Account Code
nl: Andere dagboek code

en: Use Full Other Account Name?
nl: De volledig andere dagboek naam gebruiken ?

en: Show Account Code?
nl: Toon dagboek code ?

en: Show Full Account Name?
nl: Toon volledige dagboeknamen ?

en: Transfer from/to
nl: Boek over van/naar

en: Style
nl: Stijl

en: Report style
nl: Rapport stijl

en: Multi-Line
nl: Meer-regelig

en: Display N lines
nl: Toon N regels

en: Display 1 line
nl: Toon 1 regel

en: Report Accounts
nl: Dagboeken rapport

en: Report on these accounts
nl: Rapport voor deze dagboeken

en: Filter Accounts
nl: Filter dagboeken

en: Filter on these accounts
nl: Filter deze dagboeken

en: Filter Type
nl: Filter op type

en: Filter account
nl: Filter dagboek

en: Do not do any filtering
nl: Filter niets

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
nl: Inclusief transacties van/naar filter rekeningen

en: Include transactions to/from filter accounts only
nl: Alleen inclusief transacties van/naar filter rekeningen

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
nl: Exclusief transacties van/naar filter rekeningen

en: Exclude transactions to/from all filter accounts
nl: Exclusief transacties van/naar alle filter rekeningen

en: How to handle void transactions
nl: Hoe om te gaan met lege transacties

en: Non-void only
nl: Alleen niet-lege transacties

en: Show only non-voided transactions
nl: Toon alleen niet-lege transacties

en: Void only
nl: Alleen lege transacties

en: Show only voided transactions
nl: Toon alleen lege transacties

en: Both
nl: Beide

en: Show both (and include void transactions in totals)
nl: Toon beide (en neem lege transacties op in totalen)

en: Do not sort
nl: Sorteer niet

en: Sort & subtotal by account name
nl: Sortering & subtotaal op dagboeknaam

en: Sort & subtotal by account code
nl: Sortering & subtotaal op dagboek code

en: Exact Time
nl: Exacte tijd

en: Sort by exact time
nl: Sorteer op exacte tijd

en: Sort by the Reconciled Date
nl: Sorteer op correctie datum

en: Register Order
nl: Op volgorde van boekingsformulier

en: Sort as with the register
nl: Sorteer zoals in het kasboek

en: Sort by account transferred from/to's name
nl: Sorteer op naam van transactie van/naar dagboek

en: Sort by account transferred from/to's code
nl: Sorteer op code van transactie van/naar dagboek

en: Sort by amount
nl: Sorteer op hoeveelheid

en: Number
nl: Nummer

en: Sort by check/transaction number
nl: Sorteer op cheque/transactie nummer

en: Sort by memo
nl: Sorteer op memo

en: Ascending
nl: Oplopend

en: smallest to largest, earliest to latest
nl: Kleinste naar grootste, eerste naar laatste

en: Descending
nl: Aflopend

en: largest to smallest, latest to earliest
nl: Grootste naar kleinste, jongste naar oudste

en: Sort by this criterion first
nl: Sorteer eerste volgens dit criterium

en: Show the full account name for subtotals and subtitles?
nl: De complete dagboeknaam voor subtotalen en subtitels weergeven ?

en: Show the account code for subtotals and subtitles?
nl: Dagboekcode tonen voor subtotalen en subtitels?

en: Subtotal according to the primary key?
nl: Subtotaal volgens de primaire sleutel?

en: Do a date subtotal
nl: Subtotaal op datum

en: Primary Sort Order
nl: Primaire sorteer volgorde

en: Order of primary sorting
nl: Volgorde van de primaire sortering

en: Sort by this criterion second
nl: Sorteer in tweede instantie op dit criterium

en: Subtotal according to the secondary key?
nl: Subtotaal volgens de secundaire sleutel?

en: Secondary Sort Order
nl: Secundaire sorteer volgorde

en: Order of Secondary sorting
nl: Volgorde van secundaire sortering

en: Display the reconciled date?
nl: De correctie datum weergeven ?

en: Display the memo?
nl: De memo weergeven ?

en: Display the account name?
nl: Dagboeknaam tonen ?

en: Display the full account name
nl: Toon de volledige dagboeknaam

en: Display the account code
nl: De dagboekcode weergeven ?

en: Display the other account name? (if this is a split transaction, this parameter is guessed).
nl: De andere dagboeknaam weergeven? (wanneer dit een opgesplitste transactie is, wordt deze parameter geraden).

en: Display the other account code
nl: De andere dagboekcode weergeven

en: Display the shares price?
nl: De aandelenprijs weergeven ?

en: No amount display
nl: Geen hoeveelheid weergeven

en: Sign Reverses?
nl: Het teken omdraaien?

en: Reverse amount display for certain account types
nl: Draai de getoonde hoeveelheid om voor bepaalde dagboektypen

en: Don't change any displayed amounts
nl: Verander geen van de getoonde hoeveelheden

en: Income and Expense
nl: Inkomsten en uitgaven

en: Reverse amount display for Income and Expense Accounts
nl: Draai de getoonde hoeveelheid om voor inkomsten en uitgaven dagboeken

en: Reverse amount display for Liability, Payable, Equity, Credit Card, and Income accounts
nl: Draai de getoonde hoeveelheid om voor passiva, actief vermogen, creditcard en inkomsten dagboeken

en: From %s To %s
nl: Van %s tot %s

en: Colors
nl: Kleuren

en: Primary Subtotals/headings
nl: Primaire subtotalen/kopteksten

en: Secondary Subtotals/headings
nl: Secundaire subtotalen/kopteksten

en: Split Odd
nl: Splits oneven op

en: Split Even
nl: Splits even op

en: No matching transactions found
nl: Geen overeenkomende transacties gevonden

en: No transactions were found that match the given time interval and account selection.
nl: Er zijn geen transacties gevonden die overeenkomen met de gegeven tijdsinterval en dagboekselectie

en: Preparer
nl: Voorbereider

en: Name of person preparing the report
nl: Naam van de persoon welke het rapport voorbereidt

en: Prepared for
nl: Aangemaakt voor

en: Name of organization or company prepared for
nl: Naam van de organisatie of het bedrijf waarvoor aangemaakt is

en: Show preparer info
nl: Toon gegevens voorbereider

en: Name of organization or company
nl: Naam van de organisatie of bedrijf

en: Enable Links
nl: activeer links

en: Enable hyperlinks in reports
nl: activeer hyperlinks in rapporten

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Background Tile
nl: Achtergrond patroon

en: Background tile for reports.
nl: Achtergrond patroon voor rapporten

en: Heading Banner
nl: Koptekst bannier

en: Banner for top of report.
nl: Bannier voor boven rapport

en: Company logo image.
nl: Bedrijfslogo afbeelding

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: General background color for report.
nl: Algemene achtergrondkleur voor rapport.

en: Text Color
nl: Tekst kleur

en: Normal body text color.
nl: Kleur normale alinea tekst

en: Link Color
nl: Link kleur

en: Link text color.
nl: Link tekst kleur

en: Table Cell Color
nl: Cel kleur tabel

en: Default background for table cells.
nl: Standaard achtergrond voor cellen in een tabel

en: Alternate Table Cell Color
nl: Alternatieve cel kleur tabel

en: Default alternate background for table cells.
nl: Standaard alternatieve achtergrond voor cellen in tabel

en: Subheading/Subtotal Cell Color
nl: Sub-koptekst/sub-totaal cel kleur

en: Default color for subtotal rows.
nl: Standaard kleur voor subtotaal rijen

en: Sub-subheading/total Cell Color
nl: Sub-koptekst/totaal cel kleur

en: Color for subsubtotals
nl: Kleur voor sub-sub-totalen

en: Grand Total Cell Color
nl: Kleur totalen cellen

en: Color for grand totals
nl: Kleur voor totalen

en: Tables
nl: Tabellen

en: Table cell spacing
nl: Tabel cel afstand

en: Space between table cells
nl: Ruimte tussen cellen in tabel

en: Table cell padding
nl: Tabel cel opvulling

en: Table border width
nl: Tabel grens breedte

en: Bevel depth on tables
nl: Grensvlak diepte in tabellen

en: Prepared by:
nl: Voorbereid door:

en: Prepared for:
nl: Voorbereid voor:

en: Background color for reports.
nl: Achtergrond kleur voor rapporten

en: Background Pixmap
nl: Achtergrond afbeelding

en: Enable hyperlinks in reports.
nl: Activeer hyperlinks in rapporten

en: Hello, World!
nl: Hallo, wereld!

en: Boolean Option
nl: boolean optie

en: This is a boolean option.
nl: Dit is een boolean optie

en: Multi Choice Option
nl: Multiple gok optie

en: This is a multi choice option.
nl: Dit is een multiple gok optie

en: First Option
nl: Eerste optie

en: Help for first option
nl: Hulp voor de eerste optie

en: Second Option
nl: Tweede optie

en: Help for second option
nl: Hulp voor de tweede optie

en: Third Option
nl: Derde optie

en: Help for third option
nl: Hulp voor de derde optie

en: Fourth Options
nl: Vierde optie

en: The fourth option rules!
nl: De vierde optie is geweldig!

en: String Option
nl: String optie

en: This is a string option
nl: Dit is een string optie

en: Hello, World
nl: Hallo wereld

en: Just a Date Option
nl: Een datum optie

en: This is a date option
nl: Dit is een datum optie

en: Time and Date Option
nl: Tijd en datum optie

en: This is a date option with time
nl: Dit is een datum optie met tijd

en: Combo Date Option
nl: Gecombineerde datum optie

en: This is a combination date option
nl: Dit is een gecombineerde datum optie

en: Relative Date Option
nl: Relatieve datum optie

en: This is a relative date option
nl: Dit is een relatieve datum optie

en: Number Option
nl: Nummer optie

en: This is a number option.
nl: Dit is een nummer optie

en: This is a color option
nl: Dit is een kleur optie

en: Hello Again
nl: Nogmaals hallo

en: An account list option
nl: Een dagboek lijst optie

en: This is an account list option
nl: Dit is een dagboek lijst optie

en: A list option
nl: Een lijst optie

en: This is a list option
nl: Dit is een lijst optie

en: The Good
nl: De goede

en: Good option
nl: Goede optie

en: The Bad
nl: De slechte

en: Bad option
nl: Slechte optie

en: The Ugly
nl: De lelijke

en: Ugly option
nl: Lelijke optie

en: Testing
nl: Testen

en: Crash the report
nl: Crash het rapport

en: This is for testing. Your reports probably shouldn't have an option like this.
nl: Dit is om mee te testen. Uw rapporten moeten waarschijnlijk niet dergelijke opties bevatten.

en: This is a sample GnuCash report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
nl: Dit is een voorbeeld GnuCash rapport. Zie de verborgen broncode in de scm/ rapport directory voor meer informatie over het schrijven van uw eigen rapporten, of het uitbereiden van bestaande rapporten.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list %s.
nl: Voor hulp bij het schrijven van rapporten, of om uw eigen, nieuwe, zeer coole rapport bij te dragen, kunt u de mailinglist raadplegen %s.

en: For details on subscribing to that list, see %s.
nl: Voor meer informatie over inschrijving op die lijst, zie %s.

en: You can learn more about writing scheme using this %s.
nl: U kunt meer te weten komen over het schrijfschema met hulp van dit %s.

en: online book
nl: Online boek

en: The current time is %s.
nl: De huidige tijd is %s.

en: The boolean option is %s.
nl: De boolean keuze is %s.

en: true
nl: Waar

en: false
nl: Niet waar

en: The multi-choice option is %s.
nl: De multiple-gok keuze is %s.

en: The string option is %s.
nl: De string keuze is %s.

en: The date option is %s.
nl: De datum keuze is %s.

en: The date and time option is %s.
nl: De datum en tijd keuze is %s.

en: The relative date option is %s.
nl: De relatieve datum keuze is %s.

en: The combination date option is %s.
nl: De gecombineerde datum keuze is %s.

en: The number option is %s.
nl: De nummer keuze is %s.

en: The number option formatted as currency is %s.
nl: De nummer keuze in valuta format is %s.

en: Items you selected:
nl: De items die u geselecteerd heeft:

en: List items selected
nl: Lijst van geselecteerde items

en: (You selected no list items.)
nl: (U heeft geen item uit de lijst gekozen.)

en: You have selected no accounts.
nl: U heeft geen dagboeken geselecteerd.

en: Have a nice day!
nl: Nog een prettige dag!

en: Sample Report with Examples
nl: Voorbeeld rapport met voorbeelden

en: A sample report with examples.
nl: Een voorbeeldrapport met voorbeelden

en: URL to frame
nl: URL in frame

en: URL to display in report
nl: URL getoond in rapport

en: Frame URL
nl: URL in frame

en: Custom Web Report
nl: Aangepast web rapport

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Number of columns before wrapping to a new row
nl: Aantal kolommen voor begin in een nieuwe rij

en: Edit Options
nl: Bewerk opties

en: Single Report
nl: Enkel rapport

en: Multicolumn View
nl: Multi-kolom aanzicht

en: Custom Multicolumn Report
nl: Aangepast multi-kolom rapport

en: Welcome to GnuCash
nl: Welkom bij GnuCash

en: Welcome to GnuCash 1.8!
nl: Welkom bij GnuCash 1.8!

en: GnuCash 1.8 has lots of nice features. Here are a few.
nl: GnuCash 1.8 heeft veel gweldige mogelijkheden, hier zijn er een paar.

en: Show version.
nl: Toon versie.

en: Generate an argument summary.
nl: Genereer een arumenten samenvatting.

en: Don't load any file, including autoloading the last file.
nl: Laadt geen enkel bestand, ook geen automatisch laden van het laatste bestand.

en: Enable debugging code.
nl: Activeer debug code.

en: Enable developers mode.
nl: Activeer ontwikkelaarsmodus.

en: Logging level from 0 (least logging) to 5 (most logging).
nl: Log niveau's vanaf 0 (weinig loggen) tot 5 (heel veel loggen).

en: List of directories to search when looking for config files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
nl: Lijst van te doorzoeken directories wanneer er gezocht wordt naar configuratie bestanden. Ieder element moet een string zijn die een map of een symbool voorstelt met 'default als verwijzing naar het standaard pad en 'current verwijst naar de locatie van het huidige pad.

en: List of directories to search when looking for shared data files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
nl: Lijst van te doorzoeken directories wanneer er gezocht wordt naar gedeelde data bestanden. Ieder element moet een string zijn die een map of een symbool voorstelt met 'default als verwijzing naar het standard pad.en 'current verwijst naar de huidige waarde van het pad.

en: A list of directories (strings) indicating where to look for html and parsed-html files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
nl: Een lijst met mappen (strings) die aangeven waar de html en gecontroleerde html bestanden te vinden zijn. Ieder element moet een string zijn die een map of een symbool representeert met 'default als verwijzing naar het standaard pad en 'current verwijst naar het huidige pad.

en: Show GnuCash version
nl: Toon GnuCash versie

en: Show GnuCash usage information
nl: Toon GnuCash gebruiksinformatie

en: Show this help message
nl: Toon dit help bericht

en: Enable debugging mode
nl: Activeer debug modus

en: Enable developers mode
nl: Activeer ontwikkelaars modus

en: Set the logging level from 0 (least) to 6 (most)
nl: Kies het log niveau van 0 (minst) tot 6 (meest)

en: Do not load the last file opened
nl: Laadt het laatst geopende bestand niet in

en: Set configuration path
nl: Stel configuratie pad in

en: Set shared data file search path
nl: Stel gedeelde databestand zoekpad in

en: Set the search path for documentation files
nl: Stel het zoekpad voor documentatie bestanden in

en: Evaluate the guile command
nl: Evalueer het veborgen commando

en: Load the given .scm file
nl: laadt het gegeven .scm bestand in

en: Add price quotes to given FILE.
nl: Voeg prijsopgaven toe aan opgegeven bestand.

en: Load the user configuration
nl: Laadt de gebruikers instelling

en: Load the system configuration
nl: Laadt de systeem instelling

en: Run the RPC Server if GnuCash was configured with --enable-rpc
nl: Start de RPC server als GnuCash is geconfigureerd met --enable-rpc

en: No accounts marked for quote retrieval.
nl: Geen dagboeken gemarkeerd voor citaat opvraag.

en: Unable to get quotes or diagnose the problem.
nl: Bron of diagnose van het probleem niet te vinden.

en: You are missing some needed Perl libraries.
    Run 'update-finance-quote' as root to install them.
nl: U mist enkele noodzakelijke Perl bestanden. 
    Start 'update-financiële-notering' als root om ze te installeren.

en: There was a system error while retrieving the price quotes.
nl: Er is een systeemfout opgetreden tijdens het ophalen van de prijsnoteringen.

en: There was an unknown error while retrieving the price quotes.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden tijdens het ophalen van de prijsnoteringen.

en: Unable to retrieve quotes for these items:
nl: Kan geen noteringen voor deze items vinden:

en: Continue using only the good quotes?
nl: Doorgaan met alleen de goede noteringen?

en: Continuing with good quotes.
nl: Doorgaan met de goede noteringen.

en: Unable to create prices for these items:
nl: Kan geen prijzen genereren voor deze items.

en: Add remaining good quotes?
nl: Overgebleven goede noteringen toevoegen?

en: Adding remaining good quotes.
nl: Toevoegen overgebleven goede noteringen.

en: This is a development version. It may or may not work.
nl: Dit is een ontwikkelversie. Zij werkt misschien niet.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org.
nl: Rapporteer bugs en andere problemen op: gnucash-devel@gnucash.org.

en: You can also lookup and file bug reports at http://bugzilla.gnome.org
nl: U kunt ook de bug rapporten bekijken en opgeven op http://bugzilla.gnome.org

en: The last stable version was
nl: De laatste stabiele versie was

en: The next stable version will be
nl: De volgende stabiele versie zal zijn

en: Loading modules...
nl: Bezig modules te laden...

en: Checking Finance::Quote...
nl: Financiën controleren:: Citaat...

en: Loading tip-of-the-day...
nl: Bezig tip van de dag te laden...

en: Loading configs...
nl: Bezig instellingen te laden...

en: _Style Sheets...
nl: _Stijl sjablonen...

en: Edit report style sheets.
nl: Bewerk rapportage stijl sjablonen.

en: Welcome Sample Report
nl: Welkom bij het voorbeeld rapport

en: Welcome-to-GnuCash report screen
nl: Welkom bij het GnuCash rapportage scherm

en: Loading data...
nl: Bezig gegevens te laden...

en: GnuCash Tutorial and Concepts Guide
nl: GnuCash tutorial en concepten gids

en: Overview
nl: Overzicht

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Features
nl: Mogelijkheden

en: Easy to Use
nl: Eenvoudig te gebruiken

en: Tracks Your Investments
nl: Volgt uw investeringen

en: International Support
nl: Internationale ondersteuning

en: Business Support
nl: Zakelijke ondersteuning

en: Accounting
nl: Boekhouden

en: Misc
nl: Overigen

en: What's New in v1.8
nl: Wat is er nieuw in versie 1.8

en: About this Book
nl: Over dit boek

en: Top Ten Reasons to Use GnuCash
nl: Top tien van redenen om GnuCash te gebruiken

en: Installation
nl: Installatie

en: The Basics
nl: De basis

en: Accounting Concepts
nl: Boekhoud concepten

en: The 5 Basic Accounts
nl: De 5 basis dagboeken

en: The Principal Accounting Equation
nl: De belangrijkste boekhoud vergelijking

en: Double Entry
nl: Dubbele opgave

en: Data Entry Concepts
nl: Gegevensopgave concepten

en: File, Accounts and Transactions
nl: Bestand, dagboeken en transacties

en: The GnuCash Interface
nl: De GnuCash interface

en: Account Tree Window
nl: Dagboek hiërarchie venster

en: Account Register Window
nl: Kas dagboek venster

en: Tool Bar Buttons
nl: Werkbalk knoppen

en: Menu Items
nl: Menu items

en: Menu Shortcuts
nl: Menu snelkoppelingen

en: Setting Preferences
nl: Voorkeuren instellen

en: Online Banking
nl: Online bankieren

en: Getting Help
nl: Hulp krijgen

en: Help Manual
nl: Hulp handleiding

en: Web Access
nl: Web toegang

en: Topic Search
nl: Zoeken op onderwerp

en: Creating and Saving Files
nl: Bestanden aanmaken en bewaren

en: Importing QIF Files
nl: QIF bestanden importeren

en: Backing Up and Recovering Data
nl: Reservecopieën maken en gegevens terughalen

en: Backup file (.xac)
nl: Reservecopie bestand (.xac)

en: Log file (.log)
nl: Log bestand (.log)

en: Lock files (.LNK and .LCK)
nl: Lock bestanden (.LNK en .LCK)

en: File Management
nl: Bestandsbeheer

en: Putting It All Together
nl: Alles samenbrengen

en: Basic Accounting Concepts
nl: Basis boekhoudconcepten

en: Balance Sheet Accounts
nl: Balans dagboeken

en: Income and Expense Accounts
nl: Inkomsten en Uitgaven dagboeken

en: Principle of Balance
nl: Het principe van de balans

en: GnuCash Accounts
nl: GnuCash dagboeken

en: Simple Example
nl: Eenvoudig voorbeeld

en: The Basic Top Level Accounts
nl: De basis hoogste-niveau dagboeken

en: Making Sub-Accounts
nl: Sub-dagboeken aanmaken

en: Transactions
nl: Transacties

en: Basic Concepts
nl: Basisconcepten

en: The Account Register
nl: Het Kas dagboek

en: Simple Two Account Transaction
nl: Eenvoudige twee dagboek transactie

en: Multi Account Transaction
nl: Meerdere dagboeken transactie

en: Features of the Account Register
nl: Mogelijkheden van het Kas dagboek

en: Choosing a Register Style
nl: Een boekingsformulier stijl kiezen

en: Using Entry Shortcuts
nl: Opgave snelkoppelingen gebruiken

en: Reconcile Window
nl: correctie venster

en: Additional Transaction Examples
nl: Extra transactie voorbeelden

en: Checkbook
nl: Controle boek

en: Setting up Accounts
nl: Dagboeken opzetten

en: Entering Deposits
nl: Stortingen opgeven

en: Entering Withdrawals
nl: Opnames opgeven

en: ATM/Cash Withdrawals
nl: Automaat Opnames

en: Reconciling Your Accounts
nl: Corrigeer uw dagboeken

en: Credit Cards
nl: Credit cards

en: Entering Charges
nl: Kosten opgeven

en: Entering Payments
nl: Betalingen opgeven

en: Loans
nl: Leningen

en: Terminology
nl: Termen

en: Setting Up Accounts
nl: Dagboeken instellen

en: Mortgage (How-To)
nl: Hypotheek (HowTo)

en: Investments
nl: Investeringen

en: Types of Investments
nl: Soorten investeringen

en: Predefined Accounts
nl: Voorgedefiniëerde dagboeken

en: Custom Accounts Example
nl: Aangepaste dagboeken, voorbeeld

en: Interest Bearing Accounts
nl: Rentedragende dagboeken

en: Account Setup
nl: Dagboek configuratie

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Setup Your Stock Portfolio
nl: Configureer uw aandelenportofolio

en: Setup Your Preexisting Stocks
nl: Configureer uw al bestaande aandelen

en: Example Stock Account
nl: Voorbeeld aandelen dagboek

en: Buying New Investments
nl: Aankopen van nieuwe investeringen

en: Setting Stock Price
nl: Aandelenprijs instellen

en: Initial Price Editor Setup
nl: Configuratie initiële prijs editor

en: Setting Stock Price Manually
nl: Aandelenprijs handmatig instellen

en: Setting Stock Price Automatically
nl: Stel de aandelenprijs automatisch in

en: Display Stock Value
nl: Toon aandelenwaarde

en: Selling Stocks
nl: Aandelen verkopen

en: Todo Investment Docs
nl: ToDo Investeringsdocumentatie

en: Capital Gains
nl: Kapitaal inkomsten

en: Estimating Valuation
nl: Waardering schatten

en: Unrealized Gains
nl: Niet gerealiseerde winsten

en: Selling
nl: Verkopen

en: Caution about Valuation
nl: Pas op met waardering

en: Taxation
nl: Belas_tbaarheid

en: Multiple Currencies
nl: Meerdere valuta

en: GnuCash Currency Support
nl: GnuCash valuta ondersteuning

en: Setting International Preferences
nl: Internationale voorkeuren instellen

en: Recording Currency Exchange (How-To)
nl: Opname van wisselkoersen (HowTo)

en: Recording Purchases in a Foreign Currency (How-To)
nl: Opname van aankopen in een vreemde valuta (HowTo)

en: Tracking Currency Investments (How-To)
nl: Volgen van valuta investeringen (HowTo)

en: Reconciling Statements in a Foreign Currency (How-To)
nl: Corrigeren van afschriften in een vreemde valuta (HowTo)

en: Updating Exchange Rates (How-To)
nl: Bijwerken van wisselkoersen (HowTo)

en: Putting It All Together (Examples)
nl: Alles samenvoegen (voorbeelden)

en: Depreciation
nl: Afschrijving

en: Depreciation Schemes
nl: Afschrijvingsschema's

en: Overview of Business Features
nl: Overzicht van zakelijke mogelijkheden

en: Initial Setup
nl: Initiële configuratie

en: Register Your Company
nl: Registreer uw bedrijf

en: System Components
nl: Systeemonderdelen

en: Find and Edit
nl: Vind en bewerk

en: Assign Starting Invoice Number
nl: Toewijzing eerste factuurnummer

en: Customer Jobs
nl: Klantopdrachten

en: Changing the Invoice Appearance
nl: Het uiterlijk van de factuur veranderen

en: Bills
nl: Rekeningen

en: Vendor Jobs
nl: Opdrachten leverancier

en: Payroll
nl: Loonkosten

en: Step 1: Deductions List
nl: Stap 1: lijst met deducties

en: Step 2: Create the Transaction Map
nl: Stap 2: transactiemap aanmaken

en: Step 3: Pay the Employee
nl: Stap 3: betaal de werknemer

en: Step 4: Pay the Government
nl: Stap 4: betaal de overheid

en: Build Protocol
nl: Protocol opbouwen

en: Pay an Employee
nl: Betaal een werknemer

en: Pay the Government
nl: Betaal de regering

en: Appendix A: Migration Guide
nl: Appendix A: migratiegids

en: Appendix B: Frequently Asked Questions
nl: Appendix B: veel gestelde vragen

en: Appendix C: Contributed Account Trees
nl: Appendix C: Bijgedragen rekeningschema's

en: Appendix D: GNU Free Documentation License
nl: Appendix D: GNU vrije documentatie licentie

en: Introduction to GnuCash
nl: Inleiding in GnuCash

en: What is GnuCash?
nl: Wat is GnuCash

en: Getting Started
nl: Snel beginnen

en: Running GnuCash for the First Time
nl: GnuCash voor de eerste keer starten

en: Import QIF Files
nl: Importeer QIF bestanden

en: Usage
nl: Gebruik

en: GnuCash Windows
nl: GnuCash vensters

en: Menus
nl: Menu's

en: Summary Bar
nl: Samenvattingsbalk

en: Status Bar
nl: Statusbalk

en: List of Transactions
nl: Lijst met transacties

en: Report Window
nl: Rapportage venster

en: Tool Windows
nl: Gereesdchap vensters

en: Scheduled Transactions Window
nl: Geplande transacties venster

en: Commodity Editor
nl: Stukken bewerken

en: Find Transactions
nl: Transacties zoeken

en: Help Window
nl: Help venster

en: Setting Up and Editing Accounts
nl: Configureer en bewerk dagboeken

en: Types of GnuCash Accounts
nl: Soorten GnuCash dagboeken

en: To Create a Chart of Accounts
nl: Om een set dagboeken aan te maken

en: To Create a New Account
nl: Om een nieuw dagboek aan te maken

en: To Edit an Account
nl: Om een dagboek te bewerken

en: To Edit a Chart of Accounts
nl: Om een set dagboeken te bewerken

en: To Delete an Account
nl: Om een dagboek te verwijderen

en: To Jump to Another Account
nl: Spring naar een ander dagboek

en: To Reconcile an Account to a Statement
nl: Om een rekening te verwerken in een afschrift

en: To Perform a Stock Split
nl: Om een aandelen opsplitsing uit te voeren

en: Stock Split Druid
nl: Aandelen opsplitsings-Hulp

en: Using the Register to Record Transactions
nl: Het journaal gebruiken om transacties te boeken

en: Changing the Register View
nl: Verander het boekingsformulier venster

en: To Enter a Transaction
nl: Om een transactie te boeken

en: Enter Directly in the Register Window
nl: Direct boeken in het boekingsvenster

en: Enter in the Transfer Funds Window
nl: Direct boeken op in het fondstransactie venster

en: To Enter Multiple Split Transactions
nl: Om meervoudig opgesplitste transacties te boeken

en: To Enter Multiple Currency Transactions
nl: Om meervoudige valuta transacties op te geven

en: To Edit a Transaction
nl: Om een transactie te bewerken

en: To Delete a Transaction
nl: Om een transactie te verwijderen

en: To Remove Transaction Splits
nl: Om transactie opsplitsingen te verwijderen

en: To Copy a Transaction
nl: Om een transactie te kopiëren

en: To Schedule Transactions
nl: Om transacties te plannen

en: Scheduled Transaction Editor
nl: Geplande transactie bewerken

en: Since Last Run Druid
nl: Sinds laatste Hulp

en: Mortgage & Loan Repayment Druid
nl: Hypotheek & lenings aflossings Hulp

en: To Print Checks
nl: Om Cheques af te drukken

en: Using GnuCash Reports and Charts
nl: GnuCash rapporten en grafieken gebruiken

en: Types of Reports and Graphs
nl: Soorten rapporten en grafieken

en: General Reports
nl: Algemene rapporten

en: Assets & Liabilities
nl: Activa & Passiva

en: To Create Reports and Graphs
nl: Om rapporten en grafieken aan te maken

en: To Customize Reports and Graphs
nl: Om rapporten en grafieken aan te passen

en: To Print or Export Reports and Graphs
nl: Om rapporten en grafieken af te drukken of te exporteren

en: Customizing GnuCash
nl: GnuCash aanpassen

en: Account Options
nl: Dagboek opties

en: Setting Your Preferences
nl: Uw voorkeuren instellen

en: User Info
nl: Gebruikersgegevens

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Changing Style Sheets
nl: Sjablonen veranderen

en: Setting Tax Options
nl: Belasting opties instellen

en: TXF Export - Known Anomalies and Limitations
nl: TXF export - bekende afwijkingen en beperkingen

en: Detailed TXF Category Descriptions
nl: Gedetailleerde TXF category omschrijving

en: Report a bug
nl: Rapporteer een bug

en: If you keep multiple account views open, it may be helpful to give each one a descriptive name
nl: Wanneer u meerdere dagboekvensters open heeft, kan het handig zijn om ze allemaal een beschrijvende naam te geven

en: Double click expands parent accounts
nl: Dubbelklikken vergroot de bovenliggende dagboeken

en: Double clicking on an account with children expands the account instead of opening a register.
nl: Dubbelklikken op een dagboek met sub-dagboeken vergroot het dagboek en opent niet het boekingsformulier.

en: Account types to display
nl: Weer te geven dagboek soorten

en: Account fields to display
nl: Weer te geven velden

en: Balance in Report Currency
nl: Saldo munteenheid van het rapport

en: Present Balance
nl: Huidig saldo

en: Present Balance in Report Currency
nl: Huidig saldo in de munteenheid van het rapport

en: Cleared Balance
nl: Goedgekeurd saldo

en: Cleared Balance in Report Currency
nl: Goedgekeurd saldo in de munteenheid van het rapport

en: Reconciled Balance
nl: Verwerkt saldo

en: Reconciled Balance in Report Currency
nl: Verwerkt saldo in de munteenheid van het rapport

en: Future Minimum Balance
nl: Toekomstig minimum saldo

en: Future Minimum Balance in Report Currency
nl: Toekomstig minimum saldo in de munteenheid van het rapport

en: Total in Report Currency
nl: Totaal in de munteenheid van het rapport

en: Can't save window state
nl: Kan de vensterstaat niet bewaren

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: View and edit the properties of this file.
nl: Bekijk en bewerk de eigenschappen van dit bestand

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information.  
    If you are upgrading from earlier versions of GnuCash, the section
    "What's new in GnuCash 1.8" is particularly interesting. You can
    access the manual under the Help menu.
nl: De GnuCash online handleiding bevat veel handige informatie. 
    Wanneer u een upgrade pleegt vanaf eerdere versies van GnuCash, is de sectie "wat is er
    nieuw in GnuCash 1.8" vooral interessant. U kunt de handleiding vinden in
    het help menu.

en: You can easily import your existing financial data from Quicken,
    MS Money or other programs that export QIF files or OFX files.  In the
    File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file,
    respectively. Then, follow the instructions provided.
nl: U kunt eenvoudig bestaande financiële gegevens uit Quicken, MS Money
    of andere programma's die exporteren in QIF (Quicken Interchange Format)
    importeren. Kies in het bestandsmenu het submenu importeren en kies QIF of OFX
    bestand. Volg nu de instructies op.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken,
    note that GnuCash uses accounts instead of categories to track
    income and expenses.  For more information on income and expense
    accounts, please see the GnuCash online manual.
nl: Wanneer u bekend bent met andere financiële programma's, zoals Quicken,
    zult u opmerken dat GnuCash gebruik makt van dagboeken in plaats van
    categorieën onm inkomsten en uitgaven terug te vinden. Voor meer informatie
    over ikomsten en uitgaven dagboeken, zie ook de GnuCash online handleiding.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window
    tool bar.  This will bring up a dialog box where you can enter
    account details.  For more information on choosing an account type
    or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online
    manual.
nl: Maak nieuwe dagboeken aan door de Nieuw-knop te kiezen in de werkbalk
    in het hoofdvenster. Hierdoor wordt er een venster geopend waarin u meer gegevens
    over het dagboek kunt aangeven. Voor meer informatie over het kiezen van een dagboek
    type of het instellen van een serie dagboeken, zie de GnuCash online handleiding.

en: Click the right mouse button in the main window to bring up the
    account menu options. Within each register, clicking the right
    mouse button brings up the transaction menu options.
nl: Gebruik de rechter muisknop in het hoofvenster om de opties voor
    de dagboeken te kiezen. In ieder boekingsformulier opent de rechtermuis knop
    de transactie menu opties.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with
    multiple deductions, click the Split button in the tool bar.
    Alternatively, in the View -> Style menu, you can choose the register
    style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
nl: Om meervoudig opgesplitste transacties zoals een betaalcheque met meervoudige
    kostensoorten, kiest u de opsplits knop in de werkbalk. U kunt
    ook in het Toon -> Stijl en het boekingsformulier kiezen, of Stijl splits automatisch grootboek
    of transactie journaal.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash
    calculator to add, subtract, multiply and divide .  Simply type
    the first value, then select '+', '-','*', or '/'.  Type the
    second value and press Enter to record the calculated amount.
nl: Als u bedragen boekt in het kasboek, kunt u GnuCash gebruiken
    als rekenmachine voor optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen. Type
    simpelweg de eerste waarde, selecteer vervolgens '+', '-', '*' of '/'. Type
    vervolgens de tweede waarde en kies 'Enter' om de berekende waarde op te slaan.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions.  When you
    type the first letter(s) of a common transaction description,
    GnuCash will automatically complete the remainder of the
    transaction as it was last entered.
nl: Met Quick-fill is het eenvoudig om veel voorkomende transacties op te geven.
    Wanneer u de eerste letter(s) van een veel voorkomende transactie omschrijving
    ingeeft, zal GnuCash automtisch de rest van de transactie zoals die de laatste keer
    is ingevoerd, afmaken.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the
    Transfer register column, and GnuCash will complete the name from
    your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s)
    of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of
    the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash.)
nl: Typ de eerste letter(s) van een bestaande dagboeknaam in de
    transactie boekingskolom, en GnuCash zal de naam uit uw dagboeklijst
    afmaken. Voor sub-dagboeken, typt u de eerste letters van het bovenliggende
    dagboek, gevolgd door ':' en de eerste letter(s) van het sub-dagboek
    zoals A:K voor activa:kas.)

en: Want to see all your subaccount transactions in one register?
    From the main menu, highlight the parent account and select
    Accounts -> Open Subaccounts from the menu.
nl: Wilt u al uw sub-dagboek transacties zien in een boekingsformulier?
    Markeer in het hoofdmenu het bovenliggende dagboek en selecteer
    Dagboeken -> Open sub-dagboeken in het menu.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or
    decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and
    decrement check numbers as well.
nl: Wanneer u data opgeeft, kunt u '+' of '-' om naar voren of naar achteren te 
    gaan vanaf de geselecteerde datum. U kunt '+' en '-' ook gebruiken om met 
    getallen een stap naar boven of naar beneden te gaan.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark
    transactions as reconciled.  You can also press Tab and Shift-Tab to
    move between deposits and withdrawals.
nl: In het verwerkingsvenster, kunt u de spatiebalk gebruiken om
    transacties te markeren als zijnde verwerkt.
    U kunt ook Tab en Shift+Tab gebruiken om te wisselen tussen
    Stortingen en opnames.

en: To transfer funds between accounts with different currencies,
    click on the Transfer button in the register toolbar, select the
    accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange
    rate or the other currency's amount will be available.
nl: Om geld over te boeken tussen dagboeken met verschillende valuta,
    klikt u op de transactie knop in de boekingsformulier werkbalk. Kies de 
    dagboeken, en de valuta transactie opties om de wisselkoers in te voeren 
    zoniet, wordt het bedrag in de andere munteenheid gebruikt.

en: You can pack multiple reports into a single window, 
    providing all the financial information you want at a glance.
    To do so, use the Sample & Custom -> "Custom Multicolumn Report" 
    report.
nl: U kunt meerdere rapporten weer laten geven in een enkel venster. 
    hiermee ziet u al de financiële gegevens die u nodig heeft in een oogopslag.
    Hiervoor gebruikt u het Voorbeeld & Aangepast -> "Aangepaste meerkoloms-rapport" rapport.

en: GnuCash can act as a simple web browser!  To display
    a web page as a report, use the Sample & Custom -> 
    "Custom Web Report" report.
nl: GnuCash kan zich ook als web-browser gedragen! Om een
    web pagina te tonen als rapport, kiest u een uit Voorbeeld & aangepast ->
    "Aangepast web rapport" rapport.rapport.

en: Style Sheets affect how reports are displayed.  Choose
    a style sheet for your report as a report option, and use
    the Edit -> Style Sheets menu to customize style sheets.
nl: Sjablonen hebben invloed op de weergave van uw rapporten.
    Kies een sjabloon voor uw rapport onder rapport opties, en
    gebruik het Bewerk -> Sjabloon menu om uw sjablonen aan te passen.

en: The GnuCash developers are easy to contact.  As well
    as several mailing lists, you can chat to them live on IRC!
    Join them on #gnucash at irc.gnome.org
nl: U kunt eenvoudig contact opnemen met de ontwikkelaars van GnuCash.
    Naast verschillende mailing lijsten, kunt u live met ze chatten op
    IRC! Kijk eens op #gnucash op irc.gnome.org

en: There is a theory that if ever anyone discovers what
    the Universe is for and why it is here, it will instantly
    disappear and be replaced with something even more bizarre and
    inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
nl: Er is een theorie dat wanneer iedereen ontdekt waar het
    universum voor is en waarom het bestaat, dat het meteen zal
    verdwijnen en vervangen zal worden door iets nog vreemders en
    onverklaarbaarders.
    
    Er is een andere theorie die zegt dat dit al gebeurd is,
    Douglas Adams "The Restaurant at the End of the Universe"
