gtk+ - en to ca translation catalogue (93 entries)

en: Hue:
ca: Matís:

en: Saturation:
ca: Saturació:

en: Value:
ca: Valor:

en: Red:
ca: Roig:

en: Green:
ca: Verd:

en: Blue:
ca: Blau:

en: Opacity:
ca: Opacitat:

note: The OK button
en: OK
ca: Val

note: The Cancel button
en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Help
ca: Ajuda

note: The directories clist
en: Directories
ca: Directoris

note: The files clist
en: Files
ca: Fitxers

en: Directory unreadable: %s
ca: El directori no és legible: %s

en: Create Dir
ca: Crear directori

en: Delete File
ca: Esborrar fitxer

en: Rename File
ca: Reanomenar fitxer

note: close button
en: Close
ca: Tancar

en: Create Directory
ca: Crear directori

en: Directory name:
ca: Nom del directori:

note: buttons
en: Create
ca: Crear

note: buttons
en: Delete
ca: Esborrar

note: buttons
en: Rename
ca: Reanomenar

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Foundry:
ca: Fosa:

en: Family:
ca: Família:

en: Weight:
ca: Pes:

en: Slant:
ca: Inclinació:

en: Set Width:
ca: Establir amplària:

en: Add Style:
ca: Afegir estil:

en: Pixel Size:
ca: Tamany del píxel:

en: Point Size:
ca: Tamany del punt:

en: Resolution X:
ca: Resolució en X:

en: Resolution Y:
ca: Resolució en Y:

en: Spacing:
ca: Espaiat:

en: Average Width:
ca: Amplària mitjana:

en: Charset:
ca: Joc de caràcters:

note: Number of internationalized titles here must match number of NULL initializers above
en: Font Property
ca: Propietats de la font

en: Requested Value
ca: Valor desitjat

en: Actual Value
ca: Valor real

en: Font Style:
ca: Estil de font:

en: Size:
ca: Tamany:

en: Reset Filter
ca: Reiniciar filtre

en: Metric:
ca: Mètrica:

en: Points
ca: Punts

en: Pixels
ca: Píxels

note: create the text entry widget
en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Font Information
ca: Informació de la font

en: Requested Font Name:
ca: Nom de font desitjat:

en: Actual Font Name:
ca: Nom de font real:

en: %i fonts available with a total of %i styles.
ca: %i fonts disponibles amb un total de %i estils.

en: Filter
ca: Filtre

en: Font Types:
ca: Tipus de fonts:

en: Bitmap
ca: Mapa de bits

en: Scalable
ca: Escalable

en: Scaled Bitmap
ca: Mapa de bits escalat

en: italic
ca: itàlica

en: oblique
ca: oblíqua

en: reverse italic
ca: itàlica inversa

en: reverse oblique
ca: oblíqua inversa

en: other
ca: altra

en: The selected font is not available.
ca: La font seleccionada no està disponible.

en: The selected font is not a valid font.
ca: La font seleccionada no és vàlida.

en: This is a 2-byte font and may not be displayed correctly.
ca: Aquesta font és de 2 octets i potser no es veja correctament.

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: roman
ca: romana

en: proportional
ca: proporcional

en: monospaced
ca: monoespaiada

en: char cell
ca: cel·la de caràcter

en: Font: (Filter Applied)
ca: Font: (filtre aplicat)

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
ca: S'ha excedit MAX_FONTS. Potser faltaran algunes fonts.

en: Apply
ca: Aplicar

en: Font Selection
ca: Selecció de fonts

en: Gamma value
ca: Valor de gamma

note: shell and main vbox
en: Input
ca: Entrada

en: No input devices
ca: No hi ha cap dispositiu d'entrada.

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Screen
ca: Pantalla

en: Window
ca: Finestra

note: The axis listbox
en: Axes
ca: Eixos

note: Keys listbox
en: Keys
ca: Tecles

note: We create the save button in any case, so that clients can connect to it, without paying attention to whether it exits
en: Save
ca: Guardar

en: Pressure
ca: Pressió

en: X Tilt
ca: Inclinació en X

en: Y Tilt
ca: Inclinació en Y

en: none
ca: cap

en: (disabled)
ca: (desactivat)

note: and clear button
en: clear
ca: esborrar

en: Page %u
ca: Pàgina %u

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s" line %d
ca: No s'ha trobat un fitxer d'imatge al pixmap_path: «%s», línia %d

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
ca: No s'ha trobat un fitxer d'imatge al pixmap_path: «%s»

en: Unable to locate loadable module in module_path: "%s",
ca: No s'ha trobat un mòdul carregable al module_path: «%s»,

en: --- No Tip ---
ca: -- Sense pista --
