gtk+ 1.2.1 - en to pl translation catalogue (60 entries)

en: Hue:
pl: Odcień:

en: Saturation:
pl: Nasycenie:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Red:
pl: Czerwony:

en: Green:
pl: Zielony:

en: Blue:
pl: Niebieski:

en: Opacity:
pl: Krycie:

note: The Cancel button
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Help
pl: Pomoc

note: The directories clist
en: Directories
pl: Katalogi

note: The files clist
en: Files
pl: Pliki

en: Directory unreadable: %s
pl: Nie można odczytać katalogu: %s

en: Create Dir
pl: Utwórz katalog

en: Delete File
pl: Skasuj plik

en: Rename File
pl: Zmień nazwę

note: gtk_signal_connect (GTK_OBJECT (dialog), "destroy", (GtkSignalFunc) gtk_file_selection_fileop_destroy, (gpointer) fs);
en: Error
pl: Błąd

note: close button
en: Close
pl: Zamknij

en: Create Directory
pl: Utwórz katalog

en: Directory name:
pl: Nazwa katalogu:

note: buttons
en: Create
pl: Utwórz

note: buttons
en: Delete
pl: Skasuj

note: buttons
en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Selection:
pl: Zaznaczenie:

en: Set Width:
pl: Ustaw szerokość:

en: Resolution X:
pl: Rozdzielczość X:

en: Resolution Y:
pl: Rozdzielczość Y:

en: Spacing:
pl: Odstęp:

en: Average Width:
pl: Średnia szerokość:

en: Charset:
pl: Strona kodowa:

en: Actual Value
pl: Wartość bierząca

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Points
pl: Punktów

en: Pixels
pl: Piksele

note: create the text entry widget
en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Font Types:
pl: Typ fontu:

en: Scalable
pl: Skalowalny

en: other
pl: inny

en: The selected font is not available.
pl: Wybrany font nie jest dostępny.

en: The selected font is not a valid font.
pl: Wybrany font nie jest prawidłowym fontem.

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: proportional
pl: proporcjonalny

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Gamma value
pl: Wartść gamma

note: shell and main vbox
en: Input
pl: Wejście

en: No input devices
pl: Brak urządzeń wejściowych

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Screen
pl: Ekran

en: Window
pl: Okno

en: Mode:
pl: Tryb:

note: The axis listbox
en: Axes
pl: Strałki

note: Keys listbox
en: Keys
pl: Klawisze

note: We create the save button in any case, so that clients can connect to it, without paying attention to whether it exits
en: Save
pl: Zachowaj

en: Pressure
pl: Ciśnienie

en: none
pl: brak

en: (disabled)
pl: (wyłączone)

en: Page %u
pl: Strona %u

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s" line %d
pl: Nie znaleziono pliku obrazka w pixmap_path: "%s" linia %d

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
pl: Nie znaleziono pliku obrazka w pixmap_path: "%s"

en: Unable to locate loadable module in module_path: "%s",
pl: Nie znaleziono pliku ładowalnego modułu w module_path: "%s",
