gnome-utils 1.2.0 - en to az translation catalogue (652 entries)

en: The Gnome Calculator
az: Gnome hesaplayıcısı

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
az: Balaca bir "xcalc" oxşarı hesaplayıcı

en: Gnome Calculator
az: Gnome Hesaplayıcı

en: Insert
az: Daxil Et

en: Character:
az: Hərf:

en: Gnome Character Map
az: Gnome hərf xəritəsi

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
az: Microsoft Windows'un Hərf Xəritə uyğulamasına oxşayan bir proqram tə'minatı.
    İngiliscəmiz bir az zəifdir

en: Text copied to clipboard...
az: Mətn ara yaddaşa köçürüldü...

en: Text cut to clipboard...
az: Mətn ara yaddaşa kəsildi ...

en: Text pasted from clipboard...
az: Mətn ara yaddaşdan alındı ...

en: Action Toolbar
az: Gedişat Ləvazimat Çubuğu

en: Text to copy:
az: Köçürüləcək mətn :

en: Exit
az: Çıx

en: Copy
az: Köçürt

en: About
az: Haqqında

en: Help
az: Kömək

en: Insert Character...
az: Hərfi Daxil Et...

en: _Action Toolbar
az: _Gedişat Ləvazimat Çubuğu

en: View or hide the action toolbar
az: Gedişat ləvazimat çubuğunu göstər/gizlə

en: _Text Toolbar
az: _Mətn Ləvazimat Çubuğu

en: View or hide the text toolbar
az: Mətn ləvazimat çubuğunu göstər/gizlə

en: _Statusbar
az: _Vəziyyət

en: View or hide the statusbar
az: Vəziyyət çubuğunu göstər ya da gizlət

en: Character Table's Font...
az: Hərf Cədvəlləri Yazı Növü...

en: Set the character table's font.
az: Hərf cədvəlləri yazı növünü seçin.

en: _Insert at end
az: Axıra _Daxil et

en: Insert every selected character at the end of the text entry
az: Seçili hər hərfi mətnin sonuna əlavə et

en: _Focusable Buttons
az: _Fokuslana Bilən Düymələr

en: Set the buttons to be focusable or not
az: Düymələrin fokuslanıb fokuslanamayacağını bildirin

en: Cut
az: Kəs

en: Cut the selection
az: Seçili mətni kəs

en: Copy the selection
az: Seçili mətni köçürün

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Mətni arayaddaşa yapışdır.

en: Show Gnome Character Map's manual
az: Gnome Hərf Xəritəsi bələdçisini göstər

en: About this application
az: Bu proqram tə'minatı haqqında mə'lumat

en: Exit the program
az: Proqramdan çıx

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
az: Vericiyə bağlana bilmədim

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
az: MIT sözlük vericisi alıcısı.
    Web səhifələri: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Spell-checking...
az: Imla yoxlaması ...

en: Spell check done
az: Imla yoxlaması edildi

en: No matches found
az: Eynisi tapıla bilmədi

en: Looking up word...
az: Kəliməyi axtarıram...

en: Lookup done
az: Axtarış qurtardı

en: String not found
az: Mətn tapıla bilmədi

en: Find:
az: Tap :

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
az: Istənilən əməliyyatı edə bilmədim; bu Internetə bağlı olmadığından
    və ya bağlanmaya cəhd etdiyim vericinin işlaməsindən ötrü
    ola bilər. Internetə bağlı deyilsən, lütfən indi Internetə bağlan və
    yenidən sına.

en: Spell
az: Imla

en: Check word spelling
az: Kəlimənin imlasını yoxla

en: Cut to Clipboard
az: Ara yaddaşa Kəs

en: Copy to Clipboard
az: Ara yaddaşa Köçürt

en: Paste Clipboard Contents
az: Ara yaddaş içindəkiləri yapışdır

en: Settings
az: Qurğular

en: Server to use, default search strategy, fonts
az: İstifadə Ediləcak verici, əsas axtarma taktikası, yazıtipləri

en: Word definition
az: Kəlimə izahatları

en: About...
az: Haqqında...

en: Preferences...
az: Seçənəklər...

en: Show/Hide Definition Window...
az: İzahat pəncərəsini göstər/gizlət ...

en: Spell Check...
az: Imla yoxlaması ...

en: Cannot create applet!
az: Applet yaradıla bilmədi!

en: Headword:
az: Ana kəlimə :

en: Sub-number:
az: Altbölmə :

en: Pronunciation:
az: Imla :

en: Etymology:
az: Kəlimə kökü :

en: Part of speech:
az: Nitqin parçası :

en: Example:
az: Misal:

en: Main body:
az: Ana mətn :

en: Cross-reference:
az: Çarpaz Referens:

note: Fixme these should be stock buttons
en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Smart lookup
az: Ağıllı axtarış

en: Server:
az: Verici :

en: Port:
az: Qapı :

en: Database:
az: Mə'lumat bankı:

en: Default strategy:
az: Əsas taktika :

en: Server
az: Verici

en: Fonts
az: Yazı növləri

en: Display handle bar
az: İdarə çubuğunu göstər

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
az: Bu qurğuların keçərli olması üçün
    GDict'i yenidən başlatmalısan.

en: The server you specified could not be found.
az: Seçdiyin verici tapıla bilmədi .

en: Unable to parse the geometry string '%s'
az: Yer verisi olan `%s''yi daraya bilmədim

en: Specify the geometry of the window.
az: Pəncərənin yerini göstər .

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
az: GDiskFree 'df' əmr uyğulamasının GNOME təşkili .

en: GDiskFree Properties
az: GDiskFree Qurğuları

en: Invoke sync before getting usage info
az: İstifadə mə'lumatlarını almadan əvvəl sinxronlaşdır

en: Show drive mount points
az: Sürücülərin bağlama nöqtələrini göstər

en: Show drive size
az: Sürücü böyüklüyünü göstər

en: Dial Orientation
az: Axtarma istiqaməti

en: Vertical
az: Şaquli

en: Horizontal
az: Üfüqi

en: Update interval (ms)
az: Yeniləmə arası ( ms )

en: General Settings
az: Ümumi Qurğular

en: File name
az: Fayl adı

en: Don't search subdirectories
az: Alt qovluqları axtarma

en: File owner
az: Fayl yiyəsi

en: File owner group
az: Fayl yiyə dəstəsi

en: Last modification time
az: Son dəyişiklik vaxtı

en: Don't search mounted filesystems
az: Sonradan bağlanmış fayl sistemlərinde axtarış

en: Empty file
az: Boş fayl

en: Invalid user or group
az: Hökmsüz istifadəçi ya da dəstə

en: Filenames except
az: Fayl adları belə olmasın

en: Follow symbolic links
az: Yumuşaq bağları təqib et

en: Simple substring search
az: Normal mətn axtarışı

en: Regular expression search
az: Uzantılarına görə axtarış

en: Extended regular expression search
az: İnkişaf etmiş uzantılara görə axtarış

en: grep options found in find list bad bad!
az: tapılış siyahısında olan grep seçənəkləri yaxşı və düzgün deyildir !

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
az: grep siyahısında grepə ait olmayan seçenəklər tapıldı, al sənə!

en: Search already running on another page
az: Axtarış başqa bir səhifədə onsuz da işləyir

note: create the results box FIXME: add an option to autoclear result box and pass TRUE in that case
en: Search Results
az: Axtarış Nəticələri

en: Start directory does not exist
az: Başlama qovluğu yoxdur

en: Search command line
az: Axtarış əmri

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
az: Bu axtarışı əmrlə etmək üçün mümkün olan əmr :
    ( Qeyd: sətir sətir yazdırmak üçün altına bunları əlavə et :
    "|tr '\000' '\n'" )

en: Entry changed called for a non entry option!
az: Giriş dəyişdi signalı giriş olmayan bir seçənək üçün verildi !

en: Enable
az: Aç

en: Remove
az: Sil

en: Start in directory:
az: Bu qovluqdan başla :

en: Browse
az: Gəz

en: Add
az: Əlavə Et

en: Show Command
az: Əmrləri Göstər

en: Start
az: Başla

en: Stop
az: Dayan

en: Nothing to locate
az: Tapılacaq bir şey yoxdur

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
az: Bu locate üçün bir istifadəçi araüzüdür. Sırf bir mətn
    axtararsan bu mətni daxil edan hər fayl tapılacaqdır; 
    amma XYZ'li bir mətn axtarasan sadəcə tam sıralamasına uyğun gələn fayllar göstəriləcəkdir .

en: Locate file:
az: Faylı tap:

en: Full find (find)
az: Tam axtarış ( 'find )

en: Quick find (locate)
az: Sür'ətli axtarış ( locate )

en: The Gnome Search Tool
az: Gnome Axtarış uyğulaması

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1998,2000 the Free Software Foundation

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
az: Unix'in find/grep/locate uyğulamaları üçün bir istifadəçi araüzü

en: Gnome Search Tool
az: Gnome axtarış uyğulaması

en: Save Results
az: Nəticələri Qeyd Et

en: Command mangled
az: Əmr qarışdı

en: No command for this mime type
az: Bu MIME növü üçün bağlı bir əmr yoxdur

en: no project selected
az: hiç bir lahiyə seçili deyildir

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
az: Əmrdə göstəilən yerləşim metnini başa düşmədim
     ( yer və böyüklüyünü )

en: Total
az: Toplam

en: Today
az: Bu gün

en: Project Title
az: Lahiyə adı

en: Description
az: İzahat

en: Size
az: Böyüklük

en: Status
az: Vəziyyət

en: project %t started
az: lahiyə %t başladıldı

en: stopped project %t
az: lahiyə %t dayandırıldı

en: Value
az: Qiymət

en: no description
az: izahı yoxdur

en: program started
az: uyğulama başladıldı

note: log_if_equal
en: program exited
az: uyğulama bitdi

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
az: Sanki başqa bir GTimeTracker işləyir axı.
    GTimeTracker'i yenə də başlatmaq üçün "Oldu"'ya bas, yoxsa "Ləğv Et"'ə bas.

en: Error
az: Xəta

en: Specify geometry
az: Geometriyasını göstər

en: Select a project on startup
az: Başlarkən bir lahiyə seç

en: Warning
az: Diqqət

en: New Project...
az: Yeni lahiyə...

en: Reload Configuration File
az: Quraşdırma Faylıını Yenidən Yüklə

en: _New Project...
az: _Yeni Lahiyə...

en: _Reload Configuration File
az: _Quraşdırma faylını yenidən yüklə

en: _Save Configuration File
az: Quraşdırma faylını _qeyd et

en: Clear _Daily Counter
az: Günlük _sayğaçı sıfırla

en: St_art
az: _Başla

en: Sto_p
az: _Dayan

en: _Timer Running
az: Saat iş_ləyir

en: _Timer
az: S_aat

en: empty
az: boş

note: Note to translators: just skip the `[GTT]'
en: [GTT]New
az: Yeni

en: Reload
az: Yeniden yüklə

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save Configuration File
az: Quraşdırma faylını qeyd et

en: Cut Selected Project
az: Seçili lahiyəyi kes

en: Copy Selected Project
az: Seçili lahiyəyi kopyala

en: Paste Project
az: Lahiyəyi yapışdır

en: Props
az: Xüsüsiyyətlər

en: Timer
az: Saat

en: Start/Stop Timer
az: Saatı başlat/dayandır

en: Calendar
az: Təqvim

en: Prefs
az: Seçənəklər

en: Edit Preferences...
az: Seçənəkləri dəyişdir ...

en: Manual
az: Bələdçi

en: Quit
az: Çıx

en: Quit GTimeTracker
az: GTimeTracker'dən çıx

en: Close
az: Qapat

en: Display
az: Ekran

en: Entry Start:
az: Başlama Girişi:

en: Entry Stop:
az: Bitiş Girişi:

en: Filename:
az: Fayl adı :

en: Logfile
az: Qeyd faylı

en: Misc
az: Qarışıq

en: No Project Command:
az: Lahiyə Əmri Yoxdur:

en: Shell Commands
az: Qabıq Əmrləri

en: Show Seconds
az: Saniyələri göstər

en: Show Status Bar
az: Vəziyyət çubuğunu göstər

en: Show Table Header
az: Cədvəl Başlığını Göstər

en: Show Toolbar Icons
az: Ləvazimat Çubuğunda Timsalları Göstər

en: Show Toolbar Texts
az: Ləvazimat Çubuğunda Mətnləri Göstər

en: Show Tooltips
az: Balon köməklərini göstər

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
az: `Kəs','Köçürt' və 'Yapışdır''ı göstər

en: Show `Help'
az: 'Kömək''ı göstər

en: Show `New'
az: `Yeni''yi göstər

en: Show `Preferences'
az: 'Seçənəkləri''i göstər

en: Show `Properties'
az: 'Xüsüsiyyətləri''i göstər

en: Show `Quit'
az: 'Çıx''ı göstər

en: Show `Save', `Reload'
az: 'Qeyd Et' və 'Yeniden yüklə''yi göstər

en: Show `Timer'
az: 'Saat''ı göstər

en: Switch Project Command:
az: Lahiyə Əmrini Dəyişdir :

en: Toolbar
az: Ləvazimat çubuğu

en: Toolbar Segments
az: Ləvazimat çubuğu bölmələri

en: Use Logfile
az: Qeyd faylı istifadə et

en: Project
az: Lahiyə

en: Project Description:
az: Lahiyə İzahı :

en: Project Title:
az: Lahiyə Adı:

en: Cesar Miquel (miquel@df.uba.ar)
az: Cesar Miquel ( miquel@df.uba.ar )

en: Copyright (C) 1998
az: Təlif haqqı (C) 1998

en: Action database
az: Əməliyyat bilgi tabanı

en: Monitor options
az: Göstərmə seçenəkləri

en: Add...
az: Əlavə Et ...

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Error parsing actions data base
az: Əməliyyat bilgi tabanını oxurkən bir xəta oldu

en: Can't write to actions database!
az: Əməliyyatları bilgi tabanına yaza bilmədim !

en: <empty>
az: <boş>

en: process regexp
az: əməliyyat uzantıları

en: message regexp
az: xəbər uzantıları

en: action to execute when regexps are TRUE
az: uzantılar tutarsa işə salınacaq əməliyyat

en: description
az: izah

en: description:
az: izah :

en: Description of this entry.
az: Bunun izahı .

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
az: kəlam : [%s]
    qeyd adı : [%s]
    gedişat: [%s]
    xəbər : [%s]
    izah: [%s]
    əməliyyat : [%s]

en: Log stats
az: Qeyd statistikaları

en: Log information
az: Qeyd mə'lumatı

en: Log:
az: Qeyd :

en: Size:
az: Böyüklük :

en: Modified:
az: Dəyişiklik :

en: Start date:
az: Başlama tarixi :

en: Last date:
az: Son tarix :

en: Num. lines:
az: Sətir sayısı :

en: %ld bytes
az: %ld bayt

en: January
az: Yanvar

en: February
az: Fevral

en: March
az: Mart

en: April
az: Aprel

en: June
az: İyun

en: July
az: İyul

en: August
az: Avqust

en: September
az: Sentyabr

en: October
az: Oktyabr

en: November
az: Noyabr

en: December
az: Dekabr

en: Not enough memory!
az: Lazımi yaddaş yoxdur!

en: Out of memory!
az: Yaddaş çatmır!

en: Unable to open logfile!
az: Qeyd faylını aça bilmədim !

en: %s is not a regular file.
az: %s normal bir fayl deyildir.

en: %s could not be opened.
az: %s açıla bilmədi .

en: %s not a log file.
az: %s bir qeyd faylı deyildir .

en: ReadLogStats: out of memory
az: ReadLogStats : yaddaş çatmır

en: Open log
az: Qeydi aç

en: Export log
az: Qeydi itxal et

en: Close log
az: Qeydi qapat

en: Switch log
az: Qeydi dəyişdir

en: Monitor log
az: Qeydi təqib et

en: Exit program
az: Uyğulamadan çıx

en: Show calendar log
az: Təqvim qeydini göstər

en: Show log stats
az: Qeyd statistikalarını göstər

en: Show line info
az: Sətir mə'lumatını göstər

en: Show user preferences
az: İstifadəçi seçənəklərinii göstər

en: Select...
az: Seç ...

en: Select log events
az: Qeyd əməliyyatlarını seç

en: Filter..
az: Süzgəc..

en: Filter log events
az: Qeyd əməliyyatlarını süz

en: Info about logview
az: logview haqqında mə'lumat

en: No log files to open
az: Açılacaq qeyd faylı yoxdur

note: Create App
en: System Log Viewer
az: Sistem qeydi göstəricisi

en: Filename:
az: Fayl adı :

en: Date:
az: Tarix :

en: Too many open logs. Close one and try again
az: Çox miqdarda qeyd faylı açıqdır. Lütfən bir dənəsini qapat və yenidən sına

en: Open new logfile
az: Yeni bir qeyd faylı aç

en: Error: [%s]
az: Xəta : [%s]

en: Choose logs to monitor
az: Təqib ediləcək qeydləri seç

note: Check boxes
en: Hide app
az: Proq. gizlət

en: Exec actions
az: İşlətma əməliyyatları

en: tmp_list is NULL
az: tmp_list NULL oldu

en: TOUCHED!!
az: DƏYiŞDİ !!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
az: yuva adı sütun genişliyi /0 qiyməti bu sütünu gizlədər)

en: Columns
az: Sütunlar

en: Zoom view
az: Böyüdülmüş görünüşü

en: Log line detail for %s
az: %s üçün qeyd fayl sətri mə'lumatları

en: Log line detail for <No log loaded>
az: <Qeyd faylı yüklənmədi> üçün qeyd fayl sətri mə'lumatları

en: Date:
az: Tarix :

en: Process:
az: Gedişat:

en: Message:
az: İsmarıc:

en: Description:
az: İzah:

en: Do nothing
az: Heç bir şey etmə

en: Append it to ->
az: Əlavə Et ->

en: Search it in ->
az: Axtar->

en: Edit it
az: Düzəlt

note: First view is considered as the default view ...
en: List
az: Siyahı

en: Grid
az: Tor

en: Edit
az: Düzəlt

en: File
az: Fayl

en: Search RGB
az: KYM axtarışı

en: Monitor
az: Göstər

en: Concat
az: Bağla

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
az: '%s' sənədi dəyişdirildi; onu qeyd etmək istəyirsən mi?

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
az: GColorsel rəngləri arayaddaşdan ala bilmədi .

en: Please select a file document before.
az: Lütfən əvvalcə bir sənəd seç.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
az: Bu əməliyyatı edə bilmədim. Lütfən, :
    
    1. Bu əməliyyata bir cavab-əməliyyatı baǧlayıb bağlamadığını yoxla.
    2. O sənədin var olub olmadıǧını yoxla.
    3. O bağlanılan sənədin növünün var olub olmadıǧını yoxla.
    
    Bunları "Düzəlt" menyusundakı qurğular bölməsiylə edə biləsən.

en: <- Remove
az: <- Sil

en: <- Remove all
az: <- Hamısını sil

en: Add ->
az: Əlavə Et ->

en: Add all ->
az: Hamısını əlavə et ->

en: Available documents
az: Mövcud sənədlər

en: Available views
az: Mövcud görünüşlər

en: Connect to
az: Bağlan :

en: Create a document
az: Bir sənəd yarat

en: Create views
az: Görünüşləri yarat

en: Description :
az: İzah:

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
az: Lütfən yaradılacaq sənəd növünü seç.
    Qısa bir ad seçə bilərsən, amma fayl adıyla qarışdırma .

en: Select source document
az: Qaynaq sənədi seç

en: Select type
az: Növünü seç

en: Short name :
az: Qısa ad :

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
az: Bu sənəd başqa sənədlərdən mə'lumatları oxuyar. Lütfən əvvəlcə bu sənədləri qapat .

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
az: Bu sənəd üçün bir ya da daha fazla görünüş seçə bilərsən. Amma ən azından bir görünüşü yaratmaq məcburiyyətində olduğunu unutma .

en: Create a new view
az: Yeni bir görünüş yarat

en: Please, select the type of view you want to create.
az: Lütfən yaratmaq istədiyin görünüş növünü seç .

en: Actions
az: Əməliyyatlar

en: Bottom
az: Alt

en: Default
az: Əsas

en: Display documents menu (restart required).
az: Sənədlar menyusunu göstər ( yenidən başlamaq lazımdır).

en: Documents
az: Sənədlər

en: DoubleClick in previews:
az: Nümayişlərdə cüt tıqlamada :

en: DoubleClick in views:
az: Görünüşlərdə cüt tıqlamada :

en: Drop:
az: Burax:

en: General
az: Ümumi

en: Grab:
az: Yaxala :

en: MDI (Multiple Document Interface)
az: ÇSS ( Çoxlu Sənəd Səthi MDI)

en: Mode:
az: Hal:

en: Notebook Tab position:
az: Qeyd dəftərçəsi təb yeri :

en: On ... execute ...
az: İşə Salarkən...

en: Save session on exit.
az: İclası çıxışda qeyd et .

en: Session
az: İclas

en: Top
az: Üst

en: Begin
    Comments :
az: Başlanğıc
    İzahatlar:

en: End
    Comments :
az: Son
    İzahatlar:

en: File name :
az: Fayl adı :

en: Header :
az: Başlıq :

en: Special properties
az: Xüsusi seçənəklər

en: Common properties
az: Ümumi xüsusiyyətlər

en: Name :
az: Ad :

en: Blue :
az: Mavi :

en: Green :
az: Yaşıl :

en: Red :
az: Qırmızı :

en: Colors format :
az: Rəng şəkli :

en: Display document control (if exists)
az: Sənəd yoxlamasını varsa göstər

en: Color height :
az: Rəng hündürlüyü :

en: Color width :
az: Rəng eni :

en: Draw numbers
az: Sayıları boya

en: New Document
az: Yeni sənəd

en: Create a new document
az: Yeni bir sənəd yarat

en: New View
az: Yeni Görünüş

en: Create a new view for a document
az: Bir sənəd üçün yeni bir görünüş yarat

en: Close document
az: Sənədi qapat

en: Close the current document
az: Hazırkı sənədi qapat

en: Close view
az: Görünüşü qapat

en: Close the current view
az: Hazırkı görünüşü qapat

en: _Open palette...
az: Paleti _aç ...

en: Load a palette
az: Paleti yüklə

en: _Save palette
az: Paleti _qeyd et

en: Save the current palette in a file
az: Hazırkı paleti fayla qeyd et

en: Save palette _As...
az: Paleti _fərqli qeyd et ...

en: Save the current palette with a different name
az: Hazırkı paleti fərqli bir adla qeyd et

en: Insert color
az: Rəng daxil et

en: Remove selected colors
az: Seçili rəngləri sil

en: Edit selected colors ...
az: Seçili rəngləri düzəlt...

en: Document/View properties
az: Sənəd/Görünüş xüsusiyyətləri

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
az: GColorsel faylı qeyd edə bilmədi:
    
    %s
    
    Lütfən verdiyin yolun var olduğunu yoxla,
    ve o yolda da yazma haqqının olduğuna bax.
    
    Yeniden sınamaq istəyirsən mi?

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
az: GColorsel faylı yükləyə bilmədi :
    
    %s
    
    Lütfən verdiyin yolun var olduğunu yoxla,
    ve o faylı açmaq üçün lazımi haqlara sahib olub olmadığına bax.

en: Open Palette
az: Paleti aç

en: Loading file, please wait ...
az: Faylı yükləyirəm, bir az gözlə ...

en: Save Palette as
az: Paleti fərqli qeyd et

en: File not saved ...
az: Fayl qeyd edilmədi...

en: File saved ...
az: Fayl qeyd edildi...

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
az: '%s''nin son görünüşünü də qapadıram.
    
    O vaxt bu sənəd də bağlanacaqdır; davam edim mi?
    
    Lütfən %d virtual sənədin bu sənədin mə'lumatlarını istifadə etdiyini unutma.

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
az: '%s''nin son görünüşünü də qapadıram.
    
    O vaxt bu sənəd də bağlanacaqdır; davam edim mi?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
az: '%s''yi qapadıram .
    
    Lütfən o vaxt %d görünüşün silinəcəyini unutma,
    və %d virtual sənəd də bu sənədin mə'lumatlarını istifadə edir.
    
    Devam edim mi?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
az: '%s''yi qapadıram .
    
    Lütfən o vaxt %d görünüşün silinəcəyini unutma.
    
    Devam edim mi?

en: Gnome Color Browser
az: Gnome Rəng Səyyahı

en: Small utility to browse available X11 colors.
az: Mövcud X11 rənglərini gəzmək üçün bir proqram tə'minatı .

en: New Color
az: Yeni rəng

en: View properties
az: Görünüş xüsusiyyətləri

en: Document properties
az: Sənəd xüsusiyyətləri

en: Open
az: Aç

en: Open a palette
az: Bir palet aç

en: Grab
az: Yaxala

en: Grab a color on the screen
az: Ekrandakı bir rəngi yaxala

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
az: Senin qurğu faylında xəsarət var.
    Yeni bir oturum yaratmaq istəyirsən mi?

en: Loading files, please wait ...
az: Faylları yükləyirəm, lütfən gözləyin ...

en: One or more files can not be restored :
az: Bir ya da daha çox fayl geriyə qurula bilmədi :

en: System Colors
az: Sistem Rəngləri

en: User Colors
az: İstifadəçi Rəngləri

en: Search
az: Axtar

en: Decimal 8 bits
az: Onluq ( 8bit )

en: Decimal 16 bits
az: Onluq ( 16bit )

en: Hex 8 bits
az: On altılıq ( 8bit )

en: Hex 16 bits
az: On altılıq ( 16bit )

en: Float
az: Sürüşgən

en: Color
az: Rəng

note: Create everything.
en: Name
az: Ad

en: Tolerance :
az: Güzəşt sərhədi:

en: Font Selector
az: Yazı növü Seçicisi

en: Selection:
az: Seçki :

en: Font to load
az: Yüklənəcək yazı növü

en: Print selected font name on exit
az: Çıxarkən seçili yazı növünü çap et

en: Inhibit remembering selected font for next run
az: Sonrakı əməliyyatda seçili yazı növünü ağlında tutma

en: Inhibit loading of last font
az: Son yazı növünün yüklənməsinə mane ol

en: Reason %d
az: Səbəb %d

en: Where to put the window, and its size
az: Pəncərənin haraya qoyulacağını və o pəncərənin böyüklüyu

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
az: Normal yekunu keç ; bu bəzən lazım olur .

en: _New Window
az: _Yeni pəncərə

en: New text viewer window
az: Yeni mətn göstərme pəncərəsi

en: _Fixed Font
az: _Sabit Yazı Növü

en: Display text with a fixed font
az: Metni belirli bir yazı növüylə göstər

en: Text File Viewer
az: Mətn Göstəricisi

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
az: Təlif haqqı (C) 1998, GNU General Public License'ə görə nəşr edilmişdir.

en: Find string
az: Metni tap

en: Find
az: Tap

en: Loading...
az: Yüklənir ...

en: No such file or directory:
    %s
az: Belə bir fayl ya da qovluq yoxdur : 
    %s

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
az: Bu faylı ( sıxışdırmadan ) açıb göstərə bilmədim : 
    %s
    %s

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
az: Sıxışdırılmış faylı göstərə bilmirəm .
    'zcat' uyğulaması tapıla bilmədi .

en: Error loading file:
    %s
    %s
az: Fayl yüklənirkən xəta oldu : 
    %s
    %s

en: Saving...
az: Qeyd Edilir...

en: Failed to write file:
    %s
    %s
az: Faylı yaza bilmədim : 
    %s
    %s

en: Save Text As...
az: Mətni fərqli qeyd et ...

en: Open Text File...
az: Mətn faylını aç ...

en: Sorry, no preferences yet.
az: Bağışlayın, indiyə qədərki qurğular yoxdur .

en: Searching...
az: Axtarılır...

en: No search string was specified!
az: Axtarılacaq mətn göstərilmədi!

en: Shut Down
az: Qapat

en: Single User Mode
az: Tek istifadəçilik işləmə səviyyəsi

en: Runlevel 2
az: İşləmə səviyyəsi 2

en: Runlevel 3
az: İşləmə səviyyəsi 3

en: Runlevel 4
az: İşləmə səviyyəsi 4

en: Runlevel 5
az: İşləmə səviyyəsi 5

en: Reboot
az: Yeniden başlat

en: Are you sure you want to shut down the computer?
az: Bilgisayarınızı həqiqətən də qapatmaq mı istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
az: Tek istifadəçilik işləmə səviyyəsinə keçmək istədiyindən əminsən mi?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
az: İşləmə səviyyəsi 2'yə keçmək istədiyindən əminsən mi?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
az: İşləmə səviyyəsi 3'ə keçmək istədiyindən əminsən mi?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
az: İşləmə səviyyəsi 4'ə keçmək istədiyindən əminsən mi?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
az: İşləmə səviyyəsi 4'ə keçmək istədiyindən əminsən mi?

en: Are you sure you want to reboot the system?
az: Bilgisayarınızı həqiqətən də yenidən mi başladacaqsınız?

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
az: Kompüterinizi qapatmaq ya da yenidən başlatmaq üçün 'root' olmalısınız.

note: notebook pages
en: Shutdown or Reboot
az: Qapat ya da yenidən başlat

en: Easy
az: Asand

en: Advanced
az: İnkişaf etmiş

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
az: Qapatmak ya da yenidən başlamaq üçün "Oldu"'ya bas .
    Bütün açıq uyğulamalardakı mə'lumatları itirəcəksəniz.

note: Put in a "revert to defaults" button
en: Revert to Defaults
az: Əsas qiymətlərə geri dön

en: Commands
az: Əmrlər

en: Confirm before shutdown?
az: Qapatmadan əvvəl doǧrulama istənsin mi?

en: %s
    You will lose any unsaved work.
az: %s
    Bütün qeyd edilməmiş mə'lumatlarını itirəcəksən.

en: Don't ask next time.
az: Gələcəkdə soruşma.

en: Command execution failed: fork failed
az: Əmr iflas etdi ; çəngəlləmə bacarılmadı

en: Make guname act as a control center applet
az: guname'i bir idarə mərkəzi appleti kimi hərəkət etdir

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
az: 'guname-capplet''i başladılırkən bir ağır xəta oldu .

en: System Information
az: Sistem mə'lumatları

en: Logo file not found
az: Logo dosyəsı tapıla bilmədi

note: Up here so it uses the default font
en: GNOME contributors:
az: GNOME dəstəkçiləri :

note: fontset used by guname; adapt it if your language requires it
en: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-*
az: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-9

en: GNOME: The GNU Network Object Model Environment
az: GNOME : The GNU Network Object Model Environment'i

en: Email Information...
az: Mə'lumatları ePoçtla Göndər...

en: Save Information to File...
az: Mə'lumatları fayla qeyd et ...

en: Detailed Information...
az: Ətraflı Mə'lumatlar ...

en: Category
az: Növ

en: Your System
az: Sisteminin

en: Save As...
az: Fərqli qeyd et ...

en: Mail To...
az: ePoçtla Göndər...

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
az: `%s' faylını qapatırkən xəta oldu : 
    %s
    Bəzi ya da bütün mə'lumatlar yazılmamış ola bilər .

en: Couldn't open file `%s': %s
az: `%s' faylını aça bilmədim : %s

en: Save System Information As...
az: Sistem mə'lumatlarını fərqli qeyd et ...

note: I don't think the error_string() will reliably mean anything.
en: Command failed ` %s ': %s
az: Əmr iflas etdi : `%s' : %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
az: Əmri işə sala bilmədim : `%s' : %s

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
az: Bu ePoçt xəbəri %s'a(ə) göndəriləcəkdir .
     Bu mə'lumatların ePoçtla göndərilməsini istəyirsən mi?

en: Are you sure?
az: Doğrudan mı?

en: Address to mail to:
az: ePoçtla göndəriləcək ünvan:

note: *********************************** Globals **********************************
en: Distribution:
az: Dağıdım :

en: Operating System:
az: Işlətim Sistemi :

en: Distribution Version:
az: Dağıdım Buraxılışı:

en: Operating System Version:
az: Işlətim Sistemi Tarixi :

en: Operating System Release:
az: Işlətim Sistemi Buraxılışı:

en: Processor Type:
az: İşlədici Növü :

en: Processor Speed:
az: İşlədici Sür'əti:

en: Host Name:
az: Verici Adı:

en: Domain Name:
az: Verici-şəbəkə adı :

en: User Name:
az: İstifadəçi Adı:

en: X Display Name:
az: X ekran Adı:

en: System Status:
az: Sistem Vəziyyəti:

en: Real Memory:
az: Həqiqi Yaddaş:

en: Swap Space ("virtual memory"):
az: Dəyiş Toqquş Sahəsi( "virtual yaddaş" ) :

en: Total Memory:
az: Toplam Yaddaş :

en: Free Memory:
az: Boş Yaddaş :

en: Device
az: Avadanlıq

en: Used space
az: İstifadə Edilən disk sahəsi

en: Free space
az: Boş disk sahəsi

en: Percent free
az: Boşluk nisbəti

en: Mount point
az: Yükləmə nöqtəsi

note: This is about the only case where we'll put Unknown instead of simply not showing the info.
en: Unknown
az: Bilinmir

en: Unknown filesystem
az: Bilinməyən fayl sistemi

en: No information for this filesystem.
az: Fayl sistemi üçün mə'lumat yoxdur.

en: Memory
az: Yaddaş

en: Kilobytes
az: Kilobayt

en: %ld%% memory used.
az: %ld%% yaddaş istifadə edilir .

en: %ld%% swap used.
az: %ld%% dəyiş-toqquş sahəsi istifadə edilir.

en: CPU %d
az: İşlədici %d

en: Detailed System Information
az: Ətraflı Sistem Mə'lumatları

en: Disk Information
az: Disk Mə'lumatları

en: Memory Information
az: Yaddaş Mə'lumatları

en: CPU Information
az: İşlədici Mə'lumatları

en: Mount Point:
az: Bağlama Yeri :

en:     Device:
az:     Avadanlıq:

en:     Filesystem Type:
az:     Fayl Sistemi :

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
az: %ld meqabayt, %ld boş ( %ld 'rootda' ) : %ld inod, %ld boş .

en: %2d%% full
az: %2d%% dolu

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
az: "w" əmrini işə sala bilmədim .
    Bu əmr amma bu uyğulamanın işləməsi üçün lazımdır.

en: Active User Listing
az: Fəal İstifadəçi Siyahısı

en: Update Information
az: Mə'lumatları Yenile

en: Command Line
az: Əmr

en: Add some defaults
az: Bəzi əsas qiymətləri əlavə et

en: Delete
az: Sil

en: Command Editor
az: Əmr Düzəldicisi

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
az: Açılacaq menyulardakı əmrləri quraşdıra bilərsiniz.
    İstədiyin menyu vahidinin adını və əmrini ver .
     
    Əmrdə seçili istifadəçi adı yerinə "%u" istifadə edə bilərsiniz
    və hazırkı tty üçün %t istifadə edə biləsiniz.

en: Click this button to add
    some sample commands.
az: Bu basmayla bəzi
    nümunə əmrləri əlavə edə bilərsiniz.

en: Menu items
az: Menyu üzvləri

en: Command
az: Əmr

en: Running: %s
az: İşləyir: %s

en: Default 16-bit
az: Əsas 16bit

en: 32-bit
az: 32 bit

note: there is no 2 apparently
en: 32-bit w/sync
az: 32 bit, bəabərləşdirilmiş

en: Sleeping
az: Yatır

en: Active/Idle
az: Fəal/Boşda

en: Standby
az: Qapalı

en: Unable to access the drive.
az: Sürücüyə çata bilmədim.

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
az: Bu sürücünün DMA qurğuları dəyişdirilə bilmir .

en: Enabled
az: Açıq

en: Disabled
az: Qapalı

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
az: Bu sürücünün IRQ maskası dəyişdirilə bilmir.

en: The drive refused to keep its settings.
az: Sürücü qurğularını mühafizə etməyi qəbul etmirəm .

en: Keep settings
az: Qurğuları qoru

en: None
az: Heç Biri

en: (1 Sector)
az: ( 1 sektor )

en: (Dual Port)
az: ( Cüt Qapı)

en: (Dual Port Cache)
az: ( Cüt Qapı Kaşesi)

en: No
az: Xeyr

en: Yes (%d sector)
az: Bəli ( %d sektor )

en: Yes (%d sectors)
az: Bəli ( %d sektor )

en: Serial No.
az: Serial No:

note: do config here
en: Geometry
az: Geometriyası

en: Cache
az: Kaşe

en: Legacy MFM/RLL drive
az: MFM/RLL sürücüsü

en: DMA Mode
az: DMA növü

en: IO Mode
az: D/V növü

en: IRQ Unmask
az: IRQ maskalaması

en: Multisector
az: Çox sektorlu

en: On Reset
az: Yeniləmə

note: *	Set up the outer display first
en: IDE Status
az: IDE Vəziyyəti

en: Disk Logo Not Found
az: Disk Rəsmini Tapa Bilmədim

en: Only the superuser can use this tool
az: Sadəcə 'root' bu uyğulamayı istifadə edə bilər

en: You appear to have no IDE drives
az: IDE avadanlığın yoxdur axı dəyəsən

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
az: MDaxili Xəta: Düzgün yeri tapa bilmirəm.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
az: MDaxili Xəta: "do_test"də Şübhəli qiymət (%ld)

en: EBad block at block %lu
az: E%lu blokunda Xəsərli blok

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
az: MXəsərli bloklar yoxlanır...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
az: M%s avadanlığı xəsərli bloklar üçün yoxlana bilmədi

en: MChecking for bad blocks... Done
az: MXəsərli bloklar yoxlanır...Qurtardı

en: MFormatting the disk...
az: MDiski şəkilləndirirəm....

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
az: EBir yerdə xəta var, amma harda olduǧunu düzü bilmirəm .

en: EError formatting track #%d
az: E#%d yolunu şəkilləndirirkən xəta oldu

en: EError during completion of formatting
az: EŞəkilləndimənin sonlandırılmasında xəta oldu

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
az: MDiski Şəkillləndirirəm...Qurtardı

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
az: MŞəkilləndirməni Yoxlayıram ...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
az: EFloppy'yə yaza bilmədim.
    
    Yazma qorumalı olub olmadıgıni Lütfən yoxlayın.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
az: EFloppy %s avadanlıǧını açmaq üçün çatışmayan bilgilər.

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
az: EFloppy'yə çata bilmədim.
    
    Lütfən sürücüdə disket olub olmadıǧından əmin olun
    və qapısını yoxlayın.

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
az: EÜmumi %s floppy avadanlıǧına yetişmə xətası.
    
    Xəta kodu %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
az: EOxuma xətası :
    Silindr nömrəsi %d oxunurkən xəta oldu, %d gözlənilirdi, %d oxundu

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
az: ESilindr nömrəsi %d oxunurkən xəta oldu, %d gözlənilirdi, %d oxundu

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
az: MSilindr %d də xəta var . Davam edirəm ...

en: EError closing device %s
az: E%s avadanlıǧı qapatılırkən xəta oldu

en: MVerifying the format... Done
az: MŞəkilləndirmə yoxlanır ... Qurtardı

en: EUnable to write to device %s
az: E%s avadanlıǧına yaza bilmirəm

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
az: E%s floppy avadanlıǧına yetişirkən ümumi xəta oldu.
    
    Xəta kodu %s

en: ECould not determine current format type
az: EŞəkilləndirmə növü tapıla bilmir

en: File system type:
az: Fayl sistemi növü:

en: Floppy Density:
az: Floppy Sıxlıǧı:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Format a floppy
az: Bir floppy şəkillləndir

en: Linux Native (ext2)
az: Linux (ext2)

en: MMaking filesystem on disk...
az: MDiski üstündə fayl sistemi yaradılır....

en: EUnable to create filesystem correctly.
az: EFayl sistem düzgün yaradıla bilmədi.

en: MMaking filesystem on disk... Done
az: MDisk üstündə fayl sistem yaradıram...Qurtardı

en: EUnable to create filesystem.
az: EFayl sistem yaradıla bilmədi.

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
az: MXəsərli bloklar yoxlanır...(bu bir az vaxt alar)

en: The device to format
az: Şəkilləndiriləcək avadanlıq

en: DEVICE
az: AVADANLIQ

note: We do this to get around a bug in libglade.  Ideally we won't need * to do this in the future.
en: Format
az: Şəkilləndir

en: Format another floppy?
az: Başqa disket də şəkilləndirilsin mi ?

en: Floppy formatted successfully.
az: Floppy müvəffəqiyyətlə şəkilləndirildi.

en: Floppy formatting cancelled.
az: Floppy şəkillləndirilməsi ləǧv edildi .

en: Format progress.
az: Şəkilləndirlmə gedişatı .

en: Param
az: Veri

en: Current
az: Hazırkı

en: Scale
az: Miqyas

en: Copyright 2000 John Kodis
az: Təlif haqqı (C) 2000 John Kodis

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
az: GNOME stripchart uyğulaması istifadəçi tərəfindən göstərilənmüxtəlix göstərişləri bir funksiya olar çəkar. Bu uyğulamanın ən çox bacardığı iş işlədici yükünü, işlədici istifadəsini , network trafiyini və buna bənzər göstərişləri göstərməkdir. Maraqlanan istifadəçi bu qiymətləri dəyişdirib xüsusiləşdirə bilər.

en: Show values
az: Qiymətləri göstər

en: Edit Prefs...
az: Seçənəkləri Düzəlt ...

en: Edit Params...
az: Parametrləri Düzəlt ...

en: closing parenthesis expected
az: sağ mötərizə gözlənilirdi

en: no such field: %d
az: belə bir vahid yoxdur : %d

en: missing variable identifer
az: keçərli qiymət tanıdıcısı əksikdir

en: invalid variable identifer: %s
az: keçərsiz qiymət tanıdıcısı : %s

en: number expected
az: rəqəm gözlənilirdi

en: extra junk at end: "%s"
az: sonda əlavə prça var: "%s"

en: Parameter
az: Parametr

en: Equation
az: Oxşarlıq

en: Filename
az: Fayl adı

en: Pattern
az: Naxış

en: Min
az: ƏnAz

en: Max
az: ƏnÇox

en: Logarithmic
az: Loqaritmalıq

en: Type
az: Növ

en: Indicator
az: İndikator

en: Line
az: Xətt

en: Point
az: Nöqtə

en: Add Parameter Before
az: Parametri Əvvəl Daxil Et

en: Add Parameter After
az: Parametri Sonra Daxil Et

en: Apply Parameter Changes
az: Parametr Dəyişiklikləri Əlavə Et

en: Delete Parameter
az: Parametri Sil

en: Add Color
az: Rəng Əlavə Et

en: Delete Color
az: Rəngi Sil

en: Info
az: İnfo

en: Parameter Editor
az: Parametr Editoru

en: Parameters
az: Parametrlər

en: Chart
az: Cədvəl

en: enabled
az: açıq

en: minor
az: zəif

en: major
az: əsas

en: Update
az: Güncəllə

en: Smooth
az: Düzgün

en: Ticks
az: Tıqqıldamalar

en: Pen
az: Qələm

en: Geometry string: WxH+X+Y
az: Yerleşim mətni : ENxHÜNDÜRLÜK+X+Y

en: Configuration file name
az: Quraşdırma faylı adı

en: Values
az: Qiymətlər

en: Prefs...
az: Seçənəklər..

en: Params...
az: Parametrlər...

en: Format Floppy Disks
az: Disketləri şəkilləndirər

en: gfloppy
az: Disketləri şəkilləndirər
