gnome-utils 1.2.1 - en to ca translation catalogue (667 entries)

en: The Gnome Calculator
ca: La Calculadora del GNOME

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
ca: Una simple calculadora de doble precisió, similar a xcalc

en: Gnome Calculator
ca: Calculadora de GNOME

en: Insert
ca: Insereix

en: Character:
ca: Caràcter:

en: Gnome Character Map
ca: Mapa de caràcters del GNOME

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
ca: L'equivalent del Gnome al Mapa de caràcters de Microsoft Windows. Avís: pot contenir anglès incorrecte.

en: Text copied to clipboard...
ca: El text s'ha copiat al porta-retalls...

en: Text cut to clipboard...
ca: El text s'ha retallat i s'ha posat al porta-retalls...

en: Text pasted from clipboard...
ca: El text s'ha enganxat des del porta-retalls...

en: Action Toolbar
ca: Barra d'eines d'accions

en: Text to copy:
ca: Text per copiar:

en: Exit
ca: Surt

en: Copy
ca: Copiar

en: About
ca: A propòsit de...

en: Help
ca: Ajuda

en: Insert Character...
ca: Insereix un caràcter...

en: _Action Toolbar
ca: Barra d'eines d'_accions

en: View or hide the action toolbar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines d'accions

en: _Text Toolbar
ca: Barra d'eines de _text

en: View or hide the text toolbar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines de text

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: View or hide the statusbar
ca: Mostra o amaga la barra d'estat

en: Character Table's Font...
ca: Tipus de lletra de la taula de caràcters...

en: Set the character table's font.
ca: Defineix el tipus de lletra de la taula de caràcters...

en: _Insert at end
ca: _Insereix al final

en: Insert every selected character at the end of the text entry
ca: Insereix cada caràcter seleccionat al final de l'entrada de text

en: _Focusable Buttons
ca: Botons en_focables

en: Set the buttons to be focusable or not
ca: Defineix si els botons han de ser enfocables o no

en: Cut
ca: Tallar

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Paste
ca: Apegar

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el text del porta-retalls

en: Show Gnome Character Map's manual
ca: Mostra el manual del mapa de caràcters del GNOME

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: Exit the program
ca: Surt del programa

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
ca: No es pot connectar amb el servidor

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
ca: Client per al servidor de diccionaris del MIT.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Spell-checking...
ca: S'està comprovant l'ortografia...

en: Spell check done
ca: S'ha dut a terme la comprovació ortogràfica

en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Looking up word...
ca: S'està cercant la paraula...

en: Lookup done
ca: S'ha dut a terme la cerca

en: String not found
ca: No s'ha trobat la cadena

en: Find:
ca: Cerca:

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
ca: No es pot realitzar l'operació sol·licitada, ja sigui perquè el servidor
    que esteu utilitzant està inactiu o perquè no esteu connectat a Internet
    Si encara no esteu connectat a Internet, connecteu-vos-hi i torneu-ho a
    intentar.

en: Spell
ca: Comprovació ortogràfica

en: Check word spelling
ca: Comprova la ortografia de la paraula

en: Cut to Clipboard
ca: Retalla i posa al porta-retalls

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Paste Clipboard Contents
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Server to use, default search strategy, fonts
ca: Servidor per utilitzar, tècnica de cerca predeterminada, tipus de lletra

en: Word definition
ca: Definició del mot

en: About...
ca: Quant a...

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Show/Hide Definition Window...
ca: Mostra/Amaga la finestra de definició...

en: Spell Check...
ca: Comprova l'ortografia...

en: Cannot create applet!
ca: No es pot crear la minaplicació!

en: Headword:
ca: Paraula clau:

en: Sub-number:
ca: Sub-número:

en: Pronunciation:
ca: Pronunciació:

en: Etymology:
ca: Etimologia:

en: Part of speech:
ca: Element gramatical:

en: Example:
ca: Exemple:

en: Main body:
ca: Cos principal:

en: Cross-reference:
ca: Referència creuada:

note: Fixme these should be stock buttons
en: Preferences
ca: Preferències

en: Smart lookup
ca: Cerca intel·ligent

en: Server:
ca: Servidor:

en: Database:
ca: Base de dades:

en: Default strategy:
ca: Tècnica predeterminada:

en: Server
ca: Servidor

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Display handle bar
ca: Visualitza la barra de maneig

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
ca: Heu de reiniciar el GDict per tal
    d'activar aquests paràmetres.

en: Applet
ca: Miniaplicació

en: The server you specified could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el servidor que heu indicat.

en: Unable to parse the geometry string '%s'
ca: No es pot analitzar la cadena de geometria '%s'

en: Specify the geometry of the window.
ca: Especifica la geometria de la finestra.

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
ca: El GDiskFree és una adaptació per al GNOME de l'intèrpret d'ordres 'df'.

en: GDiskFree Properties
ca: Propietats del GDiskFree

en: Invoke sync before getting usage info
ca: Activa la sincronització abans de recuperar la informació d'ús

en: Show drive mount points
ca: Mostra els punts de muntatge de la unitat

en: Show drive size
ca: Mostra la mida de la unitat

en: Dial Orientation
ca: orientació del selector

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Update interval (ms)
ca: Interval d'actualització (ms)

en: General Settings
ca: Paràmetres generals

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Don't search subdirectories
ca: No cercar als subdirectoris

en: File owner
ca: Propietari del fitxer

en: File owner group
ca: Grup del fitxer

en: Last modification time
ca: Data de l'última modificació

en: Don't search mounted filesystems
ca: Evitar sistemes muntats sota el directori

en: Empty file
ca: Fitxers buits

en: Invalid user or group
ca: Propietaris o grups no vàlids

en: Filenames except
ca: Excepte els que s'anomenen

en: Follow symbolic links
ca: Segueix els enllaços simbòlics

en: Simple substring search
ca: Recerca per sub-cadena simple

en: Regular expression search
ca: Recerca amb expressió regular

en: Extended regular expression search
ca: Recerca amb expressió regular estesa

en: grep options found in find list bad bad!
ca: Opcions per «grep» a la llista de «find», malament!

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
ca: Opcions no per «grep» a la llista de «grep», malament!

en: Search already running on another page
ca: Ja s'està executant la cerca en una altra pàgina

note: create the results box FIXME: add an option to autoclear result box and pass TRUE in that case
en: Search Results
ca: Resultats de la recerca

en: Start directory does not exist
ca: El directori d'inici no existeix

en: Search command line
ca: Línia d'ordres de cerca

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
ca: La línia d'ordres que es pot utilitzar per executar aquesta cerca des de la consola és:
    (Nota: per imprimir un fitxer per línia en comptes de separar-los amb nuls,
    afegiu "| tr '\000' '\n'" a la línia de sota)

en: Entry changed called for a non entry option!
ca: L'entrada ha canviat cridada per una opció no d'entrada!

en: Enable
ca: Habilita

en: Remove
ca: Eliminar

en: Start in directory:
ca: Comença al directori:

en: Browse
ca: Navega

en: Add
ca: Afegir

en: Show Command
ca: Ordre Mostra

en: Start
ca: Inicia

en: Stop
ca: Atura

en: Nothing to locate
ca: No hi ha res per ubicar

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
ca: Es tracta d'una interfície de localització. Si escriviu una cadena
    senzilla, es farà concordar com a part del camí complet; si escriviu
    una cadena amb comodins caldrà que tot el camí concordi.

en: Locate file:
ca: Ubica el fitxer:

en: Full find (find)
ca: Recerca completa (find)

en: Quick find (locate)
ca: Recerca ràpida (locate)

en: The Gnome Search Tool
ca: L'Eina de Recerca de GNOME

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
ca: (C) 1998, 2000 la Free Software Foundation

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
ca: Una interfície a les comandes unix find/grep/locate.

en: Gnome Search Tool
ca: Eina de Recerca de GNOME

en: Save Results
ca: Desa els resultats

en: Command mangled
ca: Ordre alterada

en: No command for this mime type
ca: No hi ha cap ordre per a aquest tipus de MIME

en: no project selected
ca: no s'ha seleccionat cap projecte

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
ca: No s'ha pogut entendre la geometria (posició i tamany)
    especificada a la línia de comandes

en: Today
ca: Avui

en: Project Title
ca: Títol del projecte

en: Description
ca: Descripció

en: Size
ca: Tamany

en: Status
ca: Estat

en: project %t started
ca: s'ha iniciat el projecte %s

en: stopped project %t
ca: s'ha detingut el projecte %s

en: Value
ca: Valor

en: no description
ca: sense descripció

en: program started
ca: s'ha iniciat el programa

note: log_if_equal
en: program exited
ca: s'ha abandonat el programa

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
ca: Sembla que hi ha altre GTimeTracker corrent.
    Premeu Acceptar per inciar GTimeTracker igualment,
    o premeu Cancel·lar per eixir.

en: Specify geometry
ca: Especifica la geometria

en: Select a project on startup
ca: Selecciona un projecte en arrancar

en: PROJECT
ca: PROJECTE

en: Warning
ca: Avís

en: New Project...
ca: Nou projecte...

en: Reload Configuration File
ca: Rellegir fitxer de configuració

en: _New Project...
ca: _Nou projecte...

en: _Reload Configuration File
ca: _Rellegir fitxer de configuració

en: _Save Configuration File
ca: _Guardar fitxer de configuració

en: Clear _Daily Counter
ca: _Esborrar comptador diari

en: St_art
ca: _Iniciar

en: Sto_p
ca: _Parar

en: _Timer Running
ca: _Cronòmetre corrent

en: _Timer
ca: C_ronòmetre

en: empty
ca: buit

note: Note to translators: just skip the `[GTT]'
en: [GTT]New
ca: Nou

en: Reload
ca: Rellegir

en: Save
ca: Guardar

en: Save Configuration File
ca: Guarda el fitxer de configuració

en: Cut Selected Project
ca: Talla el projecte seleccionat

en: Copy Selected Project
ca: Còpia el projecte seleccionat

en: Paste Project
ca: Apega un projecte

en: Props
ca: Propietats

en: Timer
ca: Cronòmetre

en: Start/Stop Timer
ca: Inicia/para el cronòmetre

en: Calendar
ca: Calendari

en: Prefs
ca: Preferències

en: Edit Preferences...
ca: Editar les preferències...

en: Quit
ca: Eixir

en: Quit GTimeTracker
ca: Abandona GTimeTracker

en: Close
ca: Tancar

en: Display
ca: Visualització

en: Entry Start:
ca: Començament de l'entrada:

en: Entry Stop:
ca: Finalització de l'entrada:

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Logfile
ca: Fitxer de registre

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: No Project Command:
ca: Comanda quan no hi haja projecte:

en: Shell Commands
ca: Comandes de l'intèrpret

en: Show Seconds
ca: Mostrar els segons

en: Show Status Bar
ca: Mostrar la barra d'estat

en: Show Table Header
ca: Mostrar la capçalera de la taula

en: Show Toolbar Icons
ca: Mostrar les icones de la barra

en: Show Toolbar Texts
ca: Mostrar els texts de la barra

en: Show Tooltips
ca: Mostrar pistes

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
ca: Mostrar «Tallar», «Copiar», «Apegar»

en: Show `Help'
ca: Mostrar «Ajuda»

en: Show `New'
ca: Mostrar «Nou»

en: Show `Preferences'
ca: Mostrar «Preferències»

en: Show `Properties'
ca: Mostrar «Propietats»

en: Show `Quit'
ca: Mostrar «Eixir»

en: Show `Save', `Reload'
ca: Mostrar «Guardar», «Rellegir»

en: Show `Timer'
ca: Mostrar «Cronòmetre»

en: Switch Project Command:
ca: Comanda per canviar de projecte:

en: Toolbar
ca: Barra de ferramentes

en: Toolbar Segments
ca: Segments de la barra

en: Use Logfile
ca: Usar un fitxer de registre

en: Project
ca: Projecte

en: Project Description:
ca: Descripció del projecte:

en: Project Title:
ca: Títol del projecte:

en: Action database
ca: Base de dades d'accions

en: Monitor options
ca: Opcions del monitor

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Edit...
ca: Edita...

en: Error parsing actions data base
ca: S'ha produït un error en analitzar la base de dades d'accions

en: Can't write to actions database!
ca: No es pot escriure a la base de dades d'accions!

en: <empty>
ca: <buit>

en: process regexp
ca: procés regexp

en: message regexp
ca: missatge regexp

en: action to execute when regexps are TRUE
ca: acció per executar quan les regexps són CERTES

en: description
ca: descripció

en: description:
ca: descripció:

en: Description of this entry.
ca: Descripció d'aquesta entrada.

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
ca: etiqueta: [%s]
    log_name: [%s]
    procés: [%s]
    missatge: [%s]
    descripció: [%s]
    acció: [%s]

en: Log stats
ca: Estadístiques del registre

en: Log information
ca: Informació del registre

en: Log:
ca: Registre:

en: Size:
ca: Mida:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Start date:
ca: Data inicial:

en: Last date:
ca: Data final:

en: Num. lines:
ca: Nombre de línies:

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: May
ca: Maig

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Setembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: Not enough memory!
ca: No hi ha prou memòria!

en: Out of memory!
ca: Memòria esgotada!

en: Unable to open logfile!
ca: No es pot obrir el fitxer de registre!

en: %s is not a regular file.
ca: %s no és un fitxer normal.

en: %s could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir %s.

en: %s not a log file.
ca: %s no és un fitxer de registre.

en: ReadLogStats: out of memory
ca: ReadLogStats: s'ha esgotat la memòria

en: Open log
ca: Obre el registre

en: Export log
ca: Exporta el registre

en: Close log
ca: Tanca el registre

en: Switch log
ca: Commuta el registre

en: Monitor log
ca: Monitoritza el registre

en: Exit program
ca: Surt del programa

en: Show calendar log
ca: Mostra el regsitre del calendari

en: Show log stats
ca: Mostra les estadístiques del registre

en: Show line info
ca: Mostra la informació de la línia

en: Show user preferences
ca: Mostra les preferències de l'usuari

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Select log events
ca: Seleccioneu els esdeveniments del registre

en: Filter..
ca: Filtra..

en: Filter log events
ca: Filtra els esdeveniments del registre

en: Info about logview
ca: Informació sobre el logview

en: No log files to open
ca: No hi ha cap fitxer de registre per obrir

note: Create App
en: System Log Viewer
ca: Visualitzador de registres del sistema

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Date:
ca: Data:

en: Too many open logs. Close one and try again
ca: Hi ha massa registres oberts. Tanqueu-ne un i torneu-ho a provar

en: Open new logfile
ca: Obre un nou fitxer de registre

en: Choose logs to monitor
ca: Escolliu els registres per monitoritzar

note: Check boxes
en: Hide app
ca: Amaga l'aplicació

en: Exec actions
ca: Executa les accions

en: tmp_list is NULL
ca: tmp_list és NUL

en: TOUCHED!!
ca: TOCAT!!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
ca: amplada de la columna de l'ordinador central ( 0 per amagar aquesta columna ):

en: Columns
ca: Columnes

en: Zoom view
ca: Fes un zoom de la vista

en: Log line detail for %s
ca: Detall de la línia de registre per a %s

en: Log line detail for <No log loaded>
ca: Detall de la línia de registre per a <No s'ha carregat cap registre>

en: Process:
ca: Procés:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Append it to ->
ca: Afegeix-lo a ->

en: Search it in ->
ca: Cerca'l a ->

en: Edit it
ca: Edita'l

note: First view is considered as the default view ...
en: List
ca: Llista

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Edit
ca: Edita

en: File
ca: Fitxer

en: Search RGB
ca: Cerca l'RGB

en: Monitor
ca: Monitoritza

en: Concat
ca: Concatena

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
ca: El document '%s' s'ha modificat; voleu desar-lo?

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
ca: El GColorsel no ha pogut enganxar els colors des del porta-retalls.

en: Please select a file document before.
ca: Si us plau, abans seleccioneu un document.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
ca: No puc realitzar aquesta acció. Comproveu:
    
    1. Que heu associat una acció amb aquest esdeveniment.
    2. Que el document associat encara existeix.
    3. El tipus del document associat.
    
    Aneu a Preferències, al menú Edita.

en: <- Remove
ca: <- Elimina

en: <- Remove all
ca: <- Elimina'ls tots

en: Add ->
ca: Afegeix ->

en: Add all ->
ca: Afegeix-los tots ->

en: Available documents
ca: Documents disponibles

en: Available views
ca: Vistes disponibles

en: Connect to
ca: Connecta a

en: Create a document
ca: Crea un document

en: Create views
ca: Crea les vistes

en: Description :
ca: Descripció :

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
ca: Si us plau, seleccioneu el tipus de document per crear.
    Podeu triar un nom curt, no el confongueu amb el nom de fitxer.

en: Select source document
ca: Seleccioneu el document font

en: Select type
ca: Seleccioneu el tipus

en: Short name :
ca: Nom curt :

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
ca: Aquest document llegeix document d'un o més document diferents. Si us plau, escoliu aquests documents.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
ca: Podeu crear una o més vistes per a aquest document. Penseu que heu de crear com a mínim una vista.

en: Create a new view
ca: Crea una nova vista

en: Please, select the type of view you want to create.
ca: Si us plau, seleccioneu el tipus de vista que voleu crear.

en: Actions
ca: Accions

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Default
ca: Per defecte

en: Display documents menu (restart required).
ca: Visualitza el menú de documents (cal reiniciar).

en: DoubleClick in previews:
ca: Doble clic en les previsualitzacions:

en: DoubleClick in views:
ca: Doble clic en les vistes:

en: Drop:
ca: Deixa anar:

en: Grab:
ca: Agafa:

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: Notebook Tab position:
ca: Posició del tabulador del Notebook:

en: On ... execute ...
ca: En ... executa ...

en: Save session on exit.
ca: Desa la sessió en sortir.

en: Session
ca: Sessió

en: Top
ca: Màxim

en: Toplevel
ca: Primer pla

en: Begin
    Comments :
ca: Començament
    Comentaris :

en: End
    Comments :
ca: Final
    Comentaris :

en: File name :
ca: Nom del fitxer :

en: Header :
ca: Capçalera :

en: Special properties
ca: Propietats especials

en: Common properties
ca: Propietats comunes

en: Name :
ca: Nom :

en: Blue :
ca: Blau :

en: Green :
ca: Verd :

en: Red :
ca: Vermell:

en: Colors format :
ca: Format dels colors :

en: Display document control (if exists)
ca: Visualitza el control del document (si existeix)

en: Color height :
ca: Alçada del color :

en: Color width :
ca: Amplada del color :

en: Draw numbers
ca: Dibuixa els números

en: New Document
ca: Nou document

en: Create a new document
ca: Crea un nou document

en: New View
ca: Nova vista

en: Create a new view for a document
ca: Crea una nova vista per a un document

en: Close document
ca: Tanca el document

en: Close the current document
ca: Tanca el document actual

en: Close view
ca: Tanca la vista

en: Close the current view
ca: Tanca la vista actual

en: _Open palette...
ca: _Obre una paleta...

en: Load a palette
ca: Carrega una paleta

en: _Save palette
ca: _Desa la paleta

en: Save the current palette in a file
ca: Desa la paleta actual en un fitxer

en: Save palette _As...
ca: Desa la paleta com _a...

en: Save the current palette with a different name
ca: Desa la paleta actual amb un altre nom

en: Insert color
ca: Insereix un color

en: Remove selected colors
ca: Elimina els colors seleccionats

en: Edit selected colors ...
ca: Edita els colors seleccionats ...

en: Document/View properties
ca: Propietats del document/de la vista

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
ca: El GColorsel no ha pogut desar el fitxer :
    
    %s
    
    Assegureu-vos que el camí que heu indicat existeix,
    i que teniu els permisos d'escriptura necessaris.
    
    Ho voleu tornar a intentar?

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
ca: El GColorsel no ha pogut carregar el fitxer:
    
    %s
    
    Assegureu-vos que el camí que heu indicat existeix,
    i que teniu els permisos per obrir el fitxer.

en: Open Palette
ca: Obre la paleta

en: Loading file, please wait ...
ca: S'està carregant el fitxer; si us plau, espereu...

en: Save Palette as
ca: Desa la paleta com a

en: File not saved ...
ca: El fitxer no s'ha desat...

en: File saved ...
ca: S'ha desat el fitxer ...

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
ca: Ara tancaré la darrera vista de '%s'.
    
    Aquest document també es tancarà, voleu continuar?
    
    Si us plau, tingueu en compte que el document virtual %d n'utilitza dades.

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
ca: Ara tancaré la darrera vista de '%s'.
    
    Aquest document també es tancarà, voleu continuar?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
ca: Ara tancaré '%s'.
    
    Si us plau, tingueu en compte que es destruiran %d vistes,
    i que el document virtual %d utilitza dades d'aquest document.
    
    Voleu continuar?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
ca: Ara tancaré '%s'.
    
    Si us plau, tingueu en compte que es destruiran %d vistes.
    
    Voleu continuar?

en: Gnome Color Browser
ca: Explorador de colors del GNOME

en: Small utility to browse available X11 colors.
ca: Una petita utilitat per explorar els colors disponibles a X11.

en: New Color
ca: Color nou

en: View properties
ca: Propietats de la vista

en: Document properties
ca: Propietats del document

en: Open
ca: Obre

en: Open a palette
ca: Obre una paleta

en: Grab
ca: Agafa

en: Grab a color on the screen
ca: Agafa un color dde la pantalla

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
ca: El vostre fitxer de configuració esta malmés.
    Voleu crear una nova sessió?

en: Loading files, please wait ...
ca: S'estan carregant els fitxers; si us plau, espereu...

en: One or more files can not be restored :
ca: Un o més fitxers no es poden restaurar:

en: System Colors
ca: Colors del sistema

en: User Colors
ca: Colors de l'usuari

en: Search
ca: S'està cercant

en: Decimal 8 bits
ca: Decimal de 8 bits

en: Decimal 16 bits
ca: Decimal de 16 bits

en: Hex 8 bits
ca: Hexadecimal de 8 bits

en: Hex 16 bits
ca: Hexadecimal de 16 bits

en: Float
ca: Coma flotant

note: Create everything.
en: Name
ca: Nom

en: Tolerance :
ca: Tolerància:

en: Font Selector
ca: Selector de Fonts

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Font to load
ca: Font a carregar

en: FONTSPEC
ca: FONT

en: Print selected font name on exit
ca: Mostra el nom de la font seleccionada en eixir

en: Inhibit remembering selected font for next run
ca: Evita enrecordar-se en la següent execució de la font seleccionada

en: Inhibit loading of last font
ca: Evita carregar l'última font seleccionada

en: Reason %d
ca: Motiu %d

en: Where to put the window, and its size
ca: On posar la finestra, i el seu tamany

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
ca: Descarta l'entrada estàndard; pot ser necessari en certs casos

en: _New Window
ca: _Nova finestra

en: New text viewer window
ca: Obri una nova finestra del visor de text

en: _Fixed Font
ca: _Font monoespaiada

en: Display text with a fixed font
ca: Mostra el text usant una font monoespaiada

en: Text File Viewer
ca: Visor de Fitxers de Text

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
ca: Copyright 1998, sota la Llicència Pública General GNU.

en: Find string
ca: Cercar cadena

en: Find
ca: Cercar

en: Loading...
ca: Carregant...

en: No such file or directory:
    %s
ca: El fitxer o directori no existeix:
    %s

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
ca: No s'ha pogut descomprimir i mostrar el fitxer:
    %s
    %s

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
ca: No es pot mostrar el fitxer comprimit.
    zcat no és a la ruta d'executables.

en: Error loading file:
    %s
    %s
ca: Error en carregar el fitxer:
    %s
    %s

en: Saving...
ca: Guardant...

en: Failed to write file:
    %s
    %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer:
    %s
    %s

en: Save Text As...
ca: Guardar el text com a...

en: Open Text File...
ca: Obrir fitxer de text...

en: Sorry, no preferences yet.
ca: Ho sent, encara no hi ha preferències.

en: Searching...
ca: Cercant...

en: No search string was specified!
ca: No s'ha especificat cap cadena de recerca!

en: Shut Down
ca: Tancar el sistema

en: Single User Mode
ca: Mode monousuari

en: Runlevel 2
ca: Nivell d'execució 2

en: Runlevel 3
ca: Nivell d'execució 3

en: Runlevel 4
ca: Nivell d'execució 4

en: Runlevel 5
ca: Nivell d'execució 5

en: Reboot
ca: Reiniciar

en: Are you sure you want to shut down the computer?
ca: Voleu realment apagar l'ordinador?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
ca: Voleu realment passar al mode monousuari?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
ca: Voleu realment passar al nivell d'execució 2?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
ca: Voleu realment passar al nivell d'execució 3?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
ca: Voleu realment passar al nivell d'execució 4?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
ca: Voleu realment passar al nivell d'execució 5?

en: Are you sure you want to reboot the system?
ca: Voleu realment reiniciar el sistema?

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
ca: Cal que sigueu el superusuari (root) per apagar o reiniciar l'ordinador.

note: notebook pages
en: Shutdown or Reboot
ca: Apagar o Reiniciar

en: Easy
ca: Fàcil

en: Advanced
ca: Avançat

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
ca: Premeu D'acord per apagar o reiniciar.
    Perdreu la informació no desada de
    les aplicacions que estiguin obertes.

note: Put in a "revert to defaults" button
en: Revert to Defaults
ca: Valors per defecte

en: Commands
ca: Ordres

en: Confirm before shutdown?
ca: Voleu confirmació abans d'apagar?

en: %s
    You will lose any unsaved work.
ca: %s
    Ara perdreu el treball que no hagueu desat.

en: Don't ask next time.
ca: No preguntar a la pròxima volta.

en: Command execution failed: fork failed
ca: Ha fallat l'execució de la comanda: ha fallat fork()

en: Make guname act as a control center applet
ca: Fer que guname actue com a applet centre de control

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
ca: error d'inicialització en executar «guname-capplet».

en: System Information
ca: Informació del Sistema

en: Logo file not found
ca: No s'ha trobat el fitxer logotip

note: Up here so it uses the default font
en: GNOME contributors:
ca: Contribuïdors de GNOME:

en: GNOME: The GNU Network Object Model Environment
ca: GNOME: Entorn del Model d'Objectes en Xarxa de GNU

en: Email Information...
ca: Enviar informació per correu...

en: Save Information to File...
ca: Guardar informació en un fitxer...

en: Detailed Information...
ca: Informació detallada...

en: Category
ca: Categoria

en: Your System
ca: El vostre sistema

en: Save As...
ca: Guardar com a...

en: Mail To...
ca: Enviar a...

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
ca: Error en tancar el fitxer «%s»: 
    %s
    Potser algunes o totes les dades no han estat escrites.

en: Couldn't open file `%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Save System Information As...
ca: Guardar informació del sistema com a...

note: I don't think the error_string() will reliably mean anything.
en: Command failed ` %s ': %s
ca: Ha fallat la comanda « %s »: %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
ca: No s'ha pogut executar la comanda « %s »: %s

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
ca: El correu següent serà enviat a %s.
    Realment voleu enviar aquesta informació?

en: Are you sure?
ca: Esteu segur?

en: Address to mail to:
ca: Adreçar el correu a:

note: *********************************** Globals **********************************
en: Distribution:
ca: Distribució:

en: Operating System:
ca: Sistema operatiu:

en: Distribution Version:
ca: Versió de la distribució:

en: Operating System Version:
ca: Versió del sistema operatiu:

en: Operating System Release:
ca: Revisió del sistema operatiu:

en: Processor Type:
ca: Tipus de processador:

en: Processor Speed:
ca: Velocitat de processador:

en: Host Name:
ca: Nom de l'amfitrió:

en: Domain Name:
ca: Nom del domini:

en: User Name:
ca: Nom de l'usuari/usuària:

en: X Display Name:
ca: Nom de la pantalla X:

en: System Status:
ca: Estat del sistema:

en: Real Memory:
ca: Memòria real:

en: Swap Space ("virtual memory"):
ca: Espai intercanvi (memòria virtual):

en: Total Memory:
ca: Memòria total:

en: Free Memory:
ca: Memòria lliure:

en: Device
ca: Dispositiu

en: Used space
ca: Espai usat

en: Free space
ca: Espai lliure

en: Percent free
ca: Percentatge lliure

en: Mount point
ca: Punt de muntatge

note: This is about the only case where we'll put Unknown instead of simply not showing the info.
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown filesystem
ca: Sistema de fitxers desconegut

en: No information for this filesystem.
ca: No hi ha informació per aquest sistema de fitxers.

en: Memory
ca: Memòria

en: Kilobytes
ca: Kilooctets

en: %ld%% memory used.
ca: %ld%% de memòria en ús.

en: %ld%% swap used.
ca: %ld%% d'intercanvi en ús.

en: Detailed System Information
ca: Informació detallada del sistema

en: Disk Information
ca: Informació de discs

en: Memory Information
ca: Informació de memòria

en: CPU Information
ca: Informació de CPU

en: Mount Point:
ca: Punt de muntagte:

en:     Device:
ca:     Dispositiu:

en:     Filesystem Type:
ca:     Tipus de sistema:

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
ca: %ld megaoctets, %ld lliures (%ld superusuari); %ld nodes-i, %ld lliures.

en: %2d%% full
ca: %2d%% ple

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
ca: La comanda «w» no es troba a la vostra ruta d'executables.
    Aquesta comanda és necessària per que funcione el programa.

en: Active User Listing
ca: Llistat d'usuaris actius

en: Update Information
ca: Actualitzar la informació

en: Command Line
ca: Línia de comandes

en: Add some defaults
ca: Afegir uns exemples

en: Delete
ca: Esborrar

en: Command Editor
ca: Editor de comandes

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
ca: Podeu configurar les comandes als menús desplegables.
    Només cal que entreu el nom que voleu que aparega al
    menú, i la comanda a executar.
    A la comanda podeu usar %u per representar el nom de
    l'usuari seleccionat actualment, i %t pel seu terminal.

en: Click this button to add
    some sample commands.
ca: Premeu aquest botó per afegir
    algunes comandes d'exemple.

en: Menu items
ca: Ítems del menú

en: Command
ca: Comanda

en: Running: %s
ca: Executant: %s

en: Default 16-bit
ca: De 16 bits predeterminat

en: 32-bit
ca: 32 bits

note: there is no 2 apparently
en: 32-bit w/sync
ca: 32 bits amb sinc.

en: Sleeping
ca: Dormint

en: Active/Idle
ca: Actiu/Ociós

en: Standby
ca: En espera

en: Unable to access the drive.
ca: No es pot accedir a la unitat.

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
ca: No es pot canviar la configuració de DMA per aquesta unitat.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
ca: No es pot canviar la configuració desemmascar IRQ per aquesta unitat.

en: The drive refused to keep its settings.
ca: La unitat ha refusat mantenir les configuracions.

en: Keep settings
ca: Mantenir configuracions

en: None
ca: Cap

en: (Dual Port)
ca: (Doble port)

en: (Dual Port Cache)
ca: (Cache de doble port)

en: Yes (%d sector)
ca: Sí (%d sector)

en: Yes (%d sectors)
ca: Sí (%d sectors)

en: Firmware
ca: Programari intern

en: Serial No.
ca: Ne. de sèrie

note: do config here
en: Geometry
ca: Geometria

en: Legacy MFM/RLL drive
ca: Unitat antiga MFM/RLL

en: DMA Mode
ca: Mode DMA

en: IO Mode
ca: Mode E/S

en: IRQ Unmask
ca: Desemmascarar IRQ

en: On Reset
ca: En reiniciar

note: *	Set up the outer display first
en: IDE Status
ca: Estat IDE

en: Disk Logo Not Found
ca: No es toba el logo del disc

en: Only the superuser can use this tool
ca: Només el superusuari pot usar aquesta ferramenta

en: You appear to have no IDE drives
ca: Sembla que no teniu unitats IDE

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
ca: MError intern: no es pot cercar a la ubicació correcta.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
ca: MError intern: valor anormal (%ld) a do_test

en: EBad block at block %lu
ca: EBloc incorrecte al bloc %lu

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
ca: MS'està comprovant si hi ha blocs incorrectes...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
ca: NNo s'ha pogut obrir el dispositiu %s per a la comprovació de blocs incorrectes

en: MChecking for bad blocks... Done
ca: MS'està comprovant si hi ha blocs incorrectes... fet

en: MFormatting the disk...
ca: MS'està formatant el disc...

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
ca: ENo sé què és, però està molt malament.

en: EError formatting track #%d
ca: EError en formatar la pista #%d

en: EError during completion of formatting
ca: EError en completar el formatatge

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
ca: MS'està formatant el disc... fet

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
ca: MS'està verificant el formatatge...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
ca: ENo es pot escriure al disquet.
    
    Si us plau, assegureu-vos que no estigui protegit contra escriptura.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
ca: EPermisos insuficients per obrir el dispositiu de disquet %s.

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
ca: ENo es pot accedir al disquet.
    
    Si us plau, assegureu-vos que és a la unitat
    i que la porta de la unitat és tancada.

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
ca: EError general en accedir al dispositiu de disquet %s.
    
    Codi d'error %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
ca: EError de lectura:
    S'ha produït un problema en llegir el cilindre %d; s'esperava %d i s'ha llegit %d

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
ca: ES'ha produït un problema en llegir el cilindre %d; s'esperava %d i s'ha llegit %d

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
ca: MDades incorrectes al cil. %d. Continua el procés...

en: EError closing device %s
ca: EError en tancar el dispositiu %s

en: MVerifying the format... Done
ca: MS'està verificant el formatatge.... fet

en: EUnable to write to device %s
ca: ENo es pot escriure al dispositiu %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
ca: EError general en accedir al dispositiu de disquet %s.
    
    Codi d'error %s

en: ECould not determine current format type
ca: ENo s'ha pogut determinar el tipus de formatatge actual

en: Double Density 3.5" (720 KB)
ca: Doble densitat 3.5" (720 kB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
ca: Doble densitat 5.25" (360 kB)

en: File system type:
ca: Tipus del sistema de fitxers:

en: Floppy Density:
ca: Densitat del disquet:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Format a floppy
ca: formata un disquet

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
ca: Alta densitat 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
ca: Alta densitat 5.25" (1.2 MB)

en: MMaking filesystem on disk...
ca: MS'està creant el sistema de fitxers al disc...

en: EUnable to create filesystem correctly.
ca: ENo es pot crear correctament el sistema de fitxers.

en: MMaking filesystem on disk... Done
ca: MS'està creant el sistema de fitxers al disc... fet

en: EUnable to create filesystem.
ca: ENo es pot crear el sistema de fitxers.

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
ca: MS'està comprovant si hi ha blocs incorrectes... (això pot trigar una mica)

en: The device to format
ca: El dispositiu per formatar

en: DEVICE
ca: DISPOSITIU

en: Format another floppy?
ca: Voleu formatar un altre disquet?

en: Floppy formatted successfully.
ca: El disquet s'ha formatat amb èxit.

en: Floppy formatting cancelled.
ca: S'ha cancel·lat el formatatge del disquet.

en: Format progress.
ca: Procés del formatatge.

en: Param
ca: Paràmetres

en: Current
ca: Actual

en: Scale
ca: Escala

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
ca: El programa GNOME stripchart dibuixa diversos paràmetres especificats per l'usuari o usuària en funció del temps.  La seua utilitat principal és fer gràfiques de les prestacions del sistema, com ara càrrega de CPU, ús de CPU, tràfic de xarxa, etc.  Altres usos més enginyosos queden com a exercici per l'usuari o usuària interessada.

en: Show values
ca: Mostra els valors

en: Edit Prefs...
ca: Edita les preferències...

en: Edit Params...
ca: Edita els paràmetres...

en: closing parenthesis expected
ca: s'esperava el parèntesi dret

en: no such field: %d
ca: el camp no existeix: %d

en: missing variable identifer
ca: manca l'identificador de variable

en: invalid variable identifer: %s
ca: l'identificador de variable no és vàlid: %s

en: number expected
ca: s'esperava un número

en: extra junk at end: "%s"
ca: hi ha brossa extra al final "%s"

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Equation
ca: Equació

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Pattern
ca: Patró

en: Min
ca: Mín

en: Max
ca: Màx

en: Linear
ca: Lineal

en: Logarithmic
ca: Logarítmic

en: Type
ca: Tipus

en: Indicator
ca: Indicador

en: Line
ca: Línia

en: Point
ca: Punt

en: Solid
ca: Sòlid

en: Add Parameter Before
ca: Afegeix un paràmetre abans

en: Add Parameter After
ca: Afegeix un paràmetre després

en: Apply Parameter Changes
ca: Aplica els canvis dels paràmetres

en: Delete Parameter
ca: Suprimeix un paràmetre

en: Add Color
ca: Afegeix un color

en: Delete Color
ca: Suprimeix un color

en: Info
ca: Informació

en: Parameter Editor
ca: Editor de paràmetres

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Chart
ca: Gràfic

en: enabled
ca: habilitat

en: minor
ca: inferior

en: major
ca: superior

en: Update
ca: Actualitza

en: Smooth
ca: Suau

en: Ticks
ca: Tics

en: Pen
ca: Ploma

en: Geometry string: WxH+X+Y
ca: Especifica la geometria: WxH+X+Y

en: GEO
ca: GEOMETRIA

en: Configuration file name
ca: Nom del fitxer de configuració

en: FILE
ca: FITXER

en: Values
ca: Valors

en: Prefs...
ca: Preferències...

en: Params...
ca: Paràmetres...

en: Stripchart Plotter
ca: Estadístiques

en: User Listing
ca: Llista d'usuaris

en: View users on the system
ca: Mostra els usuaris i usuàries connectades al sistema

en: System Info
ca: Informació del sistema

en: Technical information about this computer
ca: Informació tècnica sobre aquest ordinador

en: Shut Down or Reboot
ca: Apagar o reiniciar

en: Turn off or reset the computer
ca: Apaga o reinicia l'ordinador

en: GNOME Penguin
ca: Pingüí de GNOME

en: Let a cute pinguin chase your pointer
ca: Un graciós pingüí persegueix el punter

en: Prompts the user for a program to run
ca: Permet a l'usuari o usuària llançar un programa

en: Run program...
ca: Executar...

en: Page files as with `more' and `less'
ca: Visualitza fitxers tal com fan «more» i «less»

en: Select a font for pasting
ca: Selecciona una font per apegar-ne el nom

en: Browse available X11 colors.
ca: Mostra els colors definits pel servidor X11

en: Color Browser
ca: Visor de colors

en: SysLog tool
ca: Eina per treballar amb els registres del sistema

en: System log monitor
ca: Monitor de Registres

en: Time Tracker tool
ca: Fa un seguiment del temps usat en un projecte

en: Time tracking tool
ca: Seguiment de temps

en: GNOME Search Tool
ca: Cercador de fitxers

en: GNOME DiskFree
ca: Disc lliure

en: Show free space on mounted file systems using dials.
ca: Mostra l'espai lliure dels sistemes de fitxers muntats

en: Simple Calculator
ca: Calculadora

en: Personal cron manager
ca: Gestor personal de cron

en: Personal crontab manager
ca: Editor de la taula personal de cron
