gnome-utils - en to gl translation catalogue (756 entries)

en: The Gnome Calculator
gl: A calculadora de Gnome

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
gl: Simple calculadora de dobre precisión similar á xcalc

en: Run in analog (slide rule) mode
gl: Executar en modo analóxico (regra de desprazamento)

en: Gnome Calculator
gl: Calculadora de Gnome

en: Select Character
gl: Seleccione un carácter

en: Insert
gl: Inserir

en: Character code:
gl: Código de carácter:

en: Character:
gl: Carácter:

en: Gnome Character Map
gl: Mapa de caracteres de Gnome

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
gl: O equivalente de Gnome ao Mapa de caracteres de Microsoft Windows.

en:  %s: Character code %d
gl: %s: Código de carácter %d

en: Text copied to clipboard...
gl: Texto copiado ao portarretallos...

en: Text cut to clipboard...
gl: Texto cortado ao portarretallos...

en: Text pasted from clipboard...
gl: Texto pegado do portarretallos...

en: Action Toolbar
gl: Barra de ferramentas de accións

en: Text to copy:
gl: Texto para copiar:

en: Exit
gl: Saír

en: Copy
gl: Copiar

en: About
gl: Acerca

en: Help
gl: Axuda

en: Insert Character...
gl: Inserir carácter...

en: Insert character(s) by choosing character codes.
gl: Inserir caracteres seleccionando os seus códigos.

en: _Action Toolbar
gl: Barra de ferramentas de _accións

en: View or hide the action toolbar
gl: Amosar ou agochar a barra de ferramentas de accións

en: _Text Toolbar
gl: Barra de ferramentas de _texto

en: View or hide the text toolbar
gl: Amosar ou agochar a barra de ferramentas de texto

en: _Statusbar
gl: Barra de _estado

en: View or hide the statusbar
gl: Amosar ou agochar a barra de estado

en: Character Table's Font...
gl: Fonte da táboa de caracteres...

en: Set the character table's font.
gl: Establecer a fonte da táboa de caracteres.

en: _Insert at end
gl: _Inserir ao final

en: Insert every selected character at the end of the text entry
gl: Inserir os caracteres seleccionados ao final da entrada de texto

en: _Focusable Buttons
gl: Botóns en_focables

en: Set the buttons to be focusable or not
gl: Establecer os botóns como enfocables ou non

en: Insert character(s) by choosing character codes
gl: Inserir caracteres seleccionando os seus códigos

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut the selection
gl: Cortar a selección

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste the clipboard
gl: Pegar do portarretallos

en: Show Gnome Character Map's manual
gl: Manual do Mapa de caracteres de Gnome

en: About this application
gl: Acerca desta aplicación

en: Exit the program
gl: Saír do programa

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
gl: Non foi posible iniciar o diccionario; probablemente non se puido contactar con http://www.dict.org.

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
gl: Non é posible conectar co servidor

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
gl: Cliente para o servidor de diccionario do MIT.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Spell-checking...
gl: Comprobando a ortografía...

en: Spell check done
gl: Comprobación ortográfica rematada

en: No matches found
gl: Non se atopou ningunha coincidencia

en: Looking up word...
gl: Buscando palabra...

en: Lookup done
gl: Busca rematada

en: String not found
gl: Cadea non atopada

en: Find:
gl: Buscar:

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
gl: Non foi posible realizar operación solicitada, ben porque o servidor
    que está a usar non funciona ou porque non está conectado á Internet.
    Se aínda non está conectado á Internet, fágao e tente de novo.

en: Spell
gl: Corrixir

en: Check word spelling
gl: Comprobar a ortografía da palabra

en: Cut to Clipboard
gl: Cortar ao portarretallos

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar ao portarretallos

en: Paste Clipboard Contents
gl: Pegar os contidos do portarretallos

en: Settings
gl: Configuración

en: Server to use, default search strategy, fonts
gl: Servidor a usar, estratexia de busca por defecto, fontes

en: Word definition
gl: Definición da palabra

en: About...
gl: Acerca...

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Show/Hide Definition Window...
gl: Amosar/Agochar a fiestra da definición...

en: Spell Check...
gl: Comprobación da ortografía...

en: Cannot create applet!
gl: ¡Non se pode crear a applet!

en: Error invoking query: %s
gl: Erro ao efectuar a consulta: %s

en: Headword:
gl: Palabra principal:

en: Sub-number:
gl: Subnúmero:

en: Pronunciation:
gl: Pronuncia:

en: Etymology:
gl: Etimoloxía:

en: Part of speech:
gl: Parte da oración:

en: Example:
gl: Exemplo:

en: Main body:
gl: Corpo:

en: Cross-reference:
gl: Referencia:

note: Fixme these should be stock buttons
en: Preferences
gl: Preferencias

en: Smart lookup
gl: Busca intelixente

en: Server:
gl: Servidor:

en: Port:
gl: Porto:

en: Database:
gl: Base de datos:

en: Default strategy:
gl: Estratexia por defecto:

en: Server
gl: Servidor

en: Fonts
gl: Fontes

en: Display handle bar
gl: Amosar a barra de manexo

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
gl: Ten que reiniciar o GDict para que estas
    configuracións sexan activadas.

en: Search all databases
gl: Buscar tódalas bases de datos

en: The server you specified could not be found.
gl: Non se atopou o servidor indicado.

en: Word:
gl: Palabra:

en: Search Strategy:
gl: Estratexia de busca:

en: Find Words...
gl: Atopar palabras...

en: Spell checker
gl: Comprobación ortográfica

en: Unable to parse the geometry string '%s'
gl: Non foi posible interpretar a cadea de xeometría '%s'

en: Specify the geometry of the window.
gl: Especificar a xeometría da fiestra.

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
gl: GDiskFree é unha implementación para GNOME da utilidade de shell 'df'.

en: GDiskFree Properties
gl: Propiedades do GDiskFree

en: Invoke sync before getting usage info
gl: Invocar a sync antes de obter a información de uso

en: Show drive mount points
gl: Mostrar os puntos de montaxe das unidades

en: Show drive size
gl: Mostrar o tamaño da unidade

en: Dial Orientation
gl: Orientación

en: Update interval (ms)
gl: Intervalo de actualización (ms)

en: General Settings
gl: Propiedades xerais

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: Don't search subdirectories
gl: Non buscar nos subdirectorios

en: File owner
gl: Dono do ficheiro

en: File owner group
gl: Grupo do ficheiro

en: Last modification time
gl: Última data de modificación

en: Don't search mounted filesystems
gl: Non buscar nos sistemas de ficheiros montados

en: Empty file
gl: Ficheiro baleiro

en: Invalid user or group
gl: Usuario ou grupo non válido

en: Filenames except
gl: Nomes de ficheiros agás

en: Follow symbolic links
gl: Seguir as ligazóns simbólicas

en: Simple substring search
gl: Busca simple de subcadea

en: Regular expression search
gl: Busca de expresión regular

en: Extended regular expression search
gl: Busca de expresión regular estendida

en: grep options found in find list bad bad!
gl: ¡opcións do grep atopadas na lista do find!

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
gl: ¡opcións que non son do grep atopadas na lista do grep!

en: Search already running on another page
gl: Busca a se efectuar xa noutra páxina

note: create the results box FIXME: add an option to autoclear result box and pass TRUE in that case
en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: 
    ... Too many errors to display ...
gl: 
    ... Demasiados erros para amosar ...

en: Start directory does not exist
gl: O directorio de inicio non existe

en: Search command line
gl: Liña de comando de busca

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
gl: Esta é a liña de comandos que se pode usar para realizar esta busca dende a consola:
    (Nota: para mostrar un ficheiro por liña, en vez de separados polo carácter
    nulo, engada "| tr '\000' '\n'" á liña de embaixo)

en: Entry changed called for a non entry option!
gl: ¡"Entry changed" foi chamada para unha opción non válida!

en: Enable
gl: Activar

en: Remove
gl: Eliminar

en: Start in directory:
gl: Empezar no directorio:

en: Browse
gl: Examinar

en: Add
gl: Engadir

en: Show Command
gl: Mostrar comando

en: Start
gl: Iniciar

en: Stop
gl: Parar

en: Nothing to locate
gl: Nada para localizar

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
gl: Esta é unha interface para o locate.  Se escribe unha cadea simple, farase
    coincidir cun subconxunto do camiño completo, e se escribe unha cadea
    con comodíns, farase coincidir co camiño completo.

en: Locate file:
gl: Localizar ficheiro:

en: Full find (find)
gl: Busca completa (find)

en: Quick find (locate)
gl: Busca rápida (locate)

en: The Gnome Search Tool
gl: A ferramenta de busca de Gnome

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
gl: (C) 1998,2000 a Free Software Foundation

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
gl: Interface para os comandos de unix find/grep/locate

en: Gnome Search Tool
gl: Ferramenta de busca de Gnome

en: Cannot save file
gl: Non se pode gardar o ficheiro

en: Save Results
gl: Gardar resultados

en: Command mangled
gl: Comando erróneo

en: No command for this mime type
gl: Non hai ningún comando para este tipo mime

en: no project selected
gl: ningún proxecto seleccionado

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
gl: Non foi posible interpretar a xeometría (posición e
     tamaño) indicada na liña de comandos

en: Today
gl: Hoxe

en: Project Title
gl: Título do proxecto

en: Description
gl: Descrición

en: Size
gl: Tamaño

en: Status
gl: Estado

en: project %t started
gl: proxecto %t iniciado

en: stopped project %t
gl: proxecto %t parado

en: Value
gl: Valor

en: Cannot open logfile %s for append
gl: Non se pode abrir o ficheiro de rexistro %s para engadir

note: Translators: Format to use in the gtt logfile
en: %b %d %H:%M:%S
gl: %d de %b %H:%M:%S

en: no description
gl: sen descrición

en: program started
gl: o programa iniciouse

note: log_if_equal
en: program exited
gl: o programa saíu

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
gl: Semella que hai outro GTimeTracker a se executar.
    Prema Aceptar para iniciar GTimeTracker igualmente, ou Cancelar para saír.

en: Cannot create pid-file!
gl: ¡Non se pode crear o ficheiro-pid!

en: Error
gl: Erro

en: Specify geometry
gl: Indicar xeometría

en: Select a project on startup
gl: Seleccionar un proxecto para iniciar

en: PROJECT
gl: PROXECTO

en: Warning
gl: Aviso

en: New Project...
gl: Novo proxecto...

en: Reload Configuration File
gl: Recargar o ficheiro de configuración

en: File %s exists, overwrite?
gl: O ficheiro %s xa existe, sobrescribir?

en: File cannot be written
gl: Non se pode escribir o ficheiro

en: Export Current State
gl: Exportar o estado actual

en: _New Project...
gl: _Novo proxecto...

en: _Reload Configuration File
gl: _Recargar o ficheiro de configuración

en: _Save Configuration File
gl: _Gardar o ficheiro de configuración

en: _Export Current State
gl: _Exportar o estado actual

en: Clear _Daily Counter
gl: Reiniciar o contador _diario

en: St_art
gl: _Comezar

en: Sto_p
gl: _Parar

en: _Timer Running
gl: _Temporizador activado

en: _Timer
gl: _Temporizador

en: empty
gl: baleiro

note: Note to translators: just skip the `[GTT]'
en: [GTT]New
gl: [GTT]Novo

en: Reload
gl: Recargar

en: Save
gl: Gardar

en: Save Configuration File
gl: Gardar o ficheiro de configuración

en: Cut Selected Project
gl: Cortar o proxecto seleccionado

en: Copy Selected Project
gl: Copiar o proxecto seleccionado

en: Paste Project
gl: Pegar proxecto

en: Props
gl: Propiedades

en: Timer
gl: Temporizador

en: Start/Stop Timer
gl: Activar/parar o temporizador

en: Calendar
gl: Calendario

en: Prefs
gl: Preferencias

en: Edit Preferences...
gl: Editar as preferencias...

en: Quit
gl: Saír

en: Quit GTimeTracker
gl: Saír do GTimeTracker

en: Close
gl: Pechar

en: Display
gl: Visualización

en: Entry Start:
gl: Inicio da entrada:

en: Entry Stop:
gl: Fin da entrada:

en: Filename:
gl: Nome de ficheiro:

en: Logfile
gl: Ficheiro de rexistro

en: Misc
gl: Varios

en: No Project Command:
gl: Sen comando de proxecto:

en: Shell Commands
gl: Comandos de shell

en: Show Seconds
gl: Amosar os segundos

en: Show Status Bar
gl: Amosar a barra de estado

en: Show Table Header
gl: Amosar a cabeceira da táboa

en: Show Toolbar Icons
gl: Amosar as iconas da barra de ferramentas

en: Show Toolbar Texts
gl: Amosar os textos da barra de ferramentas

en: Show Tooltips
gl: Amosar os tooltips

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
gl: Amosar `Cortar', `Copiar', `Pegar'

en: Show `Help'
gl: Amosar `Axuda'

en: Show `New'
gl: Amosar `Novo'

en: Show `Preferences'
gl: Amosar `Preferencias'

en: Show `Properties'
gl: Amosar `Propiedades'

en: Show `Quit'
gl: Amosar `Saír'

en: Show `Save', `Reload'
gl: Amosar `Gardar', `Recargar'

en: Show `Timer'
gl: Amosar `Temporizador'

en: Switch Project Command:
gl: Mudar o comando do proxecto:

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Toolbar Segments
gl: Segmentos da barra de ferramentas

en: Use Logfile
gl: Usar ficheiro de rexistro

en: Project
gl: Proxecto

en: Project Description:
gl: Descrición do proxecto:

en: Project Title:
gl: Título do proxecto:

en: Action database
gl: Base de datos de accións

en: Monitor options
gl: Opcións do monitor

en: Add...
gl: Engadir...

en: Edit...
gl: Editar...

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
gl: Non se pode abrir a base de datos de accións <%s>. Apertura fallida.

en: Error parsing actions data base
gl: Erro analizando a base de datos de accións

en: Can't write to actions database!
gl: ¡Non é posible escribir as accións na base de datos!

en: <empty>
gl: <baleiro>

en: log name regexp
gl: expresión regular de nome do rexistro

en: process regexp
gl: expresión regular de proceso

en: message regexp
gl: expresión regular de mensaxe

en: action to execute when regexps are TRUE
gl: acción a executar cando as expresións regulares se cumpren

en: description
gl: descrición

en: description:
gl: descrición:

en: Description of this entry.
gl: Descrición desta entrada.

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
gl: marca: [%s]
    nome_do_rexistro: [%s]
    proceso: [%s]
    mensaxe: [%s]
    descrición: [%s]
    acción: [%s]

en: Log stats
gl: Estadisticas do rexistro

en: Log information
gl: Información do rexistro

en: Log:
gl: Rexistro:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Start date:
gl: Data de comezo:

en: Last date:
gl: Última data:

en: Num. lines:
gl: Núm. de liñas:

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Maio

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

note: bogus Translators: Make sure this is only Month and Day format, year * will be bogus here
en: %B %e
gl: %d de %B

en: Not enough memory!
gl: ¡Memoria insuficiente!

en: Out of memory!
gl: ¡Memoria esgotada!

en: Unable to open logfile!
gl: ¡Non é posible abrir o ficheiro de rexistro!

en: %s is not a regular file.
gl: %s non e un ficheiro regular.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
gl: %s non e lexible polo usuario. Execúteo coma root, ou ben pídalle ao administrador que modifique os permisos do ficheiro.

en: %s could not be opened.
gl: %s non se pode abrir.

en: %s not a log file.
gl: %s non e un ficheiro de rexistro.

en: ReadLogStats: out of memory
gl: ReadLogStats: memoria esgotada

en: Open log...
gl: Abrir rexistro...

en: Open log
gl: Abrir rexistro

en: Export log...
gl: Exportar o rexistro...

en: Export log
gl: Exportar o rexistro

en: Close log
gl: Pechar o rexistro

en: Switch log
gl: Mudar o rexistro

en: Monitor...
gl: Monitorizar...

en: Monitor log
gl: Monitorizar rexistro

en: Exit program
gl: Sair do programa

en: Show calendar log
gl: Ver o rexistro do calendario

en: Show log stats
gl: Ver as estatísticas de rexistro

en: Show line info
gl: Ver información de liña

en: Show user preferences
gl: Mostrar as preferencias do usuario

en: Select...
gl: Seleccionar...

en: Select log events
gl: Seleccionar os eventos do rexistro

en: Filter..
gl: Filtrar..

en: Filter log events
gl: Filtrar eventos do rexistro

en: Info about logview
gl: Información sobre o logview

en: No log files to open
gl: Non hai ficheiros de rexistro para abrir

note: Create App
en: System Log Viewer
gl: Visualizador do rexistro do sistema

en: Filename:
gl: Ficheiro:

en: Date:
gl: Data:

en: Too many open logs. Close one and try again
gl: Demasiados rexistros abertos. Peche un e volva a tentalo

en: Open new logfile
gl: Abir un novo ficheiro de rexistro

en: Error: [%s]
gl: Erro: [%s]

en: Choose logs to monitor
gl: Escoller os rexistros para monitorizar

note: Arrowed buttons
en: Add >>
gl: Engadir >>

note: Remove button
en: Remove <<
gl: Eliminar <<

note: Check boxes
en: Hide app
gl: Agochar a aplicación

en: Exec actions
gl: Executar accións

note: Actions button
en: Actions...
gl: Accións...

en: tmp_list is NULL
gl: tmp_list é NULL

en: Monitoring logs...
gl: Monitorizando rexistros...

en: TOUCHED!!
gl: ¡MODIFICADO!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
gl: ancho da columna do nome de máquina ( 0 para agochala ):

en: Columns
gl: Columnas

en: Zoom view
gl: Vista aumentada

en: Log line detail for %s
gl: Detalle de liña do rexistro %s

en: Log line detail for <No log loaded>
gl: Detalle de liña do rexistro <ningún cargado>

en: Date:
gl: Data:

en: Process:
gl: Proceso:

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Description:
gl: Descrición:

note: Translators: do not include year, it would be bogus
en: %B %e %X
gl: %d de %B, %X

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
gl: Non se pode abrir a base de datos de expr.reg <%s>. Apertura fallida.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
gl: Non se pode abrir a base de datos de expr.reg <%s>. Apertura fallida.

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Append it to ->
gl: Engadilo a ->

en: Search it in ->
gl: Buscalo en ->

en: Edit it
gl: Editalo

note: First view is considered as the default view ...
en: List
gl: Lista

en: Grid
gl: Enreixado

en: Edit
gl: Editar

en: File
gl: Ficheiro

en: Search RGB
gl: Buscar RGB

en: Monitor
gl: Monitorizar

en: Concat
gl: Concatenar

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
gl: O documento '%s' foi modificado; ¿quere gardalo?

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
gl: GColorsel non puido pegar as cores do portarretallos.

en: Please select a file document before.
gl: Seleccione antes un documento.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
gl: Non se pode executar esta acción. Comprobe que:
    
    1. Asociou unha acción a este evento.
    2. O documento asociado aínda existe.
    3. O tipo do documento asociado.
    
    Vaia ás preferencias, no menú Editar.

en: <- Remove
gl: <- Eliminar

en: <- Remove all
gl: <- Borrar todos

en: Add ->
gl: Engadir ->

en: Add all ->
gl: Engadir todos ->

en: Available documents
gl: Documentos dispoñibles

en: Available views
gl: Vistas dispoñibles

en: Connect to
gl: Conectar a

en: Create a document
gl: Crear un documento

en: Create views
gl: Crear vistas

en: Description :
gl: Descrición:

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
gl: Escolla o tipo de documento para crear.
    Pode escoller un nome curto, non o confunda co nome do ficheiro.

en: Select source document
gl: Seleccione o documento orixe

en: Select type
gl: Seleccione o tipo

en: Short name :
gl: Nome curto:

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
gl: Este documento le documentos a partir de un ou máis doutros documentos. Escolla eses documentos.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
gl: Pode crear unha ou máis vistas para este documento. Teña en conta que ten que crear polo menos unha.

en: Create a new view
gl: Crear unha nova vista

en: Please, select the type of view you want to create.
gl: Seleccione o tipo de vista que quere crear.

en: Actions
gl: Accións

en: Bottom
gl: Inferior

en: Default
gl: Por omisión

en: Display documents menu (restart required).
gl: Amosar o menú de documentos (terá que reiniciar).

en: Documents
gl: Documentos

en: DoubleClick in previews:
gl: Clic dobre nas previsualizacións:

en: DoubleClick in views:
gl: Clic dobre nas vistas:

en: Drop:
gl: Soltar:

en: General
gl: Xeral

en: Grab:
gl: Capturar:

en: Left
gl: Esquerda

en: MDI (Multiple Document Interface)
gl: MDI (Interface de múltiples documentos)

en: Mode:
gl: Modo:

en: Notebook
gl: Caderno

en: Notebook Tab position:
gl: Posición das pestanas no caderno de notas:

en: On ... execute ...
gl: Ao ... executar ...

en: Right
gl: Dereita

en: Save session on exit.
gl: Gardar a sesión ao saír.

en: Session
gl: Sesión

en: Top
gl: Máximo

en: Toplevel
gl: Nivel superior

en: Begin
    Comments :
gl: Inicio
    Comentarios:

en: End
    Comments :
gl: Final
    Comentarios:

en: File name :
gl: Nome do ficheiro:

en: Header :
gl: Cabeceira:

en: Special properties
gl: Propiedades especiais

en: Common properties
gl: Propiedades comúns

en: Name :
gl: Nome:

en: Blue :
gl: Azul:

en: Green :
gl: Verde:

en: Red :
gl: Vermello:

en: Colors format :
gl: Formato das cores:

en: Display document control (if exists)
gl: Mostrar o control de documento (se existe)

en: Color height :
gl: Altura da cor:

en: Color width :
gl: Anchura da cor:

en: Draw numbers
gl: Debuxar números

en: New Document
gl: Novo documento

en: Create a new document
gl: Crear un documento novo

en: New View
gl: Nova vista

en: Create a new view for a document
gl: Crear unha nova vista para un documento

en: Close document
gl: Pechar documento

en: Close the current document
gl: Pechar o documento actual

en: Close view
gl: Pechar vista

en: Close the current view
gl: Pechar a vista actual

en: _Open palette...
gl: _Abrir paleta...

en: Load a palette
gl: Cargar unha paleta

en: _Save palette
gl: _Gardar paleta

en: Save the current palette in a file
gl: Gardar a paleta actual nun ficheiro

en: Save palette _As...
gl: Gardar paleta _como...

en: Save the current palette with a different name
gl: Gardar a paleta actual cun nome diferente

en: Insert color
gl: Inserir cor

en: Remove selected colors
gl: Eliminar as cores seleccionadas

en: Edit selected colors ...
gl: Editar as cores seleccionadas...

en: Document/View properties
gl: Propiedades do documento e da vista

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
gl: GColorsel non puido gardar o ficheiro:
    
    %s
    
    Asegúrese de que o camiño que indicou existe,
    e de que ten os permisos de escritura correctos.
    
    ¿Quere volver a tentalo?

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
gl: GColorsel non puido cargar o ficheiro:
    
    %s
    
    Asegúrese de que o camiño que indicou existe,
    e de que ten permisos para abrir o ficheiro.

en: Open Palette
gl: Abrir paleta

en: Loading file, please wait ...
gl: Cargando ficheiro, por favor agarde...

en: Save Palette as
gl: Gardar paleta como

en: File not saved ...
gl: Ficheiro non gardado...

en: File saved ...
gl: Ficheiro gardado...

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
gl: Vaise pechar a última vista do documento '%s'.
    
    O documento tamén será pechado, ¿continuar?
    
    Teña en conta que %d documento(s) virtuais usan datos deste documento.

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
gl: Vaise pechar a última vista do documento '%s'.
    
    O documento tamén será pechado, ¿continuar?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
gl: Vaise pechar '%s'.
    
    Teña en conta que %d vista(s) serán destruídas,
    e que %d documento(s) virtuais usan datos deste documento.
    
    ¿Quere continuar?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
gl: Vaise pechar '%s'.
    
    Teña en conta que %d vista(s) serán destruídas.
    
    ¿Quere continuar?

en: Gnome Color Browser
gl: Explorador de cores de Gnome

en: Small utility to browse available X11 colors.
gl: Pequena utilidade para explorar as cores de X11 dispoñibles.

en: New Color
gl: Nova cor

en: View properties
gl: Propiedades da vista

en: Document properties
gl: Propiedades do documento

en: Open
gl: Abrir

en: Open a palette
gl: Abrir unha paleta

en: Grab
gl: Capturar

en: Grab a color on the screen
gl: Capturar unha cor da pantalla

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
gl: O ficheiro de configuración está corrompido.
    ¿Quere crear unha nova sesión?

en: Loading files, please wait ...
gl: Cargando ficheiros, por favor agarde...

en: One or more files can not be restored :
gl: Un ou máis ficheiros non se poden restaurar:

en: System Colors
gl: Cores do sistema

en: User Colors
gl: Cores do usuario

en: Search
gl: Buscar

en: Hex 8 bits
gl: Hexadecimal 8 bits

en: Hex 16 bits
gl: Hexadecimal 16 bits

en: Float
gl: Número real

en: Color
gl: Cor

note: Create everything.
en: Name
gl: Nome

en: Tolerance :
gl: Tolerancia:

en: Font Selector
gl: Selector de fonte

en: Selection:
gl: Selección:

en: Font to load
gl: Fonte a cargar

en: FONTSPEC
gl: ESPEC_FONTE

en: Print selected font name on exit
gl: Escribir o nome de fonte seleccionado ao saír

en: Inhibit remembering selected font for next run
gl: Non lembrar a fonte seleccionada para a próxima vez

en: Inhibit loading of last font
gl: Non cargar a última fonte

en: Reason %d
gl: Razón %d

en: Where to put the window, and its size
gl: Onde pór a fiestra, e o seu tamaño

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
gl: Ignorar a entrada estándar; pódese necesitar nalgúns casos.

en: _New Window
gl: _Nova fiestra

en: New text viewer window
gl: Nova fiestra de visualización de texto

en: _Fixed Font
gl: Fonte _fixa

en: Display text with a fixed font
gl: Amosar o texto usando unha fonte constante

en: Text File Viewer
gl: Visualizador de ficheiros de texto

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
gl: Copyright 1998, baixo a licencia pública xeral (GPL) de GNU.

en: Find string
gl: Buscar cadea

en: Find
gl: Buscar

en: Loading...
gl: Cargando...

en: No such file or directory:
    %s
gl: Non existe o ficheiro ou directorio:
    %s

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
gl: Fallo ao descomprimir e visualizar o ficheiro:
    %s
    %s

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
gl: Non foi posible visualizar o ficheiro comprimido.
    Non se atopou o zcat no seu camiño de busca.

en: Error loading file:
    %s
    %s
gl: Erro ao cargar o ficheiro:
    %s
    %s

en: Saving...
gl: Gardando...

en: Failed to write file:
    %s
    %s
gl: Fallo ao escribir o ficheiro:
    %s
    %s

en: Save Text As...
gl: Gardar texto como...

en: Open Text File...
gl: Abrir ficheiro de texto...

en: Sorry, no preferences yet.
gl: Aínda non hai preferencias.

en: Searching...
gl: Buscando...

en: No search string was specified!
gl: ¡Non se indicou ningunha cadea de busca!

en: Shut Down
gl: Apagar

en: Single User Mode
gl: Modo mono-usuario

en: Runlevel 2
gl: Nivel de execución 2

en: Runlevel 3
gl: Nivel de execución 3

en: Runlevel 4
gl: Nivel de execución 4

en: Runlevel 5
gl: Nivel de execución 5

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Are you sure you want to shut down the computer?
gl: ¿Está seguro de que quere apagar o ordenador?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
gl: ¿Está seguro de que quere mudar a modo mono-usuario?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
gl: ¿Está seguro de que quere mudar a nivel de execución 2?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
gl: ¿Está seguro de que quere mudar a nivel de execución 3?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
gl: ¿Está seguro de que quere mudar a nivel de execución 4?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
gl: ¿Está seguro de que quere mudar a nivel de execución 5?

en: Are you sure you want to reboot the system?
gl: ¿Está seguro de que quere reiniciar o sistema?

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
gl: Ten que ser superusuario (root) para apagar ou reiniciar o ordenador.

note: notebook pages
en: Shutdown or Reboot
gl: Apagar ou reiniciar

en: Easy
gl: Doado

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
gl: Prema Aceptar para apagar ou reiniciar. Perderá
    toda a información non gardada nas aplicacións abertas.

note: Put in a "revert to defaults" button
en: Revert to Defaults
gl: Voltar aos valores predeterminados

en: Commands
gl: Comandos

en: Confirm before shutdown?
gl: ¿Confirmar antes de apagar?

en: %s
    You will lose any unsaved work.
gl: %s
    Perderá todo o traballo non gardado.

en: Don't ask next time.
gl: Non preguntar a próxima vez.

en: Command execution failed: fork failed
gl: A execución do comando fallou: erro no fork

en: Make guname act as a control center applet
gl: Facer que guname sexa unha applet do centro de control

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
gl: houbo un erro de inicialización ao arrincar 'guname-capplet'.

en: System Information
gl: Información do sistema

en: Logo file not found
gl: Ficheiro co logo non atopado

note: Up here so it uses the default font
en: GNOME contributors:
gl: Contribuidores de GNOME:

en: Email Information...
gl: Enviar por e-mail a información...

en: Save Information to File...
gl: Gardar a información a un ficheiro...

en: Detailed Information...
gl: Información detallada...

en: Category
gl: Categoría

en: Your System
gl: O seu sistema

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Mail To...
gl: Enviar a...

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
gl: Erro pechando o ficheiro `%s': 
    %s
    Pode que algúns ou tódolos datos non foran escritos.

en: Couldn't open file `%s': %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro `%s': %s

en: Save System Information As...
gl: Gardar a información do sistema como...

note: I don't think the error_string() will reliably mean anything.
en: Command failed ` %s ': %s
gl: Fallou o comando `%s': %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
gl: Non foi posible executar o comando `%s': %s

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
gl: A seguinte mensaxe vai ser enviada a %s.
     ¿Está seguro de que quere enviar esta información?

en: Are you sure?
gl: ¿Está seguro?

en: Address to mail to:
gl: Enderezo ao que enviar a mensaxe:

note: *********************************** Globals **********************************
en: Distribution:
gl: Distribución:

en: Operating System:
gl: Sistema operativo:

en: Distribution Version:
gl: Versión da distribución:

en: Operating System Version:
gl: Subversión do sistema operativo:

en: Operating System Release:
gl: Versión do sistema operativo:

en: Processor Type:
gl: Tipo de procesador:

en: Processor Speed:
gl: Velocidade do procesador:

en: Host Name:
gl: Nome da máquina:

en: Domain Name:
gl: Nome do dominio:

en: User Name:
gl: Nome do usuario:

en: X Display Name:
gl: Nome do display X:

en: System Status:
gl: Estado do sistema:

en: Real Memory:
gl: Memoria real:

en: Swap Space ("virtual memory"):
gl: Espacio de intercambio ("memoria virtual"):

en: Total Memory:
gl: Memoria total:

en: Free Memory:
gl: Memoria libre:

en: Device
gl: Dispositivo

en: Used space
gl: Espacio utilizado

en: Free space
gl: Espacio libre

en: Percent free
gl: Porcentaxe libre

en: Mount point
gl: Punto de montaxe

note: This is about the only case where we'll put Unknown instead of simply not showing the info.
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown filesystem
gl: Sistema de ficheiros descoñecido

en: No information for this filesystem.
gl: Non hai información para este sistema de ficheiros

en: Memory
gl: Memoria

en: %ld%% memory used.
gl: %ld%% de memoria usada.

en: %ld%% swap used.
gl: %ld%% de memoria de intercambio usada.

en: Detailed System Information
gl: Información detallada do sistema

en: Disk Information
gl: Información do disco

en: Memory Information
gl: Información da memoria

en: CPU Information
gl: Información da CPU

en: Mount Point:
gl: Punto de montaxe:

en:     Device:
gl:     Dispositivo:

en:     Filesystem Type:
gl:     Tipo de sistema de ficheiros:

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
gl: %ld megabytes, %ld libres (%ld de superusuario); %ld inodos, %ld libres.

en: %2d%% full
gl: %2d%% cheo

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
gl: Non se atopou comando "w" no seu camiño de busca.
    Este comando é necesario para que o programa funcione.

en: Active User Listing
gl: Lista de usuarios activos

en: Update Information
gl: Actualizar información

en: Command Line
gl: Liña de comandos

en: Add some defaults
gl: Engadir algúns comandos por defecto

en: Delete
gl: Borrar

en: Command Editor
gl: Editor de comandos

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
gl: Pode configurar os comandos dos menús.
    Indique o nome que quere que apareza no menú, e
    o comando que debe executar.
    No comando, pode usar %u para representar o usuario
    seleccionado, e %t para o tty.

en: Click this button to add
    some sample commands.
gl: Prema este botón para engadir
    algúns comandos de exemplo.

en: Menu items
gl: Elementos de menú

en: Command
gl: Comando

en: Running: %s
gl: Executando: %s

en: Default 16-bit
gl: 16 bits por defecto

note: there is no 2 apparently
en: 32-bit w/sync
gl: 32-bit con sync

en: Sleeping
gl: Durmindo

en: Active/Idle
gl: Activo/parado

en: Standby
gl: Suspenso

en: Unable to access the drive.
gl: Non foi posible acceder á unidade.

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
gl: A configuración de DMA desta unidade non se pode alterar.

en: Enabled
gl: Activado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
gl: A configuración de IRQ unmask desta unidade non se pode alterar.

en: The drive refused to keep its settings.
gl: A unidade rexeitou manter a súa configuración.

en: Keep settings
gl: Manter configuración

en: None
gl: Nada

en: (Dual Port)
gl: (Porto dual)

en: (Dual Port Cache)
gl: (Caché porto dual)

en: No
gl: Non

en: Yes (%d sector)
gl: Si (%d sector)

en: Yes (%d sectors)
gl: Si (%d sectores)

en: Model
gl: Modelo

en: Serial No.
gl: Número de serie

note: do config here
en: Geometry
gl: Xeometría

en: Cache
gl: Caché

en: Legacy MFM/RLL drive
gl: Disco MFM/RLL antigo

en: DMA Mode
gl: Modo DMA

en: IO Mode
gl: Modo E/S

en: On Reset
gl: Ao reiniciar

note: *	Set up the outer display first
en: IDE Status
gl: Estado do IDE

en: Disk Logo Not Found
gl: Logo do disco non atopado

en: Only the superuser can use this tool
gl: Só o superusuario pode usar esta utilidade

en: You appear to have no IDE drives
gl: Semella que non ten unidades IDE

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
gl: MErro Interno: Non é posible desprazarse á posición correcta.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
gl: MErro Interno: Valor estraño (%ld) en do_test

en: EBad block at block %lu
gl: EBloque erróneo no bloque %lu

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
gl: MVerificando os bloques erróneos...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
gl: MFallo ao abrir o dispositivo %s para a verificación de bloques erróneos

en: MChecking for bad blocks... Done
gl: MVerificando os bloques erróneos... Feito

en: MFormatting the disk...
gl: MFormatando o disquete...

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
gl: ESituación errónea descoñecida.

en: EError formatting track #%d
gl: EErro ao formatar a pista #%d

en: EError during completion of formatting
gl: EErro ao rematar o formato

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
gl: MFormatando o disquete... Feito

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
gl: MVerificando o formato...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
gl: ENon foi posible escribir no disquete.
    
    Comprobe que non está protexido contra escritura.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
gl: EInsuficientes permisos para abrir o dispositivo de disquete %s.

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
gl: ENon foi posible acceder ao disquete.
    
    Comprobe que está na unidade e que ten
    a pestana pechada.

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
gl: EErro xenérico accedendo ao dispositivo de disquete %s.
    
    Código de erro %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
gl: EErro de lectura:
    Problema ao ler o cilindro %d, agardábase %d, leuse %d

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
gl: EProblema ao ler o cilindro %d, agardábase %d, leuse %d

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
gl: MDatos erróneos no cilindro %d.  Seguindo...

en: EError closing device %s
gl: EErro ao pechar o dispositivo %s

en: MVerifying the format... Done
gl: MVerificando o formato... Feito

en: EUnable to write to device %s
gl: ENon foi posible escribir no dispositivo %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
gl: EErro xenérico accedendo ao dispositivo de disquete %s.
    
    Código de erro %s

en: ECould not determine current format type
gl: ENon foi posible determinar o tipo de formato actual

en: Double Density 3.5" (720 KB)
gl: Dobre densidade 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
gl: Dobre densidade 5.25" (360 KB)

en: File system type:
gl: Tipo de sistema de ficheiros:

en: Floppy Density:
gl: Densidade do disquete:

en: Floppy Device:
gl: Dispositivo do disquete:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Format a floppy
gl: Formatar un disquete

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
gl: Alta densidade 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
gl: Alta densidade 5.25" (1.2 MB)

en: Linux Native (ext2)
gl: Nativo de Linux (ext2)

en: _Quick format
gl: Formato _rápido

en: MMaking filesystem on disk...
gl: MCreando o sistema de ficheiros no disco...

en: EUnable to create filesystem correctly.
gl: ENon foi posible crear o sistema de ficheiros correctamente.

en: MMaking filesystem on disk... Done
gl: MCreando o sistema de ficheiros no disco... Feito

en: EUnable to create filesystem.
gl: ENon foi posible crear o sistema de ficheiros.

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
gl: MVerificando os bloques erróneos... (isto pode levar un tempo)

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
gl: Non se pode abrir o dispositivo %s, non pode continuar o formatado.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
gl: O dispositivo %s está desconectado.
    Conécteo para poder continuar.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
gl: Non ten os permisos necesarios para escribir en %s, non é posible formatar.
    Contacte co administrador do seu sistema para obter permisos de escritura.

en: The device to format
gl: O dispositivo para formatar

en: DEVICE
gl: DISPOSITIVO

note: We do this to get around a bug in libglade.  Ideally we won't need * to do this in the future.
en: Format
gl: Formato

en: Format another floppy?
gl: ¿Formatar outro disquete?

en: Floppy formatted successfully.
gl: Disquete formatado correctamente.

en: Floppy formatting cancelled.
gl: Formato de disquete cancelado.

en: Format progress.
gl: Evolución do formato.

en: Param
gl: Parám

en: Current
gl: Actual

en: Scale
gl: Escala

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
gl: O stripchart de GNOME debuxa varios parámetros indicados polo usuario coma unha función do tempo.  O seu uso principal é trazar os parámetros de rendemento do sistema, como a carga da CPU, o uso da CPU, os niveis de tráfico de rede, etc.  Outros usos enxeñosos déixanse coma exercicio para o usuario interesado.

en: Show values
gl: Mostrar valores

en: Edit Prefs...
gl: Editar prefs...

en: Edit Params...
gl: Editar params...

en: closing parenthesis expected
gl: agardábase un paréntese de pechar

en: no such field: %d
gl: non hai tal campo: %d

en: missing variable identifer
gl: falta un identificador de variable

en: invalid variable identifer: %s
gl: identificador de variable non válido: %s

en: number expected
gl: agardábase un número

en: extra junk at end: "%s"
gl: lixo extra ao final: "%s"

en: Parameter
gl: Parámetro

en: Equation
gl: Ecuación

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Pattern
gl: Patrón

en: Min
gl: Mín

en: Max
gl: Máx

en: Linear
gl: Lineal

en: Logarithmic
gl: Logarítmico

en: Type
gl: Tipo

en: Indicator
gl: Indicador

en: Line
gl: Liña

en: Point
gl: Punto

en: Solid
gl: Sólido

en: Add Parameter Before
gl: Engadir parámetro antes

en: Add Parameter After
gl: Engadir parámetro despois

en: Apply Parameter Changes
gl: Aplicar as modificacións aos parámetros

en: Delete Parameter
gl: Eliminar parámetro

en: Add Color
gl: Engadir cor

en: Delete Color
gl: Eliminar cor

en: Info
gl: Información

en: Parameter Editor
gl: Editor de parámetros

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Chart
gl: Gráfico

en: enabled
gl: activo

en: minor
gl: menor

en: major
gl: maior

en: Update
gl: Actualización

en: Smooth
gl: Suavidade

en: Ticks
gl: Marcas

en: Pen
gl: Punteiro

en: Geometry string: WxH+X+Y
gl: Cadea de xeometría: AnxAl+X+Y

en: GEO
gl: XEO

en: Configuration file name
gl: Nome do ficheiro de configuración

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Values
gl: Valores

en: Prefs...
gl: Preferencias...

en: Params...
gl: Parámetros...

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
gl: Executar programas arbitrarios descargados da rede pode ser perigoso.
    
    ¿Está seguro de que quere executar `%s'?

en: Could not access file permissions
gl: Non foi posible acceder aos permisos do ficheiro

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
gl: Non foi posible executar o ficheiro `%s' por mor de problemas de permisos

en: Failure at executing `%s'
gl: Fallo ao executar `%s'

en: It was not possible to open the file `%s'
gl: Non foi posible abrir o ficheiro `%s'

en: The file `%s' is empty
gl: O ficheiro `%s' está baleiro

en: There was an error. `%s' is empty
gl: Houbo un erro. `%s' está baleiro

en: This is a library and can not be executed
gl: Isto é unha biblioteca e non pode ser executada

en: The file is a core file and can not be executed
gl: O ficheiro é un 'core' e non pode ser executado

en: This is an unknown kind of executable
gl: Isto é un tipo de executable descoñecido

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
gl: O executable é para unha plataforma diferente e non pode ser executado neste sistema

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
gl: Número de ficheiros: %d
    Número de cartafoles: %d

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
gl: Non hai ficheiros nin cartafoles, solte algún
    enriba para engadilos ao arquivo

en: Cannot start the archive (tar) program
gl: Non se pode iniciar o programa de arquivamento (tar)

en: Cannot run tar/gtar
gl: Non se pode executar tar/gtar

en: Archive.tar.gz
gl: Arquivo.tar.gz

en: The GNOME Archive Generator
gl: O creador de arquivos de GNOME

en: Drag files in to make archives
gl: Arrastre ficheiros para crear arquivos

en: No filename selected
gl: Non hai un nome de ficheiro seleccionado

en: File exists, overwrite?
gl: O ficheiro xa existe, ¿sobrescribir?

en: No items to archive
gl: Non hai elementos para arquivar

en: File does not exists
gl: O ficheiro non existe

en: Add file or folder
gl: Engadir ficheiro ou cartafol

en: Add file or folder...
gl: Engadir ficheiro ou cartafol...

en: Add a file or folder to the archive
gl: Engadir un ficheiro ou un cartafol ao arquivo

en: Create archive...
gl: Crear arquivo...

en: Create a new archive from the items
gl: Crear un novo arquivo a partir dos elementos

en: Remove the selected item(s)
gl: Eliminar os elementos seleccionados

en: GNOME Archive Generator
gl: Creador de arquivos de GNOME

en: Drop files here to add them to the archive.
gl: Solte aquí ficheiros para engadilos ao arquivo.

en: Archive
gl: Arquivo

en: Drag this button to the destination where you want the archive to be created or press it to pop up a file selection dialog.
gl: Arrastre este botón ao lugar onde desexa crear o arquivo, ou prémao para obter un diálogo de selección de ficheiro.

en: Cannot find proper icons anywhere!
gl: ¡Non se atopan as iconas apropiadas!

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
gl: ¡Non se atopa o programa de arquivamento (tar)!
    Este é o programa usado para crear arquivos.

en: Format Floppy Disks
gl: Formatador de disquetes

en: GNOME client for RFC 2229-compliant dictionary server
gl: Cliente de GNOME para o servidor de diccionario do MIT

en: Stripchart Plotter
gl: Trazador Stripchart

en: Notepad
gl: Caderno de Notas

en: Simple editor (notepad)
gl: Editor simple (caderno de notas)

en: User Listing
gl: Lista de usuarios

en: View users on the system
gl: Mirar os usuarios conectados ó sistema

en: System Info
gl: Información do Sistema

en: Technical information about this computer
gl: Información técnica acerca do seu ordenador

en: Shut Down or Reboot
gl: Apagar ou Reiniciar

en: Turn off or reset the computer
gl: Apagar ou reinicia-lo ordenador

en: Ask for a command to execute
gl: Preguntar por un comando para executar

en: Run A Command...
gl: Executar un Comando...

en: GNOME Penguin
gl: Pingüín GNOME

en: Let a cute pinguin chase your pointer
gl: Deixe que un pingüin persiga o seu punteiro

en: Prompts the user for a program to run
gl: Pide ó usuario un programa para executar

en: Run program...
gl: Executar programa...

en: Page files as with `more' and `less'
gl: Visualiza ficheiros como fai o `more' e o `less'

en: Select a font for pasting
gl: Escoller unha fonte para pegar

en: Browse available X11 colors.
gl: Visualiza as cores dispoñibles no servidor X11.

en: Color Browser
gl: Paleta

en: SysLog tool
gl: Utilidade SysLog

en: System log monitor
gl: Monitor dos rexistros de sistema

en: Time Tracker tool
gl: Contabiliza o tempo empregado nos proxectos

en: Time tracking tool
gl: Xestor de proxectos

en: Shows a stripchart
gl: Amosa unha traza dunha variable

en: GNOME Search Tool
gl: Utilidade de Busca

en: GNOME DiskFree
gl: Disco libre de GNOME

en: Show free space on mounted file systems using dials.
gl: Amosa o espacio de disco libre nos sistemas de ficheiros montados

en: Simple Calculator
gl: Calculadora

en: Personal cron manager
gl: Xestor persoal de cron

en: Personal crontab manager
gl: Xestor persoal do crontab
