gnome-utils 1.4.1 - en to sk translation catalogue (970 entries)

en: The Gnome Calculator
sk: Kalkulačka pre GNOME

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
sk: Jednoduchý kalkulačka s dvojitou presnosťou podobný xcalc

en: Run in analog (slide rule) mode
sk: Bežať v analógovom móde

en: Gnome Calculator
sk: Kalkulačka GNOME

en: Select Character
sk: Vyberte znak

en: Insert
sk: Vložiť

en: Character code:
sk: Kód znaku:

en: Character:
sk: Znak:

en: Gnome Character Map
sk: Mapa znakov GNOME

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
sk: GNOME ekvivalent pre Mapu znakov z Microsoft Windows.

en:  %s: Character code %d
sk: %s: Kód znaku %d

en: Text copied to clipboard...
sk: Text skopírovaný do schránky...

en: Text cut to clipboard...
sk: Text vystrihnutý do schránky...

en: Text pasted from clipboard...
sk: Text vložený zo schránky...

en: Action Toolbar
sk: Nástrojový pruh akcií

en: Text to copy:
sk: Kopírovaný text:

en: Exit
sk: Koniec

en: Copy
sk: Kopírovať

en: About
sk: O programe

en: Help
sk: Pomocník

en: Insert Character...
sk: Vložiť znak...

en: Insert character(s) by choosing character codes.
sk: Vloží znak(y) pomocou ich kódov.

en: _Action Toolbar
sk: Panel _akcií

en: View or hide the action toolbar
sk: Ukáže alebo skryje panel nástrojov s akciami

en: _Text Toolbar
sk: Panel _textu

en: View or hide the text toolbar
sk: Ukáže alebo skryje panel nástrojov pre text

en: _Statusbar
sk: _Stavový riadok

en: View or hide the statusbar
sk: Ukáže alebo skryje stavový riadok

en: Character Table's Font...
sk: Písmo mapy znakov...

en: Set the character table's font.
sk: Nastaví písmo pre mapu znakov.

en: _Insert at end
sk: Vložiť na konie_c

en: Insert every selected character at the end of the text entry
sk: Vloží každý vybraný znak na koniec textového poľa

en: _Focusable Buttons
sk: Tlačidlá s _fokusom

en: Set the buttons to be focusable or not
sk: Nastaví, či môžu mať tlačidlá fokus

en: Insert character(s) by choosing character codes
sk: Vloží znak(y) pomocou ich kódov

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut the selection
sk: Vystrihne výber

en: Copy the selection
sk: Skopíruje výber

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste the clipboard
sk: Vloží zo schránky

en: Show Gnome Character Map's manual
sk: Zobrazí Používateľský manuál pre Mapu znakov GNOME

en: About this application
sk: O tejto aplikácii

en: Exit the program
sk: Ukončí program

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
sk: Nepodarilo sa spustiť slovník, asi nie je možné spojenie s http://www.dict.org.

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
sk: Nepodarilo sa spojiť so serverom

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
sk: Klient pre slovníkový server MIT.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Spell-checking...
sk: Kontrola pravopisu...

en: Spell check done
sk: Kontrola pravopisu hotová

en: No matches found
sk: Nič nenájdené

en: Looking up word...
sk: Hľadám slovo...

en: Lookup done
sk: Hľadanie hotové

en: String not found
sk: Reťazec nenájdený

en: Find:
sk: Nájsť:

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
sk: Nepodarilo sa vykonať požadovanú operáciu, buď server,
    ktorý používate, nefunguje alebo nie ste pripojený na Internet.
    Ak nie ste už pripojený, prosím, pripojte sa skúste to znovu.

en: Look up
sk: Hľadať

en: Look up word in dictionary
sk: Hľadá slovo v slovníku

en: Spell
sk: Kontrola

en: Check word spelling
sk: Skontroluje slovo

en: Cut to Clipboard
sk: Vystrihnúť do schránky

en: Copy to Clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Paste Clipboard Contents
sk: Vložiť obsah schránky

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Server to use, default search strategy, fonts
sk: Používaný server, stratégia hľadania, písma

en: Word definition
sk: Definícia slova

en: About...
sk: O programe...

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Show/Hide Definition Window...
sk: Zobraziť/skryť okno definície...

en: Spell Check...
sk: Kontrola pravopisu...

en: Cannot create applet!
sk: Nemôžem vytvoriť aplet!

en: Error invoking query: %s
sk: Chyba spúšťaní otázky: %s

en: Headword:
sk: Hlavné slovo:

en: Sub-number:
sk: Podčíslo:

en: Pronunciation:
sk: Výslovnosť:

en: Etymology:
sk: Etymológia:

en: Part of speech:
sk: Časť reči:

en: Example:
sk: Príklad:

en: Main body:
sk: Hlavné telo:

en: Cross-reference:
sk: Krížová referencia:

note: Fixme these should be stock buttons
en: Preferences
sk: Nastavenie

en: Smart lookup
sk: Šikovné hľadanie

en: Database:
sk: Databáza:

en: Default strategy:
sk: Štandardná stratégia:

en: Fonts
sk: Písma

en: Display handle bar
sk: Zobraziť pruh handle

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
sk: Musíte reštartovať GDict aby sa
    tieto nastavenia aktivovali.

en: Applet
sk: Aplet

en: Search all databases
sk: Hľadať vo všetkých databázach

en: The server you specified could not be found.
sk: Uvedený server nebol nájdený.

en: Word:
sk: Slovo:

en: Search Strategy:
sk: Stratégia hľadania:

en: Find Words...
sk: Nájsť slová...

en: Look up Word...
sk: Nájsť slovo...

en: Spell checker
sk: Kontrola pravopisu

en: Unable to parse the geometry string '%s'
sk: Nepodarilo sa rozložiť reťazec umiestnenia '%s'

en: Specify the geometry of the window.
sk: Uvádza umiestnenie okna.

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
sk: GDiskFree je GNOME implementácia nástroja 'df'.

en: GDiskFree Properties
sk: Vlastnosti GDiskFree

en: Invoke sync before getting usage info
sk: Zavolať sync pred získaním informácií o použití

en: Show drive mount points
sk: Zobraziť prípojné body zariadení

en: Show drive size
sk: Zobraziť veľkosť zariadení

en: Dial Orientation
sk: Orientácia

en: Vertical
sk: Vertikálne

en: Horizontal
sk: Horizontálne

en: Update interval (ms)
sk: Obnovovací interval (ms)

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenie

en: File name
sk: Meno súboru

en: Don't search subdirectories
sk: Nehľadať v podpriečinkoch

en: File owner
sk: Vlastník súboru

en: File owner group
sk: Skupina vlastníka súboru

en: Last modification time
sk: Čas poslednej zmeny

en: Don't search mounted filesystems
sk: Nehľadať na pripojených systémoch súborov

en: Empty file
sk: Prázdny súbor

en: Invalid user or group
sk: Neplatný používateľ alebo skupina

en: Filenames except
sk: Mená súborov okrem

en: Follow symbolic links
sk: Sledovať symbolické odkazy

en: Simple substring search
sk: Jednoduché hľadanie podreťazca

en: Regular expression search
sk: Hľadanie regulárnym výrazom

en: Extended regular expression search
sk: Hľadanie rozšíreným regulárnym výrazom

en: grep options found in find list bad bad!
sk: voľby pre grep nájdené v zozname hľadania nie sú dobre!

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
sk: voľby nie pre grep nájdené v zozname hľadania nie sú dobre!

en: Search already running on another page
sk: Hľadanie už beží na inej stránke

note: create the results box FIXME: add an option to autoclear result box and pass TRUE in that case
en: Search Results
sk: Výsledky hľadania

en: 
    ... Too many errors to display ...
sk: 
    ... Príliš veľa chýb ....

en: Start directory does not exist
sk: Počiatočný priečinok neexistuje

en: Search command line
sk: Príkazový riadok pre hľadanie

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
sk: Tento príkazový riadok ktorý môže byť použitý pre hľadanie z konzole.
    (Poznámka: pre zobrazenie jedného súboru na riadok namiesto oddelených
    nulami, pridajte do riadku "| tr '\000' '\n'")

en: Entry changed called for a non entry option!
sk: Zmenená položka volaná pre voľbu bez položiek!

en: Enable
sk: Povoliť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Start in directory:
sk: Začať v priečinku:

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Add
sk: Pridať

en: Show Command
sk: Ukázať príkaz

en: Start
sk: Štart

en: Nothing to locate
sk: Nie je čo hľadať

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
sk: Toto je rozhranie k príkazu locate. Ak napíšete jednoduchý reťazec,
    ten bude nájdený ako podreťazec celej cesty a ak zadáte
    reťazec s žolíkmi, musí odpovedať celej ceste.

en: Locate file:
sk: Nájsť súbor:

en: Full find (find)
sk: Plné hľadanie (find)

en: Quick find (locate)
sk: Rýchle hľadanie (locate)

en: The Gnome Search Tool
sk: GNOME Nástoj pre hľadanie

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
sk: (C) 1998,2000 Free Software Foundation

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
sk: Rozhranie pre unixové príkazy find/grep/locate

en: Gnome Search Tool
sk: GNOME Nástoj pre hľadanie

en: Cannot save file
sk: Nemôžem uložiť súbor

en: Save Results
sk: Uložiť výsledky

en: Command mangled
sk: Príkaz zamotaný

en: No command for this mime type
sk: Pre tento typ MIME nie je príkaz

en: no project selected
sk: nevybraný projekt

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
sk: Nerozumiem umiestneniu (pozícii a veľkosti)
     uvedenému na príkazovom riadku

en: Total
sk: Celkom

en: Total time spent on this project.
sk: Celkový čas pre tento projekt

en: Entry
sk: Položka

en: Time spent under the current diary entry.
sk: Čas strávený pre aktuálnu položku denníka.

en: Today
sk: Dnes

en: Time spent on this project today.
sk: Čas strávený dnes pre tento projekt

en: Week
sk: Týždeň

en: Time spent on this project this week.
sk: Čas strávený tento týždeň pre tento projekt.

en: Month
sk: Mesiac

en: Time spent on this project this month.
sk: Čas strávený tento mesiac pre tento projekt.

en: Year
sk: Rok

en: Time spent on this project this year.
sk: Čas strávený tento rok pre tento projekt.

en: Title
sk: Titul

en: Project Title
sk: Titulok projektu

en: Description
sk: Popis

en: Diary Entry
sk: Položka denníka

en: The current diary entry
sk: Aktuálna položka denníka

en: Estimated Project Start Date
sk: Predpokladaný termín začiatku projektu

en: End
sk: Koniec

en: Estimated Project Completion Date
sk: Predpokladaný termín dokončenia projektu

en: Due
sk: Termín

en: Due Date: the date by which the project absolutely must be completed by.
sk: Termín: dátum, kedy musí byť projekt určite dokončený.

en: Size
sk: Veľkosť

en: Sizing: How much work it will take to finish this project.
sk: Veľkosť: Koľko práce bude treba pre dokončenie tohto projektu.

en: Done
sk: Hotovo

en: Percent Complete: How much of this project has been finished till now.
sk: Percentuálna dokončená časť: Aká časť projektu už je dokončená.

en: Urgency: Does this project need to be done soon, done quickly?
sk: Urgentnosť: Musí byť tento projekt dokončený skoro a rýchlo?

en: Imp
sk: Dôl

en: Importance: How important is this project?
sk: Dôležitosť: Ako dôležitý je tento projekt?

en: Status
sk: Stav

en: The current status of this project.
sk: Aktuálny stav projektu.

en: Low
sk: Nízka

en: Med
sk: Stredná

en: High
sk: Veľká

en: Not Started
sk: Nezačal

en: In Progress
sk: Prebieha

en: On Hold
sk: Pozdržaný

en: Cancelled
sk: Zrušený

en: Completed
sk: Dokončený

en: project %t started
sk: projekt %t spustený

en: stopped project %t
sk: zastavený projekt %t

en: Elapsed
sk: Uplynulo

en: (empty)
sk: (prázne)

en: Notes
sk: Poznámky

en: Task Time
sk: Čas úlohy

en: Bill Status
sk: Stav účtovania

en: Billable
sk: Vyúčtovateľná

en: Bill Rate
sk: Frekvencia účtovania

en: Value
sk: Hodnota

en: Billable Value
sk: Vyúčtovateľná hodnota

en: No Default Value
sk: Žiadna štandardná hodnota

en: Start Time Fuzziness
sk: Nepresnosť počiatočného času

en: Hold
sk: Pozdržané

en: Bill
sk: Vyúčtovateľné

en: Paid
sk: Zaplatené

en: Not Billable
sk: Nevyúčtovateľné

en: No Charge
sk: Bezplatne

en: Regular
sk: Normálny

en: Overtime
sk: Cezčas

en: Double Overtime
sk: Dvojitý cezčas

en: Flat Fee
sk: Jednotná mzda

en: Error - Unknown
sk: Chyba - Neznáme

en: unknown token: >>>>
sk: neznámy token: >>>>

en: Error 404 Not Found
sk: Chyba 404 Nenájdené

en: The file %s was not found.
sk: Súbor %s nebol nájdený.

en: Unkown Error
sk: Neznáma chyba

en: Unable to open the file %s
    %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %s
    %s

en: New Diary Entry
sk: Nová položka denníka

en: Save HTML To File
sk: Uložiť HTML do súboru

en: Cannot open logfile %s for append
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor so záznamom %s pre pridávanie

en: no description
sk: bez popisu

en: program started
sk: program spustený

note: log_if_equal
en: program exited
sk: program skončil

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
sk: Vyzerá to, že už beží iný GTimeTracker.
    Stlačte OK, ak chcete spustiť GTimeTracker aj tak, inak stlačte Zrušiť pre koniec.

en: Cannot create pid-file!
sk: Nemôžem vytvoriť súbor pid!

en: Do you want to continue?
sk: Chcete pokračovať?

en: Error
sk: Chyba

en: Shall I setup a new configuration?
sk: Mám nastaviť novú konfiguráciu?

en: Specify geometry
sk: Špecifikuje umiestnenie

en: Select a project on startup
sk: Výber projektu pri štarte

en: PROJECT
sk: PROJEKT

en: Warning
sk: Varovanie

en: GTimeTracker is a combination stop-watch, diary, consultant billing system and project manager.  You can measure the amount of time you spend on a task, associate a memo with it, set a billing rate, print an invoice, as well as track that status of other projects.
sk: GTimeTracker je kombinácia stopiek, denníka, účtovacieho systému pre konzultantov a správcu projektov. Môžete ním merať čas, ktorý ste strávili na nejakej úlohe, pripojiť k nej poznámky, nastaviť spôsob účtovania, vytlačiť faktúru a sledovať stav ostatných projektov.

en: New Project...
sk: Nový projekt...

en: Reload Configuration File
sk: Znovu načítať konfiguračný súbor

en: Do you really want to reload the configuration file?
sk: Naozaj chcete znovu načítať konfiguračný súbor?

en: File %s exists, overwrite?
sk: Súbor %s už existuje. Prepísať?

en: File cannot be written
sk: Súbor nie je možné zapísať

en: Export Current State
sk: Exportovať aktuálny stav

en: _New Project...
sk: _Nový projekt...

en: _Reload Configuration File
sk: _Znovu načítať konfiguračný súbor

en: _Save Configuration File
sk: _Uložiť konfiguračný súbor

en: _Export Current State
sk: _Exportovať aktuálny stav

en: Clear _Daily Counter
sk: Vymazať _denné počítadlo

en: Zero out todays timer by deleting todays time logs
sk: Vynulovať dnešné časovače zmazaním záznamov o dnešnom čase

en: _Journal...
sk: Ž_urnál...

en: Show the timesheet journal for this project
sk: Zobrazí žurnál času pre tento projekt

en: New Diary _Entry
sk: Nová položka _denníka

en: Change the current task for this project
sk: Zmení aktuálnu úlohu pre tento projekt

en: _All Journal...
sk: _Všetky žurnály...

en: Show the verbose timesheet journal for this project
sk: Zobrazí podrobný žurnál času pre tento projekt

en: _Invoice...
sk: _Faktúra...

en: Show a sample invoice for this project
sk: Zobrazí ukážkovú faktúru pre tento projekt

en: _Primer...
sk: _Návod...

en: Show a sample introductory primer for designing custom reports
sk: Zobrazí jednoduchý návod pre vytváranie vlastných reportov

en: _New Report...
sk: _Nový report...

en: Define a path to a new GTT phtml report file
sk: Definuje cestu k novému súboru GTT reportu .phtml

en: St_art
sk: Št_art

en: Start the timer running
sk: Spustí beh časovača

en: Stop the timer
sk: Zastaví časovač

en: _Timer Running
sk: Bežiaci ča_sovač

en: _Reports
sk: _Reporty

en: _Timer
sk: Časo_vač

note: deal with the i18n menu path ... (is this right ??? or is this pre-i18n ???)
en: Reports
sk: Reporty

en: Reports/<Separator>
sk: Reporty/<Separator>

en: Old GTT Tasks
sk: Staré úlohy GTT

en: empty
sk: prázdne

en: The keyboard and mouse have been idle
    for %d minutes.  The currently running
    project (%s - %s)
    has been stopped.
    Do you want to restart it?
sk: Klávesnica a myš sa nepoužili %d minút.
    Momentálne bežiaci projekt (%s - %s)
    bol zastavený. Chcete ho reštartovať?

en: System Idle
sk: Systém nevyužitý

note: Note to translators: just skip the `[GTT]'
en: [GTT]New
sk: [GTT]Nový

en: Create a New Project...
sk: Vytvorí nový projekt...

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Save
sk: Uložiť

en: Save Configuration File
sk: Uloží konfiguračný súbor

en: Cut Selected Project
sk: Vystrihne vybraný projekt

en: Copy Selected Project
sk: Kopíruje vybraný projekt

en: Paste Project
sk: Vloží projekt

en: Journal
sk: Žurnál

en: View and Edit Timestamp Logs
sk: Zobrazí a upraví záznamy o čase

en: Props
sk: Vlastnosti

en: Edit Project Properties...
sk: Upraví vlastnosti projektu...

en: Timer
sk: Časovač

en: Start/Stop Timer
sk: Zapne/vypne časovač

en: Calendar
sk: Kalendár

en: View Calendar
sk: Zobraziť kalendár

en: Prefs
sk: Nastavenie

en: Edit Preferences...
sk: Upraviť nastavenie...

en: Manual
sk: Manuál

en: User's Guide and Manual
sk: Používateľský manuál

en: Quit
sk: Koniec

en: Quit GTimeTracker
sk: Ukončí GNOME Sledovač času

en: 1 Hour
sk: 1 hodina

en: 10 Min
sk: 10 min

en: 15 Min
sk: 15 min

en: 2 Hours
sk: 2 hodiny

en: 20 Min
sk: 20 min

en: 3 Hours
sk: 3 hodiny

en: 30 Min
sk: 30 min

en: 5 Min
sk: 5 min

en: Exact Time
sk: Presný čas

en: Set how Uncertain the Start Time Is
sk: Nastavte, ako veľmi je počiatočný čas nepresný

en: Start Fuzz
sk: Nepresnosť štartu

en: Add a new time interval.
sk: Pridá nový časový interval.

en: Delete Interval
sk: Odstrániť interval

en: Delete This Interval
sk: Odstráni tento interval

en: Edit Interval
sk: Upraviť interval

en: Edit the Start & Stop Times
sk: Upraví počiatočný a koncový čas

en: Insert Diary Entry
sk: Vložiť položku denníka

en: Insert a new diary entry above this time interval.
sk: Vloží novú položku denníka nad tento interval.

en: Merge Down
sk: Spojiť dolu

en: Merge Into Interval Above
sk: Spojí s intervalom hore

en: Merge Into Interval Below
sk: Spojí s intervalom dole

en: Merge Up
sk: Spojiť hore

en: New Interval
sk: Nový interval

en: Paste Diary Entry
sk: Vložiť položku denníka

en: Paste a previously cut diary entry.
sk: Vloží predtým vystrihnutú položku denníka.

en: Close
sk: Zavrieť

en: New File
sk: Nový súbor

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Print
sk: Tlačiť

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Information
sk: Informácie

en: This function is not yet implemented!
    Coming Soon, I hope!
sk: Táto funkcia ešte nie je implementovaná.
    Dúfam, že čoskoro bude.

en: Display
sk: Zobraziť

en: Enter a shell command to be executed when no projects are active.
sk: Zadajte príkaz, ktorý sa má spustiť v dobe, ked nie je aktívny žiadny projekt.

en: Enter a shell command to be executed whenever projects are switched.
sk: Zadajte príkaz, ktorý sa má spustiť v dobe, ked sa prepne projekt.

en: Entry Start:
sk: Štart položky:

en: Entry Stop:
sk: Koniec položky:

en: Entry that will be logged when a project starts. Use %t for the project title, %d for the description, etc. See the manual for more options.
sk: Položka žurnálu pre spustenie projektu. Pre titulok projektu použite %t, pre jeho popis %d apod. Dalšie možnosti nájdete v manuáli.

en: Entry that will be logged when the project stops.  Use %t for the porject title, %d for the project description, etc. See the manual for more options.
sk: Položka žurnálu pre zastavenie projektu. Pre titulok projektu použite %t, pre jeho popis %d apod. Dalšie možnosti nájdete v manuáli.

en: Fields
sk: Polia

en: Filename:
sk: Meno súboru:

en: Idle Seconds:
sk: Nečinná doba:

en: Inactivity Timeout
sk: Čas nečinnosti

en: Logfile
sk: Súbor so záznamom

en: Min Recorded:
sk: Zaznamenané minúty:

en: Misc
sk: Rôzne

en: No Project Command:
sk: Príkaz pre žiadny projekt:

en: Project List Display
sk: Zobrazenie zoznamu projektov

en: Shell Commands
sk: Príkazy shellu

en: Show Current Diary Entry
sk: Zobraziť aktuálnu položku denníka

en: Show Estimated Effort
sk: Zobraziť predpokladanú náročnosť

en: Show Percent Complete
sk: Zobraziť dokončenú časť

en: Show Planned Project End Date
sk: Zobraziť plánovaný koniec projektu

en: Show Planned Project Start Date
sk: Zobraziť plánovaný začiatok projektu

en: Show Project Description
sk: Zobraziť popis projektu

en: Show Project Due Date
sk: Zobraziť termín projektu

en: Show Project Importance
sk: Zobraziť dôležitosť projektu

en: Show Project Status
sk: Zobraziť stav projektu

en: Show Project Urgency
sk: Zobraziť urgentnosť projektu

en: Show Seconds
sk: Zobraziť sekundy

en: Show Status Bar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Show Sub-Projects
sk: Zobraziť podprojetky

en: Show Table Header
sk: Zobraziť hlavičku tabuľky

en: Show Time For The Current Diary Entry
sk: Zobraziť čas pre aktuálnu položku denníka

en: Show Time This Month
sk: Zobraziť čas v tomto mesiaci

en: Show Time This Week
sk: Zobraziť čas v tomto týždni

en: Show Time This Year
sk: Zobraziť čas v tomto roku

en: Show Time Today
sk: Zobraziť čas dnes

en: Show Toolbar Icons
sk: Zobraziť ikony nástrojového pruhu

en: Show Toolbar Texts
sk: Zobraziť texty nástrojového pruhu

en: Show Tooltips
sk: Zobraziť tipy

en: Show Total Time Ever
sk: Zobraziť celkový čas

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
sk: Zobraziť 'Vystrihnúť', 'Kopírovať', 'Vložiť'

en: Show `Help'
sk: Zobraziť 'Pomocník'

en: Show `Journal'
sk: Zobraziť 'Žurnál'

en: Show `New'
sk: Zobraziť 'Nový'

en: Show `Preferences'
sk: Zobraziť 'Nastavenie'

en: Show `Properties'
sk: Zobraziť 'Vlastnosti'

en: Show `Quit'
sk: Zobraziť 'Koniec'

en: Show `Save', `Reload'
sk: Zobraziť 'Uložiť', 'Obnoviť'

en: Show `Timer'
sk: Zobraziť 'Časovač'

en: Show the 'szing', that is, the estimated amount of work that it will take to perform this project.
sk: Zobraziť 'veľkosť', čo je očakávané množstvo práce potrebné pre dokončenie tohto projektu.

en: Switch Project Command:
sk: Príkaz pre prepnutie projektu:

en: Switches between projects that happen faster than this will not be logged (enter the number of seconds)
sk: Prepnutia medzi projektmi rýchlejšie ako táto doba nebudú zaznamenané v žurnáli (zadajte počet sekúnd)

en: The current active project will be made inactive after there has been no keyboard/mouse activity after this number of seconds.  Set to -1 to disable.
sk: Aktívny projekt sa stane neaktívnym, ak nie je žiadna aktivita myši alebo klávesnice za túto dobu v sekundách. Vypnete hodnotou -1.

en: Toolbar
sk: Nástrojový pruh

en: Toolbar Segments
sk: Segmenty nástrojového pruhu

en: Use Logfile
sk: Použiť súbor so záznamom

en: View Project Fields
sk: Zobraziť polia projektu

en: % Complete
sk: % hotových

en: A title to assign to this project
sk: Titulok pre tento projekt

en: Auto-merge Gap:
sk: Medzera pre auto-spojenie:

en: Auto-merge Interval:
sk: Interval pre auto-spojenie:

en: Does this item need immediate attention? Note that some urgent tasks might not be important.  For example, Bill may want you to answer his email today, but you may have better things to do today.
sk: Vyžaduje táto položka okamžitú pozornosť? Uvedomte si, že niektoré urgentné úlohy nemusia byť dôležité. Napríklad, Peter môže chcieť odpoveď na e-mail dnes, ale vy máte iné veci na práci.

en: Double-Overtime Rate:
sk: Frekvencia dvojitého cezčasu:

en: Due Date:
sk: Termín:

en: Flat Fee:
sk: Jednotná mzda:

en: Hours to Finish:
sk: Hodín na dokončenie:

en: How important is it to perform this task?  Not everything important is urgent.  For example, it is important to file a tax return every year, but you have a lot of time to get ready to do this.
sk: Ako dôležité je vykonať túto úlohu? Nie všetko, čo je dôležité, je aj urgentné. Napríklad, je dôležité vyplniť daňové priznanie, ale máte na to dosť času.

en: If the gap between intervals is smaller than this, the intervals will be merged together.
sk: Ak je medzera medzi intervalmi menšia ako toto, intervali budú spojené do jedného.

en: If this project is billed for one price no matter how long it takes, enter the fee here.
sk: Ak je projekt platený rovnako bez ohľadu na to, ako dlho trva, zadajte sem mzdu.

en: Importance:
sk: Dôležitosť:

en: Internal notes about the project that will not be printed on an invoice.
sk: Súkromné poznámky o projekte, memo, ktoré nebude vytlačené na faktúre.

en: Intervals
sk: Intervaly

en: Intervals smaller than this will be discarded
sk: Intervaly menšie ako táto hodnota budú zahodené

en: Medium
sk: Stredná

en: Minimum Interval:
sk: Minimálny iterval:

en: Not Set
sk: Nenastavené

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Overtime Rate:
sk: Mzda pre cezčas:

en: Planned Finish:
sk: Plánovaný koniec:

en: Planned Start:
sk: Plánovaný začiatok:

en: Planning
sk: Plánovanie

en: Project
sk: Projekt

en: Project Description:
sk: Popis projektu:

en: Project Title:
sk: Titulok projektu:

en: Rates
sk: Mzdy

en: Regular Rate:
sk: Normálna mzda:

en: Status:
sk: Stav:

en: The dollars per hour charged for overtime work on this project.
sk: Dolárov za hodinu účtovaných pre cezčasy pre tento projekt.

en: The dollars per hour normally charged for this project.
sk: Dolárov za hodinu normálne účtovaných pre tento projekt.

en: The over-overtime rate (overtime on Sundays, etc.)
sk: Frekvencia pre dvojitý cezčas (nedele apod)

en: Time below which an interval is merged with its neighbors
sk: Doba, pod ktorú je interval spojený so súsediacimi intervalmi

en: Urgency:
sk: Urgentnosť:

en: What is the status of this project?
sk: Aký je stav tohto projektu?

en: a short description that will be printed on the invoice.
sk: krátky popis vytlačený na faktúre.

en: seconds
sk: sekúnd

en: Add a new time interval
sk: Vloží nový časový interval

en: Cut Entry & _Times
sk: Vystrihnúť položku a ča_s

en: Delete the diary entry only, keep the time intervals
sk: Odstráni iba položku denníka, časové intervaly zostanú

en: Delete the diary entry, and the time intervals below it.
sk: Odstráni položku denníka a časové intervaly pod ním.

en: Edit the diary entry and other task properties.
sk: Upraví položku denníka a ostatné vlastnosti úlohy.

en: Insert a new diary entry above this one.
sk: Vloží novú položku denníka nad aktuálnu položku.

en: New Time Interval
sk: Nový časový interval

en: _Cut Diary Entry
sk: _Vystrihnúť položku denníka

en: _Edit Diary Entry
sk: _Upraviť položku denníka

en: _New Diary Entry
sk: _Nová položka denníka

en: _Paste Diary Entry
sk: _Vložiť položku denníka

en: A set of private notes that will not be printed on an invoice.
sk: Súkromné poznámky, ktoré nebudú na faktúre.

en: A short description to attach to this block of time.
sk: Krátky popis pridaný k tomuto bloku času.

en: Billable:
sk: Zúčtovateľné:

en: Billing Block:
sk: Zúčtovateľný blok:

en: Billing Rate:
sk: Frekvencia účtovania:

en: Billing Status:
sk: Stav účtovania:

en: Diary Entry Properties
sk: Vlastnosti položky denníka

en: Diary Entry:
sk: Položka denníka:

en: Fee rate to be charged for this task.
sk: Mzda účtovaná za túto úlohu.

en: How should this task be billed?  "Billable" means bill to the customer in the normal fashion.   "Not Billable" means we can't ask for money for this, don't print on the invoice.   "No Charge" means print on the invoice as 'free/no-charge'.
sk: Môže byť táto úloha účtovaná zákazníkovi? "Vyúčtovateľné" znamená, že je možné účtovať normálne, "Nevyúčtovateľné" znamená, že to nie je možné požadovať zaplatiť, "Bezplatne" zamená, že vytlačiť na faktúre ako 'zadarmo'.

en: Is this task ready to be billed to the customer? "Hold" means maybe, but not yet, needs review.   "Bill" means print this on the next invoice.   "Paid" means that it should no longer be included on invoices.
sk: Môže byť táto úloha účtovaná zákazníkovi? "Pozdržané" znamená, že možno, ale nie teraz, "Vyúčtovateľné" znamená, že to má byť vytlačené na nasledujúcej faktúre. "Zaplatené" zamená, že sa už ne ďalších faktúrach nemá objaviť.

en: OverOver
sk: Dvojitý

en: The billed unit of time will be rounded to an integer multiple of this time.
sk: Jednotka účtovaného času bude zaokrúhlená na celočíselný násobok tohto času.

en: minutes
sk: minút

en: This  program  is  part of  the  GNOME  project. Logview comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under the conditions of the GNU General Public Licence. The log icon is a courtesy of Tuomas Kuosmanen (a.k.a tigert).
sk: Tento  program  je  súčasťou  projektu GNOME. Logview nedáva ABSOLÚTNE ŽIADNE ZÁRUKY. Je to voľne šíriteľný softvér, a budeme radi ak ho budete distribuovať ďalej podľa pravidiel GNU General Public Licence. Log ikona je od Tuomasa Kuosmanena (a.k.a tigert).

en: Action database
sk: Databáza akcií

en: Monitor options
sk: Možnosti monitoru

en: Add...
sk: Pridať...

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
sk: Nepodarilo sa otvoriť databázu <%s>! Otvorenie zlyhalo.

en: Error parsing actions data base
sk: Chyba pre spracovaní databáze akcií

en: Can't write to actions database!
sk: Nepodarilo sa zapisovať do databáze akcií!

en: <empty>
sk: <prázdne>

en: log name regexp
sk: reg výraz pre meno záznamu

en: process regexp
sk: reg. výraz pre proces

en: message regexp
sk: reg. výraz pre správu

en: action to execute when regexps are TRUE
sk: vykonať akciu ak platia reg. výrazy

en: description
sk: popis

en: description:
sk: popis:

en: Description of this entry.
sk: Popis tejto položky.

en: Log stats
sk: Štatistika záznamov

en: Log information
sk: Informácia o súbore so záznamom

en: Log:
sk: Súbor:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Modified:
sk: Zmena:

en: Start date:
sk: Prvý dátum:

en: Last date:
sk: Posledný dátum:

en: Num. lines:
sk: Poč. riadkov:

en: %ld bytes
sk: %ld bajtov

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: Not enough memory!
sk: Nedostatok pamäti!

en: Out of memory!
sk: Nedostatok pamäti!

en: Unable to open logfile!
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor so záznamom!

en: %s is not a regular file.
sk: %s nie je normálny súbor.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
sk: %s nie je čitateľný používateľmi. Buď spusťte program ako root alebo požiadajte administrátora o zmenu práv k tomuto súboru.

en: %s could not be opened.
sk: %s nebolo možné otvoriť.

en: %s not a log file.
sk: %s nie je súbor so záznamom.

en: ReadLogStats: out of memory
sk: ReadLogStats: nedostatok pamäti

en: Open log...
sk: Otvoriť súbor so záznamom...

en: Open log
sk: Otvorí súbor so záznamom

en: Export log...
sk: Exportovať súbor so záznamom...

en: Export log
sk: Exportuje súbor so záznamom

en: Close log
sk: Zatvorí súbor so záznamom

en: Switch log
sk: Prepne na iný záznam

en: Monitor...
sk: Monitorovať...

en: Monitor log
sk: Monitoruje záznam

en: Exit program
sk: Ukončí program

en: Show calendar log
sk: Zobrazí záznam kalendára

en: Show log stats
sk: Zobrazí štatistiky o zázname

en: Zoom
sk: Lupa

en: Show line info
sk: Zobraziť informácie o riadku

en: Show user preferences
sk: Zobraziť používateľské nastavenia

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Select log events
sk: Vyberie udalosti záznamu

en: Filter log events
sk: Filtruje udalosti záznamu

en: Info about logview
sk: Zobrazí informácie o logview

en: No log files to open
sk: Neotvorené žiadne súbory so záznamom

note: Create App
en: System Log Viewer
sk: Zobrazovač systémových záznamov

en: Filename:
sk: Meno súboru:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Too many open logs. Close one and try again
sk: Príliš veľa otvorených záznamov. Zatvorte niektorý a skúste to znovu.

en: Open new logfile
sk: Otvoriť nový súbor so záznamom

en: Error: [%s]
sk: Chyba: [%s]

en: Choose logs to monitor
sk: Vybrať monitorované záznamy

note: Arrowed buttons
en: Add >>
sk: Pridať >>

note: Remove button
en: Remove <<
sk: Odstrániť <<

note: Check boxes
en: Hide app
sk: Skryť apl.

en: Exec actions
sk: Vykonať akcie

note: Actions button
en: Actions...
sk: Akcie...

en: tmp_list is NULL
sk: tmp_list je NULL

en: Monitoring logs...
sk: Monitorujem záznamy..

en: TOUCHED!!
sk: ZMENENÝ!!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
sk: šírka stĺpca s menom hostiteľa ( 0 skryje tento stĺpec ):

en: Columns
sk: Stĺpcov

en: Zoom view
sk: Zväčšiť pohľad

en: Log line detail for %s
sk: Detaily pre riadok záznamu %s

en: Log line detail for <No log loaded>
sk: Detaily pre riadok záznamu <Nenačítaný žiadny záznam>

en: Date:
sk: Dátum:

en: Process:
sk: Proces:

en: Message:
sk: Správa:

en: Description:
sk: Popis:

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
sk: Nepodarilo sa otvoriť databázu regulárnych výrazov  <%s>! Otvorenie zlyhalo.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
sk: Nepodarilo sa otvoriť databázu popisov  <%s>! Otvorenie zlyhalo.

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Append it to ->
sk: Pridať do ->

en: Search it in ->
sk: Hľadať v ->

en: Edit it
sk: Upraviť

note: First view is considered as the default view ...
en: List
sk: Zoznam

en: Grid
sk: Mriežka

en: Edit
sk: Upraviť

en: File
sk: Súbor

en: Search RGB
sk: Hľadať RGB

en: Concat
sk: Spojiť

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
sk: '%s' dokument bol zmenený; chcete ho uložiť?

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
sk: GColorsel nebol schopný vložiť farby zo schránky.

en: Please select a file document before.
sk: Prosím, vyberte najprv súbor s dokumentom.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
sk: Nemôžem vykonať túto akciu. Overte, že :
    
    1. Ste prepojili akciu s touto udalosťou.
    2. Asociovaný dokument existuje.
    3. Typ asociovaného dokumentu.
    
    Choďte do vlastností v menu Upraviť.

en: <- Remove
sk: <- Odstrániť

en: <- Remove all
sk: <- Odstrániť všetky

en: Add ->
sk: Pridať ->

en: Add all ->
sk: Pridať všetky->

en: Available documents
sk: Dokumenty k dispozícii

en: Available views
sk: Pohľady k dispozícii

en: Connect to
sk: Pripojiť k

en: Create a document
sk: Vytvoriť dokument

en: Create views
sk: Vytvoriť pohľady

en: Description :
sk: Popis :

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
sk: Prosím, vyberte typ vytváraného dokumentu.
    Môžete vybrať krátke meno, nemýľte si ho s meno súboru.

en: Select source document
sk: Vyberte zdrojový dokument

en: Select type
sk: Vyberte typ

en: Short name :
sk: Krátke meno :

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
sk: Tento dokument načítava dokument z jedného alebo viacerých dokumentov. Prosím, vyberte tieto dokumenty.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
sk: Môžete vytvoriť jeden alebo viacero pohľadov pre tento dokument. Musíte vytvoriť aspoň jeden.

en: Create a new view
sk: Vytvoriť nový pohľad

en: Please, select the type of view you want to create.
sk: Prosím, vyberte typ pohľadu, ktorý chcete vytvoriť.

en: Actions
sk: Akcie

en: Bottom
sk: Dole

en: Default
sk: Štandardný

en: Display documents menu (restart required).
sk: Zobrazovať menu dokumentov (požadovaný reštart).

en: Documents
sk: Dokumenty

en: DoubleClick in previews:
sk: Dvojité kliknutie v ukážkach:

en: DoubleClick in views:
sk: Dvojité kliknutie v pohľadoch:

en: Drop:
sk: Pustiť:

en: General
sk: Všeobecné

en: Grab:
sk: Zachytiť:

en: Left
sk: Vľavo

en: MDI (Multiple Document Interface)
sk: MDI (Rozhranie pre viacero dokumentov)

en: Modal
sk: Modálne

en: Mode:
sk: Mód:

en: Notebook
sk: Notes

en: Notebook Tab position:
sk: Umiestnenie záložky:

en: On ... execute ...
sk: Na ... spustiť ...

en: Right
sk: Vpravo

en: Save session on exit.
sk: Uložiť sedenie pri ukončení.

en: Session
sk: Sedenie

en: Top
sk: Maximum

en: Toplevel
sk: Najvyššia úroveň

en: Begin
    Comments :
sk: Počiatočný
    komentár:

en: End
    Comments :
sk: Koncový
    komentár :

en: File name :
sk: Meno súboru:

en: Header :
sk: Hlavička:

en: Special properties
sk: Špeciálne vlastnosti

en: Common properties
sk: Všeobecné vlastnosti

en: Name :
sk: Meno:

en: Blue :
sk: Modrá:

en: Green :
sk: Zelená:

en: Red :
sk: Červená:

en: Colors format :
sk: Formát farieb:

en: Display document control (if exists)
sk: Zobraziť control dokumentu (ak existuje)

en: Color height :
sk: Výška farby:

en: Color width :
sk: Šírka farby:

en: Draw numbers
sk: Kresliť čísla

en: New Document
sk: Nový dokument

en: Create a new document
sk: Vytvorí nový dokument

en: New View
sk: Nový pohľad

en: Create a new view for a document
sk: Vytvorí nový pohľad pre dokument

en: Close document
sk: Zavrieť dokument

en: Close the current document
sk: Zatvorí aktuálny dokument

en: Close view
sk: Zavrieť pohľad

en: Close the current view
sk: Zatvorí aktuálny pohľad

en: _Open palette...
sk: _Otvoriť paletu...

en: Load a palette
sk: Načíta paletu

en: _Save palette
sk: _Uložiť paletu

en: Save the current palette in a file
sk: Uloží aktuálnu paletu do súboru

en: Save palette _As...
sk: U_ložiť paletu ako...

en: Save the current palette with a different name
sk: Uloží aktuálnu paletu pod iným menom

en: Insert color
sk: Vložiť farbu

en: Remove selected colors
sk: Odstrániť vybrané farby

en: Edit selected colors ...
sk: Upraviť vybrané farby...

en: Document/View properties
sk: Vlastnosti Dokument/Pohľad

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
sk: GColorsel nemohol uložiť súbor:
    
    %s
    
    Overte, že uvedená cesta existuje a že máte
    správne práva pre zápis.
    
    Skúsiť znovu?

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
sk: GColorsel nemohol načítať súbor:
    
    %s
    
    Overte, že uvedená cesta existuje a že máte
    správne práva pre otvorenie súboru.

en: Open Palette
sk: Otvoriť paletu

en: Loading file, please wait ...
sk: Načítavam súbor, čakajte...

en: Save Palette as
sk: Uložiť paletu ako

en: File not saved ...
sk: Súbor neuložený...

en: File saved ...
sk: Súbor uložený...

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
sk: Budem zatvárať posledný pohľad '%s'.
    
    Tento dokument bude tiež zatvorený. Pokračovať?
    
    Prosím, uvedomte si, že %d virtuálny dokument používa dáta
    z tohoto dokumentu.

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
sk: Budem zatvárať posledný pohľad '%s'.
    
    Tento dokument bude tiež zatvorený. Pokračovať?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
sk: Budem zatvárať '%s'.
    
    Prosím, uvedomte si, že %d pohľadov bude zničených,
    a že %d virtuálny dokument používa dáta z tohoto dokumentu.
    
    Naozaj chcete pokračovať?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
sk: Budem zatvárať '%s'.
    
    Prosím, uvedomte si, že %d pohľadov bude zničených.
    
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Gnome Color Browser
sk: Prehliadač farieb GNOME

en: Small utility to browse available X11 colors.
sk: Malý nástroj pre prehliadanie dostupných X11 farieb.

en: New Color
sk: Nová farba

en: View properties
sk: Zobraziť vlastnosti

en: Document properties
sk: Vlastnosti dokumentu

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open a palette
sk: Otvoriť paletu

en: Grab
sk: Zachytiť

en: Grab a color on the screen
sk: Zachytí farbu na obrazovke

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
sk: Váš konfiguračný súbor je poškodený.
    Chcete vytvoriť nové sedenie?

en: Loading files, please wait ...
sk: Načítavam súbory, čakajte...

en: One or more files can not be restored :
sk: Jeden alebo viacero súborov nebolo možné obnoviť:

en: System Colors
sk: Systémové farby

en: User Colors
sk: Vlastné farby

en: Search
sk: Nájsť

en: Decimal 8 bits
sk: Desiatkové 8 bitov

en: Decimal 16 bits
sk: Desiatkové 16 bitov

en: Hex 8 bits
sk: Šestnástkové 8 bitov

en: Hex 16 bits
sk: Šestnástkové 16 bitov

en: Float
sk: Reálne

en: Color
sk: Farba

note: Create everything.
en: Name
sk: Meno

en: Tolerance :
sk: Tolerancia:

en: Font Selector
sk: Výber písma

en: Selection:
sk: Výber:

en: Font to load
sk: Načítať písmo

en: FONTSPEC
sk: SPECPÍSMA

en: Print selected font name on exit
sk: Vypísať vybrané meno písma pri ukončení

en: Inhibit remembering selected font for next run
sk: Zakázať pamäť vybraného písma pre budúce spustenie

en: Inhibit loading of last font
sk: Zakázať načítavanie posledného písma

en: Reason %d
sk: Dôvod %d

en: Where to put the window, and its size
sk: Kde umiestniť okno a jeho veľkosť

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
sk: Ignorovať štandardný vstup, niekedy potrebné.

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: New text viewer window
sk: Nové okno prezerania textu

en: _Fixed Font
sk: _Písmo s pevnou šírkou

en: Display text with a fixed font
sk: Zobrazí text písmom s pevnou šírkou

en: Text File Viewer
sk: Zobrazovač textových súborov

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
sk: Copyright 1998, pod GNU General Public License.

en: Find string
sk: Nájsť reťazec

en: Find
sk: Nájsť

en: Loading...
sk: Načítavam...

en: No such file or directory:
    %s
sk: Tento súbor alebo priečinok neexistuje:
    %s

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
sk: Nepodarilo sa rozbaliť a zobraziť súbor:
    %s
    %s

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
sk: Nepodarilo sa zobraziť zabalený súbor.
    V ceste nebol nájdený zcat.

en: Error loading file:
    %s
    %s
sk: Chyba pri načítavaní súboru:
    %s
    %s

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Failed to write file:
    %s
    %s
sk: Nepodarilo sa zapísať súbor:
    %s
    %s

en: Save Text As...
sk: Uložiť text ako...

en: Open Text File...
sk: Otvoriť textový súbor...

en: Sorry, no preferences yet.
sk: Ľutujem, zatiaľ žiadne nastavenia.

en: Searching...
sk: Hľadám...

en: No search string was specified!
sk: Neuviedli ste hľadaný reťazec!

en: Shut Down
sk: Vypnúť počítač

en: Single User Mode
sk: Jednopoužívateľský mód

en: Reboot
sk: Reštartovať počítač

en: Are you sure you want to shut down the computer?
sk: Naozaj chcete vypnúť počítač?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
sk: Naozaj chcete prepnúť do jednopoužívateľského módu?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
sk: Naozaj chcete prepnúť do úrovne runlevel 2?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
sk: Naozaj chcete prepnúť do úrovne runlevel 3?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
sk: Naozaj chcete prepnúť do úrovne runlevel 4?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
sk: Naozaj chcete prepnúť do úrovne runlevel 5?

en: Are you sure you want to reboot the system?
sk: Naozaj chcete reštartovať počítač?

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
sk: Pre vypnutie alebo reštart počítača musíte byť superuser (root).

note: notebook pages
en: Shutdown or Reboot
sk: Vypnutie alebo reštart

en: Easy
sk: Pozor

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
sk: Kliknutím na OK vypnete alebo reštartujete počítač.
    Všetky neuložené informácie v otvorených aplikáciách
    budú stratené.

note: Put in a "revert to defaults" button
en: Revert to Defaults
sk: Vrátiť k pôvodnému

en: Commands
sk: Príkazy

en: Confirm before shutdown?
sk: Potvrdiť pred vypnutím?

en: %s
    You will lose any unsaved work.
sk: %s
    Stratíte neuloženú prácu.

en: Don't ask next time.
sk: Nabudúce sa nepýtať.

en: Command execution failed: fork failed
sk: Zlyhalo vykonanie príkazu: zlyhal fork

en: Make guname act as a control center applet
sk: Guname ako aplet Ovládacieho centra

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
sk: nastala inicializačná chyba pri štarte apletu ovládacieho centra pre systémovú informáciu

en: System Information
sk: Systémová informácia

en: Logo file not found
sk: Nenájdený súbor s logom

note: Up here so it uses the default font
en: GNOME contributors:
sk: Do GNOME prispeli:

en: Email Information...
sk: Odoslať informáciu poštou...

en: Save Information to File...
sk: Uložiť informáciu ako...

en: Detailed Information...
sk: Detailná informácia...

en: Category
sk: Kategória

en: Your System
sk: Váš systém

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Mail To...
sk: Poslať poštou...

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
sk: Chyba pri zatváraní súboru `%s': 
    %s
    Niektoré informácie nemuseli byť zapísané.

en: Couldn't open file `%s': %s
sk: Nemôžem otvoriť súbor `%s': %s

en: Save System Information As...
sk: Uložiť systémovú informáciu ako...

note: I don't think the error_string() will reliably mean anything.
en: Command failed ` %s ': %s
sk: Príkaz zlyhal ` %s ': %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
sk: Nemôžem spustiť príkaz ` %s ': %s

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
sk: Nasledujúca správa bude poslaná %s.
     Ste si istý, že chcete poslať tieto informácie?

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Address to mail to:
sk: Adresa, kam odoslať:

note: *********************************** Globals **********************************
en: Distribution:
sk: Distribúcia:

en: Operating System:
sk: Operačný systém:

en: Distribution Version:
sk: Verzia distribúcie:

en: Operating System Version:
sk: Variant operačného systému:

en: Operating System Release:
sk: Verzia operačného systému:

en: Processor Type:
sk: Typ procesora:

en: Processor Speed:
sk: Rýchlosť procesora

en: Host Name:
sk: Meno hostiteľa:

en: Domain Name:
sk: Meno domény:

en: User Name:
sk: Používateľské meno:

en: X Display Name:
sk: Meno X displeja:

en: System Status:
sk: Stav systému:

en: Real Memory:
sk: Skutočná pamäť:

en: Swap Space ("virtual memory"):
sk: Odkladací priestor ("virtuálna pamäť"):

en: Total Memory:
sk: Celková pamäť:

en: Free Memory:
sk: Voľná pamäť:

en: Device
sk: Zariadenie

en: Used space
sk: Použité miesto

en: Free space
sk: Voľné miesto

en: Percent free
sk: Percent voľných

en: Mount point
sk: Prípojný bod

note: This is about the only case where we'll put Unknown instead of simply not showing the info.
en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown filesystem
sk: Neznámy súborový systém

en: No information for this filesystem.
sk: Žiadna informácia o tomto súborov systéme.

en: Memory
sk: Pamäť

en: Kilobytes
sk: Kilobajtov

en: %ld%% memory used.
sk: %ld%% použitej pamäti.

en: %ld%% swap used.
sk: %ld%% použitého odkladacieho priestoru.

en: Detailed System Information
sk: Detailná informácia o systéme

en: Disk Information
sk: Informácia o disku

en: Memory Information
sk: Informácia o pamäti

en: CPU Information
sk: Informácia o procesore

en: Mount Point:
sk: Prípojný bod:

en:     Device:
sk:     Zariadenie:

en:     Filesystem Type:
sk:     Typ súborového systému:

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
sk: %ld megabajtov, %ld voľných (%ld superuser); %ld inodov, %ld voľných.

en: %2d%% full
sk: %2d%% plných

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
sk: Nepodarilo sa nájsť príkaz "w".
    Pre fungovanie tohoto programu je nutný.

en: Active User Listing
sk: Zoznam aktívnych používateľov

en: Update Information
sk: Obnoviť informácie

en: Command Line
sk: Príkazový riadok

en: Add some defaults
sk: Pridať príklady

en: Delete
sk: Zmazať

en: Command Editor
sk: Editor príkazu

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
sk: V popup menu môžete nastaviť príkazy.
    Jednoducho zadajte meno, ktoré chcete zobraziť v menu,
    a príkaz, ktorý sa má vykonať.
    V príkaze môžete použiť %u pre momentálne
    vybraného používateľa a %t pre jeho tty.

en: Click this button to add
    some sample commands.
sk: Kliknutím pridáte
    nejaké príklady príkazov.

en: Menu items
sk: Položky menu

en: Command
sk: Príkaz

en: Running: %s
sk: Spúšťam: %s

en: Default 16-bit
sk: Štandardný 16-bitový

en: 32-bit
sk: 32-bitový

note: there is no 2 apparently
en: 32-bit w/sync
sk: 32-bitový so synch

en: Sleeping
sk: Spiaci

en: Active/Idle
sk: Aktívny/Neaktívny

en: Standby
sk: V pohotovosti

en: Unable to access the drive.
sk: Nepodaril sa prístup na disk.

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
sk: Nastavenie DMA pre tento disk nie je možné zmeniť.

en: Enabled
sk: Povolené

en: Disabled
sk: Zakázané

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
sk: Nastavenie nemask. IRQ nie je pre tento disk možné zmeniť.

en: The drive refused to keep its settings.
sk: Disk odmietol uložiť nastavenie.

en: Keep settings
sk: Uložiť nastavenia

en: None
sk: Žiadny

en: (1 Sector)
sk: (1 Sektor)

en: (Dual Port Cache)
sk: (Dual Port Keš)

en: No
sk: Nie

en: Yes (%d sector)
sk: Áno (%d sektor)

en: Yes (%d sectors)
sk: Áno (%d sektorov)

en: Serial No.
sk: Sériové číslo

note: do config here
en: Geometry
sk: Geometria

en: Cache
sk: Keš

en: Legacy MFM/RLL drive
sk: Disk MFM/RLL

en: DMA Mode
sk: DMA Mód

en: IO Mode
sk: IO Mód

en: IRQ Unmask
sk: IRQ Nemask.

en: Multisector
sk: Multisektor

en: On Reset
sk: Pri reštarte

note: *	Set up the outer display first
en: IDE Status
sk: Stav IDE

en: Disk Logo Not Found
sk: Nenájdené logo disku

en: Only the superuser can use this tool
sk: Tento nástroj môže používať iba superuser

en: You appear to have no IDE drives
sk: Vyzerá to, že nemáte IDE disky

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
sk: MInterná chyba: Nepodarilo sa nájsť správne umiestnenie.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
sk: MInterná chyba: Divná hodnota (%ld) v do_test

en: EBad block at block %lu
sk: EChybný blok v bloku %lu

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
sk: MKontrola chybných blokov...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
sk: MNepodarilo sa otvoriť zariadenie %s pre kontrolu chybných blokov

en: MChecking for bad blocks... Done
sk: MKontrola chybných blokov...Hotovo

en: MFormatting the disk...
sk: MFormátujem disk...

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
sk: ENeviem, čo to je, ale je to veľmi divné.

en: EError formatting track #%d
sk: EChyba pri formátovaní stopy č.%d

en: EError during completion of formatting
sk: EChyba počas dokončovania formátovania

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
sk: MFormátujem disk...Hotovo

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
sk: MOverujem formát...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
sk: ENepodarilo sa zapísať na disketu.
    
    Prosím, overte, že nie je chránená proti zápisu.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
sk: ENedostatočné práva pre otvorenie zariadenia diskety %s.

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
sk: ENie je možný prístup k diskete.
    
    Prosím, overte, že je v mechanike
    a dvere mechaniky sú zatvorené.

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
sk: EVšeobecná chyba pri prístupe k zariadeniu diskety %s.
    
    Kód chyby %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sk: EChyba čítania:
    Problém s čítaním cylindra %d, očakávané %d, prečítané %d

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sk: EProblém s čítaním cylindra %d, očakávané %d, prečítané %d

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
sk: MChybné dáta v cyl %d.  Pokračujem...

en: EError closing device %s
sk: EChyba pri načítavaní súboru %s

en: MVerifying the format... Done
sk: MOverujem formát...Hotovo

en: EUnable to write to device %s
sk: ENepodarilo sa zapísať do zariadenia %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
sk: EVšeobecná chyba pri prístupe k zariadeniu diskety %s.
    
    Kód chyby %s

en: ECould not determine current format type
sk: ENie je možné určiť aktuálny typ formátu

en: Double Density 3.5" (720 KB)
sk: Dvojitá 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
sk: Dvojitá 5.25" (360 KB)

en: File system type:
sk: Typ súborového systému:

en: Floppy Density:
sk: Hustota záznamu:

en: Floppy Device:
sk: Zariadenie mechaniky:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Format a floppy
sk: Formátovanie diskety

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
sk: Vysoká 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
sk: Vysoká 5.25" (1.2 MB)

en: Linux Native (ext2)
sk: Linux (ext2)

en: _Quick format
sk: _Rýchle formátovanie

en: MMaking filesystem on disk...
sk: MVytváram na disku súborový systéme...

en: EUnable to create filesystem correctly.
sk: ENepodarilo sa správne vytvoriť súborový systém.

en: MMaking filesystem on disk... Done
sk: MVytváram na disku súborový systéme...Hotovo

en: EUnable to create filesystem.
sk: ENepodarilo sa vytvoriť súborový systém.

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
sk: MKontrola chybných blokov...(môže chvíľu trvať)

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie %s, formátovanie nemôže pokračovať.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
sk: Zariadenie %s odpojené.
    Prosím, pre pokračovanie pripojte zariadenie.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
sk: Nemáte správne práva pre zápis do %s, formátovanie nebude možné.
    Kontaktujte administrátora vášho systému o získaní práv pre zápis.

en: The device to format
sk: Ktoré zariadenie formátovať

en: DEVICE
sk: ZARIADENIE

note: We do this to get around a bug in libglade.  Ideally we won't need * to do this in the future.
en: Format
sk: Formátovať

en: Format another floppy?
sk: Formátovať ďalšiu disketu?

en: Floppy formatted successfully.
sk: Disketa úspešne naformátovaná.

en: Floppy formatting cancelled.
sk: Formátovanie diskety zrušené.

en: Format progress.
sk: Priebeh formátovania

en: Param
sk: Parameter

en: Current
sk: Aktuálne

en: Scale
sk: Škála

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
sk: Program GNOME stripchart vykresľuje rôzne používateľom definované parametre ako funkcie času. Jeho hlavné použitie je vykresľovanie parametrov výkonnosti systému, ako je napr. zaťaženie procesoru, využitie procesoru, množstvo sieťovej komunikácie, a podobne. Iné, menej geniálne použitia, sú nechané ako cvičenie pre používateľa.

en: Show values
sk: Zobraziť hodnoty

en: Edit Prefs...
sk: Upraviť nastavenie...

en: Edit Params...
sk: Upraviť parametre...

en: closing parenthesis expected
sk: očakávaná pravá zátvorka

en: no such field: %d
sk: neexistujúca položka: %d

en: missing variable identifer
sk: chýbajúci názov premennej

en: invalid variable identifer: %s
sk: neplatný názov premennej: %s

en: number expected
sk: očakávané číslo

en: extra junk at end: "%s"
sk: odpad navyše na konci: "%s"

en: Equation
sk: Rovnica

en: Filename
sk: Meno súboru

en: Pattern
sk: Vzor

en: Linear
sk: Lineárna

en: Logarithmic
sk: Logaritmická

en: Type
sk: Typ

en: Indicator
sk: Indikátor

en: Line
sk: Čiara

en: Point
sk: Bod

en: Solid
sk: Plná

en: Add Parameter Before
sk: Pridať parameter pred

en: Add Parameter After
sk: Pridať parameter za

en: Apply Parameter Changes
sk: Použiť zmeny parametrov

en: Delete Parameter
sk: Odstrániť parameter

en: Add Color
sk: Pridať farbu

en: Delete Color
sk: Odstrániť farbu

en: Parameter Editor
sk: Editor parametrov

en: Parameters
sk: Parametre

en: Chart
sk: Graf

en: enabled
sk: povolené

en: minor
sk: vedľajšie

en: major
sk: hlavné

en: Update
sk: Aktualizácia

en: Smooth
sk: Jemná

en: Ticks
sk: Intervaly

en: Pen
sk: Čiara

en: Geometry string: WxH+X+Y
sk: Reťazec pozície: WxH+X+Y

en: Configuration file name
sk: Meno konfiguračného súboru

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Values
sk: Hodnoty

en: Prefs...
sk: Nastavenie...

en: Params...
sk: Parametre...

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
sk: Spúšťanie programov stiahnutých zo siete môže byť nebezpečné.
    
    Naozaj chcete spustiť `%s'?

en: Could not access file permissions
sk: Nepodarilo sa získať práva

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
sk: Nepodarilo sa spustiť súbor `%s' kvôli problému s právami.

en: Failure at executing `%s'
sk: Zlyhanie pri spúšťaní `%s'

en: It was not possible to open the file `%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor `%s'

en: The file `%s' is empty
sk: Súbor `%s' je prázdny

en: There was an error. `%s' is empty
sk: Nastala chyba. `%s' je prázdny.

en: This is a library and can not be executed
sk: Toto je knižnica a tie nie je možné spustiť.

en: The file is a core file and can not be executed
sk: Súbor je typu core a nie je možné ho spustiť

en: This is an unknown kind of executable
sk: Toto je neznámy typ spustiteľného súboru

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
sk: Spustiteľný súbor je určený pre inú platformu a na tomto systéme ho nie je možné spustiť.

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
sk: Počet súborov: %d
    Počet priečinkov: %d

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
sk: Zatiaľ žiadne súbory ani priečinky. Pustite
    súbory alebo priečinky hore, aby ste ich pridali do archívu.

en: Cannot start the archive (tar) program
sk: Nepodarilo sa spustiť archivačný program (tar)

en: Cannot run tar/gtar
sk: Nepodarilo sa spustiť tar/gtar

en: Archive.tar.gz
sk: Archiv.tar.gz

en: The GNOME Archive Generator
sk: Generátor archívov GNOME

en: Drag files in to make archives
sk: Pomocou ťahania vytvárajte archívy

en: No filename selected
sk: Nevybrané meno súboru

en: File exists, overwrite?
sk: Súbor existuje, prepísať?

en: No items to archive
sk: Nie je čo archivovať

en: File does not exists
sk: Súbor neexistuje

en: Add file or folder
sk: Pridať súbor alebo priečinok

en: Add file or folder...
sk: Pridať súbor alebo priečinok...

en: Add a file or folder to the archive
sk: Pridať súbor alebo priečinok do archívu

en: Create archive...
sk: Vytvoriť archív...

en: Create a new archive from the items
sk: Vytvorí nový archív z položiek

en: Remove the selected item(s)
sk: Odstrániť vybrané položky

en: GNOME Archive Generator
sk: Generátor archívov GNOME

en: Drop files here to add them to the archive.
sk: Pustením súboru sem ho pridáte do archívu.

en: Archive
sk: Archív

en: Drag this button to the destination where you want the archive to be created or press it to pop up a file selection dialog.
sk: Myšou ťahajte toto tlačidlo na miesto, kde chcete vytvoriť archív, alebo ho stlačte, aby sa objavil dialóg pre výber súboru.

en: Cannot find proper icons anywhere!
sk: Nepodarilo sa nájsť správne ikony!

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
sk: Nepodarilo sa nájsť archivačný program (tar).
    Tento program sa používa pre vytváranie archívov.

en: Format Floppy Disks
sk: Formátuje diskety

en: Gnome client for the MIT dictionary server
sk: Gnome klient pre slovníkový server MIT

en: GNOME client for RFC 2229-compliant dictionary server
sk: GNOME klient pre slovníkový server podľa RFC 2229

en: Shows a stripchart plot
sk: Zobrazí graf stripchart

en: Stripchart Plotter
sk: Zobrazovač grafov

en: Notepad
sk: Poznámkový blok

en: Simple editor (notepad)
sk: Jednoduchý editor (poznámkový blok)

en: IDE Device Tool
sk: Nástroj pre IDE zariadenia

en: Show and Configure IDE Device Settings
sk: Zobrazuje a nastavuje IDE zariadenia

en: User Listing
sk: Zoznam používateľov

en: View users on the system
sk: Zobrazuje zoznam používateľov v systéme

en: Show various system information
sk: Zobrazí rôzne systémové informácie

en: System Info
sk: Systémové informácie

en: Technical information about this computer
sk: Technické informácie o tomto počítači

en: Shut Down or Reboot
sk: Vypnutie alebo reštart

en: Turn off or reset the computer
sk: Vypne alebo reštartuje počítač

en: Ask for a command to execute
sk: Opýta sa používateĺa, aký príkaz chce vykonať

en: Run A Command...
sk: Vykonať príkaz...

en: GNOME Penguin
sk: GNOME tučniak

en: Let a cute pinguin chase your pointer
sk: Váš kurzor bude nahánať milý tučniak

en: Prompts the user for a program to run
sk: Spýta sa používateľa, ktorý program chce spustiť

en: Run program...
sk: Spustiť program...

en: Page files as with `more' and `less'
sk: Zobrazuje text po stránkach, ako 'more' a 'less'

en: Select a font for pasting
sk: Výber písma pre vkladanie

en: Browse available X11 colors.
sk: Zobrazuje dostupné farby X11.

en: Color Browser
sk: Prehliadač farieb

en: Archive Generator
sk: Generátor archívov

en: GNOME Archive Generator aka Meat Grinder
sk: Generátor archívov GNOME zvyný Meat Grinder

en: SysLog tool
sk: Nástroj pre systémové záznamy

en: System log monitor
sk: Monitor systémových záznamov

en: Time Tracker tool
sk: Nástroj na sledovanie času

en: Time tracking tool
sk: Sledovač času

en: Shows a stripchart
sk: Zobrazuje graf

en: GNOME Search Tool
sk: GNOME Hľadanie

en: GNOME DiskFree
sk: GNOME Miesto na disku

en: Show free space on mounted file systems using dials.
sk: Zobrazuje voľné miesto na pripojenom súborovom systéme pomocou diód

en: GNOME Character Map
sk: Mapa znakov GNOME

en: Simple Calculator
sk: Kalkulačka

en: Personal cron manager
sk: Osobný správca cronu

en: Personal crontab manager
sk: Osobný správca cronu
