gnome-utils - en to sl translation catalogue (751 entries)

en: The Gnome Calculator
sl: Kalkulator Gnome

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
sl: Enostaven kalkulator z dvojno natančnostjo, podoben xcalc-u

en: Run in analog (slide rule) mode
sl: Teči v analognem načinu (plavajoča pravila)

en: Gnome Calculator
sl: Kalkulator Gnome

en: .
sl: ,

en: Select Character
sl: Izberi znak

en: Insert
sl: Vstavi

en: Character code:
sl: Koda znaka:

en: Character:
sl: Znak:

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
sl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: Gnome Character Map
sl: Gnome Karta znakov

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
sl: Gnome ekvivalent karte znakov Microsoftih Oken. Opozorilo: lahko vsebuje slabe prevode.

en: del
sl: zbriši

en:  %s: Character code %d
sl: %s: koda znaka %d

en: Text copied to clipboard...
sl: Besedilo skopirano na odložišče...

en: Text cut to clipboard...
sl: Besedilo izrezano na odložišče...

en: Text pasted from clipboard...
sl: Besedilo priepljeno iz odloćišča...

en: Action Toolbar
sl: Orodjna vrstica dejanj

en: Text to copy:
sl: Besedilo za kopiranje:

en: -*-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-*-*,*-r-*
sl: -*-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: Exit
sl: Izhod

en: Copy
sl: Kopiraj

en: About
sl: O programu

en: Help
sl: Pomoč

en: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
sl: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: Insert Character...
sl: Vstavi znak...

en: Insert character(s) by choosing character codes.
sl: Vstavi znak(e) z izbiro kod znakov.

en: _Action Toolbar
sl: _Orodna vrstica dejanj

en: View or hide the action toolbar
sl: Kaži ali skrij orodno vrstico dejanj

en: _Text Toolbar
sl: Orodna vrstica _besedila

en: View or hide the text toolbar
sl: Kaži ali skrij orodno vrstico besedila

en: _Statusbar
sl: _Vrstica stanja

en: View or hide the statusbar
sl: Kaži ali skrij vrstico stanja

en: Character Table's Font...
sl: Pisava karte znakov...

en: Set the character table's font.
sl: Nastavi pisavo karte znakov.

en: _Insert at end
sl: _Vstavi na koncu

en: Insert every selected character at the end of the text entry
sl: Vstavi vsak izbran znak na konec vnosa besedila

en: _Focusable Buttons
sl: Gumbi lahko dobijo _fokus

en: Set the buttons to be focusable or not
sl: Nastavi ali gumbi lahko dobijo fokus

en: Insert character(s) by choosing character codes
sl: Vstavi znak(e) z izbiro kod znakov

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi odložišče

en: Show Gnome Character Map's manual
sl: Kaži priročnik karte znakov Gnome

en: About this application
sl: O tem programu

en: Exit the program
sl: Izhod iz programa

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
sl: Nisem mogel pognati slovarja; najverjetneje http://www.dict.org ni dosegljiv.

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
sl: Ne morem se povezati s strežnikom

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
sl: Odjemalec za MIT slovarski strežnik.
    Splet: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Spell-checking...
sl: Preverjanje črkovanja...

en: Spell check done
sl: Preverjanje črkovanja končano

en: No matches found
sl: Ni zadetkov

en: Looking up word...
sl: Iščem besedo...

en: Lookup done
sl: Iskanje končano

en: String not found
sl: Niz ni bil najden

en: Find:
sl: Poišči:

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
sl: Ne morem izvesti željene operacije, ker uporabljen strežnik
    ne deluje ali pa niste povezani na Internet.
    Če niste povezani na internet, vzpostavite povezavo in
    poskusite znova.

en: Spell
sl: Črkuj

en: Check word spelling
sl: Preveri črkovanje besede

en: Cut to Clipboard
sl: Izreži in postavi na odložišče

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Paste Clipboard Contents
sl: Vstavi vsebino odložišča

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Server to use, default search strategy, fonts
sl: Strežnik, ki naj se uporabi, privzeta strategija iskanja, pisave

en: Word definition
sl: Definicija besede

en: About...
sl: O programu...

en: Preferences...
sl: Nastavitve...

en: Show/Hide Definition Window...
sl: Kaži/Skrij okno z definicijami...

en: Spell Check...
sl: Preverjanje Črkovanja...

en: Cannot create applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka!

en: Error invoking query: %s
sl: Napaka pri poizvedbi: %s

en: Headword:
sl: Glavna beseda:

en: Sub-number:
sl: Pod število:

en: Pronunciation:
sl: Izgovorjava:

en: Etymology:
sl: Etimologija:

en: Part of speech:
sl: Del govora:

en: Example:
sl: Primer:

en: Main body:
sl: Glavno telo:

en: Cross-reference:
sl: Navzkrižno sklicevanje:

note: Fixme these should be stock buttons
en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Smart lookup
sl: Pametno iskanje

en: Server:
sl: Strežnik:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Database:
sl: Zbirka podatkov:

en: Default strategy:
sl: Privzeta strategija:

en: Server
sl: Strežnik

en: Fonts
sl: Pisave

en: Display handle bar
sl: Kaži ročico

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
sl: Da bi se nastavitve uveljavlie,
    boste morali GSlovar znova pognati.

en: Applet
sl: Vstavek

en: Search all databases
sl: Išči v vseh zbirkah podatkov

en: The server you specified could not be found.
sl: Strežnik, ki ste ga navedli, ni bil najden.

en: Word:
sl: Beseda:

en: Search Strategy:
sl: Strategija iskanja:

en: Find Words...
sl: Išči besede...

en: Spell checker
sl: Črkovalnik

en: Unable to parse the geometry string '%s'
sl: Ne morem razčleniti niza za geometrijo '%s'

en: Specify the geometry of the window.
sl: Določi geometrijo okna.

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
sl: GDiskFree je GNOME implementacija programa 'df'.

en: GDiskFree Properties
sl: GDiskFree lastnosti

en: Invoke sync before getting usage info
sl: Izvedi sync preden prebereš podatke o uporabi

en: Show drive mount points
sl: Kaži priklopne točke diskov

en: Show drive size
sl: Kaži velikosti diskov

en: Dial Orientation
sl: Orientacija

en: Vertical
sl: Navpično

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Update interval (ms)
sl: Interval posodabljanja (ms)

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: File name
sl: Ime datoteke

en: Don't search subdirectories
sl: Ne išči po podimenikih

en: File owner
sl: Lastnik datoteke

en: File owner group
sl: Skupina datoteke

en: Last modification time
sl: Čas zadnje spremembe

en: Don't search mounted filesystems
sl: Ne išči po priklopljenih datotečnih sistemih

en: Empty file
sl: Prazna datoteka

en: Invalid user or group
sl: Neveljaven uporabnik ali skupina

en: Filenames except
sl: Izvzete datoteke

en: Follow symbolic links
sl: Sledi simboličnim povezavam

en: Simple substring search
sl: Enostavno iskanje za podnizom

en: Regular expression search
sl: Iskanje z regularnim izrazom

en: Extended regular expression search
sl: Iskanje z razširnjenim regularnim izrazom

en: grep options found in find list bad bad!
sl: grep opcije so najdene v seznamu najdenih, to je slabo!

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
sl: ne-grep opcije najdene v grepovem seznamu, to je slabo!

en: Search already running on another page
sl: Iskanje je že v teku na drugi strani

note: create the results box FIXME: add an option to autoclear result box and pass TRUE in that case
en: Search Results
sl: Rezultati iskanja

en: 
    ... Too many errors to display ...
sl: 
    ... Preveč napak za prikaz ...

en: Start directory does not exist
sl: Začetni imenik ne obstaja

en: Search command line
sl: Ukazna vrstica iskanja

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
sl: To je ukazna vrstica, ki se lahko uporabi za izvedbo tega iskanja iz konzole:
    (Opomba: za izpis ene datoteke na vrstico dodajte
    "| tr '\000' '\n'" k spodnji vrstici)

en: Entry changed called for a non entry option!
sl: Sprememba vnosa je bila klicana za ne-vnosno možnost!

en: Enable
sl: Vključi

en: Remove
sl: Odstrani

en: Start in directory:
sl: Začni v imeniku:

en: Browse
sl: Brskaj

en: Add
sl: Dodaj

en: Show Command
sl: Poaži ukaz

en: Start
sl: Začni

en: Stop
sl: Ustavi

en: Nothing to locate
sl: Ničesar ni za iskati

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
sl: To je vmesnik za program 'locate'.  Če vpišete enostaven niz
    bo iskan kot podniz polne poti datoteke in, če vpišete 
    niz z džokerji, bo moral ustrezati celotni poti.

en: Locate file:
sl: Išči datoteko:

en: Full find (find)
sl: Polno iskanje (s programom find)

en: Quick find (locate)
sl: Hitro iskanje (s programom locate)

en: The Gnome Search Tool
sl: Iskalno orodje GNOME

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
sl: (C) 1998,2000 Fundacija za prosto programje

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
sl: Vmesnik za unix ukaze find/grep/locate

en: Gnome Search Tool
sl: Iskalno orodje GNOME

en: Cannot save file
sl: Ne morem shraniti datoteke

en: Save Results
sl: Shrani rezultate

en: Command mangled
sl: Popačen ukaz

en: No command for this mime type
sl: Za ta tip mime ni ukaza

en: no project selected
sl: noben projekt ni izbran

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
sl: Ne morem razumeti geometrije (mesto in velikost),
    ki je bila določena z ukazno vrstico

en: Total
sl: Skupaj

en: Today
sl: Danes

en: Project Title
sl: Naziv projekta

en: Description
sl: Opis

en: Size
sl: Velikost

en: Status
sl: Stanje

en: project %t started
sl: projekt %t začet

en: stopped project %t
sl: projekt %t ustavljen

en: Value
sl: Vrednost

en: Cannot open logfile %s for append
sl: Ne morem odpreti dnevniške datoteke %s za dodajanje

note: Translators: Format to use in the gtt logfile
en: %b %d %H:%M:%S
sl: %d %b %H:%M:%S

en: no description
sl: ni opisa

en: program started
sl: program se je pognal

note: log_if_equal
en: program exited
sl: program je zaključil

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
sl: Izgleda, da en GTimeTracker že teče.
    Pritini V redu, ča naj vseeno zaženem GTimeTracker, ali Razveljavi za izhod.

en: Cannot create pid-file!
sl: Ne morem ustvariti datoteke pid!

en: Error
sl: Napaka

en: Specify geometry
sl: Določi geometrijo

en: Select a project on startup
sl: Izberi projekt ob pričetku

en: PROJECT
sl: PROJEKT

en: Warning
sl: Opozorilo

en: New Project...
sl: Nov Projekt...

en: Reload Configuration File
sl: Znova naloži datoteko z nastavitvami

en: File %s exists, overwrite?
sl: Datoteka %s že obstaja, prepiši?

en: File cannot be written
sl: Datoteka ne more biti zapisana

en: Export Current State
sl: Izvozi trenutno stanje

en: _New Project...
sl: _Nov projekt...

en: _Reload Configuration File
sl: _Znova naloži datoteko z nastavitvami

en: _Save Configuration File
sl: _Shrani datoteko z nastavitvami

en: _Export Current State
sl: _Izvozi trenutno stanje

en: Clear _Daily Counter
sl: _Zbriši dnevni števec

en: St_art
sl: _Začni

en: Sto_p
sl: _Ustavi

en: _Timer Running
sl: _Štoparica teče

en: _Timer
sl: _Štoparica

en: empty
sl: prazno

note: Note to translators: just skip the `[GTT]'
en: [GTT]New
sl: [GTT]Novo

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Save
sl: Shrani

en: Save Configuration File
sl: Shrani datoteko z nastavitvami

en: Cut Selected Project
sl: Izreži izbran projekt

en: Copy Selected Project
sl: Kopiraj izbran projekt

en: Paste Project
sl: Prilepi projekt

en: Props
sl: Lastnosti

en: Timer
sl: Štoparica

en: Start/Stop Timer
sl: Poženi/Ustavi štoparico

en: Calendar
sl: Koledar

en: Prefs
sl: Nastavitve

en: Edit Preferences...
sl: Uredi nastavitve...

en: Manual
sl: Ročno

en: Quit
sl: Izhod

en: Quit GTimeTracker
sl: Izhod iz GTimeTracker-ja

en: Close
sl: Zapri

en: Display
sl: Pokaži

en: Entry Start:
sl: Začetek vnosa:

en: Entry Stop:
sl: Konec vnosa:

en: Filename:
sl: Ime datoteke:

en: Logfile
sl: Dnevniška datoteka

en: Misc
sl: Razno

en: No Project Command:
sl: Ukaz za ukinitev projekta:

en: Shell Commands
sl: Ukazi ukazne lupine

en: Show Seconds
sl: Kaži sekunde

en: Show Status Bar
sl: Kaži vrstico stanja

en: Show Table Header
sl: Kaži glave tabel

en: Show Toolbar Icons
sl: Kaži ikone orodjarne

en: Show Toolbar Texts
sl: Kaži besedilo orodjarne

en: Show Tooltips
sl: KažI namige

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
sl: Kaži `Izreži', `Kopiraj', `Prilepi'

en: Show `Help'
sl: Kaži `Pomoč'

en: Show `New'
sl: Kaži `Nov'

en: Show `Preferences'
sl: Kaži `Nastavitve'

en: Show `Properties'
sl: Kaži `Lastnosti'

en: Show `Quit'
sl: Kaži `Izhod'

en: Show `Save', `Reload'
sl: Kaži `Shrani', `Znova naloži'

en: Show `Timer'
sl: Kaži `Štoparica'

en: Switch Project Command:
sl: Ukaz za zamenjavo projekta:

en: Toolbar
sl: Orodjarna

en: Toolbar Segments
sl: Deli orodjarne

en: Use Logfile
sl: Uporabi dnevniško datoteko

en: Project
sl: Projekt

en: Project Description:
sl: Opis projekta:

en: Project Title:
sl: Naziv projekta:

en: Copyright (C) 1998
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1998

en: Action database
sl: Zbirka dejanj

en: Monitor options
sl: Možnosti nadzorovanja

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
sl: Ne morem odpreti zbirke podatkov dejanj <%s>! Odpiranje spodletelo.

en: Error parsing actions data base
sl: Napaka pri razčlenjevanju zbirke dejanj

en: Can't write to actions database!
sl: Ne morem zapisati zbirke dejanj!

en: <empty>
sl: <prazno>

en: log name regexp
sl: regularni izraz za ime dnevnika

en: process regexp
sl: regularni izraz za proces

en: message regexp
sl: regularni izraz za sporočilo

en: action to execute when regexps are TRUE
sl: dejanje, ki naj se izvrši, kadar je regularni izraz uresničen

en: description
sl: opis

en: description:
sl: opis:

en: Description of this entry.
sl: Opis tega vnosa.

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
sl: označba: [%s]
    ime v dnevniku: [%s]
    proces: [%s]
    sporočilo: [%s]
    opis: [%s]
    dejanje: [%s]

en: Log stats
sl: Stanje dnevnika

en: Log information
sl: Podatki o dnevniku

en: Log:
sl: Dnevnik:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Modified:
sl: Spremenjeno:

en: Start date:
sl: Začetni datum:

en: Last date:
sl: Zadnji datum:

en: Num. lines:
sl: Število vrstic:

en: %ld bytes
sl: %ld bytov

en: January
sl: Januar

en: February
sl: Februar

en: March
sl: Marec

en: May
sl: Maj

en: June
sl: Junij

en: July
sl: Julij

en: August
sl: Avgust

en: October
sl: Oktober

note: bogus Translators: Make sure this is only Month and Day format, year * will be bogus here
en: %B %e
sl: %e %B

en: Not enough memory!
sl: Ni dovolj pomnilnika!

en: Out of memory!
sl: Zmanjkalo je pomnilnika!

en: Unable to open logfile!
sl: Ne morem odpreti dnevniške datoteke!

en: %s is not a regular file.
sl: %s ni navadna datoteka.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
sl: Datoteka %s ni berljiva. Ali zaženite program kot root, ali pa vprašajte administratorja, da spremeni dovoljenja za dostop do datoteke.

en: %s could not be opened.
sl: datoteke %s ni mogoče odpreti.

en: %s not a log file.
sl: %s ni dnevniška datoteka.

en: ReadLogStats: out of memory
sl: ReadLogStats: zmanjkalo je pomnilnika

en: Open log...
sl: Odpri dnevnik...

en: Open log
sl: Odpri dnevnik

en: Export log...
sl: Izvozi dnevnik...

en: Export log
sl: Izvozi dnevnik

en: Close log
sl: Zapri dnevnik

en: Switch log
sl: Zamenjaj dnevnik

en: Monitor...
sl: Nadzoruj...

en: Monitor log
sl: Dnevnik nadzorovanja

en: Exit program
sl: Izhod iz programa

en: Show calendar log
sl: Kaži dnevnik koledarja

en: Show log stats
sl: Kaži dvnevnik stanja

en: Zoom
sl: Povečaj

en: Show line info
sl: Kaži podatke o vrstici

en: Show user preferences
sl: Kaži uporabnikove nastavitve

en: Select...
sl: Izberi...

en: Select log events
sl: Izberi dnevniške dogodke

en: Filter log events
sl: Fitriraj dnevniške dogodke

en: Info about logview
sl: Podatki o logview-u

en: No log files to open
sl: Ni dnevniških datotek za odprtje

note: Create App
en: System Log Viewer
sl: Pregledovalnik sistemskega dnevnika

en: Filename:
sl: Ime datoteke:

en: Date:
sl: Datum:

en: Too many open logs. Close one and try again
sl: Preveč odprtih dnevnikov. Zaprite enega in poskusite znova

en: Open new logfile
sl: Odpri novo dnevniško datoteko

en: Error: [%s]
sl: Napaka: [%s]

en: Choose logs to monitor
sl: Zapri nadzorovane dnevnike

note: Arrowed buttons
en: Add >>
sl: Dodaj >>

note: Remove button
en: Remove <<
sl: Odstrani <<

note: Check boxes
en: Hide app
sl: Skrij program

en: Exec actions
sl: Izvedi dejanje

note: Actions button
en: Actions...
sl: Dejanja...

en: tmp_list is NULL
sl: tmp_ist je NULL

en: Monitoring logs...
sl: Dnevniki nadzorovanja...

en: TOUCHED!!
sl: DOTAKNJEN!!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
sl: širina stolpca imena računalnika ( 0 za skritje tega stolpca ):

en: Columns
sl: Stolpci

en: Zoom view
sl: Povečaj ogled

en: Log line detail for %s
sl: Podrobnosti dnevniške vrstice za %s

en: Log line detail for <No log loaded>
sl: Podrobnosti dnevniške vrstice za <Dnevnik ni naložen>

en: Date:
sl: Datum:

en: Process:
sl: Proces:

en: Message:
sl: Sporočilo:

en: Description:
sl: Opis:

note: Translators: do not include year, it would be bogus
en: %B %e %X
sl: %e %B %X

note: * 	------------------- * 	     Defines
en: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
sl: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
sl: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-*
sl: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-*
sl: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*iso8859-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-iso8859-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-iso8859-2,*-r-*

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
sl: Ne morem odpreti zbirke podatkov regexp <%s>! Odpiranje spodletelo.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
sl: Ne morem odpreti zbirko podatkov opisov <%s> Odpiranje spodletelo.

en: Do nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Append it to ->
sl: Dodaj jo k ->

en: Search it in ->
sl: Išči jo v ->

en: Edit it
sl: Uredi jo

note: First view is considered as the default view ...
en: List
sl: Seznam

en: Grid
sl: Mreža

en: Edit
sl: Uredi

en: File
sl: Datoteka

en: Search RGB
sl: Išči po RGB

en: Concat
sl: Združi

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
sl: dokument '%s' je bil spremenjen; ali ga želite shraniti ?

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
sl: GColorsel ni uspel prilepiti barve iz odložišča.

en: Please select a file document before.
sl: Najprej izberite datoteko dokumenta.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
sl: Ne morem izvesti tega dejanja. Preverite, da :
    
    1. Ste asociirali dejanje s tem dogodkom.
    2. Asociiran dokument še obstaja.
    3. Tip asociiranega dokumenta.
    
    Pojdite v nastavitve v menuju urejevalnika.

en: <- Remove
sl: <- Odstrani

en: <- Remove all
sl: <- Odstrani vse

en: Add ->
sl: Dodaj ->

en: Add all ->
sl: Dodaj vse ->

en: Available documents
sl: Dokumenti na voljo

en: Available views
sl: Pogledi na voljo

en: Connect to
sl: Poveži se z

en: Create a document
sl: Ustvari dokument

en: Create views
sl: Ustvari poglede

en: Description :
sl: Opis :

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
sl: Prosim, izberite tip dokumenta, ki ga želite ustvariti.
    Lahko izberete kratko ime, ne zamenjujte ga z imenom datoteke.

en: Select source document
sl: Zapri izvorni dokument

en: Select type
sl: Izberi tip

en: Short name :
sl: Kratko ime :

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
sl: Ta dokument bere dokumente iz enega ali več drugih dokumentov. Prosim, izberite te dokumente.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
sl: Lahko ustvarite enega ali več pogledov za ta dokument. Morate pa ustvariti vsaj en pogled.

en: Create a new view
sl: Ustvari nov pogled

en: Please, select the type of view you want to create.
sl: Prosim izberite tip pogleda, ki ga želite ustvariti.

en: Actions
sl: Dejanja

en: Bottom
sl: Dno

en: Default
sl: Privzeto

en: Display documents menu (restart required).
sl: Kaži menu dokumentov (potreben je ponovni zagon).

en: Documents
sl: Dokumenti

en: DoubleClick in previews:
sl: Dvoklik v predogledih:

en: DoubleClick in views:
sl: Dvoklik v ogledih:

en: Drop:
sl: Spusti:

en: General
sl: Splošno

en: Grab:
sl: Zgrabi:

en: Left
sl: Na levi

en: MDI (Multiple Document Interface)
sl: MDI (Večdokumentni Vmesnik)

en: Modal
sl: Na vrhu

en: Mode:
sl: Način:

en: Notebook Tab position:
sl: Mesto uhljev notesnika:

en: On ... execute ...
sl: Ob ... izvedi ...

en: Right
sl: Na desni

en: Save session on exit.
sl: Shrani sejo ob izhodu.

en: Session
sl: Seja

en: Top
sl: Največ

en: Toplevel
sl: Vrhnji

en: Begin
    Comments :
sl: Začetek
    Komentarji :

en: End
    Comments :
sl: Konec
    Komentarji :

en: File name :
sl: Ime datoteke :

en: Header :
sl: Glava :

en: Special properties
sl: Posebne nastavitve

en: Common properties
sl: Običajne nastavitve

en: Name :
sl: Ime :

en: Blue :
sl: Modra :

en: Green :
sl: Zelena :

en: Red :
sl: Rdeča :

en: Colors format :
sl: Način izpisa barv:

en: Display document control (if exists)
sl: Pokaži kontrolo dokumenta (če obstaja)

en: Color height :
sl: Višina barve :

en: Color width :
sl: Širina barve :

en: Draw numbers
sl: Riši številke

en: New Document
sl: Nov dokument

en: Create a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: New View
sl: Nov Pogled

en: Create a new view for a document
sl: Ustvari nov pogled za dokument

en: Close document
sl: Zapri dokument

en: Close the current document
sl: Zapri trenutni dokument

en: Close view
sl: Zapri pogled

en: Close the current view
sl: Zapri trenutni pogled

en: _Open palette...
sl: _Odpri paleto...

en: Load a palette
sl: Naloži paleto

en: _Save palette
sl: _Shrani paleto

en: Save the current palette in a file
sl: Shrani trenutno paleto v datoteko

en: Save palette _As...
sl: Shrani Paleto _Kot...

en: Save the current palette with a different name
sl: Shrani trenutno paleto v datoteko z različnim imenom

en: Insert color
sl: Vstavi barvo

en: Remove selected colors
sl: Odstrani izbrane barve

en: Edit selected colors ...
sl: Uredi izbrane barve ...

en: Document/View properties
sl: Lastnosti dokumenta/pogleda

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
sl: GColorsel ni uspel shraniti datoteke :
    
    %s
    
    Prepričajte se, če navedena pot obstaja
    in, da imate dovoljenje za pisanje.
    
    Želite poskusiti znova ?

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
sl: GColorsel ni uspel naložiti datoteke:
    
    %s
    
    Prepričajte se, če navedena pot obstaja
    in, da imate dovoljenje za odprtje datoteke.

en: Open Palette
sl: Odpri paleto

en: Loading file, please wait ...
sl: Nalagam datoteko, prosim počakajte ...

en: Save Palette as
sl: Shrani Paleto kot

en: File not saved ...
sl: Datoteka ni bila shranjena ...

en: File saved ...
sl: Datoteka je bila shranjena ...

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
sl: Zaprl bom zadnji pogled na '%s'.
    
    To bo zaprlo tudi ta dokument, nadaljujem ?
    
    Vedite, da %d virtualni dokument uporablja podatke tega dokumenta.

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
sl: Zaprl bom zadnji pogled na '%s'.
    
    To bo zaprlo tudi ta dokument, nadaljujem ?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
sl: Zaprl bom  '%s'.
    
    To bo zaprlo tudi %d pogledov ?
    
    in %d virtualni dokument uporablja podatke tega dokumenta.
    
    Želite nadaljevati?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
sl: Zaprl bom  '%s'.
    
    To bo zaprlo tudi %d pogledov ?
    
    Želite nadaljevati?

en: Gnome Color Browser
sl: Gnome brskalnik barv

en: Small utility to browse available X11 colors.
sl: Majhen pripomoček za brskanje po možnih X11 barvah.

en: New Color
sl: Nova barva

en: View properties
sl: Poglej lastnosti

en: Document properties
sl: Lastnosti dokumenta

en: Open
sl: Odpri

en: Open a palette
sl: Odpri paleto

en: Grab
sl: Zgrabi

en: Grab a color on the screen
sl: Zgrabi barvo na zaslonu

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
sl: Vaša datoteka z nastavitvami je pokvarjena.
    Želite ustvariti novo sejo ?

en: Loading files, please wait ...
sl: Nalagam datoteke, prosim počakajte ...

en: One or more files can not be restored :
sl: Eden ali več datotek ne more biti obnovljenih :

en: System Colors
sl: Sistemske barve

en: User Colors
sl: Uporabnikove barve

en: Search
sl: Iskanje

en: Decimal 8 bits
sl: Desetiško 8 bitov

en: Decimal 16 bits
sl: Desetiško 16 bitov

en: Hex 8 bits
sl: Šestnajstiško 8 bitov

en: Hex 16 bits
sl: Šestnajtiško 16 bitov

en: Float
sl: Plavajoče število

en: Color
sl: Barva

note: Create everything.
en: Name
sl: Ime

en: Tolerance :
sl: Toleranca :

en: Font Selector
sl: Izbirnik pisav

en: Selection:
sl: Izbira:

en: Font to load
sl: Pisava, ki naj se naloži

en: FONTSPEC
sl: PISAVA

en: Print selected font name on exit
sl: Izpiši izbrano ime pisave ob izhodu

en: Inhibit remembering selected font for next run
sl: Samodejno si zapomni zadnjo pisvo

en: Inhibit loading of last font
sl: Samodejno naloži zadnjo pisavo

en: Reason %d
sl: Razlog %d

en: Where to put the window, and its size
sl: Kam naj postavim okno in njegova velikost

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
sl: Ne upoštevaj običajnega vhoda; včasih je to potrebno.

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: New text viewer window
sl: Novo pogled besedil

en: _Fixed Font
sl: Pisava stalne šIrine

en: Display text with a fixed font
sl: Kaži besedilo s pisavo s stalno širino

en: Text File Viewer
sl: Pogled datotek z besedilom

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
sl: Avtorske pravice pridržane (1998) pod GNU Splošno Javno Licenco.

en: Find string
sl: Poišči niz

en: Find
sl: Poišči

en: Loading...
sl: Nalagam...

en: No such file or directory:
    %s
sl: Datoteka ali imenik ne obstaja:
    %s

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
sl: Nisem uspel dekomprimirati in pokazati datoteke:
    %s
    %s

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
sl: Ne morem prikazati komprimirane datoteke.
    zcat ni bil najden v poti.

en: Error loading file:
    %s
    %s
sl: Napaka pri nalaganju datoteke:
    %s
    %s

en: Saving...
sl: Shranjujem...

en: Failed to write file:
    %s
    %s
sl: Nisem uspel zapisati datoteke:
    %s
    %s

en: Save Text As...
sl: Shrani besedilo kot...

en: Open Text File...
sl: Odpri datoteko z besedilom...

en: Sorry, no preferences yet.
sl: Oprostite, nastavitev še ni.

en: Searching...
sl: Iščem...

en: No search string was specified!
sl: Iskani niz ni bil vpisan!

en: Shut Down
sl: Ugasni

en: Single User Mode
sl: Enouporabniški način

en: Runlevel 2
sl: Nivo teka 2

en: Runlevel 3
sl: Nivo teka 3

en: Runlevel 4
sl: Nivo teka 4

en: Runlevel 5
sl: Nivo teka 5

en: Reboot
sl: Ponovni zagon sistema

en: Are you sure you want to shut down the computer?
sl: Ali ste prepričani, da želite izklopiti računalnik?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklopiti v enouporabniški način?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklopiti v nivo teka 2

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklopiti v nivo teka 3

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklopiti v nivo teka 4

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklopiti v nivo teka 5

en: Are you sure you want to reboot the system?
sl: Ali ste prepričani, da želite znova zagnati sistem

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
sl: Za izklop ali vnovičen zagon računalnika morate biti super-uporabnik (root).

note: notebook pages
en: Shutdown or Reboot
sl: Ugasni ali znova zaženi

en: Easy
sl: Lahko

en: Advanced
sl: Napredno

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
sl: Kliknite V redu za izklop ali ponovni zagon sistema. Izgubili
    boste vse neshranjene podatke v odprtih programih.

note: Put in a "revert to defaults" button
en: Revert to Defaults
sl: Povrni na privzeto

en: Commands
sl: Ukazi

en: Confirm before shutdown?
sl: Vprašaj pred izklopom?

en: %s
    You will lose any unsaved work.
sl: %s
    Izgubili boste vse neshranjeno delo.

en: Don't ask next time.
sl: Ne sprašuj naslednjič.

en: Command execution failed: fork failed
sl: Zagon ukaza neuspešen: razvejitev ni uspela

en: Make guname act as a control center applet
sl: Naj se guname vede kot vstavek kontrolnega centra

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
sl: napaka pri inicializaciji ob zagonu 'guname-capplet'.

en: System Information
sl: Podatki o sistemu

en: Logo file not found
sl: Datoteka z logotipom ni bila najdena

note: Up here so it uses the default font
en: GNOME contributors:
sl: Ustvarjalci GNOME-a:

note: fontset used by guname; adapt it if your language requires it
en: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-*
sl: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-iso8859-2

en: GNOME: The GNU Network Object Model Environment
sl: GNOME: GNUjev Mrežni Predmetni Okoljski Model

en: Email Information...
sl: Pošlji podatke po e-pošti...

en: Save Information to File...
sl: Shrani podatke v datoteko...

en: Detailed Information...
sl: Natančni podatki...

en: Category
sl: Kategorija

en: Your System
sl: Vaš sistem

en: Save As...
sl: Shrani kot...

en: Mail To...
sl: Pošlji e-pošto na naslov...

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
sl: Napaka pri zapiranju `%s': 
    %s
    Del ali celota podatkov ni bila zapisana.

en: Couldn't open file `%s': %s
sl: Ne morem odpreti datoteke `%s': %s

en: Save System Information As...
sl: Shrani Sistemske Podakt Kot...

note: I don't think the error_string() will reliably mean anything.
en: Command failed ` %s ': %s
sl: Ukaz ni uspel ` %s ': %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
sl: Nisem mogel pognati ukaza ` %s ': %s

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
sl: Sledeča pošta bo poslana na %s.
     Ali ste prepričani, da želite poslati te podatke?

en: Are you sure?
sl: Ste prepričani?

en: Address to mail to:
sl: Naslov na katerega naj se pošlje e-pošta:

note: *********************************** Globals **********************************
en: Distribution:
sl: Distribucija:

en: Operating System:
sl: Operacijski sistem:

en: Distribution Version:
sl: Različica distribucije:

en: Operating System Version:
sl: Datum prevajanja operacijskega sistema:

en: Operating System Release:
sl: Različica operacijskega sistema:

en: Processor Type:
sl: Tip procesorja:

en: Processor Speed:
sl: Hitrost procesorja:

en: Host Name:
sl: Ime računalnika:

en: Domain Name:
sl: Ime domene:

en: User Name:
sl: Uporabniško ime:

en: X Display Name:
sl: Ime prikazovalnika X:

en: System Status:
sl: Stanje sistema:

en: Real Memory:
sl: Fizičnega pomnilnika:

en: Swap Space ("virtual memory"):
sl: Izmenjalni prostor ("navidezni pomnilnik"):

en: Total Memory:
sl: Celoten pomnilnik:

en: Free Memory:
sl: Prosto pomnilnika:

en: Device
sl: Naprava

en: Used space
sl: Uporabljen prostor

en: Free space
sl: Neuporabljen prostor

en: Percent free
sl: Procentov prosto

en: Mount point
sl: Točka priklopa

note: This is about the only case where we'll put Unknown instead of simply not showing the info.
en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown filesystem
sl: Neznan datotečni sistem

en: No information for this filesystem.
sl: Ni podatkov o tem datotečnem sistemu.

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Kilobytes
sl: Kilobajtov

en: %ld%% memory used.
sl: %ld%% pomnilnika v uporabi.

en: %ld%% swap used.
sl: %ld%% navideznega pomnilnika v uporabi.

en: Detailed System Information
sl: Podrobni podatki o sistemu

en: Disk Information
sl: Podatki o diskih

en: Memory Information
sl: Podatki o pomnilniku

en: CPU Information
sl: Podatki o procesorju

en: Mount Point:
sl: Točka priklopa:

en:     Device:
sl:     Naprava:

en:     Filesystem Type:
sl:     Tip datotečnega sistema:

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
sl: %ld megabajtov, %ld prosto (%ld superuporabnik); %ld inodov, %ld prosto.

en: %2d%% full
sl: %2d%% polno

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
sl: Nisem mogel najti ukaza "w" v poti.
    Ta ukaz je potreben, da program deluje.

en: Active User Listing
sl: Seznam aktivnih uporabnikov

en: Update Information
sl: Posodobi podatke

en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

en: Add some defaults
sl: Dodaj nekaj privzetih nastavitev

en: Delete
sl: Zbriši

en: Command Editor
sl: Urejevalnik ukazov

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
sl: Lahko nastavite ukaze na spustnih menujih.
    Vpišite le ime, ki ga želite videti na menuju 
    in ukaz ki naj se izvede.
    V ukazu lahko uporabite %u, za predstavo trenutno, 
    izbranega uporabnika in %t za tty.

en: Click this button to add
    some sample commands.
sl: Kliknite ta gumb, da dodate
    nekaj vzorčnih ukazov.

en: Menu items
sl: Predmeti menuja

en: Command
sl: Ukaz

en: Running: %s
sl: Teče: %s

en: Default 16-bit
sl: Privzeto 16 biten

en: 32-bit
sl: 32 biten

note: there is no 2 apparently
en: 32-bit w/sync
sl: 32 biten s sinhronizacijo

en: Sleeping
sl: Spi

en: Active/Idle
sl: Aktiviraj/Čakaj

en: Standby
sl: V pripravljenosti

en: Unable to access the drive.
sl: Ne morem dostopati do pogona.

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
sl: DMA nastavitve za ta pogon se ne morejo spremeniti.

en: Enabled
sl: Vključeno

en: Disabled
sl: Izključeno

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
sl: Odmaskiranje IRQ nastavitve za ta pogon se ne morejo spremeniti.

en: The drive refused to keep its settings.
sl: Pogon je zavrnil, da bi obržal nastavitve.

en: Keep settings
sl: Obrži nastavitve

en: None
sl: Brez

en: (1 Sector)
sl: (1 Sektor)

en: (Dual Port)
sl: (Dvovtičen)

en: (Dual Port Cache)
sl: (Dvovtičen predpomnilnik)

en: No
sl: Ne

en: Yes (%d sector)
sl: Da (%d sektor)

en: Yes (%d sectors)
sl: Da (%d sektorjev)

en: Firmware
sl: Strojna programska oprema

en: Serial No.
sl: Serijska Št.

note: do config here
en: Geometry
sl: Geometrija

en: Cache
sl: Predpomnilnik

en: Legacy MFM/RLL drive
sl: Star MFM/RLL pogon

en: DMA Mode
sl: DMA način

en: IO Mode
sl: NV način

en: IRQ Unmask
sl: IRQ odmaskiran

en: Multisector
sl: Večsektorni

en: On Reset
sl: Ob ponovnem zagonu

note: *	Set up the outer display first
en: IDE Status
sl: IDE stanje

en: Disk Logo Not Found
sl: Logotip diska ni bil najden

en: Only the superuser can use this tool
sl: To orodje lahko uporablja le superuporabnik (root)

en: You appear to have no IDE drives
sl: Zdi se, da IDE pogonov ni

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
sl: MNotranja napaka: Nisem mogel nastaviti (seek) pozicije.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
sl: MNotranja napaka: Čudna vrednost (%ld) v do_test

en: EBad block at block %lu
sl: ESlab blok - blok št. %lu

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
sl: MPreverjam za slabe bloke...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
sl: MNisem uspel odpreti naprave %s za preverjanje slabih blokov

en: MChecking for bad blocks... Done
sl: MPreverjam za slabe bloke... Opravljeno

en: MFormatting the disk...
sl: MFormatiram disketo...

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
sl: ESicer ne wem kaj to je, je pa zelo narobe.

en: EError formatting track #%d
sl: ENapaka pri formatiranju sledi #%d

en: EError during completion of formatting
sl: ENapaka pri zaključku formatiranja

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
sl: MFormatiram disketo... Opravljeno

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
sl: MPreverjam formatiranje...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
sl: ENe morem pisati na disketo.
    
    Prosim preverite, da ni zaščitena proti pisanju.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
sl: ENimate dovljenja za oprtje naprave %s (disketnik).

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
sl: ENe morem dostopati do diskete.
    
    Prosim preverite, da je disketa v disketniku.
    in, da so vratca disketnika zaprta

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
sl: EGenerična napaka ob dostopanju do %s (disketnik).
    
    Error code %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sl: ENapaka pri Branju:
    Problem pri branju cilindra %d, pričakovano %d, prebrano %d

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sl: EProblem pri branju cilindra %d, pričakovano %d, prebrano %d

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
sl: MSlabi podatki v cilindru %d. Nadaljujem...

en: EError closing device %s
sl: ENapaka pri zapiranju naprave %s

en: MVerifying the format... Done
sl: MPreverjam formatiranje... Opravljeno

en: EUnable to write to device %s
sl: ENe morem pisati na napravo %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
sl: EGenerična napaka ob dostopanju do naprave %s (disketnik).
    
    Šifra napake %s

en: ECould not determine current format type
sl: ENisem mogel ugotoviti trenutnega tipa formatiranja

en: Double Density 3.5" (720 KB)
sl: Dvojna gostota 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
sl: Dvojna gostota 5.25" (360 KB)

en: File system type:
sl: Vrsta datotečnega sistema:

en: Floppy Density:
sl: Gostota diskete:

en: Floppy Device:
sl: Disketnik:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Format a floppy
sl: Formatiraj disketo

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
sl: Visoka gostota 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
sl: Visoka gostota 5.25" (1.2 MB)

en: Linux Native (ext2)
sl: Linux Domač (ext2)

en: _Quick format
sl: _Hitro formatiranje

en: MMaking filesystem on disk...
sl: MNa disketi delam datotečni sistem...

en: EUnable to create filesystem correctly.
sl: ENisem uspel pravilno ustvariti datotečnega sistema.

en: MMaking filesystem on disk... Done
sl: MNa diskti delam datotečni sistem... Opravljeno

en: EUnable to create filesystem.
sl: ENisem mogel ustvariti datotečnega sistema.

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
sl: MPreverjam za slabe bloke... (to lahko traja)

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
sl: Nisem uspel odpreti naprave %s, formatiranje se ne more nadaljevati.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
sl: Naprava %s je odklopljena.
    Za nadaljevanje priklopite napravo.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
sl: Nimate ustreznih dovoljenj za pisanje v %s, formatiranje ne bo možno.
    Za pridobitev dovoljenj za pisanje se obrnite na svojega administratorja.

en: The device to format
sl: Naprava, ki naj jo formatiram

en: DEVICE
sl: NAPRAVA

note: We do this to get around a bug in libglade.  Ideally we won't need * to do this in the future.
en: Format
sl: Formatiraj

en: Format another floppy?
sl: Formatiraj še eno disketo?

en: Floppy formatted successfully.
sl: Disketa je bila uspešno formatirana.

en: Floppy formatting cancelled.
sl: Formatiranje diskete je bilo preklicano.

en: Format progress.
sl: Napredek formatiranja.

en: Param
sl: Parameter

en: Current
sl: Trenutno

en: Scale
sl: Raztegni

en: Stripchart
sl: gstripchart

en: Copyright 2000 John Kodis
sl: Avtorkse pravice pridržane 2000 John Kodis

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
sl: The GNOME stripchart program riše različne uporabniško določene parametre kot funkcije časa. Njegova glavna uporaba je risanje parametrov sistemske zmogljivosti kot so zasedenost procesorja, količina mrežnega prometa in podobno.  Bolj izvirna uporaba je prepuščene zainteresiranim uporabnikom, ki jih to zanimak.

en: Show values
sl: Kaži vrednosti

en: Edit Prefs...
sl: Uredi nastavitve...

en: Edit Params...
sl: Uredi parametre...

en: closing parenthesis expected
sl: pričakovane zaklepaj

en: no such field: %d
sl: polje ne obstaja: %d

en: missing variable identifer
sl: manjka identifikator spremeljivke

en: invalid variable identifer: %s
sl: neveljaven identifikator spremenljivke: %s

en: number expected
sl: pričakovana je številka

en: extra junk at end: "%s"
sl: dodatne smeti na koncu: "%s"

en: Equation
sl: Enačba

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Pattern
sl: Vzorec

en: Min
sl: Najmanj

en: Max
sl: Največ

en: Linear
sl: Linearna

en: Logarithmic
sl: Logaritmična

en: Type
sl: Vrsta

en: Indicator
sl: Indikator

en: Line
sl: Črta

en: Point
sl: Točka

en: Solid
sl: Polno

en: Add Parameter Before
sl: Dodaj parameter pred

en: Add Parameter After
sl: Dodaj parameter po

en: Apply Parameter Changes
sl: Uveljavi spremembe parametrov

en: Delete Parameter
sl: Zbriši parameter

en: Add Color
sl: Dodaj barvo

en: Delete Color
sl: Zbriši barvo

en: Info
sl: Podatki

en: Parameter Editor
sl: Urejevalnik parametrov

en: Parameters
sl: Parametri

en: Chart
sl: Graf

en: enabled
sl: vključeno

en: minor
sl: stranski

en: major
sl: glavni

en: Update
sl: Posodobi

en: Smooth
sl: Gladko

en: Ticks
sl: Frekvenca

en: Pen
sl: Svinčnik

en: Geometry string: WxH+X+Y
sl: Geometrijski niz: WxH+X+Y

en: GEO
sl: GEOMETRIJA

en: Configuration file name
sl: Datoteka z nastavitvami

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Values
sl: Vrednosti

en: Prefs...
sl: Nastavitve...

en: Params...
sl: Parametri...

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
sl: Poganjanje programov, ki jih prenesete z mreže je lahko nevarno.
    
    Ali ste prepričani, da želite pognati `%s'?

en: Could not access file permissions
sl: Ne morem dostopati do dovoljenj datoteke

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
sl: Zaradi problema z dovoljenji ne morem izvesti datoteke `%s'

en: Failure at executing `%s'
sl: Napaka ob izvajanju `%s'

en: It was not possible to open the file `%s'
sl: Datoteke `%s' ni bilo možno odpreti

en: The file `%s' is empty
sl: Datoteka `%s' je prazna

en: There was an error. `%s' is empty
sl: Zgodila se je napaka. `%s' je prazna

en: This is a library and can not be executed
sl: To je knjižnjica in je ni možno izvesti

en: The file is a core file and can not be executed
sl: Datoteka je vrste core in je ni mogoče izvesti

en: This is an unknown kind of executable
sl: To je neznana vrsta izvršljive datoteke

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
sl: Izvršljiva datoteka je narejena za drugačno platformo in ne more biti izvršena na tem sistemu

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
sl: Število datotek: %d
    Število map: %d

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
sl: Ni datotek ali map. Za dodajanje v arhiv
    jih spustite zgoraj

en: Cannot start the archive (tar) program
sl: Ne morem zagnati programa za arhiviranje (tar)

en: Cannot run tar/gtar
sl: Ne morem pognati tar/gtar

en: Archive.tar.gz
sl: Arhiv.tar.gz

en: The GNOME Archive Generator
sl: Generator arhivov GNOME

en: Drag files in to make archives
sl: Za ustvarjanje arhiva not povlecite datoteke

en: No filename selected
sl: Izbrano ni nobeno ime datoteke

en: File exists, overwrite?
sl: Datoteka obstaja, prepiši?

en: No items to archive
sl: Ni predmetov za arhiviranje

en: File does not exists
sl: Datoteka ne obstaja

en: Add file or folder
sl: Dodaj datoteko ali mapo

en: Add file or folder...
sl: Dodaj datoteko ali mapo..

en: Add a file or folder to the archive
sl: V arhiv dodaj datoteko ali mapo

en: Create archive...
sl: Ustvari arhiv...

en: Create a new archive from the items
sl: Iz predmetov ustvari nov arhiv

en: Remove the selected item(s)
sl: Odstrani izbrane predmete

en: GNOME Archive Generator
sl: Generator arhivov GNOME

en: Drop files here to add them to the archive.
sl: Za dodajanje v arhiv, datoteke spustite tu

en: Archive
sl: Arhiv

en: Drag this button to the destination where you want the archive to be created or press it to pop up a file selection dialog.
sl: Povlecite ta gumb tja kjer želite, da bo ustvarjen arhiv ali kliknite nanj za dialog izbire datotek.

en: Cannot find proper icons anywhere!
sl: Nikjer ne najdem ustreznih ikon

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
sl: Ne najdem programa za arhiviranje (tar)!
    To je program, ki se ga uporablja za izdelavo arhivov.
