gnome-utils 1.4.1 - en to tr translation catalogue (877 entries)

en: The Gnome Calculator
tr: Gnome Hesap Makinesi

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
tr: xcalc'e benzer hesap makinası

en: Run in analog (slide rule) mode
tr: Analog kipte çalış

en: Gnome Calculator
tr: Gnome Hesap Makinası

en: Select Character
tr: Karakteri Seç

en: Insert
tr: Ekle

en: Character code:
tr: Karakter kodu:

en: Character:
tr: Karakter:

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
tr: -adobe-helvetica-bold-r-Normal-*-*-180-*-*-p-*-*-9,*-r-*

en: Gnome Character Map
tr: Gnome Karakter Haritası

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
tr: GNOME Karakter Haritası

en: del
tr: sil

en:  %s: Character code %d
tr:  %s: ASCII kodu %d

en: Text copied to clipboard...
tr: Panoya kopyalanan metin...

en: Text cut to clipboard...
tr: Panoya kesilen metin...

en: Text pasted from clipboard...
tr: Panodan yapıştırılan metin

en: Action Toolbar
tr: Eylem Araç Çubuğu

en: Text to copy:
tr: Kopyalanacak metin:

en: -*-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-*-*,*-r-*
tr: -*-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-*-9,*-r-*

en: Exit
tr: Çık

en: Copy
tr: Kopyala

en: About
tr: Bilgi

en: Help
tr: Yardım

en: Insert Character...
tr: Karakter Ekle...

en: Insert character(s) by choosing character codes.
tr: Karakter kodlarını seçerek karakter(ler) ekleyin.

en: _Action Toolbar
tr: _Eylem Araç Çubuğu

en: View or hide the action toolbar
tr: Eylem araç çubuğunu gizle/göster

en: _Text Toolbar
tr: _Metin Araç Çubuğu

en: View or hide the text toolbar
tr: Metin araç çubuğunu gizle/göster

en: _Statusbar
tr: _Durum çubuğu

en: View or hide the statusbar
tr: Durum çubuğunu gizle/göster

en: Character Table's Font...
tr: Karakter Tablosu Yazıtipi...

en: Set the character table's font.
tr: Karakter tablosu yazıtipini düzenle.

en: _Insert at end
tr: _Sonuna ekle

en: Insert every selected character at the end of the text entry
tr: Her seçilen karakteri metnin sonuna ekle

en: _Focusable Buttons
tr: _Odaklanabilir Düğmeler

en: Set the buttons to be focusable or not
tr: Düğmelerin odaklanabilirliğini düzenleyin

en: Insert character(s) by choosing character codes
tr: Karakter kodlarını seçerek karakterleri ekle

en: Cut
tr: Kes

en: Cut the selection
tr: Seçimi kes

en: Copy the selection
tr: Seçimi kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste the clipboard
tr: Panoyu yapıştır

en: Show Gnome Character Map's manual
tr: Gnome Karakter Haritası kılavuzunu göster

en: About this application
tr: Bu uygulama hakkında

en: Exit the program
tr: Programdan çık

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
tr: Sözlük başlatılamadı, büyük ihtimalle http://www.dict.org adresi ile iletişim kurulamadı.

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
tr: Sunucuya bağlantı kurulamadı

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
tr: MIT sözlük sunucusu için arayüz.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Spell-checking...
tr: İmla denetimi...

en: Spell check done
tr: İmla denetimi tamamlandı

en: No matches found
tr: Eşleşme bulunamadı

en: Looking up word...
tr: Kelimeye bakılıyor...

en: Lookup done
tr: Bakma işlemi tamamlandı

en: String not found
tr: Dizge bulunamadı

en: Find:
tr: Bul:

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
tr: İstenen işlem gerçekleşemedi. Ya İnternet bağlantınızda bir sorun var,
    ya da sunucu makinaya erişilemiyor. Eğer hala İnternet'e bağlıysanız,
    lütfen tekrar deneyin.

en: Look up
tr: Bak

en: Look up word in dictionary
tr: Kelimeye sözlükte bak

en: Spell
tr: İmla

en: Check word spelling
tr: İmla denetimini kontrol et

en: Cut to Clipboard
tr: Panoya yerleştir

en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

en: Paste Clipboard Contents
tr: Pano İçeriğini Yapıştır

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Server to use, default search strategy, fonts
tr: Kullanılacak sunucu, arama yöntemi, yazıtipleri

en: Word definition
tr: Kelime tanımı

en: About...
tr: Hakkında...

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Show/Hide Definition Window...
tr: Tanım Penceresini Göster/Gizle...

en: Spell Check...
tr: İmla Denetimi...

en: Cannot create applet!
tr: Uygulama yaratılamadı!

en: Error invoking query: %s
tr: %s taraması yapılırken hata

en: Headword:
tr: Başlık kelimesi:

en: Sub-number:
tr: Alt numara:

en: Pronunciation:
tr: Söyleyiş:

en: Etymology:
tr: Etimoloji:

en: Example:
tr: Örnek:

en: Main body:
tr: Ana gövde:

en: Cross-reference:
tr: Çapraz referans:

note: Fixme these should be stock buttons
en: Preferences
tr: Ayarlar

en: Smart lookup
tr: Akıllı bakış

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Database:
tr: Veritabanı:

en: Default strategy:
tr: Öntanımlı işlem:

en: Server
tr: Sunucu

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Display handle bar
tr: Oturum çubuğunu göster

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
tr: Bu değişikliklerin etkin olması için
    GDict'i yeniden çalıştırmalısınız.

en: Applet
tr: Uygulama

en: Search all databases
tr: Tüm veritabanlarını ara

en: The server you specified could not be found.
tr: Belirtilen sunucu bulunamadı.

en: Word:
tr: Kelime:

en: Search Strategy:
tr: Arama Yöntemi:

en: Find Words...
tr: Kelimeleri Bul...

en: Look up Word...
tr: Kelimeye Bak...

en: Spell checker
tr: İmla denetleyici

en: Unable to parse the geometry string '%s'
tr: Yer verisi olan `%s''yi tarayamadım

en: Specify the geometry of the window.
tr: Pencerenin boyutunu belirler.

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
tr: GDiskFree, 'df' komutunun GNOME sürümüdür

en: GDiskFree Properties
tr: GDiskFree Ayarları

en: Invoke sync before getting usage info
tr: Kullanım bilgilerini almadan önce senkronizasyon yap

en: Show drive mount points
tr: Sürücülerin bağlama noktalarını göster

en: Show drive size
tr: Sürücü boyunu göster

en: Dial Orientation
tr: Arama Konumu

en: Vertical
tr: Dikey

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Update interval (ms)
tr: Güncelleme aralığı (ms)

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: File name
tr: Dosya adı

en: Don't search subdirectories
tr: Altdizinleri arama

en: File owner
tr: Dosya sahibi

en: File owner group
tr: Dosya sahibi ve grubu

en: Last modification time
tr: Son değişim zamanı

en: Don't search mounted filesystems
tr: Bağlı dosya sistemlerinde arama

en: Empty file
tr: Boş dosya

en: Invalid user or group
tr: Geçersiz kullanıcı ya da grup

en: Filenames except
tr: Hariç dosya isimleri:

en: Follow symbolic links
tr: Sembolik bağlantıları takip et

en: Simple substring search
tr: Düz metin arama

en: Regular expression search
tr: Düz tanıma göre arama

en: Extended regular expression search
tr: Gelişmiş düz tanıma göre arama

en: grep options found in find list bad bad!
tr: Arama listesinide grep seçenekleri bulundu!

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
tr: Grep listesinde grep'e ait olmayan seçenekler bulundu!

en: Search already running on another page
tr: Arama başka bir sayfada zaten çalışıyor

note: create the results box FIXME: add an option to autoclear result box and pass TRUE in that case
en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: 
    ... Too many errors to display ...
tr: 
    ... Çok fazla hata var ...

en: Start directory does not exist
tr: Başlama dizini yok

en: Search command line
tr: Komut satırı araması

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
tr: Bu satır konsoldan yapabileceğiniz aramanın komut eşleniğidir:
    (Satır başına tek dosya yazdırmak için, komutun sonuna
    "| tr '\000' '\n'" ekleyin).

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Remove
tr: Sil

en: Start in directory:
tr: Bu dizinde başla:

en: Browse
tr: Gözat

en: Add
tr: Ekle

en: Show Command
tr: Komutu Göster

en: Start
tr: Başla

en: Stop
tr: Dur

en: Nothing to locate
tr: Bulunacak bir şey yok

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
tr: Bu locate için bir kullanıcı yüzeyidir

en: Locate file:
tr: Dosyayı bul:

en: Full find (find)
tr: Tam bul (find)

en: Quick find (locate)
tr: Çabuk bul (locate)

en: The Gnome Search Tool
tr: Gnome Arama Uygulaması

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
tr: Unix find/grep/locate uygulamaları için bir kullanıcı arayüzü

en: Gnome Search Tool
tr: Gnome Arama Uygulaması

en: Cannot save file
tr: Dosya kaydedilemedi

en: Save Results
tr: Sonuçları Kaydet

en: Command mangled
tr: Komut kaydırıldı

en: No command for this mime type
tr: Bu mime türü için bilgi yok

en: no project selected
tr: hiç bir proje seçili değil

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
tr: Komutta belirlenen konum düzeni bilinmiyor
    (yer ve boyut)

en: Total
tr: Toplam

en: Total time spent on this project.
tr: Bu projede geçirilen toplam süre

en: Today
tr: Bugün

en: Time spent on this project today.
tr: Projede bugün geçirilen toplam süre

en: Week
tr: Hafta

en: Time spent on this project this week.
tr: Projede bu hafta geçirilen toplam süre

en: Month
tr: Ay

en: Time spent on this project this month.
tr: Projede bu ay geçirilen toplam süre.

en: Year
tr: Yıl

en: Title
tr: Başlık

en: Project Title
tr: Proje ismi

en: Description
tr: Açıklama

en: Size
tr: Boyut

en: Done
tr: Bitti

en: U
tr: A

en: Urgency: Does this project need to be done soon, done quickly?
tr: Aciliyet: Bu proje hemen mi bitmeli, yoksa daha sonra mı?

en: Imp
tr: Önm

en: Importance: How important is this project?
tr: Önem: Bu proje ne kadar önemli?

en: Status
tr: Durum

en: The current status of this project.
tr: Projenin güncel durumu.

en: Low
tr: Düşük

en: Med
tr: Orta

en: High
tr: Yüksek

en: Not Started
tr: Başlatılmadı

en: Cancelled
tr: İptal edildi

en: Completed
tr: Bitti

en: project %t started
tr: proje %t başlatıldı

en: stopped project %t
tr: proje %t bitirildi

en: Elapsed
tr: Tahmini

en: (empty)
tr: (boş)

en: Task Time
tr: Görev Süresi

en: Value
tr: Değer

en: Error - Unknown
tr: Hata - Bilinmiyor

en: Error 404 Not Found
tr: 404 Hatası: Bulunamadı

en: The file %s was not found.
tr: %s dosyası bulunamadı

en: (null)
tr: (boş)

en: Unkown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: Unable to open the file %s
    %s
tr: %s dosyası açılamadı
    %s

en: Save HTML To File
tr: HTML'i Dosyaya Kaydet

en: Cannot open logfile %s for append
tr: %s kayıt dosyası açılamadı

note: Translators: Format to use in the gtt logfile
en: %b %d %H:%M:%S
tr: %d %b %H:%M:%S

en: no description
tr: tanım yok

en: program started
tr: uygulama başlatıldı

note: log_if_equal
en: program exited
tr: uygulama bitti

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
tr: Başka bir GTimeTracker zaten çalışıyor.
    GTimeTracker'i yine de başlatmak için "Tamam"a, çıkmak için "İptal"'e basın.

en: Cannot create pid-file!
tr: pid dosyası yaratılamadı!

en: Do you want to continue?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

en: Error
tr: Hata

en: Shall I setup a new configuration?
tr: Yeni bir yapılandırma oluşturayı mı?

en: Specify geometry
tr: Boyutu belirle

en: Select a project on startup
tr: Başlarken bir proje seçin

en: PROJECT
tr: PROJE

en: Warning
tr: Uyarı

en: New Project...
tr: Yeni Proje...

en: Reload Configuration File
tr: Yapılandırma dosyasını yeniden yükle

en: Do you really want to reload the configuration file?
tr: Gerçekten yapıldırma dosyasını yeniden yüklemek istiyor musunuz?

en: File %s exists, overwrite?
tr: %s dosyası zaten var, üzerine yazılsın mı?

en: File cannot be written
tr: Dosyaya yazılamıyor

en: Export Current State
tr: Mevcut Durumu Aktar

en: _New Project...
tr: _Yeni Proje...

en: _Reload Configuration File
tr: _Yapılandırma dosyasını yeniden yükle

en: _Save Configuration File
tr: Yapılandırma dosyasını _kaydet

en: _Export Current State
tr: _Mevcut Durumu Aktar

en: Clear _Daily Counter
tr: Günlük _saygaçı sıfırla

en: _Primer...
tr: _Birincil

en: _New Report...
tr: _Yeni Rapor...

en: St_art
tr: _Başla

en: Start the timer running
tr: Zamanlayıcıyı başlat

en: Sto_p
tr: _Dur

en: Stop the timer
tr: Zamanlayıcıyı durdur

en: _Timer Running
tr: Saat ça_lışıyor

en: _Reports
tr: _Raporlar

en: _Timer
tr: S_aat

note: deal with the i18n menu path ... (is this right ??? or is this pre-i18n ???)
en: Reports
tr: Raporlar

en: Reports/<Separator>
tr: Raporlar/<Separator>

en: empty
tr: boş

en: Create a New Project...
tr: Yeni Proje Oluştur...

en: Reload
tr: Yeniden yükle

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Configuration File
tr: Yapılandırma dosyasını kaydet

en: Cut Selected Project
tr: Seçili Projeyi Kes

en: Copy Selected Project
tr: Seçili Projeyi Kopyala

en: Paste Project
tr: Projeyi Yapıştır

en: Props
tr: Özellikler

en: Edit Project Properties...
tr: Proje Özelliklerini Düzenle...

en: Timer
tr: Saat

en: Start/Stop Timer
tr: Saatı Başlat/Durdur

en: Calendar
tr: Takvim

en: View Calendar
tr: Takvimi Görüntüle

en: Prefs
tr: Tercihler

en: Edit Preferences...
tr: Tercihleri değiştir ...

en: Manual
tr: Kılavuz

en: User's Guide and Manual
tr: Kullanıcı Kılavuzu

en: Quit
tr: Çık

en: Quit GTimeTracker
tr: GTimeTracker'den çık

en: 1 Hour
tr: 1 Saat

en: 10 Min
tr: 10 Dak

en: 15 Min
tr: 15 Dak

en: 2 Hours
tr: 2 Saat

en: 20 Min
tr: 20 Dak

en: 3 Hours
tr: 3 Saat

en: 30 Min
tr: 30 Dak

en: 5 Min
tr: 5 Dak

en: Delete Interval
tr: Aralığı Sil

en: Delete This Interval
tr: Bu Aralığı Sil

en: Edit Interval
tr: Aralığı Düzenle

en: Merge Down
tr: Aşağı Birleştir

en: Merge Up
tr: Yukarı Birleştir

en: Close
tr: Kapat

en: New File
tr: Yeni Dosya

en: Open File
tr: Dosyayı Aç

en: Print
tr: Yazdır

en: Refresh
tr: Tazele

en: Save File
tr: Dosyayı Kaydet

en: Information
tr: Bilgi

en: Display
tr: Gösterim

en: Entry Start:
tr: Başlama birimi:

en: Entry Stop:
tr: Bitiş birimi:

en: Fields
tr: Alanlar

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: Logfile
tr: Kayıt dosyası

en: Min Recorded:
tr: Asgari Kayıt:

en: Misc
tr: Çeşitli

en: No Project Command:
tr: Proje Komutu Yok:

en: Project List Display
tr: Proje Liste Görüntüsü

en: Shell
tr: Kabuk

en: Shell Commands
tr: Kabuk Komutları

en: Show Percent Complete
tr: Biten Yüzdeyi Göster

en: Show Planned Project End Date
tr: Planlanan Proje Bitiş Tarihini Göster

en: Show Planned Project Start Date
tr: Planlanan Proje Başlangıç Tarihini Göster

en: Show Project Description
tr: Proje Açıklamasını Göster

en: Show Project Importance
tr: Proje Önemini Göster

en: Show Project Status
tr: Proje Durumunu Göster

en: Show Seconds
tr: Saniyeleri göster

en: Show Status Bar
tr: Durum çubuğunu göster

en: Show Sub-Projects
tr: Alt Projeleri Göster

en: Show Table Header
tr: Çizgiye başlığını göster

en: Show Time This Month
tr: Bu Ayın Zamanını Göster

en: Show Time This Week
tr: Bu Haftanın Zamanını Göster

en: Show Time This Year
tr: Bu Yılın Zamanını Göster

en: Show Toolbar Icons
tr: Araç çubuğunda simgeleri göster

en: Show Toolbar Texts
tr: Araç çubuğunda metinleri göster

en: Show Tooltips
tr: Balon Yardımlarını Göster

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
tr: Kes, Kopyala ve Yapıştır'ı göster

en: Show `Help'
tr: Yardımı göster

en: Show `New'
tr: Yeni'yi göster

en: Show `Preferences'
tr: Ayarları göster

en: Show `Properties'
tr: Özellikler'i göster

en: Show `Quit'
tr: Çıkışı göster

en: Show `Save', `Reload'
tr: Kaydet ve Yeniden yükle'yi göster

en: Show `Timer'
tr: Saati göster

en: Switch Project Command:
tr: Proje Komutunu Değiştir:

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Toolbar Segments
tr: Araç Çubuğu Bölümleri

en: Use Logfile
tr: Kayıt dosyasını kullan

en: View Project Fields
tr: Proje Alanlarını Göster

en: Importance:
tr: Önem:

en: Intervals
tr: Aralıklar

en: Not Set
tr: Ayarlanmadı

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Planned Finish:
tr: Planlanan Bitiş:

en: Planned Start:
tr: Planlanan Başlangıç:

en: Planning
tr: Planlanıyor

en: Project
tr: Proje

en: Project Description:
tr: Proje Açıklaması:

en: Project Title:
tr: Proje İsmi:

en: Status:
tr: Durum:

en: Urgency:
tr: Aciliyet:

en: minutes
tr: dakika

en: This  program  is  part of  the  GNOME  project. Logview comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under the conditions of the GNU General Public Licence. The log icon is a courtesy of Tuomas Kuosmanen (a.k.a tigert).
tr: Bu program Linux için GNOME projesinin bir parçasıdır ve serbest olarak dağıtılmaktadır. GNU Genel Kamu Lisansı'na uygun olarak yeniden dağıtabilirsiniz.

note: go get logview.xpm in $(prefix)/share/pixmaps/logview
en: Logview
tr: Kayıt dosyası

en: Copyright (C) 1998
tr: Telif hakkı (C) 1998 John Kodis

en: Action database
tr: İşlem veritabanı

en: Monitor options
tr: Görüntüleme seçenekleri

en: Add...
tr: Ekle...

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
tr: <%s> eylem veritabanı açılamadı.

en: Error parsing actions data base
tr: İşlemler veritabanı açılamadı

en: Can't write to actions database!
tr: İşlemler veritabanına yazılamadı!

en: <empty>
tr: <boş>

en: log name regexp
tr: düzgün deyim adı

en: process regexp
tr: İşlem düzgün deyimi

en: message regexp
tr: mesaj düzgün deyimi

en: action to execute when regexps are TRUE
tr: düzgün deyimler doğru ise yapılacak işlem

en: description
tr: tanım

en: description:
tr: tanım:

en: Description of this entry.
tr: Bu girdinin açıklaması.

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
tr: giriş: [%s]
    kayıt_adı: [%s]
    süreç: [%s]
    mesaj: [%s]
    tanım: [%s]
    işlem: [%s]

en: Log stats
tr: Kayıt durumu

en: Log information
tr: Bilgiyi kaydet

en: Log:
tr: Kayıt:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Modified:
tr: Değiştirilme:

en: Start date:
tr: Başlangıç tarihi:

en: Last date:
tr: Son tarih:

en: Num. lines:
tr: Satır sayısı:

en: %ld bytes
tr: %ld bayt

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

note: bogus Translators: Make sure this is only Month and Day format, year * will be bogus here
en: %B %e
tr: %e %B

en: Not enough memory!
tr: Bellek yetersiz!

en: Out of memory!
tr: Bellek yetersiz!

en: Unable to open logfile!
tr: Kayıt dosyası açılamadı!

en: %s is not a regular file.
tr: %s normal bir dosya değil.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
tr: %s okunamıyor. Bu programı ya root kullanıcısıyla çalıştırın, ya da dosyanın erişim haklarını değiştirmek üzere sistem yöneticinize başvurun.

en: %s could not be opened.
tr: %s açılamadı.

en: %s not a log file.
tr: %s bir kayıt dosyası değil.

en: ReadLogStats: out of memory
tr: ReadLogStats: yetersiz bellek

en: Open log...
tr: Kaydı aç...

en: Open log
tr: Kaydı aç

en: Export log...
tr: Kaydı kaydet...

en: Export log
tr: Kaydı kaydet

en: Close log
tr: Kaydı kapat

en: Switch log
tr: Kaydı değiştir

en: Monitor...
tr: İzle...

en: Monitor log
tr: Kaydı izle

en: Exit program
tr: Programdan çık

en: Show calendar log
tr: Takvim kaydını göster

en: Show log stats
tr: Kayıt durumunu göster

en: Zoom
tr: Odakla

en: Show line info
tr: Satır bilgisini göster

en: Show user preferences
tr: Kullanıcı tercihlerini göster

en: Select...
tr: Seç...

en: Select log events
tr: Kayıt olaylarını seçin

en: Filter..
tr: Filtrele..

en: Filter log events
tr: Kayıt olaylarını filtrele

en: Info about logview
tr: logview hakkında bilgi

en: No log files to open
tr: Açılacak kayıt dosyası bulunamadı

note: Create App
en: System Log Viewer
tr: Sistem Kayıt İzleyici

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: Date:
tr: Gün:

en: Too many open logs. Close one and try again
tr: Çok fazla açık kayıt var. Birisini kapatın ve tekrar deneyin.

en: Open new logfile
tr: Yeni kayıt dosyası aç

en: Error: [%s]
tr: Hata: [%s]

en: Choose logs to monitor
tr: İzlenecek kayıtları seçin

note: Arrowed buttons
en: Add >>
tr: Ekle >>

note: Remove button
en: Remove <<
tr: Sil <<

note: Check boxes
en: Hide app
tr: Uygulamayı gizle

en: Exec actions
tr: İşlemleri çalıştır

note: Actions button
en: Actions...
tr: Eylemler...

en: tmp_list is NULL
tr: tmp_list boş

en: Monitoring logs...
tr: Kayıtlar izleniyor...

en: TOUCHED!!
tr: DOKUNULDU!!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
tr: makine adı sütun genişliği bu sütunu gizlemek için 0):

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Zoom view
tr: Görüntüyü yakınlaştır

en: Log line detail for %s
tr: %s dosyası için kayıt ayrıntıları

en: Log line detail for <No log loaded>
tr: Kayıt ayrıntıları (dosya yüklenmedi)

en: Date:
tr: Tarih:

en: Process:
tr: İşlem:

en: Message:
tr: Mesaj:

en: Description:
tr: Açıklama:

note: Translators: do not include year, it would be bogus
en: %B %e %X
tr: %e %B %X

note: * 	------------------- * 	     Defines
en: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
tr: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-9

en: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
tr: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-9

en: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-*
tr: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-9

en: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-*
tr: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-9

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-9

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-9

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-9

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-9

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-*-9

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-*-*
tr: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-10-*-*-*-*-*-*-9

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
tr: <%s> düzgün deyimler veritabanı açılamadı.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
tr: <%s> açıklamalar veritabanı açılamadı.

en: Do nothing
tr: Hiç bir şey yapma

en: Append it to ->
tr: Buraya ekle ->

en: Search it in ->
tr: Burada ara ->

en: Edit it
tr: Düzenle

note: First view is considered as the default view ...
en: List
tr: Liste

en: Grid
tr: Çerçeve

en: Edit
tr: Düzenle

en: File
tr: Dosya

en: Search RGB
tr: RGB Ara

en: Monitor
tr: İzle

en: Concat
tr: Kısalt

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
tr: %s belgesi değiştirildi. Bunu kaydetmek istiyor musunuz ?

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
tr: GColorsel panodan renkleri yapıştıramadı.

en: Please select a file document before.
tr: Lütfen daha önce bir dosya seçiniz.

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
tr: Bu işlemi yerine getiremiyorum. Lütfen 
    aşağıdaki maddeleri gözden geçirin:
    
    1. Bu olaya ait bir eylem tanımı
    2. Eşlenen dosyanın durumu.
    3. Eşlenen dosyanın türü.
    
    Düzenle menüsünden Tercihler'i seçin.

en: <- Remove
tr: <- Sil

en: <- Remove all
tr: <- Tümünü sil

en: Add ->
tr: Ekle ->

en: Add all ->
tr: Tümünü ekle ->

en: Available documents
tr: Kullanılabilir belgeler

en: Available views
tr: Geçerli görünümler

en: Connect to
tr: Bağlan

en: Create a document
tr: Yeni belge oluştur

en: Create views
tr: Görünüm oluştur

en: Description :
tr: Açıklama :

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
tr: Lütfen oluşturulacak belgenin türünü seçin.
    Kısa bir isim seçebilirsiniz, ancak dosya adıyla karıştırmayın.

en: Select source document
tr: Kaynak belgeyi seçin

en: Select type
tr: Türü seç

en: Short name :
tr: Kısa adı :

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
tr: Bu belge diğer bir (ya da bir kaç) belgeden daha okuma yapıyor. Lütfen okunan belgeleri de seçin.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
tr: Bu belge için en az bir ya da birden fazla görünüm oluşturabilirsiniz.

en: Create a new view
tr: Yeni bir görünüm oluştur

en: Please, select the type of view you want to create.
tr: Lütfen oluşturmak istediğiniz görünüm tipini seçin.

en: Actions
tr: Eylemler

en: Bottom
tr: Alt

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Display documents menu (restart required).
tr: Belgeler menüsünü göster (yeniden başlatma gereklidir).

en: Documents
tr: Belgeler

en: DoubleClick in previews:
tr: Önizlemede çift tıklama:

en: DoubleClick in views:
tr: Görüntülemede çift tıklama:

en: Drop:
tr: Bırak:

en: General
tr: Genel

en: Grab:
tr: Yakala:

en: Left
tr: Sol

en: MDI (Multiple Document Interface)
tr: MDI (Çoklu Belge Arayüzü)

en: Modal
tr: Model

en: Mode:
tr: Kip:

en: Notebook
tr: Dizüstü

en: Notebook Tab position:
tr: Sekme pozisyonu:

en: On ... execute ...
tr: ... sırasında çalıştır ...

en: Right
tr: Sağ

en: Save session on exit.
tr: Çıkışta oturumu kaydet

en: Session
tr: Oturum

en: Top
tr: Üst

en: Toplevel
tr: Tepe seviye

en: Begin
    Comments :
tr: Yoruma
    Başla :

en: End
    Comments :
tr: Yorumu
    Bitir :

en: File name :
tr: Dosya adı :

en: Header :
tr: Başlık :

en: Special properties
tr: Özel özellikler

en: Common properties
tr: Ortak özellikler

en: Name :
tr: İsim :

en: Blue :
tr: Mavi :

en: Green :
tr: Yeşil :

en: Red :
tr: Kırmızı :

en: Colors format :
tr: Renk formatı :

en: Display document control (if exists)
tr: Belge kontrolünü görüntüle (bulunuyorsa)

en: Color height :
tr: Renk derinliği :

en: Color width :
tr: Renk genişliği :

en: Draw numbers
tr: Renkleri karıştır

en: New Document
tr: Yeni Belge

en: Create a new document
tr: Yeni bir belge oluştur

en: New View
tr: Yeni Pencere

en: Create a new view for a document
tr: Belge için yeni bir görüntü yarat

en: Close document
tr: Belgeyi kapat

en: Close the current document
tr: Mevcut belgeyi kapat

en: Close view
tr: Görüntüyü kapat

en: Close the current view
tr: Şimdiki görüntüyü kapat

en: _Open palette...
tr: _Palet aç...

en: Load a palette
tr: Bir palet aç

en: _Save palette
tr: Paledi _kaydet

en: Save the current palette in a file
tr: Kullanılan paledi bir dosyaya kaydet

en: Save palette _As...
tr: Paledi _farklı kaydet...

en: Save the current palette with a different name
tr: Kullanılan paledi farklı bir isimle kaydet

en: Insert color
tr: Renk ekle

en: Remove selected colors
tr: Seçili renkleri sil

en: Edit selected colors ...
tr: Seçili rengi düzenle...

en: Document/View properties
tr: Belge/Görünüm özellikleri

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
tr: GColorsel dosyayı kaydedemedi:
    
    %s
    
    Verilen yolun doğru olduğunu ve dosyaya yazma
    iznine sahip bulunduğunuzu yeniden kontrol edin.
    
    Yeniden denemek istiyor musunuz?

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
tr: GColorsel dosyayı yükleyemedi:
    
    %s
    
    Dosyayı açmak için gerekli yetkilere sahip 
    olduğunuzdan emin olun ve yeniden deneyin.

en: Open Palette
tr: Paledi Aç

en: Loading file, please wait ...
tr: Dosya yükleniyor, lütfen bekleyin ...

en: Save Palette as
tr: Paledi farklı kaydet ...

en: File not saved ...
tr: Dosya kaydedilmedi ...

en: File saved ...
tr: Dosya kaydedildi ...

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
tr: %s için bu görüntü kapatılıyor.
    
    Aynı zamanda %d sanal belge de kapatılacak. Devam etmek istiyor musunuz?
    Bir sanal belge bu belgeden bilgi almaktadır.

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
tr: %s için bu görüntü kapatılıyor.
    
    Aynı zamanda bu belge de kapatılacak. Devam etmek istiyor musunuz?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
tr: %s için kapatılıyor.
    
    %d görüntü kapatılacaktır. Aynı zamanda %d sanal belge de bu 
    belgeden veri okumaktadır.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
tr: %s için kapatılıyor.
    
    %d görüntü kapatılacaktır. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Gnome Color Browser
tr: Gnome Renk Gezgini

en: Small utility to browse available X11 colors.
tr: Geçerli X11 renklerini gezmek için bir uygulama.

en: New Color
tr: Yeni Renk

en: View properties
tr: Ayarları Göster

en: Document properties
tr: Belge özellikleri

en: Open
tr: Aç

en: Open a palette
tr: Palet aç

en: Grab
tr: Yakala

en: Grab a color on the screen
tr: Ekrandaki bir rengi yakala

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
tr: Yapılandırma dosyası bozuk.
    Yeni bir oturum açmak istiyor musunuz?

en: Loading files, please wait ...
tr: Dosyalar yükleniyor, lütfen bekleyiniz ...

en: One or more files can not be restored :
tr: Bir ya da daha fazla dosya kurtarılamadı :

en: System Colors
tr: Sistem Renkleri

en: User Colors
tr: Kullanıcı Renkleri

en: Search
tr: Ara

en: Decimal 8 bits
tr: Onlu (8bit)

en: Decimal 16 bits
tr: Onlu (16bit)

en: Hex 8 bits
tr: Onaltılı (8bit)

en: Hex 16 bits
tr: Onaltılı (16bit)

en: Float
tr: Kaygan

en: Color
tr: Renk

note: Create everything.
en: Name
tr: İsim

en: Tolerance :
tr: Tolerans :

en: Font Selector
tr: Yazıtipi Seçicisi

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Font to load
tr: Yüklenecek yazıtipi

en: Print selected font name on exit
tr: Çıkarken seçili yazıtipini yazdır

en: Inhibit remembering selected font for next run
tr: Önümüzdeki çalışmada seçili yazıtipini aklında tutma

en: Inhibit loading of last font
tr: Son yazıtipinin yüklenmesini önle

en: Reason %d
tr: Neden %d

en: Where to put the window, and its size
tr: Pencerenin nereye koyulacağı ve o pencerenin boyutu

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
tr: Standart girdiyi gözardı et

en: _New Window
tr: _Yeni Pencere

en: New text viewer window
tr: Yeni metin gösterme penceresi

en: _Fixed Font
tr: _Sabit Yazıtipi

en: Display text with a fixed font
tr: Metni belirli bir yazıtipiyle göster

en: Text File Viewer
tr: Metin Dosya İzleyici

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
tr: (C) 1998, GNU General Public License'e göre yayınlanmıştır .

en: Find string
tr: Metni bul

en: Find
tr: Bul

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: No such file or directory:
    %s
tr: Bu isimle bir dosya ya da dizin yok: 
    %s

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
tr: Bu dosya görüntülenemedi:
    %s
    %s

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
tr: Sıkıştırılmış dosyayı gösteremiyorum.
    'zcat' uygulaması bulunamadı.

en: Error loading file:
    %s
    %s
tr: Dosya yüklenirken hata oluştu:
    %s
    %s

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Failed to write file:
    %s
    %s
tr: Dosyaya yazılamadı: 
    %s
    %s

en: Save Text As...
tr: Metni Farklı Kaydet...

en: Open Text File...
tr: Metin Dosyasını Aç...

en: Sorry, no preferences yet.
tr: Ayarlar bulunamadı.

en: Searching...
tr: Aranıyor...

en: No search string was specified!
tr: Aranacak metin belirlenmedi!

en: Shut Down
tr: Kapat

en: Single User Mode
tr: Tek kullanıcılık çalışma seviyesi

en: Runlevel 2
tr: 2. çalışma seviyesi

en: Runlevel 3
tr: 3. çalışma seviyesi

en: Runlevel 4
tr: 4. çalışma seviyesi

en: Runlevel 5
tr: 5. çalışma seviyesi

en: Reboot
tr: Yeniden başlat

en: Are you sure you want to shut down the computer?
tr: Gerçekten bilgisayarı kapatmak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
tr: Tek kullanıcılı seviyeye geçmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
tr: İki numaralı çalışma seviyesine geçmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
tr: Üç numaralı çalışma seviyesine geçmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
tr: Dört numaralı çalışma seviyesine geçmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
tr: Beş numaralı çalışma seviyesine geçmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to reboot the system?
tr: Bilgisayarı yeniden başlatmak istediğine emin misin ?

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
tr: Bilgisayarı kapatmak ya da yeniden başlatmak için root olmanız gereklidir.

note: notebook pages
en: Shutdown or Reboot
tr: Kapat/Yeniden Başlat

en: Easy
tr: Kolay

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
tr: Kapatmak ya da yeniden başlamak için Tamam'a basın.
    Açık uygulamalardaki tüm bilgiler kaybedilecektir.

note: Put in a "revert to defaults" button
en: Revert to Defaults
tr: Öntanımlı değerlere geri dön

en: Commands
tr: Komutlar

en: Confirm before shutdown?
tr: Kapatmadan önce sorgulama yapılsın mı?

en: %s
    You will lose any unsaved work.
tr: %s
    Kaydedilmemiş tüm bilgiler silinecektir.

en: Don't ask next time.
tr: Daha sonra bu iletiyi gösterme.

en: Command execution failed: fork failed
tr: Komut başarısız oldu, çatallama yapılamadı

en: Make guname act as a control center applet
tr: guname'i bir Kontrol Merkezi uygulaması gibi hareket ettir

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
tr: 'guname-capplet''i başlatırken bir ağır hata oldu .

en: System Information
tr: Sistem Bilgileri

en: Logo file not found
tr: Logo dosyası bulunamadı

note: Up here so it uses the default font
en: GNOME contributors:
tr: GNOME destekçileri:

note: fontset used by guname; adapt it if your language requires it
en: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-*
tr: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-9

en: Email Information...
tr: Bilgileri Postayla Gönder...

en: Save Information to File...
tr: Bilgileri Dosyaya Kaydet...

en: Detailed Information...
tr: Gelişmiş Bilgiler...

en: Category
tr: Kateogir

en: Your System
tr: Sistem

en: Save As...
tr: Farklı kaydet...

en: Mail To...
tr: Postala...

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
tr: `%s' dosyasını kapatırken hata oldu : 
    %s
    Bazı bilgiler yazılmamış olabilir.

en: Couldn't open file `%s': %s
tr: `%s' dosyası açılamadı: %s

en: Save System Information As...
tr: Sistem Bilgilerini Farklı Kaydet...

note: I don't think the error_string() will reliably mean anything.
en: Command failed ` %s ': %s
tr: Komut başarısız oldu: ` %s ' : %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
tr: Komut çalıştırılamadı: ` %s ': %s

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
tr: Bu ileti %s adresine gönderilecektir.
    Bilgilerinin gönderilmesini istiyor musunuz?

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Address to mail to:
tr: Gönderilecek adres:

note: *********************************** Globals **********************************
en: Distribution:
tr: Dağıtım:

en: Operating System:
tr: İşletim Sistemi:

en: Distribution Version:
tr: Dağıtım Sürümü:

en: Operating System Version:
tr: İşletim Sistemi Sürümü:

en: Operating System Release:
tr: Linux Sürümü:

en: Processor Type:
tr: İşlemci Tipi:

en: Processor Speed:
tr: İşlemci Hızı:

en: Host Name:
tr: Sunucu adı:

en: Domain Name:
tr: Alan Adı:

en: User Name:
tr: Kullanıcı Adı:

en: X Display Name:
tr: X Ekran İsmi:

en: System Status:
tr: Sistem Durumu:

en: Real Memory:
tr: Gerçek Bellek:

en: Swap Space ("virtual memory"):
tr: Takas alanı ("sanal bellek"):

en: Total Memory:
tr: Toplam Bellek:

en: Free Memory:
tr: Boş bellek:

en: Device
tr: Aygıt

en: Used space
tr: Kullanılan disk alanı

en: Free space
tr: Boş disk alanı

en: Percent free
tr: Boşluk oranı

en: Mount point
tr: Yükleme noktası

note: This is about the only case where we'll put Unknown instead of simply not showing the info.
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown filesystem
tr: Bilinmiyen dosya sistemi

en: No information for this filesystem.
tr: Dosya sistemi için bilgi yok.

en: Memory
tr: Bellek

en: Kilobytes
tr: Kilobayt

en: %ld%% memory used.
tr: %%%ld bellek kullanılıyor.

en: %ld%% swap used.
tr: %%%ld takas alanı kullanılıyor.

en: CPU %d
tr: Işlemci %d

en: Detailed System Information
tr: Ayrıntılı Sistem Bilgileri

en: Disk Information
tr: Disk Bilgileri

en: Memory Information
tr: Bellek Bilgileri

en: CPU Information
tr: İşlemci Bilgileri

en: Mount Point:
tr: Bağlama Noktası:

en:     Device:
tr:     Aygıt:

en:     Filesystem Type:
tr:     Dosya sistemi:

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
tr: %ld megabayt, %ld boş (%ld root); %ld inod, %ld boş.

en: %2d%% full
tr: %%%2d dolu

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
tr: "w" komutu çalıştırılamadı.
    Programın çalışması için bu komutun bulunması gerekiyor.

en: Active User Listing
tr: Geçerli Kullanıcılar Listesi

en: Update Information
tr: Bilgileri Yenile

en: Command Line
tr: Komut Satırı

en: Add some defaults
tr: Öntanımlı değerleri ekle

en: Delete
tr: Sil

en: Command Editor
tr: Komut Düzenleyici

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
tr: Açılacak menülerdeki komutlar ayarlanabilir.
    İstediğiniz bir menü biriminin ismini ve komutunu verin.
    Komutta seçili kullanıcı ismi yerine "%u" ve 
    geçerli tty için %t kullanılabilir.

en: Click this button to add
    some sample commands.
tr: Bu düğmeye bazı
    örnek komutlar eklenebilir.

en: Menu items
tr: Menü birimleri

en: Command
tr: Komut

en: Running: %s
tr: Çalıştırılıyor : %s

en: Default 16-bit
tr: Öntanımlı (16 bit)

en: 32-bit
tr: 32 bit

note: there is no 2 apparently
en: 32-bit w/sync
tr: 32 bit, senkronizasyonlu

en: Sleeping
tr: Uyuyor

en: Active/Idle
tr: Etkin/Boşta

en: Standby
tr: Kapalı

en: Unable to access the drive.
tr: Sürücüya erişilemedi.

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
tr: Bu sürücünün DMA ayarları değiştirilemiyor.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Disabled
tr: Kapalı

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
tr: Bu sürücünün IRQ maskeleme değeri değiştirilemiyor.

en: The drive refused to keep its settings.
tr: Sürücü ayarlarını kaydetmeyi kabul etmiyor.

en: Keep settings
tr: Ayarları koru

en: None
tr: Yok

en: (1 Sector)
tr: (1 Sektör)

en: (Dual Port)
tr: (Çift Giriş)

en: (Dual Port Cache)
tr: (Arabellekli Çift Giriş)

en: No
tr: Hayır

en: Yes (%d sector)
tr: Evet (%d sektör)

en: Yes (%d sectors)
tr: Evet (%d sektör)

en: Firmware
tr: Sınıf

en: Serial No.
tr: Seri no.

note: do config here
en: Geometry
tr: Boy

en: Cache
tr: Arabellek

en: Legacy MFM/RLL drive
tr: MFM/RLL sürücüsü

en: DMA Mode
tr: DMA Kipi

en: IO Mode
tr: G/Ç Kipi

en: Multisector
tr: Çok sektörlü

en: On Reset
tr: Yenileme

note: *	Set up the outer display first
en: IDE Status
tr: IDE Durumu

en: Disk Logo Not Found
tr: Disk Logosu Bulunamadı

en: Only the superuser can use this tool
tr: Sadece root bu uygulamayı kullanabilir

en: You appear to have no IDE drives
tr: IDE aygıtın yok görünüyor

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
tr: İç Hata: Doğru adrese geçiş yapılamadı.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
tr: İç Hata: do_test sırasında hatalı değer (%ld)

en: EBad block at block %lu
tr: %lu adresinde hatalı blok

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
tr: Hatalı bloklar bulunuyor...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
tr: Hatalı blokları bulmak için %s aygıtı açılamadı

en: MChecking for bad blocks... Done
tr: Hata bloklar bulunuyor... Tamamlandı

en: MFormatting the disk...
tr: Disket biçimlendiriliyor...

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

en: EError formatting track #%d
tr: #%d numaralı iz biçimlendiriliyor

en: EError during completion of formatting
tr: Biçimlendirme bitirilirken bir hata oluştu

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
tr: Disket biçimlendiriliyor... Tamamlandı

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
tr: Biçimlendirme işlemi sorgulanıyor...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
tr: Diskete yazılamadı.
    
    Lütfen yazmaya karşı korumalı olup olmadığını kontrol edin.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
tr: %s disket sürücüsünü açmak için yetersiz hak.

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
tr: Diskete erişilemiyor.
    Lütfen disketin yuvasında olup olmadığını
    yeniden kontrol edin.

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
tr: %s disket sürücüden okurken hata.
    Hata kodu: %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
tr: ERead Hatası:
    %d silindirini okurken hata (%d bekleniyordu, %d okundu)

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
tr: %d silindirini okurken hata (%d bekleniyordu, %d okundu)

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
tr: %d silindirinde hatalı veri. Devam ediliyor...

en: EError closing device %s
tr: %s aygıtı kapatılırken hata

en: MVerifying the format... Done
tr: Biçimlendirme işlemi sorgulanıyor... Tamamlandı

en: EUnable to write to device %s
tr: %s aygıtına yazılamadı

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
tr: %s disket sürücüsüne erişimde hata.
    
    Hata kodu %s

en: ECould not determine current format type
tr: Şimdiki biçimlendirme türü belirlenemedi

en: Dos (FAT)
tr: DOS (FAT)

en: Double Density 3.5" (720 KB)
tr: Çift Yoğunluk 3.5 inç (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
tr: Yüksek Yoğunluk 5.25 inç (360 MB)

en: File system type:
tr: Dosya sistemi türü:

en: Floppy Density:
tr: Disket Yoğunluğu:

en: Floppy Device:
tr: Disket Aygıtı:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Format a floppy
tr: Disketi formatla

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
tr: Yüksek Yoğunluk 3.5 inç (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
tr: Yüksek Yoğunluk 5.25 inç (1.2 MB)

en: Linux Native (ext2)
tr: Linux biçimi (ext2)

en: _Quick format
tr: _Hızlı biçimlendir

en: MMaking filesystem on disk...
tr: Disk üzerinde dosya sistemi oluşturuluyor...

en: EUnable to create filesystem correctly.
tr: Dosya sistemi düzgün bir şekidle oluşturulamadı.

en: MMaking filesystem on disk... Done
tr: Disk üzerinde dosya sistemi oluşturuluyor... Tamamlandı

en: EUnable to create filesystem.
tr: Dosya sistemi oluşturulamadı.

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
tr: Hatalı bloklar denetleniyor... (bu işlem biraz uzun sürebilir)

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
tr: %s aygıtı açılamadı, biçimlendirme devam etmeyecek.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
tr: %s aygıtı ayrıldı.
    Devam etmek için aygıtı yerine takın.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
tr: %s aygıtına yazma hakkınız bulunmadığı için biçimlendirme işlemi yapılamıyor. 
    Lütfen sistem yöneticinizle görüşün.

en: The device to format
tr: Biçimlendirilecek aygıt

en: DEVICE
tr: AYGIT

note: We do this to get around a bug in libglade.  Ideally we won't need * to do this in the future.
en: Format
tr: Biçimlendir

en: Format another floppy?
tr: Başka bir disket sürücü biçimlendirilsin mi?

en: Floppy formatted successfully.
tr: Disket sürücü başarıyla biçimlendirildi.

en: Floppy formatting cancelled.
tr: Biçimlendirme işlemi iptal edildi.

en: Format progress.
tr: Biçimlendirme işlemi.

en: Current
tr: Geçerli

en: Scale
tr: Boyutla

en: Stripchart
tr: Gstripchart

en: Copyright 2000 John Kodis
tr: (C) 2000 John Kodis

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
tr: GNOME stripchart uygulaması kullanıcı tarafından belirlenen değişik parametreleri ekranda zaman bağlı bir fonksiyon olarak çizer. Temel kullanımı sistem performansıyla doğrudan ilişkili parametrelerin (işlemci yükü, kullanımı, ağ trafiği vb) izlenmesidir.

en: Show values
tr: Değerleri göster

en: Edit Prefs...
tr: Tercihleri Değiştir...

en: Edit Params...
tr: Parametreleri Değiştir...

en: closing parenthesis expected
tr: kapatma parantezi bulunamadı

en: no such field: %d
tr: böyle bir birim yok: %d

en: missing variable identifer
tr: değişken tanımlayıcısı bulunamadı

en: invalid variable identifer: %s
tr: geçersiz değişken tanımlayıcısı: %s

en: number expected
tr: sayı beklendi

en: extra junk at end: "%s"
tr: sonda fazladan karakterler: "%s"

en: Parameter
tr: Parametre

en: Equation
tr: Denklem

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Pattern
tr: Desen

en: Min
tr: Asg

en: Max
tr: Azm

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Logarithmic
tr: Logaritmik

en: Type
tr: Tür

en: Indicator
tr: Belirtici

en: Line
tr: Satır

en: Point
tr: Nokta

en: Solid
tr: Katı

en: Add Parameter Before
tr: Öncesinde Parametre Ekle

en: Add Parameter After
tr: Sonrasında Parametre Ekle

en: Apply Parameter Changes
tr: Parametre Değişikliklerini Uygula

en: Delete Parameter
tr: Parametreyi Sil

en: Add Color
tr: Renk Ekle

en: Delete Color
tr: Renk Sil

en: Info
tr: Bilgi

en: Parameter Editor
tr: Parametre Düzenleyici

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Chart
tr: Çizelge

en: enabled
tr: etkin

en: minor
tr: küçük

en: major
tr: büyük

en: Update
tr: Güncelle

en: Smooth
tr: Yumuşak

en: Ticks
tr: Darbe

en: Pen
tr: Kalem

en: Geometry string: WxH+X+Y
tr: Yerleşim metni: YxG+X+Y

en: Configuration file name
tr: Yapılandırma dosyası adı

en: FILE
tr: DOSYA

en: Values
tr: Değerler

en: Prefs...
tr: Tercihler...

en: Params...
tr: Veriler...

en: Could not access file permissions
tr: Dosya izinlerine erişilemedi

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
tr: Bir izin sorunu nedeniyle '%s' dosyasına erişilemedi

en: Failure at executing `%s'
tr: '%s' dosyası çalıştırılamadı

en: It was not possible to open the file `%s'
tr: '%s' dosyası açılamadı

en: The file `%s' is empty
tr: '%s' dosyası boş

en: There was an error. `%s' is empty
tr: Bir hata oluştu. '%s' dosyası boş

en: This is a library and can not be executed
tr: Bu bir kütüphane ve çalıştırılamaz

en: The file is a core file and can not be executed
tr: Bu bir core dosyası ve çalıştırılamaz

en: This is an unknown kind of executable
tr: Bu bilinmeyen bir tür program

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
tr: Bu dosya farklı bir platform için hazırlanmış ve çalıştırılamaz.

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
tr: Dosya sayısı: %d
    Dizin sayısı: %d

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
tr: Hiç seçilmiş dosya/dizin yok. Dosya ya da 
    dizinleri arşive yerleştirmek için sürükleyip bırakın.

en: Cannot start the archive (tar) program
tr: Arşiv (tar) programı başlatılamadı

en: Cannot run tar/gtar
tr: tar/gtar çalıştırılamadı

en: Archive.tar.gz
tr: Arsiv.tar.gz

en: The GNOME Archive Generator
tr: GNOME Arşiv Oluşturucu

en: Drag files in to make archives
tr: Arşiv oluşturmak için dosyaları sürükleyip bırakın

en: No filename selected
tr: Hiç dosya seçilmedi

en: File exists, overwrite?
tr: Dosya var, üzerine yazılsın mı?

en: No items to archive
tr: Arşivlenecek öğe yok

en: File does not exists
tr: Dosya bulunamadı

en: Add file or folder
tr: Dosya ya da dizin ekle

en: Add file or folder...
tr: Dosya ya da dizin ekle...

en: Add a file or folder to the archive
tr: Arşive bir dosya ya da dizin ekle

en: Create archive...
tr: Arşiv oluştur...

en: Create a new archive from the items
tr: Öğelerden yeni bir arşiv yarat

en: Remove the selected item(s)
tr: Seçili öğeleri sil

en: GNOME Archive Generator
tr: GNOME Arşiv Oluşturucu

en: Drop files here to add them to the archive.
tr: Arşive eklemek için dosyaları buraya taşıyın.

en: Archive
tr: Arşiv

en: Cannot find proper icons anywhere!
tr: Simgeleri hiç bir yerde bulamıyorum!

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
tr: Arşivlemek için kullanacağım Tar programını bulamadım!

en: Format Floppy Disks
tr: Disketleri format eder

en: Gnome client for the MIT dictionary server
tr: MIT sözlük sunucusu için Gnome istemcisi

en: Stripchart Plotter
tr: Işlevçizicisi

en: Notepad
tr: Not defteri

en: Simple editor (notepad)
tr: Not defteri

en: IDE Device Tool
tr: IDE Aygıt Aracı

en: Show and Configure IDE Device Settings
tr: IDE Aygıt Ayarlarını Gösterir ve Yapılandırır

en: User Listing
tr: Kullanıcı listesi

en: View users on the system
tr: Sistemdeki kullanıcıları gösterir

en: Show various system information
tr: Çeşitli sistem bilgilerini gösterir

en: System Info
tr: Sistem bilgileri

en: Technical information about this computer
tr: Bilgisayarla alakalı bilgilerini gösterir

en: Shut Down or Reboot
tr: Kapat yada yeniden başlat

en: Turn off or reset the computer
tr: Bilgisayarı kapat yada yeniden başlat

en: Ask for a command to execute
tr: Bir komutayı çalıştırır

en: Run A Command...
tr: Bir komutayı çalıştır ...

en: GNOME Penguin
tr: GNOME penguene

en: Let a cute pinguin chase your pointer
tr: Göstergeni bir penguene çevirir

en: Prompts the user for a program to run
tr: Komutaları çalıştırır

en: Run program...
tr: Çalıştır ...

en: Page files as with `more' and `less'
tr: 'more' ve 'less' gibi çalışan bir GNOME uygulaması

en: Select a font for pasting
tr: Yapıştırmak için bir yazı tipini belirler

en: Browse available X11 colors.
tr: Geçerli X11 renklerini gösterir

en: Color Browser
tr: Renk seçmeni

en: Archive Generator
tr: Arşiv Oluşturucu

en: GNOME Archive Generator aka Meat Grinder
tr: GNOME Arşiv Oluşturucu

en: SysLog tool
tr: Kayıt dosyaları monitörü

en: System log monitor
tr: Kayıt monitörü

en: Time Tracker tool
tr: Zaman takip uygulaması

en: Time tracking tool
tr: Zaman takip uygulaması

en: Shows a stripchart
tr: Işlev çizgilerini çizer

en: GNOME Search Tool
tr: GNOME arama uygulaması

en: GNOME DiskFree
tr: Disk kullanımı

en: Show free space on mounted file systems using dials.
tr: Disk kullanımını gösteren bir uygulama

en: GNOME Character Map
tr: Gnome Karakter Haritası

en: Simple Calculator
tr: Hesap makinası

en: Personal cron manager
tr: Crontab editörü

en: Personal crontab manager
tr: Kişisel crontab yöneticisi
