galeon 0.8.3 - en to ca translation catalogue (449 entries)

note: no, create the folder
en: AutoBookmarks
ca: Adreces d'interès automàtiques

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: An error ocurred loading your bookmarks.
ca: Hi ha hagut un error en carregar les vostres adreces d'interès

en: Untitled
ca: Sense títol

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: New _item
ca: Nou _element

en: New _separator
ca: Nou _separador

en: New _alias
ca: Nou _àlies

en: _Remove bookmark
ca: _Suprimeix l'adreça d'interès

en: _Go to bookmark target
ca: _Vés a l'objectiu de l'adreça d'interès

en: Move _up
ca: Mou _cap amunt

en: Move _down
ca: Mou _cap avall

en: Add alias for r_oot bookmark
ca: Afegeix un àlies per a l'adreça d'interès a_rrel

en: _Show editing controls
ca: _Mostra els controls d'edició

en: _Expand all categories
ca: _Expandeix totes les categories

en: _Collapse all categories
ca: _Redueix totes les categories

en: Show _all bookmarks
ca: Mostra _totes les adreces d'interès

en: Import from _Netscape bookmarks
ca: Importa de _les adreces d'interès del Netscape

en: Import from _Mozilla bookmarks
ca: Importa de _les adreces d'interès del Mozilla

en: Separator
ca: Separador

en: Open in a new window
ca: Obre en una finestra nova

en: Open in a new tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: Copy link location
ca: Copia la ubicació de l'enllaç

en: Please enter the name of the bookmark
ca: Si us plau, introduïu el nom de l'adreça d'interès

en: Importing bookmarks failed
ca: És impossible importar les adreces d'interès

en: Bookmarks successfully imported/merged
ca: Les adreces d'interès s'han importat/combinat amb èxit

en: Import from...
ca: Importa des de...

en: Export to...
ca: Exporta a...

en: Export in XBEL as...
ca: Exporta en XBEL com a...

en: Exporting bookmarks failed
ca: És impossible exportar les adreces d'interès

en: Bookmarks successfully exported
ca: Les adreces d'interès s'han exportat amb èxit

en: Search for entered phrase
ca: Cerca per la frase introduïda

en: Hide toolbar
ca: Amaga la barra d'eines

note: common menus are these still needed? do we need to make them all like this?
en: Back
ca: Endarrere

en: Forward
ca: Endavant

en: Up
ca: Amunt

en: Reload
ca: Actualitza

en: Save image
ca: Desa la imatge

en: Save image as...
ca: Desa la imatge com a...

en: Use image as background
ca: Fes servir la imatge com a fons

en: Copy image location
ca: Copia la ubicació de la imatge

en: Open frame in window
ca: Obre el marc a la finestra

en: Open frame in new window
ca: Obre el marc en una finestra nova

en: Open frame in new tab
ca: Obre el marc en una pestanya nova

en: Reload frame
ca: Actualitza el marc

en: Copy frame location
ca: Copia la ubicació del marc

en: View source
ca: Visualitza la font

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Block image source
ca: Bloca la font de la imatge

en: Could not create a temporary file
ca: No s'ha pogut crear un fitxer temporal

en: Looking for a bookmarks icon
ca: S'està cercant una icona de les adreces d'interès

en: Open a new tab in an existing Galeon window
ca: Obre un tabulador nou en una finestra preexistent del Galeon

en: Open a new window in an existing Galeon process
ca: Obre una finestra nova en un procés preexistent del Galeon

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
ca: S'ha intentat carregar l'URL en una finestra del Galeon que ja existeix

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
ca: No obris cap finestra; fes la funció de servidor per iniciar ràpidament les altres execucions del Galeon

en: Create the initial window with the given geometry.
    see X(1) for the GEOMETRY format
ca: Crea la finestra inicial amb la geometria indicada.
    Consulteu X(1) per al format GEOMETRIA

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: Galeon object already active, server registration failed
ca: Aquest objecte del Galeon ja està actiu, ha estat impossible registrar el servidor

note: dont delete the space
en: Graphic arts:
ca: Arts gràfiques:

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: _New window
ca: _Nova finestra

en: New _tab
ca: Pestanya _nova

en: Exit with _session
ca: Surt amb la _sessió

en: _Menubar
ca: _Barra de menú

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: _Full screen
ca: _Pantalla completa

en: _Encoding
ca: _Codificació

en: St_ylesheet
ca: Fu_ll d'estil

en: _Always
ca: _Sempre

en: _Never
ca: _Mai

en: _Continuously
ca: _Contínuament

en: _Once
ca: _Una vegada

en: _Allow cookies from this site
ca: _Autoritza les galetes d'aquest lloc

en: _Block cookies from this site
ca: _Bloca les galetes d'aquest lloc

en: _Block images from this site
ca: _Bloca les imatges d'aquest lloc

en: View _passwords...
ca: Visualitza _les contrasenyes...

en: View password _sites...
ca: Visualitza les contrasenyes _dels llocs...

en: _Load images
ca: _Carrega les imatges

en: Use own _fonts
ca: Fes servir _les fonts pròpies

en: _Add bookmark to
ca: _Afegeix una adreça d'interès a

en: _Back
ca: _Endarrere

en: _Forward
ca: _Endavant

en: _Up
ca: _Amunt

en: _Reload
ca: _Actualitza

en: H_ome page
ca: P_àgina inicial

en: Go to your home page
ca: Vés a la pàgina inicial

en: _Stop
ca: _Atura

en: _Cookies
ca: _Galetes

en: _Passwords
ca: _Contrasenyes

en: _History...
ca: _Historial...

en: Log of visited pages
ca: Registre de les pàgines visitades

en: _Go
ca: _Vés

en: %s not found
ca: No s'ha trobat %s

en: Redirecting to site...
ca: S'està redirigint al lloc...

en: Transferring data from site...
ca: S'estan transferint dades des del lloc...

en: Waiting for authorization...
ca: S'està esperant l'autorització...

en: Loading site...
ca: S'està carregant el lloc...

en: Done.
ca: Fet.

en: Site not found.
ca: No s'ha trobat el lloc.

en: Failed to connect to site.
ca: És impossible connectar amb el lloc.

en: Failed due to connection timeout.
ca: És impossible connectar perquè s'ha acabat el temps d'espera.

en: None
ca: Cap

en: Unknown
ca: Desconegut

note: throw the error
en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
ca: El Galeon no pot manejar aquest protocol,
    i no s'ha definit cap configuració per defecte del GNOME

note: offer the choice
en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
ca: No es pot reconèixer el protocol especificat.
    
    Ho voleu provar amb el del GNOME per defecte?

en: My Portal
ca: El meu portal

en: Allowed
ca: Permès

en: Blocked
ca: Blocat

en: Arabic
ca: Àrab

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Chinese
ca: Xinès

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Turkish
ca: Turc

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Western
ca: Occidental

en: Arabic (IBM-864)
ca: Àrab (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
ca: Àrab (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
ca: Àrab (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
ca: Àrab (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
ca: Àrab (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
ca: Àrab (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
ca: Armeni (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
ca: Bàltic (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
ca: Bàltic (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
ca: Celta (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
ca: Centreeuropeu (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
ca: Centreeuropeu (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
ca: Centreeuropeu (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
ca: Centreeuropeu (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB2312)
ca: Xinès simplificat (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
ca: Xinès simplificat (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
ca: Xinès simplificat (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
ca: Xinès tradicional (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
ca: Xinès tradicional (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
ca: Xinès tradicional (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
ca: Croat (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
ca: Ciríl·lic (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
ca: Ciríl·lic (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
ca: Ciríl·lic (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
ca: Ciríl·lic (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
ca: Ciríl·lic (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (MacUkrainian)

en: English (US-ASCII)
ca: Anglès (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
ca: Grec (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
ca: Grec (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
ca: Grec (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
ca: Hebreu (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
ca: Hebreu (Windows-1255)

en: Icelandic (MacIcelandic)
ca: Islandès (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
ca: Japonès (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ca: Japonès (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
ca: Japonès (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
ca: Coreà (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
ca: Nòrdic (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
ca: Romanès (MacRomanian)

en: South European (ISO-8859-3)
ca: Europeu meridional (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
ca: Tai (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
ca: Turc (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
ca: Turc (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
ca: Turc (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
ca: Turc (Windows-1254)

en: User Defined
ca: Definit per l'usuari

en: Vietnamese (TCVN)
ca: Vietnamita (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
ca: Vietnamita (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
ca: Vietnamita (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ca: Vietnamita (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ca: Hebreu visual (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
ca: Occidental (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
ca: Occidental (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ca: Occidental (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
ca: Occidental (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
ca: Occidental (Windows-1252)

en: Personal Toolbar Folder
ca: Carpeta de la barra d'eines personal

en: Could not open file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer: %s

note: create the toolbar
en: Smart Bookmarks Toolbar
ca: Barra d'eines Smart Bookmarks

en: Persistent Data Manager
ca: Gestor de dades persistent

en: History
ca: Historial

en: Windows
ca: Finestres

en: Toolbars
ca: Barres d'eines

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Downloading
ca: Baixada

en: Programs
ca: Programes

en: MIME Types
ca: Tipus MIME

en: Fonts/Colors
ca: Tipus de lletra/Colors

en: Languages
ca: Idiomes

en: Network
ca: Xarxa

en: Filtering
ca: Filtratge

en: Crash Recovery
ca: Restabliment del dany

en: Browsing
ca: Navegació

en: User Interface
ca: Interfície de l'usuari

en: Handlers
ca: Configuradors

en: Rendering
ca: Visualització realista

en: Advanced
ca: Avançat

en: Save to disk
ca: Desa al disc

en: Ask the user
ca: Pregunta a l'usuari

en: New mime item
ca: Nou element MIME

en: This will delete all items stored in your history.
    Are you sure you want to do this?
ca: Això suprimirà tots els elements emmagatzemats a l'historial.
    Esteu segur que ho voleu fer?

en: Galeon appears to have crashed or been killed last time it was run
    
    Would you like to recover the state of your last browsing session?
ca: El Galeon es va interrompre sobtadament o es va blocar l'última vegada que el vau
    executar
    
    Voleu restablir la situació de la darrera navegació?

en: URLs opened before crashing
ca: URL oberts abans del bloqueig

en: New
ca: Nova

en: Open new browser
ca: Obre un navegador nou

en: Go back - Right button: History
ca: Vés endarrere - botó dret: historial

en: Go forward - Right button: History
ca: Vés endavant - botó dret: historial

en: Display the latest content of the current page
ca: Mostra el darrer contingut de la pàgina actual

en: Home
ca: Inici

en: Stop
ca: Atura

en: Stop current data transfer
ca: Atura la transferència de dades actual

en: Go
ca: Vés

en: Go to specified location
ca: Vés a la ubicació indicada

en: Spinner
ca: Graduador

en: Print
ca: Imprimeix

en: Drag page location from here
ca: Arrossega la ubicació de la pàgina actual des d'aquí

en: %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded%s)
ca: %s (%d%% acabat, %d kB de %d kB carregats%s)

note: fill the status bar text with progress info: only kb
en: %s (%d kB loaded)
ca: %s (%d kB carregats)

en: Select the file to open:
ca: Seleccioneu el fitxer a obrir:

en: Set current page as home page
ca: Fes que la pàgina actual sigui la inicial

en: Reload all tabs
ca: Actualitza totes les pestanyes

en: Reload all windows
ca: Torna a carregar totes les finestres

en: Added:
ca: Afegit:

en: Alias
ca: Àlies

en: Close dock
ca: Tanca l'amarratge

en: Create a new alias
ca: Crea un nou àlies

en: Create a new bookmark
ca: Crea una nova adreça d'interès

en: Create a new separator
ca: Crea un nou separador

en: Detach dock
ca: Separa l'amarratge

en: Down
ca: Avall

en: Edit
ca: Edita

en: Fetch bookmark icon for the site (if available)
ca: Recull la icona de l'adreça d'interès per al lloc (si està disponible)

en: Galeon Bookmarks Editor
ca: Editor d'adreces d'interès del Galeon

en: Load selected bookmark in the browser
ca: Carrega l'adreça d'interès seleccionada al navegador

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Move bookmark down
ca: Mou l'adreça d'interès cap avall

en: Move bookmark up
ca: Mou l'adreça d'interès cap amunt

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: New item
ca: Nou element

en: Pick an image file
ca: Escolliu un fitxer d'imatge

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove bookmark
ca: Suprimeix l'adreça d'interès

en: Show edit bookmarks controls
ca: Mostra els controls d'edició de les adreces d'interès

en: Visited:
ca: Visitat:

en: _Add to context menu
ca: _Afegeix al menú contextual

en: _Name:
ca: _Nom:

en: At some locations, such as behind some corporate firewalls, you'll
    need to use a proxy to connect to the Internet.
    
    If you don't know the settings, ask your systems administrator.
    
    If you're not sure whether your location uses a proxy, you can try
    without by leaving these fields blank, and setup a proxy later in
    Galeon preferences.
ca: En algunes ubicacions, com en alguns tallafocs corporatius, us
    caldrà fer servir un servidor intermediari per connectar-vos a Internet.
    
    Si no sabeu segur si la vostra ubicació fa servir un servidor intermediari, ho podeu
    provar deixant aquests camps en blanc i configurant després un servidor intermediari en
    les preferències del Galeon.

en: Configure Internet Connection
ca: Configura la connexió a Internet

en: Coo_kie Sites
ca: Llocs de la ga_leta

en: Cookie Information
ca: Informació de la galeta

en: Cookie Name
ca: Nom de la galeta

en: E_xecutive
ca: E_xecutiu

en: File
ca: Fitxer

en: File transfer
ca: Transferència de fitxers

en: Find text or regular expression:
ca: Cerca el text o l'expressió regular:

en: Find text...
ca: Busca el text...

en: Fro_m last page
ca: D_e l'última pàgina

en: GNOME Integration
ca: Integració del GNOME

en: Galeon New User
ca: Nou usuari del Galeon

en: Galeon can import your bookmarks from Netscape or Mozilla.
    It can also import some of your Netscape preferences.
    
    What would you like to do?
ca: El Galeon pot importar les vostres adreces d'interès del Navegador o del Mozilla.
    També pot importar algunes de les preferències del Navegador.
    
    Què voleu fer?

en: Galeon question
ca: Pregunta del Galeon

en: Galeon setup is now complete!
    
    
    
    Galeon is highly configurable; there are many other
    configuration options available under the Settings menu.
ca: La instal·lació del Galeon ja està acabada!
    
    
    
    El Galeon té moltes opcions de configuració; hi ha moltes altres
    opcions disponibles sota el menú Paràmetres.

en: Galeon uses "Smart Bookmarks" for easy web searching.
    
    We can create a toolbar which contains some useful web searches now
    (you can edit this later from the bookmarks editor).
ca: El Galeon fa servir "adreces d'interès intel·ligents" per facilitar la recerca de webs.
    
    Ara podem crear una barra d'eines amb unes quantes recerques de webs útils
    (podeu editar-ho més tard des de l'editor d'adreces d'interès).

en: Group by host
ca: Agrupa per ordinador central

en: I_nformation
ca: I_nformació

en: Import Netscape _preferences
ca: Importa les _preferències del Netscape

en: Import bookmarks from _Mozilla
ca: Importa les adreces d'interès del _Mozilla

en: Import bookmarks from _Netscape
ca: Importa les adreces d'interès del _Netscape

en: L_eft
ca: E_squerra

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Margins
ca: Marges

en: Migrate bookmarks and preferences
ca: Trasllada les adreces d'interès i les preferències

en: Month
ca: Mes

en: Open URL
ca: Obre l'URL

en: Order
ca: Ordre

en: P_assword Sites
ca: LLocs amb c_ontrasenya

en: Page_s
ca: Pàgine_s

en: Paper size
ca: Mida del paper

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Print range
ca: Imprimeix l'abast

en: Remove _All Cookies
ca: Suprimeix _totes les galetes

en: Remove _All Sites
ca: Suprimeix _tots els llocs

en: Select printer
ca: Seleccioneu una impressora

en: Setup Complete
ca: Instal·lació acabada

en: Site
ca: Lloc

en: Status
ca: Estat

en: Times visited
ca: Nombre de visites

en: Title
ca: Títol

en: Today
ca: Avui

en: Toolbar Contents
ca: Contingut de la barra d'eines

en: Two days ago
ca: Fa dos dies

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Week
ca: Setmana

en: Welcome to Galeon!
    
    
    
    Galeon is a GNOME web browser based on the
    Mozilla rendering engine.
    
    The following pages will help you to setup Galeon.
ca: Benvingut al Galeon!
    
    
    
    El Galeon és un navegador web del GNOME basat en
    l'eina de visualització realista del Mozilla.
    
    Les pàgines que segueixen us ajudaran a instal·lar el Galeon.

en: Yesterday
ca: Ahir

en: _Bottom
ca: _Part inferior

en: _Create Smart Bookmarks toolbar?
ca: _Voleu crear una barra d'eines Smart Bookmarks?

en: _Don't import bookmarks
ca: _ No importis les adreces d'interès

en: _Expires
ca: _Venç

en: _FTP proxy
ca: _Servidor intermediari FTP

en: _Group by host
ca: _Agrupa per ordinador central

en: _HTTP proxy
ca: _Servidor intermediari HTTP

en: _Host
ca: _Ordinador central

en: _Image Sites
ca: _Llocs d'imatges

en: _Letter
ca: _Lletra

en: _Match upper/lower case
ca: _Fes coincidir majúscules i minúscules

en: _Name
ca: _Nom

en: _Path
ca: _Camí

en: _Printer
ca: _Impressora

en: _Remove Cookie
ca: _Suprimeix la galeta

en: _Remove Site
ca: _Suprimeix el lloc

en: _Right
ca: _Dreta

en: _SSL proxy
ca: _Servidor intermediari SSL

en: _Time:
ca: _Temps:

en: _Top
ca: _Part superior

en: from:
ca: de:

en: to:
ca: a:

en: Ac_tion
ca: Ac_ció

en: Action
ca: Acció

en: Albanian (sq)
ca: Albanès (sq)

en: Always
ca: Sempre

en: Arabic (ar)
ca: Àrab (ar)

en: Ask user
ca: Pregunta a l'usuari

en: Basque (eu)
ca: Basc (eu)

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Bulgarian (bg)
ca: Búlgar (bg)

en: Byelorussian (be)
ca: Bielorús (be)

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Catalan (ca)
ca: Català (ca)

en: Charsets
ca: Jocs de caràcters

en: Chinese (zh)
ca: Xinès (zh)

en: Completions
ca: Complecions

en: Context Menus
ca: Menús contextuals

en: Cookies
ca: Galetes

en: Croatian (hr)
ca: Croat (hr)

en: Czech (cs)
ca: Txec (cs)

en: Danish (da)
ca: Danès (da)

en: Dutch (nl)
ca: Holandès (nl)

en: East asian
ca: Asiàtic oriental

en: English (en)
ca: Anglès (en)

en: Estonian (et)
ca: Estonià (et)

en: Every time
ca: Cada vegada

en: Example
ca: Exemple

en: Faeroese (fo)
ca: Feroès (fo)

en: Finnish (fi)
ca: Finès (fi)

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: French (fr)
ca: Francès (fr)

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Galician (gl)
ca: Gallec (gl)

en: German (de)
ca: Alemany (de)

en: Greek (el)
ca: Grec (el)

en: Home Page
ca: Pàgina inicial

en: Hungarian (hu)
ca: Hongarès (hu)

en: Icelandic (is)
ca: Islandès (is)

en: Indonesian (id)
ca: Indonesi (id)

en: Irish (ga)
ca: Irlandès (ga)

en: Korean (ko)
ca: Coreà (co)

en: Left
ca: Esquerra

en: Macedonian (mk)
ca: Macedoni (mk)

en: Mailer
ca: Administrador de correu

en: Move in the browsing history
ca: Mou a l'historial de navegació

en: Never
ca: Mai

en: Norwegian (no)
ca: Noruec (no)

en: Off
ca: Inactiu

en: Once per session
ca: Una vegada per sessió

en: Open _popups in tabs
ca: Obre _menús emergents en les pestanyes

en: Options
ca: Opcions

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Pastes and loads selection as URL
ca: Retalla i enganxa la selecció com a URL

en: Pick a Font
ca: Escolliu un tipus de lletra

en: Pick the background color
ca: Escolliu el color del fons

en: Pick the color for visited links
ca: Escolliu el color dels enllaços visitats

en: Pick the color unvisited links
ca: Escolliu el color dels enllaços no visitats

en: Pick the text color
ca: Escolliu el color del text

en: Polish (pl)
ca: Polonès (pl)

en: Preferences
ca: Preferències

en: Proxies
ca: Servidors intermediaris

en: Reopen windows
ca: Torna a obrir les finestres

en: Right
ca: Dreta

en: Romanian (ro)
ca: Romanès (ro)

en: Russian
ca: Rus

en: Russian (ru)
ca: Rus (ru)

en: Scroll by one page
ca: Desplaçat per una pàgina

en: Scroll by one step
ca: Desplaçat per un pas

en: Shorten long names by dropping _vowels
ca: Escurça els noms llargs traient-ne les _vocals

en: Show _menubar
ca: Mostra _la barra de menú

en: Shows bookmarks
ca: Mostra les adreces d'interès

en: Shows menu on button press
ca: Mostra el menú en prémer el botó

en: Shows menu on button press + mouse motion
ca: Mostra el menú en prémer el botó i moure el ratolí

en: Simplified Chinese
ca: Xinès simplificat

en: Slovak (sk)
ca: Eslovac (sk)

en: Slovenian (sl)
ca: Eslovè (sl)

en: Smart Bookmarks
ca: Adreces d'interès intel·ligents

en: Spanish (es)
ca: Espanyol (es)

en: Step si_ze
ca: Mi_da del pas

en: Swedish (sv)
ca: Suec (sv)

en: Tab Names
ca: Noms dels tabuladors

en: Tabbed Browsing
ca: Navegació amb tabuladors

en: Thai
ca: Tai

en: Top
ca: Part superior

en: Traditional Chinese
ca: Xinès tradicional

en: Turkish (tr)
ca: Turc (tr)

en: U_nderline links
ca: S_ubratlla els enllaços

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Ukrainian (uk)
ca: Ucraïnès (uk)

en: View Source
ca: Visualitza la font

en: You can always get explicit completions by hitting TAB
ca: En qualsevol moment podeu fer explícites les complecions prement TAB

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Always show tab labels
ca: _Mostra sempre les etiquetes de les pestanyes

en: _Auto download enabled
ca: _Baixada automàtica habilitada

en: _Autocompletion enabled
ca: _Compleció automàtica habilitada

en: _Background
ca: _Fons

en: _Compare page
ca: _Compara la pàgina

en: _Days before expiring history items
ca: _Dies que falten perquè vencin els elements de l'historial

en: _Default charset
ca: _Joc de caràcters per defecte

en: _Default font
ca: _Tipus de lletra per defecte

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Display close buttons on tabs
ca: _Mostra els botons tancats als tabuladors

en: _Enabled
ca: _Habilitat

en: _How to recover
ca: _Com restablir

en: _Insert new tabs after current tab
ca: _Insereix pestanyes noves després de l'actual

en: _Jump to new tabs automatically
ca: _Salta automàticament als tabuladors nous

en: _Keep fullscreen window above all other windows
ca: _Manté la finestra a pantalla completa per sobre de totes les altres finestres

en: _Language encoding
ca: _Codificació de llenguatge

en: _Middle button
ca: _Botó central

en: _No modifier key
ca: _Cap tecla modificadora

en: _Number to generate
ca: _Número a generar

en: _Open in tabs by default
ca: _Obre en pestanyes per defecte

en: _Recover from crashes
ca: _Recupera't de les caigudes

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Shift
ca: _Maj

en: _Shorten titles to length
ca: _Escurça els títols a la longitud

en: _Tabs appear along
ca: _Les pestanyes apareixen al llarg de

en: _Title
ca: _Títol

en: _Unvisited link
ca: _Enllaç no visitat

en: _Use external program to view source files
ca: _Fes servir un programa extern per visualitzar els fitxers font

en: _Use system default step size
ca: _Fes servir la mida de pas per defecte del sistema

en: _Visited link
ca: _Enllaç visitat

en: _Warn before accepting a cookie
ca: _Avisa'm abans d'acceptar una galeta

en: Password
ca: Contrasenya
