libc 2.2.3 - en to nl translation catalogue (671 entries)

en: 		Access Rights :
nl: 		Toegangsrechten :

en: 		Attributes    :
nl: 		Attributen    :

en: 	Access rights:
nl: 	Toegangsrechten:

en: 	Name       : %s
nl: 	Naam       : %s

en: 	Public Key :
nl: 	Openbare Sleutel:

en: 
    Group Members :
nl: 
    Groepleden :

en: 
    Time to Live  :
nl: 
    Geldigheidsduur :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
nl:        rpcinfo -b programma nummer versienummer

en:        rpcinfo -d prognum versnum
nl:        rpcinfo -d programmanummer versienummer

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
nl:        rpcinfo [ -n poortnummer ] -t host programmanummer [ versienummer ]

en:       no
nl:       nee

en:      yes
nl:      ja

en:     Data Length = %u
nl:     Gegevenslengte = %u

en:     Explicit members:
nl:     Expliciete leden:

en:     Explicit nonmembers:
nl:     Expliciete niet-leden:

en:     Implicit members:
nl:     Impliciete leden:

en:     Implicit nonmembers:
nl:     Impliciete niet-leden:

en:     No explicit members
nl:     Geen expliciete leden

en:     No explicit nonmembers
nl:     Geen expliciete niet-leden

en:     No implicit members
nl:     Geen impliciete leden

en:     No implicit nonmembers
nl:     Geen impliciete niet-leden

en:     No recursive members
nl:     Geen recursieve leden

en:     No recursive nonmembers
nl:     Geen recursieve niet-leden

en:     Recursive members:
nl:     Recursieve leden:

en:   or:
nl:   of:

en:  (SKIPPED)
nl:  (OVERGESLAGEN)

en:  (changed)
nl:  (veranderd)

en:  (rule from "%s", line %d)
nl:  (voorwaarde uit "%s", regel %d)

en:  [OPTION...]
nl:  [OPTIE...]

en: "%s", line %d: %s
nl: "%s", regel %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
nl: "Zone %s" regel en -l optie gaan niet samen

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
nl: "Zone %s" regel en -p optie gaan niet samen

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
nl: %1$s: definitie eindigt niet met `END %1$s'

en: %s in ruleless zone
nl: %s in regelloze zone

en: %s is a 32 bit ELF file.
nl: %s is een 32-bit ELF-bestand.

en: %s is a 64 bit ELF file.
nl: %s is een 64-bit ELF-bestand.

en: %s is for unknown machine %d.
nl: %s is voor onbekende machine %d.

en: %s is not a symbolic link
nl: %s is geen symbolische verwijzing

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
nl: %s is geen ELF-bestand - onjuiste signatuur aan het begin.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
nl: %s%s%s:%u: %s%sAssertie `%s' faalde.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
nl: %s%s%s:%u: %s%sOnverwachte fout: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
nl: %s%sOnbekend signaal %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
nl: %s: %d heeft `extend' niet juist gesigneerd

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
nl: %s: <mb_cur_max> moet groter zijn dan <mb_cur_min>

en: %s: Can't create %s: %s
nl: %s: Kan %s niet aanmaken: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
nl: %s: Kan directory %s niet aanmaken: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
nl: %s: Kan niet verwijzing van %s naar %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
nl: %s: Kan %s niet openen: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
nl: %s: Kan %s niet verwijderen: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
nl: %s: Kan niet ontkoppelen  %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
nl: %s: Fout bij sluiten %s: %s

en: %s: Error reading %s
nl: %s: Fout bij lezen %s

en: %s: Error writing
nl: %s: Fout bij schrijven

en: %s: Error writing %s
nl: %s: Fout bij schrijven %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
nl: %s: Schrikkelregel in niet schrikkelseconde bestand %s (FIXME)

en: %s: Memory exhausted: %s
nl: %s: Niet meer geheugen beschikbaar: %s

en: %s: More than one -L option specified
nl: %s: Meer dan een -L optie gegeven

en: %s: More than one -d option specified
nl: %s: Meer dan een -d optie gegeven

en: %s: More than one -l option specified
nl: %s: Meer dan een -l optie gegeven

en: %s: More than one -p option specified
nl: %s: Meer dan een -p optie gegeven

en: %s: More than one -y option specified
nl: %s: Meer dan een -y optie gegeven

en: %s: Too many arguments
nl: %s: Te veel argumenten

en: %s: `%s' must be a character
nl: %s: `%s' moet een teken zijn

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
nl: %s: `-1' moet de laatste ingang zijn in `%s' veld

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
nl: %s: `forward' en `backward' sluiten elkaar uit

en: %s: command was '%s', result was %d
nl: %s: commando was '%s', resultaat was %d

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
nl: %s: richtingsvlag in string %Zd in `era' veld is noch '+' noch '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
nl: %s: richtingsvlag in string %Zd in `era' is niet a enkel karakter

en: %s: error in state machine
nl: %s: fout in state machine

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: onjuiste optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is dubbelzinnig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is dubbelzinnig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: output would overwrite %s
nl: %s: uitvoer zal %s overschrijven

en: %s: panic: Invalid l_value %d
nl: %s: paniek: Ongeldige `l_value' %d

en: %s: premature end of file
nl: %s: voortijdig einde van bestand

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
nl: %s: gebruik is %s [ -v ] [ -c afbreken ] zonenaam ...

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
nl: (PROGRAMMAFOUT) Geen versie bekend!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
nl: (PROGRAMMAFOUT) Optie zou moeten worden herkend!?

en: (Unknown object)
nl: (Onbekend object)

en: (unknown authentication error - %d)
nl: (onbekende authenticatiefout - %d)

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: *standard input*
nl: *standaardinvoer*

en: .lib section in a.out corrupted
nl: .lib deel in a.out beschadigd

en: ; low version = %lu, high version = %lu
nl: ; low versie = %lu, high versie = %lu (FIXME)

en: ; why =
nl: ; waarom =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
nl: <%s> en <%s> zijn ongeldige namen voor bereik

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
nl: <%s> en <%s> zijn ongeldige namen voor bereik

en: <SP> character must not be in class `%s'
nl: <SP> karakter mag geen onderdeel zijn van klasse `%s'

en: <SP> character not in class `%s'
nl: <SP> karakter geen onderdeel van klasse `%s'

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Access Rights :
nl: Toegangsrechten :

en: Accessing a corrupted shared library
nl: Benaderen van een beschadigde gedeelde bibliotheek

en: Address already in use
nl: Adres reeds in gebruik

en: Address family for hostname not supported
nl: Adresfamilie voor computernaam niet ondersteund

en: Address family not supported by protocol
nl: Adresfamilie niet ondersteund door protocol

en: Address family not supported by protocol family
nl: Adresfamilie niet ondersteund door protocolfamilie

en: Advertise error
nl: Aankondigingsfout

en: Alarm clock
nl: Alarmklok

en: Anode table overflow
nl: Anode tijdsoverflow

en: Arg list too long
nl: Argumentenlijst is te lang

en: Argument list too long
nl: Argumentenlijst is te lang

en: Argument out of domain
nl: Argument valt buiten domein

en: Attempting to link in more shared libraries than system limit
nl: Tracht in meer gedeelde bibliotheken te linken dan systeemlimiet

en: Attempting to link in too many shared libraries
nl: Probeer in te veel gedeelde bibliotheken te linken

en: Authentication OK
nl: Authenticatie OK

en: Authentication error
nl: Authenticatie-fout

en: Bad address
nl: Onjuist adres

en: Bad exchange descriptor
nl: Onjuiste uitwisselingsbeschrijver

en: Bad file descriptor
nl: Onjuiste bestandsbeschrijver

en: Bad file number
nl: Onjuist bestandsnummer

en: Bad font file format
nl: Onjuist lettertype-bestandsformaat

en: Bad message
nl: Onjuiste melding

en: Bad request code
nl: Ongeldige aanvraagcode

en: Bad request descriptor
nl: Onjuiste aanvraagbeschrijver

en: Bad system call
nl: Onjuiste systeem-aanroep

en: Be strictly POSIX conform
nl: Wees strikt POSIX-conform

en: Binary data
nl: Binaire data

en: Block device required
nl: Blokapparaat vereist

en: Broken pipe
nl: Gebroken pijp

en: Bus error
nl: Busfout

en: CPU time limit exceeded
nl: CPU-tijdslimiet overschreden

en: Cache expired
nl: Cache verlopen

en: Can not access a needed shared library
nl: Kan een benodigd gedeeld bibliotheekbestand niet benaderen

en: Can not exec a shared library directly
nl: Kan een gedeelde bibliotheek niet rechtstreeks uitvoeren

en: Can't bind to server which serves this domain
nl: Kan geen verbinding maken met server die dit domein bedient

en: Can't chdir to /
nl: Kan de / directory niet benaderen

en: Can't communicate with portmapper
nl: Kan niet communiceren met portmapper

en: Can't communicate with ypbind
nl: Kan niet communiceren met ypbind

en: Can't communicate with ypserv
nl: Kan niet communiceren met ypserv

en: Can't find %s
nl: Kan %s niet vinden

en: Cannot allocate memory
nl: Kan geen geheugen reserveren

en: Cannot assign requested address
nl: Kan gevraagde adres niet toewijzen

en: Cannot create socket for broadcast rpc
nl: Kan geen transporteindpunt maken voor `broadcast' rpc

en: Cannot exec a shared library directly
nl: Kan gedeelde bibliotheek niet rechtstreeks uitvoeren

en: Cannot fstat file %s.
nl: kan bestand niet benaderen %s.

en: Cannot receive reply to broadcast
nl: Kan geen antwoord ontvangen voor omroep

en: Cannot register service
nl: Kan dienst niet registreren

en: Cannot send after socket shutdown
nl: Kan niet zenden na afsluiting transporteindpunt

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
nl: Kan niet zenden na afsluiting transporteindpunt

en: Cannot send broadcast packet
nl: Kan omroeppakket niet verzenden

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
nl: Kan socket optie SO_BROADCAST niet instellen

en: Channel number out of range
nl: Kanaalnummer buiten bereik

en: Child exited
nl: Kind beindigd

en: Client credential too weak
nl: Klant credential is te zwak (FIXME)

en: Communication error on send
nl: Communicatiefout bij zenden

en: Compile locale specification
nl: Compileren locale specificatie

en: Computer bought the farm
nl: Computer heeft het loodje gelegd

en: Connection refused
nl: Verbinding geweigerd

en: Connection reset by peer
nl: Verbinding gesloten door communicatiepartner

en: Connection timed out
nl: Verbinding timed out

en: Continued
nl: Voortgezet

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dit is vrije programmatuur; zie de bron-code voor kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID
    VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: Could not create log file "%s"
nl: kon geen logbestand aanmaken "%s"

en: Cross-device link
nl: Apparaatoverschijdende verwijzing

en: Database is busy
nl: Database is bezig

en: Deadlock situation detected/avoided
nl: Deadlock situatie gedetecteerd/vermeden

en: Default Access rights :
nl: Standaard toegangsrechten :

en: Destination address required
nl: Bestemmingsadres vereist

en: Device busy
nl: Apparaat bezig

en: Device not a stream
nl: Apparaat is geen `stream'

en: Device or resource busy
nl: Apparaat of systeembron bezig

en: Directory not empty
nl: Map niet leeg

en: Disc quota exceeded
nl: Diskquota overschreden

en: Disk quota exceeded
nl: Diskquota overschreden

en: Domain not bound
nl: Domein niet gebonden

en: Enumeration not supported on %s
nl: Opsomming niet ondersteund op %s

en: Error 0
nl: Fout 0

en: Error 100
nl: Fout 100

en: Error 101
nl: Fout 101

en: Error 102
nl: Fout 102

en: Error 103
nl: Fout 103

en: Error 104
nl: Fout 104

en: Error 105
nl: Fout 105

en: Error 106
nl: Fout 106

en: Error 107
nl: Fout 107

en: Error 108
nl: Fout 108

en: Error 109
nl: Fout 109

en: Error 110
nl: Fout 110

en: Error 111
nl: Fout 111

en: Error 112
nl: Fout 112

en: Error 113
nl: Fout 113

en: Error 114
nl: Fout 114

en: Error 115
nl: Fout 115

en: Error 116
nl: Fout 116

en: Error 117
nl: Fout 117

en: Error 118
nl: Fout 118

en: Error 119
nl: Fout 119

en: Error 136
nl: Fout 136

en: Error 142
nl: Fout 142

en: Error 58
nl: Fout 58

en: Error 59
nl: Fout 59

en: Error 72
nl: Fout 72

en: Error 73
nl: Fout 73

en: Error 75
nl: Fout 75

en: Error 76
nl: Fout 76

en: Error 91
nl: Fout 91

en: Error 92
nl: Fout 92

en: Error in RPC subsystem
nl: Fout in RPC subsysteem

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
nl: Fout bij benaderen NIS+ koude startbestabd. Is NIS+ genstalleerd?

en: Error in unknown error system:
nl: Fout in onbekend foutsysteem:

en: Error: .netrc file is readable by others.
nl: Fout: .netrc bestand is leesbaar voor anderen.

en: Exchange full
nl: Uitwisseling vol

en: Exec format error
nl: Ongeldig uitvoerbaar bestand

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
nl: FATAAL: systeem heeft `_POSIX2_LOCALEDEF' niet gedefinieerd

en: Failed (unspecified error)
nl: Gefaald (onbekende fout)

en: File descriptor in bad state
nl: Bestandsbeschrijver in slechte staat

en: File exists
nl: Bestand bestaat

en: File locking deadlock
nl: Bestandsafscherming deadlock fout

en: File locking deadlock error
nl: Bestandsafscherming deadlock fout

en: File name too long
nl: Bestandsnaam te lang

en: File size limit exceeded
nl: Maximale bestandsgrootte overschreden

en: File table overflow
nl: Bestandstabel overflow

en: File too large
nl: Bestand te groot

en: Floating point exception
nl: Drijvende komma uitzondering

en: Full resync required for directory
nl: Volledige hersynchronisatie vereist voor map

en: Function not implemented
nl: Functie niet gemplementeerd

en: Generate verbose messages
nl: Genereer meer meldingen

en: Generic system error
nl: Algemene systeemfout

en: Give a short usage message
nl: Geef een kort gebruiksoverzicht

en: Give this help list
nl: Geef deze helplijst

en: Gratuitous error
nl: Gratuitous fout

en: Group         : %s
nl: Groep         : %s

en: Group Flags :
nl: Groepvlaggen :

en: Group entry for "%s.%s" group:
nl: Groepingang voor "%s.%s" groep:

en: Hangup
nl: Opgehangen

en: Haven't found "%d" in group cache!
nl: "%d" niet gevonden in groepcache!

en: Host is down
nl: Computer is buiten werking

en: Host name lookup failure
nl: Fout bij opzoeken computernaam

en: I/O error
nl: I/O-fout

en: I/O possible
nl: I/O mogelijk

en: Identifier removed
nl: Identifier verwijderd

en: Illegal byte sequence
nl: Ongeldige byte-reeks

en: Illegal instruction
nl: Ongeldige instructie

en: Illegal object type for operation
nl: Ongeldig objecttype voor bewerking

en: Illegal seek
nl: Ongeldige zoekoperatie

en: Inappropriate file type or format
nl: Ongeschikt bestandstype of bestandsformaat

en: Inappropriate ioctl for device
nl: Ongeschikte I/O besturingsoperatie voor apparaat

en: Inappropriate operation for background process
nl: Ongeschikte bewerking voor achtergrondproces

en: Information request
nl: Informatie-aanvraag

en: Information:
nl: Informatie:

en: Input Files:
nl: Invoerbestanden:

en: Input/output error
nl: Invoer-/uitvoerfout

en: Internal NIS error
nl: Interne NIS-fout

en: Internal ypbind error
nl: Interne ypbind-fout

en: Interrupt
nl: Onderbroken

en: Interrupted system call
nl: Onderbroken systeemaanroep

en: Interrupted system call should be restarted
nl: Onderbroken systeemaanroep moet opnieuw gestart worden

en: Invalid argument
nl: Onjuist argument

en: Invalid back reference
nl: Onjuiste terugverwijzing

en: Invalid character class name
nl: Onjuiste karakterklassenaam

en: Invalid client credential
nl: Onjuist client credential

en: Invalid client verifier
nl: Ongeldige client verifier

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig collation karakter

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid cross-device link
nl: Ongeldige apparaatoverschrijdende verwijzing

en: Invalid exchange
nl: Onjuiste uitwisseling

en: Invalid object for operation
nl: Ongeldig object voor bewerking

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
nl: Ongeldig of incompleet multibyte of breed teken

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Invalid range end
nl: Onjuist bereikeinde

en: Invalid regular expression
nl: Onjuiste reguliere expressie

en: Invalid request code
nl: Ongeldige aanvraagcode

en: Invalid request descriptor
nl: Onjuiste aanvraagbeschrijver

en: Invalid server verifier
nl: Onjuiste `server' verifier (FIXME)

en: Invalid slot
nl: Onjuist slot

en: Is a directory
nl: Is een map

en: Is a name file
nl: Is een naambestand

en: Is a named type file
nl: Is een benoemd bestandstype

en: Killed
nl: Gedood

en: Level 2 halted
nl: Nivo 2 gestopt

en: Level 2 not synchronized
nl: Nivo 2 niet gesynchroniseerd

en: Level 3 halted
nl: Nivo 3 gestopt

en: Level 3 reset
nl: Nivo 3 hersteld

en: Link has been severed
nl: Verwijzing is onderbroken

en: Link number out of range
nl: Verwijzingsnummer buiten bereik

en: Local domain name not set
nl: Lokale domeinnaam niet ingesteld

en: Local resource allocation failure
nl: Lokale `resource' toewijzingsfout

en: Machine is not on the network
nl: Machine is niet aangesloten op het netwerk

en: Malformed name, or illegal name
nl: Verkeerde naam, of ongeldige naam

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
nl: Verplichte of optionele argumenten voor lange opties zijn ook verplicht of optioneel voor alle overeenkomende korte opties.

en: Memory allocation failure
nl: Systeembrontoewijzingsfout

en: Memory exhausted
nl: Geheugen uitgeput

en: Message tables full
nl: Meldingtabellen vol

en: Message too long
nl: Melding te lang

en: Multihop attempted
nl: Multihop geprobeerd

en: NAME
nl: NAAM

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
nl: NIS klant/server versie verschillend - kan geen diensten bieden

en: NIS map database is bad
nl: NIS map database in slechte staat

en: NIS+ servers unreachable
nl: NIS+ servers onbereikbaar

en: Name : `%s'
nl: Naam : `%s'

en: Name not unique on network
nl: Naam is niet uniek in netwerk

en: Name or service not known
nl: Naam of dienst onbekend

en: Named object is not searchable
nl: Benoemd object is niet doorzoekbaar

en: Need authenticator
nl: Heb een authenticator nodig

en: Network dropped connection because of reset
nl: Netwerk heeft verbinding verbroken door reset

en: Network dropped connection on reset
nl: Netwerk heeft verbinding verbroken bij reset

en: Network is down
nl: Netwerk is buiten werking

en: Network is unreachable
nl: Netwerk is onbereikbaar

en: No CSI structure available
nl: Geen CSI structuur beschikbaar

en: No XENIX semaphores available
nl: Geen XENIX semaphoren beschikbaar

en: No address associated with hostname
nl: Geen adres geassocieerd met computernaam

en: No address associated with name
nl: Geen adres geassocieerd met naam

en: No anode
nl: Geen anode

en: No buffer space available
nl: Geen bufferruimte beschikbaar

en: No child processes
nl: Geen kindprocessen

en: No data available
nl: Geen data beschikbaar

en: No file space on server
nl: Geen bestandsruimte meer op server

en: No locks available
nl: Geen vergrendeling beschikbaar

en: No match
nl: Geen overeenkomst

en: No medium found
nl: Geen medium gevonden

en: No message of desired type
nl: Geen melding van gewenst type

en: No more records in map database
nl: Niet meer records in map database

en: No previous regular expression
nl: Geen vorige reguliere expressie

en: No record locks available
nl: Geen recordvergrendeling beschikbaar

en: No route to host
nl: Geen route naar computer

en: No space left on device
nl: Geen ruimte meer op apparaat

en: No such device
nl: Onbekend apparaat

en: No such device or address
nl: Onbekend apparaat of adres

en: No such file or directory
nl: Onbekend bestand of map

en: No such key in map
nl: Niet zo'n sleutel in map

en: No such map in server's domain
nl: Niet zo'n map in server's domein

en: No such process
nl: Onbekend proces

en: Non-recoverable failure in name resolution
nl: Onherstelbare fout bij opzoeken naam

en: None.
nl: Geen.

en: Not a XENIX named type file
nl: Geen XENIX benoemd type bestand

en: Not a data message
nl: Geen gegevensmelding

en: Not a directory
nl: Geen map

en: Not a name file
nl: Geen naambestand

en: Not a stream device
nl: Geen stream-apparaat

en: Not available
nl: Niet beschikbaar

en: Not enough space
nl: Onvoldoende ruimte

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Not master server for this domain
nl: Geen hoofd server voor dit domein

en: Not owner
nl: Geen eigenaar

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Number of symbolic links encountered during path name traversal exceeds MAXSYMLINKS
nl: Tijden aflopen padnaam op meer symbolische verwijzingen gestuit dan maximaal toegestaan

en: Numerical argument out of domain
nl: Numeriek argument is buiten domein

en: Numerical result out of range
nl: Numeriek resultaat is buiten bereik

en: Object is remote
nl: Object is niet lokaal

en: Odd number of quotation marks
nl: Oneven aantal aanhalingstekens

en: Only root is allowed to use this option!
nl: Alleen root mag deze optie gebruiken!

en: Operation already in progress
nl: Bewerking al in uitvoering

en: Operation canceled
nl: Bewerking geannuleerd

en: Operation not applicable
nl: Bewerking niet van toepassing

en: Operation not permitted
nl: Bewerking niet toegestaan

en: Operation not supported
nl: Bewerking niet ondersteund

en: Operation not supported on transport endpoint
nl: Bewerking niet ondersteund op transporteindpunt

en: Operation now in progress
nl: Bewerking nu in uitvoering

en: Operation would block
nl: Bewerking zou blokkeren

en: Option not supported by protocol
nl: Optie niet ondersteund door protocol

en: Optional output file prefix
nl: Optioneel voorvoegsel voor uitvoerbestand

en: Out of stream resources
nl: Geen stream-bronnen meer

en: Out of streams resources
nl: Geen streams-bronnen meer

en: Package not installed
nl: Pakket niet genstalleerd

en: Partial success
nl: Gedeeltelijk succes

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: Power failure
nl: Elektrische voeding faalt

en: Premature end of regular expression
nl: Prematuur einde van reguliere expressie

en: Print more messages
nl: Geef meer meldingen weer

en: Print program version
nl: Geef programmaversie weer

en: Probably not found
nl: Waarschijnlijk niet gevonden

en: Profiling timer expired
nl: Profiling timer verlopen (FIMXE)

en: Protocol driver not attached
nl: Protocolaansturing niet aangesloten

en: Protocol error
nl: Protocolfout

en: Protocol family not supported
nl: Protocolfamilie niet ondersteund

en: Protocol not available
nl: Protocol niet beschikbaar

en: Protocol not supported
nl: Protocol niet ondersteund

en: Protocol wrong type for socket
nl: Protocol verkeerd type voor transporteindpunt

en: Quit
nl: Stop

en: RFS specific error
nl: RFS specifieke fout

en: RPC bad procedure for program
nl: RPC verkeerde procedure voor programma

en: RPC failure on NIS operation
nl: RPC fout bij NIS actie

en: RPC program not available
nl: RPC programma niet beschikbaar

en: RPC program version wrong
nl: RPC programma versie onjuist

en: RPC struct is bad
nl: RPC structuur is onjuist

en: RPC version wrong
nl: RPC versie onjuist

en: RPC: (unknown error code)
nl: RPC: (onbekende fout code)

en: RPC: Authentication error
nl: RPC: Authenticatie fout

en: RPC: Can't decode result
nl: RPC: Kan resultaat niet decoderen

en: RPC: Can't encode arguments
nl: RPC: Kan argumenten niet coderen

en: RPC: Failed (unspecified error)
nl: RPC: Gefaald (niet gespecificeerde fout)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
nl: RPC: Niet uitwisselbare RPC-versies

en: RPC: Port mapper failure
nl: RPC: Port mapper falen

en: RPC: Procedure unavailable
nl: RPC: Procedure niet beschikbaar

en: RPC: Program not registered
nl: RPC: Programma niet geregistreerd

en: RPC: Program unavailable
nl: RPC: Programma niet beschikbaar

en: RPC: Program/version mismatch
nl: RPC: Programma/versie niet overeenkomstig

en: RPC: Remote system error
nl: RPC: Remote systeem fout (FIXME)

en: RPC: Server can't decode arguments
nl: RPC: Server kan argument niet decoderen (FIXME)

en: RPC: Success
nl: RPC: Succes

en: RPC: Timed out
nl: RPC: Tijd verstreken

en: RPC: Unable to receive
nl: RPC: Niet in staat te ontvangen

en: RPC: Unable to send
nl: RPC: Niet in staat te zenden

en: RPC: Unknown host
nl: RPC: Onbekende host

en: RPC: Unknown protocol
nl: RPC: Onbekend protocol

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
nl: RTLD_NEXT gebruikt in niet dynamisch geladen code

en: Read-only file system
nl: Alleen-lezen bestandssysteem

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie te groot

en: Remote I/O error
nl: Niet-lokale I/O fout

en: Remote address changed
nl: Niet-lokaal adres gewijzigd

en: Remove password or make file unreadable by others.
nl: Verwijder wachtwoord of maak bestand onleesbaar voor anderen.

en: Replicate :
nl: Repliceer :

en: Report bugs to %s.
nl: Rapporteer bugs aan %s.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
nl: Meld fouten met het `glibcbug' script aan <bugs@gnu.org>.

en: Request arguments bad
nl: Verkeerde verzoek argumenten

en: Reserved for future use
nl: Gereserverd voor toekomstig gebruik

en: Resolver Error 0 (no error)
nl: Naamopzoeker Fout 0 (geen fout)

en: Resolver internal error
nl: Naamopzoeker interne fout

en: Resource deadlock avoided
nl: Systeembronimpasse vermeden

en: Resource lost
nl: Systeembron verloren

en: Resource temporarily unavailable
nl: Systeembron tijdelijk niet beschikbaar

en: Result too large
nl: Resultaat te groot

en: Segmentation fault
nl: Segmentatie fout

en: Server out of memory
nl: Servergeheugen uitgeput

en: Server rejected credential
nl: Server rejected credential (FIXME)

en: Server rejected verifier
nl: Server rejected verifier (FIXME)

en: Set the program name
nl: Zet de programmanaam

en: Shut the server down
nl: Sluit de server af

en: Signal 0
nl: Signaal 0

en: Socket operation on non-socket
nl: Transporteindpuntbewerking op niet-transporteindpunt

en: Socket type not supported
nl: Transporteindpunttype niet ondersteund

en: Software caused connection abort
nl: Software veroorzaakte afbreken verbinding

en: Srmount error
nl: Srmount fout

en: Stack fault
nl: Stackfout

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopped (signal)
nl: Gestopt (signaal)

en: Stopped (tty input)
nl: Gestopt (tty invoer)

en: Stopped (tty output)
nl: Gestopt (tty uitvoer)

en: Streams pipe error
nl: Streams-pijpfout

en: Structure needs cleaning
nl: Struktuur heeft schoonmaak nodig

en: Success
nl: Succes

en: Suppress warnings and information messages
nl: Waarschuwings- en informatieberichten onderdrukken

en: System error
nl: Systeemfout

en: System information:
nl: Systeeminformatie:

en: System resource allocation failure
nl: Systeembrontoewijzingsfout

en: Temporary failure in name resolution
nl: Tijdelijk falen bij naam opzoeken

en: Terminated
nl: Getermineerd

en: Text file busy
nl: Tekstbestand in gebruik

en: Timer expired
nl: Timer verlopen

en: Too many attributes
nl: Te veel attributen

en: Too many levels of symbolic links
nl: Te veel niveaus van symbolische verwijzingen

en: Too many links
nl: Te veel verwijzingen

en: Too many open files
nl: Te veel open bestanden

en: Too many open files in system
nl: Te veel geopende bestanden op systeem

en: Too many processes
nl: Te veel processen

en: Too many references: cannot splice
nl: Te veel referenties: kan splice niet doen

en: Too many users
nl: Te veel gebruikers

en: Trace/breakpoint trap
nl: Trace/breakpoint trap (FIXME)

en: Trailing backslash
nl: Trailing backslash (FIXME)

en: Translator died
nl: Vertaalprogramma overleden

en: Transport endpoint is already connected
nl: Er is al verbinding met het transporteindpunt

en: Transport endpoint is not connected
nl: Er is geen verbinding met het transporteindpunt

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
nl: Probeer `%s --help' of `%s --usage' voor meer informatie.

en: Unknown .netrc keyword %s
nl: Onbekend .netrc sleutelwoord %s

en: Unknown NIS error code
nl: Onbekende NIS foutcode

en: Unknown database: %s
nl: Onbekende database: %s

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown host
nl: Onbekende computer

en: Unknown object
nl: Onbekend object

en: Unknown option: %s %s %s
nl: Onbekende optie: %s %s %s

en: Unknown resolver error
nl: Onbekende naamopzoekerfout

en: Unknown server error
nl: Onbekende serverfout

en: Unknown signal %d
nl: Onbekend signaal %d

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unknown ypbind error
nl: Onbekende ypbind-fout

en: Unmatched ( or \(
nl: Niet corresponderende ( of \(

en: Unmatched ) or \)
nl: Niet corresponderende ) of \)

en: Unmatched [ or [^
nl: Niet corresponderende [ of [^

en: Unmatched \{
nl: Niet corresponderende \{

en: Unrecognized variable `%s'
nl: Onbekende variabele `%s'

en: Urgent I/O condition
nl: Dringende I/O conditie

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Usage: %s variable_name [pathname]
nl: Gebruik: %s variabele_naam [padnaam]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
nl: Gebruik: rpcinfo [ -n portnummer ] -u host prognummer [ versienummer ]

en: User defined signal 1
nl: Gebruiker gedefinieerd signaal 1

en: User defined signal 2
nl: Gebruiker gedefinieerd signaal 2

en: Value too large for defined data type
nl: Waarde te groot voor gedefinieerd data type

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele timer verlopen

en: Wild result from command execution
nl: Wild resultaat afkomstig uit commando uitvoer

en: Window changed
nl: Venster veranderd

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: Wrong medium type
nl: Verkeerd mediumtype

en: You really blew it this time
nl: Deze keer heb je het echt goed verknalt

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
nl: Zone continuatie regel einde tijd is niet an einde tijd van voorgaande regel

en: [FILE]
nl: [BESTAND]

en: __get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
nl: __get_myaddress: ioctl (haal interface configuratie op)

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
nl: `%1$s' definitie eindigt niet met `END %1$s'

en: `%s' and `%.*s' are no valid names for symbolic range
nl: `%s' en `%.*s' zijn ongeldige namen voor symbolisch bereik

en: ai_family not supported
nl: ai_familie niet ondersteund

en: ai_socktype not supported
nl: ai_sockettype niet ondersteund

en: argument to <%s> must be a single character
nl: argument van <%s> moet n karakter zijn

en: argument to `%s' must be a single character
nl: argument van `%s' moet n karakter zijn

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
nl: auth_none.c - Fataal marshalling probleem

en: authunix_create: out of memory
nl: authunix_create: geen geheugen meer beschikbaar

en: bad argument
nl: onjuist argument

en: bad owner
nl: onjuiste eigenaar

en: blank FROM field on Link line
nl: leeg FROM veld op `Link' regel

en: blank TO field on Link line
nl: leeg TO veld op `Link' regel

en: block freed twice
nl: blok is twee keer vrijgegeven

en: bogus mcheck_status, library is buggy
nl: bogus mcheck_status, bibliotheek is maar zozo

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
nl: broadcast: ioctl (verkrijg interface configuratie)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
nl: broadcast: ioctl (verkrijg interface vlaggen)

en: cache_set: victim not found
nl: cache_set: slachtoffer niet gevonden

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
nl: kan tijdzone-afkorting (te gebruiken na tijdsaanduiding) niet achterhalen

en: cannot allocate symbol data
nl: kan symbolgegevens niet alloceren

en: cannot create internal descriptor
nl: kan interne beschrijver niet aanmaken

en: cannot create internal descriptors
nl: kan interne beschrijvers niet aanmaken

en: cannot enable socket to accept connections: %s
nl: kan socket niet instellen om verbindingen te accepteren: %s

en: cannot find C preprocessor: %s
nl: kan C voorbewerker niet vinden %s

en: cannot open
nl: kan niet openen

en: cannot open `%s'
nl: kan `%s' niet openen

en: cannot open input file `%s'
nl: kan invoerbestand `%s' niet openen

en: cannot open locale definition file `%s'
nl: kan locale definitie bestand `%s' niet openen

en: cannot open output file
nl: kan uitvoerbestand niet openen

en: cannot open output file `%s'
nl: kan uitvoerbestand niet openen: `%s'

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
nl: kan uitvoerbestand `%s' niet openen voor categorie `%s'

en: cannot open socket: %s
nl: kan socket `%s' niet openen

en: cannot read character map directory `%s'
nl: kan karakter map directory `%s' niet lezen

en: cannot read file data
nl: kan bestandsgegevens niet lezen

en: cannot read locale directory `%s'
nl: kan locale directory `%s' niet lezen

en: cannot read statistics data
nl: kan statistieken niet lezen

en: cannot stat() file `%s': %s
nl: kan bestand niet benaderen `%s': %s

en: cannot write output files to `%s'
nl: kan uitvoerbestanden niet schrijven naar `%s'

en: cannot write result: %s
nl: kan resultaat niet schrijven: %s

en: cannot write statistics: %s
nl: kan statistieken niet schrijven: %s

en: character <SP> not defined in character map
nl: karakter <SP> niet gedefinieerd in karaktermap

en: character `%s' not defined while needed as default value
nl: karakter `%s' niet gedefinieerd maar nodig als standaard waarde

en: character class `%s' already defined
nl: karakterklasse `%s' is al gedefinieerd

en: character map `%s' already defined
nl: karaktermap `%s' is al gedefinieerd

en: character map file `%s' not found
nl: karaktermapbestand `%s' niet gevonden

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
nl: clnt_raw.c - Fataal header serializatie fout.

en: constant or identifier expected
nl: constante of identifier verwacht

en: couldn't create an rpc server
nl: kan geen rpc server aanmaken

en: default character map file `%s' not found
nl: standaard karaktermapbestand `%s' niet gevonden

en: duplicate set definition
nl: tweede set definitie

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
nl: dubbele zonenaam %s (bestand "%s", regel %d)

en: duplicated message identifier
nl: gedupliceerde meldings identifier

en: duplicated message number
nl: gedupliceerd meldingnummer

en: enablecache: cache already enabled
nl: enablecache: cache is al mogelijk

en: enablecache: could not allocate cache
nl: enablecache: kan geen cache alloceren

en: enablecache: could not allocate cache data
nl: enablecache: kan geen cache data alloceren

en: enablecache: could not allocate cache fifo
nl: enablecache: kan geen cache fifo alloceren

en: error while closing input `%s'
nl: fout tijdens sluiten invoer `%s'

en: error while closing output file
nl: fout tijdens sluiten uivoerbestand

en: error while reading the input
nl: fout tijdens lezen invoer

en: expect string argument for `copy'
nl: verwacht string argument voor `copy'

en: expected continuation line not found
nl: verwachte continuation regel niet gevonden (FIXME)

en: failure while writing data for category `%s'
nl: gefaald bij schrijven data voor categorie `%s'

en: file too short
nl: Bestand te kort

en: fstat failed
nl: fstat faalde

en: garbage at end of character code specification
nl: rommel aan het einde van de karakter code specificatie

en: garbage at end of number
nl: rommel aan het einde van nummer

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
nl: get_myaddress: ioctl (haal interface configuratie op)

en: illegal CORRECTION field on Leap line
nl: ongeldige CORRECTION veld op schrikkel regel

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
nl: ongeldig Rolling/Stationary veld op schrikkelregel

en: illegal character in file:
nl: ongeldig karakter in bestand:

en: illegal escape sequence at end of string
nl: ongeldige escape reeks aan het einde van string

en: illegal input sequence at position %ld
nl: ongeldige invoerreeks op positie %ld

en: illegal nettype :`%s'
nl: ongeldig nettype: `%s'

en: illegal set number
nl: ongeldig set nummer

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
nl: implementatielimiet: niet meer dan %d karaktermappen toegestaan

en: input line of unknown type
nl: invoer regel van onbekend type

en: internal error
nl: interne fout

en: internal error - addtype called with bad isdst
nl: interne fout - `addtype' aangeroepen met onjuiste `isdst'

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
nl: interne fout - `addtype' aangeroepen met onjuiste `ttisgmt'

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
nl: interne fout - `addtype' aangeroepen met onjuiste `ttisstd'

en: internal error in %s, line %u
nl: interne fout in %s, regel %u

en: invalid ELF header
nl: ongeldige ELF header

en: invalid UTC offset
nl: onjuiste GMT offset

en: invalid abbreviation format
nl: onjuist afkortingsformaat

en: invalid day of month
nl: ongeldige dag van de maand

en: invalid ending year
nl: ongeldig ending jaar (FIXME)

en: invalid leaping year
nl: ongeldig schrikkeljaar

en: invalid line
nl: ongeldige regel

en: invalid month name
nl: ongeldige maandnaam

en: invalid saved time
nl: ongeldig bewaarde tijd

en: invalid starting year
nl: ongeldig starting jaar (FIXME)

en: invalid time of day
nl: ongeldige tijd van de dag

en: invalid weekday name
nl: ongeldig naam voor weekdag

en: line too long
nl: regel te lang

en: lstat failed
nl: lstat faalde

en: malformed line ignored
nl: verkeerde regel genegeerd

en: memory clobbered before allocated block
nl: geheugen afgeranseld voor toewijzen blok

en: memory exhausted
nl: geheugen uitgeput

en: memory is consistent, library is buggy
nl: geheugen is consistent, bibliotheek is buggy

en: nameless rule
nl: naamloze regel

en: never registered prog %d
nl: nooit geregistreerd programma %d

en: no day in month matches rule
nl: geen enkele dag van de maand voldoet aan voorwaarde

en: no definition of `UNDEFINED'
nl: geen definitie van `UNDEFINED'

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
nl: geen ander sleutelwoord mag worden gespecificeerd wanneer `copy' is gebruikt

en: no output file produced because warning were issued
nl: geen uitvoer bestand gemaakt omdat waarschuwingen zijn gegeven

en: no symbolic name given
nl: geen symbolische naam gegeven

en: no symbolic name given for end of range
nl: geen symbolisch naam gegeven voor einde bereik

en: not regular file
nl: geen gewoon bestand

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
nl: alleen WIDTH definities zijn toegestaan na de CHARMAP definitie

en: output file
nl: uitvoerbestand

en: poll: protocol failure in circuit setup
nl: poll: protocol faalde bij opstart circuit

en: preprocessor error
nl: voorbewerkingsfout

en: program %lu is not available
nl: programma %lu is niet beschikbaar

en: program %lu version %lu is not available
nl: programma %lu versie %lu is niet beschikbaar

en: program %lu version %lu ready and waiting
nl: programma %lu versie %lu klaar en wacht

en: rcmd: socket: All ports in use
nl: rcmd: socket: Alle ports in gebruik

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
nl: rcmd: schrijf (setting up stderr): %m

en: registerrpc: out of memory
nl: registerrpc: geen geheugen meer beschikbaar

en: repeated leap second moment
nl: herhalend schrikkelseconde moment

en: rpcinfo: %s is unknown host
nl: rpcinfo: %s is onbekende host

en: rpcinfo: %s is unknown service
nl: rpcinfo: %s is onbekende service

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
nl: rpcinfo: Kan geen registratie verwijderen voor programma %s versie %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
nl: rpcinfo: omroep mislukt: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
nl: rpcinfo: kan geen kontakt krijgen met portmapper

en: same rule name in multiple files
nl: zelfde regel naam in meerdere bestanden

en: socket: protocol failure in circuit setup
nl: socket: protocol mislukt in opstart circuit.

en: standard input
nl: standaardinvoer

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: starting year greater than ending year
nl: beginjaar is groter dan eindejaar

en: starting year too high to be represented
nl: beginjaar is te groot om weergegeven te worden

en: starting year too low to be represented
nl: beginjaar is te laag om weergegeven te worden

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
nl: svc_tcp: makefd_xprt: geen geheugen meer

en: svctcp_create: out of memory
nl: svctcp_create: geen geheugen meer beschikbaar

en: svcudp_create - cannot getsockname
nl: svcudp_create - `getsockname' lukt niet

en: svcudp_create: socket creation problem
nl: svcudp_create: socket aanmaak probleem

en: syntax error in %s definition: %s
nl: syntactische fout in %s definitie: %s

en: syntax error in prolog: %s
nl: syntactische fout in prolog: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
nl: syntactische fout: niet in een locale definitie deel

en: this is the first definition
nl: dit is de eerste definitie

en: time before zero
nl: tijd voor nul

en: time overflow
nl: tijd overflow

en: too few bytes in character encoding
nl: te weinig bytes in karaktercodering

en: too many bytes in character encoding
nl: te veel bytes in karaktercodering

en: too many leap seconds
nl: te veel schrikkelseconden

en: too many local time types
nl: te veel lokale tijd typen

en: too many transitions?!
nl: te veel overgangen?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
nl: te veel, of te lange, tijdzone afkortingen

en: trailing garbage at end of line
nl: rommel aan het einde van de regel

en: trouble replying to prog %d
nl: moeite met antwoorden naar programma %d

en: typed single year
nl: typed enkel jaar (FIMXE)

en: unable to free arguments
nl: niet in staat argumenten vrij te geven

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: unknown character `%s'
nl: onbekend karakter `%s'

en: unknown directive `%s': line ignored
nl: onbekende richtlijn `%s': regel genegeerd (FIXME)

en: unknown set `%s'
nl: onbekende set `%s'

en: unruly zone
nl: regelloze zone

en: unterminated message
nl: niet getermineerde melding

en: unterminated string
nl: niet getermineerde string

en: unterminated string constant
nl: niet getermineerde string konstante

en: unterminated symbolic name
nl: niet getermineerde symbolische naam

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
nl: grootste limiet in bereik is niet kleiner dan kleinste limiet

en: usage: %s infile
nl: gebruik: %s invoerbestand

en: use of 2/29 in non leap-year
nl: gebruik van 29 februari in niet schrikkeljaar

en: value for %s must be an integer
nl: waarde voor %s moet een integer zijn

en: while opening old catalog file
nl: bij openen oud catalogusbestand

en: while preparing output
nl: tijdens voorbereiden uitvoer

en: write incomplete
nl: schrijfactie involledig

en: writeable by other than owner
nl: schrijfbaar door anderen dan de eigenaar

en: wrong number of arguments
nl: onjuist aantal argumenten

en: wrong number of fields on Leap line
nl: onjuist aantal velden op schrikkelregel

en: wrong number of fields on Link line
nl: onjuist aantal velden op `Link' regel

en: wrong number of fields on Rule line
nl: onjuist aantal velden op `Rule' regel

en: wrong number of fields on Zone continuation line
nl: onjuist aantal velden op `Zone' continuation regel (FIXME)

en: wrong number of fields on Zone line
nl: onjuist aantal velden op `Zone' regel

en: yp_update: cannot convert host to netname
nl: yp_update: kan geen host converteren naar netnaam

en: yp_update: cannot get server address
nl: yp_update: kan geen server adres verkrijgen
