glade 0.5.7 - en to gl translation catalogue (842 entries)

en:  errors opening project file:
gl:  errores abrindo o ficheiro do proxecto:

en: /*
     * Initial main.c file generated by Glade. Edit as required.
     * Glade will not overwrite this file.
     */
gl: /*
     * Ficheiro main.c principal xerado por Glade. Edita o que precises.
     * Glade non vai sobreescribir este ficheiro.
     */

en: /*
     * Translatable strings file generated by Glade.
     * Add this file to your project's POTFILES.in.
     * DO NOT compile it as part of your application.
     */
gl: /*
     * Cadeas de texto traducibles xeradas por Glade.
     * Engáde este ficheiro ó ficheiro POTFILES.in do teu proxecto.
     * NON o compiles coma parte da túa aplicación. */

en: <untitled>
gl: <sen titulo>

en: About...
gl: Acerca de...

en: Accelerator
gl: Acelerador

en: Accelerator:
gl: Acelerador:

en: Active
gl: Activo

en: Active:
gl: Activo:

en: Activity Mode:
gl: Modo de actividad:

en: Add
gl: Engadir

en: Add Alignment
gl: Engadir Aliñamento

en: Add Event Box
gl: Engadir caixa de eventos

en: Add a new item below the selected item.
gl: Engadir un novo item debaixo do elixido

en: Add dock band on bottom
gl: Por a banda do elemento dock abaixo

en: Add dock band on left
gl: Por a banda do elemento dock á esquerda

en: Add dock band on right
gl: Por a banda do elemento dock á dereita

en: Add dock band on top
gl: Por a banda do elemento dock arriba

en: Add dock item after
gl: Engadir elemento aboiante despois

en: Add dock item before
gl: Engadir elemento aboiante antes

en: Add floating dock item
gl: Engadir elemendo dock aboiante

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
gl: Información a maiores, como descripción do paquete e a páxina web do mesmo

en: After
gl: Despóis

en: After:
gl: Despóis:

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Allow Floating:
gl: Permitir Aboiar:

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
gl: Icono opcional para mostrar á esquerda do elemento do menú.

en: Anchor:
gl: Ancora:

en: Anti-Aliased:
gl: Anti-Alias:

en: Any change in X Windows property
gl: Cualquera cambio nas propiedades de X-Window

en: Any change in input focus
gl: Calquera cambio do foco de entrada

en: Any change in visibility
gl: Cualquera cambio na visibilidade

en: Any change in window structure
gl: Calquera cambio na estructura da ventá

en: Any key pressed
gl: Cualquera tecla pulsada

en: Any key released
gl: Cualquera tecla soltada

en: Any mouse button pressed
gl: Cualquera botón do rato pulsado

en: Any mouse button released
gl: Cualquera botón do rato soltado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Are you sure you want to create a new project?
gl: ¿Está seguro de que quere comezar un proxecto novo?

en: Arrow
gl: Flecha

en: Aspect Frame
gl: Aspecto do frame

en: Attach
gl: Adxuntar

en: Auto Close:
gl: Auto-Pechar:

en: Auto Shrink:
gl: Diminuir auto.:

en: Back. Pixmap:
gl: Imaxe do fondo:

en: Background color
gl: Cor do fondo

en: Background:
gl: Fondo:

en: Base color
gl: Cor base

en: Basic
gl: Básico

en: Best
gl: Mellor

en: Blank
gl: Baleiro

en: Book Blue
gl: Libro azul

en: Book Green
gl: Libreo verde

en: Book Red
gl: Libro vermello

en: Book Yellow
gl: Libro amarelo

en: Border Width:
gl: Ancho do borde:

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Browse...
gl: Facer un Browse...

en: Build
gl: Compilar

en: Button
gl: Botón

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Calendar
gl: Calendario

en: Can Default:
gl: Pode ser por defecto:

en: Can Focus:
gl: Pode ter o foco:

en: Can't delete any children.
gl: Non poido eliminar ningún fillo.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cdrom
gl: CD-ROM

en: Cell X:
gl: Celda X:

en: Cell Y:
gl: Celda Y:

en: Character data expected
gl: Esperábase dato tipo caracter

en: Check
gl: Comprobar

en: Check Button
gl: Botón de Chequeo

en: Check Menu Item
gl: Botón de Chequeo de Menú

en: Class unknown
gl: Clase descoñecida

en: Clear
gl: Limpar

en: Climb Rate:
gl: Incremento:

en: Clipboard
gl: Portapapéis

en: Col Spacing:
gl: Esp. Col:

en: Col Span:
gl: Cols. ocupadas:

en: Color Selection
gl: Selección de Cor

en: Color Selection Dialog
gl: Diálogo para escoller unha cor

en: Color:
gl: Cor:

en: Columned List
gl: Lista con Columnas

en: Columned Tree
gl: Árbore en Columna

en: Columns:
gl: Columnas:

en: Combo Box
gl: Caixa Combo

en: Convert to ordinary button
gl: Convertir a botón normal

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy All
gl: Copiar Todo

en: Couldn't access directory:
      %s
gl: Non puiden acceder ó directorio:
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
gl: Non poido crear un pixmap dende ese ficheiro

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
gl: Non se puido insertar un compoñente GtkScrolledWindow.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
gl: Non se pode insertar un compoñente GtkScrolledWindow

en: Couldn't load font
gl: Imposible cargar fonte

en: Couldn't load pixmap
gl: Imposible cargar imaxe

en: Couldn't open file.
gl: No se puido abrir o ficheiro.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
gl: Non se puido eliminar o compoñente GtkEventBox.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
gl: Non se puido eliminar o compoñente GtkScrolledWindow.

en: Couldn't set time zone.
gl: Non se puido fixar a zona horaria.

en: Create a new project
gl: Crear un novo proxecto

en: Creation Function:
gl: Función de creación

en: Curve
gl: Curva

en: Cut
gl: Cortar

en: DO NOT EDIT THIS FILE - it is generated by Glade.
gl: NON EDITES ESTE FICHEIRO - foi xerado por Glade.

en: Data
gl: Datos

en: Data expected
gl: Esperábase información

en: Data:
gl: Datos:

en: Default IPad X:
gl: Separacion X:

en: Default IPad Y:
gl: Separación Y:

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Column
gl: Borrar Columna

en: Delete Page
gl: Borrar Páxina

en: Delete Row
gl: Borrar Fila

en: Delete the current item
gl: Borrar o elemento actual

en: Description
gl: Descrición

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Digits:
gl: Díxitos:

en: Direction:
gl: Dirección

en: Dither:
gl: Degradado:

en: Dots
gl: Puntos

en: Down
gl: Abaixo

en: Drawing Area
gl: Zona de Debuxo

en: Druid Finish Page
gl: Páxina de final do druida

en: Druid Standard Page
gl: Páxina estándar do druida

en: Druid Start Page
gl: Páxina inicial do druida

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Menu
gl: Editar Menú

en: Edit Menus...
gl: Editar Menús...

en: Edit the project options
gl: Elixir as opcións do proxecto

en: Editable:
gl: Modificable:

en: End tag expected
gl: Esperábase final de elemento

en: Error opening file
gl: Error abrindo ficheiro

en: Error opening project.
gl: Error abrindo proxecto.

en: Error reading file
gl: Error lendo ficheiro

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
gl: Error executando gate para xerar código Ada95.
    Comprobe que ten instalado gate e que está incluido no PATH.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
gl: Error executando glade-- para xerar o código C++.
    Comprobe que ten instalado glade-- e que está incluido no PATH.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
gl: Error executando glade2perl para xerar código Perl.
    Comprobe que ten instalado glade2perl e que está incluido no PATH.

en: Error saving project.
gl: Error gardando proxecto.

en: Error writing file
gl: Error escribindo ficheiro

en: Error writing source.
gl: Error ó escribir o código fuente

en: Errors opening project file
gl: Error abrindo o ficheiro do proxecto

en: Event Box
gl: Caixa de Eventos

en: Event Mask
gl: Máscara de eventos

en: Events:
gl: Eventos:

en: Example output from GnomeLess widget.
gl: Saida de exemplo do widget GnomeLess.

en: Exclusive:
gl: Exclusivo:

en: Exec
gl: Executar

en: Expand:
gl: Expandir:

en: Ext.Events:
gl: Eventos Ext.:

en: Fastest
gl: Rápido

en: File
gl: Arquivo

en: File Ops.:
gl: Op. de ficheiros:

en: File Selection Dialog
gl: Diálogo para escoller Ficheiro

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Fill X:
gl: Recheo en X:

en: Fill Y:
gl: Recheo en Y:

en: Fill:
gl: Encher:

en: Fixed Month:
gl: Mes fixado:

en: Fixed Positions
gl: Posicións fixadas

en: Focus Target:
gl: Enfocar Destino:

en: Font Selection
gl: Selección de Fonte

en: Font Selection Dialog
gl: Diálogo para escoller Fonte

en: Font:
gl: Fonte:

en: For cursors in XInput-aware programs
gl: Para cursores en programas que usan XInput

en: Foreground color
gl: Cor do primeiro plano

en: Foreground:
gl: Primeiro Plano:

en: Forward
gl: Adiante

en: Forward Mail
gl: Repetir Mail

en: Frame
gl: Marco

en: G L A D E
    
    A GTK+ User Interface Builder
    
    Version %s
    
    By Damon Chaplin
    
    Email: glade@glade.pn.org
    Web: http://glade.pn.org
gl: G L A D E
    
    Un xerador de interfaces de usuario con GTK+
    
    Versión %s
    
    Por Damon Chaplin
    
    Email: glade@glade.pn.org
    Web: http://glade.pn.org

en: Gamma Curve
gl: Curva Gamma

en: General
gl: Xeral

en: Gnome Animator
gl: Animador de GNOME

en: Gnome Application Bar
gl: Barra de aplicación de GNOME

en: Gnome Application Window
gl: Ventá de aplicación de GNOME

en: Gnome Calculator
gl: Calculadora de GNOME

en: Gnome Color Picker
gl: Selector de cor de GNOME

en: Gnome Dialog Box
gl: Caixa de diálogo GNOME

en: Gnome Dock
gl: Dock Gnome

en: Gnome File Entry
gl: Entrada de ficheiro GNOME

en: Gnome Font Picker
gl: Selector de fonte GNOME

en: Gnome HRef Link Button
gl: Botón de enlace GNOME

en: Gnome Icon Entry
gl: Icono de entrada GNOME

en: Gnome Message Box
gl: Caixa de mensaxe GNOME

en: Gnome Paper Selector
gl: Selector de papel GNOME

en: GnomeCanvas
gl: Canvas de Gnome

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
gl: Os compoñentes GnomeDockItem so se poden pegar nun compoñente GnomeDock.

en: GnomeNumberEntry
gl: Entrada de números de Gnome

en: GnomePixmapEntry
gl: Entrada de imaxe de Gnome

en: Grid
gl: Relliña

en: Grid Options
gl: Opcións da relliña

en: Grid Style:
gl: Estilo da relliña:

en: Group
gl: Grupo

en: Group:
gl: Grupo:

en: Grow:
gl: Crecer:

en: Gutter Size:
gl: Tamaño da Canle:

en: H Max:
gl: Max H:

en: H Min:
gl: Min H:

en: H Padding:
gl: Marxe Horiz.:

en: H Page Inc:
gl: Inc. Páxina H:

en: H Page Size:
gl: Tamaño Páxina H:

en: H Policy:
gl: Política H:

en: H Step Inc:
gl: Inc. Paso H:

en: H Updates:
gl: Actualiz. H:

en: H Value:
gl: Valor H:

en: Handle Box
gl: Caixa Aboiante

en: Handle Size:
gl: Tamaño Pestana:

en: Handler
gl: Manexador

en: Handler:
gl: Manexador:

en: Has Default:
gl: É por defecto:

en: Has Focus:
gl: Ten o foco:

en: Height:
gl: Altura:

en: Help
gl: Axuda

en: Hide on Close:
gl: Esconder ó pechar:

en: History ID:
gl: Id. de Historial:

en: Homogeneous:
gl: Homoxéneo:

en: Horizonal Separator
gl: Separador Horizontal

en: Horizontal Box
gl: Caixa Horizontal

en: Horizontal Button Box
gl: Caixa de Botóns Horizontal

en: Horizontal Panes
gl: Panel Horizontal

en: Horizontal Ruler
gl: Regra Horizontal

en: Horizontal Scale
gl: Escala Horizontal

en: Horizontal Scrollbar
gl: Barra de Desplazamento Horizontal

en: Horizontal Snapping:
gl: Agregado horizontal

en: Horizontal Spacing:
gl: Espaciado horizontal:

en: Icon
gl: Icono

en: Icon:
gl: Icono:

en: If a Gnome application is to be built
gl: Se imos a construir unha aplicación de Gnome

en: If a directory is needed rather than a file
gl: Se precisas un directorio en lugar dunha carpeta

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
gl: Se se vai xerar un ficheiro main.c coa función main(), no caso de que nonexista xa

en: If a small preview of the pixmap is displayed
gl: Ver unha previsualización en pequeno da imaxe (pixmap)

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
gl: Os valores valeiros van ser aceptables, cando 'Valor na lista' o sexa

en: If an insensitive version of the pixmap is built automatically
gl: Faise automáticamente unha versión insensible da imaxe.

en: If any value entered should be converted according to the locale settings
gl: Calqueira valor introducido debe convertirse segundo a configuración doslocales

en: If arrows can be used to change the value
gl: As frechas pódense usar para cambiar o valor

en: If arrows work even if the value is not in the list
gl: As frechas traballan ainda que o valor non esté na lista

en: If copies of old source files are made
gl: Facer copias de seguridade dos fontes antigos

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
gl: Para que sexan xerados ficheiros para compilar o programa, como Makefile.am e configure.in, se non existisen xa.

en: If floating dock items are allowed
gl: Permítense elementos dock aboiantes

en: If lines are displayed between items
gl: Por liñas entre os elementos

en: If strings are marked for translation by gettext
gl: Se as cadeas de texto van ser marcadas para a sua traducción poloprograma Gettext

en: If the animation loops, and in what way
gl: A animación fai un bucle, e en qué sentido

en: If the app bar has a progress indicator
gl: A barra da aplicación ten indicador de progreso

en: If the app bar has an area for status messages and user input
gl: A barra da aplicación ten una zona para mensaxes de estado e entradade datos polo usuario

en: If the aspect ratio should be determined by the child
gl: Os fillos determinan a proporción

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
gl: Faise un efecto anti-alias, para suavizar os bordes do texto e dosgráficos

en: If the check button is initially on
gl: Botón premido ó comezo

en: If the check menu item is initially on
gl: Item de checkeo do menú (check menu item) premido ó comezo

en: If the children should all be the same size
gl: Os fillos teñen que ter o mesmo tamaño

en: If the children should be the same size
gl: Os fillos deben ter o mesmo tamaño

en: If the column titles are shown
gl: Amosar os títulos das columnas

en: If the dialog closes when any button is clicked
gl: O diálogo péchase cando se pulsa un botón

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
gl: O diálogo escóndese ó pecharse en vez de destruirse

en: If the dock item is always the only item in its band
gl: O elemento dock e sempre o único na sua banda

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
gl: O elemento dock xamais pode ser horizontal

en: If the dock item is never allowed to be vertical
gl: O elemento dock xamais pode ser vertical

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
gl: O elemento dock nunca pode aboiar na sua ventá

en: If the file operation buttons are shown
gl: Si los botones de operaciones sobre ficheros son mostrados

en: If the file selection dialog should be modal
gl: O diálogo para elixir ficheiro ten que ser modal

en: If the font size is shown as part of the font information
gl: Amosase o tamaño da fonte como parte da información

en: If the handler runs after the class function
gl: Actívao se o manexador debe executarse despois da función da clase

en: If the indicator is always drawn
gl: Debuxar sempre o indicador

en: If the initial direction is reversed
gl: A dirección inicial está invertida

en: If the item is initially on.
gl: Se o elemento está inicialmente activo.

en: If the item is right justified (e.g. for a Help menu).
gl: Se o elemento está xustificado á dereita (p.ex. para o menú de axuda

en: If the menu item is right-justified
gl: O elemento do menú está xustificada á dereita

en: If the month and year should be shown at the top
gl: Ver o mes e o ano na parte de arriba

en: If the month and year shouldn't be changeable
gl: Non permitir cambiar o mes ou o ano

en: If the notebook tabs are scrollable
gl: Pódese facer scroll nas pestanas do notebook

en: If the notebook tabs are shown
gl: Amosar as pestanas do notebook

en: If the popup menu is enabled
gl: O menú contextual (popup) está activo

en: If the preview expands to fill its allocated area
gl: A previsualización expándese para encher a área reservada

en: If the preview is color or grayscale
gl: A previsualización é en cor ou en escala de gris

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
gl: A barra de progreso ten que ser coma o fronte do coche fantástico

en: If the radio button is initially on
gl: O botón de radio está aceso ó comezo

en: If the radio menu item is initially on
gl: O elemento radio do menu está aceso ó comezo

en: If the scale's value is shown
gl: Amosar o valor da escala

en: If the searching is case sensitive
gl: Busqueda sensible a maiúsculas/minúsculas

en: If the selected font is used when displaying the font information
gl: Amosase a fonte elixida cando se amosa da información

en: If the support functions are output
gl: Se van ser xeradas funcións de soporte

en: If the text can be edited
gl: Pódese editar o texto

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
gl: O texto que escriba o usuario vai ser visto. Cando se desactiva, o texto escrito amósase coma asteriscos, útil para pedir contrasinais

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
gl: Cubrir o texto para que caiba no ancho da etiqueta

en: If the text should be shown in the progress bar
gl: Amosar o texto na barra de progreso

en: If the toggle button is initially on
gl: O botón de dous estados está aceso ó comezo

en: If the toggle indicator is always shown
gl: O Indicador premible móstrase sempre

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
gl: Redondear o valor a múltiplos do incremento de paso

en: If the value is wrapped at the limits
gl: O valor recomeza no mínimo cando chega ó máximo

en: If the week should start on Monday
gl: A semana comeza en Luns

en: If the widget can accept the input focus
gl: Se o widget pode ter o foco de entrada

en: If the widget can be the default
gl: Se o widget pode ser o activado por defecto

en: If the widget has the input focus
gl: Se o widget ten o foco de entrada

en: If the widget is added to the component's data structure
gl: Indica se hai que engadir o widget á estructura de datos da compoñente

en: If the widget is allocated from the heap rather than from the parent's memory block
gl: Indica se a memoria do widget vai ser reservada dende a pila (heap) e non dende o bloque de memoria do seu pai

en: If the widget is initially visible
gl: O widget está visible ó comezo

en: If the widget is the default
gl: Se o widget é o activado por defecto

en: If the widget responds to input
gl: Se o widget responde ás entradas

en: If the window can be enlarged
gl: A ventá pódese agrandar

en: If the window can be shrunk
gl: A ventá pódese diminuir

en: If the window shrinks automatically
gl: A ventá diminúe automáticamente

en: If tooltips are enabled
gl: Activar os textos de axuda

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
gl: Para gardar as cadeas traducibles nun ficheiro C separado e permitir que LibGlade faga a traducción das interfaces

en: If widget names are set in the source code
gl: Se o nome dos widgets vai posto no código fonte

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Height:
gl: Alto da Imaxe:

en: Image Type:
gl: Tipo da Imaxe:

en: Image Width:
gl: Ancho da Imaxe:

en: Index
gl: Índice

en: Indicator:
gl: Indicador:

en: Initial Choice:
gl: Selección Inicial:

en: Initial Type:
gl: Tipo Inicial:

en: Initially On:
gl: Premido ó comezo:

en: Input Dialog
gl: Diálogo de Entrada

en: Insert After
gl: Insertar Despóis

en: Insert Before
gl: Insertar Antes

en: Insert Column After
gl: Insertar Columna Despóis

en: Insert Column Before
gl: Insertar Columna Antes

en: Insert Item After
gl: Insertar Despóis

en: Insert Item Before
gl: Insertar Antes

en: Insert Row After
gl: Insertar Fila Despóis

en: Insert Row Before
gl: Insertar Fila Antes

en: Interface Creation Functions:
gl: Funcións de construcción da interface:

en: Invalid XML entity
gl: Entidade XML non válida

en: Invalid accelerator key
gl: Tecla aceleradora non válida

en: Invalid boolean value
gl: Valor Booleano non válido

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
gl: O ficheiro para as cabeceiras das retrochamadas non é válido: %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
gl: O ficheiro para as retrochamadas non é válido: %s
    %s

en: Invalid color
gl: Cor non válida

en: Invalid component
gl: Compoñente non válida

en: Invalid date
gl: Data non válida

en: Invalid directory:
      %s
gl: Directorio non válido:
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
gl: O ficheiro para as cabeceiras non é válido: %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
gl: O ficheiro para o codigo fonte non é válido: %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
gl: Selección inválida en on_style_copy()

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
gl: Directorio non válido para o código fonte:
    
    O directorio do código fonte debe ser o do proxecto
    ou ben un subdirectorio deste.

en: Invalid style name
gl: Nome de estilo non válido

en: Invalid support header filename: %s
    %s
gl: O ficheiro para as cabeceiras do soporte non é válido: %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
gl: O ficheiro para o soporte non é válido: %s
    %s

en: Invalid value
gl: Valor non válido

en: Italic
gl: Cursiva

en: Item Type:
gl: Tipo de elmento:

en: Items:
gl: Elementos:

en: Jump To
gl: Saltar

en: Justify:
gl: Xustificación:

en: Key
gl: Tecla

en: Key:
gl: Tecla:

en: Keys
gl: Teclas

en: Label
gl: Etiqueta

en: Label X Align:
gl: Aliñ.. X da etiqueta:

en: Label with Accelerator
gl: Etiqueta con Acelerador

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Language:
gl: Linguaxe:

en: Layout:
gl: Ordenamento:

en: Left
gl: Esquerda

en: License:
gl: Licencia:

en: Line %i - %s %s %s
gl: Liña %i - %s %s %s

en: Line %i - %s:
      %s = %s
gl: Liña %i - %s:
      %s = %s

en: Lines
gl: Liñas

en: List
gl: Lista

en: List Item
gl: Opción da Lista

en: Locked:
gl: Bloqueado:

en: Logo Back. Color:
gl: Cor de fondo do logo:

en: Lower Value:
gl: Valor Mínimo:

en: Max Length:
gl: Lonxitude Max:

en: Max Saved:
gl: Max Grabados:

en: Max:
gl: Máximo:

en: Menu Bar
gl: Barra de Menú

en: Menu Editor
gl: Editor de menú

en: Menu Item
gl: Elemento do Menú

en: Menu item with a pixmap
gl: Elemento de menú con imaxe

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Metric:
gl: Métrica:

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Min Height:
gl: Alto Min:

en: Min Width:
gl: Ancho Min:

en: Min:
gl: Mínimo:

en: Modifiers:
gl: Modificadores:

en: Mouse movement hints
gl: Indicacións de movemento do rato

en: Mouse movement with any button pressed
gl: Movemento do rato con calquera botón pulsado

en: Mouse movement with button 1 pressed
gl: Movemento do rato co boton 1 pulsado

en: Mouse movement with button 2 pressed
gl: Movemento do rato co boton 2 pulsado

en: Mouse movement with button 3 pressed
gl: Movemento do rato co boton 3 pulsado

en: Move the item and its children down one level
gl: Move o elemento e os fillos un nivel cara abaixo

en: Move the item and its children down one place in the list
gl: Move o elemento e os fillos unha posición abaixo na lista

en: Move the item and its children up one level
gl: Move o elemento e os fillos un nivel cara arriba

en: Move the item and its children up one place in the list
gl: Move o elemento e os fillos una posición arriba na lista

en: Multiple
gl: Múltiple

en: N/A
gl: Non dispoñible

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Named Style:
gl: Estilo con nome:

en: Never Floating:
gl: Nunca aboiar:

en: New
gl: Novo

en: New Gnome Druid
gl: Novo Druida Gnome

en: New Group:
gl: Novo Grupo:

en: New Project
gl: Novo proxecto

en: New Style:
gl: Novo Estilo:

en: New columned list
gl: Nova lista con columnas

en: New columned tree
gl: Nova árbore en columna

en: New horizontal box
gl: Nova caixa horizontal

en: New horizontal button box
gl: Nova caixa de botóns horizontal

en: New image
gl: Nova imaxe

en: New notebook
gl: Novo notebook

en: New project created.
gl: Novo proxecto creado.

en: New table
gl: Nova táboa

en: New toolbar
gl: Nova barra de ferramentas

en: New vertical box
gl: Nova caixa vertical

en: New vertical button box
gl: Nova caixa de botóns vertical

en: Next Page
gl: Páxina Seguinte

en: No
gl: Non

en: Number of Pages:
gl: Número de Páxinas:

en: Number of columns:
gl: Numero de columnas:

en: Number of items:
gl: Número de elementos:

en: Number of pages:
gl: Número de páxinas:

en: Number of rows:
gl: Número de filas:

en: Numeric:
gl: Numeración:

en: OK
gl: Aceptar

en: OK If Empty:
gl: Aceptar se valeiro:

en: Obey Child:
gl: Obedecer fillos:

en: Object
gl: Obxeto

en: Object:
gl: Obxeto:

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
gl: So podes pegar compoñentes GnomeDockItem nun compoñente GnomeDock.

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
gl: So podes pegar compoñentes GnomeDockItem nun compoñente GnomeDockItem.

en: Only buttons can be pasted into a GnomeDialog action area.
gl: So podes pegar botóns na área de acción dun diálogo de GNOME.

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
gl: So podes pegar elementos de menú nun menú ou unha barra de menú.

en: Open
gl: Abrir

en: Open Project
gl: Abrir proxecto

en: Open an existing project
gl: Abre un proxecto xa existente

en: Open...
gl: Abrir...

en: Option Menu
gl: Menú de Opcións

en: Options
gl: Opcións

en: Orientation:
gl: Orientación:

en: Output Build Files
gl: Xerar ficheiros compilación

en: Output Support Functions
gl: Xerar funcións de soporte

en: Output main.c File
gl: Xerar ficheiro main.c

en: Output the project source code
gl: Escribe o código fonte do proxecto

en: Pack Start:
gl: Empaquetar ó comezo:

en: Packer
gl: Empaquetador

en: Padding:
gl: Recheo

en: Page Inc:
gl: Inc. Páxina

en: Page Size:
gl: Tamaño de Páxina:

en: Palette
gl: Paleta

en: Paste
gl: Pegar

en: Pick a Font
gl: Coller fonte

en: Pixels Per Unit:
gl: Píxels por unidade:

en: Pixmaps Directory:
gl: Directorio dos pixmaps:

en: Place
gl: Posición

en: Policy:
gl: Política

en: Popup Menu
gl: Menú Popup

en: Position:
gl: Posición

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preview
gl: Previsualización

en: Previous Page
gl: Páxina Anterior

en: Print
gl: Imprimir

en: Progress Bar
gl: Barra de Progreso

en: Project Directory:
gl: Directorio do proxecto:

en: Project File:
gl: Ficheiro do proxecto:

en: Project Name:
gl: Nome do proxecto:

en: Project Options
gl: Opcións do proxecto

en: Project Options...
gl: Opcións do proxecto...

en: Project opened.
gl: Proxecto aberto.

en: Project saved.
gl: Proxecto gardado.

en: Propagate:
gl: Propagar:

en: Properties
gl: Propiedades

en: Properties:
gl: Propiedades:

en: Properties: <none>
gl: Propiedades: <ningunha>

en: Public:
gl: Público:

en: Put this widget in a separate source file
gl: Pon o widget nun ficheiro fonte separado

en: Quit
gl: Saír

en: Quit Glade
gl: Saír de Glade

en: Radio Button
gl: Botón de Radio

en: Radio Menu Item
gl: Elemento de Menú Radio

en: Ratio:
gl: Proporción:

en: Receive Mail
gl: Ler Mail

en: Redisplay
gl: Redebuxar

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Remove Alignment
gl: Borrar Aliñamento

en: Remove Event Box
gl: Borrar caixa de eventos

en: Remove Label
gl: Borrar Etiqueta

en: Rename
gl: Cambiar nome

en: Rename Style To:
gl: Cambiar nome a:

en: Reply to Mail
gl: Respostar Mail

en: Revert
gl: Retornar

en: Right
gl: Dereita

en: Right Justify
gl: Xustificación á dereita

en: Right Justify:
gl: Xustificación Dereita:

en: Row Spacing:
gl: Esp. Filas:

en: Row Span:
gl: Filas ocupadas:

en: Rows:
gl: Filas:

en: Save
gl: Gardar

en: Save Project
gl: Gardar proxecto

en: Save Translatable Strings
gl: Gardar as cadeas traducibles

en: Save project
gl: Gardar proxecto

en: Scores
gl: Puntuacións

en: Scrolled Window
gl: Ventana con desprazamiento

en: Search
gl: Buscar

en: Search/Replace
gl: Buscar/Reemplazar

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select Accelerator Key
gl: Seleccionar tecla aceleradora

en: Select Color
gl: Escolla Cor

en: Select File
gl: Seleccione Ficheiro

en: Select Font
gl: Escolla Fonte

en: Select Mode:
gl: Escoller Modo:

en: Select Named Style
gl: Seleccione Nome de Estilo

en: Select Signal
gl: Elixa sinal

en: Select X Events
gl: Escoller eventos de X

en: Send Mail
gl: Mandar Mail

en: Sensitive:
gl: Sensible:

en: Separate File:
gl: Ficheiro separado:

en: Set Grid Options...
gl: Opcións da Relliña...

en: Set Snap Options...
gl: Opcións de axuste á relliña

en: Set True to let the widget expand
gl: Deixa que o widget se expanda

en: Set True to let the widget expand horizontally
gl: Actívao para que o widget se expanda horizontalmente

en: Set True to let the widget expand vertically
gl: Actívao para que o widget se expanda verticalmente

en: Set True to let the widget fill its allocated area
gl: Deixa que o widget encha a área que ten reservada

en: Set True to let the widget fill its allocated height
gl: Deixa que o widget encha o seu alto reservado

en: Set True to let the widget fill its allocated width
gl: Deixa que o widget encha o seu ancho reservado

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
gl: Para que o widget encha o seu espacio reservado en horizontal

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
gl: Para que o widget encha o seu espacio reservado en vertical

en: Set True to let the widget shrink horizontally
gl: Deixar que o widget diminúa horizontalmente

en: Set True to let the widget shrink vertically
gl: Deixar que o widget diminúa en verticalmente

en: Set True to pack the widget at the start of the box
gl: Pon o widget ó principio da caixa

en: Set True to propagate the style to the widget's children
gl: Actívao para propaga-lo estilo ós widgets fillos

en: Set True to start a new group of toolbar items
gl: Comeza un novo grupo de elementos dunha barra de ferramentas

en: Set True to use the parent GtkPacker's default settings for the border width and all padding properties
gl: Activao para usar a configuración por defecto do compoñente GtkPacker do seu pai para o ancho do borde e todas as propiedades de espaciado

en: Set the grid style and spacing
gl: Elixir o estilo e separación para a relliña

en: Set the spacing between grid lines
gl: Axustar o espaciado entre as liñas da relliña

en: Set which parts of a widget snap to the grid
gl: Elixe que partes de un widget ten que axustarse ós puntos da relliña

en: Shadow:
gl: Sombra:

en: Shared
gl: Compartido

en: Show Border:
gl: Amosar Borde:

en: Show Clipboard
gl: Mostrar portapapéis

en: Show Grid
gl: Mostrar Relliña

en: Show Palette
gl: Mostrar paleta

en: Show Popup:
gl: Amosar Popup:

en: Show Properties
gl: Mostrar propiedades

en: Show Tabs:
gl: Mostrar Pestanas:

en: Show Text:
gl: Amosar Texto:

en: Show Titles:
gl: Amosar Títulos

en: Show Value:
gl: Amosar Valor:

en: Show Widget Tooltips
gl: Mostrar ferramentas do widget

en: Show Widget Tree
gl: Mostra a árbore de widgets

en: Show the clipboard
gl: Mostra o contido do portapapéis

en: Show the palette of widgets
gl: Mostra a paleta de widgets

en: Show the project widget tree
gl: Mostra a árbore de widget do proxecto

en: Show the properties of the selected widget
gl: Mostra as propiedades do widget elixido

en: Shrink:
gl: Diminuir:

en: Side:
gl: Lado:

en: Signal
gl: Sinal

en: Signal Handler & Callback Functions:
gl: Manexadores de sinais e funcións callback

en: Signal to emit
gl: Sinal a emitir

en: Signal:
gl: Sinal:

en: Signals
gl: Sinais

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Snap Options
gl: Opcións de agregación

en: Snap to Grid
gl: Axustar á relliña

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
gl: Fai que os widgets se axusten á relliña (somentes en contenedores de tipo fixed (estáticos)

en: Snap:
gl: Redondeo:

en: Source Directory:
gl: Directorio do código fonte:

en: Source File:
gl: Ficheiro fonte:

en: Source code written.
gl: Código fonte escrito

en: Space Size:
gl: Espaciado:

en: Spacing:
gl: Espaciado:

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

en: Spin Button
gl: Botón de Incremento

en: Start tag expected
gl: Esperábase inicio de elemento

en: Status Bar
gl: Barra de Estado

en: Step Inc:
gl: Inc. Paso:

en: Stop
gl: Deterse

en: Store Config:
gl: Gardar configuración

en: Strikeout
gl: Tachado

en: Style
gl: Estilo

en: Style:
gl: Estilo:

en: Styles
gl: Estilos

en: Support Functions:
gl: Funcións de soporte

en: Switch Next
gl: Cambiar á Siguiente

en: Switch Previous
gl: Cambiar á Anterior

en: System
gl: Sistema

en: System error message:
gl: Mensaxe de error do sistema:

en: Tab Horz. Border:
gl: Borde H. Pest:

en: Tab Pos:
gl: Pos. Pestañas:

en: Tab Vert. Border:
gl: Borde V. Pest:

en: Table
gl: Táboa

en: Text Box
gl: Caixa de Texto

en: Text Bulleted List
gl: Lista de texto sen orde

en: Text Entry
gl: Entrada de Texto

en: Text Numbered List
gl: Lista de texto numerada

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Text:
gl: Texto:

en: That style name is already in use
gl: Ese nome de estilo xa está sendo usado

en: The C source file to save all translatable strings in
gl: O ficheiro de código C onde se gardan as cadeas traducibles

en: The ID to save the history entries under
gl: O identificador no que se graban as entradas do historial

en: The X Extension events mode
gl: Modo de eventos das extensións X

en: The X events that the widget receives
gl: Os eventos X que o widget recibe

en: The accelerator key
gl: A tecla aceleradora

en: The aspect ratio of the frame's child
gl: A proporción cos fillos do marco

en: The background color around the logo
gl: A cor de fondo arredor do logo

en: The background color of the main text area
gl: A cor de fonfo da área de texto principal

en: The class name to pass to the window manager
gl: Nome da clase que se lle vai pasar ó xestor de ventás

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
gl: A relación de incremento do boton spin, que se usa xunto co incremento depáxina

en: The copyright notice
gl: O aviso dos dereitos de copia

en: The current position on the ruler
gl: Posición actual da regra

en: The data passed to the handler
gl: Datos que queres pasarlle ó manexador

en: The direction of the arrow
gl: Dirección da flecha

en: The directory to save generated source code
gl: O directorio onde gardar o código fonte xerado

en: The directory to store pixmaps
gl: Directorio para gardar os pixmaps (imaxes)

en: The edge of the handle box which snaps into position
gl: O borde da caixa aboiante que encaixa na posición

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
gl: O ficheiro onde van as declaracións das funcións que crean a interface

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
gl: O ficheiro onde van as declaracións dos manexadores de sinais e as funcións callback (de retrochamada)

en: The file in which the declarations of the support functions are written
gl: O ficheiro onde van ser escritas as declaracións das funcións de soporte

en: The file in which the functions to create the interface are written
gl: Ficheiro onde se van escribir as funcións para crear a interface

en: The file in which the support functions are written
gl: O ficheiro onde van ser escritas as funcións de soporte

en: The file to write source code into
gl: Ficheiro onde se vai escribir o código fonte

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
gl: O nome do ficheiro ten que ser simple e relativo.
    Usa as opcións de proxecto para cambialo.

en: The font to use for any text in the widget
gl: A fonte a usar para calqueira texto no widget

en: The format of the text, similar to sprintf. Use %P, %V, %L and %U to insert the percentage, value, lower bound and upper bound respectively. Use %1V or %2V to show 1 or 2 decimal places.
gl: Formato do texto, parecido a sprintf. Usa %P, %V, %L e %U para insertar a porcentaxe, valor, límite inferior e límite superior respectivamente. Usa%1V ou %2V para ver 1 ou 2 decimáis.

en: The format of the time to display. Use %H, %M and %S to insert the hour, minute and seconds values
gl: Formato horario. Pon %H, %M, e %S para ter a hora, minuto e segundo

en: The function to be called when the item is selected
gl: A función que vai ser chamada cando se seleccióne o elemento

en: The function to handle the signal
gl: Función para manexar o sinal

en: The graphic to use as the background of the widget
gl: Imaxe para por no fondo do widget

en: The height of the widget
gl: A altura do widget

en: The high value of the ruler
gl: Valor máximo da regra

en: The highest hour to show in the popup
gl: A hora máxima que se amosa no menú contextual (popup)

en: The horizontal alignment
gl: Aliñamento horizontal

en: The horizontal alignment of the arrow
gl: Aliñamento horizontal da flecha

en: The horizontal alignment of the child widget
gl: Aliñamento horizontal do widget fillo

en: The horizontal alignment of the entire label
gl: Aliñamento horizontal de toda a etiqueta

en: The horizontal alignment of the frame's child
gl: Aliñamento horizontal do fillo do marco

en: The horizontal alignment of the frame's label
gl: Aliñamento horizontal da etiqueta do marco (frame)

en: The horizontal padding
gl: Margen horizontal

en: The horizontal padding of the buttons
gl: Espaciado do marco horizontal dos botóns

en: The horizontal scale of the child widget
gl: Escala horizontal do widget fillo

en: The index of the initially selected item
gl: O número do elemento excollido ó comezar

en: The initial position of the window
gl: Posición inicial da ventá

en: The initial type of the curve
gl: Tipo inicial da curva

en: The initial value
gl: Valor inicial

en: The items in the combo list, one per line
gl: Os elementos na lista combo, un por liña

en: The items in the option menu, one per line
gl: Os elementos do menú de opcións, un por liña

en: The justification of the lines of the label
gl: Xustificación das liñas da etiqueta

en: The layout style of the buttons
gl: Tipo de ordenamento dos botóns

en: The left edge of the widget in the table
gl: Borde esquerdo do widget na táboa

en: The license which is added at the top of generated files
gl: Licencia que se vai engadir ó principio dos ficheiros xerados

en: The low value of the ruler
gl: Valor mínimo da regra

en: The maximum horizontal value
gl: Valor máximo horizontal

en: The maximum length of the text
gl: Lonxitude máxima do texto

en: The maximum value
gl: Valor máximo

en: The maximum value of the ruler
gl: Valor máximo da regra

en: The maximum vertical value
gl: Valor máximo vertical

en: The minimum height of the buttons
gl: Altura mínima dos botóns

en: The minimum horizontal value
gl: Valor mínimo horizontal

en: The minimum value
gl: Valor mínimo

en: The minimum vertical value
gl: Valor mínimo vertical

en: The minimum width of the buttons
gl: >ncho mínimo dos botóns

en: The name of the current project
gl: O nome do proxecto actual

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
gl: Nome do estilo, que pode ser compartido por varios widgets

en: The name of the widget
gl: O nome do widget

en: The name to pass to the window manager
gl: Nome para pasarlle ó xestor de ventás

en: The number of buttons
gl: Número de botóns

en: The number of columns in the table
gl: Número de columnas da táboa

en: The number of columns spanned by the widget in the table
gl: Cantas columnas ocupa o widget dentro da táboa

en: The number of decimal digits to show
gl: Número de decimáis a amosar

en: The number of digits to show
gl: Número de díxitos que se mostran

en: The number of items in the toolbar
gl: Cantos elementos ten a barra de ferramentas

en: The number of notebook pages
gl: Número de páxinas do notebook

en: The number of rows in the table
gl: Número de filas da táboa

en: The number of rows spanned by the widget in the table
gl: Cantas filas ocupa o widget dentro da táboa

en: The number of widgets in the box
gl: Número de widgets na caixa

en: The object which receives the signal
gl: O obxeto que vai recibir o sinal

en: The orientation of the progress bar's contents
gl: Orientación dos contidos da barra de progreso

en: The page increment
gl: Aumnento de páxina

en: The page size
gl: Tamaño de páxina

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
gl: O directorio de Pixmaps non está elixido.
    Por favor, elíxao co dialogo de opcións de proxecto.

en: The pixmap filename
gl: Ficheiro da imaxe

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
gl: O directorio dos pixmaps non está elixido.
    Por favor, elíxao co diálogo de opcións de proxecto.

en: The playback speed
gl: Velocidade de reproducción

en: The position of the child widget with respect to its siblings
gl: Posicion do compoñente fillo, con respecto ós seus pais

en: The position of the notebook tabs
gl: Posicion das pestanas do notebook

en: The position of the value
gl: Posición do valor

en: The project directory
gl: O directorio do proxecto

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
gl: O directorio do proxecto non está elixido.
    Por favor, elíxao co diálogo de opcións de proxecto.

en: The project file
gl: O Ficheiro do proxecto

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
gl: Grupo de botóns de radio (por defecto todos os botons co mesmo pai)

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
gl: O grupo de elementos de radio do menú (por defecto todos eles teñen omesmo pai

en: The radio menu item's group. Leave empty to use the parent menu's default group.
gl: O grupo do elemento de tipo radio no menú. Déixao vacío para usar o grupopor defecto do seu pai no menú

en: The requested font is not available.
gl: A fonte pedida non está dispoñible.

en: The selection mode of the columned list
gl: Modo de selección da lista con columnas

en: The selection mode of the columned tree
gl: O modo de elixir na árbore en columna

en: The selection mode of the list
gl: Maneira de escoller na lista

en: The selection mode of the tree
gl: Modo de elixir na árbore

en: The shadow type of the arrow
gl: Tipo de sombra da flecha

en: The side of the remaining space to place the widget
gl: O lado do espacio que sobra no que por o widget

en: The signal to add a handler for
gl: A sinal para a que engades o manexador

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
gl: Sinal a emitir cando premen o acelerador

en: The size of spaces in the toolbar
gl: Tamaño dos espacios na barra de ferramentas

en: The size of the font to use in the font picker button
gl: O tamaño da fonte que se usa no botón para elixir fonte

en: The size of the gutter
gl: Tamaño da canle

en: The size of the handle
gl: Tamaño da pestana

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
gl: Tamaño do borde horizontal das pestanas do notebook

en: The size of the notebook tabs' vertical border
gl: Tamaño do borde vertical das pestanas do notebook

en: The size of the widget's border
gl: Tamaño do borde do widget

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
gl: O directorio do código fonte non está elixido.
    Por favor, elíxao co diálogo de opcións de proxecto.

en: The space between each child
gl: Espacio entre cada fillo

en: The space between each column
gl: Espacio entre cada columna

en: The space between each row
gl: Espacio entre cada fila

en: The space between the buttons
gl: Espacio entre botóns

en: The start and finish pages of GnomeDruid widgets can't be deleted.
gl: Non podes borrar a primeira nin a ultima paxina do widget GnomeDruid.

en: The step increment
gl: Aumento de paso

en: The stock Gnome item to use.
gl: O elemento do grupo Gnome a usar

en: The style of the progress bar
gl: Estilo da barra de progreso

en: The text of the menu item, or empty for separators. Hit return to add a new item below this one. Ctl-Return adds a child item beneath this one.
gl: O texto do elemento do menú, se non pos nada, será un separador. Pulsa o retorno de carro para engadir un novo elemento debaixo deste. Ctrl+Return engade un fillo ó lado deste

en: The text to display
gl: Texto a amosar

en: The title of the window
gl: Título da ventá

en: The toolbar orientation
gl: Orientación da barra de ferramentas

en: The toolbar style
gl: Estilo da barra de ferramentas

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
gl: A mensaxe de axuda a mostrar se o rato pasa encima do widget

en: The top edge of the widget in the table
gl: Borde superior do widget na táboa

en: The type of shadow of the columned list's border
gl: Tipo de sombra do borda da lista con columnas

en: The type of shadow of the columned tree's border
gl: Tipo de sombra do borde da árbore en columna

en: The type of shadow of the frame
gl: Tipo de sombra do marco (frame)

en: The type of shadow of the viewport
gl: Tipo da sombra da vista

en: The type of the curve
gl: O tipo da curva

en: The type of the window
gl: Tipo da ventá

en: The units of the ruler
gl: Únidades de medida da regra

en: The update policy of the color selection scales
gl: A política de actualizado das escalas de selección de cor

en: The update policy of the horizontal scrollbar
gl: A política de actualizamento da barra de desprazamento horizontal

en: The update policy of the scale
gl: Política de modificación da escala

en: The update policy of the scrollbar
gl: Política de modificación da barra de desplazamento

en: The update policy of the vertical scrollbar
gl: A política de actualizamento da barra de desprazamento vertical

en: The vertical alignment
gl: Aliñamento vertical

en: The vertical alignment of the arrow
gl: Aliñamento vertical da flecha

en: The vertical alignment of the child widget
gl: Aliñamento vertical do widget fillo

en: The vertical alignment of the entire label
gl: Aliñamento vertical de toda a etiqueta

en: The vertical padding
gl: A marxe vertical

en: The vertical padding of the buttons
gl: Espaciado vertical dos botóns

en: The vertical scale of the child widget
gl: Escala vertical do widget fillo

en: The view mode of the tree
gl: A representación da árbore

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
gl: O widget esta creado de maneira automatica coma parte do seu widget pai, e nion se pode borrar.

en: The widget's horizontal external padding
gl: O recheo horizontal externo do widget

en: The widget's horizontal internal padding
gl: O recheo horizontal interno do widget

en: The widget's padding
gl: O recheo que leva o widget (similar á marxe)

en: The widget's vertical external padding
gl: O recheo vertical externo do widget

en: The widget's vertical internal padding
gl: O recheo vertical interno do widget

en: The width of the border around the container
gl: Ancho do borde ó redor do contenedor

en: The width of the widget
gl: O ancho do widget

en: Timer
gl: Temporizador

en: Timer Stopped
gl: Temporizador detido

en: Title:
gl: Título

en: Toggle Button
gl: Botón de Dous Estados

en: Toolbar
gl: Barra de Ferramentas

en: Tooltip:
gl: Texto de axuda:

en: Tooltips:
gl: Texto da axuda:

en: Top
gl: Arriba

en: Translatable Strings:
gl: Cadeas traducibles:

en: Trash
gl: Papeleira

en: Trash Full
gl: Papeleira chea

en: Tree
gl: Árbore

en: Tree Item
gl: Elemento da árbore

en: Type
gl: Tipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Underline
gl: Subraiado

en: Unexpected end of file
gl: Fin de ficheiro inesperado

en: Unknown error code
gl: Código de error descoñecido

en: Unknown tag
gl: Elemento descoñecido

en: Up
gl: Arriba

en: Update
gl: Actualizar

en: Update Policy:
gl: Política de Actualizado:

en: Upper Value:
gl: Valor Máximo:

en: Use Always:
gl: Usar Sempre:

en: Use Arrows:
gl: Usar frechas:

en: V Max:
gl: Max V:

en: V Min:
gl: Min V:

en: V Padding:
gl: Marxe Vert.:

en: V Page Inc:
gl: Inc. Páxina V:

en: V Page Size:
gl: Tamaño Páxina V:

en: V Policy:
gl: Política V:

en: V Step Inc:
gl: Inc. Paso V:

en: V Updates:
gl: Actualiz. V:

en: V Value:
gl: Valor V:

en: Value Pos:
gl: Pos. Valor:

en: Value:
gl: Valor:

en: Vertical Box
gl: Caixa Vertical

en: Vertical Button Box
gl: Caixa de Botóns Vertical

en: Vertical Panes
gl: Panel Vertical

en: Vertical Ruler
gl: Regla Vertical

en: Vertical Scale
gl: Escala Vertical

en: Vertical Scrollbar
gl: Barra de Desprazamiento Vertical

en: Vertical Separator
gl: Separador Vertical

en: Vertical Snapping:
gl: Agregado vertical:

en: Vertical Spacing:
gl: Espaciado vertical:

en: View
gl: Ver

en: View Lines:
gl: Amosar Liñas:

en: View Mode:
gl: Representación:

en: Viewport
gl: Vista

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
gl: Visibilidade dos widgets. Os públicos expórtanse a un mapa global.

en: WM Class:
gl: Clase WM:

en: WM Name:
gl: Nome do WM:

en: Week Numbers:
gl: Números da semán:

en: What to display in the font picker button
gl: Qué amosar no botón para escoller fonte

en: When the horizontal scrollbar will be shown
gl: Cando se vai amosar a barra de desprazamento horizontal

en: When the mouse enters the window
gl: Cando o rato entra na ventá

en: When the mouse leaves the window
gl: Cando o rato sale da ventá

en: When the mouse moves
gl: Cando o rato se move

en: When the vertical scrollbar will be shown
gl: Cando se vai amosar a barra de desprazamento vertical

en: When the window needs redrawing
gl: Cando a ventá precisa ser redibuxada

en: When value_changed signals are emitted
gl: Cando se emite o sinal value_changed

en: Where to anchor the widget in its allocated area
gl: Onde ancorar o widget dentro do seu espacio reservado

en: Widget Tree
gl: Árbore de Widgets

en: Widget not found in box
gl: O widget non se atopa na caixa

en: Widget not found in packer
gl: O widget non se atopa no empaquetador (packer)

en: Widget not found in table
gl: O widget non se atopa na táboa

en: Width:
gl: Ancho:

en: Window
gl: Ventá

en: Wrap:
gl: Recomezar:

en: Write Source Code
gl: Escribir código fonte...

en: Write Source Code...
gl: Escribir código fonte...

en: X Align:
gl: Aliñamento X:

en: X Expand:
gl: Expand. en X:

en: X Fill:
gl: Encher en X:

en: X Pad:
gl: Marxe X:

en: X Scale:
gl: Escala X:

en: X Shrink:
gl: Diminuír en X:

en: Y Align:
gl: Aliñamento Y:

en: Y Expand:
gl: Expand. en Y:

en: Y Fill:
gl: Recheo en Y:

en: Y Pad:
gl: Marxe Y:

en: Y Scale:
gl: Escala Y:

en: Y Shrink:
gl: Diminuír en Y:

en: Yes
gl: Sí

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
gl: Non podes poñse un widget nesa posición.
    
    Axuda: GTK+ usa contenedores para situar os widgets.
    Proba eliminando o widget existente e usando
    un contenedor de tipo caixa ou tabla.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
gl: Non podes pegar no widget seleccionado, porque
    foi creado automáticamente polo seu pai.

en: You can't paste into windows or dialogs.
gl: Non podes pegar sobre fiestras ou diálogos.

en: You need to copy a color or background pixmap first
gl: Tes que copiar primeiro unha cor ou un fondo

en: You need to select a background pixmap to paste into
gl: Tes que escoller un pixmap de fondo para pegar nel

en: You need to select a color or background to copy
gl: Tes que escoller unha cor ou un fondo para copiar

en: You need to select a color to paste into
gl: Tes que escoller unha cor para pegar nel

en: You need to set the accelerator key
gl: Tes que escoller unha tecla aceleradora

en: You need to set the handler for the signal
gl: Tes que escoller o manexador para o sinal

en: You need to set the signal name
gl: Tes que escoller un nome para o sinal

en: You need to set the signal to emit
gl: Tes que escoller un sinal para emitir

en: replacing child of container - not implemented yet
gl: reemplazar fillo do contenedor - non implementado ainda

en: separator
gl: separador
