dpkg 1.17.0 - en to hu translation catalogue (375 entries)

en: 
    Configuration file `%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
hu: 
    Nincs `%s' beállító fájl a rendszeren.
    Kérésedre újat telepítek.

en:      Version in package is the same as at last installation.
hu:      A csomagban lévő változat megfelel a legutóbb telepítettnek

en:      not a plain file          %.255s
hu:      nem sima fájl             %.255s

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
hu:   %.250s (%.250s verzió) telepítésre jelölt.

en:   %.250s is %s.
hu:   %.250s %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
hu:   %.250s telepített, de verziója %.250s.

en:   %.250s is not installed.
hu:   %.250s nincs telepítve.

en:   %.250s is to be deconfigured.
hu:   %.250s dekonfigurálásra jelölt.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
hu:   %.250s telepítésre jelölt, de verziója %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
hu:   %.250s eltávolításra jelölt.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
hu:   %.250s is kibontva, de sosem került konfigurálásra.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
hu:   %.250s kibontva, de verziója %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
hu:   %.250s legutolsó beállított verziója %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
hu:   %.250s adja %.250s-t és telepítésre jelölt.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
hu:   %.250s adja %.250s-t de %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
hu:   %.250s adja %.250s-t de dekonfra jelölt.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
hu:   %.250s adja %.250s-t de törlésre jelölt.

en:   Package %s is not configured yet.
hu:   %s csomag még beállítatlan.

en:   Package %s is not installed.
hu:    `%s' csomag nincs telepítve.

en:   Package %s is to be removed.
hu:   %.s eltávolításra jelölt.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
hu:   %.s, mely %s-t adja nincs beállítva.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
hu:   `%s' csomag, mely %s-t adja nincs telepítve.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
hu:   %.s, mely %s-t adja eltávolításra jelölt.

en:   Version of %s on system is %s.
hu:   %s rendszeren lévő verziója %s.

en:  %d in %s:
hu:  %d itt: %s:

en:  %s (not a plain file)
hu:  %s (nem sima fájl)

en:  ==> Keeping old config file as default.
hu: ==> Régi fájl megtartása alapértelmezettként.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
hu:  ==> A csomag terjesztője frissített.

en:  ==> Using current old file as you requested.
hu:  ==> Kérésedre a mostani régi fájlt használom.

en:  ==> Using new config file as default.
hu:  ==> Új fájl használata alapértelmezettként.

en:  ==> Using new file as you requested.
hu:  ==> Kérésedre az új fájlt használom.

en:  The default action is to install the new version.
hu:  Az alapművelet az új változat telepítése.

en:  The default action is to keep your current version.
hu:  Az alapművelet a jelenlegi változatod megtartása.

en:  and
hu:  és

en:  depends on
hu:  függőségek:

en: %s (subprocess): %s
hu: %s (alfolyamat): %s

en: %s is missing
hu: %s hiányzik

en: %s: error while cleaning up:
     %s
hu: %s: hiba a tisztítás során:
     %s

en: (Reading database ...
hu: (Adatbázis olvasása ...

en: (no `control' file in control archive!)
hu: (nincs `control' fájl az ellenőrző archívumban!)

en: (no description available)
hu: (nincs leírás)

en: -%c option does not take a value
hu: A -%c opció nem vár értéket

en: -%c option takes a value
hu: A -%c opció értéket vár

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
hu: a --%s --pending nem fogad non-opcionális argumentumot

en: --%s --recursive needs at least one path argument
hu: --%s --recursive legalább 1 ösvény argumentumot vár

en: --%s needs <name>
hu: --%s számára <név> kell

en: --%s needs <name> <path>
hu: --%s számára <név> és <ösvény> kell

en: --%s needs a .deb filename argument
hu: --%s egy .deb fájlnév argumentmot vár

en: --%s needs a <directory> argument
hu: --%s egy <könyvtár> argumentumot vár

en: --%s needs a single argument
hu: --%s 1 argumentumot vár

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
hu: --%s egy célkönyvtárat igényel.
    Lehet, hogy a dpkg --install-t kell használnod ?

en: --%s needs at least one package archive file argument
hu: --%s legalább 1 csomagarchívum fájl argumentumot vár

en: --%s needs at least one package name argument
hu: a --%s legalább 1 csomagnév argumentot vár

en: --%s option does not take a value
hu: A --%s opció nem vár értéket

en: --%s option takes a value
hu: A --%s opció értéket vár

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
hu: --%s 2 argumentumot fogad (.deb és könyvtár)

en: --%s takes no arguments
hu: --%s nem vár argumentumot

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
hu: --%s csak 1 argumentumot fogad (.deb fájlnév)

en: --auto requires exactly one part file argument
hu: a --auto 1 rész fájl argumentumot vár

en: --auto requires the use of the --output option
hu: a --auto a --output opciót igényli

en: --compare-versions bad relation
hu: rossz --compare-versions reláció

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
hu: a --compare-versions 3 argumentumot vár: <version> <relation> <version>

en: --install needs <link> <name> <path> <priority>
hu: a --install követelményei: <lánc> <név> <ösvény> <elsőbbség>

en: --search needs at least one file name pattern argument
hu: A --search legalább 1 fájlnév mintát vár argumentumként

en: --slave needs <link> <name> <path>
hu: a --slave követelményei: <lánc> <név> <ösvény>

en: --slave only allowed with --install
hu: a --slave csak --install mellett engedélyezett

en: --split needs a source filename argument
hu: a --split egy forrás fájlnév argumentumot vár

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
hu: a --split egy forrás fájlnevet és cél előtagot fogad

en: ; however:
hu: ; ám:

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main `control' file.
hu: A <deb> egy Debian formátumú archívum fájlneve.
    A <cfile> egy adminisztratív fájl összetevő neve.
    A <cfield> Egy a fő `control' fájlban használt mező neve.

en: Authenticating %s ...
hu: %s hitelesítése ...

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
hu: Parancsok:
      -s|--split <fájl> [<előtag>]     Archívum szétvágása.
      -j|--join <rész> <rész> ...      Részek összerakása.
      -I|--info <rész> ...             Egy rész adatainak kiírása.
      -a|--auto -o <teljes> <rész>    Részek automata összehozása.
      -l|--listq                       Nem illő elemek listája.
      -d|--discard [<fájlnév> ...]    Nem illő elemek elvetése.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
hu: A --compare-versions kapcsoló összehasonlító operátorai:
     lt le eq ne ge gt       (üres verzió kezelése minden verziónál korábbiként);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (üres verzió kezelése minden verziónál későbbiként);
     < << <= = >= >> >       (csak a control fájl szintaxisával való kompatibilitás
                                miatt).

en: Debian %s version %s.
hu: Debian %s %s verzió.

en: Debian `%s' package archive backend version %s.
hu: Debian `%s' csomag archívum háttér %s változat .

en: Debian `%s' package management program version %s.
hu: Debian `%s' csomagkezelő program %s verzió.

en: Debian `%s' package split/join tool; version %s.
hu: Debian `%s' csomag vágó/fűző eszköz; %s verzió.

en: Deleted %s.
hu: %s törölve.

en: Description
hu: Leírás

en: EOF after field name `%.*s'
hu: EOF e mező után: `%.*s'

en: EOF before value of field `%.*s' (missing final newline)
hu: EOF e mező értéke előtt: `%.*s' (hiányzó lezáró új sor)

en: EOF during value of field `%.*s' (missing final newline)
hu: EOF e mező értékében: `%.*s' (hiányzó lezáró új sor)

en: Errors were encountered while processing:
hu: Hibák történtek a feldolgozáskor:

en: File `%.250s' is not part of a multipart archive.
hu: `%.250s' fájl nem egy több részes archívum része.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
hu: Formátum nyelvtan:
      A formátum egy füzér, mely minden csomagra kimegy. A forma
      szabvány escape sorokat is tartalmazhat, például: \n (újsor), \r (kocsi
      vissza) vagy \\ (sima per). Csomag adatok a csomag
      mezőire utaló változókkal szúrhatók be a ${var[;width]} szintaxis
      által. A mezők jobbra igazítottak, ha a szélesség negatív, akkor
      balra.

en: Installing new version of config file %s ...
hu: Új beállító fájl telepítése %s ...

en: Junk files left around in the depot directory:
hu: Szemét fájlok maradtak a raktár könyvtárban:

en: MSDOS EOF (^Z) in field name `%.*s'
hu: MSDOS EOF (^Z) e mezőben: `%.*s'

en: MSDOS EOF char in value of field `%.*s' (missing newline?)
hu: MSDOS EOF e mező értékében: `%.*s' (hiányzó új sor?)

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
hu: A(z) %s csomag több másolata kicsomagolt egy körben !
     Csak egyszer állítom be.

en: Name
hu: Név

en: No versions available.
hu: Nincs elérhető verzió.

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
hu: Visszafogásban lévő csomag: %s, nem módosítom. Használd a --force-hold-ot a felülbíráláshoz.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
hu: E csomag: %s többször szerepel, csak egyszer dolgozom fel.

en: Package `%s' does not contain any files (!)
hu: A(z) `%s' csomag nem tartalmaz semmilyen fájlt (!).

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
hu: nem-telepített csomaghoz konfigurációs fájlok vannak, elfelejtem őket

en: Packages not yet reassembled:
hu: Még nincsenek újragyűjtve a csomagok:

en: Processing was halted because there were too many errors.
hu: A feldolgozás túl sok hiba miatt leállt.

en: Recorded info about %s from %s.
hu: %s információit rögzítettem innen: %s.

en: Replacing available packages info, using %s.
hu: Az elérhető (available) csomagok listájának cseréje ezzel: %s.

en: Setting up %s (%s) ...
hu: Beállítás: %s (%s) ...

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
hu: Az alábbi csomagok fontos telepítési gondok miatt kuszák.
    Újra kell telepíteni őket (és a tőlük függőket) a helyes működéshez:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
hu: Az alábbi csomagok fél-beállítottak, valószínűleg az 1. beállítás alatti hibák miatt.
    A beállítás újra megkísérelhető a dpkg --configure <package> paranccsal
    vagy egy aptitude-hoz, dselect-hez hasonló
    felülettel:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
hu: Az alábbi csomagok félig telepítettek, a telepítés alatti hibák miatt.
    A telepítés valószínűleg befejezhető újra megkísérlésével;
    a csomagok a dpkg --remove paranccsal vagy
    egy aptitude-hoz, dselect-hez hasonló felülettel el is távolíthatók:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
hu: Az alábbi csomagok kicsomagoltak, de nincsenek beállítva.
    A dpkg --configure paranccsal vagy egy aptitude-hoz, dselect-hez hasonló
    felülettel be kell állítani őket a működéshez:

en: Type `exit' when you're done.
hu: Írd be az `exit'-et, ha kész vagy.

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
hu: A dpkg-deb --help súg a *.deb fájlok kezeléséről;
    A dpkg --help súg csomagok telepítéséről/eltávolításáról dpkg-val.

en: Type dpkg-split --help for help.
hu: A dpkg-split --help parancs segít

en: Updating available packages info, using %s.
hu: Az elérhető (available) csomagok listájának frissítése ezzel: %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
hu: Használat: %s [<opció> ...] <parancs>

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
hu: A dpkg --info (= dpkg-deb --info) kiírja az archívum fájlokat,
    a dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) a tartalmukat.

en: Use dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  on archives (type %s --help).
hu: Használd a dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile -t az archívumokon (gépeld be ezt: %s --help).

en: Version
hu: Verzió

en: [default=N]
hu: [alapművelet=N:nem]

en: [default=Y]
hu: [alapművelet=Y:igen]

en: [no default]
hu: [nincs alapművelet]

en: `%.255s' is not a debian format archive
hu: `%.255s' nem Debian archívum

en: `%s' clashes with `%s'
hu: `%s' ütközik ezzel: `%s'

en: `%s' field, invalid package name `%.255s': %s
hu: `%s' mező, érvénytelen `%.255s' csomagnév: %s

en: `%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
hu: `%s' mező, hiányzó csomagnév vagy torlódás annak helyén

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     `%c' is obsolete, use `%c=' or `%c%c' instead
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     `%c' elavult, használd a `%c='-t vagy `%c%c'-t

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     bad version relationship %c%c
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     rossz verzió reláció %c%c

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using `=' instead
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     valójában pontos verzióra hivatkozik, `=' javasolt

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     a verzió érték nem-alfanumerikussal kezdődik, szóköz javasolt

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains `%c'
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s': a verzió `%c'-t tartalmaz

en: `%s' field, reference to `%.255s': version unterminated
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s': lezáratlan verzió

en: `%s' field, syntax error after reference to package `%.255s'
hu: `%s' mező, nyelvtani hiba e csomaghivatkozás után: `%.255s'

en: alternatives (`|') not allowed in %s field
hu: alternatíva (`|') tilos e mezőben: %s

en: archive contained object `%.255s' of unknown type 0x%x
hu: az archívum `%.255s' objektuma ismeretlen 0x%x típusú

en: archive has no newlines in header
hu: nincs újsor az archívum fejlécében

en: broken due to postinst failure
hu: postinst hiba miatt törött

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
hu: a tömeges available frissítés a dpkg állapot területhez írási jogot igényel

en: can't mmap package info file `%.255s'
hu: nem tudom mmapolni `%.255s' csomag info fájlt

en: can't remove old postrm script
hu: nem tudom törölni a régi postrm szkriptet

en: can't stat package info file `%.255s'
hu: nem lelem `%.255s' csomag info fájlt

en: cannot access archive
hu: az archívum nem elérhető

en: cannot open `%.255s' (in `%.255s')
hu: `%.255s' nem nyitható meg (ebben: `%.255s')

en: cannot open archive part file `%.250s'
hu: nem megnyitható archívum rész fájl: `%.250s'

en: cannot read config file dir `%.250s' (from `%.250s')
hu: olvashatatlan `%.250s' konfig fájl könyvtár (innen: `%.250s')

en: cannot read info directory
hu: az info könyvtár nem olvasható

en: cannot remove `%.250s'
hu: nem törölhető: `%.250s'

en: cannot remove old backup config file `%.250s' (of `%.250s')
hu: `%.250s' (ezé: `%.250s') régi mentett konfig fájl eltávolíthatatlan

en: cannot remove old config file `%.250s' (= `%.250s')
hu: nem tudom törölni a régi `%.250s' (= `%.250s') konfig fájlt

en: cannot remove old files list
hu: nem tudom törölni a régi fájl listát

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
hu: teljesítetlen elő-függőségek ehhez: %.250s (%.250s miatt kellenek)

en: cannot scan directory `%.255s'
hu: `%.255s' könyvtár nem nézhető át

en: cannot scan updates directory `%.255s'
hu: nem tudom átnézni az updates könyvtárat: `%.255s'

en: cannot stat `%.255s' (in `%.255s')
hu: `%.255s' nem található (ebben: `%.255s')

en: character `%c' not allowed (only letters, digits and characters `%s')
hu: `%c' karakter tilos (csak betűk, számok és `%s' karakterek adhatók meg)

en: conffile `%.250s' does not appear in package
hu: úgy fest, `%.250s' konffájl nincs a csomagban

en: conffile `%.250s' is not stattable
hu: `%.250s' konffájl nem található

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
hu: ütköző műveletek -%c (--%s) and -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving `%.250s' or `%.250s'
hu: `%.250s'-t vagy `%.250s'-t érintő ütköző eltérítések

en: conflicting packages - not installing %.250s
hu: ütköző csomagok - nem telepítem %.250s-t

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
hu: az ellenőrző könyvtárnak hibás %03lo jogai vannak (>=0755 és <=775 kell legyen)

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
hu: hibás fájlrendszer tarfájl -- hibás csomag archívum

en: could not open the `control' component
hu: a `control' összetevő nem nyitható meg

en: couldn't open `%i' for stream
hu: `%i' nem nyitható meg az áramoltatásra

en: dependency problems - leaving unconfigured
hu: függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt

en: dependency problems - not removing
hu: függőségek vannak - nem törlöm

en: divert-to may not contain newlines
hu: divert-to nem tartalmazhat újsorokat

en: diverted by %s to: %s
hu: eltérítve %s által ide: %s

en: done
hu: kész

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
hu: dpkg-deb: `%s' csomag építése itt: `%s'.

en: duplicate path %s
hu: kettős %s ösvény

en: duplicate slave link %s
hu: kettős %s szolga lánc

en: duplicate value for `%s' field
hu: kettős érték e mezőben: `%s'

en: duplicate value for user-defined field `%.*s'
hu: kettős érték e felhasználói mezőben: `%.*s'

en: empty file details field `%s'
hu: üres `%s' fájl részletek mező

en: empty string from fgets reading conffiles
hu: üres szöveg az fgets-ből a konffájl olvasásakor

en: empty value for %s
hu: üres érték ehhez: %s

en: epoch in version is not number
hu: hiányzó szám a verzióban

en: error closing %.250s
hu: hiba %.250s bezárásakor

en: error closing configuration file `%.255s'
hu: hiba e beállító fájl lezárásakor: `%.255s'

en: error closing files list file for package `%.250s'
hu: nem sikerült lezárni a fájllista fájlt e csomaghoz: `%.250s'

en: error closing find's pipe
hu: hiba a find cső lezárásakor

en: error closing/writing `%.255s'
hu: hiba az alábbi lezárásakor/írásakor: `%.255s'

en: error creating device `%.255s'
hu: hiba az alábbi eszköz létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating directory `%.255s'
hu: hiba az alábbi könyvtár létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating hard link `%.255s'
hu: hiba az alábbi merev lánc létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating pipe `%.255s'
hu: hiba az alábbi cső létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating symbolic link `%.255s'
hu: hiba az alábbi jelképes lánc létrehozásakor: `%.255s'

en: error ensuring `%.250s' doesn't exist
hu: hiba `%.250s' hiánya ellenőrzésekor

en: error opening conffiles file
hu: hiba a conffiles fájl megnyitásakor

en: error reading %.250s
hu: olvasási hiba: %.250s

en: error reading %s from file %.255s
hu: hibás %s olvasás e fájlból: %.255s

en: error reading conffiles file
hu: hiba a conffiles fájl olvasásakor

en: error reading dpkg-deb tar output
hu: hiba a dpkg-deb tar kimenet olvasásakor

en: error reading find's pipe
hu: hiba a find cső olvasásakor

en: error reading from dpkg-deb pipe
hu: hiba a dpkg-deb cső olvasásakor

en: error setting ownership of `%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' tulajdonosát

en: error setting ownership of symlink `%.255s'
hu: hiba az alábbi jlánc tulajdonosának beállításakor: `%.255s'

en: error setting permissions of `%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' jogait

en: error setting timestamps of `%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' időpecsétjét

en: error trying to open %.250s
hu: hiba %.250s megnyitásakor

en: error un-catching signal %s: %s
hu: hiba a %s jel elengedésekor: %s

en: error writing `%s'
hu: hiba `%s' írásakor

en: failed during read of `control' component
hu: hiba a `control' összetevő olvasásakor

en: failed to chdir to `%.255s'
hu: sikertelen chdir ide: `%.255s'

en: failed to chdir to `/' for cleanup
hu: nem tudok a /-re váltani a tisztításhoz

en: failed to chdir to directory
hu: hiba a könyvtárváltáskor

en: failed to chdir to directory after creating it
hu: hiba a könyvtárba lépéskor létrehozása után

en: failed to chroot to `%.250s'
hu: meghiúsult a chroot ide: `%.250s'

en: failed to close after read: `%.255s'
hu: sikertelen lezárás olvasás után: `%.255s'

en: failed to create directory
hu: sikertelen könyvtár létrehozás

en: failed to create pipe
hu: a cső létrehozása sikertelen

en: failed to fdopen find's pipe
hu: sikertelen fdopen a find csőhöz

en: failed to fstat archive
hu: sikertelen archívum fstat

en: failed to fstat diversions file
hu: eltérítés fájl fstat sikertelen

en: failed to fstat statoverride file
hu: nem sikerült fstat-olni a statoverride fájlt

en: failed to open diversions file
hu: eltérítés fájl megnyitása sikertelen

en: failed to open package info file `%.255s' for reading
hu: nem tudtam megnyitni `%.255s' csomag info fájlt olvasásra

en: failed to open statoverride file
hu: nem sikerült megnyitni a statoverride fájlt

en: failed to read `%.255s' (in `%.255s')
hu: `%.255s' olvasási hiba (itt: `%.255s')

en: failed to read archive `%.255s'
hu: sikertelen archívum olvasás: `%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
hu: nem tudom törölni a beépített %.255s fájlt

en: failed to remove my own update file %.255s
hu: e frissítő fájlom törlése nem sikerült: %.255s

en: failed to write details of `%.50s' to `%.250s'
hu: `%.50s' részletei nem írhatók ide: `%.250s'

en: field name `%.*s' must be followed by colon
hu: `%.*s' mezőnév után : kell

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s missing
hu: E fájl: `%.250s' hibás - %.250s hiányzik

en: file `%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum `%.250s'
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - rossz MD5 ellenőrzőösszeg: `%.250s'

en: file `%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
hu: `%.250s' hibás - rossz szám (%d kód) ebben: %s

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
hu: `%.250s' hibás - rossz bűvös szám az 1. fejléc végén

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - rossz varázs a második fejléc végén

en: file `%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
hu: E fájl: `%.250s' hibás - rossz behúzó karakter (%d kód)

en: file `%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
hu: E fájl: `%.250s' hibás - hiányzó új sor ezután: %.250s

en: file `%.250s' is corrupt - nulls in info section
hu: E fájl: `%.250s' hibás - nullák az info szakaszban

en: file `%.250s' is corrupt - second member is not data member
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - a második tag nem adattag

en: file `%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - a méret rossz az idézett részszámhoz

en: file `%.250s' is corrupt - too short
hu: E fájl: `%.250s' hibás - túl rövid

en: file `%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - a részek száma rossz az idézett méretekhez

en: file `%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
hu: `%.250s' nem egy Debian bináris archívum (dpkg-split?)

en: file `%.250s' is not an archive part
hu: A `%.250s' fájl nem egy archívum rész

en: file `%s' is not an archive part
hu: A `%s' fájl nem egy archívum rész

en: file details field `%s' not allowed in status file
hu: `%s' fájl részletek mező tilos az állapot fájlban

en: file may not contain newlines
hu: fájl nem tartalmazhat újsorokat

en: filename "%s" is not absolute
hu: "%s" fájlnév nem abszolút

en: files `%.250s' and `%.250s' are not parts of the same file
hu: a két fájl: `%.250s és `%.250s' nem ugyanannak részei

en: files list file for package `%.250s' contains empty filename
hu: e csomag: `%.250s' fájllista fájlja üres fájlnevet tartalmaz

en: find for --recursive returned unhandled error %i
hu: a find a --recursive-hoz kezeletlen hibával tért vissza: %i

en: fork failed
hu: fork hiba

en: illegal package name at line %d: %.250s
hu: rossz csomagnév a %d. sorban: %.250s

en: installed
hu: telepített

en: invalid integer for --%s: `%.250s'
hu: érvénytelem egész a --%s számára: `%.250s'

en: invalid package name (%.250s)
hu: hibás csomagnév (%.250s)

en: junk after %s
hu: szemét %s után

en: link %s is both primary and slave
hu: %s elsődleges és szolga lánc is

en: locally diverted to: %s
hu: helyben eltérítve ide: %s

en: maintainer script `%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
hu: `%.50s' karbantartói szkript jogok hibásak (%03lo) (>=0555 és <=0775 kell)

en: maintainer script `%.50s' is not a plain file or symlink
hu: A karbantartói szkript (`%.50s') nem sima fájl vagy jelképes lánc

en: maintainer script `%.50s' is not stattable
hu: `%.50s' karbantartói szkript nem található

en: may not be empty string
hu: nem lehet üres szöveg

en: mismatch on divert-to
      when removing `%s'
      found `%s'
hu: nem-illeszkedő divert-to
      `%s' eltávolításakor
      `%s'-t találtam

en: mismatch on package
      when removing `%s'
      found `%s'
hu: nem-illeszkedő csomag
      `%s' eltávolításakor
      `%s'-t találtam

en: missing %s
hu: hiányzik: %s

en: name %s is both primary and slave
hu: %s elsődleges és szolga név is

en: name of conffile (starting `%.250s') is too long (>%d characters)
hu: a konffájl neve (kezdete: `%.250s') túl hosszú (>%d karakter)

en: need an action option
hu: egy művelet opciót igényel

en: new %s script
hu: új %s szkript

en: newline in field name `%.*s'
hu: új sor e mezőben: `%.*s'

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
hu: újsorok tilosak az update-alternatives fájlokban (%s)

en: no package information in `%.255s'
hu: nem találok csomag infót ebben: `%.255s'

en: no package named `%s' is installed, cannot configure
hu: nincs `%s' csomag telepítve, így nem beállítható

en: not installed
hu: nem telepített

en: not installed but configs remain
hu: nem telepített, de beállításai még ott vannak

en: nothing after colon in version number
hu: nincs semmi a : után a verziószámban

en: old %s script
hu: régi %s szkript

en: old version of package has overly-long info file name starting `%.250s'
hu: a csomag régi verziójában túl hosszú info fájlnév van, kezdete: `%.250s'

en: open component `%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
hu: `%.255s' összetevő megnyitása (ebben: %.255s) váratlan módon meghiúsult

en: operation requires read/write access to dpkg status area
hu: a művelet olvasás/írás jogot kér a dpkg állapot területhez

en: package %.250s is already installed and configured
hu: A(z) %.250s csomag már települt és be van állítva

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status `%.250s')
hu: A(z) %.250s csomag nem beállítható
     (jelenlegi állapota: `%.250s')

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
hu: a csomag géptípusa (%s) eltér a rendszertől (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting `%.50s')
hu: a csomagban túl hosszú control info fájlnév van (kezdete: `%.50s')

en: package diverts others to: %s
hu: csomag eltérít másokat ide: %s

en: package may not contain newlines
hu: csomag nem tartalmazhat újsorokat

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or `-+.'
hu: a csomagnév kisbetűs alfanumerikus és `-+.'-tól eltérő karaktereket tartalmaz

en: part %d is missing
hu: hiányzó %d. rész

en: part file `%.250s' is not a plain file
hu: `%.250s' rész fájl nem sima fájl

en: part size is far too large or is not positive
hu: a rész mérete bőven túl vagy nem pozitív

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
hu: elő-függőségi gond - %.250s nem települ

en: priority must be an integer
hu: az elsőbbség egész szám kell legyen

en: read error in %.250s
hu: olvasási hiba itt: %.250s

en: read error in configuration file `%.255s'
hu: beállító fájl olvasási hiba: `%.255s'

en: read error on standard input
hu: olvasási hiba a szabvány bemeneten

en: reassembled package file
hu: újrarendezett csomag fájl

en: rename involves overwriting `%s' with
      different file `%s', not allowed
hu: átnevezés `%s' felülírásával járna
      `%s' eltérő fájllal, ez nem engedélyezett

en: requested operation requires superuser privilege
hu: a kért művelet rendszergazda jogokat igényel

en: root or null directory is listed as a conffile
hu: gyökér vagy üres könyvtár konffájlként listázva

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
hu: kerestem, de nem leltem csomagokat (*.deb fájlokat)

en: several package info entries found, only one allowed
hu: több csomaginfó bejegyzés létezik, csak 1 lehet

en: slave link same as main link %s
hu: szolga lánc és %s fő lánc azonos

en: source file `%.250s' not a plain file
hu: `%.250s' forrás fájl nem sima fájl

en: statoverride file contains empty line
hu: a statoverride fájl üres sort tartalmaz

en: stripping trailing /
hu: / leszedése

en: subprocess %s failed with wait status code %d
hu: %s alfolyamat meghiúsult %d állapot kódra várva

en: subprocess %s returned error exit status %d
hu: %s alfolyamat %d hibakóddal kilépett

en: target is directory - cannot skip control file check
hu: a cél egy könyvtár - nem mellőzhető a control fájl ellenőrzése

en: there are several versions of part %d - at least `%.250s' and `%.250s'
hu: %d. résznek több változata van - legalább `%.250s' és `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
hu: nincs új szkript a csomag új változatában - feladom

en: too few values in file details field `%s' (compared to others)
hu: kevés érték `%s' fájl részletek mezőben (más mezőkhöz képest)

en: too many values in file details field `%s' (compared to others)
hu: túl sok érték `%s' fájl részletek mezőben (más mezőkhöz képest)

en: unable to (re)open input part file `%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl nem nyitható meg (újra)

en: unable to access dpkg status area
hu: nem érem el a dpkg állapot területet

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
hu: nem tudok hozzáférni a dpkg állapot területhez a tömeges available frissítéshez

en: unable to check existence of `%.250s'
hu: nem ellenőrizhető `%.250s' léte

en: unable to check for existence of archive `%.250s'
hu: nem ellenőrizhető az alábbi archívum léte: `%.250s'

en: unable to close updated status of `%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának lezárása sikertelen

en: unable to create `%.255s'
hu: `%.255s' nem hozható létre

en: unable to delete control info file `%.250s'
hu: nem tudom törölni `%.250s' kontroll info fájlt

en: unable to delete used-up depot file `%.250s'
hu: sikertelen e felhasznált raktár fájl törlése: `%.250s'

en: unable to discard `%.250s'
hu: nem tudom eldobni `%.250s'-t

en: unable to fill %.250s with padding
hu: %.250s kitöltése behúzással sikertelen

en: unable to flush %.250s after padding
hu: %.250s feltöltése a behúzás után sikertelen

en: unable to flush updated status of `%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának feltöltése sikertelen

en: unable to fstat part file `%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl fstat sikertelen

en: unable to fstat source file
hu: forrás fájl fstat sikertelen

en: unable to fsync updated status of `%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának fsync-je sikertelen

en: unable to install (supposed) new info file `%.250s'
hu: nem tudom telepíteni az (állítólagos) új `%.250s' info fájlt

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
hu: nem sikerült telepíteni `%.250s'-t `%.250s'-ként

en: unable to install new info file `%.250s' as `%.250s'
hu: nem tudom telepíteni az új `%.250s' info fájlt, mint `%.250s'

en: unable to install new version of `%.255s'
hu: nem tudom telepíteni `%.255s' új verzióját

en: unable to install updated status of `%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának telepítése sikertelen

en: unable to make backup link of `%.255s' before installing new version
hu: nem tudom elkészíteni `%.255s' mentő láncát az új változat telepítése előtt

en: unable to move aside `%.255s' to install new version
hu: nem tudom elmozdítani `%.255s'-t az új változat telepítéséhez

en: unable to open files list file for package `%.250s'
hu: nem tudom megnyitni a fájllista fájlt e csomaghoz: `%.250s'

en: unable to open new depot file `%.250s'
hu: sikertelen az új raktár fájl megnyitása: `%.250s'

en: unable to open output file `%.250s'
hu: `%.250s' kimenő fájl nem nyitható meg

en: unable to open source file `%.250s'
hu: e forrásfájl nem megnyitható: `%.250s'

en: unable to open temp control directory
hu: nem tudom megnyitni az átmeneti ellenőrző könyvtárat

en: unable to open/create status database lockfile
hu: a dpkg állapot adatbázis lezáró fájl kinyitása/lezárása sikertelen

en: unable to read depot directory `%.250s'
hu: `%.250s' raktár könyvtár nem olvasható

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
hu: %.250s fájl-leíró kapcsolói olvasása sikerelen

en: unable to read link `%.255s'
hu: meghiúsult e lánc olvasása: `%.255s'

en: unable to read part file `%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl nem olvasható

en: unable to remove newly-extracted version of `%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani `%.250s' újonnan-kicsomagolt verzióját

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani `%.250s' újonnan-telepített verzióját

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s' to allow reinstallation of backup copy
hu: nem lehet törölni `%.250s' újonnan telepített verzióját a biztonsági másolat újratelepítéséhez

en: unable to remove obsolete info file `%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani az elavult `%.250s' info fájlt

en: unable to rename new depot file `%.250s' to `%.250s'
hu: nem sikerült átnevezni e raktár fájlt: `%.250s' erre: `%.250s'

en: unable to reopen part file `%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl újranyitása sikertelen

en: unable to restore backup version of `%.250s'
hu: nem lehet visszaállítani "%.250s" mentett változatát

en: unable to seek to start of %.250s after padding
hu: nem tudok %.250s elejére menni a behúzás után

en: unable to set execute permissions on `%.250s'
hu: `%.250s' futtatási jogainak beállítása sikertelen

en: unable to stat %s `%.250s'
hu: nem lelem %s `%.250s'-t

en: unable to stat `%.250s'
hu: nem lelem `%.250s'-t

en: unable to stat `%.255s' (which I was about to install)
hu: nem találom `%.255s'-t (melyet telepítenem kéne)

en: unable to stat current installed conffile `%.250s'
hu: nem érhető el a jelenleg telepített beállítófájl: %.250s

en: unable to stat other new file `%.250s'
hu: nem találom a másik `%.250s' új fájlt

en: unable to truncate for updated status of `%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának vágása sikertelen

en: unable to write updated status of `%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának írása sikertelen

en: unexpected data after package and selection at line %d
hu: váratlan adatok a csomag és választás után a %d. sorban

en: unexpected end of file in %.250s
hu: váratlan fájl vége jel itt: %.250s

en: unexpected end of line after package name at line %d
hu: váratlan sorvég a csomagnév után a %d. sorban

en: unexpected end of line in package name at line %d
hu: váratlan sorvég a csomagnévben a %d. sorban

en: unexpected eof after package name at line %d
hu: váratlan eof a csomagnév után a %d. sorban

en: unexpected eof before end of line %d
hu: váratlan eof e sor vége előtt: %d

en: unexpected eof in package name at line %d
hu: váratlan eof a csomagnévben a %d. sorban

en: unknown argument `%s'
hu: ismeretlen %s argumentum

en: unknown compression type `%s'!
hu: ismeretlen tömörítés: `%s'!

en: unknown force/refuse option `%.*s'
hu: ismeretlen `%.*s' kényszerítő/elutasító opció

en: unknown option -%c
hu: ismeretlen lehetőség -%c

en: unknown option --%s
hu: ismeretlen lehetőség -- %s

en: unknown option `%s'
hu: ismeretlen `%s' lehetőség

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
hu: ismeretlen kért állapot a %d. sorban: %.250s

en: unpacked but not configured
hu: kicsomagolt de nincs beállítva

en: updates directory contains file `%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
hu: Az updates könyvtárban lévő `%.250s' fájl neve túl hosszú (hossz=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
hu: Az updates könyvtár eltérő hosszú fájlneveket tartalmaz (%d és %d is)

en: user-defined field name `%.*s' too short
hu: a felhasználó által megnevezett `%.*s' mező túl rövid

en: version string has embedded spaces
hu: a verziószámban szóközök vannak

en: version string is empty
hu: a verzió helye üres

en: warning
hu: figyelj!

en: yes/no in boolean field
hu: yes/no a logikai mezőben

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
hu: nincs jogod lezárni a dpkg állapot adatbázist

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
hu: a csomagok sima nevét kell megadnod, nem az őket tartalmazó fájlokét
