atk 1.6.0 - en to ca translation catalogue (111 entries)

en: Selected Link
ca: Enllaç seleccionat

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
ca: Especifica si l'objecte AtkHyperlink és seleccionat

en: Number of Anchors
ca: Nombre d'àncores

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
ca: El nombre d'àncores associades amb l'objecte AtkHyperlink

en: End index
ca: Final de l'índex

en: The end index of the AtkHyperlink object
ca: El final de l'índex de l'objecte AtkHyperlink

en: Start index
ca: Inici de l'índex

en: The start index of the AtkHyperlink object
ca: L'inici de l'índex de l'objecte AtkHyperlink

en: invalid
ca: invàlid

en: accelerator label
ca: etiqueta d'accelerador

en: alert
ca: alerta

en: animation
ca: animació

en: arrow
ca: fletxa

en: calendar
ca: calendari

en: check box
ca: quadre de verificació

en: check menu item
ca: element de menú de verificació

en: color chooser
ca: selector de color

en: column header
ca: capçalera de columna

en: combo box
ca: caixa combo

en: dateeditor
ca: editor de data

en: desktop icon
ca: icona d'escriptori

en: desktop frame
ca: marc d'escriptori

en: dial
ca: disc selector

en: dialog
ca: diàleg

en: directory pane
ca: quadre de directori

en: drawing area
ca: àrea de dibuixat

en: file chooser
ca: selector de fitxers

en: filler
ca: omplenador

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
ca: selector de tipus de lletra

en: frame
ca: marc

en: glass pane
ca: quadre transparent

en: html container
ca: contenidor d'html

en: icon
ca: icona

en: image
ca: imatge

en: internal frame
ca: marc intern

en: label
ca: etiqueta

en: layered pane
ca: quadre superposat

en: list
ca: llista

en: list item
ca: element de llista

en: menu
ca: menú

en: menu bar
ca: barra de menú

en: menu item
ca: element de menú

en: option pane
ca: quadre d'opcions

en: page tab
ca: pestanya de pàgina

en: page tab list
ca: llista de pestanyes de pàgina

en: panel
ca: quadre

en: password text
ca: text de contrasenya

en: popup menu
ca: menú emergent

en: progress bar
ca: barra de progrés

en: push button
ca: botó de pulsació

en: radio button
ca: botó radial

en: radio menu item
ca: element de menú radial

en: root pane
ca: quadre arrel

en: row header
ca: capçalera de fila

en: scroll bar
ca: barra de desplaçament

en: scroll pane
ca: quadre de desplaçament

en: separator
ca: separador

en: slider
ca: desplaçador

en: split pane
ca: quadre partit

en: spin button
ca: botó giratori

en: statusbar
ca: barra d'estat

en: table
ca: taula

en: table cell
ca: cel·la de taula

en: table column header
ca: capçalera de columna de taula

en: table row header
ca: capçalera de fila de taula

en: tear off menu item
ca: element de menú arrossegable

en: toggle button
ca: botó de selecció

en: tool bar
ca: barra d'eines

en: tool tip
ca: consell

en: tree
ca: arbre

en: tree table
ca: taula d'arbre

en: unknown
ca: desconegut

en: viewport
ca: subàrea

en: window
ca: finestra

en: header
ca: capçalera

en: footer
ca: peu

en: paragraph
ca: paràgraf

en: application
ca: aplicació

en: autocomplete
ca: completa automàticament

en: edit bar
ca: edita la barra

en: embedded component
ca: component incrustat

en: Accessible Name
ca: Nom accessible

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
ca: Nom de la instància de l'objecte formatat per a l'accés de les tecnologies assistives

en: Accessible Description
ca: Descripció accessible

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
ca: Descripció d'un objecte, formatat per a l'accés de les tecnologies assistives

en: Accessible Parent
ca: Pare accessible

en: Is used to notify that the parent has changed
ca: S'utilitza per a notificar que el pare ha canviat

en: Accessible Value
ca: Valor accessible

en: Is used to notify that the value has changed
ca: S'utilitza per a notificar que el valor ha canviat

en: Accessible Role
ca: Rol accessible

en: The accessible role of this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: Accessible Layer
ca: Capa accessible

en: The accessible layer of this object
ca: La capa accessible d'aquest objecte

en: Accessible MDI Value
ca: Valor MDI accessible

en: The accessible MDI value of this object
ca: El valor MDI accessible d'aquest objecte

en: Accessible Table Caption
ca: Títol de la taula accessible

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
ca: S'utilitza per a notificar que el títol de la taula ha canviat; aquesta propietat no s'ha d'utilitzar. S'ha d'utilitzar accessible-table-caption-object en el seu lloc

en: Accessible Table Column Header
ca: Capçalera de columna de taula accessible

en: Is used to notify that the table column header has changed
ca: S'utilitza per a notificar que la capçalera de la columna de la taula ha canviat

en: Accessible Table Column Description
ca: Descripció de la columna de la taula accessible

en: Is used to notify that the table column description has changed
ca: S'utilitza per a notificar que la descripció de la columna de la taula ha canviat

en: Accessible Table Row Header
ca: Capçalera de la fila de la taula accessible

en: Is used to notify that the table row header has changed
ca: S'utilitza per a notificar que la capçalera de la fila de la taula ha canviat

en: Accessible Table Row Description
ca: Descripció de la fila de la taula accessible

en: Is used to notify that the table row description has changed
ca: S'utilitza per a notificar que la descripció de la fila de la taula ha canviat

en: Accessible Table Summary
ca: Resum de la taula accessible

en: Is used to notify that the table summary has changed
ca: S'utilitza per a notificar que el resum de la taula ha canviat

en: Accessible Table Caption Object
ca: Objecte de títol de taula accessible

en: Is used to notify that the table caption has changed
ca: S'utilitza per a notificar que el títol de la taula ha canviat

en: Number of Accessible Hypertext Links
ca: Nombre d'enllaços d'hypertext accessibles

en: The number of links which the current AtkHypertext has
ca: El nombre d'enllaços que té l'AtkHypertext actual
