atk 1.0 - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: invalid
mr: अनधिकृत

en: alert
mr: सावधान

en: animation
mr: रंजनचित्र निर्मीती

en: arrow
mr: बाण

en: calendar
mr: दिनदर्शिका

en: canvas
mr: पडदा

en: dial
mr: डायल

en: dialog
mr: संवाद

en: filler
mr: भरणी

en: frame
mr: चौकट

en: icon
mr: चिन्ह

en: image
mr: प्रतिमा

en: label
mr: लेबल

en: list
mr: यादी

en: menu
mr: मेनु

en: panel
mr: सूिचका

en: separator
mr: विभिन्नकर्ता

en: slider
mr: सरकपट्टी

en: statusbar
mr: दर्जासूचिका

en: table
mr: टेबल (तक्ता)

en: terminal
mr: टर्मिनल

en: text
mr: मजकूर

en: tree
mr: वृक्ष

en: unknown
mr: अपरिचित

en: viewport
mr: दर्शनभाग

en: window
mr: चौकट

en: header
mr: शिर्षक पट्टी

en: footer
mr: तळपट्टी

en: paragraph
mr: पॅरा बनविणे

en: application
mr: कार्यक्रम
