gtk+-properties 2.6-branch - en to af translation catalogue (987 entries)

en: A GdkImage to display
af: 'n GdkImage om te vertoon

en: A GdkPixbuf to display
af: 'n GdkPixbuf om te vertoon

en: A GdkPixmap to display
af: 'n GdkPixmap om te vertoon

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
af: 'n GtkPackType wat aandui of die kind met betrekking tot die begin of die einde van die ouer gepak moet word

en: A column in the data source model to get the strings from
af: 'n Kolom in die databronmodel waaruit die stringe verkry moet word

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
af: 'n Lys stylattribute om op die teks van die etiket toe te pas

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
af: 'n Lys stylattribute om op die teks van die verbeelder toe te pas

en: A name for the action group.
af: 'n Naam vir die aksiegroep.

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
af: 'n Getal tussen 0,0 en 1,0 wat die horisontale gerigtheid van die teks in die vorderingsdingesie aandui

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
af: 'n Getal tussen 0,0 en 1,0 wat die vertikale belyning van die teks in die vorderingsdingesie aandui

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
af: n Aanwyser na die pixeldata van die pixbuf

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
af: 'n Korter etiket wat op nutsbalkknoppies gebruik kan word.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
af: 'n String met _ karakters in posisies wat ooreenstem met karakters in die teks wat onderstreep moet word

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
af: 'n Titel wat deur die vensterbestuurder vertoon kan word wanneer hierdie kieslys afgeskeur word

en: A tooltip for this action.
af: 'n Nutswenk vir hierdie aksie.

en: A unique name for the action.
af: n  Unieke naam vir die aksie.

en: A widget to display in place of the usual expander label
af: 'n Dingesie wat in die plek van die gewone uitvoueretiket vertoon moet word

en: A widget to display in place of the usual frame label
af: 'n Dingesie wat in die plek van die gewone raametiket vertoon moet word

en: Above child
af: Bokant kind

en: Accelerator Closure
af: Versnellerafsluiting

en: Accelerator Widget
af: Versnellerdingesie

en: Accept focus
af: Aanvaar fokus

en: Accepts tab
af: Aanvaar keep

en: Action
af: Aksie

en: Action Group
af: Aksiegroep

en: Action area border
af: Aksiestreekgrens

en: Activatable
af: Aktiveerbaar

en: Activates default
af: Aktiveer verstek

en: Active
af: Aktief

en: Active item
af: Aktiewe item

en: Activity Blocks
af: Aktiwiteitsblokke

en: Activity Step
af: Aktiwiteitstap

en: Activity mode
af: Aktiwiteitsmodus

en: Add tearoffs to menus
af: Voeg afskeuritems by die kieslyste

en: Adjustment
af: Verstelling

en: Alignment
af: Gerigtheid

en: Allow Grow
af: Laat vergroot toe

en: Allow Rules
af: Laat reëls toe

en: Allow Shrink
af: Laat verklein toe

en: Allow drawing of alternating color rows
af: Laat teken van afwisselende kleure rye toe

en: Allow empty
af: Laat leë toe

en: Always enable arrows
af: Stel altyd pyltjies in werking

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
af: Hoeveelheid grensruimte tussen die kieslysstaafarsering en kieslysitems

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
af: Hoeveelheid grensruimte tussen die nutsbalkarsering en knoppies

en: Amount to increase child's size on either side
af: Hoeveelheid om kind se grootte aan ieder kant te vergroot

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
af: Hoeveelheid wat kind se grootte aan bo- en onderkant vergroot moet word

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
af: Hoeveel die paragraaf ingekeep moet word, in pixels

en: An XML string describing the merged UI
af: 'n XML-string wat die saamgesmelte UI beskryf

en: Animation
af: Animasie

en: Appearance of the frame border
af: Voorkoms van die raam se grens

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
af: Vertoon van die skadu wat die pyltjie omring

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
af: Voorkoms van die arsering wat die wat die houer omring

en: Application paintable
af: Toepassing verfbaar

en: Application supplied widget for custom previews.
af: Dingesie deur toepassing verskaf vir doelgemaakte voorskoue.

en: Application supplied widget for extra options.
af: Dingesie deur toepassing verskaf vir ekstra opsies.

en: Arrow X Displacement
af: Pyltjie-x-verplasing

en: Arrow Y Displacement
af: Pyltjie-y-verplasing

en: Arrow direction
af: Pyltjierigting

en: Arrow shadow
af: Pyltjieskadu

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
af: Aspekratio as gehoorsaam_kind VALS is

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
af: Aspekratio waarmee die invoegwyser geteken moet word

en: Attributes
af: Attribute

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
af: Agtergrondkleur as 'n (moontlik ontoegewyste) GdkColor

en: Background color as a GdkColor
af: Agtergrondkleur as 'n GdkColor

en: Background color as a string
af: Agtergrondkleur as 'n string

en: Background color name
af: Agtergrondkleur-naam

en: Background full height
af: Agtergrond volledige hoogte

en: Background full height set
af: Agtergrondvolledigehoogte-stel

en: Background set
af: Agtergrondstel

en: Background stipple mask
af: Agtergrond-punteermasker

en: Background stipple set
af: Agtergrond-punteerstel

en: Backward stepper
af: Agtertoestapper

en: Bar style
af: Staafstyl

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
af: Biskaart om as masker te gebruik wanneer teksagtergrond geteken word

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
af: Biskaart om as masker te gebruik wanneer teksvoorgrond geteken word

en: Bits per Sample
af: Bisse per monster

en: Border relief
af: Grensreliëf

en: Border width
af: Grenswydte

en: Bottom Attach
af: Onderaanhegting

en: Bottom Padding
af: Onderkantopvulling

en: Bottom attachment
af: Onderaanhegting

en: Button relief
af: Knoppiereliëf

en: Button spacing
af: Knoppiespasiëring

en: Can be used to add a new child to the container
af: Kan gebruik word om 'n nuwe kind by die houer te voeg

en: Can change accelerators
af: Kan snelsleutels wysig

en: Can default
af: Kan verstek wees

en: Can focus
af: Kan fokus

en: Case sensitive
af: Kassensitief

en: Cell background color
af: Selagtergrondkleur

en: Cell background color as a GdkColor
af: Selagtergrondkleur as 'n GdkColor

en: Cell background color as a string
af: Selagtergrondkleur as 'n string

en: Cell background color name
af: Selagtergrondkleur-naam

en: Cell background set
af: Selagtergrondstel

en: Child
af: Kind

en: Child X Displacement
af: Kind-X-verplasing

en: Child Y Displacement
af: Kind-Y-verplasing

en: Child internal height padding
af: Kind-binnehoogteopvulling

en: Child internal width padding
af: Kind-binnewydteopvulling

en: Child widget to appear next to the menu text
af: Kinddingesie wat langs die kieslysteks moet verskyn

en: Clickable
af: Kliekbaar

en: Climb Rate
af: Klimkoers

en: Color to use for even rows
af: Kleur wat vir ewegetal-rye gebruik word

en: Color to use for odd rows
af: Kleur wat vir onewegetal-rye gebruik word

en: Color with which to draw insertion cursor
af: Kleure waarmee die invoegwyser geteken moet word

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
af: Kleur waarmee die sekondêre invoegwyser geteken moet word wanneer gemengde regs-na-links- en links-na-regs-teks geredigeer word

en: Colorspace
af: Kleurruimte

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
af: Kolom kry 'n deel van ekstra wydte wat aan die dingesie toegeken word

en: Column headers respond to click events
af: Kolomkoppe wat op kliekgebeure reageer

en: Column is user-resizable
af: Kolomme is gebruikerskaleerbaar

en: Column spacing
af: Kolomspasiëring

en: Column span column
af: Kolomspankolom

en: Columns
af: Kolomme

en: ComboBox model
af: Kombinasiekas-model

en: Completion Model
af: Voltooiingsmodel

en: Composite child
af: Saamgestelde kind

en: Content area border
af: Inhoudstreekgrens

en: Create the same proxies as a radio action
af: Skep dieselfde instaners as klinkaksies

en: Current Alpha
af: Huidige alfa

en: Current Color
af: Huidige kleur

en: Current fixed width of the column
af: Huidige vaste wydte van die kolom

en: Current width of the column
af: Huidige wydte van die kolom

en: Cursor Blink
af: Wyserflonker

en: Cursor Blink Time
af: Wyserflonker-tyd

en: Cursor Position
af: Wyserposisie

en: Cursor Visible
af: Wyser sigbaar

en: Cursor color
af: Wyserkleur

en: Cursor line aspect ratio
af: Wyserlyn-aspekratio

en: Curve type
af: Kurwesoort

en: Custom palette
af: Doelgemaakte palet

en: Custom tabs for this text
af: Doelmaak kepe vir hierdie teks

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
af: Stippelpatroon wat gebruik moet word om die fokusaanwyser te teken

en: Day
af: Dag

en: Decorated
af: Versier

en: Default Display
af: Verstekvertoon

en: Default Height
af: Verstekhoogte

en: Default Outside Spacing
af: Verstekbuitespasiëring

en: Default Spacing
af: Verstekspasiëring

en: Default Width
af: Verstekwydte

en: Delay before drop down menus appear
af: Vertraging voor aftuimelkieslyste verskyn

en: Delay before hiding a submenu
af: Vertraging voor subkieslys verskuil word

en: Delay before submenus appear
af: Vertraag voor subkieslyste verskyn

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
af: Vertraging voor die subkieslyste van 'n kieslysstaaf verskyn

en: Deprecated property, use shadow_type instead
af: Afgekeurde eienskap, gebruik eerder arseer_soort

en: Destroy with Parent
af: Vernietig met ouer

en: Detail
af: Besonderhede

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
af: Bepaal hoe die gearseerde kassie rondom die aansigpunt geteken word

en: Digits
af: Syfers

en: Discrete Blocks
af: Diskrete blokke

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
af: Vertoon 'n tweede agtertoe-pyltjie op die teenoorgestelde punt van die rolstaaf

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
af: Vertoon 'n tweede agtertoe-pyltjie op die teenoorgestelde punt van die oortjiearea

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
af: Vertoon 'n tweede vorentoe-pyltjie op die teenoorgestelde punt van die oortjiearea

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
af: Vertoon 'n tweede vorentoe-pyltjie op die teenoorgestelde punt van die rolstaaf

en: Display the cell
af: Vertoon die sel

en: Display the standard backward arrow button
af: Vertoon die standaard-agtertoepyltjieknoppie

en: Display the standard forward arrow button
af: Vertoon die standaardvorentoe pyltjieknoppie

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
af: Moenie die skuifknoppie se grootte verander nie, maak dit net vas op die minimum grootte

en: Double Click Distance
af: Dubbelkliek-afstand

en: Double Click Time
af: Dubbelkliek-tyd

en: Drag threshold
af: Sleepdrempel

en: Draw
af: Teken

en: Draw Indicator
af: Tekenaanduier

en: Draw Value
af: Tekenwaarde

en: Draw as radio menu item
af: Teken as klinkkieslysitem

en: Draw the toggle button as a radio button
af: Teken die swikknoppie as 'n klinkknoppie

en: Editability set
af: Redigeerbaarheidstel

en: Editable
af: Redigeerbaar

en: Editable mode of the CellRenderer
af: Redigeerbare modus van die CellRenderer

en: Enable Popup
af: Stel opspringer in werking

en: Enable Search
af: Stel soektog in werking

en: Enable arrow keys
af: Stel pyltjiesleutels in werking

en: Even Row Color
af: Ewegetal-ry se kleur

en: Events
af: Gebeure

en: Expand
af: Uitvou

en: Expanded
af: Uitgevou

en: Expander Column
af: Uitvouerkolom

en: Expander Size
af: Uitvouergrootte

en: Extension events
af: Uitbreidinggebeure

en: Extra space at the top and bottom of the menu
af: Ekstra ruimte aan bo- en onderkant van die kieslys

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
af: Ekstra spasie vir byvoeg by CAN_DEFAULT-knoppies

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
af: Ekstra spasie vir byvoeg by CAN_DEFAULT-knoppies wat altyd buite die grens getrek word

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
af: Ekstra ruimte wat tussen die kind en sy linker- en regterbure moet kom, in pixels

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
af: Ekstra ruimte wat tussen die kind en sy bure moet kom, in pixels

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
af: Ekstra ruimte wat tussen die kind en sy boonste- en onderste bure moet kom, in pixels

en: Extra widget
af: Ekstra dingesie

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
af: VALS vertoon die "onsigbare karakter" in plaas van die werklike teks (wagwoordmodus)

en: FALSE removes outside bevel from entry
af: VALS verwyder buiteskuinskant uit inskrywing

en: File System Backend
af: Lêerstelsel-agterkant

en: Filename
af: Lêernaam

en: Filename to load and display
af: Lêernaam wat gelaai en vertoon moet word

en: Fill
af: Vul

en: Fixed Height Mode
af: Vastehoogte-modus

en: Fixed Width
af: Vaste wydte

en: Fixed slider size
af: Vaste skuifknoppiegrootte

en: Focus in Toplevel
af: Fokus in bokant

en: Focus line dash pattern
af: Fokuslyn-stippelpatroon

en: Focus linewidth
af: Fokus op reëlwydte

en: Focus on click
af: Fokus op kliek

en: Focus padding
af: Fokusopvulling

en: Font Name
af: Fontnaam

en: Font description as a PangoFontDescription struct
af: Font beskrywing as 'n PangoFontDescription-struksie

en: Font description as a string
af: Font beskrywing as 'n string

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
af: Fontbeskrywing as 'n string, bv "Sans Italic 12"

en: Font family
af: Fontfamilie

en: Font family set
af: Fontfamiliestel

en: Font name
af: Fontlêer

en: Font points
af: Fontpunte

en: Font scale
af: Fontskaal

en: Font scale set
af: Fontskaalstel

en: Font scaling factor
af: Fontskaleerfaktor

en: Font size
af: Fontgrootte

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
af: Fontgrootte as 'n skaalfaktor relatief tot die verstekfontgrootte. Hierdie eienskap pas behoorlik by temaveranderinge aan, en word dus aanbeveel. Pango stel sommige skale vooraf vas, soos PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
af: Fontgrootte in Pango-eenhede

en: Font size in points
af: Fontgrootte in punte

en: Font size set
af: Fontgroottestel

en: Font stretch
af: Fontrek

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
af: Fontstrek as 'n PangoStretch, bv PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
af: Fontrekstel

en: Font style
af: Fontstyl

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
af: Fontstyl as 'n PangoStyle, bv PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
af: Fontstylstel

en: Font variant
af: Fontvariant

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
af: Fontvariant as 'n PangoVariant, bv PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
af: Fontvariantstel

en: Font weight
af: Fontgewig

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
af: Fontgewig as 'n heelgetal, kyk voorvasgestelde waardes in PangoWeight; byvoorbeeld, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
af: Fontgewigstel

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
af: Forseer aspekratio om by die raam se kind s'n te pas

en: Foreground color
af: Voorgrondkleur

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
af: Voorgrondkleur as 'n (moontlik ontoegewyste) GdkColor

en: Foreground color as a GdkColor
af: Voorgrondkleur as 'n GdkColor

en: Foreground color as a string
af: Voorgrondkleur as 'n string

en: Foreground color name
af: Voorgrondkleur-naam

en: Foreground set
af: Voorgrondstel

en: Foreground stipple mask
af: Voorgrond-punteermasker

en: Foreground stipple set
af: Voorgrond-punteerstel

en: Forward stepper
af: Vorentoestapper

en: Fraction
af: Fraksie

en: Frame shadow
af: Raamarsering

en: GdkPixbufAnimation to display
af: GdkPixbufAnimation om te vertoon

en: Gravity
af: Gravitasie

en: Group
af: Groep

en: Handle Size
af: Handvatsel-grootte

en: Handle position
af: Handvatsel-posisie

en: Has Alpha
af: Het alfa

en: Has Frame
af: Het raam

en: Has Opacity Control
af: Het ondeursigtigheidskontrole

en: Has Resize Grip
af: Het herskaleergreep

en: Has default
af: Het verstek

en: Has focus
af: Het fokus

en: Has palette
af: Het palet

en: Has separator
af: Het skeier

en: Headers Clickable
af: Koppe kliekbaar

en: Height
af: Hoogte

en: Height request
af: Hoogteversoek

en: Hide if empty
af: Verskuil indien leeg

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
af: Wenk om die werkskermomgewing te laat begryp watter soort venster dit is en hoe om dit te hanteer.

en: Homogeneous
af: Homogeen

en: Homogenous
af: Homogeen

en: Horizontal Adjustment
af: Horisontale verstelling

en: Horizontal Adjustment for the widget
af: Horisontale verstelling vir die dingesie

en: Horizontal Alignment
af: Horisontale gerigtheid

en: Horizontal Offset
af: Horisontale verplasing

en: Horizontal Scrollbar Policy
af: Horisontalerolstaaf-beleid

en: Horizontal Separator Width
af: Horisontaleskeier-wydte

en: Horizontal Tab Border
af: Horisontale oortjiegrens

en: Horizontal adjustment
af: Horisontale verstelling

en: Horizontal adjustment for the text widget
af: Horisontale verstelling vir die teksdingesie

en: Horizontal alignment
af: Horisontale gerigtheid

en: Horizontal alignment for child
af: Horisontale gerigtheid vir kind

en: Horizontal options
af: Horisontale opsies

en: Horizontal padding
af: Horisontale opvulling

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
af: Horisontale posisie van kind in beskikbare ruimte. 0.0 is linksgerig, 1.0 is 
    regsgerig

en: Horizontal scale
af: Horisontale skaal

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
af: Vertikale ruimte tussen selle.  Moet 'n ewe getal wees

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
af: Hoe ver in die x-rigting die pyltjie moet skuif wanneer die knoppie gedruk word

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
af: Hoe ver in die x-rigting die kind moet skuif wanneer die knoppie gedruk word

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
af: Hoe ver in die y-rigting die pyltjie moet skuif wanneer die knoppie gedruk word

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
af: Hoe ver in die y-rigting die kind moet skuif wanneer die knoppie gedruk word

en: How the range should be updated on the screen
af: Hoe die strekking op die skerm moet bygewerk word

en: How to draw the input method preedit string
af: Hoe om die toevoermetode-voorredigeerstring te teken

en: How to draw the input method statusbar
af: Hoe om die toevoermetode-statusbalk te teken

en: How to draw the toolbar
af: Hoe om die nutsbalk te teken

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
af: Hoe om die knoppies in die kassie uit te lê. Moontlike waardes is default (verstek), spread (versprei), 
    edge (rand), start (begin) en end (einde)

en: IM Preedit style
af: IM Preedit-styl

en: IM Status style
af: IM Status-styl

en: Icon
af: Ikon

en: Icon Sizes
af: Ikongroottes

en: Icon Theme Name
af: Ikontema naam

en: Icon for this window
af: Ikon vir die venster

en: Icon set
af: Ikonstel

en: Icon set to display
af: Ikonstel wat vertoon moet word

en: Icon size
af: Ikongrootte

en: Icon widget
af: Ikondingesie

en: Icon widget to display in the item
af: Ikondingesie wat in die item vertoon moet word

en: If TRUE the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something that you don't know how long it will take
af: Indien WAAR is GtkProgress in aktiwiteitsmodus, wat beteken dat dit aandui dat iets gebeur, maar nie aandui hoeveel van die aktiwiteit voltooi is nie. Dit word gebruik wanneer jy iets doen maar jy nie weet hoe lank dit gaan duur nie

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
af: Indien WAAR beteken dit dat die tabelselle almal dieselfde wydte/hoogte het

en: If TRUE, a heading is displayed
af: Indien WAAR word 'n kop vertoon

en: If TRUE, day names are displayed
af: Indien WAAR word dagname vertoon

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
af: Indien WAAR sal 'n regskliek-aksie op die notaboek 'n kieslys laat opspring waarmee jy na 'n bladsy kan gaan

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
af: Indien WAAR word rolpyltjies bygevoeg indien al die oortjies nie inpas nie

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
af: Indien WAAR, verskyn die kind in 'n sekondêre groep kinders, geskik vir byvoorbeeld hulpknoppies

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
af: Indien WAAR kan die kind kleiner gemaak word as rekwisisie

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
af: Indien WAAR vergroot of verklein die kind saam met die gepaneelde dingesie

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
af: Indien WAAR sal die dingesie die verstekaksie ontvang wanneer dit gefokus word

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
af: Indien WAAR het die venster geen minimum grootte nie Om dié waarde op WAAR te stel is 99% van die tyd 'n slegte idee

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
af: Indien WAAR is die venster modaal (ander vensters is nie bruikbaar terwyl hierdie een op is nie)

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
af: Indien WAAR kan gebruikers die venster buite die minimum grootte vergroot

en: If TRUE, users can resize the window
af: Indien WAAR kan gebruikers die venster skaleer

en: If TRUE, week numbers are displayed
af: Indien WAAR word weeknommers vertoon

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
af: Of 'n pyltjie vertoon moet word as die nutsbalk nie pas nie

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
af: As beskikbare horisontale ruimte groter is as nodig vir die kind, hoeveel daarvan moet vir die kind gebruik word. 0.0 beteken niks, 1.0 beteken alles

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
af: As beskikbare vertikale ruimte groter is as benodig vir die kind, hoeveel daarvan moet vir die kind gebruik word. 0.0 beteken niks, 1.0 beteken alles

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
af: Indien gestel dui 'n onderstreepkarakter in die etiketeienskapteks dat die volgende karakter as mnemoniese snelsleutel in die oorvloeikieslys gebruik moet word

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
af: Indien gestel beteken 'n onderstreepkarakter in die teks dat die volgende karakter as mnemoniese snelsleutel gebruik moet word

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
af: Indien gestel, word die etiket gebruik om 'n stapelitem te kies in plaas daarvan om vertoon te word

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
af: Indien gestel word reëls gevou indien die teks te breed word

en: If the insertion cursor is shown
af: Of die invoegwyser vertoon word

en: If the toggle button is in an "in between" state
af: Of die swikknoppie in 'n "tussen-in"-staat is

en: If the toggle button should be pressed in or not
af: Of die swikknoppie gedruk moet word of nie

en: If the toggle part of the button is displayed
af: Of die swikdeel van die knoppie vertoon word

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
af: Of hierdie venster vernietig moet word wanneer die ouer vernietig word

en: Image widget
af: Beelddingesie

en: Image/label border
af: Beeld/etiket-grens

en: Inconsistent
af: Teenstrydig

en: Inconsistent state
af: Teenstrydigheidstaat

en: Indent
af: Keep

en: Indent Expanders
af: Inkeepuitvouers

en: Indent set
af: Inkeepstel

en: Indicator Size
af: Aanduiergrootte

en: Indicator Spacing
af: Aanduierspasiëring

en: Interior Focus
af: Binnefokus

en: Internal padding
af: Binneopvulling

en: Invert direction slider moves to increase range value
af: Omkeerrigtingskuifknoppie beweeg om reikwaarde te vermeerder

en: Inverted
af: Omgekeer

en: Invisible
af: Onsigbaar

en: Invisible character
af: Onsigbare karakter

en: Invisible set
af: Onsigbaar-stel

en: Is Active
af: Is aktief

en: Is Expanded
af: Is uitgevou

en: Is Expander
af: Is uitvouer

en: Is focus
af: Is fokus

en: Is important
af: Is belangrik

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
af: Is hierdie kurwe lineêr, glyspygeïnterpoleer of in vryformaat

en: Justification
af: Alkantbelyning

en: Justification set
af: Haaksmakingstel

en: Key Theme Name
af: Sleuteltema naam

en: Keybinding to activate the menu bar
af: Sleutelbinding om die kieslysstaaf te aktiveer

en: Label
af: Etiket

en: Label widget
af: Etiketdingesie

en: Label xalign
af: Etiket-xalign

en: Label yalign
af: Etiket-yalign

en: Language
af: Taal

en: Language set
af: Taalstel

en: Largest possible value for the "position" property
af: Grootste moontlike waarde vir die "posisie"-eienskap

en: Layout style
af: Uitlegstyl

en: Left Attach
af: Linkeraanhegting

en: Left Margin
af: Linkergrens

en: Left Padding
af: Linkeropvulling

en: Left attachment
af: Linkeraanhegting

en: Left margin
af: Linkergrens

en: Left margin set
af: Linkergrensstel

en: Left, right, or center justification
af: Links-, regs- of middelbelyning

en: Length of scale's slider
af: Lengte van skaal se skuifknoppie

en: Length of step buttons at ends
af: Lengte van stapknoppies aan ente

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
af: Lengte van die wyserflonkersiklus, in millisekondes

en: Line Wrap
af: Reëlvou

en: Line wrap
af: Reëlvou

en: Local Only
af: Slegs plaaslik

en: Lower
af: Onderste

en: Lower limit of ruler
af: Onderste limiet van liniaal

en: Make the expanders indented
af: Maak die uitvouers ingekeep

en: Marked up text to render
af: Gemarkeerde teks om weer te gee

en: Markup
af: Markering

en: Mask
af: Masker

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
af: Maskerbismatriks om met GdkImage of GdkPixmap te gebruik

en: Max Size
af: maksimum grootte

en: Maximal Position
af: Maksimale posisie

en: Maximum Value
af: maksimum waarde

en: Maximum Width
af: maksimum wydte

en: Maximum X
af: maksimum x

en: Maximum Y
af: maksimum y

en: Maximum allowed width of the column
af: maksimum toegelate wydte van die kolom

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
af: maksimum afstand toegelaat tussen twee klieke om as 'n dubbelkliek gereken te word (in pixels)

en: Maximum length
af: maksimum lengte

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
af: Maksimum getal karakters vir hierdie inskrywing. Nul indien geen maksimum

en: Maximum possible X value
af: maksimum moontlike waarde vir x

en: Maximum possible value for Y
af: maksimum moontlike waarde vir y

en: Maximum size of the ruler
af: maksimum grootte van die liniaal

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
af: maksimum tyd toegelaat tussen twee klieke om as 'n dubbelkliek gereken te word (in millisekondes)

en: Menu
af: Kieslys

en: Menu bar accelerator
af: Kieslysstaafversneller

en: Menu label
af: Kieslysetiket

en: Merged UI definition
af: Definisie van saamgesmelte UI

en: Message Buttons
af: Boodskapknoppies

en: Message Type
af: Boodskapsoort

en: Minimal Position
af: Minimale posisie

en: Minimum Key Length
af: minimum knoppielengte

en: Minimum Slider Length
af: minimum skuifknoppielengte

en: Minimum Value
af: minimum waarde

en: Minimum Width
af: minimum wydte

en: Minimum X
af: minimum x

en: Minimum Y
af: minimum y

en: Minimum allowed width of the column
af: minimum toegelate wydte van die kolom

en: Minimum child height
af: minimum kindhoogte

en: Minimum child width
af: minimum kindwydte

en: Minimum height of buttons inside the box
af: minimum hoogte van knoppies in die kassie

en: Minimum length of scrollbar slider
af: minimum lengte van rolstaaf se skuifknoppie

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
af: minimum lengte van die soekknoppie nodig om vir pare te soek

en: Minimum possible value for X
af: minimum moontlike waarde vir x

en: Minimum possible value for Y
af: minimum moontlike waarde vir y

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
af: minimum tyd wat die wyser oor 'n kieslysitem moet wag voor die subkieslys verskyn

en: Minimum width of buttons inside the box
af: minimum wydte van knoppies in die kassie

en: Mnemonic key
af: Mnemoniese sleutel

en: Mnemonic widget
af: Mnemoniese dingesie

en: Modal
af: Modaal

en: Mode
af: Modus

en: Model column to search through when searching through code
af: Modelkolom waardeur gesoek moet word wanneer deur kode gesoek word

en: Month
af: Maand

en: Name
af: Naam

en: Name of default font to use
af: Naam van verstekfont om te gebruik

en: Name of file system backend to use
af: Naam van die lêerstelsel-rugstelsel om te gebruik

en: Name of icon theme to use
af: Naam van ikontema om te gebruik

en: Name of key theme RC file to load
af: Naam van sleutel-RC-lêer wat gelaai moet word

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
af: Naam van die fontfamilie bv Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of theme RC file to load
af: Naam van tema-RC-lêer wat gelaai moet word

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
af: Naam gebruik om na die teksmerker te verwys. NULL vir anonieme merkers

en: No Month Change
af: Geen maandwysiging

en: No show all
af: Glad nie vertoon nie

en: Number of Channels
af: Getal kanale

en: Number of characters to leave space for in the entry
af: Getal karakters om ruimte voor in die inskrywing te laat

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
af: Getal pixels tussen die rolstawe en die gerolde venster

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
af: Getal pixels van die inskrywing wat links van die skerm af rol

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
af: Getal pixels wat die wyser mag beweeg voor daar gesleep word

en: Numeric
af: Numeries

en: Obey child
af: Gehoorsaam kind

en: Obsolete property, ignored
af: Oortollige eienskap, geïgnoreer

en: Odd Row Color
af: Onewegetal-ry se kleur

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
af: Verplasing van teks bo die basislyn (onder die basislyn indien styging negatief is)

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
af: Opsies wat die horisontale gedrag van die kind bepaal

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
af: Opsies wat die vertikale gedrag van die kind spesifiseer

en: Orientation
af: Oriëntering

en: Orientation and growth direction of the progress bar
af: Oriëntering en groeirigting van die vorderingstaaf

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
af: Oorheers die hoogteversoek van die dingesie, of -1 indien natuurlike versoek gebruik moet word

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
af: Oorheers die wydteversoek van die dingesie, of -1 indien natuurlike versoek gebruik moet word

en: Overwrite mode
af: Oorheenskryfmodus

en: Pack type
af: Paksoort

en: Padding
af: Opvulling

en: Page
af: Bladsy

en: Page Increment
af: Bladsyinkrement

en: Page Size
af: Bladsygrootte

en: Palette to use in the color selector
af: Palet om in die kleurkieser te gebruik

en: Parent widget
af: Ouerdingesie

en: Pattern
af: Patroon

en: Pixbuf Expander Closed
af: Pixbuf-uitvouer geslote

en: Pixbuf Expander Open
af: Pixbuf-uitvouer: oop

en: Pixbuf Object
af: Pixbuf-objek

en: Pixbuf for closed expander
af: Pixbuf vir geslote uitvouer

en: Pixbuf for open expander
af: Pixbuf vir oop uitvouer

en: Pixels Above Lines
af: Pixels bo reëls

en: Pixels Below Lines
af: Pixels onder reëls

en: Pixels Inside Wrap
af: Pixels binne omvou

en: Pixels above lines
af: Pixels bo reëls

en: Pixels above lines set
af: Pixels-bo-reëls-stel

en: Pixels below lines
af: Pixels onder reëls

en: Pixels below lines set
af: Pixels onder reëls stel

en: Pixels inside wrap
af: Pixels binne omvou

en: Pixels inside wrap set
af: Pixels binne omvou stel

en: Pixels of blank space above paragraphs
af: Pixels leë spasie bokant paragrawe

en: Pixels of blank space below paragraphs
af: Pixels leë spasie onder paragrawe

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
af: Pixels leë spasie tussen omgevoude reëls in 'n paragraaf

en: Position
af: Posisie

en: Position Set
af: Posisiestel

en: Position of mark on the ruler
af: Posisie van merk op die liniaal

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
af: Posisie van gepaneelde skeier in pixels (0 beteken heeltemal na links/bo)

en: Position of the handle relative to the child widget
af: Posisie van die handvatsel met betrekking tot die kinddingesie

en: Preview Widget Active
af: Voorskou dingesie aktief

en: Preview text
af: Voorskouteks

en: Preview widget
af: Voorskou dingesie

en: Pulse Step
af: Polsstap

en: Radio state
af: Klinkstaat

en: Reads the current value, or sets a new value
af: Lees die huidige waarde of stel 'n nuwe waarde op

en: Receives default
af: Ontvang verstek

en: Render detail to pass to the theme engine
af: Weergawebesonderhede wat na die tema-enjin gestuur moet word

en: Reorderable
af: Hersorteerbaar

en: Resizable
af: Skaleerbaar

en: Resize
af: Skaleer

en: Resize mode
af: Herskaleer-modus

en: Resize mode of the column
af: Skaleermodus van die kolom

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
af: Resolusie vir Xft, in 1024 * stippels per duim. -1 om verstekwaarde te gebruik

en: Right Attach
af: Regteraanhegting

en: Right Margin
af: Regtergrens

en: Right Padding
af: Regterkantopvulling

en: Right attachment
af: Regteraanhegting

en: Right margin
af: Regtergrens

en: Right margin set
af: Regtergrensstel

en: Rise
af: Styging

en: Rise set
af: Stygingstel

en: Row has children
af: Ry het kinders

en: Row is an expander row, and is expanded
af: Ry is 'n uitvoury en is uitgevou

en: Row spacing
af: Ryspasiëring

en: Row span column
af: Ryspankolom

en: Rows
af: Rye

en: Rowstride
af: Rystryk

en: Rules Hint
af: Reëlsverwenking

en: Screen
af: Skerm

en: Scroll offset
af: Rolverplasing

en: Scrollable
af: Rolbaar

en: Scrollbar spacing
af: Rolstaafspasiëring

en: Search Column
af: Deursoek kolom

en: Secondary
af: Sekondêre

en: Secondary backward stepper
af: Sekondêre agtertoestapper

en: Secondary cursor color
af: Sekondêrewyser-kleur

en: Secondary forward stepper
af: Sekondêre vorentoestapper

en: Select Multiple
af: Selekteer meervoudig

en: Select multiple
af: Selekteer meervoudig

en: Select on focus
af: Merk by fokus

en: Selectable
af: Kiesbaar

en: Selection Bound
af: Seleksiegrens

en: Sensitive
af: Sensitief

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
af: Stel 'n verwenking in die tema-enjin om rye in afwisselende kleure te teken

en: Set the column for the expander column
af: Stel die kolom vir die uitvouerkolom op

en: Shadow Type
af: Arseringsoort

en: Shadow type
af: Arseringsoort

en: Short label
af: Kort etiket

en: Show Arrow
af: Vertoon pyltjie

en: Show Border
af: Vertoon grens

en: Show Day Names
af: Toon dagname

en: Show Heading
af: Toon kop

en: Show Hidden
af: Vertoon verskuil

en: Show Tabs
af: Vertoon oortjies

en: Show Week Numbers
af: Vertoon weeknommers

en: Show button images
af: Toon knoppiebeelde

en: Show file operations
af: Vertoon lêeroperasies

en: Show menu images
af: Vertoon kieslysbeelde

en: Show size
af: Vertoon grootte

en: Show style
af: Vertoon styl

en: Show text
af: Vertoon teks

en: Show the column header buttons
af: Vertoon die kolomkopknoppies

en: Shrink
af: Verklein

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
af: Kant van die handvatselkassie in lyn met die vasmeerpunt

en: Single Paragraph Mode
af: Enkelparagraaf-modus

en: Size
af: Grootte

en: Size of check or radio indicator
af: Grootte van merkie- of klinkaanduier

en: Size of dropdown indicator
af: Grootte van aftuimelwyser

en: Size of icons in default toolbars
af: Grootte van  ikons in versteknutsbalke

en: Size of spacers
af: Grootte van spasieerders

en: Size of the expander arrow
af: Grootte van die uitvouerpyltjie

en: Sizing
af: Skalering

en: Skip pager
af: Slaan roeper oor

en: Skip taskbar
af: Slaan taakbalk oor

en: Slider Length
af: Skuifknoppielengte

en: Slider Width
af: Skuifknoppiewydte

en: Smallest possible value for the "position" property
af: Kleinste moontlike waarde vir die "posisie"-eienskap

en: Snap edge
af: Slagrand

en: Snap edge set
af: Slagrandstel

en: Snap to Ticks
af: Pas op merkies

en: Sort direction the sort indicator should indicate
af: Sorteerrigting wat die sorteeraanwyser moet aandui

en: Sort indicator
af: Soorteeraanwyser

en: Sort order
af: Sorteervolgorde

en: Space between value text and the slider/trough area
af: Ruimte tussen waardeteks en die skuifknoppie/trog-streek

en: Space style
af: Spasieerstyl

en: Space to put between the label and the child
af: Ruimte wat tussen die etiket en die kind moet kom

en: Spacer size
af: Spasieerdergrootte

en: Spacing
af: Spasiëring

en: Spacing around check or radio indicator
af: Spasiëring rondom merkie- of klinkaanduier

en: Spacing around expander arrow
af: Spasiëring rondom uitvouerpyltjie

en: Spacing around indicator
af: Spasiëring rondom aanduier

en: Spacing between buttons
af: Spasiëring tussen knoppies

en: Spacing between step buttons and thumb
af: Spasiëring tussen stapknoppies en duimpie

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
af: Spasiëring tussen duimpie/stappe en buitenste trog se skuinste

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
af: Spesifiseer die visuele styl van die staaf in persentasiemodus (afgekeur)

en: Specify how resize events are handled
af: Spesifiseer hoe herskaleergebeure hanteer moet word

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
af: Versnel GtkTreeView deur te aanvaar dat alle rye dieselfde hoogte is

en: Split Cursor
af: Dubbele wyser

en: Step Increment
af: Trapsinkrement

en: Stepper Size
af: Stappergrootte

en: Stepper Spacing
af: Stapperspasiëring

en: Stock ID
af: Stapel-ID

en: Stock ID for a stock image to display
af: Stapel-ID vir 'n stapelbeeld wat vertoon moet word

en: Stock Icon
af: Stapelikoon

en: Stock Id
af: Stapel-ID

en: Storage type
af: Bergsoort

en: Strikethrough
af: Deurhaal

en: Strikethrough set
af: Deurhaalstel

en: Style
af: Styl

en: Style of bevel around the contents
af: Styl van skuinskant rondom die inhoud

en: Style of bevel around the menubar
af: Styl skuinskant rondom die kieslysstaaf

en: Style of bevel around the spin button
af: Styl van skuinskant rondom die tolknoppie

en: Style of bevel around the statusbar text
af: Styl van skuinskant rondom die statusstaafteks

en: Style of bevel around the toolbar
af: Styl van skuinskant rondom die nutsbalk

en: Style of underline for this text
af: Styl van onderstreping vir hierdie teks

en: TRUE if the Position property should be used
af: WAAR indien die posisie-eienskap gebruik moet word

en: TRUE if the window should not be in the pager.
af: WAAR indien die venster nie in die roeper moet wees nie.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
af: WAAR indien die venster nie in die taakbalk moet wees nie.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
af: WAAR indien die venster die toevoerfokus moet ontvang.

en: Tab Border
af: Oortjiegrens

en: Tab Position
af: Oortjieposisie

en: Tab expand
af: Oortjie-uitvou

en: Tab fill
af: Oortjie-opvulling

en: Tab label
af: Oortjie-etiket

en: Tab pack type
af: Oortjiepaksoort

en: Tabs
af: Kepe

en: Tabs set
af: Keepstel

en: Tag Table
af: Merkertabel

en: Tag name
af: Merkernaam

en: Tearoff Title
af: Afskeurtitel

en: Text
af: Teks

en: Text Column
af: Tekskolom

en: Text Tag Table
af: Teksmerkertabel

en: Text direction
af: Teksrigting

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
af: Teksrigting, bv regs-na-links of links-na-regs

en: Text of the expander's label
af: Teks op die uitvouer se etiket

en: Text of the frame's label
af: Teks op die raam se etiket

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
af: Teks van die etiketdingesie binne-in die knoppie, indien die knoppie 'n etiketdingesie bevat

en: Text to be displayed in the progress bar
af: Teks wat in die vorderingstaaf vertoon moet word

en: Text to render
af: Teks om weer te gee

en: Text to show in the item.
af: Teks wat in die item vertoon moet word.

en: Text x alignment
af: Teks-x-gerigtheid

en: Text y alignment
af: Teks-y-belyning

en: The GdkFont that is currently selected
af: Die GdkFont wat tans geselekteer is

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
af: Die GtkActionGroup waarmee hierdie GtkAction geassosieer is, of NULL (vir interne gebruik).

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
af: Die GtkAdjustment wat met die vorderingstaaf gekoppel word (afgekeur)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
af: Die GtkAdjustment vir die horisontale posisie

en: The GtkAdjustment for the vertical position
af: Die GtkAdjustment vir die vertikale posisie

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
af: Die GtkAdjustment wat die huidige waarde van hierdie reikobjek bevat

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
af: Die GtkAdjustment wat die waardes van die horisontale posisie vir hierdie aansigpunt bepaal

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
af: Die GtkAdjustment wat die waardes van die vertikale posisie vir hierdie aansigpunt bepaal

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
af: Die GtkIconSize-waarde wat die grootte van die verbeelde ikon weergee

en: The X string that represents this font
af: Die x-string wat hierdie font verteenwoordig

en: The acceleration rate when you hold down a button
af: Die versnellingskoers wanneer jy 'n knoppie inhou

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
af: Die verstelling wat die waarde van die tolknoppie bevat

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
af: Die belyning van die reëls in die teks van die etiket met betrekking tot mekaar. 
    Dit het NIE 'n uitwerking op die belyning van die etiket binne sy allokasie nie. Kyk GtkMisc::xalign daarvoor

en: The amount of space between children
af: Die hoeveelheid ruimte tussen kinders

en: The amount of space between two consecutive columns
af: Die hoeveelheid ruimte tussen twee opeenvolgende kolomme

en: The amount of space between two consecutive rows
af: Die hoeveelheid ruimte tussen twee opeenvolgende rye

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
af: Die hoeveelheid ruimte wat links en regs van die dingesie gevoeg moet word, in pixels

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
af: Die hoeveelheid ruimte wat bo en onder die dingesie gevoeg moet word, in pixels

en: The border relief style
af: Die grensreliëf-styl

en: The buffer which is displayed
af: Die buffer wat vertoon word

en: The buttons shown in the message dialog
af: Die knoppies wat in die boodskapdialoog vertoon word

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
af: Die karakter om te gebruik wanneer inskrywingsinhoud verberg word (in "wagwoordmodus")

en: The closure to be monitored for accelerator changes
af: Die afsluiting wat vir versnellerveranderinge gemonitor word

en: The colorspace in which the samples are interpreted
af: Die kleurruimte waarin die monsters geïnterpreteer word

en: The column number to attach the left side of the child to
af: Die kolomnommer waaraan die linkersy van die kind geheg moet word

en: The column number to attach the right side of a child widget to
af: Die kolomnommer waaraan die regtersy van die kinddingesie geheg moet word

en: The column number to attach the right side of the child to
af: Die kolomnommer waaraan die regtersy van die kind geheg moet word

en: The contents of the entry
af: Die inhoud van die inskrywing

en: The current color
af: Die huidige kleur

en: The current filter for selecting which files are displayed
af: Die huidige filter vir kies watter lêers vertoon word

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
af: Die huidige ondeursigtigheidswaarde (0 volledig deursigtig, 65535 volledig ondeursigtig)

en: The current position of the insertion cursor in chars
af: Die huidige posisie van die invoegingswyser in karakters

en: The currently selected filename
af: Die huidig geselekteerde lêernaam

en: The default display for GDK
af: Die verstekvertoon vir GDK

en: The default height of the window, used when initially showing the window
af: Die verstekhoogte van die venster, gebruik wanneer die venster aanvanklik vertoon word

en: The default width of the window, used when initially showing the window
af: Die verstekwydte van die venster, gebruik wanneer die venster aanvanklik vertoon word

en: The dialog has a separator bar above its buttons
af: Die dialoog het 'n skeierstafie bokant sy knoppies

en: The direction the arrow should point
af: Die rigting waarin die pyltjie moet wys

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
af: Die gebeuremasker wat besluit watter soort GdkEvents hierdie dingesie kry

en: The fixed height
af: Die vaste hoogte

en: The fixed width
af: Die vaste wydte

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
af: Die fraksie van die totale vordering wat die wipblok beweeg moet word wanneer dit gepols word

en: The fraction of total work that has been completed
af: Die fraksie van die totale werk wat al voltooi is

en: The height of the layout
af: Die hoogte van die uitleg

en: The horizontal alignment of the label
af: Die horisontale gerigtheid van die etiket

en: The inconsistent state of the button
af: Die teenstrydigheidstaat van die knoppie

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
af: Die inkrement van elke iterasie in aktiwiteitsmodus (afgekeur)

en: The index of the child in the parent
af: Die indeks van die kind in die ouer

en: The index of the current page
af: Die indeks van die huidige bladsy

en: The initial position of the window
af: Die aanvanklike posisie van die venster

en: The item which is currently active
af: Die item wat tans aktief is

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
af: Die etiket gebruik vir kieslysitems en -knoppies wat hierdie aksie aktiveer.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
af: Die taal waarin hierdie teks is, as 'n ISO-kode. Pango kan dit as wenk gebruik wanneer die teks verbeeld word. As jy nie hierdie parameter verstaan nie, het jy dit waarskynlik nie nodig nie

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
af: Die masker wat besluit watter soort uitbreiding hierdie dingesie kry

en: The maximum value of the adjustment
af: Die maksimum waarde van die aanpassing

en: The menu of options
af: Die kieslys met opsies

en: The minimum value of the adjustment
af: Die minimum waarde van die aanpassing

en: The mnemonic accelerator key for this label
af: Die mnemoniese snelsleutel vir hierdie etiket

en: The model for the TreeModelSort to sort
af: Die model vir die TreeModelSort om te sorteer

en: The model for the combo box
af: Die model van die kombinasiekas

en: The model for the tree view
af: Die model vir die boomaansig

en: The model to find matches in
af: Die model waarin pare gevind moet word

en: The name of the selected font
af: Die naam van die geselekteerde font

en: The name of the widget
af: Die naam van die dingesie

en: The number of bits per sample
af: Die getal bisse per monster

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
af: Die getal blokke wat in aktiwiteitsmodus in die vorderingstaafruimte kan pas (afgekeur)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
af: Die getal grepe tussen die begin van 'n ry en die begin van die volgende ry

en: The number of columns in the table
af: Die getal kolomme in die tabel

en: The number of columns of the pixbuf
af: Die getal kolomme in die pixbuf

en: The number of decimal places that are displayed in the value
af: Die getal desimale plekke wat in die waarde vertoon word

en: The number of decimal places to display
af: Die getal desimale plekke om te vertoon

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
af: Die getal diskrete blokke in 'n vorderingstaaf (wanneer in diskrete styl vertoon word)

en: The number of rows in the table
af: Die getal rye in die tabel

en: The number of rows of the pixbuf
af: Die getal rye in die pixbuf

en: The number of samples per pixel
af: Die getal monsters per pixel

en: The orientation of the toolbar
af: Die oriëntering van die nutsbalk

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
af: Die opvulling wat onderkant die dingesie ingevoeg moet word.

en: The padding to insert at the left of the widget.
af: Die opvulling wat links van die dingesie ingevoeg moet word.

en: The padding to insert at the right of the widget.
af: Die opvulling wat regs van die dingesie ingevoeg moet word.

en: The padding to insert at the top of the widget.
af: Die opvulling wat bokant die dingesie ingevoeg moet word.

en: The page increment of the adjustment
af: Die bladsyinkrement van die aanpassing

en: The page size of the adjustment
af: Die bladsygrootte van die aanpassing

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
af: Die ouerdingesie van hierdie dingesie. Moet 'n houerdingesie wees

en: The pixbuf to render
af: Die pixbuf om weer te gee

en: The position in which the current value is displayed
af: Die posisie waarin die huidige waarde vertoon word

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
af: Die posisie van die oorkantste punt van die seleksie van die wyser in karakters

en: The representation being used for image data
af: Die voorstelling wat vir die beelddata gebruik word

en: The row number to attach the bottom of the child to
af: Die kolomnommer waaraan die onderkantste sy van die kind geheg moet word

en: The row number to attach the top of a child widget to
af: Die rynommer waaraan die bokantste sy van die kinddingesie geheg moet word

en: The row number to attach the top of the child to
af: Die kolomnommer waaraan die bokantste sy van die kind geheg moet word

en: The screen where this window will be displayed
af: Die skerm waarop hierdie venster vertoon sal word

en: The selected color
af: Die geselekteerde kleur

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
af: Die geselekteerde dag (as 'n syfer tussen 1 en 31, of 0 om die huidig geselekteerde dag te deselekteer)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
af: Die geselekteerde maand (as 'n syfer tussen 0 en 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
af: Die geselekteerde ondeursigtigheidswaarde (0 volledig deursigtig, 65535 volledig ondeursigtig)

en: The selected year
af: Die geselekteerde jaar

en: The step increment of the adjustment
af: Die trapsinkrement van die aanpassing

en: The stock ID of the stock icon to render
af: Die stapel-ID van die stapelikon om weer te gee

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
af: Die stapelikon vertoon in dingesies wat hierdie aksie verteenwoordig.

en: The stock icon displayed on the item
af: Die stapelikon wat op die item vertoon word

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
af: Die styl van die dingesie, waarin inligting oor hoe dit lyk (kleure ens) vervat is

en: The text of the label
af: Die teks van die etiket

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
af: Die teks van die etiket sluit XML-markering in. Kyk pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
af: Die teks wat vertoon moet word om die geselekteerde font mee te demonstreer

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
af: Die tyd voordat 'n subkieslys verskuil word wanneer die wyser in die rigting van die subkieslys beweeg

en: The title of the color selection dialog
af: Die titel van die kleurkies-dialoog

en: The title of the font selection dialog
af: Die titel van die fontkies-dialoog

en: The title of the window
af: Die titel van die venster

en: The toggle button can be activated
af: Die swikknoppie kan geaktiveer word

en: The toggle state of the button
af: Die swikstaat van die knoppie

en: The type of message
af: Die soort boodskap

en: The type of operation that the file selector is performing
af: Die soort operasie wat die lêerkieser uitvoer

en: The type of the window
af: Die soort venster

en: The value
af: Die waarde

en: The value of the adjustment
af: Die waarde van die aanpassing

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
af: Die waarde wat deur gtk_radio_action_get_current_value gegee word wanneer hierdie aksie die huidige aksie in sy groep is.

en: The vertical alignment of the label
af: Die vertikale gerigtheid van die etiket

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
af: Die vertikale belyning, van 0 (bo) na 1 (onder)

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
af: Die dingesie wat geaktiveer moet word wanneer die etiket se mnemoniese sleutel gedruk word

en: The widget to be monitored for accelerator changes
af: Die dingesie wat vir versnellerveranderinge gemonitor moet word

en: The width of the empty border outside the containers children
af: Die wydte van die leë grens buite die houer se kinders

en: The width of the layout
af: Die wydte van die uitleg

en: The window gravity of the window
af: Die venstergravitasie van die venster

en: The x-align
af: Die x-rigting

en: The xpad
af: Die xpad

en: The y-align
af: Die y-rigting

en: The ypad
af: Die ypad

en: Theme Name
af: Temanaam

en: Title
af: Titel

en: Title to appear in column header
af: Titel wat in die kolomkop moet verskyn

en: Toggle state
af: Swik staat

en: Toolbar Style
af: Nutsbalkstyl

en: Toolbar icon size
af: Nutsbalkikongrootte

en: Toolbar style
af: Nutsbalkstyl

en: Tooltip
af: Nutswenk

en: Top Attach
af: Boaanhegting

en: Top Padding
af: Bokantopvulling

en: Top attachment
af: Boaanhegting

en: TreeModel column containing the column span values
af: Boommodel-kolom wat die kolomspanwaarde bevat

en: TreeModel column containing the row span values
af: Boommodel-kolom wat die ryspanwaarde bevat

en: TreeModelSort Model
af: TreeModelSort-model

en: TreeView Model
af: TreeView-model

en: Trough Border
af: Troggrens

en: Type hint
af: Soort wenk

en: Type of bevel around toolbar buttons
af: Soort skuinste rondom nutsbalkknoppies

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
af: Soort subpixel-antialiassering; geen, RBG, BGR, VRGB, VBGR

en: Underline
af: Onderstreep

en: Underline set
af: Onderstreepstel

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
af: Unieke identifiseerder vir die venster wat gebruik moet word wanneer 'n sessie herstel word

en: Update Policy
af: Bywerkbeleid

en: Update policy
af: Bywerkbeleid

en: Upper
af: Boonste

en: Upper limit of ruler
af: Boonste limiet van liniaal

en: Use alpha
af: Gebruik alfa

en: Use font in label
af: Gebruik font in etiket

en: Use markup
af: Gebruik markering

en: Use separator
af: Gebruik skeier

en: Use size in label
af: Gebruik grootte in etiket

en: Use stock
af: Gebruik stapel

en: Use underline
af: Gebruik onderstreep

en: Value
af: Waarde

en: Value Position
af: Waardeposisie

en: Value in list
af: Waarde in lys

en: Value spacing
af: Waardespasiëring

en: Vertical Adjustment
af: Vertikale verstelling

en: Vertical Adjustment for the widget
af: Vertikale verstelling vir die dingesie

en: Vertical Alignment
af: Vertikale gerigtheid

en: Vertical Offset
af: Vertikale verplasing

en: Vertical Padding
af: Vertikale opvulling

en: Vertical Scrollbar Policy
af: Vertikalerolstaaf-beleid

en: Vertical Separator Width
af: Vertikaleskeier-wydte

en: Vertical Tab Border
af: Vertikale oortjiegrens

en: Vertical adjustment
af: Vertikale verstelling

en: Vertical adjustment for the text widget
af: Vertikale verstelling vir die teksdingesie

en: Vertical alignment
af: Vertikale gerigtheid

en: Vertical alignment for child
af: Vertikale gerigtheid vir kind

en: Vertical options
af: Vertikale opsies

en: Vertical padding
af: Vertikale opvulling

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
af: Vertikale posisie van kind in beskikbare ruimte. 0.0 is bokantgerig, 1.0 is 
    onderkantgerig

en: Vertical scale
af: Vertikale skaal

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
af: Vertikale ruimte tussen selle.  Moet 'n ewe getal wees

en: View allows user to search through columns interactively
af: Aansig stel gebruiker in staat om interaktief deur kolomme te soek

en: View is reorderable
af: Aansig is hersorteerbaar

en: Visibility
af: Sigbaarheid

en: Visible
af: Sigbaar

en: Visible Window
af: Sigbare venster

en: Visible when horizontal
af: Sigbaar wanneer horisontaal

en: Visible when vertical
af: Sigbaar wanneer vertikaal

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
af: Wanneer WAAR, word leë kieslysinstaners vir hierdie aksie verskuil.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
af: Wanneer die horisontale rolstaaf vertoon word

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
af: Wanneer die kieslys 'n subkieslys is, word dit hierdie getal pixels horisontaal verplaas

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
af: Wanneer die kieslys 'n subkieslys is, word dit hierdie getal pixels vertikaal verplaas

en: When the vertical scrollbar is displayed
af: Wanneer die vertikale rolstaaf vertoon word

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
af: Waar die inhoud met betrekking tot die rolstawe geleë is

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
af: Of Tab 'n keepkarakter sal intik

en: Whether a palette should be used
af: Of 'n palet gebruik moet word

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
af: Of 'n tolknoppie moet omvou wanneer dit sy limiet bereik het

en: Whether an empty value may be entered in this field
af: Of 'n leë waarde in hierdie veld ingetik mag word

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
af: Of die knoppies vir die skep/manipuleer van lêers vertoon moet word

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
af: Of die versteknutsbalk net teks, teks en ikons, net ikons, ens het.

en: Whether entered text overwrites existing contents
af: Of teks wat ingetik word, bestaande teks oorheenskryf

en: Whether entered values must already be present in the list
af: Of ingetikte waardes reeds in die lys teenwoordig moet wees

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
af: Of foutiewe waardes outomaties na 'n tolknoppie se naaste trapinkrement omgeslaan word

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
af: Of ekstra ruimte wat aan die kind toegeken word, aan die kind of aan die opvulling toegeken moet word

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
af: Of gtk_widget_show_all() nie 'n uitwerking op hierdie dingesie moet hê nie

en: Whether images should be shown in menus
af: Of beelde in kieslyste vertoon moet word

en: Whether lines are wrapped at widget edges
af: Of die reëls by die dingesie se rante gevou word

en: Whether list item matching is case sensitive
af: Of die lysitem-passing kassensitief is

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
af: Of kieslyssnelsleutels gewysig kan word deur 'n sleutel oor die kieslysitem te druk

en: Whether non-numeric characters should be ignored
af: Of nie-numeriese karakters geïgnoreer moet word

en: Whether or not to give the color an alpha value
af: Of die kleur 'n alfawaarde gegee moet word

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
af: Of al die teks in 'n enkele paragraaf gehou moet word of nie

en: Whether selected font size is shown in the label
af: Of die geselekteerde fontgrootte op die etiket vertoon word

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
af: Of spasieerders vertikale strepe is of net leeg is

en: Whether stock icons should be shown in buttons
af: Of stapelikons in knoppies vertoon moet word

en: Whether tabs should be shown or not
af: Of oortjies vertoon moet word of nie

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
af: Of oortjies eenvormige groottes moet hê

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
af: Of afskeurkieslysitems by kieslyste gevoeg moet word

en: Whether the action group is enabled.
af: Of die aksiegroep in werking gestel is.

en: Whether the action group is visible.
af: Of die aksiegroep sigbaar is.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
af: Of die aksie as belangrik beskou word. Wanneer WAAR, wys nutsiteminstaners teks vir hierdie aksie in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ-modus.

en: Whether the action is enabled.
af: Of die aksie in werking gestel is.

en: Whether the action is visible.
af: Of die aksie sigbaar is.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
af: Of die dingesie deur toepassing verskaf vir doelgemaakte voorskoue vertoon moet word.

en: Whether the application will paint directly on the widget
af: Of die toepassing direk op die dingesie sal verf

en: Whether the arrow keys move through the list of items
af: Of die pyltjiesleutels deur die lys items beweeg

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
af: Of die agtergrondkleur die hele reëlhoogte of net die hoogte van die gemerkte karakters opvul

en: Whether the border should be shown or not
af: Of die grens vertoon moet word of nie

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
af: Of 'n knoppie die fokus gryp wanneer dit met die muis gekliek word

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
af: Of die kind ekstra ruimte moet kry wanneer die ouer groei

en: Whether the children should all be the same size
af: Of die kinders almal dieselfde grootte moet wees

en: Whether the color selector should allow setting opacity
af: Of die kleurkieser toegelaat moet word om die ondeursigtigheid te verstel

en: Whether the column can be reordered around the headers
af: Of die kolom rondom die koppe hersorteer kan word

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
af: Of die huidige waarde as 'n string langs die skuifknoppie vertoon word

en: Whether the cursor should blink
af: Of die wyser moet flonker of nie

en: Whether the entry contents can be edited
af: Of die inskrywingsinhoud geredigeer kan word

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
af: Of die gebeurteniskassie sigbaar is, in plaas van onsigbaar en slegs gebruik word om gebeure vas te trek.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
af: Of die gebeurtenisvastrekvenster  van die gebeurteniskassie bokant die venster van die kinddingesie is in plaas van daaronder.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
af: Of die uitvouer oopgemaak is om die kinddingesie te vertoon

en: Whether the header can be clicked
af: Of die kop gekliek kan word

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
af: Of die verskuilde lêers en gidse vertoon moet word

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
af: Of die toevoerfokus binne hierdie GtkWindow is

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
af: Of die item dieselfde grootte as ander eenvormige items moet wees

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
af: Of die item ekstra ruimte moet kry wanneer die nutsbalk groei

en: Whether the label is drawn in the selected font
af: Of die etiket in die geselekteerde font geteken moet word

en: Whether the label is drawn with the selected font size
af: Of die etiket in die geselekteerde fontgrootte geteken moet word

en: Whether the label text can be selected with the mouse
af: Of die etiketteks met die muis gekies kan word

en: Whether the menu item is checked
af: Of die kieslysitem gemerk is

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
af: Of die kieslysitem soos 'n klinkkieslysitem lyk

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
af: Of die pixbuf 'n alfakanaal het

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
af: Of die voorskoudingesie die volledige toegewyste ruimte in beslag moet neem

en: Whether the progress is shown as text
af: Of die vordering as teks vertoon moet word

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
af: Of die instaners vir dié aksie soos klinkaksie-instaners lyk

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
af: Of die geselekteerde lêer(s) beperk moet word tot plaaslike lêer:-URL'e

en: Whether the selected font style is shown in the label
af: Of die geselekteerde fontstyl op die etiket vertoon word

en: Whether the separator is drawn, or just blank
af: Of die skeier geteken word of weggelaat word

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
af: Of die tolknoppie altyd bygewerk moet word, of slegs wanneer die waarde geldig is

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
af: Of die statusstaaf 'n greep bevat om die bokant te herskaleer

en: Whether the text can be modified by the user
af: Of die teks deur die gebruiker gewysig kan word

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
af: Of die nutsbalkitem as belangrik beskou word. Wanneer WAAR, wys nutsbalkknoppies teks vir hierdie aksie in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ-modus

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
af: Of die nutsbalkitem sigbaar is wanneer die nutsbalk horisontaal gerig is.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
af: Of die nutsbalkitem sigbaar is wanneer die nutsbalk vertikaal gerig is.

en: Whether the toplevel is the current active window
af: Of die bokant die huidige aktiewe venster is

en: Whether the widget can accept the input focus
af: Of die dingesie die toevoerfokus kan aanvaar

en: Whether the widget can be the default widget
af: Of die dingesie die verstekdingesie kan wees

en: Whether the widget has the input focus
af: Of die dingesie die toevoerfokus het

en: Whether the widget is part of a composite widget
af: Of die dingesie deel van 'n saamgestelde dingesie is

en: Whether the widget is the default widget
af: Of die dingesie die verstekdingesie is

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
af: Of die dingesie die fokusdingesie binne die bokant is

en: Whether the widget is visible
af: Of die dingesie sigbaar is

en: Whether the widget responds to input
af: Of die dingesie reageer op toevoer

en: Whether the window should be decorated by the window manager
af: Of die venster deur die vensterbestuurder versier moet word

en: Whether this tag affects background height
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die agtergrondhoogte het

en: Whether this tag affects indentation
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die inkeping het

en: Whether this tag affects line wrap mode
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op reëlomvoumodus het

en: Whether this tag affects paragraph justification
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die paragraaf se belyning het

en: Whether this tag affects strikethrough
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die deurhaal het

en: Whether this tag affects tabs
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op kepe het

en: Whether this tag affects text editability
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die redigeerbaarheid het

en: Whether this tag affects text visibility
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op tekssigbaarheid het

en: Whether this tag affects the background color
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die agtergrondkleur het

en: Whether this tag affects the background stipple
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die agtergrondpuntering het

en: Whether this tag affects the cell background color
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die selagtergrondkleur het

en: Whether this tag affects the font family
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die fontfamilie het

en: Whether this tag affects the font size
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die fontgrootte het

en: Whether this tag affects the font stretch
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die fontrek het

en: Whether this tag affects the font style
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die fontstyl het

en: Whether this tag affects the font variant
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die fontvariant het

en: Whether this tag affects the font weight
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die fontgewig het

en: Whether this tag affects the foreground color
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die voorgrondkleur het

en: Whether this tag affects the foreground stipple
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die voorgrondpuntering het

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die taal waarin die teks verbeeld word, het

en: Whether this tag affects the left margin
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die linkergrens het

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die getal pixels bokant reëls het

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die getal pixels tussen omgevoude reëls het

en: Whether this tag affects the right margin
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die regtergrens het

en: Whether this tag affects the rise
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op die styging het

en: Whether this tag affects underlining
af: Of hierdie merker 'n uitwerking op deurhaal het

en: Whether this tag scales the font size by a factor
af: Of hierdie merker die fontgrootte met 'n faktor skaleer

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
af: Of die verstekdingesie (soos die verstekknoppie in 'n dialoog) geaktiveer moet word wanneer ENTER gedruk word

en: Whether to allow multiple files to be selected
af: Of meervoudige lêers geselekteer mag word

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
af: Of Xft-fonte geantialiasseer moet word; 0=nee, 1=ja, -1=verstek

en: Whether to display an "inconsistent" state
af: Of 'n "teenstrydig"-staat vertoon moet word

en: Whether to display the column
af: Of die kolom vertoon moet word

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
af: Of die fokusaanwyser binne dingesies geteken moet word

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
af: Of Xft-fonts verwenk moet word; 0=nee, 1=ja, -1=verstek

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
af: Of 'n skeier tussen die boodskap se dialoogteks en die knoppies geplaas moet word

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
af: Of die inhoud van 'n inskrywing gemerk moet word wanneer die fokus daarop is

en: Whether to show a sort indicator
af: Of die sorteeraanwyser vertoon moet word

en: Whether to strike through the text
af: Of die teks deurgehaal moet word

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
af: Of die waarde van die slag_rand-eienskap of 'n waarde wat van die handvatsel_posisie afgelei is, gebruik moet word

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
af: Of reëls nooit nie, volgens woordgrens of volgens karaktergrens omgevou moet word

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
af: Of twee wysers vertoon moet word in gemengde links-na-regs- en regs-na-links-teks

en: Whether words are wrapped at widget edges
af: Of die woorde by die dingesie se rante gevou word

en: Which side of the notebook holds the tabs
af: Watter kant van die notaboek die oortjies kom

en: Widget
af: Dingesie

en: Widget name
af: Dingesienaam

en: Widget to put in column header button instead of column title
af: Dingesie om in kolomkop in die plek van die kolomtitel te sit

en: Widget to use as the item label
af: Dingesie wat as die itemetiket gebruik moet word

en: Width
af: Wydte

en: Width in chars
af: Wydte in karakters

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
af: Wydte van grens rondom die knoppiestreek aan die onderkant van die dialoog

en: Width of border around the label and image in the message dialog
af: Wydte van grens rondom die etiket en beeld in die boodskapdialoog

en: Width of border around the main dialog area
af: Wydte van grens rondom die hoofdialoogstreek

en: Width of handle
af: Wydte van die handvatsel

en: Width of scrollbar or scale thumb
af: Wydte van rolstaaf of skaalduimpie

en: Width of the border around the tab labels
af: Wydte van grens rondom die oortjie-etikette

en: Width of the horizontal border of tab labels
af: Wydte van horisontale grens van die oortjie-etikette

en: Width of the left margin in pixels
af: Wydte van die linkergrens in pixels

en: Width of the right margin in pixels
af: Wydte van die regtergrens in pixels

en: Width of the vertical border of tab labels
af: Wydte van vertikale grens van die oortjie-etikette

en: Width request
af: Wydteversoek

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
af: Wydte in pixels tussen fokusaanwyser en die dingesie-kassie

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
af: Wydte in pixels van die fokusaanwyserlyn

en: Window Placement
af: Vensterplasing

en: Window Position
af: Vensterposisie

en: Window Role
af: Vensterrol

en: Window Title
af: Venstertitel

en: Window Type
af: Venstersoort

en: Word Wrap
af: Woordvou

en: Wrap
af: Omvou

en: Wrap Mode
af: Omvou-modus

en: Wrap mode
af: Omvou-modus

en: Wrap mode set
af: Omvoumodusstel

en: Wrap width
af: Vouwydte

en: Wrap width for layouting the items in a grid
af: Vouwydte vir die uitlê van items op 'n rooster

en: X Alignment of the column header text or widget
af: x-gerigtheid van die kolomkopteks of -dingesie

en: X align
af: x-align

en: X alignment of the child
af: X-gerigtheid van die kind

en: X pad
af: x-pad

en: X position
af: x-posisie

en: X position of child widget
af: x-posisie van die kinddingesie

en: Xft Antialias
af: Xft-antialiassering

en: Xft DPI
af: Xft-DPI

en: Xft Hint Style
af: Xft-verwenkstyl

en: Xft Hinting
af: Xft-verwenking

en: Xft RGBA
af: Xft-RGBA

en: Y align
af: y-align

en: Y alignment of the child
af: Y-gerigtheid van die kind

en: Y pad
af: y-pad

en: Y position
af: y-posisie

en: Y position of child widget
af: y-posisie van die kinddingesie

en: Year
af: Jaar

en: height
af: hoogte

en: mode
af: modus

en: visible
af: sigbaar

en: width
af: wydte
