gtk+ 2.0 - en to li translation catalogue (767 entries)

en: A GdkImage to display
li: Ein te tuine GdkImage

en: A GdkPixbuf to display
li: Ein te tuine GdkPixbuf

en: A GdkPixmap to display
li: Ein te tuine GdkPixmap

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
li: Ein GtkPackType waat aangeuf of de dochter verpak is mit d'n aanvang of mit 't ènj van de auwer

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
li: Ein lies van sjtielattribute veur toe te passe op de teks van 't label

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
li: Ein lies van sjtielattribute die waere toegepas op de teks van de renderer

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
li: Ei getal tösje 0.0 en 1.0 det de horizontale oetliening van de teks in ein avvanswidget tuint

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
li: Ei getal tösje 0.0 en 1.0 det de vertikale oetliening van de teks in ein avvanswidget tuint

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
li: Ein teikeriej mit _-teikes in posisies kump euverein mit teikes in de te óngersjtriepe teks

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
li: Eine tittel die getuind kèn waere door de windowmanager wen dit menu losgesjeurd weurt

en: A widget to display in place of the usual frame label
li: Ein widget veur te tuine in plaats van 't gebroekelike kaderlabel

en: Accelerator Closure
li: Sjnaktósj Aafsjloeting

en: Accelerator Widget
li: Sjnaktósj-widget

en: Action area border
li: Aktiekader

en: Activatable
li: Aktiveerbaar

en: Activates default
li: Aktiveert de sjtanderd

en: Active
li: Aktief

en: Activity Blocks
li: Aktiviteits-blök

en: Activity Step
li: Aktiviteits-sjtap

en: Activity mode
li: Aktiviteitsmodus

en: Adjustment
li: Aanpassing

en: Alignment
li: Oetliening

en: Allow Grow
li: Greuje toesjtaon

en: Allow Rules
li: Regele toesjtaon

en: Allow Shrink
li: Krumpe toesjtaon

en: Allow drawing of alternating color rows
li: Alternerende riejkleure mäögelik make

en: Allow empty
li: Laeg toesjtaon

en: Always enable arrows
li: Pieltósje ummer gebroeke

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
li: Wieväölheid kaderruumde tösje de menubalksjeem en de menu-items

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
li: Wieväölheid kaderruumde tösje de wirkbalksjeem en de knóppe

en: Amount to increase child's size on either side
li: Wieväöl de dochter aan alletwieds de zieje moot waere vergroet

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
li: Wieväöl de dochter aan baove- en óngerzieje moot waere vergroet

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
li: Wieväölheid veur de parregraaf te late insjpringe, in pixels

en: Animation
li: Animasie

en: Appearance of the frame border
li: Uterlik van de kaderrandj

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
li: Aanblik van de sjeem óm de piel haer

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
li: Uterlik van de sjeem det de container ómgif

en: Application paintable
li: Toepassing teikebaar

en: Arrow X Displacement
li: Piel X-verplaatsing

en: Arrow Y Displacement
li: Piel Y-verplaatsing

en: Arrow direction
li: Pielrichting

en: Arrow shadow
li: Pijlsjeem

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
li: Rato es obey_child (volg_dochter) NEET WAOR is

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
li: Verhauwinge van de inveugkursor

en: Attributes
li: Attribute

en: Background color
li: Achtergróndjkleur

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
li: Achtergróndjkleur es ein (mäögelik neet geallokeerde) GdkColor

en: Background color as a GdkColor
li: Achtergróndjkleur es ein GdkColor

en: Background color as a string
li: Achtergróndjkleur es ein string

en: Background color name
li: Naam van achtergróndjkleur

en: Background full height
li: Volle huugde achtergróndj

en: Background full height set
li: Achtergróndj volle huugde gebroeke

en: Background set
li: Achtergróndj aangezat

en: Background stipple mask
li: Aafbiljing veur achtergróndjmaker

en: Background stipple set
li: Achtergróndjmasker gebroeke

en: Backward stepper
li: Achterwartse sjtapper

en: Bar style
li: Balksjtiel

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
li: Bitmap die gebroek weurt es masker bie 't teikene van de teksachtergróndj

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
li: Bitmap die gebroek weurt es masker bie 't teikene van de teksveurgróndj

en: Border relief
li: Randjreliëf

en: Border width
li: Kaderbreide

en: Bottom attachment
li: Óngerverbènjing

en: Button relief
li: Knópreliëf

en: Button spacing
li: Knóp-spasiëring

en: Can be used to add a new child to the container
li: Kèn gebroek waere veur ein nuuj dochter toe te veuge aan de container

en: Can change accelerators
li: Kèn sjnaktósj verangere

en: Can default
li: Kèn sjtanderd zeen

en: Can focus
li: Kèn focus krige

en: Case sensitive
li: Huidbooksjtaafgeveulig

en: Cell background color
li: Sel-achtergróndjkleur

en: Cell background color as a GdkColor
li: Sel-achtergróndjkleur es ein GdkColor

en: Cell background color as a string
li: Sel-achtergróndjkleur es ein string

en: Cell background color name
li: Naam van sel-achtergróndjkleur

en: Cell background set
li: Cel-achtergróndj aangezat

en: Child
li: Dochter

en: Child X Displacement
li: Dochter X-Verplaatsing

en: Child Y Displacement
li: Dochter Y-Verplaatsing

en: Child internal height padding
li: Interne huugdeopvölling van dochter

en: Child internal width padding
li: Interne breideopvölling van dochter

en: Child widget to appear next to the menu text
li: Dochterwidget det naeve de menuteks versjient

en: Clickable
li: Aanklikbaar

en: Climb Rate
li: Klumsjnelheid

en: Color to use for even rows
li: De kleur van de aeve rieje

en: Color to use for odd rows
li: De kleur van de ónaeve rieje

en: Color with which to draw insertion cursor
li: Kleur van de inveugkursor

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
li: Kleur van de sekundaere inveugkursor bie 't bewirke van gemink rechs-nao-links en links-nao-rechs teks

en: Column headers respond to click events
li: Of kelómköp op eine moesklik reagere

en: Column is user-resizable
li: Kelómbreide kèn waere aangepas

en: Column spacing
li: Kelóm-spasiëring

en: Columns
li: Kelómme

en: Composite child
li: Samegesjtèlde dochter

en: Content area border
li: Inhaudskader

en: Current Alpha
li: Hujig Alpha

en: Current Color
li: Hujige Kleur

en: Current fixed width of the column
li: Hujige vaste breide van de kelóm

en: Current width of the column
li: Hujige breide van de kelóm

en: Cursor Blink
li: Knipperende kursor

en: Cursor Blink Time
li: Kursor knippertied

en: Cursor Position
li: Cursorposisie

en: Cursor Visible
li: Kursor zichbaar

en: Cursor color
li: Kursorkleur

en: Cursor line aspect ratio
li: Kursorlienverhauwing

en: Curve type
li: Krumdetiep

en: Custom palette
li: Eige palet

en: Custom tabs for this text
li: Aangepasde tabs veur deze teks

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
li: Sjtreippetroen van de focus-indikator

en: Default Display
li: Sjtanderd display

en: Default Height
li: Sjtanderdhuugde

en: Default Outside Spacing
li: Normale randjspasiëring

en: Default Spacing
li: Sjtanderd sjpasiëring

en: Default Width
li: Sjtanderdbreide

en: Delay before drop down menus appear
li: Vertraging ierdet drop-down-menus versjiene

en: Delay before hiding a submenu
li: Vertraging ierdet ein submenu verdwient

en: Delay before submenus appear
li: Vertraging ierdet submenus versjiene

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
li: Vertraging ierdet submenus van ein menubalk versjiene

en: Deprecated property, use shadow_type instead
li: Verauwerde eigesjap, gebroek in plaats hievan: shadow_type (sjeem_tiep)

en: Destroy with Parent
li: Vernetig same mit mojer

en: Detail
li: Detaj

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
li: Bepaalt wie 't sjeemkader róntelóm de viewport weurt geteikent

en: Digits
li: Siefers

en: Discrete Blocks
li: Diskrete blök

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
li: Tuin ein twiede achterwartse pielknóp op de euversjtaonde kantj van de sjuufbalk

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
li: Tuin ein twiede veurwartse pielknop aan de euversjtaonde kantj van de sjuufbalk

en: Display the cell
li: Sel tuine

en: Display the standard backward arrow button
li: Tuin de sjtanderd achterwartse pielknóp

en: Display the standard forward arrow button
li: Tuin de sjtanderd veurwartse pielknóp

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
li: Gruutde van 't sjuufobjek neet aanpasse mer op ein vaste minimumlengde insjtèlle

en: Double Click Time
li: Döbbelklik-tied

en: Drag threshold
li: Sjleipdörpel

en: Draw Indicator
li: Teike indikator

en: Draw Value
li: Tuin Waerd

en: Draw the toggle button as a radio button
li: Teike de sjakelknóp es selektiefak

en: Editability set
li: Bewirkbaar aangezat

en: Editable
li: Verangerbaar

en: Editable mode of the CellRenderer
li: Bewirkbare modus van de CellRenderer

en: Enable Popup
li: Zèt Popup aan

en: Enable Search
li: Zeuke gebroeke

en: Enable arrow keys
li: Pieltósje gebroeke

en: Even Row Color
li: Aeve riejkleur

en: Events
li: Gebäörtenisse

en: Expand
li: Oetklappe

en: Expander Column
li: Oetklapper Kelóm

en: Expander Size
li: Oetklapper-gruutde

en: Extension events
li: Ekstensiegebäörtenisse

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
li: Ekstra spasiëring toe te veuge veur CAN_DEFAULT knóppe

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
li: Ekstra spasiëring toe te veuge veur CAN_DEFAULT knóppe die ummer boete de randj geteikend waere

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
li: Ekstra ruumde tösje de dochter en haor linker en rechternaobers, in pixels

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
li: Ekstra ruumde tösje de dochter en haor naobers, in pixels

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
li: Ekstra ruumde tösje de dochter en haor baove en óngernaobers, in pixels

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
li: FALSE geuf 't "ónzichbaar teike" in plaats van de wirkelike teks (wachwaordmodus)

en: FALSE removes outside bevel from entry
li: FALSE deit de boeterandj van 't veldj eweg

en: Filename
li: Besjtandjsnaam

en: Filename to load and display
li: Te laje en te tuine besjtandjsnaam

en: Fill
li: Völle

en: Fixed Width
li: Vaste breide

en: Fixed slider size
li: Vaste aafmaeting sjuufobjek

en: Focus in Toplevel
li: fokus in topnivo

en: Focus line dash pattern
li: focuslien-sjtreippetroen

en: Focus linewidth
li: focus-lienbreide

en: Focus padding
li: focus-opvölling

en: Font
li: Booksjtaaftiep

en: Font Name
li: Booksjtaaftiepnaam

en: Font description as a PangoFontDescription struct
li: Booksjtaaftiepbesjrieving es ein PangoFontDescription struct

en: Font description as a string
li: Booksjtaaftiepbesjrieving es ein string

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
li: Booksjtaaftiepbesjrieving es ein string, b.v. "Sans Italic 12"

en: Font family
li: Booksjtaaftiepfemielie

en: Font family set
li: Booksjtaaftiep femielieset

en: Font name
li: Booksjtaaftiepnaam

en: Font points
li: Booksjtaaftiep puntje

en: Font scale
li: Booksjtaaftiepsjaal

en: Font scale set
li: Booksjtaaftiepsjaal aangezat

en: Font scaling factor
li: Booksjtaaftiep sjaalfaktor

en: Font size
li: Booksjtaaftiepgruutde

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
li: Booksjtaaftiepgruutde es sjaalfaktor, relatief tót de sjtanderd booksjtaaftiepgruutde. Dit pas zich aan mit verangeringe in tema enz. en is alzoe aangerikkemendeerd. Pango definieert veuraf get sjale wie PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
li: Booksjtaafgruutde in Pango-einheite

en: Font size in points
li: Booksjtaaftiepgruutde in puntje

en: Font size set
li: Booksjtaaftiepgruutde aangezat

en: Font stretch
li: Booksjtaaftiepsjtrekking

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
li: Booksjtaaftiepbereik es ein PangoStretch, b.v. PANGO_STRETHC_CONDENSED

en: Font stretch set
li: Booksjtaafsjtrekking aangezat

en: Font style
li: Booksjtaaftiepsjtiel

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
li: Booksjtaaftiepsjtiel es ein PangoStyle, b.v. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
li: Booksjtaaftiepsjtiel aangezat

en: Font variant
li: Booksjtaaftypevarrejant

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
li: Booksjtaaftiepvarrejant es ein PangoVariant, b.v. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
li: Booksjtaaftiepvarrejant aangezat

en: Font weight
li: Booksjtaafdikde

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
li: Booksjtaaftiepgewich es ein gans getal, zuug de veuraafbepaalde waerdes in PangoWeight; bieveurbild PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
li: Booksjtaafdikde aangezat

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
li: Forseer dezelfde rato es die van de dochter van 't kader

en: Foreground color
li: Veurgróndjkleur

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
li: Veurgróndjkleur es ein (mäögelik neet geallokeerde) GdkColor

en: Foreground color as a GdkColor
li: Veurgróndjkleur es ein GdkColor

en: Foreground color as a string
li: Veurgróndjkleur es ein string

en: Foreground color name
li: Veurgróndjkleurnaam

en: Foreground set
li: Veurgróndj aangezat

en: Foreground stipple mask
li: Aafbiljing veur veurgróndjmasker

en: Foreground stipple set
li: veurgróndjmasker gebroeke

en: Forward stepper
li: Veurwartse sjtapper

en: Fraction
li: Fraksie

en: Frame shadow
li: Kadersjeem

en: GdkPixbufAnimation to display
li: GdkPixbufAnimation veur te tuine

en: Group
li: Gróp

en: Handle Size
li: Handle-aafmaeting

en: Handle position
li: Handle-posisie

en: Has Frame
li: Haet kader

en: Has Opacity Control
li: Haet ein regelpeniel veur doorzichtigheid

en: Has default
li: Is sjtanderd

en: Has focus
li: Haet focus

en: Has palette
li: Haet palet

en: Has separator
li: Haet sjeijingslien

en: Headers Clickable
li: Köp Klikbaar

en: Height
li: Huugde

en: Height request
li: Huugdeverzeuk

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
li: Hint woemit de desktopómgaeving weurt gehólpe te begriepe waat veur saort vinster dit is, en wie 't behandeld moot waere

en: Homogeneous
li: Homogeen

en: Homogenous
li: Homogeen

en: Horizontal Adjustment
li: Horizontale aanpassing

en: Horizontal Adjustment for the widget
li: Horizontale aanpassing veur de widget

en: Horizontal Alignment
li: Horizontale oetliening

en: Horizontal Scrollbar Policy
li: Horizontaal sjuufbalkbeleid

en: Horizontal Separator Width
li: Breide horizontale sjeijingslien

en: Horizontal Tab Border
li: Horizontaal tab-kader

en: Horizontal adjustment
li: Horizontale aanpassing

en: Horizontal adjustment for the text widget
li: Horizontale aanpassing veur de tekswidget

en: Horizontal alignment
li: Horizontale oetliening

en: Horizontal options
li: Horizontale opsies

en: Horizontal padding
li: Horizontale opvölling

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
li: Horizontale posisie van dochter in besjikbare ruumde. 0.0 is links oetgeliend, 1.0 is rechs oetgeliend

en: Horizontal scale
li: Horizontale sjaal

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
li: Horizontale ruumde tösje selle. Moot ei aeve getal zeen

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
li: Wiewied de piel in x-richting moot waere verplaats wen de knóp weurt ingedrök

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
li: Wiewied de dochter in de x-richting moot waere verplaats wen de knóp ingedrök weurt

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
li: Wiewied de piel in y-richting moot waere verplaats wen de knóp weurt ingedrök

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
li: Wiewied de dochter in de y-richting moot waere verplaatst wen de knóp ingedrök weurt

en: How the range should be updated on the screen
li: Wie 't bereik op 't sjirm biegehauwe moot waere

en: How to draw the input method preedit string
li: Wie de veurbewirkingsteikeriej veur de inveurmetood moot waere geteikend

en: How to draw the input method statusbar
li: Wie de sjtatusbalk veur inveurmetood moot waere geteikend

en: How to draw the toolbar
li: Wie de wirkbalk te teikene

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
li: Wie de knóppe in 't kader te plaatse. Mäögelike waerdes zeen normaal, verspreijd, randj, aanvang en ènj

en: IM Preedit style
li: IM veurbewirkings-sjtiel

en: IM Status style
li: IM sjtatussjtiel

en: Icon
li: Piktogram

en: Icon Sizes
li: Piktogramaafmaetinge

en: Icon for this window
li: Piktogram veur dit vinster

en: Icon set
li: Piktogrammezameling

en: Icon set to display
li: te tuine piktogrammezameling

en: Icon size
li: Piktogramaafmaetinge

en: If TRUE the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something that you don't know how long it will take
li: Ingeval van WAOR (TRUE), is GtkProgress in aktiviteitsmodus: dao weurt aangegaeve *det* get gebäört, mer neet wieväöl dao al gedaon is. Deze modus weurt gebroek wens doe get deis woevans doe neet wits wie lang 't zal dore

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
li: wen WAOR (TRUE), beteikent dit det tabelselle alleneij dezelfde breide/hoegde höbbe

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
li: Ingeval van WAOR (TRUE), weurt mit ein rechter moesklik op 't klaadblok ein menu getuind woemits doe direk nao ein pagina kèns gaon

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
li: Ingeval van WAOR (TRUE), waere sjuufpiele getuind wen 't mie tabs geuf es dao veur plaats is

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
li: Bie WAOR (TRUE), versjient de dochter in ein sekundaere gróp van kènjer, gesjik veur b.v. hulpknóppe

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
li: Ingeval van WAOR (TRUE) óntvink 't widget de sjtanderdaksie wen 't focus krig

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
li: Ingeval WAOR (TRUE) haet 't vinster gein minimumgruutde. Dit is in 99% van de gevalle ei sjlech idee

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
li: Ingeval van WAOR (TRUE), is 't vinster modaal: angere vinsters kènne neet gebruikt waere zoelank deze baovenaan sjteit

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
li: Ingeval van WAOR (TRUE), kèn 't vinster vergroet waere veurbie de minimumgruutde

en: If TRUE, users can resize the window
li: Ingeval van WAOR (TRUE), kèn de aafmaeting van 't vinster waere aangepas

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
li: Wen besjikbare horizontale ruumde groeter is es benudig veur de dochter, wieväöl hievan te gebroeke veur de dochter. 0.0 beteikent niks, 1.0 beteikent alles

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
li: Wen besjikbare vertikale ruumde groeter is es benudig veur de dochter, wieväöl hievan te gebroeke veur de dochter. 0.0 beteikent niks, 1.0 beteikent alles

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
li: Wen aangevink beteikent ein óngersjtrieping in de teks det 't teike gebroekt moot waere veur de sjnaktósj

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
li: Wen aangevink, weurt 't label gebroek veur ein veurraod-item te keze in plaats van getuind te waere

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
li: Wen aangezat, geuf 't regeltrökloup wen de teks te breid weurt

en: If the insertion cursor is shown
li: Of de inveugkursor getuind weurt

en: If the toggle button is in an "in between" state
li: Of de sjakelknóp zich in ein "tösjenin"-sjtatus bevundj

en: If the toggle button should be pressed in or not
li: Of de sjakelknóp ingedrök moot zeen of neet

en: If the toggle part of the button is displayed
li: Of 't sjakelgedeilte van eine knóp getuind weurt

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
li: Of dit vinster vernetig moot waere wen 't mojervinster vernetig weurt

en: Image
li: Aafbiljing

en: Image widget
li: Aafbiljingswidget

en: Image/label border
li: Aafbiljings/label -kader

en: Inconsistent
li: Inkonsistent

en: Inconsistent state
li: Inkonsistente toesjtandj

en: Indent
li: Insjpringe

en: Indent Expanders
li: Oetklappers laote insjpringe

en: Indent set
li: Insjpringe gebroeke

en: Indicator Size
li: Indikatorgruutde

en: Indicator Spacing
li: Indikatorspasiëring

en: Interior Focus
li: Interne focus

en: Internal padding
li: Interne opvölling

en: Invert direction slider moves to increase range value
li: Kier de richting óm woehaer 't sjuufobjek bewaeg wen de bereikwaerd toenump

en: Inverted
li: Geïnverteerd

en: Invisible
li: Ónzichbaar

en: Invisible character
li: Ónzichbaar teike

en: Invisible set
li: Ónzichbaar gebroeke

en: Is Active
li: Is aktief

en: Is Expanded
li: Is oetgeklap

en: Is Expander
li: Is oetklapbaar

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
li: Is deze krumde lineaer, spline geïnterpoleerd, of vrieje vorm

en: Justification
li: Oetvölling

en: Justification set
li: Oetliene gebroeke

en: Key Theme Name
li: Sjleutel tema-naam

en: Keybinding to activate the menu bar
li: Sjnaktósj veur de menubalk te aktivere

en: Label widget
li: Labelwidget

en: Label xalign
li: Label x-oetliening

en: Label yalign
li: Label y-oetliening

en: Language
li: Sjpraok

en: Language set
li: Sjpraok insjtèlle

en: Layout style
li: Opmaaksjtiel

en: Left Margin
li: Linkermarge

en: Left attachment
li: Linker verbènjing

en: Left margin
li: Linkermarge

en: Left margin set
li: Linkermarge gebroeke

en: Left, right, or center justification
li: Links, rechs of sentrale oetliening

en: Length of scale's slider
li: Lengde van 't sjuufobjek

en: Length of step buttons at ends
li: Lengde van de sjtapknóppe aan de oetènj

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
li: Lengde van de kursor knippercyclus, in millisekónde

en: Line Wrap
li: Regeltrökloup

en: Line wrap
li: Regeltrökloup

en: Lower
li: Ónger

en: Lower limit of ruler
li: Óngerlimiet van de liniaal

en: Make the expanders indented
li: Maak de oetklappers ingesjpronge

en: Marked up text to render
li: Te rendere opgemaakde teks

en: Markup
li: Opmaak

en: Mask
li: Masker

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
li: Te gebroeke bitmapmasker veur GdkImage of GdkPixmap

en: Max Size
li: Maks Aafmaeting

en: Maximum Width
li: Maksimumbreide

en: Maximum X
li: Maksimale X

en: Maximum Y
li: Maksimale Y

en: Maximum allowed width of the column
li: Maksimaal toegesjtange breide van de kelóm

en: Maximum length
li: Maksimumlengde

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
li: Maksimum deil teikes veur dit veldj. Nöl es 't gein maksimum geuf

en: Maximum possible X value
li: Maksimumwaerd van X

en: Maximum possible value for Y
li: Maksimumwaerd van Y

en: Maximum size of the ruler
li: Maksimale gruutde van de liniaal

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
li: Maksimale tied tösje twie kier klikke zoedet 't nog besjouwd kèn waere wie ein döbbelklik (in millisekónde)

en: Menu bar accelerator
li: Menubalk sjnaktósj

en: Menu label
li: Menu-label

en: Message Buttons
li: Berichknóppe

en: Message Type
li: Berichtiep

en: Minimum Slider Length
li: Minimum sjuufobjeklengde

en: Minimum Width
li: Minimumbreide

en: Minimum X
li: Minimale X

en: Minimum Y
li: Minimale Y

en: Minimum allowed width of the column
li: Minimaal toegesjtange breide van de kelóm

en: Minimum child height
li: Minimumhuugde van dochter

en: Minimum child width
li: Minimumbreide van dochter

en: Minimum height of buttons inside the box
li: Minimumhuugde van knóppe in 't kader

en: Minimum length of scrollbar slider
li: Minimale lengde van 't sjuufobjek

en: Minimum possible value for X
li: Minimumwaerd van X

en: Minimum possible value for Y
li: Minimumwaerde van Y

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
li: Minimumtied die de moesaanwiezer baove ein menu-item moot sjtaon ierdet 't submenu versjient

en: Minimum width of buttons inside the box
li: Minimumbreide van knóppe in 't kader

en: Mnemonic key
li: Sjnaktósj

en: Mnemonic widget
li: Sjnaktósj-widget

en: Modal
li: Modaal

en: Mode
li: Modus

en: Model column to search through when searching through code
li: Modelleer kelóm veur te doorzeuke wen computerkood doorzoch weurt

en: Name of default font to use
li: Naam van 't sjtanderd booksjtaaftiep

en: Name of key theme RC file to load
li: Naam van 't te laje sjleutel RC temabesjtandj

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
li: Naam van de booksjtaaftiepfemielie, b.v. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of theme RC file to load
li: Naam van 't te laje RC temabesjtandj

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
li: Gebroekde naam veur 't verwieze nao 't teks-ittikèt. NULL veur anonieme ittekètte.

en: Number of characters to leave space for in the entry
li: 't deil gereserveerde booksjtaafteikes in ein veldj

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
li: 't deil pixels tösje de sjuufbalk en 't kórrespóngderende vinster

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
li: Deil pixels van 't veldj det aan de linkerkantj van 't sjirm is aafgesjuuf.

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
li: Deil pixels det de kursor moot bewaege veur 't sjleipe te aktivere

en: Numeric
li: Numeriek

en: Obey child
li: Volg dochter

en: Obsolete property, ignored
li: Verauwerde eigesjap, genegeerd

en: Odd Row Color
li: Ónaeve riejkleur

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
li: Plaats van teks baove de basislien (ónger de basislien wen verhoeging negatief is)

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
li: Opsies die 't horizontale gedraag van de dochter bepale

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
li: Opsies die 't vertikale gedraag van de dochter bepale

en: Orientation
li: Orjentasie

en: Orientation and growth direction of the progress bar
li: Orjentasie en greujrichting van de avvansbalk

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
li: Óngedaon make bie huugdeverzeuke van 't widget, of -1 wen gewoen verzeuk gebroek moot waere

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
li: Óngedaon make bie breideverzeuke van 't widget, of -1 wen gewoen verzeuk gebroek moot waere

en: Pack type
li: Verpakkingssjtiel

en: Padding
li: Opvölling

en: Page
li: Pagina

en: Palette to use in the color selector
li: Te gebroeke kleurekaart in de kleureseleksie

en: Parent widget
li: Mojerwidget

en: Pattern
li: Dèssae

en: Pixbuf Expander Closed
li: Gesjlaote oetklapbare pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
li: Äöpen oetklapbare pixbuf

en: Pixbuf Object
li: Pixbuf-objek

en: Pixbuf for closed expander
li: Pixbuf veur gesjlaote oetklapbaar item

en: Pixbuf for open expander
li: Pixbuf veur geäöpend oetklapbaar item

en: Pixels Above Lines
li: Pixels baove liene

en: Pixels Below Lines
li: Pixels ónger liene

en: Pixels Inside Wrap
li: Pixels bènne regeltrökloup

en: Pixels above lines
li: Pixels baove liene

en: Pixels above lines set
li: Pixels baove liene gezat

en: Pixels below lines
li: Pixels ónger liene

en: Pixels below lines set
li: Pixels ónger liene gebroeke

en: Pixels inside wrap
li: Pixels bènne regeltrökloup

en: Pixels inside wrap set
li: Pixels tösje liene mit regeltrökloop gebroeke

en: Pixels of blank space above paragraphs
li: Pixels mit laeg ruumde baove parregrafe

en: Pixels of blank space below paragraphs
li: Pixels mit laeg ruumde ónger parregrafe

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
li: Pixels laeg ruumde tösje liene mit regeltrökloup in eine parregraaf

en: Position
li: Posisie

en: Position Set
li: Posisie aangezat

en: Position of mark on the ruler
li: Posisie van teike op de liniaal

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
li: Posisie van de sjeijingslien in pixels (0 beteikent gans linksbaove)

en: Position of the handle relative to the child widget
li: Posisie van de handle relatief tót 't dochterwidget

en: Preview text
li: Veurbildteks

en: Pulse Step
li: Puls-sjtap

en: Radio state
li: Selektiefakstatus

en: Ratio
li: Verhouding

en: Reads the current value, or sets a new value
li: Laes de hujige waerd, of zèt ein nuuj

en: Receives default
li: Óntvink sjtanderd

en: Render detail to pass to the theme engine
li: Tuindetaj door te gaeve aan de tema-motor

en: Reorderable
li: Resem te verangere

en: Resizable
li: Hersjaalbaar

en: Resize mode
li: Aanpasbare aafmaetinge

en: Resize mode of the column
li: Vergroetmodus van de kelóm

en: Right Margin
li: Rechtermarge

en: Right attachment
li: Rechter verbènjing

en: Right margin
li: Rechtermarge

en: Right margin set
li: Rechtermarge gebroeke

en: Rise
li: Verhoeging

en: Rise set
li: Verhoeging aangezat

en: Row has children
li: Riej haet dochters

en: Row is an expander row, and is expanded
li: Riej is oetklapbaar, en is oetgeklapt

en: Row spacing
li: Riej-spasiëring

en: Rows
li: Rieje

en: Rules Hint
li: Regele verdudelike

en: Screen
li: Sjirm

en: Scroll offset
li: Sjuufaaafstandjj

en: Scrollable
li: Sjuufbaar

en: Scrollbar spacing
li: Sjpasiebalk-spasiëring

en: Search Column
li: Zeuk kelóm

en: Secondary
li: Sekundaer

en: Secondary backward stepper
li: Sekundaere achterwartse sjtapper

en: Secondary cursor color
li: Sekundaere kursorkleur

en: Secondary forward stepper
li: Sekundaere veurwartse sjtapper

en: Select multiple
li: Keus mierdere

en: Select on focus
li: Selektere bie focus

en: Selectable
li: Selekteerbaar

en: Selection Bound
li: Seleksie begrens

en: Sensitive
li: Geveulig

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
li: Geuf 't tema opdrach veur rieje alternerend te kleure

en: Set the column for the expander column
li: Zèt de kelóm veur de oetklapper-kelóm

en: Shadow Type
li: Sjeemtiep

en: Shadow type
li: Sjeemtiep

en: Show Border
li: Kader tuine

en: Show Tabs
li: Tabs tuine

en: Show file operations
li: Tuine van besjtandjsbewirkinge

en: Show text
li: Teks tuine

en: Show the column header buttons
li: Tuin de kelómkop-knóppe

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
li: Ziej van de handle-box die oetgeliend is mit 't docking-puntj woe de handle-box aafgemeerd weurt

en: Size
li: Aafmaeting

en: Size of check or radio indicator
li: Gruutde van aankruuts- of selektie-indikator

en: Size of dropdown indicator
li: Gruutde van de dropdown-indikator

en: Size of icons in default toolbars
li: Gruutde van piktogramme in de sjtanderd wirkbalk

en: Size of spacers
li: Gruutde van aafstandjhauwers

en: Size of the expander arrow
li: Gruutde van de oetklappijel

en: Sizing
li: Vergroeting

en: Skip pager
li: Wirkblaadwisselaar euversjlaon

en: Skip taskbar
li: Taakbalk euversjlaon

en: Slider Length
li: Sjuufobjeklengde

en: Slider Width
li: Breide van sjuufobjek

en: Snap edge
li: Plekrandj

en: Snap edge set
li: Plekrandj aangezat

en: Snap to Ticks
li: Trökvalle op sjtappe

en: Sort direction the sort indicator should indicate
li: De richting woehaer de sorteerindikator moot wieze

en: Sort indicator
li: Sorteerindikator

en: Sort order
li: Sorteerrichting

en: Space between value text and the slider/trough area
li: Aafsjtandj tösje de waerd-teks en 't sjuufobjek

en: Space style
li: Aafstandjhauwersjtiel

en: Spacer size
li: Aafstandjhauwergruutde

en: Spacing
li: Sjpasiëring

en: Spacing around check or radio indicator
li: Spasiëring róntelóm aanvink- of selektie-indikator

en: Spacing around indicator
li: Spasiëring róntelóm de indikator

en: Spacing between buttons
li: Spasiëring tösje knóppe

en: Spacing between step buttons and thumb
li: Spasiëring tösje sjtapknóppe en doem

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
li: Aafsjtandj tösje doem/sjtappers en boeterandj

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
li: De visuele sjtiel van de balk in persentagemodus (Verauwerd)

en: Specify how resize events are handled
li: Spesifiseer wie 'aafmaetinge aanpasse' gebäörtenisse waere aafgehanjeld.

en: Split Cursor
li: Gerete Kursor

en: Stepper Size
li: Sjtapperaafmaeting

en: Stepper Spacing
li: Sjtapperspasiëring

en: Stock ID
li: Sjtanderd-ID

en: Stock ID for a stock image to display
li: Sjtanderd-ID veur ein te tuine sjtanderdaafbiljing

en: Storage type
li: Opsjlaagtiep

en: Strikethrough
li: Doorsjtrieping

en: Strikethrough set
li: Doorsjtriepe aangezat

en: Style
li: sjtiel

en: Style of bevel around the contents
li: Sjtiel van de randj róntelóm de inhaud

en: Style of bevel around the menubar
li: Sjtiel van de randj róntelóm de menubalk

en: Style of bevel around the statusbar text
li: Sjtiel van de randj róntelóm de sjtatusbalkteks

en: Style of bevel around the toolbar
li: Sjtiel van de randj róntelóm de wirkbalk

en: Style of underline for this text
li: Sjtiel van óngersjtrieping veur deze teks

en: TRUE if the Position property should be used
li: WAOR (TRUE) wen de Posisie-eigesjap gebroek moot waere

en: TRUE if the window should not be in the pager.
li: WAOR (TRUE) wen 't vinster neet in de wirkblaadwisselaar huurt

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
li: WAOR (TRUE) wen 't vinster neet in de taakbalk huurt

en: Tab Border
li: Tab-kader

en: Tab Position
li: Tab-posisie

en: Tab expand
li: Tab-verlenging

en: Tab fill
li: Tab-opvölling

en: Tab label
li: Tab-label

en: Tab pack type
li: Tab-verpakkingssjtiel

en: Tabs set
li: Tabs gebroeke

en: Tag Table
li: Ittikèt-tabel

en: Tag name
li: Ittekètnaam

en: Tearoff Title
li: Aafsjeur-Tittel

en: Text
li: Teks

en: Text Tag Table
li: Teks ittikèt-tabel

en: Text direction
li: Teksrichting

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
li: Teksrichting: b.v. rechs-nao-links of links-nao-rechs

en: Text of the frame's label
li: Labelteks van 't kader

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
li: Teks van 't labelwidget op de knóp, wen de knóp ein labelwidget haet

en: Text to be displayed in the progress bar
li: Teks die getuind weurt in de avvanssbalk

en: Text to render
li: Te rendere teks

en: Text x alignment
li: Teks x-oetliening

en: Text y alignment
li: Teks y-oetliening

en: The GdkFont that is currently selected
li: 't GdkFont det noe is geselekteerd.

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
li: De GtkAdjustment gekoppeld aan de avvansbalk (Verauwerd)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
li: De GtkAdjustment veur de horizontale posisie

en: The GtkAdjustment for the vertical position
li: De GtkAdjustment veur de vertikale posisie

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
li: De GtkAdjustment die de hujige waerd van dit bereikobjek haet

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
li: De GtkAdjustment die de waerdes van de horizontale posisie veur deze viewport bepaalt

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
li: De GtkAdjustment die de waerdes van de vertikale posisie veur deze viewport bepaalt

en: The X string that represents this font
li: De X-teikeriej det dit booksjtaaftiep tuint

en: The acceleration rate when you hold down a button
li: De versjnelling wens doe de knóp vashils

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
li: De aanpassing die de waerd van ein spinknóp haet

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
li: De oetliening van de liene in de teks van 't label relatief bis einanger. Dit beïnvloot NEET de oetliening van 't label in zien hujige plaatsing. Bezuug daoveur GtkMisc::xalign.

en: The amount of space between children
li: De wieväölheid ruumde tösje dochters

en: The amount of space between two consecutive columns
li: De ruumde tösje twie opeinvolgendje kelómme

en: The amount of space between two consecutive rows
li: De ruumde tösje twie opeinvolgendje rieje

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
li: De toe te veuge ruumde links en rechs van ein widget, in pixels

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
li: De toe te veuge ruumde baove en ónger ein widget, in pixels

en: The border relief style
li: De sjtiel van 't randjreliëf

en: The buttons shown in the message dialog
li: De te tuine knóppe in 't berichdialoogvinster

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
li: 't te gebroeke teike veur de inhaud van ein veldj te maskere (in "wachwaordmodus")

en: The closure to be monitored for accelerator changes
li: De in de gater te hauwe aafsjloeting veur sjnaktósj-verangeringe

en: The column number to attach the left side of the child to
li: 't kelómnómmer woemit de linkerkantj van 't dochterwidget weurt verbónje

en: The contents of the entry
li: De inhaud van 't veldj

en: The current color
li: De hujige kleur

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
li: De hujige waerd van doorzichtigheid (0 is volsjtendig transparant, 65535 is volsjtendig dèkkend)

en: The current position of the insertion cursor in chars
li: De hujige posisie van de invoogkursor, in booksjtaafteikes

en: The currently selected filename
li: De noe geselekteerde besjtandjsnaam

en: The default display for GDK
li: 't sjtanderd display veur GDK

en: The default height of the window, used when initially showing the window
li: De sjtanderdhuugde van 't vinster wen 't veur 't iers getuind weurt

en: The default width of the window, used when initially showing the window
li: De sjtanderdbreide van 't vinster wen 't veur 't iers getuind weurt

en: The dialog has a separator bar above its buttons
li: 't dialoogvinster haet ein sjeijingslien baove zien knóppe

en: The direction the arrow should point
li: De richting woe-in de piel moot wijze

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
li: 't gebäörtenismasker det bepaalt welke GdkEvents dit widget óntvink

en: The fixed height
li: De vaste huugde

en: The fixed width
li: De vaste breide

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
li: De fraksie van de ganse avvans van 't kaatsende blok wen deze in pulsmodus is

en: The fraction of total work that has been completed
li: De fraksie van 't gans wirk det aaf is

en: The height of the layout
li: De huugde van de opmaak

en: The horizontal alignment of the label
li: De horizontale oetliening van 't label

en: The inconsistent state of the button
li: De inkonstistente toesjtandj van de knóp

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
li: De toename veur edere iterasie gebroek in aktiviteitsmodus (Verauwerd)

en: The index of the child in the parent
li: De indeks van de dochter in de auwer

en: The index of the current page
li: De indeks van de hujige pagina

en: The initial position of the window
li: De beginposisie van 't vinster

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
li: De spraok van deze teks, es ISO-code. Pango kèn dit gebroeke es hint bie 't rendere van de teks. Est geer deze parameter neet begriep, höbt geer 't dènkelik neet nudig.

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
li: 't masker det bepaalt welke ekstensiegebäörtenisse dit widget óntvink

en: The menu of options
li: 't menu mit opsies

en: The mnemonic accelerator key for this label
li: De sjnaktósj veur dit label

en: The model for the TreeModelSort to sort
li: 't model veur te sortere veur de TreeModelSort

en: The model for the tree view
li: 't model van de TreeView

en: The name of the widget
li: De naam van 't widget

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
li: 't deil blök det kèn passe in de avvansbalk in activiteitsmodus (Verauwerd)

en: The number of columns in the table
li: 't deil kelómme in de tabel

en: The number of decimal places that are displayed in the value
li: 't deil desimale plaatse det getuind weurt in de waerd

en: The number of decimal places to display
li: 't deil te tuine desimale plaatse

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
li: 't deil diskrete blök in ein avvansbalk (wie getuind in diskrete sjtiel)

en: The number of rows in the table
li: 't deil rieje in de tabel

en: The orientation of the toolbar
li: De orjentasie van de wirkbalk

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
li: 't mojerwidget van dit widget. 't moot ein Containerwidget zeen

en: The pixbuf to render
li: De te rendere pixbuf

en: The position in which the current value is displayed
li: De posisie woe de hujige waerd getuind weurt

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
li: De posisie van de taegeneuversjtaonde ziej van de selektie vanaaf de kursor in booksjtaafteikes

en: The representation being used for image data
li: De te gebroeke representasie veur aafbiljingsdata

en: The row number to attach the bottom of the child to
li: 't riejnómmer woemit de óngerkantj van 't dochterwidget weurt verbónje

en: The row number to attach the top of a child widget to
li: 't riejnómmer woemit de baovekantj van 't dochterwidget weurt verbónje

en: The screen where this window will be displayed
li: 't sjirm woe dit vinster weurt getuind

en: The stock ID of the stock icon to render
li: 't sjtanderd-ID van 't te tuine sjtanderdpiktogram

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
li: De sjtiel van 't widget; haet infermasie euver de vormgaeving (kleure enzoewiejer)

en: The text of the label
li: De teks van 't label

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
li: De teks van 't label haet XML-opmaak. Bezuug pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
li: De teks woemit 't geselekteerde booksjtaaftiep weurt gedemonstreerd

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
li: De vertraging ierdet ein submenu verdwient wen de moesaanwiezer, op waeg nao dit submenu, op ein anger menu-item kump

en: The title of the window
li: De tittel van 't vinster

en: The toggle button can be activated
li: De sjakelknóp kèn geaktiveerd waere

en: The toggle state of the button
li: De sjtandj van de sjakelknóp

en: The type of message
li: 't tiep van 't berich

en: The type of the window
li: 't tiep vinster

en: The vertical alignment of the label
li: De vertikale oetliening van 't label

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
li: De vertikale oetliening, van 0 (baove) nao 1 (ónger)

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
li: 't widget veur te aktivere wen de sjnaktósj van 't label weurt ingedrök

en: The widget to be monitored for accelerator changes
li: 't in de gater te haude widget veur sjnaktósj-verangeringe

en: The width of the empty border outside the containers children
li: De breide van de laeg kaders boete de dochters van de container

en: The width of the layout
li: De breide van de opmaak

en: The x-align
li: De x-oetliening

en: The xpad
li: De x-opvölling

en: The y-align
li: De y-oetliening

en: The ypad
li: De y-opvölling

en: Theme Name
li: Temanaam

en: Title
li: Tittel

en: Title to appear in column header
li: Tittel die in de kelómkop weurt getuind

en: Toggle state
li: Ómsjakele

en: Toolbar Style
li: Wirkbalksjtiel

en: Toolbar icon size
li: Piktogramgruutde op wirkbalk

en: Toolbar style
li: Wirkbalksjtiel

en: Top attachment
li: Baoveverbènjing

en: Trough Border
li: Door 't kader

en: Type hint
li: Saort hint

en: Type of bevel around toolbar buttons
li: Tiep randj róntelóm wirkbalkknóppe

en: Underline
li: Óngersjtriep

en: Underline set
li: Óngersjtriepe aangezat

en: Update Policy
li: Updatebeleid

en: Update policy
li: Vernujingsbeleid

en: Upper
li: Baove

en: Upper limit of ruler
li: Baovelimiet van de liniaal

en: Use markup
li: Opmaak gebroeke

en: Use stock
li: Gebroek veurraod

en: Use underline
li: Gebroek óngersjtrieping

en: Value
li: Waerd

en: Value Position
li: Posisie van waerd

en: Value in list
li: Waerd in lies

en: Value spacing
li: Waerdespasiëring

en: Vertical Adjustment
li: Vertikale aanpassing

en: Vertical Adjustment for the widget
li: Vertikale aanpassing veur de widget

en: Vertical Alignment
li: Vertikale oetliening

en: Vertical Scrollbar Policy
li: Vertikaal sjuufbalkbeleid

en: Vertical Separator Width
li: Breide vertikale sjeijingslien

en: Vertical Tab Border
li: Vertikaal tab-kader

en: Vertical adjustment
li: Vertikale aanpassing

en: Vertical adjustment for the text widget
li: Vertikale aanpassing veur de tekswidget

en: Vertical alignment
li: Vertikale oetliening

en: Vertical options
li: Vertikale opsies

en: Vertical padding
li: Vertikale opvölling

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
li: Vertikale posisie van dochter in besjikbare ruumde. 0.0 is baove oetgeliend, 1.0 is ónger oetgeliend

en: Vertical scale
li: Vertikale sjaal

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
li: Vertikale ruumde tösje selle. Moot ei aeve getal zeen

en: View allows user to search through columns interactively
li: Bild bud mäögelikheid kelómme interaktief te doorzeuke

en: View is reorderable
li: Of de items in 't bild van resem te verangere zeen

en: Visibility
li: Zichbaarheid

en: Visible
li: Zichbaar

en: When the horizontal scrollbar is displayed
li: In welke gevalle de horizontale sjuufbalk getuind weurt

en: When the vertical scrollbar is displayed
li: In welke gevalle de vertickle sjuufbalk getuind weurt

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
li: Woe de inhaud getuind weurt nao rato van de sjuufbelk

en: Whether a palette should be used
li: Of ein kleurepalet gebroek moot waere

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
li: Of de spinknóp moot doordrieje wen zie limiete bereik waere

en: Whether an empty value may be entered in this field
li: Of ein laeg waerd gagaeve maog waere in dit veldj

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
li: Of knóppe veur 't make/verangere van besjtenj getuind mote waere

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
li: Of de sjtanderd wirkbalk allein teks haet, of teks en piktogramme, of allein piktogramme enz.

en: Whether entered values must already be present in the list
li: Of ingegaeve waerdes ummer in de lies dao mote zeen

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
li: Of verkierde waerdes automatis verangerd waere nao de dichstbiezeende sjtapwaerd van de spinknóp

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
li: Of de ekstra ruumde veur de dochter toegeweze moot waere aan de dochter, of gebroek moot waere es opvölling

en: Whether lines are wrapped at widget edges
li: Of regele trökloupe aan de renj van widgets

en: Whether list item matching is case sensitive
li: Of 't passende lies-item huidbooksjtaafgeveulig is

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
li: Of sjnaktósje verangerd kènne waere door 't drökke van ein tósj euver 't menu-item

en: Whether non-numeric characters should be ignored
li: Of neet-numerieke teikes genegeerd mote waere

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
li: Of aafstandjhauwers vertikale liene zeen of gewoen laeg

en: Whether tabs should be shown or not
li: Of tabs getuind waere of neet

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
li: Of tabs gelieke aafmaetinge mote höbbe

en: Whether the application will paint directly on the widget
li: Of de toepassing direk op 't widget teikent

en: Whether the arrow keys move through the list of items
li: Of de pieltósje door de lies mit items bewaege

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
li: Of de achtergróndjkleur de ganse regelhuugde völt of allein de huugde van de gemarkeerde teikes

en: Whether the border should be shown or not
li: Of 't kader getuind weurt of neet

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
li: Of de dochter mie ruumde moot krige es de auwer greujt

en: Whether the children should all be the same size
li: Of de dochters alleneij dezelfde aafmaetinge mote höbbe

en: Whether the color selector should allow setting opacity
li: Of de kleurekezer ouch de doorzichtigheid kèn insjtèlle

en: Whether the column can be reordered around the headers
li: Of de kelóm róndj de köp geordend kèn waere

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
li: Of de hujige waerd es teks getuind weurt naeve 't sjuufobjek

en: Whether the cursor should blink
li: Of de kursor moot knippere

en: Whether the entry contents can be edited
li: Of de inhaud van 't veldj bewirk maog waere

en: Whether the header can be clicked
li: Of de kop kèn waere aangeklik

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
li: Of 't inveurfokus zich in dit GtkWindow bevundj

en: Whether the label text can be selected with the mouse
li: Of de labelteks geselekteerd kèn waere mit de moes

en: Whether the menu item is checked
li: Of 't menu-item aangevink is

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
li: Of 't veurbildwidget de volsjtendige ruumde moot gebroeke die 't is toebedeild

en: Whether the progress is shown as text
li: Of de avvans getuind weurt es teks

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
li: Of de spinknóp ummer moot update, of allein wen de waerd legaal is

en: Whether the text can be modified by the user
li: Of de teks verangerd kèn waere door de gebroeker

en: Whether the toplevel is the current active window
li: Of 't topnivo 't hujige aktieve vinster is

en: Whether the widget can accept the input focus
li: Of 't widget de inveurfocus kèn akseptere

en: Whether the widget can be the default widget
li: Of 't widget 't sjtanderd widget kèn zeen

en: Whether the widget has the input focus
li: Of 't widget de inveurfocus haet

en: Whether the widget is part of a composite widget
li: Of 't widget óngerdeil oetmaak van ei samegesjtèld widget

en: Whether the widget is the default widget
li: Of 't widget 't sjtanderdwidget is

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
li: Of 't widget 't focuswidget is bènne 't topnivo

en: Whether the widget is visible
li: Of 't widget zichbaar moot zeen

en: Whether the widget responds to input
li: Of 't widget reageert op inveur

en: Whether this tag affects background height
li: Of dit label de achtergróndjhuugde beïnvloot

en: Whether this tag affects indentation
li: Of dit label 't insjpringe beïnvloot

en: Whether this tag affects line wrap mode
li: Of dit label de regeltrökloup beïnvloot

en: Whether this tag affects paragraph justification
li: Of dit label de parregraafoetliening beïnvloot

en: Whether this tag affects strikethrough
li: Of dit label de doorsjtrieping beïnvloot

en: Whether this tag affects tabs
li: Of dit label de tabs beïnvloot

en: Whether this tag affects text editability
li: Of dit label 't bewirke van de teks beïnvloot

en: Whether this tag affects text visibility
li: Of dit label zichbaarheid van teks beïnvloot

en: Whether this tag affects the background color
li: Of dit label de achtergróndjkleur beïnvloot

en: Whether this tag affects the background stipple
li: Of dit label 't achtergróndjmasker beïnvloot

en: Whether this tag affects the cell background color
li: Of dit ittekèt de sel-achtergróndjkleur beïnvloot

en: Whether this tag affects the font family
li: Of dit label de booksjtaaftiepfemielie beïnvloot

en: Whether this tag affects the font size
li: Of dit label de booksjtaaftiepgruutde beïnvloot

en: Whether this tag affects the font stretch
li: Of dit label de booksjtaafsjtrekking beïnvloot

en: Whether this tag affects the font style
li: Of dit label de booksjtaaftiepsjtiel beïnvloot

en: Whether this tag affects the font variant
li: Of dit label de booksjtaaftiepvarrejant beïnvloot

en: Whether this tag affects the font weight
li: Of dit label de booksjtaafdikde beïnvloot

en: Whether this tag affects the foreground color
li: Of dit label de veurgróndjkleur beïnvloot

en: Whether this tag affects the foreground stipple
li: Of dit label 't veurgróndjmasker beïnvloot

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
li: Of dit label de sjpraok, woe-in de teks gerenderd weurt, beïnvloot

en: Whether this tag affects the left margin
li: Of dit label de linkermarge beïnvloot

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
li: Of dit label 't deil pixels baove liene beïnvloot

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
li: Of dit label 't deil pixels tösje liene mit regeltrökloup beïnvloot

en: Whether this tag affects the right margin
li: Of dit label de rechtermarge beïnvloot

en: Whether this tag affects the rise
li: Of dit label de verhoeging beïnvloot

en: Whether this tag affects underlining
li: Of dit label de óngersjtrieping beïnvloot

en: Whether this tag scales the font size by a factor
li: Of dit label de booksjtaaftiepgruutde sjaalt mit eine faktor

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
li: Of 't standaardwidget geaktiveerd moot waere (wie de sjtanderdknóp in ein dialoogvinster) wen op Enter weurt gedrök

en: Whether to allow multiple files to be selected
li: Of 't mäögelik moot zeen mierdere besjtenj te selektere

en: Whether to display an "inconsistent" state
li: Of ein "inkonsistente" toesjtandj getuind moot waere.

en: Whether to display the column
li: Of de kelóm moot waere getuind

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
li: Of de focus-indikator in widgets moot waere geteikend

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
li: Of de inhaud van ein veldj weurt geselekteerd es 't veldj focus krig

en: Whether to show a sort indicator
li: Of eine sorteerindikator moot waere getuind

en: Whether to strike through the text
li: Of de teks doorsjtriept moot waere

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
li: Of de waerd van de snap_edge-eigesjap gebroek weurt, of ein waerd aafgeleijd van handle_position

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
li: Of liene noets waere aafgebraoke, of op waordgrenze of op teikegrenze

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
li: Of de twie kursors getuind mote waere veur gemink links-nao-rechs en rechs-nao-links

en: Whether words are wrapped at widget edges
li: Of wäörd aafgebraoke waere aan de renj van widgets

en: Which side of the notebook holds the tabs
li: Aan welke kantj de tabblajer kómme te zitte

en: Widget name
li: Widgetnaam

en: Widget to put in column header button instead of column title
li: Widget in de kelómkop-knóp (in plaats van de kelómtittel)

en: Width
li: Breide

en: Width in chars
li: Breide, in booksjtaafteikes

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
li: Breide van 't kader róntelóm de knóppebalk óngeraan 't dialoogvinster

en: Width of border around the label and image in the message dialog
li: Breide van 't kader róntelóm label en aafbiljing in 't dialoogvinster

en: Width of border around the main dialog area
li: Breide van 't kader róntelóm 't huidgedeilte van 't dialoogvinster

en: Width of handle
li: Breide van de handle

en: Width of scrollbar or scale thumb
li: Breide van de sjuufbalk of doemsjaal

en: Width of the border around the tab labels
li: Breide van 't kader róntelóm de tab-labels

en: Width of the horizontal border of tab labels
li: Breide van 't horizontale kader van tab-labels

en: Width of the left margin in pixels
li: Breide van de linkermarge in pixels

en: Width of the right margin in pixels
li: Breide van de rechtermarge in pixels

en: Width of the vertical border of tab labels
li: Breide van 't vertikale kader van tab-labels

en: Width request
li: Breideverzeuk

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
li: Breide, in pixels, tösje de focus-indikator en de widget-box

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
li: Breide, in pixels, van de focus-indikatorlien

en: Window Placement
li: Vinsterplaatsing

en: Window Position
li: Vinsterposisie

en: Window Title
li: Vinstertittel

en: Window Type
li: Vinstertiep

en: Word Wrap
li: Waordaafbraeking

en: Wrap
li: Doorloupe

en: Wrap Mode
li: Regeltrökloupmodus

en: Wrap mode
li: Regeltrökloupmodus

en: Wrap mode set
li: Regeltrökloupmodus gebroeke

en: X Alignment of the column header text or widget
li: X-oetliening van de kelómkop-teks of widget

en: X align
li: X-oetliening

en: X alignment of the child
li: X-oetliening van de dochter

en: X pad
li: X-opvölling

en: X position
li: X posisie

en: X position of child widget
li: X posisie van dochterwidget

en: Y align
li: Y-oetliening

en: Y alignment of the child
li: Y-oetliening van de dochter

en: Y pad
li: Y-opvölling

en: Y position
li: Y posisie

en: Y position of child widget
li: Y posisie van dochterwidget

en: height
li: huugde

en: mode
li: modus

en: visible
li: zichbaar

en: width
li: breide

en: xalign
li: x-oetliening

en: xpad
li: x-opvölling

en: yalign
li: y-oetliening

en: ypad
li: y-opvölling
