gtk+-properties.HEAD - en to mn translation catalogue (1004 entries)

en: A GdkImage to display
mn: Зурагдаж байна (GdkImage)

en: A GdkPixbuf to display
mn: Дүрслэгдэж байна (GdkPixbuf).

en: A GdkPixmap to display
mn: Уусалттай зураг зурагдаж байна (GdkPixmap)

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
mn: GtkPackType нь тус процессийн эхэнд эсвэл төгсгөлд дэд процесс нь өөрийн мэдээлэлтэйгээ багцлагдсан гэдгийг заана.

en: A column in the data source model to get the strings from
mn: Стрингүүд дуудагдах өгөгдлийн эхийн загвар дахь багана

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
mn: бичээс -ийн текстэнд хэрэглэгдэх загварын жагсаалтын аттрибутууд.

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
mn: Харагдах текстэд ашиглах загваруудын жагсаалт

en: A name for the action group.
mn: Үйлдлийн бүлгийн нэр.

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the horizontal alignment of the text in the progress widget
mn: 0.0 -ээс 1.0  хоорондох тоо widget progress дахь текстийн хэвтээ зэрэгцүүлэлтийг заана.

en: A number between 0.0 and 1.0 specifying the vertical alignment of the text in the progress widget
mn: 0.0 -ээс 1.0  хоорондох тоо widget progress дахь текстийн босоо зэрэгцүүлэлтийг заана.

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
mn: pixbuf -н пиксел өгөгдлийг заагч

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
mn: Багаж самбарт хэрэглэгдэж болох богино бичээс.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
mn: Үгэн доторхи »_« тэмдэгт текст доторхи арын тэмдэгт нь доогуур зурагдах бол тавигдана.

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
mn: Энэ цэс буусан үед цонхны удирдагчаар харуулагдах боломтой гарчиг

en: A tooltip for this action.
mn: Энэ үйлдлийн зөвлөмж

en: A unique name for the action.
mn: Үйлдлийн давтагдашгүй нэр.

en: A widget to display in place of the usual expander label
mn: Энгийн задлагчийн бичээсийн оронд харуулах удирдлагын элемент

en: A widget to display in place of the usual frame label
mn: Энгийн кадрын нэрийн газарт удирдлагын элементийг харуулах.

en: Above child
mn: Хүүгийн дээд

en: Accelerator Closure
mn: Хурдасгуурын нарийвчилал

en: Accelerator Widget
mn: Хурдасгуурын удирдлагын элемент

en: Accept focus
mn: Төвөөр авах

en: Accepts tab
mn: Зөвшөөх ТАВ

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Action Group
mn: Үйлдлийн бүлэг

en: Action area border
mn: Хүрээний орчмын үйлдэл

en: Activatable
mn: Идэвхжүүлэлт

en: Activates default
mn: Анхдагч утгуудыг идэвхжүүлэх

en: Active
mn: Идэвхжүүлэх

en: Active item
mn: Идэвхжүүлэх

en: Activity Blocks
mn: Идэвхтэй блокууд

en: Activity Step
mn: Идэвхтэй алхам

en: Activity mode
mn: Идэвхтэй горим

en: Add tearoffs to menus
mn: Цэс рүү тасалбар нэмэх

en: Adjustment
mn: Тохируулах

en: Alignment
mn: Зэрэгцүүлэлт

en: Allow Grow
mn: Өсгөлтийг зөвшөөрөх

en: Allow Rules
mn: Дүрмүүдийг зөвшөөрөх

en: Allow Shrink
mn: Хуйлаас зөвшөөрөх

en: Allow drawing of alternating color rows
mn: Мөрийн өнгө солихыг хүлээн зөвшөөрөх

en: Allow empty
mn: Хоосонг зөвшөөрөх

en: Always enable arrows
mn: Сум үргэлж идэвхтэй

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
mn: Цэсийн сүүдэр ба бичлэг 2-н хоорондох зай

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
mn: Товч болон хэрэгслийн мөрийн хоорондох сүүдрийн зай

en: Amount to increase child's size on either side
mn: 8 талт дээр бяцхан өсгөх нийлбэр дүн

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
mn: Дээд ба доод талт дээр бяцхан өсгөлтийн нийлбэр дүн

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
mn: Догол мөрийн шүднүүдийн нийлбэрийг цэгээр

en: An XML string describing the merged UI
mn: Нийлмэл ХГ-тодорхойлох XML тэмдэгт мөр

en: Animation
mn: Хөдөлгөөнт

en: Appearance of the frame border
mn: Кадрын хүрээний төрх.

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
mn: Сумыг хүрээлэх сүүдрийг харуулах

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
mn: Сүүдрийн харагдах байдал, агуулагчийн хүрээ.

en: Appears as list
mn: Жагсаалтаар харуулах

en: Application paintable
mn: Зураглагдах програм

en: Application supplied widget for custom previews.
mn: Програм хэвшмэл тольдолтуудын хувьд виджет нийлүүлнэ.

en: Application supplied widget for extra options.
mn: Програм тусгай сонголтууд дээр виджет нийлүүлнэ.

en: Arrow X Displacement
mn: Сумны хэвтээ шилжилт

en: Arrow Y Displacement
mn: Сумны босоо шилжилт

en: Arrow direction
mn: Сумны чиглэл

en: Arrow shadow
mn: Сумны сүүдэр

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
mn: Хэрэв obey_child нь ХУДАЛ бол нүүрэн талын харьцаа

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
mn: Түүчээний харьцаа.

en: Attributes
mn: Шинж чанар

en: Background color
mn: Дэвсгэр өнгө

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
mn:  GdkColor дэвсгэрийн өнгө

en: Background color as a GdkColor
mn: GdkColor шиг дэвсгэр өнгө

en: Background color as a string
mn: Дэвсгэрийн өнгө нэрээрээ

en: Background color name
mn: Дэвсгэр өнгөний нэр

en: Background full height
mn: Арын дэвсгэрийн нийт өргөн

en: Background full height set
mn: Бүрэн дэвсгэрийн өндөрийн тогтоох

en: Background set
mn: Дэвсгэр өнгө тогтоох

en: Background stipple mask
mn: Арын дэвсгэрийн маск

en: Background stipple set
mn: Арын дэвсгэрийн суулгац

en: Backward stepper
mn: Гэдрэг шилжих товч

en: Bar style
mn: Мөрийн загвар

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
mn: Ар талын дэвсгэрийг чирэхэд битмэпийг маск шиг ашиглана.

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
mn: Урд талын дэвсгэрийг чирэхэд битмэпийг маск шиг ашиглана.

en: Bits per Sample
mn: Samples тус бүрийн бит

en: Border relief
mn: Хүрээний гүдгэр

en: Border width
mn: Хүрээний өргөн

en: Bottom Attach
mn: Доод хавсралт

en: Bottom Padding
mn: Доод доторлогоо

en: Bottom attachment
mn: Доод хавсралт

en: Buffer
mn: Буфер

en: Button relief
mn: Тусламжийн товч

en: Button spacing
mn: Товчны зай

en: Can be used to add a new child to the container
mn: Агуулагчид шинэ хүү нэмэхэд хэрэглэгдэнэ.

en: Can change accelerators
mn: Товчлууруудын комбинацийг өөрчилж болно.

en: Can default
mn: Стандартаар байж болно.

en: Can focus
mn: Төвтэй байж болно.

en: Case sensitive
mn: Том жижгээр ялгах

en: Cell background color
mn: Нүдний дэвсгэр өнгө

en: Cell background color as a GdkColor
mn: Нүдний дэвсгэр өнгө GdkColor шиг

en: Cell background color as a string
mn: Нүдний дэвсгэр өнгө (үгээр)

en: Cell background color name
mn: Нүдний дэвсгэр өнгө (нэрээр)

en: Cell background set
mn: Нүдний дэвсгэр тавих

en: Child
mn: Хүү элемент

en: Child X Displacement
mn: Дэд элементийн хэвтээ тэнхлэгийн дагуух шилжилт

en: Child Y Displacement
mn: Дэд элементийн босоо тэнхлэгийн дагуух шилжилт

en: Child internal height padding
mn: Бяцхан завсарт өндөржүүлэх

en: Child internal width padding
mn: Бяцхан завсарт өргөжүүлэх

en: Child widget to appear next to the menu text
mn: Цэсийн текстийн хажууд гарах удирдлагын дэд элемент.

en: Clickable
mn: Товшигдохуйц

en: Climb Rate
mn: Нэмэгдэх зэрэг

en: Color to use for even rows
mn: Хэрэглээгүй байгаа (идэвхгүй байгаа) мөрийн өнгө

en: Color to use for odd rows
mn: Хэрэглэж (идэвхтэй байгаа) байгаа мөрийн өнгө.

en: Color with which to draw error-indication underlines
mn: Алдаа зааж доогуур нь зурж тэмдэглэхэд хэрэглэх өнгө

en: Color with which to draw insertion cursor
mn: Нэмэлт түүчээний өнгө.

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
mn: Хоёрдахь нэмэлт түүчээний өнгө.

en: Colorspace
mn: Өнгөний орчин:

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
mn: Багана виджетэд байрлуулах нэмэлт өргөн авах

en: Column headers respond to click events
mn: Үр дүнг гаргах багана

en: Column is user-resizable
mn: Багана нь хэрэглэгчээс дахин хэмжээ тогтоогдохуйц байна.

en: Column spacing
mn: Баганы хэмжээ

en: Column span column
mn: Багана дарах багана

en: Columns
mn: Баганууд

en: ComboBox model
mn: Комбобокс загвар

en: Completion Model
mn: Гүйцээлтийн загвар

en: Composite child
mn: Нийлмэл хүү обьект

en: Content area border
mn: Хүрээний талбайн агуулга

en: Create the same proxies as a radio action
mn: Радио үйлдлээр ижил итгэмжилэгч үүсгэх

en: Current Alpha
mn: Харгалзах альфа-суваг

en: Current Color
mn: Идэвхитэй өнгө

en: Current fixed width of the column
mn: Баганы тогтоосон өргөн

en: Current width of the column
mn: Баганы явцын өргөн

en: Cursor Blink
mn: Түүчээ анивчилт

en: Cursor Blink Time
mn: Түүчээ анивчих давтамж

en: Cursor Position
mn: Түүчээын байрлал

en: Cursor Visible
mn: Түүчээын харагдах байдал

en: Cursor color
mn: Түүчээний өнгө

en: Cursor line aspect ratio
mn: Түүчээний харьцаа

en: Curve type
mn: Муруйн төрөл

en: Custom palette
mn: Сонголт хийх өнгөний нийлүүлэг

en: Custom tabs for this text
mn: Энэхүү текстэнд зориулсан хэрэглэгчийн ТАВ

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
mn: Хэв зургийн зураас нь төв заагчийг зурахад хэрэглэнэ.

en: Day
mn: Өдөр

en: Decorated
mn: Чимэглэсэн

en: Default Display
mn: Стандарт дисплей

en: Default Height
mn: Стандалрт өндөр

en: Default Outside Spacing
mn: Анхдагч гадаад зай

en: Default Spacing
mn: Анхдагч зай

en: Default Width
mn: Стандарт өргөн

en: Default file chooser backend
mn: Стандарт файл сонгогч

en: Delay before drop down menus appear
mn: Доошоо сонгогдох цэс үзэгдэхийн өмнөх завсарлага

en: Delay before hiding a submenu
mn: Дэд цэс хаагдахаас өмнө түр завсарлах

en: Delay before submenus appear
mn: Дэд цэс харагдахаас өмнө түр завсарлах

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
mn: Цэсийн мөрийн дэд цэс үзэгдэхийн өмнөх завсарлага

en: Deprecated property, use shadow_type instead
mn: shadow_type хэрэглэхийн оронд шинж чанарын эсрэг.

en: Destroy with Parent
mn: Сурвалжтай нь хамт устга.

en: Detail
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
mn: Цонхны сүүдэр яаж зурагдахыг шалгах.

en: Digits
mn: Оронгууд

en: Discrete Blocks
mn: Тасалдалтай блокууд

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
mn: Гүйлгүүрийн эсрэг талд гэдрэг шилжих сумтай хоёр дох товчийг дүрслэх

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
mn: ТАВ-ын эсрэг талын төгсгөлд гэдрэг шилжих сумтай хоёр дох товчийг дүрслэх

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
mn: ТАВ-н эсрэг талд урагш шилжих сумтай хоёр дох товчийг дүрслэх

en: Display a secondary forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
mn: Гүйлгүүрийн эсрэг талд урагш шилжих сумтай хоёр дох товчийг дүрслэх

en: Display the cell
mn: Уг нүдийг харагдуулах

en: Display the standard backward arrow button
mn: Стандарт гэдрэг шилжих сумтай товчийг харуулах

en: Display the standard forward arrow button
mn: Стандарт урагш шилжих сумтай товчийг харуулах

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
mn: Гүйлгүүрийн хэмжээг бүү өөрчил, зүгээр л түүнд хамгийн бага хэмжээг өг.

en: Double Click Distance
mn: Давхар товшилтын хугацаа

en: Double Click Time
mn: Хоёр товшилтийн хугацаа

en: Drag threshold
mn: Чирэх хязгаа

en: Draw
mn: Зур

en: Draw Indicator
mn: Заагч чирэх

en: Draw Value
mn: Утгыг харуулах

en: Draw as radio menu item
mn: Радио цэсний элементээр дүрслэх

en: Draw the toggle button as a radio button
mn: Зөвхөн нэг нь сонгогдох товчнууд шиг шилжилтийг идэвхжүүлэгч товчыг зурах

en: Editability set
mn: Засварлахыг тогтоох

en: Editable
mn: Засварлах

en: Editable mode of the CellRenderer
mn: CellRenderer -ийн засвар хийх горим

en: Enable Popup
mn: popup цэсийг зөвшөөрөх

en: Enable Search
mn: Хайлтыг идэвхжүүлэх

en: Enable arrow keys
mn: "Сум" товч идэхтэй

en: Error underline color
mn: Алдаа тэмдэглэх өнгө

en: Even Row Color
mn: Хэрэглээгүй байгаа (идэвхгүй байгаа) мөрийн өнгө

en: Events
mn: Үйл явдал

en: Expand
mn: Задлах

en: Expanded
mn: Задласан

en: Expander Column
mn: Дэлгэгдэгч  багана

en: Expander Size
mn: Дэлгэгдэгчийн хэмжээ

en: Extension events
mn: Өргөтгөлийн үйл явц.

en: Extra space at the top and bottom of the menu
mn: Цэсийн дээд ба доод зайн тусгай хэмжээ

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
mn: CAN_DEFAULT товчнуудад зориулсан нэмэлт зай.

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
mn: CAN_DEFAULT товчнуудад зориулсан товчнуудыг хүрээлэх нэмэлт зай

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
mn: Цэгүүдэд баруун ба зүүн хөрш ба хүүгийн хооронд өргөтгөсөн зайнаас шургуулна

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
mn: Хүү ба түүний хөршийн хооронд тусгай зай авах (цэгээр)

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
mn: Хүү болон түүний хөршийн хоорондох зай (цэгээр)

en: Extra widget
mn: Тусгай элемент

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
mn: Бодит текстийн оронд "үл харагдах тэмдэгт" хауулах нь ХУДАЛ  (нууц үгийн горим)

en: FALSE removes outside bevel from entry
mn: Агуулгаас илүү гарсныг устгах нь ХУДАЛ.

en: File System Backend
mn: Файл систем Бакэнд

en: Filename
mn: Файлын нэр

en: Filename to load and display
mn: Ачаалагдаж харагдах файлын нэр.

en: Fill
mn: Дүүргэх

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Fixed Height Mode
mn: хатуу өндөртэй горим

en: Fixed Width
mn: Тогтоосон өргөн

en: Fixed slider size
mn: Засагдсан гүйлгүүрийн хэмжээ

en: Focus in Toplevel
mn: Оргил үе дэх фокус

en: Focus line dash pattern
mn: Төв шугаман хэв зургийн зураас

en: Focus linewidth
mn: Төв шугамын өргөн

en: Focus on click
mn: Товшиход хараалах

en: Focus padding
mn: Дотоод төв

en: Font
mn: Фонт

en: Font Name
mn: Бичгийн нэр

en: Font description as a PangoFontDescription struct
mn: PangoFontDescription бүтэц шиг бичгийн тайлбар

en: Font description as a string
mn: Нэрээр нь сонгох бичгийн фонт

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
mn: Бичгийн үгэн тайлбар

en: Font family
mn: Ижил төрлийн фонт

en: Font family set
mn: Фонт бүлийг тогтоох

en: Font name
mn: Бичгийн нэр

en: Font points
mn: Бичгийн заагчууд

en: Font scale
mn: Бичгийн масштаб

en: Font scale set
mn: Бичгийн масштабыг тогтоох

en: Font scaling factor
mn: Бичгийн масштабыг үндэслэгч

en: Font size
mn: Бичгийн хэмжээ

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
mn: Мтандарт бичгийн хэмжээ хэмжээтэй харьцангуй хуваарийн нэгжээр авсан бичгийн хэмжээ. Энэ нь Хэлбэр өөрчилөх эсвэл динамикаар тааруулах үед дөхөм болдог. Пангод хэд хэдэн стандартаар тодорхойлогдсон хуваариуд байдаг. Ж.нь PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
mn: Бичгийн хэмжээг Панго нэгжээр

en: Font size in points
mn: Заагч дээрх бичгийн хэмжээ

en: Font size set
mn: Бичгийн хэмжээг тогтоох

en: Font stretch
mn: Фонтыг дүүргэх

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
mn: PangoStretch үсэг томруулах хэмжээ, г.м PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
mn: Бичгийн дүүргэлт

en: Font style
mn: Бичгийн хэлбэр

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
mn: PangoStyle шиг бичгийн хэлбэр, PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
mn: Бичгийн хэлбэрийг тогтоох

en: Font variant
mn: Бичгийн хувилбар

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
mn: PangoVariant шиг бичгийн хувилбар, PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
mn: Бичигт хувилбар тогтоох

en: Font weight
mn: Фонтийн жин

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
mn: Бүхэл тоогоор үсгийн өндөр PangoWeight дэх дахин тодорхойлогдох хувьсагчаар бичнэ Жишээ нь: PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
mn: Фонтийг бүдүүрүүлэх

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
mn: Нүүрэн талын харьцааг шахаж бяцхан кадртай нийлүүлнэ

en: Foreground color
mn: Тэмдэгтийн өнгө

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
mn: GdkColor урд дэвсгэрийн өнгө

en: Foreground color as a GdkColor
mn: GdkColor шиг тэмдэгтийн өнгө

en: Foreground color as a string
mn: Тэмдэгтийн өнгө нэрээрээ

en: Foreground color name
mn: Тэмдэгтийн өнгөний нэр

en: Foreground set
mn: Тэмдэгтийн өнгө тогтоох

en: Foreground stipple mask
mn: Урд дэвсгэрийн маск

en: Foreground stipple set
mn: Урд дэвсгэрийн суулгац

en: Forward stepper
mn: Урагш шилжих товч

en: Fraction
mn: Хувь

en: Frame shadow
mn: Кадрын сүүдэр

en: GdkPixbufAnimation to display
mn: GdkPixbufAnimation зурагдаж байна..

en: Gravity
mn: Хүнд

en: Group
mn: Бүлэг

en: Handle Size
mn: Элементийн хэмжээ

en: Handle position
mn: Заагчийн байрлал

en: Has Alpha
mn: Альпа хэрэглэх

en: Has Frame
mn: Кадртай

en: Has Opacity Control
mn: Тохиргоо тодорхойгүй

en: Has Resize Grip
mn: Хэмжээ өөрчилөлт тааруулагч бий

en: Has default
mn: Стандартаар байна

en: Has focus
mn: Төвтэй байна

en: Has palette
mn: Өнгөний нийлүүлэг

en: Has separator
mn: Тусгаарлагчтай

en: Headers Clickable
mn: Сонгогдохуйц толгойнууд

en: Height
mn: Өндөр

en: Height request
mn: Өндөрсгөх хүсэлт

en: Hide if empty
mn: Хоосон бол далдал

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
mn: Дэлгэцэнд байрлах цонхнуудыг хэрхэн үзэх сануулга

en: Homogeneous
mn: Нэг төрлийн

en: Homogenous
mn: Олон төрлийн

en: Horizontal Adjustment
mn: Хэвтээ зэрэгцүүлэлт

en: Horizontal Adjustment for the widget
mn: Удирдлагын элементийн хэвтээ тохируулга

en: Horizontal Alignment
mn: Хэвтээ зэрэгцүүлэлт

en: Horizontal Offset
mn: Хэвтээ оффсет

en: Horizontal Scrollbar Policy
mn: Хэвтээ гүйх зурвас

en: Horizontal Separator Width
mn: Хэвтээ тусгаарлагчийн өргөн

en: Horizontal Tab Border
mn: Хэвтээ Tab хүрээ

en: Horizontal adjustment
mn: Хэвтээ зэрэгцүүлэлт

en: Horizontal adjustment for the text widget
mn: Текст элэментэд зориулсан хэвтээ зэрэгцүүлэлт

en: Horizontal alignment
mn: Хэвтээ зэрэгцүүлэлт

en: Horizontal alignment for child
mn: Хүүгийн хэвтээ зэрэгцүүлэлт

en: Horizontal options
mn: Хэвтээ тохируулга

en: Horizontal padding
mn: Хэвтээ бөглөлт

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
mn: Бяцхан сул зайнд байгаа хэвтээ байрлал. 0.0 бол зүүн зэрэгцүүлсэн, 1.0 бол баруун зэрэгцүүлсэн

en: Horizontal scale
mn: Хэвтээ масштаб

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
mn: Хэвтээ зай нүд хоёрын хооронд ижил тоо байх ёстой.

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
mn: Товч дарагдаж байгаа үед товч хэвтээ чиглэлд шилжинэ

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
mn: Хэрэв товч дарагдсан бол дэд элемтентийг хэвтээ тэнхлэгийн дагуу хэр зэрэг шилжүүлэх

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
mn: Товч дарагдаж байгаа үед товч босоо чиглэлд шилжинэ

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
mn: Хэрэв товч дарагдсан бол дэд элемтентийг босоо тэнхлэгийн дагуу хэр зэрэг шилжүүлэх

en: How the range should be updated on the screen
mn: Дэлгэцэнд хэрхэн шинэчлэгдэх дараалал

en: How to draw the input method preedit string
mn: Урьдаас боловсруулсан оролтын схемийн үгсийг яаж тодорхойлох вэ

en: How to draw the input method statusbar
mn: Төлөвийн самбарыг оруулах аргыг хэрхэн үзүүлэх

en: How to draw the toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрийг хэрхэн чирэх

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
mn: Цонх доторх товчны байрлал. Боломжтой утга нь: анхдагч, тархалт, ирмэг, эхлэл ба төгсгөл

en: IM Preedit style
mn: IM Preedit хэлбэр

en: IM Status style
mn: IM төлөвийн хэлбэр

en: Icon
mn: Тэмдэг

en: Icon Sizes
mn: Дүрслэлийн хэмжээ

en: Icon Theme Name
mn: Эмблемийн хэлбэрийн нэр

en: Icon for this window
mn: Энэ цонхны тэмдэг

en: Icon set
mn: Дүрслэлийн сан

en: Icon set to display
mn: Дүрслэлийн сан зурагдаж байна.

en: Icon size
mn: Дүрслэлийн хэмжээ

en: Icon widget
mn: Эмблем виджет

en: Icon widget to display in the item
mn: Элементэд харуулах эмблем виджет

en: If TRUE the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something that you don't know how long it will take
mn: Хэрэв ҮНЭН бол,идэвхитэй горимд GtkProgress болно. Энэ нь нэгэн үйлдэл хэдийгээр дүрслэгдсэн ч тэдний үргэлжилэл тодорхойлогдохгүй гэсэн үг. Энэ нь та програм хэр удаан үргэлжилэхийг мэдэхгүй тохиолдолд ажилуулхад хэрэглэгдэнэ.

en: If TRUE this means the table cells are all the same width/height
mn: Бүх нүднүүд ижил урт өргөнтэй

en: If TRUE, a heading is displayed
mn: Хэрэв ҮНЭН бол толгой мөр харуулна

en: If TRUE, day names are displayed
mn: Хэрэв ҮНЭН бол өдрийн нэрс харагдана

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
mn: Хэрэв үнэн бол тэмдэглэл дээр хулганын баруун товч дарах үед хуудас руу үсрэх цэс гарч ирнэ.

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
mn: Хэрвээ үнэн бол, гүйдэг сум нэмэгдэнэ, хэрвээ үгүй бол бүх ТАВууд байраа олж чадахгүй

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
mn: Хэрэв ҮНЭН бол хүү хүүгийн хоёрдогч бүлэгт харагддаг, Ж.нь тусламжийн товчны хослолт тохирох.

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
mn: Хэрэв ҮНЭН бол хүү шаардсан хэмжээнээс жижигсэнэ

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
mn: Хэрэв ҮНЭН бол, хүү хэмжээ өөрчилөгч виджеттэй хамт задлах ба хуйлна

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
mn: Удирдлагын элемент нь төв оролтын анхдагч үйл ажиллагааг хүлээн авч байна.

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
mn: Хэрвээ ҮНЭН бол энэ цонхонд хамгийн бага хэмжээ гэж байхгүй болно. Энийг ҮНЭН болгох нь бүх тохиолдлын 99% -д тиймч сайхан санаа биш дээ.

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
mn: Хэрэв цонх нь modal (хамгийн наад цонхноос бусад нь идэвхгүй байдаг) бол үнэн

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
mn: Хэрэв минимум байдалтай байгаа цаадах цонхыг нээж чадаж байвал үнэн.

en: If TRUE, users can resize the window
mn: Хэрэв хэрэглэгчид цонхны хэмжээг өөрчилж чадаж байвал үнэн.

en: If TRUE, week numbers are displayed
mn: Хэрэв ҮНЭН бол долоо хоногийн тоо харагдана

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
mn: Хэрэв багаж самбарт таарахгүй бол сум харуулах уу?

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
mn: Хэрэв сул хэвтээ зай нь багадаад ихэсгэгч хэрэглэсэн, бяцхан хэрэглээнд  зориулсан нь: 0.0 дунд зэргийн юу ч үгүй, 1.0 дунд зэргийн бүгд

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
mn: Хэрэв сул босоо зай нь багадаад ихэсгэгч хэрэглэсэн, бяцхан хэрэглээнд  зориулсан нь: 0.0 дунд зэргийн юу ч үгүй, 1.0 дунд зэргийн бүгд

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
mn: Хэрэв идэвхжсэн бол бичээсийн доогуураа зураастай шинж дараагийн тэмдэгтийг цэсэн дэх mnemonic хурдасгагч товчны зориулалтаар ашиглахыг заана.

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
mn: Хэрэв идэвхжсэн бол текст дэх доогуураа зураастай үсгийг хурдасгагч товчны зориулалтаар ашиглана.

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
mn: Хэрвээ идэвхитэй бол бичээс харагдахгүй харин стандарт эмблемийг хөтөлбөрөөс сонгоход хэрэглэгдэнэ.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
mn: Хэрэв сонгогдсон бол хэтэрхий өргөн текстийг мөр шилжүүлэлт хийх

en: If the insertion cursor is shown
mn: Хэрэв оруулагч түүчээ үзэгдэж байвал

en: If the toggle button is in an "in between" state
mn: Хэрэв түлхүүр товч нь дарагдаж байх үед байвал "энэ хооронд" байрлана

en: If the toggle button should be pressed in or not
mn: Хэрэв түлхүүр товч нь дарагдсан эсвэл дарагдаагүй байна

en: If the toggle part of the button is displayed
mn: Хэрэв түлхүүр товч нь дарагдсан байдлаар дүрслэгдсэн байвал

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
mn: Сурвалж нь устах үед цонх устдаг.

en: Image
mn: Зураг

en: Image widget
mn: Зурган элемент

en: Image/label border
mn: Зураг/бичээс - ийн хязгаар

en: Inconsistent
mn: Таарамжгүй

en: Inconsistent state
mn: Таарахгүй төлөв

en: Indent
mn: Шүд

en: Indent Expanders
mn: Дэлгэгч

en: Indent set
mn: Шүдний суулгац

en: Indicator Size
mn: Индикаторийн хэмжээ

en: Indicator Spacing
mn: Тодорхойлогчын зай

en: Interior Focus
mn: Дотоод төв оролт

en: Internal padding
mn: Дотоод дүүрэлт

en: Invert direction slider moves to increase range value
mn: Хүрээний утгыг ихэсгэх гэж гүйгчийн чиглэлийг эргүүлэх

en: Inverted
mn: Урвуулсан

en: Invisible
mn: Үл үзэгдэх

en: Invisible character
mn: Үл харагдах тэмдэгт

en: Invisible set
mn: Харагдахгүй байдал

en: Is Active
mn: Идэвхтэй

en: Is Expanded
mn: Өргөтгөгдсөн

en: Is Expander
mn: Өргөтгөгдсөн

en: Is focus
mn: Төв байна

en: Is important
mn: Чухал

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
mn: Энэ бол муруй шугам, засварлагдсан шугам эсвэл чөлөөт хэлбэр

en: Justification
mn: Тэнцүүлэх

en: Justification set
mn: Зэрэгцүүлэх

en: Key Theme Name
mn: Түлхүүр хэлбэрийн нэр

en: Keybinding to activate the menu bar
mn: Цэсийн мөрийг идэвхжүүлэх товч

en: Label
mn: Бичээс

en: Label widget
mn: Бичээс виджет

en: Label xalign
mn: Х-ийн дагуу жигдрүүлэлт.

en: Label yalign
mn: Y-ийн дагуу жигдрүүлэлт.

en: Language
mn: Хэл

en: Language set
mn: Хэлний суулгац

en: Largest possible value for the "position" property
mn: "position" шинжийн хамгийн их боломжит утга

en: Layout style
mn: Гарын байрлалын загвар

en: Left Attach
mn: Зүүн хавсралт

en: Left Margin
mn: Зүүн хязгаар

en: Left Padding
mn: Зүүн доторлогоо

en: Left attachment
mn: Зүүн хавсралт

en: Left margin
mn: Зүүн хязгаар

en: Left margin set
mn: Зүүн хязгаарын суулгац

en: Left, right, or center justification
mn: Зүүн баруун эсвэл төв зэрэгцүүлэлт

en: Length of scale's slider
mn: Гүйлгүүрийн урт

en: Length of step buttons at ends
mn: Гүйлгэгч товчлуурын гүйх урт

en: Length of the cursor blink cycle, in milleseconds
mn: Түүчээ анивчих давталтын үе миллисекундээр

en: Line Wrap
mn: Шугам зөөвөрлөлт

en: Line wrap
mn: Мөр шилжүүлэлт

en: Local Only
mn: Зөвхөн локал

en: Lower
mn: Доод

en: Lower limit of ruler
mn: Шугамын доод хязгаар

en: Make the expanders indented
mn: Дэлгэгдсэн хавтсын урд талын тэмдэгийг дар

en: Marked up text to render
mn: Текстийг харагдуулах тэмдэглэгээ

en: Markup
mn: Тэмдэглэгээ

en: Mask
mn: Маск

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
mn: GdkImage болон GdkPixmap -д ашиглагдаж байгаа бит зургийн маск

en: Max Size
mn: Хамгийн дээд хэмжээ

en: Maximal Position
mn: Х/И байрлал

en: Maximum Value
mn: Максимум утга

en: Maximum Width
mn: Максимум өргөн

en: Maximum X
mn: Хамгийн их X

en: Maximum Y
mn: Хамгийн их Y

en: Maximum allowed width of the column
mn: Баганы зөвгөөрөх максимум өргөн

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
mn: Давхар товшилт хоорондын хамгийн их хугацаа (миллисекунд-ээр)

en: Maximum length
mn: Максимум урт

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
mn: Энэ бүртгэлийн тэмдэгтийн тооны хамгийн их. Хамгийн ихгүй бол "0".

en: Maximum possible X value
mn: Х-ийн авч болох хамгийн их утга

en: Maximum possible value for Y
mn: Y-ийн авч болох хамгийн их утга

en: Maximum size of the ruler
mn: Шугамын хамгийн дээд хэмжээ

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
mn: Хоёр товшилт хоорондын хамгийн их хугацаа (миллисекунд-ээр)

en: Menu
mn: Цэс

en: Menu bar accelerator
mn: Цэсийн мөрийн хурдасгагч товч

en: Menu label
mn: Цэсийн гарчиг

en: Merged UI definition
mn: Нийлмэл ХГ-тодорхойлолт

en: Message Buttons
mn: мэдээний товчлуурууд

en: Message Type
mn: Мэдээний төрөл

en: Minimal Position
mn: Х/Б байрлал

en: Minimum Key Length
mn: Х/Б түлхүүрийн урт

en: Minimum Slider Length
mn: Гүйлгүүрийн хамгийн бага урт

en: Minimum Value
mn: Хамгийн бага утга

en: Minimum Width
mn: Минимум өргөн

en: Minimum X
mn: Хамгийн бага X

en: Minimum Y
mn: Хамгийн бага Y

en: Minimum allowed width of the column
mn: Баганы зөвшөөрөх минимум өргөн

en: Minimum child height
mn: Хамгийн бага бяцхан өндөр

en: Minimum child width
mn: Хамгийн бага бяцхан өргөн

en: Minimum height of buttons inside the box
mn: Хайрцаг доторх товчнуудын хамгийн бага өндөр

en: Minimum length of scrollbar slider
mn: Гүйлгүүрийн хамгийн бага урт

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
mn: Х/Б богино сонголтоор хайх түлхүүрийн урт

en: Minimum possible value for X
mn: Х-ийн авч болох хамгийн бага утга

en: Minimum possible value for Y
mn: Y-ийн авч болох хамгийн бага утга

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
mn: Дэд цэс харагдахаас өмнө хулганын заагч цэс дээр байх хамгийн бага хугацаа.

en: Minimum width of buttons inside the box
mn: Хайрцаг доторх товчнуудын хамгийн бага өргөн

en: Mnemonic key
mn: Мнемоник товч

en: Mnemonic widget
mn: Удирдлагын мнемоник элемент.

en: Modal
mn: Модал

en: Mode
mn: Горим

en: Model column to search through when searching through code
mn: Кодоор хайх үеийн баганы загвар

en: Month
mn: Сар

en: Name
mn: Нэр

en: Name of default font to use
mn: Анхдагч бичгийн нэр

en: Name of file system backend to use
mn: Хэрэглэх бакэнд файлын системтийн нэр

en: Name of icon theme to use
mn: Хэрэглэх эмблемийн хэлбэрийн нэр

en: Name of key theme RC file to load
mn: Ачаалж буй гарын хэлбэрийн RC файлын нэр

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
mn: Стандартаар хэрэглэх GtkFileChooser· бакэндын нэр

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
mn: Ижил төрлийн бичгийн нэр, Ж нь: Санс, Гельветика, Таймсы

en: Name of theme RC file to load
mn: Дуудах theme RC файлын нэр

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
mn: Текст тагийг явуулахад нэр хэрэглэдэг. NULL нэргүй таг

en: No Month Change
mn: Сар өөрчилөлтгүй

en: No show all
mn: Бүгдийн харуулагүй

en: Number of Channels
mn: Сувгийн тоо

en: Number of characters to leave space for in the entry
mn: Бүртгэлд зайг зөвшөөрөх тэмдэгтийн тоо.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
mn: Дэлгэц гүйлгэгч ба гүйсэн цонх хоорондын пикселийн зай

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
mn: Бүртгэлийн цэгийг дэлгэцийн зүүн тийш шилжүүлэхийг хаах тоо

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
mn: Чирч эхлэхээс өмнө түүчээын шилжиж чадах цэгийн тоо

en: Numeric
mn: Тоон

en: Obey child
mn: Бяцхан захирагдах

en: Obsolete property, ignored
mn: Хуучилсан онцлог хэрэгсэхгүй

en: Odd Row Color
mn: Хэрэглэж байгаа (идэвхтэй байгаа) мөрийн өнгө

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
mn: Текстийн үндсэн шугам дээр (Хэрэв өсөлт нь идэвхгүй бол шугаман доогуур)

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
mn: Хүүгийн хэвтээгээр ажиллах горимд тохиргоонуудыг тусгайлан заах

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
mn: Хүүгийн босоогоор ажиллах горимд тохиргоонуудыг тусгайлан заах

en: Orientation
mn: Чиглэл

en: Orientation and growth direction of the progress bar
mn: Процессийн индикаторын өсөх чиглэл

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
mn: 1 бол жинхэнэ хүсэлт хэрэглэх эсвэл виджетийн өндөрсгөх хүсэлтийг үл тоох

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
mn: 1 бол жинхэнэ хүсэлт хэрэглэх эсвэл виджетийн өргөсгөх хүсэлтийг үл тоох

en: Overwrite mode
mn: Дарж бичих горим

en: Pack type
mn: Багц төрөл

en: Padding
mn: Доторлох

en: Page
mn: Хуудас

en: Page Increment
mn: Хуудас өсөлт

en: Page Size
mn: Хуудсын хэмжээ

en: Palette to use in the color selector
mn: Өнгө сонгогчид ашиглагдах будгын нийлүүлэг

en: Parent widget
mn: Эцэг удирдлагын элемент

en: Pattern
mn: Загвар

en: Pixbuf Expander Closed
mn: Хаагдсан өргөтгөгч Pixbuf обьект

en: Pixbuf Expander Open
mn: Өргөтгөгч Pixbuf обьект нээлттэй

en: Pixbuf Object
mn: Pixbuf обьект

en: Pixbuf for closed expander
mn: Хаагдсан өргөтгөгч обьектэд зориулсан Pixbuf обьект

en: Pixbuf for open expander
mn: Нээлттэй өргөтгөгч обьектэд зориулсан Pixbuf обьект

en: Pixels
mn: Пикселүүд

en: Pixels Above Lines
mn: Шугамуудын дээрхи цэгүүд

en: Pixels Below Lines
mn: Шугамуудын доорхи цэгүүд

en: Pixels Inside Wrap
mn: Нэг мөрөн дахь цэг

en: Pixels above lines
mn: Шугамуудын дээрх цэгүүд

en: Pixels above lines set
mn: Шугамын дээрх цэгүүдийн суулгац

en: Pixels below lines
mn: Шугамуудын доорх цэгүүд

en: Pixels below lines set
mn: Шугамын доорх цэгүүдийн суулгац

en: Pixels inside wrap
mn: Мөр таслалтын цэгүүд

en: Pixels inside wrap set
mn: Зөөвөрлөх байдал дахь цэгүүд

en: Pixels of blank space above paragraphs
mn: Догол мөрийн дээрх хоосон зайн цэгүүд

en: Pixels of blank space below paragraphs
mn: Догол мөрийн доорхи хоосон зайн цэгүүд

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
mn: Догол мөрийн доторхи мөр таслалт хоорондын хоосон зай (цэгээр)

en: Pixmap
mn: Уусалттай зураг

en: Position
mn: Байрлал

en: Position Set
mn: Байрлалыг өгөх

en: Position of mark on the ruler
mn: Шугам дээрх тэмдэглээний байрлал

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
mn: Тусгаарлагчийн байрлал цэгээр ( 0 бол бүх зам зүүн дээд булан хүртэл )

en: Position of the handle relative to the child widget
mn: Дэд удирдлагын элементтэй харьцангуй заагчийн байрлал.

en: Preview Widget Active
mn: Тольдолт харагдац идэвхтэй

en: Preview text
mn: Текстийн харагдац

en: Preview widget
mn: Тольдолт харагдац

en: Pulse Step
mn: Өсөх алхам

en: Radio state
mn: �адио-төлөв

en: Ratio
mn: Харьцаа

en: Reads the current value, or sets a new value
mn: Хуучин утгыг унших эсвэл шинэ утга оруулах

en: Receives default
mn: Анхдагчыг нь хүлээн авч байна.

en: Render detail to pass to the theme engine
mn: Хэлбэрийн машин руу зургийн тодруулгыг илгээх

en: Reorderable
mn: Дахин цэгцлэхүйц

en: Resizable
mn: Дахин хэмжээ тогтоогдохуйц

en: Resize
mn: Хэмжээ өөрчилөх

en: Resize mode
mn: Дахин хэмжих горим

en: Resize mode of the column
mn: Баганы ахин хэмжээ тогтоох ....

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
mn: Xft нарийвчилал, 1024 * dots/inch. -1 стандартаар хэрэглэх утга

en: Right Attach
mn: баруун хавсралт

en: Right Margin
mn: Баруун хязгаар

en: Right Padding
mn: Баруун доторлогоо

en: Right attachment
mn: баруун хавсралт

en: Right margin
mn: Баруун хязгаар

en: Right margin set
mn: Баруун хязгаарын суулгац

en: Rise
mn: Өсөлт

en: Rise set
mn: Өсөлтийг тогтоох

en: Row has children
mn: Мөр дэд элементтэй

en: Row is an expander row, and is expanded
mn: Мөр нь өргөтгөгч мөр бөгөөд өргөтгөгдсөн байна.

en: Row spacing
mn: Мөрийн хэмжээ

en: Row span column
mn: Мөр дарах багана

en: Rows
mn: Мөрүүд

en: Rowstride
mn: Мөрийн бичиг

en: Rules Hint
mn: Сануулгын дүрмүүд

en: Sans 12
mn: Санс 12

en: Screen
mn: Дэлгэц

en: Scroll offset
mn: Нөхөн гүйлгэлт

en: Scrollable
mn: Гүйлгэж болох

en: Scrollbar spacing
mn: Дэлгэц гүйлгэгчийн завсар

en: Search Column
mn: Багана хайх

en: Secondary
mn: Хоёрдогч

en: Secondary backward stepper
mn: Гэдрэг шилжих нэмэлт товч

en: Secondary cursor color
mn: Хоёрдогч түүчээний өнгө.

en: Secondary forward stepper
mn: Урагш шилжих нэмэлт товч

en: Select Multiple
mn: Олон сонголт

en: Select multiple
mn: Олон сонголт.

en: Select on focus
mn: Фокус дахь сонголт

en: Selectable
mn: Сонгогдох

en: Selection Bound
mn: Сонгогдсоны хязгаар

en: Sensitive
mn: Мэдрэмжтэй

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
mn: Мөрүүдийн өнгө солигдоход хэлбэрийн машинд дохио дамжуулах

en: Set the column for the expander column
mn: Баганыг дэлгэгдэгч багана болгож тохируулах

en: Shadow Type
mn: Сүүдрийн төрөл

en: Shadow type
mn: Сүүдрийн төрөл

en: Short label
mn: Богино бичээс

en: Show Arrow
mn: Сум харуулах

en: Show Border
mn: Хүрээг харуулах

en: Show Day Names
mn: Өдрийн нэрс харуулах

en: Show Heading
mn: Толгой мөр харуулах

en: Show Hidden
mn: Далдласанг харуулах

en: Show Tabs
mn: Tab-г үзүүлэх

en: Show Week Numbers
mn: Долоо хоногийн тоо харуулах

en: Show button images
mn: Товчны зургууд харуулах

en: Show file operations
mn: Файлын үйлдлүүдийг харуулах

en: Show menu images
mn: Цэсний зургуудыг харуулах

en: Show size
mn: Харагдах хэмжээ

en: Show style
mn: Харагдах хэлбэр

en: Show text
mn: Текстийг харуулах

en: Show the column header buttons
mn: Баганы толгойн товчыг үзүүлэх

en: Shrink
mn: Хуйлах

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
mn: Барих цонхыг ухаж гаргаж ирэх барих цонхны агшаах цэгээр сүвлэгдсэн тал

en: Single Paragraph Mode
mn: Дан догол мөрийн горим

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Size of check or radio indicator
mn: Олон сонгогдож болох эсвэл нэг нь сонгогдож болох тодорхойлогчын хэмжээ

en: Size of dropdown indicator
mn: Доош буудаг индикаторийн хэмжээ

en: Size of icons in default toolbars
mn: Анхдагч хэрэгслийн мөр дэх тэмдэгтүүдийн хэмжээ.

en: Size of spacers
mn: Зай авагчийн хэмжээ

en: Size of the expander arrow
mn: Дэлгэгдэгч сумны хэмжээ

en: Sizing
mn: Хэмжээ тогтоох

en: Skip pager
mn: pager-ийг алгасах

en: Skip taskbar
mn: Ажлын мөрийг алгасах

en: Slider Length
mn: Гүйлгүүийн урт

en: Slider Width
mn: Гүйлгүүрийн өргөн

en: Smallest possible value for the "position" property
mn: "position" шинжийн хамгийн бага боломжит утга

en: Snap edge
mn: Захыг тэнцүүлэх

en: Snap edge set
mn: Захыг тэнцүүлэх

en: Snap to Ticks
mn: Ойролцоогоор солих

en: Sort direction the sort indicator should indicate
mn: Заагчийн эрэмбэлэлтийн чиглэл

en: Sort indicator
mn: Заагчийн эрэмбэлэлт.

en: Sort order
mn: Эрэмбэлэлтийн дараалал

en: Space between value text and the slider/trough area
mn: Текст утга ба гүйх муж хоорондын зай

en: Space style
mn: Зайн хэв маяг

en: Space to put between the label and the child
mn: Хүү ба бичээс хооронд тусгай зай авах

en: Spacer size
mn: Зай авагчийн хэмжээ

en: Spacing
mn: Зайн хэмжээ

en: Spacing around check or radio indicator
mn: Зэрэг сонгогдож болох эсвэл нэг нь сонгогдох тодорхойлогчын зай

en: Spacing around expander arrow
mn: Индикаторын сум орчимийн зай

en: Spacing around indicator
mn: Индикатор орчимийн завсар

en: Spacing between buttons
mn: Товч хоорондын зай

en: Spacing between step buttons and thumb
mn: Заагч ба гүйлгэгч товчны хоорондын зай

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
mn: Чиглэгчийн гадаад хүрээ ба гүйлгэгч сум/товч -ны хоорондох зай

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
mn: Процессын индикаторын харагдах загвар хувиар байх (Хэрэглэхгүй байсан нь дээр )

en: Specify how resize events are handled
mn: Заагдсанг дахин хэмжих явдлыг тодорхойлох

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
mn: GtkTreeView бүх мөрийг ижил өндөртэй авч хурдасгана.

en: Split Cursor
mn: Хуваах түүчээ

en: Step Increment
mn: Алхам өсөлт

en: Stepper Size
mn: Гүйлгэгч товчны хэмжээ

en: Stepper Spacing
mn: Гүйлгэгч товчлууруудын хоорондох зай

en: Stock ID
mn: Байгуулагдсан дүрслэлийн ID

en: Stock ID for a stock image to display
mn: Дэлгэцэнд дүрслэгдэх зургийн ID.

en: Stock Icon
mn: Хэвшмэл эмблем

en: Stock Id
mn: Хөтөлбөрийн ID

en: Storage type
mn: Хадгалах төрөл

en: Strikethrough
mn: Хаялтаар

en: Strikethrough set
mn: Хаялтыг тогтоох

en: Style
mn: Загвар

en: Style of bevel around the contents
mn: Агуулгыг тойрсон налуу гадаргын хэлбэр

en: Style of bevel around the menubar
mn: Цэсийн мөрийн орчим дахь ташуу гадаргуун загвар.

en: Style of bevel around the spin button
mn: Spin товчны орчины бевел-ын хэлбэр

en: Style of bevel around the statusbar text
mn: Төлвийн самбарыг тойрсон налуу гадаргын хэлбэр

en: Style of bevel around the toolbar
mn: Налуу хэрэгслийн мөрийн хэв маяг

en: Style of underline for this text
mn: Энэ тэкстын доогуур зураасын хэлбэр

en: TRUE if the Position property should be used
mn: Хэрэв Байрлал шинж ашиглагдах бол ҮНЭН

en: TRUE if the window should not be in the pager.
mn: Хэрвээ цонх ажлын-талбар солигчид харъяалагдахгүй бол ҮНЭН.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
mn: Хэрэв цэсийн мөрөнд цонх байхгүй бол

en: TRUE if the window should receive the input focus.
mn: Хэрвээ цонх оруулах фокус авах бол ҮНЭН.

en: Tab Border
mn: Tab хүрээ

en: Tab Position
mn: Tab-ийн байрлал

en: Tab expand
mn: Хэвтээгээр дүүргэлт.

en: Tab fill
mn: Tab дүүргэх

en: Tab label
mn: ТАВ -н бичээс

en: Tab pack type
mn: Tab багцын төрөл

en: Tabs
mn: ТАВ

en: Tabs set
mn: Шилжүүлэлтийн байдал

en: Tag Table
mn: Тагийн хүснэгт

en: Tag name
mn: Тагийн нэр

en: Tearoff Title
mn: Буулгах гарчиг

en: Text
mn: Текст

en: Text Column
mn: Текст Багана

en: Text Tag Table
mn: Текст тагийн хүснэгт

en: Text direction
mn: Текстийн налах чиглэл

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
mn: Текстийн налах чиглэл жишээ нь баруунаас зүүн эсвэл зүүнээс баруун

en: Text of the expander's label
mn: Кадрын нэрийн текст

en: Text of the frame's label
mn: Кадрын нэрийн текст.

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
mn: Товч нь бичээстэй бол бичээс текст товчин дотор (дээр) байрлана.

en: Text to be displayed in the progress bar
mn: Процессийн индикаторт дүрслэгдэх текст

en: Text to render
mn: Харагдах текст

en: Text to show in the item.
mn: Элементэд харуулах текст

en: Text x alignment
mn: Текстийг X -ээр зэрэгцүүлэх

en: Text y alignment
mn: Текстийг Y - ээр зэрэгцүүлэх

en: The GdkFont that is currently selected
mn: GdkFont нь сонгогдсон байгаа нь.

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
mn: GtkActionGroup this GtkAction хамааралтай эсвэл NULL (дотоод хэрэглээнд).

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
mn: GtkAdjustment процесийн индикатортой холбогдсон (Хэрэглэхгүй байсан нь дээр )

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
mn: GtkAdjustment - элементийн хэвтээ байрлал.

en: The GtkAdjustment for the vertical position
mn: GtkAdjustment элементийн босоо байрлал.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
mn: GtkAdjustment нь энэ дараалал обьектийн утгыг агуулна.

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
mn: GtkAdjustment,нь харагч портын хэвтээ байрлалын утгыг тодорхойлдог.

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
mn: GtkAdjustment,нь харагч портын босоо байрлалын утгыг тодорхойлдог.

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
mn: Зурагдах эмблемийн хэмжээг тодорхойлогч GtkIconSize утга

en: The X string that represents this font
mn: Энэ фонтны дүрслэл харуулах.

en: The acceleration rate when you hold down a button
mn: Товч дарагдсан байх үеийн хурдсах зэрэг

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
mn: Тоолуур гүйгч товчны утгын тохируулга

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
mn: бичээсийн текстийн мөрүүдийн зэрэгцүүлэлт нь хоорондоо харьцангуйгаар хийгдэнэ.Энэ нь тухайн байрлалд үл нөлөөлнө. Үүний талаар : GtkMisc::xalign - ийг хар.

en: The amount of space between children
mn: Хүүхдүүдийн хоорондох зайн нийлбэр

en: The amount of space between two consecutive columns
mn: Дараалсан хоёр багана болон хоосон зайн хоорондох нийлбэр

en: The amount of space between two consecutive rows
mn: Дараалсан хоёр мөр болон хоосон зайн хоорондох нийлбэр

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
mn: Удирдах элементийн зүүн ба баруун талд нэмэгдэх зайн хэмжээ (цэгээр)

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
mn: Удирдах элементийн дээд ба доод талд нэмэгдэх зайн хэмжээ (цэгээр)

en: The border relief style
mn: Хүрээний гадаргын хэлбэр

en: The buffer which is displayed
mn: Харагдах буфер

en: The buttons shown in the message dialog
mn: Мэдээний цонх дээрх товчлуурууд

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
mn: Агуулгыг нууцлах үед хэрэглэх тэмдэгт ("нууц үгийн горим"-д)

en: The closure to be monitored for accelerator changes
mn: Хурдасгуурыг өөрчлөлтийг харуулах нарийвчилал

en: The colorspace in which the samples are interpreted
mn: samples цэглэгдсэн өнгөний орчин

en: The column number to attach the left side of the child to
mn: Элементийн харьяалагдах зүүн талын баганы дугаар

en: The column number to attach the right side of a child widget to
mn: Хүүгийн баруун талын виджет харъяалагдах баганы дугаар

en: The column number to attach the right side of the child to
mn: Хүүгийн баруун талд харьяалагдах зүүн талын баганы дугаар

en: The contents of the entry
mn: Бүртгэлийн агуулга

en: The current color
mn: Харгалзах өнгө

en: The current filter for selecting which files are displayed
mn: Ямар файлууд харуулахыг сонгох идэвхитэй шүүлтүүр

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
mn: Одоогын тодорхойгүй утга ("0" -ээс , "65535" -хүртэлх)

en: The current position of the insertion cursor in chars
mn: Тэмдэгтийн оруулах түүчээын байрлал.

en: The currently selected filename
mn: Сонгогдсон файлын нэр.

en: The default display for GDK
mn: GDK дэд системийн анхдагч дисплей

en: The default height of the window, used when initially showing the window
mn: Стандарт өндөртэй цонхыг эхэлж үзүүлдэг.

en: The default width of the window, used when initially showing the window
mn: Стандарт өргөнтэй цонхыг эхэлж үзүүлдэг.

en: The dialog has a separator bar above its buttons
mn: Дээрээ товчтой тусгаарлагчтай харилцах цонх

en: The direction the arrow should point
mn: Сумны заагчийн чиглэл

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
mn: Үйл явдал маск нь энэ удирдлагын элемент ямар төрлийн GdkEvents вэ гэдгийг шийддэг

en: The fixed height
mn: хатуу өндөр

en: The fixed width
mn: Хатуу өргөн

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
mn: Процессийн индикаторын өсөлтийн үед нэмэгдэх хувь

en: The fraction of total work that has been completed
mn: Биелэгдсэн процессийн хувь

en: The height of the layout
mn: Байрлалын өндөр

en: The horizontal alignment of the label
mn: Нэрний хэвтээ жигдрүүлэлт.

en: The inconsistent state of the button
mn: Товчны таарахгүй төлөв

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
mn: Өсөлт нь идэвхтэй горим дэх давталт бүрд хэрэглэгддэг. ( Хэрэглэхгүй байсан нь дээр)

en: The index of the child in the parent
mn: Эцэг дэх хүүгийн индекс

en: The index of the current page
mn: Одоогийн хуудасны индекс

en: The initial position of the window
mn: Цонхны эхний байрлал

en: The item which is currently active
mn: Идэвхитэй байгаа элемент

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
mn: Цэсийн элементүүд ба энэ үйлдлийг идэвхижүүлэх товчнуудын бичээс

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
mn: Энэхүү текстийн хэл ISO кодоор байна. Pango нь үүнийг текст орчуулахад сануулга болгон ашигладаг. Хэрэв та энэ параметрийг  ойлгохгүй байвал энийг хэрэглэх шаардлагагүй

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
mn: Энэ элемент ямар төрлийн өргөтгөл авахыг шийддэг маск

en: The maximum value of the adjustment
mn: Зэрэгцүүлэлтийн хамгийн их утга

en: The menu of options
mn: Цэсийн тохиргоо

en: The minimum value of the adjustment
mn: Зэрэгцүүлэлтийн хамгийн бага утга

en: The mnemonic accelerator key for this label
mn: Мнемоник товч - уг бичээсийн хурдасгагч товч.

en: The model for the TreeModelSort to sort
mn: TreeModelSort-оор сортлох загвар

en: The model for the combo box
mn: Комбобоксын загвар

en: The model for the tree view
mn: Модоор харуулах загвар

en: The model to find matches in
mn: Сонголтоор хайгдах загвар

en: The name of the selected font
mn: Сонгосон бичгийн нэр

en: The name of the widget
mn: Удирдлагын элементийн нэр.

en: The number of bits per sample
mn: Samples тус бүрийн битийн тоо

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
mn: Идэвхтэй горимд процесийн индикаторийг дүүргэж чадах блокуудын тоо (Хэрэглэхгүй байсан нь дээр)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
mn: Мөрийн эхлэл ба дараагийн мөр хоорондын байтуудын тоо

en: The number of columns in the table
mn: Хүснэгт дэх баганы тоо

en: The number of columns of the pixbuf
mn: pixbuf дэх баганы тоо

en: The number of decimal places that are displayed in the value
mn: Дэлгэцэн дэх тооны аравтын оронгийн тоо

en: The number of decimal places to display
mn: Дүрслэгдэж буй аравтын оронгийн тоо

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
mn: Процессийн индикатор дахь тасалдалтай блокуудын тоо ( блокууд тасалдалтай харагдах үед )

en: The number of rows in the table
mn: Хүснэгт дэх мөрийн тоо

en: The number of rows of the pixbuf
mn: pixbuf дэх мөрийн тоо

en: The number of samples per pixel
mn: samples тоо пикселээр

en: The orientation of the toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрийн байршил

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
mn: Вижетын ёроолд оруулах доторлогоо.

en: The padding to insert at the left of the widget.
mn: Вижетын зүүнтээ оруулах доторлогоо.

en: The padding to insert at the right of the widget.
mn: Вижетын баруунтаа оруулах доторлогоо.

en: The padding to insert at the top of the widget.
mn: Вижетын оройд оруулах доторлогоо

en: The page increment of the adjustment
mn: Зэрэгцүүлэлтийн хуудас өсөлт

en: The page size of the adjustment
mn: Зэрэгцүүлэлтийн хуудсын хэмжээ

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
mn: Энэ виджетийн эцэг виджет нь агуулга виджет байх ёстой.

en: The pixbuf to render
mn: Харагдах �ixbuf обьект

en: The position in which the current value is displayed
mn: Одоогийн утга дүрслэгдэх байрлал

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
mn: Тэмдэгтийн түүчээоос сонгогдсоны харалдаа төгсгөлийн байрлал.

en: The representation being used for image data
mn: Зургийн өгөгдөлд хэрэглэгдэж байгаа дүрслэл.

en: The row number to attach the bottom of the child to
mn: Хүүгийн доор харъяалагдах мөрийн дугаар

en: The row number to attach the top of a child widget to
mn: Элементийн харьяалагдах дээд мөрийн дугаар

en: The row number to attach the top of the child to
mn: Хүүгийн дээр харъяалагдах мөрийн дугаар

en: The screen where this window will be displayed
mn: Уг цонх дүрслэгдэх дэлгэц.

en: The selected color
mn: Сонгогдсон өнгө

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
mn: Сонгогдсон өдөр (1 ээс 31 хүртэлх тоогоор эсвэл одоо сонгогдсон тоог болиулахад 0)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
mn: Сонгогдсон сар (0 ээс 11 хүртэлх тоогоор)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
mn: Одоогын бүрэлтийн хүч ("0" бол тунгалаг, "65535" үл харагдахуйц)

en: The selected year
mn: Сонгогдсон жил

en: The step increment of the adjustment
mn: Зэрэгцүүлэлтийн алхам өсөлт

en: The stock ID of the stock icon to render
mn: Нөөц эмблем зурагчийн нөөцийн ID

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
mn: Энэ үйлдлийг илэрхийлэгч удирдлгын элементийн хэвшмэл эмблем.

en: The stock icon displayed on the item
mn: Элементэд харагдах хөтөлбөр эмблем

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
mn: Элементийн загвар нь хэрхэн харагдах тухай мэдээллийг багтаасан (өнгөнүүд гэх.мэт)

en: The text of the label
mn: бичээс-ийн текст.

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
mn: бичээс -ийн текст XML тэмдэглэгээг агуулна. Үүний талаар : pango_parse_markup() -ийг хар.

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
mn: Сонгогдсон фонтыг батлах дарааллаар текстийг харуулах.

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
mn: Хулганын заагч дэд цэс дээр очих үед дэд цэс хаагдахын өмнөх хугацаа

en: The title of the color selection dialog
mn: Өнгө сонгогч диалогийн гарчиг

en: The title of the font selection dialog
mn: Бичиг сонгогч цонхны гарчиг

en: The title of the window
mn: Цонхны гарчиг

en: The toggle button can be activated
mn: Шилжилтийг идэвхжүүлэгч товчыг иэдэвхжүүлсэн

en: The toggle state of the button
mn: Шилжилтийг идэвхжүүлэгч товчны төлөв

en: The type of message
mn: мэдээний төрөл

en: The type of operation that the file selector is performing
mn: Файл сонгогч хийх үйлдлийн төрөл

en: The type of the window
mn: Цонхны төрөл

en: The value
mn: Утга

en: The value of the adjustment
mn: Зэрэгцүүлэлтийн утга

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
mn: Энэ үйлдэл бүлгийнхээ идэвхтэй үйлдэл бол gtk_radio_action_get_current_value() -с буцаах утга.

en: The vertical alignment of the label
mn: Нэрний босоо жигдрүүлэлт.

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
mn: Босоо зэрэгцүүлэлт 0 ( дээд ) -ээс 1 ( доод ) хүртэл

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
mn: Бичээсийн мнемоник товч дарагдсан үед идэвхижих удирдлагын элемент.

en: The widget to be monitored for accelerator changes
mn: Хурдасгуурыг өөрчлөлтийг харуулах удирдлагыг элемент

en: The width of the empty border outside the containers children
mn: Агуулагч хүү элементийн гаднах хоосон хүрээний өргөн.

en: The width of the layout
mn: Байрлалын өргөн

en: The window gravity of the window
mn: Цонхны цонхны хүнд

en: The x-align
mn: X тэнхлэгээр зэрэгцүүлэх.

en: The xpad
mn: Хэвтээ тэнхлэгээр дүүрэх

en: The y-align
mn: X тэнхлэгээр зэрэгцүүлэх.

en: The ypad
mn: Босоо тэнхлэгээр дүүрэх

en: Theme Name
mn: theme -ийн нэр

en: Title
mn: Гарчиг

en: Title to appear in column header
mn: Толгой баганад гарч ирэх гарчиг

en: Toggle state
mn: Шилжилтийг идэвхжүүлэгчийн төлөв

en: Toolbar Style
mn: Хэрэгслийн мөрийн хэв маяг

en: Toolbar icon size
mn: Хэрэгсэл мөрийн тэмдэгтийн хэмжээ.

en: Toolbar style
mn: Хэрэгслийн мөрийн хэв маяг

en: Tooltip
mn: Зөвлөмж

en: Top Attach
mn: Дээд хавсралт

en: Top Padding
mn: Дээд доторлогоо

en: Top attachment
mn: Дээд хавсралт

en: TreeModel column containing the column span values
mn: Багана хоорондын зайн утга агуулах TreeModel-багана

en: TreeModel column containing the row span values
mn: Мөр хоорондын зайн утга агуулах TreeModel-багана

en: TreeModelSort Model
mn: TreeModelSort загвар

en: TreeView Model
mn: Модчилж үзүүлэх загвар

en: Trough Border
mn: Чиглэгчийн хүрээ

en: Type hint
mn: Сануулга бичих

en: Type of bevel around toolbar buttons
mn: Налуу хэрэгслийн мөрийн товчнуудын төрөл

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
mn: Толийлголтын сабпикселын төрөл; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
mn: Доогуур зураас

en: Underline set
mn: Доогуур зураас тогтоох

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
mn: Суулт сэргээхэд хэрэглэгдэх цонхны цор ганц таних тэмдэг

en: Update Policy
mn: Идэвхижүүлэлтийн арга

en: Update policy
mn: Шинэчлэх арга

en: Upper
mn: Дээд

en: Upper limit of ruler
mn: Шугамын дээд хязгаар

en: Use Preview Label
mn: Тольдолт бичээст хэрэглэх

en: Use alpha
mn: Альпа хэрэглэх

en: Use font in label
mn: Бичээст хэрэглэх бичиг

en: Use markup
mn: Тэмдэглэгээ хэрэглэх

en: Use separator
mn: Тусгаарлагч хэрэглэх

en: Use size in label
mn: Бичээст хэрэглэх хэмжээ

en: Use stock
mn: Нөөц хэрэглэх

en: Use underline
mn: Доогуур зураасыг ашиглах

en: Value
mn: Утга

en: Value Position
mn: Утгын байрлал

en: Value in list
mn: Жагсаалт дахь утга

en: Value spacing
mn: Зайн утга

en: Vertical Adjustment
mn: Босоо зэрэгцүүлэлт

en: Vertical Adjustment for the widget
mn: Удирдлагын элементийн босоо тохируулга

en: Vertical Alignment
mn: Босоо зэрэгцүүлэлт

en: Vertical Offset
mn: Босоо оффсет

en: Vertical Padding
mn: Босоо доторлогоо

en: Vertical Scrollbar Policy
mn: Босоо гүйх зурвас

en: Vertical Separator Width
mn: Босоо тусгаарлагчийн өргөн

en: Vertical Tab Border
mn: Босоо Tab хүрээ

en: Vertical adjustment
mn: Босоо зэрэгцүүлэлт

en: Vertical adjustment for the text widget
mn: Текст элэментэд зориулсан босоо зэрэгцүүлэлт

en: Vertical alignment
mn: Босоо зэрэгцүүлэлт

en: Vertical alignment for child
mn: Хүүгийн босоо зэрэгцүүлэлт

en: Vertical options
mn: Босоо тохируулга

en: Vertical padding
mn: Босоог бөглөлт

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
mn: Бяцхан сул зайнд байгаа босоо байрлал. 0.0 бол дээд хэсэгт зэрэгцүүлсэн, 1.0 бол доод хэсэгт зэрэгцүүлсэн .

en: Vertical scale
mn: Босоо масштаб

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
mn: Босоо зай нүд хоёрын хооронд ижил тоо байх ёстой

en: View allows user to search through columns interactively
mn: Баганаар хайж буй хэрэглэгчийн сумыг үзүүлэх

en: View is reorderable
mn: Дахин цэгцлэхүйцээр харуулах

en: Visibility
mn: Харагдац

en: Visible
mn: Харагдхуйц

en: Visible Window
mn: Харагдах цонх

en: Visible when horizontal
mn: Хэвтээ бол харуулах

en: Visible when vertical
mn: Босоо бол харуулах

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
mn: Хэрэв ҮНЭН бол, энэ үйлдлийн хоосон цэсний итгэмжилэгчдийг далдлана.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
mn: Хэвтээ гүйх зурвас дүрслэгдэх үед

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
mn: Хэрэв цэс дэд цэс бол, хэвтээгээр энэ тооны цэг байрлуулна.

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
mn: Хэрэв цэс дэд цэс бол, босоогоор энэ тооны цэг байрлуулна.

en: When the vertical scrollbar is displayed
mn: Босоо гүйх зурвас дүрслэгдэх үед

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars
mn: Гүйлгүүрээр элементүүд хэрхэн байрлах

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
mn: таб товчилуураар ТАВ тэмдэгт оруулах эсэх

en: Whether a palette should be used
mn: Ашигласан өнгөний нийлүүлэг үү, эсвэл

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
mn: Тоолуур гүйгч товч хязгаартаа хүрэхээрээ шилжилт хйих эсэх

en: Whether an empty value may be entered in this field
mn: Энэ талбарт хоосон утга оруулж болох эсэх

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
mn: Файл үүсгэх/боловсруулах товчийг харуулах эсэх.

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
mn: Анхдагч хэрэгслийн мөр нь зөвхөн текст, текст ба тэмдэг, зөвхөн тэмдэгтэй гэх мэтчилэн байдаг

en: Whether entered text overwrites existing contents
mn: Оруулсан текст өмнө байсан агуулгыг дарах эсэх

en: Whether entered values must already be present in the list
mn: Оруулсан утгыг жагсаалтанд гаргасан байх эсэх

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
mn: Тоолуурын алдаатай утга автоматаар ойролцоо утгад солигдох эсэх

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
mn: Нэмэлт зай дэд процесст зориулагдсан эсвэл дүүрсэн.

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
mn: gtk_widget_show_all() энэ вижетэд хамаарахгүй эсэх

en: Whether images should be shown in menus
mn: Зургууд товчинд харуулах эсэх

en: Whether lines are wrapped at widget edges
mn: Шугамууд нь удирдлагын элементийн зах руу зөөвөрлөгддөг

en: Whether list item matching is case sensitive
mn: Жагсаалтын элементийг том жижиг үсгээр ялгах

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
mn: Цэсийн элемент дээр товч дарагдсан үед цэсийн хурдасгагч товчлууруудыг өөрчилж болох эсэх

en: Whether non-numeric characters should be ignored
mn: Тоон бус тэмдэгтийг алгасах эсэх

en: Whether or not to give the color an alpha value
mn: Өнгө альпа утгаар өгөгдөх эсэх

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
mn: Бүх текстийг дан догол мөр бариулах эсэх

en: Whether selected font size is shown in the label
mn: Сонгогдсон бичгийн хэмжээгээр бичээст харагдах эсэх

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
mn: Зай авагчид нь босоо шугам эсвэл зөвхөн хоосон зай авна

en: Whether stock icons should be shown in buttons
mn: Товчинд эмблем зураг харуулах эсэх

en: Whether tabs should be shown or not
mn: Tab-ыг харуулах эсэх

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
mn: Tab - уудын хэмжээ ижил байх эсэх

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
mn: Тасалбар цэсний элемент цэс рүү нэмэгдэх эсэх

en: Whether the action group is enabled.
mn: Үйлдлийн бүлэг нээлттэй эсэх.

en: Whether the action group is visible.
mn: Үйлдлийн бүлэг харагдахуйц эсэх.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
mn: Үйлдэл чухал эсэх. Хэрэв ҮНЭН бол багаж объект-итгэмжилэгчид энэ үйлдлийг »GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ« горимоор харуулна.

en: Whether the action is enabled.
mn: Үйлдэл нээлттэй эсэх.

en: Whether the action is visible.
mn: Үйлдэл харагдахуйц эсэх.

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
mn: Харуулах хэвшмэл тольдолтуудын хувьд програм виджет нийлүүлнэ.

en: Whether the application will paint directly on the widget
mn: Програм нь удирдлагын элемент дээр шууд дүрслэх эсэх

en: Whether the arrow keys move through the list of items
mn: Жагсаалтын элементийг "сум" товчоор зөөх

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
mn: Дэвсгэр өнгийгө нийт мөрийн өндрөөр эсвэл зөвхөн тэмдэглэсэн тэмдэгдтийн өндрөөр авах эсэх

en: Whether the border should be shown or not
mn: Хүрээ харагдах эсэх

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
mn: Хулганаар товшиход товчинд харааг шилжүүлж чадах эсэх

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
mn: Эцэг өсөж байхад хүү тусгай зай хүлээн авах эсэх

en: Whether the children should all be the same size
mn: Хүүхдүүд бүгд адил хэмжээтэй байх эсэх

en: Whether the color selector should allow setting opacity
mn: Өнгө сонгогч нь тодорхойгүй тогтоохыг зөвшөөрөөд тодорхойлж байна

en: Whether the column can be reordered around the headers
mn: Толгой нь дараалалгүй багана

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
mn: Гүйлгүүрийн утга текстээр харагдах

en: Whether the cursor should blink
mn: Түүчээ анивчих эсэх

en: Whether the entry contents can be edited
mn: Бүртгэлийн агуулга засварлагдах эсэх

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
mn: Тохиолдлын талбар харагдах уу? Үгүй бол харагдахгүй бөгөөд тохиолдлууд барьж авахад хэрэглэгдэнэ.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
mn: Тохиолдолын талбарын тохиолдол барих цонх хүү виджетын цонхны дээр байрлах уу? Үгүй бол доор нь байрлана.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
mn: Удирдлагын элементийг харуулахын задлагчийг нээх үү?

en: Whether the header can be clicked
mn: Толгой сонгогдож болно.

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
mn: Далдласан файл эсвэл лавлахуудыг харуулах эсэх

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
mn: Төв оролт GtkWindow-тай байдаг эсэх

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
mn: Элемент бусад янз бүрийн элементүүдтэй адил хэмжээтэй байх эсэх

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
mn: Багаж самбар уртсахад элемент тусгай зай хүлээн авах эсэх

en: Whether the label is drawn in the selected font
mn: Бичээс сонгогдсон бичгээр зурагдах эсэх

en: Whether the label is drawn with the selected font size
mn: Бичээс сонгогдсон бичгийн хэмжээгээр зурагдах эсэх

en: Whether the label text can be selected with the mouse
mn: Текст хулганаар сонгогдож чадах эсэх

en: Whether the menu item is checked
mn: Цэсний элемэнт бол шалгагдсан уу, эсвэл

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
mn: Цэсний элемент радио цэсний элемэнт шиг харагдах эсэх

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
mn: pixbuf альпа сувагтай эсэх

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
mn: Жишээлэн харах элемент түүнд нөөцлөгдсөн бүх зайг эзлэх эсэх

en: Whether the progress is shown as text
mn: Процесийн биелэлт текст хэлбэрээр дүрслэгдэх

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
mn: Энэ үйлдлийн итгэмжилэгчүүд радио үйлдлийн итгэмжилэгч шиг харагдах эсэх

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
mn: Сонгосон файлууд локал файлаар хязгаарлагдах эсэх: URLs

en: Whether the selected font style is shown in the label
mn: Сонгогдсон бичгийн хэлбэр бичээст харагдах эсэх

en: Whether the separator is drawn, or just blank
mn: Тусгаарлагч зурах эсвэл зөвхөн хоосон зай авах эсэх

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
mn: Тоолуур гүйгч товч тогтмол эсвэл зөвхөн зөв утгатай үед шинэчлэгдэж байх

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
mn: Төлөв самбар нь дээд шатны хэмжээ өөрчилөлт тааруулагчтай байх эсэх

en: Whether the text can be modified by the user
mn: Текстийг хэрэглэгч өөрчилж болох эсэх

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
mn: Багаж самбарын элемент чухал уу. Хэрэв ҮНЭН бол, багаж товчнууд текстийг GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ горимд харуулна

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
mn: Багаж самбарын чиглэл хэвтээ үед самбарын элементүүд харагдах эсэх

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
mn: Багаж самбарын чиглэл босоо үед самбарын элементүүд харагдах эсэх

en: Whether the toplevel is the current active window
mn: Оргил үе нь идэвхтэй цонхны явц эсэх

en: Whether the widget can accept the input focus
mn: Удирдлагын элемент оролтын төв зөвшөөрөх эсэх

en: Whether the widget can be the default widget
mn: Удирдлагын элементийг стандартаар авах эсэх

en: Whether the widget has the input focus
mn: Удирдлагын элемент оролтын төв байгаа эсэх

en: Whether the widget is part of a composite widget
mn: Удирдлагын элемент нь нийлмэл элементүүдийн хэсэг эсэх.

en: Whether the widget is the default widget
mn: Удирдлагын элемент нь стандарт утгатай байна.

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
mn: Удирдлагын элемент нь дээд шатны төв удирдлагын элементээр байх эсэх

en: Whether the widget is visible
mn: Удирдлагын элемент харагдаж байна.

en: Whether the widget responds to input
mn: Удирдлагын элемент оролт руу хариу өгөх эсэх

en: Whether the window should be decorated by the window manager
mn: Хэрвээ цонх цонхны менежерээр чимэглэгдсэн бол ҮНЭН.

en: Whether this tag affects background height
mn: Энэхүү таг нь арын дэвсгэрийн өндөрт нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects indentation
mn: Энэхүү таг нь шүдэнд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects line wrap mode
mn: Энэхүү таг нь зөөвөрлөх тогтолцоонд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects paragraph justification
mn: Таг нь догол мөр авахад нөлөөлөх үү

en: Whether this tag affects strikethrough
mn: Хаялтанд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects tabs
mn: Таг нь шилжүүлэлтэнд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects text editability
mn: Засварлахад энэ таг нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects text visibility
mn: Энэхүү таг нь текстийн харагдацад нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the background color
mn: Дэвсгэр өнгөнд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects the background stipple
mn: Энэхүү таг нь арын дэвсгэрийнх

en: Whether this tag affects the cell background color
mn: Уг таг дэвсгэрийн өнгөнд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the font family
mn: Нэг төрлийн фонтонд энэ таг нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the font size
mn: Бичгийн хэмжээнд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects the font stretch
mn: Фонтыг дүүргэхэд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects the font style
mn: Нэг төрлийн фонтонд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects the font variant
mn: Бичгийн хувилбарт энэ тэг нөлөөлөх эсвэх

en: Whether this tag affects the font weight
mn: Фонтыг бүдүүрүүлэхэд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects the foreground color
mn: Тэмдэгтийн өнгөнд энэ таг нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the foreground stipple
mn: Энэхүү таг нь урд дэвсгэрийнх

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
mn: Таг нь тайлбар текстийн хэлэнд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the left margin
mn: Таг нь зүүн хязгаарт нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
mn: Таг нь шугамын дээрх цэгүүдийн тоонд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
mn: Энэхүү таг нь зөөвөрлөгдсөн шугамууд болон цэгүүдийн тооны хооронд нөлөөлөх эсэх

en: Whether this tag affects the right margin
mn: Таг нь баруун хязгаарт нөлөөлөх үү

en: Whether this tag affects the rise
mn: Өсөлтөнд энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag affects underlining
mn: Доогуур зурахад энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether this tag scales the font size by a factor
mn: Бичгийн хэмжээг үндэслэгч масштэбад энэ тэг нөлөөлөх үү, эсвэл

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
mn: Enter дарахад анхдагч удирдлагын элементийг идэвхжүүлэх (жишээ нь, харилцахцонхны анхдагч товч).

en: Whether to allow multiple files to be selected
mn: Олон файл сонгогдож болох эсэх.

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
mn: Xft Бичгүүдийг толийлгох эсэх; 0=үгүй, 1=тийм, -1=стандарт

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
mn: Тольдсон файлын нэртэй дүрст бичээсийг харуулах эсэх.

en: Whether to display an "inconsistent" state
mn: Дэлгэцэнд  "Таарамжгүй" төлөв.

en: Whether to display the column
mn: Баганыг үзүүл.

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
mn: Удирдлагын элемент дотор төв заагчыг зурах эсэх

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
mn: Xft·Бичгүүдэд hint·хэрэглэх эсэх;·0=үгүй,·1=тийм,·-1=стандарт

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
mn: Сонордуулга цонхны бичиг ба товчнуудын хооронд тусгаарлагч тавих эсэх

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
mn: Голлуулах үед бүртгэлийн агуулгыг сонгох эсэх.

en: Whether to show a sort indicator
mn: Заагчын эрэмбэлэлтийг үзүүлэх.

en: Whether to strike through the text
mn: Текст дотор хаях эсэх

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
mn: snap_edge онцлогийг эсвэл тодорхойлогчийн байрлалаас өвлөсөн утгыг хэрэглэх

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
mn: Мөрүүдийг үг эсвэл тэмдэгтийн хязгаараар таслахгүй юу?

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
mn: Зүүнээс баруун ба баруунаас зүүн текстийн чиглэл холилдсон бол хоёр түүчээ харагдах эсэх

en: Whether words are wrapped at widget edges
mn: Үгнүүд нь удирдлагын элэментийн зах руу зөөвөрлөгддөг

en: Which side of the notebook holds the tabs
mn: Тэмдэглэлийн аль талд tab байх

en: Widget
mn: Виджет

en: Widget name
mn: Удирдлагын элементийн нэр.

en: Widget to put in column header button instead of column title
mn: Удирдлагын элемент нь баганы гарчигийн оронд баганы толгой товчыг тавидаг

en: Widget to use as the item label
mn: Элементийн бичээсээр хэрэглэх виджет

en: Width
mn: Өргөн

en: Width in chars
mn: Тэмдэгийн өргөн

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
mn: Харилцах цонхны доод хэсэг дэх товчны талбайн орчмын хүрээн өргөн

en: Width of border around the label and image in the message dialog
mn: Мэдээлэгч цонхны зураг болон бичээс - ийн орчим дахь хүрээний өргөн.

en: Width of border around the main dialog area
mn: Үндсэн харилцах цонхны талбайн орчмын хүрээн өргөн

en: Width of handle
mn: Элементийн өргөн

en: Width of scrollbar or scale thumb
mn: Дэлгэц гүйлгэгчийн өргөн болон масштаб

en: Width of the border around the tab labels
mn: tab бичээсийн орчим дахь хүрээний өргөн

en: Width of the horizontal border of tab labels
mn: tab бичээсийн хэвтээ хүрээний өргөн

en: Width of the left margin in pixels
mn: Цэгүүдийн зүүн хязгаарын өргөн

en: Width of the right margin in pixels
mn: Цэгүүдийн баруун хязгаарын өргөн

en: Width of the vertical border of tab labels
mn: tab бичээсийн босоо хүрээний өргөн

en: Width request
mn: Өргөсгөх хүсэлт

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
mn: Төв цэгийг заагч болон удирдлагын 'box' элементийн хоорондын өргөн

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
mn: Төв заагчын шугамын өргөн (цэгээр)

en: Window Placement
mn: Цонхны байршил

en: Window Position
mn: Цонхны байрлал

en: Window Role
mn: Цонхны үүрэг

en: Window Title
mn: Цонхны гарчиг

en: Window Type
mn: Цонхны төрөл

en: Word Wrap
mn: Үг зөөвөрлөлт

en: Wrap
mn: Шилжилт

en: Wrap Mode
mn: Мөр таслах горим

en: Wrap mode
mn: Мөр таслах горим

en: Wrap mode set
mn: Зөөвөрлөх тогтолцооны байдал

en: Wrap width
mn: Өргөн таслах

en: Wrap width for layouting the items in a grid
mn: Торонд объект байрлуулахад өргөн таслах

en: X Alignment of the column header text or widget
mn: Баганыг текстийн толгойгоор зэрэгцүүлнэ.

en: X align
mn: X-зэрэгцүүлэлт

en: X alignment of the child
mn: Бяцхан X зэрэгцүүлэлт

en: X pad
mn: хэвтээ дүүрэлт

en: X position
mn: X байрлал

en: X position of child widget
mn: Удирдлагын жижиг элементийн Х байрлал

en: Xft Antialias
mn: Xft Толийлголт

en: Xft Hint Style
mn: Xft Hint хэлбэр

en: Xft Hinting
mn: Xft·Hinting

en: Y align
mn: Y-зэрэгцүүлэлт

en: Y alignment of the child
mn: Бяцхан Y зэрэгцүүлэлт

en: Y pad
mn: босоо дүүрэлт

en: Y position
mn: Y байрлал

en: Y position of child widget
mn: Удирдлагын жижиг элементийн Ү байрлал

en: Year
mn: Жил

en: height
mn: өндөр

en: mode
mn: горим

en: visible
mn: харагдах

en: width
mn: өргөн

en: xalign
mn: x-зэрэгцүүлэлт

en: xpad
mn: Хэвтээ тэнхлэгээр дүүрэх

en: yalign
mn: y-зэрэгцүүлэлт

en: ypad
mn: Босоо тэнхлэгээр дүүрэх
